PDA

View Full Version : Etapa 16: CFR Cluj - Politehnica Iasi



delaparis
12th November 2006, 23:39
Sāmbata 18 noiembrie
CFR Cluj - Politehnica Iasi (13,00, Telesport)
Discutii inainte si dupa meci aici.

t.b.
12th November 2006, 23:44
0 - 7 :yeah:

hamsterutz
13th November 2006, 00:39
0 - 7 :yeah:

am vrea noi...da uite ca o sa vina si a 4 infrangere la rand...mai ales ca popa s-a indragostit de cernoch si o sa-l bage iar in teren pt pantomima... NE-AM SATURAT DE MAIMUTZA AIA CEHA X(.

YoYoyOi
13th November 2006, 00:49
Cistiga Clujul clar. S-au jucat cu Bistrita, dar acum o sa cistige.

dannymoga
13th November 2006, 01:23
3-0 si promit sa ma duc la meci!!!
Hai CFR , ca-ti trebuie puncte daca vrei in Europa!!!

noir_desir
13th November 2006, 07:52
pronostic 1 :( . Daca nu se trezesc ai nostri, e posibil chiar ca CFR-ul sa faca scor...

Cucu
13th November 2006, 08:29
etapa care tocmai s-a incheiat s-a terminat cu un 1 pe linie ... singura exceptie a fost la Craiova ... dar cred ca se va continua pe aceeasi linie si etapa a 16-a ... castiga Clujul 2-1

Ess
13th November 2006, 15:28
Mda...batem la scor...4-0 la pauza.
Dupa pauza, nu mai conteaza... :D

fc_vaslui
13th November 2006, 16:40
dak nu bate iasu' se aproapie si ei de pluton si e posibil sa ii intrecem noi :o:

six
13th November 2006, 17:18
0 - 7 :yeah::yeah: :yeah: :yeah: Forza plaiesii in meciul asta....:ok:

forza_CFR
13th November 2006, 20:07
sper ca vom castiga cu putin noroc si multa incredere:sleep:
hai CFR :D

m8k
13th November 2006, 20:36
Pronostic 9-8!!! Golul victoriei Cadu in min 90+6!!!:P
Cred ca asa e mai realist pronosticul meu ,dat fiind faptul ca avem un atac de nota 10, al doilea din campionat, iar o aparare de kkt de nota 1, cu 22 de goluri primite cu 4 mai multe decat Jiul cel clasat pe ultimul loc!!!
Facem spectacol in fiecare meci dar cred ca Bergodi ar trebui sa-si reorganizeze apararea, pentru ca atacantii nu pot da atatea goluri ca sa nu ne afunde fundasii!!!Daca dau 8 primim 9 sau daca dau doua in deplasare (cu care se poate castiga lejer!!!), magarii primesc 3 s.a.m.d!!!
Avem echipa de jaloane!!!:headbang:

be@
13th November 2006, 23:18
0 - 7 :yeah:

Vai, nu mai pot de ras. Stai cuminte, ca suntem vai de capul nostru. Avem in lot numai un atacant valid, si jucam ca niste ciubote. Face CFR-ul scor cu noi, din pacate.

pif
13th November 2006, 23:39
Ia zi si mie care e acel atacant valid balba palimaru accidentati si a zis popica la arena ca cernoch e suspendat probabil atacantu de conjuctura va fi onofras si sa speram ca o sa joace Branet si cine stie poate facem un 0-0 ca de marcat doar daca da sfarlea un gol de la mijlocului terenului sau un alt gol cu capul.
Ar fi bine sa iernam macar 23 de puncte dar e greu chiar si cu otelu chiar daca jucam acasa .Am gasit eu motivul cele 3 infrangeri din campionat nu le place sa joace pe nocturna :) ,in cupa au jucat la pranz si au castigat .Se joaca la ora 13 si cred ca vom scoate punct sau puncte la cluj daca avem un dram de noroc ca ne a cam parasit norocul in ultimile 2 etape.

Vladek
13th November 2006, 23:58
3-0 pentru Cluj si echipa de 2 lei vechi mai face un pas spre locul care i se cuvine de drept : divizia B (sau cum se mai numeste acum).

boni2204
14th November 2006, 00:02
eiiiiiiii am vrea noi macar un 1-0 dar e greu 0-7 mai greu da iasul 7 goluri si in deplasare bine stiu ca a fost o gluma buna de altfel oricum fortza POLICHIAR DACA JUCAM SLAB DE TOT EU SPER SA FACA O FIGURA FRUMOASA:evil: :evil: :evil:

hamsterutz
14th November 2006, 00:49
Ia zi si mie care e acel atacant valid balba palimaru accidentati si a zis popica la arena ca cernoch e suspendat probabil atacantu de conjuctura va fi onofras si sa speram ca o sa joace Branet si cine stie poate facem un 0-0 ca de marcat doar daca da sfarlea un gol de la mijlocului terenului sau un alt gol cu capul.
Ar fi bine sa iernam macar 23 de puncte dar e greu chiar si cu otelu chiar daca jucam acasa .Am gasit eu motivul cele 3 infrangeri din campionat nu le place sa joace pe nocturna :) ,in cupa au jucat la pranz si au castigat .Se joaca la ora 13 si cred ca vom scoate punct sau puncte la cluj daca avem un dram de noroc ca ne a cam parasit norocul in ultimile 2 etape.

e suspendat cernoch? yeeeeeeeeeeeeeeeeeees n-am fost in viata mea mai fericit de atat ..............yeeeeee jucam fara cernoch....putem sa luam si 10 ....is fericit nu joaca cernoch...multumesc doamneeeeeeeeeeeeee

3-0 pentru Cluj si echipa de 2 lei vechi mai face un pas spre locul care i se cuvine de drept : divizia B (sau cum se mai numeste acum).
tot frustrati ati ramas =))

Hard
14th November 2006, 01:25
iar joaca iasi in deplasare?si ce deplasare lunga...bani sunt?

be@
14th November 2006, 02:08
3-0 pentru Cluj si echipa de 2 lei vechi mai face un pas spre locul care i se cuvine de drept : divizia B (sau cum se mai numeste acum).

Pai tot echipa de doi lei sunteti si voi, din moment ce n-ati fost in stare sa ne bateti.

FRUSTRATULEEEE !

Rocko
14th November 2006, 07:05
Ia zi si mie care e acel atacant valid balba palimaru accidentati si a zis popica la arena ca cernoch e suspendat probabil atacantu de conjuctura va fi onofras si sa speram ca o sa joace Branet si cine stie poate facem un 0-0 ca de marcat doar daca da sfarlea un gol de la mijlocului terenului sau un alt gol cu capul.
Ar fi bine sa iernam macar 23 de puncte dar e greu chiar si cu otelu chiar daca jucam acasa .Am gasit eu motivul cele 3 infrangeri din campionat nu le place sa joace pe nocturna :) ,in cupa au jucat la pranz si au castigat .Se joaca la ora 13 si cred ca vom scoate punct sau puncte la cluj daca avem un dram de noroc ca ne a cam parasit norocul in ultimile 2 etape.


cernoch s-a accidentat in meciul cu farul si sunt sanse mici ca sa joace la cluj... s-ar putea sa revina balba dar sunt sanse mici... va fi foarte greu pt noi si cred ca va fi prima infrangere la cluj de cand am intrat in liga I... insa sper ca baietii sa joace macar ceva fotbal... FORTZA POLI IASI

cfr_ista2000
14th November 2006, 08:25
iar joaca iasi in deplasare?si ce deplasare lunga...bani sunt?
iai tradus)):))))))))))))))))))))))))))=)))))))))))))) ))))))

King of Hell
14th November 2006, 08:32
iai tradus)):))))))))))))))))))))))))))=)))))))))))))) ))))))

acum e sezonu de imperechere cand ies gusterii din scorburi? :D ca vad ca esti pusa pe treaba

Cipus
14th November 2006, 08:41
Ia zi si mie care e acel atacant valid balba palimaru accidentati si a zis popica la arena ca cernoch e suspendat probabil atacantu de conjuctura va fi onofras

Ce fel de suporter esti daca spui ca Onofras e atacant de conjunctura? E mijlocas de conjunctura, stii de la ce echipa a venit Onofras? iti zic eu, de la FC Brasov, unde a jucat numai atacant. A fost reprofilat la Iasi mijlocas, pentru ca nu prea da randament in atac, insa la Brasov era foarte bun, ca Surdu care e la Cluj acum, aveti grija de el sa nu va dea vreo 2 boabe :)

Cipus
14th November 2006, 09:06
avem un atac de nota 10, al doilea din campionat, iar o aparare de kkt de nota 1, cu 22 de goluri primite cu 4 mai multe decat Jiul cel clasat pe ultimul loc!!! Facem spectacol in fiecare meci dar cred ca Bergodi ar trebui sa-si reorganizeze apararea, pentru ca atacantii nu pot da atatea goluri ca sa nu ne afunde fundasii!!!Daca dau 8 primim 9 sau daca dau doua in deplasare (cu care se poate castiga lejer!!!), magarii primesc 3 s.a.m.d!!!


Asta e punctul slab, si nu ai ce sa faci, nici eu nu-mi explic cum e posibil asa ceva, sa iei 22 de goluri, mai multe ca Jiul, Ceahlaul, Unirea UTA sau Pandurii:headbang: Jula mai ales era un jucator care imi placea, acum am observat ca a fost rezerva la Gloria :no: , si Miclaus e bun si Milosevic sau Cadu, chiar si portarii sunt buni, si totusi au primit foarte multe goluri inexplicabil :thinkso: , mingea e rotunda .

Cipus
14th November 2006, 09:28
3-0 pentru Cluj si echipa de 2 lei vechi mai face un pas spre locul care i se cuvine de drept : divizia B (sau cum se mai numeste acum).

eu zic doar 2-0, insa Iasiul nu retrogradeaza, decat daca nu vor mai avea bani de deplasari, ar fi pacat capitala Moldovei sa nu aiba echipa in prima divizie mai ales ca si Popa mi-e simpatic :ok: . De altfel 4 echipe e mult sa retrogradeze, in afara de Jiul si National nu stiu ce alte echipe ar putea sa retrogradeze, iar din liga 2 de asemenea nu vad care 4 echipe ar merita sa joace in liga 1, era mai bine cu 16 echipe.

pif
14th November 2006, 10:19
Ce fel de suporter esti daca spui ca Onofras e atacant de conjunctura? E mijlocas de conjunctura, stii de la ce echipa a venit Onofras? iti zic eu, de la FC Brasov, unde a jucat numai atacant. A fost reprofilat la Iasi mijlocas, pentru ca nu prea da randament in atac, insa la Brasov era foarte bun, ca Surdu care e la Cluj acum, aveti grija de el sa nu va dea vreo 2 boabe :)
De stiu de unde a venit onofras dar si de unde a plecat stiu ca la brasov juca atancant dar asta cand brasovul juca cu inter.La poli mai tot timpul a jucat mijlocas ofensiv dar probabil nici postura de atacant nu ii displace sau mai bine l am intreba pe el pe ce post prefera sa joace atacant sau mijlocas ofensiv:)

noir_desir
14th November 2006, 12:13
3-0 pentru Cluj si echipa de 2 lei vechi mai face un pas spre locul care i se cuvine de drept : divizia B (sau cum se mai numeste acum).

Multumim.
Adevarul e ca da, ai dreptate, locul lui Poli Iasi e in Liga a-II-a, iar locul unor echipe de gen FC Caracal, CS Otopeni, Minerul Lupeni e in prima liga, nu?

Vladek
14th November 2006, 12:27
Multumim.
Adevarul e ca da, ai dreptate, locul lui Poli Iasi e in Liga a-II-a, iar locul unor echipe de gen FC Caracal, CS Otopeni, Minerul Lupeni e in prima liga, nu?

In prima liga e locul echipelor care joaca pentru ele, pentru suporteri. Nu in ideea "sa-i incurcam pe X ca ne-a dat bani Y", ci "hai sa jucam fotbal si pentru fraierii astia din tribune". Indiferent ca echipa se numeste Poli Iasi, FC Avantul Prabusirea Din Deal, sau CS Otopeni.

In sezonul asta Iasiul s-a incadrat perfect in categoria a doua ... mancand pamantul cu Steaua si Rapid pentru banutii promisi, dormind in bocanci cu baietii din Groapa, apoi pierzand clar contra Farului intr-un meci in care s-a vazut limpede ca n-aveau chef de alergat fiindca probabil nu sarise nimeni cu $$$.

Asa ca ... in B cu simulantii. Farul, pe care toti frustratii au injurat-o ca "sunt sclavii Stelei" incearca macar sa joace fotbal. Si ma bucur ca au reusit cu voi sa va arate "valoarea".
Iar Clujul va face la fel ... si incet-incet se duce Iasiul la vale .... si doamne fereste veti ajunge chiar sa jucati fotbal pentru a castiga cand se va strange latul ....

noir_desir
14th November 2006, 12:48
In prima liga e locul echipelor care joaca pentru ele, pentru suporteri. Nu in ideea "sa-i incurcam pe X ca ne-a dat bani Y", ci "hai sa jucam fotbal si pentru fraierii astia din tribune". Indiferent ca echipa se numeste Poli Iasi, FC Avantul Prabusirea Din Deal, sau CS Otopeni.

In sezonul asta Iasiul s-a incadrat perfect in categoria a doua ... mancand pamantul cu Steaua si Rapid pentru banutii promisi, dormind in bocanci cu baietii din Groapa, apoi pierzand clar contra Farului intr-un meci in care s-a vazut limpede ca n-aveau chef de alergat fiindca probabil nu sarise nimeni cu $$$.

Asa ca ... in B cu simulantii. Farul, pe care toti frustratii au injurat-o ca "sunt sclavii Stelei" incearca macar sa joace fotbal. Si ma bucur ca au reusit cu voi sa va arate "valoarea".
Iar Clujul va face la fel ... si incet-incet se duce Iasiul la vale .... si doamne fereste veti ajunge chiar sa jucati fotbal pentru a castiga cand se va strange latul ....

Eu nu vreau sa ma bag in discutii despre blaturi, dat/primit bani si alte chestii nasoale. Daca altii au timp sa se gandeasca la chestii din astea si sa dea vina pe altii pentru neputinta echipei lor in loc sa se gandeasca la propria echipa, la cum joaca si la ce ar trebui facut pt. a juca mai bine, e problema lor.
In orice caz, daca asta ti-e opinia despre Poli Iasi, o respect si imi dau seama ca n-am cum sa ti-o schimb, asa ca ma opresc sa mai zic altceva.

Zauri
14th November 2006, 19:51
1 solist iar Fc Vaslui va va depasi in clasament.

boni2204
14th November 2006, 22:11
ma tu ce te bagi ai tu treaba cu iasul stai in banca ta vezi ca vasluiul joaca in alta parte. cat despre depasit voi n-o sa ne depasiti niciodata ma baiatule nici nu va puteti compara cu iasul din nici un punct de vederefortza poli iasiluptati baieti pt noi.ps te asteptam cu bratele deschise gava

ce faci ma gekura care-i treaba cine castiga sambata

ps cand treci pe la mine gekura

hamsterutz
15th November 2006, 01:57
In prima liga e locul echipelor care joaca pentru ele, pentru suporteri. Nu in ideea "sa-i incurcam pe X ca ne-a dat bani Y", ci "hai sa jucam fotbal si pentru fraierii astia din tribune". Indiferent ca echipa se numeste Poli Iasi, FC Avantul Prabusirea Din Deal, sau CS Otopeni.

In sezonul asta Iasiul s-a incadrat perfect in categoria a doua ... mancand pamantul cu Steaua si Rapid pentru banutii promisi, dormind in bocanci cu baietii din Groapa, apoi pierzand clar contra Farului intr-un meci in care s-a vazut limpede ca n-aveau chef de alergat fiindca probabil nu sarise nimeni cu $$$.

Asa ca ... in B cu simulantii. Farul, pe care toti frustratii au injurat-o ca "sunt sclavii Stelei" incearca macar sa joace fotbal. Si ma bucur ca au reusit cu voi sa va arate "valoarea".
Iar Clujul va face la fel ... si incet-incet se duce Iasiul la vale .... si doamne fereste veti ajunge chiar sa jucati fotbal pentru a castiga cand se va strange latul ....

in perspectiva ta doar echipele care scot rez cu dinamo joaca fotbal nu? :)) penibilule :))

Ce fel de suporter esti daca spui ca Onofras e atacant de conjunctura? E mijlocas de conjunctura, stii de la ce echipa a venit Onofras? iti zic eu, de la FC Brasov, unde a jucat numai atacant. A fost reprofilat la Iasi mijlocas, pentru ca nu prea da randament in atac, insa la Brasov era foarte bun, ca Surdu care e la Cluj acum, aveti grija de el sa nu va dea vreo 2 boabe
onofras nu A VENIT de la Brasov....el este junior crescut de poli vandut la vs de 19 ani la fc Brasov...intradevar intotdeauan pana a reveni la iasi a jucat atacant...si cand juca la noi in B si la Brasov in A. si intradevar a fost un talent...care din pacate a cam murit speranta :).

lucian_iasi
15th November 2006, 08:01
Meci f greu..poate reusim totusi sa plecam cu un punct de la cluj :ok:

boni2204
15th November 2006, 10:53
In prima liga e locul echipelor care joaca pentru ele, pentru suporteri. Nu in ideea "sa-i incurcam pe X ca ne-a dat bani Y", ci "hai sa jucam fotbal si pentru fraierii astia din tribune". Indiferent ca echipa se numeste Poli Iasi, FC Avantul Prabusirea Din Deal, sau CS Otopeni.

In sezonul asta Iasiul s-a incadrat perfect in categoria a doua ... mancand pamantul cu Steaua si Rapid pentru banutii promisi, dormind in bocanci cu baietii din Groapa, apoi pierzand clar contra Farului intr-un meci in care s-a vazut limpede ca n-aveau chef de alergat fiindca probabil nu sarise nimeni cu $$$.

Asa ca ... in B cu simulantii. Farul, pe care toti frustratii au injurat-o ca "sunt sclavii Stelei" incearca macar sa joace fotbal. Si ma bucur ca au reusit cu voi sa va arate "valoarea".
Iar Clujul va face la fel ... si incet-incet se duce Iasiul la vale .... si doamne fereste veti ajunge chiar sa jucati fotbal pentru a castiga cand se va strange latul ....

auzi cu ce drept vorbesti tu asa de poli iasi cand ar trebui sa te uiti la otelul tau care s-a facut de rahat 0-7 cu rapid pai daca iesenii au dormit in bocanci galatenii ce au facut au sforait in meciul cu rapid si jaloane dc erau in teren nu luau 7 goluri .si similitudinele continua chiar mai grav voi ce ati facut cu steau si cu dinamo iti spuneu pe steaua ati batut-o deci au luast baietii prima mai mare decat iasul dupa rationamentul tau de la adversari ca doar au castigat ,iar de la din amo ati luat scor de neprezentare. asa ca mai intai uitate in curtea ta inainte sa deschizi gura. ps anul trecut aveati 9 puncte dupa retur asa ca .......:evil: :evil: :evil: :no: :rosu:

Vladek
15th November 2006, 13:09
auzi cu ce drept vorbesti tu asa de poli iasi

Cu dreptul ... la libera exprimare (mai simplu numit dreptul sa-ti dai cu parerea) , pe care toata lumea si-l exercita pe forum.


cand ar trebui sa te uiti la otelul

Ai ratat complet. Nu simpatizez cu Otelul Galati, indiferent de adversar ... e o echipa care nu ma reprezinta.

Vad ca adevarul supara rau de tot. Probabil unii au impresia ca as fi suparat ca Iasiul a facut egal cu Steaua si a luat-o fara drept de apel de la Dinamo. Fals. Ceea ce vad ca nu vreti deloc sa pricepeti este ca in realitate aveti o echipa care joaca la nivel maxim si "moare pe teren" numai si numai cand i se promite "stimulentul" de la X,Y, Z ... lucru ce s-a vazut in meciurile cu anonimii unde nu era nici dracul interesat. Cat timp asta e atitudinea echipei, nu aveti treaba cu Liga 1 ... e amuzant de fapt sa vezi cat se agita si se bat unii cu pumnul in piept pt echipa lor mica si cinstita, careia de fapt i se rupe de fraierii aia de suporteri.

Dar daca sunteti voi fericiti ... go ahead, have fun si daca nu anul asta atunci la anul veti juca veseli la matineu.

Gata, am terminat. Liber la injuraturi.

andrei1921tm
15th November 2006, 13:16
asta e meci de 1x.Greu pt moldoveni sa scoata mai mult decat un punct.Oricum o sa fie un meci interesant.
1(1-0)

Cipus
15th November 2006, 14:00
onofras nu A VENIT de la Brasov....el este junior crescut de poli vandut la vs de 19 ani la fc Brasov...intradevar intotdeauan pana a reveni la iasi a jucat atacant...si cand juca la noi in B si la Brasov in A. si intradevar a fost un talent...care din pacate a cam murit speranta :).

Chiar daca l-a crescut Poli, ai zis si tu, tot de la Brasov a venit, dar inca n-a murit speranta, daca va fi folosit varf o sa joace mai bine :ok: nu inteleg de ce nu e folosit varf ca mijlocasi sunt destui in lotul lui Poli. Mijocas dreapta ar putea juca Buta (care a plecat tot de la FC Brasov si dupa un periplu pe la mai multe echipe a ajuns la voi), cel putin pana revine Miclea, iar fundas dreapta A.Toma care cat a jucat a facut meciuri bune. Cuplul Balba-Onofras mi se pare cel mai potrivit in atac, iar Czernoch trebuie vandut urgent ca e paralel rau :ciocan: . Mitrovic si Palimaru mai trebuie sa creasca insa pot reprezenta solutii in caz de accidentari sau suspendari. Referitor la meciul cu CFR, nu sunt prea multe sperante de reusita, printr-o minune sa scoata un 0-0 dar nu cred, bate Clujul parerea mea.

poliis
15th November 2006, 18:49
vladek...te-ai trezit tu sa faci morala...ia zi, cate echipe au jucat anul trecut cu banii lui becali pe masa (si sa nu crezi ca ma refer la meciuri directe...la meciurile cu rapid sau dinamu)...anul asta s-a desteptat becali, da direct la arbitri

be@
15th November 2006, 19:38
Esti penibil, ba Vladek. Si frustrat, pe deasupra. Cum au zis si ceilalti, mai scuteste-ne cu meciul impotriva lui Dinamo. Asa pot sa ma leg si eu foarte bine de meciurile pe care le-ati jucat voi cu Farul, care moare pe teren cu Dinamo si Rapid, si se prostitueza in fata voastra. Pot sa ma leg si de meciul cu UTA, samd.
Cu Rapid cine ne-a mai stimulat? Tot Dinamo? Dar ce-s astia? Banca? Asa poate oricine spune ca meciul vostru cu National a fost blat, dupa modul in care a jucat, cu UTA, ca acolo e Lacatus, cu Farul sau Unirea, unde antrenor e Dan Petrescu.
Si la urma urmei, chiar daca am fi fost stimulati de Dinamo, ai uitat circul pe care-l facea ciobanul sef? Asa ca scuteste-ne.

Gontel
15th November 2006, 21:09
Clujul trece printr-o perioada nefericita de cand cu demiterea lui Dorinel. Este posibil sa nu castige nici acest meci.

boni2204
15th November 2006, 22:43
Cu dreptul ... la libera exprimare (mai simplu numit dreptul sa-ti dai cu parerea) , pe care toata lumea si-l exercita pe forum.



Ai ratat complet. Nu simpatizez cu Otelul Galati, indiferent de adversar ... e o echipa care nu ma reprezinta.

Vad ca adevarul supara rau de tot. Probabil unii au impresia ca as fi suparat ca Iasiul a facut egal cu Steaua si a luat-o fara drept de apel de la Dinamo. Fals. Ceea ce vad ca nu vreti deloc sa pricepeti este ca in realitate aveti o echipa care joaca la nivel maxim si "moare pe teren" numai si numai cand i se promite "stimulentul" de la X,Y, Z ... lucru ce s-a vazut in meciurile cu anonimii unde nu era nici dracul interesat. Cat timp asta e atitudinea echipei, nu aveti treaba cu Liga 1 ... e amuzant de fapt sa vezi cat se agita si se bat unii cu pumnul in piept pt echipa lor mica si cinstita, careia de fapt i se rupe de fraierii aia de suporteri.

Dar daca sunteti voi fericiti ... go ahead, have fun si daca nu anul asta atunci la anul veti juca veseli la matineu.

Gata, am terminat. Liber la injuraturi.

da ma baiatule una e sa-ti spui parerea alta e sa faci acuzatii bazate pe vorbe aruncate in aer mai ales ca tu din galati nu stiu daca vezi prea bine realitatea de la poli iasi. am si eu o intrebare ca vad ca ai o problema cu echipele mici steaua cu cine mai joaca fara aceste echipe mici? pai mai bine te-ai muta la bucuresti dc tot nu te intereseaza galatiul sa fim seriosi cat despre steaua cum fugea gigi becali dupa jucatorii altor echipe mici cum le spui tu cu gentile de bani asa ca de aici porneste poate si fenomenul de care zici tu la echipele mici pai cum a castigat steaua ultimele doua campionate acum 2 ani iti zic eu ce zicea gigi citez:pai pai cum bah bah sa vina olaroiu sa ma bata in ghencea ca doar e prietenul meu si daca ma bate nu mai vorbesc cu el in viata mea inchei citatul si anul trecut la vaslui cam acelasi lucru l-a spus doar ca personajele erau altele in rolul lui olaroiu fiind porumboiu pe care vad ca becali il propune insistent la presedentia frf ca sa castige steaua campionatul vreo 20 de ani de acum incolo iar vasluiul sa iasa pe locul 2 ca doar merg 2 echipe in chl. asa ca daca nu ai treaba cu galatiul nu vad ce treaba ai cu iasul care joaca etapa viitoare cu cfr nu cu steaua nu-ti in erzic eu sa-ti dai cu parearea da cred ca esti prea pornit pe iasi si nu vad de ce.
e normal sa-mi apar echipa asa ca vezi cum vorbesti ca eu nu te-am jignit si nici nu ma cobor sa injur ca nu sunt de la tara ca multi suporteri stelisti
fortza poli :yeah: :ok: :D :D :D

YoYoyOi
15th November 2006, 22:50
da ma baiatule una e sa-ti spui parerea alta e sa faci acuzatii bazate pe vorbe aruncate in aer mai ales ca tu din galati nu stiu daca vezi prea bine realitatea de la poli iasi. am si eu o intrebare ca vad ca ai o problema cu echipele mici steaua cu cine mai joaca fara aceste echipe mici? pai mai bine te-ai muta la bucuresti dc tot nu te intereseaza galatiul sa fim seriosi cat despre steaua cum fugea gigi becali dupa jucatorii altor echipe mici cum le spui tu cu gentile de bani asa ca de aici porneste poate si fenomenul de care zici tu la echipele mici pai cum a castigat steaua ultimele doua campionate acum 2 ani iti zic eu ce zicea gigi citez:pai pai cum bah bah sa vina olaroiu sa ma bata in ghencea ca doar e prietenul meu si daca ma bate nu mai vorbesc cu el in viata mea inchei citatul si anul trecut la vaslui cam acelasi lucru l-a spus doar ca personajele erau altele in rolul lui olaroiu fiind porumboiu pe care vad ca becali il propune insistent la presedentia frf ca sa castige steaua campionatul vreo 20 de ani de acum incolo iar vasluiul sa iasa pe locul 2 ca doar merg 2 echipe in chl. asa ca daca nu ai treaba cu galatiul nu vad ce treaba ai cu iasul care joaca etapa viitoare cu cfr nu cu steaua nu-ti in erzic eu sa-ti dai cu parearea da cred ca esti prea pornit pe iasi si nu vad de ce.
e normal sa-mi apar echipa asa ca vezi cum vorbesti ca eu nu te-am jignit si nici nu ma cobor sa injur ca nu sunt de la tara ca multi suporteri stelisti
fortza poli :yeah: :ok: :D :D :D

ca sa poti fi inteles mai bine de catre cei care citesc mesajele tale, ar fi indicat sa te mai folosesti si de punct (.) si de virgula (,) din cind in cind. Esti neinteligibil prin frazele interminabile, fara subiect sau predicat.

boni2204
15th November 2006, 22:53
Clujul trece printr-o perioada nefericita de cand cu demiterea lui Dorinel. Este posibil sa nu castige nici acest meci.

bravo uite un stelist:yeah: realist care isi spune doar o parere despre meci nu face acuzatii gratuite felicitarifortza dinamo:ok: :)

boni2204
15th November 2006, 23:02
ca sa poti fi inteles mai bine de catre cei care citesc mesajele tale, ar fi indicat sa te mai folosesti si de punct (.) si de virgula (,) din cind in cind. Esti neinteligibil prin frazele interminabile, fara subiect sau predicat.

lasa ma ca cine are de inteles intelege.
ma scuzi da n-am avut timp sa mai pun si virgule si punct pt ca ma grabeam ma intelegi?
cat despre subiecte si predicate cred ca trebuie sa le cauti tu ca eu nu fac meditatii gratuite de gramatica.:D [
acum iti place sau trebuia sa pun si linie de dialog?:) hai
HAI ROMANIA

YoYoyOi
15th November 2006, 23:14
Acum imi place, normal. Vezi ca se poate? Si nu spune ca cine are de inteles intelege, ca se plictiseste lumea citind o fraza cu 203 cuvinte :o: fara semne de punctuatie. Era doar un sfat, nu trebuie s-o iei ca pe o critica.

boni2204
15th November 2006, 23:57
Acum imi place, normal. Vezi ca se poate? Si nu spune ca cine are de inteles intelege, ca se plictiseste lumea citind o fraza cu 203 cuvinte :o: fara semne de punctuatie. Era doar un sfat, nu trebuie s-o iei ca pe o critica.

ok
mersi de sfat
o sa incerc sa-l urmez.
Nu m-am suparat ai si tu dreptate da incepea meciul si ma grabeam. Toate cele bune :ok:

OVIDIU 62
16th November 2006, 11:42
Bat moldovenii cu 1-0.

Vladek
16th November 2006, 12:18
Esti penibil, ba Vladek.

1. In primul rand, nu cred ca ne-am dus vreodata la baut impreuna, asa ca renunta la "ba". N-ai decat sa fii "ba" cu sufletul tau pereche, remy, alias doris2001, alias Dumnezeu stie ce o sa mai aleaga data viitoare.




Si frustrat, pe deasupra. Cum au zis si ceilalti, mai scuteste-ne cu meciul impotriva lui Dinamo. Asa pot sa ma leg si eu foarte bine de meciurile pe care le-ati jucat voi cu Farul, care moare pe teren cu Dinamo si Rapid, si se prostitueza in fata voastra.


2. Pai te-ai legat in mod constant, definitie a frustrarii ce esti. Esti pe thread-urile dedicate meciurilor Stelei mereu, ba ca face Steaua blaturi, ba ca n-are valoare, etc, etc. Aia e frustrare. Ca sa nu mai pomenesc de "originalul" obicei de a avea n! echipe favorite. Iar cand a pierdut Steaua semifinala UEFA, ai luat un loc de frunte in "corul urlatorilor de bucurie". Asa ca nu ma face tu pe mine frustrat, ca dupa cum vezi, daca eu sunt frustrat tu esti ultra-mega-disperata.



Si la urma urmei, chiar daca am fi fost stimulati de Dinamo, ai uitat circul pe care-l facea ciobanul sef? Asa ca scuteste-ne.

3. Cat e JJ de necioplit si marlan, alergatul cu sacosa are macar un merit : el premiaza pe fata mai copii. Voi astia de la Iasi, care va bateti cu pumnii in piept toata ziua ca sunteti cinstiti si curati si placut uscati, sunteti de fapt niste maimutoi ridicoli pentru modul in care luati $$$ de la oricine vi-i da .... dar pe la spate, pe ascuns, sa nu se afle cumva. De fapt pun pariu ca daca sare JJ cu dolarii in retur, Iasiul o sa "moara pe teren" cu Dinamo.

PS : Vezi ca deja una din "favoritele" tale se duce vertiginos la vale ... daca nu anul asta atunci in urmatorii ani mai mult ca sigur se va intoarce si Iasiul in anonimatul din care a iesit ... Liga II. :D

tu26dor
16th November 2006, 23:33
Mda...batem la scor...4-0 la pauza.
Dupa pauza, nu mai conteaza... :D

dupa pauza luati 5!:happy :happy

revenind la lucruri serioase, clujul a pierdut dupa la bistrita dupa ce s-au crezut invingatori inca de la pauza cand conduceau cu 2-0. asa ca acum nu isi vor mai permite sa piarda. iasul are din nou o multime de absente si probabil va suferi o noua infrangere si se va apropia si ea de zona subsolului clasamentului. mizez totusi pe un x in urma unui joc nu foarte agitat.

Cipus
17th November 2006, 10:26
stie cineva echipa probabila a Clujului? sunt accidentati sau suspendati? Coroian va fi titular? mie mi se pare unul dintre cei mai buni de la ardeleni, si nu inteleg de ce il tine Bergodi rezerva? adica stiu ca e batran de acum, dar era in forma buna si Bergodi de la meciul cu Rapid si pana meciul trecut l-a tinut numai rezerva. Coroian si Surdu mi se par cei mai buni de la Cluj, si mai e si Cadu. In principiu bate Clujul, 3-0, nu cred ca Poli poate emite pretentii cu atatia indisponibili.

superchumbo
17th November 2006, 10:43
spiritul lui stefan cel mare va renaste si iasiul va bate in 6 jucatori clujul cu scor de forfait :happy

GeKuRA
17th November 2006, 12:10
ce faci ma gekura care-i treaba cine castiga sambata

ps cand treci pe la mine gekura

eu am fost pe la tine, da... berea ??:D

nu stiu cine castiga... eu vreau un egal...
am sa fiu la Cluj sa vad meciul, iti fac cu mana... :cool: :ok:

FORZA POLI !!!

be@
17th November 2006, 13:23
1. In primul rand, nu cred ca ne-am dus vreodata la baut impreuna, asa ca renunta la "ba". N-ai decat sa fii "ba" cu sufletul tau pereche, remy, alias doris2001, alias Dumnezeu stie ce o sa mai aleaga data viitoare.



2. Pai te-ai legat in mod constant, definitie a frustrarii ce esti. Esti pe thread-urile dedicate meciurilor Stelei mereu, ba ca face Steaua blaturi, ba ca n-are valoare, etc, etc. Aia e frustrare. Ca sa nu mai pomenesc de "originalul" obicei de a avea n! echipe favorite. Iar cand a pierdut Steaua semifinala UEFA, ai luat un loc de frunte in "corul urlatorilor de bucurie". Asa ca nu ma face tu pe mine frustrat, ca dupa cum vezi, daca eu sunt frustrat tu esti ultra-mega-disperata.



3. Cat e JJ de necioplit si marlan, alergatul cu sacosa are macar un merit : el premiaza pe fata mai copii. Voi astia de la Iasi, care va bateti cu pumnii in piept toata ziua ca sunteti cinstiti si curati si placut uscati, sunteti de fapt niste maimutoi ridicoli pentru modul in care luati $$$ de la oricine vi-i da .... dar pe la spate, pe ascuns, sa nu se afle cumva. De fapt pun pariu ca daca sare JJ cu dolarii in retur, Iasiul o sa "moara pe teren" cu Dinamo.

PS : Vezi ca deja una din "favoritele" tale se duce vertiginos la vale ... daca nu anul asta atunci in urmatorii ani mai mult ca sigur se va intoarce si Iasiul in anonimatul din care a iesit ... Liga II. :D


Nu ai nici o dovada ca ne-a premiat pe noi Dinamo. Poli a jucat pe banii de la club, 1000 de $, plus 1000 promisi de un om de afaceri iesean care a ajutat clubul cu bani de mai multe ori, si care premiaza si o echipa de baschet feminin din Iasi. Asta pentru cultura ta generala.
In rest, ramane cum am stabilit. Esti un frustrat, si mori de ciuda ca nu ne-ati putut bate. Cu Rapid cine ne-a mai premiat ca am scos egal? Tot Dinamo? Astia premiaza toate adversarele lui S si R? Or fi probabil Banca Nationala, si n-am aflat eu. Dau bani la adversari, la arbitri, stimuleaza alte echipe. Ce mai....


In legatura cu meciul, sper sa nu ne dea Clujul prea multe. Avem multi indisponibili, plus oboseala acumulata de la ultimile meciuri jucate numai in deplasare, la Galati si Constanta, iar acum Cluj.

Ess
17th November 2006, 14:01
@tu26dor>pai cam la asa ceva ma refeream si eu... :D
Fereasca Domnul...

superchumbo
17th November 2006, 15:16
Da ... sigur ... Balba a fost platit de STeaua sa spuna ca dinamo a contribuit .... sigur ca da ...... ascultati-o pe Be@ ca stie ce vb .... face parte din CA

Ulysses
18th November 2006, 09:48
doua echipe apropiate valoric . 1-1

noir_desir
18th November 2006, 10:21
doua echipe apropiate valoric . 1-1

bine-ar fi sa fie cum zici tu :D

Zauri
18th November 2006, 11:50
Am si eu o intrebare pt ieseni.CAti jucatori are in lot Poli????Pt ca dupa cum va plangeti lasati impresia ca mai mult de 15 jucatori nu ati avea...La fiecare etapa aceeasi poveste:"Avem multi accidentati". Be@ atata timp cat un jucator a recunoscut ca a avut promisi bani din alta parte nu mai are rost sa cerem dovezi.E clar ca lumina becului:).Si eu as merge intr-un egal dar... la sfarsitul acestei etape Vasluiul va fi peste Iasi:evil:

Rocko
18th November 2006, 13:30
:o: se pare ca golul pluteste in aer... FORTZA POLI IASI... sper sa rezistam macar o repriza...

noir_desir
18th November 2006, 13:41
jucam slab tare, dar nu ma mai mira... :( Singurele faze de remarcat pt. Poli sunt paradele lui Branet si incursiunea lui Buta...

fc_vaslui
18th November 2006, 14:03
0-0 la pauza dar in a 2 repriza CFR va forta.....si va castiga :ok:

Rocko
18th November 2006, 14:22
penalty pt cluj... of of of of of FORTZA POLI IASI

Rocko
18th November 2006, 14:23
Incredibila ratare... FORTZA POLI IASI

noir_desir
18th November 2006, 14:23
Branet!!!!!! bravo!!!!

Rocko
18th November 2006, 14:28
Gol Cfr...

noir_desir
18th November 2006, 14:28
inevitabilul s-a produs...

Rocko
18th November 2006, 14:44
2-0

Rocko
18th November 2006, 14:49
gol poli iasi... 2-1

Jerry20cm
18th November 2006, 14:50
Final. 2-1

noir_desir
18th November 2006, 14:51
Felicitari CFR Cluj pentru victorie, ati meritat-o! Sper sa ajungeti intr-o cupa europeana, mai ales ca la anul impliniti 100 de ani... :ok:
Cat despre ai mei, no comment! In afara de Branet, nimic... Daca nu se trezesc in retur, cu jocul asta suntem 100% retrogradati...:headbang:

YoYoyOi
18th November 2006, 16:30
Bravo CFR!
Poli Iasi e ca un balon de sapun care acum s-a spart. Asta e ....fara finantari nu se mai face performanta, nu-si mai da nimeni sufletul pe teren.

Zauri
18th November 2006, 18:10
Poli Iasi cu siguranta nu va pica.Insa Craciunul nu-l va mai prinde pe domn' profesor in Iasi

m8k
18th November 2006, 18:10
Cica jucam ca Real Madrid, iar dupa Semedo saliveaza Mourinho ca nu il are la Chelsea! -vorba comentatorilor!:headbang:
Ne-am chinuit ca in curtea scoli!:D A fost intradevar un meci f frumos chiar si la 0-0, dar daca se termina 0-0 nu mira pe nimeni! Am avut noroc si a intrat in poarta! Pin la urma victorie meritata pe deplin!

P.S. Acum trebuie sa tragem tare ca sa jucam ca si Barcelona!:happy :happy

boni2204
18th November 2006, 21:15
Cica jucam ca Real Madrid, iar dupa Semedo saliveaza Mourinho ca nu il are la Chelsea! -vorba comentatorilor!:headbang:
Ne-am chinuit ca in curtea scoli!:D A fost intradevar un meci f frumos chiar si la 0-0, dar daca se termina 0-0 nu mira pe nimeni! Am avut noroc si a intrat in poarta! Pin la urma victorie meritata pe deplin!

P.S. Acum trebuie sa tragem tare ca sa jucam ca si Barcelona!:happy :happy

in primul rand felicitari. era de asteptat sa o furam dar parca se putea mai mult am sperat.............
felicitari pt remarca facuta la comentariul penibil al meciului. cred ca acesti comentatori sunt varza si ma refer la majoritatea comentatorilor.
sunt varza :rosu: :ciocan:
bv branet fortza poli

cfr_ista2000
18th November 2006, 22:47
mno..pai ce sa zic...:))...suporteri ieseni niste inculti..nare rost sa zic dc!:))):)))....FORTZA CFR..!!AM CASTIGAT MERITAT

noir_desir
18th November 2006, 22:51
suporteri ieseni niste inculti..nare rost sa zic dc!:))):)))

adica?

cfr_ista2000
18th November 2006, 22:54
am zis mai sus...k nu zic chestiile alea p forum:)))

noir_desir
18th November 2006, 22:59
ok, cum zici tu... Dar daca nu zici de ce, nu generaliza, te rog. :ok:

Cipus
19th November 2006, 05:02
jucam slab tare, dar nu ma mai mira... :( Singurele faze de remarcat pt. Poli sunt paradele lui Branet si incursiunea lui Buta...

De ce ti-ai schimbat poza, nu-ti mai place de Ionut Popa? Nu e vinovat de infrangere sa stii, vezi si tu ce greu reuseste sa adune 11 jucatori care sa joace fotbal. Super portar Branet :ok: , cu el in teren poate nu pierdea cu Gloria sau Farul.

GeKuRA
19th November 2006, 09:25
mno..pai ce sa zic...:))...suporteri ieseni niste inculti..nare rost sa zic dc!:))):)))....FORTZA CFR..!!AM CASTIGAT MERITAT

eu am fost la meciul de ieri in Gruia... daca te-ai uitat la peluza galeriei Iesene pana in min. 20 erau numai 2 oameni... eu cu prietena...:D
chiar nu inteleg de ce suntem niste inculti... probabil ca unii...
la pauza au venit cativa din galeria Clujului si au discutat cu baietzii din galeria iasului... s-au facut si schimb de fulare.... noi am strigat la sfarsit si CFR...

deci... la cine te referi... si daca faci asemenea acuzatii la general nu prea cade bine... mai ales ca nici nu zici exact ce s-a intamplat:mda: :mda: :mda:

noir_desir
19th November 2006, 09:40
De ce ti-ai schimbat poza, nu-ti mai place de Ionut Popa? Nu e vinovat de infrangere sa stii, vezi si tu ce greu reuseste sa adune 11 jucatori care sa joace fotbal. Super portar Branet :ok: , cu el in teren poate nu pierdea cu Gloria sau Farul.

Nu de asta mi-am schimbat avatarul, am avut eu alte motive.:D Sa stii ca Ionut Popa e unul din putinii indivizi de la Poli care are tot respectul si toata increderea mea, orice s-ar intampla. E mai naspa cu jucatorii, m-au dezamagit total in ultimul timp, nu stiu ce se intampla cu ei.

resita
19th November 2006, 09:47
bravo cfr :ok:

o victorie muncita.

frumos golul moldovenilor. :ok:

cfr_ista2000
19th November 2006, 10:50
eu am fost la meciul de ieri in Gruia... daca te-ai uitat la peluza galeriei Iesene pana in min. 20 erau numai 2 oameni... eu cu prietena...:D
chiar nu inteleg de ce suntem niste inculti... probabil ca unii...
la pauza au venit cativa din galeria Clujului si au discutat cu baietzii din galeria iasului... s-au facut si schimb de fulare.... noi am strigat la sfarsit si CFR...

deci... la cine te referi... si daca faci asemenea acuzatii la general nu prea cade bine... mai ales ca nici nu zici exact ce s-a intamplat:mda: :mda: :mda:

stiu..ce sa int in timpu meciului...;)..si eu am fo la meci..era vb dupa meci..dai pace...dar ce-au facut inainte de plekare..:))mi sa parut un gest ..:))inucult;)

Parazitu'1919
19th November 2006, 11:03
acuzi tu pe superterii ieseni care au batut atata drum pana la cluj si voi suntetzi 20 in deplasari ...
cultura voastra unde ii ?? in cantecele in ungureste??

UrsMeier
19th November 2006, 12:14
galeriA si gruppo gara :happy...............chiar penibili :ciocan:

GeKuRA
19th November 2006, 12:45
stiu..ce sa int in timpu meciului...;)..si eu am fo la meci..era vb dupa meci..dai pace...dar ce-au facut inainte de plekare..:))mi sa parut un gest ..:))inucult;)

asta nu mai stiu.. eu am plecat mai devreme... ca si acu tot prin Cluj sunt... :D
incearca totusi sa nu lasi o impresie prea proasta despre ieseni celorlalti...

nu mai zic... erau obositi, bauti, unul a fost agresat de un jandarm... :mda:
de facut gesturi urate era usor...

Ess
19th November 2006, 14:47
@ceferista>un pic de cratimare nu TZAR strica...dupa aia sa incepi sa culturalizezi tu lumea cu infinita-tzi desavarsire a cunoasterii de absolut.
parerea mea.
OT>meci destul de fain, desi a cam existat o singura echipa pe teren. Rezultatul nu prea reflecta realitatea de pe teren. Cat despre a II-a palitura de osanda, il las pe geniul Dinu sa-si exprime parerea...

hamsterutz
20th November 2006, 02:38
galeriA si gruppo gara :happy...............chiar penibili :ciocan:

da....gruppo gara e numa de fete? :-"...ca daca da.....inseamna ca se autofinanteaza =))

superchumbo
20th November 2006, 11:23
cluj locul unde esueaza prietenii militei

respect cj

be@
21st November 2006, 11:22
Am si eu o intrebare pt ieseni.CAti jucatori are in lot Poli????Pt ca dupa cum va plangeti lasati impresia ca mai mult de 15 jucatori nu ati avea...La fiecare etapa aceeasi poveste:"Avem multi accidentati". Be@ atata timp cat un jucator a recunoscut ca a avut promisi bani din alta parte nu mai are rost sa cerem dovezi.E clar ca lumina becului:).Si eu as merge intr-un egal dar... la sfarsitul acestei etape Vasluiul va fi peste Iasi:evil:

Auzi, ce-ar fi tu sa nu ne mai porti de grija noua? Daca nu te duce mintea sa intelegi ca acel interviu nu valoreaza nimic, si ca a fost la misto, imi pare rau pentru tine.
Accidentati avem , iar la Cluj, pe banca de rezerve am avut jucatori tineri, promovati de la echipa a doua, cum ar fi Leucuta, Buhus, chiar Tincu.
Asta una la mana. Doi la mana: noi am avut 3 jocuri in deplasare pana acum, s-a adunat oboseala a 3000 de km, plus ca din cei care au jucat, unii au intrat complet nerefacuti si s-au reaccidentat. Vezi Ciobanu si Bernard. Dar o sa trecem noi si peste perioada asta mai proasta. N-avem alta solutie. Profesorul nu pleaca in iarna, iar Vasluiul nu termina in fata noastra, stati olinistiti, ca nu castiga acasa cu Timisoara, iar noi batem Otelul. Si nu conteaza clasamentul de acum, ci ala de la finalul campionatului.


Ceferisto, vezi ca te bagi aiurea in seama, ca musca stii tu unde.

Fair play intre galeriile din doua orase Universitare. :ok:

http://img91.imageshack.us/img91/7785/poli2ml2.jpg

http://img91.imageshack.us/img91/9754/poli11ov3.jpg

http://img91.imageshack.us/img91/6190/poli7vx9.jpg

http://img360.imageshack.us/img360/9962/dscf1655bm3.jpg


superchumbo , n-ai de gand sa ne scutesti de frustrarile tale? Zau, ai inceput sa ne plictisesti.

Benny
21st November 2006, 11:57
... iar Vasluiul nu termina in fata noastra, stati linistiti, ca nu castiga acasa cu Timisoara.
Atunci hai sa tinem impreuna pumnii lui Poli Timisoara. Vrei?

be@
21st November 2006, 12:24
Tare smecher mai esti tu, mai Benny. :)
Voi faceti egal la Vaslui. Iar noi batem acasa Otelul. :ok:

Benny
21st November 2006, 14:25
Voi faceti egal la Vaslui. Iar noi batem acasa Otelul. :ok:
Nu cred. Daca as fi eu in teren, atunci noi cu siguranta am castiga. Asa Caramarin si compania ar putea sa faca egal.

Tu obisnuiesti sa-ti scoti tricoul cand dai gol? Eu da.