PDA

View Full Version : Eurosport 2



Profetu
7th January 2005, 15:26
Eurosport now gives viewers even more LIVE sports action with the launch of Eurosport 2, an exciting new sports channel on January 10, 2005. Eurosport 2 will combine the best of LIVE Sport, magazine-style programmes and news.

Ce ziceti de mutarea asta ?

Eu cred ca e o treaba buna; interesant de vazut ce programe si trasnmisii va face acest nou post.

Vadim
7th January 2005, 15:38
Eurosport 2 inlocuieste Eurosportnews, care probabil nu a avut succesul scontat. Eurosport 2 va transmite programe sau transmisii LIVE care nu au loc pe canalul principal.

grig_jr
7th January 2005, 15:51
sper sa fie mult motorsport !
pe vremuri la eurosport era putin live din wrc. finaluri de etape sau raliuri, sau transmisii din zonele special amenajate pt public

Vadim
7th January 2005, 15:53
F1 nu o sa aiba. Eurosportul prefera sa cumpere 3-4 competitii de motosport in loc de F1, care are un pret imens impus de Bernie din cauza ca Eurosport are acoperire paneuropeana.

grig_jr
7th January 2005, 16:19
nu ca nu e de acord eurosport sa cumpere f1,.. nici nu au vrut sa le vanda lor. pei nu e mai rentabil sa il vinzi de 20 de ori la televiziuni cu acoperire nationala decat 1 data la o televiziune cu acoperire europeana.
clar ca te-ai fi uitat la eurosport la ce comentatori aveau !!!!! watson si cu alalalt mai tanar ,... mark nu-mai-stiu-cum. erau delirical.

nu ma referam la f1. sport cu motor se face in lumea asta mult mai mult decat f1. eu ma uit pe MotorsTv si pe ABMotoeurs.... cate cupe si campionate si clase exista,... numa noi stam aici cochilizati numa cu fotbal in cap !

Vadim
7th January 2005, 16:53
Bernie a avut oferta pentru Eurosport, numai ca suma a fost prea mare si ei au preferat sa cumpere alte 5 competitii si sa mai ramina si cu bani. Intr-un fel e normal, este vorba de aria de acoperire.

Stiu, erau tari cei de la Eurosport, si eu ma uitam acum 8-10 ani. Valabil si acum, la orice program vrei. Ce comenteaza englezii nu prea are legatura cu ce auzi in Romania. Aia comenteaza ce se intimpla, la noi auzi biografii...

grig_jr
7th January 2005, 16:57
si simteau cursa. simteau momentele interesante. ce merita mentionat si ce nu. imi pare rau ca nu stiu germana RTL-u e tare-tare pe comentariu. toti cei pe care ii stiu si care stiu germana se uita la RTL. cei care stiu ungureste se uita la unguri,... si noi ramanem ca prostii pe TVR. lasa ca si asta e ok,. macar "ne" radem. asta era: tvr ofera pachet 2 in 1: f1 si divertisment - cu clowni, that is ! very funny si un pic prea mult pentru nervii nostri ! :p

Profetu
7th January 2005, 18:18
Mai mult decat dau acum din WRC nu cred ca au cum sa dea. S-a mai incercat odata o trasmisie directa si nu a dat rezultate.
Foarte importante sunt transmisiile din Moto GP. N
Nu stiu ce alte competitii motorizate ar putea trasmite astfel incat sa prinda publicul.
Din Indy au dat intr-un timp dar era super slab, cred ca d-asta au si renuntat.
Poate ca o sa difuzeze tot felu de documentare si buletine informative, interesante si astea daca sunt facute de profesionisti.

razvan141
8th January 2005, 21:48
detalii la
http://www.sportline.ro/pics/esp2.pdf
vor fi o groaza de sporturi noi,de la rugby in 7 pana la crosetat din stand in maini..nu stiu daca sa ma bucur pentru noutatile interesante sau sa ma enervez pentru cele de-a dreptul penibile