PDA

View Full Version : Mondiale 2010 - finale pe echipe + individual compus



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Cata_RB
19th October 2010, 23:48
Acest thread va fi dedicat finalelor pe echipe si de individual compus, feminine si masculine.

Despre cele pe echipe, momentan.
Formatul de concurs este 6-3-3: 6 gimnasti in echipa, 3 evolueaza, toate 3 notele se iau in calcul.

Program TV
miercuri, 20 octombrie, ora 18 - finala feminina pe echipe, DigiSport Plus
joi, 21 octombrie, ora 18 - finala masculina pe echipe, DigiSport Plus

La fete, echipa s-a calificat in finala de pe locul 4, insa concursul incepe de la 0. Vom fi in aceeasi rotatie cu SUA si vom incepe la paralele.
Lista de start (cele 3 de deasupra liniei sunt programate sa concureze): http://longinestiming.com/sports/gym/ag_wc2k10w/C51B_StartList_GA%20Women%20Senior_Concours%20IV.p df
Rezultate din calificari: http://longinestiming.com/dnav/dgrs.cgi?EventID=ag_wc2k10w

Din pacate, baietii nostri au incheiat calificarile pe 9, la foarte mica distanta de locul 8, dar ne vom bucura oricum de un concurs spectaculos.


Live video pe net
http://www.sports-tv.eu/ (DigiSport si DigiSport Plus; doar cu Internet Explorer, necesita Sopcast instalat)
http://www.digi-hdsport.com/ (DigiSport si DigiSport Plus; doar cu Internet Explorer, necesita Sopcast instalat)
Sper sa gasim si un link pentru BBC, dar asta doar cu putin timp inainte de inceperea fiecarui concurs.


Live ticker-e
http://www.examiner.com/gymnastics-in-national/blythe-lawrence
http://gt.wm2010.liveticker.dtb-online.de/ticker.php#latest
http://www.the-all-around.com/
http://www.facebook.com/pages/International-Gymnast-Magazine/94617143137
http://swt-cis-srv-012.st-innovation.com/CisWebApp/IndexApplet.html


Diverse alte link-uri folositoare: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=567822

Hai fetele, un concurs cat mai bun!!! :cheer:

Ada24
20th October 2010, 00:01
Tare fetele!!! :cheer:

Cata_RB
20th October 2010, 00:03
Ultimele impresii de la antrenamente inainte de finala pe echipe: http://couch-gymnast.blogspot.com/2010/10/pre-team-training-notes-or-essay.html

Ada24
20th October 2010, 00:11
Ce de distractie in echipa Romaniei.:D

mikeyy
20th October 2010, 00:12
Nu-mi place ordinea de intrare in concurs la paralele. Sper sa trecem cu bine.
Dar sa fim optimisti. Concursul e concurs si orice se poate intampla.
Bafta fetelor!

niagara64
20th October 2010, 00:20
Ele sa fie sanatoase si sa se bucure de concurs ! Sa nu uitam cum arata echipa asta in primavara ,cate erau trase pe linie moarta , cate la infirmerie si cate triste ...Priviti-le cum arata acum ! Pentru mine e deajuns .Mai tarziu vor veni si satisfactiile !

Cata_RB
20th October 2010, 00:22
Vad ca reporterii in teritoriu au adoptat o noua strategie: intra, scriu un pic si ies repede, pana sa apucam sa ii vedem :D

Ada24
20th October 2010, 00:23
Sa nu mai cerem povesti :P

Cata_RB
20th October 2010, 00:24
Se vede ca au vorbit cu Belu, uite ce si-au imbunatatit strategia :D

mikeyy
20th October 2010, 00:26
Sunt aici :)

Ada24
20th October 2010, 00:27
Cum a vazut ca il barfim, cum a aparut.:D

Cata_RB
20th October 2010, 00:27
:cheer:
Ne-ai derutat ca ai iesit :P

Mihai, ce s-a intamplat ieri la sol la Ovidiu? Din ce am citit, nu a ratat, dar a avut nota E ciudat de mica.

mikeyy
20th October 2010, 00:29
Ovidiu a iesit de 2 ori afara. Toate aterizarile au fost cu probleme.

dracsor
20th October 2010, 00:32
traducere careva la articol? sunt chestii pe care nu le inteleg.. :D senchiu

Cata_RB
20th October 2010, 00:36
Ok Mihai, mersi :)

Ada24
20th October 2010, 00:51
http://www.romanialibera.ro/actualitate/sport/octavian-bellu-finala-feminina-de-gimnastica-un-concurs-imprevizibil-203152.html

Cata_RB
20th October 2010, 02:26
http://www.gsp.ro/sporturi/gimnastica/de-la-zero-gimnastele-romane-lupta-azi-pentru-podium-la-rotterdam-211913.html

Clau93
20th October 2010, 04:04
Se stie cumva care fete vor evolua la fiecare aparat (in finala pe echipe?)

Clau93
20th October 2010, 06:22
Nu conteaza, am gasit aici: http://www.longinestiming.com/sports/gym/ag_wc2k10w/C51B_StartList_GA%20Women%20Senior_Concours%20IV.p df :)

Russia:
Sarituri-Kurbatova, Mustafina, Nabieva
Paralele- Dementieva, Mustafina, Nabieva
Barna-Semenova, Mustafina, Dementieva
Sol- Dementieva, Afanasyeva, Mustafina
--> interesant cat de mult vor folosi pe Dementieva

Romania
Sarituri- Chelaru, Haidu, Izbasa
Paralele- Haidu, Porgras, Dragoi
Barna- Izbasa, Porgras, Dragoi
Sol- Porgras, Chelaru, Izbasa

mihafrancisc
20th October 2010, 07:15
Bafta fetelor!

stere78
20th October 2010, 11:17
Ce spun fetele: http://www.agerpres.ro/media/index.php/sport/item/34425-Gimnastica-CM-2010-Sandra-Izbasa-Eu-vad-tot-timpul-Romania-pe-podium.html .

miafangina
20th October 2010, 11:29
Imi place ce spun fetele,imi place cum arata echipa,e bine ca nu mai sunt triste si ca se bucura de aceasta experienta.Mi-as dori sa nu rateze,sa fie multumite de cum vor reusi sa se prezinte,indiferent daca urca pe podium sau nu.Categoric,Sandra are stofa de lider.

dracsor
20th October 2010, 11:46
eu tare as fi vrut o traducere a art. de pe TCG. se poate? :D

Ada24
20th October 2010, 11:48
Traduc eu acum :D

imbo
20th October 2010, 11:49
Ce spun fetele: http://www.agerpres.ro/media/index.php/sport/item/34425-Gimnastica-CM-2010-Sandra-Izbasa-Eu-vad-tot-timpul-Romania-pe-podium.html .

-ce optimiste sunt fetele !!!:ok:poate nici noi nu suntem asa optimiste ,dar 3 din 3 e un concurs cu surprize !!!!cine stie cine o sa castige ???!!!!:D

stere78
20th October 2010, 11:54
-ce optimiste sunt fetele !!!:ok:poate nici noi nu suntem asa optimiste ,dar 3 din 3 e un concurs cu surprize !!!!cine stie cine o sa castige ???!!!!:D

Mă hazardez eu să spun că o să câștige Rusia, dar pentru prima dată în vreo câțiva ani e o aglomerație spre podium de nu se poate. Sper să fie un concurs frumos, așa se anunță după calificări.

dracsor
20th October 2010, 12:05
Traduc eu acum :D

Ada FTW! :yeah:

Ada24
20th October 2010, 12:06
Traducerea (nu prea sunt sigura cum sa traduc unele expresii, dar sper ca in mare are sens:D )

Romancele erau fericite azi.Au fost foarte vesele la antrenament si tot ce vad sunt glume si caldura intre gimnaste si antrenori.Sandra era clownul.A gresit o linie acrobatica, a aterizat aiurea si a decis sa cada intr-o parte foarte dramatic si a stat acolo un minut "moarta".Toata lumea radea.Cerasela murea de ras, pana si Octavian si Lili radeau.

Amelia a antrenat paralele azi, la fel si Gabi.Imi pare rau sa zic dar Gabi arata destul de rau pe paralele.Amelia arata mai bine chiar daca e accidentata.

Apoi l-am vazut pe Lucian cum a mangaiat-o pe spate pe Raluca si o facea sa rada pana cand o lovit-o usor (nu cu rautate, ci ca sa fie smecher) - ea a zis "auu"-si parea ca se va intoarce si il va pocni si ea.
Alte zambete a starnit si faza in care Pitic a incercat sa o "prinda" pe Sandra atunci cand a ratat linia acrobatica.De parca mica Raluca ar fi putut sa faca ceva in fata proiectilul Izbasa!

Media din Romania era acolo sa intervieveze fetele dupa antrenament.Au vorbit cu Ana, Diana si Sandra.Sandra nu a vorbit cu ei pana nu si-a aranjat parul!Si parintii ei au fost in sala (de concurs), dar nu au venit la antrenament.

http://couch-gymnast.blogspot.com/2010/10/pre-team-training-notes-or-essay.html

dracsor
20th October 2010, 12:09
multumesc, Ada!!! Eu mai ales nu am priceput faza cu Cera. Nu de alta dar ma gandeam la cusaturi si eram like.. :confused:

PS. se vede ca nu-i madam de Bitang acolo ... :D

mikeyy
20th October 2010, 12:14
Acum ne pregatim sa plecam spre sala.
Bafta fetelor!
Tare Ana, Sandra, Pitic, Gabi, Diana, Cera...si poate Ama!

dracsor
20th October 2010, 12:15
Incurajati-le pe fete din partea noastra! Go, fetili!!!

Ada24
20th October 2010, 12:15
multumesc, Ada!!! Eu mai ales nu am priceput faza cu Cera. Nu de alta dar ma gandeam la cusaturi si eram like.. :confused:

PS. se vede ca nu-i madam de Bitang acolo ... :D

Da, expresiile astea....si da, ai dreptate cu ultimul rand :D

O sa fac un rezumat si la ce a zis in rest, stay tuned.:D


Edit- distractie placuta mondialisti si sa strigati tare!!:D

dracsor
20th October 2010, 12:16
ieeeeeeeeee!! Multumesc, Ada! :D

miafangina
20th October 2010, 12:22
Bafta multa fetelor!

Voua,forumustilor din sala va doresc sa va tina vocile si palmele,sa va bucurati de spectacol,sa fiti cu ochii in patru pentru orice amanunte interesante.
Hai,Romania!

Multumesc pentru traducere:floricica:

lalalilu
20th October 2010, 12:34
a venit si ziua cea mare. Bafta fetelor si sper sa faca un concurs fara ratare. asta e cel mai important. Chiar daca nu urca pe podium.

Ada24
20th October 2010, 12:42
Despre antrenamentele celorlalti am facut rezumat, am tradus mai exact ce era mai interesant-despre premiul elegantei si barfe :D

La rusi-Musti a tot ratat pana cand la un moment dat parca s-a hotarat sa ii iasa si a facut bine (la paralele).De asemenea Dementieva plange mult, dar apoi devine vesela imediat.

Vorbeste si de premiul elegantei -Longine Elegance Prize si CG spune ca ar fi o nebunie sa nu il dea Anei P. :

"Cei de la media erau invitati sa voteze si cum majoritatea e din Brazilia poate va castiga J Barbosa?...m-am s-a dus sa ii intreb pe cine voteaza...cineva cu accent america mi-a raspuns "hmmm Bridget Sloan?"
Acum ma asteptam un american sa voteze un american , dar Brigit Sloan?Am intrebat-o de ce Sloan si a raspuns pt ca e puternica.Am incercat sa ii explic ca puternica nu inseamna eleganta , dar am "pierdut-o" "

A vorbit de antrenamentul celor din Australia.
Apoi spune cum Alicia a facut pe DJ-ul si da detalii despre antrenamentele SUA.I-a vazut la sarituri si sol.Aly oricat se straduieste tot arata ciudat cand "danseaza" Mattie a facut DLO fara sa fie ajutata, Asac a sarit f bine, Bross nu a sarit deloc, de astea...sa trecem la barfe acum.:D

" La stirile amuzante-m-a informat un voluntat ca una din gimnaste i-a cerut sa ii aduca "cookies" (fursecuri/biscuiti)(sa aduca pe furis, ca nu are voie).
Le-a ascuns in rucsac cand nu se uita nimeni si le-a mancat cu o colega.Codul meu de etica nu imi permite sa spun cine e, dar in Ahoy e numita "The cookie monster" :happy
Tot de la "radio sant"-un arbitru nu a realizat ca un gimnast mai are de facut o saritura si s-a dus la baie si nu a vazut saritura.Au folosit nota arbitrului "referance" [din cate am inteles astia sunt niste arbitri care ii "arbitreaza" pe arbitri lol]
Din afara crezi ca totul e impecabil organizat, dar din "interior" lucrurile stau altfel.
O alta situatie amuzanta-Beth s-a uitat la Nabieva cand a facut laid out Tkatchev.Nu a avut nici o reactie evidenta , dar a "mormait" ceva. "

dracsor
20th October 2010, 12:49
:happy :happy :happy :happy :happy

multumim, Ada!!

Normal ca Anusca merita premiul elegantei, dar na..

miafangina
20th October 2010, 12:52
foarte dragute,multumesc

:happy:happy:happy

imbo
20th October 2010, 12:53
-prezicatoarea din mine zice asa :D ;
-loc 1 o sa fie o lupta intre Rusia ,CHINA ,SUA !!!o sa castige cine nu rateaza !!!
-locul 2 cine rateaza o singura data !!
-locul 3 cine rateaza de 3 ori !!!si acest loc poate fi castigat si de Romania !!
-nu e nimic batut in cui !!:ok:
-multa bafta fetelor !!!sa fiti vesle si increzatoare ,pentru ca dupa acest CM o sa aveti mult -mult de lucru ,si la anul o sa fie mult mai bine :D !!!
-noi va iubim indiferent pe ce loc o sa fiti !!!!hai Romania !!

miafangina
20th October 2010, 12:54
-prezicatoarea din mine zice asa :D ;
-loc 1 o sa fie o lupta intre Rusia ,CHINA ,SUA !!!o sa castige cine nu rateaza !!!
-locul 2 cine rateaza o singura data !!
-locul 3 cine rateaza de 3 ori !!!si acest loc poate fi castigat si de Romania !!
-nu e nimic batut in cui !!:ok:
-multa bafta fetelor !!!sa fiti vesle si increzatoare ,pentru ca dupa acest CM o sa aveti mult -mult de lucru ,si la anul o sa fie mult mai bine :D !!!
-noi va iubim indiferent pe ce loc o sa fiti !!!!hai Romania !!

Romania cistiga locul trei daca nu rateaza si altcineva rateaza de 2-3 ori.Realist asa stau lucrurile.

dracsor
20th October 2010, 12:57
mda.. si dupa aia se spune ca am luat medalie pe ratarile altora. eu vreau medalie pe bune, chiar daca nu anul asta.

miafangina
20th October 2010, 13:01
mda.. si dupa aia se spune ca am luat medalie pe ratarile altora. eu vreau medalie pe bune, chiar daca nu anul asta.

Ai dreptate,si eu prefer sa faca fetele fara ratare chiar daca nu iau medalie,dar daca altii gresesc asta nu va fi grija mea,concursul e concurs.Nu doresc nimanui sa cada.

rob_din
20th October 2010, 13:05
Medalie fara a profita de ratarile celorlalti nu vom lua prea curand. Poate pe un nou cod de punctaj

dracsor
20th October 2010, 13:06
la anu e suficient de curand.

Cata_RB
20th October 2010, 13:07
Din articolul lui Brigid, m-a mai distrat din partea cu Dementieva expresia "mother hens" - ea le vede pe celelalte rusoaice cum o sustin si o consoleaza pe Dementieva, care e mai sensibila, si le aseamana cu niste cloște :cry:

rob_din
20th October 2010, 13:08
Nu vom ajunge la notele de plecare ale celorlalti, sa fim realisti. Oricum faptul ca ceilalti rateaza fiindca risca cu exercitii grele este vina lor, deci medalie luata pe ratarile lor tot "pe bune" este

Cata_RB
20th October 2010, 13:12
Ratarile fac parte din concurs, altfel s-ar da medalii pe ce e mai bun din antrenamente. Ani la randul Romania a castigat prin siguranta - acuratete - constanta, in timp ce alte tari riscau si de multe ori pierdeau.
Am avut si noi destule ratari cu "ajutorul" carora au castigat altii medalii. Asta e sportul.

Pana una-alta, eu le vad pe fete vesele, increzatoare, ambitioase. Jumatate din obiectivul meu s-a indeplinit. Daca vor termina acest CM multumite de cum si-au facut integralele, fara prea multe regrete, o sa fiu si eu la fel de multumita.

lalalilu
20th October 2010, 13:26
anul asta nu e suficienta acuratetea pentru a castiga si nici ratarile americancelor nu ne pot ajuta sa urcam pe podium decat daca sunt mult de 3. eu cred ca chiar si cu 2 ratari SUA tot va fi inaintea noastra. De aceea, as prefera sa ne facem integralele fara ratare ceea ce ar fi excelent pentru moral. dar si asta e greu. in ultimul timp nu prea am avut exercitii curate la nicio competitie. ultima a fost olimpiada daca nu ma insel.
Pentru mine nu ar fi victorie mai mare decat sa le vad stand pe aparate.

ancaqwe
20th October 2010, 13:35
anul asta nu e suficienta acuratetea pentru a castiga si nici ratarile americancelor nu ne pot ajuta sa urcam pe podium decat daca sunt mult de 3. eu cred ca chiar si cu 2 ratari SUA tot va fi inaintea noastra. De aceea, as prefera sa ne facem integralele fara ratare ceea ce ar fi excelent pentru moral. dar si asta e greu. in ultimul timp nu prea am avut exercitii curate la nicio competitie. ultima a fost olimpiada daca nu ma insel.
Pentru mine nu ar fi victorie mai mare decat sa le vad stand pe aparate.

nu sunt de acord... daca isi fac treaba fetele 2 ratari sunt de ajuns la americance
de fapt, depinde de ziua de concurs. nici ele nu sunt intotdeauna perfecte. rusia, china si sua au reusit concursuri extrem de bune in calificari. acum ramane de vazut daca pot sa o tina tot asa.. probabil ca da, dar vom vedea.

LuisaGym
20th October 2010, 13:47
Romania a iesit in calificari pe 4 dar cu 4 ratari: 2 la barna, doua la paralele (e drept la Gabi a fost semi-ratere). In plus Ceraselei nu i-au dar legarea de la barna iar Ana si Sandra pot lua mai mult la sol daca reusesc sa lucreze mai ingrijit. Deci, potential exista si depinde mult de ce fac si celelalte. In plus arbitrajul sper va fi la fel pt toata lumea. Impresia mea e ca Rusia a fost punctata un pic lejer la executie, au fost poate arbitrele un pic obosite. Concursul e deschis. Indiferent pe ce loc termina eu voi fi fericita sa le vad ca se duc acolo si dau tot ce au mai bun in concurs.

lalalilu
20th October 2010, 14:01
nu sunt de acord... daca isi fac treaba fetele 2 ratari sunt de ajuns la americance
de fapt, depinde de ziua de concurs. nici ele nu sunt intotdeauna perfecte. rusia, china si sua au reusit concursuri extrem de bune in calificari. acum ramane de vazut daca pot sa o tina tot asa.. probabil ca da, dar vom vedea.
daca ar intra Ama in concurs, da, poate aspiram la mai mult, dar in conditiile actuale cred ca americancele sunt inaintea noastra chiar si cu 2 ratari. dar putem reduce diferenta de 5 pct din calificari.

onlyme88
20th October 2010, 14:06
O rugaminte pentru toti cei care vor putea urmari digi plus: postati cat mai multe informatii si pentru noi (cei care ne consolam doar cu aplicatia minune).

Now back on topic: multa bafta fetelor, sa de detaseze de toata presiunea pe care noi, vrem, nu vrem, am creat-o in jurul lor. In plus, sa ne amintim ca prin mai-iunie eram cu totii deacord ca ar merita sa sacrificam pana si calificarea in finala pentru a avea in 2011 si 2012 o echipa sanatoasa si sigura.
Sunt multumit si cu locul 6+ atata timp cat iesim sanatosi si increzatori din mondialul asta...

Cata_RB
20th October 2010, 14:14
daca ar intra Ama in concurs, da, poate aspiram la mai mult, dar in conditiile actuale cred ca americancele sunt inaintea noastra chiar si cu 2 ratari. dar putem reduce diferenta de 5 pct din calificari.

Calificarile au insemnat 4 evolutii adunate la total, finala inseamna 3. Daca transformam calificarile dupa modelul asta, din cele 6 puncte fata de Rusia raman 3.5. Fata de China si SUA, si mai putin, nu am mai calculat. Iar noi am contabilizat cateva ratari si exercitii care, in mod normal, nu ar fi trebuit sa intre in total.

Bineinteles, concursul de azi e complet altul. Dar daca am fi avut calificari la fel de curate ca Rusia, distanta era mai mult decat decenta.

lalalilu
20th October 2010, 14:31
Calificarile au insemnat 4 evolutii adunate la total, finala inseamna 3. Daca transformam calificarile dupa modelul asta, din cele 6 puncte fata de Rusia raman 3.5. Fata de China si SUA, si mai putin, nu am mai calculat. Iar noi am contabilizat cateva ratari si exercitii care, in mod normal, nu ar fi trebuit sa intre in total.
si ai procedat la fel si rusia ? adica ai calculat doar cele mai bune 3 note? (nu sunt sigura ca am inteles rationamentul tau, dar pare unul optimist)

Cata_RB
20th October 2010, 14:33
si ai procedat la fel si rusia ? adica ai calculat doar cele mai bune 3 note?

Bineinteles.
Din total, am scazut cea de-a 4-a nota de la fiecare aparat, adica cea mai mica ce s-a luat in calcul.
Daca nu ma insel, Rusia a avut un total aproape ideal.

lalalilu
20th October 2010, 14:35
Bineinteles.
Din total, am scazut cea de-a 4-a nota de la fiecare aparat, adica cea mai mica ce s-a luat in calcul.
Daca nu ma insel, Rusia a avut un total aproape ideal.
wow, frumos atunci. si fata de China si SUA ce a iesit?

Cata_RB
20th October 2010, 14:38
N-am calculat la ele, tot pe-acolo ar trebui sa iasa.
Hai ca fac acum calculul, de curiozitate.

Nu vreau sa fiu inteleasa gresit...sunt constienta ca in cazul unui concurs fara ratare pentru toata lumea sansele la podium sunt aproape 0. Vreau doar sa subliniez ca nu suntem deloc la ani-lumina de cele 3 contracandidate, chiar si in situatia mai dificila din cadrul echipe noastre.

imbo
20th October 2010, 14:47
N-am calculat la ele, tot pe-acolo ar trebui sa iasa.
Hai ca fac acum calculul, de curiozitate.

Nu vreau sa fiu inteleasa gresit...sunt constienta ca in cazul unui concurs fara ratare pentru toata lumea sansele la podium sunt aproape 0. Vreau doar sa subliniez ca nu suntem deloc la ani-lumina de cele 3 contracandidate, chiar si in situatia mai dificila din cadrul echipe noastre.

-perfect de acord !!!hai sa nu dramatizam !!nu suntem la o distanta de 10 puncte nici de Sua !!!:lol:

Cata_RB
20th October 2010, 14:50
Ok, din pacate n-am notat ce mi-a dat la Romania, dar eram la 3.5 (3.533, parca) de Rusia.
Am fi avut asa:
Rusia 177.363
China 177.193
SUA 176.711

Inghesuiala dupa cum ma asteptam. La SUA ar mai merge un plus la sol, pentru ca le-a intrat o alta nota, mica, in locul celei pe care ar fi luat-o Larson daca nu rata.

Cum ziceam...trebuie sa fim realisti, Belu si Bitang au spus de la inceput ca medalie nu avem cum sa luam, in mod normal. Dar rau nu stam, dupa 3 luni de pregatire din care jumatate a fost recuperare dupa accidentari...si sa n-o uitam pe Ama.
In concluzie, eu nu cred neaparat in medalie, eu cred in fete :) Si vreau sa le vad multumite de exercitiile facute.

niagara64
20th October 2010, 14:57
Neatza ! Hai mai lasati calculele si " enjoy the game " ca nu o sa va mai intalniti voi de la anul asta cu relaxarea asta :) daca B&B raman la lot !
FEtele doar sa se bucure ca sunt acolo . ca pot concura fara presiune si asta e perfect . Daca ceva va pica ? Asta e bonus ! Care zice ia Doamne ?

Cata_RB
20th October 2010, 15:00
Gata, eu am terminat cu calculele...ca nu-mi stau in obicei :D
Asa e daca ne lipsesc statisticienii :) Auri facuse calculele astea in timpul calificarilor, dar nu m-a dus mintea sa le notez pe-undeva.

lalalilu
20th October 2010, 15:00
Ok, din pacate n-am notat ce mi-a dat la Romania, dar eram la 3.5 (3.533, parca) de Rusia.
Am fi avut asa:
Rusia 177.363
China 177.193
SUA 176.711

Inghesuiala dupa cum ma asteptam. La SUA ar mai merge un plus la sol, pentru ca le-a intrat o alta nota, mica, in locul celei pe care ar fi luat-o Larson daca nu rata.

Cum ziceam...trebuie sa fim realisti, Belu si Bitang au spus de la inceput ca medalie nu avem cum sa luam, in mod normal. Dar rau nu stam, dupa 3 luni de pregatire din care jumatate a fost recuperare dupa accidentari...si sa n-o uitam pe Ama.
In concluzie, eu nu cred neaparat in medalie, eu cred in fete :) Si vreau sa le vad multumite de exercitiile facute.
Romania ar avea in jur de 173 si ceva. Mi se pare ca diferenta e totusi mare. Chiar si de SUA car si-ar permite 2 ratari. nu as vrea sa fiu inteleasa gresit. nu vreau sa par carcotasa sau pesimista cu orice pret ci mai degraba realista. oricum, am zis si inainte ca nu tin foart mult la podium cat la un concurs curat.

lalalilu
20th October 2010, 15:11
ups. :groggy: scuzati pt calcule. Am vazut prea tarziu ca s-a declansat un curent anti-calcule.

Cata_RB
20th October 2010, 15:12
Gym Examiner a facut un mic rezumat pentru ce a fost pana acum: http://www.examiner.com/gymnastics-in-national/rotterdam-reflections-men-s-and-women-s-team-individiual-qualifications

Ksenia Semenova implineste astazi 18 ani! Oare ce cadou isi va face? :)

niagara64
20th October 2010, 15:20
Gym Examiner a facut un mic rezumat pentru ce a fost pana acum: http://www.examiner.com/gymnastics-in-national/rotterdam-reflections-men-s-and-women-s-team-individiual-qualifications

Ksenia Semenova implineste astazi 18 ani! Oare ce cadou isi va face? :)

Daca isi face este super frumos ...Sa nu-i faca alti cadouri ne intereseaza de fapt ...:D

Cata_RB
20th October 2010, 15:23
Eu zic ca Rusia castiga fara ajutor de vreun fel - daca nu rateaza, bineinteles :P

Ada24
20th October 2010, 15:24
Exercitiile ca exercitiile, insa eu astept sa vad costumele!:D
Sunt curioasa daca SUA va fi roz.:P

ancaqwe
20th October 2010, 15:46
Exercitiile ca exercitiile, insa eu astept sa vad costumele!:D
Sunt curioasa daca SUA va fi roz.:P

eu sunt curioasa cum o sa fie Rusia... ele intotdeauna au costume frumoase

imbo
20th October 2010, 15:48
-dar fetele noastre ce costume o sa aiba ????varianta ;,,trei culori cunosc pe lume" :D sau alt ceva ???

imbo
20th October 2010, 15:50
Exercitiile ca exercitiile, insa eu astept sa vad costumele!:D
Sunt curioasa daca SUA va fi roz.:P

-poate toate o sa aiba costume rosii;SUA ,Rusia si China :cry:

Cata_RB
20th October 2010, 15:56
Daaaa, si eu astept sa vedem costumele tricolore! Cred ca sunt singurele care au mai ramas. Sau mai au? :D
SUA sper sa nu fie in roz...brrr!

Ada24
20th October 2010, 15:56
Daca SUA e in roz vor castiga.:P
Nu stiu de ce considerati ca ne batem cu SUA pe locul 3, eu ii vad cum se lupta si pt aur...americancele sunt destul de aproape de Rusia si China, plus parca rateaza mai putin.
Oricum va fi interesant. :cheer:

lilianabirsanu
20th October 2010, 16:07
Succes fetelor!!!!Am emotii mari desi sansele la medalie sunt miiiici...speram!!

Ada24
20th October 2010, 16:11
Merge Digiplus acum?
Eu am dwl sopcastul si merge digi simplu dar plus nu merge.Pot sa trag concluzia ca am dwl si instalat bine si ca e de la ei?:D

PS. Din seria vise de mondiale :D -dar am visat-o pe anna09 ca ne explica niste exercitii aici pe forum.:cry:

dracsor
20th October 2010, 16:12
digi plus e inca offline. dc nu o sa mearga, ma voi enerva foarte tare

Ada24
20th October 2010, 16:13
Merci, deci pot sa trag concluzia ca am instalat cu succes.:D

Cata_RB
20th October 2010, 16:15
PS. Din seria vise de mondiale :D -dar am visat-o pe anna09 ca ne explica niste exercitii aici pe forum.:cry:

Exercitii fara ratare? :D

dracsor
20th October 2010, 16:16
=)) Ada, am scris fara sa vad ce intrebai tu :))

Ada24
20th October 2010, 16:22
lol dracsor, am tras eu repede concluzii :happy
Oricum sper sa mearga la 6 :o:

lol Cata nu stiu si nici nu imi doresc sa imi amintesc, cum sunt eu pesimista...:P

Ada24
20th October 2010, 16:43
Mie nu.

Oare va comenta Mariana Bitang?Asa zicea Cristian Topescu acum ceva timp, ca daca nu merge in Olanda va comenta.

tsupi
20th October 2010, 16:46
A sosit ziua cea mare! Eu ma uit la Digi (cred ca-i simplu, nu plus) de pe Sports-tv.eu. Cred ca aici va fi transmisia de astazi, nu? Nu stiu care-i digi plus, n-am dat de el.
La mine merge digi, sint niste discutii interminabile despre fotbal.

imbo
20th October 2010, 16:46
-la mine merge digi sport !!dar digi sport plus zice ca e offline :headbang:
-daca nu merge nici peste o ora ???unde pot vedea CM ???:(

Ada24
20th October 2010, 16:47
tsupi, azi e pe digisport plus, e celalalt canal de langa digisport , dar e offline acum.

imbo
20th October 2010, 16:49
tsupi, azi e pe digisport plus, e celalalt canal de langa digisport , dar e offline acum.

-si daca nu o sa mearga ??anul trecut cum a fost a mers ??

Ada24
20th October 2010, 16:52
anul trecut cred ca am vazut pe un canal strain nu mai stiu....

Cata_RB
20th October 2010, 16:53
Pana la ora 6, tot pazim ce linkuri mai apar aici: http://www.fromsport.com/c-11.html

Momentan sunt 2, primul e postul chinez si mie mi s-a incarca doar cate o imagine cand si cand, deci pica...daca nu o sa mearga mai bine. Al 2-lea e un Sopcast, il puteti incerca.
Ah, si va recomand sa verificati cu mai multe browsere daca nu va merge ceva.
Sper sa apara si un BBC acolo curand.

tsupi
20th October 2010, 16:55
tsupi, azi e pe digisport plus, e celalalt canal de langa digisport , dar e offline acum.

Multumesc, sper sa mearga.

Niagara si cine mai e prin zona asta, am vazut in program ca in seara asta Universal da in reluare concursul pe echipe. Este la ora 7 Central Time.

GymnasticsFan
20th October 2010, 16:55
Nici mie nu imi merge digi sport plus; imi spune ca e offline.
Dar am cautat programul tv pe internet si am observat ca gimnastica este singura din tot programul care apare ca fiind live. Deci sa speram ca atunci nu va mai fi canalul offline.

smiley_face
20th October 2010, 16:56
-si daca nu o sa mearga ??anul trecut cum a fost a mers ??

Buna,

de regula cand sunt transmisiuni live este online digisport si digisport plus , probabil la ora transmisiunii va fi online .La mine oricum este si TV ul pe digi dar si calculatorul :)

Eu am RCS & RDS acasa si am sa va tin la curent , cu toate ca ies la ora 18 de la job , fac 10 minute pana acasa...si eu abia astept aceasta competite, iar daca va pot fi de folos cumva , va rog sa mi spuneti.

HAI ROMANIA!!!

AuriB
20th October 2010, 16:57
Am sosit si eu acasa in sfirsit,si nu mai am rabdare pina incepe concursul!
Doamne da-le nervi tari fetelor azi,sa-si faca integralele fara ratare si voi fi foarte fericita,si cred ca si ele.
Hai fetelor! Mult mult mult succes!!!

MitzGym
20th October 2010, 16:58
haideti sa incercam cctv5,ca parca ala e pe sport
mie acum imi merge cctv si nu se blocheaza

imbo
20th October 2010, 16:59
haideti sa incercam cctv5,ca parca ala e pe sport
mie acum imi merge cctv si nu se blocheaza

-la mine merge asa de greu cu intreruperi !!!

dracsor
20th October 2010, 17:02
probabil depinde de conexiune. concursul dureaza 2 ore, da? ca eu asa mi-am pacalit fustangiul ca sa stea cu mine la serv pana se termina. :D

GymnasticsFan
20th October 2010, 17:06
In programul tv arata gimnastica live de la 18:00 si de la 20:15 fotbal. Deci presupun ca da... 2 ore dureaza.

Cata_RB
20th October 2010, 17:10
Digisport transmite integral. Asa cum apare in programul de pe site-ul oficial al CM, asa apare si pe programul TV.
Sper sa nu se intinda concursul, ca e cam greu de depasit ora limita si ramanem fara premieri.

GymnasticsFan
20th October 2010, 17:11
Acum plec si eu de la serviciu. Multa bafta fetelor!

niagara64
20th October 2010, 17:11
Multumesc, sper sa mearga.

Niagara si cine mai e prin zona asta, am vazut in program ca in seara asta Universal da in reluare concursul pe echipe. Este la ora 7 Central Time.

E in direct si pe site-ul lor .
Eu ptr digiplus am un program de canale romanesti
http://www.iromtv.com/Index2.aspx
platesti abonament dar merita .De ex ptr o luna e 13 dolari ( 34/3 luni )si ai mai multe posturi (intra si vezi ).Faci un user ,platesti cu paypal (prin credit card ) si ai imediat acces .

tsupi
20th October 2010, 17:13
CCTV merge prost si la mine, nu ma pot baza pe el. Sperantele mele ramin la Digi Plus. Daca nu, macar pot vedea in seara asta pe Universal. Ma gindesc ca vor avea si pe website mai tirziu, daca vreti sa revedeti concursul.

tsupi
20th October 2010, 17:15
E in direct si pe site-ul lor .
Eu ptr digiplus am un program de canale romanesti
http://www.iromtv.com/Index2.aspx
platesti abonament dar merita .De ex ptr o luna e 13 dolari ( 34/3 luni )si ai mai multe posturi (intra si vezi ).Faci un user ,platesti cu paypal (prin credit card ) si ai imediat acces .

Am vazut dar m-am gindit sa nu le platesc $15:D, mai ales ca peste citeva ore dau oricum concursul gratuit. Sau asa am inteles eu.
La canale romanesti ne uitam prea putin ca sa fac abonament, dar e bine de retinut pentru cind vine cineva in vizita, ca se mai plictisesc si ajuta sa avem canale romanesti la indemina.

Ada24
20th October 2010, 17:16
tsupi , in sua nu e live? parca era alta data.

maria_alexandra
20th October 2010, 17:18
Eram atat de entuziasmata in legatura cu transmisiunea la tv, abia asteptam sa urmaresc concursul insa am antrenament de la ora 6 :( va doresc vizionare placuta, si sper sa gasesc numai vesti bune la intoarcere.

Bafta fetelor! Hai Romania!

niagara64
20th October 2010, 17:18
Am vazut dar m-am gindit sa nu le platesc $15:D, mai ales ca peste citeva ore dau oricum concursul gratuit. Sau asa am inteles eu.
La canale romanesti ne uitam prea putin ca sa fac abonament, dar e bine de retinut pentru cind vine cineva in vizita, ca se mai plictisesc si ajuta sa avem canale romanesti la indemina.

La noi e 6-7 dolari un pachet de tigari asa ca nu mi se pare scump:D .Bine voi aveti multe mai ieftine ca noi e drept :yes: Mai nou fac shopping-ul ptr grocerie mai mult in Detroit ...


Dar ai live pe Universal Sport pe site !!!

MitzGym
20th October 2010, 17:20
pai nici in romania nu e cu mult mai ieftin
adica stiu ca zicea menajera ca au scumpit tigarile la 12 lei

tsupi
20th October 2010, 17:21
Ada, este live dar acum vor $15. Nu vreau sa le dau banii astia, cind pot vedea gratuit in seara asta - tot la ei. E adevarat ca nu-i scump, dar daca mai astept citeva ore nu mor. Poate am noroc sa mearga Digi.
LOL, eu nu fumez asa ca uite cum mai economisesc niste bani!

niagara64
20th October 2010, 17:24
pai nivi in romania nu e cu mult mai ieftin
adica stiu ca zicea menajera ca au scumpit tigarile la 12 lei

Serios?! Care mai fumati cat e un pachet de Viceroy ? E drept offtopic !!!:happy

MitzGym
20th October 2010, 17:27
e pe cctv 5 un mic rezumat al finalei de la echipe de la beijing

tsupi
20th October 2010, 17:27
In alte vremuri fumam cite doua pachete... Am renuntat de 12 ani si tare ma bucur pentru asta! Sotul este "work in progress", isi mai aprinde cite o tigara pe ascuns LOL.
N-am vrut sa expun copiii la asa ceva, asta m-a motivat.

niagara64
20th October 2010, 17:27
Ada, este live dar acum vor $15. Nu vreau sa le dau banii astia, cind pot vedea gratuit in seara asta - tot la ei. E adevarat ca nu-i scump, dar daca mai astept citeva ore nu mor. Poate am noroc sa mearga Digi.
LOL, eu nu fumez asa ca uite cum mai economisesc niste bani!
Nici eu , de vreo 15 ani ...Dar asta e raportul meu si acum cand cheltuiesc bani !!! :ok:

Cata_RB
20th October 2010, 17:29
Linkul de Sopcast de pe fromsport va merge sau nu? Daca da, ce post este?

dracsor
20th October 2010, 17:33
CCTV5. eu parca asa am vazut

Ada24
20th October 2010, 17:33
cctv 5 cata

tsupi
20th October 2010, 17:33
La mine merge link-ul nou aparut, este Sport TV 3. O fi un post brazilian?

Cata_RB
20th October 2010, 17:36
Ok, deci e acelasi cu cel fara Sopcast...

Asta e nou si merge cursiv la mine: http://www.fromsport.com/v-0/8/62/v-86395.html
Trebuie ceva instalat, va spune acolo.
E ceva brazilian...portughez...pe-acolo.

ela_diana
20th October 2010, 17:49
se vede si pe cel chinezesc doar ca se intrerupe des

niagara64
20th October 2010, 17:50
Ce fain era sa-si fi cumparat un stik ptr internet cei din sala ...Cu un laptop ar fi putut sa ne spuna in timp real impresiile lor !

MitzGym
20th October 2010, 17:51
merge digi plus acum?

lalalilu
20th October 2010, 17:52
cei de pe CCTV 5 au inceput deja sa transmita niste reportage de la Rotterdam. Canalul merge cu sopcast foarte bine

dracsor
20th October 2010, 17:52
not yet. dar mai sunt cateva minute

miafangina
20th October 2010, 17:52
Gata,m-am pregatit,am mincat,digi sport-plus merge,forumul merge,toate-s in regula(da,si telefonul merge,Auri ma ameninta ca ma pune sa-i descriu la telefon exercitiile la birna cind are emotii si nu se poate uita:))

Succes fetelor!Va fi bine!
/OLE/

ela_diana
20th October 2010, 17:52
ce post spuneati voi ca va transmite si asteptam link? unul american imi amintesc

Cata_RB
20th October 2010, 17:53
Lasa-i Niagara, ca au de facut galerie :P Daca se mai apucau si de scris in inghesuiala aia, nu mai intelegeau nimic in concurs.

miafangina
20th October 2010, 17:54
Ce fain era sa-si fi cumparat un stik ptr internet cei din sala ...Cu un laptop ar fi putut sa ne spuna in timp real impresiile lor !

Pentru asta le-ar mai trebui o pereche de miini:)

shagya
20th October 2010, 17:55
http://www.sports-tv.eu/ digi sport is tranfer ???

imbo
20th October 2010, 17:56
-la mine nu merge inca e offline !!:(

myrab3la_19
20th October 2010, 17:57
Gata se termina emisiunea pe DG sport...incepe gimnastica!
Hai Romania!!!! Orice s-ar intampla ,sa ne bucuram de gimnastica!!!

Ada24
20th October 2010, 17:57
pe net mia? merge digiplus pe net?

MitzGym
20th October 2010, 17:57
la mine scrie ca e e offline digi plus

Ada24
20th October 2010, 17:58
pe programul brazilian a inceput!!!!
hai fetele!!

ancaqwe
20th October 2010, 17:58
eu ma bazez pe voi!!!!!
hai Romaaaniaaaa!

Cata_RB
20th October 2010, 17:58
Pe postul strain a inceput. Jumatate de sala e GOALA :shocked:

dracsor
20th October 2010, 17:58
mai sunt inca 2 minute totusi. da doamne...

shagya
20th October 2010, 17:59
aaahah has somebody a link?

inna
20th October 2010, 17:59
BAfta multa fetelor, fara emotii si HAI ROMANIA !!! :cheer:

miafangina
20th October 2010, 17:59
pe net mia? merge digiplus pe net?

eu am rds.Silvia Stroescu e comentatoare

Ada24
20th October 2010, 17:59
cometeaza silvia stroescu

miafangina
20th October 2010, 18:01
rusoaicele sunt albastre

bozicris
20th October 2010, 18:01
la voi se aude pe programul brazilian?

Ada24
20th October 2010, 18:01
se incalzesc in sala acolo? parca nu mai era voie?
da ce goala sala

Cata_RB
20th October 2010, 18:01
aaahah has somebody a link?

Isn't this working for you: http://www.fromsport.com/v-0/8/62/v-86395.html

Ada, nu e regula...cred ca a fost ceva trecator, sau se aplica la finalele pe aparate, nu mai stiu.

MitzGym
20th October 2010, 18:02
si la mine a incep pe cctv

cineva_cineva
20th October 2010, 18:02
Vreau si eu link de la postul brazilian, CCTV se intrerupe la mine! Va roooog!

Ada24
20th October 2010, 18:02
sua in rosu!
ce albastru frumos la costumul rusoaicelor!!

imbo
20th October 2010, 18:03
-de unde aveti programul Brazilian ??digi nu merge !!sunt DESPERADOOOOO!!

shagya
20th October 2010, 18:03
Isn't this working for you: http://www.fromsport.com/v-0/8/62/v-86395.html

Ada, nu e regula...cred ca a fost ceva trecator, sau se aplica la finalele pe aparate, nu mai stiu.

yes itŽs works but it is CCTV5.. :-(

tsupi
20th October 2010, 18:03
La mine merg foarte bine brazilienii.

ice_girl
20th October 2010, 18:04
Eu din pacate nu pot sa vad concursul nici la tv si nici pe net:( dar le doresc multa bafta fetelor noastre:ok:! Le tin pumnii stransi- stransi si le doresc sa faca un concurs f bun:cheer:! Tare fetele:no1!

MitzGym
20th October 2010, 18:04
cetinuta are kurbatova!:(

Ada24
20th October 2010, 18:05
ce amanar la musti!!

dracsor
20th October 2010, 18:05
kurbatova - 14.733

Cata_RB
20th October 2010, 18:05
It's not CCTV Shagya, it's a brazilian channel.

O sa avem probleme cu transmisia...am stat sa ne uitam la Kurbatova cum asteapta nota cand a lucrat Caquatto...

MitzGym
20th October 2010, 18:05
14.733 pt kurbatova-5.8

miafangina
20th October 2010, 18:05
americancele sunt in rosu,nu arata rau costumele

Cata_RB
20th October 2010, 18:06
UK 11.8 si ceva la barna prima nota.

ancaqwe
20th October 2010, 18:07
si ale noastre ? nu le arata?

miafangina
20th October 2010, 18:07
Alya a sarit foarte bine dar Nabieva nu mi-a placut defel

ancaqwe
20th October 2010, 18:08
aaa... asteptam sa termine americancele ca sa vedem costumul...
rectific :D ca sa vedeti

miafangina
20th October 2010, 18:08
si ale noastre ? nu le arata?

cred ca intra doar dupa ce termina americancele

Cata_RB
20th October 2010, 18:08
E deformata transmisia la Digi, par atat de aproape barele una de alta...
Note E par chiar mai mari decat pana acum :o:

Cata_RB
20th October 2010, 18:11
Galeria e la datorie, cel putin partea audio :D

niagara64
20th October 2010, 18:11
Alya a sarit foarte bine dar Nabieva nu mi-a placut defel

Nici mie !Si avea si pe fata o privire aiurea .A mers bine America la paralel !

MitzGym
20th October 2010, 18:12
ouch!
picioarele lui bross!

imbo
20th October 2010, 18:13
-eu nu vad nimic :(!!dar spuneti voi cum e !!!

FZRapid
20th October 2010, 18:13
http://www.limev.com/media/embedc.php?personID=3961&width=780&height=560

miafangina
20th October 2010, 18:13
Ce s-a umplut Vanessa de magneziu!E alba toata pe picioare.Butoias,butoias,dar aterizeaza bine.

Cata_RB
20th October 2010, 18:14
Inca un link, nu stiu cat de cursiv merge: http://www.fromsport.com/v-0/8/60/v-86190.html
Sper ca auziti ce se striga :D

miafangina
20th October 2010, 18:14
Am zarit tricolorul la paralele

dracsor
20th October 2010, 18:17
yes.. multumesc FZRapid

ancaqwe
20th October 2010, 18:18
wow 14.900 China DTY. Super bine au inceput

Cata_RB
20th October 2010, 18:18
A terminat Pitic.

Anicia Juliana
20th October 2010, 18:19
saluti! hai feteleee!

niagara64
20th October 2010, 18:19
13.7

miafangina
20th October 2010, 18:19
Raluca,mai putin decit in calificari.Hai,Ana!

miafangina
20th October 2010, 18:21
Pas la aterizare Ana

MitzGym
20th October 2010, 18:21
frumos costumul romaniei

Ada24
20th October 2010, 18:21
14,466 ana

niagara64
20th October 2010, 18:21
Nu-mi plac deloc costumele astea !

Cata_RB
20th October 2010, 18:21
Mic pentru Raluca, mic...
Bun Ana! Ce ciudata e sa ma uit asa cu distanta mica intre paralele :D

miafangina
20th October 2010, 18:22
Ce frumos zimbeste Ana!Hai,Gabita!

ancaqwe
20th October 2010, 18:22
:))) oare chinezoaicele o fac special, cad la incalzire/antrenament pt spectacol si apoi in concurs ii fac pe toti praf?

Anicia Juliana
20th October 2010, 18:22
notele rusiei la sarituri au fost mai mici decat in calif?:D

bine Gabi!!!

niagara64
20th October 2010, 18:23
Bravooo Gabi !

imbo
20th October 2010, 18:24
-ce emotii au fetele !!!

Ada24
20th October 2010, 18:24
14,066 gabi

tsupi
20th October 2010, 18:24
N-a atins-o antrenorul pe Gabi?

AuriB
20th October 2010, 18:25
Un pic cam mici notele E ale fetelor noastre, nu vi se pare?

imbo
20th October 2010, 18:25
-suntem pe 4 !!!

Ada24
20th October 2010, 18:25
@tsupi si mie mi s-a parut :P

baicea
20th October 2010, 18:25
Ce costume frumoase avem! Ahh cum a dat Ana drumu la bara aia!! Ce atent e domnul Lucian Sandu(cred?) cu fetele.."hai ca e bine! haide sandra!" "nu te grabi,ai timp"..imi pare bine ca le linisteste pe fete..ca urmeaza barna..am scapat ok de paralel.

Cata_RB
20th October 2010, 18:26
Note imense la sarituri, sper sa nu se schimbe notarea mai incolo...
In schimb, mult mai dur la paralele.

Nu stiu ce sa zic de costume, inca ma obisnuiesc cu ele :D Nu sunt urate, totusi.
Sunt ok si ale SUA si Rusiei.
Cam exagereaza cu cadreze de sus, din camera mobila...e greu de urmarit.

miafangina
20th October 2010, 18:26
@tsupi si mie mi s-a parut :P

si mie,dar sunt atenti arbitrii

ela_diana
20th October 2010, 18:26
Mersi frumos pentru link-ul spaniol, acum vad si eu la tv, hai fetele

imbo
20th October 2010, 18:26
-si mie imi palc costumele !!!10000 de multumiri pt link si eu vad !!

dracsor
20th October 2010, 18:27
eu inregisytrez de la spanioli. se vede superb. si de la chinezi. Amalia doar de la chinezi

miafangina
20th October 2010, 18:27
Lauren a cazut la birna
Ce urit isi pregateste iesirea!si prima linie

lalalilu
20th October 2010, 18:28
se vede ca fetele noastre au emotii, dar le vad destul de increzatoare. Ana poate face mai bine la paralele, iar Gabi a reusit sa se adune si sa faca un exercitiu curat. ambianta buna la noi. imi plac si costumele, dar parca erau mai frumoase alea din calificari.

baicea
20th October 2010, 18:28
Suntem la mai putin de 2 puncte de SUA, e bine! Sarituri mari au mai avut rusoaicele! Ahh acum incepem barna!

tsupi
20th October 2010, 18:28
N-am vazut costume urite, toate sint OK. Urmariti situatia pina acum? Am impresia ca ordinea este Rusia, China, USA, Romania, nu?

niagara64
20th October 2010, 18:28
Prea semana cu bancile lui Funar costumele .Nu ma omor deloc dupa ele ...

MitzGym
20th October 2010, 18:28
ratare pt mitchell

venera
20th October 2010, 18:29
Important este ca nu am ratat, mi-s plscut tsre mult Gsbi ls paralele, a tras de ea , s-a vazut ca a tinut tare...bravo:yeah:

imbo
20th October 2010, 18:30
-hai fetele tare la barna !!!toate au emotii !!

tsupi
20th October 2010, 18:30
Da, Gabi a fost foarte bine.

niagara64
20th October 2010, 18:31
Mi s-a parut mie sau am vazut-o pe Laura de la Deva in sala ?!

lalalilu
20th October 2010, 18:32
Prea semana cu bancile lui Funar costumele.
da, ai dreptate, dar fetelor noastre le sta bine. culorile nu sunt chiar ostentative

Cata_RB
20th October 2010, 18:32
De fiecare data mi se pare ca japonezele au un Mickey Mouse pe costume, cu ovalele alea cu rosu, negru si alb :D

miafangina
20th October 2010, 18:35
Bine Sandra,nu stiu daca a-ntors destul la iesire,n-am vazut picioarele;am vazut acum,n-a intors

Cata_RB
20th October 2010, 18:35
A ratat Yuyuan la paralele :shocked:

Cata_RB
20th October 2010, 18:36
N-a intors Sandra, dar nu e asa important.

niagara64
20th October 2010, 18:36
da, ai dreptate, dar fetelor noastre le sta bine. culorile nu sunt chiar ostentative

Fetelor noastre le sta bine cu orice .Nu ma omor dupa incercarile de a pune tricolorul ostentativ .Dar in fine .ele sa mearga bine nu conteaza costumul ...

Nu e rau Sandra daca intorcea 1080...

Cata_RB
20th October 2010, 18:36
Vai nu o vedem pe Ana :headbang:

Ada24
20th October 2010, 18:37
chinezoicele au inceput sa rateze vad

baicea
20th October 2010, 18:38
inca o ratare China!!! wow! sper sa o vedem pe Ana in reluare..

imbo
20th October 2010, 18:38
-ce a facut Ana ???auziti galeria ???

venera
20th October 2010, 18:38
rateaza chinezoaicele tocmai la paralele...a ratat si Huang...

tsupi
20th October 2010, 18:38
Chinezoaicele au deschis usa pentru USA - LOL!

MitzGym
20th October 2010, 18:39
s-a oprit huang

Cata_RB
20th October 2010, 18:39
Ana: roll mount, free aerial – sheep jump, flic – ff – layout to 2 feet, free cartwheel, side somi (wobble), switch leap – back tuck, spin, split jump – scissone, ff – ff – double pike off (big step back), beautiful routine.

15.066

ela_diana
20th October 2010, 18:39
ce a facut ana?

Ada24
20th October 2010, 18:39
15,066 pt ana

baicea
20th October 2010, 18:40
15.066 ana!!

ela_diana
20th October 2010, 18:40
mersi cata

imbo
20th October 2010, 18:40
-hai GABI!!!!

niagara64
20th October 2010, 18:40
15.066]

ela_diana
20th October 2010, 18:40
putin la ana, sper sa mentina baremul pentru toate nu doar pt noi

miafangina
20th October 2010, 18:41
Tot arata spectatori chinezi,pe-ai nostri vreau sa-i vad!

Cata_RB
20th October 2010, 18:41
Cam exagereaza dl Topescu cu varsta chinezoaicelor...

In schimb imi place mult Silvia, stie ce spune si e si acida cand trebuie ;)

imbo
20th October 2010, 18:41
-tot tremur de emotii !!hai gabi !!

Ada24
20th October 2010, 18:41
imi place silvia, sarcastica :P

imbo
20th October 2010, 18:41
-a strigat cineva bine !!!hai gabi !!ce a facut Gabi ???

niagara64
20th October 2010, 18:42
Proasta transmisia TV ...regia

Cata_RB
20th October 2010, 18:42
Dati-o incolo...v-au invatat americanii sa organizati regia transmisiei???

baicea
20th October 2010, 18:42
Proasta transmisia TV ...regia


ca intotdeauna:)

Ada24
20th October 2010, 18:43
14,333 gabi

baicea
20th October 2010, 18:43
14.333 gaby

Cata_RB
20th October 2010, 18:43
14.333 Gabi, bun.

imbo
20th October 2010, 18:43
-saracuta Chinezoaica plange !!!

GymnasticsFan
20th October 2010, 18:43
Cam exagereaza dl Topescu cu varsta chinezoaicelor...

In schimb imi place mult Silvia, stie ce spune si e si acida cand trebuie ;)

Exact la asta ma gandeam si eu :)

Cata_RB
20th October 2010, 18:44
Nici nota lui Gabi numai nu o fac oficiala...
front tuck, free aerial – flic – layout, split – scissone, turn with lega t horizontal, free aerial – side aerial, side somi, double spin (tiny wobble), ff – ff – 2 ½.

Mda, au scazut 0.2 la D...14.133

niagara64
20th October 2010, 18:44
14.333 la gABI

ancaqwe
20th October 2010, 18:44
hai ca nu a luat nota rea... 14.3... atat iau ale noastre fara ratari. dupa descrierea IG credeam ca ia mult mai rau (chinezoaica la paralele - Huang)

ela_diana
20th October 2010, 18:45
i-au schimbat nota gabitei se poate contesta?

lalalilu
20th October 2010, 18:45
bine ca ne tot arata fetzele chinezoaicelor in loc sa vedem ceva gimnastica :(

Adeline
20th October 2010, 18:45
ce dureaza atat.....

nu stiu de unde sa-i taie drastic:rosu:

niagara64
20th October 2010, 18:45
i-au mari nota chinezoaicei la paralel !

ancaqwe
20th October 2010, 18:46
contestatie? numa' sa mareasca nota, nu sa o micsoreze... adica nu poate contesta decat romania nota romaniei - din cate stiu

tsupi
20th October 2010, 18:47
Bine He. Cine ar fi crezut sa aiba chinezoaicele probleme tocmai la paralele?

Ada24
20th October 2010, 18:47
noi ne speriam de uk dar japonia e foarte aproape :P

imbo
20th October 2010, 18:47
-cat a luat Gabi ??

Cata_RB
20th October 2010, 18:47
Oribila transmisia! :rosu:
Si daca se mai cearta de la vreo nota, nu mai incape concursul in spatiul alocat transmisiunii TV.

lory
20th October 2010, 18:48
acum a inceput pauza? ca am impresia ca postul brazilian e in urma
\