PDA

View Full Version : ETAPA 13: Rapid - Pandurii Tg. Jiu 1-1



delaoltenia
24th October 2010, 21:12
Luni,01-11-2010.
Ora 20:30,Digisport.
Discutii inainte si dupa meci.

Telespan
24th October 2010, 23:53
Meci de 1 solist...FZRB!!!

Trim0b
25th October 2010, 11:21
Jucam acasa,deci 1 solist

*Coco*
25th October 2010, 12:16
Baieti ati uitat ca aveti un complex in fata Pandurilor ?

krokobaursolzos
25th October 2010, 12:18
"Farmecul vietii" nu tine de foame ... rezultatul depinde exclusiv de Copos ;)
Deocamdata nu pun pronostic :rolleyes:

delaoltenia
25th October 2010, 19:18
1 solist

Farmecul Vietii
25th October 2010, 20:00
Vine Grigoras-cel mai tare din oras!haha,asta a luat 7 de la noi o data si nu de putine ori a mai plecat cu vreo 3-4 de pe Giulesti.Multa bafta Grig!Oricum meciul nu e asa de usor cum pare la prima vedere,venim dupa o deplasare grea in cupa,va veni meciul cu steaua,plus ca n-au venit banii deci mentalul poate fi fragil.Zi-le,copos!

six
25th October 2010, 20:16
Baieti ati uitat ca aveti un complex in fata Pandurilor ? da chiar....:D

Shinnok
26th October 2010, 00:32
Bate Rapidu'.

Dj.Kim
26th October 2010, 01:55
Bate Rapidu' cu 3-0 :D

MMihnea
26th October 2010, 10:36
cred ca o sa invinga Rapidul
interesant va fi cum
daca revin spre varful de forma pe care il aratau sau scad (nu e numai parerea mea ca sunt in scadere , Sumudica e de acord cu mine ;) )

in orice caz se vede cine 'sapa' Rapidul an de an , cine il 'macina'

cred ca vi se potriveste:
apara-ma Doamne de 'prieteni' , ca de dusmani ma apar singur

Datenshi
26th October 2010, 11:56
Baieti ati uitat ca aveti un complex in fata Pandurilor ?

Regulile din sezoanele trecute nu mai sunt valabile. Anul asta e valabila una singura: zmei acasa, rataciti in deplasare.

Cipri
26th October 2010, 13:16
Victorie la scor pentru gazde .

samar
26th October 2010, 13:43
O sa vina montat domnu' Grigoras dar va trebui sa-i rupem elanul :D

TaciAcolo
27th October 2010, 18:51
14 -0 :d

Numero Dieci
28th October 2010, 00:35
1 solist.

Grigoras e antrenor nu facator de minuni.

dble13
29th October 2010, 01:45
2 (doi)

Trim0b
29th October 2010, 12:36
cati neuroni are dble13?


2 (doi)

*Coco*
29th October 2010, 14:35
Dar ce ti se pare asa ciudat daca iese 2 solist?
Pandurii in Cupa nu a folist nici un titular, a jucat cu rezervele rezervelor, iar voi ati jucat 120 de minute cu titularii.
Un mare avantaj in plus pentru Pandurii ca sa obtina un rezultat care sa ii multumeasca in Giulesti.

samar
29th October 2010, 14:40
Un mare avantaj in plus pentru Pandurii ca sa obtina un rezultat care sa ii multumeasca in Giulesti.

Ar putea f bine sa se multumeasca si cu o infrangere la limita :D Promitem sa nu facem scor :P

krokobaursolzos
29th October 2010, 14:44
Meciul din cupa cu Astra a dezvaluit "calcaiul" Rapidului: dificultatea de a deschide o aparare bine organizata. Pandurii nu exceleaza la capitolul ofensiva sau creatie la mijloc, dar Grigoras e in stare sa-i aseze bine in aparare (un fel de autobaza, reminiscente de pe vremea lui Sorinel ;) ). Daca nu deschid scorul in primul sfert de ora rapidistii vor avea un meci greu ... si de data asta nu vor fi 30 de minute de "prelungiri" ;)

Uncle Ben
29th October 2010, 14:49
Pandorum Targu Jiu are sanse la obtinerea unui punct!
Problema care se pune este cum ii va inghesui Grig pe toti 11 in careul propriu...

MMihnea
29th October 2010, 17:50
Pandorum Targu Jiu are sanse la obtinerea unui punct!
Problema care se pune este cum ii va inghesui Grig pe toti 11 in careul propriu...

nu prea e Grig antrenor defensiv... daca il lasa sefii o sa incerce sa faca o echipa de atac.... insa nu are cum sa se vada 'mana' lui pana in retur

Uncle Ben
29th October 2010, 18:04
nu prea e Grig antrenor defensiv... daca il lasa sefii o sa incerce sa faca o echipa de atac.... insa nu are cum sa se vada 'mana' lui pana in retur
Pai nu prea are material ca sa imprime stil ofensiv, Mihnea!
Cu slovenul ala de care fuge mingea (Stromajer) si cu Ilie Iordache n-ai cum sa te duci peste ei, iar pustiul care a dat gol cu Dinamo (Brata) e "necopt", totusi!

Datenshi
29th October 2010, 23:15
Dar ce ti se pare asa ciudat daca iese 2 solist?
Pandurii in Cupa nu a folist nici un titular, a jucat cu rezervele rezervelor, iar voi ati jucat 120 de minute cu titularii.
Un mare avantaj in plus pentru Pandurii ca sa obtina un rezultat care sa ii multumeasca in Giulesti.

Pai meciul e luni seara, e suficient timp de refacere. In plus, echipa de start din meciul din cupa va fi schimbata ~ 40%.

Iar acasa jucam mult mai bine decat in deplasare.

Rossi
30th October 2010, 18:28
1 solist ... Rapidul castiga la scor ...

Tiger1
31st October 2010, 16:53
Meci egal, ca sa nu se supere nimeni.:drak:

Telespan
31st October 2010, 17:02
Meci egal, ca sa nu se supere nimeni.:drak:Poi vad k ai mers pe victoria Panduriilor,care este x ori 2?

delaoltenia
31st October 2010, 17:04
Mai greseste omu',e capat de lume? ;)

Tiger1
31st October 2010, 17:16
Poi vad k ai mers pe victoria Panduriilor,care este x ori 2?

Meci egal la aruncat cu "nota 4 in catalog":rosu:.

Lloyd Banks
31st October 2010, 17:18
Ar fi bun un x2, dar sa fim seriosi, bate Rapidul lejer, 2-0 sau 3-0.

Telespan
31st October 2010, 17:19
Noi RAPIDISTI mergem pe 1 solist:ok:

Vandam
1st November 2010, 20:42
Il si vad pe Grigoras dupa meci si zice: As vrea si eu un Cassio (nu ceas, jucator) :D

Sezione
1st November 2010, 20:55
Ce joaca astia de la INter Curtea de Arges,...rAPIDULETZUL E CAM GROGHI...

*Coco*
1st November 2010, 21:18
Graurii unde sunteti ma? =)) Castigam lejer, ii spulberam =))

Va cam domina pandureii in prima repriza

TaciAcolo
1st November 2010, 21:19
buna repriza1 .. sa vedem daca pica iar Pandurii ca in ghencea...

oricum grigoras e cel mai tare din oras:yeah: in sfarsit o echipa ofensiva 1 gol plus 2 ocazii clare de gol in giulesti intr-o repriza

Vandam
1st November 2010, 21:21
buna repriza1 .. sa vedem daca pica iar Pandurii ca in ghencea...

oricum grigoras e cel mai tare din oras:yeah: in sfarsit o echipa ofensiva 1 gol plus 2 ocazii clare de gol in giulesti intr-o repriza

Asa era si la noi Grigoras. Insa din pacate la unele meciuri noi eram cu ratarile, iar adversarii cu golurile :D

TaciAcolo
1st November 2010, 22:10
penalty si gol valabil pt pandurii:(:( .. cardoso trebuia eliminat ..greseli importante

El Pistolero
1st November 2010, 22:14
Arbitru' cretin.

Sir. Eko
1st November 2010, 22:16
hehehe

TaciAcolo
1st November 2010, 22:17
2 goluri anulate fmmmmmmm velicule

Charon
1st November 2010, 22:20
hotie care se vede din satelit,arbitraj de care Rapidul nu avea nevoie!
Pandurii merita victoria,am jucat penibil!:mda:

atdi
1st November 2010, 22:20
Nu stiu ce sa zic, dar tusierul ala ar trebuie retrogradat la judet.

Trim0b
1st November 2010, 22:21
arbitru a facut meciu praf

ps:suntem prostii prostilor

*Coco*
1st November 2010, 22:22
Si uite cum rapidul FURAAAAAAAAAAAAAAAAA un punct

TaciAcolo
1st November 2010, 22:22
mai e ceva de spus...... Bravo Grigoras ... daca bagai si echipa asta in meciu de cupa ..............

krokobaursolzos
1st November 2010, 22:25
Concluzie: dupa meciul asta, rapidistii nu mai au motive sa se planga de arbitraje ... iar Copos are motive sa amine salariile ;)

Pandurii au pierdut 2 puncte pe fluierul arbitrilor :D

Lordul
1st November 2010, 22:26
hopaaa pandurii a tinut in sah rapidul.......avantaj otelul care pare scapata in campioana de iarna

Trim0b
1st November 2010, 22:26
Si uite cum rapidul FURAAAAAAAAAAAAAAAAA un punct

tu vezi-ti de echipa ta
poate retrogradati a3a oara in 4 ani

El Pistolero
1st November 2010, 22:26
Meci slab facut azi.2 puncte pierdute aiurea si total neasteptat.Arbitraj de judeteana,au facut praf meciul.
Pacat ca tocmai acum cand s-au incurcat celelalte echipe,nu am reusit sa profitam.

Vandam
1st November 2010, 22:27
Velicu ala cred ca e bolnav. 2 goluri anulate aiurea Pandurilor + penalty neacordat pt Pandurii. Ala de la tusa e miop rau...

Lordul
1st November 2010, 22:28
pandurii trebuiau sa castige la scor asta seara .....

bada_otelul
1st November 2010, 22:29
hotie care se vede din satelit,arbitraj de care Rapidul nu avea nevoie!
Pandurii merita victoria,am jucat penibil!:mda:

Lasa ca e arbitraj comandat tot de Dinamo. S-au simtit amenintati de Pandurii si au vorbit cu tusierul sa nu-i lase sa marcheze:happy.
Etapa asta s-a desfasurat sub semnul arbitrajelor cretine.:rosu:

danini
1st November 2010, 22:29
rapidul a luat 1 punct cu arbitrul. arbitraj de judeteana, cum zicea bine cineva.

free2tedy
1st November 2010, 22:30
Toata brigada de azi n-are ce sa caute in arbitraj. Dueluri banale fluierate ca fault , faulturi vizibile nefluierate , offsideuri inexistente , intrari intarziate si la picioare nesanctionate cu galben si rosu. Bataie iscata din cauza prostiei lui , ca nu poate sa stea locului si sa lase jocul sa curga. Dea dreptul penibil ce s-a intamplat in repriza a doua , din toate punctele de vedere inclusiv golurile anulate(si asta o spune un rapidist).

malexoid
1st November 2010, 22:31
inexplicabil de slab jocul rapidului...arbitraj execrabil, pandurii meritau cu prisosinta punctele.

El Pistolero
1st November 2010, 22:33
Auzi la Borcea:''Ce masacru...''
Tocmai el vorbeste de arbitraje:happy

*Coco*
1st November 2010, 22:35
Pai si nu are dreptate ma ?

Ce s-a intamplat astazi la acest meci nu s-a intamplat la nici un meci

El Pistolero
1st November 2010, 22:37
Ba da ma.Da tocmai el si-a gasit sa vorbeasca.De ce nu a iesit sa zica asta si dupa Dinamo-Gaz?:rolleyes:
Intr-adevar atatea greseli la un meci, rar mi-a fost dat sa vad.Deciziile bune le poti numara pe degete.

Uncle Ben
1st November 2010, 22:38
S-a dus naibii si mitul echipei muncitoresti, care are de luptat cu arbitrajele potrivnice! Si-a batut Dinu Vama joc de el...
Avem rapidisti care ziceau ceva de meciul Dinamo - Gaz Metan? :happy

samar
1st November 2010, 22:38
Mda....meci f#### de arbitru iar noi nu meritam acest punct!!!
Imi pare enorm de rau pt baietii astia de la Pandurii care au muncit si au jucat fotbal!!!

Mm lui Cesinha si Ezequias:rosu::rosu::rosu:

Cipri
1st November 2010, 22:38
Mai rar asa ceva ... :|

Numero Dieci
1st November 2010, 22:38
Mare nesimtit Draganescu ala si tusierii lui.

A avut tricou cu Rapid pe sub.

TaciAcolo
1st November 2010, 22:40
horror asa ceva in viata mea n`am vazut ... sper sa fie si ultima data bravo Pandurii!

bob
1st November 2010, 22:40
gigi becali : cel mare furt din istorie ! unde e dinu vama ?????

Vandam
1st November 2010, 22:40
Eu tin sa felicit rapidistii (de pe forum). E frumos cum recunoasteti ca nu meritati 1 pct.

delaparis
1st November 2010, 22:44
Felicitari Duba pt pronostic :)

*Coco*
1st November 2010, 22:46
horror asa ceva in viata mea n`am vazut ... sper sa fie si ultima data bravo Pandurii!

Deja 4 puncte pierdute de Pandurii pana acum, puncte care ar putea conta enorm la finalul campionatului in evitarea retrogradarii

Cipri
1st November 2010, 22:46
Borcea rulllllllllllllllllllllz :cry::cry::cry: .

bob
1st November 2010, 22:47
unde e dinu vama ?
de ce se bateau planoarele negre intre ele , acolo in peluza ?

tchaka
1st November 2010, 22:52
in seara asta mi-a fost rusine de ceea ce s-a intamplat, nu asta e spiritul Rapidului. mai bine retrogradam decat sa luam campionatul in felul asta. imi pare rau ca n-am pierdut, macar un gol daca valida, nu mai iesea ditamai scandalul. m*** vama.

iulian_1976
1st November 2010, 22:53
Anul acesta trebuie sa ia titlul o echipa din capitala:ok:

Astazi a fost macel , la Dinamo am mai vazut asa ceva Borcea si Dinu Vama sunt cei mai influienti presedinti de club
din tara.

bob
1st November 2010, 22:56
iulian : steaua-cfr 2-1 cum a fost?

Sorin Blaj
1st November 2010, 22:58
Hotie pe fata.

iulian_1976
1st November 2010, 23:01
iulian : steaua-cfr 2-1 cum a fost?

De acum cativa ani probabil?!:o:

A fost un 11 m neacordat de Tudor pentru CFR parca.
Ca apoi Goian sa fie suspendat pentru meciul cu Dinamo pentru declaratii in presa.
...si CFR iese campioana :ok:

Eu un 11 m neacordat si 2 goluri valabile anulate,nu stiu sa mai fi vazut.

Trim0b
1st November 2010, 23:04
pana la urma asta e farmecul rapidului:)

bob
1st November 2010, 23:05
unde s-au ascuns planoarele negre ? s-a ascuns dinu vama ! si mai vorbea de altii!

delaparis
1st November 2010, 23:07
Bob, usor cu limbajul !!!

purpleheart
1st November 2010, 23:09
Avram ar trebui sa demisioneze acuma seara asta dupa ce s-a intimplat per ansamblu etapa asta !
Felicitari Grigoras si Pandurilor !

*Coco*
1st November 2010, 23:12
Avram ar trebui sa demisioneze acuma seara asta dupa ce s-a intimplat per ansamblu etapa asta !
Felicitari Grigoras si Pandurilor !

Gunoiul ala nu are onoarea asta sa demisioneze. E un muritor de foame , vai mama lui

Iar idiotul de Sandu e prea prost ca sa il demita .:rosu::rosu::rosu::rosu:

Datenshi
1st November 2010, 23:19
Da, Grigoras chiar e antrenor. Pacat de arbitraj, la cum au jucat Pandurii meritau sa castige.

Meci facut praf de Sumudica. Mijlocasii centrali groznic de defensivi pentru un meci acasa. Oricum, de la mijloc in sus doar Cassio a mai miscat ceva, in rest morti toti. Nu am inteles insa de ce a fost scos Frunza la puza si nu Cesinha (cel mai prost de pe teren alaturi de Eze), de ce l-a tinut 90 de minute pe Cesinha si de ce nu a facut a treia schimbare.

mateiasi
1st November 2010, 23:19
Felicitari, Pandurii, un joc foarte bun! Daca o tineti tot asa veti ramane pe merit in prima liga.

Felicitari si suporterilor rapidisti de pe forum, care dau impresia ca ar prefera o infrangere cinstita in locul unui jaf la drumul mare.

Cipri
1st November 2010, 23:24
Borcea : ,,Dinu Vama sa taca ! daca vorbeste nea' Cornel , ia 25 de ani !" :cry::cry::cry: .

MMihnea
1st November 2010, 23:29
felicitari pentru taria de caracter a unor forumisti rapidisti
cred ca rossi si lexus ar trebui fortati sa citeasca threadul asta :D
(glumesc - nu ar intelege nimic )

greseala e a unui om (unor oameni) din conducrere .. nu a clubului

nu asta e spiritul Rapidului, nu astea sunt valorile clubului
(furturile ,trisarile sunt valorile altui club, nu spun care, se stiu ei :D )
au si rapidistii minusurile lor ( precum toti oameni. ...) ,dar nu asa ceva.

revin
daca e lasat grigoras... si daca ii dau cat de cat bani sa mentina echipa
o sa inceapa sa se mentina in Liga1 'pe bune'

Razor
1st November 2010, 23:32
Mai bine luam bataie si evitam tot scandalul asta...oricum nu era mare diferenta...ramaneam pe 3 la 5 puncte de Otelul si Pandurii ramaneau tot pe locul 17 chiar si cu o victorie azi.

bob
1st November 2010, 23:38
Borcea : ,,Dinu Vama sa taca ! daca vorbeste nea' Cornel , ia 25 de ani !" :cry::cry::cry: .

iti dai seama cat de santajabili sunt borcea, copos, vama,becali, iancu,etc.
cum ii statea pe limba lui borcea sa zica ceva ! doar urla si repeta ca un prost ”sa nu cumva sa-l sun pe nea Cornel!!!!!”.

a aparut dinu vama si face pe curatul ! imi vine sa vomez !!!!

Datenshi
1st November 2010, 23:39
Scandalul nu arata decat ca unii se tem foarte tare de Rapid. Pai vine Borcea sa vorbeasca de arbitraje? Da' eliminarea la Cardoso, vreo 10 faulturi date aiurea pt Pandurii si 2 henturi neacordate nu le-a vazut nimeni? Sigur, niste goluri anulate sunt mult mai grave (penalty eu zic ca nu trebuia dat, a lasat avantaj si ala a tras periculos la poarta), da' pana la golurile alea anulate s-au intamplat multe greseli mici in defavoarea noastra.

bob
1st November 2010, 23:42
danteshi, aici nu e vorba ca borcea ar fi mai curat . dar nu cumva dinu vama a sarit cu gura pe arbitrajul de la dinamo-medias? trebuia sa taca si parea inteligent. esti cumva avocatul sau mentorul lui copos sau vama?

Cave_Canem
1st November 2010, 23:44
felicitari pentru taria de caracter a unor forumisti rapidisti
cred ca rossi si lexus ar trebui fortati sa citeasca threadul asta :D
(glumesc - nu ar intelege nimic )

greseala e a unui om (unor oameni) din conducrere .. nu a clubului

nu asta e spiritul Rapidului, nu astea sunt valorile clubului
(furturile ,trisarile sunt valorile altui club, nu spun care, se stiu ei :D )
au si rapidistii minusurile lor ( precum toti oameni. ...) ,dar nu asa ceva.

revin
daca e lasat grigoras... si daca ii dau cat de cat bani sa mentina echipa
o sa inceapa sa se mentina in Liga1 'pe bune'


Esti cel mai haios forumist, pe cuvant...dai ai o singura 'buba', uiti cu ce echipa tii.

Datenshi
1st November 2010, 23:45
Vad ca ai cont din 2004, ar fi trebuit sa remarci ca nu-i suport nici pe unul, nici pe celalalt. Mi se par incalificabile insa atacurile de dupa meci, fara ca nimeni sa aminteasca greselile din acest meci impotriva Rapidului. Mie arbitrajul asta execrabil mi se pare cu tema, dar nu de la Vama, ci de la altii.

bob
1st November 2010, 23:46
cine e mmihnea ? pare a avea metehnele unuia pe care il stim bine!!!!!!

*Coco*
1st November 2010, 23:54
e (penalty eu zic ca nu trebuia dat, a lasat avantaj si ala a tras periculos la poarta),


Esti nebun, ala a lasat faza sa curga crezand ca da gol, daca nu a marcat trebuia sa revina asupra deciziei si sa acorde penalty:rosu::rosu::rosu:

Datenshi
2nd November 2010, 00:05
Pai daca a finalizat, de ce sa mai dea penalty? Inteleg daca nu tragea, dar asa?

bob
2nd November 2010, 00:10
ma bag si eu: a lasa avantaj , inseamna ca jucatorul faultat sa profite de faza in ciuda faultului . ce profit a avut : ca a sutat ? ma faci sa rad!!!!!

Datenshi
2nd November 2010, 00:12
A finalizat, asta e profitul. Nu a tras de la 16 m, ci din 6. 6 < 11. Despre tocatul marunt al Rapidului pana la aceste faze imi puteti spune ceva? Aveti tupeul sa recunoasteti ca infectul ala ne-a tocat tot meciul?

iulian_1976
2nd November 2010, 00:17
Datenshi
sa spunem ca Rapidul joaca in cupele europene,jucati acasa
si faulteaza sistematic un jucator oaspete nu se da galben dar aveti 7 lovituri libere.
...ce faceti ?! tot smiorcaieli?

Rapidul chiar a fost tocata de arbiru incat nu a reusit sa o bage in poarta?!
Smiorcaieli tipice romanesti.

Trageti si voi un gol ca Iorga de la Galati sau cum mai da Eric si inchideti gura tuturor.

Tot va plangeti in mediocritatea proprie.

Datenshi
2nd November 2010, 00:19
Nu, am recunoscut de la inceput faptul ca am jucat foarte slab. dar nu accept atacurile astea mizerabile, cand au fost destule greseli si in defavoarea noastra. Un arbitraj jmecheresc, cum e vorba aia.

iulian_1976
2nd November 2010, 00:29
Partea buna este ca Rapidul nu a marcat in minutul 90 din 11 metri asta ar fi lucrul pozitiv.

Nu a fost Rapid lasata sa joace?
Am vazut doar a doua repriza si nu pot sa observ ca voi jucati din elan si atat.
Loviturile libere nu mai intra ca ati avut o groaza;tot intra cate una in etapele trecute.

Daca nu cade unul in cap cu DNA-ul Rapid sau Dinamo ia campionatul.

Din punctul meu de vedere Steaua,Dinamo,Rapid sunt de locurile 3-6 asta considerand doar jocul propriu-zis.
Cu un pic de ajutor oricare dintre ele pot lua campionatul.

Datenshi
2nd November 2010, 00:34
Da, se poate spune ca meciul a fost fragmentat destul de mult. Multe decizii iritante. Dar asa cum am zis, nu asta a fost problema. Sumi a facut praf meciul asta si nu a mai nimerit nici schimbarile. Primul meci in care schimba extrem de prost.

iulian_1976
2nd November 2010, 00:44
Sumudica este antrenor de prima repriza l-am urmarit cu atentie si la Bistrita.
In plus are cateva idei bune la loviturile libere si...atat.
Cu cat se aproprie finalul de meci Sumudica este nul,asta este stilul lui.

Intr-un campionat mai joci si in 10,mai trebuie si sa revii in meci,mai trebuie si sa invingi pe final,mai joci si contra unui arbitru care da 11 m contra ta etcAsa castigi un campionat.

Nu mereu bagi 2 goluri in prima repriza si apoi ...otravesti fantanile.:D

Farmecul Vietii
2nd November 2010, 00:44
arbitraj prost.eu am avut impresia ca n-am fost lasati pur si simplu sa jucam in a doua repriza,ne-a tocat marunt jigodia.Asta nu scuza prestatia noastra slaba,patetica pe alocuri,pur si simplu am fost dominati la mijloc,toate duelurile castigate de Panduri,o echipa care m-a surprins total,au venit sa joace,au pus presiune pe noi,cum rar am vazut pe Giulesti,jos palaria pentru ce-a facut Grigoras in asa scurt timp,au jucat bine oltenii ce sa mai,si merita din plin egalul ,poate meritau chiar si victoria daca le-au fost anulate doua goluri valabile din ce vad pe reluari.
Un dus rece,sper binevenit daca reusim sa ne trezim in dubla vitala cu mioarele.

iulian_1976
2nd November 2010, 00:58
Rapid&Steaua&Dinamo trei echipe schioape care vor sa castige campionatul.

Datenshi
2nd November 2010, 01:00
iuliane, noi macar in majoritatea meciurilor am jucat fotbal. Nu ne baga in oala cu aia dupa un meci mai slab.

jonsnow
2nd November 2010, 01:09
ha :D, sa mai spui ca Dumnezeu nu are simtul umorului, pai la Dinamo a fost un arbitraj impecabil fata de ce a fost seara asta, unii din retarzii care se cred "conducatori de echipe de fotbal" merita din cand in cand si palme de astea date de destin cand te astepti ma putin, a fost o etapa neagra pt arbitrii :rosu:
Sunt curios daca o sa fie aceleasi comentarii care au tinut 2 zile dupa meciul lui Dinamo, de la baietii colorati dan udrea&co la gigitv si gigi.ro :drak:

iulian_1976
2nd November 2010, 01:16
iuliane, noi macar in majoritatea meciurilor am jucat fotbal. Nu ne baga in oala cu aia dupa un meci mai slab.

Otelul si Medias sunt cu o clasa ca antrenori si ca joc peste tot ce este in Liga1 insa aici intra in ecuatii alte interese.

Apoi urmeaza echipele care nu au antrenori,nici jucatori ci cate 2-3 sclipiri in echipa Timisoara,CFR si Vaslui.

Apoi restul lumii.:o:

Asta este clasificarea mea asta neinsemnand ca daca esti ajutat cand trebuie nu poti sa te clasezi si peste Otelul si Medias.

Datenshi
2nd November 2010, 02:01
Am ratat o postare, Sumi a facut intotdeauna mutari buna dupa pauza. Schimba pe cine trebuie si cand trebuie. Chiar si in prima repriza. De-asta am zis ca nu l-am inteles azi.

In al doilea rand, avem cea mai buna aparare, incontestabil. Am avut 15 minute de ratacire cu Dinamo, in rest apararea a functionat prost doar cand a fost pe jumatate schimbata: la Timisoara si cu Pandurii. Avem cel mai bun mijlocas din Liga I. Am inscris si din faze fixe si din actiune, si nu putine goluri. Stam prost la capitolul lot, intradevar, dar in niciun caz nu sunt de acord cu ierarhia facuta de tine.

TaciAcolo
2nd November 2010, 03:10
A finalizat, asta e profitul. Nu a tras de la 16 m, ci din 6. 6 < 11. Despre tocatul marunt al Rapidului pana la aceste faze imi puteti spune ceva? Aveti tupeul sa recunoasteti ca infectul ala ne-a tocat tot meciul?

nu tot meciu ... din min 65 sanu nush cat ... cand trebuia sa`i dea cartonas galben al 2 lui cardoso...... si a inceput sa fluiere usor orice fault dupa ce nu a dat penalty pt pandurii.. in compensatie cum numai la noi poti vedea...... oricum arbitru de tusa e penal la ultimu gol anulat nu are scuza

Telespan
2nd November 2010, 04:42
Mai bine luam bataie si evitam tot scandalul asta...oricum nu era mare diferenta...ramaneam pe 3 la 5 puncte de Otelul si Pandurii ramaneau tot pe locul 17 chiar si cu o victorie azi.Nici eu nu sint de acord cu maniera de arbitraj de pe giulesti,mai bine pierdeam shi asta era .In legutura cu scandalul din presa este alimentat de Becali-Borcea,Iancu&slugile becaliste
Becali a furat Craiova shi se bucura la GSPTV,Borcica te prosteste la gsptv k nu a avut Gaz Metan Medias 11m.
FELICITARI PANDURIILOR ati jucat fotbal.

Telespan
2nd November 2010, 04:50
Hotie pe fata.
Tu unde ai fost la meciul Steaua -Craiova?
Noi avem puterea sa recunoaste ,tu ai cind Steaua ta fura nostop?
Sefule unde ai fost la cazul valiza,bricheta?
Noi meritam sa pierdem pe giulesti cu Pandurii....tu ai curajul sa recunosti cite meciuri a furat Steaua?

Telespan
2nd November 2010, 05:20
Si uite cum rapidul FURAAAAAAAAAAAAAAAAA un punct
Blatul de anul trecut " Craiova- Otelul 3-0" nu zici nimika?:rosu
Cit a dat Mitetelu sa ramana in divizia A?

Cristy RVD
2nd November 2010, 06:26
Cred ca ati asteptat multi ani de zile ca sa spuneti ca Rapidul a "furat" un punct.Daca era ceva cu Draganescu asta il dadea afara pe Cardoso si nu mai ajungeati la poarta in veci.Sa nu mai zic nimic despre cele cel putin 10 faulturi acordate intr-un mod rusinos oltenilor.
Per total ati fost mai buni, meritati victoria, noi am jucat infect.Sper ca de aici sa nu inceapa clasica cadere :D

mariomax
2nd November 2010, 06:29
si cum se mai chinuie rapidistii sa acopere un furt cat china...;)

Telespan
2nd November 2010, 06:52
si cum se mai chinuie rapidistii sa acopere un furt cat china...;)Deci RAPIDU fura cu Arbitri,asa zici tu?
Pune shi cite-va meciuri unde Rapidu a furat cu arbitru?

Celso
2nd November 2010, 07:38
Cred ca ati asteptat multi ani de zile ca sa spuneti ca Rapidul a "furat" un punct

hai mai Cristy ca doar nu o fi prima oara cand mai ajuta arbitrul si pe Rapid:D ..au mai fost cazuri:)

nu stiu daca arbitrul ala a avut intentie sau pur si simplu e incompetent, dar Dinu Gheorghe este un personaj gretos ...aseara cand l-au sunat aia incepuse sa faca pe desteptul, dar a uitat cand vineri seara facea turul emisiunilor pentru niste faze mult mai neclare decat cele incriminate aseara

Fedayn
2nd November 2010, 07:40
in concluzie a fost un arbitraj impecabil :cry:

whiteLion
2nd November 2010, 09:08
ce arbitraj slab, ce slab? penibil!

Lloyd Banks
2nd November 2010, 09:13
Mare scarba acest dinu vama si ce palma i-a dat destinul :D
Una peste alta draganescu si tusierul acela, fie ca au fost cumparati, sau mai rau, daca asta le este valoarea, ar trebui exclusi din arbitraj. Pe langa greselile flagrante, de care n-am sa mai vb, au arbitrat MIZERABIL, sa dai fault(si pt Rapid si pt Pandurii) la atingeri si adieri de vant e de neconceput, asa arbitrii slabi nu cred ca sunt nici in Burkina Faso. N-am nimic, cu Rapidul sau cu suporterii rapidisti, chiar le urez succes si sa jupoaie oitele, dar n-am cum sa nu ma bucur pt sutul in fund luat de vamesul incoruptibil :)

Datenshi
2nd November 2010, 09:30
hai mai Cristy ca doar nu o fi prima oara cand mai ajuta arbitrul si pe Rapid:D ..au mai fost cazuri:)



Cum ar fi asta, nu?

A03DxvEqSLE

laurdog
2nd November 2010, 09:43
Terminati cu prostiile, nu a furat nimeni. Asta e "valoarea" mizeriilor cu fluier! Niciun om normal nu se discredita in halul asta, ca dupa 48 de ore dupa ce face spume la gura pe la tv sa vina si sa...monteze un arbitru pro.
Ce e trist e ca incep sa-i dau dreptate oierului care spunea despre arbitri ca nu au valoare si sa treaca la alte meserii.
Nu stiu daca avem trei fluierasi de certa valoare, l-am vazut pe balaci, l-am vazut pe kovacs(care face d'astea de cand a inceput campionatul!!!), l-am vazut pe draganescu si pe ala de la Urziceni, il stiu pe tudor ce poama e, etc.
Spuneti-mi daca in afara de Balaj si Avram mai vedeti vreunul cu adevarat valoros!!
Aaa, poate Deaconu.

Datenshi
2nd November 2010, 09:46
Mie nici Avram nu-mi place, are si ala momente gen Tudor. Balaj mi se pare singurul arbitru ok.

Si cu asta am incheiat cu arbitrajul de la meciul asta, sa nu-mi plesneasca vreo vena ceva. :D Felicitari inca o data lui Grigoras pentru transformarea pandurilor.

laurdog
2nd November 2010, 09:48
Dane, Avram are valoare. Sigur ca are si scapari, da-o dracu nici Collina n-a fost perfect, dar ce trebuie sa mai faca unul cum e kovacs ca sa ne lase?

Fedayn
2nd November 2010, 09:56
am o singura intrebare...cum sta dinu gheorghe cu senzatia de greata? :D

Datenshi
2nd November 2010, 09:56
Nu stiu, pur si simplu fata aia de copil handicapat nu-mi inspira incredere.

Lloyd Banks
2nd November 2010, 09:58
Felicitari inca o data lui Grigoras pentru transformarea pandurilor.

Toti injura, acuza arbitrajul, dar au trecut cu vederea munca acestui om, incredibila transformare a echipei oltene, au jucat foarte bine Pandurii. Felicitari Grigoras! Pacat ca nu a antrenat si el o echipa mai mare, bine ca in decursul timpului au avut aceasta sansa nulitati(in ale antrenoratului!) ca Lacatus, Talnar, Manea, Iliuta tiganelul, lippi-pipi, flocea, etc

Fedayn
2nd November 2010, 10:06
http://www.prosport.ro/fotbal-extern/campionate-externe/un-tusier-roman-respins-de-sistem-pe-motiv-ca-n-are-mentalitate-adecvata-a-devenit-erou-in-israel-vezi-cum-7668674

mai este ceva de comentat? :(

delaoltenia
2nd November 2010, 10:21
Steaua fura,Dinamo la fel,CFR-ul nu-i straina de asemenea practici,toate echipele au fost avantajete in anumite momente de arbitraj,unele mai mult si constant,altele mai rar.
Aseara,insa,s-a vrut a fi un curs de furaciune in direct.Prea pe fata si fara jena.
Fara a-mi propune sa jignesc rapidistii si Rapidul,parerea mea,totul a fost premeditat,facut la comanda.

Datenshi
2nd November 2010, 10:25
Mda, am comandat 1 punct.

delaoltenia
2nd November 2010, 10:32
Nu Dane,Pandurii a pierdut inca doua.
Ma opresc aici pentru ca nu mi-am propus sa va judec,ati fost de multe ori dezavantajati,dar aseara a fost cu totul altceva.

Celso
2nd November 2010, 10:35
Si un arbitru de la juniori vedea ca Vranikovic nu a fost in offsaid, o faza foarte simpla, daca nici acolo nu judeca bine ce mai face la faze limita:rolleyes:?!

Sa nu uitam golul lui Curelea din etapa trecuta:P ...si acolo a fost o faza la limita.

Nightwish
2nd November 2010, 10:41
Terminati cu prostiile, nu a furat nimeni. Asta e "valoarea" mizeriilor cu fluier! Niciun om normal nu se discredita in halul asta, ca dupa 48 de ore dupa ce face spume la gura pe la tv sa vina si sa...monteze un arbitru pro.
Ce e trist e ca incep sa-i dau dreptate oierului care spunea despre arbitri ca nu au valoare si sa treaca la alte meserii.
Nu stiu daca avem trei fluierasi de certa valoare, l-am vazut pe balaci, l-am vazut pe kovacs(care face d'astea de cand a inceput campionatul!!!), l-am vazut pe draganescu si pe ala de la Urziceni, il stiu pe tudor ce poama e, etc.
Spuneti-mi daca in afara de Balaj si Avram mai vedeti vreunul cu adevarat valoros!!
Aaa, poate Deaconu.

In opinia mea, singurul arbitru roman valoros este Robert Dumitru. Habar nu am daca primeste sau nu " atentii ", insa de fiecare data cand l-am vazut arbitrand a facut-o modern, a lasat jocul liber, nu a fluierat aiurea la fiecare contact. Parerea mea este ca e la ani lumina peste ceilalti arbitrii romani...

malexoid
2nd November 2010, 10:58
am o singura intrebare...cum sta dinu gheorghe cu senzatia de greata? :D

postarea zilei! :yeah:

Marius
2nd November 2010, 11:02
e chiar jenanta "lupta" asta a rapidistilor, singurii corecti ai Romaniei, de transforma o japca ordinara in "greseli nevinovate". aia singuri impotriva tuturor, cu boschetarul ala semichel care o luna a tot aparut pe la tv declarand ca ii e greata, n-au macar barbatia sa recunoasca faptul ca si ei, printre multi alti, au acces la "butoanele" alea. si mai vine si bulangiul de copos care ne spune ca Pandurii trebuiau sa aiba 4 eliminati. pai cat de nesimtit sa fii?

MMihnea
2nd November 2010, 11:05
hmmm

laur zice ca asta e valoarea arbitrilor... eu zic ca asta e cel mult valoarea arbitrilor agreati
pentru ca am vazut si arbitraje corecte ... aproape perfecte.
deci se poate. trebuie sa se si vrea

bineinteles ca nu am dovezi ca se fura.
dar sunt prea multe semne, e prea mult fum sa nu fie foc
si nu ma refer doar aici .
toata etapa a fost 'ciudata'
si , da , inceputul cu Craiova si Cluj a fost 'dubios'

pe mine ca stelist ma doare asta ...
am mai spus-o : prefer un sezon de reconstructie unei lupte 'la titlu' cu 'dubiosenii'

cave canem : sunt suporter al Stelei de prin '85-'86... nu de un an doi... si nici nu sunt suporter/fan Gigi Becali. am cu totul alte valori si principii fata de cele pe care le presupui tu (cred).
bob : cu cine seman,nene ? metehne? ai ceva sa imi reprosezi?

delaoltenia
2nd November 2010, 11:06
Mai nou,Copos ar dori chiar rejucarea meciului.Nu-i multumit nici cu punctul luat,asa cum s-a vazut ca a fost luat.

Marius
2nd November 2010, 11:08
copos o labareste in stilul caracteristic, stie ca e imposibil dpdv al regulamentului si ca uefa i-ar da la bot lui mitica in 3 sec daca ar accepta si in vis o rejucare pt motivul asta.

e un nou episod al luptei "imaculatilor" de a demonstra ca ei n-au avut legatura cu nesimtirea asta de japca pe fata. numai vama nu mai are greturi, se pare ca lamailea alea l-au ajutat.

tchaka
2nd November 2010, 11:14
meciul de aseara e o pata neagra pe istoria Rapidului. nu stiu care au fost motivele unui asemenea arbitraj dar sper sa nu se mai intample vreodata asa ceva in favoarea noastra. in ultimele minute chiar ma rugam sa nu dam gol. am vazut ca copos i-a propus lui condescu rejucarea meciului. ca sa ce? ca sa castigam un meci pe care trebuia sa-l pierdem? pandurii meritau sa castige atat in urma arbitrajului cat si in urma jocului. meciul cu steaua de luni nu e important. e decisiv.

tataleone
2nd November 2010, 11:28
e chiar jenanta "lupta" asta a rapidistilor, singurii corecti ai Romaniei, de transforma o japca ordinara in "greseli nevinovate". aia singuri impotriva tuturor, cu boschetarul ala semichel care o luna a tot aparut pe la tv declarand ca ii e greata, n-au macar barbatia sa recunoasca faptul ca si ei, printre multi alti, au acces la "butoanele" alea. si mai vine si bulangiul de copos care ne spune ca Pandurii trebuiau sa aiba 4 eliminati. pai cat de nesimtit sa fii?

Jenant este cu nu ai avut bunul simt sa citesti mesajele inainte de a da cu pietre, altfel ai fi vazut ca toti rapidistii au recunoscut ca nu meritam nici macar punctul asta amarat si ca arbitrul ne-a ajutat...Ca tot vorbesti de barbatie, n-am vazut niciodata asemenea comentarii la prietenii tai stelisti...

Ma gandesc acum daca nu cumva meciul de ieri nu face parte dintr-o strategie mai ampla: sa creeze discutii si suspiciuni asupra Rapidului, astfel incat la meciul urmator hotia in favoarea stelei (traditionala si previzibila) sa apara ca o compensantie fireasca... :mda:

delaoltenia
2nd November 2010, 11:35
Jenant este cu nu ai avut bunul simt sa citesti mesajele inainte de a da cu pietre, altfel ai fi vazut ca toti rapidistii au recunoscut ca nu meritam nici macar punctul asta amarat si ca arbitrul ne-a ajutat...Ca tot vorbesti de barbatie, n-am vazut niciodata asemenea comentarii la prietenii tai stelisti...

Ma gandesc acum daca nu cumva meciul de ieri nu face parte dintr-o strategie mai ampla: sa creeze discutii si suspiciuni asupra Rapidului, astfel incat la meciul urmator hotia in favoarea stelei (traditionala si previzibila) sa apara ca o compensantie fireasca... :mda:
Gresesti si tu generalizand cu asemenea afirmatii la adresa stelistilor.
Iar faptul ca gasesti o scuza arbitrajului si ca acum deviezi de la subiect aruncand pisica la altii....:mda:imi pare rau,dar nici tu nu crezi.
Atat am de spus,aveti un conducator uns cu toate alifiile,nu trebuie sa va mandriti dar nici sa negati,alte comentarii sunt de prisos.

Rossi
2nd November 2010, 11:43
Pandurii au marcat 2 goluri perfect valabile ... anulate in mod eronat ...
Si au mai avut un penalty clar ca lumina zilei, refuzat de central ...

Asta a fost cea mai mare hotie care s-a petrecut in ultimii ani in Liga 1 ...

*Coco*
2nd November 2010, 11:46
Blatul de anul trecut " Craiova- Otelul 3-0" nu zici nimika?:rosu
Cit a dat Mitetelu sa ramana in divizia A?


Ce treaba are una cu alta ma ?

tchaka
2nd November 2010, 11:51
daca a fost intr-adevar furt, ma intreb de ce nu a fost eliminat cardoso. probabil meciul era rezolvat in favoarea Rapidului. eu am avut impresia ca brigada a tinut cu tot dinadinsul ca scorul sa ramana 1-1.

Sorin Blaj
2nd November 2010, 11:55
Tu unde ai fost la meciul Steaua -Craiova?
Noi avem puterea sa recunoaste ,tu ai cind Steaua ta fura nostop?
Sefule unde ai fost la cazul valiza,bricheta?
Noi meritam sa pierdem pe giulesti cu Pandurii....tu ai curajul sa recunosti cite meciuri a furat Steaua?

De unde le scoti? Steaua mea? De unde pana unde ti-a venit ideea asta?

Nu ma intereseaza Steaua, doar Craiova. Probabil ma confunzi.

Nu stii sa citesti? Trebuie doar sa te uiti la semnatura.

MMihnea
2nd November 2010, 11:56
daca a fost intr-adevar furt, ma intreb de ce nu a fost eliminat cardoso. probabil meciul era rezolvat in favoarea Rapidului. eu am avut impresia ca brigada a tinut cu tot dinadinsul ca scorul sa ramana 1-1.
nu cred (de fapt mai mult sper ) ca nu are nimeni puterea sa 'blocheze' trei echipe (si la cfr - galati au ramas unii oameni cu astfel de pareri )...
sper sa nu o ia razna campionatul
mai ales cand incepuse sa fie din nou competitiv ( jumatate de campionat se bate pt EL, un sfert pt CL si restu sunt disperati sa nu retrogradeze )

*Coco*
2nd November 2010, 11:57
Bai voi deveniti penibili rau de tot sa acuzati o eliminare cu 2 goluri nevalidate si un penalty clar neacordat...

Si ce meci sa fie rezolvat in favoarea rapidului si daca era ala eliminat , ca voi nu ati legat 2 pase .

tchaka
2nd November 2010, 11:58
Si ce meci sa fie rezolvat in favoarea rapidului si daca era ala eliminat , ca voi nu ati legat 2 pase .

si asta e adevarat. pandurii meritau sa castige in primul rand datorita jocului prestat.

Marius
2nd November 2010, 12:07
Jenant este cu nu ai avut bunul simt sa citesti mesajele inainte de a da cu pietre, altfel ai fi vazut ca toti rapidistii au recunoscut ca nu meritam nici macar punctul asta amarat si ca arbitrul ne-a ajutat...Ca tot vorbesti de barbatie, n-am vazut niciodata asemenea comentarii la prietenii tai stelisti...

Ma gandesc acum daca nu cumva meciul de ieri nu face parte dintr-o strategie mai ampla: sa creeze discutii si suspiciuni asupra Rapidului, astfel incat la meciul urmator hotia in favoarea stelei (traditionala si previzibila) sa apara ca o compensantie fireasca... :mda:

nu ma, jenanta este atitudinea asta a voastra. daca aseara nu chitaia niciunul, acum deja se vorbeste despre greseli neintentionate de arbitraj, rejucari imposibile si alte frectii de acest gen.

jenant este ca voi, suporterii echipei imaculate, intrati in jocul lui dinu vama, alias greata, si puneti botul mai mult sau mai putin constient la impamantenirea ideii de greseli, in locul celeia de furt nesimtit in vazul tuturor.


si da, ati blatuit arbitrul ca sa poata Steaua sa ia titlul. ai logica ceva de speriat curajosule.

laurdog
2nd November 2010, 12:23
Fratilor, eu cred totusi ca noi "prostii de suporteri" avem mai mult discernamant decat javrele care conduc cluburile. In afara de cativa latratori de serviciu, toti incercam sa judecam cat de cat obiectiv ceea ce se intampla. De aia apreciez userii care inainte sa arunce cu norori in cineva judeca si ce s-a intamplat de fapt.
Da, Rapidul a fost avantajata flagrant aseara asa cum Craiova a fost dezavantajata flagrant in ultimii trei ani, asa cum CFR e pe plus in ultimii trei ani iar noi pe minus, asa cum....aia sunt arbitrati corect(sigur, cu unele derapaje), asa cum Urziceniul nu a avut probleme in a iesi campioana-dimpotriva-asa cum Otelul nu are acum probleme dar a avut in trecut, etc, etc.
Eu continui sa cred in prostia sau naivitatea mea ca NU se dau bani la arbitri.
Ce se intampla?
Nu stiu, poate unii au simpatii-desi cel mai recunoscut dinamovist, fotografiat in peluza noastra pe timpuri, arbitrul tudor, ne omoara meci de meci-altii cu siguranta nu au valoare.
Ca fapt divers am vazut aseara o rusine de decizie pro Blackpool in meciul contra lui WBA chiar in minutul 9, care daca se intampla la noi iesea cu gloante in cap.

St3phano
2nd November 2010, 12:31
Eu continui sa cred in prostia sau naivitatea mea ca NU se dau bani la arbitri.

[....]
altii cu siguranta nu au valoare.


trebuie sa te insanatosesti de prima chestie.
cu a doua ai dreptate, dar sunt infratite.

laurdog
2nd November 2010, 12:40
Se poate sa ai dreptate, nu mai stiu ce sa zic.
Voi chiar credeti ca isi risca cineva imaginea(ca libertatea e clar ca nu si-o risca nimeni in Romanica) cu astfel de practici?

St3phano
2nd November 2010, 12:41
pai nu o risca nimeni, toti sunt mana in mana.
care imagine?

Cristy RVD
2nd November 2010, 13:39
Ma, hai ca v-ati incins.Raspundeti la o intrebare simpla:

Daca s-ar fi facut vreo mizerie, nu era logic ca Draganescu sa-l elimine pe Cardoso cand a avut ocazia ? Daca ar fi tras cu Rapidul l-ar fi eliminat din prima si nu mai ziceati nimic.

laurdog
2nd November 2010, 13:44
Aum nu mai conteaza, se duce in liga a doua.

rador
2nd November 2010, 13:56
Daca s-ar fi facut vreo mizerie, nu era logic ca Draganescu sa-l elimine pe Cardoso cand a avut ocazia ? Daca ar fi tras cu Rapidul l-ar fi eliminat din prima si nu mai ziceati nimic.

nu era logic. s-a dorit ca furtul sa nu fie chiar pe fatza... :cry:

St3phano
2nd November 2010, 14:09
nu era logic. s-a dorit ca furtul sa nu fie chiar pe fatza... :cry:

pai de aia a zis copos ca rapidul a fost echipa furata :headbang:

rador
2nd November 2010, 14:14
Aum nu mai conteaza, se duce in liga a doua.

cine? Rapidul? :shocked:

Telespan
2nd November 2010, 14:26
Ce treaba are una cu alta ma ?

Poi furaciunea cu 11m la Urziceni nu are treaba?Cum ati luat trei puncte la Urziceni?

Telespan
2nd November 2010, 14:42
nu era logic. s-a dorit ca furtul sa nu fie chiar pe fatza... :cry:
Shi la Dinamo cu Gaz Metan Medias era logic ?s-a dorit ca furtul sa nu fie pe fata?

laurdog
2nd November 2010, 14:45
Bineinteles, de aia a acordat un gol neregulamentar Mediasului si pe noi ne-a oprit de doua ori in situatii de singur cu portarul.
Sunt diabolici domne' albitrii astia.:happy:happy

St3phano
2nd November 2010, 14:46
Shi la Dinamo cu Gaz Metan Medias era logic ?s-a dorit ca furtul sa nu fie pe fata?

eh, acolo nu era in calcul golul mediasului si a trebuit remediat.

Telespan
2nd November 2010, 14:49
Bineinteles, de aia a acordat un gol neregulamentar Mediasului si pe noi ne-a oprit de doua ori in situatii de singur cu portarul.
Sunt diabolici domne' albitrii astia.:happy:happy
Mai uitate odata la meciul Dinamo -Gaz Metan shi apoi discutam de maniera de arbitraj:D

laurdog
2nd November 2010, 14:50
Am vazut suficient.

Telespan
2nd November 2010, 14:50
eh, acolo nu era in calcul golul mediasului si a trebuit remediat.
dar 11 m Mediasului era?

Telespan
2nd November 2010, 14:50
Am vazut suficient.
nu prea cred...sorry

Marius
2nd November 2010, 14:51
Ma, hai ca v-ati incins.Raspundeti la o intrebare simpla:

Daca s-ar fi facut vreo mizerie, nu era logic ca Draganescu sa-l elimine pe Cardoso cand a avut ocazia ? Daca ar fi tras cu Rapidul l-ar fi eliminat din prima si nu mai ziceati nimic.

Adica asa cum l-a iertat de rosu pe Rui Duarte cand i-a sarit gorjeanului cu cotul in gura, fara nicio treaba cu mingea?

Si e extrem de amuzant cum pui problema, "daca s-ar fi facut vreo mizerie". Pai doo' goluri anulate si un penalti neacordat, toate impotriva aceleiasi echipe, ti iti miros a lenor?

hai ca sunteti amuzanti bai imaculatilor, de fapt Pandurii v-au furat pe voi, cam asta o sa fie concluzia finala, exact ca atunci cu bricheta cand o frecati la rece cu "stelisti infiltrati in tribuna rapidista".

rad si curcile de voi, aveti o mentalitate demna de cartierul giulesti.

Nico21
2nd November 2010, 14:58
Adica asa cum l-a iertat de rosu pe Rui Duarte cand i-a sarit gorjeanului cu cotul in gura, fara nicio treaba cu mingea?

Si e extrem de amuzant cum pui problema, "daca s-ar fi facut vreo mizerie". Pai doo' goluri anulate si un penalti neacordat, toate impotriva aceleiasi echipe, ti iti miros a lenor?

hai ca sunteti amuzanti bai imaculatilor, de fapt Pandurii v-au furat pe voi, cam asta o sa fie concluzia finala, exact ca atunci cu bricheta cand o frecati la rece cu "stelisti infiltrati in tribuna rapidista".

rad si curcile de voi, aveti o mentalitate demna de cartierul giulesti.



Nu bai,"free jiji"...nu ne-au furat Pandurii pe noi...insa nici noi nu i-am furat pe ei...asta e valoarea arbitrajului romanesc din acest moment...Rapidul si Otelul sunt cele mai curate echipe din fotbalul romanesc...de fapt sunt singurele echipe care nu au aparut in stenogramele celebre care au dus la arestarea catorva fluierasi ...imaculati?da...fata de clonele pe care le sustineti,suntem extrem de curati...ar trebui sa taceti malc si sa nu aratati cu degetul...

St3phano
2nd November 2010, 15:01
imaculati?da....[....]
suntem extrem de curati..

:happy
perla zilei

Nico21
2nd November 2010, 15:04
:happy
perla zilei



Bai pulica,nu mai scoate din context...daca tot vrei sa te dai tare'n tramvai...

SwedishMafia
2nd November 2010, 15:04
Iar povestea asta cu clonele?:| nico,sa stii,ca nu se scufunda planeta(ca sa citez din clubul vostru), daca recunosti ca s-a gresit in favoarea voastra.

"pulica"?:( apoi "rapid legenda romaniei".sincer,esti pe etnobotanice?:shock:

Nico21
2nd November 2010, 15:05
Iar povestea asta cu clonele?:| nico,sa stii,ca nu se scufunda planeta(ca sa citez din clubul vostru), daca recunosti ca s-a gresit in favoarea voastra.



Am zis eu altceva?da,s-a gresit in favoarea noastra...dar nu este odios sa iasa Borcea pe post si sa arate cu degetul?tocmai Borcea?de ce nu a iesit Marius Stan,de exemplu?

St3phano
2nd November 2010, 15:06
alo, gaz eliminat in timpul noptii, ala era contextul, numai ca tu nu l-ai prins.

da e frumos cum a iesit copos si s-a tiganit (imi pare rau dar asta e termenul) declarand ca rapid a fost cea dezavantajata?

rador
2nd November 2010, 15:07
Mai uitate odata la meciul Dinamo -Gaz Metan shi apoi discutam de maniera de arbitraj:D

:happy :happy :happy

si apoi comparam cu Rapid-Pandurii? :happy

laurdog
2nd November 2010, 15:07
Nico imi permiti o intrebare?

Ce te face sa crezi ca Marius Stan, un domn dealtfel, e garantia albului......Ariel??????

SwedishMafia
2nd November 2010, 15:08
Am zis eu altceva?da,s-a gresit in favoarea noastra...dar nu este odios sa iasa Borcea pe post si sa arate cu degetul?tocmai Borcea?de ce nu a iesit Marius Stan,de exemplu?
o fi ramas fara baterie?:D borcea e borcea.insa admite ca v-au ajutat si gata.
nicolae/nicoleta, incearca si tu sa nu te exprimi asa de "colorat".

St3phano
2nd November 2010, 15:08
Nico imi permiti o intrebare?

Ce te face sa crezi ca Marius Stan, un domn dealtfel, e garantia albului......Ariel??????

lipsa banilor e cea mai buna garantie.

Nico21
2nd November 2010, 15:09
Nico imi permiti o intrebare?

Ce te face sa crezi ca Marius Stan, un domn dealtfel, e garantia albului......Ariel??????



Doar nu l-oi compara cu Borcea...chiar nu ii este rusine sa apara la tv?uitati cate magarii ati facut de-alungul istoriei voastre?

rador
2nd November 2010, 15:11
nu ne-au furat Pandurii pe noi...insa nici noi nu i-am furat pe ei...asta e valoarea arbitrajului romanesc din acest moment...

in schimb la Dinamo-Gaz Metan sau Steaua-Craiova a fost viciere de rezultat, nu?! how bizzare...


Rapidul si Otelul sunt cele mai curate echipe din fotbalul romanesc...de fapt sunt singurele echipe care nu au aparut in stenogramele celebre care au dus la arestarea catorva fluierasi ...

:happy ma intreb atunci de ce Copos da cu subsemnatul pe la DNA. preventiv cumva?! :lol:

rador
2nd November 2010, 15:13
chiar nu ii este rusine sa apara la tv?

da' cu greata? cum stati cu greatza? :happy

Telespan
2nd November 2010, 15:13
:happy :happy :happy

si apoi comparam cu Rapid-Pandurii? :happy
Ce draqu, nu ai vazut meciul Dinamo-Gaz Metan?Japca pe fata..sau vezi ce iti convine?:happy:happy:happy
PS-Noi toti Rapidistii am recunoscut k trebuia sa pierdem....:ok:

laurdog
2nd November 2010, 15:14
lipsa banilor e cea mai buna garantie.
Imi pari un tip inteligent, nu pot sa cred ca ai scris asa ceva!!!:shocked:

Doar nu l-oi compara cu Borcea...chiar nu ii este rusine sa apara la tv?uitati cate magarii ati facut de-alungul istoriei voastre?

Eu nu faceam nicio comparatie. Cu ce e mai bun un hot care fura de doua ori decat unul care asta face mereu, sau un violator sau un criminal???

St3phano
2nd November 2010, 15:15
copos s-a dus sa faca loby pt noile sale prajituri: Colectia Tchumi "Sezon 2010-2011" :happy

laur: nu cred ca ai inteles total ce am zis.

laurdog
2nd November 2010, 15:19
St3phano, daca ramanem la partea financiara toata lumea stie ca in fascinanta Romanie orice societate tine doua........contabilitati.
Dar eu nu ma refeream catusi de putin la aspectul financiar.;)

St3phano
2nd November 2010, 15:22
eh, bravo. normal ca nu. eu ziceam ca ar vrea si ei, da nu e bani de asa ceva.

normal ca am inteles la ce te refereai. pe sistemul mutare la h5n1 ;)

rador
2nd November 2010, 15:24
Ce draqu, nu ai vazut meciul Dinamo-Gaz Metan?Japca pe fata..sau vezi ce iti convine?:happy

japca? :happy adica acu schimbam macazu si nu mai e vorba de incompetenta fluierasilor? ce dreak mah, tu nu poti da dovada de consecventa in 2 postari?


PS-Noi toti Rapidistii am recunoscut k trebuia sa pierdem....:ok:

:happy alta perla. poi sunt destui pe-aici care sustin ca, de fapt, Rapid a fost echipa dezavantajata aseara de arbitraj. :happy

Cristy RVD
2nd November 2010, 15:28
radore, arata-i pe aia.

toti rapidistii pe toate site-urile au zis ca meritam sa pierdem aseara.Noi, spre deosebire de voi, stim ca nu ni se cuvine totul :ok:

rador
2nd November 2010, 15:42
ia mai citeste tu comentariile lui Datenshi. mai pe la paginile 5-7... si apoi incearca si pe celalalt forum. vei fi uimit... :(

laurdog
2nd November 2010, 15:48
Threadul asta nu va avea succes.:happy:happy

Cristy RVD
2nd November 2010, 15:50
N-a spus ca am fost dezavantajati.Au fost greseli de ambele parti, iar daca il elimina pe Cardoso nu se mai ajungea aici.+ ca cele 5-10 faulturi acordate Pandurilor sunt aproape la fel de penibile ca acele goluri anulate.Daca a fost asa cum spuneti voi, il elimina pe Cardoso, fluiera tot intr-o singura directie si nu am mai discuta astazi despre penalty-uri neacordate si goluri anulate.
Dar asa va place voua, in conditiile in care steaua nu are nici un sut pe poarta cu Bistrita, iar dinamo castiga controversat cu Gazul, va folositi de acest "scandal" ca sa distrageti atentia de la problemele echipelor voastre.

St3phano
2nd November 2010, 15:52
Dar asa va place voua, in conditiile in care steaua nu are nici un sut pe poarta cu Bistrita, iar dinamo castiga controversat cu Gazul, va folositi de acest "scandal" ca sa distrageti atentia de la problemele echipelor voastre.

dadadaaaa, atat! :happy
bah, diversionistilor, nu va ajunge?!

SwedishMafia
2nd November 2010, 15:56
dadadaaaa, atat! :happy
bah, diversionistilor, nu va ajunge?!

diversiune,asta e o metoda tipica clonelor comuniste!!cum?rapid clona?!:shock: my fault,my fault..cant be,ei sunt din 1923,cand farmecul vietii a aparut pe Pamant!:yeah:

rador
2nd November 2010, 15:58
Dar asa va place voua, in conditiile in care steaua nu are nici un sut pe poarta cu Bistrita, iar dinamo castiga controversat cu Gazul, va folositi de acest "scandal" ca sa distrageti atentia de la problemele echipelor voastre.

Cristy, din cate imi aduc aminte, nu stelistii sau dinamovistii cereau lamai pe la televizor, avand o greatza mai mare decat a tuturor locatarelor de la maternitatea Giulesti. pentru ca, peste doar doua zile, sa fie anulate 2 goluri si un 11m perfect valabile - intr-un singur meci. ce ironie, nu crezi?!

TheIceMan
2nd November 2010, 16:02
Unde se pot vedea golurile anulate, online?

Grecu_
2nd November 2010, 16:04
Cristy, din cate imi aduc aminte, nu stelistii sau dinamovistii cereau lamai pe la televizor, avand o greatza mai mare decat a tuturor locatarelor de la maternitatea Giulesti. pentru ca, peste doar doua zile, sa fie anulate 2 goluri si un 11m perfect valabile - intr-un singur meci. ce ironie, nu crezi?!

Ba da ma, Vama e caine! :D

Cristy RVD
2nd November 2010, 16:05
Nu vorbim de declaratiile lui Dinu Gheorghe, Borcea, Copos sau Becali.Crezi ca daca ar fi facut ceva cu Draganescu, Dinu Gheorghe ar mai fi facut declaratiile alea ?

@SwedishMania: Unde erai prietene dupa 1-5 in Giulesti ? Unde erai ma dupa 0-3 cu dinamo tur-retur ? Unde erai ma dupa 1-2 in groapa anul asta ? Voi chiar sunteti oi ma, apareti toti in acelasi timp, evident nu la o mare victorie ci la un scandal.

SwedishMafia
2nd November 2010, 16:08
cristy: in primul rand, NU SUNTEM PRIETENI!:D Unde eram?bre, te simti bine?:)
Poti sa zici "oi", stelistii va vor face tigani,ciori.ghici cine iese mai prost din aceste epitete.;)

rador
2nd November 2010, 16:08
Ba da ma, Vama e caine! :D

el zice ca n-ar mai fi... :o:

Cristy RVD
2nd November 2010, 16:09
ok, la intrebare tot n-ai raspuns.

rador
2nd November 2010, 16:10
@SwedishMania: Unde erai prietene dupa 1-5 in Giulesti ? Unde erai ma dupa 0-3 cu dinamo tur-retur ? Unde erai ma dupa 1-2 in groapa anul asta ? Voi chiar sunteti oi ma, apareti toti in acelasi timp, evident nu la o mare victorie ci la un scandal.

n-avea cont pe ols pe vremea aia... :D

laurdog
2nd November 2010, 16:10
@SwedishMania: Unde erai prietene dupa 1-5 in Giulesti ? Unde erai ma dupa 0-3 cu dinamo tur-retur ? Unde erai ma dupa 1-2 in groapa anul asta ? Voi chiar sunteti oi ma, apareti toti in acelasi timp, evident nu la o mare victorie ci la un scandal.

Ooooops, d'astea nu se face!:happy:happy:happy

SwedishMafia
2nd November 2010, 16:11
Eram acasa , fie in oras.De ce?

rador
2nd November 2010, 16:12
Poti sa zici "oi", stelistii va vor face tigani,ciori.ghici cine iese mai prost din aceste epitete.;)

aidi breh, stai linistit. "oi" e doar un alint... :D

laurdog
2nd November 2010, 16:14
in oras.De ce?

Si te-ai imbracat cu hainele bune da? In oras nu e ca la voi.:P

SwedishMafia
2nd November 2010, 16:16
aidi breh, stai linistit. "oi" e doar un alint... :D

la fel si ciori,tigani...englezii sunt mai fancy si i-au numit "the ciorile vopsite".deh,asa e cand esti sub domnia reginei Angliei!:D
da,sa stii ca niste javre nu e jignitor."caine" e old fashion.

Si te-ai imbracat cu hainele bune da? In oras nu e ca la voi.:P

La fel haios precum meciurile lui dinamo din CL!:D Rocchi!:yeah:

St3phano
2nd November 2010, 16:17
Nu vorbim de declaratiile lui Dinu Gheorghe, Borcea, Copos sau Becali.Crezi ca daca ar fi facut ceva cu Draganescu, Dinu Gheorghe ar mai fi facut declaratiile alea ?


da, normal.


las ca va trece, mergeti o tura pe la copos si va indulceste.
apoi poate face lumea ceai destul :D

Cristy RVD
2nd November 2010, 16:21
Eram acasa , fie in oras.De ce?

Nu stiu.Ma gandeam....
Luni seara tot in oras in caz de infrangere, pe net in caz de egal sau victorie, nu ?

SwedishMafia
2nd November 2010, 16:24
da,cristy,m-ai prins...acu,ce ma fac:( m-ai desconspirat.sa depui cv la SRI:ok:
mai,daca esti asa de inteligent,cum sta treaba cu farmecul asta al vietii,ca cica sunteti cata frunza,cata iarba prin toata tara(era sa zic si ceva de-o anumita pasare...:D),si la meciuri sunteti 4.000-5000.radeti de dinamovisti,dar nici voi nu sunteti mai multi decat ei.
ps nu inteleg de ce nu va asumati pasarea :cioara. ce are?benfica are simbol un vultur,la fel si lazio.voi ce aveti cu ciora?O inaripata gratioasa!:great:

Cristy RVD
2nd November 2010, 16:31
vesnica poveste, evident ca mai mult de atat nu poti.Noi suntem
ne auzim luni seara, in caz ca nu iti cade netul.

rador
2nd November 2010, 16:31
si la meciuri sunteti 4.000-5000.radeti de dinamovisti,dar nici voi nu sunteti mai multi decat ei.

:shocked: mah, am facut misto, ne-am distrat, dar aici esti pe teren subtire. rapidistii pe Giulesti sunt mai multi decat noi si voi la un loc. 5000, de acord. dar tot sunt mai multi decat noi (500) si voi (1500)...

SwedishMafia
2nd November 2010, 16:32
care vesnica poveste?In loc sa te dai ranit, raspunde.Eu ti-am raspuns.Ai ramas fara replica sau eviti sa te faci de ras?Inteleapta decizie:ok:
radore: voi sunteti 1500 de la 1914..ei sunt 5000 de la 1923.:D

Cristy RVD
2nd November 2010, 16:35
care vesnica poveste?In loc sa te dai ranit, raspunde.Eu ti-am raspuns.Ai ramas fara replica sau eviti sa te faci de ras?Inteleapta decizie:ok:
radore: voi sunteti 1500 de la 1914..ei sunt 5000 de la 1923.:D

Ce sa evit ma ? Sa-ti spun ca sunt mai multi tigani in galeria stelei decat in cea a Rapidului cu siguranta nu m-ai crede si ai tine-o pe a ta una si buna, asa ca nu are rost sa-mi bat capul cu tine.
Discutam oricand despre jocul celor 2 echipe, despre ultimele meciuri directe, dar aici nu cred ca ai ce sa zici :D

SwedishMafia
2nd November 2010, 16:38
Pai ,da,in aceasta perioada, la joc e game over.:D O sa bateti rau de tot.Cat priveste suporterii,daca pui pe rapidisti si stelisti pe sticla, vezi alb negru.Baiatu raposatului mincea,ajuta.;)
Da,sa revenim ontopic,au tras arbitri cu voi la acest meci,nu?:D

Cristy RVD
2nd November 2010, 16:47
Credeam ca si antrenorul si capitanul vostru de azi ajuta.Ti-am spus ca discutia asta nu ajunge nicaieri, dar daca vrei iti mai dau si alte exemple.
Nu, au gresit in favoarea noastra.E o diferenta intre termenii astia ;)

EDIT: Felicitari cunoscatorilor:

x
Duba

Pacat ca e sub tratament si nu poate urla si el impreuna cu restul :(

SwedishMafia
2nd November 2010, 16:51
E o interpretare de "Farmecul vietii"..obiectivitate=0.nu se scufunda planeta,daca recunoasteti c-ati fost ajutati.
Continua sa-i numesti "oi" pe stelisti,si din tigani,nu scapi.Iti recomand sa o lasi balta cu 'oile",pierzi mai mult.:ok:

Cristy RVD
2nd November 2010, 16:53
E o interpretare de "Farmecul vietii"..obiectivitate=0.nu se scufunda planeta,daca recunoasteti c-ati fost ajutati.

Nu am zis ca nu am fost ajutati.Am zis ca nu a fost premeditat.Incearca sa faci diferenta.




Continua sa-i numesti "oi" pe stelisti,si din tigani,nu scapi.Iti recomand sa o lasi balta cu 'oile",pierzi mai mult.:ok:

:happy:happy:happy
serios ?

St3phano
2nd November 2010, 16:53
n-ai cu cine. si in ziua de paste, ei tot asa sunt.
adica imaculati.

SwedishMafia
2nd November 2010, 17:01
Nu am zis ca nu am fost ajutati.Am zis ca nu a fost premeditat.Incearca sa faci diferenta.

dupa cum zice st3phano, voi sunteti imaculati.nici nu se poate altfel,doar farmecul vietii nu poate fi "patat".:rolleyes:

El Pistolero
2nd November 2010, 17:05
Lasa-i ma Cristy.
La astia trebuie sa le explici de 100 de ori si tot nu inteleg.Oamenii astia trebuie intelesi...:rolleyes:

Grecu_
2nd November 2010, 17:07
+1 Raul
Calm ma RVD-ule, nu vezi cine pe cine face hot?

Farmecul Vietii
2nd November 2010, 17:13
da ma au tras cu noi ca "sa furam" un punct nemeritat.meci facut praf de brigada de arbitri ,sunt si foarte multe decizii anti-Rapid,ale centralului ,insa departe de a fi un JAF,insa slugile becaliote din presa deja pregatesc terenul pentru meciul ce va sa vina.

SwedishMafia
2nd November 2010, 17:16
Cum apar rapidistii...:happy care dintre voi ati dat un mass de ajutor pe mess?:D
cristy: lipseste din semnatura ta "nu sunt suporter de trofee" sau tu esti un rapidist de vita noua, care e doritor de trofee?Nu de-alta, dar rapidistii nu-s cu trofeele..u know "mai bine o bara frumoasa,decat un gol urat!":D

delaoltenia
2nd November 2010, 17:30
Discutiile vor fi libere pana la un punct.La un moment dat va interveni cenzura.
Atentie la derapaje,@SwedishMafia,@St3fhano si rapidistii.

St3phano
2nd November 2010, 17:31
Lasa-i ma Cristy.
La astia trebuie sa le explici de 100 de ori si tot nu inteleg.Oamenii astia trebuie intelesi...:rolleyes:

corect "la astia [...]" .... pe sistemul - “Diavolii visinI”
sau “BombardierI din Giulesti” :happy:happy:happy
na, farmecul vietii :happy:happy

Cristy RVD
2nd November 2010, 17:35
Cum apar rapidistii...:happy care dintre voi ati dat un mass de ajutor pe mess?:D
cristy: lipseste din semnatura ta "nu sunt suporter de trofee" sau tu esti un rapidist de vita noua, care e doritor de trofee?Nu de-alta, dar rapidistii nu-s cu trofeele..u know "mai bine o bara frumoasa,decat un gol urat!":D

Lasa netul si muta repede pe Sport.ro, vorbeste idolul tau, gigi.

si incredibil, chiar nu ma asteptam sa aduci in discutie palmaresul :happy:happy

delaoltenia
2nd November 2010, 18:17
Scuzele unui om cu "frica" de Dumnezeu :D...http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/rapid-bucuresti/69002/culisele-rupturii-dintre-copos-si-dinu-vama.htm

St3phano
2nd November 2010, 18:23
din articol reiese ca copos si borcea s-au intalnit la tribunal ca la o cafenea de dorobanti, pardon - decebal.

SwedishMafia
2nd November 2010, 18:25
Lasa netul si muta repede pe Sport.ro, vorbeste idolul tau, gigi.

si incredibil, chiar nu ma asteptam sa aduci in discutie palmaresul :happy:happy

bun,deci nu pui in semnatura "nu sunt suporter de trofee".:ok: se pare ca ati renuntat la penibilitatea asta.ar fi si mai bine daca ati renunta si la textul penibil "farmecul vietii".:D
felicitari pentru egal.tineti-o tot asa!:drak:

Lordliv
2nd November 2010, 18:32
penibila interventia lui borcea & becali!
hotii striga hotii!:drak:

Cristy RVD
2nd November 2010, 18:53
ar fi si mai bine daca ati renunta si la textul penibil "farmecul vietii".:D
felicitari pentru egal.tineti-o tot asa!:drak:

Partea din semnatura cu farmecul vietii e spusa de un suporter neutru, Dan Filoti dupa meciul cu Vaslui.Despre voi nu va spune nici un ziarist nimic de bine:sleep:

Felicitari pentru infrangere, sa va desfiintati cat mai repede!:yeah:

Farmecul Vietii
2nd November 2010, 19:01
Partea din semnatura cu farmecul vietii e spusa de un suporter neutru, Dan Filoti dupa meciul cu Vaslui.Despre voi nu va spune nici un ziarist nimic de bine:sleep:

Felicitari pentru infrangere, sa va desfiintati cat mai repede!:yeah:

Amin!

SwedishMafia
2nd November 2010, 19:07
Partea din semnatura cu farmecul vietii e spusa de un suporter neutru, Dan Filoti dupa meciul cu Vaslui.Despre voi nu va spune nici un ziarist nimic de bine:sleep:

Felicitari pentru infrangere, sa va desfiintati cat mai repede!:yeah:
neutru?doar elvetia are acest statut.filoti ala e dinamovist.din ce stiu eu.
de ce sa se desfinteze,sa luati voi trofeele interne?:D Ai devenit si tu, suporter de trofee.:ok:
Tu esti un baiat genial, ai tras o concluzie de-a dreptul fenomenala .
Despre voi nu va spune nici un ziarist nimic de bine:sleep: Nu uita sa iti arati frustrarea, rapidistii or sa iti puna poza pe ceva perete din faimosul stadion de langa sine.Cati ati fost la meciul de ieri?

St3phano
2nd November 2010, 19:07
iar umblati cu etnobotanice mai bajeti? dracii si-o paseaza de la unul la altul :happy

Cristy RVD
2nd November 2010, 19:19
Cati ati fost la meciul de ieri?

Pai sa vedem.Acum 3 ore ai zis ca am fost 4-5000 mii, acum vii si ma intrebi.Nu am numarat, dar in orice caz am fost mai multi decat voi.Cred ca doar la Urziceni se aduna mai putini suporteri decat in ghena.

Gata, te-am bagat destul in seama.In 10 posturi nu ai spus nimic concret, ai venit doar cu intrebari retorice si nu mai are rost sa-ti raspund :cya:

Nico21
2nd November 2010, 20:28
neutru?doar elvetia are acest statut.filoti ala e dinamovist.din ce stiu eu.
de ce sa se desfinteze,sa luati voi trofeele interne?:D Ai devenit si tu, suporter de trofee.:ok:
Tu esti un baiat genial, ai tras o concluzie de-a dreptul fenomenala . Nu uita sa iti arati frustrarea, rapidistii or sa iti puna poza pe ceva perete din faimosul stadion de langa sine.Cati ati fost la meciul de ieri?




7000 am fost aseara...lunea,la un meci cu Pandurii...

rador
2nd November 2010, 20:31
7000 am fost aseara...lunea,la un meci cu Pandurii...

voi stiati ce va urma, banditilor... :yes:

Nico21
2nd November 2010, 20:39
voi stiati ce va urma, banditilor... :yes:

si cu Branestiul tot 7000-8000,tot intr-o zi de luni...la fel si cu Astra,vinerea....plus foarte multi suporteri in deplasari...asta e diferenta intre noi si voi...voi veniti doar daca va iese smenul cu Pepsi,noi venim pentru culori !!!

rador
2nd November 2010, 20:43
si cu Branestiul tot 7000-8000,tot intr-o zi de luni...la fel si cu Astra,vinerea....plus foarte multi suporteri in deplasari...asta e diferenta intre noi si voi...voi veniti doar daca va iese smenul cu Pepsi,noi venim pentru culori !!!

zau? atunci de ce v-ati luat la poceala dupa meci? unii erau albi, iar altii visini? :P :evil:

jonsnow
2nd November 2010, 21:16
zau? atunci de ce v-ati luat la poceala dupa meci? unii erau albi, iar altii visini? :P :evil:

diavolii visini...eh ce vremuri :))..si omuletul negru cu stegulet :))..epic

Uncle Ben
2nd November 2010, 21:37
zau? atunci de ce v-ati luat la poceala dupa meci? unii erau albi, iar altii visini? :P :evil:
I-au ginit corsicanii pe unii care vorbeau romaneste si si-au dat seama ca nu sunt de-ai lor! :D

Datenshi
3rd November 2010, 00:26
Erau ciresi ma, nu visini. Sunteti de o suptilitate extraordinara. :D

Charon
3rd November 2010, 01:38
zau? atunci de ce v-ati luat la poceala dupa meci? unii erau albi, iar altii visini? :P :evil:

cu siguranta nu de la Pepsi si nici de la deplasarile cu avionul!:D

rador
3rd November 2010, 10:34
cu siguranta nu de la Pepsi si nici de la deplasarile cu avionul!:D

sa fi fost vorba de rasism?! :rolleyes: dar parca totusi n-as crede una ca asta. corb la corb... :drak:

Telespan
3rd November 2010, 14:53
penibila interventia lui borcea & becali!
hotii striga hotii!:drak:
Eh shi tu acum,steaua shi dinamo cele mai defavorizate echipe din liga lui mitica in articolele comuniste de pe gsp :D

MMihnea
3rd November 2010, 16:13
Eh shi tu acum,steaua shi dinamo cele mai defavorizate echipe din liga lui mitica in articolele comuniste de pe gsp :D

nu te inteleg omule
nu ti cu echipa 'celor multi, a oamenilor simpli'?
condusa de tovarasul Copos de la UTC?

referitor la articol , daca te uiti strict la date (si nu la interpretarea de rahat) ... dinamo e cam pe 0 ( rulaj mare ce-i drept) , steaua si-a luat-o cam de doua ori cat a primit ( e in trend-ul obisnuit ), craiova si-a luat-o grav ( ca de obicei)

bineinteles ca poti contesta 1,2 evenimente mentionate , dar in general nu au pus faze foarte interpretabile...

stai linistit , stiu ca nu poti fi de acord cu ceva ce nu iti convine, ceva ce iese din tiparul tau obisnuit

Sezione
3rd November 2010, 17:23
nu te inteleg omule
nu ti cu echipa 'celor multi, a oamenilor simpli'?
condusa de tovarasul Copos de la UTC?

referitor la articol , daca te uiti strict la date (si nu la interpretarea de rahat) ... dinamo e cam pe 0 ( rulaj mare ce-i drept) , steaua si-a luat-o cam de doua ori cat a primit ( e in trend-ul obisnuit ), craiova si-a luat-o grav ( ca de obicei)

bineinteles ca poti contesta 1,2 evenimente mentionate , dar in general nu au pus faze foarte interpretabile...

stai linistit , stiu ca nu poti fi de acord cu ceva ce nu iti convine, ceva ce iese din tiparul tau obisnuit

"craiova si-a luat-o grav ( ca de obicei) "

Poate si de aia e singura echipa in stare sa stringa la un meci banal de Liga 1 25000 de oameni la stadion.:no:

Imi aduc aminte de titlurile din 80 si 81...cind a trebuit sa jucam de 2 ori mai bine decit adversarii sa iesim campioni...

Despre meci ?? Nu am mai vazut de mult (anul trecut la Craiova _ CFR in cupa ) asa arbitraj....tusierul ala...e criminal...