PDA

View Full Version : ETAPA 13: Otelul Galati - CFR Cluj 1-1



delaoltenia
24th October 2010, 21:26
Sambata 30-10-2010.
Ora 15:00,Digisport.
Discutii inainte si dupa meci.

Steel Jar
25th October 2010, 10:12
Am fica de meciul asta dintr-un simplu motiv, pe care o sa il arat.
http://i52.tinypic.com/k0lcmp.jpg vin astia sa ne manance cu fulgi cu tot?:D
Nu va mai aduceti iubitele pe stadionulnostru.:D

Vandam
25th October 2010, 11:16
Asta lu Razvan sa-i zici :cry:

fl0o
25th October 2010, 11:51
Cum naiba a trecut asta de turnicheti ? :shocked:

Vandam
25th October 2010, 13:22
Revenind la meci: Avem meci cam greu cu fosta campioana.

BBB
25th October 2010, 14:12
Ma ingrozesc cand vad cum unii radeti de anumite defecte genetice sau probleme de nutritie. Nu e vina ei ca arata asa, vorbiti si voi lucruri serioase

stiintacv
25th October 2010, 17:55
meci egal.

Denis
25th October 2010, 18:04
Ma ingrozesc cand vad cum unii radeti de anumite defecte genetice sau probleme de nutritie. Nu e vina ei ca arata asa, vorbiti si voi lucruri serioase

Tu nu ai dreptul sa comentezi. Intai uita-te la semnatura ta si apoi incearca sa judeci pe altii. Am rude cu boala specificata in semnatura ta, si crede-ma ca nu-i deloc de ras. Nu o doresc chiar nimanui, si cu atat mai putin sa fac misto de altcineva.


ONTOPIC: Se vor impune GAZDELE!

bada_otelul
25th October 2010, 18:13
Cum naiba a trecut asta de turnicheti ? :shocked:

Nu existau tunrnichete la noi pe atunci. Poza e veche de vreo 3 ani, parca de la 0-1 ala cand ne-au dat din penalty.
Revenind la lucruri mai normale, sa vedem ce minunatie de arbitru ne mai trimit si tura asta. In ultimele doua etape ne-au uns la suflet cu delegarile. Poate reactiveaza vreun porcodean sau vreun zota special pentru meciul asta, nu ca mi-ar fi rusine cu tudor sau draganescu:headbang:
Pe masura ce trec etapele cresc si sansele sa termina m la egalitate sau sa pierdem un meci. CFRul, in ciuda locului din clasament, a aratat in UCL ca poate mult mai mult. Oricum si daca pierdem nu-i o tragedie. Locul 1 il avem si dupa etapa asta iar in lupta pentru un loc de Europa League vom ramane si dupa ce nu vom mai fi pe primul loc. Sper totusi sa umplem stadionul pentru ca echipa merita.

Leo
25th October 2010, 18:52
Greu de dat un pronostic.

delaoltenia
25th October 2010, 19:15
1-0 pentru galateni.

Vandam
25th October 2010, 19:38
Astia de la cfr se zice ca fac playback pe stadion :cry: Oare vor veni si la noi ? :happy
http://www.timesnewroman.ro/sport/2881-suporteriii-cfr-cluj-fac-playback-pe-stadion

Leo
25th October 2010, 19:40
Cum sa faca ma playback? Nu pot sa cred.

fl0o
25th October 2010, 19:46
Nu cred ca un suporter poate sa spuna ce a zis ala, chiar fiind el si un suporter al cfr-ului.

TheIceMan
25th October 2010, 19:51
3-1 pentru CFR, meci usor.

TeBat
25th October 2010, 20:05
Cum sa faca ma playback? Nu pot sa cred.


Nu cred ca un suporter poate sa spuna ce a zis ala, chiar fiind el si un suporter al cfr-ului.

E un site de umor...voluntar.

Denis
25th October 2010, 21:54
Un egal ar fi excelent! Iar de o victorie nu mai zic. :rolleyes:

Recordul nostru de acasa este:

6 victorii
0 egaluri
0 infrangeri

Ar fi super sa ramanem si dupa aceasta etapa neinvinsi pe teren propriu. /hello

iulian_1976
26th October 2010, 00:12
CFR va trage tare in acest meci pentru ca urmeaza meciul cu Bayern unde sansele sunt minime.

Otelul arata foarte bine indiferent de rezultatul care va fi,chiar daca ar pierde meciul,ei sunt o echipa constanta fara fluctuatii.
Pot pierde ca apoi iar sa lege cateva victorii pentru ca stiu cum sa reactioneze in orice moment al jocului indiferent cu ce echipa joaca.

Otelul imi par foarte puternici in primul rand din punct de vedere psihic asa cum este orice echipa germana pentru ca asa seamna echipa lui D.Munteanu.

Nu conteaza ca poti pierde un meci sau sa faci o remiza cand apoi poti avea 5-6 victorii legate.

Dregan
26th October 2010, 09:22
Pe cat de puternica este CFR in atac, pe atat de slaba este in aparare. Sa vedem daca ambitia si daruirea ne vor aduce punctele pe care le dorim si de data aceasta.

MMihnea
26th October 2010, 10:30
otelu se apara foarte bine si ataca bine
cfrul are probleme cu echipele care se apara... a demonstrat-o si cu unirea
iar antal si ceilalti nu o sa semi-lufteze dupa ce trec ca tgv-ul de alcantara ca un anumit semedo pe care il stim
in fine ... si cfr cred ca se mobilizeaza altfel...
meci de vazut... in mod clar

Redboy
26th October 2010, 12:18
Un egal ar fi excelent! Iar de o victorie nu mai zic.

Exagerezi. :D O victorie ar fi excelenta ! Un egal, ar fi suportabil... ca si o infrangere de altfel. Dar, "sa nu gandim asa departe". :)

He he... ce bine prinde acum biletul dat "bonus" la etapa trecuta de acasa. Sper sa am si acum motiv de fericire, cu ocazia ultimelor meciuri pe timp de zi... :D

laurdog
26th October 2010, 12:44
Pe cat de puternica este CFR in atac, pe atat de slaba este in aparare. Sa vedem daca ambitia si daruirea ne vor aduce punctele pe care le dorim si de data aceasta.

Aveti grija ca au un atacant de mare valoare.................Istvan Kovacs!!!!:angry:

Nightwish
26th October 2010, 13:11
Laur, oricat de valoros ar fi ca atacant Istvan Kovacs, nu se compara cu golgeterul Corpodean :rolleyes:

Tim
26th October 2010, 14:28
Meci intre Marius Stan si Iuliu Muresan!
Fie ca cel mai bun sa castige.:D

bada_otelul
26th October 2010, 15:56
Nu existau tunrnichete la noi pe atunci. Poza e veche de vreo 3 ani, parca de la 0-1 ala cand ne-au dat din penalty.
Revenind la lucruri mai normale, sa vedem ce minunatie de arbitru ne mai trimit si tura asta. In ultimele doua etape ne-au uns la suflet cu delegarile. Poate reactiveaza vreun porcodean sau vreun zota special pentru meciul asta, nu ca mi-ar fi rusine cu tudor sau draganescu:headbang:
Pe masura ce trec etapele cresc si sansele sa termina m la egalitate sau sa pierdem un meci. CFRul, in ciuda locului din clasament, a aratat in UCL ca poate mult mai mult. Oricum si daca pierdem nu-i o tragedie. Locul 1 il avem si dupa etapa asta iar in lupta pentru un loc de Europa League vom ramane si dupa ce nu vom mai fi pe primul loc. Sper totusi sa umplem stadionul pentru ca echipa merita.

No, n-o fo' mugurel, n-o fo' sandu, o fo' ijvan cu-vaci.:headbang:

MMihnea
26th October 2010, 16:10
din pacate Balaj e unu singur... sau vroiati pe altu (arbitru) ?
pt meciul asta cred ca si A.Tudor ar fi fost bun.
scadeau sansele ca atunci cand va calca in picioare un portughez/argentinian frustrat ca nu e idolatrizat sa scape cu o 'mustrare verbala'

Denis
26th October 2010, 16:40
Laur, oricat de valoros ar fi ca atacant Istvan Kovacs, nu se compara cu golgeterul Corpodean :rolleyes:

Ii si fundas de valoare. :ok: Asta te opreste din atac chiar si atunci cand nu esti in offside. :rolleyes:

Steel Jar
27th October 2010, 10:36
Ma ingrozesc cand vad cum unii radeti de anumite defecte genetice sau probleme de nutritie. Nu e vina ei ca arata asa, vorbiti si voi lucruri serioase
Asta e asa, de testare, sa nu zici direct ca iti place de ea. Ia legatura cu Razvan, el o mai tatona.:D
Ce vina am eu ca sunt unele persoane asa de lenese si slabe de inger ?
Ea a mancat pana a ajuns sa arate ca o donatoare de untura din care poti scoate vreo 500 de sapunuri de casa.:D

SwedishMafia
27th October 2010, 11:28
Am fica de meciul asta dintr-un simplu motiv, pe care o sa il arat.
http://i52.tinypic.com/k0lcmp.jpg vin astia sa ne manance cu fulgi cu tot?:D
Nu va mai aduceti iubitele pe stadionulnostru.:D

ati ramas de caruta.sunteti unica echipa din prima liga,care nu joaca meciuri in nocturna.vindeti ff scump si tot n-ati fost in stare sa puneti o amarata de nocturna.
sper x, un prieten trebuie sa parieze o suma mare pe egal.ii asteapta de 5 etape.:D

Denis
28th October 2010, 03:56
Unii frustrati se iau si de aspectul stadionului pe care joaca liderul pentru a se consola cu locul 4. :)

fl0o
28th October 2010, 10:14
ati ramas de caruta.sunteti unica echipa din prima liga,care nu joaca meciuri in nocturna.vindeti ff scump si tot n-ati fost in stare sa puneti o amarata de nocturna.
sper x, un prieten trebuie sa parieze o suma mare pe egal.ii asteapta de 5 etape.:D
Care e problema ta ? Observ ca mai mult ii deranjeaza pe altii aspectul stadionului Otelul decat pe noi... :confused:
Iar despre pontul tau de parior inrait... sper ca prietenul tau sa-si parieze si casa pe X

Vandam
28th October 2010, 11:08
ati ramas de caruta.sunteti unica echipa din prima liga,care nu joaca meciuri in nocturna.vindeti ff scump si tot n-ati fost in stare sa puneti o amarata de nocturna.
sper x, un prieten trebuie sa parieze o suma mare pe egal.ii asteapta de 5 etape.:D

Si e cumva problema ta ca nu avem nocturna ??? Si-au gasit unii de ce sa comenteze locul nostru din clasament. Asta e locul 1 starneste multa invidie si chiar ura. Lasa ma ca mai desfintati vreo 2-3 echipe doar doar va salvati de la retrogradare.:)

MMihnea
28th October 2010, 11:21
nu mai sariti de fund asa...
dupa ce castigati campionatul asta ar fi cazul sa investiti un pic si in stadion... ca sa respectati regulile UEFA ... si mai mult in centrul de juniori , domeniul in care se pare ca sunteti deja pe locul 1 :D

atitudinea asta ostila nu va prinde bine...
mie mi s-a parut mai 'tare' atitudinea aia detasata si aparent dezinteresata ' nu ne intereseaza titlul , dar muncim pe branci pt el'

din punctul meu de vedere
daca Steaua merge bine si merita ... are locul ei in Europa , iar la anul avem o sansa mult mai buna in toate competitiile

on : Bjelanovic merge din ce in ce mai bine , iar italienii cfr-ului incep sa miste si ei
daca o sa scuture un pic Cartu pe 'lorzi' , Cfr-ul poate reveni in forta
ma bucur pt punctele europene , ma ingrijorez pt liga1

ps. vandam ce i-ai facut lui Brusli ? :D

Vandam
28th October 2010, 11:27
L-am eliminat din actionariatul care-l aveam cu el :D

On: meci deosebit de greu, un egal e cat o mina de aur pentru noi.

Leo
28th October 2010, 15:36
x
2-2

SwedishMafia
28th October 2010, 15:46
da,mai galatenilor.m-ati prins!:( nu dorm noapte de invidia pe care o port otelului! voi nu ar trebui sa fiti otelari,ci detectivi!!Sunteti MAGISTRALI!Nu va scapa nimic!:ok:

Denis
28th October 2010, 16:57
Daca invidie nu, atunci frustrare cu siguranta. Suntem OTELARI mai inainte de toate, iar apoi fiecare e liber sa-si aleaga ce cariera vor ei: detectivi, mecanici auto, astronauti, ...

St3phano
28th October 2010, 17:01
pe sistemul hey hey hey - otelarii din plebei :)
domne, sa demonstrati - sa le dati la cap tzeferistilor! :D

SwedishMafia
28th October 2010, 18:47
denis,si eu care credem ca esti "denis copilul problema".nu ,domne,tu esti denis super-brain.doar unul atat de "inteligent" ca tine, a reusit sa vada frustrarea mea.ma intreb, ce naiba cauti tu pe un forum, cand poti contribui la salvarea Omenirii, de multitudinea de probleme cu care se confrunta!:( iti dai seama, un galatean, fan otelul sa contribuie la salvarea Omenirii!:ok: la asa erou local, stadionul otelului, ar primi numele tau!:ok: ma simt atat de mic si frustrat pe langa tine!:(
st3 : e plina lumea de redonzi..:happy told you!:D

krokobaursolzos
28th October 2010, 20:58
Meci greu pentru galateni ... mai ales ca, dupa esecul motiunii, Boc-cel-mic are timp sa mai dea niste telefoane ;) ... rezultatul va depinde de arbitru si coatele lui Cadu :groggy:

fl0o
28th October 2010, 22:07
nu mai sariti de fund asa...
dupa ce castigati campionatul asta ar fi cazul sa investiti un pic si in stadion... ca sa respectati regulile UEFA ... si mai mult in centrul de juniori , domeniul in care se pare ca sunteti deja pe locul 1 :D

atitudinea asta ostila nu va prinde bine...
mie mi s-a parut mai 'tare' atitudinea aia detasata si aparent dezinteresata ' nu ne intereseaza titlul , dar muncim pe branci pt el'

din punctul meu de vedere
daca Steaua merge bine si merita ... are locul ei in Europa , iar la anul avem o sansa mult mai buna in toate competitiile

on : Bjelanovic merge din ce in ce mai bine , iar italienii cfr-ului incep sa miste si ei
daca o sa scuture un pic Cartu pe 'lorzi' , Cfr-ul poate reveni in forta
ma bucur pt punctele europene , ma ingrijorez pt liga1

ps. vandam ce i-ai facut lui Brusli ? :D
In continuare... eu unul, personal, nu visez inca la titlu, vreau locul 6 macar.
Si totusi, daca terminam pe locul 14 ori 2... ce probleme iti pune tie stadionul nostru, cu ce te deranjeaza ? tre' sa chiulesti tu de la scoala ca sa vezi meciurile Otelului ?

bada_otelul
28th October 2010, 22:54
In continuare... eu unul, personal, nu visez inca la titlu, vreau locul 6 macar.
Si totusi, daca terminam pe locul 14 ori 2... ce probleme iti pune tie stadionul nostru, cu ce te deranjeaza ? tre' sa chiulesti tu de la scoala ca sa vezi meciurile Otelului ?

Nu el se luase de stadion. El a facut o remarca pe cat se poate de corecta si politicoasa ca ar trebui sa investim in stadion pentru a-l aduce la standardele UEFA, in caz ca ne calificam intr-o cupa europeana...Si pana al urma are dreptate. Sunt lucruri care ne deranjeaza pe noi de multa vreme si pe care i le-am reprosat lui Stan si primariei de atatea ori. La fel si cu atitudinea. N-are rost sa ne aprindem din toate nimicurile. E mai bine sa ne vedem de treaba si sa fim cat mai modesti, pentru ca vom avea numai de castigat.

Denis
29th October 2010, 01:04
Nu el se luase de stadion. El a facut o remarca pe cat se poate de corecta si politicoasa ca ar trebui sa investim in stadion pentru a-l aduce la standardele UEFA, in caz ca ne calificam intr-o cupa europeana...Si pana al urma are dreptate. Sunt lucruri care ne deranjeaza pe noi de multa vreme si pe care i le-am reprosat lui Stan si primariei de atatea ori. La fel si cu atitudinea. N-are rost sa ne aprindem din toate nimicurile. E mai bine sa ne vedem de treaba si sa fim cat mai modesti, pentru ca vom avea numai de castigat.

Modesti vom ramane mereu. :yeah: Doar prin modestie si multa munca am ajuns acolo unde suntem! FORZA OTELUL!


denis,si eu care credem ca esti "denis copilul problema".nu ,domne,tu esti denis super-brain.doar unul atat de "inteligent" ca tine, a reusit sa vada frustrarea mea.ma intreb, ce naiba cauti tu pe un forum, cand poti contribui la salvarea Omenirii, de multitudinea de probleme cu care se confrunta!:( iti dai seama, un galatean, fan otelul sa contribuie la salvarea Omenirii!:ok: la asa erou local, stadionul otelului, ar primi numele tau!:ok: ma simt atat de mic si frustrat pe langa tine!:(
st3 : e plina lumea de redonzi..:happy told you!:D

In primul rand ai interpretat total gresit mesajul meu daca tu crezi ca am facut vre-o comparatie intre mine si tine sau oricine altcineva. Pur si simplu mi-am exprimat parerea despre sentimentele tale fata de situatia din clasament in functie de felul cum postezi. Nu mi-e greu sa citesc un om dupa felul cum scrie, asa ca spun cu siguranta ca ai fost frustat in momentul in care ai descris stadionul nostru. Adica cum, o echipa fara nocturna si cu o situatie financiara atat de proasta sa fie pe locul 1, iar noi care investim zeci de milioane de euro anual, sa fim in spatele lor in clasament. Ba mai mult, la 7 puncte in spatele lor.:rolleyes: Iti inteleg frustrarea, sincer, dar ai fi mai inteligent daca ai pastra-o pentru tine si nu ai face-o publica. Chiar daca nu iti dai seama iti spun sigur ca nu ai mai fi facut acest comentariu daca noi nu eram in fata voastra in clasament. Ba chiar, n-ai mai fi comentat absolut nimic despre Otelul. :ok:

Iar in al doilea rand tu habar n-ai unde merg banii nostri din veniturile de pe transferuri. Sunt niste cheltuieli obligatorii pentru a ramane in Liga 1, pe langa salariile jucatorilor si a stafului nostru, iar cum veniturile nu sunt asa mari in comparatie cu cheltuielile noastre nu ne-am permis inca instalarea unei nocturne. Noi ne vom vedea in continuare de treaba noastra si vom face ce stim noi mai bine sa terminam cat mai sus in clasament. Nici nu ma gandesc la castigarea titlului ci doar la un loc in primele 6, ce ne va asigura un loc in Europa.

PS: Nu sunt singurul care a observat faptul ca ai fost frustrat in momentul in care ai postat acel mesaj.

whiteLion
29th October 2010, 10:26
meci greu pentru ambele echipe, sa castige aia care marca m multe goluri :lol:

Denis
29th October 2010, 10:36
Ar fi pacat sa nu batem echipa care a luat bataie de la echipe precum Sportul si FCM Tg. Mures.

CFR este buna in atac dar si noi suntem buni in aparare. Daca reusim sa ne facem jocul nostru de posesie, cu presing sufocant, si cu marcaj strans, plus scapari pe contraatac, putem castiga aceasta partida.

Placut este ca indiferent de rezultatul de maine cu CFR vom ramane pe locul 1, si indiferent de ce facem in urmatoarele 2 meciuri cu CFR si U Craiova, vom ramane pe podium. Interesant este si faptul ca etapa aceasta se vor duela alte 2 contracandidate la podium Dinamo-Gaz Metan, iar etapa viitoare Rapid-Steaua, si Timisoara-Vaslui.

SwedishMafia
29th October 2010, 10:57
saracu denis, se incapataneaza sa creada ca locul din clasament al otelul, ma frustreaza..:(( vadime, inainte sa-i pui moderatori, le dai un test sau ii pui sa isi faca un control medical!? denis,fiind un fin "cititor", continua sa "citesti" la fel "de bine".nu renunta!!!arata-ne intregul tau potential!:ok:
ps azi ma duc la biserica,sa platesc 10 slujbe,ca sa piarda otelul.frustrarea mea,a atins nivelul spiritual!:( rau am ajuns...:(

Dregan
29th October 2010, 11:02
FORZA OTELUL !!! Orice s-ar intampla sa se intample odata si sa vina meciul. Emotiile din mine ating cotele paroxismului.

Iar pentru cel care a postat mai sus. Du-te, lasa-ne pe noi in saracia noastra de stadion, dar paraseste topicul asta ca n-are sens ce faci tu aici.

Uncle Ben
29th October 2010, 11:10
Swedish, e momentul de glorie al Otelului si cred ca trebuie sa-i lasam sa-l traiasca asa cum considera de cuviinta! Chiar si visand frumos desi noua, de multe ori, ni se pare ca se imbata cu apa rece... Si Urziceniul a facut minuni, nu demult, cu bani putini!
Pana acum otelarii au demonstrat ca pozitia din clasament nu este deloc conjuncturala si merita toate felicitarile!
Ontopic: meci de 1,X. Dorinel ar putea sa abordeze prudent partida pentru ca cei de la CFR au o echipa destul de valoroasa, orice s-ar spune! Daca in CL nu s-au facut de ras, n-ai voie sa-i iei la pret de matineu!

Vandam
29th October 2010, 11:20
saracu denis, se incapataneaza sa creada ca locul din clasament al otelul, ma frustreaza..:(( vadime, inainte sa-i pui moderatori, le dai un test sau ii pui sa isi faca un control medical!? denis,fiind un fin "cititor", continua sa "citesti" la fel "de bine".nu renunta!!!arata-ne intregul tau potential!:ok:
ps azi ma duc la biserica,sa platesc 10 slujbe,ca sa piarda otelul.frustrarea mea,a atins nivelul spiritual!:( rau am ajuns...:(

Decat sa vii pe aici sa provoci mai bine ne lasi asa cum suntem noi slabi, drogati, dopati, fara nocturna.. In fine fiecare din noi are dreptul la o opinie, cu conditia ca ea sa fie cat mai pertinenta. O zi buna tuturor.

SwedishMafia
29th October 2010, 11:21
uncle,da cine nu-i lasa ?:) mai degraba, ei ar trebui sa se bucure de locul in clasament, si sa nu se simta atat de vanati.ca otelul ia campionatul sau e pe locul 13 in liga a 3 a, tot aia imi e.:) daca exista suporteri care sa fie "frustrati" de locul din clasament al otelului,ar trebui sa fie suporterii echipelor de nivelul lor.stelistii,dinamovisti, in nicio viata, nu se vor simti frustrati de loc 1 al otelului.cele 2 echipe au destule campionate ,ca sa nu zic etape pe primul loc.
cat despre rezultatul final,desi mi-e indiferent,sper sa iasa x, pentru tovarasul meu, care va paria o suma importanta.
vandam: corect.nu v-am facut drogati.doar am spus ca in 2010, e destul aiurea sa n-aveti o nocturna.denis saracu, s-a atacat de parca l-am injurat de mama.si imediat cu ajutorul "inteligentei" sale, m-a "citit",ca fiind un "frustrat" :happy

MMihnea
29th October 2010, 11:47
atat cat performanta este facuta in mod eficient apare si profit
daca profitul este folosit in mod eficient performata va creste

pana acum sunteti cei mai eficienti in crearea performantei
e ok sa fi pregatit pt ce e mai rau, dar e bine sa fi pregatit si pentru scenariul optimist :D

eu ca suporter stelist sunt 'pregatit' sa ma bucur pentru evolutia Otelului acolo unde conteaza

ps. multumesc bada... cred ca ai explicat mai bine decat puteam sa o fac eu , pentru ca oricum ai inteles exact ce am vrut sa transmit
ps2. ma bucur ca exista si suporteri rationali pe forumul asta ... cred ca de la echipa vi se trage... un suporter a lui U mi-a spus ca nu mai intra pe threadurile de liga1 din cauza fanaticilor....
ma intristez cand un stelist e trollul forumului (iarta-ma swede , dar asta e situatia) , mai apare si ben perfect rational si echilibrat....
mai ramane sa apara rossi cu un post normal (non-trolling, fara insulte,etc) si ne fac de rusine big time

SwedishMafia
29th October 2010, 11:56
mm-ule, vad ca-i invatat un cuvant nou pe ziua de azi "troll":ok: un meci precum cel in cauza, merita sa se dispute in nocturna.suporterii din galati, merita sa aiba un stadion cu nocturna, in anul de gratie 2010, aproape 2011.in ultimii 5 ani, nimeni n-a vandut mai scump decat otelul.puteau sa-si puna o amarata de nocturna,pana si aia din buzau au nocturna.


pana acum sunteti cei mai eficienti in crearea performantei

aici ai vrut sa fi interesant.pacat c-ai dat-o de gard.performanta?care performanta?au castigat ceva?:)nici macar nu s-a terminat turul,si deja o dai cu "performanta".daca vor castiga titlul, sau vor termina pe 2-3,sa vorbim de "performanta".pana atunci,merg f bine in campionat.

MMihnea
29th October 2010, 12:29
mm-ule, vad ca-i invatat un cuvant nou pe ziua de azi "troll":ok: un meci precum cel in cauza, merita sa se dispute in nocturna.suporterii din galati, merita sa aiba un stadion cu nocturna, in anul de gratie 2010, aproape 2011.in ultimii 5 ani, nimeni n-a vandut mai scump decat otelul.puteau sa-si puna o amarata de nocturna,pana si aia din buzau au nocturna.

aici ai vrut sa fi interesant.pacat c-ai dat-o de gard.performanta?care performanta?au castigat ceva?:)nici macar nu s-a terminat turul,si deja o dai cu "performanta".daca vor castiga titlul, sau vor termina pe 2-3,sa vorbim de "performanta".pana atunci,merg f bine in campionat.

sunt de acord ca e bine sa aibe nocturna, dar tu ce ai alege : nocturna + performante gen Buzau sau fara nocturna + performante ?

simt ca trebuie sa ma explic :
consider ca lucrurile pot fi judecate pe termen scurt, mediu si lung

pe termen scurt otelul are 28 de puncte in 12 meciuri, cu 9 victorii si un egal
asta e performanta
aceasta performanta pe termen scurt a aparut ca urmare a unui proiect mai vechi (cred ca un otelar iti poate da mai multe detalii) care a inceput sa dea rezultate.
despre performatele pe termen lung putem vorbi in vara

nu pot sa uit ca Steaua e o echipa care urmareste tot timpul performanta, deci noi ar trebui sa intelegem cum sta treaba :D

nu ai vrea sa existe rabdare si la noi pentru un proiect pe termen mediu indiferent de rezultatele imediate ? acum ar fi mare nevoie....

imi cer scuze pentru postarile lungi ... sunt vorbaret, sper ca macar sa le formatez decent.

Denis
29th October 2010, 12:58
Reveniti la ontopic.

Mafie Suedeza, Vadim n-a a vut nici o treaba cu alegerea mea ca moderator, ci majoritatea colegilor mei moderatori care m-au votat, inclusiv Sorin_Blaj, delaparis, Vadim, zebe, si multi altii. Asa ca nu mai abera atat. Eu nu am inventat probleme mentale despre tine.

moty
29th October 2010, 13:00
Reveniti la ontopic.

Mafie Suedeza, Vadim n-a a vut nici o treaba cu alegerea mea ca moderator, ci majoritatea colegilor mei moderatori care m-au votat, inclusiv Sorin_Blaj, delaparis, Vadim, zebe, si multi altii.

Denis, aici ai dat-o in bara.

Denis
29th October 2010, 13:08
Ma refeream ca majoritatea a votat, nu unul singur (Vadim).

St3phano
29th October 2010, 13:17
eu nu inteleg un lucru: daca tot vorbim despre rationalitate, pai hai sa si fim rationali si in gandire, nu numai in vorbe sau cuvinte tastate aiurea.
cu ce anume din postul sau mafiotul suedez a dat impresia ca e "frustrat"? ca a zis ca otelul merita o nocturna? pai nu merita? si nu vorbesc de acest clasament cu ei in frunte, ci de echipa fenomenala ce mergea an de an in uefa (ion gigi, nastase & co).

eu l-am interpretat ca pe un post in favoarea progresului pe cresterii pe termen lung a unui club. si da, e aiurea ca in 2010 sa ai o digamai traditie in spate, echipa cu nume, pe locul I, tragi la cupe europene, da nu ai nocturna.
btw: stiu ca s-a renovat stadionul (s-a jucat un tur sau un retur pe dunarea) - de ce nu s-a pus si nocturna?
indienii ar trebui sa se implice mai mult.

faptul ca nu sunt bani poate fi o cauza, dar nu un argument contra necesitatii.

OT: meci de 1X. tzefereul are forta sa bata la galati / nu sunt motivati cum sunt in ucl. otelul ii va alerga ca pe hotii de cai :drak:

@moty: blogul roxanei nu mai exista, deci nu sunt produse :P

Denis
29th October 2010, 13:26
Pai daca nu din cauza banilor, probabil pentru a frustra pe altii. :D:D

Hai s-o lasam balta.


Va lipsi Antal, accidentat in etapa precedenta, dar revin Sarghi si Salageanu. Cel mai probabil va juca Iorga in locul lui Antal.

Probabil vom juca ceva gen: Grahovac - Salageanu, Costin, Sarghi, Rapa - Neagu, Giurgiu - Ochirosii, Viglianti, Iorga - Paraschiv.

Vandam
29th October 2010, 16:15
Sa lamurim aspectul nocturnei: Au inceput sapaturile pentru nocturna ptr stalpii din colturile Peluzei Nord. Termenul de realizare a acestui obiectiv este Februarie 2011. Depasirea acestui termen atrage sactiuni financiare celor tocmiti pentru realizarea ei (Elba Timisoara).
Concluzie: Din returul campionatului vom evolua in nocturna.

St3phano
29th October 2010, 16:27
Vandame, pai de ce nu zicesi nene mai devreme ? se cearta lumea p'acilea aiurea :P
vezi nene Denis ca se poate ? ;)

Steel Jar
29th October 2010, 17:29
Vom primi ungurii asa cum merita....http://i52.tinypic.com/2yp0qkh.jpg :drak:....avem pentru toti , stati linistiti :D http://i55.tinypic.com/xn99h0.jpg

Vandam
29th October 2010, 17:37
Steel Jar primul ar fi bine sa-l iei pe romanul autentic Istvan Kovacs :D

St3phano i-am lasat sa se chinuie un pic :D :)

MMihnea
29th October 2010, 17:41
de la ar fi bun si un egal la streang e cale lunga
+ cred ca avem unguri mai 'ok' decat multi romani (chiar si aici pe forum)
nu generaliza
daca ati vedea chestia asta la ei ati turba ,nu?

felicitari pt lucrarile la nocturna... treburile merg in directia corecta :D

Steel Jar
29th October 2010, 17:55
acum mi-am dat seama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pe mica giganta , din galeria ungurilor ...cum o ridicam sus sa ii punem "colierul" la gat???????/
inchiriem un utilaj , cred>:D
Brusli! Ce ai ma cu Ionel Covaci?:D

delaoltenia
29th October 2010, 18:38
Steel,am editat,cred ca stii de ce?
As vrea sa nu se ajunga la jigniri..iti multumesc.

Vandam
29th October 2010, 18:39
acum mi-am dat seama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pe mica giganta , din galeria ungurilor ...cum o ridicam sus sa ii punem "colierul" la gat???????/
inchiriem un utilaj , cred>:D
Brusli! Ce ai ma cu Ionel Covaci?:D

Vezi bre ca nu mai sunt brusli :D:D Pe ala l-am eliminat ca vroia 51% din actiunile userului :yeah:
Cat despre "romanul" de Istvan... vreau doar sa-l vad ca ne arbitreaza corect sa nu fie nevoie de streangurile facute cu atata migala de tine :cry:

Razvan T.
29th October 2010, 18:51
XXX aci :D

Denis
29th October 2010, 19:12
Ce pronostic pervers. :D



@ St3phano: Ideea era alta. Logic ca stiam ca s-au inceput lucrarile pentru nocturna. Dar n-as mai vrea sa redeschid acum subiectul.

m8k
29th October 2010, 19:59
Vom primi ungurii asa cum merita....http://i52.tinypic.com/2yp0qkh.jpg :drak:....avem pentru toti , stati linistiti :D http://i55.tinypic.com/xn99h0.jpg

Galatenii descreierati ca deobicei! Oare cretinul asta cu 2 clase de ce nu isi pune intrebarea: De ce nu scriu aici ceferistii?!
Va urmaresc de la inceputul treadului, e clar ca din fotbal pricepeti doar scandalul si prostia!
Ai vazut ca ungurii nu va baga in seama ti-ai dat drumul singur!:headbang:

OT: sa radem de cretini!:yeah:

zebe
29th October 2010, 20:18
m8k, pici in capcana borcanului si generalizezi si tu aiurea.

Denis
29th October 2010, 20:26
Usurel m8k. La urmatorul e :rosu:.

Vandam
29th October 2010, 20:43
@m8k tu banuiesc ca ai diverse probleme. Intr-adevar nici mie nu mi-a placut gluma lui Steel Jar, dar de aici pana sa zici "sa radem de cretini" e mica mare diferenta. Iar unii ca tine au un grad de suportabilitate scazut fata de critici, si va atacati cand cineva va face unguri.

Sa revin si ontopic, fie ca cel mai bun sa invinga.

m8k
29th October 2010, 21:20
Usurel m8k. La urmatorul e :rosu:.

* Idiotului ala de ce nu ii dai nimic pentru rasism, trolling, provocari????

Vezi de ce generalizez zebe??

m8k
29th October 2010, 21:22
@m8k tu banuiesc ca ai diverse probleme. Intr-adevar nici mie nu mi-a placut gluma lui Steel Jar, dar de aici pana sa zici "sa radem de cretini" e mica mare diferenta. Iar unii ca tine au un grad de suportabilitate scazut fata de critici, si va atacati cand cineva va face unguri.

Sa revin si ontopic, fie ca cel mai bun sa invinga.

Nu a fost el primul! A mai fost cretinul ala care a ras de o obeza oarecare si daca recitesti cu atentie gasesti o gramada de postari anapoda nesanctionate de handicapatul moderator si echidistant de denis

Vandam
29th October 2010, 21:40
La urmatorul sugi tu **** cu tot neamul tau de galateni! Idiotului ala de ce nu ii dai nimic pentru rasism, trolling, provocari????

Vezi de ce generalizez zebe??

Sa stii ca daca nu-ti place ceva exista buton de ignore. Crezi ca mie imi place exprimarea ta de aici demna de toata jena ? Dar asta e nu ma atac. Iar aici ai iesit de tot in decor. Interesant cum in lipsa unor argumente unii vin cu mizerii ca astea pe-un forum. Apropo de asta, sanatate si tie :)

SwedishMafia
29th October 2010, 21:51
rasism?sa inteleg ca cfr are suporteri de alta rasa,decat cea alba?:lol:
mk8: ce vocabular avem...te simti mai bine, dupa ce te-ai refulat?:)

Ess
29th October 2010, 21:52
OT: sa radem de cretini!:yeah:

exact!
de aia intru cu placere pe ols.
descopar cretini mai mari ca si mine, asta dadu-mi incredere in cariera! :D
nu-i cazul sa te enervezi. tre' doar sa savurezi asemenea momente :ok:
stii aia cu "de ce moldovenii mananca cel mai sanatos dintre toti romanii?" :D:D:D

Steel Jar
29th October 2010, 22:06
Ce nervoasa e bozghy asta.
Cu dedicatie pentru bozghy cel narod:D

De la '907
Pe unguri noi tot ii batem
Plaiesii meleagului
Urasc ungurii ardealului
Bozgarii de Vlad au frica in teapa sa nu-i infinga
Si-au purtat de cand ii stiu streang alb-visiniu

Ati tradat si veti trada
Romania-i tara mea
Ungaria-i tara voastra si-o vom bombarda

La Galati pierdeti un meci
Pe lider nu poti sa-ntreci
Echipa Otelului mandria Galatiului

Istvan Gyuri si Strulica
Igen Igen Cfr
In streang doamne ce mai tipa
Igen Igen Cfr

No mai gyurilor, ma no ma da noi va iubim...... nevestele in toate partile si tot timpul:D
Imi retrag ultima afirmatie, cea cu nevestele....voi sunteti gay si noi uram barbatii care se freaca cu barbatii:D

Hai si cu un banc, sa mai destindem atmosfera

La sedinta Consiliului Local Cluj, un consilier propune:
- Eu zic sa mai facem o statuie in orasul nostru.
Imediat vin ideile:
- Sa fie o statuie cu taranul roman !
- Sa fie taranul imbracat in costum national !
- In mana dreapta sa aiba o furca, sa se lupte cu ungurii !
- In mana stanga sa aiba un streang, sa stie ungurii ce-i asteapta !
- Si in streang sa atarne un ungur, sa fie mesajul clar !
Dupa o clipa de tacere vorbeste Funar:
- Bine, dar sa schimbam ungurul in fiecare zi.



Cum va ziceam, va iubim ma:D

Ess
29th October 2010, 22:10
:cry:
asta-i crima :cry:

Steel Jar
29th October 2010, 22:23
Razboi, Iran contra Irak: un iranian si un irakian stau fata in fata in transee si se impusca de zor. La un moment dat iranianului i se blocheaza pusca:
- La pisda matii pusc' imputit! injura iranianu' intr-o romaneasca stalcita. Irakianu' il aude si il intreaba intr-o romaneasca la fel de stalcita:
- Bei bork, de inde stii la tine romaneste, bei?
- Facut jcoal la Romania.
- Zeu? Si unde fecut la tine jcoal?
- In Bucuresti.
- E! Si ce jcoal fecut tu, bei?
- Politehnica. Da' di ce?
- Pei si eu fecut jcoal la Romania.
- Daaa? Ce jcoal?
- Eu fecut Medicin la Miercurea Ciuc.
Iranianu' intre timp isi reparase pusca si incepe sa traga dupa irakian rafala dupa rafala, incarcator dupa incarcator:
- Ia bei, la bizda ******* di ungur imbutit!:happy

Allah is big... Allah is great.... Allah is merciful....Allah will bring the jihad on unguri:ras-plans:

m8k
29th October 2010, 22:24
...un eminescu galatean!
omg!:headbang:

Culmea ca cel mai bun prieten al meu e galatean! Ii zicem secuiul galatean! Am platit deja de 2 ori cautiune pe el, cica e turist in italia de aproape 10 ani! Nu am auzit de el de 2 ani, amu poate nu mai ajuta nimic si nu mai imi cere ajutorul! E baiat fain, fura numai de la bogati!:D Sunt sigur, daca o sa fie liber o sa fiu al doilea pe care il suna dupa maica-sa!:D

delaparis
29th October 2010, 23:10
reveniti la meci va rog frumos

iulian_1976
29th October 2010, 23:16
Un meci ce merita urmarit sper sa nu intervina arbitrul in joc,sa se joace fotbal.

Auzind ce s-a intamplat la Dinamo,imi pare cel putin suspect arbitrajul care va fi la Otelul.
...doar suspect posibil sa ma insel.

m8k
30th October 2010, 00:14
reveniti la meci va rog frumos

Spanzurati ungurii!:D

delaparis
30th October 2010, 00:17
... daca nu castiga la Galati? :D

m8k
30th October 2010, 00:28
Asa de-a doru pulii, asa cum ai editat si tu numai mesajele mele si ca supermoderator nu stii ca bancurile au o sectiune separata!:rosu:
Get lost, a ajuns acest forum de tot rahatu'! Prefer sa astept urmatorul mesaj "Nu ai mai scris pe acest forum de cateva zile, te invitam sa cauti un subiect si sa iti spui parerea" L-am vazut deja de multe ori si cred ca l-am scris aproape identic cum apare!
:cya:

delaparis
30th October 2010, 00:38
Preferai sanctiune probabil ...

Posteaza corect si o sa vezi ca nu mai sunt probleme pe "acest forum"

Denis
30th October 2010, 07:32
Un meci ce merita urmarit sper sa nu intervina arbitrul in joc,sa se joace fotbal.

Auzind ce s-a intamplat la Dinamo,imi pare cel putin suspect arbitrajul care va fi la Otelul.
...doar suspect posibil sa ma insel.

Intradevar, un arbitraj execrabil la meciul cu Dinamo. :( Sper sa nu se repete asta si in meciul cu Otelul.

delaoltenia
30th October 2010, 08:24
Folosesti cuvinte frumoase,doar execrabil? :mda:

m8k
30th October 2010, 08:38
Intradevar, un arbitraj execrabil la meciul cu Dinamo. :( Sper sa nu se repete asta si in meciul cu Otelul.

Si anul trecut ati castigat cu 1-0 dupa un fault in atac evident, dar dupa "moderarile" tale de mai sus nimeni nu iti mai cere sa fii obiectiv!:rosu:

delaoltenia
30th October 2010, 08:43
N-ar fi mai bine ca tu si @Steel sa luati o pauza de doua zile?
In felul asta n-ati mai avea ce comenta.
La urmatoarele mizerii aruncate pe forum,unul de unguri si celalalt de mama si alte neamuri,veti putea citi in liniste toate threadurile.

m8k
30th October 2010, 09:04
Numai sa te tii de cuvant Dario!

krokobaursolzos
30th October 2010, 09:44
exact!
de aia intru cu placere pe ols.
descopar cretini mai mari ca si mine, asta dadu-mi incredere in cariera! :D
nu-i cazul sa te enervezi. tre' doar sa savurezi asemenea momente :ok:
stii aia cu "de ce moldovenii mananca cel mai sanatos dintre toti romanii?" :D:D:D

Nu. :( Mi-o zici? :shocked: ... sa ma distrez si io o tara :D

corello
30th October 2010, 09:55
Ar fi fain sa bata Otelul insa nici x-ul nu-i rau. La pariuri merg pe un 2

Vandam
30th October 2010, 10:08
Ar fi fain sa bata Otelul insa nici x-ul nu-i rau. La pariuri merg pe un 2

Interesanta logica ta :cry:

bada_otelul
30th October 2010, 10:24
Interesanta logica ta :cry:

Pai probabil nu vrea sa castige CFRul pentru ca nu-i place de ei dar la pariuri merge pe o victorie a lor pentru ca au jucatori foarte buni si cota excelenta.
Imi amintesc si eu meciul din primavara cand am castigat in urma acelui fault odios, fault soldat cu dezmembrarea jucatorului de la CFR. Piciorul ajunsese undeva prin peluza nord, o mana la tribuna 1 iar unul dintre ochi mi-a aterizat mie pe obiectivul camerei foto. Cu adevarat oribil:groggy:
Ce observ e ca unii inca nu inteleg: SI DACA PIERDEM N-O SA NE BAGAM UNGHIA IN GAT! Avem un obiectiv, teoretic realizabil inclusiv de pe locul 6. Si in plus suntem constienti ca orice are si un sfarsit, inclusiv o serie de victorii. Putem sa pierdem si cu 7-0, ca acum 4 ani, noi tot o sa ne aplaudam echipa. Poate asta va deranjeaza, ca nu ne ofticam ca voi.
Daca va castiga CFRul pe merit ii felicit de pe acum si o sa-i felicit si dupa meci:ok:
Pana una alta AMR 4 ore si 36 de minute. Hai Otelul!:yeah:

delaoltenia
30th October 2010, 10:42
Pentru moment Otelul nu este luata in seama.In campionat sunt alte rivalitati si polite de platit.Nu peste mult timp "bossi" din fotbal vor realiza ca nu-i de glumit cu otelarii,abia atunci vor incepe "jocurile de culise",arbitrajele partinitoare,scandalurile din presa si cam ce vedeti ca se intampla dupa fiecare etapa.
Avem in fata doua exemple,CFR si Unirea.

Ferko
30th October 2010, 10:57
Nu vad nicio castigatoare, deci X.

Denis
30th October 2010, 11:28
Pentru moment Otelul nu este luata in seama.In campionat sunt alte rivalitati si polite de platit.Nu peste mult timp "bossi" din fotbal vor realiza ca nu-i de glumit cu otelarii,abia atunci vor incepe "jocurile de culise",arbitrajele partinitoare,scandalurile din presa si cam ce vedeti ca se intampla dupa fiecare etapa.
Avem in fata doua exemple,CFR si Unirea.

Mi-e teama sa nu fi inceput deja. Vezi ultimii 2 arbitri care ne-au arbitrat, si felul cum ne-au arbitrat + urmatorul arbitru care are sa ne arbitreze in aceasta dupamiaza. Sper la un arbitraj cinstit si un joc deschis cu multe faze la poarta CFR-ului.

bada_otelul
30th October 2010, 11:30
Ce ma 'nerveaza pe mine e ca a inceput lumea cu statisticile. Otelul n-a mai pierdut acasa din martie, de la meciul cu Dinamo. CFR-ul n-a mai castigat in deplasare de vreo 5 luni. Bla bla bla...Exact in astfel de momente te poti astepta sa fie rasturnate statisticile. In 2007 am avut vreo 17 victorii, un egal si 2 infrangeri in 20 de meciuri(e vorba de anul calendaristic). Si cu cine am pierdut? Cu CFR si...Gloria Buzau :headbang: Iar egalul l-am facut cu parlitii aia de la Lokomotiv Sofia.:groggy:
Deci meci deschis oricarui rezultat. Un egal ar fi un punct castigat, nu 2 pierdute:ok: O victorie...ar fi ceva senzational. O infrangere n-ar fi capat de tara.

Denis
30th October 2010, 11:41
Vlad parca facuse un calcul ca in caz de pierdem urmatoarele 2 meciuri din campionat ramanem in top 3 indiferent de ce fac celelalte echipe. Dupa care urmeaza meciuri grele pentru contracandidate si meciuri, sa zicem, mai accesibile pentru noi. Asadar victorie cu CFR ar fi ceva senzational, vorba ta.

corello
30th October 2010, 12:08
Interesanta logica ta :cry:

Pai in ce punct dispare logica? Bate Otelul sau face egal...zambet pe buzele mele
Bate cfr...scot bani...zambet pe buzele mele

delaoltenia
30th October 2010, 12:22
Mi-e teama sa nu fi inceput deja. Vezi ultimii 2 arbitri care ne-au arbitrat, si felul cum ne-au arbitrat + urmatorul arbitru care are sa ne arbitreze in aceasta dupamiaza. Sper la un arbitraj cinstit si un joc deschis cu multe faze la poarta CFR-ului.
Si inca ceva,de acum incolo iti vei cunoaste si prietenii,crede-ma stiu ce vorbesc.
Vei ramane surprins sa vezi ce da din ei.As avea multe de spus,dar nu aici si acum.

Denis
30th October 2010, 12:25
Mai bine abtine-te. :D

Un lucru interesant este ca asta-i singurul meci din aceasta zi de sambata. Om fi noi atat de importanti?? :sneaky:

delaoltenia
30th October 2010, 12:26
Realizezi ca nu,asa s-a tras la sorti.

Denis
30th October 2010, 12:28
Ofticatule. :D:D:D Oricum glumeam Dane, oricum s-au jucat meciuri de cupa saptamana asta motiv pentru care majoritatea meciurilor se vor disputa duminica si luni.

delaoltenia
30th October 2010, 12:31
Oricum nu era cu suparare.;)
Este si cel mai important meci,debyul etapei,parerea mea.
Trebuie sa recunosc ca astept sa va mai si impiedicati,asa cine va mai ajunge?:D
...dar nu acum.

Vandam
30th October 2010, 13:05
Pai in ce punct dispare logica? Bate Otelul sau face egal...zambet pe buzele mele
Bate cfr...scot bani...zambet pe buzele mele

Bun si atunci care e ruga ta cea mai mare ? Sa-i vezi pe ceferisti ingenunchiati la Galati (deci sa pierzi bani) sau cu bani in buzunar, ca nu inteleg sincer ???

corello
30th October 2010, 13:39
Bun si atunci care e ruga ta cea mai mare ? Sa-i vezi pe ceferisti ingenunchiati la Galati (deci sa pierzi bani) sau cu bani in buzunar, ca nu inteleg sincer ???

Ruga mea este, sa fiu cu zambetul pe buze

Leo
30th October 2010, 13:58
Pt cei trei galateni care merg impreuna la meci: Bafta! Fie ca la sfarsitul meciului sa fiti fericiti!

*Coco*
30th October 2010, 13:58
Vad ca Otelul nu a pierdut demult, azi cred ca o comit, maxim egal.

BBB
30th October 2010, 15:03
Imposibil ca Otelul sa invinga astazi. In cel mai fericit caz obtin un egal, dar nu prea cred. E 2 solist aici ;)

JJ
30th October 2010, 15:07
Campioana contra liderului... Din interes tin cu Clujul. :D

SwedishMafia
30th October 2010, 15:09
10 suporteri cfr-isti au facut deplasarea...:shock: sa inteleg ca surorile blondine,s-au lasat de ultrasareala?:D

BBB
30th October 2010, 15:12
10 suporteri cfr-isti au facut deplasarea...:shock: sa inteleg ca surorile blondine,s-au lasat de ultrasareala?:D

Surorile alea is facute posta de uisti de cativa ani incoace ;) Cred ca au alte convingeri acum

SwedishMafia
30th October 2010, 15:31
stai ca vine mk8, si te face..taietei!:D 0-0,momentan.

ensic
30th October 2010, 15:38
Tare arbitraj!

Hingherul
30th October 2010, 16:21
Otelu`...Otelu`! :yeah:

Razvan T.
30th October 2010, 16:23
Descui si io tembelizorul :D

Hingherul
30th October 2010, 16:24
deschide repede ca e 1-0 pentru romani :D

corello
30th October 2010, 16:25
deschide repede ca e 1-0 pentru romani :D

:happy

Cristy RVD
30th October 2010, 16:28
1-0 Romania :D

in ce hal arbitreaza unguru' :headbang:

Hingherul
30th October 2010, 16:35
e d-ala care a facut scoala de arbitri la academia lui porcica.

YoNuTzz
30th October 2010, 16:40
avem niste arbitri...unul si unul...

corello
30th October 2010, 16:48
o fura ciofereu'...maaama, astia or deplasat la Galati lotul de karate

El Pistolero
30th October 2010, 16:51
1-1:happy

Hingherul
30th October 2010, 16:52
1-1. parfum ;)

Trim0b
30th October 2010, 16:52
ce meci...

Tim
30th October 2010, 16:52
...................era si cazul.........................

corello
30th October 2010, 16:53
ce aparare la faza asta :lol:

zebe
30th October 2010, 16:54
Imi explica si mie cineva ce se intampla? Trei rosii?

Razvan T.
30th October 2010, 16:55
Ii Bute la meci ... au vrut sa`l impresioneze :D

BBB
30th October 2010, 16:55
...................era si cazul.........................

Pai na, doar nu crezi ca ajunge Otelul sa ia titlul :happy Incet incet lucrurile revin la normal

ensic
30th October 2010, 16:56
O arbitrat ca o tzatza Kovacs pana si-or iersit din pepeni jucatorii!

El Pistolero
30th October 2010, 16:57
Otelul si-a aratat limitele.Rezultat bun pentru toata lumea.:D

Tim
30th October 2010, 16:57
kovaci a pregatit perfect meciul lui borcea

Telespan
30th October 2010, 17:09
golul CFR-ul a fost perfect valabil nici vorba de fault la portar...

iulian_1976
30th October 2010, 17:09
Am vazut doar a doua repriza cred ca Otelul putea incheia meciul imediat dupa marcarea golului,eliminarea lui Giurgiu a costat Otelul.Odata cu iesire lui Neagu mijlocul Otelului a incetat sa existe.

Morisca lui Otelu merge impecabil atat timp cat Giurgiu si Neagu sunt in teren.

Am inteles ca in prima repriza CFR a fost peste Otelul,Parskani spune ca a fost chiar viciere de rezultat.
....se spune ca vine o furtuna dinspre Dinamo,CFR a fost umpluta de galbene pentru ca au meciul viitor cu Dinamo.
Traore nu va juca cu Dinamo este o chestie :o:

Leo
30th October 2010, 17:10
E bun si egalul.

newcool
30th October 2010, 17:11
Ce arbitraj penibil mama, mama.
Clar dezavantajata CFR.

Nightwish
30th October 2010, 17:12
Imi explica si mie cineva ce se intampla? Trei rosii?
Iti explic eu... Traore a fost eliminat total gratuit si in prima repriza ne-a fost anulat un gol perfect valabil pe motiv de fault la portar. Asta apropos de ce zicea pe topicul asta o dinamovista, cum ca Istvan Kovacs ar fi atacantul nostru... Se pare ca astazi a fost atacantul lui Dinamo :rosu:

Razvan T.
30th October 2010, 17:12
Arpi ii suparat pe Borcica :happy

iulian_1976
30th October 2010, 17:22
Ca impresie cred ca arbitrul a cautat sa execute cat mai multi jucatori CFR-isti.
Un rezultat foarte prost pentru CFR,bun pentru Otelul.

Drumul este deschis pentru Dinamo in Gruia :D

zebe
30th October 2010, 17:24
Merci Night.


Traore nu va juca cu Dinamo este o chestie :o:

Nu-i nimic, le-o baga Bud in plasa.

Telespan
30th October 2010, 17:28
E bun si egalul.
Dinamo si-a pregatit terenul pentru jocul cu CFR-ul....:DBorcica a inceput sa se implice mai mult decit trebuie....:rosu:

CFR-ul merita victoria la Galati....

Vandam
30th October 2010, 17:33
Dinamo si-a pregatit terenul pentru jocul cu CFR-ul....:DBorcica a inceput sa se implice mai mult decit trebuie....:rosu:

CFR-ul merita victoria la Galati....


Explica de ce merita CFR victoria la Galati ?? :D Asta o zici din cauza faptului ca esti rapidist sau ca asa ti-a lasat tie impresia echipa din Cluj ???

Leo
30th October 2010, 17:34
Dinamo si-a pregatit terenul pentru jocul cu CFR-ul....:DBorcica a inceput sa se implice mai mult decit trebuie....:rosu:

CFR-ul merita victoria la Galati....


Ce vina are Borcea ca Traore e prost si sare la bataie sau ca Veloso intra la rupere?

bada_otelul
30th October 2010, 17:36
O arbitrat ca o tzatza Kovacs pana si-or iersit din pepeni jucatorii!

Cred ca asta si era ideea. Execrabil arbitrajul. Al doilea rosu al CFRului acordat corect si al doilea galben acordat lui Giurgiu corect. In rest numai anapoda. Era fault pentru unii dadea pt ceilalti:rosu:
Cred ca ar trebui bagat putin mai definitiv la naftalina individul. Nu stiu cum a luat Traore rosu, dar am inteles ca gratis, penalty la Paraschiv, primul galben dat usor la Giurgiu, posibil sa-i oprit aiurea pe cfristi in prima repriza...Asta pe langa faptul ca a iritat pe toata lumea.
Oricum, cel mai slab facut de noi sezonul asta, cu precizarea ca cel de la Vaslui nu l-am luat in considerare pentru ca au lipsit multi titulari. Inexplicabil de ce am jucat cu atata frica. Am jucat mai bine(mai putin prost) 11/11 decat in superioritate. Sper sa ne revenim, in primul rand ca joc. Azi am castigat un punct pe care, dupa cum s-a desfasurat intreaga partida(facand abstractie de arbitraj), chiar nu-l meritam.
Pacat de golul lui Iorga, o adevarat bijuterie, mare pacat!

Vandam
30th October 2010, 17:42
Penalty clar la Paraschiv neacordat.... Unde vedeti ma ca merita cfr sa castige ??? Ce fel de televizoare aveti ???

bada_otelul
30th October 2010, 17:45
Penalty clar la Paraschiv neacordat.... Unde vedeti ma ca merita cfr sa castige ??? Ce fel de televizoare aveti ???

Ca joc meritau. Sa fim seriosi, au avut clar mai multe ocazii si au controlat jocul foarte bine. Bine, ca nu intotdeauna castiga echipa care joaca mai bine e alta treaba. Dar analizand strict felul in care s-a jucat meritau victoria(nu ca daca ar fi fost un arbitru intreg la cap ar fi obtinut-o).

Telespan
30th October 2010, 17:48
Explica de ce merita CFR victoria la Galati ?? :D Asta o zici din cauza faptului ca esti rapidist sau ca asa ti-a lasat tie impresia echipa din Cluj ???
Cite ocazii de gol ati avut?Ce ati jucati voi astazi?
Gol valabil CRF-ul..

Telespan
30th October 2010, 17:49
Ce vina are Borcea ca Traore e prost si sare la bataie sau ca Veloso intra la rupere?
Poi cu Gaz Metan Medias cum a fost ?Urmatorul meci este la Cluj ,nu?

iulian_1976
30th October 2010, 17:52
Dinamo si-a pregatit terenul pentru jocul cu CFR-ul....:DBorcica a inceput sa se implice mai mult decit trebuie....:rosu:

CFR-ul merita victoria la Galati....

Ca un suporter al Rapidului cred va era bine ca Otelul sa piarda.
...pentru Poli de asemenea.

Otelul putea sa infunde CFR dupa gol,a avut un forcing foarte bun.
CFR a avut 5 minute pe final foarte bune pe final,sa iasa in castigatoare.

Pierderea lui CFR a fost Traore.

PerVersion
30th October 2010, 17:52
Ce fel de televizoare aveti ???

Samsung.

Am vazut meciul doar pana la eliminarea lui Traore, moment in care am ramas fara baterie. Sunt surprins ca am reusit sa egalam, la cat de avantat jucam ma gandeam ca mai incasam un gol pana la final. Superb golul galatenilor. :ok: Sper sa va tina benzina pana la finalul campionatului.

Tim
30th October 2010, 17:53
Ce vina are Borcea ca Traore e prost si sare la bataie sau ca Veloso intra la rupere?Niciuna :rolleyes:


Am crezut ca nu voi mai vedea aceste metode vreodata.Chiar nu se teme?:angry:

Telespan
30th October 2010, 18:00
Ca un suporter al Rapidului cred va era bine ca Otelul sa piarda.
...pentru Poli de asemenea.


Nu cred k ai vazut meciul.....2 bare ,un gol valabil, portarului de la galati a scos 3 goluri facute...:evil:
Tu ce meci ai vazut?

bada_otelul
30th October 2010, 18:10
Nu cred k ai vazut meciul.....2 bare ,un gol valabil, portarului de la galati a scos 3 goluri facute...:evil:
Tu ce meci ai vazut?

Vezi ce esti putin in eroare. Asa zisul gol anulat n-a fost gol pentru ca fluierase de multa vreme. Costin nici macar n-a mai incercat sa respinga desi era o minge pe care putea sa o respinga. Vazand reluarea nici nu mai sunt asa sigur ca n-a fost fault. Dar poate sunt subiectiv si la ce reluari au dat astia...

iulian_1976
30th October 2010, 18:12
-am vazut o mana a lui Coulio in careu.
-o tragere in careu clara la Paraschiv
-un rosu la Alcantara pe o faza de contraatac a lui Otelu.

Telespan
30th October 2010, 18:19
Vezi ce esti putin in eroare. Asa zisul gol anulat n-a fost gol pentru ca fluierase de multa vreme. Costin nici macar n-a mai incercat sa respinga desi era o minge pe care putea sa o respinga. Vazand reluarea nici nu mai sunt asa sigur ca n-a fost fault. Dar poate sunt subiectiv si la ce reluari au dat astia...
Este singurul meci in care OTELUL a jucat slab fara sa puna prea multe probleme CFR-lui ........va doresc succes in urmatoarele partide:ok:

Vandam
30th October 2010, 18:20
Samsung.

Am vazut meciul doar pana la eliminarea lui Traore, moment in care am ramas fara baterie. Sunt surprins ca am reusit sa egalam, la cat de avantat jucam ma gandeam ca mai incasam un gol pana la final. Superb golul galatenilor. :ok: Sper sa va tina benzina pana la finalul campionatului.

Cred ca are multe dungi aiurea samsungu ala. Du-l la garantie sa-ti dea altul.

Rossi
30th October 2010, 18:27
meci echilibrat intre doua echipe bune ale campionatului ...

rezultat echitabil

bada_otelul
30th October 2010, 18:42
Este singurul meci in care OTELUL a jucat slab fara sa puna prea multe probleme CFR-lui ........va doresc succes in urmatoarele partide:ok:

Multumim si succes si voua, iar de o fi sa terminati deasupra noastra...nu-i bai, atat timp cat prindem si noi Europa League.
Dar exagerezi putin. Am jucat sub asteptari, dar probleme cu siguranta le-am pus. Practic cea mai proasta perioada din joc pentru noi, cea mai buna pentru ei a inceput putin inainte de prima eliminare, prin min 70. Ne-am retras ca fraierii cand puteam sa ii asteptam pe contre. Asta e, trebuia sa vina si momentul asta candva. Ambele echipe au de ce sa regrete ca nu au castigat. Ei au jucat mai bine, noi am avut avantaj pe tabela timp de jumatate de ora si am luat un gol prostesc in min 90.
Ramane golul superb marcat de Iorga, in top 3 din sezonul asta. Sper doar ca Dorinel sa nu faca greseala dupa meciul asta de a-l scoate pe Paraschiv din echipa. A jucat slab azi, dar cu el atacant a inceput ascensiunea asta din ultimele 6 etape, de la pauza meciului cu urzicenii.
Oricum, multumim inca o data pentru urari, succes si voua si fie ca echipa care joaca mai bine sa se claseze mai sus:ok:

Lordul
30th October 2010, 18:56
felicitari Otelului....raman neinvinsi pe teren propiu

delaoltenia
30th October 2010, 20:07
N-am vazut meciul,se spune ca CFR-ul a fost dezavantajata.Este adevarat?

zebe
30th October 2010, 20:22
Am vazut faza cu golul anulat. Aiurea. Mai multe nu pot sa zic ca nu am vazut.
Lasa, pana la urma or jucat cu liderul. Cu Dinamo o sa mature etapa viitoare. :D

delaoltenia
30th October 2010, 20:23
@zebe,gol anulat ardelenilor?

zebe
30th October 2010, 20:24
Da, da, al lui Traore. Uite aici faza:
http://gsptv.gsp.ro/viewVideo1.php?video_id=42339&title=Traore___nscrie____ns___arbitrul_nu_valideaz ___golul__E_corect___decizia_

delaoltenia
30th October 2010, 20:34
Nu pare a fi fault.Ce pretentii putem avea cand meci de meci,etapa de etapa ne confruntam cu grave erori de arbitraj.
Nu stii ce sa mai crezi,simple erori,fara intentie,sau premeditare in astfel de arbitraje?

zebe
30th October 2010, 20:37
Eu inca prefer sa cred ca nu-i vorba de premeditare, ci pur si simplu avem arbitri foarte slabi.

delaoltenia
30th October 2010, 20:39
E foarte grav,in ambele cazuri dovedim ca nu avem arbitrii in adevaratul sens al cuvantului.Si asta nu de un an sau doi.

bada_otelul
30th October 2010, 20:52
Am vazut faza cu golul anulat. Aiurea. Mai multe nu pot sa zic ca nu am vazut.
Lasa, pana la urma or jucat cu liderul. Cu Dinamo o sa mature etapa viitoare. :D

Terminati prostiile cu "gol anulat". In cel mai rau caz a fost oprit Traore intr-o faza in care putea sa marcheze, dar fluierul a venit mult inainte sa suteze la poarta deci CARE GOL ANULAT?
Nu vreau sa-i iau apararea lui ijvan, dar la faza asta era usor de gresit. Infractiunea s-a petrecut chiar la marginea suprafetei de protectie a portarului:headbang:
Intr-adevar a fost eliminat la o faza la care in cel mai rau caz trebuia sa primeasca galben Perendija, dar la fel de adevarat e si ca a fost fault la Paraschiv. Iulian mai zicea ceva de un hent al lui Culio, dar acolo nu am vazut nici o reluare ca sa ma lamuresc. Daca ar fi vrut sa ne ajute cu siguranta nu primeam atatea galbene aiurea, primeam macar la Para penalty.
Si varianta cu ajutorul dat lui Dinamo mi se pare oarecum exagerata. Nu Traore a fost cel mai periculos de la CFR, deci daca voia sa-iajute pe dinamovisti dadea altii afara, poate chiar mai justificat.
In fine, ca sa nu spuneti ca nu v-am avertizat ca ijvan e prost de la mama lui, acum 2 ani, la Gaz Metan-Otelul 2-2, i-a dat 2 cartonase galbene lui Eric dar l-a dat afara abia dupa cateva minute.:rosu:
Zebe, sa nu intelegi ca tie ti-e adresat mesajul :D
Si ca sa ne mai clatim putin ochii: http://gsptv.gsp.ro/viewVideo1.php?video_id=42335&title=Gol_Iorga__O__elul_Gala__i___CFR_Cluj_1_0

zebe
30th October 2010, 21:00
Ok, chiar vroiam sa repet ca nu am vazut celelalte faze si de-aia nu m-am pronuntat. :D

LE: Urat golul. :D

Sezione
30th October 2010, 21:51
Din meciul asta se pot retine :
1) un gol superb al Otelului

2) Eliminarea cam usoara a lui Traore

3) urletele hotilor de serviciu din ultimii ani ... sa vada si ei cum e :))

4) Pina la urma rezultat just la ce am vazut pe teren

Bravo Otelul !

iulian_1976
30th October 2010, 22:02
Doar o parere,desigur posibil sa ma insel.

-la faza incriminata Traore sare cu spatele la portariar cu spatele se atinge de pieptul portarului,este logic portarul sa scape mingea din mana.
Poate ca ar fi trebuit ca Grahovac sa se arunce in lateral sa vada tot omul neavizat ca a fost impins.
-in a doua repriza Otelul a fost peste CFR dupa ce a inscris a inceput sa-si macine adversarul
-in a doua repriza arbitrul si-a urmarit scopul sa ingalbeneasca jucatorii CFR ului in special.
-Otelul pe final 5 minute a cedat mijlocul,am o senzatie ca si scoaterea lui Neagu a fost pentru a nu lipsi in urmatoarele meciuri.

Meciul se termina poate oricum 1:1 insa importante au fost acele cartonase galbene acordate Otelului si CFR'ului.

Singurul rosu al meciului a fost acea intrare a lui Alcantara urata ...in fapt arbitrul nu a acordat nimic.:)

Denis
30th October 2010, 23:28
A gafat si Grahovac, dar a facut si cateva minuni. Scorul putea fi lejer 1-2. Sunt multumit cu acest egal, insa puteam lua toate cele 3 puncte daca beneficiam de mai multa concentrare la golul CFR-ului.

La Culio nu mi s-a parut hent. Ba chiar am avut impresia ca la acea faza Paraschiv a faultat in atac.

iulian_1976
31st October 2010, 01:28
-scorul putea fi lejer si 2:0 dupa ce marcase Otelul
-CFR -ul putea sa marcheze in prelungiri asta a fost senzatia ca se putea si 1:2.

Intr'un fel echitabil insa doua echipe decimate.

Denis
31st October 2010, 09:07
Jucam mai bine cu un om in minus decat cu un om in plus. :lol: Vezi meciurile cu Unirea cand am castigat cu 4-1 si meciul cu Gloria cand am revenit de la 0-1 si am castigat. :D

Vandam
31st October 2010, 09:42
Denis sa fim seriosi. De departe cea mai buna echipa care ne-a vizitat pana acum a fost CFR Cluj.

Denis
31st October 2010, 09:54
Asa-i. Eu doar faceam aluzie la faptul ca noi nu stim sa gestionam avantajul unui om in plus.

Si cu respect pentru tot ce a facut Dorinel, trebuie sa zic ca a cam dat-o in bara cu introducerea lui Sarhi in ultimele minute. A fost prea multa invalmaseala in careul nostru cu 3 fundasi centrali. Nu-mi aduc aminte sa fi jucat vreodata in ultimele sezoane cu 3 fundasi centrali. Mai degraba scotea pe Paraschiv si baga pe cineva la inchidere. Ehh, dupa cum am zis si inainte de meci, si acest egal este un rezultat bun, chiar daca am fost la un minut de victorie.

Ferko
31st October 2010, 10:40
Rezultat echitabil. Arbitrul ? Un "neajutorat", ca toti arbitrii din Romania. Oare pe ce criterii sunt trimisi ca arbitrii FIFA ? Pe valoare sigur NU !

racovita
31st October 2010, 11:17
Pai na, doar nu crezi ca ajunge Otelul sa ia titlul :happy Incet incet lucrurile revin la normal

Astepti normalul ala cu Dinamo campioana, sper ca nu.....echipa legii@ordinii sa fure tot ?
Ar mai trebui si Justitia sa-si faca vreun club de fotbal,ca din pozitia lor ar avea ocazia sa fure pe rupte, cativa arbitrii acolo, asa de divertisment pentru distractia sclavilor.

m8k
31st October 2010, 14:18
Otelul daca isi pastreaza jucatorii si in retur are sanse destul de mari la titlu! Numai ca in saracia lor greu de crezut sa nu vanda 1-2 jucatori in iarna, suficient sa destabilizeze echipa pentru retur!
S-a dovedit inca odata ca daca suntem dezavantajati atunci e liniste dupa meci, iar cand castigam ajunge si un fault la mijlocul terenului sa ne faca lumea din mitici hoti! Tind sa cred ca arbitrajul lui Pisti a fost consecinta circului facut de mass media la adresa CFR-lui dea-lungul timpului! Cum sa ajute un ungur o echipa ungureasca?
E clar ca toate tigania asta din fotbalul nostru vine din capitala din frustrarea lor ca provincia e la putere de ceva ani! Sper ca si in acest an titlul si cupa sa ramana in provincie! 99% in campionat nu mai emitem pretentii in acest an, ramane sa speram doar la cupa!

Denis
31st October 2010, 17:19
Poate mai culegem cate un sponsor si nu va mai fi nevoie sa vindem grupa mare.

Ciprica
31st October 2010, 19:29
Iti explic eu... Traore a fost eliminat total gratuit si in prima repriza ne-a fost anulat un gol perfect valabil pe motiv de fault la portar. Asta apropos de ce zicea pe topicul asta o dinamovista, cum ca Istvan Kovacs ar fi atacantul nostru... Se pare ca astazi a fost atacantul lui Dinamo :rosu:

Atata doar ca la 1-0 trebuia sa avem penalty la interventia asupra lui Paraschiv si discutabil un hent in careu la cadu, langa viglianti. Cat despre gol, toata lumea s-a oprit dupa fluier, crezi ca mai apuca sa suteze asa linistit daca ai nostri atacau mingea?

Denis
31st October 2010, 19:39
Da, cata logica :cry: "gol anulat" :lol:

Vandam
31st October 2010, 19:59
A aruncat unguru de pascani pasarica si toti o citeaza acum. :D

m8k
31st October 2010, 20:50
Da, cata logica :cry: "gol anulat" :lol:

Hai ca deja mergi din penibil in mai penibil! Pai daca mingea a intrat in poarta cum ii spui? Ce e clar ca portarul a fost scos din ecuatia fazei de Traore, si auzi la ei jucatorii otelului s-au oprit, de parca Traore e surd si nu a auzit fluierul ca ceilalti! Se si vede ca nici nu suteaza si e deja intors spre arbitru, daca acesta nu fluiera sigur nu o trimitea asa de-a doru lelii!
Inainte de meci tot ce ai scris a fost legat ca arbitrul o sa ne avantajeze, mai bine spune acum cum a fost!
Imediat scoatem si notiunea de "gol anulat" din fotbal cand e vorba de CFR!

Nightwish
31st October 2010, 20:57
Denis, Ciprica, intelegeti o data ca eu simpatizez Otelul, chiar nu am nimic cu voi si sper sa luati campionatul anul asta. "Greselile " arbitrului impotriva CFR sunt ferm convins ca nu au fost indirect provocate de clubul Otelul, ci de altii. Altii care, sunt convins, s-au bucurat ca a iesit remiza in meciul de ieri...

bada_otelul
31st October 2010, 22:17
Denis, Ciprica, intelegeti o data ca eu simpatizez Otelul, chiar nu am nimic cu voi si sper sa luati campionatul anul asta. "Greselile " arbitrului impotriva CFR sunt ferm convins ca nu au fost indirect provocate de clubul Otelul, ci de altii. Altii care, sunt convins, s-au bucurat ca a iesit remiza in meciul de ieri...

Pai nici n-avea cum sa ne ajute din moment ce ne-a tras si pe noi in piept la greu. Eu raman la parerea ca el e doar foarte foarte prost dar nici nu pot sa exclud reaua intentie. Din primul minut a fluierat numai aiurea, parca pentru a-i enerva pe toti. Daca asta a vrut, i-a cam iesit. Dar din moment ce n-a dat NIMIC la faultul lui Alcantara la Neagu, faza la care avea acoperire regulamentara inclusiv pentru rosu, mi-e greu sa cred ca a vrut sa va decimeze. Cum am mai zis. El e celebrul arbitru care i-a dat doua galbene lui eric acum 2 ani dar a uitat sa-l elimine pe loc.
Cat despre asa zisul gol anulat, ma vad nevoit sa repet: in momentul fluierului se vede cum se opresc toti. De fapt nici nu se aude fluierul pe reluarile gsp ci doar se vede cum se opresc jucatorii. Pentru o faza asemanatoare Moraes a luat azi galben. ce-i drept a sutat mai tarziu decat Traore. Dar gol n-a fost nici la unul si nici la celalalt. La traore era intr-adevar o pozitie foarte buna de a marca, dar asta e cu totul altceva.
Oricum, pacat ca s-a ajuns sa se vb mai mult despre arbitraje decat despre un gol precum cel al lui Iorga. Chiar ma uitam pe reluari si observam ca mingea nici macar nu s-a rotit in aer.

bada_otelul
31st October 2010, 23:57
Concluziile de la Recursul Etapei:
-fault la portar
-n-a fost penalty la Culio
-penalty la Paraschiv
-rosu la Alcantara
-eliminare gratis la Traore
-eliminare corecta la Veloso
Deci, cine a fost mai dezavantajat? Viciere clara de rezultat :)))))))))))))))))))))))))))

Denis
1st November 2010, 01:56
Hai ca deja mergi din penibil in mai penibil! Pai daca mingea a intrat in poarta cum ii spui? Ce e clar ca portarul a fost scos din ecuatia fazei de Traore, si auzi la ei jucatorii otelului s-au oprit, de parca Traore e surd si nu a auzit fluierul ca ceilalti! Se si vede ca nici nu suteaza si e deja intors spre arbitru, daca acesta nu fluiera sigur nu o trimitea asa de-a doru lelii!
Inainte de meci tot ce ai scris a fost legat ca arbitrul o sa ne avantajeze, mai bine spune acum cum a fost!
Imediat scoatem si notiunea de "gol anulat" din fotbal cand e vorba de CFR!

Iar vorbesti sa te afli in treaba. Daca mingea intra in poarta DUPA ce fluiera arbitrul NU E NICI VORBA DE GOL ANULAT! Dar tu esti fan CFR si mi se pare normal sa "crezi" asa.:rolleyes:

Si vezi ca dai dovada de paranoia cu comentariul "Imediat scoatem si notiunea de "gol anulat" din fotbal cand e vorba de CFR!" :ok:

Cat despre cine a fost dezavantajat de arbitraj citeste mesajul de mai jos. :cool:


Concluziile de la Recursul Etapei:
-fault la portar
-n-a fost penalty la Culio
-penalty la Paraschiv
-rosu la Alcantara
-eliminare gratis la Traore
-eliminare corecta la Veloso
Deci, cine a fost mai dezavantajat? Viciere clara de rezultat :)))))))))))))))))))))))))))

:ok::ok::ok:

Concluziile de la Recursul Etapei:
-fault la portar --> mi se pare normal
-n-a fost penalty la Culio --> asta am zis si eu
-penalty la Paraschiv --> mda :(
-rosu la Alcantara
-eliminare gratis la Traore
-eliminare corecta la Veloso

Telespan
1st November 2010, 05:17
Recursul etapei este o emisine de kkt cu faze care nici nu poti sa-ti dai seama daca a fost sau nu a fost.Pe stadion nu au camere suficiente sa poti vedea fazele cu pricina ...sint doar presupuneri shi doar atita.
Mai revedeti meciul incodata in care o sa vedeti mai multe faze care pot fi disputate de ambele parti,la recursul etapei nici nu sau pomenit de ele.
Succes ambelor echipelor :ok:

delaoltenia
1st November 2010, 08:37
Incetati baieti,greseli de arbitraj sunt peste tot,traim in Romania si avem parte de fotbal pe placul nostru.

Dregan
1st November 2010, 09:37
Rezultat echitabil chiar daca e imposibil sa nu ai o urma de regret cand esti egalat in minutul 90.
Trebuie sa recunoastem ca CFR a fost cea mai puternica si bine pregatita echipa care a sosit la Galati in acest sezon. Stiam cu totii ca valoarea lor este alta decat locul 9, s-a vazut si in Liga Campionilor si chiar imi era frica ca isi vor reveni in campionat exact cu noi.
Daca punctul castigat sambata "se combina" cu un alt punct la Craiova, eu unul sunt mai mult decat multumit.

m8k
1st November 2010, 10:10
Concluziile de la Recursul Etapei:
-fault la portar
-n-a fost penalty la Culio
-penalty la Paraschiv
-rosu la Alcantara
-eliminare gratis la Traore
-eliminare corecta la Veloso
Deci, cine a fost mai dezavantajat? Viciere clara de rezultat :)))))))))))))))))))))))))))

Cand o sa vezi vreodata la aceea emisiune ca ne da dreptate chiar si la mijlocul terenului o sa ii cred! Eu de cand stiu aceea emisiune si toata gasca putrezita de la gsp intotdeauna au facut ca sa iesim noi in dezavantaj!
Chiar daca va cine greu sa recunoasteti ca ati fost avantajati clar nu ajuta la nimic, urmariti in continuare broscoiul cu televiziunea lui ca e Messia fotbalului romanesc!:headbang:

Vandam
1st November 2010, 10:59
Cand o sa vezi vreodata la aceea emisiune ca ne da dreptate chiar si la mijlocul terenului o sa ii cred! Eu de cand stiu aceea emisiune si toata gasca putrezita de la gsp intotdeauna au facut ca sa iesim noi in dezavantaj!
Chiar daca va cine greu sa recunoasteti ca ati fost avantajati clar nu ajuta la nimic, urmariti in continuare broscoiul cu televiziunea lui ca e Messia fotbalului romanesc!:headbang:


Eu zic ca Ilie Balaci isi poate da cu parerea despre fotbal. Daca nici Balaci atunci cine ?? Si-n orice caz nu cred ca Ilie Balaci are oarece partipris-uri cu Otelul Galati.

bada_otelul
1st November 2010, 13:28
Cand o sa vezi vreodata la aceea emisiune ca ne da dreptate chiar si la mijlocul terenului o sa ii cred! Eu de cand stiu aceea emisiune si toata gasca putrezita de la gsp intotdeauna au facut ca sa iesim noi in dezavantaj!
Chiar daca va cine greu sa recunoasteti ca ati fost avantajati clar nu ajuta la nimic, urmariti in continuare broscoiul cu televiziunea lui ca e Messia fotbalului romanesc!:headbang:

N-au nici o treaba emisiunea si moderatorul cu parerile invitatilor. cu atat mai mult cu cat ioanitoaia a fost singurul care a sustinut ca nu e fault la portar(parere cu care cam tind si eu sa fiu de acord)! In schimb la penaltyul la Paraschiv si la rosul lui Alcantara toti au cazut de acord ca a gresit. La Traore la fel, eliminare gratuita. Daca am spus ca astea sunt concluziile la care s-a ajuns am spus-o ca sa nu mai urle unii ca vezi Doamne am fost noi avantajati clar. si cum ziceam, varianta cu Dinamo mi se pare exagerata atat timp cat putea sa-l elimine lejer pe Alcantara de ex. Per total, daca e sa fim obiectivi, penalty neacordat pentru Otelul dar si Traore oprit intr-o situatie buna de a marca, eliminare gratuita Traore si scutirea lui Alcantara de cartonas rosu. Scor final 2-2 la faze litigioase. :ok:
Asa cum si rezultatul final a fost echitabil si prostia lui ijvan a fost "echitabila", sau mai degraba "impartiala".

Denis
1st November 2010, 16:58
Cand o sa vezi vreodata la aceea emisiune ca ne da dreptate chiar si la mijlocul terenului o sa ii cred! Eu de cand stiu aceea emisiune si toata gasca putrezita de la gsp intotdeauna au facut ca sa iesim noi in dezavantaj!
Chiar daca va cine greu sa recunoasteti ca ati fost avantajati clar nu ajuta la nimic, urmariti in continuare broscoiul cu televiziunea lui ca e Messia fotbalului romanesc!:headbang:

Simptomele tale de paranoia continua. :ok: Iti garantez ca daca erai fan Steaua credeai ca Steaua ar fi dezavantajata de arbitraj, si nu CFR, iar la emisiunea lui Ioanitoaia n-ar fi CFR-ul vizata ci Steaua. :mda:

eSteven
2nd November 2010, 01:50
am pierdut meciul..... wi fi mizerabil. sunt fericit ptr otelul chiar daca nu a jucat bine. sper sa scoata punct si cu craiova... acel meci nu va fi mai greu decat cel contra cfr-ului.

Denis
2nd November 2010, 15:09
Au aproape acelasi stil de joc ca al nostru. Acum depinde de cine il va pune in practica mai bine.