PDA

View Full Version : Blat Gloria pentru Sanmartean



Vadim
14th July 2003, 18:32
Am citit un articol in Giornale di Brescia si incep sa se faca legaturi. Sanmartean este in probela Panatinaikos, dar "Sanmartean a fost promis <<prietenilor>> de la Brescia, daca vor dori." Dupa finalul din Intertoto, nu mai mira pe nimeni de ce conducerea Gloriei ii numeste <<prieteni>> pe italieni. Golul a fost cusut cu ata alba, la fel ca si finalul dubios in care Gloria a luat gol in superioritate numerica.

Ayrton
14th July 2003, 18:36
Dar daca rata ala, Raul, ce dracu faceau? Ca la cat de disperat a dat in minge, era gata sa o dea peste...
Eu cred ca asta e suspiciune pur romaneasca...

oaspetele
14th July 2003, 18:42
ayrton, mai bine veneai la Bistrita.
probabil ca asa te-ai fi convins de faptul ca , dupa min 60-70, gloria a facut "pasul in spate". sanmartean a pierdut toate duelurile, apararea a gafat la fiecare faza , iar burebista era sa ia gol de la 40m.

asa mi s-a parut dupa meci.
tot asa cred si acum.

meciul a fost blat.
:x

inter
14th July 2003, 18:46
regizat de "tata jan", ca sa-si recupereze banii bagati in Sanmartean :happy :happy

seby
14th July 2003, 20:26
Poate aveți dreptate, dar nu știu dacă a fost blat nu cred că italienii se țin de așa ceva.

Sorin
14th July 2003, 22:09
dificil sa regizezi un meci in care sa pierzi calificarea in ultimul minut.
Tata Jean insa e mester dar nu stiu daca e chiar atat de "artist"

Rio
14th July 2003, 23:22
Nu cred!Sa nu uitam ca au fost 2 cartonase rosii si au existat cate fault-uri dure

Timisoreanul
15th July 2003, 15:01
Las-o incolo, acuma am ajuns sa exportam si pe plan international produsul "blat"? Dragii mei, cred ca am ajuns deja rau de tot. Toate aceste circoteli, neincrederi si polemici pe tema blaturilor ne-au adus intr-o stare de zombies. :oops: (si nu vreau sa i-au apararea lui nea jean nici pe departe, dar sa ajungem chiar pina aici ???)
Apropo cum se traduce blat in italiana? :D

Ferko
15th July 2003, 15:44
Domnilor, ne facem de rusine !!!! Chiar peste tot trebuie sa vedem numai nereguli ?? Ce ziceti, nu cumva si finala Ligii Campionilor a fost blat ?? Ca si acolo au fost destule momente cand din tribune se cerea sa se joace fotbal. Ce ziceti - a fost sau nu blat ??? Hai sa stam cu picioarele pe pamant si sa judecam cu capul.

Ferko
15th July 2003, 15:48
ayrton, mai bine veneai la Bistrita.
probabil ca asa te-ai fi convins de faptul ca , dupa min 60-70, gloria a facut "pasul in spate". sanmartean a pierdut toate duelurile, apararea a gafat la fiecare faza , iar burebista era sa ia gol de la 40m.

asa mi s-a parut dupa meci.
tot asa cred si acum.

meciul a fost blat.
:x

Atunci si meciul Norvegia - Romania a fost blat. Si noi dupa ce am dat gol am facut "pasul in spate". "Meciul a fost blat" - uite asa se fac afirmatii nefondate. Vedeti ce simplu este sa arunci cu noroi in altii ?? Dar meciul Romania - Danemarca ? Lobont chiar a luat gol dela mai mult de 40 de metri. Si ala a fost blat ?? Potoliti-va domnilor, in fotbal s-a vazut de atatea ori tot feluri de faze fara ca cineva sa le fi premeditat.

Blue
16th July 2003, 02:17
pe lumea asta totul e posibil dar zau ca e greu de crezut ca faci o regie asa de perfecta incat iei gol si pierzi calificarea in ultima secventza. Marja de risc e cam prea mare chiar si pentru Lordul de Bistritza-blatville. N-o fi si "daddy jean" chiar asa de "spilbergos" :drak:

oaspetele
16th July 2003, 08:50
poate ca am exagerat , dar au fost cateva faze discutabile.
1.dupa inscrierea golului, Gloriei nu i-a mai iesit nimic. ratari in fata , Sanmartean a pierdut orice duel, gafe in aparare
2.apropo de gafe : Burebista era sa si-o introduca, ca sa zic asa..........
3.inainte de gol, autorul a mai avut o ocazie suspecta, ramanand singur singurel cu portarul, dar ghinion. a tras in portar.
4.faza golului, o balbiala colectiva.
italienii fiind neobisnuiti cu blaturile, nu au interpretat bine partitura, nereusind sa impinga balonul in plasa.......

repet, poate ca exagerez, dar asta a fost impresia mea de la fata locului..........

:?

Pacala
16th July 2003, 10:06
oaspetele stie ce spune si ce a vazut :happy

riva
16th July 2003, 12:01
mah fratilor stati mai linistiti, e nea` Jean un pervers, dar nici chiar asa, si daca facea blat, nu astepta pina in minutul 92 sa dea aia gol, ka cine stie, poate o dadea gonzales ala peste poarta si era gata meciu ka nu mai aveau timp sa deie o boaba, numai daca nu dadea burebista autul de poarta direct in autogol! :) stati linistiti, nu a fost blat pentru sanmartean, doar ka asta e valoarea noastra! am ajuns sa ne bata dpar 3 titulari ai Bresciei alaturi de tineretul lor! asta e, poate peste o suta treizeci de ani o sa putem sa ii batem si noi!

oaspetele
16th July 2003, 16:20
mah fratilor stati mai linistiti, e nea` Jean un pervers, dar nici chiar asa, si daca facea blat, nu astepta pina in minutul 92 sa dea aia gol, ka cine stie, poate o dadea gonzales ala peste poarta si era gata meciu ka nu mai aveau timp sa deie o boaba, numai daca nu dadea burebista autul de poarta direct in autogol! :) stati linistiti, nu a fost blat pentru sanmartean, doar ka asta e valoarea noastra! am ajuns sa ne bata dpar 3 titulari ai Bresciei alaturi de tineretul lor! asta e, poate peste o suta treizeci de ani o sa putem sa ii batem si noi!

poi te intreb si io la randu-mi !!!

de unde esti asa de sigur ca nu a fost blat ??

sau esti cumva celebrul nepot a lu tata Jean, care pierdea banii Gloriei la biliard, pariind cu toti bagabontzii ?

:thinkso:

Cristi
16th July 2003, 17:08
Daca nu bagau aia gol in 90, primeau un penalty in 91. Si asa faultul ala din min 81 a fost AIUREA, parca a vrut bistriteanul sa fie eliminat. Trebuia insa sa dea Sanmartean un gol NEAPARAT, de aia s-au agitat pana in min. 70. Si italienii nu se asteptau sa se predea Gloria (jucatorii adica).

Concluzie: blat? Jean Padureanu? De ce nu?...

Timisoreanul
16th July 2003, 17:13
Chestia cea mai haioasa este ca tocmai bistritenii, sint convinsi de blat. :shock: Asta cam spune multe despre Gloria. :e?:

riva
16th July 2003, 18:13
mah nu conteaza cine sint eu, da` daca si meciu ala o fost blat inseamna ka toate meciurile gloriei din campionat sint blat! asa ka hai la revedere

oaspetele
16th July 2003, 18:33
mah nu conteaza cine sint eu, da` daca si meciu ala o fost blat inseamna ka toate meciurile gloriei din campionat sint blat! asa ka hai la revedere

gura pacatosului.........

:yeah: