PDA

View Full Version : ETAPA 13: Dinamo - Gaz Metan Medias 3-2



delaoltenia
24th October 2010, 21:29
Vineri 29-10-2010.
Ora 20:30,Antena 1.
Discutii inainte si dupa meci.

Cave_Canem
25th October 2010, 11:21
Batem 3-2, goluri Printu' (1 buc) si Ganea (2 buc). ;)

MMihnea
25th October 2010, 12:57
scor 1-2
cel putin un gol Eric

abatere acceptata : golul dinamovistilor :D

Leo
25th October 2010, 12:57
Castigam

delaoltenia
25th October 2010, 19:17
Doua echipe de valori apropiate..egal.

iulian_1976
26th October 2010, 00:20
Un meci interesant Dinamo ar trebui sa lege a 3 victorie...mda ar trebui :o:

dble13
29th October 2010, 01:40
2(doi)

Denis
29th October 2010, 09:32
dble, nu era nevoie sa scrii cu cel mai mare font pentru ca lumea sa-ti poata citi postarea.

Ontopic, 1x.

Uncle Ben
29th October 2010, 10:56
2(doi)
La ce zici ca te-au apreciat atat de corect: la purtare?

White Shadow
29th October 2010, 20:28
wow, ce gol e stadionul...penibil :rosu:

rhadoo
29th October 2010, 20:51
dinamo conduce 1-0

rhadoo
29th October 2010, 20:52
wow, ce gol e stadionul...penibil :rosu:

cred ca e cel mai urat stadion din tara
deh gusturi de militieni:D

rhadoo
29th October 2010, 20:54
hopa 1-1!

rhadoo
29th October 2010, 21:07
no no 1-2

Vandam
29th October 2010, 21:07
Bravo Gazu :D asa trebuie jucat. Fundasii dinamovisti ca de obicei visatori :D

Tim
29th October 2010, 21:08
no no 1-2:):D:evil:

krokobaursolzos
29th October 2010, 21:08
oops, si io tocmai ce am pronosticat ca bate dinamo :((

Hingherul
29th October 2010, 21:08
ce fac rasii, iar o iau la tartita? :D

de ce dracu s-or chinui amaratii astia atat si nu se desfiinteaza dracu, nu inteleg :D

Uncle Ben
29th October 2010, 21:09
ce fac rasii, iar o iau la tartita? :D

de ce dracu s-or chinui amaratii astia atat si nu se desfiinteaza dracu, nu inteleg :D
Ca sa se mire prostii!

Hingherul
29th October 2010, 21:11
pai nu te mai mira ca ramai asa.


ce isi bate joc gazu de hariciumbe. bine, toata lumea isi bate joc de astia... misto meciul. am si floricele...si bere.... ue dinamo!*


*ue dinamo - adica succes dinamo in uniunea europeana. moarte pescarilor! :happy:happy:happy

Uncle Ben
29th October 2010, 21:15
Bah, Hingherule, dar tu chiar simti ca traiesti la meciurile lui Dinamo!
Spre deosebire de cele ale Stelei... Ce ciudat!

krokobaursolzos
29th October 2010, 21:16
... probabil uraste Dinamo mai mult decat iubeste Steaua ;)

El Pistolero
29th October 2010, 21:17
pai nu te mai mira ca ramai asa.


ce isi bate joc gazu de hariciumbe. bine, toata lumea isi bate joc de astia... misto meciul. am si floricele...si bere.... ue dinamo!*


*ue dinamo - adica succes dinamo in uniunea europeana. moarte pescarilor! :happy:happy:happy

mai putin steaua,ai dreptate;)

Hingherul
29th October 2010, 21:17
ca si mictiunea, meciurile lui dinamo imi ofera o placere si o usurare placute.
SFORTA cainii! :yes:



mai putin steaua,ai dreptate;)

mare dreptate grait-ai! i-am avut pe spartani intre picioare si nu i-am sodomizat. am fost bolovani rau.

VILLARREAL
29th October 2010, 21:21
Meci greu pt. Dinamo cu unul dintre satelitii Stelei. Cred ca bate Medias.:o:

TeBat
29th October 2010, 21:23
Gazu' e cea mai simpatica echipa romaneasca de vreun an-doi!

VILLARREAL
29th October 2010, 21:25
Gazu' e cea mai simpatica echipa romaneasca de vreun an-doi!

Pentru unii. Nu si pentru mine. De cand au promovat au incurcat toate echipele care se bat la titlu, cu exceptia Stelei, cu care au pierdut tur-retur de doua ori. Ce poate sa insemne asta ?

Hingherul
29th October 2010, 21:27
ca Steaua-i numai una! :D

TeBat
29th October 2010, 21:31
Pentru unii. Nu si pentru mine. De cand au promovat au incurcat toate echipele care se bat la titlu, cu exceptia Stelei, cu care au pierdut tur-retur de doua ori. Ce poate sa insemne asta ?

Teoria conspiratiei?

Hingherul
29th October 2010, 21:35
vorbiti ma si de dinamo. e threadul lor si au si asa destule complexe cu Steaua.
aeeeee, aoooooo, priviti cum se masturbeaza dinamooooo.

Roddicted
29th October 2010, 21:39
numai steaua, prin lipsa de luciditate la finalizare si prostiile din defensiva a putut pierde cu panaramele astea in rosu :(

VILLARREAL
29th October 2010, 21:41
Pai doar Steaua e numai una.:D

Uncle Ben
29th October 2010, 21:42
numai steaua, prin lipsa de luciditate la finalizare si prostiile din defensiva a putut pierde cu panaramele astea in rosu :(
Si atunci, dintre cele doua, care e complexata? :rolleyes:
Explica-i si prietenului tau autist (care bate auturi cand joaca fotbal), Hingherul!

Hingherul
29th October 2010, 21:43
dar unde sunt cainii forumisti? vad ca fosta groapa de gunoi e goala asa ca n-au scuza ca sunt la "meci"!

Roddicted
29th October 2010, 21:45
asteapta stadionul national, unde vor avea "20000 de suporteri la fiecare meci" dupa spusele lui Porcea

krokobaursolzos
29th October 2010, 21:46
Sunt p'aicea, dar stau pititi :D ... ies ei la lumina daca marcheaza printul ;)

(9 members and 20 guests)

Hingherul
29th October 2010, 21:46
asteapta stadionul national, unde vor avea "20000 de suporteri la fiecare meci" dupa spusele lui Porcea

suporteri adversi poate :D


hai ca incearca arbitrul o soricarie ca in baza hariciumbelor....

SwedishMafia
29th October 2010, 21:48
dar unde sunt cainii forumisti? vad ca fosta groapa de gunoi e goala asa ca n-au scuza ca sunt la "meci"!

ei au meciuri mai importante...pe forumuri!:lol:

krokobaursolzos
29th October 2010, 21:49
Nah, incepe sa se normalizeze meciul ... Litu e eliminat ;)

Vandam
29th October 2010, 21:49
Bine macar ca-i atacant cel eliminat :D Sper sa tina gazistii de rezultat :D

krokobaursolzos
29th October 2010, 21:50
Nu cred, gazu nu stie lectia cu autobaza

La bwin, cota pentru "peste 4,5" a scazut de la 10 la 2.25 :D

Penalty la print :D
2-2

Mai un gol ca sa-mi iasa pariul :D

Hingherul
29th October 2010, 21:58
;)

baaaai, e porcica la stadion tata. cum sa piarda militienii.....

TeBat
29th October 2010, 21:59
Nu prea a fost penalty. :)

razwan_vs
29th October 2010, 22:00
pomana pt cristea :(

Nightwish
29th October 2010, 22:00
Jenant... Penalty acordat pentru un fault inexistent... Si comentatorii care incearca sa gaseasca contactul :rolleyes:

Kainsashiki
29th October 2010, 22:01
primul galben dat aiurea pentru litu, penalty inventat. rusinea continua.

Hingherul
29th October 2010, 22:01
partea macabra pentru *** e ca apeland la astfel de furaciuni consacrate or sa ramana cu marea intrebare: cine merge in CL, rasii sau porcea?

Tim
29th October 2010, 22:02
Ce mizerie.Astia fara penalty nu pot.E clar,s-a intors borcea

YoNuTzz
29th October 2010, 22:03
tipic pentru dinamo: eliminare pentru echipa adversa si apoi imediat penalty, al 2000-lea sezonul asta.

Hingherul
29th October 2010, 22:03
mi-e scarba deja.
rasii Romaniei parjolesc totul pentru ca apoi sa aiba drumul curat.

krokobaursolzos
29th October 2010, 22:04
oops, 3-2 si mi-a iesit inca un bilet ;)

VILLARREAL
29th October 2010, 22:12
Toti sunt o apa si-un pamant.
Apa = restul echipelor.
Pamant = Steaua si Dinamo, ca prea murdare sunt.:(

Hingherul
29th October 2010, 22:14
ma, o face si Steaua si probabil mai fac si ale echipe ceva soricarii dar mizerie mai evidenta si tupeista ca la militieni nu am vazut!
de aia e singura adunatura din Romania care se duce la meciui cu TAB-ul.

YoNuTzz
29th October 2010, 22:17
hai frate, astia cred ca au mai multe penalty-uri acordate decat etape jucate...

krokobaursolzos
29th October 2010, 22:20
Poate au un nou actionar ... pe Pinalty ;)

Tim
29th October 2010, 22:23
Nu mai striga mizeria ala de borcea:MASACRU???? Epopeea rusinii continua!

Lordliv
29th October 2010, 22:24
dezgustator!:sleep:

Hingherul
29th October 2010, 22:25
partea placuta e ca dupa astfel de meciuri se gasesc mereu cate ceva pescari, mergeologi, geologi sau vreo echipa de cartier care sa le dea umilinta hotilor.
rabdare si tutun. apropos de tutun, porcica fuma vreun membru mumificat de african sau i-a taiat-o lui turcu?


felicitari Gaz Metan! n-ati avut nicio sansa azi. ati venit cu falsa impresie ca aveti de jucat un meci de fotbal.

Aurel.D
29th October 2010, 22:37
Doamne, cred ca mai ai putin si te arunci de la etaj...:D E mare frustrarea de acum doua etape, ai, abia o mai suporti!

Hingherul
29th October 2010, 22:38
aurica, leaga-i frate ciocul ca macane rau. pupa-i trabucul lui porcica si lasa-ne cu legenda fotbalistica pe care o reprezinti!
daca o sa crape ficatul in nea butelie va duceti pe copca pana in divizia Z. roga-te sa aiba sanatate ca doar prin el ne mai puteti oferi momente umoristice in Europa.

El Pistolero
29th October 2010, 22:38
Doar in Romania se da penalty la asa ceva.Penibil!:sleep:
Ca o comparatie,in Anglia la o asemenea faza,se dadea simulare.

Hingherul
29th October 2010, 22:41
prin iran cred ca-l bateau si cu pietre iar lui porcica ii taiau o mana :D
chiar, va dati seama ca in iran dinamo era poreclita echipa ciungilor? :happy:happy:happy

Farmecul Vietii
29th October 2010, 22:43
ce jaf,ce macel ,ca-n vremurile bune a lui dynamo!mi-e scarba

Uncle Ben
29th October 2010, 22:55
Hingherule, du-te bah si mictioneaza, nu mai sta degeaba! Iar te scapi pe tine daca te mai tii mult!
Iti zic sigur ca nu mai da Gazul gol, ca sa te bucuri si tu!

crissis
29th October 2010, 22:58
ce caine de arbitru
se fura in groapa la fel ca in parlament
inca doua sau trei meciuri la fel si devin favoriti la titlu, departamentalii , pe care bineinteles il pierd in ultima etapa

iulian_1976
29th October 2010, 23:04
Nu am vazut meciul deci nu pot sa spun nimic despre meci.:o:

...mda felicitari pentru victorie,va apropiati de podium .

TeBat
29th October 2010, 23:06
Pacat, Mediasul merita macar un punct.

Calandrinon
29th October 2010, 23:06
Salutam prezenta lui crissis. In sfarsit si un reprezentant al lui Poli !

jonsnow
29th October 2010, 23:10
Nu a fost 11 metri, s-a aruncat cristea in stilul lui lacatus si terminatu de arbitru a dat penalty, eliminarea a fost corecta iar restul fazelor nu le-am vazut inca :D...una peste alta Dinamo joaca penibil si cand e ajutata in "fazele litigioase" de arbitri pare mai neputincioasa...felicitari gazului ca meritau cel putin 1 punct

Cipri
29th October 2010, 23:15
Nu a fost offside la M. Niculae ...
La ce scor a fost faza ?

jonsnow
29th October 2010, 23:16
Nu a fost offside la M. Niculae ...
La ce scor a fost faza ?

da nu a fost nici offside acolo...la 3-2 cred..oricum daca dai 11 metri acolo ar trebui sa mai arbitrezi cam anul viitor pe vremea asta...

Hingherul
29th October 2010, 23:16
Nu a fost 11 metri, s-a aruncat cristea in stilul lui Lacatus si terminatu de arbitru a dat penalty
tu nu esti credibil. daca zice rossi ce ai zis tu atunci cred :D

SwedishMafia
29th October 2010, 23:21
borcea si borcisme.butoanele astea...:D

crissis
29th October 2010, 23:26
corect poate era sa se termine egal.
oricum arbitrul a fost caine 100% a ajutat mediasul sa termine cu un om mai putin , litu a fost eliminat foarte usor , pentru un picior ridicat putin mai sus da galben si implicit rosu iar pentru coate in gura nu da absolut nimic si tragerea de tricou in careu a lui ganea peste care arbitrul caine a trecut cu vederea
borcea este inca stapanul buteliilor si a butoanelor.

jonsnow
29th October 2010, 23:28
tu nu esti credibil. daca zice rossi ce ai zis tu atunci cred :D

:) chiar nu conta daca ne batea si gazul, astea 3 puncte sunt oricum frectie la picior de lemn la cum joaca si mai ales ce aparare are Dinamo...cel mai bine era sa ne apucam sa pregatim meciul cu steaua din retur sa va batem si acolo si eventual sa va intarim pozitia 5-6 in clasament :D...sa visezi la cl cand tu iei 24 de goluri in 13 meciuri in liga 1 e lol si aberatii tipic borciste la care pot pune botul cei saraci cu duhul....

red-bull
29th October 2010, 23:31
Ferea bah ca s-a intors sefu de la Miami.Luam campionatul fluierand...

Hingherul
29th October 2010, 23:33
sa visezi la cl cand tu iei 24 de goluri in 13 meciuri in liga 1 e lol si aberatii tipic borciste la care pot pune botul cei saraci cu duhul....

pai vezi ca 1q berila si-a facut si steag. explica-i tu in privat care e situatia ca mi-e mila de nervii lui! :D

jonsnow
29th October 2010, 23:42
pe termen lung benefic pentru Dinamo e sa nu primeasca parvenitii din loja nici un ban din cupele europene, deci cu atat mai putin din vreo participare in cl...oameni care sa cumpere un club ca Dinamo se vor gasi oricand,vezi numai ultimele discutii cu ioan nicolae, domnii astia care sunt acum actionari ne-au facut dovada incompetentei 10-12 ani sa mai lase si pe altii sa incerce, toate scaunele goale de la meciurile lui Dinamo sunt rezultatul "managementului european" a lui badea, borcea, turcu, netoiu, becali si ce alti mafioti s-au invartit prin oficiala aia...asa ca sa pierzi un meci acasa cu o echipa mult mai motivata decat tine cum a fost gazul seara asta nu e tragedie.....bine meciul cu steaua iese din discutia asta...ala trebe castigat in orice situatie:D

Uncle Ben
29th October 2010, 23:50
Sa-i explice cineva baiatului de la ecarisaj ca ce le-a facut Steaua craiovenilor si penaltyul primit cu Branestiul inca n-au echivalent in cele aproape 13 etape disputate!

Grinco
29th October 2010, 23:53
Iar au furat astia sau ce e cu agitatia asta pe aici?

jonsnow
29th October 2010, 23:55
Sa-i explice cineva baiatului de la ecarisaj ca ce le-a facut Steaua craiovenilor si penaltyul primit cu Branestiul inca n-au echivalent in cele aproape 13 etape disputate!

hehe normal dar nu despre asta e vorba, atunci nu l-am vazut pe negriciosul de dan udrea facand clabuci la gura sau pe celalalt tiganus de la gsp pe care nu stiu cum il cheama si care se baga si el in seama facand pe justitiarul probabil pentru ca era vorba de alta echipa...:))

J.Bond
30th October 2010, 01:36
Iar a furat Borcea cu arbitrii?:D Asa am auzit.

delaoltenia
30th October 2010, 08:20
Aseara s-a vazut (pentru cei care au ochi) cum un arbitru poate influenta in mod decisiv un meci.


Doua echipe de valori apropiate..egal.
M-am grabit,am uitat sa pun si contributia slugoiului imbracat in negru.


Borcea, suparat pe arbitri :happy :happy
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/68885/borcea-suparat-pe-arbitri.htm

Ferko
30th October 2010, 10:46
Acest meci m-a edificat asupra capacitatii lui Andone de-a antrena. Andone nu mai este antrenorul cu idei pe care-l stiam acum 5-6 ani. Pur si simplu nu stie sa-si aseze oamenii in teren. Prea multe greseli care tin de antrenor - presing la adversar (inexistent), joc anost la mijlocul terenului, lovituri libere executate fara nici un efect, etc. Chiar imi pare rau de Andone, candva credeam ca este urmatorul antrenor (selectioner) la nationala, dar constat ca este la nivelul lui Razvan Lucescu (poate chiar mai jos). Oare chiar s-a facut "vopsitorul" bacaliotilor ? Daca e asa atunci e trist ca un antrenor cu potentialul lui Andone se complace in compania becaliotilor. Despre meci chiar nu pot sa spun mare lucru, doar ca a fost penalty la Cristea.

delaoltenia
30th October 2010, 10:53
Dinu Gheorghe: "Nu mă mai uit la meciurile lui Dinamo că mi se face scîrbă și mă cheamă la Comisii apoi"
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/dinu-gheorghe-nu-ma-mai-uit-la-meciurile-lui-dinamo-ca-mi-se-face-scirba-si-ma-cheama-la-comisii-apoi-213414.html

Leo
30th October 2010, 12:36
Ma bucur cand vad antidinamovistii cu unghia adanc infipta in gat. ;)



Despre meci nimic. Inca o victorie in palmares.

MMihnea
30th October 2010, 12:45
Ma bucur cand vad antidinamovistii cu unghia adanc infipta in gat. ;)



Despre meci nimic. Inca o victorie in palmares.

chiar nu ma oftic... sunt obisnuit
asta e dinamo
asta reprezinta

furtul , trisatul , blatul

iar voi , suporterii dinamovisti, demonstrati ca astea sunt valorile voastre

amuzant e ca dupa un timp iar o sa incepeti sa pozati in marii virtuosi, in cei mai tari, cei mai cei mai

numai realitatea, bat-o vina e alta

cand invatati sa furati niste puncte pentru coeficient?
macar sa fiti utili

delaoltenia
30th October 2010, 12:58
Valori,valoare,valoros!!?? :happy :happy...despre cine vorbesti,sau despre ce?
Activez,din pacate sau din fericire,pe alte cateva forumuri.Am ocazia sa intalnesc cam aceiasi useri,pe unii ii cunosc foarte bine.
Sunt fel si fel de caractere,pot spune ca-i apreciez pe cei ce practica cam acelasi discurs,ca scriu aici sau in alta parte sunt consecventi in ceea ce fac,bine sau rau,nu sunt duplicitari.Mie scarba insa de unii care fac pe moralistii aici,care vor sa para dreptatea intruchipata,care isi permit sa dea sfaturi si sa faca comparatii,iar in alte parti isi arata adevarata fata.Scursuri ale societatii,frustrati si batuti de soarta.De astia imi este mila.

Rossi
30th October 2010, 14:45
Andrei Cristea: "Meritam această victorie, este frumos când revii după ce ai fost condus. Era momentul să revenim și noi, este a patra victorie la rând.
A fost penalti clar, pot să vă mărturisesc asta și cred că s-a văzut foarte bine"

VIDEO:
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/andrei-cristea-a-fost-penalty-clar-s-a-vazut-foarte-bine-213429.html

jonsnow
30th October 2010, 20:04
ca idee sa vedem unde e presa sportiva din Romania....nici ieri nici astazi nu a spus nimeni un cuvant despre golul 2 al mediasului, cand am venit acasa si am vazut fazele pe gsp la emisiunea lui naum nu am vazut nicaieri reluarea asta...acu dati-va si voi cu parerea a fost sau nu offside la golul inscris de trtovac...

pozitia cand se pregateste sa centreze eric
http://www.imageno.com/thumbs/20101030/isybxlh3qfe8.jpg (http://www.imageno.com/isybxlh3qfe8pic.html)

acum mingea e in aer
http://www.imageno.com/thumbs/20101030/ua8kzok90gsw.jpg (http://www.imageno.com/ua8kzok90gswpic.html)

uite si linkul cu faze pe gsptv...
http://gsptv.gsp.ro/viewVideo1.php?video_id=42308
ca idee e acelasi tusier care l-a oprit aiurea pe niculae in faza de 1v1 cu portarul

nu vreau sa spun nimic de arbitraj, raman la parerea ca nenea arbitrul a gresit rau dand un penalty care nu a fost, ce vreau sa subliniez e in*******irea cu ajutorul televizorului, in 2 zile refuz sa cred ca un batalion de ziaristi care au "disecat" fazele nu au vazut un lucru pana la urma extrem de evident si important, un gol al mediasului a fost marcat neregulamentar...in schimb toata ziua doar supozitii si atacuri la Dinamo mai nou si traore saracul e victima colaterala...

delaoltenia
30th October 2010, 20:12
Tot ca idee,esti cam singurul din tabara invingatorilor,care poate sa faca si comentarii obiective.

Lordul
30th October 2010, 20:18
important e ca am castigat...suntem din nou acolo sus

jonsnow
30th October 2010, 20:27
important e ca am castigat...suntem din nou acolo sus

Duarte nu e asa important, tot cu moti si scarlatache joci, dar e extrem de enervant ce se intampla prin studiorile gsp si sport.ro...pe oamenii aia ii intereseaza numai sa gaseasca o farama de scandal sau sa inventeze unul.... AUDIENTA pentru asta si-ar vinde-o si pe masa, nu vezi un pic de obiectivitate sau de profesionalism ii intereseaza doar se dea "prostimii" ce cred ei ca ii place...niste tarfe, asta sunt 90% din jurnalistii de sport de la noi...asa cum cancan si libertatea conduc detasat cu stiri si articole bune pentru retardati la fel naum&co au inceput sa se adreseze aceluiasi segment de po****tie...pentru ca sunt mai multi...pana la urma emisiunea de la digi cu craciunescu si vochin e singura cat de cat serioasa despre sport...despre sport nu despre cancan...
Romania mythical country:ok:

Leo
30th October 2010, 20:41
Asta place taranoilor, asta se vinde.

delaoltenia
30th October 2010, 20:52
Asist cu deosebita placere la comentarii de genul,m-am intalnit cu proasta-n balci si n-am putut sa o evit. :happy :happy
Se stie cine-s hotii si blatistii,si asta nu de ieri de azi,de cinci decenii si mai bine.

Rossi
30th October 2010, 21:00
VIDEO / Ofsaid la Trtovac la faza golului 2 al Mediașului!

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/video-ofsaid-la-trtovac-la-faza-golului-2-al-mediasului-213491.html

asa ca ... ciocul mic ...


Se stie cine-s hotii si blatistii,si asta nu de ieri de azi,de cinci decenii si mai bine.

exact ... ma bucur recunosti ... de asta te apreciez eu pe tine ... chiar daca esti stelist, recunosti ca sunteti rusinea Romaniei

jonsnow
30th October 2010, 21:12
lol s-au sesizat gsp-istii si au dat faza lui cu offside-ul..normal nu are nici o importanta :D..sa mutam discutia repede spre rosul luat de traore de care e vinovat tot Dinamo

Sezione
30th October 2010, 21:32
Ma bucur cand vad antidinamovistii cu unghia adanc infipta in gat. ;)



Despre meci nimic. Inca o victorie in palmares.

Corect un mare nimik..in loja , in tribune, pe teren... Asta e dinamo:ok:

Sezione
30th October 2010, 21:33
chiar nu ma oftic... sunt obisnuit
asta e dinamo
asta reprezinta

furtul , trisatul , blatul

iar voi , suporterii dinamovisti, demonstrati ca astea sunt valorile voastre

amuzant e ca dupa un timp iar o sa incepeti sa pozati in marii virtuosi, in cei mai tari, cei mai cei mai

numai realitatea, bat-o vina e alta

cand invatati sa furati niste puncte pentru coeficient?
macar sa fiti utili

Nu cred ca voi trebuie sa va suparati prea tare.. in asta se poate masura rivalitatea intre verisori..care fura mai mult...deh apukaturi de generali comunisti.

Rossi
31st October 2010, 00:04
daca castigam cu CFR ... terminam turul pe podium ...

01. Astra - DINAMO 1-2
02. DINAMO - Sportul 5-3
03. Pandurii - DINAMO 2-2
04. DINAMO - Rapid 3-2
05. Tg Mures - DINAMO 2-6
06. DINAMO - U Cluj 3-4
07. Brasov - DINAMO 2-2
08. DINAMO - Vaslui 1-2
09. Urziceni - DINAMO 1-0
10. DINAMO - Otelul 1-2
11. DINAMO - Steaua 2-1
12. Bistrita - DINAMO 0-2
13. DINAMO - Medias 3-2
14. CFR Cluj - DINAMO
15. DINAMO - Craiova
16. Branesti - DINAMO
17. DINAMO - Timisoara

Elgorriaga
31st October 2010, 09:07
Mă miram io cum de a rămas Trtovac așa singur-singurel în careu ... și iar mi-am zis că ăștia din apărarea noastră sînt cam bouleni. :rosu:

Dar iată că de fapt apărarea își făcuse corect treaba ieșind la ofsaid în mod corespunzător. :shocked:

Ce e ciudat e că nici un apărător n-a protestat. :confused:

Și atunci mă întorc și zic că ieșirea corectă la ofsaid a fost pur întîmplătoare ... nașpa fază defensivă ... :(

Ferko
31st October 2010, 10:32
Duarte nu e asa important, tot cu moti si scarlatache joci, dar e extrem de enervant ce se intampla prin studiorile gsp si sport.ro...pe oamenii aia ii intereseaza numai sa gaseasca o farama de scandal sau sa inventeze unul.... AUDIENTA pentru asta si-ar vinde-o si pe masa, nu vezi un pic de obiectivitate sau de profesionalism ii intereseaza doar se dea "prostimii" ce cred ei ca ii place...niste tarfe, asta sunt 90% din jurnalistii de sport de la noi...asa cum cancan si libertatea conduc detasat cu stiri si articole bune pentru retardati la fel naum&co au inceput sa se adreseze aceluiasi segment de po****tie...pentru ca sunt mai multi...pana la urma emisiunea de la digi cu craciunescu si vochin e singura cat de cat serioasa despre sport...despre sport nu despre cancan...
Romania mythical country:ok:
Comentatorii de la GSPTV si Sport.ro sunt 100% OI, deci orice comentariu al lor este anti Dinamo. N-o fac pentru audienta ci doar pentru a le arunca ciobanul un bot de branza. Indiferent de ce se intampla in fotbal (intern si international) ei stiu un singur lucru : sa-l laude pe Gigi Becali si pe ghencisti. Cam la atat se rezuma "superbele" lor emisiuni "sportive". Presa de rahat, asta e.

Hingherul
31st October 2010, 10:35
offf off, toata lumea huleste dinamo :D

racovita
31st October 2010, 10:55
Ce mizerie.Astia fara penalty nu pot.E clar,s-a intors borcea

Dinamo & Steaua - are si Steaua 11m primit doar pentru ca au reusit sa centreze in careul advers- aceleasi echipe gretoase.

Ferdininho
31st October 2010, 11:01
Cica iar au inceput patrupedele sa umble cu mijloace specifice. S-au intors Turcu si Giovani la oficiala si poc..........au inceput sa vine punctele....ici colo un penalty o eliminare gratuita...ca de baietii au de unde...mari domni mari caractere astia din bulevardul Fane Babanu.

racovita
31st October 2010, 11:21
Il postasem pe CFR -Otelul dar de fapt aici e DINAMO


Pai na, doar nu crezi ca ajunge Otelul sa ia titlul :happy Incet incet lucrurile revin la normal

Astepti normalul ala cu Dinamo campioana, sper ca nu.....echipa legii@ordinii sa fure tot ?
Ar mai trebui si Justitia sa-si faca vreun club de fotbal,ca din pozitia lor ar avea ocazia sa fure pe rupte, cativa arbitrii acolo, asa de divertisment pentru distractia sclavilor.

Rossi
31st October 2010, 13:22
Cand steaua a facut japca cu U Craiova in ghecea ... toate oile din presa tipau sus si tare ca "victorie meritata" si "ce atmosfera superba" ...

Cand Dinamo bate pe Gaz Metan cu 3-2, oile din presa tipa ca Dinamo a fost avantajata ...
Cum vine asta cand golul prin care Gazul facea 2-1 a fost marcat din offside ?!
La penaltyul obtinut de Cristea, e loc de interpretari, dar la golul Gazului marcat din offside, nu e nici un dubiu ...

ichigo
31st October 2010, 14:27
da, au descoperit si cei de la gsp dupa doua zile apa calda. ca golul lui trtovac a fost din ofsaid. daca baalci a fost catastrofa, atunci tusierul iliescu a fost varza, de vreme ce a acordat un gol din ofsaid, si a avut doua semnalizari aiurea pe atacul lui dinamo.

racovita
31st October 2010, 15:54
Ferea bah ca s-a intors sefu de la Miami.Luam campionatul fluierand...

Chiar asa, daca ajungeti dupa meciuri ca asta cu Gazu, sa fiti pe primul loc,
banuiesc ca ati avea decenta sa refuzati decernarea titlului de campioni, ca urmare a hotiilor .....sau nu ?

Ar fi o singura exceptie de la onoare, doar daca dupa voi ar urma Steaua sa fie declarata campioana, aia fura din talent.

Tiger1
31st October 2010, 16:34
Cred ca in prima repriza, Dinamo a jucat mai slab, in semn de protest fata de neplata salariilor la timp.

In a doua repriza, a intrat N'Doye, Andrei Cristea si Marius Niculae si le-a "taiat" gazul.:ok:

racovita
31st October 2010, 20:13
Cred ca in prima repriza, Dinamo a jucat mai slab, in semn de protest fata de neplata salariilor la timp.

In a doua repriza, a intrat N'Doye, Andrei Cristea si Marius Niculae si le-a "taiat" gazul.:ok:

N'Doye, Andrei Cristea si Marius Niculae si le-a "taiat" gazul.:ok:

Nu, altfel in cheama pe pupincuristul de la centru.

Tiger1
31st October 2010, 21:37
Pe criza asta este bun orice "ajutor", oricat de mic.:happy

laurdog
1st November 2010, 09:25
Aseara s-a vazut (pentru cei care au ochi) cum un arbitru poate influenta in mod decisiv un meci.




Absolut corect!:ok:
O brigada cretina care nu-si are locul in prima liga.
Un central care efectiv ne-a impins de la spate si un tusier care ne impingea...........................parandarat!
Daca mai amintesc si de prestatia lui kovacs care nu e la primul meci pe care il face muci(rememberTg Mures-Dinamo) cred ca avem doar unul sau doi arbitri care sa merite sa arbitreze in prima liga!!!!:rosu:

gomore14
1st November 2010, 12:10
Aberatie de comentariu pe onlinesport.ro !!!

Dragi realizatori de comentarii pe site... de ceva vreme ati luat-o razna rau de tot... va aberati, sunteti partinitori si.. vai de voi.
auzi tu... citez:
"Dupa eliminarea luiLitu, Balaci a dat rapid un penalty pentru Dinamo, Cristea ducandu-i pe "cainii rosii" in avantaj pe tabele, 2-1. Scarlatache, a marcat pentru 3-1, iar cateva minute mai tarziu a fost iertat de eliminare."
Bai bai cap sec... a fost 2-1 pt Gaz Metan, nu pentru Dinamo... Dinamo a egalat la 2 si apoi a condus pana la final cu 3-2. Ce dracu partida ati vazut voi... Si inca cev: penalty inexistent pt Dinamo... Cred ca esti un stelist betiv notoriu... tu .. bai ...care esti.. oier !!!

Cave_Canem
1st November 2010, 12:14
Cert e un singur lucru, ca televiziunile 'de sport' care put a branza nasc monstrii...in special d-astia 'internauti'.

Tim
1st November 2010, 12:18
Balaci,acest "frate Burloiu" trebuie tinut minte.Atata slugarnicie si lipsa a fricii de penal nu am mai vazut demult!

ichigo
1st November 2010, 12:39
@ tim s
apropo, acest marian balaci nu a fost cumva la un meci poli timisoara - craiova 1-1? cand poli a egalat dintr-un fault clar la portar, iar arbitrul a validat golul?

Tim
1st November 2010, 13:01
@ tim s
apropo, acest marian balaci nu a fost cumva la un meci poli timisoara - craiova 1-1? cand poli a egalat dintr-un fault clar la portar, iar arbitrul a validat golul?
Imposibil.:D
Si esti OFF.Nimic nu se compara cu o echipa care fura de vreo 60 de ani.:lol:

Pe ce loc estimezi ca terminati .....daca pleaca porcea definitiv la Miami?:D

Fedayn
1st November 2010, 13:16
golul doi al mediasului....offside clar
2 offside'uri semnalizate aiurea la liviu ganea si marius niculae....

hmmmm...nimic nu se compara cu lipsa de obiectivitate a unora ;)

ichigo
1st November 2010, 13:18
a, da ai dreptate. era vorba despre celalalt MB din lotul de liga I al arbitrilor, acela fiind marian bordeian. dar, oricum in prima repriza, golul lui trtovac al mediasului a fost regulamentar, nu? mai ales ca dragos iliescu era pe marte in timpul intregii partide. iar statistica celor de lagsp indica la dinamo 7 pro si 10 contra decizii majore de arbitraj.

Aurel.D
1st November 2010, 20:34
Nu poti acuza arbitrii nostri de rea vointa...pur si simplu sunt slabi, nepregatiti si atata pot!

bob
1st November 2010, 22:44
important e ca la 1-1 dinamo a fost dezavantajata . daca nu era golul inscris de medias din offside poate altfel ar fi decurs jocul.
in ultimii 3 ani dinamo a cam fost furata de arbitrii. asta si pt ca borcica nu mai are cash.

Rossi
2nd November 2010, 10:36
important e ca la 1-1 dinamo a fost dezavantajata . daca nu era golul inscris de medias din offside poate altfel ar fi decurs jocul.

exact ...

MMihnea
2nd November 2010, 11:11
voi acum incercati sa va autosugestionati?

voi sincer credeti ce scrieti aici?

exista o metoda : cand iti spune toata lumea ca esti beat, te duci acasa si te culci

Marius
2nd November 2010, 11:14
ei se auto-altceva intotdeauna. cand se vede de la o posta ca borcica intervine la arbitri, o dau cu "arbitri sunt slabi". dar cand aceiasi "arbitri slabi" o comit in meciurile Stelei, e automat blat.

asa sunt astia 300 de suporteri, se mint unii pe altii.

Lloyd Banks
2nd November 2010, 11:25
Voi ori sunteti prosti ori o faceti pe prostii...intradevar acel penalty a fost moka, indiferent de ce tampenii zice borcea, dar golul 2 al gazarilor nu l-ati vazut?!? Sau macar cele 2 faze in care Niculae, respectiv Ganea scapa singuri cu portarul si sunt opriti aiurea de tusier? Chiar nu puteti fi obiectivi? Voi si scarba aia de dinu vama care vede doar ce vrea...

Rossi
2nd November 2010, 11:40
ce rasa de botanist e romanul ...

au tipat oile din presa ca Dinamo a fost avantajata si hop au sarit toti cu gura ...

Dinamo a primit un penalty (parerea unora usor acordat) din care a reusit sa faca 2-2 ...
DAR Gaz Metan Medias a reusit sa faca 2-1 printrun gol marcat din OFFSIDE (faza ignorata initial de presa ovina) ...

Noi am fost aia nedreptatiti si totusi oile din presa au reusit sa creeze un curent precum ca Dinamo ar fi fost avantajata ....

MMihnea
2nd November 2010, 11:48
Voi ori sunteti prosti ori o faceti pe prostii...intradevar acel penalty a fost moka, indiferent de ce tampenii zice borcea, dar golul 2 al gazarilor nu l-ati vazut?!? Sau macar cele 2 faze in care Niculae, respectiv Ganea scapa singuri cu portarul si sunt opriti aiurea de tusier? Chiar nu puteti fi obiectivi? Voi si scarba aia de dinu vama care vede doar ce vrea...

man... nu e doar parerea mea sau a lui Marius ori a lui X
de vineri seara incepand a pornit un 'taifun' cu privire la arbitrajul de la acest meci...

nu pot si nu sunt in masura sa zic ca nu puteti fi nevinovati, dar aveti precedente ... si prea multi oameni sunt de acord...

eu zic ca e posibil ca actionarii vostri au cerut conpensatii pentru meciurile pierdute (presupus pe greseli de arbitraj) , iar acestea au fost acordate ... executand Gazu.

ca ps. problemele de arbitraj s-au generalizat ulterior si s-a ajuns la o etapa praf (dpdv arbitraj)...
iar , furturi si blaturi inchipuite am mai vazut... poate ca dam in paranoia si teoria conspiratiei aiurea pe baza arbitrajelor proaste

vom vedea

Lloyd Banks
2nd November 2010, 11:56
man... nu e doar parerea mea sau a lui Marius ori a lui X
de vineri seara incepand a pornit un 'taifun' cu privire la arbitrajul de la acest meci...

nu pot si nu sunt in masura sa zic ca nu puteti fi nevinovati, dar aveti precedente ... si prea multi oameni sunt de acord...

eu zic ca e posibil ca actionarii vostri au cerut conpensatii pentru meciurile pierdute (presupus pe greseli de arbitraj) , iar acestea au fost acordate ... executand Gazu.

ca ps. problemele de arbitraj s-au generalizat ulterior si s-a ajuns la o etapa praf (dpdv arbitraj)...
iar , furturi si blaturi inchipuite am mai vazut... poate ca dam in paranoia si teoria conspiratiei aiurea pe baza arbitrajelor proaste

vom vedea

Nu stiu despre ce conpensatii e vb, dar ar trebui sa gandesti si sa vezi singur, nu sa te iei dupa precedente si dupa ce zic scarbele de oameni de fotbal. Cand dai un gol dintr-un penalty inexistent si in acelasi timp primesti un gol din offside si mai esti si oprit aiurea din 2 faze singur cu portarul...hmmm...n-as zice ca esti avantajat. Intradevar poti sa zici ca arbitrul e jalnic, cretin, bou si cum mai vrei dar in nicun caz ca a arbitrat intr-o singura directie. Parerea mea... se pare insa ca voi ascultati ce zic alde borcea, copos, becali si mai nou imaculatul dinu vama, adevarul ca si sunt astia oameni de incredere...

MMihnea
2nd November 2010, 12:03
in primul rand sry pt eroarea de exprimare... compensatii e corect in mod evident :D - as incerca sa dau vina pe un typo , dar a fost un 'dumb moment'
mea culpa

eu ma refeream in special la parerea presei... desi sfantul interes ghideaza
si am recunoscut ca a urmat un val de greseli
e prea mult sa crezi ca au fost toate orchestrate...

cred ca uneori suntem subiectivi ca suporteri si de aceea incerc sa gasesc un reper extern pentru mai multa obiectivitate

Lloyd Banks
2nd November 2010, 12:11
eu ma refeream in special la parerea presei... desi sfantul interes ghideaza
si am recunoscut ca a urmat un val de greseli
e prea mult sa crezi ca au fost toate orchestrate...

cred ca uneori suntem subiectivi ca suporteri si de aceea incerc sa gasesc un reper extern pentru mai multa obiectivitate

Una peste alta arbitrii romani sunt DEZASTRU! Inclusiv cel de la Dinamo - Gaz Metan, sa nu crezi ca ii apar...cat despre presa, pai mare parte din ea este aservita tot jigodiilor de patroni si dau intr-o echipa in functie de directia din care vin banii si de interese. De aia zic, ar trebui ca fiecare sa judece in functie de ce vede, nu dupa ce spun libidinosii astia din presa, my two cents :D

jonsnow
2nd November 2010, 17:01
Craciunescu la DigiSport

Gol 2 Medias offside :rosu:
Cartonas Galben 1 Litu corect :ok:
Cartonas Galben 2 Litu corect :ok:
Cartonas Rosu pentru Scarlatache :rosu:
Penalty la Cristea - simulare :rosu:
Niculae faza de gol - nu a fost offside :rosu:
Penalty pentru medias in min 94 - :rosu:

Meritau un egal ardelenii :ok: