PDA

View Full Version : Federer nu joaca in Cupa Davis



Ady
11th November 2006, 17:19
este o stire de careva zile, dar am tot uitat sa o pun .
este vorba de intalnirea cu spania din februarie ...
http://www.eurosport.com/football/davis-cup/2006/sport_sto1002949.shtml
astept sa aruncati cu rosii :lol:

printulmiskin
11th November 2006, 17:22
merita Federer sa fie huiduit un pic..Suna a lipsa de patriotism din partea sa,dar tot mare campion ramine..Geniilor de felul lui li se pot ierta egoismele de genul acesta,zic eu//

Black Mamba
11th November 2006, 22:55
Si anul asta a facut la fel. Si probabil tot asa va face de acum inainte. A si zis: cariera mea e pe primul loc.

Hai, aruncati cu rosii si oua, dupa cum a zis cineva... :P

Angel66
11th November 2006, 23:02
poate ii este frica de nadal:D...oricum nu este prima oara cand face asta...nu cred ca mira pe nimeni!

luma
11th November 2006, 23:07
Eu nu pot sa arunc cu rosii si oua doar pt ca Federer stie care-i sunt prioritatile. Pur si simplu nu pot sa-l judec pt asta. Sorry!

Angel66
11th November 2006, 23:11
luma,asta e lipsa de patriotism!poate ca stie care ii sunt prioritatile...inteleg!dar pe altcineva ai putea sa judeci daca ar face asta?:D sau mai bine spus...ai putea intelege?sunt diferite tipuri de oameni...mie nu-mi plac cei de genul lui federer!

luma
11th November 2006, 23:17
Nu. Ii admir si ii apreciez pe cei care se prezinta la CD dar nu pot sa-i judec pe ceilalti. Poate e unul din motivele pt care il apreciez foarte mult pe Pavel. Si nu doar se prezinta dar, da totul in aceste meciuri. Este sufletul echipei Romaniei. Dar nu l-as judeca daca ar fi altfel. Tot Andrei Pavel ar fi pt mine.

Dudubetwin
12th November 2006, 15:29
credeti ca avea vreo sansa elvetia chiar si cu marele federer in echipa ?/ eu nu prea cred .. federer ar fi putut aduce 2 puncte

pentru elvetia .. dar atat.. si nici aceste 2 puncte nu sunt sigure pentru ca sunt sigur ca spaniolii ar fi ales zgura ca suprafata de joc ...

Ady
12th November 2006, 15:45
se joaca in elvetia, si va fi probabil o suprafata foarte rapida ... federer a spus ceva de genul, cupa davis este ceva foarte important, dar acum prioritar pentru el este sa fie no.1 , cand va putea sa se dedice cupei davis si aceasta sa fie principala prioritate o va face, nu vrea sa joace asa doar ca sa fie ...

Dudubetwin
12th November 2006, 15:47
daca se joaca in elvetia .. chiar ca nu`l inteleg ... numarul 1 poate fii chiar daca joaca 3 meciuri in plus intr`un an !!

Ady
12th November 2006, 15:54
sunt mai mult de 3 meciuri, presupunand ca avanseaza in fazele superioare ... dar cred ca este vorba de oboseala psihica, nu fizica ...

Cristi
13th November 2006, 14:01
Mdaaaa sincer chiar ma asteptam ca Federer sa nu joace. Am mai discutat despre asta pe alt thread, dar Ady a facut o mica "manevra" si o luam de la 0 cu discutia despre partida Spania - Elvetia iar neparticiparea lui "El lider maximo" pare o mega surpriza.

Ce zici Ady, nu reunesti mesajele intr-un singur thread? Uite, ca sa te ajut, s-a mai vorbit despre acelasi subiect aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=42934&page=2

Pe la pagina 8 imi exprimam scepticismul cu privire la participarea lui Federer. Cred ca DJ Klaus e cel care ar trebui sa ajunga pe "Perlele forumistilor" afterall... :drak:

Propun un nou poll: Este Roger Federer un mare marlan? Ca lui Sabau i-am pus eticheta dupa o comportare similara... la Federer e pe fata si lumea il si lauda pt asta.

Ady
13th November 2006, 14:30
Initial m-am gandit sa scriu tot acolo, dar thread-ul este despre Romania-Franta si ar fi fost cam off topic ...
daca vreti poll mai faceti si voi thread-uri, nu numai eu trebuie sa le fac, eu eventual mai modific ce nu puteti voi ...

Dudubetwin
13th November 2006, 14:47
Hai acuma sa nu fim absurzi .. cum sa zicem ca Federer e marlan ?? poate pe ordinea de prioritati a marelui campion elvetian nu este pe un

loc fruntash Cupa Davis... pt el (ceea ce a si declarat) este important sa fie no. 1 in continuare in ATP !!

luma
13th November 2006, 20:32
Propun un nou poll: Este Roger Federer un mare marlan? Ca lui Sabau i-am pus eticheta dupa o comportare similara... la Federer e pe fata si lumea il si lauda pt asta.

Da-mi voie sa nu fiu de acord cu ce spui tu. Pe Sabau nimeni nu l-a facut marlan; a fost doar o parere a cuiva si...atat.
Federer a fost sincer, corect si e de apreciat asta. Prioritatea lui e alta. Cine suntem noi sa judecam ce face nu stiu ce sportiv? De ce sa credem ca noi gandim mai bine, ca stim intotdeauna ce trebuie sa faca altii?
Si in alta ordine de idei...poate e foarte simplu sa stam acasa, in fata calculatorului si sa ne dam cu parerea despre cum e unul si altul. Dar noi...ce suntem in stare sa facem?

Cred ca DJ Klaus e cel care ar trebui sa ajunga pe "Perlele forumistilor" afterall...
:mda: Niciodata nu mi-a placut threadul ala!!! Asa cum nu-mi place ce spui aici...:( Nu vad legatura...

Cristi
14th November 2006, 10:16
Aia cu "perlele forumistilor" era o gluma. Daca citesti thread-ul initial (gasesti link-ul in post-ul meu anterior) o sa intelegi. De aia ziceam ca ar fi fost bine ca mesajele sa fie in acelasi loc.