PDA

View Full Version : Avem un ols user comentator la meciurile din NFL transmise in direct in Romania ;)



Seahawk
10th November 2006, 23:34
Dupa cum ati aflat deja, al nostru Alexandru Nastase (sper ca nu se supara ca ii 'dezvalui' numele) -alias- titans_rulez de pe forumul nostru de fotbal american va comenta in direct meciurile transmise pe Sport 1 din Campionatul national american de fotbal...

Sa-i uram succes si aici il vom critica sau lauda...dupa cum va fi cazul :drak:

titans_rulez
11th November 2006, 09:41
imi pare rau....insa nu am fost selectionat.....
am primit un :rosu: :rosu:
:headbang:
dezamagirea e mult prea mare ca sa mai pot spune ceva...

r0bby
11th November 2006, 10:08
lasa ca mai incerci!..insa nu pot sa cred ca te-au refuzat!In curand isi vor da seama ce au facut:)

titans_rulez
15th November 2006, 08:51
sper sa nu fie considerata reclama si sa fiu banat si eu...
ce ziceti de primele meciuri difuzate de sport1?
tari rau...
a fost mai intai un meci superb decis de un field goal in ultimele secvente...seattle seahawks - st louis rams...(ce zici andy....poftim dracie...acum cand vi acasa in decembrie iti vezi echipa preferata in fotoliul tau preferat.....mare bulan cu josh brown ala, da' eu tot cred ca prindeti iar super bowlu-ul cand isi vor reveni toti)
apoi ieri s-a difuzat MONDAY NIGHT FOOTBALL...carolian panthers i-a cam tavalit pe piratii din tampa bay...
astazi am inteles ca avem o reluare din week 1, minesotta versus washington
joi, putin mai tarziu , 12.30 seara avem celebra emisiune nfl, gameday....prima etapa....
eeeeee?
in sfarsit ...fotbal american in romania....
ce va place, ce va displace pana acum?
haideti....spuneti fara nicio suparare....

A.k.a
15th November 2006, 10:01
nimic ca nu prind inca :d

r0bby
15th November 2006, 20:05
sper sa intre o data in lista de programe al RCS-ului..pana atunci folosesc TVU!

cristane
16th November 2006, 10:05
Eu prind, dar n-am vazut inca nimic. La ora 17 cind dau ei meciurile eu sint inca la munca. Nu inteleg de ce nu transmit live-uri.

mtfk
17th November 2006, 10:28
pt ca daca vrei live ar tre sa fi treaz p la ore matinale..12-6 dimineata..

cristane
17th November 2006, 10:37
Si? Oricum stau treaz duminica si luni noaptea, dar ma chinui cu un stream de vreo 350 kbps pe TVU. As prefera sa vad meciurile la tv :D
Dar sa obtii drepturile la NFL si sa te multumesti sa transmiti inregistrari, mi se pare stupid. Foarte stupid. Le e greu sa-si cheme comentatorii si un tehnician-doi la ore tirzii? Decit sa umple noaptea cu emisiuni fara sens...
Ma rog.

titans_rulez
18th November 2006, 08:41
nu e chiar asa cristane
in primul rand nu este greu sa cheme comentatori si tehnicieni(cum spui tu noaptea)...insa licenta este pe un interval de ore...nu stiu ce emisiuni urmaresti tu noaptea pe sport1 da in fine...
eu zic ca decat nimik.....E GENIAL...
acum un an spre doi...cand eram doar cativa oameni pe forumul asta discutand despre fotbalul american ne rugam sa avem asa ceva.acum ca avem...incepem sa injuram.
sti cum se facea rost de fotbal american in romania?....sa iti explice codrut saracu' ce se chinuia sa inregistreze meciuri, apoi pe cheltuiala proprie imi trimitea in romania casetele.care veneau in sistem ntsc si dai si umbla pentru o conversie in pal...
acum AVEM FOTBAL AMERICAN LA O APASARE DE TELECOMANDA.sper sa se rezolve si sport1 sa intre si pe rds ca sa vada chiar toata lumea.
aka de abia asteapta...

codrutc
18th November 2006, 09:00
Hei apropo, pe NFL network au inceput sa dea in reluare in cursul saptamanii
vreo 3-4 meciuri. Ce e misto este ca taie intreruperile si totul este cursiv si intr-un timp rezonabil. Un meci este comprimat la 1 ora si jumatate.
Am inregistrat Colts- Broncos si Colts- Patriots. Alexandru, daca ai gasit o solutie pentru conversia NTSC- PAL chiar iti pot trimite o copie.

cristane
18th November 2006, 17:01
First of all, nimeni nu a injurat.
Second of all, nu am spus decit ca mi se pare stupid sa ai drepturile asupra NFL-ului si sa nu il transmiti in direct. Da, stiu, e bine ca avem NFL chiar si asa, e bine ca nu mai e ca acum un an-doi, e un mare pas inainte, dar nu mi se pare normal sa ne multumim cu putin. Adica, daca tot s-a facut pasul asta, puteau sa-l faca profesionist si pina la capat.

Seahawk
19th November 2006, 05:30
Cristane, bine macar ca a ajuns NFL'ul si in Romania... E un lucru mare sa stii...

Vorbesc la televizor nu pe tvu player sau pe altceva... pur si simplu comentatori romani si asa mai departe.

Acum mai e un pic pana cand o sa devii si profesionist. Deocamdata la inceput suntem amatori ce sa-i faci...

A.k.a
19th November 2006, 11:07
Eu sper doar sa continue sa transmita, sa nu faca ca si Tv Sport, sa transmita doar un sezon

DaEdge
26th November 2006, 00:25
Cum am lipsit o perioada cu post-urile de pe forum , in afara predictilor, pot sa spun si eu ca am urmarit cateva meciuri saptamana asta pe sport 1. un lucru bun ca se transmit si la noi meciuri din nfl, chiar daca numa inregistrate. as ca luni m-am tinut departe de torrente, tv, si presa in asa fel incat sa pot urmari marti de la ora 18 jaguars. vs. giants, ca si cum ar fi fost live. sa meritat, puteti incerca, numai ca fan al nflfiind, imi era foarte greu sa ma tin departe, de sursele media care le ai la dispozitie. ieri, am vazut in reluare meciul dintr-e cowboys si colts. meciul a fost ok, il vazusem de pe torrent, insa m-am amuzat copios la spusele comentatoroului, care sustinea in mod repetat, "ca TARIK GLENN a facut interceptie la o aruncare a lui TOny ROMO-qb celor din Dallas. ce s-a intamplat de fapt.... interceptia a fost facuta de nick harper(nr.25- cornerback colts) care e un tip la 1m78 si vreo 80 de kg si in nici un caz de tarik glenn (offensive tackle-colts) care are aproape 2 metrii si vreo 150 de kg.au fost ceva greseli, care INSA SUNT NORMALE. suntem la inceput cu nfl-ul si daca transmisiunile din acest sezon, nu sunt sustinute de alte transmisiuni si in anii care urmeaza, mereu vom FI LA INCEPUT. In final , sa nu luati aceasta remarca a mea ca pe una aroganta sau ce stiu, eu de mare cunoscator, ci doar ca pe o SIMPLA remarca care pe mine m-a amuzat. In cazul in care comentatorul este unul dintr-e cei care posteaza pe acest forum , tin sa-l felicit, pentru ca in mare a facut treaba buna, si nu e lucru putin sa comentezi un sport atat de greu de inteles pentru romani, in asa fel incat lumea sa si inceapa sa-l indrageasca. Multa Bafta in continuare

codrutc
26th November 2006, 08:31
Chiar asa, titan_rulez, nu fii zgarcit la vorba, ia povesteste cu a mers comentariul ? Tot ca pe aici este, cu un comentator faza-cu-faza si altul de
culoare (color analyst) ? Imi imaginez ca e mai greu pentru cel faza-cu-faza datorita termenilor specifici.
Nu stiu daca se poate dar poate postati unul din voi un filmulet de vreo 2-3 minute pe Youtube cu imagini si comentariul de la Sport1. Eu unul sunt foarte curios , in special sa aud cum suna un comentariul in limba romana al unui meci de fotbal american.

r0bby
26th November 2006, 11:05
titans_rulez ai fost sau nu acceptat pana la urma?

Seahawk
26th November 2006, 11:32
sunt documente confidentiale. Cum se zice la CIA - classifieds :D

Kainsashiki
26th November 2006, 11:43
eu nu stiu daca a fost selectat sau nu...insa chiar ii ziceam lui SHADOW acum cateva zile cand vorbeam despre NFL, ca pe Sport 1 e un comentator foarte bun care iti capteaza atentia.

acum nu stiu daca o fi titan_rulez sau nu :D

playfair
4th December 2006, 22:12
Imi pare rau sa distrug scara de valori a unor membri ce posteaza aici dar comentariul meciurilor din NFL transmise pe Sport1 e jalnic. Pe linga confuziile de jucatori, asa cum bine a remarcat DaEdge (si culmea, se persista cu confuzia chiar si dupa citeva reluari!), lipsa oricarei analize de faza (n-ar fi rau sa mai traga cu urechea la ce spune Troy Aickman plus explicatiile alora care traseaza liniute pe ecran - sint scheme de joc sau observatii bine argumentate ale comentatorilor americani), obiceiul enervant de a debita aiureli in timp ce arbitrul anunta neregularitati si penalizari, domnul ce se straduie sa desluseasca ce se intimpla pe teren ar trebui sa nu se piarda in discursuri patetice de genul "asa se devine erou"(apropo, mai ales, de kick-eri si de field goal attempts in ultimile secunde), sa nu mai repete obsesiv, inca de la inceputul partidei!!, ca este un joc ce se disputa pina in ultima secunda (nu e singurul), sa tina cont ca e un sport de echipa si, ca atare, suna complet deplasat sa spui ca, intotdeauna, un quarterback sau un receiver ti-a pierdut sau cistigat un joc. De exemplu, sint sigur ca numai pentru unii este o noutate faptul ca daca defensiva nu-si face treaba bine atunci nici un quarterback din lume nu poate pasa bine atunci cind sar pe el vreo 2-3 namile impreuna cu cele 2-300 kile din dotare. Pacat, e un sport superb si merita sa fie insotit de comentarii pe masura. Il (ii) rog pe cel (cei) ce ocupa de asta sa puna accent pe aspectul tehnic al meciurilor si sa lase aportul personal de.....banalitati. Explicati mai bine meciurile si o sa atrageti audienta. A, sa nu uit, suna groaznic .... quarterbeci. Dau o bere daca incetati cu astea. :)
Succes pe mai departe.

codrutc
4th December 2006, 22:44
Ha, ha quarterbeci, asta imi place :). Pai nu sunt 2 comentatori, unul faza-ci-faza si altul de culoare? Am vazut ca mai nou asa se procedeaza si la meciurile de soccer din Romania. Problema este ca in cazul acesta este important ca fiecare sa-si cunoasca atributiile si sa stie cand sa taca si sa-l lase pe celalalt sa vorbeasca. Daca la soccer de cele mai multe ori nu merge, ce pretentii ai la fotbal american?
Chiar asa, ma gandeam si eu daca cumva comentatorii din Romania aud in casti comentariul de pe CBS, FOX , NBC sau ESPN. Poate ca ar fi mult mai simplu daca comentatorii nostri ar traduce ce zic comentatorii de pe aceste posturi, cel putin pana cand isi intra in mana.

little_earl
4th December 2006, 22:58
Ha, ha quarterbeci, asta imi place :). Pai nu sunt 2 comentatori, unul faza-ci-faza si altul de culoare? Am vazut ca mai nou asa se procedeaza si la meciurile de soccer din Romania. Problema este ca in cazul acesta este important ca fiecare sa-si cunoasca atributiile si sa stie cand sa taca si sa-l lase pe celalalt sa vorbeasca. Daca la soccer de cele mai multe ori nu merge, ce pretentii ai la fotbal american?
Chiar asa, ma gandeam si eu daca cumva comentatorii din Romania aud in casti comentariul de pe CBS, FOX , NBC sau ESPN. Poate ca ar fi mult mai simplu daca comentatorii nostri ar traduce ce zic comentatorii de pe aceste posturi, cel putin pana cand isi intra in mana.

asa se face la meciurile transmise din anglia, problema este ca si telespectatorii pot auzi ce spun comentatorii englezi, la un volum mai mic, si e absolut scarbos cand vezi ca traduc mot-a-mot

eu nu prind sport 1, dar cand se transmit meciuri din NCAA pe sportklub se lasa comentariul americanilor, cred ca asa e cel mai bine

codrutc
4th December 2006, 23:07
asa se face la meciurile transmise din anglia, problema este ca si telespectatorii pot auzi ce spun comentatorii englezi, la un volum mai mic, si e absolut scarbos cand vezi ca traduc mot-a-mot


Sa faca in asa fel incat sa nu se auda, stiu ca se poate din punct de vedere tehnic.



eu nu prind sport 1, dar cand se transmit meciuri din NCAA pe sportklub se lasa comentariul americanilor, cred ca asa e cel mai bine

Este post romanesc, cine nu intelege limba engleza ce face ?

playfair
4th December 2006, 23:17
Dupa cum spunea titanul care ruleaza :D licenta e pe ore. Ar trebui profitat de asta. Ai timp sa procesezi ce spun comentatorii americani si poti sa-ti pregatesti un speech frumos pe tot parcursul meciului pe care tot il dai inregistrat. Inca o chestie care mi-a stat pe creier. Azi spunea comentatorul roman ca "Sfintii" se intorc acasa dupa o oarece perioada sa joace pe Superdome care a fost afectat de Katrina. Io stiam ca stadionul a fost camin pt. zeci de mii de sinistrati tocmai pt. ca NU a fost afectat.

codrutc
4th December 2006, 23:32
Inca o chestie care mi-a stat pe creier. Azi spunea comentatorul roman ca "Sfintii" se intorc acasa dupa o oarece perioada sa joace pe Superdome care a fost afectat de Katrina. Io stiam ca stadionul a fost camin pt. zeci de mii de sinistrati tocmai pt. ca NU a fost afectat.

Asta trebuie sa fi fost la meciul cu Falcons, de acasa, care a fost cu ceva timp in urma, prin week 3 daca nu ma insel.
Aici esti mult prea critic si gresesti. Superdome a fost adapost pentru sinistrati dar a si fost sever afectat de uragan, acoperisul fiind aproape distrus iar inauntru "sinistratii" au facut multe stricaciuni. A trebuit sa fie reparat in regim de urgenta, si cu bani de la NFL (in jur de milion de dolari).

little_earl
5th December 2006, 00:29
Este post romanesc, cine nu intelege limba engleza ce face ?
la ce comentatori au aia de la sportklub mai bine se apuca de invatat engleza cei care nu inteleg, desi ma indoiesc ca sunt multi cei care sunt interesati de fotbalul american si nu stiu engleza

A.k.a
5th December 2006, 00:39
haha este unu acolo(spotklub) zici ca nici sa vorbeasca nu stie. L-am prins la ceva meci de fotbal, radeam incontinu tot meciul. deci aaa...aaa jucatorul aaa...aaa :))

codrutc
5th December 2006, 00:44
..., desi ma indoiesc ca sunt multi cei care sunt interesati de fotbalul american si nu stiu engleza
Asta este o filozofie elitista, cum facem sa-i interesam pe cei care nu stiu engleza atunci ? :)

STEAUA-MANIA
5th December 2006, 01:05
Apropo,sa-i spuneti comentatorului,sa o lase mai moale cu mondenitatile ..astazi,m-a innebunit cu presupusa relatie tonny romo -jessica simpson...apoi avea niste texte in el..cica in fotbalul american e mica granita intre a fi adulat de suporteri si contestat de acesta...in meciul de azi,a exagerat cu executantul de FG al lui giants..a repetat de n ori ca suporterii lui giants nu-l inchid,pt ca a ratat multe FG in momente decisive...ps spuneti-i sa nu se mai isterize mai mult decat e nevoie.

Sommerset Hateg
5th December 2006, 01:07
haha este unu acolo(spotklub) zici ca nici sa vorbeasca nu stie. L-am prins la ceva meci de fotbal, radeam incontinu tot meciul. deci aaa...aaa jucatorul aaa...aaa :))


Hehehe,asta nu-i nimic acum cateva seri tot ala o comentat poker....sa vezi tavaleala...pe langa limba romana,individul are lacune grave in gandire.

Sorry de off.

Vadim
5th December 2006, 02:08
Cum se prinde sport 1?

STEAUA-MANIA
5th December 2006, 02:09
Daca esti abonat Astral-upc.

cristane
5th December 2006, 11:25
UPC-Astral sau Focus Sat.

A.k.a
5th December 2006, 11:32
eu sincer zic sa mai incetati cu criticile, poate ca nu vorbeste tot timpul la subiect cum ziceti da ii destul de greu de comentat. oricum ii doar la inceput, mai are timp sa se obisnuiasca

titans_rulez
5th December 2006, 11:35
intrucat am un contract de exclusivitate cu o alta televiziune am ales sa imi "ratacesc" id-ul la acest thread si sa va ascult opiniile

deh'...asta e romanica, nu prea e voie sa faci de toate pentru toti

...si va spun sincer ca imi place atunci cand sunt corectat cu argumente si mi se da peste nas....nu sunt nist masochist insa consider ca o reactie de genul celei marca da edge nu are cum sa nu iti faca bine daca vrei sa faci ceva bun...si le astept pe toate pentru ca sunt al dracului de bine venite

in ceea ce priveste comentariul de fotbal american codrut....momentan suntem 3-4 oameni care ne-am incumetata la asa ceva.probabil ca voua vi se pare foarte usor de facut insa va asigur ca atunci cand ai catile pe urechi si microfonul aproape de gur si iti auzi propria respiratie, jti ca esti live, e ceva mai greu sa te concentrezi si pe alocuri pentru unii care sunt incepatori in meserie POATE ca e normal sa apara si greseli

...tata se amuza teribil de cacofoniile mele si desi nu ca ma laud insa imi place sa cred ca am citit si eu ceva carti la viata mea, m-am trezit ca dau niste perle live de mai toata frumusetea.
gen:"saptisprezece in loc de saptesprezece

personal consider ca aici trebuie sa ma corectez neaparat si mi-ar placea sa ma urecheati imediat cum sesizati asa ceva pentru ca nu cred ca este normal si categoric sunt deranjante la urechi....si nu de alta da' tot ii dau bere lu' al batran de fiecare data cand dau vreuna...

in ceea ce priveste argumentatia lui playfair intrucat nu am vazut si reluare e foarte posibil sa fi fost anumite greseli de jucatori.SCOPUL PRINCIPAL LA ORA ACTUALA ESTE SA ATRAGEM LUMEA.credeti ca intereseaza pe cineva sau pricepe cineva ceva daca eu ma apuc sa explic schemele desenate?se face si asa ceva pe cat posibil.pot doar sa va spun ca personal fata de voi, fata de oamenii care sunt de ceva timp pe acest forum imi cer scuze pentru ca nu reusesc inca sa ma ridic la un anumit nivel si ca tot repet cum o echipa din ofensiva incepe acum un down in care trebuie sa castige 10 yarzi etc.insa daca voi stiti acestu lucru...v-as ruga sa ii lasati si pe ceilalti sa descopere.

...in ceea ce priveste comentariul englez in casti...nope.rar.de obicei vine comentariul unguresc si iar imi cer scuze lui steaua-mania ca nu am invatat spre rusinea culturii mele generale aceasta limba...

ca vorbim atunci cand se asteapta decizia arbitrului...preferi o pauza de pana la 2 minute?incercati sa explicati voi defensive pass interference sa vedeti ca nu e chiar asa de usor...sau un offside...in capul meu este super clar ceea ce s-a intamplat insa repet...pe langa voi cei care va pricepeti trebuie sa ii fac in primul rand si pe cei mai noi sa inteleaga....

...in ceea ce priveste superdome...ma eu asa stiam...poftim ca si codrut

...mondenitati?ok...stiti ce frumos este cand ti se spune in casca vezi ca o sa ai o imagine cu o luna cum a fost aseara incearca sa vorbesti, vezi sa nu taci?asa ca stimabile steaua-mania, prefer sa iti spun cate ceva si despre new york atunci cand vezi o imagine cu orasul, prefer sa iti spun ca acolo locuiesc atatia oameni, ca poti vizita cutarica si cutarescu, ca este un oras frumos...etc etc...si da...fiind o gramada de pauze in care trebuie sa vorbesti iti spun si despre jessica simpson si tonny romo

....si iti spun si cat costa un bilet si ce capacitate are stadionul la care tu te uiti cate 3-4 minute cat timp in statele unite sunt publicitatile

....si poate ca te enrvezi insa iti spun si ce statistica a avut tiky barber in liceu pentru ca incerc pe cat posibil sa imprim noului telespectator conceptul de yard, de fotbal american, de touchdown...etc...(si da se joaca pana in ultima secunda si sunt absolut constient ca nu este singurul sport care face acest lucru insa daca ascultai atent realizai ca am incercat sa scot in evidenta faptul ca este un sport pentru barbati nicidecum pentru baietei)

...nu vreau sa supar, nu vreau sa ma disculp...dimpotriva...AM SA VA ROG FRUMOS SA CONTINUATI SA SPUNETI CEEA CE VA DERANJEAZA PENTRU CA DOAR ASA O SA PUTEM SA "cRESTEM" IMPREUNA.voi sa stai linistiti in fata televizorului iar eu sa incerc sa nu va ma zgarii urechile

...ca ma agit mai mult decat trebuie?ca incerc poate sa "cosmetizez" putin facandu-l erou pe gramatica?ha...ma scuzati.poate ca preferati un comentariu asa mai de ...hai sa treaca timpul...am primit laude destule pentru astfel de comentariu ca sa il intrerup....O VOI FACE ATUNCI CAND SIMT CA AM OBOSIT SI CAND SIMT CA SUNT DEPASIT...

...nu vreau sa supar pe jnimeni insa din fata calculatorului pe forum este usor sa spui ca este jalnic.mai dificil este atunci cand te uiti la o luna si ti se spune ca trebuie sa vorbesti.....

...iar in ceea ce il priveste pe jey feeley...am gasit si siteuri anti.siteuri care ii cereau sa plece din new york.am citit ca nici nu isi parcheaza masina in apropierea casei.si da'...o sa spun ca este hulit....

CU RESPECT FATA DE VOI TOTI.NU VREAU SA MA DISCULP PENTRU CA MAI MULT CA SIGUR AM GRESIT.VREAU DOAR SA CONTINUATI SA MA CORECTATI INSA INCERCATI SA INTELEGETI CA TREBUIE SA TINEM CONT SI DE ALTE NORME.

SI MAI ALES INCERCATI SA INTELEFETI...CA EU SAU ORICARE ALTUL...NU SUNTEM TROY AIKMAN.SUNTEM NISTE PERSOANE LA FEL CA VOI CARE PANA NU CU MULT TIMP IN URMA "RATACEAU" NOPTILE PE INTERNER PENTRU A DESCARCA TORRENTE.
...inca o mai fac ca tot nu sunt satul de fotbal american...

....sau poate ca preferi sa iti spun "cartita" in loc de running back cum se comenta la tevesport?

titans_rulez
5th December 2006, 11:41
...sorry sunt la munca in partea cu exclusivitatea unde nu am si eu o tastatura cat de cat normala...merge mai mult pe baza de ciocan decat deget...asa ca...am gresit cateva cuvinte

...poftim dracie, ma incurc si la scris acum...:happy :happy

titans_rulez
5th December 2006, 11:45
...in curnad vom face site si vom avea o adresa de mail la care puteti sa ne criticati
...cei incepatori vor intreba si li se va raspunde live la nelamuriri
...cei mai" varstnici"...de la voi astept sa ma trageti de urechi...nicidecum laude
...vom incepe sa transmitem si live ceea ce cred ca va bucura anumite persoane

...de altfel pe 31 decembrie vom transmite live pana la ora 23.45.revelionul il fac in redactie la sport 1?mi se alatura cineva?

A.k.a
5th December 2006, 12:34
N-are rost sa bagi in seama pe toti. Poate se asteapta sa fi direct noul Madden sau Michaels. Boom :D

titans_rulez
5th December 2006, 12:43
ba eu chiar vreau sa ii bag in seama pe absolut toti aka pentru ca doar asa ma pot corecta.insa trebuie sa intelegeti ca este pentru prima oara cand fac asa ceva....si mai gresesc. ba mai mult decat atat sunt absolut constient ca o fac si cu gandul acesta am si pornit la drum. am simtit eu pe undeva ca nu o sa reusesc sa impac pe toata lumea.
insa imi doresc sa spuneti tot ceea ce credeti ca nu este ok si sper sa incerc impreuna cu colegii mei sa reparam.
din pacate ii dau dreptate si lui aka....VOI CE VRETI? SA FIU MADDEN?:happy :happy

sorry...nu am sa fiu niciodata insa al draq sa fiu daca nu incerc...
trebuie sa intelegeti ca prioritar este faptul sa atragem cat mai multa lumea alaturi de noi.
mi-ar placea sa mergeti putin in spate pe forumul asta sa vedeti cum discutam cu codrut si andy de nebuni pe aici...noi centram, noi dadeam cu capul...
asa trebuie sa facem si cu fotbalul televizat.trebuie sa incercam sa cream o comunitate de oameni care sa se uite in mod constant.si alaturi de voi si de criticile voastre sper sa reusim ca acei oameni sa se uite cu placere...
...ma apuc la treba...inca mai am cosmaruri cu luna aia de la new york.frumoasa e adevarat...:happy

STEAUA-MANIA
5th December 2006, 12:45
...in ceea ce priveste comentariul englez in casti...nope.rar.de obicei vine comentariul unguresc si iar imi cer scuze lui steaua-mania ca nu am invatat spre rusinea culturii mele generale aceasta limba...
Te iei aiurea de mine,nu vad ce legatura are limba maghiara cu persoana mea..dar sa continuam...



...mondenitati?ok...stiti ce frumos este cand ti se spune in casca vezi ca o sa ai o imagine cu o luna cum a fost aseara incearca sa vorbesti, vezi sa nu taci?asa ca stimabile steaua-mania, prefer sa iti spun cate ceva si despre new york atunci cand vezi o imagine cu orasul, prefer sa iti spun ca acolo locuiesc atatia oameni, ca poti vizita cutarica si cutarescu, ca este un oras frumos...etc etc...si da...fiind o gramada de pauze in care trebuie sa vorbesti iti spun si despre jessica simpson si tonny romo.
Esti comentator de sport,nu ghid turistic..si fie vb intre noi,am fost in NY,chiar anul asta..nu ca ar conta.
Faza tare a fost atunci cand ai dat explicatia de ce joaca romo atat de bine..cica "atunci cand te intorci acasa si o vezi pe jessica simpson"(reproducere aproximativa,dar se intelege conceptul)apoi sa consideri pe jessica simpson o femeie puternica..LOL...e cel mult frumoasa..ca sa fii femeie puternica e cale lunga..sotia lui lance armstrong intra in categoria asta,nu jessica simpson...


.
..ca ma agit mai mult decat trebuie?ca incerc poate sa "cosmetizez" putin facandu-l erou pe gramatica?ha...ma scuzati.poate ca preferati un comentariu asa mai de ...hai sa treaca timpul...am primit laude destule pentru astfel de comentariu ca sa il intrerup....O VOI FACE ATUNCI CAND SIMT CA AM OBOSIT SI CAND SIMT CA SUNT DEPASIT...

...nu vreau sa supar pe jnimeni insa din fata calculatorului pe forum este usor sa spui ca este jalnic.mai dificil este atunci cand te uiti la o luna si ti se spune ca trebuie sa vorbesti.....

...iar in ceea ce il priveste pe jey feeley...am gasit si siteuri anti.siteuri care ii cereau sa plece din new york.am citit ca nici nu isi parcheaza masina in apropierea casei.si da'...o sa spun ca este hulit....

Trebuie sa recunosti,ca ai exagerat cu jey feeley..:D
Aseara am vazut o statistica interesanta a celor de la fox,din 2001 pana in 2006,Cowboys are unul dintre cel mai scazut sau poate cel mai slab procentaj la FG,71 %,bineinteles,desi ai vb atat de mult de kick-eri, nici n-ai observat aceasta statistica:D se mai intampla.ai "noroc" ca nu am stiut ca transmiteti pe COWBOYS si am "prins" transmisiunea doar din min 5 sfertul 2.:D altfel,cine stie ce perle iti mai gaseam:D Bafta in continuare..chiar ai nevoie:)
No hard feelings.eh!?:ok:

ps vezi sa nu devii un ilie dobre:cool:ah,deja esti..tii cu rapid :happy

little_earl
5th December 2006, 12:57
steaua-mania, si eu am convingerea uneori ca stiu mai multe decat comentatorii de fotbal (soccer), si ma dau cu capu de pereti cand aud cum incurca jucatori, dar daca m-as pune in locul lor n-as lega 2 fraze....
la urma urmei titans_rulez comenteaza in premiera si e normal sa i se acorde timp, sper sa intre sport1 in grila RCS cat mai curand sa-l aud si eu ;))

STEAUA-MANIA
5th December 2006, 13:01
little,pai il "critic"in mod constructiv,nu am nimic cu el..insa unele comentarii mi se pare deplasate.:D stii cum se zice "omul invatat din greseli":P

cristane
5th December 2006, 15:30
...vom incepe sa transmitem si live ceea ce cred ca va bucura anumite persoane

:o: :o: /hello /hello /hello /hello



...de altfel pe 31 decembrie vom transmite live pana la ora 23.45.revelionul il fac in redactie la sport 1?mi se alatura cineva?

:headbang: :headbang: :headbang: Cred ca si eu o sa fac Rev-ul acasa uitindu-ma la NFL. Anybody wanna join me? :D

playfair
5th December 2006, 17:15
"in ceea ce priveste argumentatia lui playfair ......."

In primul rind apreciez faptul ca ai raspuns si, mai mult, nu te-ai ofuscat. Sau, in fine, ai facut-o in limite rezonabile :D ! In privinta superdomului imi fac mea culpa (multumiri si lui Codrut). Totusi ai inteles putin gresit ce am vrut sa zic. Nu sint genul "Gica contra" sa circotesc la orice fleac, sint constient ca nu ai comentat toata viata sportul asta si ca orice inceput e dificil. Nu ma deranjeaza ca repeti des chestiile de baza (1st down, pasa incompleta, interferenta etc) astea sint necesare. Si eu si altii care privesc, poate, pt. prima oara invata(m) cu ce se maninca sportu' asta. Dar incearca sa limitezi observatiile cu tenta mondena ca sintem satui de asta(vezi stirile "sportive" la televiziuni romanesti unde sintem asasinati cu nunti, botezuri, divorturi,masini, case, neveste etc). S-a intimplat ca in meciul Giants-Cowboys gigantii sa faca gramezi de greseli..au fost penalizati cu aproape lungimea unui teren :D momente tocmai bune sa ne mai dai ceva detalii tehnice. Asta incerc sa-ti propun, sa profiti mai bine de momentele astea.
"credeti ca intereseaza pe cineva sau pricepe cineva ceva daca eu ma apuc sa explic schemele desenate?" ABSOLUT!!! Asta-i si ideea unui comentariu sportiv :)
In ceea ce priveste comentariul care iti vine odata cu imaginile... n-am stiut ca ai acolo limba maghiara eu am auzit mereu in americaneste
Iar treaba cu quarterbecii...stiu ca e aproape imposibil de tradus dar pe mine ma amuzase cum a sunat :)
La final, daca ai vorbit serios de invitatia de 31 decembrie..vreau si io un bilet!:D Daca ai glumit..te rog, nu te mai juca cu cei slabi cu inima :D
Cum spuneam...succes pe mai departe!:)

playfair
5th December 2006, 17:18
mii de scuze pt. repetitie :)

titans_rulez
5th December 2006, 17:31
nu e nimik se mai intampla cu repetitia...
si pot sa iti spun ca nu m-am ofuscat chiar deloc
repet am plecat de la ideea ca voi gresi si ca nu voi putea sa conving pe toata lumea....
nu e nevoie sa iti ceri scuze ca ai gresit nu stiu ce draq in legatura cu superdomeu'l...de aceea suntem aici, de aceea exista in sfarsit un forum dedicat forumului american....si crede-ma ca ne-am impus tocmai datorita faptului ca ne-am respectat intre noi
repet...(cum o fac si in comentariu..:happy )...am sa te rog frumos sa ma corectezi ori decate ori simti tu ca este nevoie...doar asa vom ajunge sa ne uitam la televizor si sa fie totul ok...
stai linistit, n-am de gand sa transform nfl in stirile protv cu gigi becali, finu' si mimi stoica....
in ceea ce priveste schemele....crede-ma ca am explicat pe cat posibil si nu doar la meciul acesta:cum merge un wide receiver sa blocheze pentru a face loc unui running back etc etc...si am sa incerc sa tin cont de toate
cu respect...
nu vreau sa va asteptati sa descoperiti un mic madden pentru ca din pacate nu sunt....
steaua_mania aici este un forum strict de fotbal american....si daca sunt rapidist nu este problema ta cum nu este nici a mea ca tu simpatizezi cu finu' et comp...

si eu care credeam ca topescu era comentator sportiv pentru ca imi spunea absolut totul despre orasul in care juca romania...da' daca tu zici ca era ghid turistic...(sa nu care cumva sa intelegi ca ma compar cu el acum)
...si din cate stiu eu vorbim acum de fosta doamna armstrong....iar personal consider toate femeile puternice, in definitiv ele au facut harta...chiar si astea "doar" frumusele...

starsteel
5th December 2006, 17:38
Dar ce model ti-ai tras.....Mimi Stoica dixit. Modest extrem de modest modelul dar e din Giulesti deci are o scuza in rest nu stiu despre ce e vorba sport 1 il tin cam ascuns momentan. Pe viitor poate o sa-l trag mai in fata desi recunosc ca am vazut un singur meci din NFL si aproape sigur a fost ultimul.

playfair
5th December 2006, 17:45
Stii, pe vremuri, nea Topica era apreciat pt. comentariile lui pt. ca se deosebea enorm de ceilalti prin faptul ca era teribil de bine documentat si tocmai ca aducea in discutie si alte subiecte decit fotbalul. In ziua de azi ar fi deosebit cineva care nu ar aduce in comentarii tot felul de chestii extrasportive. :D
Bafta si spor in ramura :D
Acu' ma duc sa cumpar berica pt. fotbal. Si ala americanu' si ala de-al nostru.

starsteel
5th December 2006, 17:48
Topescu era foarte bine documentat fara sa dispuna de mijloacele de astazi.....un DOMN adevarat intr-o lume a tovarasilor.

titans_rulez
5th December 2006, 17:51
starsteel...daca vrei sa spun de copos si zotta spun si de ei...stai calm nu a fost nici macar o tentativa de a jena suporterii vreunei echipe ros -albastre sau echipa...
suntem mult prea offtopic si daca sunteti de acrod indraznesc chiar sa sterg mesajele de mimi si alte tampenii
stati calmi ca nu ma laud eu nici cu maftei et comp...
SUNTEM UN TOPIC DEDICAT FOTBALULUI AMERICAN...
SI AI DREPTATE....TOPESCU NU DISPUNEA DE GOOGLE ....spre deosebire noi ceilalti...

STEAUA-MANIA
5th December 2006, 18:02
titan ,sper ca ai bagat la tartacuta din tot ce ti-am zis...:D

titans_rulez
5th December 2006, 18:31
daca tu crezi ca asta cu Rrulez a fost subtila atunci imi rezerv dreptul sa nu iti mai raspund.
este o granita finutza intre misto si nesimtire iar tu tocmai ...hmmm....cum sa spun eu sarit parleazul...
ma atac doar datorita greselilor mele, nicidecum observatiillor.
puteam la fel de bine sa nu va raspund
inca o "greseala" de genul celei cu Rrulez si din punctul meu de vedere este :rosu:
astept argumente din partea tuturor nu mistouri ieftine

cristane
5th December 2006, 18:34
titan Rrullez

Speram ca macar in forumul asta de fotbal american sa nu mai dau de atacuri bazate pe soccerul romanesc. Mai ales rasiste. Apparently I was wrong. Unii nu se pot abtine. Probabil ii admira prea mult la tv pe papagalii din fruntea unui anume club.

Scuze pt offtopic.

Titans, daca invitatia ta pt revelion e pe bune, I think I'm in :D Daca nu, va astept la mine :) (am Sport1 :D)

titans_rulez
5th December 2006, 18:38
imi cer personal mii de scuze fata de oamenii pe care ii obisnuisem cu altceva pe acest forum si garantez ca a fost ultima iesire de acest gen din partea oricarui utilizator.
ii acord prezumtia de nevinovatie lui steaua-mania(desi nu cred ca este necesar) haideti sa revenim la frumusetea fotbalului nostru american.
un comentariu (poate ca sunt subiectiv) foarte bun pana acum la carolina - philadelphia...
eu mor cand stiu scorul...da' nu ma pot abtine sa nu ma uit....
mi-ar placea sa televizam si alte echipe, de fapt mi-ar placea sa le vedem pe toate la treaba...

cristane:din cate stiu eu tu "discutasi" cu omul care trebuie acolo si tocmai pe premisa asta mergeai.stai sa primesc grila exacta si daca intr-adevar avem live-uri te anunt cu cea mai mare placere....
un om care iubeste fotbalul american si care s-a dovedit a fi aproape de fenomen nu are voie sa lipseasca de la asa ceva...personal mi-a parut rau ca nu ai vrut sa incerci si asa insa din cate am inteles programul te incurca...

codrutc
5th December 2006, 19:36
....si poate ca te enrvezi insa iti spun si ce statistica a avut tiky barber in liceu .....

Daca spui asta insemna ca te-ai documentat serios. Alexandru, mi-ar face placere sa te aud. Nu poti posta un clip de 1-2 minute? Cred ca nu ar fi nici o violare de copyright.
Retine ca pe mine nu ma deranjeaza nimic si nici nu am criticat negativ intrucat ca nu am nici o baza, din moment ce nu am vazut si nu am auzit meciuri la canalul TV in discutie. Nici nu trebuie sa fiu in situatia de comentator pentru a-mi da sema ca este destul de greu sa vorbesti in timp ce auzi altceva in casti si iti trebuie o atentie distributiva.



...nu vreau sa supar pe jnimeni insa din fata calculatorului pe forum este usor sa spui ca este jalnic.mai dificil este atunci cand te uiti la o luna si ti se spune ca trebuie sa vorbesti.....

CU RESPECT FATA DE VOI TOTI.NU VREAU SA MA DISCULP PENTRU CA MAI MULT CA SIGUR AM GRESIT.VREAU DOAR SA CONTINUATI SA MA CORECTATI INSA INCERCATI SA INTELEGETI CA TREBUIE SA TINEM CONT SI DE ALTE NORME.



Iti dau si eu un sfat, daca imi permiti. Citeste ce se scrie pe forum pentru feedback dar sa nu crezi ca trebuie sa dai socoteala cuiva de pe aici.




...iar in ceea ce il priveste pe jey feeley...am gasit si siteuri anti.siteuri care ii cereau sa plece din new york.am citit ca nici nu isi parcheaza masina in apropierea casei.si da'...o sa spun ca este hulit....


Spune-le ca lui Kiwanuka i-au furat masina din parcare in New York in timp ce
Giants erau in deplasare la Titans saptamana trecuta :) Pe bune, asa am citit.
Ati auzit ca pe Jef Garcia l-au huiduit fanii care il vroiau pe AJ Feely in Philly ?
Acum nu stiu ce vor mai zice dupa meciul de aseara.




....sau poate ca preferi sa iti spun "cartita" in loc de running back cum se comenta la tevesport?

Ha, ha,ha..:) Asta e de coma, nu stiam

codrutc
5th December 2006, 19:47
Faza tare a fost atunci cand ai dat explicatia de ce joaca romo atat de bine..cica "atunci cand te intorci acasa si o vezi pe jessica simpson"(reproducere aproximativa,dar se intelege conceptul)apoi sa consideri pe jessica simpson o femeie puternica..LOL...e cel mult frumoasa..ca sa fii femeie puternica e cale lunga..sotia lui lance armstrong intra in categoria asta,nu jessica simpson...


Mai baieti, chestia cu Jessica Simpson a fost o gluma in USA care s-a propagat gresit. Romo nu se intalneste cu Simpson, a fost doar o gluma ca sa se arate cat de po****r este.



ps vezi sa nu devii un ilie dobre:cool:ah,deja esti..tii cu rapid :happy
[/QUOTE]

Am si eu o rugaminte, daca se poate sa nu aduceti rivalitatile din soccer pe acest subforum.

playfair
5th December 2006, 19:48
aici avem dezlegare la link-uri?

titans_rulez
5th December 2006, 20:00
pai ma omule...depinde ce vrei sa faci cu linkurile...adik sa nu se supere oamenii astia mai mari pe noi...
da' cred ca da'....baga mare
insa incearca sa ramai la subiect
exista threaduri pentru aproape orice....nu exista baga mare si construieste...
codrut o sa incerc sa vedem cum facem sa auzi...

playfair
5th December 2006, 20:04
am gasit ceva chestii pe youtube. fie ce-o fi..sa nu-mi trimita astia recuperatori ceceni la usa :D
voila de vezi
http://www.youtube.com/watch?v=TQ4j_MBSIvk

titans_rulez
5th December 2006, 20:09
aaaaaaaaaaa....
nu-ti trimite ma nimeni...
fugi ma cu recuperatorii tai ceceni de aici...:happy :happy :happy
eu ma cracanez de ras cand ii vad pe astia ca isi troznesc mascotele...

playfair
5th December 2006, 20:14
fa un cont acolo, baga fotbalu' american la cautare, pune-le in favorite si o sa ai mica ta colectie de savurat.
daca nu ma insel o sa gasesti si un tackle fabulos al favoritilor tai :)
si asta e pt. descretit fruntile
http://www.youtube.com/watch?v=IBkBrpWa224&NR

playfair
5th December 2006, 20:17
asadar vulturii au cistigat...tema de cercetare: a fost sau nu interferenta la ultima pasa a lu' delhomme? :)

Seahawk
6th December 2006, 10:07
Un mic avertisment catre cei care (se stiu cine sunt, nu are rost sa-i mai numesc) incep sa posteze off-topic cu tot felul de comparatii aiurea la adresa comentatorului.

Aici e forum de fotbal american, thread separat pentru a-l lauda sau corecta pe comentator, nicidecum thread de a "Face misto" de el comparandu'l cu ghiduri turistice sau Ilie Dobre.

Prin urmare astept laude si corectari menite pentru a-l ajuta sa se perfectioneze. Orice posturi de "caterinca" vor fi sterse, dupa cum de altfel e si de inteles.


Eu personal n-am avut ocazia sa-l ascult, insa stiu sigur ca voi ajunge pana incep play-off'urile in Romania si sper sa fac un duo cu el :> Asa ca fiti pe faza.

STEAUA-MANIA
7th December 2006, 01:49
Un mic avertisment catre cei care (se stiu cine sunt, nu are rost sa-i mai numesc) incep sa posteze off-topic cu tot felul de comparatii aiurea la adresa comentatorului.

Aici e forum de fotbal american, thread separat pentru a-l lauda sau corecta pe comentator, nicidecum thread de a "Face misto" de el comparandu'l cu ghiduri turistice sau Ilie Dobre.

Prin urmare astept laude si corectari menite pentru a-l ajuta sa se perfectioneze. Orice posturi de "caterinca" vor fi sterse, dupa cum de altfel e si de inteles.


Eu personal n-am avut ocazia sa-l ascult, insa stiu sigur ca voi ajunge pana incep play-off'urile in Romania si sper sa fac un duo cu el :> Asa ca fiti pe faza.

Mesajul tau e unul comunist 100% ..:happy cum adica,auzi la el"astept laude":happy azi a comentat COWBOYS vs giants,din pacate sau din fericire,nu am urmarit,cine stie ce perle mai descopeream:)

playfair
7th December 2006, 07:23
mie mi-a placut. nu ca as fi eu cel care stabileste standarde dar a comentat ce, cind si cit a trebuit.

STEAUA-MANIA
10th December 2006, 00:00
Sport1,v-a transmite Live Suporbowl-ul?Vad ca sunt destui fani american football,ar fi frumos,interesant daca s-ar invita anumit/i user/i sa comenteze meci/uri din nfl,bineinteles din cei care si-au demonstrat cunostintele in ale fotbalului american.

Seahawk
10th December 2006, 11:13
Din cate stiu eu da, o sa fie live superbowl'ul. Si am inteles ca ar fii o varianta in care comentatorul(care este, dupa cum am mai spus-o user aici pe OLS :drak: ) ar putea merge sa comenteze live superbowl'ul.

Sunt doar zvonuri, nimic concret inca.

cristane
10th December 2006, 12:07
Din cate stiu eu da, o sa fie live superbowl'ul. Si am inteles ca ar fii o varianta in care comentatorul(care este, dupa cum am mai spus-o user aici pe OLS :drak: ) ar putea merge sa comenteze live superbowl'ul.

Sunt doar zvonuri, nimic concret inca.

:o: :o: :o: :o: Cit de tare ar fi! Multa bafta titans_rulez, iti tinem pumnii :yeah:

One question: cind va incepe Sport1 transmisiunile live?

Seahawk
11th December 2006, 13:49
Mesajul tau e unul comunist 100% ..:happy cum adica,auzi la el"astept laude":happy azi a comentat COWBOYS vs giants,din pacate sau din fericire,nu am urmarit,cine stie ce perle mai descopeream:)

Nu este comunist 100% mesajul meu Steaua-Mania. Si da astept laude sau corectari menite pentru a-l ajuta sa se perfectioneze. Care parte din propozitia aia nu intelegi? Spune-mi sa te lamuresc...

titans_rulez
11th December 2006, 19:19
daca sunteti haideti sa incercam ceva...comentariu live...
ce parere aveti de aceasta partida pana acum?
va raspund live

cristane
11th December 2006, 19:23
Eu sint, dar nu sint acasa si implicit nu am Sport1. De asta tot intreb de live-uri; inregistrarile de la 18.00 n-am cum sa le prind.

titans_rulez
11th December 2006, 19:29
cristane primul live va fi cu siguranta in noaptea de revelion....imi petrec trecerea dintre ani pe baricade....
din cate am inteles incepe la ora 20.00 si sa speram ca se termina in jur de 23. 45....

momentan asta e tot ceea ce pot sa iti spun
sfertul 3

playfair
11th December 2006, 19:37
sa raspunzi in timp ce comentezi :) frumoasa initiativa :ok:

r0bby
11th December 2006, 20:03
Numai aprecieri si laude Titans_rulez..deabea astept sa transmiteti live!:ok:

titans_rulez
11th December 2006, 20:14
multumesc frumos pentru aprecieri...sa nu uitati astept si critici...
am o veste...
in curand se va face un site al postului iar noi comentatorii de nfl vom anunta in timpul meciurilor un mail la care ne puteti scrie si o sa incercam sa raspundem live la toate intrebarile voastre si nelamuririle...sa speram ca se incumeta si cei care sunt inca noi alaturi de acest fenomen...
revin....sfertul 4

A.k.a
11th December 2006, 20:24
robby in caz ca iti baga astia sport 1 anunta-ma si pe mine sa fac scandal daca nu prind. Scuze de offtopic

r0bby
11th December 2006, 20:34
Acum vad...frumos din partea ta ca raspunzi in timp ce comentezi!:ok:
Succes in continuare!
EDIT:OK o sa te anunt..m-am interesat si au spus ca il vor introduce curand in lista de programe...daca nu ma mut de la ei!:D

titans_rulez
11th December 2006, 20:55
gata...v-am si salutat, sper sa nu fiu dat afara...:)))))))))))))))))00:happy :happy :happy

cu deosebit respect....

r0bby
11th December 2006, 21:00
cum adica ne-ai salutat!!:o:..damn..f*** rcs..i want to see NFL Action!:D

BigEdy
11th December 2006, 23:08
Intai de toate bine v-am gasit!

In al doilea rand vreau sa zic ca pentru unul ca mine care pana cand a aparut Sport 1 a vazut in total 3 meciuri de fotbal american jocul mi se pare un sport care merita urmarit!
Datorita lui titans_rulez am aflat de forum si am intrat sa ma pun la punct cu regulile.
Poate voi care aveti habar de sportul asta comentariul vi se pare anost dar pentru noi care habar nu aveam de reguli e foarte bun!
Am vazut ca cereati sa comenteze scheme de joc dar sincer va spun ca nu cred ca e momentul oportun,deoarece majoritatea celor ce urmaresc(printre care si eu) nici denumirile posturilor sau care e sistemul in care se joaca campionatul nu il stim!
Toata stima pentru Titanes care sta si explica la fiecare meci regulile!
Asta e singurul mod in care se poate atrage audienta caci nu e asa daca nu-i audienta nu o sa mai fie nici meciuri la Sport 1!

Numa' bine!

little_earl
11th December 2006, 23:31
nu sunt eu mare expert in televiziune, dar sunt de parere ca ar fi bine ca timp de 10 minute inainte de inceperea meciului sa se difuzeze o pastila in care sa se explice regulile jocului....asta nu inseamna ca nu mai trebuie oferite lamuriri in timpul meciului, dar cred ca s-ar intelege mai bine regulile

Kainsashiki
11th December 2006, 23:39
Intai de toate bine v-am gasit!

In al doilea rand vreau sa zic ca pentru unul ca mine care pana cand a aparut Sport 1 a vazut in total 3 meciuri de fotbal american jocul mi se pare un sport care merita urmarit!
Datorita lui titans_rulez am aflat de forum si am intrat sa ma pun la punct cu regulile.
Poate voi care aveti habar de sportul asta comentariul vi se pare anost dar pentru noi care habar nu aveam de reguli e foarte bun!
Am vazut ca cereati sa comenteze scheme de joc dar sincer va spun ca nu cred ca e momentul oportun,deoarece majoritatea celor ce urmaresc(printre care si eu) nici denumirile posturilor sau care e sistemul in care se joaca campionatul nu il stim!
Toata stima pentru Titanes care sta si explica la fiecare meci regulile!
Asta e singurul mod in care se poate atrage audienta caci nu e asa daca nu-i audienta nu o sa mai fie nici meciuri la Sport 1!

Numa' bine!

foarte bine ai punctat, si eu sunt de aceeasi parere! :ok:

cristane
11th December 2006, 23:49
Intai de toate bine v-am gasit!

In al doilea rand vreau sa zic ca pentru unul ca mine care pana cand a aparut Sport 1 a vazut in total 3 meciuri de fotbal american jocul mi se pare un sport care merita urmarit!
Datorita lui titans_rulez am aflat de forum si am intrat sa ma pun la punct cu regulile.
Poate voi care aveti habar de sportul asta comentariul vi se pare anost dar pentru noi care habar nu aveam de reguli e foarte bun!
Am vazut ca cereati sa comenteze scheme de joc dar sincer va spun ca nu cred ca e momentul oportun,deoarece majoritatea celor ce urmaresc(printre care si eu) nici denumirile posturilor sau care e sistemul in care se joaca campionatul nu il stim!
Toata stima pentru Titanes care sta si explica la fiecare meci regulile!
Asta e singurul mod in care se poate atrage audienta caci nu e asa daca nu-i audienta nu o sa mai fie nici meciuri la Sport 1!

Numa' bine!

Welcome mate ;) Ai dreptate cu ce spui.

Sinisther
11th December 2006, 23:49
nu stiu cati dintre voi ati urmarit meciurile de acu 3 ani transmise de TV-Sport dar atunci comantariul era groaznic pt ca se incerca din 5 in 5 min sa se explice o regula sau o schema de joc si pierdeai practic faza urmatoare, plus ca transmisiile fiind preluate nu se poate opri meciul si sa se explice exact ce se intampla(adica ceea ce se face in transmisii le din state)

Oricum comentariul mi se pare la un nivel acceptabil....am vazut si ce comntariu fac francezii si nu ii cu nimic mai bun decat ce avem noi si ei au transmisii din nfl de ani buni

daca se vrea...s-ar putea putea lasa comentarul original cand exista un chalange sau o faza cheie pt a auzi decizia arbitrului(oricum majoritatea inteleg engleza)...eventulal o traducere in romana just in case... dar asta e doar o propunere

.... cat despre cele 10min inainte de meci.... nu cred ca e o idee buna.... regulile se invata mult mai bine urmarind meciul ca nu is asa de complicate.... cel putin regulile de baza

ce ar fi si mai frumos...ar fi sa putem vota ce meciuri sa urmarim in fiecare etapa prin vot pe un site al postului(care nu exista din pacate in acest moment din cate stiu eu)

little_earl
12th December 2006, 00:39
.... cat despre cele 10min inainte de meci.... nu cred ca e o idee buna.... regulile se invata mult mai bine urmarind meciul ca nu is asa de complicate.... cel putin regulile de baza
mai asta nu inseamna ca nu explici in timpul meciului, ci reprezinta niste explicatii in plus, practic incepi meciul cu o baza de cunostinte, iar explicatiile comentatorilor de la fiecare faza te va face sa intelegi mult mai bine, parerea mea

Banana
12th December 2006, 12:49
Cum este situatia cu rcs? Vreau sa vad si eu football!

Kainsashiki
12th December 2006, 14:00
nu cred ca Sport 1 va fi inclus prea curand in grila RCS deoarece au bagat saptamana trecuta Sport Klub si au destule canale de sport.

georgebz
14th December 2006, 15:43
Aia de la SportKlub ori nu au minte ori ... nu au minte :) ... transmit din NCAA div II , insa fara nici un comentariu , nici macar cel in limba engleza ...

cristane
14th December 2006, 16:05
NCAA Division II?? Asta e tare :) Nici macar canalele americane nu prea dau meciuri de acolo :P

georgebz
15th December 2006, 23:21
NCAA Division II?? Asta e tare :) Nici macar canalele americane nu prea dau meciuri de acolo :P

Cica e preluare de pe ESPN , au fost semifinalele si va urma finala ... si de aceea cred ca au transmis si cei d la ESPN ... sincer nu am urmarit decat vreo 10 minute , pentru ca fara nici un comentariu mi se pare aiure ... totusi sunt si unele meciuri spectaculoase ( GRAND VALLEY ST 49 - Delta State 30 ) .... oricum tot NFL'u e baza .

titans_rulez
21st December 2006, 13:00
salut sinisther si bine ai venit pe forumul nostru
e adevarat inca nu exista un site al postului de televiziune sport 1 insa din cate am inteles eu in curand acesta va putea fi accesat.se va face si un mail si in acest fel vom putea dialoga live in timpul partidelor de fotbal american.
pentru diablo si banana...din cate stiu eu de la 1 ianuarie sport 1 va putea fi vizionat si pe rcs.ma gandesc la faptul ca telesport va intra in pachetul gratis oferit de astral si astfel poate rcs va prelua sport 1.
o sa ma interesez exact si o sa va spun...

A.k.a
21st December 2006, 14:58
Sper sa intre :)

r0bby
21st December 2006, 19:48
Si eu la fel...sa speram ca va intra in pachetul rcs.

georgebz
21st December 2006, 21:08
mai nu stiu cu televiziunile astea .. eu am UPC Astral si .... am Eurosport , TV Sport , Telesport , Sport 1 si Sport Klub .. si nu platesc decat abonamentu de baza... si la noi in oras (BZ) Telesport a fost gratuit de cand a fost bagat in grila .... cred ca de cand mi-am bagat si netu d la ei am si pachetu Extrabaza moka ( acolo ar intra Sport Klub din programele d sport) ...

georgebz
28th December 2006, 01:39
.... deci pana la urma vor transmite cei d la SPORT 1 live in seara de Revelion ??? ca nu am vazut nici un promo deocamdata ... ????

cristane
28th December 2006, 02:15
Conform Port.ro, se pare ca da.

http://www.port.ro/pls/w/tv.channel?i_ch=77&i_days=1&i_xday=12&i_where=1

E trecut in program un meci live, de la 20.00, ca si de asemenea un meci live din primul tur al playoff-ului, duminica viitoare, tot la 20.00. E perfect ca se trasmite la orele astea in direct, si nu meciurile din miez de noapte. Nu visam acu ceva vreme ca vom avea NFL Live in prime-time in Romania :D

georgebz
31st December 2006, 20:31
da intr-aderva s-a realizat o mare premiera ... cine se gandea la asta in urma cu ceva vreme .. NFL live in Romania .... felicitari SPORT 1 !!! ... felicitari titan pt comentariu ...

PS : unde sunt liniile imaginare ? :D ca e cam greu sa te orientezi fara ele la Down-uri ..

Sinisther
31st December 2006, 23:00
PS : unde sunt liniile imaginare ? ca e cam greu sa te orientezi fara ele la Down-uri

CBS nu foloseste grafica cu linia de 1st down si line of scrimage

georgebz
1st January 2007, 02:26
CBS nu foloseste grafica cu linia de 1st down si line of scrimage

pai in acelasi timp pe CBS'ul de pe TVUPlayer transmiteau alt meci ... si acolo erau prezente liniile

cristane
1st January 2007, 07:30
Cum sa nu le foloseasca... normal ca le foloseste. Am vazut o gramada de meciuri pe CBS si n-au lipsit niciodata.

A.k.a
1st January 2007, 10:14
Ii 1 prindeti careva pe RCS Sport 1? :D

r0bby
1st January 2007, 19:27
Am fost la un prieten ce era la RCS si avea Sport 1...sper ca in cateva zile sa merg si sa vorbesc,deoarece doresc acest program...pana atunci raman la TVU.

Sinisther
2nd January 2007, 00:21
Cum sa nu le foloseasca... normal ca le foloseste. Am vazut o gramada de meciuri pe CBS si n-au lipsit niciodata.
Reply With Quote

my bad...intradevar si CBS le foloseste.... insa tin minte cu siguranta ca pe shortcuts-urile DirectTV care erau anul trecut CBS nu avea pt ca ma deranja si pe mine uneori

s-ar putea sa fie ceva adaugat in post productie

codrutc
2nd January 2007, 01:19
Hei, tocmai am vazut ultimul jurnalul TVR pe Internet si am ramas masca sa vad ca au vorbit de meciul Jets- Raiders din care au dat si secvente. Au zis si ceva de Eric Mangini ca a fost revelatia anului ca antrenor debutant.

Cam ciudata selectia de meciuri din USA (meciul Rockets - Grizzlies din NBA si Blue Jackets cu nu stiu mai cine din NHL) dar oricum, interesant.

r0bby
2nd January 2007, 14:14
Da..stiu..pe TVR1 mai dau stiri din NBA,NHL si NFL..eu sper sa continue,este o initiativa buna.

spiritt23
2nd January 2007, 14:25
Selectia meciurilor se face de catre SNTV, agentia de stiri la care si TVR e abonat. Ce vine, aia se da! Citeodata e loc si de sporturi americane si-atunci apar la stiri. Chiar daca nu reprezinta nimic in preferintele poporului iubitor de Guta, La bloc si Dan Negru!

r0bby
2nd January 2007, 14:46
Nu pot sa te contrazic:)

Zabriskie
2nd January 2007, 15:15
Respect Spiritt23 si TVR pt cele mai serioase stiri din sport din RO. :ok:

Titane ce se mai aude cu Sport 1 pe Rcs ? :)

A.k.a
2nd January 2007, 18:09
Si la N24 am mai vazut stiri din fotbal american. Ceva meci de-a lui Broncos au aratat can au jucat intr-o luni.

Mario Di Lazi
2nd January 2007, 18:21
imi pare rau....insa nu am fost selectionat.....
am primit un :rosu: :rosu:
:headbang:
dezamagirea e mult prea mare ca sa mai pot spune ceva...

Imi pare rau ca nu ai reusit ... :(

r0bby
2nd January 2007, 18:30
@Mario Di Lazi
Titans_rulez a fost selectionat si comenteaza meciuri din NFL pe Canalul Sport 1 :)

A.k.a
2nd January 2007, 18:53
hehe

Mario Di Lazi
2nd January 2007, 19:53
Aha ... nu am avut rabdare sa citesc toate cele 8 pagini ... :D
Dar unde se difuzeaza Sport 1 ? Ca la mine la Valcea nu e ...

r0bby
3rd January 2007, 12:30
Pe Astral si UPC parca......urmeaza sa intre si in pachetul de baza RCS..

titans_rulez
3rd January 2007, 19:09
va multumesc frumos pentr aprecieri si pentru critici si sper sa nu va dezamagesc
tin sa multumesc si lui spiritt23 pentru prezenta pe acest forum ceea ce inseamna ca ne dezvoltam.din pacate insa a explicat adevarul in ceea ce priveste sntv-ul.nu cred ca e cazul sa ne facem iluzii prea mari.au dat nfl acum la final de an mai mult pentru a umple grila.sper insa ca acum incet dar sigur sporturile americane sa inceapa sa castige spatiul meritat.
maine am sa ma informez si o sa va comunic exact situatia postului sport 1 pe rds si cand va apare site-ul.
duminica avem live de la ora 12 si ceva noaptea....inca nu stiu despre ce meci este vorba insa cu siguranta se va alege dintre jets vs patriots si giants vs eagles datorita faptului ca aceste doua meciuri se joaca in ultima zi a saptamanii.de fapt daca ma uit peste ore si fac un calcul scurt...partida transmisa de sport 1 va fi giants-eagles.
cei care prindeti sport 1...ce ziceti...facem comentariu live cu intrebarile si sfaturile voastre?

cristane
3rd January 2007, 20:20
Giants-Eagles! Ce tare! Chiar ma gindeam ce misto ar fi sa vad meciul asta la calitate maxima, nu la un stream de 300 kbps.
Normal, putem face comentariu live, eu o sa fiu si in fata tv-ului si pe net.

Sinisther
3rd January 2007, 20:45
facem comentariu live cu intrebarile si sfaturile voastre?

buna idee...dar cred ca cel mai bine ar fi sa raspunzi la intrebari/sugestii in pauze ca sa nu afecteze comntariul

eventual facem un conference pe mess :D

A.k.a
3rd January 2007, 21:12
Numa sper sa il bage si pe RDS , ca la site Sportklub ii descris ca se canal test. Desi si Telesport doar acuma de vreo 2-3 luni e transmis aici.

georgebz
4th January 2007, 00:59
v
cei care prindeti sport 1...ce ziceti...facem comentariu live cu intrebarile si sfaturile voastre?

de ce nu ?

nu inteleg totusi de ce Sport1 nu difuzeaza nici un promo in legatura cu transmisiile Live ( eu unul nu am vazut nici la KC-JAC si nici pt Play-off acum ) ..

si sper ca grafica cu liniile imaginare sa fie prezenta ..:D

mtfk
5th January 2007, 09:05
titan am si eu o rugaminte la tn..ne faci si noua reclama la urmatoarele comentarii dp sport 1? ca vrem sa ne facem echipa si poate asa aia care se uita se vor gandi si vor zice..hmm c ar fi sa joc si eu..asa p net..fiecare se gandeste pare amuzant cum se arunca aia hai ca ma bag si eu si sa zicem joaca un meci si pleaca..

ElectroShock
5th January 2007, 20:42
stiu ca este cam tarziu dar nu mai e nevoie de un comentator in plus la sport 1 sau la sport klub?:D ...................am comentat o data la tv sport un meci din nfl...

georgebz
5th January 2007, 20:47
stiu ca este cam tarziu dar nu mai e nevoie de un comentator in plus la sport 1 sau la sport klub?:D ...................am comentat o data la tv sport un meci din nfl...


pai cei d p Sport Klub transmit meciurile fara comentarii :D deci ai fi de mare ajutor ;)

ElectroShock
5th January 2007, 21:14
am vazut ca transmit meciuri din college ...dar nam obs ca nau comentariu...ar fi un inceput bun pt mine zic eu..desi este cam dificil ( la nfl cunosc jucatorii , echipe )

mtfk
6th January 2007, 00:18
iti faci si u temele d aks..u know google will help u:P
daca reusesti esti mare..bafta

ElectroShock
6th January 2007, 00:59
mda ......e bine ca makar e cineva care transmite din nou in romania...oricum de baza e netu pt meciuri!

Sinisther
7th January 2007, 16:42
titans_rulez....mai ramane valabila faza cu comentariul ca sa stiu daca ma uit la meci acasa sau la o beruta :D

georgebz
7th January 2007, 20:07
un pas inainte facut de cei de la Sport Klub ( dau comentariul meciului in engleza ) :D

Cei de la Sport 1 ma dezamagesc deoarece nu dau promo-uri pentru a anunta meciurile ce le transmit ... adica eu fiind un simplu telespecator al postului , care nu stiu despre meci de pe forum ... ... de unde as sti eu ca ei transit LIVE ? ... banuiesc ca dar o gramada de $ pentru drepturi de televizare .... dar nu sunt in stare sa le promoveze ... asta nu inteleg

spiritt23
10th January 2007, 15:58
Georgebz, transmisia Sport 1 se face din Ungaria, de la Budapesta. Studioul romanesc da numai comentatorii, iar toate aspectele legate de promo-uri tin de ei. In fiecare zi, in ziarele de sport e programul Sport 1, daca te ajuta.

georgebz
10th January 2007, 16:27
Georgebz, transmisia Sport 1 se face din Ungaria, de la Budapesta. Studioul romanesc da numai comentatorii, iar toate aspectele legate de promo-uri tin de ei. In fiecare zi, in ziarele de sport e programul Sport 1, daca te ajuta.

multumesc de informatii ... nu despre mine e vorba , este vorba de cei ce urmaresc alte sporturi pe SPORT 1 si poate ar fi interesati sa urmareasca si Fotbalul American mai ales daca ar vedea ca sunt transmisii in direct ....

mtfk
19th January 2007, 00:58
..titan am o rugaminte MAAARE la tn. la urm meciuri p care le vei comenta sa le aduci aminte telespectatorilor de planul meu de a face echipa si sa bage un ochi p site si p forum..dupa sesiuni vom organiza primu meci d amatori..(vezi http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=75815)

georgebz
19th January 2007, 01:17
..titan am o rugaminte MAAARE la tn. la urm meciuri p care le vei comenta sa le aduci aminte telespectatorilor de planul meu de a face echipa si sa bage un ochi p site si p forum..dupa sesiuni vom organiza primu meci d amatori..(vezi http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=75815)


nu cred ca politica postuli de televiziune ii va permite asa ceva :(

mtfk
19th January 2007, 01:33
...nu cred ca e reclama la vreun produs. din cate stiu eu sunt interzise reclamele la produse si servicii...dar poate pt o cauza nobila se va face reclama:D

cristane
19th January 2007, 10:46
Se televizeaza ceva duminica??

r0bby
19th January 2007, 11:37
mtfk..din pacate nu au voie sa faca asta...sunt sigur.

georgebz
19th January 2007, 11:53
ceea ce ar fi posibil sa faca este cred sa dea o adresa de e-mail unde sa i se poate scrie

titans_rulez
19th January 2007, 15:28
dupa indelungi discutii s-a decis ca duminica sa se transmita live meciul colts-patriots, apoi luni inregistrat bears-saints
in urma cu doar cateva ore am aflat si eu aceasta decizie pentru ca finalele AFC si NFC in mod normal erau transmise doar inregistrare.
pana la urma a existat o solutie insa cu comentariul in engleza insa s-a convenit sa mergem pe linia cu comentariul in romana si ca duminica sa se transmita colts-patriots de la ora 1 noaptea daca nu ma insel.
o sa discut si despre acea promovare a siteului cat si despre intrarea sport 1 pe rcs pentru ca am ramas dator cu acest raspuns forumistilor
sper sa ne auzim cu bine
go titans...:D

georgebz
19th January 2007, 16:05
cea mai buna veste pe care am primit-o azi :d

cristane
19th January 2007, 16:39
Titans, am uitat sa zic: mi-a placut mult comentariul vostru la ultimele doua meciuri live. Atit cit am vazut din ele, a fost excelent. Ati inceput sa va apropiati de stilul americanilor: energic, plin de viata, tot timpul pe faza, si cu multe amanunte interesante. Bravo, keep up the good work ;)

Si vin si cu trei intrebari:
1 - ai idee cum merg transmisiunile NFL? Se uita lumea la ele? Stiu ca e aiurea sa vorbim de audiente, atita timp cit Sport1 nu se prinde decit la UPC, dar macar comparativ cu alte emisiuni ale postului, rugby-ul de exemplu, cum sta treaba?
2 - Veti transmite ceva in intersezon? NFL Europe? Poate AFL? Ambele se disputa in primavara.
3 - (asta e prematura, dar totusi) Vom avea si la anul NFL?

Thx ;)

neodude
19th January 2007, 18:13
Totul este super, prind si eu Sport1 si apropo, se prinde si pe CVR, nu numai pe Astral UPC.
o nelamurire am...duminica la ora 1 inseamna sambata spre duminica sau in noaptea de duminica spre luni :P...exista vreun site cu program care sa includa aceste noi hotarari de altfel super bune !
Mersi !
Si daca stie cineva sa imi spuna si mie orele GMT +2 (adik de la noi) la care se difuzeaza meciurile pls....
GO SAINTS :P

A.k.a
19th January 2007, 18:27
pai ora 13:00 la ei ii ora 20 la noi, ora 16:00 ii 23:00

georgebz
19th January 2007, 18:45
am facut o mica modifiacare pe prima pagina ,eliminand pentru moment referirea la sport Klub si incluzand si un Banner cu Sport1 , asta in cazul in care le arati site-ul ;)

codrutc
19th January 2007, 19:02
Chiar asa, va puteti promova reciproc, adica Sport1 si pagina de web .

Daca insa Sport1 promoveaza site-ul Onlinesport, probabil ca si Onlinesport
va trebui sa puna un banner undeva pe langa pagina de fotbal american cu Sport1, corect ?

georgebz
20th January 2007, 01:28
O bila alba pentru cei de la ProSport :

"Sport 1 va transmite in direct, de la ora 1:15, finala Conferintei AFC, dintre Indianapolis Colts si New England Patriots.
Castigatoarea se va califica in Super Bowl (transmis in direct pe Sport 1, pe 4 februarie), urmand sa intalneasca invingatoarea din finala Conferintei NFC, Chicago Bears - New Orleans Saints (pe Sport 1, luni, 22 ianuarie, de la ora 16:45)"

titans_rulez
20th January 2007, 09:07
va multumim din suflet pentru aprecieri....sincer conteaza enorm
cristane din cate stiu eu (datorita feed-back-ului) primim destule e-mailuri care confirma faptul ca lumea se uita la nfl si le primim de prin toata tara ceea ce sper eu ca este bine.indraznesc sa spun ca nfl si-a format un public clar in care forumistii onlinesport sunt parte imensa integranta si mai indraznesc sa spun ca am reusit sa atragem alti oameni care parerea mea ca de abia asteptau acest impuls
neodude...(bine ai aparaut printre noi, speram sa ramai cat mai mult).meciul live transmis de sport 1 va avea loc in noaptea de duminica spre luni la ora 1.15.din pacate pentru romanica....la americani atunci e inca zi si mai ales e inca duminica.
felicitari pro sport
despre super bowl din cate am vorbit cu tipul din ungaria...se pregateste un super show din partea sport 1 insemnand ca vom intra in direct mai devreme cu o jumatate de ora, vom avea si acele pauze lungi specifice....totul, absolut totul pe sufletul celor care iubesc acest sport...
ah'....si sa nu uitati.pregatiti-va la anul o sa il vedeti pe vince young in sb
off topic: titans_rulez daca mai vorbesti mult off topic te sanctionez...

r0bby
20th January 2007, 10:40
titans_rulez..nu am avut posibilitatea de a urmari Sport 1 deoarece sunt pe RCS.
As avea o intrebare.Tu esti singurul comentator sau mai comentezi impreuna cu cineva?

Sinisther
22nd January 2007, 01:59
ca tot se vb de feedback... uite unul cald... de cand au jucat Giants-Colts primul Superbowl???

A.k.a
22nd January 2007, 02:22
Poate e vorba de the greates game ever played cand au castigat colts in OT, primul din istorie. :)

titans_rulez
22nd January 2007, 03:28
sorry
a fost o greseala de exprimare
mai tare a fost cea cu marshal faulk ....:headbang:

georgebz
22nd January 2007, 03:29
:D las ca se mai intampla .. nu e problema

titans_rulez
22nd January 2007, 03:30
am dat-o fara sa-mi dau seama...

Sinisther
22nd January 2007, 04:03
las ca aia cu Defensive Tight ii mai tare :P

titans_rulez
22nd January 2007, 13:06
e clar ca am mai gresit si am mai scapat fiecare cate o balba.
eu l-am confundat pe kevin faulk cu marshaul faulk pret de vreo 2 actiuni, cosmin la numit defensive tight in loc de defensive tackle pe un jucator si tot asa...
va multumim ca ne criticati si va rugam sa o faceti in continuare pentru ca doar asa vom reusi sa "crestem" impreuna.
marea noastra speranta este faptul ca la anul, mai exact sezonul urmator, fanii acestui sport sa se poata uita la NFL in direct la SPORT 1 beneficiind de un comentariu frumos.
momentan avem marea placere de a fi gazdele voastre si incercam pe cat posibil sa atragem langa acest minunat fenomen si alti oameni.
cred ca este clar ca lumina zilei ca greselile pe care noi le facem....sunt mai mult din "graba" de a spune cat mai multe, din dorinta de a arata si celor neinitiati ce sport frumos este acest fotbal american.
transmisia super bowl incepe de la ora 00.45 si cuprinde tot show-ul din jurul partidei.
va multumim ca sunteti alaturi de noi si promitem sa ne concentram si mai mult si mai ales sa tinem cont de dorintele voastre

Sinisther
22nd January 2007, 13:55
stiu ca nu voi faceti grila de program....dar ce sanse ar fi ca in extra sezon sa avem ceva meciuri din NFL Europe sau sa transmiteti Superbowl-uri din anii trecuti

A.k.a
22nd January 2007, 14:24
Nu uita sa intrebi de RCS te rog :)

cristane
22nd January 2007, 16:16
Da, NFL Europe ar fi grozav! :)

georgebz
22nd January 2007, 16:57
Nu uita sa intrebi de RCS te rog :)

am inteles ca pana la 1 iunie(sau Iulie) UPC Astral are exclusivitate pentru Sport 1

A.k.a
22nd January 2007, 18:37
Ce tare :(

mtfk
22nd January 2007, 19:08
deci cand e sb? dum spre luni?

A.k.a
22nd January 2007, 19:42
da, la ora 1

r0bby
22nd January 2007, 20:48
e clar ca am mai gresit si am mai scapat fiecare cate o balba.
eu l-am confundat pe kevin faulk cu marshaul faulk pret de vreo 2 actiuni, cosmin la numit defensive tight in loc de defensive tackle pe un jucator si tot asa...
va multumim ca ne criticati si va rugam sa o faceti in continuare pentru ca doar asa vom reusi sa "crestem" impreuna.
marea noastra speranta este faptul ca la anul, mai exact sezonul urmator, fanii acestui sport sa se poata uita la NFL in direct la SPORT 1 beneficiind de un comentariu frumos.
momentan avem marea placere de a fi gazdele voastre si incercam pe cat posibil sa atragem langa acest minunat fenomen si alti oameni.
cred ca este clar ca lumina zilei ca greselile pe care noi le facem....sunt mai mult din "graba" de a spune cat mai multe, din dorinta de a arata si celor neinitiati ce sport frumos este acest fotbal american.
transmisia super bowl incepe de la ora 00.45 si cuprinde tot show-ul din jurul partidei.
va multumim ca sunteti alaturi de noi si promitem sa ne concentram si mai mult si mai ales sa tinem cont de dorintele voastre

Celalalt comentator(Cosmin) este membru onlinesport?..:)

Q.
22nd January 2007, 21:50
SuperBowl-ul va fi transmis in direct in Romania? Doar pe sport 1?

Si daca e asa...pt cei care nu sunt pe Astral dar au totusi cablu ce post strain care il transmite recomandati?

France 2 din cate stiu a fost anul trecut o solutie...dar anul asta?

GO COLTS! :ok:

r0bby
22nd January 2007, 22:03
Sport 1 va transmite in direct superbowl-ul iar in privinta posturilor straine cauta pe net..trebuie sa gasesti.:)

codrutc
22nd January 2007, 22:41
Ma bucur ca toata lumea este intelegatoare cu Alexandru.
Apropo, sper sa postez inregistrarea de la radio cu Bob Lamey (comentatorul meciurilor Colts). La faza cu fumble-ul lui Dominique Rhodes, recuperat de Center-ul Jeff Saturday pentru TD, acesta a zis ceva de genul:

THE BALL AT THE 2 AND A HALF!
PEYTON IN THE SHOTGUN!
HAND OFF TO DOMINIC UP THE MIDDLE!
IS HE IN?!?!?!

he fumbled the football
he fumbled the fricking football

OH NO THEY SAY THEY GOT IT!!!!!!!!!
TOUCHDOWN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A trecut de la dezamagire la extaz cand a observat ca Saturday s-a asezat pe minge.
Tipul este un fel de Sebastian Domozina (comentatorul Universitatii Craiova din anii 80 si 90), se vede de la o posta daca Colts conduc sau sunt condusi intr-un meci meci, numai dupa vocea lui.

Sinisther
23rd January 2007, 14:52
SuperBowl-ul va fi transmis in direct in Romania? Doar pe sport 1?

Si daca e asa...pt cei care nu sunt pe Astral dar au totusi cablu ce post strain care il transmite recomandati?

France 2 din cate stiu a fost anul trecut o solutie...dar anul asta?

se poate urmari pe net ca si celelalte meciuri cu TVU sau SopCast pe CBS daca nu ma insel

georgebz
23rd January 2007, 19:10
azi ( marti 23.01.2007 ) pe Sport 1 la ora 21.00 este in reluare Colts - Patriots pentru ce ce vor sa il revada la o calitate foarte buna

georgebz
23rd January 2007, 23:11
funny : au dat aproape tot sfertul 2 , de doua ori ( eu asteptam sa inceapa repr 2 , scoru era 21-3 si peste cateva minute vad 7-3 ) :D

codrutc
23rd January 2007, 23:21
Nu m-am prins, ce ai vrut sa spui?

georgebz
23rd January 2007, 23:55
Nu m-am prins, ce ai vrut sa spui?

pe Sport 1 urmaream meciul in reluare ... mai erau cam 4 min din sfertul 2 , scorul 21-3 .... m-am dus sa mananc si cand m-am intors era scorul 7-3 si vreo 12 min ramase din sfertul 2 :D sper ca am fost mai explicit acum ;)

urlacher9
25th January 2007, 15:33
da, a fost o mare greseala

urlacher9
25th January 2007, 15:38
Sinisther
junior Join Date: Dec 2006
Location: Cluj-Napoca
Echipa favorita: Packers
Posts: 83


las ca aia cu Defensive Tight ii mai tare
__________________
"That will stop um, the Ol' 4-4-4." - John Madden


sunt de acord, am dat-o grav atunci. Stiu k era vorba de un defensive tackle, dar acesta fiind folosit la faza raspectiva pe postul de tight end s-a produs o vrie in capul meu si a iesit "defensive tight". Scuze pentru perla, sper sa nu se mai repete.

Zabriskie
25th January 2007, 19:51
inteleg ca si tu esti unul dintre comentatori. mult succes in continuare!
din cate am inteles eu sport 1 intra in grila la RCS din data de 1 iunie. stiti ceva (titans si urlacher9 in special) in legatura cu asta?

Sinisther
25th January 2007, 21:51
cea mai tare chestie la faza respectiva e ... sa zicem... ironia situatiei... Dan Klecko a jucat pt NE pana sezonul trecut... si nimeni din def celor de la pats nu si-au dat seama ca la el o sa mearga pasa desi daca te uiti la faza ii asa de evident(cel putin de la inaltimea camerelor)

urlacher9
25th January 2007, 23:02
sinisther, am si spus faptul ca Dan Klecko a jucat si pt NE imediat dupa TD si iti dau dreptate, a fost o decizie foarte inspirata a lui Tony Dungy.
zabriskie nu stiu nimic in legatura cu introducerea in grila rcs, si eu imi doresc ca sport 1 sa ajunga in grilele tuturor furnizorilor de cablu din roamania. Si inca ceva, legat de poza ta de la avatar, tare Ben Wallace, multumim pentru el ( by the way sunt fan Chicago Bulls )

Sinisther
25th January 2007, 23:24
am o intrebare care nu ii chiar legata de NFL cat de Sport1... tocmai schimbam canalele si am vazut ca e transmis Milan-Roma(Live)... faceti stream cu VLC de pe Rai1???... ca va e data peste cap paleta de culori(switch intre Rosu si Albastru) :P

georgebz
25th January 2007, 23:58
la mine se vede bine

urlacher9
26th January 2007, 00:03
eu nu pot sa-ti raspund acestor intrebari... nu comentez fotbalul si nu tine de mine transmisia... sorry

cutuma
13th February 2007, 18:38
Un mic comentariu de la un telespectator nu tocmai fidel si un pic strain de fotbalul american. Imi place stilul celor doi comentatori si vreau sa-i felicit pentru treaba buna pe care o fac. I-as sfatui totusi sa gaseasca un sistem sa nu se mai intrerupa reciproc, in rest, all okey.

cristane
13th February 2007, 22:12
Si de la mine felicitari pt amindoi ;)

Si o intrebare: dati ceva football primavara asta? NFL Europe? AFL?

georgebz
13th February 2007, 22:13
doar finala NFL Europe o vor transmite

r0bby
14th February 2007, 18:52
Dupa cate am inteles Sport 1 va intra in grila RCS deabea pe 1 iunie.:(

cris21
15th February 2007, 08:10
Pai din cauza ca are astral exclusivitate.

GreenBayPacker
18th February 2007, 15:49
Din cate am inteles, pe 14 aprilie o sa fie transmisa finala NFL Europe. Pana una alta astept draftul. Packers have the 16th pick, hope they do well si apuca si ei play-offul sezonul urmator dupa 3 ani de seceta

georgebz
18th February 2007, 15:53
Da va fi transmisa finala ... bine ai venit pe forum ;)

GreenBayPacker
18th February 2007, 15:58
Thank you, thank you:) Ma bucur ca prezenta mea n-a trecut neobservata, I hope we can make beautiful music together:yeah: :cool:

r0bby
18th February 2007, 16:00
Bine ai venit GreenBayPacker!:ok:

GreenBayPacker
18th February 2007, 16:13
Acum chiar ca am emotii, nu sunt obisnuit sa fiu under the spotlight. Da' las' ca va obisnuiti voi cu mine and I'll annoy you very soon:)

Sinisther
18th February 2007, 19:00
Packers have the 16th pick, hope they do well si apuca si ei play-offul sezonul urmator dupa 3 ani de seceta
Reply With Quote

2 ani..... in 2004 am castigat divizia... WTF.... dar ne-am luat-o de la Vikings in Wilcard Weekend pe care i-am batut in ambele meciuri din sezonul regulat.... insa cu tot respectul Daunte Culpepper a facut un meci excelent

RedStar
19th February 2007, 09:58
Din cate am inteles, pe 14 aprilie o sa fie transmisa finala NFL Europe. Pana una alta astept draftul. Packers have the 16th pick, hope they do well si apuca si ei play-offul sezonul urmator dupa 3 ani de seceta

In jurul lui 14 Aprilie se va disputa Week 5 din Europa. Nu stiu de unde ai aflat ca va fi finala.

A.k.a
19th February 2007, 11:17
In iunie stiu eu ca ii

georgebz
19th February 2007, 14:36
Finala NFL Europe ( World Bowl ) se desfasoara la date de 23 Iulie 2007 in Frankfurt .

cristane
19th February 2007, 18:39
Finala NFL Europe ( World Bowl ) se desfasoara la date de 23 Iulie 2007 in Frankfurt .

Vrei sa spui iunie. Avem si topic, aici (http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=81145).

GreenBayPacker
20th February 2007, 18:51
My mistake la faza cu "3 ani de seceta", Sinisther, am dat timpu inapoi cam mult
Iar faza cu 14 aprilie am auzit-o parca la unul din comentatori in timpul ProBowl-ului...Anyway, se poate sa fi fost doar autosugestie, ca era vreo 3 dimineata... Sorry

Seahawk
22nd February 2007, 02:53
Welcome to tha' family Packer :drak: You've just been "made" :D

GreenBayPacker
24th February 2007, 02:05
Thank you ever so much:) De altfel, am amintiri placute cu Seahawks de-acum 3 ani, cand Hasselback (care a fost rezerva lui Favre o vreme) a dat interceptia aia geniala in overtime care ne-a dat dreptul sa fim batuti de McNabb si Eagles-ii lui in Divisional play-off:headbang: Ce vremuri, cand McNabb era bine -mersi...

Seahawk
28th February 2007, 01:19
De altfel ala a fost sezonul cand m-am indragostit de Seahawks... pe atunci aveam totusi o echipa modesta... nu se compara cu ce avem acum