PDA

View Full Version : Recomandari muzicale



Pages : [1] 2

grig_jr
9th January 2005, 19:12
ma gandeam sa impartasim si ce ascultam, ce ne place si ce recomandam altora sa mai asculte.


Am gasit un album care m-a prins in ultimul hal:
Jay-Z And Linkin Park - Collision Course (2004)
piese de la jay-z si piese de la linkin park imbarligate. excelent. cautati, ascultati

phil
9th January 2005, 19:37
chiar nu inteleg de ce se deschid atatea threaduri pentru subiecte carora li s-a dedicat deja un topic. de exemplu, pe pagina a doua a acestui sub-forum exista topicul "Muzica preferata." n-ar fi rau ca moderatorii sa contopeasca toate threadurile cu subiecte mai mult sau mai putin indentice. altfel, urmarirea formului devine din ce in ce mai dificila. iar cei care deschid noi topicuri ar trebui ca mai intai sa parcurga lista celor existente pentru a nu creea confuzie. multumesc :yeah:.

grig_jr
9th January 2005, 20:21
de ce sa parcurg zeci de pagini de threaduri pe care nu s-a mai scris din 2003 ?!?!
am deschis un thread nou pt ca ma intereseaza ce zic altii si poate mai intereseaza si pe altii recomandarile altora. mai este thread : "recomandari muzicale"? nu. punct. cred ca este mult mai interesant pt oricine o recomandare decat sa imi zica unu si altu lui ce ii place. nu sunt identice threadurile si e vina cui l-a initiat ca a ajuns pe pagina tz !

sa nu imi dati merge la threaduri. mai bine stergeti-l daca nu va convine. da' ti se pare ca se ocupa cineva de sub-forumu asta?!?!?

mai bine ne ziceai ce asculti acuma si daca vrei sa ne recomanzi ceva.


ps: pe threadu ala se vorbea mai mult de genuri muzicale, nu de albume sau melodii efective. nu e nimic rau in asta, dar pe threadu asta vreau altceva

ps2: si nu inteleg de ce pe acest forum cand cuiva nu ii convine un thread imediat posteaza pe el si isi exprima nemultumirea. IGNORA-L. mie daca nu imi place o tema, nu intru, nu citesc si gata. ar sari toti pe mine daca intru pe forumu de fotbal si postez pe fiecare thread ca bat campii degeaba pt ca mie nu imi place fotbalul. ABSURD. nu intru, nu citesc ! simplu.

ps3: si de ce domle' reticenta asta la threaduri noi? lasati lumea sa vorbeasca, de mama dracului ! :headbang:

phil
9th January 2005, 20:55
grig, chiar nu inteleg de ce vehementa asta. mi-am exprimat si eu o parere, atata tot. so take it easy! daca citeai mai atent, ai fi sesizat ca ceea ce critic eu este (in)activitatea moderatorilor acestui sub-forum. faptul ca se deschid topicuri al caror subiect se suprapun e doar un efect. cauza e cea mentionata mai sus: prostul management al sectiunii. intr-adevar, nu am senzatia ca cineva se ocupa in mod special de ea. spre deosebire de tine insa, asta mi se pare regretabil.

cat despre topicul la care faceam eu referire, se vede ca vorbesti in necunostinta de cauza: ultima postare dateaza din august 2004. check this out: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=114&page=5&pp=15
iar ceea ce propui tu in acest nou topic e perfect compatibil cu ce s-a discutat acolo. insa, inca o data, principala vina nu iti apartine tie. poate sunt si eu nostalgic. in trecut organizarea era parca mai buna.

grig_jr
9th January 2005, 22:17
yeah, i wouldn't know.... sunt mai nou :p

imi place sa scriu despre ce ma pasioneaza

sorry daca am "urlat" prea tare

hai sa vorbim despre muzica.

am mai ascultat un album de la N.E.R.D.. asta e putzashu de pharell. tare-tare.

mi-au taiat accesul la dc++ si nu mai pot trage muzica la kil. trag de pe mirc melodie cu melodie. sunt mult mai atent la ce trag ca e mult de munca :p

Mihai
9th January 2005, 23:53
Asculta careva de aici Patrice mie imi place super mult! Va recomand Truly majestic si Million miles!:ok:

nancy_callahan
10th January 2005, 10:59
am redescoperit oliver shanti & friends. strongly recomended!!!!

Cosmin777
10th January 2005, 11:38
Metallica - Master of Pupets si Iron Maiden - Fear of the Dark sunt cele mai bune albume pe care le-am ascultat.

phil
11th January 2005, 07:37
grig_jr :ok:. eu recomand, cum am si facut-o deja pe alt topic, Muse. toate trei albumele sunt foarte bune: Showbiz, The Origin of Simmetry si Absolution.

si evident Pixies (tot).

grig_jr
11th January 2005, 13:28
pixes aveau melodia aia de pe coloana sonora de la Fight Club, nu?
mai mult nu am ascultat de la ei

ieppy
12th January 2005, 16:17
As recomanda Eels, Tom Petty si Counting crows. As mai avea multe dar multe sunt oricum cunoscute. Si astea sunt poate mai putin eels.

grig_jr
12th January 2005, 16:19
Counting crows - belea,.. sunt fantastici,.. super misto !!!!! imi plac si mie. Cautati si ascultati :p

ieppy
12th January 2005, 16:22
Cauta si eels, personal nu cred ca o sa placa la multi, insa au niste versuri misto iar muzica are niste elemente foarte ciudate. :)

Darkslowstar
12th January 2005, 16:27
Counting crows - belea,.. sunt fantastici,.. super misto !!!!! imi plac si mie. Cautati si ascultati :p

Ce canta Counting crows?

ieppy
12th January 2005, 16:27
cauta o melodie si vei vedea. :D

Darkslowstar
12th January 2005, 16:53
Momentan nu pot pe motiv de oameni rai la munca.

ieppy
12th January 2005, 16:55
mama lor, sunt peste tot, nu? :D

Darkslowstar
12th January 2005, 17:15
Mda, si parca se inmultesc astia pe zi ce trece. Lasa ca ajunge si netul la mine acasa (adica cablul ala nenorocit).

desdemona
13th January 2005, 03:49
Ce canta Counting crows?
Asta era in gluma, nu? :)
Macar de "Mr. Jones" cea antrenanta si peste tot fredonata tot trebuie sa fi auzit :)

Pacala
13th January 2005, 05:37
Maria Gheorghiu
Loreena McKennit
Leonard Cohen
Enya
Garou
Marie Chantal Tupin
R.E.M.
smokie
the Cranberries
nirvana
the cure
tiffany

ieppy
13th January 2005, 10:33
As mai recomanda Norah Jones. Marfa voce. :)

desdemona
13th January 2005, 14:38
Leonard Cohen si Loreena McKennitt - super .. de ascultat si de recomandat :)
As mai adauga o groaza, dar e greu sa alegi cativa ca sa nu umpli pe aici toata pagina, asa ca deocamdata ma opresc doar asupra lui Nick Cave :D

Utilizator
13th January 2005, 16:13
Se pare ca nu numai Pacala e sentimental, dar e singurul care recunoaste asta :) Super Loreena, Enya si Cohen din punctul asta de vedere, as mai adauga aici si Sade (nu marchizul :)...cantareata).
La recomandari as mai adauga Frank Sinatra, Led Zeppelin (inclusiv albumul No quarter al lui Plant si Page), Deep Purple, Pink Floyd.

ieppy
13th January 2005, 16:28
3 doors down. Am observat ca nu sunt foarte cunoscuti prin tara dar sunt o formatie excelenta.

grig_jr
13th January 2005, 16:31
better life, nu?
am albumul,.. l-am ascultat mult intr-o vreme. good american rock !

King of Hell
13th January 2005, 19:23
Va recomand sa ascultati black/death...orice formatie din astea mai cunoscute pentru inceput...

grig_jr
17th January 2005, 23:08
mi-a dat coco un albulm coldplay live 2003 AC3!!! suna demential pe 5.1 !!!:p merita !

tudi
20th January 2005, 22:41
am o singura melodie recomandata
AKON-Ghetto

madridista
21st January 2005, 22:26
3 doors down- here without you...super melodie la fel si coldplay(the scientist e cea mai tare!!)
as recomanda placebo, maroon 5, usher, fabolous, guns'n roses etc.:D

ieppy
21st January 2005, 22:29
In sfarsit a auzit cineva de 3 usi mai jos. :D

madridista
21st January 2005, 22:36
:Do recomandare....nu stiu de cand e melodia, eu am auzit-o de curand dar imi place foarte mult: veritasaga- sentiment inselator!!!aaa.....si bitza- vorbeste vinul!!!dar pe asta cred ca o stie toata lumea:D

Catalanul
21st January 2005, 22:40
pentru cei carora le place hip-hopul :P
Zenon & Lennox - Ahora ;) melodia se afla si pe sound-track-ul de la FIFA 2005 :D

sotostone
21st January 2005, 22:40
Recomand Eamon si Frankee ascultate consecutiv...:evil:
melodiile lor (alea FI si FURB)
si apropos de Verita Saga: "Sa nu crezi" (cel putin la versuri :ok: )
si de la Bitza tot pt. apropos... "liceu' " (sper ca asa se cheama... incepe cu prima zi de liceu cand i-au luat sapca/cu japca... eu eram si eu pe acolo :yeah: si asa e :D)

grig_jr
22nd January 2005, 10:05
imi place Bitza,... dar se simte mana cu ombladon pe albumu lui.
mi se pare ca nu s-a grabit sa scoata ablumu asta. a stat cuminte si a compus si cand s-au strans destule melodii de un album, l-a inregistrat. misto de tot la versuri

phil
24th January 2005, 03:17
pentru fanii U2, nostalgici ai primelor albume ( Boy, October, War ) va recomand trupa Sparta cu Porcelain (2004). rock sincer, direct, fara multe fasoane. de vazut insa daca vor reusi sa iasa din tiparul mentorilor.

Tzake
18th May 2006, 12:25
Somnoroşilor le recomand Good Mourning, The Last Day of Summer şi Be with You ale norvegianului Magnet. Dacă aţi jucat Dreamfall ştiţi la ce muzică mă refer.

desdemona
21st May 2006, 11:41
In sfarsit o recomandare de Doamne-ajuta! Tzake :ok:

Mai dati-mi, fratilor, idei, ca am ramas in pana si nu stiu ce sa mai ascult :)

Tzake
21st May 2006, 12:30
Aaa păi se schinbă foaia aşa :)
Vă recomand io acu, da puţin cāte puţin, că o dată şi mult nu-i farmec.

Hooverphonic - Eden (te cam ia somnu)
Yanni - Nightingale (asta e bună īn timpu somnului. are influenţe din Japan zic eu. e minunată)
Delerium - Terra firma (un fel de Enigma aşa)

Din categoria Rock. Uşor:
3 Doors Down - Here Without You
Smiel Empty Soul - For You
David Gray - Be Mine

Aoleu cīte am de care nu a auzit nici nimeni!
P.S.: e un hobby de-al meu să caut muzică cīntată de artişti nepromovaţi pe emtivi şi alte alea.

desdemona
21st May 2006, 12:32
Din categoria Rock. Uşor:
3 Doors Down - Here Without You

David Gray - Be Mine


Astea sunt belea rau de tot ;)
Smiel Empty Soul - For You nu am ascultat, sa vad daca o gasesc :ok: Ca ...daca e din aceeasi categorie - merita :)

Tzake
21st May 2006, 12:39
Bag eu un link aci mai bine. http://rapidshare.de/files/20996653/Smile_Empty_Soul_-_For_You.mp3.html Cum făceam linku frumos?
Din aceeaşi categorie mai ascultam ieri Reamonn - Star, Athlete - You got the style, şi chiar Robbie Williams - Advertising Space (poate cea mai bună de pe ultimul album), deşi se īncadrează cam īn altă zonă muzicală.

desdemona
23rd May 2006, 09:51
@Tzake, sa nu crezi ca am uitat de recomandarea ta. N-am avut timp sa mai postez, dar am ascultat-o chiar de atunci. Faina melodia! :ok:

Tzake
23rd May 2006, 10:11
Bunbun. Hai că mai am.
Gun - The only one

Şi o piesă super fanchi, din `84 am impresia.
Stretch - Why Did You Do It

Tzake
26th May 2006, 00:00
Avand in vedere ca sint un consumator veritabil de muzica, am sa schimb putin "partitura". De fapt o sa fac o tocanita de muzichii. Nu am un gen anume care imi place, insa ascult cu placere Fort Minor - Where`d You Go (http://rapidshare.de/files/21381700/14-va-fort_minor_-_whered_you_go__album_cut_.mp3.html), apoi, dupa ce canta Leonard Cohen, Coldplay, Royksopp, Joe Coker si Frankie Goes To Hollywood, vine taticu Sinatra si canta I Concentrate on You. Deci nu e nici un rationament...

O vreme mi s-a pus pata pe bossanova. Am ascultat mult Joao Gilberto. Muzica braziliana m-a indreptat, in mod previzibil, inspre muzica de bar. Nu Buddha Bar, aia e pentru puturosi care nu au timp sa isi faca ei propriile compilatii de acest gen.
Ce va recomand acum are la baza influente jazz:
Matt Bianco – Say The Words (http://rapidshare.de/files/21381366/05-Say_The_Words.mp3.html)
Al Jarreau – Your Song (http://rapidshare.de/files/21381503/Your_Song_-_Al_Jarreau.mp3.html)
Fly Me to The Moon (http://rapidshare.de/files/21381534/bossa_nova_ville_-_19_-_Fly_me_to_the_moon.mp3.html) (cantata fie de Eva Cassidy, fie de Diana Krall, Agneta Faltstog, Astrud Gilberto, ori chiar de Frank Sinatra; dar cel mai mult imi place varianta de pe compilatia Bossa Nova Ville, melodie pe care am uploadat-o)

Saptamana care vine probabil mi se va pune pata pe Pink Floyd. Sau pe Alejandro Sanz (apropo de el, ascultati My soledad y yo si Y si fuera ella). Cine stie?

Am sa termin aceasta tocanita. Ca tot s-a terminat Eurovisionul, va recomand o melodie norvegiana, castigatoare in 1995. Este preferata mea dintre toate sutele de piese ale acestui concurs. Desi e cam trista si lenta.
Secret Garden – Nocturne (http://rapidshare.de/files/21381238/08._Secret_Garden_-_Nocturne.mp3.html)

desdemona
26th May 2006, 01:02
Tzake, multe din cele pomenite de tine sunt super :ok: :ok: Hai ca de data asta s-a intamplat sa le si stiu :cool: si sa imi si placa :yeah: Vad ca un mesaj stiu, unul nu stiu :D Astept sa vad ce urmeaza. Iar acum iau restul din ce nu stiu (de mai sus).
Si iata cum mi s-a facut dor de Green Hours :(

Tzake
27th May 2006, 15:10
Acum cīteva melodii, din genuri şi timpuri diferite:
Dexy`s Midnight Runners - Come on Eileen (http://rapidshare.de/files/21512709/Dexy_s_Midnight_Runners_-_Come_on_Eileen.mp3.html)
Frany Ferdinand - Take Me Out (http://rapidshare.de/files/19702841/Franz_Ferdinand_-_Take_me_out.mp3.html)
Deep Purple - Love Conquers All (http://rapidshare.de/files/21512574/Deep_Purple_-_Love_Conquers_All.mp3.html)
Badly Drown Boy - Silent Sigh (http://rapidshare.de/files/21512700/BadlyDrawnBoy_Silent_Sigh.mp3.html)

Tzake
29th May 2006, 21:52
Mi-s īntr-o stare emoţională deplorabilă şi daia ascult Soil - Deny Me (http://rapidshare.de/files/21709717/soil_-_Deny_Me.mp3.html)
Las la o parte starea actuală şi vă recomand să ascultaţi următoarele pese:
Lamb - Gabriel
311 - Beautiful Disaster
Air - Cherry Blossom Girl
Delerium - Fallen Icons
The Cure - Lullaby

costin d
4th July 2006, 20:48
www.abismusic.ro ... de ascultat

nubian
8th July 2006, 14:47
Pentru cine asculta reggae si dancehall:
Buju Banton:My Woman Now, Love Sponge, Destiny, Hills and Valleys, Boom Bye Bye, Red Rose, si multe altele...
Sean Paul: Haffi Get Da Gal Yeah, West Indies
Elephant Man: All Out
Rik Rok: Your Eyes
T.O.K: Footprints, Itch Riddim, Gal Yuh Ah Lead
Wayne Wonder: Anything Goes

Si cateva melodii hip hop:
Three 6 Mafia: Stay Fly
Mike Jones: Still Tippin
Ying Yang Twins: Shake
Akon: Ghetto, Easy Road
Trick Daddy: Sugar (Gimmie Some)

Pentru cine mai asculta si reggaeton din cand in cand (ca mine:D ):
Don Omar: Conteo, Not Too Much, Bailando Sola, Reggaeton Latino, Tu Cuerpo Me Arrebata, etc..

Si alte melodii care mie imi plac enorm:
Staind: For You (pt toti care au boala pe parinti..:drak: )
Salif Keita: Yamore
Sade: No Ordinary Love
Jimi Hendrix: All Along The Watch Tower
Reamonn: Super Girl
SOAD: Chop Suey
Slipknot: Wait And Bleed
...

lolo_grupa_c
8th July 2006, 22:07
...system of a down.....no sa va para rau ...

Tzake
11th July 2006, 10:39
pt. desdemona (şi nu numai):
Howie Day - Collide
Doves - The Man Who Told Everything
Switchfoot - learning To Breathe
Jennifer Knapp - Say Won`t You Say

Jerry20cm
13th July 2006, 17:04
hmmmm
Deci:
Pt. fani ska-punk: E.M.I.L.-Supradoza de vise :ok:
Pt. fani reggae: Patrice...mie imi plac cam toate melodiile cu un plus pt. Everyday Good :ok:

ana888
20th July 2006, 19:43
pai....sean paul-give it up to me,orice de la bitza

Universal
24th July 2006, 05:22
O recomandare: UB40: Can't help falling in love ( with you) 1993

Superb cantec , nu il uita nimeni

daughter ss
28th July 2006, 14:20
Dj Project - Zile si nopti... faina piesa... buna pentru zilele ploioase...

Vlad
31st July 2006, 14:57
preferatele mele:

Slipknot - Scream
Cheloo ft. Bishop - F*** Is The World :D

lolo_grupa_c
31st July 2006, 15:55
recomand ZALE,PARAZITII,CTC,LUNA AMARA,toate au mesaje si e de calitate...

bada_otelul
31st July 2006, 23:53
...system of a down.....no sa va para rau ...

lolo esti prea tare,soad , queens of the stone age , paradise lost , lista poate continua , si mai nou luna amara au vreo 3 melodii prea tari mai ales loc lipsa cantata cu ombladon de la parazitii:D

bada_otelul
1st August 2006, 00:00
uitasem,rock mai light adema au o gramada de melodii dragutze ca sound

zenobia
12th August 2006, 23:32
Margento este un proiect in care un poet isi recita si/sau improvizeaza versurile, un pictor picteaza in direct, in timp ce o trupa formata dintr-o vocalista, un clapar si un ghitarist dialogheaza cu ceilalti doi artisti pe trasee trip-hop si rock cu elemente de jazz. Au sustinut showuri si inafara, iar in Anglia si in Australia au fost premiati pentru originalitate si creatie de avangarda. Au postate cateva piese pe site la http://www.margento.ro/muzica.html Eu zic ca merita sa va uitati/ sa ascultati

Kainsashiki
14th August 2006, 00:02
Va recomand:

Royksopp - What else is there
The Migrants by Paul Paul - I thought that (Original Mix)

Travis Daye
14th August 2006, 11:33
My Top 20 :yeah:

1. Give It To Me (Mobb Deep feat. Young Buck)
2. Snitch (Obie Trice feat. Akon)
3. Wonderful (Ja Rule feat. R. Kelly and Ashanti)
4. Welcome 2 Detroit (Trick Trick feat. Eminem)
5. Poppin'm Them Thangs (G-Unit)
6. The Infamous (Mobb Deep feat. 50 Cent)
7. Knock Yourself Out (Jadakiss feat. Pharrell)
8. I'm So Fly (Lloyd Banks)
9. Put You On The Game (The Game)
10. Let Me In (Young Buck)
11. A Dream (Jay-Z feat. Faith Evans and The Notorious B.I.G.)
12. Salt Shaker (Ying Yang Twinz)
13. Get Low (Lil Jon & The Eastside Boyz)
14. On The Grind (Nelly feat. King Jacob)
15. We're Back (DMX feat. Eve and Jadakiss)
16. Lean Back Remix (Fat Joe feat. Lil Jon, Eminem, Mase and Remy Martin)
17. I Know You Don't Love Me (Tony Yayo feat. 50 Cent, Young Buck and Lloyd Banks)
18. Real Gangstaz (Mobb Deep feat. Lil Jon)
19. There They Go (Obie Trice feat. Eminem, Big Herk and Trick Trick)
20. It's Personal (DMX feat. Jadakiss & Styles P)

Gontel
14th August 2006, 12:12
Va recomand "(Say) My Name" - Xzibit, Eminem, Nate Dogg. :ok: /hello

Universal
27th August 2006, 07:42
Superb cäntec,ca si videoclipul:
Here I am, come and take me - UB40

Kainsashiki
11th September 2006, 23:34
Recomandarile de saptamana asta:

Le duc de Z - Love declaration
The Drill ft. Kelis - Milkshake (Drill Lewis Original Mix)
Brinsley Forde - Shine like a star
Cluby Club - Cuba
Big World - Me gusta (Gadjo Remix)
Bean Fish - Oh yeah
David Guetta vs. The Egg - Love don't walking away (E-play Bootleg)

Sasuke Uchiha
12th September 2006, 09:17
recomand :
placebo - albumul Meds
coldplay - A Rush of Blood to the Head
excelente...

lolo_grupa_c
13th September 2006, 02:02
parazitii
system of a down
pasarea colibri
phoenix
anti manele

Kainsashiki
15th September 2006, 18:23
New single: Bob Sinclair - Rock this party (Everybody dance now)

noir_desir
18th September 2006, 14:05
pentru cei pasionati de muzica mai veche: The Velvet Underground - The Velvet Underground and Nico; Leonard Cohen - Songs From a Room; Jimi Hendrix - Ultimate Experience; Tori Amos - L'Affaire D'Amoreuse; A-Ha - Headlines and Deadlines The Hits of A-Ha; Simon & Garfunkel - Bridge over troubled water
pentru cei pasionati de muzica frantuzeasca: Anais - The Cheap Show; Carla Bruni - Quelqu'un m'a dit; Louise Attaque (A plus tard crocodile; Louise Attaque si Comme on a dit); Noir Desir (666667 club; Des visages, des vigures; Ou veux-tu qu'je r'garde; Veuillez rendre l'ame a qui elle appartient; Du ciment sous les plaines); Merzhin - Adrenaline; Renaud - Boucan d'enfer; Yann Tiersen - Sombre Session; Dionysos - Western sous la neige;
pentru cei pasionati de metale : Haggard; Ayreon; Lake of Tears; Therion; Children of Bodom; Lacrimosa; Tristitia; My Dying Bride; Deicide; Pantera; Sepultura; Thyrfing;
pentru cei pasionati de muzica traditionala : Amalia Rodriguez (fado); Niña Pastori (flamenco); Ojos de Brujo (flamenco); BRAThANKI (muz. trad. poloneza); Vladimir Vasotski (muz. trad. ruseasca - un fel de Pavel Stratan moscovit); Nusrat Fahet Ali Khan (sufi pakistanez); Ensemble Morkos (muzica arabo-andaluza);

Universal, vreau sa te rog sa-mi spui si mie cateva grupuri care canta muzica germana traditionala (bavareza, saxona etc), daca stii, pentru ca m-ar interesa domeniul asta.

White Shadow
21st September 2006, 14:39
Pt cei care scriu doar tampenii pe forum

Treitl Hammond - Shut The Fuck Up

Kainsashiki
21st September 2006, 16:53
Pentru SHADOW:

Florin Salam - Merg pe drum si vinE banii :happy

White Shadow
21st September 2006, 23:37
Diablo

Akon - Walk Away

pinki
22nd September 2006, 00:54
ar fi multe de recomandat, dar pentru un sound super tare va recomand the knife.

Kainsashiki
27th September 2006, 13:13
Iio - Is it Love
DJ Shadow Feat. Mos Def - Six days (The Remix)
Martin ten Velden - Wish I could
Till Westwood - Rockin' (Dj Delicious Edit)

Universal
29th September 2006, 11:31
[B]Pentru säptämänä aceasta. Doamna are o voce incinfundabilä. Numai bun pentru un dans cu iubita. Egal care.iatä click pe
http://www.youtube.com/watch?v=3JBZWPvevcE&feature=PlayList&p=2EFA72DE30B66D96&index=11

Delia
29th September 2006, 13:09
Ce ascult acum:
Ray Charles - Genius loves company (duete cu Nathalie Cole, Diana Krall, Norah Jones etc.)
Madeleine Peyroux - Dreamland
Madeleine Peyroux - Careless love
Madeleine Peyroux - Half the perfect world
Nip/tuck Soundtrack

Jerry20cm
29th September 2006, 14:47
e.m.i.l. - fara regrete
e.m.i.l. - supradoza de vise
patrice - i'll be near
patrice - everyday good
m&g feat. melanie - gentleman

cam atat pt. acum :D

sun
29th September 2006, 17:53
pt cei care nu au ascultat inca :

RHCP - Under The Bridge
The Cardigans - My favourite game
Muse - Knights of Cydonia
Alanis Morisette - Hand in my pocket
Massive Attack - Teardrop

astea ar fi recomandarile mele :ok:

Universal
2nd October 2006, 19:27
Lighthouse Family - Lifted
04:14
From: SoooBlue
Views: 9506
www.youtube.com Ce cäntec frumos :ok:

tuxie
2nd October 2006, 20:10
Eu as recomanda urmatoarea piesa:
Kamelot - March of Mephisto
Pentru vizionare: aici (http://video.google.com/videoplay?docid=15746497780041610&q=march+of+mephisto).
Gen: melodic rock

Videoclip-ul este bine facut (regizor: Shagrath of Dimmu Borgir, care e si backing vocals). Nu este o piesa dura, iar versurile pot afirma ca sunt excelente.
O nota generala: as da un 8.50.

tuxie
2nd October 2006, 20:23
Iar din genul balade rock, o piesa putin mai veche: Hammerfall - Always will be.
(nu, nu e despre absorbante :D)

Videoclip: aici (http://video.google.com/videoplay?docid=6342927828946665386&q=%22always+will+be%22).
Nota generala din partea mea: 8.

pinki
2nd October 2006, 22:49
eh, daca tot recomandam aici, sa recomand si eu ce ascult acum, ca e mai la indemana:

bush - everything zen

o piesa foarte tare de-a lor, care ei sunt foarte tari :D

si sa mai recomand urmatoarele piese, care ma obsedeaza pe mine in momentul de fata:

franz ferdinand - that boy
panic at the disco - lying is the most fun a girl can have without taking her clothes off
si una prea tare > tryo - desole pour hier soir

toate 3 pt topaiala :D

ps: mai tuxie da' ce linistit esti :happy si roz si vesel :happy altfel, bune recomandarile :D

Delia
4th October 2006, 11:11
Stuck on you - Lionel Richie

Jerry20cm
4th October 2006, 14:19
2 melodii pt. a cuceri fete:D :

bon jovi - it's my life (varianta slow)
patrice - i'll be near
:ok: incercati-le si povestiti ce s-a intamplat dupa aceea :D

White Shadow
5th October 2006, 02:29
Diablo mai asculta si tu o melodie hip-hop , lasa drakului manelele..........

50 Cent, Eminem, Cashis & Lloyd Banks - You Dont Know

pinki
5th October 2006, 11:21
sau asculta niste system of a down... si sa vii cu impresii :D

Kainsashiki
5th October 2006, 11:23
ma du`teeee cu roackerii tai. uite aici melodie:

Dj Andy - Mickey Mouse is gay


SHADOW, ce ai tu cu manelele mele ? :D


MELODIA CARE O ASCULT MEREU CAND SUNT SUPARAT: SIMON & GARFUNKEL - THE SOUND OF SILENCE !! TREBUIE SA O ASCULTATI NEAPARAT !

Hard
5th October 2006, 18:34
Bodyrox - yeah yeah

pinki
5th October 2006, 21:10
cake - never there... cu asta mi-am stresat multi prieteni vara asta :drak:

Sasuke Uchiha
5th October 2006, 21:27
system of a down - AERIAL :yeah:
System of a down - Question!
System of a down - Hypnotize :yeah:
System of a down - Toxicity

pinki
5th October 2006, 21:34
si deer dance, atwa, chop suey sunt foarte tari. de fapt, system of a down rocks :D

Hard
5th October 2006, 21:44
chamillionaire - ridin` pt cei mai smecheri dintre smecheri,modelistii!

Kainsashiki
7th October 2006, 13:22
Live Funky Dj's @ Disco Tineretului - Imn Steaua (Scooter - Maria vs. The World is mine)

noir_desir
9th October 2006, 15:27
Pentru cunoscatorii de rock: Sonata Arctica - Winterheart's Guild si Moonspell - Darkness & Hope... desi ceva mai vechi, sunt super albumele...

Kainsashiki
11th October 2006, 11:58
Copilu de Aur - Steaua e numai una hauss

r0bby
11th October 2006, 20:18
50cent-if i can't:yeah:

Lavinia
11th October 2006, 23:39
chicane-love on the run
roger sanchez-another chance(e veche...d ani d zile)
the all american rejects-move along
si d asemenea racomand silbermond,switchfoot si armin van buuern

Kainsashiki
12th October 2006, 10:54
New Effect & Dj White - Alamale, Alamaleta (Astia's noii Fly Project)

Travis Daye
12th October 2006, 12:27
eu ascult de toate in afara de manele si po****ra, dar am o mare slabiciune pentru Arash, Despina Vandi si Antique

Kainsashiki
14th October 2006, 22:32
BassHunter - Boten Anna

Kainsashiki
16th October 2006, 01:05
Wamdue Project - King of my castle ! Thx Hardliner

White Shadow
16th October 2006, 02:19
Pt cei care iubesc muzica house.
Pt cei care au in bloc vecini unguri sau moldoveni sa-i f...... la creier pe toti cu melodia asta.

Pakito - Online Alert

http://img180.imageshack.us/img180/3083/capture624ev5.jpg

Problema cu politia poate fi rezolvata prin tachinare....asculti cateva piese cu volumu tare dupa care lasi volumul mai moale 20 de min in caz ca vine politia (asta daca cheama cineva) si daca vine nu o sa se auda muzica si scapi de politie ca nu iti face nimic pt ca nu ai muzica..........cu vecinii nu stiu.......cred ca singura solutie e sa moara mai repede

Kainsashiki
16th October 2006, 13:12
James Holden - The sound of silence (Dub Tribe Mix)

Hard
16th October 2006, 14:36
bon garcon - freak u (club mix)

Kainsashiki
16th October 2006, 14:45
Rafman - Davai, Davai

r0bby
16th October 2006, 20:19
"Get Rich Or Die Tryng"...ascultati albumul!...superatare..!

LUCKY_AMARU
16th October 2006, 20:56
Ptr admiratorii rap-ului IAM-Revoir un printemps.......in memoria lui paul hunter

Lavinia
16th October 2006, 23:38
ms d rec...imediat c am citit k e in mem lui hunter am si cautat-o peste tot..partea proasta e k nu am gasit-o p nikeri...ms oriqm:D

pinki
17th October 2006, 13:38
sunt smecheri iam astia :)

r0bby
17th October 2006, 19:34
cine's astia..IAM..daca ziceai si tu un G-UNIT mai stiam ..:mda:

pinki
17th October 2006, 19:38
niste rapperi francezi :)

r0bby
17th October 2006, 20:12
macar canta mijto..?..totusi nu cred ca se compara rapul francez sau alt rap..cu cel american!

pinki
17th October 2006, 20:19
depinde de gusturi :)

LUCKY_AMARU
19th October 2006, 16:34
Poi nu se compara......dupa parerea mea e mult peste cel american rapu francez..........adik cel american e un fel de wrestling........circ ....atata tot......frantusi mai si zic ceva nu fac doar circ...parerea mea

White Shadow
20th October 2006, 02:02
Akcent - Phonesex [ Original Version ]
Snoop Dogg - My Peoples
Pakito - Moving on stereo WyRu mild Remix

TaciAcolo
20th October 2006, 10:07
\Sandi Thom - I Wish I Was A Punk Rocker (With Flowers In My Hair).mp3 :D

Hard
20th October 2006, 16:32
in 1769 revolution was in the air:D


playlist dj smeu aka hardliner:D
1.fedde le grande -put your hands up for detroit
2.bodyrox feat luciana- yeah yeah
3.iio-is it love
4.cicada-the things you say
5.bon garcon-freak you(dizzy mix)


that`s all for start!let`s dance!

Lavinia
20th October 2006, 21:00
Poi nu se compara......dupa parerea mea e mult peste cel american rapu francez..........adik cel american e un fel de wrestling........circ ....atata tot......frantusi mai si zic ceva nu fac doar circ...parerea mea
sunt perfect d acord..d cand am fost in franta am inc si yo sa asc rap frantuzesc si e mult mai tare k cel amerikn prin calitatea versurilor cel puztin fatza d 50 cent si yo mai styu c alti rapp'eri din state

r0bby
20th October 2006, 22:44
conteaza cifrele...rapu american conduce la asta...circul acela conteaza..:D..pan' la urma fiecare cu gusturile lui...

LUCKY_AMARU
20th October 2006, 23:10
ala din state e mai mediatizat ...de asta are cifre mai bune.......dar nu cred ca cineva din america se compara cu ntm iam saian supa crew mc solaar kool shen shuri k'n la brigade etc etc....ca sa-i zic pe cei mai cunoscuti din franta

r0bby
21st October 2006, 10:59
asta e parerea ta... un copil care a ascultat o melodie a lui 50cent si una a lui Iam ce o sa zica?...

Sasuke Uchiha
21st October 2006, 16:28
rapul romanesc este cel mai tare, dar tot mai superb este rockul :D

Placebo - Twenty Years
- Every you Every me
- Meds
- English Summer Rain
- A song to say goodbye
- Nancy Boy

bestialeeeeeeeeeee.....:yeah:

pinki
21st October 2006, 17:26
si ar mai fi si black eyed :D la lista de mai sus. bine, si lady of the flowers... de fapt, ar fi toate albumele :D

ps:ai fost la concert?

Sasuke Uchiha
21st October 2006, 18:10
din pacate nu, daca vor veni pe aici probabil ca voi face tot posibilu sa ma duc.
dar am fost la incubus si limp bizkit :D:D

r0bby
21st October 2006, 20:41
Mie imi place melodia aia ...Born to be wild....e supermisto..cine o canta:D..

pinki
22nd October 2006, 22:10
din pacate nu, daca vor veni pe aici probabil ca voi face tot posibilu sa ma duc.
dar am fost la incubus si limp bizkit :D:D

acu' am vazut ca esti la madrid :D

Sasuke Uchiha
22nd October 2006, 23:12
niciodata nu e prea tarziu...si la mine a trecut mult timp pana sa imi dau seama ca esti fata :D

pinki
22nd October 2006, 23:17
:ras-plans: nici nu stiu la cine e mai trista situatia, eu ca sunt chioara sau tu ca nu citesti bine :D ce baiat sa aiba pink_me ca nick? :D

Sasuke Uchiha
23rd October 2006, 00:05
pai cum te vedeam mereu pe extern comentand credeam ca esti baiat.
baiat cu pink_me rar dar posibil :D
suntem total offtopic :D
placebo- every you every me

pinki
23rd October 2006, 00:10
hehe, asa am eu multe de comentat.

ontopic: gojira - mother mujahedina :D ca tot a fost in frame vineri :D e tare, "micutzu" :D

Lavinia
23rd October 2006, 10:54
asta e parerea ta... un copil care a ascultat o melodie a lui 50cent si una a lui Iam ce o sa zica?...
dak intelege engleza probabil o sa zik:"c versuri d kkt are 50 cent"...da k mai intelege si franceza o sa zik:"asta da rap adevarat"...si apropo d ntm...k i-a amintit cnv mai sus...sunt unii din fav mei:D

Lavinia
23rd October 2006, 10:55
rapul romanesc este cel mai tare, dar tot mai superb este rockul :D

Placebo - Twenty Years
- Every you Every me
- Meds
- English Summer Rain
- A song to say goodbye
- Nancy Boy

bestialeeeeeeeeeee.....:yeah:

si mai rec yo o mel de'a lor - Special needs

whisper
24th October 2006, 08:42
Ce parere aveti de The All-American Rejects-Move Along ?

Jerry20cm
24th October 2006, 20:26
piesa anului :D

Dream Team&Stoe&Yolo - Cantec de voie buna

Lavinia
24th October 2006, 23:02
move along e uper tare...o am d vreo luna sau 2 si o asc aproape in fiekre zi...si imi mai place si panic at the disco-i write sins not tragedies;roger sanchez-lost;Kanye West&Nas-We major;lee ryan-jump;L. Lohan-very last moment in time;Mary J Blidg&Ja Rule-rainy dayz(o piesa veche da' nu f cun p la noi);hyper-we control;prodigy-u'll be under my wheels;timo maas-release;atb-halcyon;tiesto&armin van buuren-eternity;tisto & maxi jazz-dance 4 life;Suni clay-in a hood near you;oasis-stop cring ur heart out(d la the butterfly effect);remy zero-save me(sallville theme);p.o.d-will you si thinking about forever;natural born chillers-rock the funky beats;phats and small-i can't sleep tonight;lenny kravitz-otherside;pink-stop falling;Reamonn-i need you si strong;silbermond-symhonie;tempo-soy el que tenie que llegar;rihana-you don't love me no,no,no(cover d. penn);sarah conner-living to love you;seal-love's divine;shakira-illegal;siddharta-my dice;simle plan-how could this happen to me;k'maro-femme like you si sous l'oeil de l'ange;skin-lost;stereophonisc-dakota;radiohead-streetspirit(si coveru d la the darkness e tare);the calling-stigmatized;tony yayo-yay got that fire(sau young jeezy-soul survivor..linia melodik e aceeiasi...);yomada-free(cover ultra nate);will smith-loretta si tell me why;mattafix-big city life;yin yang twins & b. spears-boom boom;young buck & lloyd banks-thuggin' till i'm gone;yoyo-only for the righteous...etc...styu k am scris km putzin :P

whisper
25th October 2006, 07:07
Da foarte putin intr-adevar,nu ne mai recomanzi nimic ca mai se poate de abia sunt 9 pagini :ras-plans:
Dar Reamonn -Tonight nu iti place?
Lee Ryan a fost componenet al formatiei Blue?

pinki
25th October 2006, 09:32
e foarte tare reamonn - tonight :D

Sasuke Uchiha
25th October 2006, 16:53
frumoasa melodia !

whisper
25th October 2006, 17:41
Nu cred ca ai nimerit bine cuvintele dar intr-adevar melodia e super :great:

Jerry20cm
25th October 2006, 19:31
fort minor -where'd you go:ok:

si melodia mea si a lu' pinky;) :
panic at the disco - lying is the most fun that a girl could have

pinki
25th October 2006, 20:36
:D without taking her clothes off :) m-ai lasat si pe mine sa completez, ce sweet :D

Sasuke Uchiha
25th October 2006, 20:53
Nu cred ca ai nimerit bine cuvintele dar intr-adevar melodia e super :great:

asa am vrut eu sa le pun :D

u2 - vertigo
Electrical Storm
I Still Haven't Found What I'm Looking For

pinki
25th October 2006, 20:56
si new year's day :D

Jerry20cm
25th October 2006, 21:01
:D without taking her clothes off :) m-ai lasat si pe mine sa completez, ce sweet :D

da , sweet, asa sunt eu:D

pinki
25th October 2006, 21:03
eh, din cand in cand :P eu in schimb sunt tot timpul :D

Jerry20cm
25th October 2006, 21:07
eee da , mai minte lumea, da nici ca tine
o alta recomandare muzicala: e.m.i.l. -vrei

pinki
25th October 2006, 21:10
:P nu-i adevarat! :D

ontopic: va recomand gorija, e super tare :D

pinki
26th October 2006, 00:47
si inca o recomandare, ca tot am bocit eu putin ieri la film :D

travis - love will come true :D super melodie!

si pt somn (care-mi e mie acum) : massive attack :D

Sasuke Uchiha
26th October 2006, 01:31
pink_me f frumos avataru :D:D
travis - driftwood
Side :yeah:

Sasuke Uchiha
28th October 2006, 12:11
U2 and Green Day "The Saints Are Coming" :yeah:

Lavinia
28th October 2006, 13:47
Da foarte putin intr-adevar,nu ne mai recomanzi nimic ca mai se poate de abia sunt 9 pagini :ras-plans:
Dar Reamonn -Tonight nu iti place?
Lee Ryan a fost componenet al formatiei Blue?

d la reamonn imi plac toate mel...asc d prin 2000..aveau o piesa Jeanny...era un feat. q un tip...Xavier nush qm sau cv d genu...
si dap..lee ryan a faqt parte din blue;)
cat dspr recomandari...mai am dstule:P

pinki
28th October 2006, 13:52
xavier naidoo, tot neamt, ca si reamonn astia (dupa informatiile mele ) :D

roni size - dirty beats, cred ca am mai recomandat-o :) e melodia care ma binedispune pe mine mereu :D

LUCKY_AMARU
28th October 2006, 17:51
Ptr baietzii ( se poate si fetele) cu rap SINIK-LE CITE DES ANGES..........200.000 de bucati in prima saptamana vanzari numa in franta ( in alta parte nici nu prea are unde) ........nu e nevoie sa intelegi versurile.....doar simte-le.

whisper
28th October 2006, 17:52
cat dspr recomandari...mai am destule:P
Pai de ce nu mai recomanzi nimic:)

pinki
29th October 2006, 01:18
the fratellis - chelsea dagger :D

r0bby
29th October 2006, 17:55
The Massacre!te pune pe gandit!

Lavinia
29th October 2006, 21:18
xavier naidoo, tot neamt, ca si reamonn astia (dupa informatiile mele ) :D

eshty bn informata:ok:

Lavinia
29th October 2006, 21:23
Pai de ce nu mai recomanzi nimic:)

uite k mai recomand snow patrol-chasing cars si iar o mel mai veche da' kre p la noi nu s-a prea auzit,Keyshia cole-I changed my mind(ft. kanye west)...

pinki
29th October 2006, 22:28
unu' si dan (ocs) - tine pasul cu mine :D

super piesa :ok:

Zabriskie
30th October 2006, 22:13
The Game - It's okay (One Blood).
Mark Morrison feat DMX - Innocent Man
Twista feat Faith Evans - Hope
Jay-Z feat Faith Evans & Biggie - A Dream
DMX - One more road to cross
Tupac & Eminem - One day at a time

Lavinia
30th October 2006, 22:35
apropos d dmx...mi'am adus aminte d o mel de'a lui d prin 98 dak tin yo minte bn..se num sleepin' si e super tare

r0bby
31st October 2006, 11:12
Fast and Fourious 3-Tokio Drifts sondtracks

LUCKY_AMARU
31st October 2006, 14:57
Ptr baietzii mei cu franceza:))..si cu rapu....Booba-Le Duc de Boulogne......rohff-Un bonne journee......sinik- ne dis jamais.......rohff-Regrette.......Sinik-Rien N'a change...Booba-Jusqu'ici tout va bien si inca una ...Booba- Pitbull...doritoti pot sa ma contacteze

Lavinia
31st October 2006, 20:25
apropos d rap frantuzesc...cand am fost in frantza auzeam mai mereu o mel super tare..da nush nici cn o canta,nici qm se num...doar k era cv q "frère" si alte rude..."moi je n'ai pas de frères.."...cel putzin asta intelegeam yo..dak avetzi makr o idee c mel ar putea fi sa-mi zicetzi si mie pls:D...styu k v-am dat km "multe" informatii...

Lavinia
31st October 2006, 20:33
cred k am aflat dint'o prostie...se num moi j'ai pas si o canta soprano...si am mai aflat k intelegeam si versurile patrial aiurea...oriqm rec mel

Kainsashiki
1st November 2006, 00:46
Andreea Balan & Keo - Nu stiu sa fiu numai pentru tine

White Shadow
1st November 2006, 03:27
Obie Trice ft Akon - Snitch
Akon ft.Styles P - Blown Away

TaciAcolo
1st November 2006, 11:38
Gutza merg pe drum cu ploaia-n fatza:happy :happy

whisper
2nd November 2006, 00:19
Stiu ca e cunoscuta dar totusi:
Akon-Smack That

White Shadow
2nd November 2006, 01:14
da....dar îi superba melodia.

r0bby
2nd November 2006, 09:00
stiu..e cunoscuta..o canta akon cu eminem....

Sasuke Uchiha
2nd November 2006, 12:49
K-maro - Femme like you :D

pinki
2nd November 2006, 14:27
eu de ce n-o stiu? :hmm:

aaa, poate pt ca nu ascult rap :happy

Bumbescu
2nd November 2006, 15:11
eu de ce n-o stiu? :hmm:

aaa, poate pt ca nu ascult rap :happy

Adevarul e ca ar tr sa schimbe numele threadului in "muzica rap":D
Horror...

LUCKY_AMARU
2nd November 2006, 16:06
valiente daca tot iti place k-maro vezi Histoires de luv sau Million Dollar Boy.....in general toate mel de pe albumu Million Dollar Boy....
Si ma bucur ca se recomand rap pe acest thread......si inca unu de calitate nu rap oarecare............peace:d

Lavinia
2nd November 2006, 21:22
K-maro - Femme like you :D

si Crazy,sous l'oeil de l'ange,qu'est ce que ca te fout,my lady shi histoire de luv...:D

r0bby
3rd November 2006, 08:55
e veche John Cena-Right Now...misto melodia!

pinki
3rd November 2006, 13:05
delerium cu sarah mcceva - silence, super tare melodia :ok:

Lavinia
4th November 2006, 15:08
aq faq apel la cun voastre in materie d muzik nemteask...qm se num mel si cn o canta?
http://www.youtube.com/watch?v=MtLcvkod0aM&mode=related&search=
styu k tre sa recomand mel...da profit si yo d ocazie poate aflu cv legat d mel ac

recrutu03
4th November 2006, 16:31
sper k s nu v suparati k mi-am ales si eo k loc d primu' post tocmai threadu' asta :D. Recomandari: Keane-Hamburg , Frank Sinatra-It was a very good year,Chicane feat Tom Jones-stoned in love, Vanessa Mae-emerald tiger, Jhelisa-friedlu pressure, DMX- When i'am nothing si ar mai fi muulte....:) :) :)

recrutu03
4th November 2006, 18:44
melodia s numeste "schau mir in die Augen"si e cantata de solistul trupei "tokyo hotel", un tip ku o latura feminina putin km dezvoltata, cu o orientare sezuala f contesta, un tip dspr kre se spune e homo si k s drogheaza...orikm el canta chiar mijto,are cva voce...
Tre s v recomand si Buddy Guy-Watermelon man, Clannad-the golden ball si loch na cailii, Era-braveheart si m rog ar mai fi da cred k deja am dat destule...:)

Lavinia
4th November 2006, 23:37
ms...mi imi zisese altcnv Fonara - Ohne Perspektive..o sa caut ambele variante...ms mult:*

recrutu03
5th November 2006, 12:37
cu placere....mey eo jtiam k bill kaulitz e solistu dl "tokyo h", s imi zici si mie la ce concluzie ai ajuns :)

pinki
5th November 2006, 14:17
lupe fiasco - daydreamin'

super tare melodia... :ok:

Lavinia
5th November 2006, 15:58
am ajuns la concluzia k intr'adevar asa se num mel da' o canta Ina Deter...

MagicTouch
6th November 2006, 19:13
Oliver Shanti & Friends - in special albumul Well Balanced (1995) dar si celelate albume merita atentie. Desi le am pe (aproximativ) toate "Well Balanced' m-a incantat cel mai mult. Pentru cei carora le-a placut "Dansand cu lupii" le recomand albumul "Dances with wolves" a lui John Barry care contine toate melodiile din film.
Uncle Kracker - Follow Me
Vince Gill - Go rest high up on that mountain
Kenny Rogers - Buy me a rose, The Gambler
Nightwish - Over the hills and far away
Lonestar - Amazed

Lavinia
8th November 2006, 21:27
am ajuns la concluzia k intr'adevar asa se num mel da' o canta Ina Deter...

deci...informatzie gresita...ina deter are o mel q ac nume da e alta mel...p cea p kre am pus'o yo p forum o canta Glashaus...c ti'e si q mel astea...

relansat
19th December 2006, 02:05
Ai vazut o melodie ce`ti place la nebunie, nu ezita s`o treci aici sa afle si colegii tai forumisti. Un schimb de genuri muzicale ar fi foarte util intr`o lume din ce in ce mai diversificata. Sa intelegem persoanele care asculta diferite genuri muzicale, unele mai "ciudate" decat altele, si viceversa. Argumentari: imi place cum da din fund, are o voce faina, multa culoare in videoclip - face juma din melodie, s.a.m.d. Melodii vechi si noi trecute in revista aici, in threadul care se vrea o oglindire a gusturilor muzicale a tuturor persoanelor care pasesc p`aici. Spor la scris si succes in argumentatii :D

relansat
19th December 2006, 14:12
O formatie- ai sa ramai la mata flacau

Melodie de destindere, parodie si tot ce vrei tu, acu` am dat de ea :D

r0bby
19th December 2006, 19:11
O idee buna...ce pot spune..imi place foarte mult:
Haddaway-What is love...mai celebra cunoscuta ca A night at Roxbury soundtrack

sk8t3rool
20th December 2006, 16:49
imi place foarte mult metallica,pt k ma regasesc in versurile lor shi ma linistesc Metallica rule...metal up your as*

r0bby
20th December 2006, 19:28
Nu imi plac artistii fara voce ce se lanseaza peste noapte...

Zabriskie
20th December 2006, 19:38
:D
Cum ar fi aia pe care ii sustii pe alte threaduri?

r0bby
20th December 2006, 19:41
mmm...Pussycats Dols pot spune ca sunt niste "exceptii"...daca la ele te refereai..:D..in rest ma refeream la cei din muzica romaneasca:)

relansat
20th December 2006, 20:23
John Creamer && Stephane K. ft. Rachell Starr - Till There Was You

Imi place la nebunie melodia, o ascult de cateva zile; multa acuratete, imi confera linste.

r0bby
20th December 2006, 20:25
Lordi-Hard Rock Aleluja:yeah:..ma ajuta sa scap de stres si sa ma descarc!:D

Zabriskie
20th December 2006, 20:28
pt liniste, relaxare and all incercati Mozart si Twista feat Faith Evans - Hope. :D:D:D

Kooler
21st December 2006, 10:40
Lumidee - Me And You Imi plac foarte mult versurile. Sunt mortale.

Redboy
2nd January 2007, 12:18
Spike - Amintiri

crek una din cele mai tari melodii de pe albumu` lu Spike ("Relatii cu publicul")

Fergie - Pedestal + alte mel de pe albumu` ei...

mie unu imi place stilul tipei de la Black Eyed Peas :P

Kainsashiki
3rd January 2007, 00:23
upppppppp

Sundaze ft Rebecca - Manana ... trebuie s-o asculti si tu!:)

Kainsashiki
5th January 2007, 15:53
asculta si tu Bruno e Marrone - Choram as rosas.mp3

Lavinia
5th January 2007, 15:59
qué significa "Choram"?

Kainsashiki
5th January 2007, 16:01
choram as rosas = trandafirii plang, in portugheza ...:) gata cu off topicul ca ne cearta Platanu ;)

eu am plecat. t poop. ciao.

Lavinia
5th January 2007, 16:04
bye:kiss:...nu styam ca e portugheza...cu atat mai bine...
rosario flores - como quieres que te quiera

Platanu
5th January 2007, 16:22
choram as rosas = trandafirii plang, in portugheza ...:) gata cu off topicul ca ne cearta Platanu ;)

eu am plecat. t poop. ciao.Hai ma DiabLo,ca nu sunt chiar asa.:D
Am voie sa las 10 mesaje offtopic.

relansat
7th January 2007, 17:51
Revin cu doua piese in "forta":

Eminem - Mockingbird : o melodie mai veche de`a lui pe care am gasit`o printre cd`urile mai vechi in vacanta. E foarte emotionanta piesa, mi`a placut enorm; am ramas in urma:D. De vizionat videoclipu` care face totu`

Nelly Furtado - All good things inca o capodopera a cantaretei. Videoclipu la fel. Incredibil cate piese superbe a putut sa aiba pe acest cd :o:

relansat
12th January 2007, 15:22
Mere Yaar Ki Shaadi Hai - Sharara de melodia asta am uitat. Nu`ntelegeam nicio iota din ce spune, pan`am vazut videoclipu` subtitrat :drak:

r0bby
12th January 2007, 21:45
SteppenWolf-Born to be wild:yeah:.super melodie!:yeah:
:yeah:
http://www.youtube.com/watch?v=8eVLVrNVXfA&mode=related&search=

relansat
12th January 2007, 21:49
Mey, imi place ultimul videoclip a lu` Paris Hilton ... e ca un basm :D

Moshu
12th January 2007, 23:53
imi place formatia Zale..rup totul, de la beaturi, la rime, la mesajul transmis

imi plac deoarece sunt printre putinele formatii de hip-hop romanesc care au ceva de transmis...aproape toate melodiile lor militeaza pentru pace si egalitate intre toti, spre deosebire de majoritatea "cikidaparilor da dupa blocuri" :D

Lavinia
13th January 2007, 19:19
mie imi place mult timo maas - release...poate ptr ca suna putzin mai ciudat...nush exact de ce:D

adriana18p
13th January 2007, 19:30
queen under pressure e superba mai ales la concertul de la wembley '86 freddie are o voce superba
http://www.youtube.com/watch?v=d-xVb1qsPCw

Lavinia
13th January 2007, 19:35
in ultimu timp ascult in prostie anxiety de la black eyed peas...imi plac mult primele 20 sec,versurile si mai ales faptul k e un feat cu papa roach...mel face parte din coloana sonora de la you got served...

relansat
16th January 2007, 11:29
Bobinez pe zi de cel putin trei ori pe zi John Creamer-Till there was you si Last night i was dreaming melodii care imi plac foarte mult datorita beat-ului imprimat. Singurul regret pe care il am este lipsa unui sistem audio care sa se ridice la nivelul melodiei :(

Lavinia
16th January 2007, 20:33
yo ascult asa des florin chilian - iubi...imi plac versurile:happy

Gontel
16th January 2007, 20:58
Cel mai mult ma linistesc cand ascult melodiile lui 2Pac sau Veritasaga.

Lavinia
16th January 2007, 20:59
veritasaga...dap:cool::ok:

irinaidu
27th February 2007, 01:49
sunt f fascinata de o melodie numita " any other world " dar nu sunt sigura cine o canta. cred ca se cheama mika.
si o alta melodie care de asemenea imi creaza probleme. cred ca se cheama " yunona&avos" , cantata de un rus, cred ca se numeste nikolai karachinsov.
" judas" de la depeche mode si " i never saw blue like thet before " cantata de shawn colvin.
ma bantuie melodiile astea zilele astea. nu ma pot opri din ascultat.

ioanav88
28th February 2007, 17:07
:rolleyes: guns-sweet child o'mine si patience le-as asculta non-stop, goo goo dolls-iris, inxs-afterglow, oasis-wandewall &stop crying your heart out,u2-one, electrical storm, elevation, coldplay-speed of sound, jimmy eat world-hear you me, five for fighting-something about you reamonn-star, supergirl si muuulte altele;)

LUCKY_AMARU
1st March 2007, 13:19
iam- strategie d`un pion si revoir un printemps.....

Kainsashiki
22nd April 2007, 14:06
trebuie neaparat sa ascultati Jamie Lewis and DJ Pippi feat Kim Cooper - So sexy. Rupe tot !:D

Kainsashiki
23rd April 2007, 18:58
Tatagalosa - Micromania :yeah:

White Shadow
23rd April 2007, 21:28
trebuie neaparat sa ascultati Jamie Lewis and DJ Pippi feat Kim Cooper - So sexy. Rupe tot !:D

Periculoasa rau melodia asta :yeah:

little_earl
26th April 2007, 18:21
cutting crew - (i just) died in your arms tonight
http://www.youtube.com/watch?v=ZBwVlsa7_gs

LUCKY_AMARU
27th April 2007, 17:42
dace veche e mel frate.............misto oricum......ptr fanii rap....diam's......La boulette........sau tot albumu Brut de femme......

Prome
27th April 2007, 20:43
http://www.youtube.com/watch?v=JFWPeVfWB9o
U2 one cea mai tare mel :D

stefy_deva
27th April 2007, 20:51
dace veche e mel frate.............misto oricum......ptr fanii rap....diam's......La boulette........sau tot albumu Brut de femme......

e super tare melodia aia!;)

LUCKY_AMARU
27th April 2007, 21:56
La boulette?..........asculta tot albumu......iam-Revoir un printemps.......la fel de tare albumu......sau ptr fanii rap-ului german......Bushido-Nemesis.....sau Vendetta

ioanav88
27th April 2007, 22:26
http://www.youtube.com/watch?v=JFWPeVfWB9o
U2 one cea mai tare mel :D

dap, varianta cu orchestra e cea mai faina

Kainsashiki
27th April 2007, 22:36
Margineanu - Pe sub norii de hartie :rock:

miril
27th April 2007, 23:29
Recomand cu mare caldura, ultimul concert aparut pe DVD "Tempodrom Live", din 2006 al "batranilor" de la Tangerine Dream, care anul asta implinesc 40 ani de la infiintare. Sunt si gagici misto! Sa ne traiasca, TD! La mai multi ani de activitate! Pentru cei care nu i-au ascultat, inca, o pot face pe site-ul excelent:

http://www.tangerinedream-music.com/

LUCKY_AMARU
30th April 2007, 20:22
Bushido-Mein Game

White Shadow
7th May 2007, 21:28
sunrise avenue - forever yours

http://www.youtube.com/watch?v=57afcHgYmXY

superba piesa , cel putin mie imi place la nebunie........

Parazitu'1919
7th May 2007, 23:13
Ombladon - Liceenii rock'n Roll

Kainsashiki
14th May 2007, 00:21
Va recomand: Timbaland featuring Keri Hilson & D.O.E. - Way I are

White Shadow
14th May 2007, 02:01
superba piesa :great:

White Shadow
27th May 2007, 13:08
Benassi ft. Angela - Can You Feel it Satisfaction

Kainsashiki
24th June 2007, 22:35
Alternosfera - 1500 :rock:

praf_de_stele
28th June 2007, 20:42
Paolo Nutini - New shoes
e tare! :)

A.k.a
28th June 2007, 21:08
Chamillionaire - In the trunk
Chamillionaire - Rain
Patrice - Soulstorm
Patrice - Music
Patrice - It hurts to be alone

pinki
28th June 2007, 21:24
transplants - diamonds and guns :D

orbette
29th June 2007, 00:20
Sonata Arctica - Under Your Tree :huhu:

georgemp
29th June 2007, 14:02
Melodii cu Rihanna cine vrea:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=122412 :happy.
Un tanar zice ca da pe gratis:D

Kooler
29th June 2007, 14:53
Rihanna - Cry

little_earl
5th July 2007, 12:35
3 Doors Down - Kryptonite (http://www.youtube.com/watch?v=Lg8gEIBs5CU)

ioanav88
5th July 2007, 14:00
e super melodia "Kryptonite" o aveam de mai mult timp, e bine ca ai recomandat-o :D

KiNgAiRrAzOr
17th July 2007, 08:37
Snoop Dogg, Dr. Dre, The Game, Tupac, Cassidy, D12, DMX, Kanye West, Lil Wayne, Birdman, Ludacris, M.I.M.S., Nate Dogg, R. Kelly, Jim Jones, Juelz Santana, Cam'Ron, J.R. Writter, T.I., P. Diddy, Young Dro, Clipse, Slim Thug, Fabolous, Fat Joe, Rick Ross, Lil Jon & Eastside Boyz, Mase, Ice Cube, E40, Sean Paul of Tha YoungBloodz, Lil Scrappy, Dub-C, Young Buck, Pastor Troy, Busta Rhymes, Nas, Chamillionaire, Killer Mike, Lil Flip, Rasaq, Bun B, Krayzie Bone, 8 Ball, MJG, Tha Dogg Pound Gang, Dem Franchize Boyz, Bonecrusher, Baby Huey, Jibbs, Souljah Boy

little_earl
17th July 2007, 11:10
Lupe Fiasco - Hurt me soul (http://www.youtube.com/watch?v=0X7Kvv9aT-8)

StefaniaM
17th August 2007, 11:00
Muse - Knights of Cydonia

Urma - Buy me with a coffee

Snow Patrol - You could be happy

Travis - New Amsterdam

OCS - Nud

gab
19th August 2007, 01:23
tool - lateralus (the whole fuckin' album ;) ) si care mi'au sarit in ochi de pe album: lateralus, parabola, schism, ticks and leeches, reflection

alyosha_87
31st August 2007, 19:12
Nothing else matters,Unforgivem Enter Sandman, One - Metallica sau Apocalyptica :)