PDA

View Full Version : Etapa 14: Rapid - Steaua 0-0



Pages : [1] 2

delaparis
1st November 2010, 13:38
Luni, 8 noiembrie:
Rapid - Steaua
20:30, Digi Sport

Fedayn
1st November 2010, 13:47
o programare mai idiota a acestui meci nici ca se putea :(

El Pistolero
1st November 2010, 13:48
1 solist

Cave_Canem
1st November 2010, 14:26
Bate Rapidu' chinuit, cu 3-0.

samar
1st November 2010, 14:30
Bate Rapidu' chinuit, cu 3-0.

:cry::cry::cry:

On: nu ma grabesc sa dau un pronostic inca :D

Cipri
1st November 2010, 14:51
1 solist .

Vandam
1st November 2010, 14:54
Bate Rapid, iar steaua se afunda tot mai mult. Noua ne-ar conveni un egal.
Totusi Rapidu joaca Samba, nu pipi-kaka precum steaua...

Datenshi
1st November 2010, 15:06
E, mai variem si noi. Diseara avem Rumba, iar pentru etapa viitoare pregatim Mambo nr. 6. :D

TeBat
1st November 2010, 15:08
Aici apare surpriza --> x. :D

Datenshi
1st November 2010, 15:13
Te bat. :D

Shinnok
1st November 2010, 15:18
1 solist

TeBat
1st November 2010, 15:22
Te bat. :D

Sincer, mi-ar placea s-o vad pe Steaua infranta, doar de dragul fetei gibonului de dupa. :D

Cristy RVD
1st November 2010, 15:31
5-0 aici, 3-0 in cupa :)

YoNuTzz
1st November 2010, 16:15
ne-o luam urat in giulesti...

Cipri
1st November 2010, 17:12
E o greseala ca meciul s-a programat luni , dar e un avantaj pentru Steaua ca echipa o sa fie odihnita ( cred ) .

delaoltenia
1st November 2010, 17:53
Daca jucam fotbal vom avea ocazii si poate si goluri,daca nu victime sigure.
Favorita,Rapid.

samar
1st November 2010, 18:12
Favorita,Rapid.

In astfel de meciuri nu exista favorita;)

delaoltenia
1st November 2010, 18:16
Bine,atunci meci de 1x2...sunt sigur ca si aici vei avea ceva de spus.:D

samar
1st November 2010, 18:28
Mai dar ce irascibil esti de la o vreme incoace :D Te deranjeaza comentariile mele bre?:confused: :D

delaoltenia
1st November 2010, 18:33
Din contra,imi face placere sa discut cu tine.:)
Am pus la sfarsit un emoticon,m-am gandit ca vei intelege sensul postarii in felul asta.

Trim0b
1st November 2010, 18:54
1 solist:)

5-0

Aurel.D
1st November 2010, 20:37
steaua este de rasul curcilor :D... Bate Rapid la ea ca la fasole! 1 solist clar!!

Sezione
1st November 2010, 20:50
de la 3-0 in sus..ma declar multumit:)))

Grecu_
1st November 2010, 20:53
1x2

Lordul
1st November 2010, 22:29
bate Rapidul !

bob
1st November 2010, 23:44
pana azi , vroiam sa bata rapidul, sau scor egal ! numai steaua nu ! dupa arbitrajul ”intamplator„ de partea rapidului , jos hotii din giulesti !

Datenshi
2nd November 2010, 02:54
Am furat un punct, lol. Altii se pare ca ies mult mai avantajati din afacerea asta. Cum ar fi Dinamo. Ei au furat si au luat 3 puncte si li s-a ivit ocazia distragerii atentiei si dinamitarii unui adversar periculos.

Daca Sumi nu mai incearca improvizatii si joaca cu Costa in locul lui Duarte, avem sanse mari la victorie.

Trim0b
2nd November 2010, 10:02
Am furat un punct, lol. Altii se pare ca ies mult mai avantajati din afacerea asta. Cum ar fi Dinamo. Ei au furat si au luat 3 puncte si li s-a ivit ocazia distragerii atentiei si dinamitarii unui adversar periculos.

Daca Sumi nu mai incearca improvizatii si joaca cu Costa in locul lui Duarte, avem sanse mari la victorie.

si cine vrei sa joace in stanga?:sleep:

Datenshi
2nd November 2010, 10:05
Pai revine Bozovici. Nu am crezut ca o sa-l regret, dar Ezequias ala e catastrofa. Vorba cuiva, cei doi betivi (n.r. - Marius&Bozo) sunt indispensabili.

delaoltenia
2nd November 2010, 10:38
Zero sanse in Giulesti,dupa meciul cu Pandurii isi vor repera onoarea cu Steaua.

SwedishMafia
2nd November 2010, 10:41
Un meci normal.La ce conducere tehnica si ce cioban exista in ghencea, bat baietii de langa sine.Chiar rau.

delaoltenia
2nd November 2010, 10:43
Parlamentar,de ce-l jignesti?

Nightwish
2nd November 2010, 10:44
Cred ca va bate Rapidul fara probleme.

Vandam
2nd November 2010, 10:47
La meciul asta Velicu ar fi foarte bun :)
Ceea ce vreau sa zic e ca ce echipa pierde se indeparteaza tot mai mult de-un eventual titlu de campioana.

Trim0b
2nd November 2010, 11:15
Pai revine Bozovici. Nu am crezut ca o sa-l regret, dar Ezequias ala e catastrofa. Vorba cuiva, cei doi betivi (n.r. - Marius&Bozo) sunt indispensabili.

dreapta vroiam sa zic:D
acum am vazut ca am gresit

delaoltenia
2nd November 2010, 11:17
De la o vreme faci cam multe greseli :D

Trim0b
2nd November 2010, 11:18
De la o vreme faci cam multe greseli :D

ti se pare:D

delaoltenia
2nd November 2010, 11:19
Sub o alta forma i-am raspuns si eu Irinei..dar nu mi se pare. :D

Leo
2nd November 2010, 11:19
Egal.

tataleone
2nd November 2010, 11:37
Desi in mod normal ar trebui sa castigam detasat, mi-e frica de meciul asta, in primul rand pt. ca e foarte posibil ca greselile in favoarea noastra cu Pandurii sa fi fost intentionate, tocmai in ideea ca furtul (previzibil) stelei sa apara ca o compensatie fireasca :mda:
Si in al doilea rand pentru ca Rapidul stie sa se impiedice tocmai in momentele cand are in fata adversari mult mai slabi (vezi si meciul de aseara)

Totusi cred ca in ciuda oricaror probleme si a arbitrilor care vor ajuta steaua vom reusi sa castigam :ok:

krokobaursolzos
2nd November 2010, 11:40
Sunt curios cine va arbitra: Deaconu sau Draganescu ?

Dupa ce aflu :rolleyes: , va dau si pronosticul meu :evil:

tataleone
2nd November 2010, 11:43
Sunt curios cine va arbitra: Deaconu sau Draganescu ?

Dupa ce aflu :rolleyes: , va dau si pronosticul meu :evil:

Oricine ar arbitra, tot cu steaua va trage...Rapidul este avantajata intr-un meci pe an si in rest furata, la steaua e invers :mda:

SwedishMafia
2nd November 2010, 11:47
tata: viata e grea..ce sa facem?De exemplu, am putem sa jucam poker.:D

St3phano
2nd November 2010, 11:59
Oricine ar arbitra, tot cu steaua va trage...Rapidul este avantajata intr-un meci pe an si in rest furata, la steaua e invers :mda:

si ce mari avantaje a primit steaua anul asta de ai ajuns la concluzia asta?

SwedishMafia
2nd November 2010, 12:04
steaua are cel mai mare avantaj din fotbalul romanesc: il are pe cioban!!!conducator desavarsit.game,set si meci : steaua. Need to say more?:rolleyes:

krokobaursolzos
2nd November 2010, 12:15
Oricine ar arbitra, tot cu steaua va trage...Rapidul este avantajata intr-un meci pe an si in rest furata, la steaua e invers :mda:

Tati, pana nu pleaca Vama de la voi ... ramin la parerea mea ;)

Datenshi
2nd November 2010, 12:24
dreapta vroiam sa zic:D
acum am vazut ca am gresit

Pai pe dreapta asta ziceam, trebuie sa joace cu Costa.

MMihnea
2nd November 2010, 12:39
sper sa fie un meci care sa respecte titulatura de derby
doua echipe bune care sa joace bine , spectacol ,realizari ,etc.

daca jucam bine cu Rapidul, victoria nu e necesara
ar fi o verificare foarte buna.lotul e bun . sper sa se ridice si antrenorul la inaltime. e nevoie

nene leone permite-mi sa sumarizez : arbitrul greseste in favoarea Stelei - iar ne fura astia, oameni rai ,etc; arbitrul greseste in favoarea Rapidului - stelisti vor sa aiba motive sa ne fure altadata , oameni rai ,etc.

samar
2nd November 2010, 12:45
dreapta vroiam sa zic:D
acum am vazut ca am gresit

Acum te-ai prins de ce tot insistam pt repatrierea lui Maftei?!!!:mda::headbang:

laurdog
2nd November 2010, 13:46
Sunt curios cine va arbitra: Deaconu sau Draganescu ?

Dupa ce aflu :rolleyes: , va dau si pronosticul meu :evil:

Garantia echilibrului este ca unul sa arbitreze prima repriza, celalalt in a doua!!!:D

tchaka
2nd November 2010, 13:58
infrangerea cu pandurii (eu o consider infrangere) i se datoreaza lui Sumi in proportie de 99%. acum el trebuie sa castige meciul asta.

laurdog
2nd November 2010, 14:28
Arbitreaza Cristi Balaj.

MMihnea
2nd November 2010, 14:46
Arbitreaza Cristi Balaj.

cel mai bun arbitru roman... cu asta a cam iesit arbitrajul din discutie pentru mine

mai ramane sa jucam bine

Marius
2nd November 2010, 14:55
mai ramane sa jucam bine

n-o sa jucam bine. sper sa ne bata aia, cu arbitrul :drak:

Telespan
2nd November 2010, 14:59
sper sa ne bata aia, cu arbitrul :drak:

....care arbitru Deaconu?

St3phano
2nd November 2010, 15:00
telespaM: arbitreaza balaj

MMihnea
2nd November 2010, 15:08
...nu stiu ce sa zic , Marius
nu pot sa nu sper

cred ca sunt un optimist incurabil

tataleone
2nd November 2010, 16:22
si ce mari avantaje a primit steaua anul asta de ai ajuns la concluzia asta?

Sa-ti amintesc numai de inceputul campionatului? Primele 2 meciuri = 6 puncte luate cu japca de cioban.

tataleone
2nd November 2010, 16:26
nene leone permite-mi sa sumarizez : arbitrul greseste in favoarea Stelei - iar ne fura astia, oameni rai ,etc; arbitrul greseste in favoarea Rapidului - stelisti vor sa aiba motive sa ne fure altadata , oameni rai ,etc.

In principiu ai inteles :D
Ideea e ca la Rapid a fost un accident (te rog sa mai spui cand a fost avantajata Rapid de arbitri in ultimele 3 sezoane), atunci cand greselile au loc frecvent in aceeasi directie parca nu mai e accident, nu?

St3phano
2nd November 2010, 16:29
Sa-ti amintesc numai de inceputul campionatului? Primele 2 meciuri = 6 puncte luate cu japca de cioban.

cu brasovul (care fu egal) si branestiul? :happy si eu care credeam ca vorbesti serios.


al dracu accident: 2 goluri si un penalty, fata de furturile alea grosolane gen "se putea, dar oricum arbitrul nu putea sa vada foarte bine".
incurci borcanele grav.

LE: acum am vazut care e principiul. gata, e clar.

MMihnea
2nd November 2010, 16:46
In principiu ai inteles :D
Ideea e ca la Rapid a fost un accident (te rog sa mai spui cand a fost avantajata Rapid de arbitri in ultimele 3 sezoane), atunci cand greselile au loc frecvent in aceeasi directie parca nu mai e accident, nu?

ehhh...cred ca exagerezi un pic ... mai si primim dar si ne-o 'dau' domnii arbitrii de ne merg fulgii... ce sa faci... sangele de rapidist fierbe rapid :D

nayram
2nd November 2010, 16:53
Ne bat....

Grecu_
2nd November 2010, 16:57
:cry: :cry: :cry:

Radu
2nd November 2010, 17:36
http://i53.tinypic.com/30a51uh.jpg

Nico21
2nd November 2010, 17:56
http://i53.tinypic.com/30a51uh.jpg

Arata bine Lacatus in poza asta...

Oaia Dolly
2nd November 2010, 18:01
Arata bine Lacatus in poza asta...

Erau cumva alegeri pentru sefia galeriei rapidiste? La fata, asa din profil, seamana cu corsicanu.:D

Trim0b
2nd November 2010, 18:17
Erau cumva alegeri pentru sefia galeriei rapidiste? La fata, asa din profil, seamana cu corsicanu.:D

tu nu vezi ca e in galeria stelei?

Oaia Dolly
2nd November 2010, 18:49
tu nu vezi ca e in galeria stelei?

Pe bune? :D

E o asemanatoare izbitoare totusi. Lasand gluma la o parte, a fost una dintre cele mai comice coregrafii rasiste de pe coloratele noastre stadioane.

krokobaursolzos
2nd November 2010, 20:39
Arbitreaza Cristi Balaj.

... si Vama stabileste tusierii :evil:

Charon
3rd November 2010, 02:18
http://bestsmileys.com/bat/1.gif

Ordinul Chiroptera ataca decisiv si-l sileste pe Craseonycteris thonglongyai a.k.a. "old 7" sa se retraga in rusine spre pestera din Oviedo!

Telespan
3rd November 2010, 06:55
Arbitreaza Cristi Balaj.
Balaj a arbitrat anul trecut Dinamo -Gaz metan? i Moti plonja shi scotea mingia din poarta cu mainile,nu a arbitrat el?
Hai k vine shi finul Becali cu nasu Deaconu....
Borcea shi Jiji o sa ne faca iarasi manevra la meciul asta......FZRB!!!

drughi
3rd November 2010, 08:19
Arata bine Lacatus in poza asta...
esti praf........poza aia e de acum vreo 5 ani si e coregrafia stelei la o deplasarea din ghiulesti e sigla cu batman da un cap "stancuta" .......mesajul era " NU E AVION DA ZBOARA, NU E LILIAC E.........CIOARA "

laurdog
3rd November 2010, 08:22
Balaj a arbitrat anul trecut Dinamo -Gaz metan? i Moti plonja shi scotea mingia din poarta cu mainile,nu a arbitrat el?
Hai k vine shi finul Becali cu nasu Deaconu....
Borcea shi Jiji o sa ne faca iarasi manevra la meciul asta......FZRB!!!

Nu mai tin minte insa nu vad legatura cu meciul asta.
Si zi asa, va face lumea manevre!
:happy:happy:happy:happy

drughi
3rd November 2010, 08:27
2-8 ca in 1989 sau 1 solist daca se repeta istoria din meciul cu pandurii cand rapid a jucat in 13 oameni (rapid a reinventat fotbalul aliniid o formula cu 13 jucatori la acel meci) ..........daca nu vor sa se mai complice sa bombaredeze din nou arbitru cu brichete ,sticle , ,ceaune sa fie 0-3 iar apoi iar sa boceasca pe la tv si sa dea vina pe conspiratii mondialo-lpffiste-frfiste

Datenshi
3rd November 2010, 08:46
Doamne cat scandal pentru un offside clar, practic, la Vranjkovici.

Pe primul nici Condescu nu il reclama, iar parerile sunt impartite.
Faultul lui Duarte a fost de galben (Legea 12 greseli si comportari nesportive, loveste/impinge un adversar. Rui Duarte tine cotul sus, il foloseste in a se debarasa de adversar obtinand un avantaj.Nu se incadreaza la comportare violenta (rosu), dar comportare nersportiva evidenta). Astfel, eliminarea clara a lui Cardoso posibil sa fi schimbat cursul jocului.

Referitor la Orac, daca ar fi cazut in momentul in care simtea mana se impunea fara echivoc acordarea loviturii de pedeapsa. Jucatorul celor de la Pandurii alege sa continue faza, isi joaca sansa si trage la poarta, arbitrul lasa avantaj. Scurt. Asta e regulamentul, sunt convins insa ca boul ala de la centru nu a vazut. La cum a tras cu aia toata repriza a doua, dadea sigur penalty.

Ce cotetari, au extras ce faze le-au convenit ca sa loveasca in Otelul si Rapid, echipele care deranjeaza. Pe aia i-au facut si dopati, sa vedem ce mai gasesc la noi. Pentru asta, sper sa stergem cu Jiji pe jos in astea doua meciuri si sa se intoarca linistit la staul.

PS: Am auzit ca Vama le-a cam inchis gura la toti pe la Tv, poate ii zic sa-si faca si un cont aici sa va mai dea cate una peste bot. Era mai frumos cand ne furau toti si acasa, nu? Cand pierdeam puncte cu goluri luate prin spatele portii, din offside etc., nu conta, important fiind sa pierdem puncte. Cand ne-a egalat cu un gol dinn offside in min 93 Condescu de ce nu a mai tipat ca a fost hotie?

MMihnea
3rd November 2010, 10:06
datenshi ... uneori trebuie sa accepti ca esti uneori avantajat , desi sunteti obisnuiti sa va victimizati ( pe drept sau nu, nu asta e in discutie )

lasa explicatiile de genul a sarit cu fata in pumnul meu

tare e si incercarea de a va ascunde in spatele otelului...

cred ca faceai o trimitere la articolul cu greselile de arbitraj de pe gsp ( cu un titlu stupid pentru ca din statistica lor reiesea ca anumite echipe sunt avantajate si Craiova si-o ia....)

nu ar trebui sa fie greseli pt voi , impotriva voastra ,etc. -> asemenea greseli nu sunt de acceptat

are rost sa caut pe forum threaduri in care infierai pe cei care beneficiau de astfel de erori ... acum cand te bucuri cu Vama?

vezi ca ceilalti suporteri de pe forum ( incepand cu majoritatea celor rapidisti ) sunt de acord ca acel meci cu Pandurii a fost o rusine... (cel putin pentru arbitraj)

Trim0b
3rd November 2010, 10:22
esti praf........poza aia e de acum vreo 5 ani si e coregrafia stelei la o deplasarea din ghiulesti e sigla cu batman da un cap "stancuta" .......mesajul era " NU E AVION DA ZBOARA, NU E LILIAC E.........CIOARA "

pai da ma...ne aratati cat de mult il iubiti pe lacatus...

ON:5-0 aici 3-0 in cupa:ok:

St3phano
3rd November 2010, 10:55
Trim0b: lasa glumitele ca nu te pricepi deloc.

SwedishMafia
3rd November 2010, 11:01
saracutii de rapidisti, cat incearca mititeii sa se disocieze de apelativele "tigani", "ciori".nu s-au prins,ca nimeni si nimic nu va schimba aceste catalogari, in veci pururea.daca nu vi le asumati, macar nu va mai agitati,ca atunci, veti fi facuti tigani,ciori, mai tare.
cat priveste rezultatul, gazdele joaca samba do giulestiao, oaspetii...vai de ei.:) oricum,in cazul unei infrangeri a stelei, nu e stres, oricum e un meci obisnuit.rapidistilor le place sa creada ca e derby.o echipa cu 3 titluri, nu poate fi rivala uneia care are 23.asa cum pentru fanii lui man utd, un meci cu tottenham, nu e derby.rapid are derby cu petrolul, craiova, cfr,astea care au acelasi sau un nr apropiat de titluri.

krokobaursolzos
3rd November 2010, 11:23
Suedezule, de ce nu va laudati voi cu ceva necontestabil? ... performantele din ultimii 3 ani, de exemplu "cei mai multi antrenori schimbati intr-un sezon" :ok:

Trim0b
3rd November 2010, 11:29
Trim0b: lasa glumitele ca nu te pricepi deloc.

cine glumeste?:o:

SwedishMafia
3rd November 2010, 11:29
kroko: deci istoria rapidului,e de 3 ani,corect?Bun, bine c-am scapat de chestia asta "noi suntem din 1923".

Trim0b
3rd November 2010, 11:35
saracutii de rapidisti, cat incearca mititeii sa se disocieze de apelativele "tigani", "ciori".nu s-au prins,ca nimeni si nimic nu va schimba aceste catalogari, in veci pururea.daca nu vi le asumati, macar nu va mai agitati,ca atunci, veti fi facuti tigani,ciori, mai tare.
cat priveste rezultatul, gazdele joaca samba do giulestiao, oaspetii...vai de ei.:) oricum,in cazul unei infrangeri a stelei, nu e stres, oricum e un meci obisnuit.rapidistilor le place sa creada ca e derby.o echipa cu 3 titluri, nu poate fi rivala uneia care are 23.asa cum pentru fanii lui man utd, un meci cu tottenham, nu e derby.rapid are derby cu petrolul, craiova, cfr,astea care au acelasi sau un nr apropiat de titluri.

eu personal nu consider meciul cu steaua un derby!derby e un meci care te tine in suspans,cu o echipa apropiata ca valoare nu cu una vai de mama ei.toata lumea stie ca echipa de langa cimitir o ia in freza(nu ati mai castigat cu noi de la cazu' bricheta)

ps:nu consider rapidistii tigani atata timp cat sunt de partea cealalta a baricadei

St3phano
3rd November 2010, 11:36
cine glumeste?:o:

pai vezi? si cand vorbesti serios, tu dai impresia ca vrei sa glumesti :D


eu personal nu consider meciul cu steaua un derby!derby e un meci care te tine in suspans,cu o echipa apropiata ca valoare nu cu una vai de mama ei.toata lumea stie ca echipa de langa cimitir o ia in freza(nu ati mai castigat cu noi de la cazu' bricheta)

ps:nu consider rapidistii tigani atata timp cat sunt de partea cealalta a baricadei

derby: meci dintre echipe apropiate ca valoare. noua definitie din giulesti.

SwedishMafia
3rd November 2010, 11:43
bine trombule,acum, rapid e real madrid giulesti.steaua e un fel de racing santander.dupa ce joaca steaua,se poate sa piarda.dar nu e 100% sigur.o sa vedem duminica seara.interesant ca te iei numai dupa rezultatele directe din ultimii ani.in schimb, performantele voastre=0. va multumiti cu putinul,ca oameni saraci...in lipsa de trofee,rez in cupele europene, va multumiti cu firimiturile,satisfactii din astea de 2 lei"bre,v-am batut in nu stiu cate meciuri" pana la urma,in ultimii 10 ani,nicio echipa nu s-a detasat in victorii.au fost o multime de egaluri.steaua v-a eliminat ,in cel mai important meci din toata istoria voastra.stiu, va doare.asta e,ce sa faci...luati morfina:D

Trim0b
3rd November 2010, 11:46
bine trombule,acum, rapid e real madrid giulesti.steaua e un fel de racing santander.dupa ce joaca steaua,se poate sa piarda.dar nu e 100% sigur.o sa vedem duminica seara.interesant ca te iei numai dupa rezultatele directe din ultimii ani.in schimb, performantele voastre=0. va multumiti cu putinul,ca oameni saraci...in lipsa de trofee,rez in cupele europene, va multumiti cu firimiturile,satisfactii din astea de 2 lei"bre,v-am batut in nu stiu cate meciuri" pana la urma,in ultimii 10 ani,nicio echipa nu s-a detasat in victorii.au fost o multime de egaluri.steaua v-a eliminat ,in cel mai important meci din toata istoria voastra.stiu, va doare.asta e,ce sa faci...luati morfina:D

asa e...ma doare
mai bine stau acasa decat sa nu castig de 4 ani in cupele europene...

Trim0b
3rd November 2010, 11:47
pai vezi? si cand vorbesti serios, tu dai impresia ca vrei sa glumesti :D



derby: meci dintre echipe apropiate ca valoare. noua definitie din ghiulesti.

si daca sunt de aceeasi parte a baricadei, rapidistii sunt tigani, nu? :happy :happy

doar spurcatii au impresia asta




chestia e ca nu sunt;)

St3phano
3rd November 2010, 11:48
mai bine stau acasa decat sa nu castig de 4 ani in cupele europene...

mentalitate tipic de giulesti.:D pe sistemul "mai bine ma impiedic" :happy:happy

LE: ai macar idee cine sunt "spurcatii" si de ce li se zice asa?



pe sistemul:mai bine stau acasa decat sa rada toata europa de mine
vezi, iar incerci sa pari simpatic.

Trim0b
3rd November 2010, 11:49
mentalitate tipic de ghiulesti.:D pe sistemul "mai bine ma impiedic" :happy:happy

pe sistemul:mai bine stau acasa decat sa rada toata europa de mine

SwedishMafia
3rd November 2010, 11:51
trombule,ce sa zici si tu...nu esti credibil.apoi,cine face pe pretentiosul?Un rapidist!:happy Pai,ce va recomanda sa fiti asa pretentiosi?De parca ati fi jucat numai semifinale de CL,si-acum, nu poti sa cobori atat de jos,incat "doar" sa te califici in grupele CL.Ce sa zica aia de la real madrid,ca baga in fiecare an peste 100 de mil,si de 6 ani n-au trecut de optimi CL.Aia sa comenteze "ba,decat sa bag 100 de milioane,si sa nu trec de optimi si sa ma numesc real madrid, mai bine stau acasa".
Pana la acel sfert de finala,ce performante ati avut in cupele europene,pretentiosule!Hai,zi-ne!Uimeste-ne!!!
st3phano : :happy

St3phano
3rd November 2010, 11:58
cum, nu au avut in cupa balcanica? :happy

Charon
3rd November 2010, 13:31
saracutii de rapidisti, cat incearca mititeii sa se disocieze de apelativele "tigani", "ciori".nu s-au prins,ca nimeni si nimic nu va schimba aceste catalogari, in veci pururea.daca nu vi le asumati, macar nu va mai agitati,ca atunci, veti fi facuti tigani,ciori, mai tare.
cat priveste rezultatul, gazdele joaca samba do giulestiao, oaspetii...vai de ei.:) oricum,in cazul unei infrangeri a stelei, nu e stres, oricum e un meci obisnuit.rapidistilor le place sa creada ca e derby.o echipa cu 3 titluri, nu poate fi rivala uneia care are 23.asa cum pentru fanii lui man utd, un meci cu tottenham, nu e derby.rapid are derby cu petrolul, craiova, cfr,astea care au acelasi sau un nr apropiat de titluri.

e o adevarata placere sa fii facut tigan de niste suedezi de favela,ascultatori de manele sau de "nationalisti" care nu cunosc limba romana!:ok:
Rapid nu are derby-uri cu sovieticii!

St3phano
3rd November 2010, 13:32
oooh, da. atat. ce i-ai zis-o nu alta :happy



Rapid nu are derby-uri cu sovieticii!

rapid nu are multe.

Cristy RVD
3rd November 2010, 13:39
steaua in schimb are de toate.

macar acum inainte de meci sa vorbiti si voi ca doar la asta va pricepeti.dupa meci, la turma cu totii ca iar va cade netu.

a si inca ceva, noi avem derby-uri cu echipele din Romania.Rapid - steaua e un meci intertari, ceva gen Romania-Rusia :)

Telespan
3rd November 2010, 13:51
saracutii de rapidisti, cat incearca mititeii sa se disocieze de apelativele "tigani", "ciori".nu s-au prins,ca nimeni si nimic nu va schimba aceste catalogari, in veci pururea.daca nu vi le asumati, macar nu va mai agitati,ca atunci, veti fi facuti tigani,ciori, mai tare.

Daca nu termini cu tigani shi ciori o sa ma faci sa te injur.
Nu este nici un moderator pe aici?

Cristy RVD
3rd November 2010, 13:53
telespan, nu merita.e injurat destul ca tine cu steaua, nu-l mai injura si tu.

samar
3rd November 2010, 13:59
Rapidistii mei....va rog sa nu mai raspundeti la provocarile astea ieftine si sa lasati echipa noastra sa le dovedeasca pe teren cine,ce si cum;)

Grecu_
3rd November 2010, 14:05
Rapidistii mei....va rog sa nu mai raspundeti la provocarile astea ieftine si sa lasati echipa noastra sa le dovedeasca pe teren cine,ce si cum;)

Asta vroiam sa spun si eu da' nu stiam cum s-o fac fara sa injur! :D

laurdog
3rd November 2010, 14:09
Bai cuminteilor daca va jenati sa-i injurati pe....aia spuneti ca vine haita si rezolva problema.:evil:

Farmecul Vietii
3rd November 2010, 14:19
adevarat!nu vad rostul disputelor cu acesti "banei,lacatusi" ai internetului.lasati-i in lumea lor!P-astia ori ii omori ori ii ignori.

St3phano
3rd November 2010, 14:39
ce de-a arogantze pe capul micutilor rapiduletzi. sa nu plesneasca vreo vena ceva.
buna aia cu rusia...incearca, poate in vreo cativa ani iese ceva :D

farmecele vietii: la semnatura ta e vorba de cupa balcanica, nu ? :happy

Charon
3rd November 2010, 15:17
ce-mi plac oamenii care rad ca prostii la propriile glume!

MMihnea
3rd November 2010, 16:21
Asta vroiam sa spun si eu da' nu stiam cum s-o fac fara sa injur! :D

cum te acuzi tu de unul singur... asta e valoarea ta?
bine ca e samar rapidista....

cred/sper ca laur glumea .
exista alti useri specializati in insulte / injurii / mizerii . el poate sa faca postari de calitate
e pacat 'sa ia painea de la gura ' altora care nu pot altceva.

delaparis
3rd November 2010, 16:33
Revenim la meci.
Primul post cu tenta rasista are ban 24 ore.

St3phano
3rd November 2010, 17:01
oare ce inseamna cu tenta rasista...sub nicio forma calificarea unor suporteri ai unei echipe ca "tigani" nu poate fi considerat post cu tenta rasista.

despre meci: singura chestie buna pana acum este alegerea arbitrului.
va fi interesant duelul antrenorilor si tactica abordata de ei.

vreau sa vad cat de obositi vor fi unii jucatori dupa acest meci.

delaparis
3rd November 2010, 17:14
oare ce inseamna cu tenta rasista...sub nicio forma calificarea unor suporteri ai unei echipe ca "tigani" nu poate fi considerat post cu tenta rasista..
Asa cum ai formulat are tenta rasista. Probabil ca nu intelegi ...

Denis
3rd November 2010, 17:24
ce de-a arogantze pe capul micutilor rapiduletzi. sa nu plesneasca vreo vena ceva.
buna aia cu rusia...incearca, poate in vreo cativa ani iese ceva :D

farmecele vietii: la semnatura ta e vorba de cupa balcanica, nu ? :happy

Pe atunci nu exista Champions League. Si nu e vorba de Cupa Balcanica ci de Mitropa Cup, cupa europeana de nivelul Ligii Campionilor de astazi, si predecesoarea Cupei Campionilor. Din pacate acea finala nici nu s-a mai disputat din cauza startului celui deal 2-lea razboi mondial. Rapid ar fi putut castiga acea finala.

PS: Si da, cuvantul "tigan" este un cuvant rasist cand cineva o foloseste fata de o persoana de alta etnie. E ca atunci cand un alb striga "nigger" catre un negru. :shocked:

St3phano
3rd November 2010, 17:30
nu vreau sa duc discutia intro zona off topic indepartata, asa ca nu continui decat cu urmatoarea precizare.

sub orice forma ar fi folosita sintagma "tigan" (sau "rom"), peiorativa sau nu, cu tenta jignitoare sau nu, in dispret sau nu, tot nu ar fi vorba de rasism. ar fi altceva, dar nu rasism (rasismul presupunand inegalitatea biologică, ereditara și intelectuală a raselor umane bazata pe credinte si ideologii).

ma indoiesc ca vreunuia dintre cei in cauza le-a trecut prin cap treaba asta.




Pe atunci nu exista Champions League. Si nu e vorba de Cupa Balcanica ci de Mitropa Cup, cupa europeana de nivelul Ligii Campionilor de astazi, si predecesoarea Cupei Campionilor. Din pacate acea finala nici nu s-a mai disputat din cauza startului celui deal 2-lea razboi mondial. Rapid ar fi putut castiga acea finala.

PS: Si da, cuvantul "tigan" este un cuvant rasist cand cineva o foloseste fata de o persoana de alta etnie. E ca atunci cand un alb striga "nigger" catre un negru. :shocked:

1. e vorba de cupa europei de est. si nu, nu e predecesoarea niciunei cupe ale campionilor (stii, aia castigata culmea de o echipa romaneasca si ghici ce, nu e rapid). pentru conformitate si pt a stii si tu istoria clubului cu care tii citeste aici (http://en.wikipedia.org/wiki/Mitropa_Cup) - "After World War II, the cup was resumed in 1951 initially as Zentropa Cup. Later editions, again under the Mitropa Cup label, lost much of its status because of the introduction of other European club competitions and faced an ongoing decline."

2. esti in eroare din considerentele de mai sus.

MMihnea
3rd November 2010, 17:37
nu vreau sa duc discutia intro zona off topic indepartata, asa ca nu continui decat cu urmatoarea precizare.

sub orice forma ar fi folosita sintagma "tigan" (sau "rom"), peiorativa sau nu, cu tenta jignitoare sau nu, in dispret sau nu, tot nu ar fi vorba de rasism. ar fi altceva, dar nu rasism (rasismul presupunand inegalitatea biologică, ereditara și intelectuală a raselor umane bazata pe credinte si ideologii).

ma indoiesc ca vreunuia dintre cei in cauza le-a trecut prin cap treaba asta.

man, daca ei sunt jigniti de apelativul asta
nu e ok

nu suntem aici sa ne insultam intre noi ,ci sa discutam , nu?

SwedishMafia
3rd November 2010, 17:37
Revenim la meci.
Primul post cu tenta rasista are ban 24 ore.

rau esti mai,cu cine semeni?:D Am receptionat amenintarea ta militieneasca.:mda: Esti rau,rau...fiind plecat din tara, nu prea prinzi limba romana.Trec anii si acelasi ******** al ols ai ramas.Se zice ca lumea se maturizeaza.Hai,da-mi ban promis.Probabil, cand dai ban, iti provoaca o placere..carnala.:D
parizianule,mai uita-te ce inseamna "rasism".ti-am zis eu, ca tu nu intelegi termenii.

ce-mi plac oamenii care rad ca prostii la propriile glume!
si mie imi plac, astia care se dau ultrasi,si de rusine?!isi ascund moaca in spatele unui fular.domne`, e plin netu de astfel de ultrasi pe net sau nu,care infrunta sistemul.:ok: apoi ultrasi rapidisti :happy buna gluma..:happy

Asa cum ai formulat are tenta rasista. Probabil ca nu intelegi ...

regulile nu se interpreteaza,se aplica ad literam...auzi,cica aplicam regula dupa "tenta".asa se aplica regulile si la paris?!
cat priveste meciul, sanse bune sa castige gazdele.
samsar,ti-ai invatat copilul sa urasca pe steaua?:)

delaparis
3rd November 2010, 17:45
..:happy

Nu-mi aduc aminte sa fi discutat cu tine ceva aici pe forum.
Nu-mi provoaca nicio placere sa citesc sau sa sanctionez postari de genul tau dar sunt obligat sa aplic regulamentul; pentru toti ... cei ce vor sa inteleaga ceva. Tu nu esti semnificativ.

SwedishMafia
3rd November 2010, 17:48
PS: Si da, cuvantul "tigan" este un cuvant rasist cand cineva o foloseste fata de o persoana de alta etnie.
uite cine ne-a lamurit.deci,cand vb cu un tigan,din respect tre sa-i zic "domnu`,rom,ce mai faceti" :D sper sa nu inteleaga ca-i vb de acea bautura.apropo, rrom e o exprimare pentru idioti.si cum romania nu duce lipsa...in italia se numesc zingari, spania sunt gitanos,in anglia gypsis.doar idioti de romani, si-au gasit sa-i numeasca romi..asa,sa fim cat mai apropiati de numele oficial al tarii, daca tot suntem considerati tigani..rrom-->romania. o intrebare pt tine,sper ca parizianul sa nu vina iar cu "tenta" .esti cumva rrom/tigan?
parizianul: am inteles, regulamentul OLS e o Tenta.Mersi,roger.Over and out!
normal ca nu sunt semnificativ.tu esti,de prin 2005.bine,esti asa mai militienesc.chiar asa,cand erai in tara, ai lucrat pentru Securitate?Incearca sa nu ne minti.

delaparis
3rd November 2010, 17:50
Ai inteles perfect ...
Out.

zebe
3rd November 2010, 17:51
Oare nu va dati seama cat sunteti de penibili cand aduceti vorba de tigani?

SwedishMafia
3rd November 2010, 17:55
tigani..esti tenta pentru un warning,si daca mai folosesti acest termen,cat esti tu de moderator,iei ban.sau stai, moderatorii sunt in afara regulamentului?imuni la "ban"?:D oricum, nu suntem mai penibili,decat cand pe topicul unui stadion,se vorbeste despre un cal deasupra stadionului.:D
ontopic: hai rapidu`,haide!!!:yeah:

Denis
3rd November 2010, 17:57
1. e vorba de cupa europei de est. si nu, nu e predecesoarea niciunei cupe ale campionilor (stii, aia castigata culmea de o echipa romaneasca si ghici ce, nu e rapid). pentru conformitate si pt a stii si tu istoria clubului cu care tii citeste aici (http://en.wikipedia.org/wiki/Mitropa_Cup) - "After World War II, the cup was resumed in 1951 initially as Zentropa Cup. Later editions, again under the Mitropa Cup label, lost much of its status because of the introduction of other European club competitions and faced an ongoing decline."

2. esti in eroare din considerentele de mai sus.

Si tu tare pervers mai esti. Inainte de "After World War II, the cup was resumed ... " n-ai mai citit?

Uite exact asta scria: "Hungarian Ferencváros and Romanian Rapid (which had won on lots after three draws) qualified for the final, but did not meet because the northern part of Transylvania (lost shortly after World War I) was ceded back to Hungary from Romania."

Exact despre asta era vorba in semnatura lui Farmecul Vietii si exact ce-am explicateu cu cateva postari mai sus. Nu mai incerca sa le intorci tu pe alte parti ca tot eu am dreptate.

Ontopic: 1x.


tigani..esti tenta pentru un warning,si daca mai folosesti acest termen,cat esti tu de moderator,iei ban.sau stai, moderatorii sunt in afara regulamentului?imuni la "ban"?:D oricum, nu suntem mai penibili,decat cand pe topicul unui stadion,se vorbeste despre un cal deasupra stadionului.:D
ontopic: hai rapidu`,haide!!!:yeah:

Eu zic sa te duci la sala si sa iti folosesti testosteronul acolo decat sa te umfli peaici in fata lui Zebe. O sa ia ban zebe pentru postarea aia cand voi avea eu par in talpa. Tu ai de gand sa te certi cu toti in fiecare saptamana?

St3phano
3rd November 2010, 18:00
Denis: pai si din ce ai postat tu (pasajul ala) pentru tine rezulta ca respectiva cupa, Zentropa Cup, e predecesoarea CCE??? :D come on ce naiba.
nu am negat niciodata ca se calificase in finala ce nu s-a mai jucat.

cupa oraselor (mai precis cupa oraselor-targuri) este fosta cupa cupelor.

MMihnea
3rd November 2010, 18:01
oameni buni , asta nu e hijack?
faceti un thread de political correctness .. ne 'dam cu parerea' cu toti,argumentam etc.

mai faci o gluma,doua , dar sa o dai in etnologie e prea mult

nu mai are nimeni nimic de spus despre meci?
nici o problema
dupa vom avea in mod sigur

PS

referitor la istoria Rapidului in Europa
eu unul stiam ca precursoarea Cupei Campionilor se numea Cupa oraselor sau asa ceva...
nu exagerati
si nu cred ca nu putem compara fotbalul de atunci cu fotbalul din '80 sau de acum

SwedishMafia
3rd November 2010, 18:04
nu mai are nimeni nimic de spus despre meci?
nici o problema
dupa vom avea in mod sigur

iti dau un preview: castiga steaua- non stelistii ati furat,varf de lancie rapidistii.
bate rapid: stelisti resemnati, rapidisti cu texte "asta va e valoarea .v-am dat-o in ultimii ani"
meci egal: stelisti intr-o stare de automultumire(la cum jucam,bun si x), rapidistii "ca de obicei, arbitri v-au facut sa nu pierdeti.clone comuniste ce sunteti".
acu ca ti-am zis cum sta treaba, poti sa nu mai intri dupa meci.:evil:

Denis
3rd November 2010, 18:15
Denis: pai si din ce ai postat tu (pasajul ala) pentru tine rezulta ca respectiva cupa, Zentropa Cup, e predecesoarea CCE??? :D come on ce naiba.
nu am negat niciodata ca se calificase in finala ce nu s-a mai jucat.

cupa oraselor (mai precis cupa oraselor-targuri) este fosta cupa cupelor.

Pai aici am citit chestia asta, exact pe aceeasi pagina, prin primul paragraf:

"The Challenge Cup was carried out until the year 1911 and is today seen as the predecessor to the Mitropa Cup and consequently the European Cup and Champions League."

Deci a fost:

- 1897-1911 - The Challenge Cup
- 1927-1991 - Mitropa Cup (Zentropa, etc.)
- 1992-astazi - Champions League

Si bineinteles intre timp a fost si Cupa Campionilor. In 1955 Zentropa Cup si-a pierdut din reputatie cand Cupa Campionilor a fost inaugurata.

Farmecul Vietii
3rd November 2010, 18:37
Denis,nu-ti mai bate capul cu ei,nu se merita.Pentru majoritatea dintre ei fotbalul a inceput si s-a terminat cu '86.

six
3rd November 2010, 19:33
..... si sa lasati echipa noastra sa le dovedeasca pe teren cine,ce si cum;) :happy:happy:happy

MMihnea
3rd November 2010, 20:58
denis ... ce participari romanesti au fost in zentropa cup / mitropa cup dupa inaugurarea cupei campionilor?
cu modestie recunosc ca de la voi am aflat de aceasta competitie
link wiki / uefa ?

farmecul vietii: in 86 a fost cea mai mare performanta a Stelei , dar nu a fost nici prima si ,mai ales , nici ultima
poate nu te intereseaza sau nu sti, dar nu nega

Charon
3rd November 2010, 21:34
si mie imi plac, astia care se dau ultrasi,si de rusine?!isi ascund moaca in spatele unui fular.domne`, e plin netu de astfel de ultrasi pe net sau nu,care infrunta sistemul.:ok: apoi ultrasi rapidisti :happy buna gluma..:happy

domne' asta e un post numai bun de pus la semnatura!
Avanti Ultras Charon!:D

Rossi
4th November 2010, 04:44
Inainte sa vad Rapid - Pandurii , poate ca asi fi pariat 1 solist pe meciul asta ...
dar acum, dupa ce am vazut ca Pandurii, o echipa ca si retrogradata a dat 3 boabe in giulesti ... merg pe un X

Arbitrajul o sa fie impartial ... la ce taraboi a iesit la ultimul meci , Dinu Vama o sa stea linistit ... macar 2-3 etape ...

Telespan
4th November 2010, 05:45
Inainte sa vad Rapid - Pandurii , poate ca asi fi pariat 1 solist pe meciul asta ...
dar acum, dupa ce am vazut ca Pandurii, o echipa ca si retrogradata a dat 3 boabe in giulesti ... merg pe un X

Arbitrajul o sa fie impartial ... la ce taraboi a iesit la ultimul meci , Dinu Vama o sa stea linistit ... macar 2-3 etape ...

Am jucat slab cu Pandurii ,dar vorba lui Piturca ,daca in minutul 62 CARDOSO lua al doilea (putea sa fie shi rosu la faza cu Roman) galben nu se mai ajungea aici....corect Rossi?
Eu merg pe victoria Giulestinei....FZRB!!
PS-Sper k jiji shi borcica sa termine cu masinattile lor pe la FRF:rosu:
SAU SE PREGATESTE ALTA JAPCA PE GIULESTI "GEN BRICHETA"

laurdog
4th November 2010, 08:33
Ati dat-o in barci aiurea. Apelativul tigan NU este o jignire!!! Nici chiar ei nu se simt jigniti, dimpotriva prefera asta decat idiotenia de....rrom! Atunci cand acest apelativ se foloseste in scopul de a discredita un grup de oameni e la fel de jignitor ca si cel de....taran!
So, depinde foarte mult in ce context este folosit asa ca nu mai dati lectii daca nu stiti.
Revenind la meci, cred ca totul depinde de capacitatea lui Sumi de a-si remotiva baietii dupa un meci execrabil contra Pandurilor. Daca reuseste, atunci Rapidul castiga fara probleme, daca nu.......va fi deranj. Si va spun ca daca Rapid nu castiga acum in campionat, pierde si meciul din Cupa.

St3phano
4th November 2010, 09:34
@ Denis: faci confuzie, aia e Challenge Cup si e prima.

In 1955 Zentropa Cup si-a pierdut din reputatie cand Cupa Campionilor a fost inaugurata.
deci sunt 2, corect?
in fine, nu ma mai obosesc sa explic ca cupa europeana nu inseamna cupa imperiului austro-ungar.


Denis,nu-ti mai bate capul cu ei,nu SE merita.Pentru majoritatea dintre ei fotbalul a inceput si s-a terminat cu '86.

tu sa lasi farmecele si argintul viu si sa sa mai treci pe la abecedar
:happy

SwedishMafia
4th November 2010, 09:53
tu sa lasi farmecele si argintul viu si sa sa mai treci pe la abecedar
:happy
:happy:happy:happy 1-0 st3phano:D

Farmecul Vietii
4th November 2010, 11:28
denis ... ce participari romanesti au fost in zentropa cup / mitropa cup dupa inaugurarea cupei campionilor?
cu modestie recunosc ca de la voi am aflat de aceasta competitie
link wiki / uefa ?

farmecul vietii: in 86 a fost cea mai mare performanta a Stelei , dar nu a fost nici prima si ,mai ales , nici ultima
poate nu te intereseaza sau nu sti, dar nu nega

consulta wiki si vei afla.
n-am negat si intr-adevar nu ma intereseaza istoria voastra,stii si tu cum a fost scrisa in perioada comunismului si cum ati venit pe tancuri rusesti etc.
Cand am zis de '86 m-am referit la faptul ca ala a fost momentul de nastere a multor generatii de "suporteri rosii" si albastri;pana in momentul ala "magica" avea un numar de suporteri echivalent cu ce are Pandurii Tg. Jiu azi,dupa momentul ala,Cernobilul fotbalului romanesc i-as zice eu,s-a imbolnavit tara.
Daca esti sincer,zi-mi cum ai devenit tu suporter rosu si albastru.

St3phano
4th November 2010, 11:33
n-am negat si intr-adevar nu ma intereseaza istoria voastra,stii si tu cum a fost scrisa in perioada comunismului si cum ati venit pe tancuri rusesti etc.
Cand am zis de '86 m-am referit la faptul ca ala a fost momentul de nastere a multor generatii de "suporteri rosii" si albastri;pana in momentul ala "magica" avea un numar de suporteri echivalent cu ce are Pandurii Tg. Jiu azi,dupa momentul ala,Cernobilul fotbalului romanesc i-as zice eu,s-a imbolnavit tara.
Daca esti sincer,zi-mi cum ai devenit tu suporter rosu si albastru.

cum e vremea pe campie? merge treaba cu steguletele?
:happy

coafura rezista

SwedishMafia
4th November 2010, 11:37
consulta wiki si vei afla.
asta da sursa...acolo poate oricine sa scrie ca rapid bucuresti a castiga cupa intercontinentala.nota 4 stai jos.
Beton armat asta cu farmecul.Tipul e super inteligent.Totusi,se contrazice in acelasi mesaj.La inceput

si intr-adevar nu ma intereseaza istoria voastra.
Dupa care, gratios o da de gard..sau ma rog,de faimoasele sine din gara de nord.

Cand am zis de '86 m-am referit la faptul ca ala a fost momentul de nastere a multor generatii de "suporteri rosii" si albastri;pana in momentul ala "magica" avea un numar de suporteri echivalent cu ce are Pandurii Tg. Jiu azi,dupa momentul ala,Cernobilul fotbalului romanesc i-as zice eu,s-a imbolnavit tara.

Mai, pentru unul care zice ca
si intr-adevar nu ma intereseaza istoria voastra. stii cam multe cum s-a format suporterul stelist.:rolleyes:
Fiind o persoana inteligenta, bag mana in foc, ca esti membru al clubului aristocratic.Sa nu imi zici ca ESTI ALA CU PIANUL!:shocked:

Grecu_
4th November 2010, 11:40
Mistouri elegante, umor de wc public, clone retardate, voi ati ajuns sa reprezentati suflarea stelista, nu?

St3phano
4th November 2010, 11:45
ce sa mai, ne-ai inchis :happy :happy

serios: de ce insisti sa te lipesti de talpa cand eu tot ma sterg de tine? :D


Fiind o persoana inteligenta, bag mana in foc, ca esti membru al clubului aristocratic.Sa nu imi zici ca ESTI ALA CU PIANUL!:shocked:

numai boemi printre rapizii astia :happy

Datenshi
4th November 2010, 12:01
Terminati cu trollingul sau luati pauza. Ultimul avertisment.

SwedishMafia
4th November 2010, 12:16
samar,e acea persoana care isi invata copilul "despre adversari"?interesant.ma astept o urechiala crunta din partea lui datenshi,am avut curajul sa-i pomenesc numele amicei sale.apropo,si asta-i troll?unii atat de des folosesc acest cuvant, incat nu-i exclus sa-l foloseasca si in afara netului.la o cafea cu amicii "x-ulescu, sa stii ca in discutia asta,ai facut trolling!" :happy
castiga rapidul.nu inainte ca tatarusanu sa-i dea un picior in gura la cassio,precum valdes la ndoye jr.balaj nu-l va elimina pe tatarusanu.:D

Datenshi
4th November 2010, 12:18
suedezule, esti pe o gheata extrem de subtire.

SwedishMafia
4th November 2010, 12:25
suedezilor le plac sporturile de iarna,mai ales hocheiul.:D
gata,serifule,am inteles,tu esti jupanul pe aici si aparatorul culorilor visinii pe ols.nicicum nu nimeresc cu tine.zic ca invingeti si tot tu faci pe fitosul.:( stim ca esti extaziat cand dai ban la stelisti,e o modalitate de-a te razbuna pe echipa steaua.
gata, ma duc sa imi iau patinele ,sa joc un meci de hochei.:D Ciao.

Cristina
4th November 2010, 12:31
Swedish, daca nu incetezi cu trollingul asta ieftin si mistocareala iti promit eu ca o saptamana nu mai scrii pe aici si nici altundeva pe forumul asta!

Rossi
4th November 2010, 12:31
Am jucat slab cu Pandurii ,dar vorba lui Piturca ,daca in minutul 62 CARDOSO lua al doilea (putea sa fie shi rosu la faza cu Roman) galben nu se mai ajungea aici....corect Rossi?

Daca si cu parca ... Daca Gazului nu i se valida un gol din offside, nu mai era nevoie de un penalty usor acordat in favoarea lui Dinamo ...

Rapid, CFR, Timisoara ... sunt echipe care joaca foarte dur, la rupere ... echipe ce sunt scutite de de 3-4 galbene etapa de etapa ...
asa ca nu spune ca nea Cardoso a fost scutit de al 2-lea galben ...

Una peste alta sunteti favoriti ... jucati acasa, stelistii vin lesinati dupa un meci de cupa uefa, aveti lot mai bun ... dar, daca jucati la fel ca in meciul cu Pandurii, nu se stie ...

Sa vedem un meci frumos, cu goluri multe si sa castige cine o sa joace mai bine! Ca dinamovist, e logic ca imi doresc un X ...

Datenshi
4th November 2010, 12:56
stim ca esti extaziat cand dai ban la stelisti,e o modalitate de-a te razbuna pe echipa steaua.


Stiu, cititi de mult forumul dar abia acum ati indraznit sa va deschideti conturile. :happy Din pacate nici macar nu il cititi cum trebuie.

Farmecul Vietii
4th November 2010, 13:23
Daca si cu parca ... Daca Gazului nu i se valida un gol din offside, nu mai era nevoie de un penalty usor acordat in favoarea lui Dinamo ...

Rapid, CFR, Timisoara ... sunt echipe care joaca foarte dur, la rupere ... echipe ce sunt scutite de de 3-4 galbene etapa de etapa ...
asa ca nu spune ca nea Cardoso a fost scutit de al 2-lea galben ...

Una peste alta sunteti favoriti ... jucati acasa, stelistii vin lesinati dupa un meci de cupa uefa, aveti lot mai bun ... dar, daca jucati la fel ca in meciul cu Pandurii, nu se stie ...

Sa vedem un meci frumos, cu goluri multe si sa castige cine o sa joace mai bine! Ca dinamovist, e logic ca imi doresc un X ...
hahaha penalty usor acordat.a fost furt pe fata,prietene,plonjon in piscina... si tu vii cu mani****ri din astea borciste?si tu Brutus?
si asta cu Rapid joaca la rupere de unde ai scos-o?care sunt cartonasele alea de care a fost scutit Rapidul?Rapidul are un joc frumos,cel putin acasa,insa si afara am jucat frumos la Timisoara prima repriza,in groapa iarasi prima repriza,Rapid are al doilea atac din liga 1,asa ca de unde si pana unde concluzia asta?eu as zice ca Vaslui joaca la rupere,Unirea Urziceni joaca la rupere,CFR acasa iarasi fac faulturi dure in nici un caz Rapidul nu e echipa care sa joace dur.Pandurii si-au facut lejer jocul ofensiv,daca eram echipa care joaca la rupere ar fi trebuit sa-i tinem numai in faulturi,sa-i umplem de sange,insa Rapid nu refuza jocul!
Avem lot bun?gresit...avem un prim unsprezece bun insa de cate ori am avut absenti,rezervele sau improvizatiile n-au dat randament,iar la meciul asta lipseste Rui Duarte care e important pentru jocul ofensiv.Jocul nostru e in scadere inca de cand s-a intrerupt campionatul pentru meciurile intertari,n-am jucat cine stie ce nici cu Astra,desi am castigatj lejer 3-0,insa scorul e mincinos,in Regie iarasi"vittoria sofferta" 2-0 insa studentii puteau egala lejer la 2 faze,in cupa iarasi victorie venita in prelungiri,iar cu Pandurii a vazut o tara intreaga cat de slab am jucat.
De acord ca adversarul e accesibil,insa nici noi nu stralucim.steaua inca nu e echipa,insa poseda jucatori de calitate care pot sa faca joc bun de tranzitie;meciul e mult mai greu decat pare la prima vedere.Insa clar cheia e la Sumi.

SwedishMafia
4th November 2010, 13:54
Swedish, daca nu incetezi cu trollingul asta ieftin si mistocareala iti promit eu ca o saptamana nu mai scrii pe aici si nici altundeva pe forumul asta!

cristinus,stai mama linistita..cata inversunare!:shocked: Nu mai tot ameninta atata cu ban-ul.Ai auzit de ip dinamic?In 5 minute,poti sa ai 100 de ip-uri.Mailul nu e o problema,se face in 2 minute.Daca chiar as vrea sa intru pe forum, nu e nicio problema.Vadim accepta cat mai multi useri, ii face trafic la site= bani din publicitate,samd.Pe il deranjeaza spam-erii,aia care i-ar deturna useri de pe ols,pe alt site.In rest, Vadim e baiat destept.Sa fie cat mai multi inregistrati.:D Ma indoiesc ca vrei sa banezi cel mai mare provider de internet din romania.Ar scadea traficul la site,si vadim te-ar pune la colt.ba,chiar ca ai risca concedierea din functia de moderator asta daca nu esti ceva neam cu THE BIG BOSS.:D
Daca rapidistii fac anumite afirmatii, e normal ca alti useri, sa le raspunda.Se numeste dialog.:ok: De dialogat cu rapidistii,e greu ..mintea lor e intunecata de ura, frustrare.In consecinta, in lipsa unui dialog normal, ne ramane ironia.:D
Care dintre rapidisti, va fi chemat de galeria sa injure pe steaua?!Aveti pe cineva preferat?:D

MMihnea
4th November 2010, 13:55
@farmecul vietii
1.
imaginea de duri cred ca ati mostenit-o din perioada R. Lucescu in care incepuseti sa jucati f.dur (as spune mai dur decat 'senatorii' Cfrului cand isi dau seama de limitarile lor)
2.
o problema identificata e pe jumatate rezolvata (ar fi o treaba)
dupa ce le rezolvati pe ale voastre , rezolvati-le si pe ale noastre:D
3.
ti-a scapat o variabila (cred) - moralul
batem pe utrecht -> intram mult mai bine in meci
alt rezultat -> avantaj Rapid

l.e. swede te rog linisteste-te.... iar o sa deviem de la subiect
de ce ii provoci?
iar generalizarea aia la toti rapidistii sunt la fel e ca un bumerang
se va intoarce impotriva ta

laurdog
4th November 2010, 13:57
Stati bre un pic sa-mi iau pop corn-ul si cola.
Aaaa, si sa vina Nico, n-are farmec fara el.:D

Farmecul Vietii
4th November 2010, 15:12
@farmecul vietii
1.
imaginea de duri cred ca ati mostenit-o din perioada R. Lucescu in care incepuseti sa jucati f.dur (as spune mai dur decat 'senatorii' Cfrului cand isi dau seama de limitarile lor)
2.
o problema identificata e pe jumatate rezolvata (ar fi o treaba)
dupa ce le rezolvati pe ale voastre , rezolvati-le si pe ale noastre:D
3.
ti-a scapat o variabila (cred) - moralul
batem pe utrecht -> intram mult mai bine in meci
alt rezultat -> avantaj Rapid
ai zis bine imagine,e doar in mintea voastra,n-are legatura cu realitatea.Cer dovezi,sunt satul de vorbe goale si de trolleri.Noi vorbeam de prezent si in prezent nu vad cum putem fi acuzati ca suntem o echipa dura.Am vazut toate meciurile Rapidului si mereu am incercat sa ne impunem jocul,poate cu exceptia meciurilor de afara cand am luat conducerea pe tabela si am facut pasul inapoi.Pe vremea lui Razvan,poate poti zice ca jucam mai pragmatic si dur,cu Ilyes agresiv,Malda la fel.
Pai daca vorbesti de moral noi ce moral sa avem dupa meciul cu Pandurii?si nu cred ca moralul e important intr-un meci ca asta.Derby-urile sunt meciuri speciale.

Cristy RVD
4th November 2010, 15:36
St3phano si SwedishMafia voi nu vedeti ca sunteti singurii stelisti care posteaza pe aici ? De ce nu urmati exemplul celorlalti si ne scutiti de aberatiile voastre ? Serios, nu e nevoie sa va faceti de ras la fiecare post cu mistouri ieftine.

Vandam
4th November 2010, 15:48
Pentru rapidisti: mare atentie la stelistii cu brichete :D Chiar daca nu l-au trimis pe Deaconu, nu se stie cum va reactiona Balaj in cazul incasarii unei brichete bine tintite :D

St3phano
4th November 2010, 16:01
St3phano si SwedishMafia voi nu vedeti ca sunteti singurii stelisti care posteaza pe aici ? De ce nu urmati exemplul celorlalti si ne scutiti de aberatiile voastre ? Serios, nu e nevoie sa va faceti de ras la fiecare post cu mistouri ieftine.

oricine poate posta pe acest topic si daca tine cu sticla ariesul turda.

lasa farmecele si glubul de sticla, vezi ca esti off topic :D

pleaca pana la meci (http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/spadacio-ameninta-daca-ajung-in-situatia-de-a-fi-dat-afara-din-casa-plec-in-brazilia-7689741) criza domne:D

MMihnea
4th November 2010, 16:27
@farmecul ... ai memorie selectiva... aveau momente cand faultau oribil... isi pierdeau cumpatul -> asa s-a ajuns la meciul ala cu 5 eliminari
insa treptat s-a atenuat problema asta
agresivitatea in joc e o calitate (mai ales pentru un mijlocas central) ,atata timp cat nu se ajunge la faulturi , duritati

@Cristy ... si eu ce sunt in perceptia ta ? :)

Datenshi
5th November 2010, 08:35
Desi nu a jucat rau aseara, sunt convins ca a fost doar o intamplare. Faptul ca Banel lipseste e clar un avantaj de partea Stelei. Balanta a fost insa echilibrata de accidentarea lui Banut Coman. :D

MMihnea
5th November 2010, 11:23
@datenshi... esti convins pentru ca iti doresti sa crezi, pt ca ti-e un pic frica ?
:D

Datenshi
5th November 2010, 11:27
Nu am inteles ce ai vrut sa zici exact. Insa mi-era frica cu Coman in poarta, mai ales la fazele fixe. E un portar care nu iese pe centrari nici picat cu ceara, am vazut aseara ca Gardos vine bine in careu, mai e un Bilasco, un Kapetanos. Prefer un portar care sa zicem ca nu are reflexele lui Coman, dar apara decent si iese pe centrari.

MMihnea
5th November 2010, 11:38
la portari stati bine cu Bornescu

ma refeream la convingerea ta ca jocul Stelei e doar o intamplare

eu zic ca iti faci curaj

personal , nu stiu daca o sa poata juca 3 meciuri la rand la acelasi nivel, dar stiu ca Becali prin portavocea sa Duckadam a spus ca victoriile in Liga sunt prioritare.

sa vedem cum ne ajuta faptul ca avem un lot suficient pentru 2 echipe

Denis
5th November 2010, 12:34
La Steaua vor lipsi 2 piese importante. Apostol si Surdu s-au accidentat aseara.

Farmecul Vietii
5th November 2010, 12:59
e bine ca va entuziasmati,ca mai prindeti ceva culoare in obraji,simti mai tare caderea cand esti pe cai mari:D insa nu stiu cat de bun a fost jocul vostru si cat e Utrecht de vina pentru ceea ce ati jucat voi;din ce am vazut la golul doi,a fost o cascada de erori in asa zisa defensiva olandeza,sa nu mai vorbesc de ce spatii au lasat batavii dupa aia,atata timp cat erati cate 3-4 contra 2-3,e normal sa joci bine in conditiile astea.E bine ca ati prins incredere,chiar e bine...

delaoltenia
5th November 2010, 13:03
Nu-i vorba de prins culoare in obraji,rapidistule.Aveti o echipa buna,am mai spus ca sunteti peste noi acum,dar hai sa privim cu o etapa in urma,cand in mod normal Pandurii trebuia sa castige cu 3-1.
Sunteti favoriti,dar asta nu inseamna ca veti juca doar voi pe teren.

tataleone
5th November 2010, 13:35
a si inca ceva, noi avem derby-uri cu echipele din Romania.Rapid - steaua e un meci intertari, ceva gen Romania-Rusia :)

Atentie! A nu se confunda Rusia cu Uniunea Sovietica!

St3phano
5th November 2010, 14:09
cat te-ai chinuit pt gluma asta?
:happy

Telespan
5th November 2010, 14:49
Nu-i vorba de prins culoare in obraji,rapidistule.Aveti o echipa buna,am mai spus ca sunteti peste noi acum,dar hai sa privim cu o etapa in urma,cand in mod normal Pandurii trebuia sa castige cu 3-1.
Sunteti favoriti,dar asta nu inseamna ca veti juca doar voi pe teren.
Daca arbitru era corect ,CARDOSO trebuia eliminat in min 63 shi nu mai il auzeam pe Borcea shi Becali la tv de dimineata pina noaptea vorbind de furtul din giulesti.
Am jucat slab cu Pandurii,dar arbitri au facut meciul praf incepind cu min 50.
Steaua este o echipa modesta care este unflata in presa comunista din Romania de dimineata pina noaptea.
"Steaua cu gloria a tras 3 suturi la poarta in 90 de min"

St3phano
5th November 2010, 15:41
Steaua este o echipa modesta care este unflata in presa comunista din Romania de dimineata pina noaptea.


dada, comunista presa asta rau :happy

MMihnea
5th November 2010, 15:51
@telespan
te rog nu mai 'ridica' posibila eliminare a lui Cardoso ca un scut care trebuie sa absoarba absolut tot, pentru ca nu poate
referitor la presa : sunt f. multe articole cu Steaua pentru ca genereaza multe clickuri/vizite si deci bani. stilul acestei prese stupide e de a exacerba orice. faci un meci bun esti cel mai tare din lume. faci un meci slab esti cel mai slab ,prost , o rusine.
culmea e ca despre voi mai scapa cate un articol adevarat
ar trebui sa fi fericit

ps. da si tu un edit si rezolva faza aia cu 'unflata'
:D

Cristy RVD
5th November 2010, 17:05
dada, comunista presa asta rau :happy

te-ai simtit satisfacut cand s-a urcat becali pe masina ? :evil:

Datenshi
5th November 2010, 17:36
ma refeream la convingerea ta ca jocul Stelei e doar o intamplare

eu zic ca iti faci curaj



Nu la evolutia Stelei ma refeream, ci la cea a lui Banel. M-am exprimat eu prea ambiguu.

delaoltenia
5th November 2010, 17:39
Dane,de Banel numai de bine.Mai nou,ai vazut ce apare in presa?

St3phano
5th November 2010, 17:48
te-ai simtit satisfacut cand s-a urcat becali pe masina ? :evil:

copose: iar incerci glume? ce naiba, nu vezi ca nu te pricepi?
:happy

MMihnea
5th November 2010, 18:34
Nu la evolutia Stelei ma refeream, ci la cea a lui Banel. M-am exprimat eu prea ambiguu.

daca l-ar putea motiva un antrenor un an intreg.... si ar elimina din erorile alea stupide pe care le face uneori....

si-ar merita cota de pe transfermarkt.de

iuli
5th November 2010, 18:54
Motivatie? Asta e vorba la Banel? Asta nu am mai auzit-o.

Omu` nu poate. Alearga pana cade lat, insa cand are mingea i se blocheaza mintea. Nu poti ataca cu Banel. Daca vrei sa te aperi insa, e omul perfect. Szekely e clar peste el.

relansat
5th November 2010, 21:07
rapidul, bate rapidul, bateeeeee rapiduuuuu', ooooo bate rapiduuuuuu :D :drak: :lol:

krokobaursolzos
5th November 2010, 22:41
Nu cred ca in meciul asta vor conta statisticile si palmaresul ... dar va conta forma de moment ;)

OT: 2 DOI .

dble13
5th November 2010, 23:53
Nu e avion da zboara, nu e liliac e.........cioara ":happy:happy:happy

Telespan
6th November 2010, 05:03
Nu e avion da zboara, nu e liliac e.........cioara ":happy:happy:happyO sa se supere Banel shi Laca al vostru de poezia ta Douchebag:ok:
Ai intrat pe aici numai sa faci loomea ciori?

Telespan
6th November 2010, 05:14
Nu cred ca in meciul asta vor conta statisticile si palmaresul ... dar va conta forma de moment ;)

OT: 2 DOI .
Steaua este o echipa mare,ce sa mai ne facem noi?Poate o bricheta sau un chibrit sa cistigati la masa verde k pe teren sinteti giscani de jumulit:D

abulafia
7th November 2010, 00:51
AVETI CAZIER ! VOI II SPUNETI PALMARES !
Pe un stadion 300% ostil, steaua nu are cum sa castige. Inca o data, Rapid " va subordona steaua ".
RAPID UBER ALLES !

krokobaursolzos
7th November 2010, 01:34
Steaua este o echipa mare,ce sa mai ne facem noi?Poate o bricheta sau un chibrit sa cistigati la masa verde k pe teren sinteti giscani de jumulit:D

Tele (daca nu te supara diminutivul) eu nu sunt suporter stelist, doar remarc forma buna aratata in meciul recent ... ala cu Trecht sau cum naiba-i spune :ok:

Telespan
7th November 2010, 02:02
Steaua nu a cistigat cu RAPID in ultimele campionate decit la masa verde...asta a fost ideea.
Am inteles k nu esti stelist....:D
Este una sa joci cu Brasovu shi alta sa joci cu Steaua,eu totusi cred ca,vom cistiga cu ei in ambele partide...:ok:
Daca ne prinde la fel k anul trecut ...nu se stie ce va iesi...FZRB!

krokobaursolzos
7th November 2010, 10:10
OK, m-am prins de idee :D

Vedem la final cine a gandit mai bine: TU cu inima sau EU cu statistica :happy

Ferko
7th November 2010, 12:07
La FOTBAL, Rapidul nu are cum sa piarda, dar la "MASA VERDE" nu se stie (sau SE STIE ?).

OnixTM
7th November 2010, 14:10
3-1 sau 3-2
Rapidul se impune

Leo
7th November 2010, 18:20
Dezvăluire-șoc: acuzație de blat la Rapid - Steaua! Unul dintre cei implicați în mod direct s-a decis să rupă tăcerea. Întreg scandalul în Gazeta de mîine.

Elphax
7th November 2010, 18:25
iara valize ? sigur nu e copos ala care sa dea bani ...

TheIceMan
7th November 2010, 18:27
Bate Steaua in campionat si pierde in Cupa. Sau invers.

urlacher9
7th November 2010, 18:49
Victorie pentru Rapid in campionat urmata de o infrangere, eventual dupa prelungiri sau penalty-uri in Cupa. Nu de alta dar Rapidului nu-i merge sa se bucure total vreodata, doar asta e "farmecul vietii nu?"

Telespan
7th November 2010, 19:17
Dezvăluire-șoc: acuzație de blat la Rapid - Steaua! Unul dintre cei implicați în mod direct s-a decis să rupă tăcerea. Întreg scandalul în Gazeta de mîine.Cade curentu electric pe Giulesti?:D
Umbla jiji la brazilieni cu valiza:D?
Gazeta este ziarul stelei...."epoca de aur":happy:happy

rhadoo
7th November 2010, 19:56
bate rapid

Farmecul Vietii
7th November 2010, 22:58
Dezvăluire-șoc: acuzație de blat la Rapid - Steaua! Unul dintre cei implicați în mod direct s-a decis să rupă tăcerea. Întreg scandalul în Gazeta de mîine.

incredibil!pun ceasu' sa sune devreme maine dimineata,nu vreau sa ratez scandalul asta.Multumim Carpeta pentru dezvaluiri.

six
7th November 2010, 23:02
am emotii pt verishori :D

keluba
8th November 2010, 00:25
am crezut ca mi-am pierdut timpul sa citesc cele 187 de postarei anterioare, dar m-am inselat. o mare parte din ele sunt chiar de pus in rama. adevarate perle. stiam eu ca am facut bine ca nu mi-am sters contul.

ot: vb lunga saracia omului, nu am urmarit ultimele 2-3 etapa. am vazut doar rezultatele. la meciul cu utrecht am ochit mult pe langa, aici insa cred ca tintesc bine. 1. a mai zis-o si rossi. sper la un meciu cu multe goluri, iar cea mai buna echipa (de pe teren) sa castige.

Telespan
8th November 2010, 01:07
ot: vb lunga saracia omului, nu am urmarit ultimele 2-3 etapa. am vazut doar rezultatele. la meciul cu utrecht am ochit mult pe langa, aici insa cred ca tintesc bine. 1. a mai zis-o si rossi. sper la un meciu cu multe goluri, iar cea mai buna echipa (de pe teren) sa castige.[/QUOTE]

Se cistiga shi pe linga teren?Valize ,brichete etc:D
De cind sinteti ruda cu Borcica visati numai pe teren...la masa verde va este greata:D

z.alex
8th November 2010, 02:59
am emotii pt verishori :D

Eu n-am. O sa castige lejer. :)

SwedishMafia
8th November 2010, 10:21
rocaristii verisorii rapidului?hmm,se poate,ambele transporta oameni!:D

MMihnea
8th November 2010, 10:38
Motivatie? Asta e vorba la Banel? Asta nu am mai auzit-o.

Omu` nu poate. Alearga pana cade lat, insa cand are mingea i se blocheaza mintea. Nu poti ataca cu Banel. Daca vrei sa te aperi insa, e omul perfect. Szekely e clar peste el.

sunt perfect de acord ca Szekely e mult mai valoros, dar cred ca daca Nicolita ar fi motivat si ar incerca sa joace din ce in ce mai bine ar putea mult mai mult

are calitatile lui,insa trebuie sa munceasca mai mult

St3phano
8th November 2010, 13:20
AVETI CAZIER ! VOI II SPUNETI PALMARES !
Pe un stadion 300% ostil, steaua nu are cum sa castige. Inca o data, Rapid " va subordona steaua ".
RAPID UBER ALLES !

vazand si avatarul (poza cu maresalul antonescu), asta e perla de perla.

:happy:happy

Lordul
8th November 2010, 13:22
nu-i echipa mai frumoasa si iubita ca Rapid

Haide Haide Rapid Giulesti

Lupta daca ne iubesti

Hai Rapid !

Le rupeti fasu !

Cristy RVD
8th November 2010, 13:45
Le rupeti fasu !

stim :D

MMihnea
8th November 2010, 14:49
nu pot sa nu imi amintesc un mic schimb de replici cu laurdog in care ii povesteam ca un amic dinamovist recunostea ca mai mult uraste steaua decat sa iubeasca dinamo.... iar el imi spunea ca ala nu e dinamovist

oare duarte ce e ?
:D

bineinteles rapidist , in ciuda primei notari de la 'echipa favorita'

SwedishMafia
8th November 2010, 14:54
n-a gasit o poza cu emblema rapidului?goagal ajuta!:D
Conform protocolului de reprocitate Steaua a primit din partea giuleștinilor 406 bilete care nu au fost încă acordate suporterilor steliști.
In plus, conform unor surse extrem de sigure, în cursul săptămînii mai mulți suporteri steliști și-au cumpărat bilete de la casele de tichete din Giulești la tribuna a II-a, chiar în mijlocul suporterilor rapidiști. Aceștia au de gînd să pătrundă cu biletele de la tribuna a II-a în sectorul special rezervat galeriei Stelei, dar li s-a transmis că nu li se va permite accestul. În acest caz, steliștii vor renunță să întărească galeria stelistă care va veni în Ghencea și vor sta în mijlocul rapidiștilor.
gsp.ro
rapidisti + stelisti=LOVE:kiss:
PS stelistii sunt cu adevarat "LOVE" de rapiduletz..altfel, daca nu esti toba cu istoria rapidului, nu cumperi bilete.bine ca la niciun nu le-a sunat celularul cu tap-tap-tap (http://www.youtube.com/watch?v=KVjeheaFfsM)!:yeah:

samar
8th November 2010, 14:55
Am niste informatii neoficiale vis a vis de acest meci dar nu pot sa le divulg inca!!! Sper sa nu fie adevarate pt ca altfel e jale mare!!!

MMihnea
8th November 2010, 15:00
Am niste informatii neoficiale vis a vis de acest meci dar nu pot sa le divulg inca!!! Sper sa nu fie adevarate pt ca altfel e jale mare!!!

inca o 'glumita' cu un blat care nu o sa existe vreodata?
nu crede tot ce auzi

samar
8th November 2010, 15:17
inca o 'glumita' cu un blat care nu o sa existe vreodata?
nu crede tot ce auzi

Am zis eu ceva de blat?
Hai,continua sa te delectezi cu glumitele si lasa-ne pe noi sa dezbatem in liniste!

Ted
8th November 2010, 15:18
cica nu joaca Nanel si Apostol, deci avantaj Steaua :)

Roddicted
8th November 2010, 15:20
Am niste informatii neoficiale vis a vis de acest meci dar nu pot sa le divulg inca!!! Sper sa nu fie adevarate pt ca altfel e jale mare!!!

bricheta, unde e bricheta?
Imi doresc sa vad c*** pierzand la masa verde

Cristina
8th November 2010, 15:21
Am zis eu ceva de blat?
Hai,continua sa te delectezi cu glumitele si lasa-ne pe noi sa dezbatem in liniste!

O bricheta?Ceva?:D

Roddicted
8th November 2010, 15:21
cica nu joaca Nanel si Apostol, deci avantaj Steaua :)

Apostol e un jucator care are un control bun al balonului, poate deschide jocul, Bicfalvi e mult mai slab.

SwedishMafia
8th November 2010, 15:25
pacat ca faimoasa bricheta a fost aruncata din sectorul rapidist.;) poate dati o explicatie LOGICA, cu ce e de vina steaua, pentru ca un rapidist a aruncat cu o bricheta.

Ted
8th November 2010, 15:34
pacat ca faimoasa bricheta a fost aruncata din sectorul rapidist.;) poate dati o explicatie LOGICA, cu ce e de vina steaua, pentru ca un rapidist a aruncat cu o bricheta.

lasa, il mai tii minte pe Zotta cum urla turbat ca o sa dovedeasca faptul ca ala care a aruncat e stelist si apoi nu s-a mai auzit nimic :sleep: oricum atunci ploua cu brichete din tribuna si nu inspre arbitru :)


Apostol e un jucator care are un control bun al balonului, poate deschide jocul, Bicfalvi e mult mai slab.
de cand au venit la Steaua genii ca Apostol, Dorel Stoica(bine dracu ca a plecat intre timp), Tanase & co imi vine tot mai greu sa il urasc pe Banel :drak:

bine zis "poate deschide jocul" ca eu nu l-am vazut si actionand in consecinta.mai mult, a deschis cu succes jocul dinamovistilor

Cristina
8th November 2010, 15:35
eu n-am crezut niciodata povestea cum ca un rapidist a aruncat bricheta

Ted
8th November 2010, 15:36
normal, la tribuna a doua din giulesti sunt la fel de multi stelisti ca rapidisti la T2 in ghencea :)

SwedishMafia
8th November 2010, 15:38
ted: eu pe zotta mi-l aduc aminte, cum era fugarit de iorgulescu pe tot terenul,dupa un macel in direct tv.surprizantor, intr-un meci fc national-rapid.unde a fost conducator,nea zotta?corect.
ted: eu zic ca borcea a aruncat bricheta..vroia sa-si aprinda trabucul,si nu functiona!:happy a lovit de 2 x..s-a razbunat pe rapid si pe steaua.a dracului butelistul asta!:lol:
st3phano: mai exista optiunea Loja Masonica!:great:

St3phano
8th November 2010, 15:39
eu n-am crezut niciodata povestea cum ca un rapidist a aruncat bricheta

dar ce era? stelist? :happy

Farmecul Vietii
8th November 2010, 15:43
cotele pentru victoria Rapidului in scadere;asta-i semn rau.toata prostimea impinge bani pe 1 solist iar dupa cum stim prostimea de obicei pierde.Cam miroase a X meciul asta si asta numai din cauza publicului larg.huooooo
oricum voi muri in seara asta si voi invia de 100 de ori cantand pentru Rapid,restul e cancan!sa curga rachiul!am zis!!!!!!

Vandam
8th November 2010, 15:52
Oricare ar fi scorul tot e bine pentru Otelul :D Totusi prefer sa bata Rapidul, asta pentru ca sa nu mai filozofeze ciobanul coclit impreuna cu al sau amic care se pregateste de shampion lig de 7 ani incoace, impotriva Otelului. :ok:

Ted
8th November 2010, 15:56
eu pe zotta mi-l aduc aminte, cum era fugarit de iorgulescu pe tot terenul,dupa un macel in direct tv.
o tempora! :D

legat de lightergate : regretabil a fost ca s-a intrerupt meciul ala (in ciuda precipitatiilor dinspre tribune) si ca apoi ca s-a decis rezultatul la masa verde

MMihnea
8th November 2010, 16:01
cotele pentru victoria Rapidului in scadere;asta-i semn rau.toata prostimea impinge bani pe 1 solist iar dupa cum stim prostimea de obicei pierde.Cam miroase a X meciul asta si asta numai din cauza publicului larg.huooooo
oricum voi muri in seara asta si voi invia de 100 de ori cantand pentru Rapid,restul e cancan!sa curga rachiul!am zis!!!!!!

off. in bar sau in tribuna ?
just curious..

publicul larg nu are cum sa decida acest meci

ci

forma jucatorilor
inteligenta si ideea de joc a antrenorilor
mediul echipei
arbitrii
suportul faniilor
directia vantului ( :D )

@samar
eram curios ce 'informatii' ai

SwedishMafia
8th November 2010, 16:03
o tempora! :D

legat de lightergate : regretabil a fost ca s-a intrerupt meciul ala (in ciuda precipitatiilor dinspre tribune) si ca apoi ca s-a decis rezultatul la masa verde
hai, recunoaste.aveai boala pe nesu si nu reuseai sa iti aprinzi tigara de nervii pe care ti i-ai facut din cauza bichonului.:D era bricheta chinezeasca?:D
btw: nice head-shoot i-ai dat!cs strike freak?:happy

Ted
8th November 2010, 16:06
inteligenta si ideea de joc a antrenorilor
ne-am scos, se intalnesc 2 genii in antrenorat : Sumudica vs Laca :D

Farmecul Vietii
8th November 2010, 16:08
off. in bar sau in tribuna ?
just curious..

publicul larg nu are cum sa decida acest meci

ci

forma jucatorilor
inteligenta si ideea de joc a antrenorilor
mediul echipei
arbitrii
suportul faniilor
directia vantului ( :D )

@samar
eram curios ce 'informatii' ai

in tribuna normal,doar nu crezi ca ma imbat din 3-4 sute de rachiu si nu ma mai trezesc?normal ca nu are cum sa-l decida publicul insa e un semn prost pentru cei care s-au aventurat sa investeasca pe Rapid;insa e doar un semn, s-au mai vazut cote in scadere care au iesit lejer,insa azi e luni si nu prea sunt multe evinemente de pariat deci mare atentie daca te bate gandul sa sari cu ceva bani pe 1 solist;am facut si eu o gluma cu vina publicului larg

Cristy RVD
8th November 2010, 16:15
bricheta, unde e bricheta?
Imi doresc sa vad ciorile pierzand la masa verde

Cristina, ciudat ca postezi imediat dupa individul asta dar nu-l sanctionezi.

ON: Tundem oile :yeah:

Cristina
8th November 2010, 16:18
Cristi,scuza-ma dar chiar nu l-am vazut!

Cristy RVD
8th November 2010, 16:18
Pai poate il vezi acum si ne scutesti de prezenta lui :D

Aurel.D
8th November 2010, 16:19
Rapid are un avantaj fata de steaua prin jocul f. bun facut acasa sezonul asta si printr-o echipa mai asezata; steaua are un singur atu: B. Stancu, care daca va iesi din joc, va fi vai de stelisti! :)
Victorie la limita, Rapid!


Am niste informatii neoficiale vis a vis de acest meci dar nu pot sa le divulg inca!!! Sper sa nu fie adevarate pt ca altfel e jale mare!!!

Cred ca iti dai seama ca daca le spui dupa meci, nu vor mai avea nici o valoare...:)

Cristina
8th November 2010, 16:24
Pai poate il vezi acum si ne scutesti de prezenta lui :D

Promit sa fiu mai atenta pe viitor!:D
Oricum i-a editat Aurel D postarea!

samar
8th November 2010, 16:33
Cred ca iti dai seama ca daca le spui dupa meci, nu vor mai avea nici o valoare...:)

N-as vrea sa le spun vreodata.Vreau doar sa ma conving singura ca nu-i nimic adevarat si asta se va intampla dupa ce vad atitudinea jucatorilor si tactica de joc;)

Cristina
8th November 2010, 16:35
Giginho despre meci:


"Eu nu merg în Giulesti si mai bine ca nu se duc nici ei. Nu îmi face placere sa merg acolo. Nu ma duc în casa la un om care nu merita sa-i calc pragul. E si o casa urâta, mizerabila. Cum e turcu' si pistolu'. Baza e mizerabila. Când esti fotbalist si barbat adevarat, te duci pe câmpul de lupta, învingi si gata! Eu am încredere în jucatorii mei ca vor spulbera Giulestiul si ca se vor întoarce în Ghencea în glorie.

Vreau sa-i batem, pentru ca George Copos nu are voie sa aiba bucurii. El trebuie sa aiba numai necazuri. Jucatorii muncesc, dar conteaza cine e stapânul. Respect jucatorii Rapidului si pe Sumudica", a spus Gigi Becali la gsptv.

Onlinesport

SwedishMafia
8th November 2010, 16:35
N-as vrea sa le spun vreodata.Vreau doar sa ma conving singura ca nu-i nimic adevarat si asta se va intampla dupa ce vad atitudinea jucatorilor si tactica de joc;)

e greu sa ne dam seama.:rolleyes:
sumudica si jucatorii s-au vandut la cioban.e clara treaba:evil: tinand cont ca e falit, ma si intreb in ce i-a platit.branza?:D
tactica rapidistilor e o melodie pe care o stim de mult.daca pierd: ne-ati furat cu arbitri sau e clar,l-ati platit pe jucatorul x. daca castiga : spiritul rapidului nu moare niciodata!jucatorii s-au daruit exemplar!:great: sa asteptam finalul partidei,sa vedem care o fi placa.:)

MMihnea
8th November 2010, 16:58
stelistii pasionati de fotbal saluta rapidistii obsedati de G.Becali

livache67
8th November 2010, 18:07
1 x

Trim0b
8th November 2010, 18:14
iar nu vin stelistii la meci:happy

St3phano
8th November 2010, 18:17
sa nu te inneci cu vreo samanta de atata ras. :D

Trim0b
8th November 2010, 18:25
sa nu te inneci cu vreo samanta de atata ras. :D

nu mananc seminte;)

ps:cat de jalnici sunteti!

St3phano
8th November 2010, 18:28
aha, adica tu le mananci tu totul. bine, sandele.
:happy

SwedishMafia
8th November 2010, 18:31
st3phano: esti un manager very nasty...Sir alex,is it you?:D
castiga echipa gazda.Dupa fluierul final,sumi baietas de giulesti,merge sa injure pe oaspeti.Stim partitura.Tot la aia cu piticul sexy si alunele ati ramas?

Trim0b
8th November 2010, 18:39
aha, adica tu le mananci tu totul. bine, sandele.
:happy

cum ai ghicit?:shocked:

Cristy RVD
8th November 2010, 18:40
cat te-ai chinuit pt gluma asta?
:happy


dada, comunista presa asta rau :happy


copose: iar incerci glume? ce naiba, nu vezi ca nu te pricepi?
:happy



vazand si avatarul (poza cu maresalul antonescu), asta e perla de perla.

:happy:happy


din ciclul "prostul nu e prost destul daca nu semnalizeaza"



sa nu te inneci cu vreo samanta de atata ras. :D

sa nu te inneci cu vreo samanta de la atata ras in ultimele zile, semnalizatorule!

Se pare ca cei 200 de fani de pe Ghencea nu vor face deplasarea in Giulesti :( Pacat, chiar ne distram cu ei :D

Trim0b
8th November 2010, 18:45
din ciclul "prostul nu e prost destul daca nu semnalizeaza"




sa nu te inneci cu vreo samanta de la atata ras in ultimele zile, semnalizatorule!

Se pare ca cei 200 de fani de pe Ghencea nu vor face deplasarea in Giulesti :( Pacat, chiar ne distram cu ei :D

ce sa caute?
oricum nu stiu sa strige decat pleaca ciobane

St3phano
8th November 2010, 18:45
alooo, crevedia: iar bausi 2 beri, iti pusesi chilotii peste pantaloni si te arunci de la balcon crezand ca zbori?
coregrafia aia cu liliacul era o metafora nene, nu o lua in nume propriu.

Cristy RVD
8th November 2010, 18:48
ce sa caute?
oricum nu stiu sa strige decat pleaca ciobane

hai ma ca o mai au si pe aia "sus pe masina, nea gigi!"

Telespan
8th November 2010, 19:22
st3phano: esti un manager very nasty...Sir alex,is it you?:D
?
Mai bine pune in romaneste ....:D:D

ps-Sper sa batem la un gol diferenta.....FZRB!!!!!!!!

Roddicted
8th November 2010, 19:47
Pai poate il vezi acum si ne scutesti de prezenta lui :D

ON:stelistii au iesit la incalzire si sunt gata sa castige :rosu:

Cristina
8th November 2010, 19:48
Echipele de start:
Rapid: Coman - Candido Costa, M. Constantin, M. Antonio, Bozovic - Roman, Lazar, Spadacio, Cesinha - Herea, Cassio
De ce nu mai apara Bornescu?:o:

Steaua: Tatarusanu - Martinovic, Gardos, Geraldo, Latovlevici - Bicfalvi, Ricardo - Szekely, Stancu, Tanase - Surdu

Patriots
8th November 2010, 19:50
un stream bun are cineva ?

El Pistolero
8th November 2010, 19:53
Ciudat.Mi se pare mai bun Bornescu:mda:

Cristina
8th November 2010, 19:56
Aceeasi impresie o am si eu!Sa fie asta una dintre surprizele de care ne vorbea Samar?!:thinkso::o:

Amicu22
8th November 2010, 19:59
ce motiv pueril a gasit mustata pentru neprezenta lor in giulesti :sleep::groggy:


steaua de mult timp a ajuns o adevarata gluma in derby-uri.:lol: fara brichete nu prea mai poate castiga.
dupa dinamo foarte probabil urmeaza o noua corectie.

SwedishMafia
8th November 2010, 20:01
amicule, inseamna ca n-ai vazut meciul cu dinamo.steaua a pierdut meciul,dar n-a fost o "corectie".

delaoltenia
8th November 2010, 20:12
Cristina,ai inceput deja? :D
Fiind meciul Stelei mi se pare corect sa las un alt moderator...bafta!! :)

Hingherul
8th November 2010, 20:13
`seara!
jumulim si noi niste rapidisti? :D

Cristina
8th November 2010, 20:14
@Dario
Imi fac si eu incalzirea!:D

@Hinghi
Sa nu plecati voi tunsi!:D:P

Hingherul
8th November 2010, 20:16
ceva in genul in care v-a castrat pe voi cfr? :D
neah, ii rrrupem pe micuti.

delaoltenia
8th November 2010, 20:16
@Dario
Imi fac si eu incalzirea!:D....
Daca-mi permiti....Forza Steaua:yeah::yeah::yeah: