PDA

View Full Version : UNIVERSITATEA CRAIOVA



Pages : [1] 2

EDMOND_
13th June 2004, 08:52
Am fost acuzat de doi dintre utilizatori ca am inchis thread-ul anterior "UNIVERSITATEA CRAIOVA" cu rea intentie. Realitatea este ca am facut acest lucru dupa o consultare cu administratorul "onlinesport " pentru ca respectivul thread devenise foarte mare ( 209 pagini ) si nu mai raspundea la o parte din comenzile de moderare.
Deschid acest nou thread cu speranta ca va deveni la fel de substantial si ca cineva va fi pus in situatia sa-l inchida. Din pacate , in acest inceput de vara , Universitatea nu trece chiar prin cele mai frumoase clipe ale ei , as zice chiar ca ne asteapta o vara fierbinte.
Sper ca in urma deciziei patronului actual de a se retrage nu vom fi nevoiti sa o luam de la zero , ca in urma cu doi ani! Poate ca autoritatile locale , in urma negocierilor cu Staicu vor gasi solutia cea mai buna astfel incat suporterii singurei echipe din provincie in stare sa se opuna dominatiei bucurestenelor sa nu mai treaca din nou prin incertitudinile din trecutul destul de apropiat.

EDMOND_
14th June 2004, 08:54
De unde in urma cu cateva zile Badea , Solomon , Samir Spranceana, etc..se aratau destul de optimisti privind finantarea echipei acum au inceput sa dea inapoi...
Solomon declara ca " vedem ce vom face dupa alegeri , dar nu exista nici un leu la buget care sa poata ajunge la fotbal si eu nu am de gand sa fac puscarie pentru Universitatea ".
Badea nu mai aminteste nimic de " vom aduce bani de acasa" si revine cu urmatoarea declaratie :" Voi ramane in functie si imi voi face datoria pana cand nu vom mai avea nici un leu in cont. "
Samir nu mai aminteste nimic de eventuala preluare ..interesant este ca unul dintre apropiatii lui ( si se pare partener de afaceri la una din firme , cea de "cablu" ) este Corneliu Stroe , presedintele Universitatii in vremuri de glorie.

EDMOND_
15th June 2004, 10:04
In Monitorul Oficial a aparut o stire prin care CSM Resita ar fuziona cu Universitatea Craiova ( prin absortie ! ) . Resita , recent retrogradata in C , se va numi Universitatea II si va deveni satelitul oficial al Universitatii , urmand a fi stabilit un stadion din Craiova unde se vor disputa meciurile oficiale.

EDMOND_
16th June 2004, 09:23
"Deocamdata eu sunt presedintele Universitatii si voi fi atāta timp cāt voi avea sustinerea materiala necesara desfasurarii activitatii. Daca domnul Staicu pleaca si nu mai sustine nimeni echipa, este normal sa ma retrag...", . "Am discutat si cu Rednic si mi-a spus cć este īn asentimentul meu. Daca nu se va rezolva īn vreun fel situatia financiara a echipei, vom analiza si vom lua decizia cea mai buna".

Aceste declaratii au aparut in ziarul Editie Speciala si , daca sunt adevarate , modifica total declaratiile de acum o saptamana care spuneau ca
" vom rezolva finantarea echipei , la nevoie vom aduce chiar bani de acasa "
Probabil se vor clarifica unele lucruri la revenirea lui Rednic in cursul zilei de maine, can d acesta are stabilita si o intalnire cu actualul patron al echipei.

EDMOND_
17th June 2004, 11:13
O veste considerata buna de catre oficialii Universitatii. Fostul presedinte al echipei ,
Gheorghe Nedelescu, īn prezent observator de joc şi vicepreşedinte al Comisiei de Disciplină a LPF, va fi viceprimar al Craiovei.

"Asta e o primă veste bună pentru fotbalul craiovean, pentru că domnul Nedelescu a fost mereu un apropiat al sportului", a declarat unul dintre oficialii "Ştiinţei".

EDMOND_
17th June 2004, 21:18
Cat de mult se bucura unii dintre suporterii adversarilor nostri " traditionali" considerand ca gata , s-a terminat cu Stiinta...

Am vazut in urma cu cateva minute un interviu cu Pavel Badea pe unul din posturile locale si acesta a spus ca :

*Pe 24 iunie se reuneste lotul. Pe 27 si 28 are loc vizita medicala. In perioada 8 - 16 iulie va avea loc un turneu in Austria , echipa locuind intr-o statiune montana langa Salzburg. S-au stabilit deja trei meciuri cu echipe din Austria , Polonia ( Legia Varsovia ) Germania. Se poarta tratative pentru inca un joc amical ... se asteapta raspunsul echipei lui Chivu , AS Roma , dar se discuta si cu alte echipe.
* S-au incheiat intelegeri cu trei jucatori din campionatul intern , dar numele lor vor fi facute publice abia dupa ce se va ajunje la un acord cu gruparile de care apartin fotbalistii , cu care se negociaza intens.
Rednic va veni sambata cu trei jucatori ( straini probabil ) care se vor afla in probe la Universitatea.
* Se lucreaza intens la cele doua terenuri de antrenament , unul cu gazon artificial. De asemenea se incearca imbunatatirea si a terenurilor de langa stadion , dar acelea apartin de primarie si inca nu s-a ajuns la acord .
* S-a stabilit o noua intelegere cu Bundea , caruia i s-a marit contractul cu 20 000 de dolari.

Rednic nu a fost nelinistit nici un moment , Parerea mea este ca Staicu stie foarte bine ce face si ce vrea. Vi se pare ca ar fi Universitatea in deriva ?

Brimi2004
19th June 2004, 00:12
Am trecut si eu astazi pe la Cantonamentul echipei.... se lucra intens , erau tot felul de utilaje care nivelau terenul....am vorbit cu un muncitor si spunea ca se doreste ca amandoua terenurile sa fie gata la inceputul campionatului ..eu nu prea cred asta. Am trecut si pe la stadion. Se lucra si la gazonul terenurilor de antrenament de acolo.

Brimi2004
19th June 2004, 15:46
Am inteles ca s-ar fi linistit apele....fotbalistii impreuna cu Badea si Rednic s-ar fi intalnit aseara cu Staicu si acesta a hotarat sa ramana in continuare langa echipa si sa realizeze tot ce a promis la incheierea campionatului ( doua terenuri de antrenament , buget pentru transferuri... ) . Stie cineva mai multe ?

EDMOND_
21st June 2004, 22:34
Singurul lucru pe care il pot spune este ca suntem in stadiul in care am terminat campionatul ( patron ,presedinte , antrenor , jucatori ) ceea ce pentru Craiova este o mare performanta.

“Domnul Staicu s-a ţinut de cuvīnt şi a rezolvat toate problemele. Acum ar trebui să mai fie ajutat şi de alţii, pentru că dīnsul a făcut destule la Ştiinţa”, a declarat Rednic, cu aluzie la Consiliul Local Craiova.

Astazi Rednic a vizitat zona unde au loc lucrarile la noua baza de pregatire a Universitatii si a fost multumit de investitiile facute de Staicu , declarand ca spera ca
terenurile sa fie gata la revenirea din turneul austriac.

Tot astazi noul primar ales ( Solomon ) a declarat ( fara sa ofere amanunte ) ca are doua variante de sprijinire a echipei.

EDMOND_
23rd June 2004, 01:30
Miscari destul de interesante in Banie.

Daca se confirma , Staicu este pe punctul de a cumpara, de la Jahani Farid , divizionara B FC Craiova ( fosta Extensiv ). aceasta miscare va avea ca efect imediat trecerea jucatorilor Bornescu si Dina la Universitatea. Exista surse care spun ca tranzactia chiar s-a perfectat fiind chestiune de cateva zile venirea lui Lung si a lui Ciurea ca antrenori.Presedinte va ramane Jean Nitulescu. FC Craiova nu va fi satelitul Universitatii si daca va avea ocazia va urmari chiar promovarea in divizia A.

De asemenea Staicu trateaza achizitionarea in totalitatae a divizionarei C Electro ( la care oricum detinea 80% din actiuni ) care se pare ca isi va schimba numele in Universitatea II si va deveni satelitul oficial al divizionarei A.
"Noua formatie va fi in grija antrenorului Mircea Rednic si a presedintelui Pavel Badea, primul avind rol de coordonator pe probleme tehnice, celalalt urmind sa se ocupe de chestiunile administrative si organizatorice. "

Se pare ca astfel , Staicu , doreste sa concretizeze o idee mai veche , aceea de a forma o piramida in fotbalul craiovean ....

Brimi2004
24th June 2004, 23:46
Ramane neclar ce vrea Staicu de la FC Craiova ..se pare ca tinta lui principala ar fi de fapt stadionul Extensiv. Oricum presa spune ca are inca 50 % din actiunile divizionarei B.

EDMOND_
28th June 2004, 22:07
Se cauta antrenor pentru Universitatea II , viitorul satelit oficial al Universitatii.
Unul din cei care a discutat cu Pavel Badea este Eugen Neagoe fost component al
echipei care a castigat eventul in 1991.
Universitatea II va fi supervizata de Mircea Rednic , va adopta acelasi sistem de
joc ca si echipa "mare" si va primi intariri de la aceasta ( o parte din jucatori vor
avea, se pare , dubla legitimare ).

EDMOND_
30th June 2004, 20:36
Astazi am fost la antrenament si am intrat pe teren prin tunelul de acces care este destul de lung.... Am avut un fior gandindu-ma la toate generatiile de fotbalisti care au trecut pe aici.... Am avut surpriza de a gasi un gazon excelent , refacut in totalitate in toate zonele terenului.... ( se pare ca prin grija fostului fotbalist Bitlan )...
La terminarea antrenamentului ( vezi mesajul de la threadul respectiv ) am mers la Cantonament si am constatat ca sunt destul de avansate lucrarile la cele doua terenuri de antrenament ( unul sintetic ). A fost adus echipament nou si un numar destul de mare de mingi Mondo ( noile mingi de antrenament )... Daca pun la socoteala noua sala de forta data in folosinta chiar la cantonament nu pot decat sa constat ca stam din ce in ce mai bine la capitolul baza materiala.

ady_azzuro
7th July 2004, 20:02
nu pot decat sa constat ca stam din ce in ce mai bine la capitolul baza materiala.
Si atunci sa vina performanta, logic, nu? :great:

EDMOND_
21st July 2004, 20:10
Curios ca sunt destui care ne vad in stare sa incurcam lupta pentru titlu : Andone , Dorinel Munteanu si Mircea Lucescu sunt cei care au dat cele mai recente declaratii in acest sens.

Brimi2004
22nd July 2004, 01:37
Cica viceprimarul craiovei , Nedelescu , ar fi vizitat astazi stadionul Ion Oblemenco si ar fi hotarat sa ajute echipa , avand chiar o discutie cu Badea si Staicu. Ar fi luat hotararea sa amenajeze langa stadion doua terenuri sintetice. Daca va exista o colaborare intre autoritati si Staicu ( sau cel care va fi patron ) va fi un lucru foarte bun pentru echipa noastra ? A fost cineva la antrenamentul de astazi si stie ceva amanunte in plus!?

EDMOND_
24th July 2004, 00:31
Cica viceprimarul craiovei , Nedelescu , ar fi vizitat astazi stadionul Ion Oblemenco si ar fi hotarat sa ajute echipa , avand chiar o discutie cu Badea si Staicu. Ar fi luat hotararea sa amenajeze langa stadion doua terenuri sintetice. Daca va exista o colaborare intre autoritati si Staicu ( sau cel care va fi patron ) va fi un lucru foarte bun pentru echipa noastra ? A fost cineva la antrenamentul de astazi si stie ceva amanunte in plus!?

Nu stiu prea multe , dar daca adaugam faptul ca primarul orasului , Aurica Solomon este unul din cei care au platit 500 de euro pentru a-si achizitiona un abonament la sectorul VIP, parca incep sa cred ca lucrurile ar putea intra in normalitate legat de conlucrarea Staicu - Primarie!

EDMOND_
26th July 2004, 23:00
Dupa cum am mai anuntat s-au stabilit primele de joc : pentru victorie acasa 650 de dolari , pentru un succes in deplasare 1300 de dolari! In ecuatie nu intra si echipele bucurestene pe capul carora a fost pusa o suma de peste 2000 de dolari. Cand spunem "bucurestene" nu ne referim si la Sportul si National...cu ele sunt prime de joc normale.....

EDMOND_
2nd August 2004, 19:43
Dobrin a declarat astazi ca Universitatea Craiova ramane una din pretendentele la titlu in ciuda meciului egal facut la Pitesti ! A apreciat ca se vede lipsa de omogenitate la nivelul lotului , faptul ca au venit multi jucatori noi, dar ca , probabil, in cateva etape Stiinta se va apropia de potentialul maxim!

EDMOND_
20th August 2004, 12:44
Bănia e mica Brazilie”
Mircea Rednic şi-a dat seama īn aceste zile că, pentru olteni, fotbalul este un mod de viaţă.Acesta a mai spus că nu se aştepta la o dragoste atīt de mare din partea fanilor şi nici ca oraşul Craiova să respire prin fotbal. “Am simţit pe pielea mea ce īnseamnă Universitatea Craiova pentru acest oraş. Toată lumea trăieşte fotbalul la o cotă inimaginabilă, po****ţia Băniei este formată din specialişti īn acest domeniu .Aici este mica Brazilie, şi pot spune că sīnt impresionat”, a declarat Mircea Rednic.

inter
21st August 2004, 21:39
oare dece isi prezinta Badea demisia?
daca face lucrul asta inseamna ca a uitat ce a declarat cand a venit inapoi! Pacat!

giovanni BV
30th August 2004, 08:43
U Craiova , totdeauna a avut o pepiniera buna , nu stiu ce se intimpla acolo la lot , dar trebuiesc luate masuri drastice !!! Presedintele Craiovei nu stie sa-si impulseze jucatorii ??? Sau altele sint cauzele acestui insucces major de debut ??? PACAT !!!

EDMOND_
7th September 2004, 21:54
Nu pot fi de acord cu ce se intampla acum la Craiova... au fost inlaturati Badea, Papura , Beldeanu...acum Rednic a inceput sa-i inlature pe cei care i-au fost aproape lui Badea cat a fost presedinte....in locul Cameliei Staicu a fost numit un nou ofiter de presa ..Nicu Dolea ( colegul lui ...Morcov ) de la Gazeta de Craiova...si , uite asa, l-au anihilat pe Dolea care in ultimele zece zile a avut niste cronici foarte acide la adresa lui Rednic....

DoRyN
8th September 2004, 17:10
Interesanta masura de anihilare

EDMOND_
8th September 2004, 17:54
Interesanta masura de anihilare


Dar foarte eficienta... de astazi Dolea nu mai scrie , cronicile le face Liviu Bistriceanu!...Daca vrei sa te lamuresti ca am dreptate , citeste-i cronicile din ultimele zece zile. Uite un exemplu din articolul scris in 6 septembrie....
""...in fond , singura diferenta dintre Rednic si Netoiu este ca in timp ce "Gigel"nu-si ascunde aroganta,"Mirciulica" se controleaza aproape perfect...Iar noi , oltenii , mari iubitori de driblinguri, plecam cu usurinta dupa orice fenta bine executata! ""

Maximus
8th September 2004, 18:03
In ce ziar se gasesc aceste cronici?

EDMOND_
8th September 2004, 19:54
valimarine ...este vorba de Gazeta de Craiova...nu cred insa ca isi publica pagina de sport pe internet.... acolo scriau Dolea , Bistriceanu si Morcov.

zolo
8th September 2004, 22:03
daca Dolea este purtator de cuvant atunci cum se vor intelege el cu Rednic la conferintele de presa????

Adrian
9th September 2004, 02:40
Bai la inceput am crezut ca faza cu Netoiu e facuta mai mult la misto de presa, sa ne mai intarate nitel. Dar prea e in toate ziarele si ii sunt atribuite si lui Staicu niste declaratii cu niste variante de vanzare a clubului catre Netoiu...
Daca Netoiu se intoarce la Craiova , va declar solemn ca nu o sa mai intereseze fotbalul intern nici cat negru sub unghie. Daca chiar asa bataie de joc au ajuns suporterii unei echipe...

Brimi2004
9th September 2004, 22:49
Am vazut la stirile Pro Tv ca acum este favorit Mititelu...cica s-ar fi inteles deja cu Staicu ! Saptamana viitoare ar semna hartiile....

Vietnam
10th September 2004, 15:52
Corect si odata semnate hirtiile , Mititelu vrea sa-l aduca pe Napoli in locul lui Rednic.
Ne-a pus Dumnezeu mina in cap !.........din pacate mina aia impinge in jos ca sa ajungem in kkt pina in gat!

EDMOND_
10th September 2004, 21:14
Anumite informatii care au transpirat in aceasta seara , la antrenament....spun ca nu s-a semnat nimic! Sunt foarte putini oameni de fotbal care admit ca acest lucru ar putea sa se intample.. insa Mititelu a facut marcaj la Staicu in ultimele zile si in urma cu vreo ora a lasat sa se inteleaga ca ar semna hartiile imediat dupa meciul cu CFR.

EDMOND_
16th September 2004, 14:03
Am intuit relativ corect in ceea ce-l priveste pe Mititelu!
Curios este ca si Geolgau si Badea au refuzat postul de presedinte ...fiecare a primit cate o oferta din partea posibilului patron... si mai curios ce tupeu a avut Mititelu sa-i faca o oferta lui Badea dupa ce l-a atacat constant cat a fost antrenor sau presedinte la Craiova!

EDMOND_
16th September 2004, 17:35
A avut loc o conferinta de presa la care au Participat Staicu , Badea si Rednic... Fiecare a raspuns ziaristilor si a spus ce atributii va avea in cadrul echipei. Staicu a fost in mare verva si a facut fata cu brio atacurilor ziaristilor, Badea a fost ca de obicei ponderat si destul de echilibrat in ce a spus .... Staicu l-a numit pe Badea presedinte, Badea l-a cerut din nou pe Rednic antrenor... este aceeasi distributie insa probabil cartile vor fi jucate altfel.... Cert este ca Rednic va avea in continuare viata grea... va trebui sa obtina rezultate.... Badea a revenit cu pozitia mult intarita, staicu a castigat la capitolul imagine...dar Rednic va trebui sa obtina rezultate! daca nu , in scurat vreme ii vor face viata un chin chiar cei care-i striga numele acum!

Brimi2004
17th September 2004, 00:59
Imi pare rau de ce s-a intamplat cu Piturca si Iovan, dar Mititelu nu mi-a inspirat nici un fel de incredere... dimpotriva , mi s-a parut un tip alunecos , gata sa te traga pe sfoara fara nici o ezitare!

EDMOND_
21st September 2004, 11:19
Se pare ca Staicu este hotarat sa puna piciorul in prag! Nu va mai da prime de joc decat in momentul in care echipa va urca in primele opt locuri!
Aproape toti jucatorii sunt cu contractele la zi , iar pentru meciul cu National prima a fost marita de la 15 000 la 20000 de euro. Banii au ramas insa la Badea...

Vietnam
21st September 2004, 12:35
Asta este bine si rau in acelasi timp. Totul depinde de orgoliul si ambitia jucatorilor precum si evident de ideile lui Mircea Rednic. Poate ne revenim si noi.

Vietnam
28th September 2004, 11:35
Sa te vad Gerson ce scrii la 2004-2005! O gramada de antrenori, o gramada de jucatori schimbati, patroni schimbati ...si inca nu s-a terminat. 40 de ani de istorie tumultoasa si 40 de zile de schimbari halucinante 2004. Doamne ai mila tu de Craiova ca noi nu prea avem mila pentru nimic!

EDMOND_
28th September 2004, 14:19
Asteapta , Vietnam....probabil sezonul 2004 - 2005 pentru noi abia incepe!

Vietnam
29th September 2004, 10:17
Sa fi sigur ca astept, daca i-am iertat atitea lui Rednic crezi ca voi sarii la gitul urmatorului antrenor? Mai ales ca am inteles ca va fi Badea - camuflat in director tehnic /hello . Deci va avea increderea si rabdarea mea pina in pinzele albe...asta daca nu demisioneaza inainte de termen sau este dat afara ( ultima este putin probabila)

EDMOND_
3rd October 2004, 11:21
Declaratiile recente ale lui Badea arata ca in iarna va avea loc o curatenie generala si va acorda credit tinerilor. Din jucatorii veniti in vara vor ramane doar trei : Frunza, Buhusi, Jovanovici..... iar Rubinelson va fi pastrat si in retur doar daca va accepta reducerea contractului, considerat mult prea mare pentru valoarea jucatorului!
Contrar a ceea ce spun altii scoala craioveana produce in continuarea si sunt gata sa pariez pe urmatorii jucatori : Feleaga, Bucur , Ilie Iordache.... foarte tineri si talentati.... sunt vreo trei juniori in grupa lui Beldeanu care fac spectacol meci de meci si care sper sa ajunga curand in lotul largit al Universitatii !

Adrian
5th October 2004, 23:42
Am citit chiar acum in ziarul studentesc al Indiana University cam ce angrenaj este in jurul unui club profesionist de aici (fie el de fotbal, baseball sau altceva).
Se cheama sport marketing and management si este o treaba foarte serioasa. Echipe de angajati ai clubului (impreuna cu voluntari, fani, etc) umbla zi si noapte prin tara, oprind in fiecare targusor, oferind gratis tricouri, postere, insigne, *****isuri de-astea. Scopul este atragerea de cati mai multi fani, in special copii (cei care nu au fost inca "corupti" de alte echipe), si , de ce nu, viitori jucatori.
Acelasi lucru il fac in intersezon si jucatorii.
Ce efect ar avea sosirea autocarului Stiintei in Tecuci Kalinderu, satucul meu natal! 3 generatii s-ar vorbi despre asta, plus ca nici o alta echipa n-ar mai avea nici un fan acolo.
Edmond, crezi ca ar fi posibil asa ceva in Romania, poate in viitor?

EDMOND_
6th October 2004, 01:53
Sincer , cred ca da....insa ar trebui ca suporterii sa fie mult mai bine organizati , sa aiba si ei o alta mentalitate si o mai mare credibilitate....atunci astfel de catiuni , ca aceea despre care vorbesti tu ar putea fi organizate de suporteri si conducerea administrativa a clubului , impreuna!

PS... maine dimineata am sa caut pe o harta satul ala , ca nu am auzit de el!

Vietnam
6th October 2004, 11:51
Si in plus trebuie si bani si sponsorizari puternice. Toate astea se fac in momentul in care ai o anumita putere financiara. Pina atunci munca voluntara este de baza. Putem face multe dar Stiinta trebuie sa confirme , trebuie ca toti sa stie ca echipa este constanta in joc, si se pot cistiga bani de pe urma acestor jocuri. Si nu ma refer aici la jocuri de culise ci la reclama. :rolleyes: Sper sa traisc si momentul ala in care vom reusi sa facem o afcere din fotbalul practicat de Universitatea Craiova

Vietnam
6th October 2004, 11:52
Si in plus trebuie si bani si sponsorizari puternice. Toate astea se fac in momentul in care ai o anumita putere financiara. Pina atunci munca voluntara este de baza. Putem face multe dar Stiinta trebuie sa confirme , trebuie ca toti sa stie ca echipa este constanta in joc, si se pot cistiga bani de pe urma acestor jocuri. Si nu ma refer aici la jocuri de culise ci la reclama. :rolleyes: Sper sa traiesc si momentul ala in care vom reusi sa facem o afacere din fotbalul practicat de Universitatea Craiova. Prin cupele europene eventual /hello

Adrian
6th October 2004, 16:48
PS... maine dimineata am sa caut pe o harta satul ala , ca nu am auzit de el!

N-ai nici o sansa:) Nu e trecut pe nici o harta, e sat si nu comuna.

EDMOND_
14th October 2004, 19:55
La meciul cu Armatura Zalau Universitatea s-a prezentat in sfarsit ca o mare echipa. Jucatorii au facut deplasarea cu avionul (deplasarea a costat cam cinci sute de milioane lei ! ) in timpul cat s-au deplasat prin oras sau de la hotel la Zalau au facut-o in costumele de prezentare avand inclusiv cravate cu emblema clubului.
Singurul fara costum a fost Njock care nu a intrat in vederile lui Rednic pentru sezonul in curs... Deplasarea la Zalau a fost facuta cu autocarul ( care venise la Cluj doar cu soferii! ) vopsit in culorile echipei si avand leul cu mingea desenat pe partea laterala..la intrarea pe teren jucatorii au fost imbracati in treninguri de culoare albastru deschis... una peste alta Universitatea a aratat ca o echipa mare..chiar daca deocamdata nu a aratat acest lucru si in teren. Este insa un inceput ...

inter
14th October 2004, 19:58
:D, am auzit ca atunci cand s-au dat jos din autocar.... deja castigaseram ....la capitolul imagine!

zolo
14th October 2004, 21:58
sa vina cateii aceia mici ca abia asteot sa-i hingherim putin

Adrian
20th October 2004, 16:43
E reala chestia cu Rednic, care o sa cumpere Stiinta de la Staicu?
Daca printre "oamenii de afaceri din Bucuresti" pe care zice Rednic ca ii reprezinta e si unul de-si zice Netoiu, iar se lasa cu deranj la Craiova.
Am sa lipsesc vreo 5 zile de pe forum...cine o mai fi antrenor cand ma intorc?

Denis
23rd October 2004, 20:20
hai maah; parca va vad jucand cu alde Extensiv la anu. Doua echipe craiovene in divizia B /hello /hello /hello

Brimi2004
24th October 2004, 14:49
Rave , tu esti retrogradat de mult mah.... ma intreb insa daca in divizia B sau mai jos!

ady_azzuro
24th October 2004, 23:38
hai maah; parca va vad jucand cu alde Extensiv la anu. Doua echipe craiovene in divizia B /hello /hello /hello
Bah, alta treaba n-ai? :degete: Ti s-a urat cu binele si ai chef de cearta? :jerk:

inter
24th October 2004, 23:40
Adriano ...parca te luptai cu el pe Arena :D

ady_azzuro
24th October 2004, 23:44
A expirat lupta...daca n-a raspuns la timp! :p Oricum e incepator baiatu, tre sa capete experienta...:D

Vietnam
26th October 2004, 12:37
Ce-mi place mie ce se gudura cateii ca Universitatea este in dificultate. Ma baieti calmati-va ca toate astea sunt special facute ca Staicu sa vinda cat mai repede de Craiova si la un pret cat mai mic. in cazul in care era pe o pozitie fruntasa avea Staicu alte pretentii.Asa ca relax... o sa vedeti alta fata a Craiovei dupa ce vine cine trebuie la conducerea Craiovei.... Sper :rolleyes: !

Brimi2004
3rd November 2004, 12:23
Vietnam , se pare ca nu se inghesuie cumparatorii.. mititelu intra iar in joc si spune ca va cumpara echipa din iarna , tot cam asta spune si Solomon... ca va face referendum , dar imi este frica sa nu spuna doara asa, pana trec alegerile.

Vietnam
3rd November 2004, 12:37
Pai asa si va fi ... Oricum Mititelu nu va veni la Craiova, mi-a spus o "sursa" din Craiova. Sunt vrajeli ieftine. Iar DInel vrea ca si primaria sa se implice la club. Daca se implica si Primaria, Dinel cred ca nici nu mai pleaca!
Dar vorba lui Edmond ... este campanie electorala! Pot sa promita orice ... ei vor ca oltenii sa voteze cu aia :mda: , dupa care vor urma inca 4 ani de abureli ... Politica peste tot :jerk: !

ady_azzuro
5th November 2004, 19:03
Nu e reala, bat astia din ziare campii...
Antrenor va ramane Pavel Badea! :yeah:

Adrian
5th November 2004, 19:54
Staicu are si parti bune:
de cand e la echipa contractele si salariile au fost platite la timp
ne-am aparat sansele corect cu granzii capitalei
nu au fost blaturi
El poate chiar vrea sa o vanda, dar daca nu apare nici un investitor serios, ce ati vrea, sa o lase pe drumuri. Sau primariei, care nu s-a implicat niciodata (tineti minte ca si Netoiu se plangea de asta...).

EDMOND_
18th November 2004, 12:16
Astazi ar trebui s ase decida preluarea echipei de catre comunitatea locala. Daca acest lucru se va intampla pot spune ca Solomon a pornit cu stangul. Sa anunti inaintea meciului cu Dinamo ca vei aduce alt antrenor din iarna, ca vei diminua contractele jucatorilor, ca vei renunta la jumatate din echipa, sa tulburi apele inainte unui meci extrem de important pentru toti oltenii mi se pare destul de ciudat , ca sa nu fiu mai dur. Deja au fost probleme la cantonamentul echipei, la antrenamentul de ieri Njock protestand foarte energic ( el fiind unul dintre cei vizati de reducerea contractelor, Solomon declarand ca nu vor mai fi contracte mai mari de 30 000 dolari).
Nu stiu de ce nu se asteapta preluarea efectiva si abia apoi sa fie facute aceste declaratii.

Maximus
18th November 2004, 12:18
Declaratii populiste gen campanie electorala. Eu tot cred ca Staicu nu pleaca cu adevarat!

Vietnam
18th November 2004, 13:07
Psd-istii deja fac gargara????Declaratii tembele inainte de meciul cu DInamo?? Citeodata ma intreb cat de idioti pot fii unii oameni!

In iarna o sa joace la Craiova Inter, Edmond, eu, Maximus, Ady antrenor secund prin telefon si toti astia de pe forum. Sa ma pupe in :jerk: pesedeii!!!!

ady_azzuro
18th November 2004, 13:20
Vietnam, eu vrea sa fiu manager general, nu de alta dar am experienta de la hattrick. :D

inter
18th November 2004, 13:25
si ce pii mei au aratat in teren mariile lor jucatorii?
ca in fund ii doare de noi ... jucand ca niste cizme, vb. lui vietnam .. mai cu suflet jucau 11 oameni din tribuna!

si cu scandalul cu primele nu-l inteleg, parca dinel se laudase ca le achitase contractele pana la sfarsitul turului!
sa joace handicapatii ca altfel ii f... rau de tot! nu le e rusine mercenarilor astia!
pai a ajuns guso sa fie mai roman decat romanii? NESIMTITI!

Maximus
18th November 2004, 14:06
Vrem sa stim Edmond! Ai vorbit cu Minune? el stie mai multe?

EDMOND_
18th November 2004, 14:07
La sedinta de astazi nu s-a hotarat nimic concret . Sunt curios ce se va scrie in ziarele de maine. A aparut Petre Gongu , fostul sef al finantelor Dolj, acum consilier in primarie si a anuntat ca echipa va fi preluata de primarie abia pe 10 decembrie ( desi initial se anuntate data de astazi !. Pana atunci ( atentie!) Staicu va sustine in continuare echipa si i se vor inapoia banii!
Am spus ca mi se pare neclar de la bun inceput. Astazi nu s-a semnat nimic.

Mai trebuie mentionat ca Ilie Balaci s-a pronuntat foarte categoric impotriva preluarii echipei de catre primarie sustinand ca este cea mai proasta alegere.

ady_azzuro
18th November 2004, 14:09
Ca la noi la nimenea.... :headbang:

corinutza_88
18th November 2004, 14:36
pai se aude ca solomon il vrea pe cartu!nu stiu daca ar fi prea nimerit in chestia asta!

Minunea Blonda
18th November 2004, 22:51
Astazi s-a diminuat capitalul capitalul social , pe care-l detinea Staicu la Unicersitatea, iar Primaria a ramas actionar majoritar cu cele 4 miliarde, pe care le detinea la Stiinta.
Acum ramane de vazut daca Primaria va baga sau nu bani in continuare la echipa,pentru ca bugetul pe anul 2005 nu s-a votat inca.
Dinel isi va recupera banii din drepturile de televiziune, pana la suma de 6 milioane de euro.

Minunea Blonda
18th November 2004, 22:55
Vrem sa stim Edmond! Ai vorbit cu Minune? el stie mai multe?
Da, Vali pentru tine sunt prezent
Am ajuns la concluzia ca trebuie sa punem mana de la mana si sa preluam echipa , ca astia sunt niste nesimtiti :)

EDMOND_
25th November 2004, 09:06
Se pare ca in urma hotararii lui Staicu de a se retrage de la echipa Universitatea este in incapacitate de plata.
Exista pentru prima oara restante la contractele jucatorilor , exista o rata restanta de vreo 50 000 de euro la plata autocarului si inca nu exista banii necesari pentru deplasarile de la Galati si Pitesti. De asemenea, in situatia in care pana pe 30 noiembrie nu se va plati si ultima rata de la transferul lui Frunza, acesta se va intoarce la echipa de la care a venit, la Vaslui.
Sa speram ca problemele se vor rezolva astazi , in sedinta consiliului local.

Maximus
25th November 2004, 10:18
Staicu parca se oferise sa plateasca pina in ianuarie?

Vietnam
25th November 2004, 14:40
Mda, e clar si cum Primaria pina anul viitor nu poate sa dea bani la club .... :mda: suntem in rahat pina in gat!

Maximus
25th November 2004, 19:10
Edmond, stii cumva ce s-a hotarit in sedinta?

Vietnam
30th November 2004, 12:04
DIn pacate pentru noi este prima data cand terminam turul in pozitie retrogradabila. Nu s-a mai intimplat niciodata asa ceva, o premiera nedorita de nimeni dar realitatea este cruda. Badea este inca antrenor si noi suntem pe locul 15 (inca). :headbang:
Pentru noi campionatul 2004-2005 tocmai s-a sfarsit. Luptam in retur pentru evitarea retrogradarii. Singura sansa de a ne atinge obiectivul de la inceputul anului - calificarea intr-o cupa europeana este sa cistigam Cupa Romaniei.

Vietnam
6th December 2004, 16:51
Pentru ca se stie ca daca Gica vine si investeste bani in club el vrea seriozitate nu bilci! Ceea ce pentru anumiti pacalici este inacceptabil. Plus ca unii suporteri mai au resentimente fata de "scaparea" lui Gica la Dinamo.
Apropo cine sa-l sune pe Gica? Secretara clubului? Secretara primariei?
El daca vine sa investeasca cu cine trebuie sa vorbeasca? Momentan cred ca tot cu DInel!!!!

Zapada
6th December 2004, 19:08
Gica Popescu a spus ca ajuta echipa dupa ce ajunge la primarie dar cum militianul vrea 5-6 milioane de euroi pentru echipa nu cred ca Popescu se va inplica pina nu iese afara jmemarul militian.
deocamdata sint doar tatonari iar primaria urmeaza sa preia cheltuielile echipei de la 1 ianuarie 2005.
Solomon tatoneaza terenul si incearca sa scape mai ieftin dar se pare ca militianul a trecut deja drepturile TV pe o firma a lui si nu se stie daca se mai pot recupera iar Plesan e ca si vindut.

D10
7th December 2004, 01:04
Maximus...oare Mititelu stia ceva? Ca atunci cand a spus ca obiectivul este evitarea retrogradarii doi ani la rand noi vroiam sa-l punem la zid !!! S-a intors lumea cu fundul in sus ( de la Bombonel ni s-a tras asta).
SI apropo PSD-ul se foloseste de culorile noastre pentru a-si face reclama -alb-albastru! SUnt distrus!!! :headbang:

Da ma! Am visat un stadion alb-albastru la Craiova si eram indignat ca facem reclama lu' PSD!!!!! Si eu le aratam obrazu' suporterilor!

Vietnam
7th December 2004, 11:52
Propun sa-i dam in judecata! Acu' culorile nostre, ce este drept, apar in toata Romania dar mie nu-mi convine deloc ca in loc sa scrie UNIVERSITATEA CRAIOVA scrie PSD!! :headbang:

Suntem de cacao! Si Craiova si Oltenia voteaza tot cu Bombonel si cu comunistii! Dracu ii mai intelege! bate vintul in economia locala iar ei tot cu aia voteaza!...Le convine domnule ce sa mai! Poate ca vor sa vada Craiova la matineu ca este mai ieftin biletul!!!! :o:

EDMOND_
8th December 2004, 01:05
Maine ar trebui sa avem o stire de la Solomon si Staicu ..deocamdata insa stirile care vin sunt relativ contradictorii. In primul rand firma care trebuia sa faca audit pana miercuri seara nici macar nu s-ar fi prezentat.
In schimb Staicu ar fi inceput negocieri si cu o firma de avocati, care doreste preluarea clubului, in numele unei alte persoane, inca nespecificata.

EDMOND_
8th December 2004, 20:18
Situatia este inca destul de confuza. La incheierea sedintei au fost date deocamdata destul de putine amanunte desi ziaristii prezenti au fost foarte numerosi. Nu este foarte clar, dar se pare ca s-a ajuns la o intelegere, in sensul ca Staicu pleaca dar ramane totusi!
Adica autoritatile locale preiau echipa, insa Staicu pastreaza 50% din actiuni! Renunta in schimb la drepturile de televiziune si pastreaza majoritatea jucatorilor la echipa, dar timp de doi ani si jumatate nu va mai baga bani in echipa aceasta urmand sa fie finantata de consiliul local.
Cam asta in prima faza.S-ar putea sa nu fie foarte corect deoarece stirile sunt destul de contradictorii, dar totusi cred ca suntem destul de aproape de ce s-a intamplat acolo. Daca vor aparea noutati le vom scrie aici.
Comentarii?!?

Zebrone
8th December 2004, 20:55
Pai asta nu insemna ca Staicu poate timp de doi ani sa vanda ce vrea si cum vrea fara ca Primaria sa poata face ceva? Sper ca discutiile sa ia intr-un tarziu o turnura favorabila echipei ca pana acum suntem din lac in put:confused:

inter
8th December 2004, 21:31
nu ma pot pronunta deocamdata ...

EDMOND_
8th December 2004, 23:18
Nu stiu in ce masura poate sa vanda, dar primaria (in ciuda declaratiilor lui solomon) se pare ca nu a dorit sa preia echipa fara jucatori!
In momentul in care Staicu a fost impins in fata sa preia echipa i-a fost promis un sprijin financiar de 15-20 miliarde lei in fiecare an.
Dupa preluare a ramas practic singur. Se pare ca acum a profitat de alegeri si a fortat primaria sa se implice, urmans sa finanteze si ea echipa aceeasi perioda ca si Staicu, adica doi ani si jumatate!
Vom sti probabil mai multe maine!

EDMOND_
9th December 2004, 01:41
Matrix98 a scris :"Edmond, cine te-a informat ca ramane 50/50 era beat sigur. Discutiile sunt iar in impas, si o sa continue maine."

Poate ai dreptate Matrix, dar nu vrei sa ne dai sursa ta, sa vedem daca era treaza si credibila? Eu am spus ca este posibil sa ma insel, dar se pare ca nu s-a intamplat asta..vezi prosport...

"Diversiuni marca Staicu
Dinel a cedat gratuit Ştiinţa Consiliului Local pe o perioadă de doi ani şi jumătate, cu tot cu drepturi tv şi cu Mihăiţă Pleşan. Universitatea Craiova nu mai aparţine lui Dinel Staicu. Aseară, primarul Antonie Solomon, viceprimarul Gheorghe Nedelescu, Rodion Cămătaru şi Dinel Staicu s-au aşezat la masa tratativelor şi, după o oră şi jumătate, au găsit soluţia. Universitatea a fost cesionată gratuit Consiliului Local de către Dinel Staicu, cu o singură obligaţie: din 2007, Staicu să devină partener cu municipalitatea, ambele părţi urmīnd să deţină cīte 50% din acţiuni. Edilul-şef al Băniei a anunţat aseară că echipa l-a numit ca preşedinte al Consiliului de Administraţie pe Gheorghe Nedelescu, care va avea 15 membri īn subordine, iar funcţia de preşedinte executiv i-a fost atribuită lui Rodion Cămătaru. “Domnul Staicu a hotărīt să ofere gratuit Universitatea comunităţii, fără nici o pretenţie, pe o perioadă de doi ani şi jumătate. Ne oferă drepturile tv, ni-l lasă pe Pleşan şi pe toţi jucătorii, cu alte cuvinte se retrage doi ani şi jumătate. Ştim că a fost īnşelat cīnd a preluat echipa de foştii consilieri, care i-au promis sume de 15-16 miliarde de lei. Va lua naştere o fundaţie prin care vom hotărī cuantumul investiţiei, iar bugetul echipei pe un campionat va fi īn jurul sumei de 1,5 milioane de euro. Vreau să fiţi alături de Universitatea şi să nu mai mīnjim numele acestui club. Să fim ce am fost şi chiar mai mult decīt atīt”, a declarat Antonie Solomon. "

Pacala
9th December 2004, 04:02
asa scrie prin ziare 50% dar nu stiu din ce 50% ...din cate stiu clubul nu este cotat la bursa iar daca jucatorii raman tot ai lui....
nemernicul e in stare sa se ameninte singur pe gard si sa se injure ca sa arunce praf in ochii presei....nu sint deloc lamurit ce fel de negocieri au fost si cu ce ramane staicu...asta o cauta cu lumanarea.....scrie singur amenintari la adresa lui pana si-o gasi nasul cand se astepta mai putin.....staicu este cel mai infect om din orasul ala

EDMOND_
9th December 2004, 09:53
Discutiile au durat destul timp(se pare, vreo trei patru ore) si au fost si alte variante. Una din ele a fost ca primaria sa-i dea suma pe care a dat-o el lui Netoiu, si sa cumpere doar numele si si locul in divizia A, fara cea mai mare parte din jucatori adusi de Staicu, urmand sa reconstruiasca din temelii echipa.Spre finalul sedintei Staicu a venit cu o propunere neasteptata, sa cedeze gratis locul echipei si numele si sa-si ia toti jucatorii, urmand sa ramana cu satelitul, Universitatea II. Reprezentantii primariei nu au dorit nici acesta varianta, pentru ca ar fi trebuit sa reconstruiasca echipa in totalitate.
Pana la urma s-a ajuns la aceasta formulare destul de ciudata si care, sunt convins,are si alte "intelegeri" care nu au fost date publicitatii. Nu stiu ce se intampla de ex. cu cele doua terenuri ( sintetic si natural),cu cantonamentul si autocarul...ma indoiesc ca au fost cedate gratuit ..poate doar daca nu i s-au oferit alte avantaje lui Staicu, prin afacerile desfasurate de firmele pe care le patroneaza. Vom afla probabil mai multe in zilele urmatoare.

Zebrone
9th December 2004, 10:00
mie mi se pare tare suspecta treaba asta, magarul de staicu iar va face o smecherie pe spatele echipei, pun pariu:headbang:

Pacala
9th December 2004, 10:03
normal ca e suspecta....intelegere intre staicu si solomon .....
nici ce scrie prin ziare nu putem stii cat e de adevarat......

EDMOND_
9th December 2004, 10:25
Pai si ce ai fi vrut acum, sa dea si echipa si jucatorii si cantonamentul gratuit...
fii fara grija, ca daca s-ar fi intamplat asa ar fi incaput pe mana altui mafiot, nu ramanea echipa multa vreme la primarie. Nici asa nu stim ce se va intampla, insa eu cred ca ce s-a intamplat ieri a fost planuit de mai multa vreme.
Sunt convins ca Staicu si solomon s-au intalnit in secret la un pahar de tarie si au conceput un scenariu. Insa nu stiu daca este neaparat rau ceea ce s-a intamplat.

Maximus
9th December 2004, 10:42
Nu stiu ce s-a intimplat si probabil ca n-o sa stim. Pe mine ma ingrijoreaza declaratiile de dupa: "Nu stim cine va fi antrenorul". Iar ne apucam sa schimbam antrenori?

EDMOND_
10th December 2004, 09:03
Problema este ca, deocamdata, nu a fost semnat nici un document. Asa zisa intelegere trebuie aprobata de consiliul local si nu se stie ce va fi dupa alegeri.
Mai mult, Staicu a a firmat ieri ca niciunul din jucatorii pe care ii lasa la echipa nu va putea fi vandut fara acordul lui.
Sunt inca multe probleme neclare si parerea mea este ca deocamdata doar s-a tras de timp. Si de o parte si de alta. Orice este posibil in continuare.

Zebrone
10th December 2004, 09:15
Se pare ca actele vor fi semnate pe 19 decembrie si pana atunci, conform lui Staicu, se pot intampla multe :headbang:

ady_azzuro
10th December 2004, 21:29
Lasa sa ne salvam noi de la retrogradare si sa castige altii turnee amicale...

Zapada
11th December 2004, 16:11
Se pare ca actele vor fi semnate pe 19 decembrie si pana atunci, conform lui Staicu, se pot intampla multe :headbang:

prin ziarele de azi scrie ca Staicu s-a schimbat din nou!
cel mai bine ar fi ca primarul craiovei sa aduca pe FC National la Craiova si sa-l lase pe militian sa se duca cu echipa in B

Vadim
11th December 2004, 19:32
Dinel Staicu va rămāne īn continuare la Universitatea. Īnţelegerea dintre Dinel şi reprezentanţii primăriei a căzut īn momentul īn care Staicu a solicitat să īi revină banii de pe urma transferului lui Chivu la AS Roma. Īn aceste condiţii şansele ca Primăria să preia echipa sunt egale cu zero.
Pai stai asa. Staicu poate sa vina oricind cu pretentii. Miine poate sa spuna ca solicita sa incaseze toti banii din bilete, de exemplu. Ce legatura are asta? A spus ca da echipa, sa o dea naibii si gata. E clar ca nu vrea sa o dea. Este un mincinos notoriu.

Zebrone
13th December 2004, 15:35
pai da solomon face bancuri ca asta a ajuns Univesitatea subiect de bancuri intre nebuni :headbang:

Zebrone
13th December 2004, 22:12
ne-am ars,serie B ne paste!

EDMOND_
14th December 2004, 00:00
Pai stai asa. Staicu poate sa vina oricind cu pretentii. Miine poate sa spuna ca solicita sa incaseze toti banii din bilete, de exemplu. Ce legatura are asta? A spus ca da echipa, sa o dea naibii si gata. E clar ca nu vrea sa o dea. Este un mincinos notoriu.

Vadime , mai slabeste-ne si tu cu parerile astea, mereu subiective.
Pai vezi mai bine in ce conditii vrea Solomon echipa ( oare o vrea?) si apoi fa o analiza la obiect.
Te-am sfatuit de la bun inceput sa astepti pana se termina campania electorala, ca nu cred ca Staicu va vinde.. ce sa-ti fac, daca te-ai grabit, ai mirosit un subiect fierbinte,care sa aduca mesaje pe forum, si i-ai dat drumul... Atunci ce te mai lamentezi ?
Stai calm, ca vom termina in prima jumatate a clasamentului retrogradam doar daca revine Rednic... :drak:

EDMOND_
14th December 2004, 10:58
Este destul de ciudat ca doar Staicu este cel criticat de toata lumea, desi practic a fost singurul care a facut ca Universitatea sa existe in ultimii trei ani. Nici un alt om de afaceri local nu a schitat nici un singur gest in favoarea Universitatii ( Popeci de ex. a declarat ca ar trebuie sa fie nebun sa bage bani in fotbal ), iar autoritatile locale au oferit doar declaratii si promisiuni. Din pacate, se pare ca, pentru Solomon, totul a fost doar un joc electoral . Ieri acesta nu a acceptat nici ultima oferta facuta de Staicu:
autoritatile locale sa plateasca doar atat cat a dat el lui Netoiu ( 700 000 de dolari ) si sa primeasca exact ce a primit si el ( sigla, palmaresul , locul in divizia A ) , urmand ca lui sa-i ramana lotul de jucatori. Solomon a declarat aseara , intr-o emisiune televizata, ca va prelua Universitatea doar daca o va primi gratis, cu jucatori cu tot.

Zebrone
14th December 2004, 11:05
ceea ce inseamna ca va ramane Staicu patron pentru ca nu le va da echipa neconditionat. Ce nu inteleg eu e nesimtirea lui solomon care a folosit toata aceasta tevatura cu Universitatea doar ca sa construiasca imagine ptr psd, dar nici cu staicu nu mi-e rusine ca si el a folosit echipa ca vehicul electoral, asa ca le bat obrazul la amandoi. :rosu:

Pacala
14th December 2004, 16:04
Staicu este un om fara cuvint si care va profita de acest club (Universitatea) pina la capat. Poate ca nu spun nimic nou dar dupa parerea mea el nu urmareste vreo performanta cu Universitatea ci doar banii si publicitatea rezultate de pe urma acestui club. Numai un miracol ar putea salva Stiinta de la retrogradare.
Nu stiu cum de a reusit in afaceri acest om dar cind ma uit cum a gestionat clubul Universitatea ma indoiesc foarte mult de capacitatile lui manageriale. Cu un pic de talent si investitie ar fi reusit sa faca si performanta si bani din fotbal la Craiova.
Cind gica popescu spune ca nu are bani sa tina o echipa ca Universitatea minte. Numai ca investitiile intr-un club de fotbal sunt de lunga durata si probabil el e grabit sa roteasca cit mai repede capitalul.
Bref, singura sansa ca Universitaeta sa se reabiliteze este plecarea urgenta a lui Staicu.

Zebrone
14th December 2004, 16:10
Plecarea urgenta a lui staicu si lasarea de izbeliste a clubului nu mi se pare o solutie tocmai nimerita; omu' vrea sa plece dar daca nimeni nu vrea clubul ce sa faca? Primaria are partea ei (mare) de vina in aceasta poveste, dar oricum sunt nesimtiti atat staicu cat si gargaragiul de solomon.

inter
14th December 2004, 21:58
rau am ajuns cu vrajitoare la "antena1" care prezic ca Stiinta nu va retrograda ...
vai de mama noastra!

ady_azzuro
17th December 2004, 18:11
Mai nou puteti asculta Craiova-maxima radio alb-albastru la adresa www.radio.craiova-maxima.ro Puteti asculta orice fel de muzica, straina, romaneasca, incluzand Tudor Gheorghe si imnurile Stiintei! /hello

Zapada
18th December 2004, 16:48
Primarul craiovean pare aierian in ale fotbalului!

Primarul spunea in dialog direct la TV-Sport cu Florin Calinescu ca in Craiova nu este publicul oltean interesat de fotbal si de sceea nu preia echipa de la militianul Staicu.

Oare asa sa fie?

inter
21st December 2004, 19:28
nasol ... asta mai misca ceva .... dar ce sa ma mai mire la staicu !

Pacala
21st December 2004, 20:17
complicat :(

Zebrone
21st December 2004, 23:49
uite cum se duce cupa :headbang: unde a dus mutu iapa

ady_azzuro
25th December 2004, 15:41
Sarbatori Fericite si La Multi Ani tuturor Oltenilor....adevarati!

Zapada
28th December 2004, 15:03
prin ziare parca scria ceva si de Pitu?
se zicea ca pe linga suma respectiva vine si Pitu?

suma scrisa de tine aici e sigura Vietnam sau e de prin presa?

Vietnam
28th December 2004, 15:17
Atit din presa si din ce am discutat cu unii din Craiova.

corinutza_88
28th December 2004, 15:20
la multi ani si un an nou fericit !!!
ce trebuie sa plece plesan?!
m-am saturat de staicu !este cel mai idiot om de pe pamant!daca nu vrea sa retrogram ar trebui sa pastram jucatorii nu sa-i dam!!!
sper ca anul asta care vine dumnezeu sa ne ajute sa depasim momentele dificile si sa luam cupa si in clasament sa urcam pana pe 5-6!!!

Vietnam
28th December 2004, 15:32
DIn cite am inteles Gica Popescu nu-i recomanda plecarea la Steaua dar a zis ca totul depinde de Plesan. Dinel este de acord cu plecarea si cu suma :mda: deci....

Zapada
28th December 2004, 17:44
e normal ca G Popescu sa nu fie de acord deoarece pierde firma comisionul daca Jiji aranjaza transferul cu staicu.

Firma lor ar putea sa-l piarda definitiv pe M Plesan deoarece Jiji nu accepta jucatori inpsesariati de verisori lui.

bravo Jiji

Vietnam
29th December 2004, 16:46
Sa vedem cine naiba cistiga de aici. Intrebare retorica : oare clubul castiga ceva de aici? Se pare ca pe Plesan oricum il pierdem ori la Steaua ori la Galatasaray. Sa vedem cu ce jucator il inlocuim...sper sa nu aiba peste 30 de ani ( poate sa fie si peste 30 dar doar in cazul in care este vorba de Zidane .. :D )

Zapada
29th December 2004, 17:24
iata ce spune Jiji in prosport

Gigi Becali: "Acum o ora am renuntat la Plesan"

"Acum o ora am renuntat la Mihaita Plesan. Am incercat sa iau legatura cu el, dar nu mi-a raspuns la telefon. Dupa cite am inteles nu vrea sa vina la Steaua, iar eu nu am de gind sa stau de vorba cu oameni neseriosi."

DoRyN
30th December 2004, 15:43
Cred ca Plesan va juca la Craiova pina la vara

Destul de greu de realizat.

DoRyN
30th December 2004, 15:47
"Acum o ora am renuntat la Mihaita Plesan. Am incercat sa iau legatura cu el, dar nu mi-a raspuns la telefon. Dupa cite am inteles nu vrea sa vina la Steaua, iar eu nu am de gind sa stau de vorba cu oameni neseriosi."

Destept Gigi asta, desi Plesan nu i-a raspuns la telefon, el totusi a inteles :D

D10
30th December 2004, 19:01
Stirea bomba e ca Dinel se va implica! L-am vazut la televizor, un pic mai gras, ca spunea ca va cere si supervizarea metodelor de antrenament, a formulelor tehnice, etc. Ca s eva sfatui cu specialisti si altele. Care specialisti, ma gandesc? De ce nu-i pune diirect pe acestia antrenori?

D10
30th December 2004, 19:10
Voi chiar credeti ca Gigioc dadea 1,5 milioane pe Plesan? Pai cat trebuia sa vanda? 3 hectare! Cine-i cumpara lui 3 hectare acu, de sarbatori, cand nu mai lucreaza judecatoriile, notarii sunt in vacana si zapada nu mai da sa creasca granele? N-are baiatu' atata cash. Poate sa ia de la mama lu' Camatarii!

Zapada
6th January 2005, 19:03
sper ca Plesan sa ranana la Craiova, iar daca trebuie sa plece sa nu ajunga la steaua

EDMOND_
9th January 2005, 19:56
Maine ar trebui sa fie prima intalnire a lotului pe anul in curs. Probabil vom afla lucruri noi, inclusiv cu privire la transferuri. Deocamdata staicu a astat mai mult prin Bucuresti ... se constata o apropiere fata de Gica Popescu ( sau invers) ceea ce este posibil sa ajute Universitatea in transferurile din aceasta iarna.
Sa fiu sincer si eu sunt curios de ceea ce va urma... deocamdata pe la club toti parca au cusute buzele ..sau le-o fi pus Staicu cate un lacat la gura...

Maximus
9th January 2005, 20:43
mai bine asa decit ce-a fost in vara. il vrem pe Pascovici,pe Ziyati pe ala si pe ala. o nebunie intreaga. Mai bine se tace si se face!

zolo
13th January 2005, 20:28
cine cu cine a discutat Luxen, ca la astae sunt buni cei din conducere mai ramane sa vedem si fapte :ciocan:

Zapada
13th January 2005, 23:11
Sper ca M Plesan sa nu ajunga la turci lui Hagi
sper sa mai joace la Craiova si eventual la vara sa plece la o echipa in UE

EDMOND_
14th January 2005, 10:56
Zolo, au avut loc discutii daca sa se joace la Valcea sau la Tg Jiu...pana la urma in proportie de 99% meciul cu argesul din prima etapa se va desfasura la Tg Jiu.

zolo
15th January 2005, 00:07
pai asta intrebam cine cu cine a discutat ca degeaba noi vrem daca altii nu vor

EDMOND_
15th January 2005, 01:39
Pai.. au discutat ai nostri..cu..ai lor. si aia din Tg Jiu chiar s-au bucurat...

EDMOND_
15th January 2005, 17:23
Noii veniti, Dragan si Bordeanu au fost placuti surprinsi de conditiile de pregatire pe care le-au gasit la clubul craiovean. Bordeanu chiar a a facut o remarca , ca din acest punct de vedere echipa din Banie se poate compara cu oricare din echipele din Bucuresti.
Cu cateva zile in urma a fost achitat in intregime si autocarul, care acum apartine clubului.

Mihai
15th January 2005, 17:31
Normal ca au fost impresionati de conditii! Eu cred ca au venit cu figuri d-alea de capitala si cine stie ce credeau ei ca gasesc in Banie, dusuri cu galeata de lemn! Sunt curios cum o sa fie primit Dragan mai ales ca vine de la bunii prieteni ai oltenilor Dinamo :D

EDMOND_
15th January 2005, 17:39
Dragan, care a preluat tricoul cu numarul 9 , a fost primit surprinzator de bine de suporteri. Ieri a avut si o discutie cu circa treizeci de suporteri, dupa antrenament. Acestia i-au cerut jucatorului care a semnat pe trei ani cu Universitatea sa uite ca a jucat vreodata la Dinamo.
In ceea ce priveste conditiile de cantonament si antrenament, precum si nivelul contractelor de joc clubul este fara probleme in primele cinci din divizia A. Ramane sa faca pasul acesta si la nivelul jocului si a locului in clasament.

Mihai
15th January 2005, 17:43
Mi se pare si normal, dupa ce a facut patrupedu de Netoiu. Dar iar ma intreb cand o sa rateze el sau face vreo prostie nici nu vreau sa-mi inchipui ce o sa fie la gura suporterilor si cata "carne" o sa ii bage in gura si prin neam:D

EDMOND_
18th January 2005, 17:36
Astazi Badea a facut o declaratie surpriza - cum ca spera ca Ilie Balaci sa fie adus in conducerea clubului Universitatea.Declaratia a fost facuta la Predeal, unde Universitatea este cazata la hotel Orizont. Ma intreb daca Badea a facut declaratia asta fara o discutie prealabila cu Staicu , sau chiar acesta din urma ar dori venirea lui Ilie ... Este stiut ca Balaci a avut cateva interventii in favoarea lui Staicu, in presa locala.

Maximus
18th January 2005, 17:39
Interesanta treaba! Balaci poate fi catalizatorul din jurul Universitatii. Nu stiu daca el doreste acum sa se implice. De vazut.

Maximus
19th January 2005, 15:42
La aceasta ora, doar Steaua, CFR Cluj, Universitatea Craiova si FCM Bacau au bani pentru viza europeana impusa de UEFA

Declaratia lui Viorel Duru cu privire la exigentele impuse de UEFA! Cum comentati?

EDMOND_
20th January 2005, 22:22
Duminica Universitatea va juca un meci amical cu echipa din Valcea, divizia C, pe terenul acesteia ... doreste sa se acomodeze cu stadionul unde se pare ca va juca cu Argesul si vrea sa+i testeze intr-un meci amical pe cei doi brazilieni.
Sunt gata sa fac un pariu ca vor fi peste 10 000 de spectatori....

pompieru
2nd February 2005, 22:37
noutati nimic?

Sorin Blaj
3rd February 2005, 13:37
Edmond, care sunt sansele ca Universitatea Craiova sa se salveze de la retrogradare?

Sorin Blaj
3rd February 2005, 13:40
Cred ca meciul de astazi cu Slavia Praga ne va edifica asupra potentialului echipei pentru retur. Ce parere ai?

Sorin Blaj
3rd February 2005, 13:42
Mai ales ca Universitatea Craiova va incerca sa castige si Cupa Romaniei, ceea ce reprezinta un efort suplimentar.

the lion king
3rd February 2005, 14:40
hai ca-ti raspund eu....;sansele sunt minime,tata, atata timp cat badea e antrenor iar staicu patron.de ce cred asta?experienta lui badea ca antrenor =0,iar staicu nu are bani decat pt muzeul comunismului iar pt transferuri ....ciuciu,sa nu mai vorbim ca a intrat in vizorul p.n.a..iar lotul stiintei e destul de slab valoric.parerea mea!

the lion king
3rd February 2005, 14:51
auzii ca dinamo l-a transferat pe fratele lui claudiu niculescu,mihai!!!!!pai ala e un suporter fanatic al craiovei,umbla numai in treningul stiintei iar acum e caine :o: incurcate mai sunt caile Domnului :cool:

pompieru
3rd February 2005, 21:15
asta e... se mai intampla si d-astea... siunt curios sa vad cu ce trening apare la antrenament :D

EDMOND_
4th February 2005, 08:38
Cred ca meciul de astazi cu Slavia Praga ne va edifica asupra potentialului echipei pentru retur. Ce parere ai?


Sorine, parerea mea este ca nu se va pune problema retrogradarii, iar asupra potentialului echipei ne vom edifica mai bine spre sfarsitul perioadei de pregatire. In ciuda locului in clasament sunt destui fotbalisti valorosi care probabil vor face ca echipa sa aiba alta fata in acest retur. Ma refer in primul rand la Guso, Papura, Daouda, Plesan, Bundea,Lutu, Marius Iordache, Valeriu Bordeanu....sunt altii care sper ca vor face un salt valoric....Moti, Dobre,Buhusi,Murgan,ilie Iordache....Stoianof,....sper in integrarea celor noi veniti...atat alui Dragan, cat si a atacantului sarb al carui transfer se va definitiva probabil astazi. Din urma vin o serie de tineri foarte talentati, care in prezent sunt la Universitatea II. Probabil vom avea o echipa in B, dar aceasta va fi satelitul Universitatii, care este pe locul II si care are ca obiectiv promovarea in divizia secunda.
Sunt destule echipe cu probleme financiare si la nivelul lotului.Cred ca Alba Iulia, Iasi si Brasov sunt candidate destul de serioase la retrogradate. Suntem singura echipa din provincie care nu a retrogradat niciodata si eu cred ca vom termina undeva in jurul locului opt. In plus ne vom bate si pentru cupa, nu va fi o competitie trecuta pe planul doi pentru faptul ca in acest moment suntem pe ultima pozitie a clasamentului.

EDMOND_
16th February 2005, 02:27
Iata lotul cu care Pavel Badea va aborda partea a treia a pregatirii de iarna:
Guso, Banica (portari) - Dobre, Buhus, Daouda, Rachita, Moti, Murgan, Bordeanu, M. Iordache (fundasi) - Bundea, Vigariu, Papura, Plesan, Lutu, Schumacher, Marquinhos (mijlocasi) - Dragan, Stevanovic, I. Iordache, Borbely, Stoianof, Edu Magri (atacanti

Dupa cate se poate observa , antrenorul a renuntat la Preda, Dananae, Feleaga si Curteanu care au fost trimisi la echipa satelit, Universitatea II si la Augustin Calin, care nu a dat satisfactii in perioada de pregatire.

In anturajul Universitatii se discuta ca va mai avea loc un transfer care vizeaza linia de atac.

EDMOND_
17th February 2005, 12:10
In acest moment sunt clare doua lucruri:
1. Ca ne indreptam clar spre un sistem 4 2 4.
2. Ca linia de aparare fi Bordeanu Rachita Daouda Dobre iar Papura va juca mijlocas la inchidere. Rezervele ar fi destul de valoroase...Moti , Buhusi, Murgan.

Insa de la mijloc in sus incep durerile.... in Antalya s-a cristalizat urmatoarea linie de mijloc... Lutu, Papura, Plesan, Bundea... prin venirea lui Schumacher (care poate fi coordonatorul mult asteptat ) lucrurile se complica.... desi a aratat o forma buna, mai ales in ultimile amicale este posibil ca Lutu sa sara din schema.... ar ramane Schumacher, Plesan, Papura, Bundea ..insa nu imi este clar ce va juca fiecare.... rezerve la fel, destul de valoroase..
Lutu, Marquinos,... Ar mai fi Marius Iordache ( accidentat, va rata prima jumatate a campionatului) si Vigariu ( care , impreuna cu Borbely ,par a parasi in scurta vreme Universitatea)....

Deapre atac imi voi spune parerea in zilele urmatoare , pentru ca exista posibilitatea sa mai apara un atacant la echipa..
Cum vedeti insa linia de mijloc..? Sa discutam despre asta...

EDMOND_
20th February 2005, 17:22
“Nu-mi vine să cred cīt de iubită este echipa Craiovei, deşi e pe ultimul loc. La alte echipe din Divizia A nu vine atīta lume la meciuri oficiale cum vine la noi īn amicale. De abia aştept să evoluez cu tribunele pline pe «Ion Oblemenco». Le mulţumesc suporterilor că m-au primit cu căldură. Am 29 de ani şi n-am jucat niciodată cu tribunele pline la un amical”, a declarat Constantin Schumacher, cel mai bun om al reprizei a doua. Marquinhos şi Edu Magri s-au speriat la finalul partidei, cīnd au fost asaltaţi de vīnătorii de autografe, ei fiind la un pas să piardă autocarul..

Cam asta a fost atmosfera la meciul amical cu echipa de divizia B, FC Caracal. Este clar ca suporterii asteapta cu nerabdare reluarea campionatului
si ca sperantele pentru redresarea situatiei in clasament sunt enorme. Nimeni nu concepe ca Universitatea nu va parasi cat mai repede posibil zona din subsolul clasamentului.

ultrA$e_2o
20th February 2005, 22:28
Desi a fost un amical ( pe un vant foarte puternik ) se pare ca suporterii si-au mai facut odata datoria si au umplut tribunele stadionului
Meciul a fost destul de disputat dupa parera mea ...iar in prima repriza s-a vazut o mai mare daruire a jucatorilor din garnitura de baza fata de a doua repriza in are au intrat si rezervele si toti parca s-au miscat mai greu
Una peste alta s-a terminat 1-1 si mi-au placut 3 jucatori in mod special
1.Shumacher care desi a jucat an a doau repriza cu rezervele s-a miscat destul de bine si a avut chiar si cateva suturi bune...eu zick ca e un castig pt echipa
2.Bordeanu care mi-a placut mult cu a facut taza defensiza urcand in multe randuri si an atack pt centrari
3.Acel varf brazilian care a si marcat singurul gol al echipei...sper sa inscrie si an campionat

ultrA$e_2o
20th February 2005, 22:29
Desi a fost un amical ( pe un vant foarte puternik ) se pare ca suporterii si-au mai facut odata datoria si au umplut tribunele stadionului
Meciul a fost destul de disputat dupa parera mea ...iar in prima repriza s-a vazut o mai mare daruire a jucatorilor din garnitura de baza fata de a doua repriza in are au intrat si rezervele si toti parca s-au miscat mai greu
Una peste alta s-a terminat 1-1 si mi-au placut 3 jucatori in mod special
1.Shumacher care desi a jucat an a doau repriza cu rezervele s-a miscat destul de bine si a avut chiar si cateva suturi bune...eu zick ca e un castig pt echipa
2.Bordeanu care mi-a placut mult cu a facut taza defensiva urcand in multe randuri si an atack pt centrari
3.Acel varf brazilian care a si marcat singurul gol al echipei...sper sa inscrie si an campionat :ok:

desdemona
22nd March 2005, 21:47
La stiri am auzit ca Balaci nu a fost de acord cu numirea sa ca manager general (il si intervievasera).

777
23rd March 2005, 14:05
Dinel Staicu spune ca i-a cedat Stiinta lui Costel Mitrita in schimbul unui milion de dolari!
Mitrita a schimbat si organigrama clubului. Astfel, Adrian Mititelu e foarte aproape de a redeveni presedinte.

Zebrone
23rd March 2005, 14:30
S-a dus dracului Universitatea

inter
23rd March 2005, 14:38
iar il da nevasta afara din casa pe mitrita! ...:P

cipi13
23rd March 2005, 23:45
S-a dus dracului Universitatea


Poate asta o antreneaza mai bine..... :P

Che Guevara
25th March 2005, 18:23
Am batut cu 3-2 echipa aia de amatori italieni. Pentru Craiova au marcat: I.Iordache, Bundea si Bordeanu.

Zebrone
1st April 2005, 09:28
bogho: problema este, mai jucam in A la anu'? :mda:

nr.zece
1st April 2005, 22:04
Nu Mai Vrem Umilinta
Mai Bine Nu Ne Mai Prezentam In Acest Retur La Nici Un Meci
Staicule Lasa Echipa Si Du-te Cu Strainii Tai Ratati Unde Vezi Cu Ochii
Mai Bine In B Decat In Rusinea Tuturor

inter
1st April 2005, 22:09
aplaudati ... ca asa ati vrut .. ,voi nu sunteti ultrasi ... aplaudati niste caricaturi!

puneti bannere pe gard si pupati-l in cur pe militian si pe labagii aia dinteren ... asta ati vrut ...!

EDMOND_
2nd April 2005, 00:08
Pentru situatia in care am ajuns vinovati suntem toti...de la oficialitatile locale pana la ultimul suporter. poate insa aveam nevoie de un astfel de soc pentru a ne reveni!

777
2nd April 2005, 00:50
suntem penibili! :rosu: craiova practica un fotbal de divizia d! asta e realitatea!
nu mi-e rushine ca sunt oltean! /hello /hello /hello /hello poate o sa ne prinda bine aeru rece de dimineatza! :ciocan:
hai craiova!

nr.zece
2nd April 2005, 11:03
in primul rand trebuie sa plece toti strainii din lot in frunte cu douda, bamburianul ce se credea vedeta
nici unul nu are valoare nici de divizia b, asa ca nu ne trebuie
guso este singurul care trebuie sa ramana, dar cu un papura care nu a facut nici macar o preluare corecta cred ca ramane degeaba si asta
cred ca salariile ar trebui inghetate pana la finalul turului si in cazul retrogradarii sa fie penalizati cu 90% ca jigodiile aste care rateaza de la 3 metrii cu portarul nu merita nici 1 leu "usor"

litza
2nd April 2005, 14:02
Aste ne e soarta.Trebuie sa infruntam umilinta pana la sfarsitul campionatului.Sincer,cred ca nu ne vom mai salva.Sa vedeti iar umilinta cu Steaua pe teren propriu.Eu nu am curaj sa ma uit la meciul ala.
Ne trebuie si acest dus rece prin divizia B.Poate ne va trezi la realitate.Poate intre timp se va gasi un finantator care sa puna suflet!Pana atunci trebuie sa suferim aceasta umilinta!

litza
2nd April 2005, 14:06
Dar parca vad ca retrogradam si vom fuziona cu Nationalul.Asta e singura sansa,cei drept umilitoare

Zebrone
2nd April 2005, 14:12
caderea in B va insemna disparitia Universitatii, parerea mea

fia
2nd April 2005, 14:36
Eu nu cred, e un oras mare, si orgolios, sigur vor gasi o varianta de a avea echipa in A. Daca nu imediat dupa un an in B, atunci printr-o fuziune sau ceva de genul asta.

Mihai
2nd April 2005, 14:45
Craiova nu o sa cada niciodata in B! o sa faca o fuziune o cumparere de loc, orice ca sa ramana in div A.

nr.zece
2nd April 2005, 15:36
Craiova nu o sa cada niciodata in B! o sa faca o fuziune o cumparere de loc, orice ca sa ramana in div A.

si merita? nu prea, demnitatea nu ne-am pierdut-o niciodata ca asa puteam sa ramanem cu netoiu si eram pe veci locul 2 sau 3 si in cupe

nr.zece
2nd April 2005, 15:44
Aste ne e soarta.Trebuie sa infruntam umilinta pana la sfarsitul campionatului.Sincer,cred ca nu ne vom mai salva.Sa vedeti iar umilinta cu Steaua pe teren propriu.Eu nu am curaj sa ma uit la meciul ala.
Ne trebuie si acest dus rece prin divizia B.Poate ne va trezi la realitate.Poate intre timp se va gasi un finantator care sa puna suflet!Pana atunci trebuie sa suferim aceasta umilinta!

ba tocmai de aici poate veni salvarea din meciurile cu cei 3 bucuresteni, sau ma rog cei din apropierea bucurestiului (pipera-tunari.............), cu astia mereu am facut meciuri mari si mereu ne-au luat de sus si mai este si licitatia................

litza
2nd April 2005, 19:33
Daca nu batem la Iasi,numai fuziunea cu Nationalul ne mai poate salva(asta in masura in care se mai poate realiza)

litza
2nd April 2005, 20:26
ieri toata presa a sarit in sus ca facem blat.Acum nu mai zic nimic.Ar trebui impuscati acesti mancatori de cct.
Cat despre agentiile de pariuri ce sa mai zic?Au muscat-o!

Mihai
2nd April 2005, 20:28
Urat din partea presei, ar trebui sa isi ceara scuze public! Dar nu cred ca o sa se intample asa ceva...

fia
3rd April 2005, 00:19
Asa se intampla mereu cu echipele suspectate de blat, trebuie sa piarda pentru a fi crezute ca joaca corect... Nu imi place mie Craiova deloc, dar de blaturi chiar nu pot sa-i acuz :D

inter
3rd April 2005, 09:32
m-am ratacit? am nimerit pe suporter "RApid"?

deci cu vb. buna, fia si mihai ... hai sa vb. pe intern ... nu pe aici !

Maximus
3rd April 2005, 10:52
Care suporter Rapid Intere? Fia si Mihai? Cam atitia am numarat eu ... Cind s-o da drumul la noua linie de metrou usor poate o sa vedem mai multi...

inter
3rd April 2005, 14:34
:D:D .... da mey, da ei o sa mearga la inaugurare :P

777
4th April 2005, 13:25
asha shtiu shi eu.... ca jucam vineri cu poli Iasi...

Vietnam
4th April 2005, 15:35
I-auzi ne unim cu Nationalul? De ce nu cu Steaua sau Dinamo? :evil:
O sa inghitim o echipa Bucuresteana!!! Vai ce mindrie ! sa nu ne pice greu la stomacel! Si o sa fim in A. Parca asta este important sa raminem cu orice pret in A ca sa dea bine la statistica!!!! :headbang: EU vreau sa joace fotbal si daca actualii jucatori nu le au cu balonul atunci sa picam in B si o luam de la capat. Anul urmator revenim in A curatati de toti paduchii care stau pe capul clubului!!! :mda:
HAI STIINTA!!!! :yeah:

EDMOND_
4th April 2005, 16:50
Stirea este reala. Meciul se va desfasura vineri. Puteti verifica pe site-ul FRF

Kooler
5th April 2005, 07:43
Staicule , Staicule baga tu Craiova in B

Zebrone
5th April 2005, 09:21
Nu vrei tu sa b...... la alta masa? :D

be@
5th April 2005, 10:09
VOI NU VA DATI SEAMA CA DACA O SA FUZIONATI CU FC NATIONAL CA SA SCAPATI DE RETROGRADARE,O SA FACA MISTO TOATA TARA DE VOI ???ASTA VRETI ????????

Zebrone
5th April 2005, 10:16
Tu ai fi cum s-ar zice al 11-lea suporter al nationalului? :D

be@
5th April 2005, 10:37
Mai,nu sunt al 11-lea suporter,sa stii.Dar da-mi voie sa-ti spun ca noi nu ne amenintam jucatorii cu moartea si nici nu sarim sa batem jucatorii echipelor adverse ! :evil: :evil: :evil: :evil:

BornWild
5th April 2005, 13:41
Staicule , Staicule baga tu Craiova in B

Pai daca altii ca voi n-au putut ,au trimis cateii camuflare de la M I. :degete:

Leo_
5th April 2005, 15:51
Mai,nu sunt al 11-lea suporter,sa stii.Dar da-mi voie sa-ti spun ca noi nu ne amenintam jucatorii cu moartea si nici nu sarim sa batem jucatorii echipelor adverse ! :evil: :evil: :evil: :evil:

Ar fi si greu pentru voi... :happy

nr.zece
5th April 2005, 16:59
o confundarati mey , ea este al 12-lea
nu trebuie sa ne scrii cu litere mari si ingrosate ce sa credem noi

nr.zece
5th April 2005, 17:00
Ar fi si greu pentru voi... :happy
:ok: corect lotul este mai numeros decat suporterii

nr.zece
8th April 2005, 00:52
pai normal, l-am vazut eu cand a violat o musca
sunt curios ce suspendare ii da lui jiji pentru amenintarile cu horoba, lui radoi pentru atac criminal si lui strizu pentru trafic de influenta, e hai prea multe sperante, traim in ramania si deloc bine

Mihai
8th April 2005, 00:55
Da ce a facut ala ma??? A depus musca plangere!
Un :rosu: pt comisie! Dupa ce ca sunteti amarati tot pe voi va penalizeaza!!! Si sa vezi cum Radoi o sa zburde pe teren cand merita si el acelasi lucru :ok:

@PIMP: Pun pariu ca Jiji nu o sa ia nimic!

Zebrone
8th April 2005, 11:52
O sa ia ceva Jiji, dar nu suspendare ii zice :D

bogho
8th April 2005, 16:16
La meciul cu Poli Iasi, Univ. Craiova joacć īn tricouri portocalii, sorturi albe si jambiere portocalii.
De cand e culoarea portocalie in echipamentul Univ. Craiova? Macar sa fie intr-un ceas bun.

vlad1607
9th April 2005, 14:27
Singura sansa e sa bateti sTeaua...altfel B-ul e destinatia ! "normal" :P ca in meciul asta va tin pumnii :P :evil: ....

bogho
11th April 2005, 10:43
Corect. Insa va trebui sa batem si pe Dinamo.
In etapa 29. Dinamo-Univ. Craiova.

Zebrone
11th April 2005, 11:00
sa batem pe steaua si dinamo? cu cine, ma rog frumos?

bogho
11th April 2005, 11:49
Guso, Papura, Daouda, Plesan, Schumacher, Moti, Iordache, Bundea

Mihai
11th April 2005, 11:51
Guso, Papura, Daouda, Schumacher intradevar super jucatori!
Da restu...

ASP
11th April 2005, 13:05
Mai,nu sunt al 11-lea suporter,sa stii.Dar da-mi voie sa-ti spun ca noi nu ne amenintam jucatorii cu moartea si nici nu sarim sa batem jucatorii echipelor adverse ! :evil: :evil: :evil: :evil:
pai voi nici nu aveti pe cine ameninta. la national va bat jucatorii de le cantati pe mese, iar la iasi...au echipa acolo?

MATRIX98
16th April 2005, 06:42
pai ei tre sa se multumeasca cu ce au... nu au nici o influenta asupra jucatorilor:) la cati suporteri sunt :))) La meciul cu steaua.... se pregateste o surpriza :))

BornWild
16th April 2005, 22:31
"CRISTI MINCULESCU / IRIS

“Īn momentul īn care pierde «Ştiinţa», sunt bulversat, iar dacă īn acel moment trebuie să susţin un concert, seara este compromisă.Sunt un fan ca oricare altul şi om īn acelaşi timp, de aceea nu pot să trec de la o stare la alta”.



«De cāte ori mă chemaţi, eu voi veni. Rămān olteanul vostru.»



Prezent la Craiova cu ocazia lansării īn Bănie a postului de radio Delta RFI FM, Cristi Minculescu (foto) a fost, joi, alături de suporterii Universităţii Craiova, avānd convingerea că echipa sa de suflet nu va rămāne doar o amintire a vremurilor de mult apuse.
“Nici nu vreau să mă gāndesc la retrogradare. Mi-ar fi imposibil să văd un asemenea dezastru. Eu, oricum, sunt alături de băieţi şi-i voi susţine şi la bine, şi la greu”, a declarat liderul formaţiei Iris. Cristi este un suporter adevărat, trup şi suflet alături de echipa din Bănie, iar tristeţea īl cuprinde atunci cānd neşansa este de partea “alb-albaştrilor”.
“Īn momentul īn care pierde «Ştiinţa», sunt bulversat, iar dacă īn acel moment trebuie să susţin un concert, seara este compromisă. Sunt un fan ca oricare altul şi om īn acelaşi timp, de aceea nu pot să trec de la o stare la alta”, a declarat Cristi Minculescu. Īntr-o atmosferă incendiară, īn Casa Studenţilor, solistul formaţiei Iris a cāntat alături de suporteri imnul eternei sale iubiri “alb-albastre” şi cei prezenţi au rememorat astfel clipele de glorie ale “Craiovei Maxima”. “La un concert am uitat pur şi simplu versurile unei melodii din cauza faptului că eram foarte supărat pentru că băieţii pierduseră”, a spus Minculescu. Nu este pentru prima dată cānd cunoscutul solist oltean īşi face publică dragostea pentru gruparea fanion a Băniei, el afirmānd că īn aceste vremuri grele toţi trebuie să se unească şi a sosit timpul să nu mai aruncăm cu acuzaţii īn stānga şi-n dreapta.
Cristi a mai declarat că, īn ceea ce-l priveşte, fotbalul este mai mult decāt “viaţă şi moarte”, dar nu-i acuză nici o secundă pe jucătorii Universităţii.
“Nu sunt ei de vină, ci vremurile acestea tulburi. Jucătorii sunt băieţi buni şi trebuie să fim alături de ei. Aşa sunt suporterii adevăraţi. Nu trebuie să-i lăsăm la greu pe jucători pentru nimic īn lume”, a afirmat Minculescu. Acesta are convingerea că fotbaliştii “alb-albaştri” vor rămāne īn Divizia A şi se vor clasa la sfārşitul campionatului pe locul 13.
Iubit de publicul din Bănie, olteanul Cristi Minculescu a promis că va veni īn Craiova de cāte ori va fi chemat. Alături de ceilalţi membri ai formaţiei, el pregăteşte lansarea unui nou album, care va apărea īn toamna acestui an, după care va avea loc un turneu naţional, urmānd ca Iris să ajungă şi īn Bănie. “De cāte ori mă chemaţi, eu voi veni. Rămān olteanul vostru”, a conchis Minculescu Cristi . El şi-a īncheiat, ca de obicei, concertul intonānd imnul “Oltenia, eterna Terra Nova”.

Editie.ro

Intr-adevar,un titan care are sufletul alaturi de cea mai iubita echipa din Romania :ok:

litza
17th April 2005, 18:47
In mai putin de 2 ore incepe derbiul de traditie:CRAIOVA-STEAUA,in acelasi timp un meci capital pt soarta noastra.Nici o data cele doua echipe nu s-au intalnit din pozitii extreme in clasament,dar istoria si traditia ne obliga sa nu pierdem in seara asta pt a mai putea spera la salvarea de la retrogradare.In schimb,Steaua are si ea nevoie de cele 3 puncte pt a pastra distanta fata de caini.Asa ca asta seara vom avea parte de un adevarat razboi.
HAI CRAIOVA!
Spalati rusinea din tur!

Zebrone
18th April 2005, 10:13
glorioasa mutare, dupa ce a ingropat echipa a lasat-o balta.

Cra10veanu
18th April 2005, 10:27
S-a intamplat minunea ... la revedere drum bun Dinele .. nu plange nimeni dupa tine

Zebrone
18th April 2005, 10:41
nu, dar plange multa lume din cauza lui

bogho
18th April 2005, 10:45
momentan nu prea mai pot plange. cred am plans prea mult dupa meciul cu Poli Iasi. :( :mad: :headbang:
Nu stiu daca acum era timpul pt. ca Dinel sa plece. iar cei de la prosport sa faca toata acea campanie (oare cine o fi in spatele ei :confused: )

Incepem sa avem de 2 bani sperante pt. Divizia A :headbang:

Cra10veanu
18th April 2005, 10:56
mai sint 10 etape...hai sa credem in miracole

bogho
18th April 2005, 11:13
inca mai cred. ne putem slava de la retrogradare. insa e ceva in subconstient care imi spune ca totul se va decide in ultimele etape, in meciurile cu Dinamo si Otelul

Vietnam
18th April 2005, 16:42
Speranta moare ultima! Dar sansele sunt minime. Dupa meciul cu Steaua s-a vazut clar ce ne lipseste in echipa: atac si inteligenta. Jucatorii nu prea au tras de la distanta si cand au facut-o au tras in balarii. Nici macar nu putem spune cu ingaduinta ca au pus in pericol poarta lui Tudor ( sa i se usuce piciorul ala cu care a respins sutul lui Lutu !!!! ... glumeam, bravo lui pentru acel reflex ) cu acele suturi. Aceasta ineficienta a atacului m-a disperat. Claudiu Dragan este cam depasit de situatie.

In legatura cu Dinel...nu mai zic nimic. Raul a fost facut. Sa vedem daca plecarea lui DInel este reala sau am cazut din lac in put! In locul lui vine Mititelu!!!! :headbang: :headbang: :headbang:

Cra10veanu
18th April 2005, 23:13
bornwild sint de acord...dar cand aud Dinel, Dinescu ... parca ma apuca frica :D

EDMOND_
19th April 2005, 16:53
In Craiova se discuta ca Dinescu ar gira afacerea doar moral, fara sa se implice financiar..si ca in umbra ar sta doi olteni "nemernici" carora nu le mai convine atmosfera la Dinamo... Netoiu si Borcea...

Pe de alta parte Solomon ar fi cea mai proasta solutie. Din mai multe puncte de vedere....

litza
19th April 2005, 17:48
Fratilor,daca tot retrogradam,haideti sa o luam de la 0 cu oameni seriosi care vor binele echipei.Nu ne mai trebuie catelusi care sa ne ruineze!

inter
19th April 2005, 21:20
In Craiova se discuta ca Dinescu ar gira afacerea doar moral, fara sa se implice financiar..si ca in umbra ar sta doi olteni "nemernici" carora nu le mai convine atmosfera la Dinamo... Netoiu si Borcea...

Pe de alta parte Solomon ar fi cea mai proasta solutie. Din mai multe puncte de vedere....

as fi curios cum s-ar duela verbal cu cei din buc. :D:D:D

Solomon .. e dus .. :mda:

sonty
20th April 2005, 07:55
mda... poate ajungem sa vedem si-un meci strategic cu dinamo castigat de noi.

dragosblue
20th April 2005, 15:09
mda... poate ajungem sa vedem si-un meci strategic cu dinamo castigat de noi.

Sa nu te mire ca batem dinamo in bucuresti...

sonty
21st April 2005, 07:48
Sa nu te mire ca batem dinamo in bucuresti...
n-o sa ma mire, dar cred c-o sa ma bucure doar daca o sa opuna si aia rezistenta.

Zebrone
21st April 2005, 08:41
daca opun aia rezistenta nu ii batem in veci.

fia
27th May 2005, 09:46
Forumul suporterilor www.craiova-maxima.ro/forum a ramas fara mesaje:

Iata mesajul lor:
pentru moment, in urma unui atac mesajele de pe forum au fost sterse
forumul functioneaza in parametrii normali
ne pare rau pentru inconveniente si speram ca acest gest disperat al unui ........nimeni sa va indarjeasca si mai mult
in scurt timp se va rezolva aceasta problema si ve-ti afla cine si-a batut joc de munca voastra
succes la scris

Sper ca vinovatii sa fie prinsi si pedepsiti.
Pana atunci o bila neagra pentru cei care se ocupa de forum, in mod normal cand se intampla asa ceva este si vina lor pentru ca un site/forum bine protejat nu poate fi "spart" cu atata usurinta. Bine ca au fost sterse doar mesajele si nu si conturile utilizatorilor.
Inchei cu deja celebra: numai la Craiova se putea intampla asta.

nr.zece
27th May 2005, 10:14
turcescule, te vad zilnic pe acolo nu pare sa te deranjeze cei ce se ocupa de forum
si mai ia-o si altfel: e pretextul asteptat sa fie linistit fraierul

fia
27th May 2005, 10:21
Sau poate e timpul pentru un nou inceput...
Se incepe cu forumul, poate se propaga si la echipa :ok:

EDMOND_
30th May 2005, 18:47
Fia...incearca la stirile de ultima ora de la forumului echipei Rapid....am sa mut aceste mesaje la threadul despre suporteri... baietii iti multumesc ca le faci publicitate, dar se descurca si fara tine....

Vietnam
31st May 2005, 16:20
Ultima stire: Nu se mai intimpla nimic! Dinel vrea sa umfle tot ce-i pica in mina!

EDMOND_
2nd June 2005, 22:38
Silviu Lung Jr.

Poate multi nu au observat, insa la meciul cu Dinamo rezerva a fost Silviu Lung junior . Acesta va implini in 4 iunie 15 ani si , la aceasta varsta are o inaltime de 1,85 cm fiind considerat unul din cei mai valorosi portari din Romania la nivel de copii si juniori. In afara antrenamentelor cu grupa de juniori 1989 a Universitatii , Silviu Lung jr se pregateste separat cateva ore pe zi cu tatal sau. A fost convocat la echipa nationala de juniori Under 16 a Romaniei unde, in scurt timp a ajuns titular incontestabil . Dumitru Stangaciu, antrenorul de la lotul national considera ca , daca va munci la fel de mult ca acum, Lung junior va ajunge unul din cei mai buni portari din Romania.

"Indiferent de divizia in care va evolua Universitatea , eu vreau sa apar pentru echipa tatalui meu."

Cra10veanu
3rd June 2005, 06:23
"Indiferent de divizia in care va evolua Universitatea , eu vreau sa apar pentru echipa tatalui meu."

De-ar fii fost si fotbalistii din vechiul lot al Craiovei asa, .....

Gonzo
17th June 2005, 13:57
Mititelu are de azi drept de semnatura.

De la anul vom evolua in echipament Nike... de, saraci dar cu pretentii :D

oricum nu e rau deloc :ok:

Cra10veanu
18th June 2005, 04:38
echipamentu era cheia insuccesului, dar lasa ca le shade bine si-n nike :D

Emil_Calinescu
18th June 2005, 08:25
Unde Jucam?in A?in B?vreau Sa Stiu.cica Vrea Solomon Sa Vb Cu Oficialii De La Bacau.oricum Sunt Prea Multi Moldoveni In A.

EDMOND_
18th June 2005, 11:27
Jucam in B emile... mai asteapta si tu vreo doua zile si ai stii mai multe, va avea loc reunirea lotului.

@ Be@, calmeaza/te ca o iei razna.. Nu are nimeni nimic cu tine. Citeste si regulamentul forumului. Poti sa scrii pe acest forum , atat timp cat ai postari rezonabile. Nu stiu daca ai observat, dar pe threadul de stiri se pune doar informatia clara si precisa, fara alte comentarii. Poti sa daci comentarii pe celelalte thraeduri.

be@
18th June 2005, 11:33
Iatr eu i-am raspuns lui Emil ca Bacaul va fi preluat de Primarie !

Si i-am mai dat o stire conform careia nu se mai pot vinde locuri ,pentru ca voia sa stie unde veti juca in sezonul viitor !

<<"Nu se mai vind locuri in Divizia A


Viorel Duru, directorul Comisiei de Licentiere din cadrul FRF, a precizat ieri ca vinzarea de locuri in Divizia A nu mai este posibila. Oficialul a dat exemplul Craiovei, despre care s-a tot vehiculat ca ar putea reveni in prima divizie dupa achizitionarea unui loc. „Licentele nu sint transmisibile, astfel incit nu mai este permisa cumpararea unui loc sau fuziunea cu un club care detine licenta”, a anuntat Duru. Apoi a continuat: „Craiova, spre exemplu, ar trebui sa astepte ca o echipa sa renunte la locul sau din A, iar Brasovul, locul 15, sa refuze la rindul sau locul ramas vacant in Divizia A. Apulum, locul 14 la finalul sezonului, nu intra in calcul, gruparea ardeleana neprimind licenta”. Altfel, Duru nu a scapat ocazia de a arunca citeva sageti catre anumiti conducatori de cluburi. „Vremea dinozaurilor din fotbal se apropie de sfirsit. Citiva au plecat deja, se stiu ei care”. >>

Nu mai fa pe desteptul cu mine ,Edmond ,ca nu-ti merge!
Cred ca postarea mea fusese cat se poate de rezonabila!

EDMOND_
18th June 2005, 11:41
Nu ai pus informatia ca atare , ai facut comentarii legate de alte postari .
Foarte bine. Mesajul tau ramane aici.Insa pentru al doilea mesaj pe care mi l-ai adresat mie personal ti-am dat un avertisment.

Nu fac pe desteptul , iti spun doar ce si cum. Ia un pahar cu apa si racoreste-te , vad ca nu mai scapam de tine. Unde se scrie de Universitatea , hop si tu. Presteaza mai bine pe threadurile celor doua echipe pe care tii, ca e liniste pe acolo... sau mai alegeti o echipa de divizia A , daca nu iti ajung alea. Lasa-ne pe noi, ne descurcam si fara tine.

BornWild
18th June 2005, 12:00
Edmond.....lasa-l ba si pe el aici ca e moldovean si e marginalizat de altii

be@
18th June 2005, 12:03
Bai proxenet ( ca asa scrie in dreptul tau) , vezi-ti de treaba ta!
@ Edmond : sunt de acord ca meritam advertisment ! Dar m-am enervat cand am vazut ca mi-ai sters mesajul nemeritat !

EDMOND_
18th June 2005, 12:49
nemeritat!?? Poate.... insa din punctul meu de vedere corect. Ai inceput mesajul cu adresa la Emil. si in incheiere ai mai facut un comentariu malitios. Pe threadul de stiri nu facem conversatie . In plus am mutat si mesajele lui Emil si Gonzo, ce vroiai , sa iti las mesajul acolo sa zica lumea ca vorbesti singur!? In plus era o afirmatie care nu privea pe Craiova , decat in opinia ta.

PS. Vezi ca voi muta ultimele mesaje la off topic... stai calm , sa nu incepi iar sa strigi pe aici... La cat de mult postezi pe subiectele legate de noi, incep sa cred ca ai inceput sa tii cu Universitatea...

metallic_rain
18th June 2005, 13:32
Am si eu o intrebare. Stiu ca este pajina voastra, si ca nu acceptati intrusi dar vreau sa stiu daca in final Craiova ia locul Jiului, chiar daca aseara Viorel Duru a zis ca nu se mai fac trocuri de astea. Azi in prosport scrie ca mititelu e la negocieri cu simota

BornWild
18th June 2005, 14:31
Bai proxenet ( ca asa scrie in dreptul tau) , vezi-ti de treaba ta!



Recunosc, am o meserie urata, dar am devenit proxenet la cererea moldovencelor. Multe nu aveau ce manca si au sii copii acasa.

P.S
Mama ta lucreaza tura a treia de regula?

@Jiulistul....nu e mah nimik adevarat......numai daca ar fi in continuare Staicu la Craiova ar avea loc fuziunea, ceea ce ar iesi rau de tot

metallic_rain
18th June 2005, 20:01
Am stat si m-am uitat pe forumul vostru, si m-am convins inca odata ( daca mai era nevoie!) ca sunteti cea mai iubita echipa din tara. Bucurestenele ( pe care le urasc si io) is vax albina. Pacat ca ati ajuns aici. Voi luati ce este de luat si de invatat de aici si veti reveni precum pasarea pheonix. Exemple: Kaiserslautern, Fiorentina, Sampdoria, Milan etc.
PS
Edmond imi cer scuze pentru iesirile copilaresti de acum 3 zile

EDMOND_
19th June 2005, 00:50
Am si eu o intrebare. Stiu ca este pajina voastra, si ca nu acceptati intrusi dar vreau sa stiu daca in final Craiova ia locul Jiului, chiar daca aseara Viorel Duru a zis ca nu se mai fac trocuri de astea. Azi in prosport scrie ca mititelu e la negocieri cu simota

Cred ca vom juca in divizia B. Asa doresc majoritatea suporterilor, insa la nivel de autoritati si patron se gandesc anumite variante... Duru vorbeste si el, insa nu uita ca suntem in Romania, unde orice este posibil.

PS. Pe subforumul nostru pot scrie si suporterii altor echipe. Insa nu pe threadul deschis numai pe suporterii olteni, si , in principiu, nici pe cel cu " Stiri de ultima ora.". In rest aveti cam destul spatiu unde sa va desfasurati.
Insa fara postari rautacioase la adresa suporterilor sau echipei noastre. Pentru asta aveti la dispozitie subiectele despre sectiunea Intern.

spinU
19th June 2005, 21:09
Adrian Ilie: „Īn Romānia aş mai juca numai pentru Craiova”
La meciul de ieri dintre CFR Cluj şi FK Vetra, scor 3-2, a fost prezent şi internaţionalul Adrian Ilie. Atacantul, aclamat de public şi căutat īndelung pentru autografe, a fost invitat de şefii clujenilor la meci. "Tricolorul" a explicat motivul prezenţei sale īn tribune: „Am avut nişte treabă īn apropierea Clujului, unde am fost să văd o Şcoală de Fotbal, deoarece vreau să-mi fac şi eu aşa ceva. Am profitat de ocazie şi am venit şi la meci. Nu negociez cu CFR Cluj şi nici cu Poli Timişoara lucrurile n-au mai avansat”, a declarat Adrian Ilie, jucător liber după ce i-a expirat īnţelegerea cu FC Zurich. :ok:

www.gsp.ro

EDMOND_
20th June 2005, 03:02
Din cate stiu eu s-a incercat aducerea lui Adrian Ilie ( si a lui Gabi Popescu) insa se pare ca acesta va juca in sezonul care urmeaza pentru o echipa din Austria.

777
21st June 2005, 10:41
ce adrian ilie fratilor... timpul lui s-a dus!!! incercam iar sa facem o echipa de batrani... parca se voia intinerirea lotului: prunea, gane, stanga etc. :D

nu am nimic cu stanga, dar sunt de parere ca in momentele acestea, craiova avea nevoie de un antrenor cu experienta... nu de unu care acum ishi incearca norocu'!!!

Mist3r
21st June 2005, 13:59
Stati linistiti ca adi ilie sau gabi popescu nu vor veni curand la noi.aia mai au de castigat lovele pe afara!! cat despre prunea,nanu sau naicu ar fi bine veniti.ei pot fi liderii viitoarei echipe,scheletul de care este nevoie pt a putea face ceva CA LUMEA!

marcel
21st June 2005, 20:50
speram ca nu pe telesport!
:headbang:

EDMOND_
22nd June 2005, 01:44
nu , este vorba de TV Sport si Prima TV

pashpa
22nd June 2005, 03:28
Sincer vorbind imi pare rau despre suporterii Craiovei!!! Am vb azi cu un oltean pe net, un impatimit suporter al Stiintei, si imi venea sa urlu de ciuda ca el nu mai are echipa preferata in A. Un baiat simpatic de altfel, dar faptul ca nu isi putea incuraja favoritii la o ora mai spre seara il deranja la culme. Dc s-a intamplat acest lucru chiar cu voi oltenii????? Craiova trebuia sa ramana in A. De fapt era a IV-a fila a acestei divizii! Pacat. Imi pare rau pt voi suporteri ai Universitatii!!!!!!!!!!! Poate in campionatul 2006-2007 ve-ti face mai multe. Succes echipei in continuare si o asteptam in prima divizie!!!!!

iuliB
22nd June 2005, 11:10
Cred ca mai degraba ne vedem la anu' in B.

spinU
22nd June 2005, 12:32
A Fost Cineva La Reunirea Lotului?dati-ne Si Noua Vesti Cat Mai Repede!!!!

spinU
22nd June 2005, 22:44
pana la urma am inteles ca mititelu n-a mai avut bani nici de nike...poate a vrut sa faca o economie sa mai cumpere cativa jucatori cu banii de echipament...

BornWild
22nd June 2005, 23:02
Unde scrie ca nu a mai avut bani nici de Nike? :o:

Daca e asa e grav rau...........
Hai ca sponsorizez eu echipa cu un rand de echipament Adidas ca e perioada cand se schimba echipamentele de sezonul trecut la echipele din strainatate si gasim modele recente. :evil:

spinU
22nd June 2005, 23:10
http://www.gsp.ro/index.php?a=17195&shift=1

BornWild
22nd June 2005, 23:21
Mda.........e unul dintre articolele cu iz de barfa ieftina.
Mi se pare normal ca sa cumperi echipament de unde e mai ieftin.
Stanga nu s-a referit deloc ca nu ar mai lua Nike, ci a zis ca mai bine se duce se il ia din Olanda.
Titlul de pe Gsp e de rahat asa cum aui inceput sa fie toti de acolo.