PDA

View Full Version : Etapa 16: Unirea Urziceni - Dinamo Bucuresti



delaparis
12th November 2006, 23:42
Sâmbata 18 noiembrie
Urziceni - Dinamo (13,00, TVR 2)
Discutii inainte si dupa meci aici.

Kainsashiki
12th November 2006, 23:56
BLATUL ANULUI:

Dinamo, intalneste in etapa a 16a satelitul ei, Unirea Urziceni. Regia meciului a inceput inca de miercuri, cand, cel care sta in spatele echipei din Urziceni, Gigi Netoiu, a iesit si a "atacat" politica de transferuri a clubului din Stefan cel Mare. De ce a atacat Netoiu pe Dinamo ? Simplu ! Pentru a elucida orice suspiciune de blat, ca, vezi Doamne, conducatorii dintre cele doua cluburi sunt certati si mai stiu eu ce! Povesti de adormit copii.

Sambata de la ora 13:00 sa deschideti televizoarele pe TVR 2 sa vedeti un adevarat film cu o regie excelenta!

Red-Castorryy
13th November 2006, 00:48
BLATUL ANULUI:

Dinamo, intalneste in etapa a 16a satelitul ei, Unirea Urziceni. Regia meciului a inceput inca de miercuri, cand, cel care sta in spatele echipei din Urziceni, Gigi Netoiu, a iesit si a "atacat" politica de transferuri a clubului din Stefan cel Mare. De ce a atacat Netoiu pe Dinamo ? Simplu ! Pentru a elucida orice suspiciune de blat, ca, vezi Doamne, conducatorii dintre cele doua cluburi sunt certati si mai stiu eu ce! Povesti de adormit copii.

Sambata de la ora 13:00 sa deschideti televizoarele pe TVR 2 sa vedeti un adevarat film cu o regie excelenta!


ASTA O declar PENIBILITATEA ANULUI :ok:
ps. te credem daca ne spui si scorul exact

remy
13th November 2006, 03:04
BLATUL ANULUI:

Dinamo, intalneste in etapa a 16a satelitul ei, Unirea Urziceni. Regia meciului a inceput inca de miercuri, cand, cel care sta in spatele echipei din Urziceni, Gigi Netoiu, a iesit si a "atacat" politica de transferuri a clubului din Stefan cel Mare. De ce a atacat Netoiu pe Dinamo ? Simplu ! Pentru a elucida orice suspiciune de blat, ca, vezi Doamne, conducatorii dintre cele doua cluburi sunt certati si mai stiu eu ce! Povesti de adormit copii.

Sambata de la ora 13:00 sa deschideti televizoarele pe TVR 2 sa vedeti un adevarat film cu o regie excelenta!
Mai poti respira putin, sa intelegem si noi, "vorbeste" mai rar si mai "citet" !
Ma, tu esti neam sau prieten cu Netoiu, si ne aburesti aici !
Mafalda, chiar asa de hotarat esti ?
N-ai o inregistrare, ceva, sa te credem ?
Ca deobicei, acest Diablo ne uimeste, dar numai in rau !

noir_desir
13th November 2006, 07:53
Bate Dinamo, e clar. Un 0-2 sau 0-3.

Cucu
13th November 2006, 08:15
Dinamo trece printr-o faza ciudata ... nu stii niciodata cu ei acuma

AxinTe
13th November 2006, 13:32
oare Dinamo nu poate bate Urziceniul fara 'blat' ? sa fim seriosi.. stelistii vad blaturi la orice meci, pana si la cel cu besiktas au vazut blat..

eu am fost simtit si nu am declarat nimic de steaua, de blaturi cu farul si alte meciuri, dar daca (,) continuati asa o sa pun un mare post cu toate 'blaturile' lui steaua numai din sezonul asta..

resita
13th November 2006, 13:53
oare Dinamo nu poate bate Urziceniul fara 'blat' ?

cum sa bata fara blat :ciocan:

dinamo numai blaturi a facut, cele 14 victori au fost toate blaturi

blat la urziceni :P :P :P :P :P
unirea - dinamo = 0-3 :evil:

dede
13th November 2006, 14:12
continuati asa o sa pun un mare post cu toate 'blaturile' lui steaua numai din sezonul asta..
nu te mai stresa...ne-au uimit altii cu cunostintele lor inainte :evil:

meci castigat fara probleme de dinamo...

AxinTe
13th November 2006, 14:51
nici nu ma stresez.. dar chestia e ca nu puteti sa fiti si voi obiectivi.. daca nu puteti macar taceti din "tastatura".. Dinamo joaca bine, da goluri, a batut principalele rivale(de fapt a batut cam tot), tu crezi ca ei au nevoie de blat cu urziceniul ?

dede
13th November 2006, 14:55
la borcea si la 11 pct diferenta ii e frica de Steaua, asa ca nu se stie niciodata cand mai are nevoie de un mic ajutor...

vlad1607
13th November 2006, 17:35
fanii echipei ciobanului sufera intens la ora asta :happy adevarul e ca DINAMO liderul detasat nu poate castiga in fata unei echipe slabe a campionatului fara ajtorul lui Mos Craciun si a lu' tanti Florica de la 2 care prajituresteee de nu se mai opreste...:happy...prajitureste blatul anului :D :D :D

ATENTIE URMEAZA BLATUL ANULUI INTR-ADEVAR URMAT DE BLATUL DECENIULUI CU SUPER ECHIPA DIN PIATRA NEAMT CE ZDROBESTE ORICE ADVERSAR :happy

diablo sincer eu cred ca tu esti derutat si naiv :happy

FORZA DINAMMMOOOOO

Ulysses
13th November 2006, 18:12
cum sa bata fara blat :ciocan:

dinamo numai blaturi a facut, cele 14 victori au fost toate blaturi

blat la urziceni :P :P :P :P :P
unirea - dinamo = 0-3 :evil:

cam asa e ... acuma dupa ce s-au fript cu pandurii,sufla si-n urziceni! bravo borcea ,sa vezi scandalul dreaq cand vor imparti banii de la uefa!!!intai vor pune deoparte ce s-a cheltuit pentru "adjudecrea titlului".apoi sa vezi mascari.ce s-au contrat borcea si netoiu acum nu-i nimic sa vedeti atunci!!!

apercele
13th November 2006, 18:16
saracutul de paris, au inceput venele sa i se umfle, eu ii propun o mica pauza

prea multe discutii depsre dinamo fiind cu 11 puncte in fata stelei, si il aducem la urgenta...

Ulysses
13th November 2006, 18:20
saracutul de paris, au inceput venele sa i se umfle, eu ii propun o mica pauza

prea multe discutii depsre dinamo fiind cu 11 puncte in fata stelei, si il aducem la urgenta...

esti incoerent dragutzule.cat despre urgenta , nu e cazul. ramai acolo linistit. asa-i ca doare adevarul?asta e dinamo, nu spune ca nu stiai!11 pct? hmmmm cam putin...tineti-va bine! (ca borcea de buzunare hahahahaha)

YodaRo
13th November 2006, 19:29
1 solist. Bate Urziceniul cu 3-1.

Cipus
13th November 2006, 20:03
Bate Dinamo fara niciun ajutor, fara blat, 1-0 maxim 2-0. Am incredere in apararea Unirii, insa am si in Dinamo care a inscris in fiecare din cele 15 meciuri, iar de la Unirea nu prea are cine sa inscrie. Vor ramane singurele puncte pierdute in tur, cele de la Cluj, nu are cum sa impiedice Unirea pe Dinamo. in proportie de 99% se poate merge pe un 2 solist, lasam 1% loc de surprize, cum era sa se intample etapa trecuta in Giulesti

Rossi
14th November 2006, 07:03
Dinamo castiga lejer cu 4-1

Avem echipa , avem valoare :ok:

AxinTe
14th November 2006, 11:39
adica luam gol ?:)

Red-Castorryy
14th November 2006, 13:31
adica luam gol ?:)


dar marcam 4 :ok:

Ulysses
15th November 2006, 17:07
dar marcam 4 :ok:

depinde de borcea, cat e dispus sa dea...

Cipus
15th November 2006, 17:27
adica luam gol ?:)

Depinde ce fundasi vor juca la Dinamo, ca si etapa trecuta Pulhac era dat accidentat sigur si a jucat inca foarte bine. De data asta R.Stefan este suspendat, are 4 galbene in campionat si nu stiu cine l-ar putea inlocui, poate L.Goian sau Galamaz insa niciunul dintre ei n-are prea multe minute jucate sezonul asta. Sa vedem, noroc ca atacul Unirii nu prea functioneaza. In schimb au apararea destul de buna, cred ca m-am grabit sa zic 3-1 pentru Dinamo, mai degraba 2-1, victorie la limita.

nr.zece
16th November 2006, 08:44
singurul lucru care ii va deranja pe caini la urziceni vor fi culorile de pe scaune

MariusTR
16th November 2006, 08:47
La meciul asta nu mai au nevoie de ajutorul arbitrilor ... macar acum sa mai lase cavalerii in negru sa arbitreze corect, ca intalnesc un adversar destul de slab.

superchumbo
16th November 2006, 09:56
nu-mi fac griji..... cl niculescu va fi jucatorul meciul .... chiar va "ara" terenul
s-a pastrat in meciul cu spania

Brian
16th November 2006, 11:55
Eu zic sa va linistiti totzi....si stelisti si dinamovisti....
DiabLo are o teorie interesanta care poate ascunde un sambure de adevar, dar eu nu prea cred ca o sa fie blat.
Intr-adevar Dinamo poate sa bata fara sa fie blat. dar eu cred ca o sa aiba meci greu... Juactorii au inceput sa isi cam iasa din forma, scandalul cu Ganea a afectat si el echipa, au inceput sa apara accidentari.... toate aceste lucruri vor afecta moralul echipei pentru urmatoarele etape.... daca prinde si Urziceniul o zi buna va scoate un 0-0 sau chiar o victorie... dar ramne de vazut forma dinamovistilor in primul rand...

OVIDIU 62
16th November 2006, 11:59
Bat cainii ca latra mai tare la FRF.

Pepsi-Cola
16th November 2006, 17:09
EU merg pe x1 http://www.onlinesport.ro/forum/images/smilies/evil.gif

Cra10veanu
16th November 2006, 21:53
bate dinamo lejer, doar joaca cu copilu mai mic

tu26dor
16th November 2006, 23:24
bate dinamo iar. insa etapa viitoare am sperante sa pierdeti si voi acasa macar un punct
:P

JJ
17th November 2006, 11:09
Cred ca va bate Dinamo. Unirea nu are sanse sa repete jocul cu Rapidul, cand a fost aproape de egal. Ce idee a organizatorilor, sa dea bilete pe baza de buletin de Urziceni! Tare ciudat.

vlad1607
17th November 2006, 12:28
o noua gaselnita a cretinului de netoiu vrea sa bata Dinamo cu orice pret...gospodarii intra cu BI fanii lui Dinamo dau 30 Ron pe bilet....ma rog oricum batem :D

Ess
17th November 2006, 14:14
Cred ca va bate Dinamo. Unirea nu are sanse sa repete jocul cu Rapidul, cand a fost aproape de egal. Ce idee a organizatorilor, sa dea bilete pe baza de buletin de Urziceni! Tare ciudat.

???ha???Daca nu esti din urziceni, n-ai ce cauta la meci????
Asta ii chiar o treaba originala...
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Red-Castorryy
17th November 2006, 14:24
???ha???Daca nu esti din urziceni, n-ai ce cauta la meci????
Asta ii chiar o treaba originala...
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

si daca ai viza de flotant ? :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Aurel.D
17th November 2006, 18:19
Vezi, ce bine este in viata sa ai buletin de Urziceni!:D
JegnETOIU abia asteapta sa ia bataie Dinamo sa iasa iar la interval cu declaratii in care sa ne arate cat de bine ar fi jucat echipa cu Frasineanu si Grigorie!!

Sezione
18th November 2006, 01:18
2 solist. NU e nevoie de aranjamente . Cina bate pe Besiktas poate bate si Urziceniul.

superchumbo
18th November 2006, 08:15
JegnETOIU abia asteapta sa ia bataie Dinamo

pentru folosirea aceluiasi cuvant eu mi-am luat avertisment

hai tchibos cum e tati ???

sau quittaro e user VIP ?????

Alberto
18th November 2006, 08:37
another match....another victory :cool:

Unirea Urziceni - Dinamo 2

CrAzY92
18th November 2006, 09:07
3-0 :yeah:

Red-Castorryy
18th November 2006, 09:20
3-0 :yeah:

pentru cine ? :D

Seldon
18th November 2006, 09:38
oare Dinamo nu poate bate Urziceniul fara 'blat' ? ..

Chiar asa, au nevoie dinamovistii de blat? Ca daca nu ar putea sa o scoata la capat fara blat cu Urziceniul, inseamna ca nu au ce cauta in cupele europene. De fapt, nici in prima liga nu ar prea avea ce cauta...
Si ar mai fi doua intrebari: 1. Daca fara blat echipa din Urziceni nu poate fi invinsa, de ce nu e pe primul loc? 2. Meciurile pierdute de Unirea in compania altor echipe au fost blaturi?
M-am saturat de atatea teorii ale conspiratiei. Aproape ca nu este meci din campionatul nostru la care sa nu se gaseasca niste isteti bine informati care sa ne dezvaluie ca a fost blat. Inclusiv meciurile nejucate. Inclusiv cele neprogramate.
In privinta meciului acesta, cred ca dinamovistii nu au nevoie de blat. Cred ca pot sa bata fara blat. De asemenea, cred ca pot sa si piarda - tot fara blat. Sau sa faca un egal.
Personal am votat ca vor pierde. Cu atatea povesti despre balauri, zmei si blaturi, nici nu stiu ce sa mai cred.

Ulysses
18th November 2006, 09:45
hai unirea!2-1.

superchumbo
18th November 2006, 10:42
2 solist. NU e nevoie de aranjamente . Cina bate pe Besiktas poate bate si Urziceniul.

adik si cine e dominta acasa de besiktas poate bate si urz

Zauri
18th November 2006, 11:59
adik si cine e dominta acasa de besiktas poate bate si urz

Stimabile fotabalul se joaca pe goluri nu pe dominari:o: Vezi ca ai gresit thread-ul

resita
18th November 2006, 12:58
0-3. blat :evil: :evil: :evil:

dinamo nu are valoare ca sa bata pe unirea urziceni. :evil: :evil: :evil:

:P :P :P :P

Alberto
18th November 2006, 13:43
1111111111 Dinamo...../hello /hello

Zax
18th November 2006, 13:45
penalty clar neacordat urziceniului, cand nu pot sa aranjeze cu jucatorii aranjeaza cu arbitrii

grande
18th November 2006, 13:55
0-3. blat :evil:



Din pacate cam asa este ,penalty clar ,iar Pitt se face ca nu vede !:rosu:

Kainsashiki
18th November 2006, 14:00
comentatorii nu prea ii au la inima pe dinamo...:)

Celso
18th November 2006, 14:04
stii tu DiabLo vreun comentator care sa ii aiva la suflet pe Dinamo!!???:evil:

Zax
18th November 2006, 14:24
Gooooooooooool Hai Unirea !!!

noir_desir
18th November 2006, 14:25
1-1... sa asistam la o surpriza? :D

dardar_3
18th November 2006, 14:25
Gol Urziceniul...:P...:P...:D

Asteptam victoria acum:drak:

Celso
18th November 2006, 14:26
hoileooo unde erati la 1-0?:drak: ....

Jerry20cm
18th November 2006, 14:27
1-1... sa asistam la o surpriza? :D

surpriza ar fi dak n-ar bate urziceniul:D:D:D

dardar_3
18th November 2006, 14:28
hoileooo unde erati la 1-0?:drak: ....

Incurajam pe Unirea...:P...

Jerry20cm
18th November 2006, 14:29
mama cica a ratat Unirea o mare ocazie. a aparat gaev.:mda:

Celso
18th November 2006, 14:29
a fost offside:D

Jerry20cm
18th November 2006, 14:31
eu nu vad meciul
citesc si eu pe net pe aici:D

Celso
18th November 2006, 14:33
tre sa intre Niculescu ca nu se mai poate:D ...poate poate o lovitura..altfel nu vad cum ar putea ekipa mea sa bata in "blatu" asta:D

Jerry20cm
18th November 2006, 14:34
l-a scos pe kalle
Blattttt :D:D:D
ce idiot si Dan Petrescu asta:D
ala facea cat juma' de echipa:D

Celso
18th November 2006, 14:35
prima ocazie Niculescu...cap...scoate dupa linia portzii un fundas:D

Jerry20cm
18th November 2006, 14:36
la mine abia a intrat niculescu :ras-plans:

Celso
18th November 2006, 14:40
ocazie sg cu portaru Aldea...apara Gaev:ras-plans:

Jerry20cm
18th November 2006, 14:40
bagamia's:D
ce apara Gaev ala, el are probleme cu mingile mai usoare, pe alea grele le apara

Celso
18th November 2006, 14:43
bagamia`s si io:D ...sa trezit Ropotan sg cu mingea in fata portii...si sa balbait:mda:

dardar_3
18th November 2006, 14:53
Bravo Unirea!!!!:drak:

Zax
18th November 2006, 14:54
acum trebuie sa bata Steaua !

Celso
18th November 2006, 14:54
final 1-1:mda: ....mda..,primu egal de anul asta al lui Dinamo:D ...hai Pandurii:D

Jerry20cm
18th November 2006, 14:54
Ohooooo, Bravo Unirea
Celso, prietene, scuza-ma, dar trebuie sa ma bucur:D

AxinTe
18th November 2006, 14:55
Blatul Secolului ! ! ! ! ! ! ! !

Celso
18th November 2006, 14:56
bucurate... bucurate;) ..cat mai ai timp:evil: ...tre sa o bage si pandurii acum..sau e egal....si ramanem KIT:D

Zax
18th November 2006, 14:58
sper sa nu mai fim prosti ca data trecuta sa irosim sansa de a ne apropia de dinamo

AxinTe
18th November 2006, 15:02
BLATUL ANULUI:

Dinamo, intalneste in etapa a 16a satelitul ei, Unirea Urziceni. Regia meciului a inceput inca de miercuri, cand, cel care sta in spatele echipei din Urziceni, Gigi Netoiu, a iesit si a "atacat" politica de transferuri a clubului din Stefan cel Mare. De ce a atacat Netoiu pe Dinamo ? Simplu ! Pentru a elucida orice suspiciune de blat, ca, vezi Doamne, conducatorii dintre cele doua cluburi sunt certati si mai stiu eu ce! Povesti de adormit copii.

Sambata de la ora 13:00 sa deschideti televizoarele pe TVR 2 sa vedeti un adevarat film cu o regie excelenta!

Asta este postul unui moderator de pe un forum obiectiv.. a fost un mare blat cum n-am mai vazut in ultimii 5 ani.. BLATUL SECOLULUI !! AMBELE ECHIPE TREBUIE SA FIE RETROGRADATE SI DEPUNCTATE cu 30 de puncte !! asa ceva nu se mai poate.. ce regie excelenta din partea lui borcea!

Sunchase
18th November 2006, 15:02
Urziceniul merita victoria !

dardar_3
18th November 2006, 15:04
Pai a fost un amical 1-1... Sa se salveze si Unirea si sa ia si Dinamo un punct...:P...

bada_otelul
18th November 2006, 15:06
Asta este postul unui moderator de pe un forum obiectiv.. a fost un mare blat cum n-am mai vazut in ultimii 5 ani.. BLATUL SECOLULUI !! AMBELE ECHIPE TREBUIE SA FIE RETROGRADATE SI DEPUNCTATE cu 30 de puncte !! asa ceva nu se mai poate.. ce regie excelenta din partea lui borcea!

lasa ca nici voi dinamovistii nu sunteti mai breji,cine tzipa ca din gura de sarpe ca o sa fie blat in etapa a 12a intre noi si steaua?:rosu:

AxinTe
18th November 2006, 15:09
eu nu.. eu nu am spus la niciun meci al stelei din sezonul asta ca va fi blat..

Kainsashiki
18th November 2006, 15:11
AxinTe, am si eu dreptul la pareri, nu? Mai cauta si alte posturi in care am zis ca face Dinamo blat si o sa vezi ca nu gasesti.

ps: D-asta esti tu suparat acum ca am zis eu ca e blat si n-a fost, a? :D

Luis Garcia10
18th November 2006, 15:59
Bravo Unirii ca a jucat fotbal! :D

Kainsashiki
18th November 2006, 16:14
nimic neobisnuit..un penalty neacordat pt unirea :D

Elphax
18th November 2006, 16:36
am auzit ca ar fi fost 2-3 ...
cum e de fapt?

AxinTe
18th November 2006, 17:11
niciunul n-a fost :) .. la primul gaev a atins mingea, la al doilea galamaz avea mingea tinuta la spate si a dat cu umarul si la al treilea constantin a simulat si a primit galben.. in plus tudor sa ajute pe Dinamo?!?! 11 meciuri ne-a arbitrat -> 2 victorii, 2 egaluri, 7 infrangeri..

duru2000
18th November 2006, 17:15
eh. s-au mai dus 2 puncte.. meci care confirma ca Dan Petrescu e antrenor si rezervele lui Dinamo nu prea au valoarea titularilor sau nu sunt in forma.
Penalty neacordat pt. Unirea? La cate mingi scoase de pe linia portii au tremurat cei de la Urziceni?
Parerea mea e ca rezultatul e echitabil, + ca Steaua a facut-o de asemenea de oaie!

YoYoyOi
18th November 2006, 17:25
"Penalty neacordat pt. Unirea? La cate mingi scoase de pe linia portii au tremurat cei de la Urziceni?"

Nu vad ce legatura are una cu alta.
Putea sa aiba Dinamo si 40 de ocazii clare de gol. Daca a fost penalty trebuia acordat.

Bumbescu
18th November 2006, 17:31
"Penalty neacordat pt. Unirea? La cate mingi scoase de pe linia portii au tremurat cei de la Urziceni?"

Nu vad ce legatura are una cu alta.
Putea sa aiba Dinamo si 40 de ocazii clare de gol. Daca a fost penalty trebuia acordat.

Corect(te-am vazut printre caini si m-am gandit ca poate esti in primejdie):D

Red-Castorryy
18th November 2006, 17:39
Ganea - golgeterul Ligii 1
Prin golul cu Unirea Urziceni, Ionel Ganea si-a confirmat statutul de golgeter al campionatului, cu 11 reusite. Ganea mai are 2 goluri inscrise in Cupa Romaniei pentru Dinamo, in meciul din saisprezecimi, cu Farul II, insa nu are nici o reusita in Cupa UEFA.
Ceilalti atacanti ai "cainilor", Danciulescu si Niculescu au ramas amandoi la cota 7 in Liga 1.

YoYoyOi
18th November 2006, 17:41
Corect(te-am vazut printre caini si m-am gandit ca poate esti in primejdie):D

Nu ma musca, stai linistit:D ca daca ma musca...turbeaza:drak:
Imi pare rau ca n-am vazut meciul , doar spre final printre rinduri, dar am inteles ca Unirea a jucat fotbal bun si putea chiar sa cistige.

Rossi
18th November 2006, 17:42
Dan Petrescu a reclamat 3 lovituri de la 11m

In prima repriza ...la Gaev ...
ERONAT ...Gaev a fost cel care a atins primul mingea !

In a doua repriza la Galamaz ....cica hentz
ERONAT ...Galamaz chiar si-a ferit mana , el respingandul cu umarul mingea in corner ...

Tot in a doua repriza ... la o cadere a unui urzicat
ERONAT ... cel ce a plonjat in careu , nu a fost nici macar incomodat si a
luat meritat cartonas galben pt simulare

Zax
18th November 2006, 17:46
evident ca toate-s eronate, arbitrii favorizeaza numai pe Steaua, pe dinamo NICIODATA

Rossi
18th November 2006, 17:48
S-a vazut clar ca Dinamo este obosita pe acest final de tur ... Lipsiti de aportul catorva titulari ...
cu Niculescu , Pulhac si Margaritescu nerefacuti complet ...cu un arbitru potrivnic ...chiar nu aveam cum sa castigam astazi :mda:

Red-Castorryy
18th November 2006, 17:49
Dan Petrescu a reclamat 3 lovituri de la 11m

In prima repriza ...la Gaev ...
ERONAT ...Gaev a fost cel care a atins primul mingea !

In a doua repriza la Galamaz ....cica hentz
ERONAT ...Galamaz chiar si-a ferit mana , el respingandul cu umarul mingea in corner ...

Tot in a doua repriza ... la o cadere a unui urzicat
ERONAT ... cel ce a plonjat in careu , nu a fost nici macar incomodat si a
luat meritat cartonas galben pt simulare

azi cu DINAMO urziceniul a murit pe teren, pe cand cu steaua au ratat toate ocaziile pe care le-au avut , iar in repriza a doua au jucat balet pe banii dati de Jiji la pauza . bine ca dan petrescu nu a reclamat si faptul ca DINAMO s-a prezentat la meci :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Kainsashiki
18th November 2006, 17:49
Prima faza, la Gaev chiar cred ca a fost penalty. Insa cred ca si Unirea merita un cartonas rosu la o intrare criminala asupra lui Margaritescu din prima repriza.

YoYoyOi
18th November 2006, 17:49
...cu un arbitru potrivnic ...chiar nu aveam cum sa castigam astazi :mda:

:happy :happy :happy
Potrivnic?:happy adica impotriva lui Dinamo?:happy

Red-Castorryy
18th November 2006, 17:53
...cu un arbitru potrivnic ...chiar nu aveam cum sa castigam astazi :mda:

ne-au lucrat cu arbitrul ... la orice contact el fluiera fault pentru cei de la Urziceni


ps: se stia ca Tudor asa ne face mereu ..nu inteleg de ce nu a fost recuzat de Dinamo , pt acest meci ...

Bumbescu
18th November 2006, 17:54
Asa e, v-au lucrat cu arbitrul, ca de obicei....doamne mare ti-e gradina...

Red-Castorryy
18th November 2006, 18:02
Asa e, v-au lucrat cu arbitrul, ca de obicei....doamne mare ti-e gradina...

si plina de arbitrii pro-steaua :ok:

Diodude
18th November 2006, 19:24
Ptr. toti dinamovistii:Fiti obiectivi.Cu toate ca Tudor e o mare canalie(la orice contact a dat fault ptr. urziceni),astazi nu am jucat nimic,am fost catastrofe.Este de neimaginat sa nu poti bate o echipa ca Urziceniul care este clar de divizia B.In afara de gol nu am mai avut decat o singura ocazie de gol tot meciul.Trebuie jucat altceva la Burges ca nu ne vad bine.Danciulescu are multe meciuri de cand nu mai face nimic.Trebuie jucat cu Claugol si Ganea la Bruges.Sincer va zic,problema nu este in campionat,ca la 11 puncte si la cat de papagali sant steaua in momentul de fata ,nu au cum sa ne ajunga(nici pe 2 nu termina steaua,o sa ii depaseasca si rapid,e clar).Problema e in uefa,dar eu sper ca joi la Bruges baietii sa se mobilizeze si sa scoata cel putin un meci egal.

YoYoyOi
18th November 2006, 19:50
Problema e in uefa,dar eu sper ca joi la Bruges baietii sa se mobilizeze si sa scoata cel putin un meci egal.

Asta sper si eu, cu toate ca suspendatii si accidentatii sint lipsuri foarte mari pt Dinamo. S-a vazut si azi ca jocul nu mai merge cum a mers cindva.

resita
18th November 2006, 19:56
hai sa fim seriosi :o:

dinamo a avut un meci mult mai greu decat se astepta

unirea a jucat foarte bine si putea sa bata.:ciocan: :ciocan:

boni2204
18th November 2006, 21:33
FORTZA DINAMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!

Cra10veanu
18th November 2006, 21:50
ce v-o facu netoiu :happy

Red-Castorryy
18th November 2006, 22:02
Mare pacat ca ne-am impotmolit de un adversar care se lupta pentru evitarea retrogradarii... ne-am fi putut distanta la 13 puncte de steaua.

Dinamo sufera fara indoiala, iar cauzele constau in lipsa de valoare a bancii de rezerve si in sentimentul de autosuficienta a unora dintre titulari.

Sper sa jucam la victorie la Brugges , iar in campionat sa invingem tot pe final de tur. Asteptam iarna sa ''facem curatenie'' in lot .

FORZA ALB-ROSU!!!

Celso
18th November 2006, 22:05
da...sa mai ia 2 mijlocasi....si sa scape de Tames ala:jerk: ...si Dennis Serban...sa vedem ce ne arata pana la sfarsit, ca mam cam plictisit de el:headbang:

fruncea
19th November 2006, 00:27
BINE,DRAGI CATEI S-O TINETI TOT ASA !@!!!!

Diodude
19th November 2006, 01:34
BINE,DRAGI CATEI S-O TINETI TOT ASA !@!!!!
Si daca o tinem tot asa,ce se intampla???Luati voi campionatul,nu???:ciocan:
Voi vedeti-va de meciurile cu echipele de valoarea voastra(farul,otelul,uta,vaslui....),ca la palmaresul nostru nu o sa ajungeti nici peste 200 de ani.Am pretentii de la tine ca vad ca zici ca ai fruntea lata!!!

Sergio_D
19th November 2006, 01:36
Câinii nu mai au colţi... :ras-plans:
Prevăd un eşec la Bruges, dacă lucrurile merg tot aşa. Cel mai mare adversar al unei echipe este chiar echipa... Au câştigat 13 meciuri la rând şi acum... deja sunt cu nasul pe sus... Din partea mea, ţineţi-o tot aşa ! :ok:

YodaRo
19th November 2006, 01:38
Mi-au stricat pronosticul arbitrii. Pusesem 1 cum ca bate Urziceniul.

danpuric78
19th November 2006, 01:46
Mi-au stricat pronosticul arbitrii. Pusesem 1 cum ca bate Urziceniul.

Unde la Tg JIu? Acolo chiar ca 1 solist era logic. daca nu se baga arbitru:happy :happy :happy :happy

Sergio_D
19th November 2006, 01:53
La Tg-Jiu nu a fost nici un penalty pentru Steaua (nici real, nici imaginar :D )... pot spune chiar că au fost cam dezavantajaţi cu eliminarea lui Goian, surprinzătoare. Arbitrul a dezavantajat ambele echipe. :headbang:

N-am văzut meciul dintre Urziceni şi Dinamo, dar dacă s-a terminat egal... ori Petrescu face treabă bună acolo, ori Dinamo este... praf. Ori amândouă. :D

YoYoyOi
19th November 2006, 01:54
Amindoua :drak:

Ulysses
19th November 2006, 09:53
Helloooooooooo!!! Dinamo, Iar Ati Scapat De Infrangere Cu Ajutorul Arbitrilor??????????rusine ! Rusine! Rusine Dinamo !!!

Red-Castorryy
19th November 2006, 14:04
Prima faza, la Gaev chiar cred ca a fost penalty. Insa cred ca si Unirea merita un cartonas rosu la o intrare criminala asupra lui Margaritescu din prima repriza.

cred ca te-ai uitat la alt meci :ok:

Red-Castorryy
19th November 2006, 14:15
Helloooooooooo!!! Dinamo, Iar Ati Scapat De Infrangere Cu Ajutorul Arbitrilor??????????rusine ! Rusine! Rusine Dinamo !!!

Cu zece minute inainte de finalul partidei, Alexandru Tudor a dictat eronat fault in atac la un duel Cristea - Cristi Constantin. A fost o centrare de pe partea stanga, mingea s-a lovit de Ropotan si a ajuns la Cristea care era singur cu portarul ...
http://www.youtube.com/watch?v=OTP7QfL_bEg&eurl=

cirdois
19th November 2006, 16:04
mda,cam plonjeza ala in bazin,dupa parerea mea.nu a fost fault,zic eu,desi sunt timisorean.:drak:

mark111
19th November 2006, 16:52
Si daca o tinem tot asa,ce se intampla???Luati voi campionatul,nu???:ciocan:
Voi vedeti-va de meciurile cu echipele de valoarea voastra(farul,otelul,uta,vaslui....),ca la palmaresul nostru nu o sa ajungeti nici peste 200 de ani.Am pretentii de la tine ca vad ca zici ca ai fruntea lata!!!

ai gresit:nici peste2000000 de ani nu vom avea in palmares ,,victoriile" voastre cu 17 nentori sau cu kusisi lahty(scuze daca nu le-am scris corect) !!!!!!!!! in rest felicitari ca jucind in14 scorul a fost 1-1!!!!!!!!cu urziceniul/hello /hello /hello /hello /hello /hello

Red-Castorryy
19th November 2006, 17:23
ai vazut meciul ?

Quartz@nu
19th November 2006, 22:46
borcea la "febra de duminica seara" ....: "toate faultele lui cristi vlad...aduceau cel putin un cartonas rosu '
ce prost si agramat , dar cu bani

Red-Castorryy
20th November 2006, 00:12
Inca un nebun in fotbalul romanesc: Dan Petrescu
Caracterizat in aceeasi emisiune de catre Cristi Borcea ca fiind "mascariciul etapei", Dan Petrescu a intervenit in emisiune si a continuat nebunia declansata in timpul meciului de la Urziceni. Analizarea fazelor incriminate de la meciul Urziceni 1-1 Dinamo, dovedeste in schimb faptul ca Dinamo a fost echipa mai dezavantajata. De altfel Margaritescu a fost nevoit sa joace accidentat restul partidei dupa o interventie criminala in minutul 2, iar Iulian Tames a trebuit sa fie inlocuit fiind accidentat in prima repriza.

raja_bell
20th November 2006, 03:18
dinamo a mai furat o data, in cel mai pur stil caracteristic. asta e dintotdeauna tactica echipei ministerului de interne: intai incearca sa o rezolve cu adversarii. deobicei le iese (vezi cu poli iasi si otelul, cand moldovenii - care au mancat pamantul cu steaua - nu mai stiau cum sa se dea la o parte ...), deoarece politia are mereu cu ce santaja. daca nu iese asta, imediat se aplica planul b: tactica fluierasului. a se vedea meciurile de la petrosani (gol valabil jiul), vaslui (penalty neacordat gazdelor), magaria din stefan cel mare cu steaua, meciul de la urziceni cand gazdele au avut cel putin 2 penalty-uri clare.
adevarata valoare e echipei care facea romania de rusine in fata unor albanezi desculti se vede in competitiile neintoxicate de turcu si pistolu', porcea-butelistul, badea-********ul si restul gastii de circari de prost gust!

YodaRo
20th November 2006, 04:06
ai gresit:nici peste2000000 de ani nu vom avea in palmares ,,victoriile" voastre cu 17 nentori sau cu kusisi lahty(scuze daca nu le-am scris corect) !!!!!!!!! in rest felicitari ca jucind in14 scorul a fost 1-1!!!!!!!!cu urziceniul/hello /hello /hello /hello /hello /hello
vaaai ai uitat de maretele meciuri dinamoviste impotriva "galacticilor" de la
FH Hafnarfjördur???? o echipa maaare din islanda.

Red-Castorryy
20th November 2006, 06:58
meciul de la urziceni cand DINAMO a avut cel putin 2 penalty-uri clare.


asa da :ok:

raja_bell
20th November 2006, 08:17
lol! unde am scris dinamo? lasa vrajelile de gradinita. initial chiar am crezut ca facusem un "typo" si m-am oferit sa-ti dau o bere! lol!

Red-Castorryy
20th November 2006, 09:24
m-am oferit sa-ti dau o bere! lol!

cu cea mai mare placere mergem la o :bere:

Aurel.D
20th November 2006, 11:24
Mama, ce blat ordinar! Cum or fi putut sa faca asa ceva?? Ntz, ntz, ntz....
Unde sunt cei care isi zic microbisti dar delireaza cu tot felul de aberatii si care ziceau ca Unirea este echipa lui Dinamo?
Poate nu stiu ca anul trecut, era cat pe ce sa piarda promovarea din cauza lui Dinamo II, care le-a luat 4 puncte.
La fel s-a spus si despre FC Arges, Jiul, Poli Iasi anul trecut care culmea si-au permis sa le strice previziunile si sa ia chiar si puncte in Stefan cel Mare!!:rosu: :rosu:

Nu stiam ca Dan Petrescu este asa isteric....se purta ca un maimutoi.
El tot timpul acuza arbitrajul si cand era la Sportul Studentesc...oare daca era in Anglia ar fi facut la fel???

raja_bell
20th November 2006, 11:35
lol! ce comparatii ... quittaro, urmareste cu mai mare atentie fotbalul englez. vei avea surprize vazand ce reactii au antrenorii de acolo, fie ca-i cheama jose, sir alex sau icsulescu de la portsmouth!

Aurel.D
20th November 2006, 11:46
off topic:
nu cred ca Dan Petrescu si-ar fi permis sa conteste atat de mult arbitrajul cum o face la noi fara sa fie suspendat drastic...Si nici cei mentionati de tine.

raja_bell
20th November 2006, 11:51
in anglia nu gasesti nici emisiuni in care toti arbitrii sunt facuti albie de porci ... totusi, se critica si acolo destul de des. dar situatia nu escaleaza ca la noi, unde mizerii ca daniel niculae isi permit sa spuna in fata camerelor ca l-ar sparge daca l-ar prinde pe helesteanu pe strada ...

remy
20th November 2006, 13:09
La Tg-Jiu nu a fost nici un penalty pentru Steaua (nici real, nici imaginar :D )... pot spune chiar că au fost cam dezavantajaţi cu eliminarea lui Goian, surprinzătoare. Arbitrul a dezavantajat ambele echipe. :headbang:

N-am văzut meciul dintre Urziceni şi Dinamo, dar dacă s-a terminat egal... ori Petrescu face treabă bună acolo, ori Dinamo este... praf. Ori amândouă. :D
Eu zic sa-ti revii, si nu imita pe SAMM, guevarax, don-JJ, etc.
Si nu mai asculta in gura lui Olaroiu (+ Jiji & MEME), ca esti chiar comic.
Odata ce toti specialistii au spus ca Goian a fost clar eliminat, n-are rost sa abati atentia de la jocul de Divizia B al Stelei. http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=917802&postcount=181 :mda:
Baremi Dinamo mai are si ocazii, chiar daca are multi accidentati si sunt tot asa de obositi ca stelistii. :ok:
De-acum e tot mai greu sa bata Dinamo in deplasare, pt. ca se vor ambitiona toate echipele sa-i rapuna, mai ales ca li se dau si bani multi, chiar si de la adversarele din lupta pt. titlu.
Dinamo a jucat bine, dar fara mijlocasii lor de valoare (cu Bruges nu e nici unul valid de la mijloc), sunt rupti in doua, mai ales ca apararea iar cedeaza usor. :o:

Sergio_D
20th November 2006, 15:05
Doris, pal, you have an obsession. Aici este vorba de Urziceni - Dinamo, nu de Steaua.

Întrebare: tu mai ai timp şi pentru alte activităţi ? Eşti obsedat de Steaua...

mark111
20th November 2006, 15:16
vaaai ai uitat de maretele meciuri dinamoviste impotriva "galacticilor" de la
FH Hafnarfjördur???? o echipa maaare din islanda.

scuze de astia chiar nu-mi amintesc!!!! ORICUM IN ISTORIE RAMIN 17 NENTORI SI KUSISY LAHTI....:drak:

george-dinamo
20th November 2006, 19:23
scuze de astia chiar nu-mi amintesc!!!! ORICUM IN ISTORIE RAMIN 17 NENTORI SI KUSISY LAHTI....:drak:

cateodata mai intru pe aici sa-mi reamintesc de ce ... comentariile citite pe aceasta pagina mi-au aratat nivelul de cunostinte ale unor useri...
in afara de 17 nentori care ne-au eliminat dupa 0-1 la ei si 2-1 la bucuresti...spune si tu cand a fost eliminata DINAMO de kuusisi lahti. daca stii bineintels...o sa mai intru sa vada daca stii raspunsul....sau ti-au spus tie baietii mai mari cu care spargi seminte in fata scarii ca DINAMO a avut o contraperformanta in cupele europene cu o echipa, nu mai tineau minte numele exact, parca lahti...ring a bell?

mark111
21st November 2006, 00:00
cateodata mai intru pe aici sa-mi reamintesc de ce ... comentariile citite pe aceasta pagina mi-au aratat nivelul de cunostinte ale unor useri...
in afara de 17 nentori care ne-au eliminat dupa 0-1 la ei si 2-1 la bucuresti...spune si tu cand a fost eliminata DINAMO de kuusisi lahti. daca stii bineintels...o sa mai intru sa vada daca stii raspunsul....sau ti-au spus tie baietii mai mari cu care spargi seminte in fata scarii ca DINAMO a avut o contraperformanta in cupele europene cu o echipa, nu mai tineau minte numele exact, parca lahti...ring a bell?
1)ar fi bine sa scrii corect,asta tine de cultura...
2)daca esti ciine adevarat ar trebui sa cunosti rezultatele echipei tale ,nu sa astepti de la alti suporteri sa-ti spuna... :rosu:

apercele
21st November 2006, 00:39
mda banatene, si apropo ca tot iti place sa corectezi pe altii, ar trebui sa ti se spuna si tie ca se scrie CAINE nu CIINE... toti smecherii vin pe aici sa dea lectii de romana.....aici se mai scrie si in graba, asa ca mai iertati si voi niste greseli....profesorii lu' peste

mark111
21st November 2006, 00:49
asa ca mai iertati si voi niste greseli....profesorii lu' peste

graba strica treaba...ok te iert daca te hotaresti:esti peste sau ciine(fie si caine)???:sleep:

Red-Castorryy
21st November 2006, 02:23
graba strica treaba...ok te iert daca te hotaresti:esti peste sau ciine(fie si caine)???:sleep:


Thread Inchis

Aurel.D
22nd November 2006, 14:38
Daca spui tu, Red Castorryy!:D