PDA

View Full Version : Etapa 16: Ceahlaul Piatra-Neamt - Rapid Bucuresti



delaparis
13th November 2006, 00:02
Duminica 19 noiembrie
Ceahlaul Piatra-Neamt - Rapid (20,30, TVR 1)
Discutii inainte si dupa meci aici.

YoYoyOi
13th November 2006, 00:08
Cistiga clar Rapidul. O sa faca si scor:D

noir_desir
13th November 2006, 07:49
Si eu cred ca bate Rapidul, dar nu va face scor, cel mult o victorie la doua goluri diferenta. Eu zic un 1-2.

scorpiuta
13th November 2006, 12:53
0-0

kain
13th November 2006, 12:54
Bate Rapid. :)

pytzy
13th November 2006, 12:59
Bate Rapid, scorul va fi strans nu va fi o victorie la scor, pana la urma conteaza punctele.....

dede
13th November 2006, 14:18
daca ceahlaul va juca cum a facut-o cu Steaua, 0-0...
daca nu, castiga rapid...

JJ
13th November 2006, 15:20
Greu de batut sub pietricica. Presimt insa un 3-2 pt. noi.

Sunchase
13th November 2006, 16:22
Daca vom rata ca in meciul cu Craiova sau cu Urziceni nu vom castiga... probabil un meci inchis fara multe faze de poarte.Sper sa fructificam fiecare ocazie.

Telespan
13th November 2006, 16:38
Trebuie sa luam trei puncte de sub pietricika daca vrem in C.L,nu?FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

grande
13th November 2006, 17:14
Sper sa repetam evolutia de la Galati ,deci o victorie la scor a visiniilor !

Sunchase
13th November 2006, 19:44
Nu am jucat cine stie ce in deplasare pana acum.. mi-e frica sa nu fie doar un accident meciul cu otelul

resita
13th November 2006, 19:52
bate rapid la un gol diferenta :ok:

Cipus
14th November 2006, 13:37
Cred ca va reusi Rapidul ce n-a reusit Steaua, sa castige. E greu la mijloc fara Purica si C.Ilie, Rapid daca pune presiune in mod normal va castiga, daca joaca prudent si intra in jocul Ceahlaului se va intoarce cu maxim 1 punct, dar nu cred. Ma risc: 3-1 pentru Rapid

Zauri
15th November 2006, 11:03
1 solist. 2-0

moro68
15th November 2006, 11:47
Daca ne uitam la rezultatele ultimelor 10 meciuri dintre cele 2 echipe, Ceahlaul e favorita, mai ales ca joaca pe teren propriu si in plus n-are voie sa piarda ca sa nu intre in hora retrogradarii, deci v-a juca cu cutitul la os.

Dupa valoarea de moment a celor 2, Rapid e favorita.
Dar daca Ceahlaul v-a evolua ca in meciul cu Steaua, putin probabil pentru Rapid sa bata sub Pietricica.

Aurel.D
15th November 2006, 11:58
Ca de obicei, Rapidul castiga unde nu castiga Steaua...asa a fost cu Poli Iasi, Otelul, asa va fi si cu Ceahlaul.
Dar va fi greu sa invinga ca Ceahlaul este ambitioasa pe teren propriu.

Cipus
15th November 2006, 12:23
Dar daca Ceahlaul v-a evolua ca in meciul cu Steaua, putin probabil pentru Rapid sa bata sub Pietricica.

Eu as spune altfel, daca Rapid va juca precum Steaua va fi putin probabil ca va castiga. Ceahlaul a facut atunci un meci bun pe fondul jocului slab al Stelei. Daca ne uitam la meciurile cu Poli Iasi, e posibil sa se repete istoria si cu Ceahlaul, adica ambele, si Steaua si Rapid, sa faca egal. Totusi nu cred ca Rapidul va face aceeasi greseala si a doua oara, vor castiga :ok:

andrei1921tm
15th November 2006, 13:24
Trebuie sa castige Rapidul.Cu totusi ca nu e chiar asa ushor, Rapidul e intr-o panta clar ascendanta.Sunt sigur ca in scurt timp o sa ajunga pe locul 2.

moro68
15th November 2006, 14:53
E posibil ca istoria sa se repete, ca si anul trecut, de altfel.
La ce ma refer, Rapidul dupa un inceput mai putin reusit sa revina in fortza si sa se bata de la egal la egal cu Steaua, chiar in sferturile cupei UEFA.

Cat despre Dinamo, si anul trecut incepuse in forta, sa nu uitam ca la sfarsitul turului era pe primul loc, dar dupa demiterea lui Andone totul s-a naruit.

Cipus
15th November 2006, 15:35
Ca de obicei, Rapidul castiga unde nu castiga Steaua...asa a fost cu Poli Iasi, Otelul, asa va fi si cu Ceahlaul.
Dar va fi greu sa invinga ca Ceahlaul este ambitioasa pe teren propriu.

Cu Iasiul a facut egal 0-0, in rest ai dreptate inclusiv ca bate Rapidul, 3-1 zic eu :ok:

Matrixone
15th November 2006, 16:33
Greu de batut sub pietricica. Presimt insa un 3-2 pt. noi.

Greu tare de batut:)))) doar aveti acelasi sponsor:))

chipy_1923
15th November 2006, 21:47
Ca de obicei, Rapidul castiga unde nu castiga Steaua...asa a fost cu Poli Iasi, Otelul, asa va fi si cu Ceahlaul.
Dar va fi greu sa invinga ca Ceahlaul este ambitioasa pe teren propriu.

dc bateam pe Poli Iasi era f bine..din pacate avem atacanti incapabili sa dea gol din ocazii clare..din cauza asta am pierdut multe puncte...meci greu cu moldovenii...intotdeauna a fost greu....dc joaca Rapid bine poate sa joace Ceahlaul cum a jucat cu Steaua ca nu or sa scoata niciun pct. in cazul asta moldovenii..

chipy_1923
15th November 2006, 21:52
Greu tare de batut:)))) doar aveti acelasi sponsor:))

mda...ete k pleca sponsorul..c mai zici acuma?!...la logica ta de 2 lei...si Poli TImisoara cand joaca in compania Stelei face blat nu...k doar ambele sunt sponsorizate de Rafo...:rosu: :rosu: :rosu: ..numai "intelighenti" d-astia k tine p aici...

nr.zece
16th November 2006, 08:53
rafo nu e acelasi lucru cu bkp
puteai sa dai exemplu cu dinamo si sportul in anii precedenti cand aveau omniasigul pe piept si erau in aceiasi divizie

OVIDIU 62
16th November 2006, 11:45
Nu cred ca bafta care au avut-o la Galati se va repeta asa ca merg pe un x.

Pepsi-Cola
16th November 2006, 17:10
Merg pe victoria Rapidului x2 bate cu 1-0 sau 2-1

kain
16th November 2006, 17:12
Nu cred ca bafta care au avut-o la Galati se va repeta asa ca merg pe un x.

Ce s-a intamplat la Galati a fost un accident, trebuia sa fie un 3-0 sec.Aici la Piatra-Neamt o sa fie 1-0, 2-1 sau 3-1 ptr. Rapid. Succes :ok:

tu26dor
16th November 2006, 23:29
Ca de obicei, Rapidul castiga unde nu castiga Steaua...asa a fost cu Poli Iasi, Otelul, asa va fi si cu Ceahlaul.
Dar va fi greu sa invinga ca Ceahlaul este ambitioasa pe teren propriu.

din cate imi amintesc eu a facut egal cu iasul.adica a fost chiar prima data cand nu a castigat in fata iasului.
la piatra neamt e posibil sa castige insa. fiindca vin cu pretentii. oricum nu vor castiga la scor. asta e sigur.
privind din postura ceahlaului... as fi putut miza totusi pe un egal norocos.
se va vedea. hai ceahlaul.

JJ
17th November 2006, 11:07
Fratele lui Karamian nu mai are viza. Deci cel mai bun atacant al nemtenilor nu va juca.

crs13
17th November 2006, 17:43
batem ..forza rapid

Sunchase
18th November 2006, 15:03
E musai victoria sa ne apropiem de dinamo :D

JJ
19th November 2006, 12:09
Cu inca un 7-0 trecem pe locul 2. :D

Tyler Durden
19th November 2006, 13:09
e foarte important meciul de azi, e o ocazie sa egalam steaua la puncte. Fora Rapid.

KpaC
19th November 2006, 14:02
Cu inca un 7-0 trecem pe locul 2. :D


lol da unde te crezi ma ? fugi acasa ca tie foame

Celso
19th November 2006, 14:18
bate Rapidu cu 1-0:ok:

starsteel
19th November 2006, 14:27
Cu inca un 7-0 trecem pe locul 2. :D

In cazul asta se poate spune ca un 9-0 :D va trimte pe locul 5.....pt. Ceahlaul evident. :P

andrei1921tm
19th November 2006, 15:34
Trebuie sa bata Rapid...si cred ca asa o sa fie.

mark111
19th November 2006, 16:37
Poate Vreo Folclorista Pune Mingea Pe Punctul Cu Var ,deci 1 Solist

Lauryca
19th November 2006, 16:58
Si eu cred ca va bate Rapidul...bun domnle Coman asta, jos palaria!!!!! :cool: :rolleyes:

starsteel
19th November 2006, 20:33
Dinozaurii de la frf&lpf sunt alaturi de Stefan.....arbitrajul e asigurat astazi pt. Pinalty, cel putin nu va gresi iar procentul de 5% va exista in mod sigur pt. gazde.

YoYoyOi
19th November 2006, 20:43
Din cite vad raportul de forte e cam la egalitate. Ceahlaul nu se joaca, chiar joaca.

Telespan
19th November 2006, 22:45
Ole ,ole multumim Rapidule ..................Forzza RAPID!!!!!!!!!!

sHperacLu
19th November 2006, 22:46
S-a jucat, si si-a luat-o! :) 0-3 Bravo Rapid! :ok:

Telespan
19th November 2006, 22:50
Dam mai multe goluri afara decit acasa...................Forzza Rapid!!!

YoYoyOi
19th November 2006, 22:59
au tinut sa ma contrazica moldovenii pe final. Cind mai sint 6 minute de joc si dai mingea inapoi pasind la mijlocul terenului, e clara treaba. Atita pot, atita stiu. Acum s-au trezit sa scoata echipa din poarta si sa joace.
Au uitat sa se apere. Ce ti-e si cu memoria asta :mda:

Telespan
19th November 2006, 23:11
Si ce vrei sa spui, k a fost blat?
Noi nu fugim dupa autocarele jucatorile cu geanta..............:rosu:
Steaua nu joaca nimik de la inceputul sezonului,asa k ar fi bine sa te uiti la blaturile care le-a facut MM .In ultimele etape la Vaslui,galati, etc ati luat puncte pe sacosa lui Fecali si campionatul la fel,ce joaca Steaua?:headbang:

YoYoyOi
19th November 2006, 23:14
Telespan, aici era vorba despre meciul Ceahlaul-Rapid, nu despre ofurile tale cu privire la Steaua.
si da-mi voie sa repet "atita pot, atita stiu" cu referire la Ceahlaul. N-am zis de blat nimic. Stii tu mai multe despre asa ceva, sau de ce pomenesti de asta?

andrei1921tm
19th November 2006, 23:15
Trebuie sa bata Rapid...si cred ca asa o sa fie.

mama ce bine le zic...bineinteles ca stelistii se tot baga in seama si aici si pe la alte meciuri....
Bravo Rapid!!!

YoYoyOi
19th November 2006, 23:16
Pai ne bagam si noi in seama cum te bagi si tu.

Brian
20th November 2006, 00:20
As vrea sa "ma bag in seama" si eu dar nu pentru a ataca echipa Rapid, ci pentru a o felicita pentru transferurile reusite pe care le-a facut. Mazilu se pare ca incepe sa confirme deja, iar Lazar este o certitudine. Zicu arata ca vrea sa treaca de stadiul de "promisiune" si trebuie sa spun ca ii cam reuseste...
Felicitari inca odata pt victorie si sper sa batetzi si in Uefa si in campionat.....
Da...si in campionat! Nu vreau sa va impiedicati ca sa treaca Steaua in fatza voastra...vreau sa treaca dupa meciul direct cu voi(daca merita)...daca nu merita vreau sa ramanetzi voi in fatza ei in clasament....si cred ca o sa ramanetzi daca mai sta Oli pe la Steaua....

raja_bell
20th November 2006, 03:21
daaaaa ... normal ca a confirmat mazilu in derby-ul altex! :yeah: pana la urma a castigat cine trebuia ... :cool:
ehe, numai plaiesii sarbi ce mai miscau. probabil nu le tradusese nimeni reteta tortului utc-ist ... :D

Telespan
20th November 2006, 04:35
As vrea sa "ma bag in seama" si eu dar nu pentru a ataca echipa Rapid, ci pentru a o felicita pentru transferurile reusite pe care le-a facut. Mazilu se pare ca incepe sa confirme deja, iar Lazar este o certitudine. Zicu arata ca vrea sa treaca de stadiul de "promisiune" si trebuie sa spun ca ii cam reuseste...
Felicitari inca odata pt victorie si sper sa batetzi si in Uefa si in campionat.....
Da...si in campionat! Nu vreau sa va impiedicati ca sa treaca Steaua in fatza voastra...vreau sa treaca dupa meciul direct cu voi(daca merita)...daca nu merita vreau sa ramanetzi voi in fatza ei in clasament....si cred ca o sa ramanetzi daca mai sta Oli pe la Steaua....


..nu cred k o sa reusiti sa ne bateti,de 3-4 ani sintem peste voi,daca nu ar fi Becali cu sacosa Steaua ar pe 6-7 la ce joaca astazi.
Mult succes marti cit si in campionat.

raja_bell
20th November 2006, 08:29
..nu cred k o sa reusiti sa ne bateti,de 3-4 ani sintem peste voi
daaaa! hihi! asta de unde stii, de la noni? :happy
e jale mare printre sine daca voi chiar ati ajuns sa va hraniti frustrarile cu asemenea enormitati! :D

Tyler Durden
20th November 2006, 09:43
raja bell, mai bine ai vorbi de echipa ta muribunda si ai lasa Rapidul in pace.

grande
20th November 2006, 10:04
e jale mare printre sine

te oftici pensionarule ca am castigat ieri ?:o:

JJ
20th November 2006, 10:39
Scor prea sever pt. jocul din teren. Un meci fara prea multe faze de poarta, greu, Ceahlaul jucand exact la fel ca si cu Steaua pana la primirea primului gol.
Partea buna e ca n-am mai ratat asa de mult ca in alte meciuri - am numarat numai 3 alte ocazii clare pentru noi, deci 1 din 2 ocazii a fost gol.
Pt. a doua oara de la revenire, mi-a placut Maldarasanu. S-a miscat bine, iar pasa lui la golul lui Zicu a fost exceptionala. Mi-a mai placut si surpriza Perja pe stanga. Cu el si cu I Stancu parem acoperiti in cazul plecarii lui Karamian din iarna.

Sunchase
20th November 2006, 11:29
Jocul a fost mai slab poate si datorita frigului... e bine ca in deplasare reusim sa marcam aproape din fiecare ocazie,spre deosebire de meciurile de acasa ;)
Maldarasanu a reusit cel mai bun meci dupa accidentare iar Zicu a confirmat deja.

Super Mazilu ! :D

Aurel.D
20th November 2006, 11:34
Ca de obicei, Rapidul bate detasat unde nu reuseste Steaua!:D
Si in sfarsit si-a intrat Zicu in mana!