PDA

View Full Version : Etapa 16: Jiul Petrosani - FC Vaslui



delaparis
13th November 2006, 00:01
Duminica 19 noiembrie
Jiul Petrosani - FC Vaslui (14,00, Telesport)
Discutii inainte si dupa meci aici.

noir_desir
13th November 2006, 07:48
Am votat 2, dar mai sigur e un x2. Jiul nu cred sa isi mai revine, cel putin pana la finalul turului. Un 1-2.

Zauri
13th November 2006, 13:14
Un 2 solist m-ar multumi dar...Jiul nu se va da batuta usor.Sper intr-o victorie

fc_vaslui
13th November 2006, 14:53
si eu sper un 2 solist ..ar fi :ok:

Cipus
14th November 2006, 03:11
Se pare ca nimeni nu crede in victoria Jiului, e clar ca s-au risipit si ultimele farame de speranta :( . Se vede lipsa unui antrenor bun ca jucatorii sunt buni, si ma refer aici mai ales la Multescu, Mihart, Paleacu, C.Petre sau Constantinescu. Insa echipa e in colaps ca si Nationalul sau ca Argesul inainte de venirea lui Dorinel. Vasluiul incepe sa urce chiar si cu jumatate de lot indisponibil :great: si cred ca pot bifa inca un succes daca vor sti sa joace pe contraatac.

*Coco*
14th November 2006, 10:49
Ce meci o sa iese aici intre 2 echipe care nu au nici o idee de joc:D
Meci de te ia somnul:sleep:
Pronostic X

fc_vaslui
14th November 2006, 13:59
Ce meci o sa iese aici intre 2 echipe care nu au nici o idee de joc:D
Meci de te ia somnul:sleep:
Pronostic X

:happy :happy hai ca esti penibil in locul vostru nu as mai vb .......

Zauri
14th November 2006, 19:25
Ce meci o sa iese aici intre 2 echipe care nu au nici o idee de joc:D
Meci de te ia somnul:sleep:
Pronostic X

Esti obosit dupa atatea pronosticuri ratate copile...:no: Batem si ii vom depasi pe aia din Iasi:ok:

resita
15th November 2006, 14:16
vasluiul pleaca cu prima sansa dar .............................

rhadoo
15th November 2006, 15:10
daca nu batem nici acum sunt sanse minime sa mai speram la ceva
HAI JIUL PETROSANI!

Cipus
15th November 2006, 16:44
Ce meci o sa iese aici intre 2 echipe care nu au nici o idee de joc:D

Te contrazic pe jumatate, in privinta Jiului ai dreptate nu mai au sanse sa scape de retrogradare, decat printr-un miracol, sa vina un antrenor superbun. In schimb Vasluiul parerea mea este ca are o echipa echilibrata, acum insa au multi accidentati, fa abstractie de Porumboiu, nu joaca el, si nici arbitrii nu poti spune ca au avantajat Vasluiul, echipa asta n-a primit nici un penalty in 15 meciuri, in schimb are 17 goluri marcate :ok: , mai mult decat echipe ca Poli Timisoara, Poli Iasi sau UTA, echipe care sunt situate in partea superioara a clasamentului. Singurea problema apararea, mai exact axul central, care nu este sudat, Nachtailer fiind de mult timp accidentat. Ar mai fi de adaugat ca in atac Frunza nu este sustinut suficient, Croitoru ar putea mai mult mai ales acum ca Gheorghiu si Lubinkovic, ceilalti mijlocasi ofensivi sunt accidentati. In rest numai de bine, au sanse mari sa castige la Jiul, Tudorache vad ca are timp de experimente, Multescu, Paleacu, Mihart rezerve, si insista cu Litu sau M.Gheorghe :ciocan: . Daca o tine tot asa, nu-l apuca returul pe banca Jiului.

STEELMAN
16th November 2006, 03:41
bate vaslui.cu 4-2

OVIDIU 62
16th November 2006, 11:44
Bat moldovenii cu 2-0.

Sergio_D
16th November 2006, 14:51
daca nu batem nici acum sunt sanse minime sa mai speram la ceva
HAI JIUL PETROSANI!

Nene, ştiai că propoziţia "HAI JIUL PETROSANI!" o poţi pune la semnătură, ca să nu te mai oboseşti să o scrii de fiecare dată ? :happy

Īn fine... treaba este īn felul următor... nu bateţi nici acum şi vă duceţi de-a berbeleacul īn Liga a II-a, aşa cum am anticipat īncă din luna iulie a acestui an :yeah:

tu26dor
16th November 2006, 23:38
meci probabil anost incheiat cu un posibil 0-0.

Cipus
17th November 2006, 10:52
parca erati mai multi vasluieni la meciurile anterioare, ce s-a intamplat cu voi? unde ati disparut? sau inca mai sarbatoriti ultimele succese :bere: , dupa cum vedeti, v-am adaugat la semnatura (va plac culorile?) deoarece ati urcat in clasament :ok: . E un paradox, pentru ca si echipa din Petrosani am adaugat-o desi e ultima in clasament. Daca joaca Paleacu titular, eu zic ca da gol si Jiul castiga cu 2-1 (Paleacu si C.Petre iar de la Vaslui Croitoru ca n-a mai inscris de la meciul cu Clujul). Daca e tot rezerva inseamna ca s-a intors Jiul cu fata spre Liga II si isi pastreaza jucatorii pentru confruntarile cu Minerul Lupeni :( .

fc_vaslui
17th November 2006, 12:32
o sa bata vasluiul ca sa avem sarbatori linistete /hello

Zauri
18th November 2006, 11:35
parca erati mai multi vasluieni la meciurile anterioare, ce s-a intamplat cu voi? unde ati disparut? sau inca mai sarbatoriti ultimele succese :bere: , dupa cum vedeti, v-am adaugat la semnatura (va plac culorile?) deoarece ati urcat in clasament :ok: . E un paradox, pentru ca si echipa din Petrosani am adaugat-o desi e ultima in clasament. Daca joaca Paleacu titular, eu zic ca da gol si Jiul castiga cu 2-1 (Paleacu si C.Petre iar de la Vaslui Croitoru ca n-a mai inscris de la meciul cu Clujul). Daca e tot rezerva inseamna ca s-a intors Jiul cu fata spre Liga II si isi pastreaza jucatorii pentru confruntarile cu Minerul Lupeni :( .

Eram mai multi dar daca nu prea avem cu cine sa schimbam idei??? Ce sa facem sa postam numai noi ??? Eu unu iti multumesc ca ai adaugat Vasluiul la semnatura. Cu siguranta nu ai facut un lucru rau mai ales ca dupa meciul cu Jiu mai intram in posesia a altor 3 puncte:rolleyes:

Pepsi-Cola
19th November 2006, 12:47
Merg pe un egal "X" 1-1

Lauryca
19th November 2006, 13:10
O sa avem un meci greu azi, pentru ca Jiul vrea sa nu se faca de râs si sa ramana doar cu 8 puncte. Cred ca vor trage si cu dintii pentru punct. Oricum sa speram într-o victorie!!!


... iar de la Vaslui Croitoru ca n-a mai inscris de la meciul cu Clujul)...
De când a venit Hizo Croitoru joaca mijlocas la închidere, nu mai are sarcini ofensive, desi el nu prea e multumit de chestia asta (lui îi place mingea, sa dribleze, sa ia actiuni pe cont propriu), dar a zis ca nu poate comenta nimic la adresa antrenorului pentru ca echipa are rezultate. Si ce sa zic are dreptate.

Lauryca
19th November 2006, 14:10
1-0 pentru FC VASLUI!!!! Super executie Stefan Apostol!!!! :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: Luam toate punctele azi!!!

Celso
19th November 2006, 14:24
1-1....gol Jiul dintr`un penalty suspect:D ..partida are ritm...fatza de meciurile de ieri:evil:

*Coco*
19th November 2006, 14:31
Apara Multescu stati asa sa vedeti:D

Celso
19th November 2006, 14:32
COCO...mafia pariurilor te mananca...helesteanu e praf..de aia nu ajungem nincaieri:mda:

*Coco*
19th November 2006, 14:32
Buey da ce le am:evil:
Bv Multescule:D
Bate Jiul 3-1

Celso
19th November 2006, 14:36
frate ce ritm are meciu asta.....de acu incolo nu ma mai uit la meciurile Stelei....:D ....Face minuni Multescu asta..sa ii traiasca familia:D

starsteel
19th November 2006, 14:47
Frumoasa echipa vasluiana.....Jiul e cu un picior deja in a 2-a liga.

Celso
19th November 2006, 14:47
gol Vaslui....lovitura libera, Croitoru executa perfect;) ..sunt slabi rau Jiul...nu cred ca mai revin...cred ca mai iau vreo doua:)

fc_vaslui
19th November 2006, 15:02
2-1 la pauza insa trebuia sa mai marcam vreo 2 goluri....pacat ca nu e ziua lui frunza.....penalty pt. vs nu cred ca a fost.....park al jiului a fost mai clar....oricum bine ca nu am marcat din penalty ca iesea mare galagie ......mai marcam 2 si intrecem iasu' :ok:

*Coco*
19th November 2006, 15:03
Il laudaram prea mult pe Multescu si la lovitura aia libera era la adunat de prune:D
Jiul e ca si picata in B

tyv86
19th November 2006, 15:26
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL VASLUI!
Bravo baietii lu' tata. In ritmu' asta terminam returul in primele 10 sigur.
GALBEN VERZII ALE!!!

fc_vaslui
19th November 2006, 16:03
victorie 3-1 dupa un meci dominat clar de fc vs meritam inca vreo 2 goluri dar le pastram pentru sambata cu timisoara :ok:

resita
19th November 2006, 16:22
bravo vaslui /hello /hello /hello

la revedere petrosani :cya: :cya: :cya:

Lauryca
19th November 2006, 16:34
Buey da ce le am:evil:
Bv Multescule:D
Bate Jiul 3-1
Ai ghicit scorul, dar taman pe invers...Cred ca mori de ciuda acum, nu?? :evil: :evil: Bravo!!! Mai meritam vreo doua goluri, dar sa nu profitam sa niste sarmani!!! Penalty nu cred ca a fost la noi si bine ca l-a ratat Frunza. Bine ca n-a jucat titular avatarul meu. Of, si-a dat si Hizo seama ca Buckvici nu e īn forma...

fc_vaslui
19th November 2006, 17:00
nici neagu nu e in mare forma dar e mai prezent in joc decat avatar tau /hello
acum astept meciul cu timisoara......dak am bate ...../hello


VIOREL/hello /hello FRUNZA /hello /hello VIOREL/hello /hello FRUNZA/hello /hello

noir_desir
19th November 2006, 17:00
Bravo FC Vaslui! :ok:
Care-i reteta revenirii voaste? Ca ar cam trebui s-o aplicam si noi! :D

Lauryca
19th November 2006, 17:22
Niste jucatori mai valorosi si niste bani. Numai daca te uiti la salarii îti dai seama care e cel mai important om echipei -> Ionut Popa. Nu prea am mai vazut echipa in care antrenorul are cel mai mare salariu, si asta arata într-un fel valoarea echipei. Impresia mea e ca Iasi-ul a rezistat pâna acum prin disciplina, omogenitate, organizare si coeziunea lotului, multe dintre aceste atribute datorându-se antrenorului Popa. Dar se vede într-un fel nu mai merge treaba...sau cine stie??? Oricum, o infuzie de 2-3 jucatori e necesara ca aerul si nu neaparat din cauza accidentarilor.

*Coco*
19th November 2006, 17:26
[QUOTE=Laurycă;915436]Ai ghicit scorul, dar taman pe invers...QUOTE]
Am vrut sa zic ca Bate Vaslui cu 3-1:drak:

danpuric78
19th November 2006, 18:13
jiul astia is de panarama mare. Daca nici cu parlitii de la Vaslui nu esti in stare sa joci cat de cat, nu intreleg ce mai cauti in Liga1.

Astia de la Jiul si cu Nationalul ar trebui sa se retraga din campionat. Asa ar fi cinstit si corect. Pentru ca in retur vor incepe sa "arbitreze" diverse dispute. Cu unii se vor da deoparte, cu altii vor juca la rupere.

Zauri
19th November 2006, 18:20
Care e dupa parerea vostra cel mai frumos gol marcat de vasluieni?? Pt ca toater au avut frumusetea lor.

Zauri
19th November 2006, 18:25
jiul astia is de panarama mare. Daca nici cu parlitii de la Vaslui nu esti in stare sa joci cat de cat, nu intreleg ce mai cauti in Liga1.

Astia de la Jiul si cu Nationalul ar trebui sa se retraga din campionat. Asa ar fi cinstit si corect. Pentru ca in retur vor incepe sa "arbitreze" diverse dispute. Cu unii se vor da deoparte, cu altii vor juca la rupere.

Ce ai facut? Ai iesit acum din canal ???te-ai rebransat iar la curent??? ti-ai luat si tu un casetofon.Pt ca esti cam in urma cu informatiile.Echipa Fc Vaslui e pe 10 in clasament are 4 victorii la rand e intr-o crestere de forma.Nu stiu pe ce criterii ii faci tu "parliti"?? Totusi merg pe rebransare :ok:

danpuric78
19th November 2006, 18:46
Ce ai facut? Ai iesit acum din canal ???te-ai rebransat iar la curent??? ti-ai luat si tu un casetofon.Pt ca esti cam in urma cu informatiile.Echipa Fc Vaslui e pe 10 in clasament are 4 victorii la rand e intr-o crestere de forma.Nu stiu pe ce criterii ii faci tu "parliti"?? Totusi merg pe rebransare :ok:
Vai scuza-ma ca nu am remarcat marea forta, Vasluiul. Vad ca ati invatat repede de la prietenii vostri "Steaua" sa va laudati singuri. Iar zi-mi nu e vasluiiul cea mai "galonata" echipa din romania? frunza nu e cel mai bun varf din toate timpurile?
Vasluiiul e o echipa mediocra, nene, care va avea de tras ca sa se salveze de la retrogradare. Si tare prevad ca se vor folosi de aceleasi metode cu care au promovat si s-au salvat anul trecut (banii lui porumboiu, prieteniile lui porumboiu cu arbitri, relatiiile lui porumboiu, etc.)

Zauri
19th November 2006, 19:26
Vai scuza-ma ca nu am remarcat marea forta, Vasluiul. Vad ca ati invatat repede de la prietenii vostri "Steaua" sa va laudati singuri. Iar zi-mi nu e vasluiiul cea mai "galonata" echipa din romania? frunza nu e cel mai bun varf din toate timpurile?
Vasluiiul e o echipa mediocra, nene, care va avea de tras ca sa se salveze de la retrogradare. Si tare prevad ca se vor folosi de aceleasi metode cu care au promovat si s-au salvat anul trecut (banii lui porumboiu, prieteniile lui porumboiu cu arbitri, relatiiile lui porumboiu, etc.)

Esti patetic.Cine a zis ca Vasluiul e o forta??? Am zis ca are 4 victorii la rand e pe 10 in clasament.CAnd era pe ultimul loc aruncati cu jigniri cand e pe 10 sunt parliti.Faceti un campionat numai cu Steaua Dinamo si Rapid Si jucati fara "parlitii"

Lauryca
19th November 2006, 20:48
Nu-ti mai pierde timpul cu alde neica nimeni...da-i ignore...n-ai cu cine..oricum nu o sa-i schimbi parerea; tot pe-a lui o tine.

danpuric78
19th November 2006, 21:09
Esti patetic.Cine a zis ca Vasluiul e o forta??? Am zis ca are 4 victorii la rand e pe 10 in clasament.CAnd era pe ultimul loc aruncati cu jigniri cand e pe 10 sunt parliti.Faceti un campionat numai cu Steaua Dinamo si Rapid Si jucati fara "parlitii"

n-am nimic cu parlitii. Au si ei rolul lor. De fapt cel mai tare ma enerveaza atitudinea jiului. Vasluiul au castigat e meritul lor.
PS. De ce Baga Porumboiu atatia bani in jucatori, cand el singur aduce majoritatea punctelor?

proVaslui
19th November 2006, 21:39
Sunt convins ca de acolo din .ca nu ai vazut nici un meci al Vasluiului si singurele tale opinii sunt formate dupa articolele din presa de Bucuresti care e oricum anti-Moldova. Asa ca lasa-neeee, lasa-neeee!!!!

danpuric78
19th November 2006, 21:56
Sunt convins ca de acolo din .ca nu ai vazut nici un meci al Vasluiului si singurele tale opinii sunt formate dupa articolele din presa de Bucuresti care e oricum anti-Moldova. Asa ca lasa-neeee, lasa-neeee!!!!

In nici un caz opiniile mele nu sunt formate de presa din bucuresti. Iar eu sunt modovean 100% ,dar lasa-ma cu "anti moldova" vasluiul nu e toata moldova.
Am vazut mai multe meciuri ale vaslului, inclusiv cel cu steaua din vara trecuta.
Hai recunoaste ca fara "implicarea" masiva a lui porumboiu nu erati acum in A. ce va fi de acum incolo nu am cum sa stiti, dar ce a fost nu e chiar imaginea corectitudinii.

Lauryca
19th November 2006, 22:18
Lasa-ne, lasa-ne:no: :no: ....Iti sugerez sa te uiti la mai multe meciuri..inclusiv la cele din urma.

proVaslui
19th November 2006, 22:22
In nici un caz opiniile mele nu sunt formate de presa din bucuresti. Iar eu sunt modovean 100% ,dar lasa-ma cu "anti moldova" vasluiul nu e toata moldova.
Am vazut mai multe meciuri ale vaslului, inclusiv cel cu steaua din vara trecuta.
Hai recunoaste ca fara "implicarea" masiva a lui porumboiu nu erati acum in A. ce va fi de acum incolo nu am cum sa stiti, dar ce a fost nu e chiar imaginea corectitudinii.

Poate ai vazut tu mai multe meciuri cu Vasluiul, dar cu siguranta nu recente. Echipa e schimbata 90% fata de anul trecut, iar datul cu parerea din amintiri e facut intr-un mod irelevant.

Recunosc ca Porumboiu a dus Vasluiul in A si tot el o va mentine acolo pentru ca are banii, mandria si talentul de a face afaceri. In rest, povestile cu punctele aduse de Porumboiu sunt exagerari ale povestilor de genul "Hotul striga Hotul!".

Cipus
20th November 2006, 02:33
Orice echipa daca ar ramane fara resurse ar retrograda sigur, chiar si Steaua, nu doar Vasluiul. Pana atunci Vasluiul isi merita locul de la mijlocul clasamentului, joaca un fotbal mai frumos decat alte echipe din Moldova si nu numai. M-am convins ca victoria cu Otelul n-a fost deloc intamplatoare si nici un meci aranjat cum s-a crezut atunci. Are al 7-lea atac din liga (dupa numarul de goluri marcate) si a dovedit ca atacul nu sta doar in Frunza. Vasluiul merita felicitarile mele, la inceputul campionatului o vedeam ca pe o candidata sigura la retrogradare.

Lauryca
20th November 2006, 11:03
Bine ca mai exista obiectivitate printre noi....:ok:

vandal
21st November 2006, 14:42
Suntem intr-o crestere de forma evidenta...pacat ca vine pauza asta pentru ca ne bateam la un loc de UEFA, asa cum ne-a promis domnul Porumboiu in seara aia :)