PDA

View Full Version : istoria s-a repetat ... scor de 5-4 de la 1-4



tudor1marian
12th November 2006, 10:38
Cine isi mai aduce aminte de acel fatidic 4-1 Dinamo-Foresta Falticeni, scor intermediar, iar la final 4-5. Istoria s-a repetat in campionatul japonez intre FC Tokyo si Kawasaki Frontale in data de 11 nov. 2006. In minutul 7 era 0-1, inscria Kawasaki, ca la 7 minute dupa scorul sa devina egal. Din minutul 17 pana in minutul 49 cei de la Kawasaki au inclinat balanta in favoarea lor astfel incat scorul a devenit 1-4. Atentie, minutul 49 ... Dinamo s-a miscat putin mai greu pana a ajuns la scorul de 4-1. Cu doua rosii primite de cei de la Kawasaki pana la final, primul dupa ce FC Tokyo redusese din handicap, au reusit imensa performanta ca din minutul 83 pana la final sa piarda cu scorul de 5-4 ... Mingea e rotunda. Dar sa pierzi de la 4-1 cu 4-5 trebuie sa te prinda tavalugul. Important e ca se poate daca nu-ti pierzi speranta.

Sergiu
14th November 2006, 12:18
Dinamo a pierdut de la 4-0. Era si acasa si fara jucatori eliminati. Asta cred ca e o performanta unica in istorie.

dardar_3
14th November 2006, 12:49
Ala a fost blat pe fatza... ce :drak: mai baietzi... credetzi in prostii:D...

Sorin Blaj
14th November 2006, 12:58
Dinamo a pierdut de la 4-0. Era si acasa si fara jucatori eliminati. Asta cred ca e o performanta unica in istorie.
Asa e. Foresta a revenit de la 0-4. Cornel Dinu stie de ce. Doar el le stie pe toate, nu? :)

Apropo, stie cineva ce mai face Robert Nita?

Si apoi, Dinamo nu este Kawasaki nu stiu cum.