PDA

View Full Version : CFR CLUJ - GLORIA BISTRITA (sferturi) 0-1



delaparis
1st November 2010, 15:45
Joi 11 noiembrie, ora 17:00.
Discutii inainte si dupa meci

YoNuTzz
1st November 2010, 15:52
manevra...

Nightwish
1st November 2010, 15:57
Yonutzz, apreciez ca esti concis, insa ce naiba vrei sa spui?
Ontopic: bate CFR cu 1 - 0.

El Pistolero
1st November 2010, 16:00
Meci usor pentru CFR.

Tiger1
1st November 2010, 16:13
Bate Gloria, astia de la CFR sunt obositi.:drak:

m8k
1st November 2010, 16:14
Meci usor. Tata Jean vinde meciul iar noi pentru siguranta cumparam 5 posibili arbitrii al acestui meci! Ca sa iasa afacerea mai dam si un kil de cafea la nasu, si un sapun Amo la mitica!

Cipri
1st November 2010, 16:16
Merg pe o semi-surpriza ( calificarea Gloriei ) .

YoNuTzz
1st November 2010, 16:17
Yonutzz, apreciez ca esti concis, insa ce naiba vrei sa spui?
Ontopic: bate CFR cu 1 - 0.

vreau sa spun ca cfr va avea un meci usor acasa, unde se va califica ori cu 1-0 ori cu 2-1...
mai bine intrebati-l pe tata jean :D

m8k
1st November 2010, 16:19
vreau sa spun ca cfr va avea un meci usor acasa, unde se va califica ori cu 1-0 ori cu 2-1...
mai bine intrebati-l pe tata jean :D

Tata Jean e mosneag pe cinste! Fura de la voi sa aibe din ce sa ne dea noua!:yeah:

liverpool-kid
1st November 2010, 21:56
gloria e o echipa capabila de multe surprize,niciodata nu sti de unde sar cu vreo bomba-una recenta e meciul cu steaua-asa ca nu m`as mira sa`i bat pe cfr ci din contra m`as mira sa se califice clujul cred ca vor fi mai obositi vor avea 3 meciuri in 7-8 zile si cred ca le va fi foarte greu

Lordul
8th November 2010, 22:40
1 solist..Gloria se concentreaza pe campionat

Ferko
9th November 2010, 13:08
Surpriza ??? Aiurea ! Bistrita bate pe CFR, nimic surprinzator.

Vandam
11th November 2010, 17:39
Si asta e gol anulat nu ?? :happy

Nightwish
11th November 2010, 17:39
Surpriza ??? Aiurea ! Bistrita bate pe CFR, nimic surprinzator.
Cam greu... In ultimele 3 sezoane din campionat si cupa, CFR a pierdut o singura data acasa, cu Tg. Mures sezonul asta. Statistic vorbind, chiar ar fi o surpriza sa ne bata Bistrita.

grande
11th November 2010, 18:17
plm ,astia de la sport.ro au probleme cu emisia ,acum dau reclame .....

Vandam
11th November 2010, 18:19
E gata blatul :D

Hingherul
11th November 2010, 18:19
acu` se coace blatu` :D

sa nu se vada

Vandam
11th November 2010, 18:20
Le-a taiat Arpi curentu celor de la Media Pro :drak:

Hingherul
11th November 2010, 18:21
mi-e sa nu fie papa jean ala care a taiat curentul. e mai purisan si pare mai pervers :)

grande
11th November 2010, 18:30
0-1 ,din 11m ,Moraes

delaoltenia
11th November 2010, 18:36
Surpriza mare,pentru mine :D...comutai canalu' si cand vazui 1-0 pentru ai lu' tata jean sa cad pe spate..nu alta.

Leo
11th November 2010, 18:38
Daca zboara si CFR ul, e mai mult decat perfect.

El Pistolero
11th November 2010, 18:44
Ce ocazii frate...

TheIceMan
11th November 2010, 18:45
Daca zboara si CFR ul, e mai mult decat perfect.

Normal, doar de la Steaua puteti lua bataie :ok:

delaoltenia
11th November 2010, 18:46
Cum poti sa pierzi jucand bine si avand nenumarate ocazii.

Lordul
11th November 2010, 18:50
Junior Moraes trimite B-ta in semifinale

Hingherul
11th November 2010, 18:51
vai, dar sunt socat!
il mananca pumnii pe cartu. aleagra tusierul sa-i dea cu autobaza in cap :happy

tu26dor
11th November 2010, 18:51
nasol pt cfr... foarte nasol... la cum s-a jucat am impresia ca nici bistrita nu avea pretentii la calificare.

sorinache si-a iesit din minti in final.

delaoltenia
11th November 2010, 18:51
:mda: Cartu..un nemernic

Sorin Blaj
11th November 2010, 18:51
Asta da surpriza!

Cirtu este pe faras.

Roddicted
11th November 2010, 18:52
Ce panarame

Rossi
11th November 2010, 18:52
CFR Cluj - Gloria Bistrita 0-1

krokobaursolzos
11th November 2010, 18:52
Clujenii s-au bazat pe central, tata Jean pe tusieri ;)

Bravo Bistrita ! :D

Hingherul
11th November 2010, 18:52
hai ba rossi ca nu esti antipatic mereu :D

Ferdininho
11th November 2010, 18:53
Meci usor.

GLORIE ETERNA.........cheferilor nostrii :happy :happy :happy

Cipri
11th November 2010, 18:53
Dupa atatea victorii consecutive in Cupa Romaniei era de asteptat ca CFR sa clacheze , nu degeaba am votat Bistrita . :D

El Pistolero
11th November 2010, 18:53
Cartu a reusit sa faca dintr-o echipa buna o echipa de pluton.

delaoltenia
11th November 2010, 18:54
Stelisti,dinamovisti,s.a....atentie la ce tastati.

Rossi
11th November 2010, 18:54
CFR Cluj - Gloria Bistrita 0-1

Frumoasa victoria romanilor ... si-au dat viata pe teren :yeah:

Bobi Cearton
11th November 2010, 18:54
Cartu a capiat, si-a perdut uzul ratiunii. alearga turbat dupa tusier. dizgratios.

krokobaursolzos
11th November 2010, 18:55
Dupa chipul si asemanarea lui ;)

Leo
11th November 2010, 18:55
Adio Cupa, adio campionat. Asta da surpriza.

krokobaursolzos
11th November 2010, 18:56
Adio Cupa, adio campionat. Asta da surpriza.

... ai uitat "adio cartu" :D

BBB
11th November 2010, 18:56
hahahahahahahahahaha. deci hahahahahahahahahahaha. cel mai tare "event" posibil in gruia. asa va vrem mereu :D

Cipri
11th November 2010, 18:57
Cartu a reusit sa faca dintr-o echipa buna o echipa de pluton.
Hai sa fim seriosi . Si inainte sa ajunga Cartu la CFR , clujenii nu jucau nimic .

Hingherul
11th November 2010, 18:58
naspa rau. ce mai pune cfr-ul pe masa la final? sezonul asta le ataca paianjenii galantarul cu trofee.

El Pistolero
11th November 2010, 19:00
Hai sa fim seriosi . Si inainte sa ajunga Cartu la CFR , clujenii nu jucau nimic .

Erau la inceput atunci.Sigur isi reveneau cu Mandorlini.:ok:
Cartu e antrenor pentru echipe de astea ce se bat la retrogradare.:ok:

Lordul
11th November 2010, 19:00
decizia asistentului a fost decisiva pentru soarta meciului

TheIceMan
11th November 2010, 19:01
naspa rau. ce mai pune cfr-ul pe masa la final? sezonul asta le ataca paianjenii galantarul cu trofee.

Poate pune Cupa UCL :cry:

samar
11th November 2010, 19:01
Pfff...asta da surpriza :D

Imi place cum brusc s-au infratit stelistii si dinamovistii sustinand echipa blatista care ajuta neconditionat Rapiduletzu' (in mintea lor desigur):rolleyes:
Se pare ca li se trage de la nasul si finul :happy

Bravo Bistrita:ok:

delaoltenia
11th November 2010, 19:02
decizia asistentului a fost decisiva pentru soarta meciului
Am pierdut inceputul celei de-a doua reprize,a influentat cu ceva tusierul acest meci?

PerVersion
11th November 2010, 19:03
hahahahahahahahahaha. deci hahahahahahahahahahaha. cel mai tare "event" posibil in gruia. asa va vrem mereu :D

Saracul de tine, macar atata bucurie ai si tu din fotbal, mai pierde CFR-ul. :)

Am controlat jocul si am avut o gramada de ocazii, dar ca de obicei am ratat din toate pozitiile posibile. Cartu in loc sa sara la arbitrii, mai bine si-ar pune atacantii sa traga cu orele la poarta, iar pe fundasii de banda sa centreze pana ajung la performanta sa dea macar 1 centrare buna din 5.

Felicitari celor de la Gloria pt calificare.

TheIceMan
11th November 2010, 19:03
decizia asistentului a fost decisiva pentru soarta meciului

Deci a fost corect sau nu??

Lordul
11th November 2010, 19:04
nu am vazut faza....initial arbitrul nu a acordat penalty apoi a revenit asupra deciziei la cererea asistentilor

Leo
11th November 2010, 19:05
Penalty a fost dictat de tusier. In plus, faultul s-a produs in afara careului, dar de cazut a cazut in careu.

Razvan T.
11th November 2010, 19:06
Vai di mini :D ... arpica se dezumfla femeia gonflabila :happy

krokobaursolzos
11th November 2010, 19:06
naspa rau. ce mai pune cfr-ul pe masa la final? sezonul asta le ataca paianjenii galantarul cu trofee.

... la final, greu de spus ... dar de Ignat, o sa puna capul lui Cartu cu un mar in gura :D

delaoltenia
11th November 2010, 19:06
nu am vazut faza....initial arbitrul nu a acordat penalty apoi a revenit asupra deciziei la cererea asistentilor
Multam...poate spune cineva,a fost sau nu 11 m?

Cipri
11th November 2010, 19:06
Cartu e antrenor pentru echipe de astea ce se bat la retrogradare.:ok:
De acord cu tine . :D

BBB
11th November 2010, 19:06
Saracul de tine, macar atata bucurie ai si tu din fotbal, mai pierde CFR-ul. :)

si cand va taie arpi pachetelele cu mancare si sucuri trompi din protocol, o sa fiu si mai bucuros :happy

delaoltenia
11th November 2010, 19:15
Am vazut cateva reluari,cred ca a fost 11 m.CFR-ul a pierdut insa prin ratarile monumentale,acolo-i buba.

Nightwish
11th November 2010, 19:19
E gata blatul :D


acu` se coace blatu` :D

sa nu se vada
Obsedatilor...

Multam...poate spune cineva,a fost sau nu 11 m?

Nu a fost 11m, a fost un fault in afara careului, cam la un metru, mutat de tusier in careu. In plus Traore a avut un gol valabil anulat pentru fault in atac ...

Cristy RVD
11th November 2010, 19:21
Unde-i Pazskany ala care dupa steaua - Craiova spunea ca doar echipele mici se ascund dupa greseli de arbitraj ?

Bravo, Nae Manea! Felicitari Romania!

Hingherul
11th November 2010, 19:22
Obsedatilor...


Nu a fost 11m, a fost un fault in afara careului, cam la un metru, mutat de tusier in careu. In plus Traore a avut un gol valabil anulat pentru fault in atac ...

e perfect atunci. forzza nea jean! macar asa sa se faca si el util :D

zebe
11th November 2010, 19:24
Felicitari Romania!

Ba voi v-auziti?! :happy

m8k
11th November 2010, 19:25
Problema noastra vine de la conducere, au tacut si tac in continuare ca fraierii cand suntem dezavatjati! Si azi s-a dat la TV dupa meci numai ce au vrut, degeaba zicea muresan de 3-4 ori sa dea reluarea cu golul anulat lui TRaore ca nu au vrut sa dea! Pe linga ca suntem dezavantajati clar mai si ratam o gramada de ocazii! Daca era 3-0 pentru noi in primele 15 minute atunci nimeni nu se supara! Asa e frumos acest an! Ne luptam pentru locurile 8-10!

Inchid televizorul, urmeaza pupincurism la maxim!

YoNuTzz
11th November 2010, 19:28
perfect, bv gloria :ok:

zebe
11th November 2010, 19:30
Problema noastra vine de la conducere, au tacut si tac in continuare ca fraierii cand suntem dezavatjati!

Mai bine asa. Ma enervez la culme cand aud urlete de genul "am fost furati" etc.

m8k
11th November 2010, 19:30
Se spune, cu cat ai mai multi dusmani cu atat esti mi tare!...apoi noi avem!:D

ichigo
11th November 2010, 19:31
da, s-a facut dreptate. dupa n meciuri in care CFR Cluj a castigat cupe ale romaniei cu arbitrii, a venit si decontul. bravo bistrita ./OLE/

e curios ca dupa meciul de duminica pascani nu a comentat arbitrajul, iar acuma ratatii aia doi umflati iar fac scandal. :headbang:

desi sunt ardelean, imi e scarba de cine conduce CFR Cluj. :angry:

Rossi
11th November 2010, 19:32
Problema noastra vine de la conducere, au tacut si tac in continuare ca fraierii cand suntem dezavatjati!

Dezavantajati ?! ..
Cum dreaq DEZAVANTAJATI cand voi ati batut in ultima etapa pe Dinamo cu GOL DIN OFFSIDE ?!

Nu a fost penalty pentru Bistrita ?! Pardon ?!
NU CONTEAZA UNDE INCEPE INFRACTIUNEA ... CONTEAZA UNDE SE TERMINA !!!
Baga la cap ...

Si romanul era in careu cand i s-a dat drumul la tricou ...

MT
11th November 2010, 19:34
Felicitari Romania!

CFR 1307 Before Christ Starting Team:
Claro, Da Silva, Piccolo, Cadu, Edimar, Kone E. , Costa, Peralta, De Zerbi, Culio, Traore :D

A dracu' da' ai potrivit-o la fix...:cool:

Vandam
11th November 2010, 19:35
Le-a fost anulat un gol.. Nu au zis Muresan sau Arpi ceva legat de faza aia ? :cry:

Rossi
11th November 2010, 19:35
Se spune, cu cat ai mai multi dusmani cu atat esti mai tare!...apoi noi avem!:D

voi aveti dusmani pt ca reprezentati Ungaria ... nu din alte motive ...

PerVersion
11th November 2010, 19:37
NU CONTEAZA UNDE INCEPE INFRACTIUNEA ... CONTEAZA UNDE SE TERMINA !!!


Eu cred ca esti prost informat in aceasta privinta. Oricum e lipsit de importanta acel penalty, trebuia sa avem 3-0 pana in acel moment.

Nightwish
11th November 2010, 19:37
Dezavantajati ?! ..
Cum dreaq DEZAVANTAJATI cand voi ati batut in ultima etapa pe Dinamo cu GOL DIN OFFSIDE ?!

10 cm , vazut dupa zeci de reluari..


Nu a fost penalty pentru Bistrita ?! Pardon ?!
NU CONTEAZA UNDE INCEPE INFRACTIUNEA ... CONTEAZA UNDE SE TERMINA !!!
Baga la cap ...

Si romanul era in careu cand i s-a dat drumul la tricou ...
Bai proasta forumului, vaca cu cabina, conteaza unde incepe faultul, intreaba orice persoana cu un IQ supraunitar si o cunoastere de baza a reguluilor fotbalului si o sa-ti spuna asta...


voi aveti dusmani pt ca reprezentati Ungaria ... nu din alte motive ...
De tine rade lumea pe forum pentru ca esti cretin... nu din alte motive :rolleyes:

ichigo
11th November 2010, 19:38
Le-a fost anulat un gol.. Nu au zis Muresan sau Arpi ceva legat de faza aia ? :cry:

ba da, iar s-au legat de faza aia ca traore a dat un gol valabil. exact ca la galati, iar obezul de grasanovici le tinea isonul. :angry: cica a fost o mare greseala de arbitraj penaltyul acordat de vidan. vad ca idiotul de samuila vorbeste de rapid - steaua si nu de scandalul de la cluj.

BBB
11th November 2010, 19:38
voi aveti dusmani pt ca reprezentati Ungaria ... nu din alte motive ...

Eu zic ca nu reprezinta ungaria, cel mai bine li se potriveste mesajul Lazialilor pentru Roma in urma cu ceva ani: "Squadra di negri, curva d'ebrei" :ok:

Rossi
11th November 2010, 19:41
Nu a fost 11m, a fost un fault in afara careului, cam la un metru, mutat de tusier in careu ...

In plus Traore a avut un gol valabil anulat pentru fault in atac ...

Nu a fost penalty pentru Bistrita ?! Pardon ?!
NU CONTEAZA UNDE INCEPE INFRACTIUNEA ... CONTEAZA UNDE SE TERMINA !!!
Baga la cap ... romanul era in careu cand i s-a dat drumul la tricou

Gol valabil la Traore ?! ... Arbitrul fluierase de 10 secunde, romanii se oprisera si Traore a marcat nestingherit ... Daca nu se fluiera si romanii nu se opreau, Traore nu mai marca ...

Rossi
11th November 2010, 19:43
intreaba orice persoana cu un IQ supraunitar si o cunoastere de baza a reguluilor fotbalului si o sa-ti spuna asta...



bah bozgore ... tu esti suparat pe arbitru dar habar nu ai ce spune regulamentul ...

RETINE !!! NU CONTEAZA UNDE INCEPE INFRACTIUNEA, CONTEAZA UNDE SE TERMINA !!!

BBB
11th November 2010, 19:46
Nu a fost penalty pentru Bistrita ?! Pardon ?!
NU CONTEAZA UNDE INCEPE INFRACTIUNEA ... CONTEAZA UNDE SE TERMINA !!!
Baga la cap ... romanul era in careu cand i s-a dat drumul la tricou


Nu ai dreptate, nu a fost penalty. Moraes a fost tras de tricou la un metru in afara careului. Cu atat mai dulce aceasta victorie a Bistritei. Dupa ce au furat atatea titluri, cu arbitrii si aranjamente, nimic nu e mai frumos decat atunci cand se intoarce roata in dealul gruia. Abia astept sa-i vad retrogradati dintr-un penalty inventat in minutul 90+3

Vandam
11th November 2010, 19:47
ba da, iar s-au legat de faza aia ca traore a dat un gol valabil. exact ca la galati, iar obezul de grasanovici le tinea isonul. :angry: cica a fost o mare greseala de arbitraj penaltyul acordat de vidan. vad ca idiotul de samuila vorbeste de rapid - steaua si nu de scandalul de la cluj.

:cry: Asta-i tare :happy:happy

De aia am si zis de faza asta cu golul anulat :D

corello
11th November 2010, 19:47
Rezultat brici. Ma asteptam la un egal si apoi, un drum lung pana la 11 litri. E bine si asa

Rossi
11th November 2010, 19:47
Deci daca eu ...

Daca tu iti tii adversarul de tricou pe o distanta de 50 metri si ala are forta sa conduca mingea si sa te traga si pe tine pana in careul tau ...
si cade in careu ... e PENALTY ... nu e fault de la jumatatea terenului ...

Dar chestia asta a fost spusa la TV si de Craciunescu si de Avram si de Porumboiu ...
Nu vad de ce o tineti ca Ion cu fluierul ...

PerVersion
11th November 2010, 19:49
Rossi, nu cred ca mai dai o data copy/paste la imbecilitatea aia cu care insisti pe aici. :D

Si in nici un caz nu a fost un metru, l-a tras de tricou exact la limita careului, era foarte usor de gresit la asa o faza petrecuta in viteza.

Razvan T.
11th November 2010, 19:50
Daca tu iti tii adversarul de tricou pe o distanta de 50 metri si ala are forta sa conduca mingea si sa te traga si pe tine pana in careul tau ...
si cade in careu ... e PENALTY ... nu e fault de la jumatatea terenului ...

Dar chestia asta a fost spusa la TV si de Craciunescu si de Avram si de Porumboiu ...
Nu vad de ce o tineti ca Ion cu fluierul ...

:cry::cry::cry::cry::cry:

zebe
11th November 2010, 19:54
voi aveti dusmani pt ca reprezentati Ungaria ... nu din alte motive ...

:happy

Calmeaza-te un pic. Te stresezi tu cat pentru tot fotbalul romanesc. :)
Si ti-am mai zis si pe alt thread. Daca tu reprezinti Romania, scrie dracu' corect in romana!

ichigo
11th November 2010, 19:57
mie la viteza normala mi s-a parut a fi penalty. dar, ce sa faci daca idiotul de tony il tine pe bajenaru, desi nu era nici un pericol la poarta mai ales ca era si cadu in zona. dar, apropo de cadu, el ce cartonas trebuia sa primeasca pentru intrarea criminala asupra lui moraes? da, ne mai miram deja de coatele si intrarile de karate ale lui cadu?

Leo
11th November 2010, 19:59
Poli, Craiova, CFR. Cine urmeaza? :D

zebe
11th November 2010, 20:00
Steaua astazi si Dinamo in semifinale.

ichigo
11th November 2010, 20:01
una dintre rapid si steaua. e un culoar bun pentru granzi acuma sa ia cupa. asta daca nu cumva vom asista la o finala surpriza brasov - bistrita. asta daca cele doua echipe nu vor cadea in semfinale.

PerVersion
11th November 2010, 20:03
dar, apropo de cadu, el ce cartonas trebuia sa primeasca pentru intrarea criminala asupra lui moraes? da, ne mai miram deja de coatele si intrarile de karate ale lui cadu?

De data asta cred ca nu merita cartonas, a fost primul la minge dupa care s-a lovit de Moraes.

krokobaursolzos
11th November 2010, 20:04
Se spune, cu cat ai mai multi dusmani cu atat esti mi tare!...apoi noi avem!:D

... in conducerea clubului ;) si pe banca tehnica :happy

corello
11th November 2010, 20:05
De apreciat totusi acest Cartzu. La atatea crize, un muritor de rand ar fi facut stop corason de mult.
Totusi, ce cauta arbitru ala asistent in tunel cand jucatorii erau pe teren? Nu trebuie sa iasa fluierasii ultimii? Poate il trecea caca-ul vietii si o zis ca merita sa riste orice suspendare. Cartzu defapt nu il acuza de arbitraj ci il certa cum ca, de ce pleaca inaintea pionilor. Iara va interpreta presa ca o vrut cartzu sa bata arbitrii

atdi
11th November 2010, 20:07
bah bozgore ... tu esti suparat pe arbitru dar habar nu ai ce spune regulamentul ...

RETINE !!! NU CONTEAZA UNDE INCEPE INFRACTIUNEA, CONTEAZA UNDE SE TERMINA !!!

Conteaza unde incepe infractiunea. In caz ca jucatorul continua faza se lasa avantaj si daca nu reuseste sa fructifice avantajul se revine si se acorda lovitura libera din locul unde incepe infractiunea. Ce zici era valabil inainte de 90, de atunci s-a schimbat mult regulamentul.

ichigo
11th November 2010, 20:11
orice atac cu talpa ridicata este rosu. degeaba a atins mingea, daca in faza urmatoare nu a incercat sa-si fereasca piciorul. e curios ca toti arbitrii FIFA au probleme la meciurile cfr-ului. iar colac peste pupaza luni la bistrita arbitreaza tudor, ultimul bastion al cfr-ului. dupe ce kovacs si balaj i-a tradat. :happy :happy

Leo
11th November 2010, 20:13
Steaua astazi si Dinamo in semifinale.



Si totusi nici un trofeu anul asta? Saracul Muresan, pleaca si el cu Cartu? :happy

zebe
11th November 2010, 20:15
Si totusi nici un trofeu anul asta? Saracul Muresan, pleaca si el cu Cartu? :happy

Sa plece!
Si totusi, de ce/cine razi? De Dinamo? "Echipa" asta, cu Muresan presedinte si Cartu pe banca, v-o cam jucat etapa trecuta.

Leo
11th November 2010, 20:21
Aiurea. Golul ala din ofside, astazi s-a razbunat. In rest, numai ratari ca in curtea scolii. Pt asta ii platiti regeste pe strainii din echipa?

zebe
11th November 2010, 20:27
Aiurea. Golul ala din ofside, astazi s-a razbunat. In rest, numai ratari ca in curtea scolii. Pt asta ii platiti regeste pe strainii din echipa?

De ce folosesti persoana a II-a? Nu-i platesc eu.

Am zis ca v-o jucat. N-am zis ca v-o batut, ca sa poti sa-mi zici tu de golul ala din offside.

LE: Ce vreau sa zic legat de voi, astia care nu traiti decat pentru "astazi". Ganditi-va un pic ca toate se intorc pana la urma si, din cei care rad de ceilalti, o sa ajungeti batjocura tuturor. Cum zice francezul "what goes around, comes around". Postarea asta nu ti-e adresata neaparat tie, Leo, dar vad ca si tu o dai in bara mai nou.

Leo
11th November 2010, 20:38
Da, da, da. Pana una alta CFR ul atat de ajutata de arbitrii in ultimii ani, acum a primit ce a meritat.

m8k
11th November 2010, 20:48
Da, da, da. Pana una alta CFR ul atat de ajutata de arbitrii in ultimii ani, acum a primit ce a meritat.

Oare voi cand o sa primiti ce meritati? Cred ca nici desfiintarea nu poate sa va compenseze!

Daca tusierul era corect si nu avea nimic pe constiinta nu fugea pe tunel ca acceleratul de Bistrita!:rosu:

rhadoo
11th November 2010, 20:50
Oare voi cand o sa primiti ce meritati? Cred ca nici desfiintarea nu poate sa va compenseze!

Daca tusierul era corect si nu avea nimic pe constiinta nu fugea pe tunel ca acceleratul de Bistrita!:rosu:

..........:D
exista accelerat de bistrita?:evil:

TheIceMan
11th November 2010, 20:53
..........:D
exista accelerat de bistrita?:evil:

Nu, doar mocanitza :D

Leviss
11th November 2010, 20:59
Vad ca pe multi ii bucura faptul ca arbitrii i-au cam f..t azi pe clujeni.Bai oameni buni cu atitudinea asta nu vom ajunge nicaieri , din pacate eu cred ca aceeasi atitudine o au si oamenii defotbal de la noi , in loc sa critice greselile arbitrilor indiferent impotriva cui se intampla unii merg pe ideea ca,ce daca i-au furat pe astia , cand ne-au furat pe noi cum era? Din cauza asta cred eu ca unii arbitri isi permit sa "greseasca" pentru ca nu fac scandal decat cei afectati sau cei interesati direct.Atata timp cat "sa moara si capra vecinului" este la rang de lege la noi , nu se va schimba nimic , niciodata..

Nightwish
11th November 2010, 21:28
http://www.sport.ro/cupa-romaniei/video-inca-o-faza-scandaloasa-la-cfr-bistrita-vezi-golul-valabil-al-lui-traore-anulat-de-arbitru.html
Golul anulat lui Traore... Daca ala a fost fault eu sunt preot romano catolic ...

Elgorriaga
11th November 2010, 21:29
..........:D
exista accelerat de bistrita?:evil:

Este, este ... e acceleratu' de Sărățel :D cine știe, cunoaște ...

Rossi
11th November 2010, 21:45
Ce cautati bah pe un thread destinat fotbalului cand voi nu cunoasteti regulamentul ?

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/cupa-romaniei/dan-lazarescu-da-verdictul-daca-tinerea-a-avut-loc-pana-pe-linia-de-16-metri-e-penalty-7709907

"Dacă ținerea începe în afara careului, dar continuă până pe linia de 16 metri sau în careu,
atunci trebuie să se acorde lovitură de pedeapsă", a spus fostul asistent pentru Adevărul.

BAGATI LA CAP IDIOTILOR !!!

NU CONTEAZA UNDE INCEPE INFRACTIUNEA, CONTEAZA UNDE SE TERMINA !!!

COMENTATI DESPRE FAZE LITIGIOASE SI VOI NU STITI REGULI ELEMENTARE !!!

Nightwish
11th November 2010, 21:54
Daca ai gasit un alt cretin care spune asta la televizor crezi ca ai dreptate? Am vazut ce a declarat Lazarescu, a se retine ca Lazarescu nu suporta CFR Cluj. Un alcoolic de talia lui oricum nu trebuie bagat in seama...

Rossi
11th November 2010, 22:00
Ala a citat din regulament !!! Baga la cap !!!

macar restul nefiind siguri pe ei , s'au abtinut ...
voi miejilor (Nightwish, BBB, PerVersion, Razvan T. , atdi , leodacin ) ati inceput sa tipati ca infractiunea a inceput in afara careului ...

NU CONTEAZA UNDE INCEPE INFRACTIUNEA , CONTEAZA UNDE SE TERMINA !!!

Nightwish
11th November 2010, 22:06
Citeaza tu din regulament. Da un link catre regulament daca esti asa grozav.. Astept.

atdi
11th November 2010, 22:17
Ala a citat din regulament !!! Baga la cap !!!

macar restul nefiind siguri pe ei , s'au abtinut ...
voi miejilor (Nightwish, BBB, PerVersion, Razvan T. , atdi , leodacin ) ati inceput sa tipati ca infractiunea a inceput in afara careului ...

NU CONTEAZA UNDE INCEPE INFRACTIUNEA , CONTEAZA UNDE SE TERMINA !!!
N-a citat din niciun regulament, in regulament pe situl fifa spune altceva: "A direct free kick is taken from the place where the offence occurred". Occured inseamna unde a avut loc, dar nu specifica unde se incheie sau unde incepe faultul, deci e interpretabil.

Ted
11th November 2010, 23:04
frate, cate discutii dupa o decizie controversata :groggy: si CFR-ul a profitat de cateva in editiile trecute si nu a mai murit nimeni ;)

m8k
11th November 2010, 23:38
Ce cautati bah pe un thread destinat fotbalului cand voi nu cunoasteti regulamentul ?

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/cupa-romaniei/dan-lazarescu-da-verdictul-daca-tinerea-a-avut-loc-pana-pe-linia-de-16-metri-e-penalty-7709907

"Dacă ținerea începe în afara careului, dar continuă până pe linia de 16 metri sau în careu,
atunci trebuie să se acorde lovitură de pedeapsă", a spus fostul asistent pentru Adevărul.

BAGATI LA CAP IDIOTILOR !!!

NU CONTEAZA UNDE INCEPE INFRACTIUNEA, CONTEAZA UNDE SE TERMINA !!!

COMENTATI DESPRE FAZE LITIGIOASE SI VOI NU STITI REGULI ELEMENTARE !!!


Esti mai rau ca un papagal! Chiar asa de frustrat ai ramas de duminica? Hai sa cadem la pace.... se fluiera la mijloc si gata!:happy

laurdog
12th November 2010, 08:33
Mie imi pare rau pentru ca imi doream cfr in semifinale pentru ca se joaca tur-retur, asa pana la returul din campionat e mult de asteptat.:drak:

red-bull
12th November 2010, 10:04
S-a gasit CFR-ul sa faca scandal.Cum nu mai fluiera arbitrii pentru ei...cum se simt lezati.
Deh s-au obisnuit sa ii ajute arbitrii, iar acum le e grteu cand sunt arbitrati corect.Uitati-va pe ce loc sunt in campionat fara prietenii din brigada artistica de arbitraj...

m8k
12th November 2010, 16:11
Inca mai apar cretinoizi care cred ca CFR a fost numai ajutata si niciodata dezavantajata! Oare cat de prosti trebuie sa fie aceste specimene sa creada in continuare aceste aberatii??? Dupa mintea ingusta a unora daca altii au urlat si noi am tacut inseamna ca am furat! Numai miticii is cinstiti in tara asta!

m8k
12th November 2010, 16:25
http://2.bp.blogspot.com/_FzHTE8Wa8nY/TNxbXxRFqkI/AAAAAAAAAMI/iUg6iH7Q9lU/s320/11m.jpg

atdi
12th November 2010, 17:37
Lasand la o parte discutiile despre arbitraj, CFR-ul trebuia sa o bage in poarta. Faza cu Traore nu se pune, deoarece cand el a tras la poarta arbitrul deja fluierase si portarul de la bistrita se oprise. Totusi trebuie sa recunoasteti ca nu aveti un atacant de valoare, nu sunteti singurii, dar echipa campioana ar fii trebuit sa aiba un atacant de valoare.

Rossi
12th November 2010, 20:10
By Ioanitoaia ...

... Am văzut însă și stop-cadre din care rezultă că bistrițeanul se afla PE LINIA CAREULUI și Tony continua să-l țină de tricou, deci 11 metri!

http://blogsport.gsp.ro/ioanitoaia/2010/11/12/cfr-sa-se-uite-in-oglinda/

Pe asta il credeti cand afirma ca nu conteaza unde incepe infractiunea, ci unde se termina ?! ...

Razvan T.
12th November 2010, 20:12
:cry:

Rossi
12th November 2010, 20:15
tu de ce razi ca prostul ? sunt convins ca si tu faci parte din aceiasi categorie cu pinguinii de mai sus ...
care comentau daca a fost sau nu penalty, dar ei nu stiau regulamentul ... si pe langa ca nu stiau regulamentul, mai erau si tari in gura ...

zebe
12th November 2010, 22:18
;)

http://www.librariaonline.ro/images/products/librariaonline.ro/Abecedar_Lungu.jpg

Rossi
14th November 2010, 14:54
"Faultul în atac al lui Traore a fost evident pentru mine, deși unghiul din care a fost filmat nu mă avantajează.
La acel penalty contează unde se termină ținerea și asta se întîmplă în careul lui Nuno Claro"
Cristi Balaj

Sezione
16th November 2010, 22:50
"Faultul în atac al lui Traore a fost evident pentru mine, deși unghiul din care a fost filmat nu mă avantajează.
La acel penalty contează unde se termină ținerea și asta se întîmplă în careul lui Nuno Claro"
Cristi Balaj

BAi DDS..tu opinii proprii nu esti in stare sa ai ??? :happy Ba le repeti pe ale lui Porcea..ba pe ale lui Balaj:no: