PDA

View Full Version : Jucatori intrati in dizgratie.



STEEL
11th November 2006, 23:06
Am deschis un nou thread in speranta ca veti participa cu opinii si pareri despre jucatorii care se afla degeaba in curtea clubului Otelul.

STEEL
11th November 2006, 23:07
N-am vrut sa fac prea multe valuri pana acum dar nu ma mai pot abtine.Stau si ma intreb ce dracu cauta urmatorii jucatori la Otelul:nogo,lazar,jula,marginean,???????????
Ce dracu sunt astia????????Ca jucatori de fotbal nu se pot defini.Pana cand vor mai face figuratie la Otelul??????????
Este incredibil cum se insista pe toroapele astea.Meci de meci aceeasi gafatori fara masura,ma uit la ei si ma apuca groaza,imi pun mainile in cap,nu-mi vine sa cred ca M.Stan a putut aduce asemenea caricaturi care nici in liga a 2-a nu s-ar descurca.
Sper din tot sufletul ca vom scapa cat mai curand posibil de pocnitorile astea
care ne-au umplut de rusine cu vasluiul,argesul,rapidu si acum dinamo.
Jucatori "tentative" mai sunt prin curtea Otelului care fac un meci bun si 10 de tot kktul dar am speranta ca,conducerea se va lipsi de "serviciile" lor mai mult daunatoare.

starsteel
11th November 2006, 23:36
Nu stiu ce sa spun acum de cei 4 invocati de tine parca Nogo ar putea creste Jula cu un statut de rezerva sa zicem ca isi merita locul in lotul Otelului iar Lazar si Marginean sunt cu adevarat slabi sa vedem daca Grigoras considera ca mai poate face ceva cu ei.

STEEL
11th November 2006, 23:59
Nu stiu ce sa spun acum de cei 4 invocati de tine parca Nogo ar putea creste Jula cu un statut de rezerva sa zicem ca isi merita locul in lotul Otelului iar Lazar si Marginean sunt cu adevarat slabi sa vedem daca Grigoras considera ca mai poate face ceva cu ei.

Raman la parerea mea,daca ar fi dupa mine le-as cauta de munca in alta parte.Nogo?Sa creasca?Unde?Tu nu vezi cata nesiguranta are in interventii care de multe ori sunt absolut simple ca "buna ziua"?
Jula?Atacant mai slab si mai lent decat el n-am vazut in viata mea.Sut nu prea are,f.f.foarte slab la lovituri cu capul pentru gabaritul lui,nu are nimic care sa impresioneze.Aaaa,poate ca-i baiat sensibil si finut.

Kainsashiki
12th November 2006, 00:05
sunt aceeasi jucatori care au obtinut 7 victorii consecutive, si tot aceeasi jucatori care au asus in galati o speranta de cupa europeana.

STEEL
12th November 2006, 00:26
sunt aceeasi jucatori care au obtinut 7 victorii consecutive, si tot aceeasi jucatori care au asus in galati o speranta de cupa europeana.
Te inseli Diablo,singurul jucator care a jucat mai mult a fost Nogo.Lazar si Marginean sunt rezervele de "lux" ale Otelului,cat despre Jula,a ajuns atacant titular in urma conjuncturilor,ma refer la perioada de covalescenta a lui Baltoi,accidentarea lui D.Stan(fractura la brat) si momentan eclipsa de forma in care se afla.

SORINULTRA
12th November 2006, 08:36
total de acord cu tine , fundas mai nesigur pe el ca nogo nu am vazut , plus ca nu se intelege deloc cu baciu , iar jula ar fi un jucator ideal pt. dunarea

STEELMAN
12th November 2006, 14:35
lazar ala e trompeta apararii ezitant ,timid fara experienta....nici statura nu il avantajeaza ,urmeaza marginean care daca va mai continua cu ruleta,bautura si noptile nedorite va ajunge un distrus.de atatia ani de cand joaca la otelul nu a reusit sa isi ia un harb de masina

STEEL
12th November 2006, 15:29
Nu se poate asa ceva,nu se mai poate continua in ritmul asta,au fost cateva meciuri in acea frumoasa serie de 7 victorii consecutive in care cinstit vorbind am avut si noroc si cum ulciorul nu merge de multe ori la apa,iata ca acum cruntul adevar isi spune din plin cuvantul.Este clar,Lazar si Marginean nu au ce cauta in lotul Otelului nici macar pe banca de rezerve,Nogo si Jula in cel mai fericit caz doar in postura de rezerve.Poate singurul jucator care ar mai putea creste este Nogo,asta numai daca se va lucra special la contactul cu mingea si stapanirea de sine.Este prea emotiv,prea nesigur si mai ales previzibil.Avem o aparare vaaaaaaaarzzzzzzaaaaaaaa.(putin spus varza)

Dregan
12th November 2006, 17:50
Cred ca mai interesant ar fi ce jucatori vin, nu cine pleaca. In iarna cred ca se va face putina curatenie printre rezerve.

STEEL
12th November 2006, 18:03
Cred ca mai interesant ar fi ce jucatori vin, nu cine pleaca. In iarna cred ca se va face putina curatenie printre rezerve.
N-am sa am liniste pana cand nu o sa vad acesti "jucatori" pusi pe liber.
Ce flasnete de jucatori......pfoaiii mama.....Lazar,Marginean...:headbang:

Doctor_Satan
13th November 2006, 08:58
Eu as vrea sa-l propun aici si pe Vatca!
A fost penibil in meciul cu Rapid si la primele 2 goluri ale lui Dinamo!
In alta ordine de idei, Stelea a facut un meci bun la Urziceni cu Rapid. Poate trebuia alta abordare in privinta "accidentarilor" din perioada in care era la noi!
Oricum, ideea e ca avem nevoie de un portar mai bun pe langa o aparare mai putin somnoroasa! Am avut noroc sambata ca n-a fortat Dinamo, ca mai puteau baga vreo 3 goluri cu asa aparare si portar!

sidexplozia2000
13th November 2006, 16:30
De ce vorbiti numai de aparare cand de vreo cateva etape parca jucam fara atacanti. Nu stiu daca este vorba de asezarea in teren, dar practic doar jula joacă varf. Si cum acest jula nu are nici o calitate de atacant de ce naiba va mirati ca ne luam bătăile care le luam. Eu zic ca si varfurile trebuie stimulate cu ceva concurenta. Niste lupi tineri, inalti, tehnici care sa-i cam tina pe banca pe acesti imbuibati: jula, Baltoi si D. Stan. Cat despre mijloc, nu mai vb. S. Costin e penibil. Nici nu se vede ca e pe teren. Cam astea sunt propunerile mele la aceasta rubrica.

STEEL
13th November 2006, 17:39
Eu as vrea sa-l propun aici si pe Vatca!
A fost penibil in meciul cu Rapid si la primele 2 goluri ale lui Dinamo!
In alta ordine de idei, Stelea a facut un meci bun la Urziceni cu Rapid. Poate trebuia alta abordare in privinta "accidentarilor" din perioada in care era la noi!
Oricum, ideea e ca avem nevoie de un portar mai bun pe langa o aparare mai putin somnoroasa! Am avut noroc sambata ca n-a fortat Dinamo, ca mai puteau baga vreo 3 goluri cu asa aparare si portar!

Vatca?Si da si nu,personal il vad ca pe un portar bunicel si nimic mai mult.A demonstrat ca poate dar din pacate nu are continuitate.In orice caz mai trebuie adus un portar cel putin de valoarea lui si atunci cand va fi concurenta poate si determinarea va fi alta.

STEEL
13th November 2006, 18:00
De ce vorbiti numai de aparare cand de vreo cateva etape parca jucam fara atacanti. Nu stiu daca este vorba de asezarea in teren, dar practic doar jula joacă varf. Si cum acest jula nu are nici o calitate de atacant de ce naiba va mirati ca ne luam bătăile care le luam. Eu zic ca si varfurile trebuie stimulate cu ceva concurenta. Niste lupi tineri, inalti, tehnici care sa-i cam tina pe banca pe acesti imbuibati: jula, Baltoi si D. Stan. Cat despre mijloc, nu mai vb. S. Costin e penibil. Nici nu se vede ca e pe teren. Cam astea sunt propunerile mele la aceasta rubrica.

Pai iti spun eu ce se intampla,nu stiu daca ai observat dar la meciul cu rapidu' pana la primirea celui de-al doilea gol,Otelul chiar juca bine,atacul functiona,mijlocul de asemeni,dar s-au taiat ca maioneza acuzand din plin penibilitatea apararii.Acelasi lucru si cu dinamo.E greu sa te concentrezi ca mijlocas atunci cand in spatele tau apararea este varza de unde vine si lipsa de incredere si siguranta.Cu atacul e adevarat,iesit din forma complet si nu-i greu de inteles de ce.Baltoi nerefacut 100%,Stan o replica deosebit de palida fata de returul trecut,Jula.........saracu',nu-i vina lui,atat poate atat face......sper sa scapam de el cat mai urgent.S.Costin e bun si merita sa ramana mai ales ca-i un jucator polivalent,mai are si un sut napraznic deloc de neglijat,per-total jucator cu experienta si de un folos real in angrenajul echipei.

bada_otelul
13th November 2006, 20:57
problema cu vatca e ca el stie ca nu are concurent pe post in momentul asta,uite ca anul trecut apara mai bine,avea si apararea mai buna ce-i drept,dar apara mai bine si pt ca stia ca il are pe sugativa ala de arnold in spate,e portar bun dar trebuie gasita o rezerva care sa il motiveze in plus

Hard
14th November 2006, 02:17
Semeghin a intrat in dizgratia mea de cand a parcat neregulamentar in hotelul Erbas:)
GRIGORAS: SEMEGHIN S-A JURAT CA 5 ANI NU MAI BEA .
de cand ?:happy

Dregan
14th November 2006, 03:27
Semeghin a intrat in dizgratia mea de cand a parcat neregulamentar in hotelul Erbas:)
GRIGORAS: SEMEGHIN S-A JURAT CA 5 ANI NU MAI BEA .
de cand ?:happy



Orice s-ar spune, Semeghin e un jucator foarte bun/hello

SORINULTRA
14th November 2006, 06:10
lazar , marginean, jula , nogo

Dregan
14th November 2006, 12:43
Marginean, Jula , Lazar, Somodean, Banaru, Rancan

OVIDIU 62
16th November 2006, 17:11
Nu stiu daca este bine acum sa facem atata caz pe seama jucatorilor care au gresit mai mult sau mai putin la echipa.Cred ca antrenorul este cel mai in masura sa-si dea cu parerea si o va face nestingherit la sfarsitul turului.

STEEL
17th November 2006, 15:53
Poate v-ati convins inca o data de acest nogo,jucator extrem de slab,nesigur si fara experienta,ca sa nu mai amintesc de marginean......:headbang:

STEEL
17th November 2006, 17:11
Chiar nu pot intelege ce anume a vazut M.Stan la acest nogo....M-ar surprinde foarte mult daca se va mai insista pe serviciile sale mai ales in postura de titular.Este limpede,nogo e veriga slaba din aparare,mai bine zis "gluma proasta" a intregii echipe.Sa-l trimita dracu la echipa a doua sa se maturizeze ca in ritmul asta ajungem din nou in zona fierbinte a clasamentului...si altii impreuna cu el,chiar dintre titulari care nu mai fac nicio branza,plm...rezerve din liga a 2-a au ajuns "vedete" peste noapte si care acum considera ca simpla lor figuratie in teren le pot aduce victorii pe banda rulanta.
Doamne ce le-as face eu la astia......:ciocan:

Kainsashiki
17th November 2006, 17:31
NOGO :rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

cum sa dai pe langa minge in min 85 :rosu: :rosu:

si ala care a ratat cu poarta goala..daniel stan parca..:rosu:

STEEL
17th November 2006, 17:40
NOGO :rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

cum sa dai pe langa minge in min 85 :rosu: :rosu:

si ala care a ratat cu poarta goala..daniel stan parca..:rosu:

Daca de primul mentionat nu am avut niciodata o parere pozitiva si poate nici intr-un viitor apropiat iata ca Daniel Stan incepe sa ma enerveze treptat,incep incet sa-mi pierd increderea si-n acest atacant devenit in ultimul timp de duzina,mediocru si neinteresant.:mda:

starsteel
17th November 2006, 22:36
Nu mentionez aici jucatorii intrati in dizgratie ci spun doar ca dupa meciul cu Bistrita parca ne-ar trebui un portar, 2-3 fundasi, 2-3 mijlocasi si 2 atacanti....dar sa fie titulari.

bada_otelul
17th November 2006, 23:01
da domnule starsteel,dar toti cei mentionati sunt furati de steaua de la otelul ...

Hard
17th November 2006, 23:16
i-auzi !

STEEL
18th November 2006, 00:49
....parca ne-ar trebui un portar, 2-3 fundasi, 2-3 mijlocasi si 2 atacanti....dar sa fie titulari.

1 portar,2-3 fundasi,2-3 mijlocasi si 2 atacanti....ce mai la deal la vale?O alta echipa...

STEEL
18th November 2006, 01:01
Dintr-un buget de 3-3.500.000 $ sa faci achizitii de 187.000 $ si acum sa te lamentezi ca sunt iesiti din forma,ca n-am avut noroc,ca ne-au "lucrat" arbitri s.a.m.d........personal cred ca-i o dovada de penibilitate clara.Altii au bugete mai mici si nu se chitresc in a cumpara jucatori cu adevarat de valoare.Nu spun sa se arunce cu verzisorii pe fereastra dar totusi cateodata parca e necesar sa-ti intaresti echipa cu ceva piese de rezistenta si aici ma refer la jucatori cu experienta si calitati remarcabile.

WOLF_ULTRAS
18th November 2006, 02:30
Nogo ala ma dispera ca greseti cand nu te atepti face meciuri bune cateodata de zici ca e altu....vatca comite intruna de vreo 5 etape.....Stan sunt obisnuit cu el sa rateze cu poarta goala sau singur cu portaru asa ca il vad la minge nu ma mai agit ca inainte gata e gol si deunde ca el ba pe aafara ba in portar....badescu jucator fara greseli acuma toate mingile lea pierdut sa dus si asta ...jula da goluri ca are craci lungi si sta in fata la mamaliga ...asa as putea sta si yo so bag in poarta din 5 m ....cam atat mai vedem noi

SORINULTRA
18th November 2006, 08:16
dupa meciul cu bistrita cam toata echipa mi a intrat in dizgratie , asta e sper sa ii vad din nou jucand fotbal

naka
18th November 2006, 11:41
marginean e trompeta echipei

bada_otelul
18th November 2006, 12:07
baieti,sa nu disperma,nu o fi situatia tocmai roz dar ieri au jucat chiar bine spre f bine,unele greseli individuale ne-au privat de victorie.asta e mergem mai departe,schimbari vor fi cu siguranta in iarna

oresore
22nd November 2006, 04:42
jula, ma dezamagit mult (stelist auzi)

phantom1964
25th November 2006, 01:57
da-ti un cap de monitor poate de jula de la cluj vb ca a nostru e singuru care joaca fotbal my sunt si altii....tase, parschiv, vatca, baciu, semeghin, nogo....cateodata si craciun:D

bada_otelul
25th November 2006, 12:11
jula tinde sa devine un fel de iacob,pe care il tot injurau unii meci de meci desi marca,si el a inceput exact ca jula,jucand prost,si a devenit golgheter,sper sa nu calce pe urmele lui iacob si la capitolul plecari...

Leutzz-Korn
25th November 2006, 14:07
Oresore:))
Vatca iar nu a venit sa ne salute...o sa aiba parte de putina atentie la cluj!

oresore
25th November 2006, 21:18
ma lasi cu vatca ...dupa fiecare meci probabil are scoala si tre sa ajunga la ore... sau sa prinda loc la dush cine stie

oresore
26th November 2006, 05:17
da-ti un cap de monitor poate de jula de la cluj vb ca a nostru e singuru care joaca fotbal my sunt si altii....tase, parschiv, vatca, baciu, semeghin, nogo....cateodata si craciun:D

mai degraba dati un cap de tst tu si taci [edit]:rosu:

Doctor_Satan
26th November 2006, 15:21
ma lasi cu vatca ...dupa fiecare meci probabil are scoala si tre sa ajunga la ore... sau sa prinda loc la dush cine stie

Poate vrea sa prinda loc la dus, ca are obiceiul sa scape sapunul din mana!
Ar trebui sa-si ia gel de dus!

On-topic: Cu riscul de a repeta ideea pronuntata de altii, vreau sa spun ca sunt multi jucatori care nu arata a profesionisti si ar cam fi cazul sa fie schimbati!

STEEL
26th November 2006, 18:04
On-topic: Cu riscul de a repeta ideea pronuntata de altii, vreau sa spun ca sunt multi jucatori care nu arata a profesionisti si ar cam fi cazul sa fie schimbati!

Cu cat mai rapid cu atat mai bine.Intr-adevar avem multi jucatori care mananca o paine degeaba,adica respira aerul inutil la Otelul.:headbang:

SORINULTRA
22nd December 2006, 10:35
a venit vremea sa n-e despartim de mai multe cizme

naka
22nd December 2006, 20:14
si ciobote

bada_otelul
22nd December 2006, 22:39
margi lazar somodean/pleaca la sfarsit de an:happy :happy :happy :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
traiasca tuborg(scuze de reclama):D

Hard
23rd December 2006, 00:40
va pleaca vedetele,ce veti face la anul?

Doctor_Satan
23rd December 2006, 00:46
Facem altele din jucatori de nimic, ca asta e prostul obicei al indienilor tampiti!
Daca ce ai zis mai devreme s-a vrut a fi o ironie, te impachetam si te bagam sub brad de Craciun!

Hard
23rd December 2006, 01:35
apropo de indieni,am intalnit pe un prieten al familiei Mittal si am lasat o vorba buna pt echipa Otelul:happy
nu glumesc.

oresore
23rd December 2006, 02:58
pff asa si ?

SORINULTRA
23rd December 2006, 19:34
ai grija la compromisuri

bada_otelul
24th December 2006, 13:53
va pleaca vedetele,ce veti face la anul?

o cumparam pe mirela de la steaua cu 20 de milioane de euro,am auzit ca asta e pretul stabilit de jijela si mimi:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Hard
24th December 2006, 22:52
macar de ati avea un sfert din banii astia propusi pt transferuri si ati fi in top

SORINULTRA
26th December 2006, 08:44
nu avem noi banii aia pt. transferuri dar nici el nu o sa faca banii aia in veci

naka
2nd February 2007, 03:11
marginean al nostru nu ar vrea sa ne faca cu mana?

STEEL
18th March 2007, 20:00
Nu-l mai pot suporta pe nogo,m-am saturat de el,meci de meci o comite si ma imbolnaveste de nervi.:headbang:

Dregan
18th March 2007, 20:39
:headbang: Daca nu ne-am intarit cu nici un fundas central...:headbang:

Doctor_Satan
19th March 2007, 08:02
La naiba! Trebuie sa fie unul la juniori care sa joace mai bine decat el!

STEEL
19th March 2007, 13:33
La naiba! Trebuie sa fie unul la juniori care sa joace mai bine decat el!

Sunt convins ca exista,dar din pacate nogo este un pariu al lui Maris Stan si e greu de crezut ca se va renunta asa usor la el.:angry:
Cateodata am impresia ca ar da mai mult randament in ofensiva,gen varf impins,un atacant de careu.Loveste binisor cu capul si cu fizicul lui ar fi extrem de incomod in apararea adversa.In orice caz in aparare este ffffffffff. slab,a ajuns bataia de joc a tuturor atacantilor din campionat.

Hard
19th March 2007, 14:35
imi place de nogo:D

SORINULTRA
20th March 2007, 10:44
e varza rau baiatul ce draku sa i ti placa la el?

Doctor_Satan
20th March 2007, 11:39
La ce altceva sa te astepti de la Gica Contra asta de Hardliner?

Hard
20th March 2007, 16:16
la tv pare bun:D
e doar o parere...

Denis
16th December 2010, 13:23
Elek si Borbely... cel putin in dizgratia mea. :D