PDA

View Full Version : Etapa 16: Universitatea Craiova - Farul Constanta



delaparis
12th November 2006, 23:32
Vineri 17 noiembrie
Universitatea Craiova - Farul (20,00, National TV)
Discutii inainte si dupa meci aici.

rechinul farist
13th November 2006, 00:53
sper sa batem, Farul e pe val, iar Craiova nu se regaseste, poate profitam de aceasta ocazie!! :ok:

Cra10veanu
13th November 2006, 01:05
ne regasim noi pe vineri :D sper sa batem, si un rezultat de egalitate ar prinde bine, avand in vedere ce macel a facut farul cu poli iasi

dannymoga
13th November 2006, 01:17
sper sa bata craiova...macar cu 1-0
farul e o echipa buna, dar cred in ambitia oltenilor...

tchibos
13th November 2006, 01:23
Craioveanule iti spun cu toata placerea. O luati de nu veti mai sti cum va cheama. Asta ca o razbunare pentru toate etapele in care veneai si te bagai ca musca pe treadurile Farului spunand ca speri sa retrogradam, iar daca ma luam de Craiova ta spuneai ca sunt off topic. Ei bine acum sunt on topic si spun ca vom lua toate punctele puse in meciul asta ca sa va aratam directia in B, acolo unde e locul vostru. Cand ziceai ca inseamna ceva Craiova in fotbalul romanesc cred ca vroiai sa spui insemna (la trecut) ca acum e doar o echipa anonima care se mai remarca printr-un .. nici nu stiu cum sa il numesc ca sa nu incalc regulamentul forumului. Oricum stiu ca voi il numiti patron sau conducator de club dar el este cel care face din Craiova o echipa mediocra care poate face performanta doar in Liga a doua. Forza Farul !!!

Facem inca un 3-0 .. data asta in deplasare /hello /hello /hello

Cra10veanu
13th November 2006, 02:18
esti..depasit de situatie :D tu postezi aici din razbunari care ma lovesc undeva..prin dos :D eu postez obiectiv, si cat de obiectiv sint iti spun cu siguranta ca Farul nu e in stare sa trimita in B o Craiova care nu mai vedea B`ul cel putin 41 de ani de aici incolo :D aaaa...locul B-ului nu vi-l ia nimeni, cum mai spuneam, divizia aia va reprezinta mai bine ;)
si daca stam si analizam mai bine situatia, ati batut un Poli Iasi chirpit pe toate partile, dar voi cica "ati spart gheata" :happy:
batem cu 2-1, ca ne place scorul asta de cateva etape incoa :D

noir_desir
13th November 2006, 07:53
Cred ca va fi x, un meci frumos. 2-2.

Cucu
13th November 2006, 08:24
cred ca isi revine Craiova si castiga elegant 3-1

*Coco*
13th November 2006, 08:43
Pe Farul ii batem lejer ,le dam 2-3 revine Mitchel,Stoica si nu mai avem cum sa ne incurcam

STEEL
13th November 2006, 19:00
Craiova care nu mai vedea B`ul cel putin 41 de ani de aici incolo :D:ras-plans: ....esti de tot rasu' oltene....:happy

Bate Farul ca asa vor muschii mei,poate te mai desumfli putin cra10veanule....simpaticule....
E bun si un 1-0 in dreptul Farului.

tchibos
13th November 2006, 19:12
esti..depasit de situatie :D tu postezi aici din razbunari care ma lovesc undeva..prin dos :D eu postez obiectiv, si cat de obiectiv sint iti spun cu siguranta ca fariciul nu e in stare sa trimita in B o Craiova care nu mai vedea B`ul cel putin 41 de ani de aici incolo :D aaaa...locul B-ului nu vi-l ia nimeni, cum mai spuneam, divizia aia va reprezinta mai bine ;)


E grav daca te doare acolo.. du-te la un control si daca tot il faci fa unul complet poate te ajuta cu ceva. Craiova va mai vedea Liga a doua ca sa stai tu mai linistit alta data. Eu zic sa te pui mai bine la punct cu echipe din Liga a doua ca sa ai ce discuta si la anul. Ah, dar stai ca am uitat pentru moment.. tu esti proaspat in ceea ce priveste stirile, echipele si meciurile din Liga a doua ca doar de acolo veniti si intr-acolo va indreptati. Drum bun cale batuta.. Bate Farul ca sa nu zic ca o sa va ... umileasca :D . Urmatoarea victima a Farului: Craiova minima.. pardon media :D .. de fapt era maxima :happy infranta ;)

luciano_1644
13th November 2006, 19:32
Din pacate sunt aici unii rechini cu lana,fani ai Stelei,adica arlechini,care habar nu au de fair-play! Farul favorita,nu datorita jocului prestat,ci absentelor din lotul Craiovei,cat mai ales faptului ca noi nu stim sa jucam pe teren propriu.Sper ca tinerii nostri jucatori sa realizeze ca prima conditie ptr a castiga,este sa...alerge!Din pacate ieri,nu au facut-o! HAI CRAIOVA!

tchibos
13th November 2006, 19:52
Din pacate sunt aici unii rechini cu lana,fani ai Stelei,adica arlechini,care habar nu au de fair-play!

Cand spui aici te referi la camera in care esti?... Fair-play il au toti Faristi care sunt respectati .. cand nu mai sunt respectati, s-a terminat doza fair play. Farul e favorita indiferent ca aveti voi indisponibilitati sau nu. Pur si simplu vom fi mai buni la meciul cu voi

Cra10veanu
13th November 2006, 19:57
mai buni la ? :D
.
Batem Farul in Banie :yeah:

*Coco*
13th November 2006, 19:59
Lasa mai ca nici un meci nu seamana cu altul
Daca voi ati batut pe Iasi cu 3-0 si noi am luat bataie de la Timisoara 1-0 ,asta inseamna ca automat snteti voi favoriti si ca ne bateti
In primul rand Craiova joaca acasa si trebuie sa bata neaparat:P

tchibos
13th November 2006, 20:05
o sa bata Farul si victoria va fi dedicata lu' Craioveanu :happy

*Coco*
13th November 2006, 20:07
Lasa ma ca iti zic eu ca nu o sa bateti:P
Se joaca si in Noctura din cate stiu intrare o sa fie "Libera"
Cel putin 20000 de oamnei o sa fie pe stadion

tchibos
13th November 2006, 20:09
si vor juca toti?... doar asa poate scoateti un egal chinuit :happy

Cra10veanu
13th November 2006, 20:11
o sa bata Farul si victoria va fi dedicata lu' Craioveanu :happy
28 de ani si te manifesti ca un labil mintal. Nu vad si eu aici un argument convingator din partea ta (vorba aia si moderator pe intern) cum ca farul va bate la Craiova. Tu ai oftica-n sange si asta nu se poate curata decat uitand cei 12 ani in B ai lui farul sau cum ? :D
2-1 pt olteni /hello

*Coco*
13th November 2006, 20:13
Lasa mai tchibos fiecare e increzator in propria echipa inainte de meci
Problema e ce o sa zici tu dupa meci sau noi in cazul in care e sa luam bataie:D

tchibos
13th November 2006, 20:16
o sa zic cateva lucruri gen. Forza Farul, felicitari Farul:ok: .. unde au fost oltenii? :confused:

Cra10veanu
13th November 2006, 20:32
ahhh ce dura va fi revenirea cu cracii pe pamant :D

tchibos
13th November 2006, 20:39
Aici sunt de acord cu tine.. iti va fi greu dar vei trece si peste incercarea asta. Oricum durerea iti va fi amortizata de frumusetea golurilor date de Gurita & CO :ok:

Forza Farul :ok:

Cipus
13th November 2006, 21:08
Daca revine Stoica, Craiova poate sa castige cu Farul. Altfel o sa fie greu, mai ales ca Farul are atacul mai bun decat al lui Poli, T.Moldovan si Gurita sunt in forma. In schimb Farul are apararea mai slaba fata de Poli, iar Craiova nu sta chiar rau de la mijloc in sus, ar putea da lovitura, dar sa aiba grija in aparare.

am uitat sa dau si un pronostic desi nu cred ca este neaparat nevoie, eu mizez un scor egal, 1-1 Rose/T.Moldovan

Kooler
14th November 2006, 19:43
Farul are lotul mai valoros dar rezultatul pote fi oricare, de aia e fotbalul frumos. Sper intr-o victorie a Farului fie ea si chinuita.

pff
14th November 2006, 21:37
craiova 1-2 farul :D

ULTRAS_TAVY
15th November 2006, 09:33
Farul ii rupe p olteni astia cu echipa lor ....tot timpul vam batut....c dra q va agitati atat....knd voi cadeati in B..noi jucam finala cupei shi asta dupa c vam batut p voi...asha k nush ce mancati atat....campionii diviziei B...hai bft...craiovene tu esti un simplu huligan al tastaturii...ptr ca fata in fata te apuca plansu...hai ciao

*Coco*
15th November 2006, 09:52
Farul ii rupe p olteni astia cu echipa lor de rahat....tot timpul vam batut....c dra q va agitati atat....knd voi cadeati in B..noi jucam finala cupei shi asta dupa c vam batut p voi...asha k nush ce mancati atat....campionii diviziei B...hai bft...craiovene tu esti un simplu huligan al tastaturii...ptr ca fata in fata te apuca plansu...hai ciao
Ma taci ma draq din Gura sa va reamintim cate sezoane aveti prin B?:happy
Si cate aveti in A?:happy
Tu vb de echipele din Oltenia si momentan sunt ambele peste voi
Hai gura mica si joc de glezne

Zauri
15th November 2006, 10:52
Ma taci ma draq din Gura sa va reamintim cate sezoane aveti prin B?:happy
Si cate aveti in A?:happy
Tu vb de echipele din Oltenia si momentan sunt ambele peste voi
Hai gura mica si joc de glezne

E doar o chestiune de timp.2 solist fara nici o ezitare:ok:

CRAIOVA-ORADEA
15th November 2006, 12:38
sa speram ca vom trai si vom vedea

andrei1921tm
15th November 2006, 13:12
Craiova trebuie sa bata.Farul e sub Poli si Craiova nu va mai repeta meciul slab facut meciul trecut.
Pronostic:1(1-0)

Cipus
15th November 2006, 13:14
Eu zic sa nu va mai certati atat ca nu aveti dreptate, deocamdata ambele echipe sunt in a doua jumatate a clasamentului, insa niciuna nu retrogradeaza. Farul traverseaza o perioada mai grea, dupa plecarea lui Grigoras a decazut treptat, poate isi vor reveni acum cu Panduru insa mai are nevoie si de ceva jucatori, doar Gurita si T.Moldovan sunt in forma in momentul de fata. Craiova are jucatori tineri si mai are nevoie de timp ca sa poata spera intr-o clasare mai sus de locul 10, oricum se afla pe drumul cel bun de cand e Stoica antrenor

Cra10veanu
15th November 2006, 21:40
Farul ii rupe p olteni astia cu echipa lor ....tot timpul vam batut....c dra q va agitati atat....knd voi cadeati in B..noi jucam finala cupei shi asta dupa c vam batut p voi...asha k nush ce mancati atat....campionii diviziei B...hai bft...craiovene tu esti un simplu huligan al tastaturii...ptr ca fata in fata te apuca plansu...hai ciao

nascut dupa revolutie :sleep:

ULTRAS_TAVY
15th November 2006, 22:11
Stiinta Craiova a murit din 98 incoa...de atunci suntem peste voi...asha k ciocu mik...

Cra10veanu
15th November 2006, 22:24
peste noi la ce ? la Handbal poate ca aveti echipa.
2-1 pt olteni.

tchibos
15th November 2006, 22:34
nascut dupa revolutie :sleep:

...si vazut mult mai multe meciuri live decat tine. Cele mai frumoase meciuri au fost facute de Farul impotriva Craiovei.. 3-0; 5-3 acasa 0-1 in deplasare desi trebuia vreo 3 goluri sa fie diferenta intre Farul si Craiova. Daca esti nascut inainte de revolutie nu inseamna ca stii mai bine fenomenul. Dimpotriva de multe ori e invers. Si se vede de cate poti spune despre Craiova si Farul. Nu mai traiti in trecut reveniti in prezent. Craiova maxima s-a stins de mult. Nimeni nu traieste nici macar o zi de pe urma gloriei vremurilor apuse. Forza Farul !!!

Ps: Diferenta intre noi si voi la handbal (palmares si evolutii in prezent) este la fel de mare cum e cea dintre voi si noi la fotbal (dar doar la palmares)

b3bito
15th November 2006, 22:35
sper sa fie un meci cu goluri multe un 2-3 pt farul ar fi ideal...si pt acei 20000 de mii de spectatori din banie(care defapt o sa fie vreo 2000-maxim7000,ca din cate am auzit intrarea nu o sa fie gratis)ca sa aiba ce vedea...
mie chiar imi place jocul craiovei,lot tanar ambitios,mult succes in continuare,dar dupa meciul cu noi

ULTRAS_TAVY
15th November 2006, 22:45
peste noi la ce ? la Handbal poate ca aveti echipa.
2-1 pt olteni.

Bah tu traiesti in ani 80 cumva shi nu imi dau eu seama?...va batem p toti...mancatori de praz:ok:

b3bito
15th November 2006, 22:48
vb mah frumos,nu mai fi asa recalcitrant...fiecare cu parerea lui
2-3 pt noi,asa am zis si in meciul cu iasi,si am batut cu 3-0:great:

tchibos
15th November 2006, 22:51
Pai ce b3bito daca le-a zis mancatori de praz i-a jgnit?.. si romanii au fost facuti mamaligari si la propriu chiar suntem, deci nu a fost o jignire. Unde a jignit am editat eu mesajul. In rest.. sper sa ai dreptate si sa ii batem macar cu 1-0. Punctele sunt importante

Cra10veanu
15th November 2006, 22:58
Bah tu traiesti in ani 80 cumva shi nu imi dau eu seama?...va batem p toti...mancatori de praz:ok:


hormonii-s de vina :ras-plans:
intr-adevar tchibos, "mancatori de praz" nu ma deranjeaza :D dar ar fi bine sa editezi acolo unde s-a scris "Craiova echipa de ...", totusi decurge destul civilizat discutia, bine pana apar noi detinatori de buletin :drak:

tchibos
15th November 2006, 23:01
tu te uiti inainte sa vorbesti?... exact la asta ma refeream cand am zis ca am editat jignirile.. asa cum iti voi edita si tie acum

on topic: sper sa batem ca sa prinda incredere incredere Panduru in tentativa sa de a reabilita echipa

Cra10veanu
15th November 2006, 23:09
rusinos, adevarul doare
ontopic: poti sa speri, ca speranta moare ultima, dar nu cred ca veti reusi la Craiova.

Sezione
16th November 2006, 00:07
Cand spui aici te referi la camera in care esti?... Fair-play il au toti Faristi care sunt respectati .. cand nu mai sunt respectati, s-a terminat doza fair play. Farul e favorita indiferent ca aveti voi indisponibilitati sau nu. Pur si simplu vom fi mai buni la meciul cu voi

Numai sa ai motive sa-i respecti!!!

Discutiile de aici sint penibile!! Pe de o parte faristii care in afara de Divizia B ( uita ca am stat acolo un an doar iar ei mult mai multi ) si Craiova minima ( de parca a existat vreodata vreo mare echipa pe la ei prina zona. De cealaltaparte unii care vad Craiova cistigatoare in orice meci . Despre meci in sine nimic... Eu unul vad un meci de 1x... nu neparat ca sustin Craiova. Victoria cu 3-0 intr-un meci cu Poli iasi care jucat fara 6 titulari nu spune mare lucru... Iar Craiova chiar daca nu e o mare echipa ( inca) nu mai e de neluat in seama.


Stiinta Craiova a murit din 98 incoa...de atunci suntem peste voi...asha k ciocu mik...

)))))))) nu stii ma ca cioku mik nu merge la olteni ?????? Peste noi n-ati fost nicicodata ... O sa fiti dupa ce cistigati vreo 5 campionate si vreo 4-5 cupe...Adica in anul 2550.


Eu zic sa nu va mai certati atat ca nu aveti dreptate, deocamdata ambele echipe sunt in a doua jumatate a clasamentului, insa niciuna nu retrogradeaza. Farul traverseaza o perioada mai grea, dupa plecarea lui Grigoras a decazut treptat, poate isi vor reveni acum cu Panduru insa mai are nevoie si de ceva jucatori, doar Gurita si T.Moldovan sunt in forma in momentul de fata. Craiova are jucatori tineri si mai are nevoie de timp ca sa poata spera intr-o clasare mai sus de locul 10, oricum se afla pe drumul cel bun de cand e Stoica antrenor


Uite si un om care spune lucrurilor pe nume. De acord cu tine!!


Farul ii rupe p olteni astia cu echipa lor ....tot timpul vam batut....c dra q va agitati atat....knd voi cadeati in B..noi jucam finala cupei shi asta dupa c vam batut p voi...asha k nush ce mancati atat....campionii diviziei B...hai bft...craiovene tu esti un simplu huligan al tastaturii...ptr ca fata in fata te apuca plansu...hai ciao

Tot timpul ?? Si de ce avem mai multe victorii ca si voi all time ???


Stiinta Craiova a murit din 98 incoa...de atunci suntem peste voi...asha k ciocu mik...

Ce nu o sa intelegeti voi niciodata e ca asa cum n-am murit cind isi doreau asta unii mult mai mari si mai tari ca si voi nu o sa murim nici acum. Si daca va uitati in vitrina cu trofee ( apropo aveti vreunul ??) e de inteles de ce la voi in oras 80 % sinteti stelisti, 5 rapidisti iar restul farsiti si dinamovisti . Noi nu putem sa ne laudam cu un prezent prea stralucit corect!! Avem in schimb un trecut la care voi si alte specimene frustrate ( ex: otelul, Poli Iasi etc) nici nu aveti cum sa visati. Plus ca notiunea de PASIUNE la voi nu exista. Pina una alta in istoria fotbalistica a romaniei poti sa vorbesti in afara de Bucuresti de orase ca si Aradul, Timisoara, Ploiesti, Pitesti
Craiova... Asa ca lasati aerele de superioritate pentru altii. SI gata ca va acord prea multa atentie. Ocupati-va de pregatirea meciului stelei cu kievul.. ca va astepata oamenii la Bucuresti sa le umpleti stadionul.

Sezione
16th November 2006, 00:52
Pai ce b3bito daca le-a zis mancatori de praz i-a jgnit?.. si romanii au fost facuti mamaligari si la propriu chiar suntem, deci nu a fost o jignire. Unde a jignit am editat eu mesajul. In rest.. sper sa ai dreptate si sa ii batem macar cu 1-0. Punctele sunt importante

Esti penibil..... orice se spune in detrimentul nostru e ok... Eu cind va spun ce si cum sinteti sint atentionat. ...INCA CEVA : SINTEM TOT CE V-ATI DORI SA FITI, AVEM TOT CE VOI NU AVETI ( PALMARES, SUPORTERI , DUSMANI PRINTRE CEI MARI - PE VOI NU VA BAGA NUMANI IN SEAMA) . Si asta doare nu?? :yeah:

tchibos
16th November 2006, 01:03
nu ne doare nimic stai tu linistit si crede-ma ca nu mi-as dori in veci sa am unul la conducerea echipei favorite cum e Mititelul

Sergio_D
16th November 2006, 02:00
Tare greu îmi e să cred că Farul va lua puncte de la Craiova...

Cra10veanu
16th November 2006, 07:59
nu ne doare nimic stai tu linistit si crede-ma ca nu mi-as dori in veci sa am unul la conducerea echipei favorite cum e Mititelul

se goli incarcatoru :happy ia zi-ne tu acum cum poarta mititelu ochelarii, cum se ia in gura cu altii...., Mititelu nu e Craiova si nici invers.
Ultimul paragraf al lui sezione reprezinta bine problema intre noi si voi (aici pe thread bineinteles), numai ca eu nu l-am scris ca stiam ca moderatorul vine si sterge.
Forza CRAIOVA :yeah:

raja_bell
16th November 2006, 08:02
craiovene, cand stelistii va tachineaza pe aceleasi teme (palmares, traditie, nr suporteri samd.) voi cum reactionati? si atunci de ce procedati la fel cu cei aflati cu cateva trepte sub voi?

ULTRAS_TAVY
16th November 2006, 09:34
Palmaresul nu joaca vineri:ok:....vineri joaca echipele....iar Cariova la ora actuala numai reprezinta nimik....are o echipa care in B a facut furori shi in Liga 1...se zbat....ati uitat deknd ati inceput sa va bateti jos in clasament? Va spun eu de prin 98:ok:.....Lupta Farul:ole:

*Coco*
16th November 2006, 10:58
Palmaresul nu joaca vineri:ok:....vineri joaca echipele....iar Cariova la ora actuala numai reprezinta nimik....are o echipa care in B a facut furori shi in Liga 1...se zbat....ati uitat deknd ati inceput sa va bateti jos in clasament? Va spun eu de prin 98:ok:.....Lupta Farul:ole:

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: si Farul se reprezinta la ora actuala?:happy
Ei ce lot au?Nu tot de B?:happy Voi unde va bateti nu tot in subsolul clasamentului?:happy
Hai pretene dute ca esti...

OVIDIU 62
16th November 2006, 11:56
Va fi greu dar vor invinge oltenii la limita

b3bito
16th November 2006, 14:50
e Mititel, cu ochelari, ii baga` in B iar pe prazari....
na k nu m-am putut abtine :D

rechinul farist
16th November 2006, 16:15
castiga Farul cu 3-1 :D

blandu
16th November 2006, 16:37
Palmaresul nu joaca vineri:ok:....vineri joaca echipele....iar Cariova la ora actuala numai reprezinta nimik....are o echipa care in B a facut furori shi in Liga 1...se zbat....ati uitat deknd ati inceput sa va bateti jos in clasament? Va spun eu de prin 98:ok:.....Lupta Farul:ole:

Craiova va invinge echipa Farul !
Ultras-tavy ai grije cu bataia. Aveti un antrenor care in cazul unei infrangeri sar putea sa va "arda" jucatorii. :headbang:

Pepsi-Cola
16th November 2006, 17:07
x1 Bate Craiova cu 2-1

b3bito
16th November 2006, 18:02
Craiova va invinge echipa Farul !
Ultras-tavy ai grije cu bataia. Aveti un antrenor care in cazul unei infrangeri sar putea sa va "arda" jucatorii. :headbang:

ce bine ar fi,chiar ne trebuia un antrenor care sa ia atitudine...nu sa fie "speriat" k`l da afara jucatorii

ULTRAS_TAVY
16th November 2006, 20:20
Craiovene dak erai barbat nu imi dadeai infraction k team facut dur doar in fata pcului....vezi incaodata am avut dreptate...
Ontopic:va batem de va suna apa in captele alea seci

ULTRAS_TAVY
16th November 2006, 21:07
Craiovene mai dai multe advertismente? K sunt curios

Cra10veanu
16th November 2006, 21:09
cand inveti sa postezi nu voi mai avea motive sa te parlesc :D

ULTRAS_TAVY
16th November 2006, 21:15
Mah sa fiu al naibii...c talente ai pe tn

tchibos
16th November 2006, 21:19
tavy calmeaza-te ca nu ai dreptate.. fii dur dar civilizat
o sa se faca dreptate pe teren cand o sa le dea si lor Farul 3-0 si atunci sa vedem daca o sa mai aiba glas olteanul

nr.zece
17th November 2006, 07:44
daca obtineti victoria pe teren nu va zice nimeni nimic draga tchibo family
sunt cateva echipe in campionat impotriva carora ai sanse egale pentru ca nu au arbitri de casa si mijloace specifice
asta va fi unul dintre aceste meciuri si daca arbitrul devine vedeta o face doar din lipsa de valoare
sa invinga cel mai bun

ULTRAS_TAVY
17th November 2006, 08:42
Adik noi :ok:

nr.zece
17th November 2006, 09:11
daca puteti :)

superchumbo
17th November 2006, 10:36
pentru cei care cred ca "valoarea" nu iese la suprafata, exista intotdeauna varianta inscrierii in campionatul Ungariei sau Rep Moldova :evil:

poli-umt
17th November 2006, 11:14
Hai Craiova!Mult succes pt. meciul de azi,BANATUL e cu voi!

ULTRAS_TAVY
17th November 2006, 12:07
Farul

alexdolofanul
17th November 2006, 12:10
Robert Dumitru va arbitra azi meciul si de el mie frica ca va arbitra in favoarea Farului deoarece el este arbitru echipelor vizitatoare . O sa vedeti deseara. Nu pot uita cum a fost batut acest arbitru aici la oradea. Am ramas si am vazut cum arata dupa ce a luat-o in freza pt modul cum a arbitrat meciul fcoradea-apulum alba-iulia . Aici la Oradea el nu a mai fost delegat de atunci si au trecut deja 5 ani.De fapt nici in deplasare nu a mai arbitrat pe fcoradea. Dk din cauza lui azi nu batem pe farul, stim ce avem de facut cu el. FORZA STIINTA
STIINTA CRAIOVA BATE ASTAZI CONSTANTA

WOLF_ULTRAS
17th November 2006, 12:18
Bate Faru :yeah:

b3bito
17th November 2006, 15:07
sunt de aceasi parere

inter
17th November 2006, 22:36
http://img164.imageshack.us/img164/4739/yahoo4lu.gif

am prins "rechini" in navod .... momit cu praz :ras-plans: :ras-plans:

un meci cum nu mai vreau sa vad ... incheiat nesperat de bine pt. noi oltenii :ok:

tchibos ....ce faci? :evil:

TaciAcolo
17th November 2006, 22:42
bravo craiova:yeah:

luciano_1644
17th November 2006, 22:51
Nu ati vazut picioare de...rechin pe aici? Se...inecara? HAI CRAIOVA! 1-0 chinuit,dar meritat.Farul a vrut putin si a obtinut si mai putin,adica...nimic! BRAVO LOR!

inter
17th November 2006, 23:01
aripioare?:ras-plans: nu... ca sunt delicatese pe masa lui Fane Stoica :evil:

Sorin Blaj
17th November 2006, 23:07
BRAVO UNIVERSITATEA!

Este greu, dar victoriile sunt importante.

Stefan Stoica nu putea sa faca minuni intr-un timp asa de scurt si ma refer aici la joc, nu la rezultate, dar cu toate acestea rezultatele sunt excelente.

MULT SUCCES IN CONTINUARE!

starsteel
17th November 2006, 23:07
Multa sansa pt. Craiova in meciul asta, oltenii chiar nu au jucat nimic....dar parca mai joaca cineva ceva in "Liga lui Mitica"?

Rossi
17th November 2006, 23:13
eu zic ca victoria oltenilor este meritata ...parca si-au dorit mai mult , parca sau zbatut mai mult , parca au muncit mai mult pt cele 3 puncte ...

Sorin Blaj
17th November 2006, 23:18
eu zic ca victoria oltenilor este meritata ...parca si-au dorit mai mult , parca sau zbatut mai mult , parca au muncit mai mult pt cele 3 puncte ...
Mersi Bianco Rossi.

Daca vine din partea unui dinamovist, chiar trebuie apreciat. :ok:

*Coco*
17th November 2006, 23:20
Mai mult nu puteam cu o echipa care a venit sa joace la 0-0 si se apara 83 de min pe 2 linii
Dar pana la urma punctele sunt importante

starsteel
17th November 2006, 23:23
Mersi Bianco Rossi.

Daca vine din partea unui dinamovist, chiar trebuie apreciat. :ok:
Bianco Rossi e un tip de un fair play desavarsit sa vezi maine "aprecieri" dupa victoria Stelei. :P

Kainsashiki
17th November 2006, 23:26
eu zic ca victoria oltenilor este meritata ...parca si-au dorit mai mult , parca sau zbatut mai mult , parca au muncit mai mult pt cele 3 puncte ...

ai dreptate, au presat mai mult, insa meciul a fost cam plictisitor. dar pana la urma si daca obtii o victorie facand spectacol sau daca obtii o victorie chinuita tot 3 puncte primesti.

Rossi
17th November 2006, 23:27
Se pare ca Liga I a castigat un nou antrenor de valoare ... Stefan Stoica

Daca i se da credit pe termen lung , Stoica poate sa faca din Craiova o echipa de temut

Sezione
18th November 2006, 00:13
Copii inca nu fac spectacol . Important ca obtinem puncte iar cind luam bataie o facem la limita... Daca Stoica e lasat sa faca treaba poate intr-un an doi o sa putem emite pretentii la mai mult. Bravo!!

Sezione
18th November 2006, 00:17
tavy calmeaza-te ca nu ai dreptate.. fii dur dar civilizat
o sa se faca dreptate pe teren cand o sa le dea si lor Farul 3-0 si atunci sa vedem daca o sa mai aiba glas olteanul

Off... Mare echipa Farul !!! Sustinatori la fel !! Doar ca sint rupti de realitate... de la 3-0 in visele lor la 0-1 pe teren... Au scuze te-am jignit cumva ???????????:happy . Auzi : O sa se faca dreptate pe teren.. Omule ca sa cistigi cu 3-0 trebuie sa tragi de cel putin 3 ori la poarta... La fotbal cel putin . De unde o veni optimismul asta nu stiu . Poate o fi farul vreun Real Madrid camunflat.

Sezione
18th November 2006, 00:19
Adik noi :ok:

Am vazut...Buni rau... la anul parca vad ca luati 16 puncte in grupele Champions League.

Sezione
18th November 2006, 00:22
Bate Faru :yeah:

BAte toba de 7 ori IN ritmul in care incasati voi goluri de la rapizi...:happy . Voi ultrasii de la otelul ar trebui sa va infratiti cu astia de la farul ca sinteti de acelasi calibru... (Adica 1 la 10 stelisti la voi acasa ).:happy

Sezione
18th November 2006, 00:24
craiovene, cand stelistii va tachineaza pe aceleasi teme (palmares, traditie, nr suporteri samd.) voi cum reactionati? si atunci de ce procedati la fel cu cei aflati cu cateva trepte sub voi?

Crezi ca ne afecteaza cu ceva ?

Sezione
18th November 2006, 00:25
e Mititel, cu ochelari, ii baga` in B iar pe prazari....
na k nu m-am putut abtine :D

Care este unitatea de masura a prostiei? Cred ca posturile tale dau raspunsul...

Sezione
18th November 2006, 00:29
nu ne doare nimic stai tu linistit si crede-ma ca nu mi-as dori in veci sa am unul la conducerea echipei favorite cum e Mititelul

Va d ca te cam doare . Asta rezulta din ce postezi pe aici . Relativa la Mititelu . Are o singura calitate . Iubeste Stiintza . Si e suficient. Da ce legatura are Mititelu cu ce am spus eu dracu stie...

Sezione
18th November 2006, 00:30
Farul ii rupe p olteni astia cu echipa lor ....tot timpul vam batut....c dra q va agitati atat....knd voi cadeati in B..noi jucam finala cupei shi asta dupa c vam batut p voi...asha k nush ce mancati atat....campionii diviziei B...hai bft...craiovene tu esti un simplu huligan al tastaturii...ptr ca fata in fata te apuca plansu...hai ciao

off off durule....

Hard
18th November 2006, 00:31
bulan cat carul la olteni azi...asta e fotbalul,fara o tzara de noroc nu castigi.:D

Sezione
18th November 2006, 00:36
Farul ii rupe p olteni astia cu echipa lor ....tot timpul vam batut....c dra q va agitati atat....knd voi cadeati in B..noi jucam finala cupei shi asta dupa c vam batut p voi...asha k nush ce mancati atat....campionii diviziei B...hai bft...craiovene tu esti un simplu huligan al tastaturii...ptr ca fata in fata te apuca plansu...hai ciao

Ah ce performanta URIASA ... I-auzi finala cupei))))))):happy . Da la voi e normal ca de mai mult nu ati avut si nici nu o sa aveti parte. Si noi cind eliminam Fiorentina , Kaiserslautern, Bordeaux, Leeds sau Monaco voi nici nu stiati ca exista divizia A iar de cupele europene credeati ca sint chestiile alea in care se pune inghetata.


sper sa fie un meci cu goluri multe un 2-3 pt farul ar fi ideal...si pt acei 20000 de mii de spectatori din banie(care defapt o sa fie vreo 2000-maxim7000,ca din cate am auzit intrarea nu o sa fie gratis)ca sa aiba ce vedea...
mie chiar imi place jocul craiovei,lot tanar ambitios,mult succes in continuare,dar dupa meciul cu noi

Oameni buni... ati vorbit mult de divizia B. La cum jucati sinteti mai aproape ca noi de matineu. Nu ca am fi noi de cupele europene ...


bulan cat carul la olteni azi...asta e fotbalul,fara o tzara de noroc nu castigi.:D

Normal...

Poli Timisoara
18th November 2006, 00:43
Oameni buni... ati vorbit mult de divizia B. La cum jucati sinteti mai aproape ca noi de matineu. Nu ca am fi noi de cupele europene ...

Lasa-i ca si asa Farul sunt sclavi lu' steaua...Felicitari Stiinta si la mai mare !!!:ok:

YoYoyOi
18th November 2006, 01:08
Sezione :o: mai poti?
Te-am mai rugat sa faci cumva sa nu ai mai multe mesaje consecutive. Vrei sa ocupi o pagina numai pt tine? Vezi ca este buton de multi-Quote, si functioneaza, nu e stricat. Foloseste-l ca face minuni.

Hard
18th November 2006, 01:10
@dany :ce legatura are asta cu meciul asta?
ok...
Farul --> Steaua
Poli --> Rapid

ce mai e?

Sezione
18th November 2006, 01:13
Sezione :o: mai poti?
Te-am mai rugat sa faci cumva sa nu ai mai multe mesaje consecutive. Vrei sa ocupi o pagina numai pt tine? Vezi ca este buton de multi-Quote, si functioneaza, nu e stricat. Foloseste-l ca face minuni.

MAi pot normal... Asa sint eu acaparator... Vreau totul pentru mine.

delaparis
18th November 2006, 01:14
bulan cat carul la olteni azi...asta e fotbalul,fara o tzara de noroc nu castigi.:D

Echipa care nu are noroc nu e echipa mare :ok:

Sezione
18th November 2006, 01:14
@dany :ce legatura are asta cu meciul asta?
ok...
Farul --> Steaua
Poli --> Rapid

ce mai e?

Stiinta -- > dinamo:happy


Sezione :o: mai poti?
Te-am mai rugat sa faci cumva sa nu ai mai multe mesaje consecutive. Vrei sa ocupi o pagina numai pt tine? Vezi ca este buton de multi-Quote, si functioneaza, nu e stricat. Foloseste-l ca face minuni.

Kopilash mesajele nu erau legate.. Fi putin mai atent... Ce sa fac eu daca nimeni nu se interpune intre mesajele mele. Cit respect!:happy

YoYoyOi
18th November 2006, 01:16
MAi pot normal... Asa sint eu acaparator... Vreau totul pentru mine.

Pai nu mai fi acaparator si fa ce te-am rugat. Ca apoi nu te mai rog.

rechinul farist
18th November 2006, 01:24
ghinion pentru Farul, a primit gol in min 82 dintr-o greseala a portarului Curca, dar asta e, viata merge innainte....:)

Sezione
18th November 2006, 01:25
Pai nu mai fi acaparator si fa ce te-am rugat. Ca apoi nu te mai rog.

Off..off...mai sinteti multi ??


ghinion pentru Farul, a primit gol in min 82 dintr-o greseala a portarului Curca, dar asta e, viata merge innainte....:)

Da . Mare ghinion. 4 bare, 5 ocazii singuri cu portarul...:happy

Hard
18th November 2006, 01:27
esti bucuros nu?ati scapat de la retrogradare.

delaparis
18th November 2006, 01:28
ghinion pentru Farul, a primit gol in min 82 dintr-o greseala a portarului Curca, dar asta e, viata merge innainte....:)

Eu am vazut doar rezumatul ... unde e greseala lui Curca ?

Am vazut centrare pe linia portii iar golul a fost , aici ma supar cu oltenii, poate din offside :cool:

Sezione
18th November 2006, 01:33
Eu am vazut doar rezumatul ... unde e greseala lui Curca ?

Am vazut centrare pe linia portii iar golul a fost , aici ma supar cu oltenii, poate din offside :cool:

Da... poate...nu e clar...Pe stadion n-am vazut ....Nici la Tv am inteles ca nu s-a vazut pre bine.

STEEL
18th November 2006, 01:45
BAte toba de 7 ori IN ritmul in care incasati voi goluri de la rapizi...:happy . Voi ultrasii de la otelul ar trebui sa va infratiti cu astia de la farul ca sinteti de acelasi calibru... (Adica 1 la 10 stelisti la voi acasa ).:happy

Ete ce chestie,prinsera oltenii glas.......fii mha fair-play si recunoaste ca dadurati un gol mai mult decat bulanos.
Cel mai echitabil era un egal vazand cum au decurs ostilitatile....

STEEL
18th November 2006, 01:57
Daca o luam pe bune Farul a avut meciul in mana si numai imprecizia lor i-au facut sa plece de pe taramul prazului fara niciun punct.

blandu
18th November 2006, 02:18
Daca o luam pe bune Farul a avut meciul in mana si numai imprecizia lor i-au facut sa plece de pe taramul prazului fara niciun punct.

Ma bucur ca au avut ceva in mana jucatorii echipei farul. :D
Importand este insa rezultatul care ajuta foarte mult echipa noastra.
"U" CRAIOVA - farul 1-0 . Restul e tacere... :evil:
FORTA STIINTA !!! /hello

Cipus
18th November 2006, 02:31
Ma bucur ca au avut ceva in mana jucatorii echipei farul. :D
Importand este insa rezultatul care ajuta foarte mult echipa noastra.
"U" CRAIOVA - farul 1-0 . Restul e tacere... :evil:
FORTA STIINTA !!! /hello

Frumos raspuns, imi place!:ok:
Felicitari Stiintei pentru rezultat, nu si pentru jocul in sine, insa este timp si pentru spectacol daca isi pastreaza pozitia in clasament. Atacantii Farului m-au dezmagit dupa ce facusera un meci bun etapa trecuta, e aproape incredibil ca au jucat la 0-0 cu echipa care a incasat in campionat cele mai multe goluri, 28 la numar (la egalitate cu Otelul) si fara D.Stoica pe teren.

WOLF_ULTRAS
18th November 2006, 02:53
Caraioveni au castigat nemeritat

blandu
18th November 2006, 03:07
Caraioveni au castigat nemeritat

Asa si .... :happy

Cra10veanu
18th November 2006, 05:28
vad aici multe chipuri ofticate :D
3 puncte foarte importante, restul nu mai conteaza, sa felicitam totusi suporterii farului de calmul de care dau dovada :P

*Coco*
18th November 2006, 08:21
Daca o luam pe bune Farul a avut meciul in mana si numai imprecizia lor i-au facut sa plece de pe taramul prazului fara niciun punct.

Ba tu te uitasi la meci?Te pricepi la fotbal?
Farul se apara timp de 83 de min pe 2 linii cu toata echipa singurul care era trecut de jumate era Tibor Moldovan daca Gurita (Atacant) ajunsese fundas drepta...Cum poti sa dai gol sau sa creazi o faza de doamne ajuta daca aia se apara cu toata echipa
Dupa ce luara gol iesira oameni la joc din primul minut nu puteau sa faca la fel?

Rossi
18th November 2006, 08:32
Lasa-i ca si asa Farul sunt sclavii lu' steaua...Felicitari Stiinta si la mai mare !!!:ok:

ca bine zici ! :happy :happy

dani3lll
18th November 2006, 12:18
inca o data la inaltime !! /hello /hello /hello hai craiovaaa

ULTRAS_TAVY
18th November 2006, 12:20
C *** mancati cu toti astia aici?Ati prins glas oltenilor? Scalviii stelei sunteti voi....shi p voi vau batut....asha ca taceti cu toti.....stiinta craiova prosti din oltenia:no:

blandu
18th November 2006, 13:40
C kkt mancati cu toti astia aici?Ati prins glas oltenilor? Scalviii stelei sunteti voi....shi p voi vau batut....asha ca taceti cu toti.....stiinta craiova prosti din oltenia:no:

Tava ca sunteti sclavi stelei o spun polisti si dinamovisti ! :evil:
Noi doar ii aprobam !

STEEL
18th November 2006, 18:56
Ok mah...prostia e prea mare la voi in oltenia...asha k nu va bag in seama...in al doilea rand ma cheama tavy nu tava...tava esti tu mah shi cu echipa ta de ratati

Oare de ce sunt de acord cu TAVY :thinkso: ?Aaa da,poate ca-mi sunt foarte "simpatici" unii ultrasi de tastatura din regiunea faimosului praz :evil: .
Ontopic:Revenind la meci,raman la aceeasi parere,corect ar fi fost un egal intre cele doua combatante.:mda:

nr.zece
18th November 2006, 20:14
frustratior continuati voi discutiile aici ca noi v-am rezolvat e teren :)
pa *** :)

ASP
18th November 2006, 20:48
cea mai tare faza: Comentatorii lu' peste (sau rechin) de la national tv probabil ca au baut cam mult burger pentru ca au confundat in mai multe randuri suporterii Craiovei din brigada Capillati cu suporterii farului..... care suporteri ai farului au fost prezenti intr-un fulminant numar de 0 (zero) si si-au incurajat echipa 90 de min cu gandul la deplasarea de la Tg-Jiu unde joaca echipa lor favorita steaua.

reseter
18th November 2006, 21:05
SUNT ATAT DE INCANTAT DE VICTORIE....o asteptam oricum....ce bine ca e farul in A...asta injseamna ca la anul mai luam 3 puncte si de pe litoral,,, doresc viatza lunga farului in A (pana la vara)..cand vin la mare, apoi, in B....drum bun...si...so on...

Cra10veanu
18th November 2006, 21:24
C kkt mancati cu toti astia aici?Ati prins glas oltenilor? Scalviii stelei sunteti voi....shi p voi vau batut....asha ca taceti cu toti.....stiinta craiova prosti din oltenia:no:

1.nu-mi trebuia mai mult sa ma conving :D, n-ai inteles, la voi jumate din tribuna striga "haide steaua" si cealalata "huo farul", acum intelegi cum e cu sclavii ?:evil:

2.daca noi sintem "Echipa de rahat" pai voi sinteti si mai de rahat :evil:
3. acum degeaba mai plangi, v-am tras-o si cu asta basta :ok:

six
19th November 2006, 00:20
Tava ca sunteti sclavi stelei o spun polisti si dinamovisti ! :evil:
Noi doar ii aprobam !:ok: :ok: :ok: si asa si este ;) Felicitari Stiinta /hello

blandu
19th November 2006, 03:54
Ok mah...prostia e prea mare la voi in oltenia...asha k nu va bag in seama...in al doilea rand ma cheama tavy nu tava...tava esti tu mah shi cu echipa ta de ratati

Ai baut prea multa apa din mare !
Atat este de mare inteligenta la tine ca nu cunosti faptul ca Timisoara este in BANAT si nu in Oltenia. :headbang:
Eu sunt doar suporter al STIINTEI !
Esti tava rau !
Cine ma putea sanctiona (:rosu: ) decat un alt suporter al unui far ...
Universitatea Craiova este si va fii iubita in toata tara.
Voua va este rusina cu echipa actuala de la Farul, vor echipa a II-a
A ajuns Panduru sa va conduca :happy

Maximus
19th November 2006, 08:14
Bai de cind n-am mai dat pe aici, multi frustrati au mai crescut.
Farul a jucat la ciupeala si si-a ciupit-o. Asta-i jocul. Va pupa tata!

LazioRoma
19th November 2006, 09:49
swe vede ca sunte de tot rasu.. nu mai are ropst sa vb! despre farul! FARUL= R U S I N E ! ! !

Sezione
19th November 2006, 22:21
swe vede ca sunte de tot rasu.. nu mai are ropst sa vb! despre farul! FARUL= R U S I N E ! ! !

Farul Steaua LAzio :happy ...


C kkt mancati cu toti astia aici?Ati prins glas oltenilor? Scalviii stelei sunteti voi....shi p voi vau batut....asha ca taceti cu toti.....stiinta craiova prosti din oltenia:no:

Tchibos unde esti?? Cuvintul FRUSTRAT a fost considerat de tine mare jignire ... Copilul asta trebuie lasat in pace nu ? poate ca asa cu lobotomia facuta i se pot ierta iesirile in decor???

Pt . tavizta... Mama draga ... Intreaba-i pe stelisti cit de bine sint primiti la noi ... Ca la voi e ca in Ghencea..:happy


Ete ce chestie,prinsera oltenii glas.......fii mha fair-play si recunoaste ca dadurati un gol mai mult decat bulanos.
Cel mai echitabil era un egal vazand cum au decurs ostilitatile....

Da am cistigat cu noroc. Prima data anul asta. Si?? Ce sa facem acum sa acultam linistiti cum se umfla inexistentzii aia ?? Glas am avut si o sa avem tot timpul .

Sezione
19th November 2006, 22:34
cea mai tare faza: Comentatorii lu' peste (sau rechin) de la national tv probabil ca au baut cam mult burger pentru ca au confundat in mai multe randuri suporterii Craiovei din brigada Capillati cu suporterii farului..... care suporteri ai farului au fost prezenti intr-un fulminant numar de 0 (zero) si si-au incurajat echipa 90 de min cu gandul la deplasarea de la Tg-Jiu unde joaca echipa lor favorita steaua.

Cum nu au fost la Craiova ??? Da...au confundat echipele favorite ... Si au ajuns la Tirgu Jiu:happy

Sezione
19th November 2006, 22:39
Si ca sa vada toata lumea ce se considera pe online sport jignire : Pocire voita nume membru forum/echipa/club

S-a mai zis de citeva ori. E Tavy, nu tava, nu tavita.
-------]]

mesaj de la YoYooi.

REPET OMULE : DIMINUTIV ...CAUTA IN DEX!!!!!!!!

*Coco*
19th November 2006, 22:51
Comentatoru: "Suporterii Farului veniti intr`un numar mare la Craiova sa`si incurajeze echipa au facut si o mica coregrafie:happy cu artificii :happy
Vai de steaua lui:happy

inter
19th November 2006, 22:57
constantene ai fost la meci?
nici tu nu crezi ce scrii ... sau daca da... e grav .. ai ajuns sa te injuri de unul singur ...:happy :happy

Sezione
19th November 2006, 22:59
Comentatoru: "Suporterii Farului veniti intr`un numar mare la Craiova sa`si incurajeze echipa au facut si o mica coregrafie:happy cu artificii :happy
Vai de steaua lui:happy

Macar asa sa zica lumea ca ua galerie. FORMAT DIN OLTENI !!!!!:happy

*Coco*
19th November 2006, 23:04
Lasatii ma ca ei se considera "Ultrasi" dar nu fac nici o depasare cu echipa:happy
Halal Ultrasi:happy Sau mai bine zis :Mai rar ultrasi din astea:happy