PDA

View Full Version : Am ceva cu oltenii?



Pages : [1] 2

Vadim
7th January 2005, 21:32
Stiu ca de la inceputul anului unii olteni au fost banati definitiv de pe acest forum, dar eu cred ca ei singuri au cerut-o. Asta conteaza mai putin acum. As dori sa va intreb ceva pe voi si sa raspundeti sincer la poll: am eu ceva cu oltenii?

Eu stiu ca nu am nimic cu nimeni, insa doresc sa vad cum au fost interpretate actiunile.

Mentionez ca orice mesaje de scandal vor fi sterse, dar sint bine-venite opiniile on-topic legate de acele incidente.

Pacala
7th January 2005, 21:39
:D vadim, ce faci acum , nu stii ce ti se intampla si intrebi lumea? :D
intrebarea asta trebuia sa ti-o pui ....nu sa vina cantatorii in struna( eufemism) sa-ti zica ca asa le trebuia, bine le-ai facut, bravo sefu si chestii din astea...... :D

grig_jr
7th January 2005, 21:50
de ce e pe Diverse pollu asta?
pune-l acolo, la voi la scandaluri !

Vadim
7th January 2005, 21:57
Aici este o discutie calma adresata tuturor. Ii rog pe Desdemona si Utilizator ca daca sesizeaza probleme sa propuna imediat banarea celor recalcitranti. Insa sint sigur ca nu va fi cazul. Pina acum votul e strins. :)

Maximus
7th January 2005, 22:11
In mod cert iti place sa inciti. De fapt, esti ziarist, ai scoala mani****rii. Iti place sa fie polemica ca sa se creeze emulatie intre forumisti. Asta ti-e menirea, sa cresti acest forum.
Ai gasit la olteni coarda sensibila. Orgoliul. I-ai zgindarit insa nu ai facut-o intr-un moment foarte bun pentru ei. Si de aici a iesit ce a iesit...
Cred ca mai trebuia adaugata o optiune la poll: "Sunt intrigant?"

Vadim
7th January 2005, 22:16
Daca sint intrigant sau nu, e mai putin important. Ideea e sa vedem cum se reflecta aceste dispute in acest vot. Repet, nu am nimic cu nimeni si nu am facut nimic din dorinta de mani****re sau scandal. Insa daca tu spui asta inseamna ca si acest lucru poate fi o impresie reflectata de acele dispute. Pentru mine asta nu m-ar deranja cit ma deranjeaza acuzele ca am ceva cu oltenii, pe care le consider incorecte si personal ma afecteaza. De aceea vreau sa vad cum sint catalogate acele dispute obiectiv de cei care au citit sau au participat.

Marquise MGP
7th January 2005, 22:17
asa cum poate putine persoane se asteptau am votat a doua varianta desi mai mereu am dat dreptate oltenilor si consider ca pollul asta putea sa cuprinda mai multe variante de raspuns pentrui ca sa gresi de ambele parti in unele situatii si pana la urma nu are nimeni de castigat di "razboiul " asta fara rost.nu mam implicat nici macar cu un mesaj pe "valea plangerii" dar am urmarit ambele tabere si astept sa vad ce va iesi la finalul acestu poll.
ar fi buna o intelegere de ambele parti.
si pana la urma poate ca dracu(vadim ) nui asa de negru si va avea intelegere(intelepciune) incat sa hotarasca cei mai bine pentru un forum de SPORT.
sportivitatea implica fair-play si totodata iertarea face bine tuturor.
nustiu cat de mult conteaza optiune mea in iertarea unor indivizi ca gonzo dar sa vedem ceo fi.eu unu nam nimic de pierdut si nici de castigat.

Maximus
7th January 2005, 22:21
Eu am impresia ca tu vrei sa te convingi pe tine ca n-ai nimic cu oltenii...

Later edit: Si poll-ul e pus tendentios. Pai eu vrea sa raspund cu DA la intrebarea threadului iar obtiunea e "Da, i-am banat pe olteni fara motiv". Putea fi simplu da. Asa nu va vota nimeni Da pentru ai avut motive sa-i banezi...

Vadim
7th January 2005, 22:23
Nope. Eu vreau sa vad perceptia.

grig_jr
7th January 2005, 22:24
mai pune o optiune : NU NE PASA. go away !

Zapada
7th January 2005, 22:28
Da Vadime, i-ai banat pe olteni fara sens iar acum vrei niste voturi care sa-ti legitimeze boala sefului care sufera daca e contrazis!

vei primi destule voturi deoarece sunt destui suporteri (stelisti si mai ales dinamovist) care sa voteze vu tine si sa-ti dea dreptate.

sper sa nu se razbune pe tine aceste voturi!

Marquise MGP
7th January 2005, 22:29
vadim nu vrea sa se convinga pe sine ci vrea sa ne convinga pe noi dar totusi undeva intrun coltisor ascuns al subconstientului sau are ceva adversitatte(macar pentru moment) cu oltenii care lau provocat mult prea dur(sau poate nu)..........

Marquise MGP
7th January 2005, 22:33
si ce vrea sa spuna ultima varianta cu "esti oltean!", este ironica sau ce?

Pacala
7th January 2005, 22:34
vadim, doar mutasi locul disputei si incerci sa te autosugestionezi ca n-ai nimic cu noi ... are si grig jr dreptate, poate nu era cazul sa-i stresezi si pe altii cu disputa noastra

Marquise MGP
7th January 2005, 22:38
nu se autosugestioneaza pentru ca el este convins ca are dreptate dar se starduieste sasi convinga si auditoriul.

Adrian
7th January 2005, 23:01
Poolul e facut cu picioarele, asta e clar.
Eu sunt total strain de disputa cu banarile. Nu stiu daca i-a banat pe olteni fara sens, dar stiu ca atitudinea lui (din opiniile lui de-a lungul timpului) e anti-olteana.

ricky
7th January 2005, 23:02
Cam de multisor am evitat sa mai postez pe acest FORUM...

Daca o fac acum este pentru ca as avea doua vorbe sa-ti spun, VADIM.

Foarte pe scurt...

Nu ! Tu nu ai o problema cu oltenii !
Tu ai o problema de...FORUM !
Probabil te-ai plictisit sa tot intri si sa dai CLICK si sa citesti timpeniile mele sau ale altuia...
Daca e sa cautam un vinovat atunci un procent destul de mare il ai TU !
TU esti principalul vinovat de tot ceea ce ( ti ) se intimpla acum pe FORUM !
Cindva, de mult ( parca prin 2003), cind am avut un..."schimb de pareri" cu EDMOND pentru ca stergea mesajele te-ai multumit sa dai din...umar si sa nu iei in seama avertismentele !
Ar fi trebuit ATUNCI sa dai dovada de MODERATOR si sa linistesti lucrurile !
Dar...ai neglijat acest lucru !
EDMOND, altfel unul dintre cei mai harnici (daca nu CHIAR cel mai harnic !) de pe FORUM, si-a continuat munca la fel ca si pina ATUNCI !
Incet-incet insa ti-ai dat seama ca nu se mai intimpla nimic deosebit pe FORUM si vrind sa incalzesti spiritele, dupa ce ai lasat pe unii dintre cei care te inconjoara (in general MODERATORI) sa discute la...limita regulamentului (care limita ?! cine a tras linia...limitei ?), ai reusit sa-i aduci pe unii dintre cei care erau practic din acelasi TEAM in situatia jenanta de-a se certa intre ei !
Nu ma surprinde deloc ca UNII moderatori care in trecut au sarit in apararea ta DOAR pentru faptul ca trebuiau intr-un fel sa-ti multumeasca pentru numire, ASTAZI...sint impotriva ta si iti aduc acuzatii grele !

Dar sa revin la EDMOND...
Te-ai folosit de el ! Ti-a adus o...gramada de iubitori ai sportului pe FORUM !
Apoi, in primul moment cind omul era intr-adevar la strimtoare l-ai parasit ca un las !
Cum spunea cineva : ti-ai aratat adevaratul caracter !
Aproape ca l-ai lasat sa fie LINSAT !
Citindu-ti unele mesaje am constatat ca de fapt TU ai fost cel care i-ai atitat pe olteni UNII impotriva altora !
Stiai ca sint orgoliosi !
Ai folosit prilejul acesta (cind echipa merge catastrofal) sa faci "curatenie" pe FORUM ?!
Nu pot sa cred ca OAMENII acestia care te-au ajutat sa-ti creiezi o "BANCA" sint izgoniti acum ca un rahat !
Evident ! O parte din vina o au si ei !
Dar...TU n-ai stiut (sau...n-ai vrut ?!) sa fii o gazda buna !

Te-ai laudat in stinga si in dreapta cu numarul mare de mesaje scrise zilnic !
Nicaieri insa n-ai amintit ca aceasta cota e alimentata de numeroasele concursuri PRONO !
(Chiar si asa insa, trebuie sa recunosc ca, macar pina in momentul cind am avut o prezenta zilnica pe FORUM, OLS este cel mai bun din RO !)
Oricum, pe acest FORUM, pentru tine cel putin, a contat CANTITATEA si nu CALITATEA !
Cu timpul, te-ai inconjurat de un TEAM de MODERATORI mult prea mare pentru un astfel de FORUM !
Pe RA, unde au acces doar MODERATORII, se dadeau lupte grele la care, de cele mai multe ori, limbajul folosit era PESTE ARENA !
Pe “NORMAL”, pentru un astfel de vocabular sau jigniri, UNII erau chiar BANATI !
La un moment dat, am avut impresia ca FORUMUL a devenit un "cimp al MODERATORILOR" !
EI scriau...EI citeau !
In rest, marea majoritate isi posta mesajul la PRONO si...valea !

A existat un moment in care am crezut ca ai atita intelepciune si te retragi pentru citva timp lasind ca lucrurile sa se raceasca !
Ai ratat acest moment !
Pacat !
Poate ca nici n-ai avut intentia sa o faci ?!
E drept ! Alimentind mereu FORUMUL cu scandaluri ai macar speranta ca macar cei care sint implicati DIRECT vor reveni !
Dar, crede-ma, vine si timpul cind oamenii se satura DOAR de scandaluri !

Eu unul, iti multumesc ca mi-ai dat posibilitatea de a schimba citeva pareri cu unii dintre cei care iti viziteaza paginile !
(Mai ai norocul ca multi dintre ei sint oameni de calitate !)
Pastrez placute amintiri !
VADIM ! Sincer, iti doresc sa readuci FORUMUL la valoarea de odinioara !
Iti doresc mult succes in munca pe care o faci (si pentru noi !) !
Fie ca odata, cindva, sa traim vremuri mai bune !

Tuturor forumistilor : TOATE CELE BUNE !

Cu stima (si prietenie)
RICKY

P.S. Am avut 3 momente mai…aprinse pe FORUMUL acesta !
De un lucru imi pare rau : dupa ce SOS l-a jignit pe un “con-frate” am sarit jignindu-l desi nu era treaba mea ! :headbang:
Sper ca d-l VOICULESCU (PUR) sa invete in politica ce am invatat eu pe acest FORUM : “NU RASPUNDE IMEDIAT PROVOCARILOR ! LASA SA TREACA O NOAPTE PESTE ELE ! “
Si-acum ma duc…la somn ! :ok:

RedBaron
7th January 2005, 23:11
Pur si simplu se exagerezi cu tot tambalul acesta. Deja e prea mult... :rosu:

Iti spun eu ca multi nu au sa voteze deoarece nu ii intereseaza si nu vor sa se implice. Ai luat unele decizii, in decursul timpului, fara sa te consulti si cu restul, poate cand se impunea sa faci acest lucru! :rosu: Acum de ce nu esti ferm pe pozitii si nu iti asumi actiunile? De ce te intereseaza parerea celorlalti? Creezi un precedent periculos.

Iti spun parerea mea: daca reiese ca i-ai banat pe degeaba, te cam descalifici ca si Autoritate a forumului si nu vei avea parte de respect si incredere... Pai intra un user nou si vede ca Admin. forumului a banat nedrept un grup de useri. Ce impresie isi face? :no:

Obligi, poate fara sa vrei, pe multi sa intre in "colimatorul" celor in cauza... In loc sa se incerce un fel de normalizare a situatiei si de a calma toata furtuna asta, tu o intretii... Pentru ce? Nu e deajuns ArenA si Valea Plangerii? Se pare ca nu... Cati stiu exact motivul ban-ului? Pe cati intereseaza, lasand la o parte "partile combatante"? Pe nimeni...

In cele din urma, esti oltean? Ce reprezinta ultima optiune?

Re.

Vadim
7th January 2005, 23:15
Ricky, forumul nu sufera in nici un fel. Daca am considerat ca a suferit i-am indepartat pe cei care l-au facut sa sufere. Exemplele sint multiple de-a lungul vremii.

Nu mi se pare ca pronosticurile aduc lumea. Iti pot da statistici cite vrei. Una asa la indemina. La o etapa de divizia a de pronosticuri scriu 200-300 de oameni. Pe zi, cind e Divizia A intra cel putin 350 de membri inregistrati, ca sa nu zic citi altii citesc. Deci nu este adevarat ceea ce spui deloc. Tu de altfel ai un fix cu prono asta. :)

Lumea vine pe Onlinesport adusa de sport si pentru ca gaseste aici discutii civilizate despre sport. Ca unii dintre noi care ne stim mai demult sau ne bagam si la Diverse si in alte discutii care nu au legatura cu sportul este o pentru ca aici in mare masura ai ce discuta si sint oameni de calitate in general. Dar, in mare parte lumea vine aici pentru activitatea extrem de aprinsa (nu ma refer la dispute, ci la numarul de mesaje scrise zilnic). Acum, cind nu e Divizia A se scriu 500-600 de mesaje, cind va incepe sigur se va trece de 1000 zilnic... Onlinesport nu e numai cel mai mare forum de sport din .ro, dar si unul din cele mai mari din Romania (cred ca in top 5) si asta cu toate ca este unul dintre cele mai noi, are numai doi ani vechime.

Cu Edmond_ nu ai dreptate. Daca era cum spui tu, Edmond_ era demult dat afara de Inter si alti olteni care l-au sapat in fata mea. Asa ca nu tine nici asta. Faptul ca a fost in ArenA asta e altceva. Si eu am fost si nu e nici o problema. Faptul ca nu l-am sustinut este o dovada ca sint impartial si ca nu am sustinut niciodata pe nimeni, fiecare e pe barba lui asa cum e normal.

Baroane, nu citesti atent. Era vorba de perceptia legata de dispute, nu de banari. Nu se discuta banarile.

Pacala
7th January 2005, 23:22
vadim, de un singur lucru sint eu nedumerit, ai instigat la aceste certuri involuntar, pur si simplu nu ti-ai dat seama ,sau ai fost impins de unii dintre cei de care te-ai inconjurat... care te-au instigat si care , fapt pe care ti
l-am tot zis, vorbesc cu mult mai urat pe RA decat se vorbeste pe forum , arena etc...... acum nu mai conteza,CEEA CE CONTEAZA ESTE CA TU SA NU DAI IMPRESIA UNUI GRUP CA ESTE VANAT, URMARESTE CA TOTI OLTENII CARE AU VOTAT ,AU ZIS CA ASA AU EI SENZATIA... asta e senzatia noastra pana la urma...... IAR PE DE ALTA PARTE, UNII DINTRE MODERATORI (stii tu cazurile la cine ma refer in special)LASA SENZATIA CA POT FACE SAU SPUNE ORICUI, ORICE FEL DE VORBE, NU VOR PATI NIMIC ORICUM, DE BANAT VOR FI BANATI TOT CEI CARE AU FOST JIGNITI.


sincer, eu nu cred ca esti atat de negru pe cat de vad unii, dar pe de alta parte , iti place sa instigi, si ai fost si instigat de persoane din jurul tau de cea mai proasta calitate, atat morala cat si intelctuala

Dar lasand si asta la o parte, nu atat disputele pe marginea unor subiecte,unele mai interesante , altele mai puerile, deranjeaza...asa e in viata, nu toata lumea are pareri identice....deranjeaza lipsa de forma si continut a unor mesaje, adica mai pe sleau...atacuti ieftine cu injurturi de o vulgaritate extrema ...... de multe ori nu mai ai ce citi pagini intregi...

RedBaron
7th January 2005, 23:25
Ok... poate am inteles eu altceva.
Dar, ideea ramane: nu mai intretine taraboiul acesta. Pe nici un subforum/forum. Mai bine calmeaza lucrurile, cel putin nu le intarata!
Trebuia facut poll-ul asa: Ce parere aveti despre disputa de pe Valea Plangerii? Ce parere aveti de ArenA? a)Buna, mai vreau, imi face placere; b)Nu se preteaza unui forum de sport; c)... d)... Eu zic ca asa puteai lua pulsul comunitatii. Parerea ei. Daca exista o comunitate.
Bun, atat am avut de zis pe tema asta.
Re.

Marquise MGP
7th January 2005, 23:26
lasa banarile vadime ca stim parerile ambelor parti in legatura cu asta si explicane cei cu ultima varianta de raspuns ca incepe sa sune a ironie falsa si lipsita de respect.

gicu
8th January 2005, 03:31
Au gresit ambele parti in tot scandalul asta (pe care l-am urmarit numai partial). In rest, de acord cu opinia lui RedBaron: multi nu stiu motivul banarii, nu-i intereseaza. Si ma rog, nici n-ar trebui sa ne intereseze....

optiunea mea nu exista in poll...asa ca din cele trei propuse aleg pe a doua

Pacala
8th January 2005, 06:25
pai ce faci vadim, votasi pt tine, lui MGP mai degraba ii scapa mana dupa ce scrise in mesaje..... ma mira doar sergio pe care il credeam altfel dar vad ca in ultimul timp ne-a tot muscat de fund total neprovocat....se comporta ca o tarfulita , face pe nevinovata, da ochii pe spate dar nu pierde nici un prilej sa muste ........ :D

Edgar
8th January 2005, 23:32
Un "articol" (http://forum.titrari.ro/viewtopic.php?t=2972) care descrie bine situatia actuala de pe forum. E cam lung, dar merita sa-l cititi.

inter
8th January 2005, 23:37
Cu Edmond_ nu ai dreptate. Daca era cum spui tu, Edmond_ era demult dat afara de Inter si alti olteni care l-au sapat in fata mea. Asa ca nu tine nici asta

ai cosmaruri?
nu uita ca tu ai deschis pe Ra un thread in care te-ai luat de Edmond_ ca modificase mesajele postate de olteni .... si ai facut un scandal imens acolo, dar ai aplicat cu placere aceeasi metoda pe mai multe threaduri deschise in timpul scandalului :evil:

treaba nasoala pt. tine e ca noi oltenii nutrim toti aceleasi "sentimente" pt. "administrator"! :rosu: :jerk:

iulian
8th January 2005, 23:38
Edgar....esti tare...:ok: descrierea perfecta a catorva persoane de pe aici...Felicitari!!!

Hoffa
9th January 2005, 00:11
Daca tot a venit vorba despre disputa lui Vadim cu oltenii si despre trolli,
ar trebui sa ne punem foarte serios problema ce se intampla daca tocmai administratorul forumul si siteului se comporta ca un troll, daca nu cumva unele titluri ale articolelor de pe site nu sint provocatoare, daca nu cunva unele threaduri nu sint deschise in mod intentionat pentru a jigni si mai ales daca nu cumva chiar unii dintre moderatori au toate "calitatile" unui troll, in cel mai bun caz , moderatori ca Edgar si Iulian se comporta ca niste trolli, adica mesaje scurte, care evita discutiile serioase, oricare ar fi subiectul, si se limiteaza la fraze simple care se constituie in atacuri directe sau voalate la adresa participantilor la forum. Edmond, datorita modului cel putin bizar de a intelege sa modereze nu trebuia numit moderator din capul locului.
Chiar deschiderea arenei sau a acestui subiect le vad ca pe operele unui troll, sint facute pentru iscarea unor certuri sau pentru perpetuarea lor.
Ce sa mai vorbim despre deschiderea unor subiecte cand titlurile pe site sint si mai condamnabile. Vadim are trebui sa inteleaga ca asta este impresia pe care o lasa oltenilor, atitudinea lui, sa-i intrebe si pe cei pe care i-a banat daca au si ei impresia ca Vadim are ceva cu ei :drak:

Pacala
9th January 2005, 01:06
ce ne facem mai nenica
cu vatroll si cu trollica
ei nu dorm si nu respira
la banat olteni, aspira

stau pe burta, stau pititi
ochii de pc , lipiti
s-aiba veselia si mandria
ca scapara Romania
de olteni si de Craiova
sa ramana rusofonii
cocosatii si afonii
sa ranjeasca printre gard
ca o baba si-al ei fard

:D

iulian
9th January 2005, 01:17
Cica nu este indicat sa raspunzi ca intarati trollu :D

Pacala
9th January 2005, 01:22
Intere, sa eviti discutiile cu trollica si vatroll ..... oricum, daca o faci, sa folosesti nume din astea de ...scena .......ca trollica si vatroll :D

inter
9th January 2005, 14:15
trollian merge? :D:D

Maximus
9th January 2005, 20:50
Varoll mai bine...

Vadim
9th January 2005, 21:21
Foarte bun acel articol. Arata exact de ce au fost banati acei trolli. Iata citeva citate din acel articol, precum si numele celor care corespund descrierilor.

Moderatorul unui forum poate că nu va reuşi să şteargă imediat mesajele unui troll, dar le va fi cu mult mai greu să-şi facă treaba dacă mesajele trollilor au numeroase reply-uri. Ei mai sunt fortaţi şi să decidă adcă să şteargă sau nu mesajele de la oamenii bine intenţionaţi, care au efectul neaşteptat de a încuraja trollii. - eu si alti moderatori

Unii moderatori trebuie să îndure criticile unor utilizatori care îi consideră “dictatori”, şi că n-ar trebui să şteargă nici un mesaj. Aceşti oameni pot fi dezinformaţi, şi pot să ajungă la această părere ca urmare a parcurgerii mesajelor rămase în urma trollilor, şi nu-şi dau seama că moderatorul a şters deja cea mai oribilă parte din ele. - Ady, Gonzo

Reamintiţi-vă că trollul are încă o alternativă dacă mai are ceva de spus: sunt serviciile de găzduire gratuită pe Internet ale forumurilor. Aşa că trollul îşi poate face propriul său forum, unde poate lua propriile sale decizii asupra tipuli de conţinut pe care îl agreează. - vasile314tzurka, Gigel_Bucur

Cât de mult să ne aşteptăm de la un moderator când e vorba să păstreze principiile liberei exprimări ? Unii trolli găsesc că e o distracţie să afle care e punctul în care cedează un anume moderator. - Ady, Gonzo, Blue, Pimp

Dar poate cea mai dificilă sarcină a moderatorului e să decidă dacă să ia măsuri împotriva unui troll pe care câţiva îl găsesc amuzant.. Unii trolli au o scânteie de creeativitate, pe care decid s-o irosească purtându-se ca nişte rebeli. Există o anume plăcere perversă în a-i urmări pe unii din ei. În cele din urmă, totuşi, moderatorul trebuie să decidă dacă trolluli chiar îi pasă să facă spectacol pentru ceilalţi participanţi la forum, sau face spectacol pentru un singur spectator – el însuşi. - Ady

Toti cei de mai sus sint istorie. Sper ca inca o data v-am convins ca am manageriat foarte bine situatia, fie ca unora le convine sau nu.


ai cosmaruri?
nu uita ca tu ai deschis pe Ra un thread in care te-ai luat de Edmond_ ca modificase mesajele postate de olteni .... si ai facut un scandal imens acolo, dar ai aplicat cu placere aceeasi metoda pe mai multe threaduri deschise in timpul scandalului :evil:

treaba nasoala pt. tine e ca noi oltenii nutrim toti aceleasi "sentimente" pt. "administrator"! :rosu: :jerk:
Una e ca ma iau si alta ca nu l-am "mincat" cum l-ai "mincat" tu si altii. Despre sentimente, sa fiti iubiti, nu sint relevante aici.

Pacala
9th January 2005, 23:57
Vadim, scuza-ma, dar incerci sa justifici niste banari prin explicatii care, logic, nu se leaga.

Pe Ady si Gonzo , ii cunosc ,ce-i drept doar de pe net, dar sint persoane foarte agreabile,simpatice, nu-mi imaginez cum as putea sa ma cert cu ei. Amandoi sint moderatori pe forumul, sa-i zicem oficial, al suporterilor Universitatii Craiova si se comporta ireprosabil , mai bine ca moderatorii de aici ,inclusiv cel de la Craiova ;) care probabil ar fi fost prieten si acum cu noi toti daca n-ar fi fost moderator ,de fapt daca n-ar fi inteles gresit pozitia lui,fata de noi, probabil dintr-o slabiciune de caracter dar nimeni nu-i perfect, pe el l-am iertat, dar daca tu crezi ca e corect ca te-ai luat de Ady pt semnatura aia cu "sintem cei mai buni dintre romani" sau de Gonzo cand, desi nu injurase ,te-ai bagat in disputa pe arena...arena pe care tocmai tu ai inventat-o..........

:D Vad cu uimire ca mai nou il acuzi si pe Inter desi te-a ajutat mult pe forumul asta. Urat din partea ta.
Ca sa nu mai spun ca Ady a fost sufletul forumului, gandeste-te numai la cate mesaje are.
Pe Blue si Pimp nici nu poti sa-i acuzi ca intra prea des pe aici, au intrat dupa ce altii
i-au informat de "luptele de aici" si mai degraba te-au sustinut, adica ne-au zis sa plecam. Pe Blue il cunosc si personal si crede-ma daca l-ai cunoaste personal e imposibil sa nu-ti fie simpatic.
Pe vasile tzurka, chiar daca la inceput am fost in conflict, cand cu atacurile sportistilor la forumul Pandurilor , il regret,o avea defecte, cine nu le are ,dar macar are ceva in cap si era un interlocutor interesant, a deschis prea multe discutii interesante pe forumul de la diverse si trebuie sa recunosti ca e un tip interesant cu care ai ce discuta,nu sint prea multi pe aici cu care poti purta discutii interesante.
La fel whiteblue4ever are un site foarte misto,are un stil misto, de ce ar fi aici atat de "negru"........ idem,Ady,Gonzo,Vasile,Pimp,Vasile tzurka, vazuti troli aici , cand in alte parti sint proprietarii unor situri, forumuri, sau moderatori.

Pe urma ma simt de-a dreptul jignit ca m-ai uitat si nu m-ai pomenit langa ei, ma simt ca un tradator sa nu fiu langa ei :D :(
despre gigel bucur ma abtin sa vorbesc am motivele si parerile mele dar nici el nu cred ca e chiar asa de negru, cum nu esti nici tu si bineinteles nici... eu :D sau ceilalti. Cred ca pana la urma ne-am putea sau ne-am fi putut dar oricum, am putea pe viitor sa ne intelegem. Parerea mea, cat se poate de sincera.

Dar sa stii ca la unele interventii m-am simtit provocat, ma refer si pe forum din partea ta nu numai la adresa mea dar si a altora, dar cel mai mult sint deranjat de unele titluri care apar pe site si unele comentarii complet tendentioase... sa nu ma iei cu ultimul loc Universitatea Craiova bla bla bla..... stii tu la ce ma refer..."tinutul in lanturi" ...multe.....fraze care nu-si au locul ...asta ca sa atingem si problema articolelor....de care nu sint lamurit, tu le scrii sau cine le scrie pana la urma? ...ma refer la titlurile alea rauvoitoare ca majoritatea articolelelor sint preluate si deformate putin in mod rautacios.


P.S. : Iti spun eu...si inca cu mana pe inima, ca sint mult mai potrivite numele astea: Vatroll si Trollica :D

iulian
10th January 2005, 00:06
intrebarea din poll "esti oltean!"...sa aibe legatura cu faima din bancuri a oltenilor ? :D

Pacala
10th January 2005, 00:31
trollica..... :D

iulian
10th January 2005, 00:40
stii bancul cu trollica? :ok:

inter
10th January 2005, 00:42
trollica , vad ca incepi sa postezi pe aici de dragul de a posta ... tu nu esti oltean ... ti-ai expus odata parerea ... drum bun ... ia scuteste-ne de visele tale!

iulian
10th January 2005, 00:47
ups...numa` olteni aveau voie pe aici ?

Vadim
10th January 2005, 00:47
Pacala, atita timp cit citesti e ok, inseamna ca te intereseaza. Nu pot sa iti ofer amanunte legate de site, pentru ca nu mai stiu.

Nu l-am jignit cu nimic pe Inter. Am spus adevarul. Si nu cu intentia de a jigni.

Pacala
10th January 2005, 00:56
Vadim, am citit articolele alea dar iti pierzi cititorii asa si nu e suficient ca articolele respective sa fie citite...... asa poti sa scrii injurataturi pe zidurile din centrul Bucurestiului si te asigur ca vor avea si mai multi cititori.
Sper ca ai citit tot mesajul meu de mai sus....raspunsul mi se pare oarecum departat de context.
Si totusi, din simpla curiozitate , Vadim, cine scrie titlurile alea?

Inter nu merita tratamentul asta, dar sint convins ca stii si tu chestia asta..... Vadime, mai cedeaza si tu, fiecare sa mai lasam de la noi si sa ne gandim ca poate am gresit fiecare...... cand am zis sa gandim ma refer la aproape toata lumea.... la trollica nu e cazul :D ( si de data asta pot spune sincer ca e adevarul , nu jignire ;) ... ) .....

inter
10th January 2005, 00:59
ups...numa` olteni aveau voie pe aici ?

sectiunea cu bancurile parca era in alta parte!

iulian
10th January 2005, 01:09
ups...greseala mea atunci...scuze...dar citind ce scrie trollu pe aici am zis ca s-a mutat :ok:

Vadim
10th January 2005, 02:13
Pacala, pentru informatii legate de continutul siteului poti scrie la contact@onlinesport.ro, eu nu sunt in masura sa iti dau aceste informatii pe care le ceri.

Zapada
10th January 2005, 13:30
Nu mai postati aici ca sa nu mai aiba Vadim motiv sa comentaze.

Ar fi cazul sa inchizi povestea asta Vadime (inchizind thr.) asa cum ai inchis lupta din arena ca orcum nu-si are rostul.

Eu nu mai postez aici si sper ca suporterii U Craiova sa nu mai posteze aici.

Cainele
10th January 2005, 13:40
Vadime , nu cred ca ai ceva cu oltenii in general...observ ca doar cu aceia dintre ei care au exagerat prin tzatzaisme si certuri aiurea...
Foarte bine ca i-ai banat pe scandalagii...si in rest numai de bine.
PS: Vad ca anumiti "amici" ar vrea sa-i urmeze... :D :)

Darkslowstar
10th January 2005, 14:26
M-am implicat in disputa de pe Valea Plangerii si am regretat imediat. Imediat mi-au sarit oltenii in cap pt. ca intamplator nu am fost de parerea lor. Asta ma deranjeaza la olteni. Daca nu esti de parerea lor esti ori prost ori lingau. Nu cred ca Vadim are ceva cu oltenii. Doar ca ii place sa puna paie peste foc si ca a luat unele decizii discutabile (nu vreau sa ma pronunt pt. nu cunosc toate datele). Ulterior s-a vazut (pe valea plangerii) ca a avut dreptate, cel putin cu unii dintre ei.

Cred ca si oltenii gresesc transformand prezenta lor pe forum intr-o vendetta cu Vadim. Nu mai exista si alti oameni pe forum in afara de el? Nu mai gasiti pe altcineva cu care sa vorbiti pe aici?
Imi pare rau dupa unii dintre cei care au plecat si dupa altii sincer, nu (ca sa dau un exemplu din fiecare categorie Vasile si Ady).

Poll nu are optiunile cele mai bune, dar cum am dorit sa votez am ales optiunea 2.

@Pacala: iti raspund aici ca sa nu fim complet OT pe XXX. Thx pt oferta dar nu sunt interesat sa fiu moderator pe unde ai fi vrut sa ma pui tu :). Daca tu crezi ca eu visez sa fiu moderator (= prestator de munca patriotica) si ca asta imi determina pozitia mea in acest conflict, inseamna ca si eu m-am inselat in privinta ta, ca om cu care se poate vorbi si poate ar trebui ca in viitor sa te ignor complet.

Pacala
10th January 2005, 21:52
dark, vrei sa ne uitam pe un anumit mesaj al tau sa vedem daca vrei sau nu asta? :D .. :D ...... in rest fiecare e liber sa creada sau sa faca ce vrea...numai sa fie cu adevarat vointa lui ;)

inter
10th January 2005, 22:39
dark ... pana si jay a renuntat la atitudinea lui anti-olteni ... asa ca raman surprins de cele spuse de tine :D

ps.
am o rugaminte .... restul discutiei il purtam pe ym :p ...

Thanya
10th January 2005, 22:50
Cati ani aveti mey?Valeu.....

Darkslowstar
11th January 2005, 12:43
dark, vrei sa ne uitam pe un anumit mesaj al tau sa vedem daca vrei sau nu asta? :D .. :D ...... in rest fiecare e liber sa creada sau sa faca ce vrea...numai sa fie cu adevarat vointa lui ;)

Ca de obicei ai inteles ce ai vrut tu. Greseala mea a fost sa cred ca se poate vorbi si normal cu tine. Evident m-am inselat. Good day.

Vietnam
11th January 2005, 19:14
Stiu ca de la inceputul anului unii olteni au fost banati definitiv de pe acest forum, dar eu cred ca ei singuri au cerut-o. As dori sa va intreb ceva pe voi si sa raspundeti sincer la poll: am eu ceva cu oltenii?

Vadim ai cererile lor scrise in dublu exemplar cum ca vor sa fie banati permanent? :D
Si doi: ne intrebi pe noi daca tu ai ceva cu oltenii? Rasistule!! :D

Stii care este treaba poate ca unii au meritat-o poate ca nu, dar ar fi bine sa te gindesti si la posibilitatea ca pedepsele sa fie de imagine nu doar executarea in public pe stadion. Ban permanent nu este o solutie. Poate la avertismente repetate sa nu mai aiba voie sa-si puna avatar timp de X luni. Sau sa nu aiba voie la semnatura timp de Y zile, saptamini, luni. Sau sa nu aiba voie sa posteze mai mult de 2-3 mesaje pe zi. evident exemplele pot continua dar este nevoie si de putina programare. Sa stii ca nu cistigi nimic eliminand pe aceeia care nu vor sa accepte regulile tale. Ei trebuie convertiti pe "calea " dreapta.

:rolleyes: A si parerea mea este ca ai un complex de inferioritate fata de olteni - mai ales datorita frumusetii rapitoare, inteligentei extraordinare, seriozitatii , decentei si modestiei tipic oltenesti dar mai ales datorita tinutului neasemuit de frumos al OLTENIEI. Invidiosule ! :happy
Evident ca ai ceva cu noi! :D Cumperi un niste praz? Este arma noastra secreta!

Gerson
11th January 2005, 19:42
nu, vadim crede ca noi avem un complex de inferioritate fata de bucuresteni, cica acolo se da ora exacta :lol: este o civilizatie in bucurestiul ala ceva ce n-a vazut parisul :lol: bucurestenii e frumosi "mancatas" , haolueu si ce dastapti ,e "prima-intaia" , a spus-o de atatea ori vadimul ca numai tu n-ai priceput-o? poate erai plecat cu rambo in vietnam. Pana atunci, cred ca il plateste oierul sa faca propaganda stelei si simte ca oltenii l-ar putea obstructiona pe forum, pe site nu e nici o problema,e plin de atacuri la adresa Craiovei

Vadim
11th January 2005, 21:31
Nu voi, in general cei din alte orase. Asa este peste tot in lume, din cite am observat eu, acel conflict intre capitala si alte orase alte tarii. Nu stiu de ce, dar nu mi se pare o atitudine buna. Partea cu tine vorbind rromanes o ignor, probabil asa se vorbeste prin Canada, nu te condamn. :lol: Mai da si tu pe la scoala, te credeam baiat mai citit, macar niste culegeri de matematica acolo... sa pui mina pe ele sa faci niste cornete. :drak: Esti "bastept".

inter
11th January 2005, 21:33
:D:D gerson ... vad ca momentan cu noi termina.... incepura "cainii" ...

Vadim
11th January 2005, 21:35
Da, pe forumul asta avem cu toti: olteni, ciini, pisici. :D Tot ce prindem, doar sa nu zboare in copac. :evil:

Pacala
11th January 2005, 23:40
@vadim, sa intelg ca ai un fix ? ne uitam pe un anumit mesaj de-al tau sa vezi cum vorbeai tu din capitala despre restul tarii? ...macar de-ai avea cu ce si tot ar fi ceva :D

@dark, sintem chit si eu am crezut la fel despre tine :D ..... intrebasem doar dc ne uitam pe un anumit mesaj de-al tau :D ....... nu de alta dar desele tale interventii....
noroc!

BornWild
12th January 2005, 05:24
Vadim, lasa vrajeala ca sunteti un grup care actioneaza fara nici o noima.Uite, pe mine de exemplu m-ai banat acum ceva timp fara nici un motiv la sugestiile unor "cunostiinte".Ca drept dovada a nevinovatiei mele, acel ban mi-a fost retras in scurt timp.........probabil ca grupul din care faci si tu parte aveti un complex de inferioritate fata de o regiune si niste oameni care nu au acceptat,nu accepta si nu vor accepta niciodata sa le fie patata mandria de a fi oltean
Voi credeti ca fiind din capitala aveti ceva in plus,dar haideti sa nu apelam la istorie ca sa vedem cum decurg lucrurile.
Tratati Oltenia asa cum e ea,INDEPENDENTA DE TOTI SI DE TOATE!
Este o stare de spirit care nu aveti cum sa o intelegeti voi,aceasta stare se simte ,iar la momentul in care un oltean isi vorbeste de obarsii, o face cu emotie si cu deosebit respect,acest lucru nu e valabil si pt cei din alte regiuni asa ca,lasati oltenii in pace pt ca ei sunt un capitol aparte de care aceasta tara trebuie sa fie mandra.
Iar pt a te mai lumina putin si a-ti da seama ce vreau defapt sa iti spun, voi apela la unele exemple venite din afara granitelor tarii.Oltenii sunt si vor sa ramana independenti la fel ca si corsicanii si marseillezii la francezi ,catalanii si bascii la spanioli sau napoletanii si sicilienii la italieni.
Pt voi devine o bizarerie faptul cum pot oltenii sa tina la echipa lor favorita,dar pt un oltean este ceva normal ca atunci cand pronunta cuvantul :"Stiinta" ,ochii sa i se umezeasca si prin corp sa-l treaca fiori.Patima noastra e ceva la care multi dintre voi ravnesc insa nu au cum sa o aiba fara o sorginte olteneasca.
Ne pare rau ca nu aveti si voi privilegiul de a fi oltean ca sa va bucurati cu adevarat de o iubire fara margini si neconditionata.
Probabil ca unii dintre voi au auzit ca in Oltenia un parinte nu trebuie sa spuna povesti cu feti frumosi si Ilene Cosanzene,pt ca plodul sau il pune sa ii povesteasca de Balaci ,Lung,Stefanescu ,Negrila ,Geolgau etc si mai tarziu sa invete ca pamantul pe care traieste l-a aparat Mihai Viteazu, Tudor Vladimirescu sau Iancu Jianu.Cum poate acel copil sa nu fie mandru de neamul din care se trage?
Vadim,prin asta sper ca ai luat o lectie de "oltenism" si pe viitor sa intelegi ca oltenii trebuie tratati altfel.
Merci

Vadim
12th January 2005, 12:16
Bornwild, las-o-n buze...

Canadianu
12th January 2005, 12:35
de ce nu a fost inclusa in sondaj optiunea "Esti stelist? :) "

Vadim
12th January 2005, 12:41
Pentru ca una la misto era deja de ajuns.

ieppy
12th January 2005, 12:42
Pai noi vorbim serios

Maximus
12th January 2005, 12:42
Buna asta ieppy...

Vadim
12th January 2005, 13:22
Pai noi vorbim serios
Tu vorbesti stegarule? Sau traiesti si tu zilnic la Viena emotia de a fi oltean? :D

ieppy
12th January 2005, 13:24
Eu sunt juma oltean Vadime, vreo problema? sa imi fac griji ca o sa scrie ban sub numele meu? :D

Uite fa si tu un poll: E VAdim stelist? Sa vezi rezultatul.

Vadim
12th January 2005, 13:32
Daca imi arati pe forumul asta unde am spus eu ca sint stelist, maninc pagina. Daca nu imi arati, lasa-ma sa te banuiesc ca esti stegar traind zilnic emotia de a fi oltean. Si eu sint pe jumatate cyborg. Vreo problema?

ieppy
12th January 2005, 13:34
Da ce trebuie sa scrii? Se vede din comentariile de pe forum si de pe pagina. :D Tu poti sa crezi ce vrei, ca lumea stie despre mine ce sunt la fel cum stie despre tine.

Vadim
12th January 2005, 13:39
Serios? Da-mi te rog si mie un exemplu, ca la intrebarea de mai sus nu ai putut sa imi raspunzi. Si ca sa vezi ca sint de gasca, nu numai de pe prima pagina, ci de oriunde din site. Oricum, eu nu mai am de-a face cu siteul de aproape doi ani, dar tu da-mi oricum. Poti sa imi dai exemplu si de pe forum.

ieppy
12th January 2005, 13:46
Vadime, exemple sunt destule, nu am timp si nici chef sa le caut. Daca nu ma crezi pe mine intreaba in stanga si in dreapta poate dai de centru.

Vadim
12th January 2005, 13:52
Am inteles, stinga si dreapta spun treaba asta fara sa aiba vreun argument. Spui "se vede din comentariile de pe forum si de pe pagina", dar nu dai nici un exemplu. Incep sa cred ca ai dreptate cind spui mai sus ca esti jumatate oltean.

Ia citeste asta, tot pro-Steaua e? http://www.onlinesport.ro/Html/contact/opinii/1.shtm

Inca un lucru. Daca tin cu o echipa de ce sa nu recunosc, mi-o fi rusine?

Vietnam
12th January 2005, 14:10
Am inteles, stinga si dreapta spun treaba asta fara sa aiba vreun argument. Spui "se vede din comentariile de pe forum si de pe pagina", dar nu dai nici un exemplu. Incep sa cred ca ai dreptate cind spui mai sus ca esti jumatate oltean.

Daca nici cuvintele subliniate mai sus ( impreuna cu restul cuvintelor dinainte ) nu reprezinta parerea ta subiectiva fata de olteni atunci ce o fi?

Deci raspunsul pe care il cautai dar de care nu erai constient :rolleyes: , este ca AI CEVA CU OLTENII !!! :mda:
Vadim ai facut armata? Ai avut cumva plutonieri olteni? Am auzit ca sunt foarte rai...poate ai ramas cu ceva sechele de atunci :evil: !?! Sau cumva nu ti-au eliberat pasaport de oltean si de aceea esti rau cu noi???

Vadim , omule, imi pare rau ca ai idei preconcepute fata de olteni, sa stii ca daca ai intilnit poate numai indivizi care nu ti-au placut asta nu inseamna ca toti suntem asa. Generalizarea o fi si ea buna citeodata ca si statistica dar incearca sa ne vezi cu alti ochi....
:cool: Eu banuiesc ca tu vii din zona Moldovei! Ai rude moldovene? Poate asta ar fi o explicatie ....

ieppy
12th January 2005, 15:10
Mde Vadime, tu zici ca nu ai nimic cu oltenii insa cand vrei cica sa "ataci" pe cineva ii zici ca e oltean ceea ce s-ar traduce dupa logica ta(aia care e) ca acea persoana ar fi proasta sau mia stiu eu ce. E treaba ta la urma urmei, dar eu ma gandeam ca tu ca admin al acestui site ar trebuii sa nu ai idei preconcepute. Cand colo esti cel mai rau dintre toti.

Canadianu
12th January 2005, 15:11
Pentru ca una la misto era deja de ajuns.

pai atunci de ce ai mai facut sondaj, daca ii luai de la inceput la misto? adica cei care ai votat "sunt oltean! :) " au fost luati la misto :) bine ca nu sunt oltean ca picam si eu in plasa si eram luat la misto :D sper ca nu ai nimic cu altii. :cool:

EDMOND_
12th January 2005, 15:17
de ce nu a fost inclusa in sondaj optiunea "Esti stelist? :) "

Era prea evident, ce nevoie mai era de vot.... :drak:
Nu stii si tu ca in general sondajele trebuiesc facute in beneficiul celor aflati la putere! :)

Canadianu
12th January 2005, 16:05
sondajul e facut in favoarea lui, dar voturile nu prea sunt :)

vlad1607
12th January 2005, 16:39
Gandind rational si fara patima...e greu sa nu remarci atitudinea oltenilor...."nascuti olteni prin gratia divina" (TARE FAZA !!! )dupa cum ei singuri afirma...O atitudine de "noi suntem cei mai tari voi restul niste fraieri"...mereu ACUZE ce provin(chiar dc nu o sa recunoasca NEVER!) din Frustrari! ACuze care de cele mai multe ori !!! sunt nefonddate,sunt rautatyi.....

Maximus
12th January 2005, 16:45
Vladut, esti plin de "yi"-uri si de "dd"-uri, dai tare in taste, ai? te oftici?

Vadim
12th January 2005, 16:56
Mesteri la vorbit fara sens, la argumentatie nu se baga nimeni.

EDMOND_, tu vorbesti, dinamovistule? Lasa ca stiu eu... Esti ca Ieppy, sub acoperire. ;) Am eu informatiile mele... Apoi si pe forum faceti discret propaganda.

ieppy
12th January 2005, 17:00
Nu stiu daca ai realizat pana acum dar tentativele tale de a avea haz esueaza groaznic. :D

Vadim
12th January 2005, 17:02
Esti tu mai hazos. Nu e nici un haz mai sus, nu o mai ciufuli. Nu stau sa iti dau citate de pe forum ca sa iti demonstrez ca esti "sub acoperire", iar Dinamo e numai de paravan, stegarule. :D

ieppy
12th January 2005, 17:04
pai nu sta Vadime, ca ai lucruri mai bune de facut. Ia vezi mai e vreun oltean sau vreun dinamovist care sa il banezi fara motiv? Ma poti lua pe mine ca sunt din ambele tabere.

Vadim
12th January 2005, 17:06
Zici tu asa. Nu esti nicidecum in ambele tabere... Exemple sint cite vrei pe forum si chiar pe site.

ieppy
12th January 2005, 17:09
Mda, pana acum nu am avut onoarea de a fi pe site Vadime. Au avut-o altii mai destepti gen Klaus.

IN rest ramane cum am stabilit, vezi ca misuna inamicii stelei pe site, fa bine si fa partie ca vine titlurile si nu o sa se bucure toata suflarea forumului.

Vadim
12th January 2005, 17:09
E nu ai fost... Hai mah Ieppy sa recunoastem acum... Nu stau sa iti dau exemple, doar stii bine...

ieppy
12th January 2005, 17:14
Vadime, ti-am mai explicat ca nu ai simtul umorului si oricat ai incerca nu o scoti cum vrei. Uita-te la vot, lumea zice ca ai banat fara rost. Daca facem thread o sa vezi ca lumea are impresia ca esti stelist. Asta e impresia pe care o lasi. Nu vad de ce iti e rusine. Sincer nu te inteleg.

Cat despre onoarea de a fi pe site, nu mi-ar permite statusul sa apar pe asa ceva.

EDMOND_
12th January 2005, 17:18
sondajul e facut in favoarea lui, dar voturile nu prea sunt :)

Eu nu am votat pentru ca nu am optiunea dorita. Nu pot sa faca aprecieri daca unii sau altii au fost banati obiectiv sau nu ( probabil ca unii au cautat-o cu lumanarea) dar as fi votat un "am ceva cu oltenii".

vlad1607
12th January 2005, 17:22
Vladut, esti plin de "yi"-uri si de "dd"-uri, dai tare in taste, ai? te oftici?


Nu tati....scriu in graba...mai am si alte lucruri de facut....nu ai ce sa zici si te agati de nimicuri din astea se pare.... :no:
P.S.: nu ma oftic....e imposibil sa o fac ! :D

Vadim
12th January 2005, 17:29
Ieppy, ce am scris mai sus nu este gluma. Este exemplul unei discutii fara noima, in care poti sa spui orice, oricum. Pot sa lucrez si eu la fel ca tine si ca altii, fara sa aduc nici un argument in favoarea "impresiei". In afara ca enervez partenerul de discutie nu reusesc nimic. Daca vrei sa ma indispui, atunci ok reusesti cu treaba asta, pentru ca mi se pare lipsa de respect sa iei la misto ceva ce se spun, mai ales in chestii fara relevanta. Dar nu e o problema, incerc sa te evit in discutii, asa cum fac si cu altii, si asta e.

Daca am votat cu Steaua intr-un sondaj, daca am votat cu Dinamo in altul, daca am laudat Steaua pentru ceea ce a reusit, daca critic pe Craiova - asta nu neg. Este optiunea mea, dar nu tin cu nici una. Si aici nu e vorba de impartialitate, nu are legatura. Ar fi fost cred mai bine sa tin cu o echipa, decit cu nici una.

Simtul meu al umorului lasa-l la o parte, stiu eu mai bine ce pot. Uneori daca nu intelegi ceva e mai bine sa o lasi asa. Daca te intreb ce e simtul umorului nu o sa stii sa imi spui ce e. Nimic din ce ai scris tu mai sus nu se incadreaza in simtul umorului, chiar daca tu ai vrut sa dai impresia asta. Nici la mine, insa eu am vorbit mereu serios, fara glume.

ieppy
12th January 2005, 17:35
Eu nu am incercat sa fiu hazoz Vadime. Mde, ce spun eu si ce intelegi tu. Dar sa te intreb, acum ca votul asta arata ca ai ceva cu oltenii ce ai de gand sa faci?

Vadim
12th January 2005, 17:44
Absolut nimic, decit sa le multumesc celor care au votat. Am scris si mai sus, vreau sa vad parerea altora, pe a mea o stiu foarte bine.

ieppy
12th January 2005, 17:45
Aha, plin de logica acest thread.

Vadim
12th January 2005, 17:49
Nu ai citit primul post (nu ma mir), scria de acolo treaba asta, decit sa te miri aici.

ieppy
12th January 2005, 17:57
mde, scria ca acest thread nu are nici un rost sau logica? Pe bune? Da si tu un citat.

vlad1607
12th January 2005, 18:00
votul e relativ sa fim seriosi !

ieppy
12th January 2005, 18:01
e realativ pentru ca optiunile sunt facute sa nu reieasa nimic din el. Ia sa punem in loc de prima varianta un simplu Da, are ceva impotriva oltenilor sa vedem cat de relativ mai e.

Pacala
12th January 2005, 18:13
ce facusi vadim, iti luasi ajutor tocmai pe vladut ? cip si mai era unul unde sint ? :D

problema este alta Vadim, daca te uiti cine a votat acolo ai sa vezi ca toti oltenii care au votat sau doar si-au spus parerea, au aceasta impresie ca ai ceva cu oltenii.Aici ar trebui sa te gandesti tu , de ce avem noi impresia asta la adresa ta?

pana si jumatatile de olteni ca ieppy si parca gigel bucur (sau care sportist era cu zaibarul de la turceni? :D ) cred ca ai ceva cu oltenii.....

hai sa te vad "oltene" :D

vlad1607
12th January 2005, 18:21
PAcala ti-am mai zis-o numele tau spune totul tatii....de fapt am uitat ca sunteti"olteni prin gratia divina :D...restul sunt fraieri dc va combat.....Nu degeaba..da ma rog...oricum nu ai intelege mare lucru.
P.S.: Care e idolul vostru :Costel Partag? Eu asa am auzit :D

Vadim
12th January 2005, 18:31
problema este alta Vadim, daca te uiti cine a votat acolo ai sa vezi ca toti oltenii care au votat sau doar si-au spus parerea, au aceasta impresie ca ai ceva cu oltenii.Aici ar trebui sa te gandesti tu , de ce avem noi impresia asta la adresa ta?
Problema este exact cea pe care o anticipam. Oltenii se cred nedreptatiti pentru ca judeca la gramada, judeca aberant asa cum scrie Vietnam - nici nu comentez prostiile alea scrise de el... Cei neutri au votat in favoarea celei de a doua optiuni, deci este in regula din punctul meu de vedere.

ieppy
12th January 2005, 18:32
adica oltenii e prosti iar restul e destepti sau cum vrei sa intelegem asta?

vlad1607
12th January 2005, 18:32
ei se cred mereu nedreptatiti(fara nici o rautate)..asta e adevarul

Vadim
12th January 2005, 18:35
adica oltenii e prosti iar restul e destepti sau cum vrei sa intelegem asta?
O expresie celebra spuna ca "cei mai destepti oameni se cred prosti", intelegi ce vrei din ea.

ieppy
12th January 2005, 18:37
exista o expresie celebra despre cei care ii fac pe altii prosti? Nu de alta dar vad ca stii multe.

Pacala
12th January 2005, 18:37
ai dreptate vladut.... Pacala...pacalea din astia ca tine :D ......

acum te-oi lua si de Amza Pelea sau Huidu sau aia de la Vacanta Mare ......ca nu-ti place tie de Suca sau de Nea Marin ...sau de Costel Partag :D ..... ce fatza lunga si trista ai......vezi ca aia erau sau sint toti olteni de la autori la personaje...la fel Pacala, tot de olteni a fost creat :D ......... da ce te faci cu Garcea? :D ....pleaca ma tristule de aici :D

cocomic
12th January 2005, 18:40
Problema este exact cea pe care o anticipam. Oltenii se cred nedreptatiti pentru ca judeca la gramada, judeca aberant asa cum scrie Vietnam - nici nu comentez prostiile alea scrise de el... Cei neutri au votat in favoarea celei de a doua optiuni, deci este in regula din punctul meu de vedere.

chestia asta seamana cu o schema logica... numai ca sunt cam strambe liniile ce unesc casutele alea... ma rog... sofismic vorbind, ai dreptate :)

daca cei neutri au votat optiunea a 2-a, pe a 3-a cine a votat-o?... sau exista doua tipuri de neutri...


O expresie celebra spuna ca "cei mai destepti oameni se cred prosti", intelegi ce vrei din ea.

si te mai miri ca au ceva cu tine :D

apropo, sa ridice mana cei care se cred prosti... sa vedem si noi ce iese :D

Pacala
12th January 2005, 18:40
Problema este exact cea pe care o anticipam. Oltenii se cred nedreptatiti pentru ca judeca la gramada, judeca aberant .
mai vadim, ma uimesti...pai tu nu-ti dai seama ca acum iar jignesti toti oltenii prin fraza asta demna de garcea ?
am pretentii de la tine......tu chiar nu pricepi ca prin vorbele si gesturile tale chiar ne-ai creat la toti aceasta impresie?

asta vreau sa-ti explic, ce zici, pana deseara reusesti sa procesezi chestia asta....

ieppy
12th January 2005, 18:43
apropo, sa ridice mana cei care se cred prosti... sa vedem si noi ce iese :D

Vadime, tu ridici mana? :D

cocomic
12th January 2005, 18:49
O expresie celebra spuna ca "cei mai destepti oameni se cred prosti", intelegi ce vrei din ea.

apropo, sa ridice mana cei care se cred prosti... sa vedem si noi ce iese

Vadime, tu ridici mana? :D

urmand sirul epic... "Cine sapa groapa altuia..." :D

vlad1607
12th January 2005, 18:54
PAcala....fara comentarii.....don't forget sir :"Dusmanul nostru sTiaua..al vostru sapunul" :D...hai ma baieti au scazut accizele la sapun gel de dus..ce ziceti faceti un efort ceva?

O seara placuta domnilor :)

BornWild
12th January 2005, 19:03
Bornwild, laso-n buze...
Poftim reactie ...ce te-a lasat fara cuvinte postarea?.....pe buze daca vrei s-o las .....in buze nu stiu ca sunt mai mititel si nu stiu carte
:D


Problema este exact cea pe care o anticipam. Oltenii se cred nedreptatiti pentru ca judeca la gramada, judeca aberant
Este ca si cum ai afirma ca negrii nu judeca la fel ca albii./.......iarasi cuvinte "rasiale" folosesti


: Care e idolul vostru :Costel Partag? Eu asa am auzit :D
Idolul nostru si totodata port-drapelul Olteniei este Mihai Viteazu ,primul domnitor care ti-a unit tara.Mai lasa ptotv-ul si pune mana pe carete ,ca daca citesti istoria de-a 5-a te pun astia sef de haita.Iti dadu' Vadim drumu' din lesa si latrii mult ,prost si fara rost

Vietnam
12th January 2005, 19:15
Problema este exact cea pe care o anticipam. Oltenii se cred nedreptatiti pentru ca judeca la gramada, judeca aberant asa cum scrie Vietnam - nici nu comentez prostiile alea scrise de el... Cei neutri au votat in favoarea celei de a doua optiuni, deci este in regula din punctul meu de vedere.

Prostiile alea? Vadim nu te juca cu focul! Ti-am demonstrat cu propriile cuvinte ca ai o parere preconceputa defavorabila fata de olteni si tu imi spui ca sunt prostii. Am facut totul sa fie ca o gluma pentru a putea vorbi mai putin protocolar dar vad ca parerea ta este deja facuta. De fapt ce naiba ma mai mira, faci parte din tagma ziaristilor. Tu nu cauti adevarul ( sau ceva aproape de adevar) tu cauti scandal, invrajbire, cresterea nr. de postari in dauna calitatii ( mai ales cand lansezi asa numitele "bombe de presa" adica threaduri care au un titlu care incita la violenta verbala si care irita anumiti useri). Multe threaduri de acest tip deschise de tine le-ai facut pe spinarea oltenilor.
Chiar acest thread are un titlu general dar la intrebari incerci sa te disculpi si pui intrebari despre cei banati. Te crezi foarte inteligent ( si poate ca esti) pentru ca manipulezi cum vrei tu masele de useri. Dar ce merge cu o mare parte din useri nu merge cu toata lumea si ii stii pe cei care iti atrag atentia cand aberezi. Ai unele replici avocatesti care te scapa de "linsaj" pe forum dar nu o sa-ti mearga tot timpul. Acuzi oltenii ( in general) ca "judeca aberant" , la gramada .... tu nu faci acelasi lucru???
Te lauzi ca majoritatea a raspuns la intrebarea a doua. Aceea intrebarea era singura care avea un raspuns de bun simt.
Tu manipulezi ziaristule prin omisiune .... hmmm se pare ca ti-ai ales un username pe masura...iti place sa te compari cu Rudotel?

Vadim
12th January 2005, 19:25
Pacala, nu vreau sa dau lectii de viata. Nu vreau sa comentez nici mesajul lui Bornwild, pe care il consider penibil, din ciclul "ce bine e sa fii femeie", mesaj rezultat din acel complex. Insa iti spun numai ca voi aveti ceva cu mine si asta se observa. Nu eu cu voi. Faptul ca multi olteni sint pe acest forum fara nici o problema, o dovedeste. Aduceti-va aminte ce scris Borwild in prima zi pe forum cind a luat ban si i l-am ridicat pentru ca m-a rugat Inter. Si altii care acum sint banati corect, cred eu. Insa multi sint aici, pentru ca vor sa fie, asa cum poate esti si tu.

@Vietnam: Am scris gresit acolo numele tau, am vrut sa spun "prostiile scrise de Bornwild".

Pacala
12th January 2005, 19:46
Nu vreau sa comentez nici mesajul lui Bornwild".wild e unul dintr-o suta, nu comentez ce a scris el, nu e vorba de el aici,el nu conteaza ....aici este vorba de toti oltenii.....


Insa iti spun numai ca voi aveti ceva cu mine si asta se observa. Nu eu cu voi.". de ce s-ar lua toti oltenii de tine?
ce explictie dai tu acestei faze?

unii dintre olteni nici nu erau in relatii f bune intre ei dar cand a venit vorba de tine s-au unit si au atacat lupul :D...... ti-ai stabilit ca tel in viata sa unesti toti oltenii ? :D ...... ia lauda-ne un pic sa ne placa :D ...........

BornWild
12th January 2005, 19:59
Pacala, nu vreau sa dau lectii de viata. Nu vreau sa comentez nici mesajul lui Bornwild, pe care il consider penibil, din ciclul "ce bine e sa fii femeie", mesaj rezultat din acel complex. Insa iti spun numai ca voi aveti ceva cu mine si asta se observa. Nu eu cu voi. Faptul ca multi olteni sint pe acest forum fara nici o problema, o dovedeste. Aduceti-va aminte ce scris Borwild in prima zi pe forum cind a luat ban si i l-am ridicat pentru ca m-a rugat Inter. Si altii care acum sint banati corect, cred eu. Insa multi sint aici, pentru ca vor sa fie, asa cum poate esti si tu.

@Vietnam: Am scris gresit acolo numele tau, am vrut sa spun "prostiile scrise de Bornwild".

Vadime, ai actionat la comanda atunci......penibil poti fii decat tu pt ca existi......nu mesajul meu.Eu am incercat sa iti explic frumos cum stau lucrurile iar tu esti in continuare cu ochelari de cal......si faci fel si fel de afirmatii tendentioase la adresa oltenilor.
Acum pot sa ma gandesc la faptul ca ai facut acest thread cu gandul de a injosi oltenii.......in gandirea ta de atunci era un singur lucru......acela ca "locotenentii tai" sar in apararea ta si cu asta tu ii umilesti pe olteni.Umilinta nu poate fi decat pt tine ,pt ca suferi de complexul :OLTENIA

Vadim
12th January 2005, 20:00
@Pacala: Voi nu va simtiti bine daca nu sinteti nitel bagati in seama. Asta e tot. Si daca nu va laudati nitel. Eu nu am nici o problema cu asta, nu asta ma derenjeaza, poate e bine sa ai o parere buna despre tine uneori. Ca unele chestii scrise aici de Bornwild sint aberante (nici nu ma apuc sa le comentez, pentru ca sint niste elucubratii), asta e altceva. Nu asta e problema, ci atitudinea ostila a UNORA impotriva mea, a altor membrii sau a forumului. Aici recunosc am ceva de spus, indiferent de cine intra in colimator, iar treaba asta sta marturie pe lista neagra. V-ati luat insa TOTI din spirit de solidaritate, care iar este bun atunci cind este facut in scopuri bune si cu argumente, ceea ce in majoritatea cazurilor nu s-a intimplat.

Faptul ca recunosti ca nu erati uniti (si nu sinteti nici acum, iti spun eu :D) este un pas inainte. Keep up the good work si fiti mindri ca sinteti olteni, este un sentiment romanesc pe care toate zonele tarii il au, inclusiv Capitala.

BornWild
12th January 2005, 20:08
. V-ati luat insa TOTI din spirit de solidaritate, care iar este bun atunci cind este facut in scopuri bune si cu argumente, ceea ce in majoritatea cazurilor nu s-a intimplat.




Eu in primul rand nu am intrat aici ** in nici un spirit de solidaritate........eu ti-am dat argumente si faptul ca ai actionat la comanada lui Iulian ,la vremea respectiva,iar tu nici nu ai catadicsit sa imi raspunzi pt ca tot timpul adevarul doare.
Si ca sa vezi ca nu am nimik cu tine ..........sa imi spui cand imi poti imprumuta si mie "ilanca" aia albastra pe gat asa ........ca sa ma duc si eu la hora in sat
:happy


Ti-ai chemat aghiotantii? "Last edited by iulian : Today at 18:19." :happy

Vadim
12th January 2005, 20:38
Bornwild, las-o-n buze...

BornWild
12th January 2005, 20:44
Desi sunt sigur ca acest thread va fi inchis, nu de catre subiect ci de locotenentii acestuia,imi rezerv dreptul de a lua atitudine fata de maniera tendentioasa a acestui individ.
Nu am nimic cu Vadim,dar el a ajuns intr-un moment in care incearca sa aplice tehnica mani****rii pe acest forum.Si-a format o ceata de aghiotanti,in care ,la nevoie ii sar in ajutor.Acum cateva zile am asistat la un thread initiat de "vedeta" noastra in care ii punea pe cei care ii are in gratii la nominalizari pt cele mai inspirate avataruri.In momentul in care vezi ca baga la nominalizari avataruri din desene animate te gandesti ca are o latura infantila mai pronuntata ,insa in momentul in care baga si doi utilizatori cu avatar 95% identic, iti pui sa iti pui semne de intrebare serioase,in ceea ce priveste obiectivitatea concursului organizat.
Mergem mai departe si "starul" nostru mai face un thread in care pune intreabarea daca are ceva cu oltenii,insa in acelasi loc nu ezita sa ii numeasca pe olteni ca gandesc la gramada si multe "atacuri" despre care el crede ca sunt subtile.
Desi nu pot spune ca sunt de mult timp pe acest forum,am observat o tendinta dubioasa:daca nu pleci capul la grupul lui Vadim,esti o persoana ingrata si ai parte de atacuri din toate directiile ale acolitilor acestuia.
Probabil ca persoana in cauza se crede staroste al acestui forum, insa a venit timpul ca cei care au fost nedreptatiti de Vadim sau de grupul acestuia,sa ia atitudine.
Eu unul n-am nimic cu el si nici "ilanca" albastra nu vreau sa mi-o mai imprumute :happy

BornWild
12th January 2005, 20:46
Bornwild, las-o-n buze...$

Vezi ca te repeti si ma simt nevoit sa iti dau replica din nou: pe buze daca vrei
:D

Vadim
12th January 2005, 20:52
Vezi, si dupa aia te superi ca iti iei ban...

BornWild
12th January 2005, 20:55
Vezi, si dupa aia te superi ca iti iei ban...

Adica tu poti spune sa o las in buze ,dar eu sa o las pe buze nu vrei.......mai moderatorule cel viteaz nu ti se pare ca te crezi la tine pe mosie aici?.

Bancaru
12th January 2005, 21:34
Suna putin a teoria conspiratie. Exista un sambure de adevar aici, in ce spui tu, dar nu cred ca e chiar asa de real. Ar fi prea tare Vadim, iar ceilalti, unii mai destepti decat el, vizibil, prea fraieri. Cred ca e bine sa ne pastram in rpimul rand simtul umorului, apoi pe cel al realitatii, sa ne combatem intre noi, sa ne injuram si sa ne dam cu parerea.
Nu e Vadim asa important ca sa punem mana pe furci si coase.
Eu am spus odata despre prietenia de halba si de Shorley. Dar nu trebuie sa exageram. Din cate am priceput un FM este deschis oricarui participant. Asa ca poti conspira live, acolo.
Lasa-l si pe el sa fie un mic... Vadim.

Vadim
12th January 2005, 21:38
Exact... Ai dreptate Bancare, pacat ca nu esti si tu printre ei :), vizibil. Oricum, nu cred ca am rezolvat cei de aici teste de IQ... Asa ca las-o si tu in buze. In rest Bornwild, stii ce trebuie sa faci. :D Poti sa incerci si cu buzele tale, daca te tine. :D Succes, dar nu incerca asta acasa! :P

Oricum, daca nu stiati expresia completa e "las-o-n buze sa se-amuze". Asa ca amuzati-va! Lasati-o-n buze cit mai des. Sa se amuze! Bornwild, amuza-te! :evil:

vlad1607
12th January 2005, 22:13
Idolul nostru si totodata port-drapelul Olteniei este Mihai Viteazu ,primul domnitor care ti-a unit tara.Mai lasa ptotv-ul si pune mana pe carete ,ca daca citesti istoria de-a 5-a te pun astia sef de haita.Iti dadu' Vadim drumu' din lesa si latrii mult ,prost si fara rost


Probabil se rasuceste in mormant cand vede unele exemplare oltenesti....iar in ce privestea "carete"adica cartea nu avea tu grija mea ca nu e cazul.

Vadim
12th January 2005, 22:21
Chiar Bornwild, inseamna ca ai sarbatorit cum trebuie 500 de ani de la batalia de la Calugareni? Sau habar nu ai cind a fost? Daca esti cu Mihai Viteazu e clar ca nu a trecut aniversarea pe linga tine, ti-ai pus "ilanca" bleu, ai iesit in batatura calare pe magarus si ai luat capu' citorva gaini bete care motaiau in cuibar. :) Si apoi, firesc, ai lasat-o-n buze aici pe forum.

Oltencutza
12th January 2005, 22:48
Mesajele nu au voie sa contina cuvinte obscene, vulgare, discriminare sexuala, ura, amenintari sau orice altceva care contravine legii.

Mai Vadim...eu vad ca tu eshti veteran pe aici shi cred ca ar trebui sa shtii regulile acestui forum.....parca trebuia fara ura sau discriminari.Tu le-ai cam incalcat,pe tine cine ar trebui sa te baneze?Sau tu eshti barosanu`?

BornWild
12th January 2005, 23:01
Ai dat drumul iar la catei?
Vadim, vezi ca mi-ai sters thread-ul........esti un mic dictator care nu va sfarsi bine.Cat despre "ilanca" aia pe gat de te-am rugat sa mi-o imprumuti nu mai imi place, acum vreau sa imi dai si mie pantalonii aia de trening si cu geaca de piele sa ma duc prin oras "primenit" cu ele.
Intrebare:Cine nu credea ca tarani sunt gramada in Bucuresti?

oltean
12th January 2005, 23:19
scuzati-mi interventia dar vreau sa spun ca unele mesaje scrise de Vadim reflecta foarte clar ca este impotriva oltenilor. Din acest punct de vedere nu exista indoiala, ca sint si olteni care lasa de dorit, este adevarat, fiecare padure cu uscaturile ei
vadin si Bornwild seamana ca doua picaturi de apa la limbaj si obicieiuri, Bornwild face de ras toti oltenii iar Vadim face ras stelistii.Am citit mesajele celorlalti olteni, toti au vorbit frumos in schimb dinamovistii sau alti sustinatori a lui vadim se cam fac de ras, proportia este buna si este in favoarea oiltenilor, noi avem o uscatura, la altii e plin de uscaturi. Nu stiu de ce va certati Vadim si Bornwild, semanati atat de bine amandoi inclusiv la vocabular, incat ati putea sa va casatoriti amandoi si sa fiti pe rand cand tata cand mama si sa vi-o lasati cu randul cand in buze cand pe buze.Sinteti facuti unul pentru altul, va potriviti si va meritati amandoi,casa de piatra.
Poate va rusinati si renuntati la felul vostru obisnuit de a vorbi.

Mihai
12th January 2005, 23:33
Stiu ca sunt off topic, dar nu sunteti plictisiti de atata ura si atatea jigniri intre voi! GATA ma baieti si fete! S-au dus sarbatorile s-a dus cu chefurile, s-a dus vinul si berea (ca sa aveti o scuza pentru unele posturi puse cel putin dupa parerea mea cu foarte putina minte)! Dupa parerea mea toti au dreptate si toti gresesc in aceeasi masura!

Stiu ca probabil o sa0mi fie sters postul sau o sa se iau lumea de mine dar nu conteaza! Pana la urma forumul este pentru a ne spune parerea sau ca sa ne scoatem ochii unii la altii!

BornWild
12th January 2005, 23:34
eu m-am rusinat.Pt ca tu esti atat de bun cu noi si vrei ca eu cu Vadim sa ne casatorim,vreau ca dupa casatoria noastra sa iti fim nasi tie cu aleasa inimii tale(dar ca in traditia macedonenilor sa stii). :D

Gerson
12th January 2005, 23:49
Vadim, vreau sa-ti spun ca eu consider ca m-ai avertizat fara motiv, mesajul acela scris de mine nu era atat de jignitor pe cat sint cele cu care va gratulati voi aici, dar vad ca la moda sint viciosii, Mihai viseaza la alcool, un dinamovsit isi numara neuronii si cartile, Vadim si Bornwild sint surprinsi in pozitii nefiresti , s-a stricat lumea.Poate n-ar fi rau sa trimiteti si niste poze, Vlad numarandu-si neuronii si cartile intr-un cadru natural, Mihai strangand sticla la piept cu drag si duiosie cand pe langa drum, pe langa gard,iar Vadim cu Bornwild imbratisati,dar nu, voi trimiteti fotografi doar de la dansul miresei nu e site pornografic aici mai ales ca este permis si accesul persoanelor intre 13 si 18 ani deci ar putea dauna educatiei lor sa vada ce fac unii adulti dar cu minte de copii.

Pacala
13th January 2005, 00:25
:D ce e ma aici ? :D ........ alo, Vadim, Wild...... mutati-va cu discutia la topicul corespunzator.....extreme sports 3x :D ............ sau faceti-va vere o sectiune separata...la separeu...la separeu. :D ..... unde sa intrati numai voi doi.......nici chiar asa in vazul lumii :D ...sau macar duceti-va si purtati discutii din astea la topicul lui aly :D

Pacala
13th January 2005, 00:30
sau la trenuletul forumului ...vadim :D ...... :D nu mai pot de ras............ :D
faceti trenuletul? :D ...va certati care sa fie locomotiva? :D ......... puneti-l pe trollica
pe urma va rotiti voi :D ......menage a trois....

Vadim
13th January 2005, 00:59
Gerson, Pacala, frati olteni! :D:D:D:D Sinteti prea singuri acolo si va zboara imaginatia? Unde vedeti voi pozitii nefiresti si altele? Mai mergeti si voi pe la femei. Hai, recunoasteti ca habar nu ati avut de aniversarea celor 500 de ani de la lupta de la Calugareni si va iert.

Pacala
13th January 2005, 01:32
:D atunci vrei tu sa induci lumea in eroare :D ..........va tot vad transmitandu-va unul altuia urari sexy :D ...... scuze , nu mai sint la curent cu argoul romanesc , explica putin expresiile alea cu las-o in si pe buze :D .........poate au si alte semnificatii ceva mai putin sexoase :D ....... pana una alta, vad ca va "iubiti" aici


P.S.: Da, sint singur , ar trebui sa invat pt examen in loc sa pierd timpul cu voi dar imi mai descretesc fruntea din cand in cand cu voi :D ...si pt asta va multumesc...... nu-mi sta mintea la Calugareni acum....... am alte prioritati .....dar explica ce intelegeti voi prin expresiile alea ....... :D
acum sinteti legali ....dar orisicat..... :D

P.S. : si daca tot explici expresiile cu care va mangaiati voi. deci ti-ai gasit perechea printre olteni .... ai uitat o chestie de care te rugasem eu.

Ia lauda oltenii, spune-mi ce vezi tu bun la olteni .......... Spune si ceva de bine ca sint curios daca vezi si ceva de bine :D

Sergio
13th January 2005, 01:40
S-a mutat Valea Plangerii pe Diverse? :D

BornWild
13th January 2005, 01:53
Pacala, stai cuminte ca poate ii spun lu' Vadim inclinatiile tale si rade asta de tine 2 luni

Pacala
13th January 2005, 02:00
:D Vadim....va atasarati asa de tare unul de altul ca uite ca iti sare si in aparare :D

salbaticiune mica...mie imi placeau negresele dar acum vreau romanca ...... tie iti plac negrii? :D vezi ca vadim nu e negru.... sau mai stii.....:D
hai ca va las sa va iubiti in liniste ...... :D

BornWild
13th January 2005, 02:07
Pacala, dar cine scrie cu "draga"?.Nu cumva cei care au tendinte de gay?Vezi ca am dovezi ca esti o "scumpicica" .

Pacala
13th January 2005, 02:21
ia uite-l ce se supara :D ..... te simti cu musca pe caciula? :D ...... se pare ca e foarte serioasa treaba intre voi :D
trebuia sa fiti si voi mai decenti, sa intrati la separeu.........

aia e vorba lui Iliescu....pricepusi draga? :D ..........
pe cinstite acum, nu trebuie sa te rusinezi ca va sta bine impreuna :D

Vadim
13th January 2005, 02:27
vadin si Bornwild seamana ca doua picaturi de apa la limbaj si obicieiuri, Bornwild face de ras toti oltenii iar Vadim face ras stelistii.
Nu, e invers.


Nu stiu de ce va certati Vadim si Bornwild, semanati atat de bine amandoi inclusiv la vocabular, incat ati putea sa va casatoriti amandoi si sa fiti pe rand cand tata cand mama si sa vi-o lasati cu randul cand in buze cand pe buze.Sinteti facuti unul pentru altul, va potriviti si va meritati amandoi,casa de piatra.
Te uiti cam mult la televizor dupa ora 12 noaptea. Parintii tai stiu?

BornWild
13th January 2005, 02:30
salbaticiune mica...mie imi placeau negresele dar acum vreau romanca

Din cauza aia esti asa de agitat......pt ca nu se uita nici draq la tine.Mie imi pare rau ca esti singur si nelinistit,insa mai ai poate o ultima speranta....sa iti gasesti si tu o femeie pe mirc ca sa te scape de feciorie .
Pana la fericitul eveniment,care se lasa indelung asteptat mai bine te faci tenor pt ca nu iti trebuie decat sa bei niste "oo" pt a-ti mentine vocea.de la Bornwild pt Pacala......2 ....fara numar
:yeah:

P.S Ofer o grasa recompensa celei care se va mili de Pacala sa il scape de feciorie.Sa il vedem si noi odata in randul lumii.

Vadim
13th January 2005, 02:36
Ce faceti fetelor, va certati? Cat fight? :D

BornWild
13th January 2005, 03:02
Vadime,stai cuminte ca mi-a spus un prieten de-al tau ca ai avut un eveniment nefericit asta-vara pe litoral.Ai vrut sa faci si tu pluta pe spate si toata lumea a intrat in panica,crezand ca au venit rechinii la Marea Neagra.Strigau saracii:Rechinii!Rechiniiii!
Apropos,sa nu uiti sa imi dai si mie geaca aia de piele cu pantalonii aia de trening sa ma imbrac si eu pe strada asa cum te imbraci tu ca esti tare

Vadim
13th January 2005, 03:13
Iti dau gentuta mea de piele pe care scrie "Welcome to Tahiti!" Vezi ca uneori se mareste si apare "Welcome to this beautiful and amazing island in Pacific - Tahiti!". Hai sa nu o dam in glume de astea. Personal nu le agreez. Ti-am editat mai sus un mesaj scris lui Pacala, la al doilea editat scrii acolo pe unde mergi tu cind porti sapca cu cozorocul la spate...

BornWild
13th January 2005, 03:25
Iti dau gentuta mea de piele pe care scrie "Welcome to Tahiti!" Vezi ca uneori se mareste si apare "Welcome to this beautiful and amazing island in Pacific - Tahiti!". Hai sa nu o dam in glume de astea. Personal nu le agreez. Ti-am editat mai sus un mesaj scris lui Pacala, la al doilea editat scrii acolo pe unde mergi tu cind porti sapca cu cozorocul la spate...


Ce nene moderatorule,ai trecut la amenintari.?Daca ai gentuta de piele cu "Wellcome to Tahiti" crezi ca ma impresionezi?Vreau sa imi spui si mie cum e prin insulele alea pe unde ai fost tu........vezi,matale daca esti mare si ai bani......te plimbi prin toata lumea......ba pe deasupra iti iei si gentuta de pile care scrie pe ea unde ai fost.
La mine la tara aici numai la garla putem sa mergem sa ne scaldam.Of,of,of ce noroc au unii,pe deasupra mai ies si pe strada imbracati ca shmecherii cu geaca de piele si pantaloni de trening,asta ca sa nu isi ia "ilanca" pe gat.Daca si-a luat "ilanca" s-a terminat.......e un fel de Luis Armando al Bucurestiului.

Pacala
13th January 2005, 05:41
:D voi chiar va iubiti amandoi ..... si va si potriviti :D
Vadim. luati-va in brate, iubiti-va...asa nu-i vei mai ataca pe olteni, wild va fi si el fericit ca acum e oparit :D ....iubiti-va pe tunuri :D pace .......... amandoi veti fi veseli si zburdalnici .......
forumul va prospera
wild va avansa
vadim nu-l uita
ca atata vrea

un strop de iubire
ca-i in parasire
iubiti-va cu foc
sa aveti noroc
:D

Pacala
13th January 2005, 09:35
wild,petit fufu ....et surtout francophone :D si t'a quelque chose contre moi, dit moi le donc directement plutot que de poluer ce forum et l'autre aussi comme une gamine en manque d'attention..... je te laisse avec ton grand amour,Vadim....
aimez-vous....peut-etre comme ca, on arrete les disputes entre olteni et vadim :D
t'es un heros :D ..........

Pacala
13th January 2005, 17:45
hai wild sa te vad daca stii franceza...pariez ca n-o prea stii "frantuzule" :D ....ca te vad ca nici romana n-o stii....stii ceva, ma deranjeza ca este si printre noi unul ca tine ...ne faci de ras prin limbaj si putinatatea mijloacelor de exprimare...altfel spus, tu esti singurul dintre olteni care merita banat si inca pe perioade lungi, n-am sa protestez cand te va bana Vadim ......nu apreciez prostia chiar daca este in tabara noastra... deci cei ca tine sau ca "onorabilul"patron staicu dinel, ne fac de ras ...

Vadim
13th January 2005, 17:57
In sfirsit, Pacala, mai recunosti si tu cite ceva, chiar daca nu iti convine. Daca il intrebi pe Inter de exemplu, nu va fi de acord cu tine, deci gestul tau e rar...

Pacala
13th January 2005, 18:01
la momentul ala nimeni nu-l prea cunoastea pe wild, toti i-am acordat un wildcard dar pe urma am vazut cine e....asta inseamna ca noi putem fi obiectivi, deci au alta greutate opiniile noastre ..... tu poti fi obiectiv ?

n-ai sa ma vezi laudandu-l pe dinel staicu niciodata si nici pe suporteri ca asta....nici
n-am sa zic ca un fotbalist teribil de prost al Craiovei e mare fotbalist.Nu m-ai vazut facand asta,recunosti?

Vadim
13th January 2005, 18:11
Nu il cunostea nimeni? Cind a venit pe forum si a fost banat dupa primul mesaj de s-a rugat Inter sa ii scot suspendarea, cum a fost? Uite, sa spuna aici Inter parerea lui de acum despre Wild, ca sa vezi ca nu va sustine parerea ta. De ce? Pentru ca e "de-ai lui".

Treaba asta, apararea cu orice pret, mi se pare efectiv ridicola. La urma urmei, la magazin sau la teatru mergi singur, nu cu "ai tai". La fel si mori... Deci sa lasam demagogia asta si apararea unora care nu merita. La fel si acuzele aduse mie ca am chemat "locotenenti". Sa imi stea ceasul daca am chemat eu pe cineva sa ma apere in conflictul asta. Cei care au intervenit, au intervenit pe barba lor si si-au spus parerea. Inclusiv adji, pe care il cunosc, nu a scris acolo decit ca asa a crezut el, enervat de unele atitudini.

Pina si tu spui mai sus "noi nu putem fi obiectivi". Care voi? Tu si Blue? Sau tu si oltenii? Crezi ca eu sau altii se uita la "voi" sau la "tine"? Iti spun eu, ma uit la "tine". Numai "voi" va uitati la "voi"...

In ceea ce priveste meciurile de fotbal, cred ca de multe ori ai fost subiectiv, dar asta nu e o problema, aici e normal. Iar pe Staicu stiu ca nu il suporti, deci e normal sa reactionezi asa, de fapt Staicu si toti ceilalti presedinti de la noi din fotbal nu prea conteaza ca oameni.

Vietnam
13th January 2005, 18:34
@Vietnam: Am scris gresit acolo numele tau, am vrut sa spun "prostiile scrise de Bornwild".

Pai cum ...m-am aprins de pomana??!! :o: Pai vezi omule ce se intimpla daca confunzi userii???? Hmm nu stiu ce ai cu Bornwildd dar intr-un fel oricum ma simt "ignorat" mie nu mi-ai raspuns la interpelare...Nici macar la stadiul de prostie nu s-a ridicat postarea mea? :headbang:

Concluzia este clara AI CEVA CU OLTENII dar nu vrei sa recunosti. :rolleyes: Dar ( acel dar care anuleaza prima propozitie) nu pot sa nu constat ca unii dintre ai nostrii au facut tot ce era omeneste posibil ca sa fie pedepsiti pentru postarile lor. Personal nu sunt de acord cu banarea permanenta dar ... eu nu sunt moderator. Cel putin nu aici la voi ! :P

Imi amintesc ca primele mele mesaje pe onlinesport au fost sterse si am primit si advertisment! Ma legam de unele din obiceiurile ciinilor! Dar de atunci nu cred ca am mai facut trasnai de alea cu toate ca ...ma mincau degetele la un moment dat. :drak:

Pacala
13th January 2005, 18:50
Nu il cunostea nimeni? Cind a venit pe forum si a fost banat dupa primul mesaj de s-a rugat Inter sa ii scot suspendarea, cum a fost? Uite, sa spuna aici Inter parerea lui de acum despre Wild, ca sa vezi ca nu va sustine parerea ta. De ce? Pentru ca e "de-ai lui". . stai linistit ca nu e de-ai lui si de fiecare data cand a aparut cate un suporter al craiovei pe forum, e "tamponat" ....atunci wild nu merita banat...ca intre timp isi dadu arama pe fata si face tot posibilul sa vorbeasca urat e altceva.Tocamai pt ca eu am avut puterea sa recunosc ca poate am gresit, era frumos din partea ta daca recunoasteai si tu....era o chestie


Treaba asta, apararea cu orice pret.....Vadim, l-ai banat degeaba pe Ady-azzuro asta e clar......ai intervenit degeaba in arena si te-ai luat de gonzo aiurea..... pe white tu l-ai atacat primul...... pe Blue nici tu nu stii de ce l-ai banat...... pe frozen la fel...... acel scandal l-ai creat inutil si pe urma cand ai vazut proportiile protestelor te-ai speriat si ai dat banari din panica......ca ai o tendinta antiCraiova este evident din anumite titluri, din felul in care ai vorbit cu unii si cu altii...si sa-ti mai zic ceva.....NOI TOTI AM RAMAS CU ACEASTA IMPREISE, POATE GRESIM UNUL SAU DOI AVAND ACEASTA PARERE, DAR CAND TOTI AVEM ACEASTA PARERE INSEAMNA CA AI GRESIT FATA DE NOI inseamna ca voit sau nu, ne-ai facut sa simtitm asta din partea ta. BINGO!


Iar pe Staicu stiu ca nu il suporti, deci e normal sa reactionezi asa.mai vadime, dar tu chiar nu-ti pui intrebarea de ce nu-l suport? ..... nu-l suport pt ca nu sint de acord cu felul lui de a fi, ce face etc...asta chiar daca e patronul Craiovei...se numeste obiectivitate

acum am vazut multi stelisti aparandu-l si gasindu-i circumstante atenunate lui gigi becali, la fel sint destui dinamovisti care nu vad nici blaturile lor, nici gunoiale din conducere nici ca sint favorizati de arbitri........ uite ca si la suporteri eu pot sa spun ca x vorbeste prea urat..... tu nu l-ai banat pe moderatorul y nici dupa ce si-a repetat injuraturile la adresa noastra..... :rosu:
asta se cheama lipsa de obiectivitate si tendinta anticraiova

Asta am incercat sa dovedesc in acest thread, ti-am dovedit si ca pot fi obiectiv...tu ai aceasta putere?

ieppy
13th January 2005, 18:54
Vietnam:
Nu te mai lega tu ca te legam noi dupa aceea. :D

Bancaru
13th January 2005, 19:00
Exact... Ai dreptate Bancare, pacat ca nu esti si tu printre ei :), vizibil. Oricum, nu cred ca am rezolvat cei de aici teste de IQ... Asa ca las-o si tu in buze. In rest Bornwild, stii ce trebuie sa faci. :D Poti sa incerci si cu buzele tale, daca te tine. :D Succes, dar nu incerca asta acasa! :P

Oricum, daca nu stiati expresia completa e "las-o-n buze sa se-amuze". Asa ca amuzati-va! Lasati-o-n buze cit mai des. Sa se amuze! Bornwild, amuza-te! :evil:

Vadim, eu mi-am spus o parere. Nu am nimic personal cu tine. Ne duelam in idei. Cred. Incepi sa fii nervos. Nu ma intereseaza prea mult treaba asta, dar ce nu imi place este ca incepi sa fii si mitocan. Expresiile astea de berarie puturoasa si umeda foloseste-le la locurile adecvate.

sotostone
13th January 2005, 19:32
ha ha ha votu' meu face diferentza.....
deocamdata !
Io nu cred ca ai ceva cu ei scurt si la obiect :)
da si e si un post ca sa-mi vad schimbarea la fatza..pt. cine trage concluzia asta ..are dreptate! :P

Adrian
13th January 2005, 20:46
Bai dar m-ati disperat cu threadul asta...Postati cu sutele de mesaje ca sa dovediti ce? Pentru oricine citeste stilul stirilor despre Craiova de pe site si mai citeste si posturile lui Vadim, e clar ca nu are la suflet Craiova.
Si mai deschide si threadul asta ca sa sa aiba PPC-istii unde da cu limba si sa voteze la misto (vezi cele 9 voturi cu "esti oltean").
Vadim, nu ai nimic cu oltenii, esti echidistant, echilibrat si echi-ce vrei tu.
Acum poti sa dormi linistit?

Vadim
13th January 2005, 20:48
Da, acum da. Multumesc mult, esti un Rudotel pe doua picioare.

Bancaru
13th January 2005, 21:22
Vadim, tipic pentru detinatorul adevarului absolut. Ai fi in stare de orice, inclusiv vadimizarea existentei tale (anuntata, dealtfel) pentru a dovedi, nu stiu cui, ca ai dreptate.
Desi nu vreau sa-ti dau apa la moara, trebuie sa intelegi ca viata nu incepe si nu se termina cu forumul tau. Asta in cazul in care este al tau. Deci stai linistit ca ne mai "vedem".

PS Cauta si tu niste replici mai spumoase. Asta cu rudotelul este fumata. Apeleaza la arsenalul tau de periferie obscura.

fia
13th January 2005, 21:30
Si mai deschide si threadul asta ca sa sa aiba PPC-istii unde da cu limba si sa voteze la misto (vezi cele 9 voturi cu "esti oltean").
Auzi PPC-ist te-oi simti tu... Nu stiu altii de ce au votat asa, dar eu am votat varianta asta pentru ca era singura la misto. Singurul mod in care si eu ca si tine am vrut sa imi arat dispretul fata de subiect...
Nu mai arunca cu jigniri asa la plesneala :jerk: :jerk: :sleep: :o:

Adrian
13th January 2005, 21:39
Nu stiu altii de ce au votat asa, dar eu am votat varianta asta pentru ca era singura la misto.

Mistoul ala (extrem de slabutz, dealtfel) era facut doar pentru unii. Daca vroiai sa arati dispretul il aratai intr-un post si nu votai.

josephine
13th January 2005, 23:05
@adrian: te rog frumos sa fi atent cui si cand ii spui unde sa dea cu limba. nu am avut nimic cu nimeni, deci... fi amabil. si eu am votat varianta asta... dintr-un motiv. threadu asta nu are ce cauta pe diverse. indiferent de rezultatul votului, vadim va ramane ca inainte pentru ca v-a explicat in zeci de posturi in acest thread ca nu e curios. nu ati facut decat sa va certati unii cu alti, fara nici un rezultat si sincer nici nu se intrevede vre-unul.

eu una propun sa va vedeti de treaba. parerea mea...

fia
13th January 2005, 23:23
Adrian tata eu nu-s asa diplomat ca josephine, iti zic atata, sa vad daca ma pricepi: esti oltean...

Pacala
13th January 2005, 23:36
@josephine....detest sa intru in dispute cu fetele

si eu am votat varianta asta... dintr-un motiv. threadu asta nu are ce cauta pe diverse.... threadul ,vadim l-a pus si nu vad cine te obliga sa citesti sau sa participi la discutie....nu stiu nici ce semnificatie dai tu votului tau...eu personal ma simt jignit cand e facut vadim , oltean....pacat ca ai intrat intr-o disputa care nu era a ta...pacat...nicunul dintre noi nu te-a jignit vreodata cu absolut nimic...... dar te manca sa te infigi si tu in disputa.... ce pacat.. votezi si pe urma dintre toti tocmai tu gasisi de cuvinta sa te simti jignita


indiferent de rezultatul votului, vadim va ramane ca inainte pentru ca v-a explicat in zeci de posturi in acest thread ca nu e curios.... nu stiu ce zici acolo, nu se schimba ca nu e curios .... :D
daca nu-si schimba pozitia o face din alte motive ...aia cu lipsa curiozitatii suna a nuca in perete :D


nu ati facut decat sa va certati unii cu alti, fara nici un rezultat si sincer nici nu se intrevede vre-unul.....eu una propun sa va vedeti de treaba. parerea mea sa zicem ca asa e....si care e problema ta?

daca vezi ca nu te intereseaza, nu participi la discutii, nu votezi, nu ne dai sfaturi, nu te bagi si gata..... n-ai nici un interes sa te agiti pt soarta noastra sau a altora,nici sa nu fi deschis acest thread.... nu-ti convenea dar i-ai facut si trafic PUR SI SIMPLU IGNORI TOPICUL , IGNORI DISCUTIILE, IGNORI PARTICIPANTII, TE GANDESTI CA NU EXISTA ACEST THREAD. PUNCT

@fia, Adrian e oltean, si eu sint oltean, sint multi pe aici si n-as schimba locul cu tine nici mort.....ca sa o zic mai pe sleau nu asa diplomatic ca josephine.....

@ Vadim , asteptam altfel de raspunsuri de la tine...m-am inselat,pacat

Pacala
13th January 2005, 23:49
ha ha ha votu' meu face diferentza.....
deocamdata !
Io nu cred ca ai ceva cu ei scurt si la obiect :)
da si e si un post ca sa-mi vad schimbarea la fatza..pt. cine trage concluzia asta ..are dreptate! :P
intr-adevar soto.... :D ...e mare diferenta... tu o faci si mesajele tale .... :D
intamplator, nu esti dinamovist cumva? ...... asa pari :D
daca nu esti dinamovist, scuza-ma pt jignire :D

Adrian
13th January 2005, 23:51
Ok, hai sa mai explic odata, sa inteleaga toata lumea:
Optiunea la votul ala nu este : "Nu ma intereseaza", ci este una ironica si de prost-gust, exact genul de gluma cu care se "perie" Sefu'. Imi cer scuze daca limbajul meu a fost nepotrivit, dar optiunea aia de vot a fost pusa acolo special pentru "aplaudaci", iar cativa ati cazut in plasa si ati votat doar pentru ca trebuia neaparat sa votati (nu stiu de ce) si nu puteati vota niciuna dintre primele doua optiuni.
Si da, Fia, sunt oltean. De cand e asta o insulta?

Pacala
13th January 2005, 23:56
poate unii nu si-au dat seama ca multi vor considera mai jignitoare chestia cu vadim oltean decat aia cu ...n-are nimic cu oltenii..... glume aiurea...umor negru

inter
14th January 2005, 02:21
In sfirsit, Pacala, mai recunosti si tu cite ceva, chiar daca nu iti convine. Daca il intrebi pe Inter de exemplu, nu va fi de acord cu tine, deci gestul tau e rar...

ete ce interesat devenii vadim de parerea lui inter :drak:

nu-mi exprimarerile despre olteni aici !
daca tu deschizi un poll si te votezi .... :o: ... marfa!

Vadim
14th January 2005, 02:27
Eu am fost mereu interesat, chiar daca tu esti gica contra. ;) Votul ala ia-l ca pe parerea mea in situatia de fata.

inter
14th January 2005, 02:28
si cei extraordinar vadime ca am luat partea unui oltean ... care a fost banat intr-un mod ambiguu?
daca tot stergeti si editati ce nu va convine ... ceilalti useri sunt in "ceata" ... asa ca nu mai insista cu inter in sus , inter in jos , ca nu inter face legea pe acest forum!
sa arunci pisioca e usor... sa-ti asumi esecurile enorm de greu!(chiar imposibil pt. unii)

inter
14th January 2005, 02:29
gica contra? :D:D de ce nu sos? :p

Pacala
14th January 2005, 02:37
sa-ti asumi esecurile enorm de greu!(chiar imposibil pt. unii) chiar imposibil pt vadim :D ..... spune-o clar,fara ambiguitati , ca poate nu intelege :D daca tot se vota singur ... :D

Vadim
14th January 2005, 02:37
gica contra? :D:D de ce nu sos? :p
"Editati, stergeti", de parca tu nu o poti face... :) ... Esti sos contra ;)

ps: pacala, daca nu-mi asumam riscuri, eram departe. Esecurile mi le asum atunci cind stiu ca am gresit.

Pacala
14th January 2005, 02:39
alooo, vadim.....vorbim de asumarea greselilor nu a riscurilor..... chiar ti-e asa greu sa recunosti ca in cazul nostru ai gresit?

inter
14th January 2005, 02:41
nu sunt greseli pacala:D:D cica se numesc "erori de pilotaj" :p

Pacala
14th January 2005, 02:41
vadim, ce! daca recunoasti ca ai gresit iti cad gradele MApN, iti cade fularul ros-albastru de la gat? ce ti se intampla? :D .....

Vadim
14th January 2005, 02:41
Care vostru frate? Iar il iei pe "voi" in brate? vrei sa vezi lista de banati permanent si sa numeri oltenii din ea sa vezi ca sint 2-3?

Exemple recente in care NU am gresit: gigel_bucur, vasile314tzurka, ady_azzuro, blue, bornwild... Si sint si altele. Am gresit cind nu l-am banat pe Ady cind trebuia. Si pe altii ca i-am reprimit la gratiere.

Pacala
14th January 2005, 02:42
@Inter, problema e , cine il piloteaza? :D

Pacala
14th January 2005, 02:44
Vadim, pai ne-ai luat la rand in zilele alea, inclusiv Inter si cu mine am primit avertismente....au fost foarte multi banati, un intreg pomelnic.......

Vadim
14th January 2005, 02:46
Nu e greu sa primesti avertisment, mai greu e sa nu il primesti. pacala, vezi sa un fii si tu in avionul ala, iar diferenta dintre noi sa fie ca eu am parasuta pe spate.

ps: foloseste si tu butonule edit, ca esti pasibil de avertisment. :D

Pacala
14th January 2005, 02:50
pai da..... te-ai luat tu de ady ca-si pusese "sintem cei mai buni dintre romani, sintem olteni" asa ca eu sint chiar in off-side fata de el :D ...lasa ca te vad eu punand mesaje consecutive ..sa-ti dai avertisment.......sau pt frazele alea cu buzele .....tot nu mi-ai raspuns la intrebarea aia...... ce inseamna expresia aia la tine ca nu mai sint la curent cu argoul romanesc :D

P.S.: nu m-as urca niciodata intr-un avion pilotat de gigi becali sau mai stiu eu care stelist feroce ca poate ii vine in minte sa fie kamikaze si atunci degeaba ai parasuta :D ..... ce fel de parasuta ai? :D

Vadim
14th January 2005, 02:53
Lasa ca nici tu nu ai raspuns la multe. Fa si tu un exercitiu de imaginatie. In nici un caz ce ai insinuat tu in stilu-ti rautacios.

ps: nici nu mai stiu numarul la parasute, sincer. Cert e ca am scapat mereu fara sa fac penicilina, chiar daca era virgina. :D

Pacala
14th January 2005, 02:55
adica cum rautacios? :D .......... nu stiu, de aia te-am intrebat.......in care buze? ce sa lasi in buze? ..... explica ca ti-am spus ca nu stiu expresia asta...eu recunosc cand nu stiu...pai explica domne ....

Vadim
14th January 2005, 02:56
Da tu niste explicatii si iti spun eu miine care e buna si situatiile in care se foloseste expresia. Hai ca ai treaba, vezi PM pe maxima. :D

Pacala
14th January 2005, 04:18
chiar, trollica .....diferenta de obraz......nici macar nu te-ai simtit

Vadim, stii care e problema ta, nu stii sa-ti alegi prietenii , in loc sa te imprietenesti cu mine, cu Inter tu preferi trollici......

stii ce trebuie sa retii tu din discutiile astea?

1. oltenii sint cei mai buni dintre romani iar gorjenii cei mai buni dintre olteni :D
2. e de preferat sa te imprietenesi cu un olten decat sa-l ai inamic
3. spune-mi cu cine esti prieten ca sa-ti spun cine esti ;)

inter
14th January 2005, 04:22
olteni sunt altfel intere....sunt ....cum e Vadim acum cu voi...


ete ca ajunsai sa o aud si pe asta :happy :happy , cum sunt oltenii? :rolleyes:

fia
14th January 2005, 09:30
@fia, Adrian e oltean, si eu sint oltean, sint multi pe aici si n-as schimba locul cu tine nici mort.....ca sa o zic mai pe sleau nu asa diplomatic ca josephine....

Nu ai inteles nici tu ce am vrut sa zic(ma asteptam mai mult de la tine, ca esti baiat destept, dar poate nu ai citit tot, te-ai repezit ca berbecul sa postezi ca ai vazut rosu in fatza cand ai vazut posturile mele si al josephinei)... nu am zis ca e oltean in sensul de jignire... Doamne fereste, a fi oltean nu e jignire, sau altceva de genul asta.... Am zis ca e oltean relativ la varianta de raspuns la poll. Tinand cont ca eu am zis ca acea varianta pentru mine este metoda prin care arat ca nu ma intereseaza, in acelasi mod (zicandu-i ca e oltean) am vrut sa-i arat ca nu ma intereseaza ce scrie... E suficient de clar explicat? Adrian se aude si la tine?

Later edit... Scuzati lipsa de reactie, stiu ca s-au scris 30+ mesaje de ieri pana azi.... dar nu voiam sa ramana neclarificat...

BornWild
14th January 2005, 11:39
Care vostru frate? Iar il iei pe "voi" in brate? vrei sa vezi lista de banati permanent si sa numeri oltenii din ea sa vezi ca sint 2-3?

Exemple recente in care NU am gresit: gigel_bucur, vasile314tzurka, ady_azzuro, blue, bornwild... .


Sa nu dea sfantu' sa fiu banat ca incepe razboiul.......se va alege prafu' de forumul asta.....va garantez eu :D

Nene moderatorule ,alias "ilanca", matale nu te poti auto-bana?Ca (si acum citez) "ai lasat-o in buze" de nici nu mai stii,sau numai expresia asta ai prins-o si tu la copii de se joaka pitulushu' in fata blocului.
Mie imi pare rau ca nu ti-am vazut si ce fel de pantofi aveai in poza aia,dar daca la geaca de piele si pantalonii aia de trening aveai niste "pantoafe" frumos lustruite in picioare , erai
"marfa moshule" (ca la Bucale)

Vadim
14th January 2005, 12:10
Vadim, stii care e problema ta, nu stii sa-ti alegi prietenii , in loc sa te imprietenesti cu mine, cu Inter tu preferi trollici......

Lol, asta e chiar tare, hai ca m-ai facut sa incep cu zimbete ziua de azi. :D


2. e de preferat sa te imprietenesi cu un olten decat sa-l ai inamic
De ce, pentru ca se razbuna? ;)

sotostone
14th January 2005, 13:03
intr-adevar soto.... :D ...e mare diferenta... tu o faci si mesajele tale .... :D
intamplator, nu esti dinamovist cumva? ...... asa pari :D
daca nu esti dinamovist, scuza-ma pt jignire :D


Ce intr-adevar mah? am zis eu ceva de vreo diferentza mare ? 1 ti se pare un numar mare? daca da .... "keep up the good thinking"!. Ce conteaza ce sunt? crezi ca daca sunt dinamovist sunt implicit anti-oltean, ca si subiectu' din propozitzia reciproca? Of poate nu intzelegi ce vreau sa spun....! da' nu cred ca tre' sa-ti explic!
Da sunt dinamovist.... si asta inseamna ca nu te pot scuza pt. jignire pt. ca .... iarasi reciproca la ultima ta fraza.... nu-mi da voie sa o fac!
Sper ca vei putea citi esentza mesajului... ci nu animite cuvinte cheie!
Bafta! :cya:

Vadim
14th January 2005, 13:09
Un mesaj instigator al lui Pacala, ala de mai sus, pe care el vrea sa il dea drept "simtul umorului". Dupa aia el si altii se mira de ce sint luati la rapandula aici pe forum...

Maximus
14th January 2005, 13:52
Aceleasi discutii sterile si fara sens. Ce vrei sa ne mai demonstrezi Vadim? Ca nu esti anti-olteni? Mie putin imi pasa daca esti pro sau anti. Mi-am expus parerea, cred ca esti anti, dar care e finalitatea? Si daca esti anti, ce? Esti mai frumos sau mai urit? Esti mai iubit sau mai urit?

ieppy
14th January 2005, 13:54
eu cred ca Vadim vrea sa fie oltean si nu stie cum sa faca sa fie acceptat. Poate il ajuta Pacala cu niste sfaturi. :D

Cainele
14th January 2005, 14:52
Vadim, stii care e problema ta, nu stii sa-ti alegi prietenii , in loc sa te imprietenesti cu mine, cu Inter tu preferi trollici......
2. e de preferat sa te imprietenesi cu un olten decat sa-l ai inamic


:D de la Phecala citire...


dragule esti de toata jena...

Pacala
14th January 2005, 19:43
Vadim.... razi tu razi..... :D .............. apropo, ce zici de mesajul lui grivei asta de sus?

Vadim
14th January 2005, 19:43
A luat avertisment pentru el. Insa tu, un maestru al pocirii numelor, nu cred ca te superi la atit...

Pacala
14th January 2005, 19:47
si i-ai lasat mesajul, tineai neaparat sa-l vad si eu ? :D ....credeam ca daca a primit avertisemnt, mesajul nu e corect,sint pociri si pociri de nume, nu cred ca ai vazut vreodata la mine sa pocesc nume si sa iasa cuvinte din astea, chestie de obraz deh......

vad ca mi-ai dat avertisment pt posturi consecutive :D ...bravo.bravo...... :D

Vadim
14th January 2005, 19:58
Uite unde era baiatu' finutz. Poate de la pagina asta incolo..............:D

ps: vezi ca ai PM pe maxima. Asta ramine antologica, nu o sa ma pot abtine sa nu o mai folosesc din cind in cind. :cool:

inter
14th January 2005, 20:01
antologice raman stergerile de posturi de azi noapte ale lui iulian .... chiar sunt curios sa vad motivele lui ....

Vadim
14th January 2005, 20:02
Am citit. L-am mai ajutat si eu. Nici o pierdere. Ti-am zis, pentru romane, cugetari si epopei facem un thread separat unde nu se va sterge. Intepaturi ieftine, mesaje fara sens, trolling pe forum se sterg. Asta e explicatia. Vezi ca ai si tu PM pe maxima. :cool: Antologic!

ieppy
14th January 2005, 20:06
Se pare ca ajuns la moda cuvantul asta: Troll. Cum nu va convine ceva, cum gata asta e troll hai sa ii dam in cap. Daca tot invatzati cuvinte noi, macar incercati(nu neaparat sa reusiti 100%) sa il intelegeti.

Pacala
14th January 2005, 20:08
cum, n-ai auzit de trollica si vatroll ? :D

inter
14th January 2005, 20:09
pai ia fa tu threadul ... ca deabia astept sa postez acolo , ca vad ca orice deschid pe aici sari cu guma ..

Trolling ... :D:D:D nu auzisei de asa ceva pana a postat Edgar , mde se intampla ca unii ziaristi sa fie limitati .. si pe urma folosesc cuvantul respectiv la greu pt. asi arata gradul de cultura ... interesant!

Pacala
14th January 2005, 20:11
lasa vadime ca daca esti trist ca n-ai si tu pm , vorbesc eu cu niste amici sa-ti trimita la pm-uri............ :D

Maximus
14th January 2005, 20:13
da' pe maxima, nu aici, ok? vedeti ca am acelasi nick si acolo... :)

ieppy
14th January 2005, 20:17
Auziti, exista trolling din asta si pe PM ca poate de aia e toata povestea asta. :D

Vadim
14th January 2005, 20:19
Trolling ... :D:D:D nu auzisei de asa ceva pana a postat Edgar , mde se intampla ca unii ziaristi sa fie limitati .. si pe urma folosesc cuvantul respectiv la greu pt. asi arata gradul de cultura ... interesant!
Un alt exemplu de deformare a adevarului sau, zis altfel, minciuna. Nu uita ca eu am facut regulamentul forumului si acolo e prevazut trollingul explicit. Esti moderator si cred ca trebuia sa citesti regulamentul. Intere, vorbesti cam mult in plus. Prea mult si prea des. Parca nu erai asa inainte. Te astepta din ce in ce mai des PM-uri pe maxima...

ps: Ieppy, mai pune si tu mina pe regulament, mai fa un cornet... Ca peste tot numai simtul umorului ai, strica prea mult.

Maximus
14th January 2005, 20:20
Normal! Sa vezi ce-i pe PM! Fa-ti si tu cont acolo si-ai sa vezi :)

Pacala
14th January 2005, 20:20
Toti Suporterii Universitatii Craiova Sint Rugati Sa-i Trimita Cate Un Pm Lui Vadim...... Nu Conteaza Continutul.....conteaza Cantitatea Pm-rilor :D

Vadim
14th January 2005, 20:22
Ok, raspund si eu cu multa pMu-ri. :D

ieppy
14th January 2005, 20:22
Numai suporterii Craiovei? Deci eu nu am voie? :D

maximus: am avut odata cont pe maxima, am fost banat, parca frozen ma invitat atunci si nu stiu cine ma banat, dar am impresia ca mai o clona pe acolo, trebuie sa ma uit. :D

iulian
14th January 2005, 20:23
antologice raman stergerile de posturi de azi noapte ale lui iulian .... chiar sunt curios sa vad motivele lui ....
Motivele sunt ca bateai campi elegant... sau nu ti-ai dat nici acum seama ?

Vadim
14th January 2005, 20:24
Ieppy, tu si idolul tau, Claudiu Dragan ce sinteti "olteni adevarati". :D http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/Romania/Diva/2923.shtm :D

Maximus
14th January 2005, 20:25
Numai suporterii Craiovei? Deci eu nu am voie? :D

maximus: am avut odata cont pe maxima, am fost banat, parca frozen ma invitat atunci si nu stiu cine ma banat, dar am impresia ca mai o clona pe acolo, trebuie sa ma uit. :D

Sa-mi dai contul sa-ti dau un PM :)

ieppy
14th January 2005, 20:25
Mde. I-ai inchis la asta.

Maximus, incearca tepelus. Cred ca asa m-am inscris. iti raspund eu mainel a Pm pe maxima. :D

Vadim
14th January 2005, 20:26
"Serios? Mde... :D Te invit la macrameu?, se auzi o voce din canal." :) Vezi ca ai PM pe maxima. :D

ieppy
14th January 2005, 20:27
Serios vadime. invitatia fa-o cuiva care o sa vina. :D Ai pe cine. :D Ia vezi ca acum te stergem pentru trolling ca vad ac e la moda. :D

Maximus
14th January 2005, 20:28
Bine. te anunt aici cind iti dau un pm, ok? :D

Vadim
14th January 2005, 20:28
Intere, mai esti? Ai citit regulamentul? Ai citit si PM-ul de pe maxima?

Maximus
14th January 2005, 20:29
Da-i pm pe maxima Vadime!

ieppy
14th January 2005, 20:29
OK maximus. Eu iti spun cand l-am primit si cand ti-am raspuns aici. :D

Maximus
14th January 2005, 20:30
Bine ieppy. da' sa nu-mi scrii mult ca oricum nu citesc :)
Numai sa am si eu PM-uri, ok?

Later edit: Hai ca ma duc sa-mi citesc PM-urile de pe maxima

desdemona
14th January 2005, 20:34
M-ati convins, va distrati de minune, vreau si eu. Vreau si eu PM pe maxima :D O sa va anunt aici cand mi-am facut cont :D

Vadim
14th January 2005, 20:35
Am cont pe maxima, am vrut o data sa postez, dar m-am razgindit am zis ca daca pun un mesaj se darima siteul. :)

ps: nu mi-am verificat niciodata PM-urile pe maxima si nici nu o sa o fac vreodata. ;)

@Desdemona: nu pierzi nimic. PM-urile serioase se dau aici. :)

@Inter: Intereeeeeeeeeeeeeee :headbang: Citishi regulamentul de pe Onlinesport? E cam lung... :drak:

desdemona
14th January 2005, 20:40
Pai pana-n ziua cand o sa am si eu cont acolo, ar fi bine sa se dea toate aici. Nu vreau sa pierd nimic :D

Vadim
14th January 2005, 20:41
Foloseste-l pe al meu sanatoasa! :D Dar iti zic, daca nu il folosesti nu pierzi nimic. Nu vezi ca baietii se plictisesc acolo de moarte si tot aici vin, la activitate, diversitate, vbulletin?

ps: Intereeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee e e. E-e...

desdemona
14th January 2005, 20:47
Pai si daca tie ti-au pus gand rau, esti sigur ca o sa-ti mai pot folosi sanatoasa contul? :D

BornWild
14th January 2005, 20:52
@Desdemona: nu pierzi nimic. PM-urile serioase se dau aici. :)




Ce e nene moderatorule cu "ilanca" misto,ti-e frica sa nu iti plece vreun utilizator cumva? Vad ca incepi sa dai avertismente in masa , oare nu cumva arata faptul ca esti putin cam disperat?
:D

Vadim
14th January 2005, 20:58
Pai si daca tie ti-au pus gand rau, esti sigur ca o sa-ti mai pot folosi sanatoasa contul? :D
Cu siguranta. Ei nu sint razbunatori...

Alain
14th January 2005, 21:04
w w w.craiova-maxima.ro este forumul nostru, iar lui vadim ar trebui sa-i fie rusine ca arunca cu noroi in siteul oficial al Universitatii Craiova si ar trebui sa taca din gura.

Nu mai modifica mesajul, lasa siteu asa, fara spatii www.craiova-maxima.ro

Vadim
14th January 2005, 21:06
Alain, unde dau tati cu noroi? Il parafrazez pe Inter, atit. Faci si tu ca Inter, citesti cu mina stinga si cu dreapta scrii?

Pacala
14th January 2005, 21:06
Desdemona, esti binevenita dar fa-ti contul tau

Vadim, nu sintem razbunatori, ca dovada trollica a scris si nu i-au fost sterse mesajele, as fi putut s-o fac si nu am facut-o ,i-am si explicat de ce

sa stii ca e o mare diferenta intre Craiova-Maxima si Ols.....si asta in favoarea Craiovei-Maxima.....tu te lauzi cu numarul celor inregistrati dar unde e armata de mioare inregistrata aici ?...aici fac trafic din certurile provenite dintr-o maniera obscura de moderare, banari aiurea etc....

iulian
14th January 2005, 21:10
Nici nu aveai motiv sa le stergi...sunt in conformitate cu regulamentul...nu acelasi lucru se poate spune despre tine aici....trollule :D

Vadim
14th January 2005, 21:10
Lol, Pacala am inceput ziua rizind de la glumele tale si asa o si termin. :D You, you.

Pacala
14th January 2005, 21:26
@trollica, e usor sa gasesti motive , tu stii cel mai bine asta..sau poti sa nu dai nici o explicatie.....ca tine.....

@vadim, cand n-ai raspuns incepi sa razi de ce nu pricepi? sper ca nu ti-ai ridicat poalele in cap si de aia razi :D ....... poate dupa ce le citesti mai atent, le vei pricepe daca nu iti stau la dispozitie sa-ti explic.....

Vadim
14th January 2005, 21:27
Pacala, faci special? Vrei sa mor de ris? Asta vrei de fapt... :):):)

Pacala
14th January 2005, 21:31
tu incearca :D ... sa stii ca eu sint un tip sensibil din fire si ma induiosez repede ... :D

Vadim
14th January 2005, 21:40
Ai ceva pm-uri? :D

Pacala
14th January 2005, 21:42
de ce intrebi?

Vadim
14th January 2005, 21:57
Te-ai baga sa fii spionul meu pe maxima pe forumul modratorilor? Sint sigur ca de aici transpira multe lucruri acolo. Invers nimic. Sint momente in care e nevoie de informatii. Trebuie sa am si eu om acolo, m-ar ajuta mult. Cine doreste sa ma ajute, il rog sa imi dea PM aici.

Pacala
14th January 2005, 22:13
ai obiceiuri de tzatza cufurita vadim..... :D ...... hai sa te vindec de curiozitate

se vorbeste infinit mai frumos decat se vorbeste pe RA aici...n-ai sa vezi expresii ca ale lui trollica...te asigur.....

si nu ti se da aproape nici o atentie....eu unul n-am vazut mesaje explicite la adresa ta si nici nu mi-a trecut prin cap macar sa scriu vreunul la adresa ta.......te supralicitezi, crede-ma :)

Vadim
14th January 2005, 22:16
Stiu, mi-a zis EDMOND_ inainte sa fie scuipat de acolo de voi, ca o masea stricata. :)

Stai linisit. Pe RA s-a vorbit urit cind ai fost tu si altii pe acolo. En passant. Acum e chiar ok, iti poate confirma oricine. Sint insa probleme, asta chiar e forum.

DoRyN
14th January 2005, 22:17
Te-ai baga sa fii spionul meu pe maxima pe forumul modratorilor? Sint sigur ca de aici transpira multe lucruri acolo. Invers nimic. Sint momente in care e nevoie de informatii. Trebuie sa am si eu om acolo, m-ar ajuta mult. Cine doreste sa ma ajute, il rog sa imi dea PM aici.

Vadime nu trebuie sa mai cauti, trebuia doar sa spui si te invitam acolo :evil:

Vadim
14th January 2005, 22:19
Mersi Doryne, eu voiam un spion, e mai distractiv asa. Insa Pacala nu vrea, are coloana vertebrala puternica. ;) Cred ca daca intru pe RA la voi face Inter 13-14. As face-o numai sa ii vad fata pe webcam. Cred ca s-ar freca nitel la ochi, ar inchide-deschide monitorul de vreo trei ori, ar da un restart, ar scoate placa de retea, s-ar duce acasa si tot nu i-ar veni sa creada. :yeah:

Pacala
14th January 2005, 22:24
edmond n-avea ce sa-ti spuna...... iar despre limbajul ala de pe RA la ols .....am citit toate mesajele asa ca n-are rost sa ma minti...... e traditie pe RA la ols .....las-o balta.....
si apropo, sa nu-ti inchipui ca eu te-as trata acolo cum ne tratezi pe noi aici, exista o diferenta de "scoarta" sa stii.... chiar daca nu vrei tu sa accepti ;) ..... n-ai sa ma vezi pe mine umbland cu porcarii si jigniri ieftine gen trollica, chiar si tu... ultras, cainele etc..... macar atata lucru , crede-ma

mai ca ai merita primit un pic sa vezi si tu ca nici Doryn, nici Inter , nici eu si nici nimeni nu ar face ce faci tu aici.... ti-am spus ca e chestie de scoarta

DoRyN
14th January 2005, 22:24
am fost banat

Da, ai fost, dar cred ca te-au gratiat baietii. Incearca :) Cred ca ai pile la un moderator ca a facut aseara trafic de influenta: zicea ca esti oltean :cool:

Vadim
14th January 2005, 22:29
ti-am spus ca e chestie de scoarta
Aici ai din nou mare dreptate! Nu as face niciodata ce faceti voi pe aici! Chestie de scoarta... :ok: Ti-am mai zis ca esti un tip "rau" si exigent din pacate numai cu ceilalti... Asta te strica.

Pacala
14th January 2005, 22:31
hai sa luam cazul meu si al tau...ce rau ti-am facut eu tie Vadim? pe cinstite acum....

Vadim
14th January 2005, 22:38
Nu stiu daca mie mi-ai facut ceva excesiv de rau, pentru ca eu trec repede peste lucrurile minore. Altora. Gasesti chichite si te iei gratuit de lume, fara sa vezi ca de fapt si tu faci aceleasi greseli (ti-am semnalat treaba aia cu greselile de gramatica acolo pe Valea Plinegerii). Nu prididesti sa te iei de unii care nu stiu sa scrie sau gresesc involuntar (cum te-ai luat de mine cu treaba aia cu "apropos") fara sa iti dai seama ca tu gresesti la greu si cgestii flagrante... Si alte exemple. Te iei de oameni, insa nu accepti ca altii sa se ia de tine. Si asa mai departe. Se spune ca daca iei o palma trebuie sa accepti senin o palma de la celalalt. Tu dai o palma si daca iei un deget peste fata nu iti convine.

E vorba aia, ce tie nu-ti place altuia nu-i face. Tu nu aplici chestia asta... uita-te cite palme am luat si eu aici, dar am acceptat pentru ca am dat. Normal, toate au o limita, eu nu am sarit-o cred. Cind altii au sarit--o de 10 ori, au luat ban din pacate. Stiu ca o sa imi spui ca nu e asa, dar crede-ma ca asa este...

Mie imi place sa mi se raspunda la intrebari atunci cind intreb ceva. De aia eu mereu raspund cind sint intrebat, chiar userilor care au un singur post. Ne uitam pe threadul asta la cite intrebari ti-am raspuns eu tie si la cite tu mie. La cite intrebari mi-aa raspuns Inter mie si la cite eu lui. Nu mai vorbesc de acuze fara rost (cum e cea a lui Inter cu termenul "troll", la care NU a raspuns dupa ce i-am semnalt ca a gresit si habar nu are regulamentul acestui forum). Uite si tu cite intrebari ai evitat. Si nu numai tu. Mie nu imi place sa evit. De ce sa mai stam atunci de vorba cind e atit de simplu sa arunci cu vorbe si sa iei la misto?