PDA

View Full Version : Etapa 16: Politehnica Timisoara - UTA Arad



Pages : [1] 2

delaparis
12th November 2006, 23:54
Sâmbata 18 noiembrie
Politehnica Timisoara - UTA Arad (20,45, Antena 1)
Discutii inainte si dupa meci aici.

alex_6tm
13th November 2006, 00:35
Probabil cel mai asteptat meci al anului(si pt noi..si pt ei...stim noi de ce)..in astfel de meciuri nu mai conteaza valoarea echipelor..orgoliile sunt mari si sunt convins ca jucatorii aradeni se vor mobiliza pt acest meci..deci din pct meu de vedere ne asteapta un meci extrem de greu..in plus lipseste Cara(care in ultimele 3 meciuri mi s-a parut omul cel mai bun de la Poli..) si s-ar putea sa lipseasca si Olah. Eu sper intr-o victorie..forza viola..am informatii ca aradenii au cerut 4000 de bilete pt acest meci..interesant :ciocan:

noir_desir
13th November 2006, 07:50
Hehe, uite aici un derby... :D Un x, ca sa nu se supere nimeni.

Cucu
13th November 2006, 07:54
se anunta sa fie un meci mare.
Frumos ar fi un 6-4 :P
dar as fi multumit si cu un simplu 1-0

andrei1921tm
13th November 2006, 08:29
Sper sa fie stadionul plin, sa fie un derby adevarat pt k aici sa jucat pt prima data fotbal in Romania si totcmai de asta este cel mai curat derby.Apoi cand sau bagat miticii fotbalul sa murdarit cu jegurile lor.Astept spectacol in tribune si sper sa nu fie incidente intre suporteri pe strazile din Timisoara.
Trebuie sa batem cu toate ca e forte greu.Noi nu jucam mai nimic, dar nici uta nu straluceste.Oricum trebuie sa fie un meci plin de daruire in teren.Intr-un derby niciodata nu exista un favorit.

me
13th November 2006, 09:02
clar cel mai asteptat meci de anul asta. nu secompara nici macar cu un meci cu dinamo sau steaua. Sper sa ramana polistii cu capul pe umerii dupa victoriile de la hunedoara si craiova, valoric suntem clar peste UTA asa ca ar trebui sa invingem. La craiova, cel putin in repriza a doua, poli a jucat tactic foarte bine, prcatic nu a existat nicio ocazie reala a gazdelor; problema majora la Poli ramane finalizarea, un gol din 5-6 oportunitati foarte bune..e prea putin dar si in conditiile astea ar trebui sa invingem.
am inteles si ca membrii ai galeriei urmeaza sa se intalneasca candva saptamana asta cu jucatorii pt a le "explica" insemnatatea unui asemenea joc pt Timisoara - si pt Arad evident :)
si jucatorii ar putea sa-si dea seama ca daca bat UTA si mai mult, daca bat clar, nu cu un 1-0 chinuit, o sa aiba stadionul/orasul "la picioarele lor"
concentrare ca la craiova + o ambitie suplimentara si n-au cum sa rateze victoria zic eu...
2 sau 3-0 cred/sper

za_horse
13th November 2006, 09:12
Eu sper sa fie ca si la ultimul meci jucat de UTA la Timisoara in Divizia A: 3-4 :). Ar fi in sa o problema, acum nu mai avem un timisorean in lot care sa marcheze golul decisiv :D. Sper sa fie un meci spectaculos si traditionalele masini cu numere de Arad lovite cu pietre si batai pe traseul Gara de Nord - Dan Paltinisanu sa fie doar o amintire neplacuta ale unor vremuri trecute. Hai UTA!

Sauron
13th November 2006, 11:11
Mare meci mare !!! Batem la scor,3-0. :ok:
Idioti cei care au pus meciul noaptea.:ciocan:

cuzmy
13th November 2006, 11:30
Sper sa fie un meci foarte frumos, iar rivalitatea dintre suporteri sa fie in limita bunului simtz. Totusi, sunt tare curios daca galeria utei o sa renunte la trivialitati. Nu cred, pentru ei "un salut de la arad..." si ...bip Timisoara sunt principalele scandari!!!
Poli-uta 3-0!!

calu
13th November 2006, 11:39
UTA joaca usor haotic,Poli pare in revenire de forma,ce sa zic,am pus 1,dar nu se stie niciodata,macar sa vedem un derby in tribune.

Toshiro
13th November 2006, 12:09
...cand sau bagat miticii fotbalul sa murdarit cu jegurile lor...Alte dragalasenii... Sper ca nu-i vorba de Fulgerul bagat in Politehnica... :sleep:

Tony_Viola
13th November 2006, 13:20
Alte dragalasenii... Sper ca nu-i vorba de Fulgerul bagat in Politehnica... :sleep:

era vorba de ccca:no: . sper sa castigam si de abia astept sa vad stadionul plin/hello

malexoid
13th November 2006, 14:12
Mare meci mare !!! Batem la scor,3-0. :ok:
Idioti cei care au pus meciul noaptea.:ciocan:

nu sunt idioti deloc!
1) pana se obisnuiesc aradanii cu cei 1465 lucsi de pe Dan Paltinisanu, partida va fi demult terminata (3:0) - (vanzatorii de ochelari de eclipsa fac averi prin arad...toata lumea cumpara, jucatori, oficiali, suporteri :happy)
2) partida se va termina la 22:30, suporterii lor nu mai au cu ce pleca din Timisoara, asa ca ori vor ramane in incinta DP pana in zori cand au primul tren ori isi ascund insemnele alea oribil colorate, isi indeasa vestitele placutze cu inimioare undeva in dos si vin sa chefuiasca cu noi in centru...

asa ca te contrazic Sauron, ora de incepere e strategic aleasa :evil:

micutzu
13th November 2006, 14:39
Si iar, tu, incepi sa crezi si sa visezi.
Revino-ti, o sa defilam pe strazile timisoarei dar tu nu o sa vezi pentru ca vei fi, de mult, in patuc la somnic.
In dos o sa ti le indesam tie ca sa ai amintiri placute de la acest meci (stiu ca tie iti place sa-ti bagi fel de fel de chestii in partea aia a corpului).
Asta pentru tine.

Pentru restul, cei care posteaza civilizat, zic ca va fi, cel putin in tribune, un spectacol deosebit.
S-ar putea ca pe teren sa fie un pic de teama de ambele parti, tocmai din cauza importantei pe care o acorda fanii celor doua echipe acestui meci.
Si la noi, dupa meciul cu Jiul, au fost chemati jucatorii ca sa li se explice importanta acestui meci. O alta intalnire de acest gen va avea loc si joi (asta pentru remember :D)

P.S. eu astuia, malexoid, nu ii dau nimic fiindca s-ar interpreta gresit. Poate ii vede alt moderator postul si-l analizeaza. Dupa asta se poate edita si mesajul meu, prin eliminarea primei parti a lui

cuzmy
13th November 2006, 14:42
...ar trebui sa fim putin realisti si sa intelegem ca Poli are prima sansa in acest meci. Pentru jucatorii utei o sa fie ceva de cosmar, atunci cand un intreg stadionul o sa ii huiduie! Prima repriza nici nu or sa stie sa stea in ghete!

TaciAcolo
13th November 2006, 14:55
0-0 meci plictisitor:sleep:

za_horse
13th November 2006, 14:58
...ar trebui sa fim putin realisti si sa intelegem ca Poli are prima sansa in acest meci. Pentru jucatorii utei o sa fie ceva de cosmar, atunci cand un intreg stadionul o sa ii huiduie! Prima repriza nici nu or sa stie sa stea in ghete!

cuzmi or fi avand favoritii tai primele 3,4,5 oricate sanse, noi tot cu UTA tinem si speram in victoria oaspetilor :D.
Cat despre Malexoid ii recomand sa se duca prin gara sa acceseze calculatorul ala foarte modern si foarte frumos si o sa vada ca pe la 23:38 este tren dinspre Timisoara inspre Arad, asta daca nu o sa stea el sa blocheze accesul in gara. Cat despre cosmarul si huiduielile gadelor ospitaliere... ati avut grija sa ne obisnuiti cu ele de cand ati venit sa incurajati rapidul si sper sa le impartasiti soarta!
Peace!

Kainsashiki
13th November 2006, 15:00
derby va fi doar in tribune, si atat.

pe teren va fi un meci plictisitor, pt ca jucatorii nu stiu ce inseamna un poli - uta.

cred ca se va termina egal meciul..cum a zis si robi..o sa adormiti la meci!


ps: va tot dati zmei p-aici..ziceti-mi si mie cate persoane au intrat in spital dupa ultimul poli - uta?

Bega
13th November 2006, 15:04
Revino-ti, o sa defilam pe strazile timisoarei

Hmm, da. Cum veti defila, ca la Bucuresti, dupa meciul cu Dinamo? Sau cum ati facut-o pe strazile Iasiului? Daca nu, precis ca la Piatra Neamt! Sau macar ca la Tg. Jiu. Senzationala foame de victorii aveti in deplasare.

dede
13th November 2006, 15:07
0-0...nimic interesant...poate doar in tribune

malexoid
13th November 2006, 15:08
cuzmi or fi avand favoritii tai primele 3,4,5 oricate sanse, noi tot cu UTA tinem si speram in victoria oaspetilor :D.
Cat despre Malexoid ii recomand sa se duca prin gara sa acceseze calculatorul ala foarte modern si foarte frumos si o sa vada ca pe la 23:38 este tren dinspre Timisoara inspre Arad, asta daca nu o sa stea el sa blocheze accesul in gara. Cat despre cosmarul si huiduielile gadelor ospitaliere... ati avut grija sa ne obisnuiti cu ele de cand ati venit sa incurajati rapidul si sper sa le impartasiti soarta!
Peace!

da, dar la 23:38 chiar si la 00:38 voi inca o sa tremurati prin peluza nord infasuratzi in servetzelele voastre pictate...
nu garantez ca la 03:38 situatia nu va fi aceeasi :happy

micutzu
13th November 2006, 15:10
...ar trebui sa fim putin realisti si sa intelegem ca Poli are prima sansa in acest meci. Pentru jucatorii utei o sa fie ceva de cosmar, atunci cand un intreg stadionul o sa ii huiduie! Prima repriza nici nu or sa stie sa stea in ghete!
Cine sa se sperie? Tudor, Chirita, Mara... da si tu ceva exemple.Poate daca il baga pe "Nabadan" sau Anca. In rest jucatorii au mai jucat in astfel de atmosfera.

Hmm, da. Cum veti defila, ca la Bucuresti, dupa meciul cu Dinamo? Sau cum ati facut-o pe strazile Iasiului? Daca nu, precis ca la Piatra Neamt! Sau macar ca la Tg. Jiu. Senzationala foame de victorii aveti in deplasare.
Deoarece si la noi pe forum postezi decent am sa-ti raspund : Era un raspuns la voilentele stradale cu care eram amenintati de "domnul" malexoid.

malexoid
13th November 2006, 15:13
Revino-ti, o sa defilam pe strazile timisoarei

da, am vazut ca stiti sa o faceti frumos...dar nu la victoriile *uta-ei ci de cate ori castiga pe undeva steaua! :happy
o sa aveti ocazia sa va pastrati energia si exuberanta pentru (eventuala) victorie a stelei impotriva celor de la Dinamo Kiev!

cuzmy
13th November 2006, 15:25
da, am vazut ca stiti sa o faceti frumos...dar nu la victoriile *uta-ei ci de cate ori castiga pe undeva steaua! :happy
o sa aveti ocazia sa va pastrati energia si exuberanta pentru (eventuala) victorie a stelei impotriva celor de la Dinamo Kiev!

Tin sa te contrazic, utisti sunt suporteri inraiti! Utistii adevarati tin doar cu uta si atat. Stiu ce spun, am trait foarte multi ani printre ei!

Bega
13th November 2006, 15:32
Era un raspuns la voilentele stradale cu care eram amenintati de "domnul" malexoid.

Un NU hotarit violentelor stradale!

Daca ar fi dupa mine ai putea sa te plimbi si singur prin fatza salii Olimpia, cu fular la git, si tot n-ai pati nimica. Dar nu e numai dupa mine. Cum nici tu nu poti garanta ca as scapa de o piatra luata in cap la Arad.

Bega
13th November 2006, 15:50
"Sabin rateaza derbyul", Violamania

Uff, pot rasufla usurat. Ce frica mi-a fost de Sabin!

alex_6tm
13th November 2006, 15:54
Un NU hotarit violentelor stradale!

Daca ar fi dupa mine ai putea sa te plimbi si singur prin fatza salii Olimpia, cu fular la git, si tot n-ai pati nimica. Dar nu e numai dupa mine. Cum nici tu nu poti garanta ca as scapa de o piatra luata in cap la Arad.

Este greu de crezut ca ei o sa se poata plimba pe starzile Timisoarei cu fular cu uta la gat si sa nu pateasca nimic..nici noi nu am putea la ei..este ceva imposibil..oricat de mult s-ar vrea evitarea conflictelor..asa ceva nu se va intampla..suporteri aradeni vor fi multi..si nu vor veni toti grupati(numai cu trenul sau numai cu autocarele..)..fortele de ordine nu vor putea patrula prin tot orasul..vor fi ca deobicei geamuri sparte,..etc

alex_6tm
13th November 2006, 15:56
"Sabin rateaza derbyul", Violamania

Uff, pot rasufla usurat. Ce frica mi-a fost de Sabin!


Parca il vad sambata pe teren...

TaciAcolo
13th November 2006, 15:56
ps: va tot dati zmei p-aici..ziceti-mi si mie cate persoane au intrat in spital dupa ultimul poli - uta?

ps: cand a fost ultimu derby ? acum 3 ani :happy :happy derby cu pauze :))au avut timp sa-si vindece raniile

Kainsashiki
13th November 2006, 16:00
da, da...dar eu inca astept raspuns..chiar sunt curios sa vad si eu cate victime au fost..ca se ameninta de vreo luni incoace..

Marcus99Narci
13th November 2006, 16:39
da, da...dar eu inca astept raspuns..chiar sunt curios sa vad si eu cate victime au fost..ca se ameninta de vreo luni incoace..


Noi santem mai civilizati ca voi, aici e occident, mergem la meci cu placere . . . noi nu mergem sa omoram pe nimeni sau sa bagam pe cineva in spital. Ne sustinem echipa favorita si mergem dupa ea pana in panzele albe.
Daca tu esti un fraier nu trebuie sa fim si noi. Felicitari tie si sa te uiti la noi la meci. Vei avea ce invata . . . asta daca esti familiar cu cuvantul "civilizatie" iar daca nu stii ce e aia... poate o sa inveti sambata.

Haide UTA /hello /hello /hello /hello

Kainsashiki
13th November 2006, 16:41
:happy :happy :happy :happy

bravo ma, pana acum va amenintati, va asteptati cu sabii, cu topoare si acum sunteti civilizati si alea alea? cred ca o sa stati si in aceeasi peluza :happy :happy

serios acum, astept raspuns de la cineva care e in masura sa imi dea un raspuns, nu de la...:)

malexoid
13th November 2006, 16:57
Deoarece si la noi pe forum postezi decent am sa-ti raspund : Era un raspuns la voilentele stradale cu care eram amenintati de "domnul" malexoid.

:o: tu in imensa-ti frustrare si hmmm - hai sa-i spunem "lipsa de inspiratie" ai inceput sa si calomniezi?
arata-mi postul in care v-am amenintat cu violenta stradala, ori cere-ti scuze si sterge aberatia!
la ce sa te mai amenint si eu? pari a fi destul de...amenintat de soarta!

six
13th November 2006, 17:16
cred ca o sa stati si in aceeasi peluza :happy :happy
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ......???!!!???!!!....si daaaaaaaaa CASTIGA ECHIPA VIOLETA :bere: :great: :kiss:

YodaRo
13th November 2006, 17:37
meci intre 2 echipe antrenate de fosti stelisti. Abia acum incepe si tm sa joace fotbal. O sa fie un meci frumos cred...pasele snur, viteza, combiatii spectaculoase...ambele echipe incercand sa joace dupa "marca Steaua".

cirdois
13th November 2006, 18:15
:drak: ne mai lasi cu fostii tai stelisti?artimon a jucat la Poli prima oara,dupa aia la steaua,si iar la Poli.asa ca ia-ti eventualii "stelisti" si fa ce vrei cu ei.si nu mai incerca sa provoci ,"mielule".:rosu:

luciano_1644
13th November 2006, 19:35
Timisoara,cu un lot mai valoros,pare favorita,insa a demonstrat ca nu poate lega 2 meciuri bune in campionat si implicit 2 victorii,deci X2. UTA a jucat bine mai mereu la Timisoara si ma astept sa o faca din nou sambata.Sa castige cine o vrea,dar sa nu retrogradeze...Craiova!

Ulio singuraticu
13th November 2006, 20:07
HAI UTA SI NUMA UTA!!!! Vom castiga clar! Oricum nu e meci de valoare ci meci de vointa!
Dak toata lumea face amenintari sa stiti ca astept demult sa pocnesc o cutie deaia de telefoane publice ca cimisorenii au tunat o cutie de interfon la un bloc de pe strada mea si au scapat ...bn inteles era noaptea tarziu si noi ne adunaseram sa vb la colt si au venit ajtya(erau vreo 5) si numa vezi ca merg tati la us si o iau la goana! dupa 2 min numa se sparge cutia de la interfon si se face acolo un fum...Am fugit dupa ei cu batele da nu iam prins.Doamne ajuta sa nimeresc blocu lu maxeloid sau alu danny22tm bninteles dak nu stati la casa...

TaciAcolo
13th November 2006, 20:11
e putin decat o cutie de interfon :ras-plans: :ras-plans:
on topic: meci plictisitor poate in tribune ceva activitate ..bataie ceva :happy

Ulio singuraticu
13th November 2006, 20:11
Noi santem mai civilizati ca voi, aici e occident, mergem la meci cu placere . . . noi nu mergem sa omoram pe nimeni sau sa bagam pe cineva in spital. Ne sustinem echipa favorita si mergem dupa ea pana in panzele albe.
Daca tu esti un fraier nu trebuie sa fim si noi. Felicitari tie si sa te uiti la noi la meci. Vei avea ce invata . . . asta daca esti familiar cu cuvantul "civilizatie" iar daca nu stii ce e aia... poate o sa inveti sambata.

Haide UTA /hello /hello /hello /hello

mmmmmmmm da bn zis...nu zic,voi sta cuminte la meci si nu voi spune ,,mesaju..." sau ,,ae... m...." asa cum am auzit la meciu cu jiuletz da dupaia nu mai exista civilizatie...:happy


e putin decat o cutie de interfon :ras-plans: :ras-plans:
on topic: meci plictisitor poate in tribune ceva activitate ..bataie ceva :happy
mmm si o sa fie plictisitor pt cineva care nicio treaba cu acest meci ca tn.Da team auzit acum hai dute la panduricii tai ca aici se discuta despre un derby.Sau dak tot zici de bataie...nu intrii si tu?
ORICUM oferta SPECIALA: oricinei bn venit la ,,bataie" (care sigur nu cred co sa fie ca si asa am uitat ca exista jandarmi:happy )

mare meci mare! deja are cateva pagini acest therd si nu cred ca a fost facut de vreo 2 ore nu?

TaciAcolo
13th November 2006, 20:21
mmm si o sa fie plictisitor pt cineva care nicio treaba cu acest meci ca tn.Da team auzit acum hai dute la panduricii tai ca aici se discuta despre un derby.Sau dak tot zici de bataie...nu intrii si tu?
ORICUM oferta SPECIALA: oricinei bn venit la ,,bataie" (care sigur nu cred co sa fie ca si asa am uitat ca exista jandarmi:happy )

Pandurii - Uta 2-0 No comment !!!:ok:

malexoid
13th November 2006, 20:31
Doamne ajuta sa nimeresc blocu lu maxeloid sau alu danny22tm bninteles dak nu stati la casa...

:) da de ce esti suparat pe mine Ulio?
:o: doar nu crezi ca io ti-am spart capacul interfonului...

Bega
13th November 2006, 20:38
HAI UTA SI NUMA UTA!!!! Vom castiga clar!


Cit de clar?

Poli Timisoara
13th November 2006, 20:39
:) da de ce esti suparat pe mine Ulio?
:o: doar nu crezi ca io ti-am spart capacul interfonului...

eu am fost :evil: ...recunosc :D ...restu' sambata ! :ciocan:

Kainsashiki
13th November 2006, 20:42
oameni buni, imi raspunde si mie cineva la intrebare??

cate victime au fost dupa ultimul poli - uta?

gheorghe
13th November 2006, 21:45
Nu exista decat un rezultat logic: VICTORIA LUI POLI. Restul e show pentru a arata tarii intensitatea rivalitatii istorice dintre POLI si uta.:ok: Cred ca la vara vom plasa sicriul in centrul Aradului, prietenii stiu de ce:drak:

Marcus99Narci
13th November 2006, 21:54
Nu exista decat un rezultat logic: VICTORIA LUI POLI. Restul e show pentru a arata tarii intensitatea rivalitatii istorice dintre POLI si uta.:ok: Cred ca la vara vom plasa sicriul in centrul Aradului, prietenii stiu de ce:drak:

Dar ce sigur esti tu asa pe tine... de unde atata siguranta si certitudine ?:rosu:

Si asta cu istoria,inca o mai creati ?:happy Dupa ce o sa luati si voi un titlu mai puteti vorbi de istorie dar pana acuma ...:rosu: :no:

Haide UTA - Batrana Doamna :kiss:

Marcus99Narci
13th November 2006, 22:02
oameni buni, imi raspunde si mie cineva la intrebare??

cate victime au fost dupa ultimul poli - uta?


UNA SINGURA ................................ P:jerk: O:jerk: L:jerk: I:jerk:
Acum esti multumit ?!

Daca vrei mai multe mergi pe Stefan cel Mare unde va bate jandarmii (si pe gazde si pe oaspeti sau du-te cu Legione Granata la C-ta:rosu: ) ashtia nu-s suporteri ....:headbang:


CEI MAI ADEVARATI SUPORTERI :ok: UTA SI POLI (of course)
:kiss: :kiss: /OLE/

andrei1921tm
13th November 2006, 22:18
Nu inteleg de ce uitistii sunt asa increzatori.Daca obtin un egal sa fie fericiti.Uta a luat bataie in ultimele 5 deplasari si noi nu am mai pierdut un meci acasa de vreo 9 luni.E adevarat ca intr-un derby statisticile nu mai conteaza, dar totusi sa fim mai Ponderati.Eu recunosc ca pentru Poli e greu sa castige,dar trebuie sa faca tot posibilul.Aradenii cred ca victoria lor din ultima etapa inseamna totul?
Sper din tot sufletul sa batem, si aradenii sa ishi lase frustrarile la ei acasa, si sa vina sa isi sustina echipa, nu sa injure pe Poli cum fac de obicei.

gheorghe
13th November 2006, 22:30
Nu inteleg de ce uitistii sunt asa increzatori...

Nu trebuie sa-i intelegi, doar iarta-i! Sunt si ei mici si...IAR li s-au furat jucariile:drak:

redneck
14th November 2006, 00:24
Adevarul e ca la asa meci orice rezultat e posibil. Eu nici nu pot sa dau un pronostic. Presiunea e mai mare pe poli, care trebuie sa cistige acasa. Ce o fi, vom vedea...Sper sa fie meci corect.

Fie ca cel mai bun sa cistige !/hello /hello /hello

Tony_Viola
14th November 2006, 00:53
oameni buni, imi raspunde si mie cineva la intrebare??

cate victime au fost dupa ultimul poli - uta?

din nefericire in 1964 cand inca steaua si dinamo nu stiau bine una de alta:jerk: a avut loc o bataie infernala in timisoara... si din cate stiu eu s-au soldat cu morti. dupa meci stadionul lui poli a fost suspendat. in 2002 iar au fost violente stradale multe masini din zona stadionului fiind avariate. sper ca anul acesta sa nu se repete

KillinG FieldS
14th November 2006, 01:33
derby va fi doar in tribune, si atat.

pe teren va fi un meci plictisitor, pt ca jucatorii nu stiu ce inseamna un poli - uta.

cred ca se va termina egal meciul..cum a zis si robi..o sa adormiti la meci!


ps: va tot dati zmei p-aici..ziceti-mi si mie cate persoane au intrat in spital dupa ultimul poli - uta?

BAIETII astia faini, de aia nu o sa inteleaga ei niciodata de ce Dinamo_Steaua este un dERBY cu d mic...pe langa asta.... Cica auzi la asta ce intreaba....cate persoane au intrat in spital dupa Poli_UTA... raspuns...probabil putine.... AICI E VEST DESTEPTULE... Dincolo de munti ca sa intelegi... si jucatori chiar stiu ce inseamna meciul asta...ai sa vezi..... deci , HAI LASA_NE !!!

Cucu
14th November 2006, 02:16
iarasi vin aradenii la Timisoara ... la ultimul meci jucat la Timisoara inca imi aduc aminte de galeria lui UTA care folosea clopote de vaca, si azi ma doare capul :P
oricum ... se anunta un meci frumos ... sper ca si vremea sa fie buna.

Hard
14th November 2006, 02:18
bate uta

andrei1921tm
14th November 2006, 10:01
Bate Poli!!!

Marcus99Narci
14th November 2006, 10:17
Bate Poli!!!

etapa 18 ... hahaha

cu UTA o sa va :headbang: :headbang:

Tony_Viola
14th November 2006, 10:23
etapa 18 ... hahaha

cu UTA o sa va :headbang: :headbang:

dam cu capul de pereti ???:evil:

Marcus99Narci
14th November 2006, 10:28
oameni buni, imi raspunde si mie cineva la intrebare??

cate victime au fost dupa ultimul poli - uta?

Inca mai stai pe-aici pe forum dupa raspuns.... hahahaha

(prostul de grija altuia moare):rosu:

Cipus
14th November 2006, 10:44
Nu stiu cati dintre jucatorii celor 2 echipe stiu ce insemna un derby Poli - UTA, cred ca spectacolul va fi mai mult in tribune decat in teren. Oricum, nu cred ca va fi un meci cu multe goluri, si daca ar fi sa dau un pronostic as spune 1X. UTA inca nu are jucatori cu mentalitate de invingatori care sa castige meciuri si in deplasare, a pierdut ultimele 5 deplasari, castigand doar primele 2 cu 2 echipe in criza pe atunci (Vaslui si Arges).Poli a capatat o oarecare experienta mai ales in aparare chiar daca mai primeste cate un gol stupid si mai pierde cateodata 2 puncte acasa, tocmai de aceea am spus 1X, gandindu-ma la meciurile cu National si Farul

*Coco*
14th November 2006, 11:03
Bate Poli si bate la 2 goluri diferenta sau mai multe
UTA nu mai joaca ce a jucat la inceputul campionatului:D

Marcus99Narci
14th November 2006, 12:06
Dar.ce.zici.daca.terminam.campionatul.asta.asa.cum .l-am.inceput.....?
Adica.cu.inca.doua.victorii.in.deplasare.in.ultime le.2.etape...???

Adevarul.e.ca.imi.doresc.sa.castigam.la.Poli.mai.m ult.decat.orice....(just4fun)

arad80
14th November 2006, 12:55
poli-UTA 1-2

Kainsashiki
14th November 2006, 13:01
din nefericire in 1964 cand inca steaua si dinamo nu stiau bine una de alta:jerk: a avut loc o bataie infernala in timisoara... si din cate stiu eu s-au soldat cu morti. dupa meci stadionul lui poli a fost suspendat. in 2002 iar au fost violente stradale multe masini din zona stadionului fiind avariate. sper ca anul acesta sa nu se repete

mersi pt raspuns...ce pot sa zic..va amenintati de atata timp si de fapt voi sunteti doar tari in gura si atat. o sa inghetati degeaba la meci. ciao.

marcus..tu nu te mai chinui sa imi dai un raspuns ca habar n-ai sa scrii si tu ceva coerent!

andrei1921tm
14th November 2006, 14:35
mersi pt raspuns...ce pot sa zic..va amenintati de atata timp si de fapt voi sunteti doar tari in gura si atat. o sa inghetati degeaba la meci. ciao.



Ar fi bine sa fie doar asa cum zici, dar de fiecare data se mai gasesc unii...

micutzu
14th November 2006, 16:13
:o: tu in imensa-ti frustrare si hmmm - hai sa-i spunem "lipsa de inspiratie" ai inceput sa si calomniezi?
arata-mi postul in care v-am amenintat cu violenta stradala, ori cere-ti scuze si sterge aberatia!
la ce sa te mai amenint si eu? pari a fi destul de...amenintat de soarta!

RASPUNS :



2) partida se va termina la 22:30, suporterii lor nu mai au cu ce pleca din Timisoara, asa ca ori vor ramane in incinta DP pana in zori cand au primul tren ori isi ascund insemnele alea oribil colorate, isi indeasa vestitele placutze cu inimioare undeva in dos si vin sa chefuiasca cu noi in centru...


Si acum, max o s-o dea la intors cum ii sta lui bine...
Cat despre scuze, doar personal, face to face. Vrei? :evil: :drak:


mersi pt raspuns...ce pot sa zic..va amenintati de atata timp si de fapt voi sunteti doar tari in gura si atat. o sa inghetati degeaba la meci. ciao.

marcus..tu nu te mai chinui sa imi dai un raspuns ca habar n-ai sa scrii si tu ceva coerent!

Las-o moarta. Marea majoritate a microbistilor bucuresteni de astazi, nu stiu ce reprezinta acest meci.
Plus de asta intotdeauna au fost evenimente inainte si dupa un astfel de meci. Poate nu ai auzit tu. Asta e alta chestiune.

malexoid
14th November 2006, 16:32
RASPUNS :Si acum, max o s-o dea la intors cum ii sta lui bine...

:happy mah omule...cate dreq de radacini patrate ai extras, pana ai ajuns la concluzia ca postul ala itzi suna a amenintzare? esti paranoic?
am spus doar ca e indicat sa va mascati insemnele si sa va imprastiatzi prin orash, eventual sa betzi o bere cu noi in centru, daca tot nu aveti cu ce pleca!

Kainsashiki
14th November 2006, 16:33
Tocmai pentru ca nu am auzit am si intrebat. Si ai vazut ce raspunsuri am primit.


BAIETII astia faini, de aia nu o sa inteleaga ei niciodata de ce Dinamo_Steaua este un dERBY cu d mic...pe langa asta.... Cica auzi la asta ce intreaba....cate persoane au intrat in spital dupa Poli_UTA... raspuns...probabil putine.... AICI E VEST DESTEPTULE... Dincolo de munti ca sa intelegi... si jucatori chiar stiu ce inseamna meciul asta...ai sa vezi..... deci , HAI LASA_NE !!!


Noi santem mai civilizati ca voi, aici e occident, mergem la meci cu placere . . . noi nu mergem sa omoram pe nimeni sau sa bagam pe cineva in spital. Ne sustinem echipa favorita si mergem dupa ea pana in panzele albe.

Tony_Viola
14th November 2006, 16:43
Tocmai pentru ca nu am auzit am si intrebat. Si ai vazut ce raspunsuri am primit.

la noi e mai mult o rivalitate dusa la extrem intre cele 2 galerii prin spectacol si nu prin bataie. in bucuresti spectacol inseamna o bataie buna ...dar la noi spectacol e o coregrafie reusita sau un cantec strigat de tot stadionul

Tony_Viola
14th November 2006, 16:53
dupa cum se vede si aici pe forum noi si aradenii cum vedem mitic cum strangem randurile contra lui:ok: asa ca F.O de pe aici

andrei1921tm
14th November 2006, 17:13
Lasati-o in plm de violenta.Voi buCUReshtenii numai despre asta vorbiti, si credeti ca doar asa va puteti numii ultras si numai asa va simtiti impliniti.
Mereu au fost incidente dar anu` asta nu cred ca o sa mai fie, mai ales ca nici conducatorii echipelor nu au pornit un razboi declarativ.

Zauri
14th November 2006, 19:32
Meci care la prima vdere nu poate avea decat o echipa castigatoare... Poli.Dar dupa cum bine stiti cu totii si UTA are o picatura de echipa asa ca meciu va fi dificil pt ambele echipe.Aradeni ascultati ce va spun SABIN ILIE NU MAI ESTE FOTBALIST.Credeti-ma

PS :Tare semnatura Andrei

Marcus99Narci
14th November 2006, 19:43
Tocmai pentru ca nu am auzit am si intrebat. Si ai vazut ce raspunsuri am primit.

Hai sa iti mai dau un raspuns daca inca nu ai inteles
Aici pe forum ne "descarcam" . . . iar la meci nu v-a muri nimeni ! ! !
Chiar daca unii dintre voi asta cautati si asteptati, dar uite vezi am ajuns sa vb de incidente doar fiindca ai deschis tu subiectul . . . altfel aradenii si timisorenii nu se dedau la astfel de lucruri .... 100% sigurat, fiindca noi nu avem mentalitate pt asa ceva .... vezi, posturile pe forumul asta care in curand va trece de 1000 de posturi pana duminica seara.

Bafta tie si succes UTA la Timisoara:ok:

andrei1921tm
14th November 2006, 19:46
Lasati-o in plm de violenta.Voi buCUReshtenii numai despre asta vorbiti, si credeti ca doar asa va puteti numii ultras si numai asa va simtiti impliniti.
Mereu au fost incidente dar anu` asta nu cred ca o sa mai fie, mai ales ca nici conducatorii echipelor nu au pornit un razboi declarativ.

:jerk: :ciocan: :rosu: Un frustrat de moderator mi-a dat cartonas ca am scris buCUReshti...Da scrie undeva de caps lock in interiorul cuvantului?Delaparis lasa-te tata de meserie k te faci de kko.Te-ai simtit cumva ca ce e scris cu CAPS?:headbang: :no: :ciocan: :jerk: :rosu: :nah:

@ legionarul iti spun mersi inainte sa iau ban:D

malexoid
14th November 2006, 20:37
:jerk: :ciocan: :rosu: Un frustrat de moderator mi-a dat cartonas ca am scris buCUReshti...Da scrie undeva de caps lock in interiorul cuvantului?Delaparis lasa-te tata de meserie k te faci de kko.Te-ai simtit cumva ca ce e scris cu CAPS?:headbang: :no: :ciocan: :jerk: :rosu: :nah:

:) na las' ca nu ti-a facut nimic rau...nu te speria si tu asa.
inchide calculatorul si revino maine...asta e sfatul meu, risti sa nu mai postezi vre-o 2 zile...n-ai de unde sti ce e in capul lui si pe cine vrea sa impresioneze cu nemarginita-i putere...

Ulio singuraticu
14th November 2006, 21:01
:) da de ce esti suparat pe mine Ulio?
:o: doar nu crezi ca io ti-am spart capacul interfonului...

pey tu si cu alalalt ma enervati cel mai mult!

Ulio singuraticu
14th November 2006, 21:06
Cit de clar?

Nush...decide tu :happy adik nu ca tu esti cimisorean...:happy :sleep:

Ulio singuraticu
14th November 2006, 21:09
:happy
eu am fost :evil: ...recunosc :D ...restu' sambata ! :ciocan:

deci tu erai schiopu ala in sosete care park zbura sa puna el primu foc si care tot radea ca un magar ragusit in timp ce fugea in ocada grupului...:happy

andrei1921tm
14th November 2006, 21:12
:) na las' ca nu ti-a facut nimic rau...nu te speria si tu asa.
inchide calculatorul si revino maine...asta e sfatul meu, risti sa nu mai postezi vre-o 2 zile...n-ai de unde sti ce e in capul lui si pe cine vrea sa impresioneze cu nemarginita-i putere...

Iti dai seama, viata mea o sa se naruie cand nu mai pot sa postez pe forumu asta:happy :happy Hai mah, nici chiar asa, oricum trebuie sa batem si trebuie sa fie un meci curat, si in teren si in tribune.
2-0(mansour si canu)

Marcus99Narci
14th November 2006, 23:45
Iti dai seama, viata mea o sa se naruie cand nu mai pot sa postez pe forumu asta:happy :happy Hai mah, nici chiar asa, oricum trebuie sa batem si trebuie sa fie un meci curat, si in teren si in tribune.
2-0(mansour si canu)

Bravo Andrei, cinste tie, sa fie un meci curat si in tribune si in teren, asta asa k ei sa nu mai inteleaga nimica ..... noi stim de ce ??!!:ok:

Forza UTA :kiss: Forza POLI

delaparis
15th November 2006, 00:03
:ciocan: :rosu: Un frustrat de moderator mi-a dat cartonas ca am scris buCUReshti...Da scrie undeva de caps lock in interiorul cuvantului?Delaparis lasa-te tata de meserie k te faci de kko.Te-ai simtit cumva ca ce e scris cu CAPS?:headbang: :no: :ciocan: :jerk: :rosu: :nah:



Esti un tip inteligent :ok:

:headbang:

Marcus99Narci
15th November 2006, 00:08
CAMPIONI AM FOST
CAMPIONI VOM FI,
PANA VOM MURI,
ARADENII


BANATUL TERITORIU ALB-ROSU
Trimis de SUR ARAD la 2006-11-14 20:18:22

UTA PESTE TOTI SI TOATE


POLI JOACA SAMBATA IN DEPLASARE LA TIMISOARA!!!!


A-TI LUAT TROFEUL FAIR-PLAY...DOVEDITI-O SIMBATA..
Trimis de "Batrana doamna"6+2 la 2006-11-14 20:27:26

Daca tot ne laudam ca suntem asa si asa,ca bucurestenii nu sunt civilizati,atunci sa le aratam ca putem fi cu adevarat din "vest".Sa le aratam ca nu e numai lauda de noi,sa le aratam ce inseamna civilizatia,altfel nu suntem cu nimic mai destepti decit ei...Cit despre spartul masinilor de Arad,cred ca totusi nu vor fi probleme...Daca totusi se va intimpla vreo "avarie" veti fi aratai cu degetul de "mitici",si trofeul de FAIR-PLAY l-ati luat degeaba...Sa cistige cel mai bun...FORZA UTA!!!


ine e interesat de Daciile 1300 ale aradenilor?
Trimis de sd la 2006-11-14 20:38:43

Problema nu e ca va facem noi ceva la masini, ca doar timisorenii sunt civilizati, problema e ca voi veniti cu rable Dacia 1300 si poluati orasul. Timisoara e un oras european iar rablele voastre ar produce stricaciuni mediului.


hihihi eu am dacia 1100... eu scap!
Trimis de zinul_bun la 2006-11-14 21:26:10

scot si benzina din ea inainte de meci ca sa nu ii puteti da foc!
ii sparg si caucioacele ca sa nu aveti voi bucuria asta!
si scriu cu sprai pe ea HAIDE POLI! ca sa nu mai scrieti voi!
tzic tzic tzic!


poli e poli si uta e uta!
Trimis de zinul exagerat de bun la 2006-11-14 21:29:02

amandoua sunt doua cluburi de traditie.
si stiti de ce au restul ciuda pe cele doua echipe???
LOGIC!
pt ca intre cele doua echipe nu a fost nu este si nu va fi niciodata vorba de BLAT !
pt ca si timisoara si aradul is doua nuci tari care in meciul direct nu concep sa lase loc de buna ziua!
si de aici iese meci asa cum ar trebui sa fie oricare meci din liga 1
ADICA PE BUNE!


pt ww
Trimis de uta4ever la 2006-11-14 22:17:50

pt voi venim speciaL .... poate nu ai fost pe stadion cand v-am batut acasa 4-3 sa fi fazut cati aradeni au fost ;)
asa ca thinere ... timisoara sambata va fi alb-rosie !!!!


Bucur si Cristea sunt in forma va dau 2 fiecare
Trimis de [[ la 2006-11-14 22:35:33

Acum 4 ani ati avut noroc, ca aveam echipa slaba. Acum e altceva, merg bine ambele varfuri, o sa va dam vreo 4.


UTA -POLI
Trimis de NASCUT IN 1964 la 2006-11-14 23:16:37

TATA VREA SA MEARGA LA MECI SI TATA VA VENI LA MECI.......UN SIMPLU MECI....INDIFERENT DE REZULTAT....TM= ARAD+2

ps. sa invete toti timisorenii!!!!!... la noi nu e cazul inca!!!!!!!!!!!!!!???????????

DE pe alte meleaguri adunate; sper sa va placa ... HAIDE UTA ... mai sint 4 zile pana la meci iar restul nu mai conteaza ... HAI ARADENII ....

alex_6tm
15th November 2006, 01:48
Si voi aradenilor sa nu uitati cine va bagat ultima oara in B :yeah: :yeah: :yeah:
Mai tineti minte sau trebuie sa va reinprospatez putin memoria?..Mircea Oprea va spune ceva???...Forza Viola

KillinG FieldS
15th November 2006, 02:00
Cum am crezut de Mara ca nu va mai fi fotbalist asa am crezut si de Sabin Ilie......doar ca la Mara m-am inselat..... insa Sabin nu mai joaca fotbal...numa rugby si concurs de injuraturi in teren,,, nici nu va juca,.. a fost trecut la echipa satelit Gloria Arad. Lui ii sta gandu la Streaptease inaintea meciului cu POLI !!!!!!!!! Mara si Apostu ..titulari in atac

Tony_Viola
15th November 2006, 02:09
Iti dai seama, viata mea o sa se naruie cand nu mai pot sa postez pe forumu asta:happy :happy Hai mah, nici chiar asa, oricum trebuie sa batem si trebuie sa fie un meci curat, si in teren si in tribune.
2-0(mansour si canu)

looool parca vad ca stai pe tusa la meciul asta:evil:

andrei1921tm
15th November 2006, 09:27
looool parca vad ca stai pe tusa la meciul asta:evil:

Eu vad meciul din peluza..asta e cel mai important, nu posturile pe un forum:ok: :yeah: /hello

ULTRAS_TAVY
15th November 2006, 09:35
Bate UTA clar...ptr ca sa arate timisoarei exact cine e tm:OK:

andrei1921tm
15th November 2006, 09:53
Bate UTA clar...ptr ca sa arate timisoarei exact cine e tm:OK:


Bate uta clar...asa cum a facut in ultimele 5 deplasari din sezonul asta:happy

cuzmy
15th November 2006, 10:58
hahahaha, nu mai pot de ras cand vad atata optimism in ranul oaspetilor. Cica vin 3000. Foarte bine! Polisti o sa fie 30000! Matematica imi spune ca e un utist la 10 polisti! Atunci cum o sa domine cei 10% stadionul????
...astept un raspuns logic!!!

Benny
15th November 2006, 11:41
... insa Sabin nu mai joaca fotbal...numa rugby si concurs de injuraturi in teren,,, nici nu va juca,.. a fost trecut la echipa satelit Gloria Arad. Lui ii sta gandu la Streaptease inaintea meciului cu POLI !!!!!!!!!

Inseamna, ca omul a uitat unde joaca. Sau nu l-a interesat.

micutzu
15th November 2006, 11:45
la noi e mai mult o rivalitate dusa la extrem intre cele 2 galerii prin spectacol si nu prin bataie. in bucuresti spectacol inseamna o bataie buna ...dar la noi spectacol e o coregrafie reusita sau un cantec strigat de tot stadionul
Ceva ciocniri vor fi, mai ales dupa episodul Sinnicolaul Mare, cand ceva "drojjdieri" sau intepat cu cativa RF.


Meci care la prima vdere nu poate avea decat o echipa castigatoare... Poli.Dar dupa cum bine stiti cu totii si UTA are o picatura de echipa asa ca meciu va fi dificil pt ambele echipe.Aradeni ascultati ce va spun SABIN ILIE NU MAI ESTE FOTBALIST.Credeti-ma

PS :Tare semnatura Andrei
Tu zici ceva ! :D
Nu poti spune ce se va intampla. Categoria asta de meci nu respecta nici o statistica. Desi dupa meci, indiferent de scor, au sa se trezeasca unii sa asocieze scorul cu vreo statistica totu va fi artificial si fortat.


hahahaha, nu mai pot de ras cand vad atata optimism in ranul oaspetilor. Cica vin 3000. Foarte bine! Polisti o sa fie 30000! Matematica imi spune ca e un utist la 10 polisti! Atunci cum o sa domine cei 10% stadionul????
...astept un raspuns logic!!!

O parte a optimismului este generata de ultimul meci disputat la voi, cand iar am pornit cu sansa a II-a.
o alta parte vine din dorinta de a castiga si nu dintr-un motiv logic.
Alta parte din faptul ca noi am batut Jiul cu 3-0 si voi ati facut egal acasa cu ei.
Motive sunt, mai mult sau mai putin logice, si sa tinem cont de faptul ca speranta moare ultima. In + de asta, oricine pleaca de la premiza ca va invinge.
Deocamdata avem 1000 de bilete (ceea ce mi se pare putin) cu posibilitate de suplimentare pana la 2000-2500 (informatie oficiala din cadrul clubului UTA). O alta parte isi vor lua bilete chiar din Timisoara (dar nu in ziua meciului).
Din aia 30.000 nu au sa cate toti, tot meciul (probabil galeria - in jur la 5000)
Si la noi, din 3000 (sa zicem) cati vom fi in peluza Nord (probabil ca vor mai fi si razleti prin tribune dar aia nu se pun :D) vor canta cel mult jumate (daca reusim mai multi, bravo noua).
Treaba mai depinde si de turnura jocului si evolutia scorului.

Multumit de raspuns?


@malexoid
Pentru postarile tale, la noi pe forum, erai banat de mult.
Aici am hotarat sa nu fac nimic timisorenilor pentru a nu se considera ca sunt subiectiv.
Fie cum vrei tu, fiindca ma "distrez" destul cu timisorenii de pe forumul nostru.

Tony_Viola
15th November 2006, 11:49
Ceva ciocniri vor fi, mai ales dupa episodul Sinnicolaul Mare, cand ceva "drojjdieri" sau intepat cu cativa RF.


Tu zici ceva ! :D
Nu poti spune ce se va intampla. Categoria asta de meci nu respecta nici o statistica. Desi dupa meci, indiferent de scor, au sa se trezeasca unii sa asocieze scorul cu vreo statistica totu va fi artificial si fortat.



O parte a optimismului este generata de ultimul meci disputat la voi, cand iar am pornit cu sansa a II-a.
o alta parte vine din dorinta de a castiga si nu dintr-un motiv logic.
Alta parte din faptul ca noi am batut Jiul cu 3-0 si voi ati facut egal acasa cu ei.
Motive sunt, mai mult sau mai putin logice, si sa tinem cont de faptul ca speranta moare ultima. In + de asta, oricine pleaca de la premiza ca va invinge.
Deocamdata avem 1000 de bilete (ceea ce mi se pare putin) cu posibilitate de suplimentare pana la 2000-2500 (informatie oficiala din cadrul clubului UTA). O alta parte isi vor lua bilete chiar din Timisoara (dar nu in ziua meciului).
Din aia 30.000 nu au sa cate toti, tot meciul (probabil galeria - in jur la 5000)
Si la noi, din 3000 (sa zicem) cati vom fi in peluza Nord (probabil ca vor mai fi si razleti prin tribune dar aia nu se pun :D) vor canta cel mult jumate (daca reusim mai multi, bravo noua).
Treaba mai depinde si de turnura jocului si evolutia scorului.

Multumit de raspuns?


@malexoid
Pentru postarile tale, la noi pe forum, erai banat de mult.
Aici am hotarat sa nu fac nimic timisorenilor pentru a nu se considera ca sunt subiectiv.
Fie cum vrei tu, fiindca ma "distrez" destul cu timisorenii de pe forumul nostru.

si noi am batut pe jiul...la noi in galerie vom fii mai multi de 5000 si DA la noi mai canta tot stadionul:D asa ca ati dat de nenea asta:drak:

Marcus99Narci
15th November 2006, 12:08
hahahaha, nu mai pot de ras cand vad atata optimism in ranul oaspetilor. Cica vin 3000. Foarte bine! Polisti o sa fie 30000! Matematica imi spune ca e un utist la 10 polisti! Atunci cum o sa domine cei 10% stadionul????
...astept un raspuns logic!!!

Sa.ramanem.cu.discutia.totusi.la.meci........
La.11contra.11...la.o.singura.minge.3.arbitri...si .fair.play
MULT.SUCCES.AMBELOR.Echipe.


SA.INVINGA.CEL.MAI.BUN/hello

micutzu
15th November 2006, 12:21
@Tony
Nici chiar asa. Suntem noi mai putini dar suntem rai. Am vazut la noi pe forum ca ziceau baietii ca se vor infiltra cativa si in peluza sud, pentru destabilizare controlata. :D

cuzmy
15th November 2006, 12:24
...oarecum sunt multumit de raspuns! ...dar, ar mai fi cate ceva, la Poli acesti jucatori sunt deja de aproape 2 ani impreuna, iar pe cand textilistii sunt adunati in aceasta vara de prin toata tara! M-as indoi sa stie vreunul dintre ei de rivalitatea dintre arad si timisoara! ...veti spune ca nici polistii nu prea stiu, si asta e adevarat! Atunci ramane doar valoarea echipelor! ...si aici sa fim seriosi, Poli e favorita certa! ...mai e ceva de complectat?

cuzmy
15th November 2006, 12:25
@Tony
Nici chiar asa. Suntem noi mai putini dar suntem rai. Am vazut la noi pe forum ca ziceau baietii ca se vor infiltra cativa si in peluza sud, pentru destabilizare controlata. :D

....daca mai traia celebrul Francu, cred ca trebuia neaparat sa mergi la un control, altfel nu te pot intelege!

Marcus99Narci
15th November 2006, 12:29
...oarecum sunt multumit de raspuns! ...dar, ar mai fi cate ceva, la Poli acesti jucatori sunt deja de aproape 2 ani impreuna, iar pe cand textilistii sunt adunati in aceasta vara de prin toata tara! M-as indoi sa stie vreunul dintre ei de rivalitatea dintre arad si timisoara! ...veti spune ca nici polistii nu prea stiu, si asta e adevarat! Atunci ramane doar valoarea echipelor! ...si aici sa fim seriosi, Poli e favorita certa! ...mai e ceva de complectat?

:rosu: :rosu: :rosu:

„Secunzii" lui Marius Lacatus, Roland Nagy si Dan Tapos sunt singurii care activau pentru UTA si acum patru ani, cand, la Timisoara, Chitescu a adus o nesperata victorie in derby-ul cu Poli. De atunci si pana acum, lucrurile s-au schimbat doar pentru Nagy, care nu imbraca echipamentul de jucator, ci doar treningul de antrenor. Din aceste doua posturi, aradeanul nascut la Sagu este cel mai in masura sa ne vorbeasca de trecutul si prezentul „duelului" Poli - UTA.


- Roly, ce-ti mai amintesti de meciul din 2002? Ai jucat toate minutele atunci, cum ai simtit din teren derby-ul?

- A fost un meci pe care n-ai cum sa-l uiti. Dupa 2-0 la pauza, cand spectatorii timisoreni ne ironizau si sperau intr-o victorie si mai mare a favoritilor, noi ne-am mobilizat, am recuperat gol dupa gol si apoi am castigat cu acel gol al lui Chitescu. A fost o bucurie, un delir as putea spune de nedescris in cuvinte. Simteam ca i-am facut foarte fericiti pe suporterii care ne-au incurajat minunat atunci, dar un intreg oras era mandru de performanta noastra. Sper sa fie la fel si sambata.

- Sunt multe diferente dintre UTA de atunci si cea de astazi?

- Chiar daca si atunci lotul a fost facut mai in graba, situatia nu se poate compara cu cea din aceasta vara. Am avut ceva mai mult timp la dispozitie in 2002, dar punctele sunt mai multe in acest campionat. De individualitati nu vreau sa vorbesc. Au fost si sunt jucatori buni si cei de atunci si cei de astazi.

- Crezi ca se poate repeta rezultatul de acum patru ani?

- Intr-un derby Timisoara - Arad orice rezultat e posibil. Dovada sta chiar acel 4-3 cand noi eram pe ultimul loc si am dat lovitura. Desfasurarea unui astfel de meci este imprevizibila, deci e posibil sa castigam din nou, de ce nu?

- E un dezavantaj faptul ca in actuala echipa sunt mai putini fotbalisti aradeni, care poate nu inteleg importanta unui Poli - UTA?

- La cat s-a vorbit numai pana astazi de meciul de sambata, cred ca si-au dat si ei seama cat de special e meciul. Oricum, ca jucatori profesionisti nu ar avea voie sa interpreteze in mod diferit partidele oficiale. Dar, cred ca vor realiza si mai bine importanta intalnirii in momentul in care vor intra pe teren si vor vedea atmosfera creata de aproape 40000 de spectatori. Din acel moment, nu cred ca va mai conta nimic altceva pentru ei, decat victoria.

:ok: UTA

cuzmy
15th November 2006, 12:33
ce ai vrea sa spuna si roly???? ...ca o sa veniti cu coada intre picoare??? ...normal e ca sa va incurajeze, cu toate ca nici el nu crede intr-o victorie la timisoara!

Marcus99Narci
15th November 2006, 14:01
ce ai vrea sa spuna si roly???? ...ca o sa veniti cu coada intre picoare??? ...normal e ca sa va incurajeze, cu toate ca nici el nu crede intr-o victorie la timisoara!

Loolz.....fiecare.crede.ce.vrea.....dar.ce.zice.de spre.ultimul.meci.de.la.timisoara.e.mai.tare

Ar.fi.culmea.sa.nu.credem.intr-o.victorie.la.timisoara.....altfel.nu.ne-am.mai.face.sperante.degeaba:evil:

Dar.atat.timp.cat.mai.avem.speranta.vom.fi.aici.si .asta.inseamna.4ever.

PT.....UTA/hello /hello /hello

Marcus99Narci
15th November 2006, 14:04
Remember Poli - UTA 3-4 Imprimare E-mail
Luni, 13 Noiembrie 2006

In turul editiei 2002-2003 a Diviziei A s-a disputat ultima intalnire oficiala pe arena „Dan Paltinisanu", dintre marile rivale Poli Timisoara si UTA. Derby-ul s-a incheiat fericit pentru aradeni, care au invins in minutele de prelungire cu 4-3, dupa ce la pauza gazdele aveau un avantaj de doua goluri. Imaginile vorbesc de la sine despre una dintre cele mai dulci victorii din bogata istorie a „Batranei Doamne":

Poli - UTA 3-4 (2-0)

Poli: A. Bogdan - A. Dumitru, Voicu, Constantinovici, A. Dobre - Soltuz, R. Stancu (Zanc), Buia, Nicolae - C. Prodan (Balauru), M. Oprea (Belciug)

UTA: D. Bogdan - Panin, Baldovin, Botis, Panaitescu - M. Popescu (Vintila), Marginean, R. Nagy, Pit (Ianu, Chitescu) - Manta, Njok.

Arbitri: Marian Salomir (Cluj) - Nicolae Marodin, Adrian Vidan (ambii Bucuresti)

Observatori FRF: Aron Huzu (Sibiu),Mircea Stoenescu (Bucuresti)

Goluri:

Oprea - min. 1

http://www.youtube.com/watch?v=KXcv0rBhCJQ&mode=related&search

R. Stancu: min. 39

http://www.youtube.com/watch?v=p7XUGT5sfWc&mode=related&search

Constantinovici (autogol) - min 52

http://www.youtube.com/watch?v=8STowP_YZao&mode=related&search

Njok - min. 62

http://www.youtube.com/watch?v=KFnSTYVHNjo&mode=related&search

Oprea - min. 68/ Manta - min. 78

http://www.youtube.com/watch?v=_BTfeDLWo4U&mode=related&search

Chitescu 90+3

http://www.youtube.com/watch?v=e19TEhb197g&mode=related&search

De asemenea, puteti rememora atmosfera incendiara din cele doua galerii:

http://www.youtube.com/watch?v=99XiGkh_sP4&NR

http://www.youtube.com/watch?v=VMChxaqCCEQ&NR

Totul.se.rezuma.la.asta......HAIDE.UTA

Marcus99Narci
15th November 2006, 14:17
Iar.cand.am.castigat.la.timisoara.antrenor.era.PAN DURU....


DECI.RESPECT.PT.........../hello

malexoid
15th November 2006, 14:32
Iar.cand.am.castigat.la.timisoara.antrenor.era.PAN DURU

ai umplut threadul asta de porcarii copiate de te miri si unde...
din lipsa de inspiratie faci asta, iti faci numar de posturi? pai pune-ne si o carte de bucate...vezi sa contina si retete de pizza! :)

andrei1921tm
15th November 2006, 14:50
Am rememorat si eu acum meciul de acum 4 ani.A fost fenomenal chiar daca au castigat adversarii.Inseamna ca au fost mai buni, dar oricum asa un meci asa o atmosfera nu o sa fie niciodata pe stadioanele din tara.Aici e singur loc unde se poate desfasura un asa derby.Abia astept meciul, e chiar un sentiment unic.Asa e cel mai curat si cel mai frumos derby din Romania.Sa castige cine o sa fie mai bun, si vreau sa vad fair-play in teren si in tribuna.

six
15th November 2006, 17:15
.Sa castige cine o sa fie mai bun, si vreau sa vad fair-play in teren si in tribuna.Adica noi ;) ;) ;) ok de data asta ii iertam de incidente :ok:

Tony_Viola
15th November 2006, 17:21
@Tony
Nici chiar asa. Suntem noi mai putini dar suntem rai. Am vazut la noi pe forum ca ziceau baietii ca se vor infiltra cativa si in peluza sud, pentru destabilizare controlata. :D

tu esti nebun sau te faci? :no: sau aia care se vor baga sunt kamikaze

Marcus99Narci
15th November 2006, 17:26
ai umplut threadul asta de porcarii copiate de te miri si unde...
din lipsa de inspiratie faci asta, iti faci numar de posturi? pai pune-ne si o carte de bucate...vezi sa contina si retete de pizza! :)

Pai am pus atatea ca sa vada altii cata valva se face in jurul jocului astuia. Cunosc din experienta proprie (vezi actualii jucatorii ale ambelor echipe, presedinti de cluburi de la ambele cluburi) ca in afara de aradeni si timisoreni nu stie mai nimeni de rivalitatea fotbalistica... asa macar poate vad si iesenii, oltenii, constantenii, regatenii si toti ceilalti ce reprezinta UTA - Poli ... N-am zis ca restul sant prosti si nici nu cred asta ... doar ca trebuie sa vada si ei si aradenii mai tineri . . . cata pasiune starneste aceasta confruntare.... de altfel daca te uiti la mesajele din etapa asta . . . santem liderii .... iar daca te uiti la meciurile care au loc in aceasta etapa, POLI - UTA e derbiul etapei

Iar despre celelalte mesaje adunate de prin alte zari, nu-ti fa probleme, sant reale 100% ... doar nu imi pierd timpul sa invetez aiurea .... dar hai mai bine sa ramanem la subiect ... sa nu deturnam discutia spre alte subiecte neimportante .... fiindca pe mine doar meciul ma intereseaza ... n-am timp de gatit !

Bine hai, sper sa fii mai pozitiv data viitoare si daca te-am suparat ca am scris prea mult despre meciul asta, te rog sa ma ierti dar ma gasesti peste tot unde merge(joaca) UTA.... sa invinga cel mai bun, chiar daca e randul vostru sa castigati ..... ce zici daca facem egal ... voi clar nu va buurati dar sa stii ca nici noi ... ori batem noi, ori bateti voi .... e mai frumos asa ...

Bine, ultimele 3 zile pana la derby .../hello /hello /hello

Marcus99Narci
15th November 2006, 17:49
COMUNICAT RED-FIGHTERS


"Dorim fair-play"

Liderul galeriei Red Fighters, Luca Alecu (foto, în centru) crede ca derby-ul Poli - UTA este cel mai asteptat eveniment al anului de catre simpatizantii celor doua tabere. "Dincolo de rivalitatea noastra cu Timisoara, speram sa nu avem parte de evenimente nedorite, iar manifestarile sa nu depaseasca limitele firesti. Bataile care au avut loc în 2002 si evenimentele de la Sânnicolau Mare sunt episoade urâte care au patat imaginea galeriei lui Poli. Nu mergem la Timisoara cu gânduri razboinice, ci vrem doar sa ne încurajam echipa si sa facem o atmosfera deosebita, specifica unui asemenea meci", sustine Luca Alecu, care n-a ezitat sa-i întepe pe rivalii de la Poli Timisoara, despre care a spus ca au murdarit imaginea unui oras care se considera leaganul civilizatiei. Liderul Red Fighters a marturisit ca nu-si doreste o noua înclestare cu fanii timisoreni si ca se va stradui sa-i struneasca pe ceilalti "utisti". "Vrem sa ne manifestam decent, în spiritul fair-play-ului. Nu dorim sa provocam incidente care sa aduca de la sine alte complicatii", a precizat Alecu. El n-a lansat sageti numai spre sustinatorii lui Poli, pe care i-a numit violeti, ci si spre Marius Lacatus, pe care l-a taxat dupa ce a declarat ca un meci Poli – UTA nu se ridica la înaltimea unui Steaua – Dinamo. "Va avea ocazia sâmbata sa se convinga ce înseamna un meci Poli – UTA!".

COMUNICAT RED-FIGHTERS

Marcus99Narci
15th November 2006, 17:54
COMUNICAT COMMANDO VIOLA



"Sa nu se înjure"

Alin Boldura (foto), liderul Commando Viola, încearca sa detensioneze atmosfera înainte de derby, sperând ca incidentele din trecut sa nu se repete. Evenimentele din 2002 sunt înca proaspete în memoria ambelor tabere. "Poate suporterii oaspeti nu vor veni cu intentii razboinice, însa nici în 2002 nu au venit asa si ati vazut ce s-a întâmplat. Problema atunci a fost ca ei îsi manifestau bucuria dupa goluri cu acel cântec care se termina cu «M*** Poli Timisoara!» si cred ca asta a contribuit mult la atmosfera negativa si la incidentele nefericite de dupa meci", este de parere liderul fanilor alb-violeti, care anunta ca în peluza se va putea vedea o coregrafie simpla, dar de impact. "Noi vom încerca sa temperam pornirile extreme, însa daca ei vor înjura Timisoara vom considera ca s-au coborât la nivelul «miticilor» si îi vom trata ca atare", avertizeaza Boldura, care face apel la cei care au autoturisme cu numere de Arad sa evite zona stadionului în ziua partidei. "Sper sa vina cât mai multi la acest meci, vrem sa avem un stadion plin. In acest sens, îi rugam pe cei care pot sa vina cât mai devreme la stadion si discutam cu cei de la club pentru a deschide portile mai devreme, macar la 17:30, pentru a preîntâmpina aglomeratia cauzata de procedeul lent de intrare pe stadion", este mesajul liderului suporterilor timisoreni pentru cei care vor veni la jocul de sâmbata.

COMUNICAT COMMANDO VIOLA


Si meciul poate sa inceapa

polist_4ever
15th November 2006, 18:37
CAND A SPUS marius lacatus CA NU SE COMPARA CU stiaua-dinamo ACEST MECI SIGUR ISI VA RETRAGE CUVINTELE CAND VA VEDEA CE VA FII SAMBATA PE PALTINISANU....IAR CEI DIN buCUResti SA SE UITE LA MECI SI SA INVETE CUM SE INCURAJEAZA ECHIPA FAVORITA SI CE INSEAMNA ATMOSFERA IN TRIBUNE....FORZA VIOLA!!!!!!!!

andrei1921tm
15th November 2006, 18:39
Autobuze pentru fani
Site-ul sportarad.com a anunţat ieri că s-a reuşit închirierea a două autobuze pentru fanii care doresc să apeleze la acest mijloc de transport. Unul dintre acestea a fost pus la dispoziţia suporterilor "Bătrînei Doamne" de către unul dintre fani, Ştefan Deme. Autobuzele vor pleca din faţa stadionului UTA sîmbătă, la ora 17:00, preţul deplasării fiind de 30 RON, în care este inclus şi tariful tichetului de intrare pe stadionul "Dan Păltinişanu". (Dan Brie)

=))=))

andrei1921tm
15th November 2006, 19:29
Mijlocaşul echipei Poli Timişoara, Silviu Bălace, spune că un meci între formaţia timişoreană şi UTA Arad, care se vor întâlni sâmbătă, pe stadionul Dan Păltinişanu, va fi întotdeauna peste derbiul Steaua - Dinamo.

"Întotdeauna, Poli - UTA va fi peste un meci Steaua - Dinamo", a spus Bălace, care a debutat la Poli într-o partidă disputată la Arad, scor 1-0, pentru timişoreni, în urma căreia UTA a retrogradat. "Am debutat cu noroc, era Gigi Mulţescu antrenor atunci. Ţin minte că i-am retrogradat, a fost sărbătoare mare, spre să fie cu noroc şi acum", a adăugat el.

Silviu Bălace a precizat că echipa sa trebuie să-şi ia revanşa după înfrângerea suferită pe teren propriu, scor 3-4, în faţa formaţiei UTA, din 2002, în ultimul meci disputat între cele două grupări. "Mi-era dor de un derbi cu UTA. Este un meci special în primul rând pentru suporteri, noi nu trebuie să ne încărcăm foarte mult. Trebuie să ne facem jocul bun din ultima perioadă şi să câştigăm. Nu există cale de întoarcere pentru noi, avem doar varianta victoriei, dar ţinând cont că în ultima etapă au învins cu 3-0 pe Jiul, va fi un meci deschis oricărui rezultat. Colegul meu Mircea Oprea poate să-i instruiască mai bine pe ceilalţi, el are jumătate de an în plus la Timişoara, dar toţi jucătorii au prins spiritul Timişoarei, cunosc importanţa meciului şi nu prea mai avem ce să le spunem", a comentat Bălace.

YodaRo
15th November 2006, 19:55
Mijlocaşul echipei Poli Timişoara, Silviu Bălace, spune că un meci între formaţia timişoreană şi UTA Arad, care se vor întâlni sâmbătă, pe stadionul Dan Păltinişanu, va fi întotdeauna peste derbiul Steaua - Dinamo.

eu l-as situa peste derby-ul real barca... cu atatea vedete in tribune si pe stadion...

andrei1921tm
15th November 2006, 20:21
eu l-as situa peste derby-ul real barca... cu atatea vedete in tribune si pe stadion...

Oricum e peste meciul dintre 2 echipe din cartiere diferite.Nu poti sa comprari un meci dintre 2 echipe de cartier(gencea si stefan cel mare)si un derby intre 2 orase.Asta e un derby mult mai vechi decat cel umflat de comunism si de presa.

Gontel
15th November 2006, 21:06
Astept cu interes sa vad si eu acest derby al vestului.

alex_6tm
15th November 2006, 21:31
Oricum e peste meciul dintre 2 echipe din cartiere diferite.Nu poti sa comprari un meci dintre 2 echipe de cartier(gencea si stefan cel mare)si un derby intre 2 orase.Asta e un derby mult mai vechi decat cel umflat de comunism si de presa.

Bravooo!!!!!!!!!!!! :great: :bere:

redneck
15th November 2006, 23:09
Oricum e peste meciul dintre 2 echipe din cartiere diferite.Nu poti sa comprari un meci dintre 2 echipe de cartier(gencea si stefan cel mare)si un derby intre 2 orase.Asta e un derby mult mai vechi decat cel umflat de comunism si de presa.


bine zis !/hello /hello /hello

Sezione
16th November 2006, 00:34
Sper sa bata Poli... Si pentru ca combinatia al-rosu ma face sa vars si pentru ca Poli imi este simpatika... Suporteri adevarati care in principiu sint foarte aproape de ideile mele. Unde mai pui ca urim aceleasi produse de import sovietice.

Tony_Viola
16th November 2006, 01:30
Forza Viola & uTA :D ups am zis ceva rau?:P ...mis mai ametit :happy anyway bucurestenii sa nu se uite la meci...
P.S. era o gluma la faza cu uTA:happy

Sergio_D
16th November 2006, 01:49
În meciul acesta, sunt fanul Timişoarei. :P Sper să bată, pentru că sunt favoriţi, au mai mare experienţă şi vor fi susţinuţi de un întreg stadion. Aştept cu nerăbdare meciul :rolleyes:

YodaRo
16th November 2006, 01:52
Oricum e peste meciul dintre 2 echipe din cartiere diferite.Nu poti sa comprari un meci dintre 2 echipe de cartier(gencea si stefan cel mare)si un derby intre 2 orase.Asta e un derby mult mai vechi decat cel umflat de comunism si de presa.
sa fim seriosi... tm-uta e un derby regional. Steaua -dinamo e un derby national. Real -barca e un derby european sau kiar mondial.

KillinG FieldS
16th November 2006, 03:13
Am rememorat si eu acum meciul de acum 4 ani.A fost fenomenal chiar daca au castigat adversarii.Inseamna ca au fost mai buni, dar oricum asa un meci asa o atmosfera nu o sa fie niciodata pe stadioanele din tara.Aici e singur loc unde se poate desfasura un asa derby.Abia astept meciul, e chiar un sentiment unic.Asa e cel mai curat si cel mai frumos derby din Romania.Sa castige cine o sa fie mai bun, si vreau sa vad fair-play in teren si in tribuna.

Bine zice de la o vreme baiatu asta :) FELICITARI pt post :)....Speram sa fie mai fain anu asta..... daca se poate cu acelasi scor :)

KillinG FieldS
16th November 2006, 03:23
[QUOTE=MAN_US;908968]sa fim seriosi... tm-uta e un derby regional. Steaua -dinamo e un derby national. Real -barca e un derby european sau kiar mondial.[/QUOTE

scuza-ma, dar numai prostii vorbesti... Aici nu vorbim de marimea unui derby...ci de frumusetea lui... cu toate ca vor fi 40 000 spectatori la meci...plus o regiune(cum zici tu ,regional)care vor fi conectati la acest meci... TOTAL da mai mult de 2 milioane cat are Bucurestiu..... pe Dinamo intra macar cat intra pe uta?? :))) PRAF vis si voi....

KillinG FieldS
16th November 2006, 03:34
HAHAHAHA ui la astia :) :) :) Praf is saraci :)) ANTI UNGURI,ANTI DINAMO, ANTI POLI, ANTI CAPITALA hahahhah
http://www.youtube.com/watch?v=8HsqLGQd588&NR

ddpurple
16th November 2006, 04:55
M-au apucat fiorii cand am revazut imagini de la ultimul meci.Unic!!!Am fost acolo in peluza Sud...Extraordinar de frumos a fost la meciul ala.Stiu ca am ajuns acasa si m-a intrebat mama-mea cine a batut,i-am zis ca am luat bataie dar nu asta conta ci fatul ca nu o sa mai prind asa meci ani buni.Si iata ca e iarasi Poli-Uta,dar nu si pt mine,fiind la celalalt capat al lumii...Sa cinstiti cum se cuvine acest meci si.... HAI POLI!!!!!

raja_bell
16th November 2006, 05:28
meci intre doua echipe mediocre, care intr-o tara civilizata s-ar intalni in divizia c! :cool:
se termina x! :ok:

YodaRo
16th November 2006, 05:34
eu cred ca derby interjudetean s-ar putea numi.

nr.zece
16th November 2006, 08:45
poli castiga doar daca nu se lasa prada rivalitatii dintre suporteri

nr.zece
16th November 2006, 08:47
eu cred ca derby interjudetean s-ar putea numi.

e un derby zonal baza pe lupta intre banateni si ardeleni

raja_bell
16th November 2006, 08:55
genial! si care-s unii, si care-s altii? :D :D

nr.zece
16th November 2006, 09:02
ghici? sau tu bagi si aradul in banat?
or fi doar vreo 100 de km distanta intre ei dar aradenii nu sunt banateni (parerea mea)
intre galati si braila sunt 16 km si braila nu e in moldova

e adevarat ca unii se considera banateni unii ardeleni, treaba lor
si valcenii sunt impartiti jumate se vor munteni jumatate se vor olteni numai la braila iti dau aia in cap daca le zici moldoveni

oricum toate astea eu le consider niste repere si nu motive de lupte cum se intampla la noi
corect ar fi ca in state: cei din utah nu se incaiera cu cei din illinois sau cu cei din dallas si florida

raja_bell
16th November 2006, 09:10
lol! nomen est omen!!!! :happy :happy
btw, si banatul face parte din transilvania! :ok:

nr.zece
16th November 2006, 09:16
ardeal=transilvania?

raja_bell
16th November 2006, 09:19
normal, ardeal vine de la erdely, aceasta fiind denumirea ungureasca a transilvaniei (din cate stiu, inseamna acelasi lucru)!

cirdois
16th November 2006, 09:28
meci intre doua echipe mediocre, care intr-o tara civilizata s-ar intalni in divizia c! :cool:
se termina x! :ok:

daca acest meci este ceea ce spui tu,atunci steaua-dinamo ar trebui sa se dispute....da,ai ghicit.in "buzunarul" lui stalin.asa ca prefer divizia c decat Moscova,clincanel.:ok:

raja_bell
16th November 2006, 09:30
timisorean = din nou off topic! retine: aici discutam despre meciul dintre fosta aek bucuresti si cumparatorii salontei! :drak:

ULTRAS_TAVY
16th November 2006, 09:46
BATE UTA:ok:

superchumbo
16th November 2006, 09:52
sa vedem daca se justifica galagia facuta pe forum .... oricum voi sustine dezinvoltura unei echipe nou promovate decat impresiile de echipa europeana a unor pompati ce ne tot ameninta ca titlul vine in provincie.

alex_6tm
16th November 2006, 11:29
A mai ramas 1 zi, 9 ore si 15 min pana la meciul anului!!!!

/OLE/

calu
16th November 2006, 11:32
auzi ce zice neica nimeni balace,ca poli-uta e peste steaua-dinamo...ori e pe alta lume ori are delusions of grandeur.mai e mult pina departe mai baieti,tare vreau sa vad si eu o echipa nebucuresteana care se bate la titlu.ca la vorbe nu va intrece nimeni,igen!

andrei1921tm
16th November 2006, 11:46
A mai ramas 1 zi, 9 ore si 15 min pana la meciul anului!!!!

/OLE/

2 zile, 9 ore....ma miram eu....

OVIDIU 62
16th November 2006, 11:58
Bate Batrana doamna nu de alta dar Poli Timisoara este prin C iar la Timisoara joaca Fulgerul Bragadiru.

malexoid
16th November 2006, 12:59
Bate Batrana doamna nu de alta dar Poli Timisoara este prin C iar la Timisoara joaca Fulgerul Bragadiru.

esti expirat rau cu glumele tale idioate...
well, atunci o sa-i bata Fulgerul Bragadiru, AEK Timisoara, FC Fulgerul-AEK build in Timisoara v.2002, ori cum doresti sa ii numesti!
aia...violetii au sa castige, nah! :happy

Tony_Viola
16th November 2006, 13:07
eu de abia astept ziua de sambata.../hello si dimineata de duminica:evil:

Toshiro
16th November 2006, 13:09
Ptiu, zici ca vine apocalipsa...:headbang:

Tony_Viola
16th November 2006, 13:25
Ptiu, zici ca vine apocalipsa...:headbang:

pentru voi da:evil:

KillinG FieldS
16th November 2006, 14:04
ghici? sau tu bagi si aradul in banat?
or fi doar vreo 100 de km distanta intre ei dar aradenii nu sunt banateni (parerea mea)
intre galati si braila sunt 16 km si braila nu e in moldova

e adevarat ca unii se considera banateni unii ardeleni, treaba lor
si valcenii sunt impartiti jumate se vor munteni jumatate se vor olteni numai la braila iti dau aia in cap daca le zici moldoveni

oricum toate astea eu le consider niste repere si nu motive de lupte cum se intampla la noi
corect ar fi ca in state: cei din utah nu se incaiera cu cei din illinois sau cu cei din dallas si florida

SUNT 50 km distanta.....Geografic de la Mures in Jos este Banat....Muresul Taie Aradul in doua :evil: eu stau la nord de mures... :) nu sunt in banat

KillinG FieldS
16th November 2006, 14:09
auzi ce zice neica nimeni balace,ca poli-uta e peste steaua-dinamo...ori e pe alta lume ori are delusions of grandeur.mai e mult pina departe mai baieti,tare vreau sa vad si eu o echipa nebucuresteana care se bate la titlu.ca la vorbe nu va intrece nimeni,igen!

Desteptule...ca vad ca asa te crezi...cauta cauzele de ce nu poate lua INCA o echipa din tara (laso pe aia cu provincia ca suna a sluga)titlu... PRAF ESTI SI TU

Bega
16th November 2006, 14:10
Bate Batrana doamna nu de alta dar Poli Timisoara este prin C iar la Timisoara joaca Fulgerul Bragadiru.

De aia bate?:happy

YodaRo
16th November 2006, 14:34
timisorean = din nou off topic! retine: aici discutam despre meciul dintre fosta aek bucuresti si cumparatorii salontei! :drak:

si culmea e ca una e condusa de un mitic

Marcus99Narci
16th November 2006, 14:37
Da'...asta.nu-i.forum.despre.meciul.de.sambata.....POLI....UTA.. ???
Si-atunci.de.ce.vorbim.de.altceva.........?!

Ete'.cum.se.baga.si.miticii.inseama.aici.cu.noi...
Habar.n-au.despre.ce.este.vorba.si.ne.fac.praf.....vai.cat a.incultura....dar.sa.ramanem
totusi.la.meci....?!

Numa'.egal.sa.nu.fie.....ca.e.fara.placere.pt.ambe le.tabere......iar.meciul.asta.se.joaca.numai.la.v ictorie

Sper.sa.bata.UTA

mark111
16th November 2006, 14:47
3-o CRISTEA ,BUCUR SI BALACE ; utistii vor pleca acasa la pauza dezamagiti de alb-rosii iar in retur vom semna din pacate condamnarea la B, unde vor scapa de nocturne!!!! apropo,aradeni,poate o cheta de la cei 40 000 de timisoreni si va ridicati un stilp de nocturna suficient cred pentru amaritul vostru stadion.....

omul
16th November 2006, 15:36
asa "dragi" mi-s amandoua echipele astea, ca nu stiu cu cine voi tine :D de fapt NU voi tine deloc deloc cu uta :drak: deci 1

micutzu
16th November 2006, 16:10
Multa prostie pe aici, multi useri care nu fac altceva decat provoaca (nimic constructiv), balacareala de 2 bani fara argumente si exprimari coerente si inteligente, multe idei fixe.
Sunt si cateva posturi care mi-au placut si denota inteligenta din partea userilor care le-au postat.
Meci de 1X2, si cu asta am incheiat.
Spectacolul mare si frumos va fi in tribune. Ceva va fi la noi stiu personal (nu pot spune ca stric surpriza :D), ce va fi in tabara adversa stiu ei :D (am pretentii ca stiu ca pot).

andrei1921tm
16th November 2006, 16:35
Go West!
salutari celor din bucuresti care tot instiga...ma bucur insa ca cei care sustin poli si uta nu au cazut in cursa de a porni unii impotriva altora.
Trebuie sa aratam si pe stadion ca noi suntem altfel, si sa le aratam si lor un derby adevarat, cum sunt in tarile cu traditie fotbalistica.Fara violente si injurii ci doar cu sustinerea fanatica a propriilor jucatori.
Va asteptem la Timisoara pe cat mai multi ....sa inceapa show-ul...mai sunt 2 zile.

blandu
16th November 2006, 16:40
Go West!
salutari celor din bucuresti care tot instiga...ma bucur insa ca cei care sustin poli si uta nu au cazut in cursa de a porni unii impotriva altora.
Trebuie sa aratam si pe stadion ca noi suntem altfel, si sa le aratam si lor un derby adevarat, cum sunt in tarile cu traditie fotbalistica.Fara violente si injurii ci doar cu sustinerea fanatica a propriilor jucatori.
Va asteptem la Timisoara pe cat mai multi ....sa inceapa show-ul...mai sunt 2 zile.

/hello /hello /hello /hello /hello
Felicitari !
/hello /hello /hello /hello /hello
Bafta Poli !!!

Marcus99Narci
16th November 2006, 16:51
Go West!
salutari celor din bucuresti care tot instiga...ma bucur insa ca cei care sustin poli si uta nu au cazut in cursa de a porni unii impotriva altora.
Trebuie sa aratam si pe stadion ca noi suntem altfel, si sa le aratam si lor un derby adevarat, cum sunt in tarile cu traditie fotbalistica.Fara violente si injurii ci doar cu sustinerea fanatica a propriilor jucatori.
Va asteptem la Timisoara pe cat mai multi ....sa inceapa show-ul...mai sunt 2 zile.

Noi nu avem treaba cu ei, altfel am fi fost de mult ca si ei, nu crezi asta ?!
Adica ce, noi santem prosti ?! he he he

Bafta sambata si sa invinga cel mai bun .... si sa castige spectatorii care merg la meci ... deja toata lumea vorbeste de stadion plin etc ... frumos frumos, asa si trebuie doar e sarbatoare /hello

Pronostic .... as vrea sa bata UTA ... /hello /hello /hello

Pepsi-Cola
16th November 2006, 17:07
Merg pe un "X" 1-1

Gontel
16th November 2006, 18:32
Tin cu UTA meciul asta, sa le mai scoata impresiile din cap lui alde alexa sau grigorie.

black_bird
16th November 2006, 20:47
clar razboi civil in tribune ce va va urma cu raniti in randul taberei aradene ceea ce a fost in 1960 a fost o joaca cand au fost bagati in puscarie 150 de studenti suporteri ai politehnicii .Nu incerc sa insting la violenta dar asa se va termina.:no:

ULTRAS_TAVY
16th November 2006, 21:11
clar razboi civil in tribune ce va va urma cu raniti in randul taberei aradene ceea ce a fost in 1960 a fost o joaca cand au fost bagati in puscarie 150 de studenti suporteri ai politehnicii .Nu incerc sa insting la violenta dar asa se va termina.:no:

Ce ai mah nu dormi bn aks? Ai avut cosmar...nu il luati in seama baieti...sufera

axel
16th November 2006, 21:26
Ce ai mah nu dormi bn aks? Ai avut cosmar...nu il luati in seama baieti...sufera

nu cred ca sufera mai mult decat tine pustiule . . . :rolleyes:

six
16th November 2006, 22:39
Ete'.cum.se.baga.si.miticii.inseama.aici.cu.noi...
Habar.n-au.despre.ce.este.vorba.si.ne.fac.praf.....vai.cat a.incultura....dar.sa.ramanem
totusi.la.meci....?!

Numa'.egal.sa.nu.fie.....ca.e.fara.placere.pt.ambe le.tabere......iar.meciul.asta.se.joaca.numai.la.v ictorie

referitor la meci......bate echipa mea,sigur :yeah: :yeah: :yeah:

tu26dor
16th November 2006, 23:40
aici va fi un meci disputat. se va vedea... vreau sa vad un meci frumos.

KillinG FieldS
17th November 2006, 01:21
In tribune sigur va fi spectacol....Sa vedem daca vad fi si in teren.... Speram

White Shadow
17th November 2006, 02:44
Nu conteaza cine va castiga , conteaza ca in Romania se va juca pe data de 18 noiembrie 2006 adevaratul derby al Romaniei......antrenorii s-au schimbat , jucatorii s-au schimbat , generatia sa schimbat , presedintele tarii sa schimbat , eu ma schimb peste 10 minute in pijamale , dar acest derby nu sa schimbat , el nu se va schimba niciodata , va ramane unic , cine nu locuieste in vestul tarii nu are de unde sa stie ce inseamna acest derby pt noi.

Sa castige cea mai buna echipa , sa avem parte de spectacol in tribune , jucatorii sa joace cu ambiţie, dăruire şi voinţă si nu in cele din urma sa avem parte de fair play.

Au trecut multi ani , vor mai trece multi ani , antrenorii se vor schimba , alti jucatori vor juca la UTA , alti jucatori vor juca la Poli , generatia se va schimba din nou peste cativa ani , poate vor mai veni la putere inca vreo 10 presedinti........dar acest derby nu va muri niciodata si nu are cine sa-l schimbe.

LEGENDS NEVER DIE

vagus
17th November 2006, 03:21
Am gasit pe net un articol din 1933 (!!!) f. interesant despre eterna confruntare dintre Timisoara si Arad. Articolul este despre meciul Gloria CFR Arad si Ripensia Timisoara de la acea vreme dar scoate excelent in evidenta rivalitatea sportiva ce a existat dintotdeuna intre Timisoara si Arad, si nu numai dupa 1964 asa cum aiurea s-a tot scris prin presa sportiva.
Articolul este la adresa www.sportX.ro/Timisoara___Arad_eterna_confruntare-n9008.html, unde X este 365. :) Sorry, dar daca scriu ******** apar stelute dupa cum vedeti iar linkul merge gresit. Asa puteti da link pe link-ul de mai sus si apoi modificati adresa punand 365 in locul lui x.

Pronosticul meu: 3 - 1 pentru Poli, la fel ca si Ripensia acum 73 ani :yeah:

White Shadow
17th November 2006, 04:39
http://img292.imageshack.us/img292/4347/capture72dh8.jpghttp://img132.imageshack.us/img132/1751/capture74br6.jpg
http://img99.imageshack.us/img99/1222/capture76hk0.jpg

White Shadow
17th November 2006, 04:48
"Ultima confruntare Poli - UTA gazduita de stadionul "Dan Paltinisanu" s-a consumat în turul campionatului 2002/2003. Atunci, "utistii" s-au impus cu 4-3, spre bucuria celor aproximativ 3.000 de aradeni prezenti la meci.

Câtiva dintre ei au avut de suferit dupa joc, când în jurul arenei timisorene s-au produs mai multe incidente între simpatizantii celor doua echipe. Golul victoriei, marcat de timisoreanul Leo Chitescu în ultimele secvente ale confruntarii, a tulburat atmosfera în rândul unor suporteri timisoreni, care au acceptat cu greu esecul favoritilor. Provocate si de aradeni, care la câteva minute dupa finalul partidei au invadat suprafata de joc a stadionului, mai multe grupuri de suporteri viola au încercat sa-si pedepseasca rivalii. Tentativa unei batalii între suporteri chiar la stadion a fost oprita de fortele de ordine, care au intervenit la timp si au preîntâmpinat evenimente nedorite. In schimb, în fata salii Olimpia, mai multi aradeni au fost atacati.

http://img151.imageshack.us/img151/7425/capture78fx9.jpg

S-au spart circa sapte-opt automobile, unul dintre proprietari ajungând la spital dupa ce a coborât din masina pentru a se rafui cu agresorii. Atacurile asupra autoturismelor cu numere de Arad au continuat si în giratoriul de pe Bulevardul Pârvan. La aproximativ 45 de minute dupa finalul partidei, în timp ce încercau sa paraseasca Timisoara, câtiva aradeni s-au ales cu masinile sparte si avariate. Au fost prinsi practic într-o capcana, benzile Bulevardului Michelangelo fiind blocate.

Bataie a fost si anul trecut

Un episod mai recent al "razboiului" Timisoara - Arad s-a consumat în urma cu un an. UTA juca la Sânnicolau Mare, în Divizia B. Dupa finalul partidei, cinci dintre suporterii aradeni au fost luati ca din oala de tot atâtia timisoreni. Unul dintre "utisti" a fost lovit cu un scaun metalic în cap. A suferit o dubla fractura la mâna stânga si o leziune la cap, având nevoie de 60 de zile de spitalizare. In prezent, între suporterul atacat si ceilalti agresori se deruleaza un proces în justitie "

Ce va fi sambata ? putem sa evitam aceste conflicte ?.....

nr.zece
17th November 2006, 07:47
/hello /hello /hello /hello /hello
Felicitari !
/hello /hello /hello /hello /hello
Bafta Poli !!!

bafta poli
Oltenii va sustin

tuxie
17th November 2006, 08:07
bafta poli
Oltenii va sustin

Bafta si voua cu conservele, mi-am pus banii pe voi, sa nu ma dezamagiti :)

nr.zece
17th November 2006, 08:09
aaa pai de ce nu ai zis, bine, hai ca-i batem atunci... :)

andrei1921tm
17th November 2006, 09:38
Tratat regeşte
Dana Surulescu (Timişoara)


Derby-ul Banatului dintre Poli şi UTA va fi transmis în direct de Antena 1, sîmbătă, de la ora 20:45. Meciul de la Timişoara va fi mediatizat aşa cum merită un derby de tradiţie.

Înainte şi după joc, într-un studio amenajat, Cosmin Băleanu şi Andrei Vochin, împreună cu reprezentaţii celor două formaţii, vor dezbate duelul dintre Timişoara şi Arad. "Partida va fi transmisă cu 9 camere, vom avea un număr de 7 reluări pentru acest meci, vor fi amplasate 5 microfoane de fond, pentru a surprinde tot ce se va întîmpla pe stadionul Dan Păltinişanu", a anunţat producătorul Marius Răileanu.

Pentru transmisia de sîmbătă, Antena 1 va deplasa la Timişoara peste 40 de oameni. "Va fi promovat ca un adevărat derby al fotbalului românesc. Are de toate: tradiţie, rivalitate, vedete. De fapt, meciul va începe la Ştirile Sportive, va continua cu transmisia în direct şi se va încheia la o zi după fluierul de final", a spus Cristi Creţu, redactorul-şef al Ştirilor Sportive ale Antenei 1.


Remember la TV Sport
Cu o zi înaintea disputării partidei, TV Sport va transmite astăzi, de la 22:00, înregistrarea partidei din 2002, Poli - UTA, 3-4. Apoi, va avea loc un TV Sport Special, în care se va discuta despre rivalitatea Timişoara-Arad. La o zi după meci, postul va diseca în cadrul a două emisiuni speciale, de la orele 17:00 şi 19:00, toate culisele derbyului, cu invitaţi de marcă, protagoniştii unui nou episod din duelul Vestului, Poli - UTA.


17 noiembrie 2006
Unii care cunosc fenomelul mai bine decat unii de pe acest forum si-au dat seama ca este derby-ul Romaniei.Fortza VIola!!!&fortza spectacol si fair-play!!!

bicamelut
17th November 2006, 10:02
Sper sa castige cine este mai bun. Si sper ca oamenii din vestul tarii sa fie mai civilizati decat cei din Bucuresti. Fotbalul de la noi e "jale"...Eu nu pot sa inteleg cum suporterii unei echipe se duc pe stadion si in loc sa-si incurajeze echipa de suflet ii injura pe adversari....Din acest motiv prefer sa vad meciuri de fotbal din campionatul spaniol unde si fotbalul etalat si civilizatia tribunelor este mult superioara...

Benny
17th November 2006, 10:31
Ce va fi sambata ? putem sa evitam aceste conflicte ?.....

Mi s-a parut o mare porcarie ce s-a intamplat dupa acel 3-4 si dupa meciul de la Sannicolau. Sper sa nu mai avem parte de asa ceva. Imi place rivalitatea sportiva cu UTA, dar imi plac si aradenii. Anume intregi si nevatamati.

micutzu
17th November 2006, 11:07
E o sarbatoare !!!
Asta reprezinta in primul rand, pentru mine, un meci cu echipa Timisoarei.
Asa cum bine zicea 4ndr31, exista de toate : traditie, rivalitate (rivalitatea Arad - Timisoara existand de aproape 100 de ani, daca nu gresesc) si vedete.
De ce, in plus, mai este un derby adevarat acest meci?
De vreo 10 ani incoace televiziunile cu acoperire nationala executa o adevarata spalare pe creier (sa nu zic in*******ire) asupra po****tiei microbiste (si nu numai) din aceasta tara, cu stiri de "senzatie" despre S, D si R, dis de dimineata si pana noaptea tarziu, uneori (in lipsa de subiecte) ajungand sa repete aceeasi stire 2-3 zile la rand si chiar mai mult.
Totusi intr-un colt al tarii noastre nu s-a reusit (cel putin nu in totalitate) acest lucru. De fiecare data cand s-au intalnit cele doua rivale stadionul pe care se juca meciul era arhiplin iar bilete in ziua meciului erau foarte greu de gasit.
Daca la alte meciuri (cu alte echipe, cel putin la noi) oamenii mai erau la munca, mai avea omul o nunta, un botez, o sindrofie ceva, acum totul se lasa deoparte. Daca la inceputul saptamanii mai era cum era, ultimele 2 zile s-a declansat isteria : bilete, coregrafie, costumatie s.a.m.d. .
Pe strada, la telefon, zeci de persoane ma intrebau daca vin la Timisoara, daca nu am sa-i fac rost de un bilet, ce coregrafie o sa avem (sa fie linistiti ca o sa fie, ce, asta vor vedea la momentul potrivit) si alte chestii.

tuxie
17th November 2006, 11:34
meci de mijlocul clasamentului. bate uta
Cand o sa vina ziua in care spui ca bate Poli, o sa-mi fac griji serioase :D

Tony_Viola
17th November 2006, 11:40
mai e putin...
stie cineva de ce joi seara pe la 10 era aprinsa nocturna pe stadion?:D
probabil faceau baietii antrenament sa se acomodeze cu nocturna

FcPoliFan
17th November 2006, 11:42
Va fi cu siguranta un spectacol fantastic, sper sa se ridice si meciul la asteptarile noastre. Sa o mai lase putin baietii nostri cu 0-0 la pauza 1-0 in min 90 si sa joace fotbal adevarat, macar de asta data.

De abia astept! Si ma bucur ca acest meci primeste atentia cuvenita din partea presei.

Ulio singuraticu
17th November 2006, 13:20
Va poop! forza UTA! Am plecat la tm!

andrei1921tm
17th November 2006, 13:59
Va poop! forza UTA! Am plecat la tm!

Pai de acum?meciul e maine:p
veniti sa luati bataie...pe teren

m4st3r
17th November 2006, 14:30
de ce pleci asa repede :D ?!?!

Ulio singuraticu
17th November 2006, 14:55
voi pleca la 5 cu varumio :headbang: !
Plec mai repede sa vizitez mai intai tm.In orice oras in care intru vizitez si io obiective turistice,fac cumparaturi etc etc.

tuxie
17th November 2006, 14:56
voi pleca la 5 cu varumio :headbang: !
Plec mai repede sa vizitez mai intai tm.In orice oras in care intru vizitez si io obiective turistice,fac cumparaturi etc etc.
Ai ratat ziua, maine seara dupa 20:00 is reduceri masive in Iulius Mall.

Ulio singuraticu
17th November 2006, 14:57
Pai de acum?meciul e maine:p
veniti sa luati bataie...pe teren

ei ei sati zic sincer...nu mie frica dak voi ma gasiti si vreti sa ma bateti.yo sunt cu varumio care locuieste de aproape juma de an in tm. :sleep:

Ulio singuraticu
17th November 2006, 14:58
Ai ratat ziua, maine seara dupa 20:00 is reduceri masive in Iulius Mall.

Aveti ceva suveniruri?ceva vederi?

superchumbo
17th November 2006, 15:24
iulius mall la tm? exista asa ceva acolo ????

doar daca a inviat stefan cel mare si a alipit orasul

andrei1921tm
17th November 2006, 15:30
da avem premii....numa sa fi acolo la maine la 8 fix.


iulius mall la tm? exista asa ceva acolo ????

doar daca a inviat stefan cel mare si a alipit orasul

=))))) auzi la asta....:headbang:

Benny
17th November 2006, 15:48
iulius mall la tm? exista asa ceva acolo ????

doar daca a inviat stefan cel mare si a alipit orasul

Dar chiar asa este. Nea Iulian a vazut, ca nici un timisorean nu se inghesuie sa faca mall si si-a zis sa se extinda. Din acest p.d.v. Timisoara e o anexa a Iasiului, da. Nu vreau sa pornesc o discutie Timisoara vs. Iasi, asa ca rog cititorii sa nu dezvolte subiectul.

Poli Timisoara
17th November 2006, 17:18
iulius mall la tm? exista asa ceva acolo ????

doar daca a inviat stefan cel mare si a alipit orasul

Ba dar esti mitic rau...e mai tare decat toate cele 5 jafurimall ale voastre !:rosu:

nr.zece
17th November 2006, 17:34
avatarul lui spune totul, de vina sunteti voi ca il bagati in seamna

Elphax
17th November 2006, 17:35
Dar chiar asa este. Nea Iulian a vazut, ca nici un timisorean nu se inghesuie sa faca mall si si-a zis sa se extinda. Din acest p.d.v. Timisoara e o anexa a Iasiului, da. Nu vreau sa pornesc o discutie Timisoara vs. Iasi, asa ca rog cititorii sa nu dezvolte subiectul.

numa ca nea Iulian a luat teapa, mall-ul merge in pierdere, nu mai au bani sa deschida cinematografele si nici patinoarul

cine nu s-a bagat sa faca mall inainte a fost mai inspirat

andrei1921tm
17th November 2006, 18:10
numa ca nea Iulian a luat teapa, mall-ul merge in pierdere, nu mai au bani sa deschida cinematografele si nici patinoarul

cine nu s-a bagat sa faca mall inainte a fost mai inspirat
ii uram succes lui nea Iulian si sa o tina tot asa:happy
Cat despre meci o sa castigam noi pt ca suntem mai buni:ok: /hello

Aurel.D
17th November 2006, 18:27
Ulio,
descrie-te si pe tine si pe varul tau, sa va recunoasca oamenii mai usor!!:D
Pe la ce ora ziceai ca te duci in Mall?:happy

starsteel
17th November 2006, 23:20
Ar fi frumos sa vedem un meci cum a fost anteriorul de la Timisoara.....parca 3-4 a fost scorul.

Rossi
17th November 2006, 23:21
prea va laudati cu derbyul asta al provinciei ...

sper sa vedem un meci frumos ...

inter
17th November 2006, 23:21
victorie Poli .... !

Poli Timisoara
18th November 2006, 00:45
Ar fi frumos sa vedem un meci cum a fost anteriorul de la Timisoara.....parca 3-4 a fost scorul.

parca otelul a facut egal astazi...PENIBIL !

YoYoyOi
18th November 2006, 00:53
parca otelul a facut egal astazi...PENIBIL !

si ce legatura are asta cu pomul de Craciun?

malexoid
18th November 2006, 00:57
Ar fi frumos sa vedem un meci cum a fost anteriorul de la Timisoara.....parca 3-4 a fost scorul.

eu nu m-as hazarda atata de departe de casa, daca as fi in locul tau...:evil:
lovitura de palat e iminenta :happy

dar daca tot ai venit, pai fa ceva si cu rezultatul nostru de la poll...au prea multe voturi aradanii :(

Poli Timisoara
18th November 2006, 01:03
si ce legatura are asta cu pomul de Craciun?

se vede ca esti buCURestean...............miticule:rosu:eject

Sezione
18th November 2006, 01:11
sa fim seriosi... tm-uta e un derby regional. Steaua -dinamo e un derby national. Real -barca e un derby european sau kiar mondial.

" Steaua -dinamo e un derby national " . Noi om fi vreo republica separata ? Ca pe noi nu ne reprezinta acest derby.:happy

Hard
18th November 2006, 01:14
a fost si anul trecut craiova-fc bihor parca derby
merg pe un rezultat de egalitate 2-2

Sezione
18th November 2006, 01:23
a fost si anul trecut craiova-fc bihor parca derby
merg pe un rezultat de egalitate 2-2

VAi cit poti fi de spiritual... Fc Bihor era in lata serie. Pentru cultura ta . Da ce te supara asa de mult faptul ca pe noi ne cam doare la basca de maretul derby intre voi si sekuristi??? Ce sa-i faci prin moldova sa iaba oamenii orgasm la meciul ala... Deranjant nu sa vezi ca nu treziti peste tot pasiune??? Cit despre serie B cel putin noi am avut decenta sa promovam cum e normal sa se intimple cu o echipa de fotbal ( D->C-> B) . Nu sa fie incrise in prima liga prin decrete sovietice ca voi si colegii vostri din marele derby.

Hard
18th November 2006, 01:25
Bravo felicitari! ar trebui scrisa o carte despre voi:happy

Tre sa faca Lacatus o mutare fatala jocul asta:D

blandu
18th November 2006, 02:22
FORTA POLI !!!
Voi fii pe stadion alaturi de voi.
/hello /hello /hello

____________________________________
Alergic la culorile alb-rosu. ! :evil:
Hingher pe viata ! :evil:

alex_6tm
18th November 2006, 02:28
Nu conteaza cine va castiga , conteaza ca in Romania se va juca pe data de 18 noiembrie 2006 adevaratul derby al Romaniei......antrenorii s-au schimbat , jucatorii s-au schimbat , generatia sa schimbat , presedintele tarii sa schimbat , eu ma schimb peste 10 minute in pijamale , dar acest derby nu sa schimbat , el nu se va schimba niciodata , va ramane unic , cine nu locuieste in vestul tarii nu are de unde sa stie ce inseamna acest derby pt noi.

Sa castige cea mai buna echipa , sa avem parte de spectacol in tribune , jucatorii sa joace cu ambiţie, dăruire şi voinţă si nu in cele din urma sa avem parte de fair play.

Au trecut multi ani , vor mai trece multi ani , antrenorii se vor schimba , alti jucatori vor juca la UTA , alti jucatori vor juca la Poli , generatia se va schimba din nou peste cativa ani , poate vor mai veni la putere inca vreo 10 presedinti........dar acest derby nu va muri niciodata si nu are cine sa-l schimbe.

LEGENDS NEVER DIE

:great: Sa castige Poli...nu mai am rabdare...deja numar minutele...


Forza Viola

YodaRo
18th November 2006, 04:23
" Steaua -dinamo e un derby national " . Noi om fi vreo republica separata ? Ca pe noi nu ne reprezinta acest derby.:happy

derby se keama cand joaca 2 echipe fruntase. Ori steaua si dinamu sunt fruntase la nivel national....deci logic e derby national.
tm-uta s-ar numi poate derbi regional...dar in acea regiune cfr cj e mai buna decat ambele... deci ramane varianta derby interjudetean intre judetele tm si arad..cel putin sunt cele mai bune echipe din ale lor judete.

White Shadow
18th November 2006, 04:51
derby se keama cand joaca 2 echipe fruntase. Ori steaua si dinamu sunt fruntase la nivel national....deci logic e derby national.tm-uta s-ar numi poate derbi regional...dar in acea regiune cfr cj e mai buna decat ambele... deci ramane varianta derby interjudetean intre judetele tm si arad..cel putin sunt cele mai bune echipe din ale lor judete.

Un singur derby exista in Romania........POLI vs UTA.....si asta îi un derby adevarat

raja_bell
18th November 2006, 05:42
meci de interes local intre o echipa medie (fcu politehnica, fosta aek bucuresti) si una mediocra (uta)! un x plictisitor ...

deep purple
18th November 2006, 06:10
...dar in acea regiune cfr cj e mai buna decat ambele... deci ramane varianta derby interjudetean intre judetele tm si arad..cel putin sunt cele mai bune echipe din ale lor judete.

Acum, nu intram la geografie, dar prin aplicarea unor altgoritmi ajungem sa consideram Otelul cea mai buna echipa din vest...ul Tighinei.
Si totusi, cum ti-a iesit CFR-ul cea mai buna? Ai vazut c-a "batut" pe Poli in ultimle 2 oficiale recente cu 1-3 si 0-2? Vezi ca in clasament se trage linie la final sau macar lasa turul sa treaca ca sa joace fiecare cu fiecare macar o data.
Revenind la "derby", parerile sunt impartite. Unii spun ca "derby" se numeste meciul dintre echipele unui oras. Altii, cum ai spus si tu, ca intre echipele fruntase. Nu stiu de ce ati numit derby Steaua - Dinamo din 2002, cand la momentul "marelui joc" prima era pe 15 iar a doua pe 13.
Probabil termenul a fost importat cu tot cu "y" din engleza dar intelesul a fost adaptat la nevoile noastre si s-a ajuns ca meciul cu rivalitate istorica sa fie considerat derby, sau dupa caz, meciul care se anuntza cel mai interesant intr-o anumita etapa.
Daca e sa luam ultima definitie, Poli - UTA bate orice alt derby. Rivalitatea e mai veche ca fotbalul din regat. Cel putin FRF-ul nu era infiintzat cand Timisoara si Aradul jucau fotbal. Apoi primul meci dintre Poli si UTA s-a disputat inainte de decretele lui Stalin.
Daca e sa luam cel mai interesant meci al etape, multor ziaristi care incearca sa faca pe neutrii, li se pare Poli - UTA. Probabil ca un dinamovist va fi mai interesat de meciul cu Urziceni, dar asta pe restu' nu prea ii intereseaza.
Ce spune Lacatus legat de Steaua - Dinamo ca fiind mai mare derby e scuzabil. In primul rand el la Steaua, intr-o Romanie in care toti trebuia sa fim egali, a avut sansa sa castige de 20 de ori mai mult ca mine. Daca mai punem si videorecordele aduse din deplasarile de peste frontiera, venitul ii crestea substantial. E normal ca el sa fie nostalgic dupa "marele derby" infiintat de comunisti si rulat de jucatori afaceristi.
Eu vad mai multa pasiune pt fotbal intr-un Poli-UTA decat in rafuiala dintre MAI si MApN la care copiii de atunci au pus botu' si nu renuta sa creada nici azi. Adica, cine-i mai tare? Fiul vitreg sau soborul de generali de militie?

Poli - UTA n-a avut influente politice la nivel de gazon si totusi s-a ajuns sa umple tribunele oriunde se joaca. Desi aradenii acuza Timisoara ca nu stiu eu ce prim-secretar favoriza pe Poli, si ca Aradul a fost sub autonomie si alte tampenii. Daca Aradul primea ordin de la Timisoara sa piarda nu apuca sa castige 6 titluri si 2 cupe in timp ce Poli n-a luat nici un titlu cu toate ca de pe la mijlocul anilor 70, balata valorii s-a inclinat mai mult spre Timisoara.

Desi tin cu Poli, nu pot sa ma arunc sa spun ca batem si alte porcarii optimiste cum vad pe-aici. Daca jucatorii joaca ca si la Tg. Jiu, iar UTA ca si in deplasarea de la Vaslui sunt sanse mari sa luam bataie. La un asemenea meci, cred ca daruirea conteaza mai mult decat valoarea, iar unii mercenari de pe la noi nu prea stiu ei ce-i daruirea.
Sper totusi sa fie specatol si fair-play, ca de aia e fotbalul, nu ca sa contabilizam numarul ranitilor si spitalizatilor ca la alte "derby-uri mai mari".
Sa castige cine merita si sper ca UTA sa nu mai retrogradeze cel putin 20 de ani de acum inainte. Avem nevoie de un asemenea meci, care aminteste probabil de cum ar trebui sa arate un meci mare intr-un fotbal romanesc bolnav.

deep purple
18th November 2006, 06:17
ne asteapta derby-ul poli vs. fcu politehnica


S-a jucat nu demult in cupa si a batut prima echipa. Mai fa un update la semnatura. Si mai ceva. Daca esti stelist ,cum poate sa te preocupe asa de mult Poli? Mie nu mi-ar fi venit niciodata ideea sa-mi pun la locatie "langa cimitir" si la semnatura "asteptam adevaratul derby Carmen - Ciocanul". E ceva la care ma gandesc numai cand altcineva aduce vorba, pt ca in rest sunt preocupat sa fiu suporter al echipei favorite.

adymax
18th November 2006, 08:07
Doar un derby conteaza in Romania si se joaca sambata 18.11.06 de la 20:45 pe Bega -asta pt aia care sustin echipele militiei si armatei creeate prin constrangere si fortza.

Le-o tragem la violeti cu 3-1

Aradeni invada-ti Cimisoara!!/hello /hello /hello

raja_bell
18th November 2006, 08:30
deep purple:

Ce spune Lacatus legat de Steaua - Dinamo ca fiind mai mare derby e scuzabil. In primul rand el la Steaua, intr-o Romanie in care toti trebuia sa fim egali, a avut sansa sa castige de 20 de ori mai mult ca mine. Daca mai punem si videorecordele aduse din deplasarile de peste frontiera, venitul ii crestea substantial. E normal ca el sa fie nostalgic dupa "marele derby" infiintat de comunisti si rulat de jucatori afaceristi.
ahaaa! deci de aia faci tu spume ca laca era bazat, iar tu pe langa faptul ca nu-ti iesea bisnita cu sarbii, mai erai nevoit sa si halesti salam de soia! :happy :happy
gata, am inteles de unde ti se trag toate cele ... :D

andrei1921tm
18th November 2006, 09:05
Fortza Viola!!!Mai sunt mai putin de 12 ore pana la spectacol!!!

adymax
18th November 2006, 09:09
Remember 2002:

http://www.youtube.com/watch?v=e19TEhb197g

http://www.youtube.com/watch?v=VMChxaqCCEQ

edd
18th November 2006, 09:17
Cred k un 3-0 ar fi echitabil!!!:evil: FORZA VIOLA!!!!!!!

Celso
18th November 2006, 09:18
cred ca va fi un meci plin de greseli individuale ...si de`o parte si de alta....daca se va dovedi ca va fi asa....nu a fost derby, dar daca va fi un rezultat strans si un meci echilibrat , atunci da...a fost DERBY:) .....revenind la meci, as fi bucuros daca ar castiga UTA(macar pt culori tin cu UTA:D )...din pacate, UTA nu are deocamdata decat vreo 3,4 jucatori caltizi si trecutzi prin meciuri de o asemenea anvergura ( Mara, Tudor, Sabin Ilie....altu nu imi mai vine acum:thinkso: )...restu fiind neexperimentati si cad la presiune( vezi meciul trecut, conflictul lui Hidisan cu un cooechipier;) )... maximumul de la acest meci pt UTA poate fi un egal...din punctul meu e vedere:rolleyes: Sper sa vedem un joc fair play:ok: !!!

Ulio singuraticu
18th November 2006, 09:22
Ulio,
descrie-te si pe tine si pe varul tau, sa va recunoasca oamenii mai usor!!:D
Pe la ce ora ziceai ca te duci in Mall?:happy

Va saluta ULIO din indepartata de civilizatie tm!:happy
Sincer nu mas descrie nam chef sa ma gaseasca vreaun psihopat de polist.Uitate pe cer poate ma vezi!:happy
Nu am fost in dragul vostru de mall dar pot sa va spun ca sunt cam scumpe lucrurile pe la voi.Deocamdata imi place timisoara si mica mea excursie.Mai ramane sa castige UTA si poate plec cu varumio cu masina prin tot orasu cu steagu...:sleep:

adymax
18th November 2006, 09:22
Cred k un 3-0 ar fi echitabil!!!:evil: FORZA VIOLA!!!!!!!

Ai utat sa precizazi ca pt UTA!/hello

Red-Castorryy
18th November 2006, 09:23
musai trebuie sa bata Poli

me
18th November 2006, 09:39
eu nu mai tin minte un meci de acasa al nostru care a fost usor in ultima perioada..asa ca nu vad cum o sa fie asta usor, mai ales cu presiunea creata in jurul partidei, doar daca ne face UTA cadouri si gresesc mult, altfel meci greu zic eu; asa ca nu ma astept la specatcol in teren, dar in tribune cu siguranta o sa fie. iar daca invinge Poli, la final o sa fie nebunie!

TaciAcolo
18th November 2006, 09:42
timisoara,timisoara lalalala bate Uta:ras-plans:
ps: cand o s amai fie un"derby" iar peste 3 ani?:happy

blandu
18th November 2006, 10:17
Va saluta ULIO din indepartata de civilizatie tm!:happy
Sincer nu mas descrie nam chef sa ma gaseasca vreaun psihopat de polist.Uitate pe cer poate ma vezi!:happy
Nu am fost in dragul vostru de mall dar pot sa va spun ca sunt cam scumpe lucrurile pe la voi.Deocamdata imi place timisoara si mica mea excursie.Mai ramane sa castige UTA si poate plec cu varumio cu masina prin tot orasu cu steagu...:sleep:

Ulio nu ai spus ca vii cu bicicleta ? :D
Apai daca-i masina musai sa aduc spray-rile ! :happy

violatimisoara
18th November 2006, 10:42
FORZA VIOLA , MITICILOR SINGURUL SI CEL MAI TARE DERBY DIN ROMANIA ESTE POLI TIMISOARA -UTA ARAD ,RESTUL SUNT BESICI . /hello /hello /hello :evil:

superchumbo
18th November 2006, 10:55
Ce spune Lacatus legat de Steaua - Dinamo ca fiind mai mare derby e scuzabil. In primul rand el la Steaua, intr-o Romanie in care toti trebuia sa fim egali, a avut sansa sa castige de 20 de ori mai mult ca mine. Daca mai punem si videorecordele aduse din deplasarile de peste frontiera, venitul ii crestea substantial. E normal ca el sa fie nostalgic dupa "marele derby" infiintat de comunisti si rulat de jucatori afaceristi.
.

:happy :happy :happy :happy

doamne ce frustratzi ... faceti-va fratzilor campionatul vostru .... ce va injositi cu noi .... declarati-va si voi autonomia ... echipa nationala proprie .... tot tacamul


si campionatele din 93-98 tot pe videorecordere le-a castigat ???
daca inainte de 89 ati fost marginalizati dupa 90 ce-ati facut ??? nimic .... ati luat spre div C .... halal traditie




credeti ca traditia va scoate din promiscuitate ??? cati europeni stiu macar de numele echipei voastre ??? pentru cine e relevant derbyul vostru ???? poate pentru ziaristii care au ocazia sa faca o introducere mai ampla la acest meci ... si atat .............. erati sa fiti aproape statistica copii : si asta doar pentru ca un hot s-a hotarat sa spele bani la voi in oras ............... cu ce e mai moral un hot ordinar ca Iancu decat nomenclatura de inainte de '89 pe care o acuzati voi ????

dar pentru ca a investit la "marea voastra echipa" totul se scuza, nu ????

enumera-mi 5 jucatori din timisoara ........................... si nu-mi spune ca nigerienii sau nu stiu ce natii din africa realizeaza "dimensiunea" acestui derby ???

Carlos Gambino
18th November 2006, 11:01
Enumeră tu întâi cinci jucatori produşi 100% de clubul Steaua din actuala echipă...

Marcus99Narci
18th November 2006, 11:18
Gata baietii, e forum despre meci ... sa ramanem la meci. Nu cred ca steaua ar avea 5 jucatori crescuti de ea, iar din cauza asta nu inteleg de ce isi permit sa vorbeasca cu atata aroganta ... sa le zicem doar ca Duckadam este aradean iar Lacatus este brasovean !!! Nu cred ca e cazul, domnule superchumbo, sa mai stai pe aici pe forum ca oricum esti in plus!
Vezi-ti de Pandurii - Steaua si pe noi lasa-ne in durerea noastra.

On-topic: Sper sa bata UTA si UTA trebuie sa bata . . . cimisoara nu prea joaca bine acasa.... !

poli-umt
18th November 2006, 11:19
Exact:zii si tu 5 jucatori crescuti la steluta!

andrei1921tm
18th November 2006, 11:34
bah cocojambo vezi-ti tu de steaua ta...nu noi ar trebuii sa ne facem campionatul separat ci voi pt ca nu acceptati sa mai fie si alte derby-uri inafara de cele pe care le joaca steaua.Asa k ciocu mic si vezi-ti de urmatorul meci....

Grinco
18th November 2006, 11:38
Eu propun sa-i lasam naibii pe stelisti si sa ne vedem de topic. Cat despre meci, sper ca aradenii sa se abtina de data asta de la injuraturi, desi nu ii cred in stare la cat de frustrati sunt. Sper sa fie un meci fain si sa castigam. Forza VIOLA

Zauri
18th November 2006, 11:40
Vedeti ca aradenii vin si cu avioane la meci :)))

Carlos Gambino
18th November 2006, 11:53
Nu mai vin. Au primit "condiţii meteo nefavorabile" din turnul de control.:drak:

Zauri
18th November 2006, 11:54
Nu mai vin. Au primit "condiţii meteo nefavorabile" din turnul de control.:drak:

:happy

Bate Timisoara la 2 goluri diferenta :ok:

six
18th November 2006, 13:19
:happy

Bate Timisoara la 2 goluri diferenta :ok:da si noi zicem asa FORZA VIOLA ;) ;) ;)

blandu
18th November 2006, 13:42
Si daca bate Poli cu 1-0 va suparati ? :D
Forta Poli !

Tony_Viola
18th November 2006, 15:22
va pooop:D si ne vedem dupa meci:ok:

six
18th November 2006, 16:32
Si daca bate Poli cu 1-0 va suparati ? :D
Forta Poli !nu dar sunt sigur ca baietii vor plusa si pt spectacol...;)

andrei1921tm
18th November 2006, 17:06
Ne vedem la stadion.FOrtza viola!!!tre sa castigam neaparat meciu!!!!

Marcus99Narci
18th November 2006, 17:14
Sa ne scuzati lipsa noastra pe forum dar santem in drum spre cimisoara. Revenim maine .... lasa-ti un mesaj dupa semnal ...... 3-4 oaui oaui ...


RED FIGHTERS 4EVER

vidor
18th November 2006, 18:00
Pt. superchumbo

Ma omule noi chiar ne-am declara autonia si ar fi mult mai bine!!! Cel putin din punct de vedere financiar ar fi super. Daca cumva nu sti Timisoara e pe locul 1 in Romania dpdv economic.

Fara tziganimea de la voi ar fi superb!!! Doamne ajuta!!!

Zauri
18th November 2006, 18:05
Pt. superchumbo

Ma omule noi chiar ne-am declara autonia si ar fi mult mai bine!!! Cel putin din punct de vedere financiar ar fi super. Daca cumva nu sti Timisoara e pe locul 1 in Romania dpdv economic.

Fara tziganimea de la voi ar fi superb!!! Doamne ajuta!!!

Pt tine Vezi ca o dai intr-un extremism penibil :rosu:

dantim1
18th November 2006, 18:53
Au aratat acum la TVR Timisoara ca deja sunt incidente intre suporteri si jandarmi

superchumbo
18th November 2006, 18:59
Pt. superchumbo

Ma omule noi chiar ne-am declara autonia si ar fi mult mai bine!!! Cel putin din punct de vedere financiar ar fi super. Daca cumva nu sti Timisoara e pe locul 1 in Romania dpdv economic.

Fara tziganimea de la voi ar fi superb!!! Doamne ajuta!!!

oricum toti banii vostrii nu v-ajuta la nimic
oricati bani ati avea la fotbal tot mediocrii sunteti
si daca stati asa bine financiar de ce ati asteptat devalizarea rafo sa va faceti echipa ???? ati lasat-o sa se duca-n "C"
Acum cativa ani n-aveati glas!

oricum impresiile voastre la fotbal depasesc rezultatele si d-asta traiti din amitiri

chiar nu va dati seama: cu toata "traditia" voastra sunteti deja istorie ...
rezultatele din ultimii 15 ani o dovedesc

dantim1
18th November 2006, 19:02
http://www.prosport.ro/articole/bataie-intre-fani-langa-stadion/15487

Kainsashiki
18th November 2006, 19:08
hahahaha !!!! CIVILIZATIA VESTULUI !!! HULIGANILOR ! CE RUSINE: IN CEL MAI CIVILIZAT ORAS SE BAT SUPORTERII!!! :happy:happy:happy:happy

Zauri
18th November 2006, 19:10
Pacat ca dintr-un fenomen sportiv poate rezulta asa ceva.In seara asta se vede civilizatia vestului(nu generalizez)

Parazitu'1919
18th November 2006, 19:11
in ce oras din Romania nu se bat suporterii ?

duru2000
18th November 2006, 19:11
Si totusi, cum ti-a iesit CFR-ul cea mai buna? Ai vazut c-a "batut" pe Poli in ultimle 2 oficiale recente cu 1-3 si 0-2? Vezi ca in clasament se trage linie la final sau macar lasa turul sa treaca ca sa joace fiecare cu fiecare macar o data.
Daca e sa luam ultima definitie, Poli - UTA bate orice alt derby. Rivalitatea e mai veche ca fotbalul din regat. Cel putin FRF-ul nu era infiintzat cand Timisoara si Aradul jucau fotbal. Apoi primul meci dintre Poli si UTA s-a disputat inainte de decretele lui Stalin.


Cand se infiintau echipele din Cluj, Arad sau Timisoara, cei de la sud de Carpati se ocupau cu o rascoala tzaraneaska:jerk:
Asta totusi nu inseamna ca in zilele de azi CFR, UTA sau Poli fac meru meciuri mari(hai sa le zicem derby-uri), pur si simplu sunt multe ambitzii in joc si e bine ca se va juca fotbal deschis!

Un alt exemplu de derby inter-orashe e Olimpia Satu Mare - FC Maramures, echipele astea doua s-au faultat in continuu si de cate ori au putut, au ajutat pe cealalta sa retrogradeze sau sa piarda promovarea.

Parerea mea e ca SDR merita sa primeasca concurenta a minim 3-5 echipe ca sa devina liga lu' Mitika competitiva cat de cat.

Kainsashiki
18th November 2006, 19:12
lasa ca noi suntem obisnuiti cu asemenea evenimente, dar in orasul cel mai civilizat din tara, e incredibil :o: :o:

halal frunce ! sunteti la pamant !!!!!!!!!

STEAUA-MANIA
18th November 2006, 19:19
"Civilizatia" din timisoara...spiritul banatean...ahahaha din acelasi aluat sunteti si voi..:happy :ras-plans: :ras-plans: