PDA

View Full Version : Inna in finala MTV EMA pentru Best European Act



Gabri3l
6th November 2010, 14:56
E oficial! Inna in finala MTV EMA pentru Best European Act!

Inna este oficial in finala pentru premiul Best European Act la editia din acest an a MTV EMA! Inna se va lupta cu Afromental, din Polonia, Dima Bilan, din Rusia, Enrique Iglesias pentru Spania si Marco Mengoni pentru Italia.

Ramai pe mtv.ro Duminica, incepand cu ora 20:00 pentru a afla daca Inna reuseste sa ne aduca pentru prima data in istorie cel mai prestigios premiu muzical din Europa - Best European Act!

De la ora 20:00 Prezentatorii Alarma ProFM, Sara si Nicolai, iti vor prezenta cele mai tari, amuzante sau penibile faze de la editiile trecute EMA, iar VJ Oana va intra in direct cu cei doi de la Madrid pentru a ne aduce ultimele informatii.

De la ora 21:00 incepe Red Carpet Show, asa ca trebuie sa ramai in continuare pe mtv.ro si pe pagina noastra de Facebook pentru a primi LIVE cele mai noi informatii si barfe de la eveniment.

De la ora 22:00 showul MTV EMA 2010 va fi transmis in direct pe MTV si aici, iar noi continuam sa-ti aducem cele mai tari informatii pe mtv.ro si pe pagina de Facebook!
http://www.mtv.ro/
http://www.innaofficial.com/

Ce spuneti de Inna? Credeti ca are ceva sanse ca sa castige acel trofeu in premiera pentru Romania, maine seara?

zebe
6th November 2010, 15:24
I-auzi... :D

Celso
6th November 2010, 16:29
bravo ei:confused:

cred ca va castiga Iglesias

Gabri3l
6th November 2010, 16:43
si eu cred ca va castiga Iglesias dupa ultimul videoclip scos...... Inna ar putea iesi pe locul 2.
oricum prezenta Innei in finala de 5 este deja o performanta pentru Romania

irinaidu
6th November 2010, 20:44
sa ma scuzati dar eu nu ma simt reprezentata de tipa asta, asa ca mai usor cu performanta pt romania.
de altfel nu imi place nici unul din cei 5. ce fel de categorie e asta. conform cui sunt astia cei mai buni cantareti din europa? aia care chiar canta nu au avut voie sa participe sau cum s-a ajuns la astia?
hai ca nu mai scriu ca ma enervez din ce in ce mai tare.

ps : pe aia din polonia nu ii stiu, asa ca despre ei nu ma pronunt.

Razvan T.
6th November 2010, 21:14
Te scuzam :D

irinaidu
6th November 2010, 21:28
mersi, esti un dragut :P

Gabri3l
7th November 2010, 14:42
show-ul are loc la Madrid... ar fi o surpriza sa nu castige Enrique.

TeBat
7th November 2010, 14:46
Cine-i asta?

Ted
7th November 2010, 16:14
mi se rupe :D

White Shadow
7th November 2010, 16:22
am trait sa o vad si pe asta :happy:happy

Eddy DoubleD
7th November 2010, 16:39
Probabil ca o va "suge" pe acolo si atat.:D

White Shadow
7th November 2010, 16:42
si isi va arata iar tatza...

M.I.B.
7th November 2010, 17:03
Daca bate,bravo,daca nu,mi-e totuna :D

El Pistolero
7th November 2010, 17:18
Probabil ca o va "suge" pe acolo si atat.:D

urat ma din partea ta...

Razvan T.
7th November 2010, 18:53
O castigat asta ceva? :mda:


mersi, esti un dragut :P

Stiu! :P:D

Elgorriaga
7th November 2010, 18:55
Mie chiar îmi plac melodiile tipei, are niște refrene cantabile și care rămîn în minte, deci n-ar fi rău să fie bine (cum se exprima un clasic în viață) și Inna să cîștige.

Însă cărțile par să fie făcute pentru nea Henric Biserici - sau am putea să-i zocem și lui tot Junioru? - că doar joacă pe teren propriu ...

Ted
7th November 2010, 19:18
urat ma din partea ta...

e lumea rea

El Pistolero
7th November 2010, 19:21
O castigat asta ceva? :mda:

da o castigat:)
poate castiga si in seara asta.

Razvan T.
7th November 2010, 19:31
No bine ma ... scuze ca n`am citit prima postare :D

J.Bond
7th November 2010, 19:55
Aoleu, nu stiti ce piese tari are tipa! E invitata la concerte mai peste tot in Europa si nu numai. ;)

zebe
7th November 2010, 19:57
Mda. I-ai citit "versurile"? :D

Ted
7th November 2010, 20:01
Aoleu, nu stiti ce piese tari are tipa!
confirm.le-am vazut intr-un pictorial :D

J.Bond
7th November 2010, 20:05
:lol:

O stiu pe tipa de anul trecut cand a scos albumul HOT. ;)
Nu cred ca va depasi in seara asta po****ritatea imensa de care se bucura Iglesias. Dar oricum are niste piese bune si ea.:D

J.Bond
7th November 2010, 20:08
Hai ca a inceput showul!

Dati acum pe MTV, ruleaza Inna in toata splendoarea ei.:D

PS L-au adus pe Cerebel in platou.:happy

Cristina
7th November 2010, 20:27
sa ma scuzati dar eu nu ma simt reprezentata de tipa asta, asa ca mai usor cu performanta pt romania.


stai calma Irina ca nici pe mine nu ma reprezinta tzoapa asta

TeBat
7th November 2010, 20:38
Aoleu, nu stiti ce piese tari are tipa! E invitata la concerte mai peste tot in Europa si nu numai. ;)

Aoleu! :shocked:

PS: Nici nu ma asteptam la altceva!

Razvan T.
7th November 2010, 21:11
No ma ... ce`o facut mandra ? :o:


stai calma Irina ca nici pe mine nu ma reprezinta tzoapa asta

Te iertam si pe tine :D

Eddy DoubleD
7th November 2010, 21:15
urat ma din partea ta...

Ce e asa urat?:confused:Tu de ce crezi ca au chemat-o acolo?:rolleyes:Sa faca ceea ce se pricepe. Ca la cantat mai putin pentru cei care au urechi.:) Dar partea cu "a suge" o accepta oricine.:D

Macar o sa fie live cateva nume interesante. E singura chestia pentru care ma uit.:cool:

Lordul
7th November 2010, 21:21
va fi surpriza ....va castiga Dima Bilan

El Pistolero
7th November 2010, 21:26
@ Razvan la 22 incepe.

Orice ati zice voi,e cea mai in voga artista de la noi.:D
Cand cineva de la noi o sa cante unde a cantat fata asta si in fata unei asemenea public mai vorbim.
http://www.youtube.com/watch?v=yop1ndUAxLw&feature=player_embedded

rhadoo
7th November 2010, 21:30
mda si struguri sunt acrii...........
in alta ordine de idei,parca il vad pe delaparis pe acolo,asa in spirit patriotic
poate ne si spune cum a fost live:evil:

Eddy DoubleD
7th November 2010, 21:48
@ Razvan la 22 incepe.

Orice ati zice voi,e cea mai in voga artista de la noi.:D
Cand cineva de la noi o sa cante unde a cantat fata asta si in fata unei asemenea public mai vorbim.
http://www.youtube.com/watch?v=yop1ndUAxLw&feature=player_embedded

Si? Cu ce ma incalzeste pe mine asta? Muzica ei tot de toata jena ramane.:) Ca cineva ii inghite rahatul romanesc e altceva.:)

White Shadow
7th November 2010, 21:52
in linkul postat de Raul ii iese tatza afara...

El Pistolero
7th November 2010, 22:00
Si? Cu ce ma incalzeste pe mine asta? Muzica ei tot de toata jena ramane.:) Ca cineva ii inghite rahatul romanesc e altceva.:)

Da cine a zis ca trebuie sa te incalzeasca?Nu inseamna ca daca tie nu iti place e rahat.
E apreciata de foarta multa lume din strainatate.In Romania nu,ca asa suntem noi romanii...

Eddy DoubleD
7th November 2010, 22:01
Mancatori de rahat.:D

E apreciata ca e pitzipoanca, lasa sa se vada, are ce arata si...si atat.:) Asta e tot ce conteaza.

zebe
7th November 2010, 22:07
Da cine a zis ca trebuie sa te incalzeasca?Nu inseamna ca daca tie nu iti place e rahat.
E apreciata de foarta multa lume din strainatate.In Romania nu,ca asa suntem noi romanii...

Ei, nu poti sa zici ca nu-i apreciata in Romania. Altii nu-s apreciati aici.

Ted
7th November 2010, 22:13
Da cine a zis ca trebuie sa te incalzeasca?Nu inseamna ca daca tie nu iti place e rahat.
E apreciata de foarta multa lume din strainatate.In Romania nu,ca asa suntem noi romanii...

really? asculta atunci parerea adevaratilor artisti romani despre persoana in cauza
pana la urma, pe principiul "nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie" : da, "muzica" ei e de rahat :)

TeBat
7th November 2010, 22:13
@ Razvan la 22 incepe.

Orice ati zice voi,e cea mai in voga artista de la noi.:D
Cand cineva de la noi o sa cante unde a cantat fata asta si in fata unei asemenea public mai vorbim.
http://www.youtube.com/watch?v=yop1ndUAxLw&feature=player_embedded

Raule, fara suparare, dar ala e un mare *****.

Se pare ca am uitat ce inseamna muzica!

Eddy DoubleD
7th November 2010, 22:14
Raule, fara suparare, dar ala e un mare *****.

Se pare ca am uitat ce inseamna muzica!

Nu. SIGUR am uitat ce e muzica.:)

El Pistolero
7th November 2010, 22:22
Bine ma rockerilor.Ascultati ce va place:D

Atat timp cat vinde bine si e ceruta peste tot,nu vad care e problema.
Asta vrea publicul din ziua de azi,din pacate pentru unii.:D

rhadoo
7th November 2010, 22:27
ceausescu e de vina,daca o lasa pe corina chiriac si pe anjela similea,sa vezi ce concerte mai trajau pe la paris:happy
de ce nu incercam asa?de cand suntem in europa,nimeni nu sa inghesuit vreodata la vreun concert in care a cantat un roman,romanca,pana acum
nu va place?este ok
oricum sunt sigur ca inna o sa fie foarte afectata!:happy
am uitat savoy si pe mirabela dauer
de morti numai de bine

Cristina
7th November 2010, 22:30
Daca vinde bine si e ceruta peste tot nu inseamna neaparat ca e o cantareata buna!A auzit-o cineva cantand live?E patetica!A auzit-o cineva vorbind in engleza?E si mai patetica!
Faptul ca e si comerciala nu e neaparat un indicator de calitate.

El Pistolero
7th November 2010, 22:35
Daca vinde bine si e ceruta peste tot nu inseamna neaparat ca e o cantareata buna!A auzit-o cineva cantand live?E patetica!A auzit-o cineva vorbind in engleza?E si mai patetica!
Faptul ca e si comerciala nu e neaparat un indicator de calitate.

Pai tu ai merge la un concert stiind ca cineva canta prost sau ai mai cumpara un CD cu un artist care canta prost?

Cristina
7th November 2010, 22:38
Citeste si continuarea!:P

rhadoo
7th November 2010, 22:42
Citeste si continuarea!:P

fiecare invata engleza de unde vrea,ca ea ales sa invete de pe Cartoon Network,nu cred ca e asa mare problema:D
da de cantat,canta si e si buna,rau

El Pistolero
7th November 2010, 22:45
Citeste si continuarea!:P

nu ma intereseaza ce engleza stie ea.important e sa cunoasca piesele.mai are timp sa invete engleza.

irinaidu
7th November 2010, 23:17
Da cine a zis ca trebuie sa te incalzeasca?Nu inseamna ca daca tie nu iti place e rahat.
E apreciata de foarta multa lume din strainatate.In Romania nu,ca asa suntem noi romanii...

nu, dar daca mie nu-mi place atunci clar e de ***** :D

eu m-am hotarat sa fiu masochista si sa ma uit la ema. in primul rand as vrea sa vad si niste artisti europeni daca tot se cheama ema. in rest aceeasi muzica de ***** pe care o auzi pe la mtv si posturi de genul kiss fm si radio zu, daca nu ai noroc in viata.
totul pana acum mi s-a parut ingrozitor iar acum ca justin bieber e best male act pot sa ma culc linistita, lumea muzicala e fara scapare.

si daca mai aud o daca numarul vanzarilor ca motiv pt care ar trebui sa-mi placa de cineva , chiar ma enervez. nu ar putea sa ma intereseze mai putin cati bani a facut inna sau lady gaga sau alte talentate din astea. singurul aspect care ma intereseaza e ca banii dati lor sunt bani care nu merg spre muzica adevarata.
si doar pt ca publicul le place , asta nu arata ca ele au talent ci ca sunt multi oameni care asculta muzica de doi bani.

zebe
7th November 2010, 23:20
fiecare invata engleza de unde vrea,ca ea ales sa invete de pe Cartoon Network,nu cred ca e asa mare problema:D
da de cantat,canta si e si buna,rau

Hehe, pai eu de pe Cartoon am invatat engleza. Pe de alta parte, is convins ca Inna are/a avut prof de engleza personal si asa "a invatat" engleza. Si tot nu leaga doua cuvinte corecte. :) Oricum, nu conteaza asta asa de mult. Important ii ca nu-mi place. Nu-mi plac nici restul celor nominalizati, deci e ok. :D

Haha, Justin Bieber. :D

relansat
7th November 2010, 23:21
inaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!
e buna shtoarfa, pesa de pesa :cry:
fortzaaaa innnnaa!!!
cea mai buna pesa a ei:10 minute
cea mai slaba:sun is up

irinaidu
7th November 2010, 23:25
Hehe, pai eu de pe Cartoon am invatat engleza. Pe de alta parte, is convins ca Inna are/a avut prof de engleza personal si asa "a invatat" engleza. Si tot nu leaga doua cuvinte corecte. :) Oricum, nu conteaza asta asa de mult. Important ii ca nu-mi place. Nu-mi plac nici restul celor nominalizati, deci e ok. :D

Haha, Justin Bieber. :D

zebe, te-a emotionat si pe tine justin bieber ca best male act, nu??? :evil:
sincer pe mine cred ca ma seaca enrique mai tare decat inna. nu din alt motiv decat ce peste melodiile lui junior dau mai des. iar video clipurile juniorului sunt exasperante, cum sufera el invariabil in toate.

zebe
7th November 2010, 23:26
zebe, te-a emotionat si pe tine justin bieber ca best male act, nu??? :evil:

Profund. :D

Gabri3l
7th November 2010, 23:50
va fi surpriza ....va castiga Dima Bilan

se pare ca a castigat italianul...



Ke$ha este prima castigatoare la editia MTV EMA 2010! Ke$ha castiga la categoria Best New Act in lupta cu Justin Bieber, Plan B, Jason Derulo si B.o.B.!

Lady GaGa castiga primul premiu dintre cele cinci categorii la care a fost nominalizata! Lady GaGa castiga premiul pentru Best Female in defavoarea lui Katy Perry, Miley Cyrus, Shakira si Rihanna!

Paramore castiga Best Alternative la EMA 2010 in fata celor de la Gorillaz, Gossip, Vampire Weekend si Arcade Fire!

Trupa Bon Jovi primeste premiul Global Icon pentru activitatea din intreaga cariera, premiu acordat in premiera in istoria MTV EMA! De cand s-a format in 1983, Bon Jovi a vandut peste 125 milioane de albume in toata lumea, a sustinut peste 2700 de concerte in 50 de tari si a primit numeroase premii si laude, fiind admisa inclusiv in prestigioasa UK Music Hall Of Fame si Songwriters Hall of Fame.

Katy Perry castiga premiul la categoria Best Video pentru videoclipul "California Gurls"!

SURPRIZA!!! Desi Eminem era considerat favorit, Justin Bieber castiga premiul la categoria Best Male in lupta cu rapperul, Usher, Enrique Iglesias si Kanye West!

Linkin Park castiga premiul pentru Best Live Act in fata celor de la Bon Jovi, Muse, Kings Of Leon si lui Lady GaGa!

Eminem castiga premiul Best Hip Hop la EMA 2010!

Din pacate Inna nu a reusit sa ne aduca pentru prima data in istoria EMA premiul pentru Best European Act. Premiul a fost castigat de reprezentantul Italiei, Marco Mengoni.

Tokio Hotel a castigat premiul pentru World Stage Performance!

Shakira primeste premiul Free Your Mind din partea celor de Thirty Seconds To Mars. In semn de recunoastere pentru munca depusa de ea pentru a da acces la educatie copiilor din intreaga lume, vedeta columbiana Shakira primeste acest premiu din partea MTV. Devotamentul Shakirei fata de actele de caritate a fost constant in toata cariera ei si, desi ajuta diferite organizatii, toate au acelasi scop: sa asigure accesul la educatie pentru 69 milioane de copii.
MTV Romania - Vezi aici cine sunt castigatorii MTV EMA 2010! (http://www.mtv.ro/stiri/muzica/vezi-aici-cine-sunt-castigatorii-mtv-ema-2010)

zebe
7th November 2010, 23:53
Justin Bieber, Tokio Hotel, Miley Cyrus... :D
Imi place, in schimb, ce vad la alternative.

irinaidu
8th November 2010, 00:02
miley cyrus prezentand bet rock award. seriously ????
si a castigat 30 seconds to mars. sincer mie jared leto imi place mai mult ca actor. iar prestatia lor live de la ema nu m-a emotionat deloc.

si sa mai spun ceva daca tot ma aberez in seara asta. ar trebui sa-i spuna cineva solistului de la tokio hotel ca pt the fierce look you should also be fierce nu sa ai melodiile alea de bla, bla.

Lordul
8th November 2010, 08:53
la asta chiar nu ma asteptam.....cine e Marco Mengoni si ce canta ? ca nu prea am auzit de el

Cristina
8th November 2010, 09:01
Cum, n-a castigat faimoasa noastra artista?:shocked:Nesimtiti astia de la MTV,nu stiu sa aprecieze valorile!:mda::D

Celso
8th November 2010, 09:45
Doamne ce de cunoscatori in ale muzicii pe aici:D!!! :shocked: pe mine nu ma impresioneaza, dar nici nu ma deranjeaza ce canta ea ... ascult si trec mai departe. Chiar e de apreciat ce a reusit proiectul asta Inna pana acum (e clar ca baietii de la play&win au stiut ce fac) ..muzica asta houseo-danceo-tranceo:D romaneasca a inceput sa fie destul de bine primita pe alte plaiuri, paradoxal.

Simt si un pic, dar un pic:drak: de invidie din partea fetelor!

Vandam
8th November 2010, 09:51
Pacat, eu am sustinut-o :D :D:D

http://www.youtube.com/watch?v=_X1xSZcFwR4&feature=player_embedded#!

http://www.a1.ro/galerii-foto/inna/van-damme-a-dat-buzna-peste-inna-103694.html

Kooler
8th November 2010, 10:48
Ce de oameni rai mai sunt pe aici, mai... Inna e chiar foarte tare, si pe mine ma intereseaza produsul final, adica fix muzica, si nu mai conteaza ce engleza stie sau mai stiu eu ce face in afara scenei sau studioului, in conditile astea nu ar mai trebui sa ascultam Eminem pentru ca si-a dat in judecata mama, Michael Jackson ca e acuzat de pedofilie, etc. sau mai stiu eu ce scriu ziarele despre vedete. Asa e in viata unii sunt doctori, ingineri, savanti, iar alti sunt artisti.(ce e trist e ca majoritatea sunt nimic). Te bucuri ca esti contemporani cu ei si mergi mai departe.

zebe
8th November 2010, 11:07
Suntem rai ca nu ne place?

Fly like you do it like you're high like you do it like you fly like you do it like a woman! Nigga wut? :D

Cristina
8th November 2010, 11:57
:cry:

Zebe,eu niciodata nu intelegeam ce zice,in afara de :"Fly like you do it...high like you do it...like a woman".:D

Ted
8th November 2010, 12:05
Fly like you do it like you're high like you do it like you fly like you do it like a woman! Nigga wut? :D
say what? :yeah: eu ma bucur ca sunt contemporan cu inna, deci nu fi impertinent :D

Kooler
8th November 2010, 12:28
Da, cred ca eddie era ala rautacios. Oricum Cannibal Corpse au versurile mai inteligibile decat Inna.


DZrVCR5uV-8&feature=related

zebe
8th November 2010, 12:34
Haha, nu-mi place Cannibal Corpse si in general death-ul, dar macar, spre deosebire de Inna, la ei intelegi ceva din versuri daca le citesti si, logic, daca stii un minim de engleza. :)


say what? :yeah: eu ma bucur ca sunt contemporan cu inna, deci nu fi impertinent :D

Scuzele mele. :D

Ted
8th November 2010, 12:46
lol, una e sa nu fie inteligibil si alta e sa nu aibe sens :)

Kooler
8th November 2010, 12:58
Au sens versurile Innei, iar mie imi plac melodiile care au ritm alert, cu beat-uri grele, sunt inteligibile, si transmit un mesaj. Degeaba transmit un mesaj, daca nu e inteligibil. Deci, Cannibal Corpse, e naspa.

Ted
8th November 2010, 13:33
impropriu spus versurile Innei pt ca ma indoiesc ca ea le-a scris (ceea ce e o bila alta pt ea :D)
nu vrei sa dezvolti pe baza versurilor citate de zebe? :)

PS : e clar ca sunt rupt de plictiseala la munca,d-aia tot continui discutia ;)

Cristina
8th November 2010, 13:40
impropriu spus versurile Innei pt ca ma indoiesc ca ea le-a scris (ceea ce e o bila alta pt ea :D)
nu vrei sa dezvolti pe baza versurilor citate de zebe? :)

PS : e clar ca sunt rupt de plictiseala la munca,d-aia tot continui discutia ;)

Deci cred ca s-ar traduce cam asa:
"Zboara ca si cum o faci
Ca si cum esti la inaltime
Ca si cum zbori
Ca si cum o faci
Ca o femeïe."
Ce e asa greu de inteles?:D

SwedishMafia
8th November 2010, 14:05
EMA la madrid..pai,la cati romanasi sunt in espana, innuta putea fi votata mai puternic de diaspora.:D
Cu cine tine innuta, sa stiu daca o vorbesc de bine sau de rau!:D

Eddy DoubleD
8th November 2010, 14:20
Hai ca de data asta diaspora nu a facut diferenta.:cry:

Ce sa zic de EMA? Lady Kaka a luat 3 premii pentru nimicuri, la alternative as fi preferat Gorillaz. Best male - Justin Bieber?:o: Ala nici nu cred ca a atins apogeul pubertatii si toata fetele se uda cand ii vad fata aia de copil retardat.:o: Noroc ca nu a luat si la Best New Act ca doua orgasme consecutive pentru toate fetele care il urmareau pe ala erau cam mult.:o: Best Video pentru K.Perry, nu prea stiu. Mai degraba nu. Linkin Park a luat pentru live:ok: si pacat ca nu au prins si Best Rock, insa a fost o categorie grea. Cyrus sa prezinte categoria de cel mai bun rock? Ce treaba are fatuca aia cu rock-ul?:o: Destul de ok interventiile alora de la Jackass.:cry: Retardati rau.
Cat despre performantele live de aseara, Linkin Park a fost ok.:ok: Si Ke$ha aia sau cum o cheama a avut o prezentare scenica interesanta. Cea mai penala a fost Cyrus din nou. De abia a trecut si aia de 18 ani(daca a trecut ca nu stiu) ca deja o lasa tacsu' sa arate mai mult din ce are pe scena. E normal, trebuie sa intre si ea cu brio in trendul muzicii de astazi.:o:In rest cam atat.

Pe bune ca asta a fost EUROPEAN Music Awards?:o:Ce a fost asa european in afara de locatie?

Kooler
8th November 2010, 14:23
Nu conteaza cine le-a scris, iar din versurile alea eu inteleg alceva. Nu conteaza ce inteleg, dar versurile au multe intelesuri si fiecare intelege cum vrea. 'Fly' are multe intelesuri, zboara, pluteste, 'like you're high' are intelesurile: ca si cum esti la inaltime sau ca si cum esti drogat (dar nu neaparat de droguri). 'like you do it' are ca si cum o faci sau ca imagineaza-ti (vizualizeaza). Nu se traduce intodeauna mot a mot.

SwedishMafia
8th November 2010, 14:32
Pe bune ca asta a fost EUROPEAN Music Awards?:o:Ce a fost asa european in afara de locatie?
Corecta remarca.Premiile se numesc European Music Awards,si-au acordat "European best act",de parca ar fi niste firimituri pentru muzicienii europeni.Mai bine ziceau AMA.Banuiesc ca exista si American Music Awards, sa inteleg ca se intoarce roata?:D baber ala male?!:lol:
Nu vad nicio diferenta intre versurile si prezenta scenica a innutei si a andreei banica.Una e blonda,alta e bruneta,insa ambele se bataiesc si au aceleasi versuri.

Ted
8th November 2010, 14:52
Nu conteaza cine le-a scris, iar din versurile alea eu inteleg alceva. Nu conteaza ce inteleg, dar versurile au multe intelesuri si fiecare intelege cum vrea. 'Fly' are multe intelesuri, zboara, pluteste, 'like you're high' are intelesurile: ca si cum esti la inaltime sau ca si cum esti drogat (dar nu neaparat de droguri). 'like you do it' are ca si cum o faci sau ca imagineaza-ti (vizualizeaza). Nu se traduce intodeauna mot a mot.

http://i583.photobucket.com/albums/ss274/Darkraven909/Not_sure_if_serious.jpg

oricum, (ca sa mai si incheiam discutia) bravo ei ca prinde in afara,la cata muzica dubioasa exista, fiecare are un loc al sau.

J.Bond
8th November 2010, 16:05
Inna e chiar foarte tare, si pe mine ma intereseaza produsul final, adica fix muzica, si nu mai conteaza ce engleza stie sau mai stiu eu ce face in afara scenei sau studioului, in conditile astea nu ar mai trebui sa ascultam Eminem pentru ca si-a dat in judecata mama, Michael Jackson ca e acuzat de pedofilie, etc. sau mai stiu eu ce scriu ziarele despre vedete. Asa e in viata unii sunt doctori, ingineri, savanti, iar alti sunt artisti.(ce e trist e ca majoritatea sunt nimic). Te bucuri ca esti contemporani cu ei si mergi mai departe.

De acord 100% cu Kooler mai sus.:ok:

Si felicitari Inna pentru melodiile ei care au facut de vreo 2 ani inconjurul Europei(si nu numai)!;) By the way, am vazut ca melodiile ei sunt difuzate chiar si pe unele arene sportive de fotbal sau la unele turnee de tenis, in pauzele dintre seturi.:D

irinaidu
8th November 2010, 19:42
apropo de best european act- din cei nominalizati polonezii mi s-au parut cei mai ok. daca era sa aleg din gasca de nominalizati , in care de altfel erau naspa toti, pe astia i-as fi ales. marco, italianul, e un baietel ce a devenit cunoscut la un fel de megastar, varianta italia.

discutia de aici e haioasa rau.
cristina traducerea ta e bestiala !!! parca facusera si astia de la vita de vie o traducere haioasa la o melodie de-a lui snoop dog. si daca tot suntem la versuri acum ascutl " laugh, i nearly died ", cam asa sentimente imi trezeste minunata muzica promovata intens de mtv.

in rest, sincer comentariile noastre nu prea au rost. eu consider ca ce face inna si alte pipite de romania si de pretutindeni nu e muzica. dar daca unora le place, treaba lor. ce ma seaca pe mine e ca industria muzicala a devenit atat de monotona, ca nu mai e loc pt diversitate. nu as avea nimic cu muzica de doi bani daca nu ar reprezenta 99% din ce e promovat pretutindeni. as vrea sa vad cu companiile ce produc muzica isi mai asuma si riscuri, cum mai cauta si noul ( sau vechiul daca e bun :P )

alfoon
29th January 2011, 12:55
pacat ca nu a castigat Inna ca merita........