PDA

View Full Version : Adobe Acrobat 7



fia
9th January 2005, 13:29
Adobe Systems a lansat versiunea 7 a softului Acrobat pentru crearea si vizualizarea fisierelor PDF, cu caracteristici de colaborare imbunatatite si o versiune beta gratuita a lui Adobe Reader 7 pentru Linux.

Acrobat 7 este oferit in doua versiuni: editia Standard pentru majoritatea celora care vor sa creeze fisiere PDF si editia Professional ce include cateva caracteristici mai speciale. O alta noutate este ca Adobe a decis schimbarea denumirii produsului din Acrobat Reader in Adobe Reader.

Cu versiunea 7 a Reader-ului gratuit se pot adauga comentarii si efectua modificari in fisierele PDF - daca aceste operatii sunt permise de creatorul PDF-ului original si daca acesta a lucrat cu varianta Professional. Idea este de a face din softul Adobe un instrument mai folositor in schimbul documentelor electronice de tipul formularelor sau al ordinelor de comanda.

(c) AgoraNews.Software www.agora.ro

fia
20th January 2005, 22:28
Eu folosesc deja de ceva timp Acrobat Readet 7 (in Win) - ce am observat e ca s-a redus semnificativ timpul de incarcare (fata de versiunea 6)... Thumb up :D

bog_tom
21st January 2005, 04:18
si eu am ajuns la aceeasi concluzie :ok:

Adobe Reader 7.0 (http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html) :cool: