PDA

View Full Version : Defilare Steaua-Dinamo in 23 August pe 23 August



deep purple
11th July 2003, 09:16
Ma intrebam si eu daca e simpla coincidentza sau fanii celor doua grupari s-au rugat la cescutza sa le pice data derbyului in ziua lor norocoasa. Vreau sa vad "cele mai tari galerii" din tzara :D daca vor afisa banere cu PCR si cu cel mai iubit fiu al partidului. Unde se impart tablourile cu nea nicu ca vreau si eu unu... sa am ce scuipa seara nu sa merg la meci cu el cum veti face voi. :D

adbogdan
11th July 2003, 09:44
I-auzi nenicule ! Daca ti-e dor de Ceashca, PCR si 23 august, oraganizeaza acolo la Detroit o comemorare pentru ele. Ca noua pe-aici ni se rupe de chestiile astea.

Ayrton
11th July 2003, 09:54
Dar ce te faci daca meciul se va disputa duminica 24 august... Cred ca o sa mori de oftica ca nu mai poti face posturi d-astea...

baubau
11th July 2003, 09:59
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Asta e buna!

deep purple
11th July 2003, 21:50
Da ma mie dor de Nea Nicu. As vrea sa-l mai vad inc-odata in fata plutonului de executie si sper cu aceasta ocazie ca nu se va mai gresi sa se lase Dinamo si Steaua in viatza.
Daca se va juca duminica 24 inseamna ca ati intarzaiat la defilare si poate Jilava va paste. :D

Jhan
11th July 2003, 23:02
:P Sau pote te asteapta pe tine spitalu' de nebuni. :happy Ca esti obsedat de comunisti!Asta e un fel de paranoia maniacala.Oare nu erai tu ala din galerie de la Craiova care tot agita un steag mare cu Che Guevara?Ca tot suntetzi voi frati cu Craiova lui Dinel.Niste comunisti.Sincer noua ni se rupe,in primul rand deoarece Dinamovistii si stelistii la un loc sunt de 10 ori numeric mai multi fata de rest.Asa ca we are the best...and fuck the rest! :yeah:

Sorin
11th July 2003, 23:21
sovieticule schimba-ti avatarul si destinatia inainte sa vorbesti. :D
sinteti asa de multi ca nu mai aveti loc in tribune si pe forum :o
fenomenala alegerea zilei de disputare a meciului :D
daca pica dinamo,ii ai pe steaua de rezerva? :happy

viole(n)t
12th July 2003, 01:08
Asa ca we are the best...and fuck the rest!

O sa ramanetzi voi rest...urile Europei, dupa turul preliminar.

Blue
12th July 2003, 01:40
mah rahane, intai uite-te la ciurda de generali de securitate si militzie din consiliul vostru de administratzie, la "fetzitza" badea "maritat" cu cine trebuie sa ajunga nene mare,la cainetzoiu care face la fel cu fata lui Dinca, la porcea baiatul cu baccalaureatul luat la 40 ani in liceul din comuna Poplaca sau cum i-o mai zice si pe urma vorbeste si de altzii. La voi pute puternic a Siberia tata,tatuca stalin si parosul ala, Lenin.Ia zii ca n-am dreptate ,nu-i asa cum spun eu :D :D :D

Albastreata
12th July 2003, 05:14
Am auzit ca dupa "manifestare" poti avea parte de mic si bere la borcan daca stai frumos la coada.... :D Sa fie in continuare la ei acolo pe 23 AUGUST ! :drak:

oaspetele
12th July 2003, 15:15
Sincer noua ni se rupe,in primul rand deoarece Dinamovistii si stelistii la un loc sunt de 10 ori numeric mai multi fata de rest.Asa ca we are the best...and fuck the rest! :yeah:

parca faza asta, cu multi da............ imi suna cunoscuta.
pacat ca nu imi aduc aminte continuarea.
:thinkso:

Jhan
12th July 2003, 18:00
Sunteti f invidiosi. :shit: Adevarul e ca aveti si pe cine :yeah: .Pt ca Dinamo in ultimii ani a demonstrat ca este o FORTA,si v-a tras-o pe unde v-a prins.URA!!!URA!!!URA!!!DE 3 ORI URA!!!.sa muriti de ciuda bah,ca aveti echipe de 2 lei si de fiecare data cand intalniti de cei bazati v-o furati si plecati apoi acasa cu coada intre picioare.Cruntele umilinte suferite de echipa olteana in ultimii ani inca nu v-au determinat sa va resemnati ca fiind mai slabi?Trebuie sa acceptati acest fapt,este greu dar asta-i realitatea.Vorba sovieticului:"Sad but true!".Zambiti,anul asta va fi si mai rau pt voi!A venit calaul,Clau.
Forza sa fie cu cei puternici ,viteji,curajosi si triumfatori in lupte,cu Dinamo!

Jhan
12th July 2003, 18:04
:P :P :P :P :P
Avem echipa,avem valoare
Si de ciuda tot olteanu' moare! /fu/ :very very mad:

Blue
12th July 2003, 18:31
Dragule, cum iti potzi tu inchipui vreodata ca asi putea sa fiu invidios pe voi :D :D :D Ce faci acum,te lauzi chiar cu toate blaturile? :D :D :D Pai tu pui si meciurile pe care le-ati jucat cu "catzeii netzoiului" :D :D :D Parerea mea sincera este ca suporterii dinamovisti si stelisti se recruteaza din randul oamenilor fara o personalitate puternica si fara un reper moral , sau din nevoia unora de a avea si ei o identitate(ma refer aici in special la localitatzi minuscule din regiuni fara o echipa de fotbal reprezentativa).DAR MAREA MAJORITATE SINT AMARATZI CARE IN PARTICULAR SINT INVINSI AI VIETZII SI CARE DORESC SI EI CA O DATA PE SAPTAMANA SA FIE INVINGATORI. NU CONTEAZA MANIERA,ASA ALEG CLUBURILE SOVIETICE , CARE CASITIGA: LA ORDIN GUVERNAMENTAL, PRIN BLATURI SAU CU ARBITRII.

Blue
12th July 2003, 18:33
n-avetzi echipa, n-avetzi valoare
sintetzi catzeii din Stefan cel Mare
:D :D :D

adbogdan
14th July 2003, 10:24
Las' ca vedem in etapa a 7-a care pe care.

laur3
14th July 2003, 12:01
ai auzit prost

laur3
14th July 2003, 12:15
Din pacate parerea ta nu conteaza. Aveti si voi o poezie cu "blaturi" si cu "arbitrii" pe care o repetati la infinit ca o placa de-aia stricata. Gura lumii n-o astupa nici pamantul, iar cand esti puternic este normal sa ai si multi dusmani. Spre deosebire de tine care ai doar o parere, eu voi veni si cu argumente. In ultimii 4 ani Dinamo a castigat 2 campionate si 3 cupe. Valoarea vorbeste de la sine. Voi cu ce va laudati? Si sa nu incepi iar cu blaturile lui Dinamo. Vreau sa-mi spui ceva despre voi. Daca ai ce.

adbogdan
14th July 2003, 14:13
Parerea mea sincera este ca suporterii dinamovisti si stelisti se recruteaza din randul oamenilor fara o personalitate puternica si fara un reper moral , sau din nevoia unora de a avea si ei o identitate(ma refer aici in special la localitatzi minuscule din regiuni fara o echipa de fotbal reprezentativa).DAR MAREA MAJORITATE SINT AMARATZI CARE IN PARTICULAR SINT INVINSI AI VIETZII SI CARE DORESC SI EI CA O DATA PE SAPTAMANA SA FIE INVINGATORI. NU CONTEAZA MANIERA,ASA ALEG CLUBURILE SOVIETICE , CARE CASITIGA: LA ORDIN GUVERNAMENTAL, PRIN BLATURI SAU CU ARBITRII.

Interesanta constatare. De la Freud incoace nimeni n-a mai avut o intelegere atat de adanca a psihologiei umane. Densitatea de insulte pe metrul patrat este de asemenea remarcabila, denotand o personalitate puternica, repere morale solide si un spirit de invingator. Faptul ca o astfel de personalitate isi sacrifica tineretea in iadul din Canada in loc sa se lafaie in raiul economic romanesc este de asemenea un aspect important, evidentiind capacitatea domniei sale de a decela rapid cine sunt invingatorii si cine sunt invinsii precum si de partea cui trebuie sa te situezi pentru a beneficia de avantajele rezervate invingatorilor. (Faptul nu poate fi decat un motiv de lauda, cu exceptia insa a cazurilor in care expunerea parerilor personale este insotita de insulte absolut gratuite si total neuzuale intr-o tara democratica)

deep purple
14th July 2003, 15:56
adbogdan, cred ca facea referire la rezultatele celor doua echipe care sunt singurele motive care au determinat atractia unor suporteri. Desi ambele aveau peste zece titluri in anii 70 si chiar inceputul lui '80 nu aveau nici un sfert din galeriile altor echipe cu palmares net inferior (Craiova, Rapid, Poli, Petrolul). Cei care au devenit azi mari ultrasi ai celor doua sunt bazati doar pe palmares care in mare parte este artificial.
Chiar daca traiam intr-o era comunista cand toti trebuia sa fim egali iar toate echipele sa apartina unor institutii de stat Steaua si Dinamo au fost inegale cu restul. De ce? Ca sa le faca egala cu cele din vestul Europei ca sa le demonstram alora ce bine functioneaza comunismul.
Odata comunismul cazut noi continuam in acelashi stil si se pare ca voi, stelistii si dinamovistii inca sunteti simpatizantii acelui proiect comunist.
Nu am vrut sa jignesc daca ti s-a parut asta dar nu cred ca e vina voastra ca ati cazut intr-o astfel de... sa zicem, capcana.

adbogdan
14th July 2003, 17:15
Deep & Blue continua sa insulte. Deep e mai subtil, da' tot insulta se cheama. Blue stie ca in Canada ar putea pierde ceva banuti in procese daca s-ar exprima asa cum a facut-o in mesajul sau ? Sau de-aia se manifesta atat de agresiv pe-aici, ca stie ca aici poate deversa tot ce-i trece prin cap ?
E treaba voastra daca va obsedeaza Dinamo sau nu, dar e si treaba mea atunci cand unul vine si face 'portrete de dinamovist' injurioase. E o chestie de civilizatie, daca va spune ceva cuvantul, fiindca optiunile mele ma privesc, si nici macar un oltean n-are dreptul sa ma judece, indiferent de cat de inteligent se crede.

deep purple
14th July 2003, 20:17
Eu cred ca exagerezi. Nu pot sa te judec ca persoana in general ca nu te cunosc. Daca ar fi sa ma iau dupa definitia dinamovistului data de Blue nici nu ni-as mai pierde vremea cu tine. Nu ma obsedeaza Dinamo in special ci furturile ambelor echipe si palmaresul dinainte stabilit in birourile generalilor de politie respectiv aramata&Valentin. Un palmares rusinos care a adus fotbalul romanesc intr-o mizerie din care nu poate iesi nici azi. Dupa cum vezi oamenii cu bani din provincie nu vor sa investeasca in fotbal pentru ca stiu care-s jocurile si se poate sa-si arunce banii pe garduri. Nici nu-i condamn. Uita-te la exemplul Astrei care avea sanse f mari sa castige cupa cum au fost eliminati in semifinale. Daca se intampla asta in sens invers, Netoiu, Cohn si altii au fi plecat imediat de la Dinamo.
Daca cele doua echipe erau comuniste de la infiintzare si chiar si azi, nu ma interesa atata timp cat isi jucau cinstit sansele si poate treceam cu vederea chiar si perioada de dinainte de '89 daca hotiile nu continuau si in ziua de azi. Ma mir ca in perioada in care erati obligati sa umpleti tribunele celor doua echipe nimeni nu o facea iar azi cand nu este obligatoriu mai vin cativa de buna voie. Aici e un paradox.

Sorin
14th July 2003, 20:59
Parerea mea sincera este ca suporterii dinamovisti si stelisti se recruteaza din randul oamenilor fara o personalitate puternica si fara un reper moral , sau din nevoia unora de a avea si ei o identitate(ma refer aici in special la localitatzi minuscule din regiuni fara o echipa de fotbal reprezentativa).DAR MAREA MAJORITATE SINT AMARATZI CARE IN PARTICULAR SINT INVINSI AI VIETZII SI CARE DORESC SI EI CA O DATA PE SAPTAMANA SA FIE INVINGATORI. NU CONTEAZA MANIERA,ASA ALEG CLUBURILE SOVIETICE , CARE CASITIGA: LA ORDIN GUVERNAMENTAL, PRIN BLATURI SAU CU ARBITRII.
O imagine reala a ce se intampla in fotbalul nostru


Densitatea de insulte pe metrul patrat este de asemenea remarcabila, denotand o personalitate puternica, repere morale solide si un spirit de invingator..........expunerea parerilor personale este insotita de insulte absolut gratuite
Oricat ai cauta,mesajul lui Blue nu are nimic trivial.Este o constatare rece si plina de realism.Te-au "ars" vorbele lui si consideri mesajul dur,pentru ca te-au lovit la fix acele vorbe.Stii ca este adevarat ce-a spus el.


Faptul ca o astfel de personalitate isi sacrifica tineretea in iadul din Canada in loc sa se lafaie in raiul economic romanesc este de asemenea un aspect important
Obisnuita acuza, cei care nu mananca salam cu soia cu noi ,n-au dreptul la opinie.Tipic bolsevic :vomiton:


de partea cui trebuie sa te situezi pentru a beneficia de avantajele rezervate invingatorilor.
eu am inteles exact invers din mesajaul lui.Nu alegi echipa ca sa ajungi tare,ci amaratii au nevoie de o consolare si aleg niste echipe construite special,cu "mijlocale specifice" folosesc doar blaturi,inregimentari,ordineguvernamentale,arbitri i,corupere, importanta e victoria pentru a oferi imaginea ca securitatea si armata sint cele care domina un stat. Acum sint niste monstrii supravituitori ai unei epoci de trista amintire,semn ca ,in Romania,lucrurile inca n-au fost puse la punct.

dinamo :no:

Albastreata
15th July 2003, 02:20
... De la Freud incoace nimeni n-a mai avut o intelegere atat de adanca a psihologiei umane. Densitatea de insulte pe metrul patrat este de asemenea remarcabila, denotand o personalitate puternica, repere morale solide si un spirit de invingator. Faptul ca o astfel de personalitate isi sacrifica tineretea in iadul din Canada in loc sa se lafaie in raiul economic romanesc este de asemenea un aspect important, evidentiind capacitatea domniei sale de a decela rapid cine sunt invingatorii si cine sunt invinsii precum si de partea cui trebuie sa te situezi pentru a beneficia de avantajele rezervate invingatorilor. ...In sfarsit o demonstratie demna de un dinamovist postrevolutionar ! Cu o asemenea gandire, nu poti decat sa te bucuri de raiul economic romanesc in care Dinamo castiga sezon dupa sezon... :D :D :D Apropo': iti urez implinirea tuturor obiectivelor asumate in acest cincinal spre mareata infaptuire a societatii romanesti multilateral dezvoltate ! (Ca sa poti avea un frumos discurs la 23 August... : :D :D :D ). Si un sfat: tine-te cat mai departe de iadul de peste ocean ! :drak:

Blue
15th July 2003, 03:01
Interesanta constatare. De la Freud incoace nimeni n-a mai avut o intelegere atat de adanca a psihologiei umane. Densitatea de insulte pe metrul patrat este de asemenea remarcabila, denotand o personalitate puternica, repere morale solide si un spirit de invingator.Faptul ca o astfel de personalitate isi sacrifica tineretea in iadul din Canada in loc sa se lafaie in raiul economic romanesc este de asemenea un aspect important, evidentiind capacitatea domniei sale de a decela rapid cine sunt invingatorii si cine sunt invinsii precum si de partea cui trebuie sa te situezi pentru a beneficia de avantajele rezervate invingatorilor
Alo, domnu' :D :D :D unde sint insultutele alea asa dense ? Ai un discurs lung si fara contzinut :D Scurt,E PAREREA MEA,TE DOARE ADEVARUL? :drak: combate cu argumente daca ai, nu bate campii :D :D :D Vad ca mesajul meu il intzelegi exact pe dos.Te-a ajutat Sorin sa-l intzelegi.


Si apropo, am voie sa spun ceea ce cred si aici. Nu e nici o calomnie in ce am spus. REPET LA CELE DOUA CLUBURI ALE SECURITATZII SI ARMATEI NU PUTEAI SA LE FII SUPORTER DECAT DACA

1 intzelege prea putzin din lumea fotbalului
1.1 locuieste foarte departe de "epicentru", intr-o localitate minuscula si intr-o regiune fara o echipa in div A ,buna,de traditzie.
1.2. nu-l intereseaza fenomenul prea tare si are putzine date
1.3. nu are, nativ, capacitatea intelectuala necesara pentru a intzelege

2.are nevoia acuta de a se asocia cu o imagine de succes.Nu conteaza modalitatea ,
2.1 el trebuie sa aiba o recompensa ca e umilit de totzi toata saptamana.Nu suporta si piarda pana si la fotbal. Le aleg exact datorita palmaresului
2.2.Valabila in elita financiara si politica,nu-l intereseaza fotbalul,de fapt foloseste fotbalul pentru a-si face conexiuni iar dinamo si steaua sint adanc inradacinate in structurile puterii(multzi generali de securitate si armata mishuna in jurul lor).Nu ca inainte dar oricum destul de mult. Interesante raman traiectoriile lui Sechelariu si Gigi Becali si imaginea asociata, Nu stiu daca ai sa intzelegi :D :D :D

Blue
16th July 2003, 01:19
astept raspunsuri :drak:

adbogdan
16th July 2003, 11:19
Ia uite-i, fratioare ! Echipa de soc olteana in actiune ! Teorii aberante, obsesii comuniste, psihologie empirica, tot tacamul. Plus justificari puerile pentru un mesaj evident injurios. Pai oltenii taichii, daca m-am nascut in cartierul Floreasca, la vreo 2 kilometri de stadionul Dinamo, ce pielea mea e asa de anormal ca sunt dinamovist ? Si mai sunt foarte multi ca mine in partea de est a Bucurestilor. Daca n-as cunoaste o gramada de dinamovisti valabili, cu capul pe umeri si o gramada de materie cenusie in cutia ucrainiana chiar v-as lua in serios teoriile penibile. Si ca sa va bucurati, aflati ca inclusiv dincolo de garla atlantica sunt multi dinamovisti, si nu din aia de au nevoie de buletin ca sa stie cum ii cheama.
Oricum n-are importanta. Nu trebuie sa ne justificam fata de voi in nici un fel. Eu am reactionat fiindca ati sarit cu mult calul, altfel mi s-ar fi rupt in paishpe de parerile unui grup de frustrati. Voi astia din sud-vest sunteti excesiv de vindicativi daca tinem seama de faptul ca un confrate de-al vostru ne-a frecat la creier timp de 25 de ani cu 'indicatiile' lui cincinalo-cizmaresti. Plus ca tin minte ca nu exista ins din zona aia sa nu sugereze voalat precum ca ar fi putin ruda cu genialu', asa ca ar trebui sa fim atenti. Nu credeti ca ne-a ajuns ?

Sorin
16th July 2003, 11:38
singurul argument al tau este ca te-ai nascut langa floreasca ca in rest doar
doar de injurii esti bun .Rusine,Rusine ,Rusine :no: :no: :no: :D
nu e frumos /nope/
ai limbajul tovarasului militian din intersectie ala care incurca circulatia dar are capul piln de materie pus pe umeri :D

Tovarasul de care vorbesti s-a nascut la noi ,dar l-ati luat voi si l-ati bibilit si aparat :D ma refer la ministerul care patroneaza si acum echipa aia a voastra si la cei care-i sustineti :happy :D
asa ca , dinamo :no:
te faci stelist?
:D

Pacala
16th July 2003, 11:59
sa vezi ce defilare frumoasa o sa fie de 23 august :D
Mie imi pare foarte rau ca a plecat Kirita, ala era tot farmecul lu dinamo :D
trupetii de la galerie o sa defileze impreuna, era frumos sa fi defilat kirita la brat cu Aliuta . Cintece patriotice am vazut ca au :D

adbogdan
16th July 2003, 14:06
singurul argument al tau este ca te-ai nascut langa floreasca ca in rest doar
doar de injurii esti bun .Rusine,Rusine ,Rusine :no: :no: :no: :D
nu e frumos /nope/
ai limbajul tovarasului militian din intersectie ala care incurca circulatia dar are capul piln de materie pus pe umeri :D
:D

Care injurii, vere ? Vino cu lista. Iar limbajul tovarusului militian e parfum de crini in comparatie cu injuriile pe care le-am citit in mesajele voastre. Nu va puteti abtine, nu ?

rasheedkpenny
16th July 2003, 16:56
un meci ca in vremurile de trista amintire... :D Oare cu cine vor trage arbitrii???

deep purple
16th July 2003, 17:36
adbogdane, daca nu era "toarshu" Nicu din Oltenia tu acum poate tineai cu o echipa mediocra numita Unirea Tricolor sau Ciocanu. Depinde care juca la 2 km de tine. Asa ca lasa acuzatiile astea si mergi pe la Targoviste sa mai depui o coroana.

Sorin
16th July 2003, 19:04
bogdane,ia un dictionar si cauta cuvantul injurie ,vezi ce inseamna si pe urma
imbunatateste-ti limbajul dar ai cu ce inlocui obisnuitele tale :drak:
Pe nea Nicu nu l-au dus asa departe. L-au luat stelistii langa ei in Ghencea :D

Albastreata
17th July 2003, 00:28
Ia uite-i, fratioare ! Echipa de soc olteana in actiune ! Teorii aberante, obsesii comuniste, psihologie empirica, tot tacamul. Plus justificari puerile pentru un mesaj evident injurios. Pai oltenii taichii, daca m-am nascut in cartierul Floreasca, la vreo 2 kilometri de stadionul Dinamo, ce pielea mea e asa de anormal ca sunt dinamovist ? Si mai sunt foarte multi ca mine in partea de est a Bucurestilor. Daca n-as cunoaste o gramada de dinamovisti valabili, cu capul pe umeri si o gramada de materie cenusie in cutia ucrainiana chiar v-as lua in serios teoriile penibile. Si ca sa va bucurati, aflati ca inclusiv dincolo de garla atlantica sunt multi dinamovisti, si nu din aia de au nevoie de buletin ca sa stie cum ii cheama.
Oricum n-are importanta. Nu trebuie sa ne justificam fata de voi in nici un fel. Eu am reactionat fiindca ati sarit cu mult calul, altfel mi s-ar fi rupt in paishpe de parerile unui grup de frustrati. Voi astia din sud-vest sunteti excesiv de vindicativi daca tinem seama de faptul ca un confrate de-al vostru ne-a frecat la creier timp de 25 de ani cu 'indicatiile' lui cincinalo-cizmaresti. Plus ca tin minte ca nu exista ins din zona aia sa nu sugereze voalat precum ca ar fi putin ruda cu genialu', asa ca ar trebui sa fim atenti. Nu credeti ca ne-a ajuns ?
Nici nu puteai sa spui mai bine ! Mesajul tau face caracterizarea perfecta asupra gandirii unui dinamovist, inclusiv prin contradictiile continute: daca nu era Ceausescu si SRI-ul sau, crezi ca mai exista Dinamo? Ce te face sa crezi ca unul care ar avea motive sa tina cu Dinamo ar schimba raiul romanesc pe iadul american? In rest am inteles cum stai cu pielea, cu cutia ucrainiana si cu creierul frecat rau ... :D :D :D

Blue
17th July 2003, 01:32
ce pielea mea e asa de anormal ca sunt dinamovist ?

Da' tu crezi ca e normal sa fii dinamovist? :D :D :D


Si mai sunt foarte multi ca mine in partea de est a Bucurestilor
Mah, da' voi,facetzi ce facetzi, si tot spre est tragetzi :D :D :D


Daca n-as cunoaste o gramada de dinamovisti valabili, cu capul pe umeri si o gramada de materie cenusie in cutia ucrainiana chiar v-as lua in serios teoriile penibile
Daca zici tu ca ai din aia si e asezata pe umeri , eu te cred pe cuvant :D :D :D Un singur lucru te rog, sa nu iei in serios teoriile si sa nu renuntzi la dinamo.ESTI PERFECT IN ROLUL DE.. dinamovist :D :D :D


aflati ca inclusiv dincolo de garla atlantica sunt multi dinamovisti, si nu din aia de au nevoie de buletin ca sa stie cum ii cheama
Aici iti produc o mare deziluzie. Dinamovistii sint aproape inexistentzi aici. Astia nu primesc dinamovisti p'aci.Nu reusesc la interviu sau nu prea intrunesc conditziile. Nu-i intreaba nimeni cu ce echipa tzin dar se pare ca exista o interdependentza intre alte fatzete ale personalitatzii si dinamovism. Intradevar sint vreo doi trei,nu mai mult.Probabil singurii dintre dinamovisti care n-au nevoie sa se uite in buletin ca sa stie cum ii cheama. :D :D :D Ai gresit doar numarul :D Stii ceva, oare ce inseamna pentru tine multzi ,ii raportezi la "multzimile" de suporteri din groapa ? :D
Daca pentru tine multzi inseamna doar trei ,patru acolo, inseamna ca ai dreptate :D :D :D .Ideea e ca astia nu primesc dinamovisti SIC :D


nu exista ins din zona aia sa nu sugereze voalat precum ca ar fi putin ruda cu genialu'
Vai dragule,nimeni nu zice asta.Doamne fereste :D S-o fi "scornit"el p'aci , da' tot voi l-ati adoptat si ati fost catzeii lui de paza. Ca doar ce altceva ati fost voi dintotdeauna. Pana la urma Dinamo nu este decat clubul sportiv al ministerului slugilor lui Stalin,Dej,Ceausescu si ceilaltzi,se pregateste poponel :) .Mare smecherie ca a fost ala oltean, putea sa fie si chinez ca tot aia era. Securitatea,militzia si intreaga structura organizatorica a lor aveau un singur scop,stii tu care :( iar ca unii se inchina la ramasitzele unui astfel de sistem.... e o indecentza dragule :D

Tu sa-mi raspunzi la doua intrebari:

1.MAI ESTE DINAMO SUSTZINUT DE MINISTERUL DE INTERNE? SI

2.IN CONSILIUL DE ADMINISTRATZIE CATZI GENERALI DE MILITZIE SI S.R.I. SINT?
Si mai venea unu sa-mi spuna ca a fost dinel militzian 2 ani inante de revolutzie.

MAI DA-O INCOLO DE TREABA, VOI SI ACUM SINTETZI TOT AI MIN.DE INTERNE, AVETZI O TARLA DE GENERALI PE MILITZIE, ACELEASI METODE "SPECIFICE"CA INAINTE(vezi cazul Astra sau cainetzoiu).

Zau ca si ascunsul asta dupa deget are niste limite.Pe urma cica eu jignesc. NU TE-AM JIGNIT PERSONAL MI-AM EXPRIMAT O PARERE BAZATA PE NISTE REALITATZI CUNOSCUTE DE TOTZI
Asta-i situatzia, ce tot o aburesti aici :D :D :D

adbogdan
17th July 2003, 09:36
Parerea mea sincera este ca suporterii dinamovisti si stelisti se recruteaza din randul oamenilor fara o personalitate puternica si fara un reper moral , sau din nevoia unora de a avea si ei o identitate(ma refer aici in special la localitatzi minuscule din regiuni fara o echipa de fotbal reprezentativa).DAR MAREA MAJORITATE SINT AMARATZI CARE IN PARTICULAR SINT INVINSI AI VIETZII SI CARE DORESC SI EI CA O DATA PE SAPTAMANA SA FIE INVINGATORI. NU CONTEAZA MANIERA,ASA ALEG CLUBURILE SOVIETICE , CARE CASITIGA: LA ORDIN GUVERNAMENTAL, PRIN BLATURI SAU CU ARBITRII.

Uite asta m-a deranjat. Musiu Blue nu are putin impresia ca a exagerat ? Si de cand a ajuns domnia sa sa-i judece pe altii ? Bag de seama ca se simte bine in rol de judecator, ca prea da verdicte la foc automat.
Cat despre chestia cu Ceashca, aici sunteti chiar pe langa. L-a rugat careva din Bucuresti pe marele cizmar sa vina in capitala ? Ma indoiesc. A venit la pricopseala, sau gresesc ? Hai sa nu-mi spuneti ca si de asta tot bucurestenii sunt vinovati, ca mor de ras.

Da, Blue, Dinamo este inca sustinut de MI, si un numar de generali fosti sau actuali din MI fac parte din consiliul de administratie. Bucura-te, vere, ai dreptate. Ei si ? Sa fiti sanatosi.

Gerson
17th July 2003, 09:44
Cat despre chestia cu Ceashca, aici sunteti chiar pe langa. L-a rugat careva din Bucuresti pe marele cizmar sa vina in capitala ? Ma indoiesc. A venit la pricopseala, sau gresesc ? Hai sa nu-mi spuneti ca si de asta tot bucurestenii sunt vinovati, ca mor de ras.


Mori de ciuda poate. Nu sint bucurestenii de vina ca a venit ala pe acolo.
De vina sint slugoii lui care le-au pazit ca pe sfintele moaste de poporul lui.Aveau si o echipa dinamo se chema dar n-a disparut odata cu el cum era normal.

adbogdan
17th July 2003, 09:52
Mori de ciuda poate. Nu sint bucurestenii de vina ca a venit ala pe acolo.
De vina sint slugoii lui care le-au pazit ca pe sfintele moaste de poporul lui.Aveau si o echipa dinamo se chema dar n-a disparut odata cu el cum era normal.

Ce spui tu, prietene ? Adica MI-ul din Bucale avea nevoie de un cetatean din Scornicesti ? Nu crezi ca erau destui pe-aici ?

Gerson
17th July 2003, 10:02
tocmai ca putea sa fie de oriunde, MI-ul tot asta a facut :happy

adbogdan
17th July 2003, 10:12
Si de ce n-a fost din Moldova sau Dobrogea, de exemplu ?

Ayrton
17th July 2003, 10:22
Bogdane, lasa-i frate sa-si strige frustrarea si complexul de a se crede mai buni, ca prostul nu e prost destul pana nu e si fudul, si nu-i mai baga in seama... Nu vezi ca altceva nu stiu... Oltenii se dau mai destepti decat timisorenii si bucurestenii, timisorenii mai destepti decat oltenii si moldovenii si tot asa... Daca atat ii duce capul ce rost mai are sa incerci sa le spui ca nu e bine sa faca aia si aia, ca sunt atat de egocentrici incat e inutil orice dialog cu ei...
Sunt limitati complet! :ciocan:

Iar voi, "dusmanii" lui Dinamo scrieti in continuare aberatiile voastre, ca ma distraza la nebunie sa vad cum va zvarcoliti de durere si neputinta, cum urlati in pustiu prostii cu desfiintarea (apropo Blue, vezi ca ai cam uitat in ultima vreme, si incep sa te suspectez ca mai e o sansa in ceea ce te priveste!) si altele, care va alimenteaza ura si va tulbura somnul... Visati in continuare tot asa! :cya:

Gerson
17th July 2003, 10:25
pura intamplare. Ce intrebare stupida :shock:
putea fi bucurestean sau moldovean ,MI-ul tot acelasi lucru ar fi facut ,dinamo la fel.

Gerson
17th July 2003, 10:34
sintem frustrati ca fotbalul romanesc se afla in situatia in care se afla si tara la fel. Romania a incaput pe mana fostilor ********i ,secretari de partid si leprelor care-i pupau in fund.Dinamo trebuia desfiintata imediat dupa revolutie.
Tipic bolsevic, ayrton ce spui tu. Cei care nu sint de acord cu voi sint rai,dusmanii patriei si poporului. :D

adbogdan
17th July 2003, 11:38
Gerson, nici pana acum n-ai inteles ca nu avem nevoie sa fie cineva de acord cu noi ? Un dinamovist a indraznit sa atraga atentia ca limbajul folosit in unele mesaje la adresa dinamovistilor e deplasat. Ce-ati facut VOI ? Ati sarit 3 insi pe unul singur, pentru ca voi vreti neaparat sa vi se dea dreptate, probabil ca orice rezistenta a cuiva vi se pare o crima.
Exact asta era si mentalitatea lui Ceashca. Imi pare rau pentru voi, se pare ca nu puteti scapa de obiceiurile astea, deci orice discutie e inutila.

Albastreata
18th July 2003, 04:26
Daca tot nu vrei sa fie nimeni de acord cu punctele tale de vedere, de ce te obosesti sa le faci publice? Si in fond cu ce vrei sa fim de acord: Romania a fost sub teroare datorita olteanului Ceausescu, pe care bucurestenii l-au urat si l-au detestat (inclusiv dinamovistii :D ), iar acum dupa moartea tiranului, in Romania e raiul pe pamant, toate merg struna, toti sunt multumiti, avem un fotbal de mare clasa, iar bomboana pe coliva o reprezinta "clubul fanion Dinamo Bucuresti" cu cinstitele si teribilele preformante obtinute cu greu pe vremea odiosului, dar si acum datorita unor valorosi si experimentati oameni de fotbal, si gratie unei binecunoscute scoli generatoare de talente... :D :D :D (am incercat sa sintetizez miezul, daca mi-a scapat ceva poti sa mai completezi... :drak: )

adbogdan
18th July 2003, 11:28
Parerea mea sincera este ca suporterii dinamovisti si stelisti se recruteaza din randul oamenilor fara o personalitate puternica si fara un reper moral , sau din nevoia unora de a avea si ei o identitate(ma refer aici in special la localitatzi minuscule din regiuni fara o echipa de fotbal reprezentativa).DAR MAREA MAJORITATE SINT AMARATZI CARE IN PARTICULAR SINT INVINSI AI VIETZII SI CARE DORESC SI EI CA O DATA PE SAPTAMANA SA FIE INVINGATORI. NU CONTEAZA MANIERA,ASA ALEG CLUBURILE SOVIETICE , CARE CASITIGA: LA ORDIN GUVERNAMENTAL, PRIN BLATURI SAU CU ARBITRII.

Da dom'le, am inteles. Voi aveti intotdeauna dreptate. Daca-i ordin, cu placere.
Civilizat ar fi ca Blue sa revina asupra afirmatiilor mult prea dure din mesajul mai sus citat.