PDA

View Full Version : Etapa 16: FC National - FC Arges



delaparis
12th November 2006, 23:29
Vineri 17 noiembrie
FC National - FC Arges (18,00, Telesport)
Discutii inainte si dupa meci aici.

noir_desir
13th November 2006, 07:47
Cred ca va fi egal; Argesul a inceput sa joace bine acasa, dar in deplasare e mai greu... Plus ca dupa infrangerea cu Steaua, Nationalul trebuie sa se redreseze cat mai e timp. Un 1-1.

Bancaru
13th November 2006, 10:16
O trebui sa se redreseze Nationalul, dar si Argesul trebuie sa scape de retrogradare. Si cum sa scape? Bate pe National. De ce? Pentru ca sunt prosti. Exista posibilitatea sa intre intr-un asemenea blocaj ca nu vor mai fi capabili sa bata pe nimeni. Absolut pe nimeni. Ce rusine... Doamne, Doamne! Nu mi-e rusine de scor, nu mi-e rusine de cum au jucat imi este rusine de atitudine. De faptul ca nimeni la clubul ala nu vrea sa faca nimic. De faptul ca nimeni nu vede care este salvarea. Un antrenor bun. De exemplu unul care sa stie sa aseze jucatorii in teren. Cu orice risc aduci unul care stie sa faca treaba. Nu mai faci experimente. Daca nu ai bani sa ii dai, vinzi un jucator. Oricare. Nu distrugi toata echipa, si clubul, pana la urma, ca nu ai bani de antrenor. Cat poate sa vrea Halagian? In situatia asta, ma refer. 100 000. I-i dai, ca nu ai ce face. Dar in mod cert face toti banii, iar la anul te bati pentru primele 3 locuri, garantat. Dar nu, preferam sa defilam cu "musca fara cap" si sa ne scufundam, incet dar sigur. Dupa etapa urmatoare vom prelua si lanterna. Pun pariu. Numai sa nu aiba Jiul acasa cu vreo echipa mare. Daca are cu cineva gen Ceahlaul, Vaslui, Unirea U sau ... National, desi nu e posibil, trec peste noi cu 11 puncte.

JJ
13th November 2006, 10:28
Cred ca bate Argesul. Si Nationalul ramane pe 17, ca si aia de la Jiul sunt petarde.

Bancaru
13th November 2006, 11:19
Este o diferenta intre a fi petarda, gen Jiul, si sa nu vrei, gen noi. Jiul o sabata pe Vaslui acasa. La pariu. Noi nu batem pe Arges. Nici macar egal nu facem.

herculis
13th November 2006, 11:29
Infrangerea cu Steaua a fost previzibila, chiar daca nu si scorul. Si nu este o catastrofa, chiar daca nu am mai vazut de mult o echipa atat de dezorganizata. Acest Vladoiu este o nulitate ca antrenor.

Revenind la meci. Acest meci cu Argesul este decisiv. Numai o victorie ne mai poate alimenta slabele sanse de a juca si in sezonul urmator in prima Liga. Dar sincer nu vad cum am putea cistiga, poate numai printr-un noroc chior.

Un aspect pozitiv. Daca pierdem cu Argesul vom avea din nou postul de antrenor liber.

miril
13th November 2006, 11:59
Se vede mana lui Munteanu. sper ca in meciul direct sa nu...se vada mana lui Vladoiu, de pana acum. Meci decisiv pentru...mentinerea sperantelor. Daca vom bate, mai...vorbim, daca nu o facem, nu...mai vorbim (decat de B).

Platanu
13th November 2006, 12:31
Cred ca va fi egal; Argesul a inceput sa joace bine acasa, dar in deplasare e mai greu... Plus ca dupa infrangerea cu Steaua, Nationalul trebuie sa se redreseze cat mai e timp. Un 1-1.Pentru National e cam tarziu sa se redreseze.Cred ca vom scoate un egal chinuit.

dede
13th November 2006, 14:17
nationalul e la pamant, iar arges incet incet isi revine

0-2

bobycox
13th November 2006, 14:23
1-2 si atat.

cuzmy
13th November 2006, 14:31
Eu as vrea un egal! Nu imi place nici una din aceste 2 echipe, care pana in acest an au facut doar jocurile celor 3 din bucuresti! ...sper sa retrogradeze ambele!

Cipus
14th November 2006, 02:46
nimeni nu vede care este salvarea. Un antrenor bun. De exemplu unul care sa stie sa aseze jucatorii in teren. Cu orice risc aduci unul care stie sa faca treaba. Nu mai faci experimente.

Ai dreptate, este exact exemplul Argesului, care s-a pus pe picioare de cand a venit Dorinel :ok: . O solutie pentru National ar putea fi S.Cartu sau Ion Moldovan, sau poate un strain gen Landi, insa aici e riscant ca ar putea da peste unul gen Geannini :headbang: .


Daca nu ai bani sa ii dai, vinzi un jucator. Oricare. Nu distrugi toata echipa, si clubul, pana la urma, ca nu ai bani de antrenor.

Iacov e un idiot si un incapatant :headbang: si o sa pateasca exact ca Siman cu Sportul, se va trezi dupa ce duce Nationalul in Liga II. E adevarat ca si lotul e mai slab ca in anii trecuti, dar nici nu mai sunt jucatori imprumutati de la alte echipe. Putea sa ia bani buni pe Shroj si Abiodun, acum ca n-au jucat le-a scazut pretul. Ar putea sa-l vanda pe Herea insa ar fi pacat ca e cel mai bun jucator:ok: , pe de alta parte ar ramane ceva bani cu care poate aduce niste jucatori buni din Liga II dornici de afirmare (cum a facut Otelul)
Deocamdata cred ca vor pierde si cu Argesul, 1-2 si Nationalul va incheia turul de mana cu Jiul pe ultimele 2 locuri in clasament

Bancaru
14th November 2006, 11:37
Echipa asta a avut parte numai de vanzatori, asta este adevarul. Se intoarce in Cotroceni, ca adversar musiu Vintila, care are pe constiinta (are asa ceva?) o infrangere acasa cu Argesul. Cand imi aduc aminte ma apuca greata. Asa si cu titlul de acum 4 ani.
Mai nou stam intr-un imbecil precum Panc care nu se poate abtine sa isi injure colegii. Nasol ca il sanctioneaza si pe Stanev...

julyboy2006
15th November 2006, 09:09
va fii un meci greu pt ambele echipe...mizez pe arges...

4za_Lazio
15th November 2006, 15:36
Victorie pt Arges...apropo Iordache joaca?

Cipus
15th November 2006, 16:14
Mai nou stam intr-un imbecil precum Panc care nu se poate abtine sa isi injure colegii. Nasol ca il sanctioneaza si pe Stanev...

Am auzit de un conflict Panc cu Stanev, dar nu stiu alte amanunte, ce s-a intamplat mai exact? cine a fost de vina? oricum Stanev a gafat cu Steaua foarte mult, cel putin la 3 goluri daca nu chiar la toate 4 cat a atat in poarta. L-a suspendat pe Panc pentru acel conflict? In poarta oricum e bun Nae, dar fara Panc va fi si mai greu sa reziste in fata Argesului.

UrsMeier
15th November 2006, 16:50
Victorie pt Arges...apropo Iordache joaca?

iordache e accidentat

nr.zece
16th November 2006, 08:44
bate argesul cu 2-0

superchumbo
16th November 2006, 10:04
national in b:

sa-l vad atunci cine il mai solicita pe sclavul de iacov la interviuri!

herculis
16th November 2006, 10:08
In poarta oricum e bun Nae, dar fara Panc va fi si mai greu sa reziste in fata Argesului.

Fara Panc sansele noastre sa invingem Argesul cresc exponential. Panc nu numai ca este slab dar creaza si atmosfera proasta in echipa.
Venind dupa infringerea categorica cu Steaua, sunt convins ca Nationalul va face un meci mai bun decit de obicei. Adica mediocru, nu slab, ceea ce cu putin noroc se poate transforma intr-o victorie.

Bancaru
16th November 2006, 10:17
Superchumbo, nu toti s-au nascut stapani (de oi) ca altii. Dar acum cine ii solicita interviuri? Ai o problema. In rest, s-ar putea sa ai dreptate, ca mergem in B.

be@
16th November 2006, 10:26
national in b:

sa-l vad atunci cine il mai solicita pe sclavul de iacov la interviuri!


......................... A cui sclav e Iacov?
Ca sa fiu on-topic, 1-0 chinuit pentru FCN.

herculis
16th November 2006, 11:21
Superchumbo, nu toti s-au nascut stapani (de oi) ca altii. Dar acum cine ii solicita interviuri? Ai o problema. In rest, s-ar putea sa ai dreptate, ca mergem in B.

Draga Bancarule, vrei sa spui ca nu toti au facut afaceri cu MAPN-ul. In rest, B-ul ne asteapta, dar poate mai asteapta putin.

OVIDIU 62
16th November 2006, 11:55
Bate Argesul ca este in bulan

miril
16th November 2006, 12:39
...si noi apa de burlan!

Bancaru
16th November 2006, 14:16
Asta voiam sa zic: nu toti au facut afaceri cu MApN-ul. Nu toata lumea isi permite sa se duca la DNA ca sa dea autografe. Iacov nu e sclav, e hahalera. Toti sunt hahalere numai razboinicul luminii electrice nu e.

miril
16th November 2006, 14:50
Daca nu luam trei puncte facem scurtcircuit si ne electrocutam...mortal.

Bancaru
16th November 2006, 21:03
Lasa ca ne salveaza Becali. Daca spunem ca il votam....

Cra10veanu
16th November 2006, 21:08
poate va lepadati si voi de banditii de la conducere dupa 1 an de B, nu e rusinos sa retrogradezi, mai rusinos e sa te salveze un cioban.

miril
16th November 2006, 23:30
Noi am facut de mult ABC-ul suporterilor si am fi sperat sa nu mai avem parte sa fim trimisi din nou in banca...scolarului.

resita
17th November 2006, 13:07
argesul este in crestere de forma in schimb nationalul incet incet dar sigur se afunda.

bate arges.:ok:

herculis
17th November 2006, 18:10
Iar jucam cu Panc? Ia Cursaru este doar rezerva. Of, of

Kainsashiki
17th November 2006, 18:19
Argesul joaca SUPERB. De mult nu i-am mai vazut jucand asa de bine. Putea fi 3-0 pt ei pana acum lejer!

Platanu
17th November 2006, 22:35
Nu mai am nicio indoiala ca vom juca la anul in liga secunda.

TaciAcolo
17th November 2006, 22:36
prea multe echipe din buc in prima liga:evil:

Poli Timisoara
18th November 2006, 00:00
Bravo Violetilor...ati castigat un antrenor k-lumea !
Impreuna vom nimici capitala si toate echipele de buCURestene !

Vi3rme_X
18th November 2006, 00:48
Baietii au facut un joc bun si se pare k usor, usor iesim din zona fierbinte a clasamentului...
FORZA VIOLA

YoYoyOi
18th November 2006, 00:51
Se vede treaba ca ce a facut Dorinel la Cluj nu e o intimplare, cum zic altii, ci e valoarea antrenorului. La fel si la Arges de la venirea lui Munti lucrurile s-au schimbat inspre bine si Dorinel face treaba foarte buna si acolo. Acest lucru nu poate decit sa ma bucure. Avem o tinara speranta de mare antrenor.

DanJuve
18th November 2006, 01:00
eeeee!!!Argesul incepe sa si revina:)asa baietii!/hello in sfarsit incepem si noi sa respiram;):D
Bravo Baieti!!!

Cipus
18th November 2006, 02:43
Nu am inteles intentia lui Vladoiu, de ce a jucat fara Cursaru? parea ca incepe sa mai joace cate ceva, incepuse sa dea si goluri dar Vladoiu are chef de experimente. Imi pare rau insa cred ca Nationalul este prima echipa care retrogradeaza, Jiul mai are 5% sanse sa scape daca bate Vasluiul. Bravo lui Dorinel se vede ca scoala germana este mult peste cea italiana

Zauri
18th November 2006, 11:53
Eu zic sa scapati de Vladoiu.Ala antreneaza numai la Stranierii sau cum se chema emisiunea aia de la Tv???

dani3lll
18th November 2006, 12:21
se pare ca si`au revenit pitesteni :))

carlo
18th November 2006, 22:06
Bravo Violetilor...ati castigat un antrenor k-lumea !
Impreuna vom nimici capitala si toate echipele de buCURestene !
Vise placute!Mai citesti "Capra cu trei iezi"?
Sterge-o de-aici ca miroase a...Kuncz!!!:jerk:

six
19th November 2006, 00:15
Nu mai am nicio indoiala ca vom juca la anul in liga secunda.si noi la fel.....:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

BELLINI
22nd November 2006, 15:44
Vineri 17 noiembrie
FC National - FC Arges (18,00, Telesport)
Discutii inainte si dupa meci aici.
FC.NATIONAL-FC ARGES 0-2 SCORUL CORECT!