PDA

View Full Version : Europa!!



rechinul farist
13th November 2006, 00:14
Ce sanse mai avem sa prindem Europa?

1.Prin Cupa Ro in niciun caz, am fost eliminati prea devreme si cred ca e bine asta, ca i=a trezit pe jucatori si pe conducatorii clubului!

2. Prin campionat:
-sa prindem locul 4, cu conditiile: Steaua sa castige Cupa si sa se claseze pe locul I ,II, III Rapid la fel; Dinamo pe unul din locurile 2-3, iar noua sa ne revina locul 4 :D , greu...
-sa avem de un retur senzational prin care sa batem tot si acsa si in deplasare, cam greu: pentru ca acasa vin: Steaua, Rapid, Dinamo, Poli Tim....
-in momentul de fata suntem la 7 pcte fata de locul 4, deci sanse sunt....

3.Prin Intertoto, sa ne clasam pe unul din locurile 5-7 si astfel prindem intertoto si bineinteles sa trecem de toate tururile..

rechinul farist
14th November 2006, 23:30
„Rechinii“ încă speră la Cupa UEFA
• „Speranţa moare ultima“, spun fotbaliştii Farului, care, atâta timp cât mai sunt şanse, fie şi teoretice, la accederea în Europa, ei cred în ele

Mijlocaşul constănţean Marius Nae consideră că Farul mai are şanse la calificarea în cupele europene, deşi a părăsit cea mai accesibilă cale către UEFA, Cupa României. „Anul trecut, cu Sportul Studenţesc, am fost pe locul nouă la finele turului, iar după şapte etape din retur eram deja pe locul întâi. Aşa că orice e posibil. Dacă reuşim să facem câteva rezultate bune, să le legăm, putem reintra în luptă“, a declarat Nae.
„Cupa UEFA s-a cam îndepărtat de la noi, prin ieşirea din Cupa României. Acum, ne concentrăm doar pe meciurile rămase până la finele anului şi pe punctele puse în joc. Vrem să facem în aşa fel încât să avem o iarnă liniştită. Apoi, de ce nu, să sperăm şi mai sus, pentru că speranţa moare ultima. Cred că, uşor-uşor, ne îndreptăm spre drumul pe care lumea de la Constanţa îl doreşte“, a arătat şi Iulian Apostol.
Mijlocaşul farist Adrian Senin a declarat că ocaziile ratate de „rechini“ în Cupa României cu Politehnica Iaşi s-au răzbunat în meciul de campionat. „În «Cupă», am ratat foarte, foarte mult, dar apoi, în meciul de la Constanţa, ne-au intrat mai toate. Dacă dădeam gol la una dintre situaţiile din Cupă, ne calificam şi atunci. Oricum, şi partida de campionat a fost destul de grea“, a arătat Senin. Întrebat ce ar fi preferat contra ieşenilor, o victorie în „Cupă“ şi un rezultat mai puţin bun în campionat, Senin a fost categoric: „Aş fi preferat două victorii“.

danny del corco
15th November 2006, 00:04
Parerea mea este ca s-a iesit din criza. Ramane de vazut ce va fi pana la sfarsitul campionatului, la urma urmei si alte echipe pot trece prin crize asemanatoare cu cea de la noi, crize de pe urma carora sa putem profita si noi. Obiectivul, oricum, ramane destul de greu de atins, cu cele 10 puncte pierdute aiurea. Parerea mea ca abia in primavara se poate comenta asupra subiectului. Pana atunci, prin prisma pozitiei actuale din clasament : Euro Pa!

rechinul farist
15th November 2006, 00:16
parerea mea este ca, daca reusim sa trecem de criza asta, si daca am avea noroc sa se amane returul :D, jucatorii vor avea timp sa se acomodeze cu Panduru, iar in retur, cu ajutorul publicului vom trece de cele 3 mari puteri din Buc + Tim, care vin acasa.....iar in deplasare vom avea meciuri pe care le-am pierdut acasa, si deci ne vom recupera punctele, ca suntem net superiori fata de United Urziceni, Ceahlaul, Jiul si National........
sanse sunt, tre sa credem in ele :ok:

danny del corco
15th November 2006, 00:17
Ai dreptate , se poate! Asta o dorim toti Faristii ! Insa trebuie sa asteptam sezonul de primavara.

rechinul farist
15th November 2006, 00:24
aoleu!!! parca abia astept reuturul, sa vina Steaua, Dinamo, Rapid, sa ne stie de frica, ca acum 2-3 ani, cand luau bataie de la noi, ca nu ne mai batusera de 3-4 ani la rand pe terenul nostru, aveau complexul Farul :D ....pana anul asta cand l-au depasit, f......in gura :D

danny del corco
15th November 2006, 00:29
Si totusi nu sunt ei de vina. Vina a fost in curtea noastra. Toti asteptam un retur mult mai altfel decat ce a fost pana acum.

kerosene
15th November 2006, 20:27
Eu sunt foarte optimist de felul meu,dar anul asta nici macar eu nu mai sper.De fapt cred ca nici nu mai mai gandesc.

b3bito
15th November 2006, 22:13
macar intertoto

ULTRAS_TAVY
15th November 2006, 22:48
macar intertoto

idem....shi dupa vdm...poate mai prindem o finala:ok:

b3bito
15th November 2006, 22:49
o deplasare ceva... :D prin europa,sa speram