PDA

View Full Version : FC BRASOV - FC TIMISOARA (sferturi) 1-0



delaparis
1st November 2010, 15:43
Marti 9 noiembrie, ora 20:45.
Discutii inainte si dupa meci

Nightwish
1st November 2010, 16:01
Cred ca vor merge mai departe banatenii la 11m.

El Pistolero
1st November 2010, 16:01
Mda.Am vazut ieri ce meci frumos a fost.Cred ca se califica Timisoara.

Cipri
1st November 2010, 16:17
Mizez pe Timisoara .

YoNuTzz
1st November 2010, 16:19
egal si apoi penalty-uri

laurdog
1st November 2010, 16:26
Cred ca vor merge mai departe banatenii la 11m.

Au trei variante: prelungiri, 11m si..............................TAS!

tataleone
1st November 2010, 16:29
In mod normal as tine cu timisorenii, dar vreau sa avem adversari cat mai slabi in semifinale si finala :D Asa ca...se califica Brasovu'

cip
1st November 2010, 16:33
Au trei variante: prelungiri, 11m si..............................TAS!
sau poate aranjam cu arbitrul ala din Groapa,care da 11m daca-l tragi cu cheia,atunci putem sa castigam linistiti in timp regulamentar,chiar daca jucam si noi ca niste tufe ...

Cave_Canem
1st November 2010, 16:35
Cred ca bate Poli de data asta.

laurdog
1st November 2010, 16:49
sau poate aranjam cu arbitrul ala din Groapa,care da 11m daca-l tragi cu cheia,atunci putem sa castigam linistiti in timp regulamentar,chiar daca jucam si noi ca niste tufe ...

Te referi desigur la tusierul iliescu, nu?

krokobaursolzos
1st November 2010, 18:05
Dupa meciul din campionat, ambii antrenori au declarat ca ar fi vrut mai mult, sa castige, sa joace mai bine, etc ... Soarta, cu ironia'i fina, le mai da o sansa ;) ... unul din ei se va face de kko :D

cip
1st November 2010, 18:46
Dupa meciul din campionat, ambii antrenori au declarat ca ar fi vrut mai mult, sa castige, sa joace mai bine, etc ... Soarta, cu ironia'i fina, le mai da o sansa ;) ... unul din ei se va face de kko :D
Isaila n-are cum,in caz de esec va spune ca nu-l interesa Cupa,ba din contra il incurca,intrucat el trebuie sa se concentreze pe salvarea de la retrogradare...:P

cip
1st November 2010, 18:51
In mod normal as tine cu timisorenii, dar vreau sa avem adversari cat mai slabi in semifinale si finala :D Asa ca...se califica Brasovu'
al dreq pragmatic! :drak:
si eu as gandi la fel,dar chiar sa-mi doresc calificarea Stelei... n-am cum...:)

Tiger1
1st November 2010, 19:13
sau poate aranjam cu arbitrul ala din Groapa,care da 11m daca-l tragi cu cheia,atunci putem sa castigam linistiti in timp regulamentar,chiar daca jucam si noi ca niste tufe ...

Faceti-va programare, poate fi "ocupat" in ultimul timp .:D

cip
1st November 2010, 19:24
Faceti-va programare, poate fi "ocupat" in ultimul timp .:D
il doare la bashketi,amu' are bani de un sejur la... Miami :happy

six
1st November 2010, 20:27
fara emotii ;)

Ferdininho
1st November 2010, 20:44
Probabil se va juca la Alba Iulia, Targu Jiu sau Pitesti. Vom avae un meci greu dar sper sa mergem mai departe.

liverpool-kid
1st November 2010, 21:47
meciurile din campionat difera mult de cele din cupa probabil timisoreni vor trage tare spre finala pt ca au pierdut deja cupa in 2 randuri si probabil nu isi mai doresc inca un esec

Calandrinon
1st November 2010, 21:51
Probabil se va juca la Alba Iulia, Targu Jiu sau Pitesti. Vom avae un meci greu dar sper sa mergem mai departe.

La Tg.Jiu ! Va trezeste nostalgii...

Ferdininho
2nd November 2010, 13:26
La Tg.Jiu ! Va trezeste nostalgii...

Mda nu prea placute cei drept dar este singura locatie care ar fi Ok ca si distanta pt. ambele parti si in plus au nocturna.
Personal as prefera Alba Iulia.

Lordul
8th November 2010, 22:40
2 solist...nu cred ca se impiedica timisoara de brasov

cip
9th November 2010, 10:18
acum chiar ca sunt ingrijorat...:(

Leo
9th November 2010, 11:55
Nu ai de ce, Motanel. Castiga Brasovul fara probleme si fara emotii. :evil:

malexoid
9th November 2010, 12:53
Nu ai de ce, Motanel. Castiga Brasovul fara probleme si fara emotii. :evil:
:happy absolut dragalasha, ador modul in care cauti sa-ti maschezi ingrijorarea...vad ca incepi sa te gandesti ingrozita ca ne-am putea intalni in faza urmatoare...
dar esti sigura ca-i puteti elimina pe negriciosii lui mephisto?

Leo
9th November 2010, 13:04
Da, sunt sigura. La fel de sigura ca si pe victoria de la Cluj. :happy Cand e vorba de Dinamo, nu mai sunt sigura de nimic. Un singur lucru e batut in cuie: dragostea mea fanatica pt aceasta echipa. :)

Ferko
9th November 2010, 13:17
O fi greu, o fi usor ? Nu conteaza pentru cine !

cip
9th November 2010, 13:36
Nu ai de ce, Motanel. Castiga Brasovul fara probleme si fara emotii. :evil:
cum nu am de ce,tu nu vezi ce-a pronosticat cap-de-pompa asta de duarte? :shocked:

Leo
9th November 2010, 13:41
cum nu am de ce,tu nu vezi ce-a pronosticat cap-de-pompa asta de duarte? :shocked:

O sa faca niste slujbe pt victoria lui Poli. Ruga ii va fi ascultata. Toata lumea va fi fericita.:D

purpleheart
9th November 2010, 13:49
I-am obosit in campionat , ii batem in Cupa ! ;)

six
9th November 2010, 20:35
fara emotii ;) :yeah::yeah::yeah::ok:

OnixTM
9th November 2010, 21:09
Nu ai de ce, Motanel. Castiga Brasovul fara probleme si fara emotii. :evil:

ca sa te bat cu propriile-ti arme: "urla invidia in voi!" :D

Grinco
10th November 2010, 00:50
Marti 9 noiembrie, ora 20:45.
Discutii inainte si dupa meci

Cat s-a terminat?:D

Lordul
10th November 2010, 08:33
s-a amanat pe astazi ora 17.00

Tim
10th November 2010, 14:59
Si daca ne bat,ce? Eu vreau sa ii batem pe otelarii galateni.Mai vreau sa stiu daca se dopeaza!:D

laurdog
10th November 2010, 15:02
:yeah::yeah::yeah::ok:

Ba ce dialoguri interesante porti. Da' cine'i persoana cu care discuti?:happy:happy

ON Nu ma intereseaza cine castiga acest meci.:P

grande
10th November 2010, 17:52
o-o la pauza ....

relansat
10th November 2010, 17:56
ce rusine de meci ...

Sorin Blaj
10th November 2010, 18:27
Fac instructie brasovenii. Gol anulat aiurea pentru brasoveni, pe motiv de ofsaid.

YoYoyOi
10th November 2010, 18:41
Mai rar mi-a fost dat sa vad Timisoara dominata in halul asta.

relansat
10th November 2010, 18:42
cum dracu am putut pierde in fata astora ? :cry:

Elphax
10th November 2010, 18:45
stati ca brasovul e in albastru si noi in alb ;)

Tim
10th November 2010, 18:47
Hotie.:D
Ne fura arbitrii pe fata.Daca validau golul brasovenilor acum conduceam cu 2-1.

Elphax
10th November 2010, 18:49
asa e tim :(

malexoid
10th November 2010, 18:50
:groggy: singura sansa...penalty-uri
dar "ducem" pana acolo????

..................................................

se pare ca nu...Felicitari Brasov!

Roddicted
10th November 2010, 18:51
goooollll hahaha

*Coco*
10th November 2010, 18:52
Lalalallaallalala Acasa cu voi

grande
10th November 2010, 18:52
1-0 min 90+3

Elphax
10th November 2010, 18:54
brasovul a vrut si a putut.

calificare meritata, poate vor juca finala acasa :)

Tim
10th November 2010, 18:54
Rezultat normal.Stiu ce spun.

TheIceMan
10th November 2010, 19:00
Cam surpriza, zic eu.

Grinco
10th November 2010, 19:02
Da' cam normal, la cum s-a jucat.

krokobaursolzos
10th November 2010, 19:07
Meci trist si anost, animat episodic. Victoria brasovenilor e absolut meritata, am remarcat daruirea jocului si, mai ales, claritatea actiunilor (cate au fost ... ). De partea cealalta, banatenii au afisat un orgoliu nejustificat prin jocul efectiv. Am remarcat de la ei lentoarea lui Cisovski (la cat e de inalt, probabil e aerul rarefiat :D ) si forma buna a lui Pantilimon (care a limitat proportiile scorului);
In concluzie, niciuna din cele doua echipe nu-si merita locul din clasament ;) , in plus, s-a dus dracului si "invincibilitatea" ... cand vine Uhrin?

OnixTM
10th November 2010, 19:08
Felicitari Brasov!! victorie meritata ptr voi si "roata se intoarce" ptr noi

am dat cam multe goluri in minutul 90+...., iar acu' am vazut ce gust are...

six
10th November 2010, 19:10
Victorie meritata a Brasovului :ok: ma bucur ca am iesit din cupa ;)

Tim
10th November 2010, 19:11
Poate ca daca Iancu nu s-ar ocupa de Piturca si ar rezolva problemele de la club pe care le simtim cu totii,altfel ar juca si echipa.

six
10th November 2010, 19:11
cum dracu am putut pierde in fata astora ? :cry: intreaba-i pe aia de la slatina ...sarmare :happy

OnixTM
10th November 2010, 19:11
mno, chiar asa de sincera nu sunt!
normal ca nu ma bucura ca ne-au scos, dar faptul ca au facut-o absolut meritat...nu o pot contesta :(

malexoid
10th November 2010, 19:28
intreaba-i pe aia de la slatina ...sarmare :happy

ce-mi lipseste replica ta zilnica...'fara emotii'
:headbang:

six
10th November 2010, 19:31
fara emotii :dance:

m8k
10th November 2010, 19:52
Asa are jabba mai mult timp la dispozitie sa se uite in oglinda, sa vada pe care slanina sa mai puna putina grasime!
Felicitari Brasovului!

Lordul
10th November 2010, 19:54
felicitari Brasovului! prima infrangere a lui Contra ca antrenor intr-un meci oficial

cip
10th November 2010, 19:54
mdeah...cam nashpa :(
macar putem sa ne concentram pe campionat,amu' :P
felicitari brasovenilor,au fost mai buni azi...bravo Guritza si Iancu pt declaratiile de dupa meci!
raman la parerea ca numa' Duarte e de vina...
mi-e o ciuda de nu mai pot,iar nu ma mai uit 2 zile la emisiuni sportive,dar cred ca asta-i de bine....

cip
10th November 2010, 20:01
cum dracu am putut pierde in fata astora ? :cry:
simplu,pur si simplu ati fost mai slabi...

Lalalallaallalala Acasa cu voi
ma intreb cat de bou tre sa fie unul, sa scrie "acasa" cu "A" mare la mijlocul propozitiei si "lala" ba cu un "l" ba cu doi...

Calandrinon
10th November 2010, 20:15
:cry::cry::cry:

*Coco*
10th November 2010, 20:21
Vai extraordinar ce sesizare ai constatat tu...De aia ati fost voi eliminati ca ai scris eu acasa cu A mare si lalalala cu doi l evident ca tu esti prea prost sa iti dai seama ca am tinut apasat pe taste si de aceea s-a mai strecurat cate un L.

OnixTM
10th November 2010, 20:23
poate e mai indicat sa ne citim dupa meciul vostru cu Dinamo, nu crezi?
sau iti este teama ca euforia de dupa .... sa nu tasteze si mai multi de LllLLL? :rolleyes:

cip
10th November 2010, 20:34
Vai extraordinar ce sesizare ai constatat tu...De aia ati fost voi eliminati ca ai scris eu acasa cu A mare si lalalala cu doi l evident ca tu esti prea prost sa iti dai seama ca am tinut apasat pe taste si de aceea s-a mai strecurat cate un L.
pai nu mai tine apasat pe taste cand scrii,zevzecule!

newcool
10th November 2010, 21:52
Victorie meritata a Brasovului :ok: ma bucur ca am iesit din cupa ;)
Si eu:D:D:D

newcool
10th November 2010, 21:53
Rezultat normal.Stiu ce spun.
Desi tot mai rar stii ce spui Timule, amu' sunt de acord cu tine.:D Rezultat normal:ok:
P.S.
Cand dai o bere?:D

delaoltenia
10th November 2010, 21:54
Calificarea brasovenilor poate fi considerata surpriza.Felicitari.
Coco si cip,atentie la limbaj.

Poli Timisoara
10th November 2010, 22:16
Calificarea brasovenilor poate fi considerata surpriza.Felicitari.
Coco si cip,atentie la limbaj.

cum sa fie calificarea brasovenilor o surpriza cand au jucat contra unor desculti si prosti ?!? felicitari brasovului,nu si spectatorilor care in cupa dar si in campionat ne-au MUIT la greu...si asta de ani buni,mai inainte de "era" iancu si dobos...poate imi explica si mie un brasovean cu,capul pe umeri de la ce vine aceasta ura?!?! motivul sa fie ca v-am furat "revolutia" din '89?

bafta in finala :ok:

emil_bv
10th November 2010, 22:25
Motivul e "cultura" suporterului brasovean. Nu doar voi sunteti tratati asa la Brasov. Tribuna brasoveana nu stie si nu poate mai mult, doar peluza sa mai miste ceva, dar din ce am citit in ultima vreme, nici ei nu sunt in relatii prea bune.

Ma intreb daca noi sabotam campionatul pentru a fi subestimati in cupa :evil:

DD-Viola
11th November 2010, 02:09
...zarurile ( masluite ) au fost aruncate , astfel incat Brasovul trebuia sa castige si banuiesc ca va juca finala vs dinamo , in urma careia , cupa va fii confiscata de caini .

Leo
11th November 2010, 09:39
Interesant scenariu.

Ferko
11th November 2010, 10:35
Si scenaristii trebuie sa traiasca.
ON: Calificare meritata pentru Brasov ! Felicitari !

Tim
11th November 2010, 10:38
Finala este brasov -cluj.Bineinteles castiga clujul.

krokobaursolzos
11th November 2010, 11:35
Asa are jabba mai mult timp la dispozitie sa se uite in oglinda, sa vada pe care slanina sa mai puna putina grasime!
Felicitari Brasovului!

Daca Jabba era IN TEREN, puteam fi de acord cu tine ... asa, nu vad ce contributie (pozitiva sau negativa) are "personajul" ... cam off-topic (la fel si postul meu :D ).

St3phano
11th November 2010, 13:06
moare balena si se sparge oglinda.

OnixTM
11th November 2010, 13:11
spiritual si profund

rador
11th November 2010, 13:27
prima infrangere a lui Contra ca antrenor intr-un meci oficial

cred ca Mourinho si Sir Alex au rasuflat usurati... :lol:

NORGEMAN
11th November 2010, 18:58
cum sa fie calificarea brasovenilor o surpriza cand au jucat contra unor desculti si prosti ?!? felicitari brasovului,nu si spectatorilor care in cupa dar si in campionat ne-au MUIT la greu...si asta de ani buni,mai inainte de "era" iancu si dobos...poate imi explica si mie un brasovean cu,capul pe umeri de la ce vine aceasta ura?!?! motivul sa fie ca v-am furat "revolutia" din '89?

bafta in finala :ok:

Sa nu exageram cu revolutii samd... Injuraturile au venit de la tribuna 2, la care sed cei din vechea garda. Nu toata lumea va injura, anumite grupuri si la meciul asta daca nu era tusierul ala probabil ca nu erau deloc injuraturi.

P.S. Are cineva meciul inregistrat?

Ferdininho
11th November 2010, 19:01
cum sa fie calificarea brasovenilor o surpriza cand au jucat contra unor desculti si prosti ?!? felicitari brasovului,nu si spectatorilor care in cupa dar si in campionat ne-au MUIT la greu...si asta de ani buni,mai inainte de "era" iancu si dobos...poate imi explica si mie un brasovean cu,capul pe umeri de la ce vine aceasta ura?!?! motivul sa fie ca v-am furat "revolutia" din '89?

bafta in finala :ok:

Se zvoneste ca ar fi infratiti cu Muta...curva noastra.

six
11th November 2010, 19:18
Se zvoneste ca ar fi infratiti cu Muta...curva noastra. :cry::cry::cry:

ABi
13th November 2010, 03:42
Pai nu e nici un zvon... La tribuna 2 stau fostii "Forza Carpatica" care sunt infratiti de ani de zile cu fostii "Red Fighters"! Daca nu stiai voua vi se canta de la tribuna la fiecare meci slagerul:"Un mesaj de la Arad... pentru cvurva din banat etc" In rest tribuna 1 si peluza n-au treaba cu voi... chiar am vazut ca stateau amical de vorba baietii de la voi cu cei de la peluza inaintea meciului din Cupa...