PDA

View Full Version : Sezon 2010/2011



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

urlacher9
26th October 2010, 19:25
In aceasta noapte reincepe spectacolul. De la ora 2:30, ora Romaniei, avem primul meci, Miami Heat-Boston Celtics.

Let's get this party started!

HouRock
26th October 2010, 19:46
about time for this thread:D.....rockets joaca cu lakers

ar fi perfecta o victorie la inceputul sezonului impotriva echipei campioane,sa speram ca ring ceremony le va distrage nitel atentia de la jocul propriu-zis...sunt curios cum se misca yao in a real game si cat va putea influenta partida in cele 24 min pe care le va juca

Raptor
26th October 2010, 20:11
Ma astept sa-i bata Celtics la peste 15 puncte pe Heat...

urlacher9
26th October 2010, 21:10
Nu cred. Pe Celtics ii vad incepand sa joace cu adevarat de abia prin februarie. E o echipa batrana, plina de jucatori care nu mai au cheful ala nebun in sezonul regulat. Singura posibilitate ar fi ca Celtics sa isi doreasca mult sa joace la intensitate mare in acest meci pentru a demonstra lumii ca sunt peste Heat, ceea ce personal nu cred, dar probabil ca nici asta nu ii intereseaza acum.

Intangibil
26th October 2010, 21:35
Va fi un meci cel putin interesant. Va fi intereant de observat modul in care abordeaza Heat prima partida oficiala in "noul format". Personal, cred ca meciul va fi strans pe final, si, atunci cand va conta mai mult, Heat se vor pierde.

A.k.a
26th October 2010, 22:27
E transmis undeva meciul? Parca Digi Sport Plus transmiteau nu?

Raptor
26th October 2010, 22:39
NBA League Pass - e gratuit pana pe 1 noiembrie.

koko88
26th October 2010, 23:09
Ma astept sa-i bata Celtics la peste 15 puncte pe Heat...

inseamna ca nu te pricepi prea bine :rolleyes: nu are nicio importanta acest meci,nu spune mare lucru. cavs-boston primu meci anul trecut...boston a defilat,restul sezonului au jucat slab,iar in playoffs indraznesc sa spun ca au fost cea mai buna echipa din intreg nba-ul,chiar daca lakers au luat inelele

Kobe24
26th October 2010, 23:59
inseamna ca nu te pricepi prea bine :rolleyes: nu are nicio importanta acest meci,nu spune mare lucru. cavs-boston primu meci anul trecut...boston a defilat,restul sezonului au jucat slab,iar in playoffs indraznesc sa spun ca au fost cea mai buna echipa din intreg nba-ul,chiar daca lakers au luat inelele

au fost cei mai buni dar nu au luat titlul. interesant:rolleyes:

chestia asta n-am mai auzit-o/vazut-o pana acum.

neaorin
27th October 2010, 00:03
Hai Cleveland! 30 de victorii ne asteapta :P

Eu as fi mers pe Heat in noaptea asta daca Wade n-ar fi ratat tot presezonul. Au vreun meci amical sau oficial in formula de baza? Celtics la vreo 6-7 puncte.

Bogeyman
27th October 2010, 00:12
Hai Cleveland! 30 de victorii ne asteapta :P


incearca sa-l convingi si pe koko

caseta
27th October 2010, 02:04
inseamna ca nu te pricepi prea bine :rolleyes: nu are nicio importanta acest meci,nu spune mare lucru. cavs-boston primu meci anul trecut...boston a defilat,restul sezonului au jucat slab,iar in playoffs indraznesc sa spun ca au fost cea mai buna echipa din intreg nba-ul,chiar daca lakers au luat inelele

stai asa ca el n-a zis nimic de cine va fi mai bun in playoffs sau in sezon, a zis doar de meciul asta. nici macar n-a zis ca meciul inseamna/spune ceva ... a zis doar ca se asteapta ca celtics sa cistige la 15p. ceea ce tinind cont ca se joaca in boston si ca heat nu au avut un pre-season cu toti jucatorii, e foarte posibil.

in plus orice s-ar zice de celtics ca nu dau importanta sezonului, oricit sictir ar avea in ei, meciul asta conteaza din muuuuuuulte puncte de vedere:

- heat au avut parte de hype enorm in vara, asa ca sigur boston ar fi incintati sa le dea peste bot. e vorba de pride.

- shaq has his beef with miami (well, he has beef with almost everybody these days)

- celtics vor vrea sigur sa trimita un mesaj, indiferent de declaratiile oficiale.

telespectatorul
27th October 2010, 02:20
Sictirul, sau mai bine spus lipsa acestuia in tabara verzilor o putem afla chiar de la Doc:
“Let’s just be honest,” Celtics coach Doc Rivers said. “Everybody is excited about it. Our guys try to downplay it until you walk through the locker room and you can hear them talking about it. And the film is on all day watching Miami.”

Edit: Daca stiti vreun forum mare din SUA specializat pe NBA, raman recunoscator. Ceva in genul footballsfuture.com pentru NFL. Multumesc.

LE: si daca doriti sa vedeti la claritate foarte buna meciul Celtics-Heat: http://veetle.com/index.php/channel/view#4cc652988f0e6

thekobe
27th October 2010, 02:35
Edit: Daca stiti vreun forum mare din SUA specializat pe NBA, raman recunoscator. Ceva in genul footballsfuture.com pentru NFL. Multumesc.
http://forums.realgm.com/boards/viewforum.php?f=243

telespectatorul
27th October 2010, 02:47
Multumesc.

Jaymz
27th October 2010, 03:03
ok, first impressions: Wade se vede clar, e team leaderul. he looks like one, he plays like one. Heat needs a piece'o'Rondo like hell ! and a defender pentru Shaq, DH, etc (Anthony pare sa nu fie (inca) ceea ce are Heat nevoie) .. as fi zis inaintea meciului ca offensively speaking nu ar trebui sa fie nicio problema insa in Q1 vad mai multe (sper ca e doar din cauza inceputului de sezon). parerea mea ? no title for Heat. not yet :no:

caseta
27th October 2010, 03:16
ok, first impressions: Wade se vede clar, e team leaderul. he looks like one, he plays like one. Heat needs a piece'o'Rondo like hell ! and a defender pentru Shaq, DH, etc (Anthony pare sa nu fie (inca) ceea ce are Heat nevoie) .. as fi zis inaintea meciului ca offensively speaking nu ar trebui sa fie nicio problema insa in Q1 vad mai multe (sper ca e doar din cauza inceputului de sezon). parerea mea ? no title for Heat. not yet :no:

no one won the title in october/november :D

MikePort
27th October 2010, 03:36
Bosh-Wade-Lebron 5-26 FG pana acum

caseta
27th October 2010, 03:56
Bosh-Wade-Lebron 5-26 FG pana acum

si fo 13-14 TO.
ouch.

lebron e decent la FG, cu vreo 4 din 6. wade si bosh in schimb au fost muci.

MikePort
27th October 2010, 04:27
Fault ofensiv la Lebron. Sper sa nu inceapa arbitrii sa traga cu Heat.

Jaymz
27th October 2010, 04:34
'opa ! down to 6 :)

Mike^
27th October 2010, 04:35
LeBron wuz hot...Honestly can't imagine cum va fi echipa lui Miami daca nu vor rata open shots, daca Wade si Bosh nu vor juca...well, cum au jucat azi...Tinand cont ca Boston are cam cea mai buna aparare...Can't wait to see this team working at it's full potential :D

milanezu
27th October 2010, 04:36
oricum wade ce naiba face?
absolut de nerecunoscut.
de bosh nu ma mir.
nu e chiar asa mare star ca wade si james.

MikePort
27th October 2010, 04:39
oricum wade ce naiba face?
absolut de nerecunoscut.
de bosh nu ma mir.
nu e chiar asa mare star ca wade si james.


Nu-l subestima pe Bosh. E un jucator de 20/10 in echipa asta.

Wade nu a jucat aproape deloc in presezon.

caseta
27th October 2010, 04:48
LeBron wuz hot...Honestly can't imagine cum va fi echipa lui Miami daca nu vor rata open shots, daca Wade si Bosh nu vor juca...well, cum au jucat azi...Tinand cont ca Boston are cam cea mai buna aparare...Can't wait to see this team working at it's full potential :D

yeap, cu niste fine (and not so fine) tuning, they'll be beasting the nba
:D

azi au fost complet rupti. enorm de multe misses, o circa de open shots, turnovers.

in mod normal ar trebui sa fie complet diferiti dupa 10-20 games

Jaymz
27th October 2010, 05:07
'opa ! da wade's awaken and started to byte like he likes at the end

...

nah, it just seemed so for a second

neaorin
27th October 2010, 08:42
http://hangtime.blogs.nba.com/2010/10/26/tv-heat-spotlight-soothes-bosh/


“Really, it’s all about being on TV, at the end of the day,” Bosh said :(

caseta
27th October 2010, 13:05
http://hangtime.blogs.nba.com/2010/10/26/tv-heat-spotlight-soothes-bosh/

nigga puh-lease.

just another hater. sunt curios de context, ca citatele scoase din context pot fi usor interpretate aiurea. cred ca ce a zis bosh a fost ca recunoasterea valorii (de catre publicul larg, nu de catre nba junkies) vine DOAR daca apari la tv. si are dreptate 100%.

see: http://en.wikipedia.org/wiki/If_a_tree_falls_in_a_forest

Raptor
27th October 2010, 13:12
Exact ce ziceam. Au fost sparti rau Miami la inceput... daca nu incepea LeBron sa o ia pe cont propriu Miami sa joace cu high pick and rolls era rupere la +15 asa cum am zis.

Sa-i subestimezi pe Celtics mi se pare sinucidere... chiar nu pricep cum poti sa faci asa ceva (nu ma refer la nimeni aici ci asa, in general). Cred ca Boston e cea mai buna echipa din NBA la nivel de talent si experienta, pe 2 fiind Lakers si pe 3 Orlando. Apoi vine Miami.

Wade, accidentat sau nu, n-a fost sub nicio forma lider, ci LeBrick. Iar Bosh a fost invizibil. In half court offense Heat arata rau rau in momentu de fata. Daca vor reusi sa-si faca half court offense, cu fast-breakul de care sunt capabili, atunci da, au sanse sa faca ceva in playoffs. Altfel... I don't think so.

neaorin
27th October 2010, 13:40
nigga puh-lease.

just another hater. sunt curios de context, ca citatele scoase din context pot fi usor interpretate aiurea. cred ca ce a zis bosh a fost ca recunoasterea valorii (de catre publicul larg, nu de catre nba junkies) vine DOAR daca apari la tv. si are dreptate 100%.

see: http://en.wikipedia.org/wiki/If_a_tree_falls_in_a_forest

teorema T. televiziunile tind sa arate mai mult echipele bune decat cele slabe, indiferent in ce market joaca (chiar si in padure)
observatia O. Raptors n-au prea aparut la TV in ultimii ani (dar apareau destul in anii de "glorie" ai lui Vince Carter)

din T si O rezulta... :rolleyes: QED

Irimus
27th October 2010, 14:08
Ce ciudat arata Miami

+3 superstaruri
-no inside presence(bosh e sf in a pf body)
-no shooters
-no bench
-nici o idee de joc(doar isolationuri-e drept ca au 2 din primii 3 jucatori din liga la asa ceva, dar nu castigi titluri doar cu asa ceva)

Stiu ca e doar primul meci al sezonului, si probabil nervosi fiind, ii vor rupe pe Phila diseara, dar in momentul acesta nu au nici o sansa cu Lakers,Boston si chiar Orlando imo.

Intangibil
27th October 2010, 15:37
Rockets @ Lakers 110-112

Fisher a reusit game-winning shots toata cariera, dar are o varsta si a venit momentul sa fie inlocuit. Lakers il transfera pe Blake, care in primul sau meci oficial reuseste fix o "lovitura Fisher" si castiga meciul pentru Lakers.

telespectatorul
27th October 2010, 15:48
Imi place si de Wade si de James foarte mult, insa nu in aceeasi echipa. Insa daca aseara LeBron s-a ambitionat si aproape a redus diferenta de unul singur, cum ar fi fost daca Bosh si Wade nu ratau atat? Astept meciul de la 76ers. Teoretic ar trebui sa fie o victorie cam la 9-10 puncte.

obye
27th October 2010, 16:00
Damn , e HOT thread-ul. The season just started ! Si RELAX cu HEAT , Bostonul are chemestry , HEAT INCA nu ! "Inca" e cuvantul cheie !

Nan
27th October 2010, 16:47
Ce ciudat arata Miami

+3 superstaruri
-no inside presence(bosh e sf in a pf body)
-no shooters
-no bench
-nici o idee de joc(doar isolationuri-e drept ca au 2 din primii 3 jucatori din liga la asa ceva, dar nu castigi titluri doar cu asa ceva)

Stiu ca e doar primul meci al sezonului, si probabil nervosi fiind, ii vor rupe pe Phila diseara, dar in momentul acesta nu au nici o sansa cu Lakers,Boston si chiar Orlando imo.

Nu stiu daca nu au shooteri . Jones , House si Miller sunt destuli de buni la asta . Poate s-a vazut lipsa lui Miller aseara dar au si ratat multe aruncari care ar fi intrat in mod normal .

Nici o idee de joc in half court . Ei vor sa joace mult fastbreak , chestie care n-a mers chiar foarte bine aseara dar care ar trebui sa mearga . Dar half court sunt de acord , nici o idee de joc . Au mult de lucru aici .

Problema cea mai mare pentru ei mi se pare la pivoti .

caseta
27th October 2010, 16:56
Ce ciudat arata Miami

+3 superstaruri
-no inside presence(bosh e sf in a pf body)
-no shooters
-no bench
-nici o idee de joc(doar isolationuri-e drept ca au 2 din primii 3 jucatori din liga la asa ceva, dar nu castigi titluri doar cu asa ceva)

Stiu ca e doar primul meci al sezonului, si probabil nervosi fiind, ii vor rupe pe Phila diseara, dar in momentul acesta nu au nici o sansa cu Lakers,Boston si chiar Orlando imo.

observatiile mele despre heat:

- degringolada in defensiva. rotatiile erau varza, mai ales in q1 si q2. ajungeau 2-3 de la heat sa sara pe unul de la celtics, si ramineau constant celtics liberi la 3p

- ofensiva praf. turnovers cacalau, mai ales big 3

- nu au avut chemistry in ofensiva, ca urmare au revenit la ce stiu sa faca: iso

cu toate astea, desi au jucat ORIBIL, mai ales in prima jumatate, aproape ca i-au batut pe celtics in boston. de asta nu-s ingrijorat deloc (insa m-a dezamagit jocul pt ca a fost urit, deloc spectaculos si foarte sloppy). as fi fost ingrijorat daca jucau bine, daca pareau aproape de potentialul max si tot pierdeau.

shooters au (house, james jones uneori, miller - care insa deocamdata e lovit).

bench vor avea. in mod normal chlamers (lovit) ar trebui sa fie titular, cu arroyo pe banca. arroyo nu are range de la 3p, e slab in D (l-a halit rondo aseara), in schimb are playmaking skills si mid-range J, ceea ce-l face nepotrivit ca starter, dar f bun ca back-up. aseara a ezitat de nu stiu cite ori sa take the open 3 point shot. arroyo + miller + haslem + Z (care a fost decent aseara) nu e o banca rea. mai ales ca la ei nu va fi moment cind sa nu aiba macar unul din wade/lebron/bosh pe teren.

eu zic ca daca dezvolta chemistry (which they should, cause it can't be much worse than last night), they'll be beasting the nba.

koko88
27th October 2010, 17:53
nu prea existe motive de bucurie dupa meciul de aseara pt miami.

nu e posibil sa dai 30 puncte in 24 minute,chiar daca joci pentru prima oara la ce jucatori sunt acolo.prima repriza a fost ingrozitoare ofensiv,a fost nevoit lebron sa joace doar el in repriza a doua pentru a reduce diferenta.cum a iesit el in q4 cu 8 minute ramase cum s-a marit diferenta la 7-10puncte iar cand a intrat lucrurile au inceput sa mearga.poate sunt eu subiectiv

singura chestie buna mi se pare ca desi au fos atatea turnovers ,dwade si bosh au jucat asa slab + atata abrambureala in defensiva se putea castiga meciul asta.


astept cu nerabdare primul meci acasa cu orlando pentru a vedea cum se descurca bosh cu howard,ca banuiesc ca el o sa se apere la el,cel putin asa a facut sezonul trecut cand era la toronto.un lucru e sigur: mai e mult pana departe pt miami ;)





o chestie tare: aseara a jucat si campioana si nimeni nu a zis nimic despre meciul lor :)

cristane
27th October 2010, 18:12
cu toate astea, desi au jucat ORIBIL, mai ales in prima jumatate, aproape ca i-au batut pe celtics in boston.

Asta e si parerea mea. Daca jucind asa prost au fost la un pas sa bata o echipa foarte buna si cu chemistry bun, din decembrie incolo nu prea vad multe echipe batind pe Heat. Pina una alta, ma mai bucur si eu cit pot de infringerile lor, in curind o sa am tot mai rar ocazia :D

cristi8
27th October 2010, 20:03
In seara asta-Bulls @ Thunder :cheer:

Raptor
27th October 2010, 21:22
Boston are cea mai buna aparare, mai ales pick and roll defense. Daca te apuci sa joci cu ei in half-court... well... good luck with that. Boston a fost cea mai buna aparare in playoffs sezonu' trecut (pentru ca statistic vorbind, in regular season a fost Charlotte cea mai buna aparare dar si in playoffs mi s-au parut formidabili defensiv vs. Orlando... courtesy of Larry Brown I suppose). D-asta s-au si chinuit mult Orlando cu ei (desi meciurile au fost foarte foarte stranse... Orlando au facut multe greseli si cam asta a fost treaba). Pierce a jucat extraordinar de la mid-range (si in general de oriunde) vs. Orlando. Dadea cos dupa cos cu mana in fatza, indiferent cine se apara la el. Iar Stan Van Gundy nu dubleaza aproape niciodata, in timp ce Rivers nu a dublat niciodata la Dwight (care poate fi aparat single-coverage). Daca as fi antrenorul echipei ce joaca vs. Orlando n-as dubla niciodata la Dwight. Mai bine imi da el 30 decat sa dea restul echipei de la 3 80 (si nu, asta nu e un voltaj trifazic sau ceva).

Ma rog... eu astept meciul de joi vs. Wizards al lu Orlando :D

E interesant ca pe un poll de pe ESPN.com (LeBron and Kobe asslickers as a side note) Orlando are 4% sanse sa castige titlul (asa s-a votat). Oklahoma are 7% sanse. Cred ca asta spune multe despre publicul mancator de mingi de basket din America.

YodaRo
27th October 2010, 21:27
hmm Miami se apropiase down to 3, 1 min to go...daca erau mai atenti puteau castiga, sala cam amutise. Probabil nr infrangerilor pe sezon o sa fie intr-un single digit...
Miami au nevoie de un pg mai bun, dar oricum in afara de cei 3 au destule piese sa ii ajute ca sa castige titlul.

Boston e totusi o echipa cu chemistry, echipa de veterani. Cred ca asta o sa fie finala Boston - Miami.

ce poate sa mai spere orlando? cred ca alea 4% sunt cam multe...

Raptor
27th October 2010, 22:06
Boston are o regula: jucam bine si pierdem in sfertul 4. Asta in regular season. Cel putin au jucat dupa regula asta anul trecut.


ce poate sa mai spere orlando? cred ca alea 4% sunt cam multe...

Cred ca asta spune multe despre cunostintele tale...

YodaRo
27th October 2010, 22:17
probabil ca aia 4% sunt toti fani orlando...

Raptor
27th October 2010, 22:19
Foarte posibil. E posibil ca ceilalti 96% sa fie retardati.

T-Mac89
27th October 2010, 23:15
Ma rog... eu astept meciul de joi vs. Wizards al lu Orlando :D


Nu ești singurul.

Nu-l mai lua în serios pe Yoda , a făcut public acum ceva vreme faptul că nu-i înghite pe cei din Orlando , ce ai vrea să zică ?

Să lăsam evoluția echipelor să vorbească , vom vedea pe parcurs ce șanse are fiecare la titlu , cine confirmă , cine-i bust și cine-i MVP.

Raptor
27th October 2010, 23:56
Eu nu faceam altceva decat sa exprim niste posibilitati, la fel ca si el.

YodaRo
28th October 2010, 00:26
pai eu in locul tau le-as face o scrisoare alora de la espn, asa ca esti moderator OLS...le-as spune ca aia de n-au votat mai mult de 4% cu orlando sunt retarzi.
Ah stai asa ca si-a revenit Vince...mda cred ca ai dreptate.

Mike^
28th October 2010, 03:58
Now this is much better...And again with Bosh playing like crap...:D But gotta give props to James Jones...Cand era la Indiana radeam de el, era printre cei mai slabi, acuma are 6 din 7 de la 3 puncte...Factor decisiv IMO...

Congrats to Stackhouse for his first 2 points in Miami's jersey :P

Jaymz
28th October 2010, 04:17
intotdeauna am zis ca jvg e o jigodie moroniala. adica "rose is doing a bad job on westbrook" ? cand rose are 20p la half time si a stat pe banca 8-9 minute ? wasn't it the other way around (westbrook doing a bad job on rose) ? wtf is wrong with this guy :headbang:

thekobe
28th October 2010, 05:41
Probabil nr infrangerilor pe sezon o sa fie intr-un single digit...

nu

urlacher9
28th October 2010, 05:54
Pentru Bulls startul pare a fi unul dificil. Pana revine Boozer nu vad cine ar putea decide meciurile pe final, cu exceptia lui Rose bineinteles. Apararea a aratat groaznic, 50 de libere pentru OKC:groggy:

HouRock
28th October 2010, 06:15
Boston e totusi o echipa cu chemistry, echipa de veterani. Cred ca asta o sa fie finala Boston - Miami.




finala estului banuiesc ca te refereai:rolleyes:

cat despre single digits defeats nu cred ca o sa aiba pana la all-star break daramite pana la finalul sezonului

Raptor
28th October 2010, 11:23
pai eu in locul tau le-as face o scrisoare alora de la espn, asa ca esti moderator OLS...le-as spune ca aia de n-au votat mai mult de 4% cu orlando sunt retarzi.
Ah stai asa ca si-a revenit Vince...mda cred ca ai dreptate.

Am zis eu ca sunt retardati? Departe de mine asa ceva. Am zis ca "exista posibilitatea sa fie".;)

Irimus
28th October 2010, 14:35
hopa

http://www.youtube.com/watch?v=gaEe6oO1ViY

Raptor
28th October 2010, 17:41
A fost pasi da' merge

caseta
28th October 2010, 19:08
hopa

http://www.youtube.com/watch?v=gaEe6oO1ViY

2 chestii:

1. i-a rupt gleznele o laie. titlu bombastic, de tabloid, sa atraga tugulanii.
daca-l punea in cur, mai era ceva. si oricum si aia se intimpla.
la fel cum un shot blocker gets dunked-on a few times, pe cind un pussy care se trage la o parte poate sa scape o cariera intreaga de "in your face dunks".

2. imi aduce aminte de:

y3X274lz3wY

ar fi bine pt turner sa fie diferenta dintre el si wade cit diferenta dintre iverson si jordan, ca deocamdata e mai mare.

neaorin
28th October 2010, 23:22
N-am vazut meciul dar 16-7-4 in 30 de minute mi se pare un start foarte promitator, si contra lui Wade / LeBron. Acum nu stiu cate din astea au venit inainte de garbage time.

Irimus
29th October 2010, 01:00
2 chestii:

1. i-a rupt gleznele o laie. titlu bombastic, de tabloid, sa atraga tugulanii.
daca-l punea in cur, mai era ceva. si oricum si aia se intimpla.
la fel cum un shot blocker gets dunked-on a few times, pe cind un pussy care se trage la o parte poate sa scape o cariera intreaga de "in your face dunks".

2. imi aduce aminte de:

y3X274lz3wY

ar fi bine pt turner sa fie diferenta dintre el si wade cit diferenta dintre iverson si jordan, ca deocamdata e mai mare.

Lol,pai stai am zis eu ceva de Turner?Am postat o faza misto.Atata tot.Si da, daca ar ajunge sa fie pe langa Wade ca Iverson in his prime pe langa Jordan, ar fi excelent.Un Brandon Roy poate, intr-o buna zi ar fi excelent.Oricum, daca ai vazut meciul pana la capat si esti obiectiv(si deobicei cand e vb de jucatori care nu sunt pe lista ta neagra, esti) cred ca ai remarcat ca se poate zice linistit ca Turner nu e bust. 16/7/4 off the bench la debut dupa ce s-a aparat la Wade e foarte bine.Acuma sigur, ca Cousins poate sa devina un superstar(gen Bosh) si sa aiba mai mare impact fata de un Turner sa zicem de 19/6/4 aia e altceva, dar nimeni nu reproezeaza pickurile astea..asa cum nimeni nu o sa le zica nimic lui Denver ca l-au luat pe Melo inaintea lui Wade.E safe sa spui ca Wade a ajuns un pic mai bun dar si Carmelo e un star deci nu e nici o problema.

caseta
29th October 2010, 01:11
sincer, am adormit inainte sa se termine meciul :D si n-am fost aware de stats-urile lui turner. evident ca-s excelente pt primul meci, mai ales ca n-a fost totusi impotriva lui warriors. nu pot sa zic ca l-am remarcat mult in prima jumatate si, la fel ca neaorin, nu stiu cit din ele au venit in garbage time (care a fost aproape un sfert, IIRC). oricum nu e rau. si oricum eu n-am zis ca o sa fie bust. ca si anul trecut, nici anul asta nu stiu NIMIC de rookies.


JT7zEmR8m2g

snake charmer (kobe/lakers), the illusionist (magic) and the green gang (celtics). me gusta.

"his majesty is in good hands"
:lol:

now this, my friend, is gonna be fun


speaking of the green gang, era in power puff girls un green gang:

http://cdn.static.ovimg.com/episode/186347.jpg

and i think i know which one is shaq :happy

T-Mac89
29th October 2010, 04:30
58-34 @ half. Magic leading the way. :D

urlacher9
29th October 2010, 06:41
and i think i know which one is shaq :happy

Ala mic din stanga e Nate for sure :D

Raptor
29th October 2010, 12:16
Cred ca aia 4% erau nebuni...

As comenta mai mult despre meci da' nu cred ca am cu cine.

T-Mac89
29th October 2010, 13:01
Cred ca aia 4% erau nebuni...

As comenta mai mult despre meci da' nu cred ca am cu cine.

Cu mine ?

Ce mi-a plăcut , foarte pe scurt :

- Atitudinea ;
- Determinarea ;
- VC ;
- Organizarea în apărare ;
- Ball movement-ul ;
- Jocul echipei , în sine ;

Ce nu mi-a plăcut :

- TOs prea multe ;
- Momentele de dezorganizare în joc ;
- Foul shooting-ul lui Howard ;

Per total , Magic a jucat excelent - exceptând TOs. Totuși , să ținem seamă și de adversarul slab ... vedem diseară cu Miami cum stă treaba.

Raptor
29th October 2010, 13:20
Bine, dau copy paste din ce am scris pe OPP (Orlando Pinstriped Post):

A few observations:

Positive stuff:

1) Vince – looked like a hall of fame scorer out there. Whenever he had the ball I just knew something good is going to happen (until he kind of started to shoot drifters etc for the sake of the old days). If you look at Vince you can just “see” the immense talent difference between him and pretty much anybody on the floor.

2) Defense – I thought our defense was fantastic in the half court. I watched the defensive rotations, pick and roll defense etc and it was just great. But these are old news for Magic fans, we kind of start to take all these for granted but the effort was there and with effort and smarts it comes great defense. That was present tonight.

3) Rashard – Much more assertive off the dribble. I absolutely loved what he did tonight, fought for offensive rebounds, dribbled around (I guess when he was playing SF). He seems much more natural at SF.

4) Ryan Anderson – Looked much better and into the team concept than Bass. Dribble penetrated. His shot was off but I liked the effort and his rebounding.

5) Duhon – He seems to have good chemistry with Gortat… they look like made for each other in the pick and roll, Duhon just seems to read Gortat’s ideas very good in that situation.

6) Pietrus penetrating.

Negative:

1) Bass – Looked lost on both the offensive and defensive ends. And that’s unfortunate since I like the guy (as a person) but he just isn’t made for this team. And I know it’s just one game, but I think this won’t change too much over time (neither on the + or the – spectrum). At one point when he and Anderson were on the floor, he actually collided with Anderson and knocked him over on defense (wtf?).

2) Duhon in the first period – looked lost both defensively and offensively.

3) Turnover problems – while getting the ball inside. Nothing “very bad” but still present.

4) Pietrus shooting contested fadeaways.

Overall, a great game to begin the season.

PS. Did you guys see the moment when Dwight made ~10 pushups for Vince when he was replaced by Gortat? On the sidelines. He lost a bet or something… (am si raspunsu la asta... l-a dat Dwight in interviul de dupa meci - pentru alea 10 libere ratate)

http://www.orlandopinstripedpost.com/2010/10/29/1781218/orlando-magic-112-washington-wizards-83

T-Mac89
29th October 2010, 14:26
1. Să sperăm că va continua în acest ritm. Mi-a plăcut foarte mult că a atacat coșul cu agresivitate , că și-a lăsat beard :D și că (parcă) a mai slăbit. Atacând coșul ajută ENORM , IMO la layups este în TOP5 cei mai buni din ligă.

Ah , one more thing. Dupa primul coș dat de Carter , mi-a plăcut privirea de warrior pe care a afișat-o. Asta poate spune multe ... poate ... I need to prove something ?

2. Defensiva este seară de seară top notch. Rotațiile au fost executate perfect (au fost și excepții , mai ales în Q4), defensiva fiind foarte activă. Așa cum spuneai și tu , asta nu reprezintă o noutate.

3. Pe Lewis probabil îl mustră conștiința că primește salariu de MVP și joacă la nivel de role player.
Nu l-am văzut atât de agresiv decât în playoffs , și atunci când era groasă rău pentru Magic. A părut motivat și în formă. Și , da , parcă se mișcă mai bine la SF. Sper doar să-l țină "toanele astea".

4. Anderson îmi place că dă dovadă de agilitate și quickness in the paint. Are ceva moves , nu-i rău puștiul. Plus că se folosește de acel quick spin move to the basket , up and under etc.

5. Cam ăsta este job-ul lui Duhon. Move the ball + find the open shooter + pick and roll and stuff like that , toate acestea adunate rezultând un raport favorabil assist/TO = WIN. Dpdv defensiv bate spre 0 , ofensiv este ~average , măcar puțin playmaking să aibe. Overpayd ? Absolutely.

6. Pietrus mereu a jucat agresiv și ... câteodata PREA agresiv. Sometimes he's driving the lane like a lunatic ! ... și rezultă off foul. :( Mi se pare sloppy , dezordonat în ofensivă , campion la offensive fouls și prea încrezător în forțele proprii câteodată.

Cât despre Bass ... el este un jucător cu un profil mai aparte în această echipă. Nu prea se "pupă" cu sistemul de joc (NO 3pt shooting , relativ slow) , dar îmi place că este agresiv (hustle) , se luptă pt. fiecare posesie și are un mid-range OK.
Adevărul este că el încă se acomodează cu sistemul de joc (mai ales în defensivă unde trebuie multă mișcare la rotații iar el pare cam static). Nu este foarte agil și nici foarte rapid , dar poate compensa când vine vorba de hustle plays , rebounding (mai ales off) și man-on-man defense (deși e scund , are prezență - big body).
Cu siguranță , poate ajuta echipa. Am încredere îl el și sper să-l folosească cât mai des SVG.

FUN FACT : Aseară tot rosterul lu' Magic in Q4 putea să plece la un bowling , pizza , movie ceva și să-i lase pe fani să joace în locul lor :D Și cu 0 puncte marcate în Q4 , tot ar fi bătut cu 90-83.
Deh , așa fac echipele astea , cu 4% șanse la titlu. Las' că poate mai crește și ajunge la 7% , ca Thunder :) .

T-Mac89
29th October 2010, 14:41
"He's ecstatic," Iverson's manager, Gary Moore, said by phone. "He's very excited, very happy the people in Turkey want him, the people in Turkey appreciate what he brings to the game, and he can't wait to get over there."

Damn , a ajuns să se bucure ca un câine de la dog pound când vine să se intereseze vreun posibil stăpân de el :D

Look mom , somebody wants me , yeeey , I'm famous. Cred că deja se gândește că va fi MVP :evil:

caseta
29th October 2010, 14:47
Duhon just seems to read Gortat’s ideas very well in that situation.

FTFY
:D

altfel era normal ca magic sa-i rupa in doua pe wiz. magic sunt championship contenders si majoritatea au fost impreuna 3-4 ani cu acelasi coach, deci, spre deosebire de miami, se stiu, au deja chemistry, cel mult au nevoie de fine-tuning. wizards, pe de alta parte, sunt niste prafaleti. blatche ala e copilul retard al lui ricky davis. wall si mcgee ce au mai miscat, in rest ... brick fest 2010 iar in defensiva erau mai rataciti decit hansel si gretel.

revenind la magic, to state the obvious, sansele lor la titlu depind de carter, ceea ce nu e un lucru bun. daca juca anul trecut asa, cred ca aveau sanse mari. anul asta s-ar putea sa fie mai greu. de fapt, SIGUR va fi mai greu. pe linga boston si LA a aparut si miami, iar boston si LA au facut ceva upgrades. timing-ul de ***** al lui carter s-ar putea sa-i coste titlul, ba chiar mai rau, pina la urma sa-i coste chiar dwight, care s-ar putea sa plece daca inca 2-3 ani magic fall short.

ca sa nu mai zic ca lazy bitch ass carter s-a apucat sa joace tare fix in contract year. :headbang: :headbang:

neaorin
29th October 2010, 14:58
Vince e in contract year? Vrei sa insinuezi cumva ca Magic nu au de gand sa se foloseasca de team option - doar 18 milioane dolari - pentru a-si asigura serviciile lui si sezonul urmator? :rolleyes:

La modul serios insa, faptul ca Vince e in contract year e o veste cat se poate de buna pentru fanii lui Orlando.

Raptor
29th October 2010, 14:58
1. Să sperăm că va continua în acest ritm. Mi-a plăcut foarte mult că a atacat coșul cu agresivitate , că și-a lăsat beard și că (parcă) a mai slăbit. Atacând coșul ajută ENORM , IMO la layups este în TOP5 cei mai buni din ligă.

Ah , one more thing. Dupa primul coș dat de Carter , mi-a plăcut privirea de warrior pe care a afișat-o. Asta poate spune multe ... poate ... I need to prove something ?

Well, a facut ceea ce am zis intotdeauna ca ar trebui sa faca... leg strength. Si open shots practice. Oricum, Vince e genul de jucator care nu poate fi oprit 1 la 1. Nu e nimeni in stare sa-l opreasca 1 la 1 pentru ca e imprevizibil. Niciodata, de cand il stiu, nu a fost shut down the nimeni. Nici de Bowen, nici de Battier, nici de Artest, nimeni. Singurul in stare de asa ceva e el insusi prin deciziile pe care le ia. Vince ar putea sa marcheze 30 pe meci "lejer" daca chiar si-ar dori cu adevarat asta. Dar sa patrunzi de atatea ori e riscant (nu prea are sens sa dai 2 puncte si apoi sa stai pe bara 3 luni accidentat ca ai aterizat pe piciorul cuiva - asta nu ajuta echipa). Ma refer, evident, la meciuri in care nu e neaparat nevoie de asa ceva (gen blowouts, contra oponentilor slabi etc). Are logica si TREBUIE sa atace inelul in playoffs si vs. oponenti puternici. Bine, asta si faptul ca e lazy as heck (desi in ultimii ani cu Nets dar si cu Orlando a muncit destul de mult in aparare). Structura lui, talentul nativ (incredibilul talent nativ... cred ca e in top 3 in NBA la nivel de talent, poate chiar locul 1 (sincer si subiectiv eu chiar cred asta... n-am vazut pe nimeni sa faca ce poate el sa faca)) i-ar fi permis sa fie un super super jucator. Doar accidentarile din primii ani l-au stricat (si fizic dar si mental) si coechipierii de mana a doua (in general - cand a fost trade-ul la Nets a jucat in primii ani incredibil cand si Kidd juca incredibil - n-au avut insa inside presence)).

Sigur, e ceva relativ. La fel se poate spune si despre faulturile defensive - nu stiu daca iti convine sa ia Dwight 2 faulturi doar ca sa salveze 2 dunkuri si sa-l trimita pe X la libere, pentru ca apoi Dwight sa stea pe bara 10 minute si sa faca aia 12-2 run sau ceva. You gotta be smart.

Vince a lucrat destul in presezon, din ceea ce a spus si John Denton, si-a crescut detenta de pe loc de la 72 la 78 de cm... a scazut ca bodyfat 4% (era skinny-fat anu' trecut si arata oribil si se misca oribil)... can you say "contract year"? :D


2. Defensiva este seară de seară top notch. Rotațiile au fost executate perfect (au fost și excepții , mai ales în Q4), defensiva fiind foarte activă. Așa cum spuneai și tu , asta nu reprezintă o noutate.

Well, they take pride in that. E meritul lui SVG.


3. Pe Lewis probabil îl mustră conștiința că primește salariu de MVP și joacă la nivel de role player.
Nu l-am văzut atât de agresiv decât în playoffs , și atunci când era groasă rău pentru Magic. A părut motivat și în formă. Și , da , parcă se mișcă mai bine la SF. Sper doar să-l țină "toanele astea".

SF e pozitia "naturala" a lui Lewis. Are in general avantaj de inaltime vs. SF-ul advers si can take him in the post. Daca-l pui pe Ryan ca PF ai ce ai si cu Lewis (stretch 4). Deci ideal, daca as fi SVG, as juca Jameer - Vince - Lewis - Ryan - Dwight. Doar ca ai 2 SF pe banca pentru care minutele ramase sunt putine. Merge line-up-ul asta pe care l-am scris in anumite situatii (unde Lewis nu e o "liability" on defense vs. jucatori ca LeBum sau SF rapizi/bulky). Ca PF a fost in general doar spot-up shooter. Ca SF se pare ca se misca mult mai mult in ofensiva.

Intr-un lineup nebun, as face asa: Vince - Lewis - Anderson - Gortat - Dwight (6'6 6'10 6'10 7'0 6'11) in aparare ZONA. Vs. o echipa fara three point shooting de calitate (si poate chiar si cu una d-aia, sometimes), sa te intalnesti doar cu 7 footeri pe unde treci ar fi macel. Altii au zis ca ar fi prea lenti sa se apere bine. I'd take size over quickness any day of the week.


4. Anderson îmi place că dă dovadă de agilitate și quickness in the paint. Are ceva moves , nu-i rău puștiul. Plus că se folosește de acel quick spin move to the basket , up and under etc.

Anderson e mega bun ofensiv si foarte bun team defender. Problema lui e on-ball defense. Bass e invers: e bun on-ball defender dar foarte prost team defender. Nu intelege deloc rotatiile defensive de la Magic si intra/se impiedica/blocheaza proprii coechipieri in defensiva. Anderson e mai bun din toate punctele de vedere: basketball IQ, rebounding, three point shooting, height etc, mai putin mid-range game si strength.


5. Cam ăsta este job-ul lui Duhon. Move the ball + find the open shooter + pick and roll and stuff like that , toate acestea adunate rezultând un raport favorabil assist/TO = WIN. Dpdv defensiv bate spre 0 , ofensiv este ~average , măcar puțin playmaking să aibe. Overpayd ? Absolutely.

Duhon e bun jucator de pick and roll si good on-ball defender. O sa-i ia ceva timp sa inteleaga rotatiile defensive de la Magic, asta e alta treaba. Duhon e foarte bun ca si PG de backup, fiind poate cel mai prost starting PG din NBA sezonu trecut. Ca backup e bun insa si se potriveste cu jocul lui Magic. If anything, a fost luat ca defender, deci nu e 0 defensiv. Si Q-Rich tot ca defender a fost luat pentru bulky SFs (think LeAirball) avand in vedere ca are vreo 235 lbs.


6. Pietrus mereu a jucat agresiv și ... câteodata PREA agresiv. Sometimes he's driving the lane like a lunatic ! ... și rezultă off foul. Mi se pare sloppy , dezordonat în ofensivă , campion la offensive fouls și prea încrezător în forțele proprii câteodată.

Pietrus ma enerveaza rau. Nu da niciodata pase, arunca de la trei contested shots cu 2 oameni pe el, calca in out (DES)... ar putea fi atat de bun... dar pur si simplu zici ca e un om de pe strada pe care l-ai pus prima data sa joace basket. N-are nici un fel de idee de nimic ofensiv. Defensiv e bun on-ball defender...


Cât despre Bass ... el este un jucător cu un profil mai aparte în această echipă. Nu prea se "pupă" cu sistemul de joc (NO 3pt shooting , relativ slow) , dar îmi place că este agresiv (hustle) , se luptă pt. fiecare posesie și are un mid-range OK.
Adevărul este că el încă se acomodează cu sistemul de joc (mai ales în defensivă unde trebuie multă mișcare la rotații iar el pare cam static). Nu este foarte agil și nici foarte rapid , dar poate compensa când vine vorba de hustle plays , rebounding (mai ales off) și man-on-man defense (deși e scund , are prezență - big body).
Cu siguranță , poate ajuta echipa. Am încredere îl el și sper să-l folosească cât mai des SVG.

Eu sper sa-l uziteze cat mai putin SVG... daca Bass continua sa joace atat de prost pe cat a facut-o azi. Mereu mingea se opreste cand ajunge la el... sta in triple threat mult si apoi ori arunca ori da o pasa inapoi la 3 puncte undeva la un om care e marcat. Pur si simplu "he doesn't get it".

Sa vedem ce o sa fie azi vs. Miami. Daca Orlando limiteaza TOs (spre deosebire de azi noapte cand au avut o multime de turnovers si deci sanse de fast break)...

Pentru ca oricum strategia defensiva ca fast break defense a lu' SVG e sa lase doar un offensive rebounder (Dwight) in timp ce ceilalti 4 jucatori de la Orlando se retrag in aparare dupa o aruncare. Asta opreste in general sansele de fast break (la care Miami in mod sigur ar domina si ar avea un fg% foarte mare + faulturi obtinute).

T-Mac89
29th October 2010, 15:17
Eu sper sa-l uziteze cat mai putin SVG... daca Bass continua sa joace atat de prost pe cat a facut-o azi.

În preseason a avut și meciuri bune , eu zic că o să mai învețe cum stă treaba cu rotațiile.


Mereu mingea se opreste cand ajunge la el... sta in triple threat mult si apoi ori arunca ori da o pasa inapoi la 3 puncte undeva la un om care e marcat.

Am observat și eu chestia asta. Bine că are mid-range și mai iese din rahat câteodată.

Eu tot cred că poate mai mult , așa prefer să cred .. și aștept să văd progresele sperate :)

Magic în mod normal ar trebui să dea de pământ cu Heat. Deocamdată nu există noțiunea de team chemistry la Heat și ar trebui profitat de treaba asta. Heat-ul pe care-l așteaptă toți e posibil să-l vedeam de abia în playoffs.

Adusesei vba de Richardson. La început am fost sceptic și mi-a părut rău că a plecat Barnes.Adevărul este că , so far , Q-Rich pare un BIG upgrade. I like it :)

Raptor
29th October 2010, 15:21
Asa e. Barnes era scrappy da' n-avea sut. L-au lasat Celtics liber mereu in playoffs... isi permiteau sa faca asta si sa-l aglomereze pe Dwight in interior (mai ales cand nu era Perkins pe teren - din moment ce Perkins e cel mai bun aparator la Dwight din liga si n-au nevoie de double team cand e pe teren). Cu Q nu prea poti sa faci acelasi lucru.

Bine, Q era mega gras la Miami... de cand a ajuns acolo insa si s-a pregatit cu preparatorul din Miami a reusit sa slim down vreo 20-25 lbs si arata mult mai bine.

YodaRo
29th October 2010, 16:58
Meciurile adevarate incep in play-off si mai are timp miami sa isi faca chemistry. ca a batut pe Wiz nu e concludent...orlando cu cel mai bun center din NBA, Wiz cu cel mai "subtire". Si fara 2 starteri, Arenas si Howard. Si cu o echipa abia adunata fara experienta care a clacat psihic in Q1. Si in homecourtul din orlando, noua arena, cantec joc si voie buna...etc

orlando chiar cu HCA nu a trecut de boston anul trecut... o echipa de veterani care nu au probleme in a-l anihila pa d howard.. Care boston e si upgradat anul asta.
ca sa castige titlul. orlando trebuie sa treaca de cel putin 2 echipe dintre Miami, LA si Boston (in fct de cum se vor juca finalale) , ori asta nu prea e posibil. Nu ca ar fi imposibil...:D
bine ca au arena noua, o echipa cu chemistry...dar entuziasmul lor nu are substanta. Rivala Miami le poate sufla si titlul de divizie.
daca se bazeaza pe carter, pe care acum vreo 2 luni il vroiau in trade cu arenas...:)

Raptor
29th October 2010, 17:19
Well da, in mare parte ceea ce spui e real. Echipele care-l pot apara pe Dwight in single coverage au mari sanse sa bata pe Orlando. Problema e cand Orlando sunt mai buni in aparare decat sunt acele echipe. Daca Vince continua sa joace asa cum joaca acum, iar Dwight pune in aplicare macar o parte din ceea ce se presupune ca a invatat/repetat de la Hakeem si Malone...

In continuare e o chestiune de "daca". Se pot intampla multe pana atunci. Si cand zic multe ma refer la accidentari, technice, suspendari etc.

Cat despre zvonuri de trade - vor fi intotdeauna. Contractul lui Arenas si atitudinea lui nu cred ca sunt dorite in Orlando (mai ales daca Vince continua sa joace asa cum joaca acum, dupa cum am mai spus). Au fost zvonuri si despre CP3 si Melo, but they're just that - zvonuri.

Si nu, nu se bazeaza pe Carter. La fel cum nu se bazeaza pe Dwight. Basketul e un sport de echipa, indiferent cat de "clichee" ar suna.

MikePort
29th October 2010, 19:54
nba.com:
http://i2.cdn.turner.com/nba/nba/2010/news/features/steve_aschburner/10/29/race-to-mvp-first-week/hawks-sixers-526-t1c.jpg

Nu au putut gasi si ei o poza unde sa nu arate KD ca un retard? Funny anyway

Raptor
29th October 2010, 20:14
Pai nu arata asa de obicei? :D

Well anyway, sunt curios cine o sa joace mai mult vs Miami: Ryan Anderson sau Brandon Bass? Desi nu sunt tocmai un Bass fan (ca jucator, again, in sistemul lui Magic) - cred ca l-ar cam sparge pe Bosh in ofensiva.

koko88
30th October 2010, 00:17
Daca Vince continua sa joace asa cum joaca acum,


mai ales daca Vince continua sa joace asa cum joaca acum, dupa cum am mai spus\

omg :rolleyes: la mijlocul sezonul se plictiseste...iar in palyoffs...you know;)


inteleg ca esti fan vince dar totusi,urmaresti nba-ul de 1-2 ani?

Kobe24
30th October 2010, 04:05
ce idiot e lewis...2 pase total aiura..fara nicio logica. sau poate e speriat de meci...

dupa 1 meci si aproape o repriza...carter s-a rupt....

T-Mac89
30th October 2010, 04:35
Ce să mai ... în afară de Howard care arată much more polished , restul sunt cam pe lângă.

Deși e prematur , dacă nu bați pe Miami acum , când nu și-au format un team chemistry , atunci îți poți lua gândul de la realizările mari din playoffs.

Mike^
30th October 2010, 04:51
15 point lead dupa 3 three pointers, 2 by Wade si 1 by Lebron...When they're hot, they're hot :D


EDIT: Dayum, 14-0 in the 3rd quarter, 20 point lead...:D

milanezu
30th October 2010, 04:55
orlando who?
absolut patetic.

Kobe24
30th October 2010, 05:03
al 5-lea fault la howard a fost BS...

Mike^
30th October 2010, 05:09
Yeah the refs suck...The new rules about technical fouls sucks...But Miami is rocking this game...Joaca de parca ar fi in Playoff...

P.S.: Rondo rocked! 10 points, 10 rebounds, 24!!!!! assists...Damn...

Kobe24
30th October 2010, 05:15
Ce să mai ... în afară de Howard care arată much more polished , restul sunt cam pe lângă.

Deși e prematur , dacă nu bați pe Miami acum , când nu și-au format un team chemistry , atunci îți poți lua gândul de la realizările mari din playoffs.

nu e vorba de rezultat. pentru magic e back-to-back si pana la urma e doar un meci de sezon regulat. lakers au fost distrusi la nuggets anu trecut in noiembrie...si tot au luat titlul

ceea ce e nasol in schimb...si asta e motivu pentru care orlando sunt a4-a favorita...cu 5-10% sanse: lewis si carter.

trebuie sa se indeplineasca multe conditii ca ei sa castige titlul. sa se intample ceva cu heat pana in playoff(accidentari certuri etc...)...celtics sa nu fie sanatosi...iar lakers sa fie loviti sau sa fie scosi de cineva din vest(o surpriza gen '86)..
dar cu echipele astea 3 la 90-100% magic nu au nicio sansa.

sunt probabil cea mai buna echipa de sezon regulat ...cum erau suns in '05 si probabil ca vor fi pe 1 sau 2 in est(in functie de cum merge miami). dar cand vine vorba de meciuri importante lewis dispare...carter e lovit.

T-Mac89
30th October 2010, 05:25
cand vine vorba de meciuri importante lewis dispare...carter e lovit.

Din păcate , nu pot decât să-ți dau dreptate. Lewis ăla n-are coae și Carter degeaba e talentat dacă n-are atitudine.

Sper să fi văzut cel mai slab Q din tot sezonul pentru Magic.

Deși nu-mi place Melo , parcă acum m-aș fi bucurat să fie în rosterul lui Magic.

Btw , Duhon e patetic . Ca toată echipa în această seară.

PIETRUS GTFO !!!!!!!!!!!!!!!!!! Deja devine frustrant

Mike^
30th October 2010, 05:32
Bine a spus comentatorul...Magic nu are jucatori care sa isi creeze own shots...Poate doar Carter...Si cand ai 3 assists pana acuma fata de 18-20 ale lui Miami...Cum sa invingi? Plus ca s-a vazut diferenta clar in aparare...Miami au vrut sa demonstreze si au jucat cu intensitate...Din partea lor mi s-a parut ca si cand ar fi in Playoff...

milanezu
30th October 2010, 05:50
e clar howard se cara la vara.
nu merita sa mai ramana.

Kobe24
30th October 2010, 06:27
cum dracu s-a pus cosu ala a lui dragic nu stiu....

egoismu lui fisher e....pe contra atac cu kobe...se duce singur. specific...

Kobe24
30th October 2010, 07:07
lakers isi fac singuri meciul greu. stau si se uita la suns...cum arunca....

cat de patetic. sa te faca suns la recuperari ofensive.....

Kobe24
30th October 2010, 07:27
a cerut phil timeout si echipa si-a revenit...

blake e extraordinar...asa cum ne asteptam cu totii, sper sa ramana phil cu el pe teren si pe final. pe langa banca imbunatatita..lakers au si aruncare de 3(pana acuma)...spre deosebire de anu trecut.

sannicola
30th October 2010, 08:01
A career-high for Rondo cu cele 24 de assists din partida cu NYK :ok:.

Irimus
30th October 2010, 09:57
Spencer Hawes e cel mai slab jucator din istoria Nba-ului :)).Pe bune vorbind, e absolut horendous.

Raptor
30th October 2010, 12:50
In afara de Howard... nimeni nu a jucat bine la Magic. Nici nu ziceai ca sunt ei pe teren. Au iesit TOTAL din jocul lor... o multime de greseli. Si apararea lu' Heat a jucat mega mega intens. N-am chef sa scriu mai multe.

MikePort
30th October 2010, 16:43
Enervata treaba pe realgm. Odata la 2 zile moaca lui Melo pe prima pagina.

Bogeyman
30th October 2010, 16:48
Spencer Hawes e cel mai slab jucator din istoria Nba-ului :)).Pe bune vorbind, e absolut horendous.

si cand te gandesti ca l-am tinut keeper la fantasy :-s
aveam sperante ca va fi ceva de capu' lui...


ps: bucks sunt oribili. noile achizitii au stricat chemistry-ul de tot, mai ales gooden. e incredibil de slab in aparare.
Jennings arunca la fel, toata vara s-a distrat si a mintit ca lucra la jocul lui, lumea nu ii mai da mingea lui Bogut inside si Salmons parca fuge sa nu primeasca pase pe teren.

ma mai uit seara asta la meci. daca nu castiga renunt pana vad ca joaca cat d cat ca o echipa, am prea multe pe cap ca sa ma mai stresez pt o adunatura de milioane de dolari care parca au picioarele bagate in ciment.

Irimus
30th October 2010, 21:22
Tii minte cum se plangea Jennings ca nu a prins echipa USA pt ca nu are contract cu Nike :)), el aruncand 35% from the field,iar in echipa existand deja 4 pg's mai buni(Rose,Westbrook,Curry,Billups)?

caseta
31st October 2010, 01:35
din pacate nu am vazut meciul heat - magic. am vazut insa highlights.

dar din am vazut si din ce am citit, news of the heat's demise were greatly exagerated.

:D :D

cred ca a fost primul oop lebron 2 wade (in highlights). hopefully more to come.


ps: bucks sunt oribili. noile achizitii au stricat chemistry-ul de tot, mai ales gooden. e incredibil de slab in aparare.

cred ca ti s-a zis ca asta se va intimpla atunci cind tu te entuziasmasei de mutarile lui bucks asta vara.

Irimus
31st October 2010, 02:53
^El credea ca Maggete e un mare jucator cand de fapt a fost un looser intreaga sa cariera.Acelasi lucru si despre Gooden.Ca noroc(pt ei) ca Bucks au un antrenor f.f.f. bun(parerea mea) ca altfel nush daca ar prinde playoff-ul.Bogut, care e un jucator EXCELENT nu le poate face pe toate,mai ales in conditiile in care vine dupa o accidentare f. urata.

Jaymz
31st October 2010, 04:58
Rose ties career high. pacat ca a ratat ultimul FT. vestea buna e ca are 3p shots, in sfarsit ! :yeah:

Irimus
31st October 2010, 10:15
Inca nu a postat Maggot? :D

Bogeyman
31st October 2010, 11:13
^El credea ca Maggete e un mare jucator cand de fapt a fost un looser intreaga sa cariera.Acelasi lucru si despre Gooden.Ca noroc(pt ei) ca Bucks au un antrenor f.f.f. bun(parerea mea) ca altfel nush daca ar prinde playoff-ul.Bogut, care e un jucator EXCELENT nu le poate face pe toate,mai ales in conditiile in care vine dupa o accidentare f. urata.

Jesus, cand am zis ca Maggette e un mare jucator?...dar un loser ca el poate ajuta in situatia potrivita (Jamal Crawford) si Maggette va fi la fel pt Bucks. nu am zis niciodata ca e un mare jucator

si caseta, nu cred ca m-am entuziasmat prea tare de mutari, da, am fost fericit ca l-au adus pe Bad Porn pt ca stiam ca aduce ce a lipsit ehipei dar de Gooden in nici un caz nu am fost entuziasmat niciodata ba chiar nu mi-a placut deloc mutarea si nu-mi place nici acum, mai ales dupa meciul de astazi.
Bine ca s-a intors Luc.

singura mutare de care am fost entuziasmat a fost CDR pt ca a fot adus practic pt nimic.


TD a lui Jennings nu zice nimic daca nu continua sa joace asa macar in meciurile de acasa.

si aseara a fost primul meci in care au jucat defense. ma rog, tot mi-am pierdut increderea in ei, daca nu revin cu picioarele pe pamant (mai ales Ersan pt ca Gooden e cel mai eficient cand joaca 10 minute si face 4 faulturi) atunci 50 wins my ass.

Kobe24
31st October 2010, 12:51
pacat ca nu exista o statistica care sa arate cate secunde(minute) sta mingea in mana unui jucator. paul nu mai domina mingea ca inainte la hornets. pana acuma se vede in rezultate

Kobe24
1st November 2010, 00:00
chestia asta cu tehnicile...e :headbang:. i-au dat lui griffin tehnic pentru ca a ridicat mainile in sus...si ca a vorbit cu antrenoru(o fi zis ca e bad call).
vineri i-au dat lui lebron tehnic ca a alergat dupa un call. lui barnes i-au dat ca a facut 2 pasi spre arbitru si i-a dat mingea.

e ca in coreea de nord. am mai zis eu ca stern are ceva dintr-un dictator.

Irimus
1st November 2010, 01:09
nu cred ca mai tine mult asta cu tehnicele.in scurt timp se vor revolta jucatorii pt ca e penibil ce se intampla.

Raptor
1st November 2010, 07:59
Jucatorii? Nu m-ar mira sa se revolte omenirea.

Sa incerci sa transformi oameni in roboti nu e tocmai inteligent (dincolo de faptul ca e imposibil). Sa scoti emotia din joc nu e nici asta ceva inteligent.

Ar trebui sa bage aceleasi reguli la hockey. Sunt curios ce s-ar intampla.

Irimus
1st November 2010, 13:08
^l-ar bate pe arbitru :))

obye
1st November 2010, 14:25
Si ar primi 5 min penaly ! :)) in the box ! :))

Bogeyman
1st November 2010, 14:28
5?...nu 2?

obye
1st November 2010, 14:35
Depinde !
Match penalty (the player is ejected from the game and another player serves 5 minutes in addition to any other penalties imposed in the penalty box) for a player who starts fisticuffs.

Dar nu spun nimic regulile vis-a-vis de fighting a ref' !

obye
1st November 2010, 14:46
The Thunder is shooting 39.9 percent from the floor this season, which ranks 29th in the league, ahead of only the winless Los Angeles Clippers (36.8 percent).

Most of the Thunder's shooting woes have come from 3-point range, where it is misfiring at 20.8 percent, which ranks dead last in the league.

The Thunder shot 25 percent beyond the arc against Utah. All-Star forward Kevin Durant was 4 for 6, backup point guard Eric Maynor made his only attempt and everybody else went a combined 0 for 13.


Same F-ing problems ! UGHHHH ...
-Durant, who had a team-high 28 points, but shot 8 of 19 from the field and also had six turnovers.
"There's no panic at all," Brooks said. "It's the third game. There's a lot of basketball left."

WELL I HOPE SO !

Bogeyman
1st November 2010, 15:03
opposing centers against bogut

okafor: 0 points, 0/0 9 rebounds 4 pfs
darko: 2 points, 0/6 9 rebounds 5 blocks 4 pfs
mohammed: 3 points 1/4, 3 rebounds 1 block 3 pfs

now granted these aren’t exactly offensive powers but….

:p

caseta
1st November 2010, 19:29
am vazut o parte din utah - okc (pina am adormit ca un mos :happy) si sincer am fost dezamagit. teoretic era o echipa pe val, care ar fi trebuit sa poata sa le puna probleme lui lakers. acum insa cred ca anul trecut a fost o exceptie (ca anul spectaculos al lui hornets cind au prins WCF) si ca se vor plafona ca portland.

ofensiva lor e doar iso. nu joaca ca o echipa, si fara asta they won't be able to take the next step.
brooks a fost ok ca antrenor pina acum, dar s-ar putea sa fie timpul sa aduca unul mai bun daca vor sa ajunga o echipa de elita.
partea proasta e ca s-ar putea sa nu gaseasca acum un antrenor mai bun disponibil.

Irimus
1st November 2010, 23:03
^JVG pare genul care sa tina sub control si sa scoata maximul dintr-o echipa talentata.In schimb e prea defensiv si nush daca ar merge(durant, green si krstic fiind defenderi slabuti)

caseta
2nd November 2010, 02:46
^JVG pare genul care sa tina sub control si sa scoata maximul dintr-o echipa talentata.In schimb e prea defensiv si nush daca ar merge(durant, green si krstic fiind defenderi slabuti)

i blame jvg (cel putin partial) pt ruinarea lui rockets/mcgrady.

in primul rind perechea yao-mcgrady nu avea nici un viitor (real). unul e slow si avea nevoie de half court la greu, altul ar fi fost mult mai bine utilizat intr-un up-tempo style. jvg l-a facut pe mcgrady un spot-up shooter.

chiar daca i-a facut pe rockets o echipa defensiva excelenta, i-a ruinat dpdv ofensiv. jvg a fost practic un mike brown.

jvg NU e next-level coach-ul la care ma gindeam. svg in schimb ar fi.

KingMJames
2nd November 2010, 03:45
^JVG pare genul care sa tina sub control si sa scoata maximul dintr-o echipa talentata.In schimb e prea defensiv si nush daca ar merge(durant, green si krstic fiind defenderi slabuti)

Durant man-to-man e slabut, dar pe passing lanes imi place cum se descurca. Il ajuta bratele lungi si suficient de rapide. Desigur, nu e suficient asa ceva sa fii defender bun, dar decat deloc :P.

Kobe24
2nd November 2010, 03:45
ce meci face deng:D. inca 10 puncte si are un nou career high.....

Kobe24
2nd November 2010, 03:56
asik are sansa sa devina cel mai prost aruncator din istoria ligii daca o tine tot asa si nu exagerez deloc, cum o mai fac unii pe aici atunci cand apreciaza niste jucatori.
la mondiale a avut 37%(43 de aruncari....deci nu a fost vorba de un accident)...

Jaymz
2nd November 2010, 04:44
ce meci face deng :D. inca 10 puncte si are un nou career high.....

nu vreau sa urlu in gura mare "wow Bulls" insa primele 3 games arata un MARE progres in chemistry si se vede ca in vara asta rose+deng+noah au lucrat foarte mult. in game 1 rose 28-6-4 si noah 19reb, apoi in game 2 rose career high, si acum in game 3 deng career high ? :shocked: wtf ! si sa nu uit rose 16-13-5 si sa inteleg ca un prim triple double e pe cale sa apara in sfarsit ?

cristi8
2nd November 2010, 08:22
Daca nu ma insel,cele 13 assists reprezinta career high pentru Rose :D

obye
2nd November 2010, 09:30
Pe de alta parte imi pare rau si de Clippers :
1. Gordon pare a avea tot ce trebuie pentru leading scorer la Clipps
2. Griffin may be a rebounding Amare

IMO Kaman si Davis must be trade pieces for someone like ... lets say Anthony !
Iar in 2 ani max ar fi contenders !
Bledsoe , Aminu si D.Jordan look good !

Vis-a-vis de ce zice caseta de OKC . In mare parte are dreptate . Singurul lucru cu care nu sunt de acord este schimbarea lui Brooks ! They WILL be in the postseason !
Singura mare dilema este aceasi din sezonul trecut. Maturizarea lui Westbrook si Green in shot selection ! (mai ales Greeeeeen) si aparitia acestui Aldrich care trebuie sa fie a defensive machine !
More rebounds , more blocks , more defensive presence in the post ( eu nu il vad asa , mai ales ca este undersized , 6'10") ... So without giving away value you won`t get a real defensive C!

Dar timpul ne va raspunde la multe !
Go OKC !

Raptor
2nd November 2010, 14:00
Sigur vine si resemneaza Carmelo cu Clippers. A fost visul lui dintotdeauna.

obye
2nd November 2010, 14:32
Stiu ca el e chitit pe NY. (asa a fost si LBJ cu NY - NOT!!!)
Iar pe de alta parte daca as avea de ales intre NY si LAC , as alege LAC !

HouRock
2nd November 2010, 14:56
Iar pe de alta parte daca as avea de ales intre NY si LAC , as alege LAC !

:happy:happy

obye
2nd November 2010, 16:08
lets see :

B.Griffin is 21 - Amare is 27 .
E.Gordon is over is better than any SG of the Knicks
Exista Bledsoe (PG) bun , D.Jordan (C),Foye (G), Gomes(F) , Aminu (SF) - toti Role Players la aceasi valoare ca cei de la Knicks ! IMO
LA este a big market lafel ca si NY ! ( not as big but one of the biggest)
Think Melo in LA !

Pe Kaman si Davis nu i-am luat in calcul !

Adu un argument de ce nu ar trebui sa se duca la LAC si ar trebuii sa se duca la NY !
(fictiv vorbind)

Kobe24
2nd November 2010, 16:19
pentru ca sunt clippers:)

obye
2nd November 2010, 16:22
You all think so 90`s !
Si despre Knicks de ce ai o parere asa de buna ?

HouRock
2nd November 2010, 16:23
pentru ca sunt clippers:)

nuff' said:P

obye
2nd November 2010, 16:42
" Because i said so ! "
Proves Nothing !

HouRock
2nd November 2010, 17:16
no,because they are the fuckin' clippers..

sunt de o vreme in liga si nu stiu daca au double digits playoffs appearences...
ciuca batailor printre fani
they are cursed,mereu apar probleme(see griffin injury and many others)...uneori o dau si in bara(olowokandi anyone?) si cand lucrurile par bune in sfarsit vine baron out of shape si fara chef si se duce totul pe apa sambetei inca un sezon...
LA is Lakers' town,nu degeaba clippers joaca pe la 4(sau asa ceva) cand au meci in aceeasi zi cu lakers acasa si lakers joaca seara,in primetime
nu vine melo la clippers doar ca teoretic au cast mai bun,stai calm,esti naiv daca crezi asta

pe de alta parte,NY-ul insemana publicitate mai multa,bigger endorsments si sansa de a atrage jucatori prin FA(mai ales daca au un core melo + amare).....la clippers nu vine nici dracu(bine daca platesc in draci si overpay s-ar putea sa vine vreun baron de ex:D)

Bogeyman
2nd November 2010, 17:23
Clippers sunt oribili :)

btw, a vazut careva ce average are Bargnani la rebs? =))

Jaymz
2nd November 2010, 18:00
a vazut careva ce average are Bargnani la rebs? =))

3.0 :) insa Reggie Evans a avut 19 aseara si i'a "furat" astfel locul 1 lui Noah

HouRock
2nd November 2010, 18:12
cum plm sa ai 3 reb pe meci jucand C,fiind si 7 ft tall si jucand 34 mpg....is that even possible?

Jaymz
2nd November 2010, 18:19
34 mpg....is that even possible?

daca e MilesPerGallon, da :D

Raptor
2nd November 2010, 22:58
Orlando - New York se amana :D


World's most famous arena!

I guess Gortat was right in what he was saying...

(Gortat a zis ca New York stinks - in sensu ca orasu' pute).

Kobe24
3rd November 2010, 03:55
ce meci face wall... ii mai trebuie 1 stl pentru TD.

obye
3rd November 2010, 09:29
Da e foarte valoros ! Dar trebuie sa mai dea jos de pe el TO-urile alea !

Raptor
3rd November 2010, 16:13
Daca le da jos nu mai face quadrupledouble

thekobe
3rd November 2010, 18:09
john wall is the shit

obye
3rd November 2010, 18:57
Mie imi place , promite , dar pare pierdut cateodata in joc !
-agresivitate
-3pt/mid range shot
-get even more to the line
-fewer TOs

Raptor
3rd November 2010, 20:10
Pune-l pe Ion Perete intr-o echipa buna, eventual uptempo (D'Antoni like) and...

Irimus
3rd November 2010, 23:33
deci lui KG asta, chiar nu o sa-i face nimeni nimic?


Celtics forward Kevin Garnett took his trash-talking too far during Tuesday night's Boston-Detroit game, according to message posted on the Twitter account of Pistons forward Charlie Villanueva.

"KG called me a cancer patient, I'm pissed because, u know how many people died from cancer, and he's tossing it like it's a joke," said one message on Villanueva's account.

Villanueva suffers from alopecia universalis, a medical condition that results in hair loss. Garnett is known for his trash talk.

The Pistons confirmed that Villanueva posted the tweets but had no further comment.

"My comment to Charlie Villanueva was in fact 'You are cancerous to your team and our league,' " Garnett said

phyxius
4th November 2010, 00:30
eu zic sa-l execute...

caseta
4th November 2010, 00:33
cind eu ziceam ca e pink sock, nu glumeam.

din pacate kg e prea pussy ca sa se ia de unul care ar putea sa-i sparga moaca.
singurii de care s-a luat au fost jucatori mai mici decit el - atit la propriu cit si la figurat.

cred ca linga barkley si zo nici macar nu indraznea sa respire, cu atit mai putin sa talk trash.

iar acum in nba sunt prea putini (daca mai sunt) cum erau barkley si zo: fearless. artest e fearless, dar asta pt ca e retard.
singurul care-mi vine acum in minte cu atitudine din asta old-school ar fi stephen jackson. si poate horford. si knee-mart cred ca ar rupe podeaua cu el.
probabil si haslem. dude si really tough (la ultimii 2 m-am gindit in timp ce scriam ce e mai jos).

sunt destul de sigur ca de ex wade sau lebron sau kobe wouldn't back down, dar oricum kg nu s-ar lua niciodata de un superstar. nu s-ar lua nici de dwight, pt ca nu numai ca e superstar, dar e si mai mare decit el.

ca sa si-o fure kg ar fi nevoie de unul mic dar solid si bataios si care sa nu fie star. un role player care joaca 10 min pe meci si caruia i se pune pata pe pink sock si i-o serveste frumos.

come to think about it, kg ar merita sa se intilneasca cu coatele lui malone.
ar fi poetic justice ca un punk sa si-o fure de la un alt bully - sa i-o dea malone cum i-a dat-o lui david robinson de a zacut robinson 2 min pe parchet fara sa stie unde e sau cum il cheama.

http://www.makingpages.org/hoops/Malone.danger.html#robinson

Raptor
4th November 2010, 00:41
Fearless mai sunt Gerald Wallace (care a avut probleme cu un plaman de la o accidentare si a trebuit sa mearga cu autobuzul prin tara... nu avea voie cu avionul echipei din ratiuni de securitate corporala... (how about a lung explosion?)) si as zice - Nate Robinson. Poate si Dahntay Jones. Heck, I don't know.

Oricum, daca KG chiar a zis aia (si eu cred ca a zis) atunci... well, ce va asteptati sa scriu?

Mike^
4th November 2010, 03:18
Meh, the toughest SOB in NBA (well, he's not in NBA anymore) is Jamaal Tinsley...Who do you think taught Stephen Jackson and Ron Ron to be tough? That's why Indiana was badass back than...

And this is a fact, Tinsley was involved in gangs, shooting sprees...He would eff KG up :P

Post was meant to be ironic yet true...:D


Screw KG, only time i liked him was when he was in Minnesota and he was younger...



EDIT: Speaking of Malone, you forgot his Isiah Thomas elbow :D http://www.youtube.com/watch?v=6bM-Y4UoiAY

KingMJames
4th November 2010, 04:21
ca ziceati de k-mart si malone :D http://www.youtube.com/watch?v=RcV4gUiOiaw

caseta
4th November 2010, 04:56
EDIT: Speaking of Malone, you forgot his Isiah Thomas elbow :D http://www.youtube.com/watch?v=6bM-Y4UoiAY

nope, n-am uitat, ba chiar am vazut clipul cind cautam faza cu robinson, insa deja postasem destul.


ca ziceati de k-mart si malone :D http://www.youtube.com/watch?v=RcV4gUiOiaw

guess who nearly ripped malone's head off: kenyon martin. cum ziceam, unul dintre putinii care par really bad ass.


in other news:

1. dwight 18p, 16 reb, 8 blk in doar 23 min. :shocked: :shocked:
vs the wolves, but still.

milicic ZERO p.
nu stiu daca am mentionat, dar l-am vazut pe milicic in oct si e mai praf decit credeam. inclusiv la incalzire a ratat practic tot. si vorbesc de baby hooks de la 2-3m. in meci nu mai vorbesc ce praf e.


2. LOL @ BUCKS. au condus mai tot meciul si pe final s-au ***** pe ei. cel putin la o faza jennings n-a fost in stare sa dea o pasa sub inel unde erau 2 de la bucks liberi, iar bogut s-a speriat de big baby, cind putea lejer sa traga peste el.


3. garnett din nou jegos, a incercat sa-i arda lui bogut un cot. funny shit e ca chiar ma intrebam un pic mai devreme daca bogut l-ar arde pe garnett. i-a dat un antebrat, dar lejer.


4. jegosul de garnett si-a revenit dupa accidentarea la genunchi de acum 2 ani. se vede la cum se misca, e mult mai agil si exploziv fata de anul trecut.


5. hubie lost his mind: a zis ca in playoffs JO a jucat slab pt ca era aparat de dwight !!!! WTF ?!?! miami n-a trecut de boston, soooooo ..... yeah. a imbatrinit si el si mai incurca borcanele.


6. jennings si bogut trebuie sa invete sa nu fie friendly cu dusmanul. cica riles ii amenda pe ai lui daca ii ajutau pe adversari sa se ridice de jos. bogut si jennings ii ajuta pe celtics, celtics ii lasa pe jos si ii ignora.


7. fara rondo celtics ar fi rupti. toti joaca bine in defensiva si misca mingea in ofensiva, insa rondo le face o circa de ofensiva si le ofera great open shots.

caseta
4th November 2010, 05:01
bullshit call la over-the-back called on maggette. pur si simplu a sarit mai mult decit pierce.

speaking of pierce, ala e pregatit in orice moment sa se dea lovit. ar trebui sa-i dea un baston sau un walker ca nu face 2 pasi cu mingea fara sa aiba un spasm de zici ca-l tot impusca cineva. ugh.


am uitat o treaba, pe care a zis-o si hubie: delfino nu are ce cauta sa initieze pick&roll. ii faceau boston trap si tinea muuuuult prea mult mingea. nu era in stare sa ii dea drumul incit bucks sa profite de omul liber ramas cind celtics incercau sa-i faca capcana. si acum in OT le-a cam futut meciul lui bucks cu o pasa aiurea.

Kobe24
4th November 2010, 05:23
wow...lakers nu se apara deloc....iar kings ca de obicei joaca meciul vietii lor cand joaca cu lakers...:(

nu inteleg de lakers-kings e pe espn cand in aceeasi zi mai sunt nuggets-mavs si spurs-suns...

melo joaca foarte ok, chiar daca situatia lui e incerta(nu cum a facut carter).

bobcats chiar daca au castigat azi...se vede ca ii duc lipsa lui felton. nu stiu daca prind playoffu

clippers iar au inceput bine :lol:. sa vedem cat ii tine. e nasol pentru thunder daca ii bat clippers....

Kobe24
4th November 2010, 06:09
jefferson 3 de 3 din acelasi loc.

nu stiu ce i-au facut...dar anu asta joaca foarte bine...

obye
4th November 2010, 10:27
clippers iar au inceput bine :lol:. sa vedem cat ii tine. e nasol pentru thunder daca ii bat clippers....

CU FG de 37.8% si 3PT de 15.4% :headbang::headbang::headbang:

Anu trecut au jucat ca o echipa , defensive team , anu asta parca sunt cavs cu LeBron (KD) , KD are o carca de aruncari si un procentaj de plasture folosit ! Ca sa nu zic ca el colectioneaza TO ca pe surpizele Turbo !! :headbang:

SMH!

Nu stiu daca voi ati observat , dar Blake Griffin , shines in PTS si RBS , nu vad steals si blocks la el !

Boston , parca sunt revitalizati !
Garnet joaca de 20 - 10 dinnou , Pierce parca a intinerit cu 3 ani !
Acum Celtics se pot numi Rondo and the "three old amigos" (not big three).
Deep roster doth !

hey ! WTF is up with the Hornets !? :mda:

obye
4th November 2010, 10:48
The Pistons like (Josh) Smith -- front office personnel speak openly of getting players who can play above the rim and Smith fits the bill. But it's doubtful they will be able to make any major financial commitments with the team's sale still pending. When the sale becomes official, the Pistons would seriously consider a (Richard) Hamilton-for-Smith swap as it appears Hamilton needs a change of scenery.

But the Pistons likely wouldn't part with (Tayshaun) Prince for Smith. They like Smith better as a player, but Prince's expiring deal is like gold.

Another thing to remember: Smith has a 15% trade kicker worth about $8.7 million that must be paid in a lump sum after he is traded. The bonus can be prorated over the remaining three years for cap purposes, but it's still a financial hit.

Here's another name to consider: Clippers center Chris Kaman. Folks are watching what the Clippers are going to do after their 0-4 start, and the Pistons likely would let Prince go for one of the best centers in the league. Kaman also has a 15% trade kicker -- with a maximum value of $7.5 million -- in his contract.

Prince for Kaman ( likely)
Rip for Josh (Would never happen)

caseta
4th November 2010, 12:12
jefferson 3 de 3 din acelasi loc.

nu stiu ce i-au facut...dar anu asta joaca foarte bine...

i-au umblat putin la reglaje in vara, l-au bagat in service si i-au facut inspectia tehnica. chestii d'astea ....



cit despre okc, exact cum spuneam mai devreme. dupa juma de meci cu jazz their problems were glaring. in loc de contenders par mai curind portland 2.0 sau chiar hornets 2.0.

de altfel e plina liga de exemple de echipe promitatoare care s-au plafonat. e mult mai usor sa ajungi din echipa praf echipa buna decit sa faci pasul de la echipa buna la contender.

obye
4th November 2010, 12:20
Feel bat to admit it ! But so far you are true !

Bogeyman
4th November 2010, 12:34
esti adevarat caseta. :cool:

obye, te simti bota? :(

obye
4th November 2010, 15:59
bota ? Io nu mis din ardeal ! No , nu inteleg !

Muad Dib
4th November 2010, 16:40
hey ! WTF is up with the Hornets !? :mda:

Ummm, how about wtf is happening to the Rockets?! Sunt 0-4 si literalmente sunt *****i pe ei. Au condus in prima jumate in fiecare meci si in sfertul 4 s-au basit pe meci...

obye
4th November 2010, 16:59
Parerea mea e ca este schimbul tempo-ului de joc ! Cu Yao joaca slow offense , aseaza atacul , iar fara el e Mike D`Antony Style !!! Iar defensiva IAR are de pierdut !

caseta
4th November 2010, 18:04
Ummm, how about wtf is happening to the Rockets?! Sunt 0-4 si literalmente sunt *****i pe ei. Au condus in prima jumate in fiecare meci si in sfertul 4 s-au basit pe meci...

am vrut sa zic si de aia ....

asa ma maninca in cur sa ma duc pe forumul lui rockets de pe realgm sa ii iau putin la stanga .... da stiu ca se gaseste vreun modeLator butt-hurt p'acolo sa-mi dea ban pe motiv de trolling.

asta vara am incercat sa am o discutie cu unii de p'acolo, da era imposibil. parca erau fundamentalisti religiosi cu morey pe post de dumnezeu. cind am incercat sa le zic ca marele trade al lui morey (dat ariza, luat lee) nu e prea bun, s-au iritat urgent si au inceput sa urle ca morey construieste o campioana si ca e un gm excelent. cind am incercat sa le aduc aminte ca pina una-alta morey n-a facut nimic spectaculos, s-au agitat si mai tare.

pina la urma am zis ca n-are rost sa ma cert cu prostii. insa e pacat ca nu pot acum sa imi bat joc de ei .... la ce bun e un prost daca nici macar sa-ti bati joc de el nu poti ?!?!

Raptor
4th November 2010, 19:09
Sincer (like, 100% sincer) nu inteleg de ce ti-ai pierde timpul cu asa ceva...

obye
4th November 2010, 21:14
Houston o sa isi revina la uptempo cand o sa se REEEEEEEEaccidenteze Yao !
Are genunghii de burete !

obye
4th November 2010, 21:17
OKC meets POR - future northwest classic !
Vreau sa vad Batum vs. KD !
Hustle Westbrook are avantaj peste toti PG-zi de la POR , dar frountcourt , OKC ...welll..... SUCKS !

T-Mac89
4th November 2010, 21:17
Da , are genunghită acută. (de Yao era vorba , right ?)

obye
4th November 2010, 21:52
Took those words outta my mouth !
Preaaaaach !... in chinese !

obye
4th November 2010, 21:57
Gil + Al. Thornton ---- Iggy + Kapono !???

caseta
4th November 2010, 23:41
Sincer (like, 100% sincer) nu inteleg de ce ti-ai pierde timpul cu asa ceva...

initial cautam o discutie serioasa, cu argumente. eu nu stiu f multe detalii despre houston, pt ca nu-i urmaresc constant, si voiam sa vad daca cineva imi poate confirma/infirma parerea. am cit de cit o imagine formata, dar oricine se poate insela.

numai ca mai toti care au raspuns erau fanbois. majoritatea aveau la avatar o poza cu morey si un trofeu nba. :happy

ar fi trebuit sa ii intreb daca cineva l-a pus acolo cu photoshop, daca si-a facut poza cu unul din trofeele cistigate de hakeem pt rockets sau daca e trofeul pe care l-a adus morey .... oooops, nevermind. :evil:

anyways, acum daca m-as duce sa postez, as face-o numai ca sa ii oftic. pt ca, asa cum ziceau divertis, "prostul nu ride. se supara. ceva il deranjeaza. ceva ce nu are el. ce are el deranjeaza pe altii."

:evil: :evil:

Raptor
5th November 2010, 00:28
Genmatusile din ce le are?

Jaymz
5th November 2010, 03:27
I so phucking hate D'Antoni (style) :headbang: cum naiba sa bati pe cineva care iti umfla 70p la halftime ?!

Kobe24
5th November 2010, 03:34
aparandu-te la ei:)

Jaymz
5th November 2010, 04:31
nu vezi ca au 15-20 la 3p ? cum pana mea sa aperi alea ?

Kobe24
5th November 2010, 04:35
sa stai langa ei:P. e adevarat ca baga tot knicks dar au si fost lasati liberi de multe ori. daca lasi un shooter liber si incepe sa bage....dupa aia chiar daca te aperi la el..tot baga.

intr-o seara cand knicks baga tot...amare trage echipa in jos....si strica tot(si nu e vorba doar de stats). halal lider/superstar.....

edit: interesanta decizia lui thibodeau sa nu il bage pe rose pe final....

Kobe24
5th November 2010, 04:50
blazers sunt blestemati....:|

Jaymz
5th November 2010, 05:14
intr-o seara cand knicks baga tot...amare trage echipa in jos....si strica tot

aici sunt de acord cu tine


interesanta decizia lui thibodeau sa nu il bage pe rose pe final....

pai e si logica: ce rost avea sa il "omoare" pe rose cand dif era la 19p si numai 4 minute ramase ? nu mai bine a facut ca i'a odihnit pe rose+deng+noah in ultimul Q pentru meciul de maine la Boston ? poate macar acolo au o sansa si nu arunca si aia 70% de la 3p :)

urlacher9
5th November 2010, 05:24
Enervant meci. Au bagat Knicks si cu spatele de trei, tot ce mai trebuia era sa dea D'Antoni de pe banca.
@Jaymz: Celtics nu vor avea 70% la trei dar baga apararea lor clasica. Deci... no chance

Kobe24
5th November 2010, 05:27
pai e si logica: ce rost avea sa il "omoare" pe rose cand dif era la 19p si numai 4 minute ramase ? nu mai bine a facut ca i'a odihnit pe rose+deng+noah in ultimul Q pentru meciul de maine la Boston ? poate macar acolo au o sansa si nu arunca si aia 70% de la 3p :)

pai revenisera la 9 puncte si mai erau 3 minute...

Jaymz
5th November 2010, 06:13
Celtics nu vor avea 70% la trei dar baga apararea lor clasica. Deci... no chance

din contra. celtics sunt ceea ce pot apara bulls destul de bine. singura pozitie unde sunt completly mismatched e Ray Ray :( in rest ar putea fi echilibru cat de cat. de offense nu imi fac probleme. si azi au avut 112 insa se pare ca nu mai ajunge in ziua de azi sa castigi un game


pai revenisera la 9 puncte si mai erau 3 minute...

pai au revenit bencherii la 9. apoi au revenit nyc iar la 19 dupa care s'a terminat la 8. rose nu mai era in stare de nimic cand l'a scos afara. a tras in Q3 ca nebunul, run dupa run.

sincer imi place thibodeau. mult mai mult decat vdn si skiles. iti inchipui ca nu e un amator daca a reusit sa isi pregateasca jucatorii (deng, noah, rose) intr'atat incat sa scoata 3 career highs in 4 meciuri deja ! singura chestie care nu mi'a placut la el in astea 4 games a fost tocmai azi: Korver trebuia sa joace minim 35 minute azi pentru ca era singurul raspuns eficient la stilul lui D'antoni, 3p cat poate duce. si korver stie asta bine. a avut 4-6 (7-10 total) in 20 min deci putea si mai bine in 35-40 min. ce daca nu are defense suficient ? azi nu a folosit defensiva bulls la nimic oricum. korver trebuia sa joace AZI mai mult si decat deng, noah, bogans. period

apoi uita'te la FG: nyc 50% iar bulls 52% ! apoi FGM 40 nyc si bulls 42 ! e clar ca si'au luat'o doar din dif de la 3p. nu a fost un meci slab deloc pt bulls. au avut nyc un super game. asta e.

T-Mac89
5th November 2010, 09:47
MAN , Rose got CRAZY hops ! :groggy:

obye
5th November 2010, 10:21
@ OKC
Somebody else pleaaase ... step up!
Green se vede ca joaca pentru contract money and takes away other's shots ! Liked him better when he was defensively responsable !
Sef must step up (defensively wise) , Ibaka , Maynor and Harden off the bench !

Nu mai vad nici un fel de scanteie la Harden ! ~X( (3rd pick my ass). Si cand te gandesti ca sub el era Tyreke Evans , S.Curry ! Makes me cry !

YodaRo
5th November 2010, 14:58
pai revenisera la 9 puncte si mai erau 3 minute...


pai au revenit bencherii la 9. apoi au revenit nyc iar la 19 dupa care s'a terminat la 8. rose nu mai era in stare de nimic cand l'a scos afara. a tras in Q3 ca nebunul, run dupa run.
Ca sa tii pasul cu NY trebuie sa alergi la fel de mult ca ei...Pe Rose il cam lasase bateria. Dar oricum au renuntat destul de devreme in Q4.
Fun to watch game. 3pt shooting contest. :)

Sa vedem diseara daca vor arunca la fel de bine vs Wiz (sper sa nu). O reveni oare si Arenas?

Jaymz
5th November 2010, 15:49
Ca sa tii pasul cu NY trebuie sa alergi la fel de mult ca ei

nu e vorba de alergat aici (bulls au avut si FG% si FGM mai mare ca nyc) ci de cat de bine iti intra 3p shots. si lor le'au intrat chiar prea bine !


3pt shooting contest. Sa vedem diseara daca vor arunca la fel de bine vs Wiz

eu personal nu cred ca nyc mai scot 120p prea curand. it was just one'o'those (rare) games ...

Kobe24
5th November 2010, 17:33
Ca sa tii pasul cu NY trebuie sa alergi la fel de mult ca ei...Pe Rose il cam lasase bateria. Dar oricum au renuntat destul de devreme in Q4.
Fun to watch game. 3pt shooting contest. :)

Sa vedem diseara daca vor arunca la fel de bine vs Wiz (sper sa nu). O reveni oare si Arenas?

nu trebuie sa alergi dupa ei... poti sa ii incetinesti:)

caseta
5th November 2010, 17:58
LOL @ isiah

http://realgm.com/src_wiretap_archives/69934/20101105/isiah_still_believes_he_can_win_with_knicks/


I don't expect it. But knowing what I know about the game and the relationships that I have, I'm confident that if no crazy [stuff] happens, I think I can win in New York, and I think I was really close to winning in New York.

:happy

1) el e de vina pt crazy (marbury) si lazy (curry)

2) really close ? :happy


Thomas believes James, who was a rookie in 2003, would have eventually come to New York if the former team president didn't have his tenure derailed by a sexual harassment suit and a losing record.

again: losing record nu a fost o circumstanta externa, ci consecinta deciziilor lui isiah.
chiar daca poate spune ca procesul a fost o inventie si ca n-a avut nici o vina, cu losing nu merge.


Thomas acquired players like Eddy Curry and Jamal Crawford, who he thought would appeal to James.

of course. lebron loves dumb chuckers, lazy fucks and players who can only contribute on offense, but suck (or don't give a fuck) on D. like larry hughes and gooden. macar gooden, spre deosebire de curry, incerca on D, dar era dumb.

din ce am vazut eu la cleveland, lebron ii aprecia pe Z si pe varejao pe care ii ducea capul si faceau tot ce puteau. pe Z l-a luat cu el, teoretic ar trebui sa-l placa pe haslem (de fapt probabil ca il placea dinainte daca a renuntat la nu stiu cite milioane pt el) si din restul de la heat nu stiu daca e vreunul cu atitudinea lui chuckford sau curry.


isiah e incredibil de cretin, dar la un moment dat trebuie sa te intrebi de ce kkt il mai baga cineva in seama ? nu prea e frumos sa faci misto de un retard, iar la modul serios nu vad de ce ar interesa pe cineva ce crede isiah. ca si cum eu as intreba un maturator ce parere are despre ce cod scriu eu ca programator.

caseta
5th November 2010, 18:20
http://www.thestar.com/sports/basketball/nba/raptors/article/886203--feschuk-trash-talk-a-fact-of-life-in-nba


“I’d love to see Charlie and KG in the ring. I’d pick Charlie,” Evans, the Raptors forward, was saying on Thursday, after a noon-hour practice on the campus of UCLA. “I’ve seen KG get his ass whupped. ... He’s always barking, and when it’s time to get physical, he’s always been a little chihuahua.”

i suddenly like reggie evans A LOT
:D

Kobe24
5th November 2010, 18:22
pe Z l-a luat cu el, teoretic ar trebui sa-l placa pe haslem (de fapt probabil ca il placea dinainte daca a renuntat la nu stiu cite milioane pt el) si din restul de la heat nu stiu daca e vreunul cu atitudinea lui chuckford sau curry.



lebron a renuntat pentru haslem?:sleep:

Raptor
6th November 2010, 01:08
MAN , Rose got CRAZY hops ! :groggy:

Da... e o varianta mai mica a lu Stromile Swift:

http://www.youtube.com/watch?v=FfN0gF6MIRQ

caseta
6th November 2010, 01:43
lebron a renuntat pentru haslem?:sleep:

eu ce kkt tot postez p'aici ?
dar normal ca daca dormi pe tine nu auzi ce se zice ....

:mda:

cauta dupa haslem in posturile mele.

Kobe24
6th November 2010, 06:47
lol@memphis....

T-Mac89
6th November 2010, 09:40
lol@zabigthree ...

Feelin' bad for the Bulls .. :(

HouRock
6th November 2010, 10:06
lol@zabigthree ...




mai crede cineva in single digits L si record de wins sau nu mai stiu eu ce?just checking...

za_horse
6th November 2010, 12:32
Hill -> JRich cu 0,4 secunde ramase = schema de manual, ar trebui predata la cursurile de antrenori. Bineinteles ca e nevoie si de jucatori care sa reuseasca asa ceva, dar un antrenor a carui echipa are 2 puncte avans si mai putin de jumatate de secunda de joc nu are voie sa nu apere zona din jurul inelului...

Raptor
6th November 2010, 12:35
Hill -> JRich cu 0,4 secunde ramase = schema de manual, ar trebui predata la cursurile de antrenori. Bineinteles ca e nevoie si de jucatori care sa reuseasca asa ceva, dar un antrenor a carui echipa are 2 puncte avans si mai putin de jumatate de secunda de joc nu are voie sa nu apere zona din jurul inelului...

N-au putut sa-l bage pe Yao la inbounds pass asa cum au facut Rockets...

Oh wait...

Jaymz
6th November 2010, 15:19
mai crede cineva in single digits L si record de wins sau nu mai stiu eu ce?just checking...

le cine te referi, celtics ? nici macar nu am gandit ca gluma asa ceva ever :)

Jaymz
6th November 2010, 16:07
“Whenever Chicago and Boston get together something crazy happens. It’s just been good games,” said Celtics coach Doc Rivers. It really was a terrific game, eight lead changes and three ties in the fourth quarter and overtime. Joakim Noah had a career high 26 points to go along with 12 rebounds and is now averaging 16.2 points and 14.2 rebounds on the season.

deci a'l 4'lea career high in 5 games :D not too shabby

Mike^
7th November 2010, 18:27
I honestly don't understand some players...Why they keep forgetting the most important rule: Don't piss superstars off...Terrence Williams cu un flagrant foul last night on 'Bron, chiar daca scorul nu era strans, 'Bron made him regret that decision with a few three pointers :D

Hornets...Wow? Kenny Smith still not a believer but I'm pretty darn impressed...CP playing out of his mind...Jur la inceputul sezonului nu ma asteptam echipele neinvinse pana acuma sa fie Atlanta si New Orleans...Lakers, nothing new there...

caseta
8th November 2010, 01:44
cum ziceau comentatorii de la heat: the highlight factory.
in sfirsit am vazut ceea ce tot asteptam: ceva chemistry, ceva fun pe teren. the good fun, nu goofiness.

nets joaca neasteptat de bine. le-au pus ceva probleme si lui magic si lui heat. pretty sure ca nu vor mai fi aproape de recordul de L :D

spurs - rockets a fost neasteptat de frumos. manu a inceput meciul ca un nebun. pina la urma probabil nu ma voi putea abtine si o sa ii iau putin la poola pe fanii rockets de pe realgm. ziceau ei ca rockets si pacers au cistigat trade-ul si hornets au pierdut. yeap. se vede. indiana 2-3, houston 0-5, hornets 6-0 si au urmatorul meci cu clippers, deci probabil 7-0. si dupa aia au 3 zile de pauza si joaca acasa cu portland care vin dupa un back2back cu thunder, asa ca e f posibil ca hornets sa ajunga la 8-0.

si tocmai ce ma pregateam sa zic ca se pare ca hawks si-o fura acasa cu suns, ca hawks au pus de-un run si de la 18p s-au apropiat la 5p si mai au timp suficient.

hawks mi se par mai buni decit anul trecut.

obye
8th November 2010, 11:18
And again :

(Stan) Van Gundy said Vince Carter injured himself after slipping on a wet spot. Carter hobbled off after falling with one minute and 45 seconds left and did not return. He said he has a sore hip and knee.

Raptor
8th November 2010, 23:21
And again :

What's the point? Oricine s-ar fi accidentat acolo. La fel si in meciul cu Miami. Sunt curios daca tu te-ai accidenta daca ti-ar pica Udonis Haslem pe spate.

caseta
9th November 2010, 02:01
ma uitam la jazz-clippers de acum fo 2-3 zile .... la un mom dat al jefferson prinde o off reb, dribleaza o data pe loc, prinde mingea cu 2 miini, isi freaca picioarele de face PATRU pasi in caciula si da un baby hook. cum de n-au suflat orbii aia pasi ma depaseste complet.

alta faza, tot jefferson. rateaza in off si se intoarce la pas, la care unul din comentatori (erau ai lui jazz) zice pe un ton autoritar cum nu prea auzi la comentatori: "you gotta go back on defense. jefferson, LET'S GO". cam cum ar zice un coach la antrenament. i liked it :D

un pic mai tirziu cind mingea era tot la jefferson si rata un baby hook, iar l-au criticat aia ca one man playing, 4 men watching is not utah basketball.

oricum jefferson ala cred ca-i maninca sufletul lui sloan. sictirit on D si egoist on O .... exact opusul a ceea ce vrea sloan.

obye
9th November 2010, 09:34
Sekou Smith of NBA.com wrote Monday of a trade rumor that would send Pistons forward Tayshaun Prince to the Hawks.

Smith wrote of a deal that would send Prince and perhaps another player, such as Will Bynum, to Atlanta in exchange for Jamal Crawford and Jeff Teague.

A league scout told Smith that the Pistons have to do something in regards to their roster.

"Detroit has to do something," the scout said. "They're not going anywhere with the group they have. They know it and everyone else knows it. So Tayshaun or Rip, one or both of them have to be in play if they're going to start the rebuilding process properly."

They need a true point ! And size in the frontcourt ! Dar Crawford langa Ben si Rip ?I Wouldn't do that ! Prince`s value is amazing !(being expiring)

caseta
9th November 2010, 15:08
shaq si JO deja loviti amindoi. joaca erden. cred ca am zis mai demult ca celtics mai bine se bazau direct pe erden pina se intoarce perkins. acum cind perkins e lovit aia 2 sunt loviti si ei, si cind vine perkins sa vezi cum nu-s minute suficiente.

Irimus
10th November 2010, 02:06
Brand a inceput sa joace comparabil cum juca inainte.Ma intreb daca cineva va fi dispus la trade deadline sa ofere expiringuri pt el. 18/8/2 58%fg si e de departe cel mai bun jucator al echipei.

Jaymz
10th November 2010, 02:53
ma uit la Jazz@Heat si nu pot sa cred ca sala e doar aprox 60-70% plina :( Miami nu merita o asemenea echipa

Mike^
10th November 2010, 04:26
Holy whatever you want...Indiana 54 points in 3rd quarter while going 20 for 21 in the field (ultima aruncare a fost ratata, in ultima secunda), 8 cosuri de 3 puncte, 17 assists...All in the 3rd friggin quarter...That's...like wow...Starting to like this Indiana team just like i liked the Reggie Miller, Jermaine O'Neal, Al Harrington, Stephen Jackson, Jonathan Bender, Ron Artest...Wait, how did this team not win a championship? :D

caseta
10th November 2010, 04:55
Brand a inceput sa joace comparabil cum juca inainte.Ma intreb daca cineva va fi dispus la trade deadline sa ofere expiringuri pt el. 18/8/2 58%fg si e de departe cel mai bun jucator al echipei.

si de ce ai vrea sa-l dea phila acum cind joaca bine ?!
banuiala mea e ca a avut ceva probleme - urme dupa accidentarea aia. sunt accidentari care iau si 2 ani sa se vindece ca lumea, chiar daca jucatorul revine pe teren dupa 6-8 luni. si cum el dupa genunchi a avut umarul ....

phila au fost prosti cind l-au dat pe andre miller si au ramas fara playmaker, altfel cine stie ... poate acum nu erau candidati anuali la loterie.

Mike^
10th November 2010, 05:00
Millsap going effing berserk in the 4th quarter...3 consecutive three pointers...by MILLSAP!

EDIT: Another Miami - Utah classic...We're going to OT...Millsap...no words to describe, 44 points, totally insane...Vii cu 1-13 sezonul trecut la 3 puncte si bagi 3 consecutive in 4th quarter? 2 cu om pe tine? Shit...Cea mai slaba aparare a lui Miami pe care am vazut-o de muult...:(

caseta
10th November 2010, 05:29
sunt scirbit

de cum au jucat heat si de cit de cretini sunt arbitrii aia. heat nu trebuiau sa le permita lui jazz sa se apropie, asa ca e vina lor pt L, no doubt. arbitrii m-au ofticat doar din pricipiu, ca-s orbi in kkt. si utah e o echipa care joaca hidos. deron si millsap sunt buni, dar on D numai hacking. dai cu sapa ca pina la urma arbitrii nu vor fluiera tot, altfel ar dura meciul 6h.

bleah.

and the heat better get their shit together.
au luat 22p avans si au labarit-o dupa aia.

Kobe24
10th November 2010, 06:32
lakers sunt niste nesimtiti. pur si simplu n-au chef de joaca si se chinuie cu cea mai praf echipa din liga....
aparare 0...la recuperari nu se bat...
in atac nici vorba de /_\... numai J ca probabil le e greu sa patrunda sa nu cumva sa transpire...

Kobe24
10th November 2010, 07:34
e phil cel mai mare antrenor din istorie dar are o slabiciune: luke walton. este foarte subiectiv in privinta lui. il baga in teren desi e cel mai slab jucator din lot probabil. si asta nu pentru ca e sezon regulat....ci asta face intotdeauna.

de fapt a recunoscut la ring ceremony...

caracter juca foarte bine....si l-a scos din cei 12 si la pus pe ebanks...care pana acum n-a jucat deloc. walton evident a luat toate minutele pe care le lua caracter.

stie walton /_\ dar pacat ca nu poate sa paseze(deci..degeaba stie /_\)....nu poate sa arunce sa recupereze sa se apere. nimic....

si in playoff tot la fel de prost joaca...deci nu e ca in cazul lui fisher


ps: arbitri sunt CHIORI:headbang:

si culmea e ca unu din ei e steve javie care e cel mai bun din nba. poate ca nu si-a revenit la "forma" de altadata dupa accidentare...

Kobe24
10th November 2010, 07:56
wow....arbitraj infect pe final. kobe lovit la vreo 4 aruncari numai pe final...absolut nimic....arbitru era langa el.

decizii date aiurea in ambele parti....

well...jegosu de stern si-a atins obiectivu. comunism ca in coreea de nord. ce probleme cu arbitrii??? arbitrii sunt perfecti. sa tot fii arbitru in nba ca poti sa gresesti cat vrei ca nu patesti nimic. cel mai tare job..nicio responsabilitate...nicio grija....
stern si-a dat seama ca fanilor nu le place faptul ca se plang jucatorii cam mult....dar cum de nu si-a dat seama ce arbitraje infecte are...


fisher go to guy pe final...air ball. ce surpriza :rolleyes:

Bogeyman
10th November 2010, 10:07
incredibil meci facut de Indiana. :o

si Millsap...cat ma bucur ca a plecat Boozer. tot timpul am crezut ca Millsap ar putea fi mai bun

koko88
10th November 2010, 11:39
urat au luat-o miami cu utah.nu prea imi place lebron in acest inceput de sezon,chiar daca a reusit un triple double are probleme cu jumpshotul sezonul asta,prea multe ratari.

sper totusi sa isi revina si el si miami si nu mai piarda niciun meci din cele 4 care urmeaza acasa.

in legatura cu publicul din miami si eu sunt de parere ca e cam mort,nu se compara cu atmosfera de la fiecare meci al lui cavs,chiar si acum ca a plecat lebron.chiar nu merita o asemenea echipa miami



cat despre cavs....joaca bine se vede mana unui antrenor priceput.sa nu uitam ca la inceputul sezonului era considerata de multi ca fiind cea mai slaba echipa(dupa toronto),uite ca sunt altele mai slabe :)

jj hickson are jumpshot se vede ca a muncit mult vara asta,poate un most impreoved player anul asta,cine stie:)

neaorin
10th November 2010, 12:33
http://www.nesn.com/2010/11/zach-randolph-forgets-length-of-nba-games-despite-10-years-in-league.html


When interviewed on live television following Memphis' 109-99 win over Phoenix, Randolph was proud of the way his team played.
"We just finished the whole game," he said. "We played the whole 42 minutes."

T-Mac89
10th November 2010, 12:38
Of , câtă răutate :D

Extaziat fiind , a greșit și el , se mai întâmplă :D

Irimus
10th November 2010, 13:17
si de ce ai vrea sa-l dea phila acum cind joaca bine ?!
banuiala mea e ca a avut ceva probleme - urme dupa accidentarea aia. sunt accidentari care iau si 2 ani sa se vindece ca lumea, chiar daca jucatorul revine pe teren dupa 6-8 luni. si cum el dupa genunchi a avut umarul ....

phila au fost prosti cind l-au dat pe andre miller si au ramas fara playmaker, altfel cine stie ... poate acum nu erau candidati anuali la loterie.

Eu tot timpul l-am sustinut pe Brand si am zis ca nu e terminat.Nu o mai fi all-star caliber insa 18/8/2 si fg% mare e ceva excelent.De ce vreau sa-l dea?Pt ca nu ajuta echipa pe termen lung.Fara el Phila sunt top 5 la loterie, cu el sunt locul 7-10 adica maxim un first round exit si un alt pick mediocru(probabil dupa #10)

Irimus
10th November 2010, 13:23
A vazut cineva dunkul lui Bill Walker over Bogut? OMG

ps:Jennings in sfarsit cu un meci f. bun.

Bogeyman
10th November 2010, 14:38
A vazut cineva dunkul lui Bill Walker over Bogut? OMG

ps:Jennings in sfarsit cu un meci f. bun.

dar ai vazut locul 1 din top 10? :P

Irimus
10th November 2010, 15:53
locul 1 trebuia sa fie dunkul lui Walker.chiar daca faza lui boggut+jennings e geniala, dunkul lui Walker peste un shot blocker de elita e istoric imo.

John
10th November 2010, 17:36
Ov_7-gCaSd4

T-Mac89
10th November 2010, 19:05
Top this , Walker ! :sleep:

http://www.youtube.com/watch?v=g_RIntp_ilk

Bogeyman
10th November 2010, 23:25
Ov_7-gCaSd4

mie-mi place mai mult scorul care se vede acolo :D

Kobe24
11th November 2010, 05:16
knicks nu prea gandesc. au aruncat ca disperatii de 3 de parca trebuiau sa inscrie cat mai repede ca nu mai au timp:headbang:

caseta
11th November 2010, 11:11
Nov. 9, 2010, 9:51 PM (ora Houston-ului)


Rockets considering giving Yao more minutes

http://www.chron.com/disp/story.mpl/sports/bk/bkn/7286869.html




Nov 10, 11:01 PM EST (10:01 PM ora Houston-ului)


Yao Ming(notes) missed most of the game after he strained a tendon in his leg in the first quarter.

http://sports.yahoo.com/nba/recap?gid=2010111027



sincer imi pare rau de yao, dar e clar ca corpul lui nu prea il ajuta.
probabil ca daca nu era piata chineza, houston il foloseau de mult pe post de expiring. dar in conditiile in care le aduce profituri enorme o sa-l foloseasca chiar daca ii cad miinile si picioarele. as zice ca e cumva exploatare (si cam este), dar pe de alta parte yao ia niste bani frumosi din asta.

GreenMan
11th November 2010, 18:14
e phil cel mai mare antrenor din istorie dar are o slabiciune: luke walton. este foarte subiectiv in privinta lui. il baga in teren desi e cel mai slab jucator din lot probabil. si asta nu pentru ca e sezon regulat....ci asta face intotdeauna.

de fapt a recunoscut la ring ceremony...

caracter juca foarte bine....si l-a scos din cei 12 si la pus pe ebanks...care pana acum n-a jucat deloc. walton evident a luat toate minutele pe care le lua caracter.

stie walton /_\ dar pacat ca nu poate sa paseze(deci..degeaba stie /_\)....nu poate sa arunce sa recupereze sa se apere. nimic....

si in playoff tot la fel de prost joaca...deci nu e ca in cazul lui fisher


ps: arbitri sunt CHIORI:headbang:

si culmea e ca unu din ei e steve javie care e cel mai bun din nba. poate ca nu si-a revenit la "forma" de altadata dupa accidentare...

nu inteleg nici simpatia de la staples center pentru walton.e aproape isterie cand intra pe teren .. toata lumea "luuuuuuuke"..de unde pana unde ?! nu inteleg..cand e un jucator cel putin modest

Jaymz
11th November 2010, 18:23
knicks nu prea gandesc. au aruncat ca disperatii de 3 de parca trebuiau sa inscrie cat mai repede ca nu mai au timp:headbang:

pai asta e D'Antoni style, no thinking just shooting from outside si cu Bulls le'a mers
...
on other news, sooo Jazz beats Florida teams, on their home courts :shocked:
...
@ Caseta : speaking about Heat and a 2010 (im)possible title, vorba reclamei "seriously, what should I do ? should I start panicking NOW, or not yet ? what should I do ?" :D

caseta
11th November 2010, 19:28
@jaymz - vrei sa zici 2011 title, nu ?!

inca e devreme. cum am zis nu-mi place ca incearca sa swarm D si lasa liberi shooters. in D pare ca se bazeaza mai mult pe cit de atletici sunt decit pe organizare, si asta nu-mi place. cu o echipa organizata si metodica ca spurs sau lakers sau celtics asta nu merge, mai ales intr-o serie de 7 meciuri.

dar, din nou, e inca devreme. doar 8 games. in unele au fost excelenti, in altele slabi rau. deocamdata joaca ca o echipa buna: bat pe cine trebuie si si-o fura de la echipele mai bune. inca au citeva luni de zile sa dezvolte chemistry. vedem ce o fi si cind se intoarce mike miller.

iar eu tot sper ca blazers sa-l release pe 'billa si sa mearga la heat. that'd be AWESOME !!!

sa nu uitam ca daca e sa-i comparam cu 2008 celtics, aia n-au avut in playoffs in east nici un conteder real, nici o echipa la fel de buna cum sunt acum magic si celtics pt heat, si tot s-au chinuit in 7 games cu hawks si cavs si aproape ca si-au furat-o de la cavs in g7.

pina atunci sa vedem ce fac si in seara asta cu celtics.

milanezu
11th November 2010, 21:58
pat riley trebuie sa revina ca antrenor.
altfel nu ii vad bine pe heat.

caseta
12th November 2010, 00:23
tineti minte clipul ala cu lebron cind isi scotea warm-ups linga ball-boy-ul ala care statea cu mina intinsa si lebron le arunca pe jos ?!

tin minte in special ce suparat era irimus pe lebron.

intimplator am vazut o treaba pe realgm

pgkN0-bLrus

la 1:10. si acolo e clar ca kobe il vede pe ball boy. sunt tare curios sa aud parerea lui irimus despre asta.

KingMJames
12th November 2010, 01:03
noah crede ca garnett e 'mean' si 'ugly' :))) http://basketball.realgm.com/src_wiretap_archives/70035/20101110/noah_calls_garnett_mean_and_ugly
imi place de noah

Irimus
12th November 2010, 01:21
Lol, pai si ce legatura are aia cu Lebron?Daca Kobe face si el gesturi de astea nu inseamna ca Lebron nu e un megaingamfat.Macar pe Kobe se vede clar ca era nervos din motive care tineau de meci(nu ca-i caut scuze pt ca oricum e urat gestul),Lebron face de astea din prea multa ingamfare.

Irimus
12th November 2010, 01:27
noah crede ca garnett e 'mean' si 'ugly' :))) http://basketball.realgm.com/src_wiretap_archives/70035/20101110/noah_calls_garnett_mean_and_ugly
imi place de noah

Kg e tare doar cu gura.Macar Rodman sau Artest sunt/erau niste punk adevarati.Eu cred ca si Charlie V l-ar face la un fight :D

Bogeyman
12th November 2010, 02:02
Kg e tare doar cu gura.Macar Rodman sau Artest sunt/erau niste punk adevarati.Eu cred ca si Charlie V l-ar face la un fight :D

Pai Charlie V i-a luat de gat si pe JO si pe Big Z. Crezi ca ar avea probleme cu Garnett?...bucata de tort. :)

Jaymz
12th November 2010, 03:09
@jaymz - vrei sa zici 2011 title, nu ?!
pina atunci sa vedem ce fac si in seara asta cu celtics.

normal ca unspe meh :P m'am grabit. si eu sunt curios ce fac asta seara. if tis' game ain't playoffs preview, which one is then ?


noah crede ca garnett e 'mean' si 'ugly' :)))
imi place de noah

aaa sa fi vazut ce naspa a fost kg la faza aia din meciul cu bulls. kg cred ca i'a insirat de mame si surori, dupa care, cand Noah a luat foc si ii venea sa ii bage fo 'spe bucati. cand referees au vazut ca ceva pute intre ei, kg se uita cu nasul pe sus cu gestul lui ala sfidator de "who, me? didn't say nuttin' .. he provoked me" si asta face el de fiecare data. ba vorbeste in vestiar intre ai lui doar, ba pe teren cand nu'l aude nimeni ... e un cheap chicken shit. macar Noah si'a castigat respect si fata de LJ si altii cu care s'a luat in gat, chiar daca si'a luat technicals pentru asta, insa macar e man enough to say it out loud

caseta
12th November 2010, 03:23
noah crede ca garnett e 'mean' si 'ugly' :))) http://basketball.realgm.com/src_wiretap_archives/70035/20101110/noah_calls_garnett_mean_and_ugly
imi place de noah

ma distreaza ca pe realgm toti distrusii s-au apucat sa comenteze ca noah e ugly. adevaru e ca fizic noah e MULT mai urit decit garnett. insa cred ca noah se referea la uritenie interioara.


Kg e tare doar cu gura.Macar Rodman sau Artest sunt/erau niste punk adevarati.Eu cred ca si Charlie V l-ar face la un fight :D

incurci putin definitiile/cuvintele

punk = exact ce e garnett. bully. ala care se ia de cei mai slabi.

rodman, artest si altii erau/sunt true tough guys.

KingMJames
12th November 2010, 04:07
artest would bite his freakin' face off! :D

Jaymz
12th November 2010, 04:18
punk = exact ce e garnett. bully. ala care se ia de cei mai slabi.

you got the definition of bully right, alright, insa kg nu e bully pentru ca din contra, el se ia de cine nu trebuie, nu de cei slabi ;)

anyway cum plm heat sunt ultimii din nba la points in za paint, la 2nd chance points si la off rebs ? :shocked: sunt chiar atat de small ?

KingMJames
12th November 2010, 04:41
sunt si small si vor sa foloseasca shooteri (minus miller,av cors). ar trebui sa joace mai mult pick&rolluri cu Bosh si sa incerce sa patrunda mai mult LBJ si Wade... plm...

KingMJames
12th November 2010, 05:04
groaznici heat la reb... greu de tot...greu greu :(

KingMJames
12th November 2010, 05:21
iar arbitrii o sug. la faultul dat la house, cand a fost ofensiv, de fapt.

caseta
12th November 2010, 05:36
you got the definition of bully right, alright, insa kg nu e bully pentru ca din contra, el se ia de cine nu trebuie, nu de cei slabi ;)

in ce univers alternativ traiesti tu ?

garnett nu se ia niciodata de big guys sau de (super)staruri.

daca comenta la cine nu trebuie deja avea o mandibula lipsa



si daca tot vorbim de ce tough e artest, acum 15+ ani era un anume vernon maxwell care cred ca era si mai tough, si mai crazy decit artest. si ala nici nu e mentionat des intre cei mai tough din era aia - atit de mare e diferenta intre atunci si acum in materie de tough guys.

KingMJames
12th November 2010, 05:57
lebron arunca doar caramizi de la 3...:(

Jaymz
12th November 2010, 06:01
in ce univers alternativ traiesti tu ?
garnett nu se ia niciodata de big guys

alternativ e al tau, pentru ca se pare ca tu te uiti cat de frumos e kg si cat de urat e noah :rolleyes: I always thought you're straight :evil: dayum
... umm ... noah nu e big guy, you say ?

thekobe
12th November 2010, 06:19
go heat :)))

Kobe24
12th November 2010, 06:37
mda... ca de obicei lakers dupa ce fac ce trebuie se "plictisesc" si dupa aia fac ce ii taie capu....

cred ca azi vine prima infrangere. fara k-mart si andersen... idiotii dracu :headbang:

Kobe24
12th November 2010, 07:54
fisher avea dreptate. astia sunt iresponsabili....s-a dus dracu tot avantaju creat in 3 sferturi...tot momentum in 2 minute..

Kobe24
12th November 2010, 08:09
gasol a fost praf... o fi altitudinea devina.
a recuperat s-a batut...dar in atac absolut nimic. kobe arunca ca disperatu...:(
s-a cam terminat. erau foarte aproape sa castige...au avut meciul in mana dar ca de obicei isi bat joc de el. sa le fie rusine...si-au batut joc de meci a2-a oara la rand. cu wolves au avut noroc ca erau aia prafi ca altfel....:headbang:.

Kobe24
12th November 2010, 08:20
ar trebui sa fie aiba incentives...cand n-au chef sa joace sa primeasca amenzi. sunt platiti sa joace. au condus tot meciul si s-au plictisit sa castige. chestia asta se intampla de 10-15 ori pe an. e inadmisibil. " irresponsible, reckless and disrespectful".

cred ca daca au 8-0 gata nu ii mai prinde nimeni. mai incolo vine programu dificil si parca iar patesc ca anul trecut...se tarasc in playoff si prind HCA la limita.

problema e ca si in playoff fac din astea... meciul 3 @okc.. meciul 4@bos.

:rosu:


il intreba cineva pe phil daca asta e cea mai buna echipa a lui. lol. dupa meciul asta cred ca o sa ma uit la niste meciuri cu cele mai bune echipe ale lui (96 si 01)

caseta
12th November 2010, 12:50
alternativ e al tau, pentru ca se pare ca tu te uiti cat de frumos e kg si cat de urat e noah :rolleyes: I always thought you're straight :evil: dayum
... umm ... noah nu e big guy, you say ?

cind zic big in contextul asta nu zic neaparat inalt.
big = anthony mason sau zo sau barkley (care nu era inalt si nici nu arata prea musculos - nu ca malone, de ex - dar avea forta)

Irimus
12th November 2010, 14:25
ma distreaza ca pe realgm toti distrusii s-au apucat sa comenteze ca noah e ugly. adevaru e ca fizic noah e MULT mai urit decit garnett. insa cred ca noah se referea la uritenie interioara.



incurci putin definitiile/cuvintele

punk = exact ce e garnett. bully. ala care se ia de cei mai slabi.

rodman, artest si altii erau/sunt true tough guys.

cand am zis punk ma gandeam la niste rebeli de astia adevarati, dar ai dreptate.

Irimus
12th November 2010, 14:25
go heat :)))

hai mah ,tu vb serios? :D

thekobe
12th November 2010, 17:32
Following Boston's road win at Miami on Thursday, Paul Pierce took a shot at a famous quote from LeBron James.

"It's been a pleasure to bring my talents to south beach now on to Memphis," wrote Pierce.

pierce e idiot but this was funny

Raptor
13th November 2010, 00:16
Interviu amuzant cu Otis Smith: http://www.nba.com/magic/video/2010/11/12/111210smithm4v-1467298/index.html