PDA

View Full Version : Etapa 12: FC Timisoara - Universitatea Cluj 2-2



Cristina
18th October 2010, 11:07
vineri,22 octombrie 2010
ora:18.30,DigiSport
discutii inainte si dupa meci

Tim
18th October 2010, 14:56
Meci greu cu o echipa asezata .Sper sa continuam seria lui Guritza.:)
Razvane cloojene,ne vedem la o bere?

Elphax
18th October 2010, 15:04
in mod normal castigam ...

Leo
18th October 2010, 15:17
Merge si un egal. :D :evil:

boshcUtza
18th October 2010, 15:28
meci foarte greu cu timisoara
totusi se poate scoate un egal

Tim
18th October 2010, 15:33
Numai sa nu ne dati gol....ca atunci ati pus-o!:drak:

Grinco
18th October 2010, 16:21
Lasa-i, ma, sa deschida scorul:D

delaoltenia
18th October 2010, 16:40
1 solist

cip
18th October 2010, 16:51
ar fi pacat sa nu bifeze Gurita a 6-a victorie...
cred ca batem,poate-si da si Goga drumul la joc impotriva fostilor coechipieri...

Black_Mamba
18th October 2010, 16:54
Ti-mi-soa-ra ! Ti-mi-soa-ra !
...de la palmele alea mi se trage, cred.

http://www.tempo-poli.ro/com/forum/images/smilies/poli/fulartimisoara.gif

cip
18th October 2010, 18:57
Ti-mi-so-ra ! Ti-mi-so-ra !
...de la palmele alea mi se trage, cred.
am uitat sa precizez,sa fie usurele,my mistake...:shocked:
data viitoare o sa-ti zic sa te tragi usor de urechi...:happy

Razvan T.
18th October 2010, 19:02
Daca nici pe astia nu`i batem. :D


Meci greu cu o echipa asezata .Sper sa continuam seria lui Guritza.:)
Razvane cloojene,ne vedem la o bere?

Daca nu era vineri existau sanse mari, mai ales ca vroiam sa-l vad pe chinez cum sparge pahare. :D

six
18th October 2010, 19:50
2 pauza :) 1 final ;) primu' loc :yes:

iulian_1976
18th October 2010, 21:35
...si Zicu ...gol desigur

stiintacv
19th October 2010, 11:09
1 solist.

BBB
19th October 2010, 11:20
Suntem intr-o evidenta scadere de forma. Plus, Niculescu e suspendat, Ungurusan si Cvirik la fel. Macar vom vedea un atac format din Pit - Lemnaru, Machado. Ultimul va inscrie cu siguranta un gol, insa in conditiile in care luam 3 nu prea conteaza

cip
19th October 2010, 14:22
Suntem intr-o evidenta scadere de forma. Plus, Niculescu e suspendat, Ungurusan si Cvirik la fel. Macar vom vedea un atac format din Pit - Lemnaru, Machado. Ultimul va inscrie cu siguranta un gol, insa in conditiile in care luam 3 nu prea conteaza

uite un kloojan cu capul pe umeri...:)

Elphax
19th October 2010, 14:30
f. bine fara Niculescu :D

cosmincosmin
19th October 2010, 14:37
1 solist

six
19th October 2010, 19:25
Warning:avelo grija :D cate goluri vreti sa dati deoarece noi la unul dam trei :great:

svu
20th October 2010, 00:11
mi-e cam greu sa cred ca vom scoate un rezultat bun, dar vorba aia..."speranta e cea mai mare cur*a; toti traim cu ea...":))

Denis
20th October 2010, 08:15
x2

cip
20th October 2010, 10:17
x2
incearca pe thread-ul cu vise si dorinte :D

cimitiru' ghencea
20th October 2010, 10:36
victorie lejera.pentru U.

cip
20th October 2010, 11:01
victorie lejera.pentru U.
frumos din partea voastra ar fi sa veniti si voi sa sustineti fratii...cu dubele blindate desigur,sa stim sa va deosebim :D

Uncle Ben
20th October 2010, 11:08
frumos din partea voastra ar fi sa veniti si voi sa sustineti fratii...cu dubele blindate desigur,sa stim sa va deosebim :D
Nici n-am sti pe cine sa sustinem de cand la Timisoara in echipa sunt mai multi ex-dinamovisti decat la "U"! :D

torinezu
20th October 2010, 11:09
daca niculescu e suspendat meciul devine simplu...

cip
20th October 2010, 11:25
Nici n-am sti pe cine sa sustinem de cand la Timisoara in echipa sunt mai multi ex-dinamovisti decat la "U"! :D
multam inca o data,cu ei luam campionatul :ok:
i-a dat Iancu lu' Porcica de l-a julit! :lol:

Razvan T.
20th October 2010, 11:49
daca niculescu e suspendat meciul devine simplu...

Ai dreptate :D, Machado si Lemnaru is mult mai rapizi :D

corello
20th October 2010, 12:46
Daca U joaca ca in ultimele etape...nici o sansa. Parca vad ca ne incalta Goga cu cateva boabe

Denis
20th October 2010, 13:17
Goga cred ca sta pe tusa. E mai bun Axente in ultima perioada. Iar lipsa lui Niculescu nu cred ca se va simti prea tare caci aveti destui inlocuitori. Ideea e cine prinde o zi mai buna.


Cip tm, esti prea sigur pe tine.

Razvan T.
20th October 2010, 13:19
Sper sa fie seara lui Machado :D

BBB
20th October 2010, 14:07
Sper sa fie seara lui Machado :D

Samba do Banat :D

Razvan T.
20th October 2010, 15:23
http://www.banatsport.ro/stiri/poli-u-cluj-primul-duel-studen%C5%A3esc-de-dup%C4%83-r%C4%83zboi

samar
20th October 2010, 15:32
x cu tenta de 2 :D

MMihnea
20th October 2010, 17:26
Ambele echipe bune... sper sa castige u clujul
Nu ca sa intre timisoara in normalitate , ca pentru u cluj sa devina o normalitate
I-ar ajuta sa nu mai fie sateliti :D
Cu cat apar (sau reapar in cazul de fata) mai multe echipe puternice (valoroase) cu atata sansele ca micul nostru campionat sa progreseze si sa ne revenim si prin E.L. sunt mai mari ( nu cred ca mai avem echipe sa faca fata onorabil in C.L. pe termen scurt)

cip
20th October 2010, 17:34
Goga cred ca sta pe tusa. E mai bun Axente in ultima perioada. Iar lipsa lui Niculescu nu cred ca se va simti prea tare caci aveti destui inlocuitori. Ideea e cine prinde o zi mai buna.


Cip tm, esti prea sigur pe tine.
Axente? :shocked:
tocmai ca traverseaza (sper) si el ca si Goga, o perioada cam proasta...;)
despre partea cu siguranta,rade ciob ...:D

Sezione
20th October 2010, 20:04
Nu vad cum Aek ar putea pierde vreun punct...

six
20th October 2010, 20:27
fara emotii :no1

newcool
20th October 2010, 21:14
n-am nici o emotie aici...tusea cu junghiul..:D

Lordul
20th October 2010, 22:43
1 solist desi ar cam fi vremea ca si cosmin contra sa mai si piarda..seria de victorii trebuie sa se intrerupa undeva

cip
21st October 2010, 13:00
n-am nici o emotie aici...tusea cu junghiul..:D
sa-ntelegem ca-n rest ai emotii la meciurile noastre...:rolleyes:
bre,sper ca nu iei si pastile,ca Porcica...:happy

Leo
21st October 2010, 13:03
1 solist desi ar cam fi vremea ca si cosmin contra sa mai si piarda..seria de victorii trebuie sa se intrerupa undeva

O sa se intrerupa, dar nu acum. Acum doar X.

Tim
21st October 2010, 14:27
Pariati H 1.:)

Ferdininho
21st October 2010, 17:40
Sper sa marcheze Clujenii primii.

SPACE _CHILD_99
21st October 2010, 18:12
Da pe afara threadu asta de 'superioritatea' timisoreana, zici ca au batut Interu sapt trecuta si Barcelona acu cateva zile si nui mai bate nimeni, la cat or fi ei de buni.Tipic romanesc, castigi cateva meciuri si deja te vezi prin CL sau stiu io ce alte visuri or mai avea, oricum meciu o sa fie interesant, poate ar trebui sasi bage timisorenii vreo 2 autogoluri si ei, apoi sa egaleze sa le dea si clujenilor o speranta, macar asa in prima repriza.La valoarea lor 2 goluri nu e o problema, va fi interesant cum vor reactiona la primu esec, cand nu vor mai reveni de la 0-1 sau 0-2, sau mai mult, sa nu zic cand adversarii vor reveni.
Asa ca hai "U", macar voi sa castigati :D, ce o fi vom vedea.

Elphax
21st October 2010, 18:53
space child :ok:

Tim
21st October 2010, 18:58
Da pe afara threadu asta de 'superioritatea' timisoreana, zici ca au batut Interu sapt trecuta si Barcelona acu cateva zile si nui mai bate nimeni, la cat or fi ei de buni.Tipic romanesc, castigi cateva meciuri si deja te vezi prin CL sau stiu io ce alte visuri or mai avea, oricum meciu o sa fie interesant, poate ar trebui sasi bage timisorenii vreo 2 autogoluri si ei, apoi sa egaleze sa le dea si clujenilor o speranta, macar asa in prima repriza.La valoarea lor 2 goluri nu e o problema, va fi interesant cum vor reactiona la primu esec, cand nu vor mai reveni de la 0-1 sau 0-2, sau mai mult, sa nu zic cand adversarii vor reveni.
Asa ca hai "U", macar voi sa castigati :D, ce o fi vom vedea.Clooooojene ,pe tine cin'te-o nacajit?Noh lasa,nu-i bai!:)

Leo
21st October 2010, 19:15
Arbitri: Alexandru Deaconu - Adrian Vidan, Ioan Onicas - Stefan Erdei

Observatori: Tudor Constantinescu, Ion Turculeanu

SPACE _CHILD_99
22nd October 2010, 03:31
space child :ok:

back at you :ok:

Nus nacajit tim(isene) nam dc, nu pun prea mult suflet in fotbal, ca nu vreau sami omor nervii pe jucaria altora.Da 'superioritatea' asta la unii e putin deranjanta, pe langa ca e paguboasa, cam tati santem in acelasi rahat si nui cazu sa ne credem asa superiori la ceilalti doar pt ca noi nu santem pana la gat ca ei ci doar pana la piept.Cam tot o p... e si una si alta.Macar sa nu ne mai batem cu rahat intre noi pe aici, oricum prea multa energie se iroseste pe fotbal, desi santem toti numa spectatori, e drept unii stau mai in fata ca altii, da nui mare diferenta.Pacat ca fotbalu ia fata cu mai mult rele decat bune altor sporturi care au mult mai multe bune ca si fotbalu, e urata 'discriminarea' asta si nemeritata.
Desi e cam greu, un pic de modestie nar strica, ar fi bn sa lasam capra vecinului in pace, chiar daca e schioapa, cel putin nu e oarba ca a noastra :D
PS: noi sa fim sanatosi, ca fotbalu nostru nu mai e demult :drak: si semne de insanatosire nu prea se vad, dimpotriva chiar.

krokobaursolzos
22nd October 2010, 12:04
back at you :ok:

Nus nacajit tim(isene) nam dc, nu pun prea mult suflet in fotbal, ca nu vreau sami omor nervii pe jucaria altora.Da 'superioritatea' asta la unii e putin deranjanta, pe langa ca e paguboasa, cam tati santem in acelasi rahat si nui cazu sa ne credem asa superiori la ceilalti doar pt ca noi nu santem pana la gat ca ei ci doar pana la piept.Cam tot o p... e si una si alta.Macar sa nu ne mai batem cu rahat intre noi pe aici, oricum prea multa energie se iroseste pe fotbal, desi santem toti numa spectatori, e drept unii stau mai in fata ca altii, da nui mare diferenta.Pacat ca fotbalu ia fata cu mai mult rele decat bune altor sporturi care au mult mai multe bune ca si fotbalu, e urata 'discriminarea' asta si nemeritata.
Desi e cam greu, un pic de modestie nar strica, ar fi bn sa lasam capra vecinului in pace, chiar daca e schioapa, cel putin nu e oarba ca a noastra :D
PS: noi sa fim sanatosi, ca fotbalu nostru nu mai e demult :drak: si semne de insanatosire nu prea se vad, dimpotriva chiar.

De acord, dar nici umilinta exagerata nu cred ca e buna ... s-a vazut si la Munchen, cand cefereii si-au bagat-o in poarta ca sa nu se supere nemtii aia ;)

Despre meci, chiar daca am o nostalgie cu "sepcile rosii", sunt constient ca e greu sa faca vre-o surpriza pe Bega. O sa deschida scorul si apoi revin banatenii cu 2-1 in ultimele 5 minute de prelungire :happy

Tim
22nd October 2010, 12:14
De acord, dar nici umilinta exagerata nu cred ca e buna ... s-a vazut si la Munchen, cand cefereii si-au bagat-o in poarta ca sa nu se supere nemtii aia ;)

:happy:happy:happy
Buna replica....

cip
22nd October 2010, 12:15
Da pe afara threadu asta de 'superioritatea' timisoreana, zici ca au batut Interu sapt trecuta si Barcelona acu cateva zile si nui mai bate nimeni, la cat or fi ei de buni.Tipic romanesc, castigi cateva meciuri si deja te vezi prin CL sau stiu io ce alte visuri or mai avea, oricum meciu o sa fie interesant, poate ar trebui sasi bage timisorenii vreo 2 autogoluri si ei, apoi sa egaleze sa le dea si clujenilor o speranta, macar asa in prima repriza.La valoarea lor 2 goluri nu e o problema, va fi interesant cum vor reactiona la primu esec, cand nu vor mai reveni de la 0-1 sau 0-2, sau mai mult, sa nu zic cand adversarii vor reveni.
Asa ca hai "U", macar voi sa castigati :D, ce o fi vom vedea.
Timisoara-CFR 3-2 :cya:

MMihnea
22nd October 2010, 14:46
Pacat ca postul lui Space Child e prea mare pentru o semnatura . Cu permisiunea lui cred ca o sa iau o parte din el ...

Alternativele la trufie sau mandrie exacerbata ( de multe ori nejustificat ) nu e umilinta (sau frica, precipitarea, etc) ci obiectivitatea ,realismul, rationalitatea.

Voi ce alegeti?

Bate Clujul , daca Razvan T revine pe threadul pe care ar trebui sa fie :D

Meci de vazut, in mod clar. Trebuie analizat tanarul Alexa, inchizator de perspectiva pt nationala :D
Vorbind serios , cred ca merita selectionat - e printre cei mai buni romani pe postul lui , dar doar atat timp cat isi da seama ca nu poate sa schilodeasca alti jucatori in meciuri de nationala ( nu jucam bine in 10 )

iulian_1976
22nd October 2010, 18:41
....centrare Zicu ....si gol:ok:

Sa traiesti bine Razvan si sa te bucuri de banii care ii scoti lunar la bancomat:o:

Grinco
22nd October 2010, 18:45
Fuck, am deschis scorul:D

Redboy
22nd October 2010, 18:48
Haide U !! :)

Razvan T.
22nd October 2010, 18:48
1-1 SISI :yeah:

SwedishMafia
22nd October 2010, 18:49
pana si fanii lui U,se bucura de-un gol al unui etnic maghiar!:D
Cunosc maghiari care-s U-isti fanatici,care stau in marasti si in plus, mai sunt si ultrasi cu functie prin brigazi.:) Fac coregrafii.:)

iulian_1976
22nd October 2010, 18:50
Nu pot sa'mi dau seama daca golul a fost fortuit ....sau .....oricum fain golul clujenilor.

Razvan T.
22nd October 2010, 18:51
^^ba numa dintrastia cu glume proaste pe aci

iulian_1976
22nd October 2010, 19:01
Cine la propus pe Alexa la nationala ?!:floricica:

Asta nu face fata in fata lui Pacurar,pe cine a deposedat Alexa vreodata ?!:D

Grinco
22nd October 2010, 19:02
Bun asa, acum putem sa ne revenim:D

Razvan T.
22nd October 2010, 19:03
1-2 Machado

racovita
22nd October 2010, 19:05
Niciosansa pentru Pantelimon

iulian_1976
22nd October 2010, 19:06
Scutaru de ce nu joaca ?!

Ala inalt cu plete nu cred ca face fata nici la Branesti.

Grinco
22nd October 2010, 19:08
Ala inalt cu plete e Cisovsky si e in primii 3 fundasi din tara, doar ca are un sezon mai naspa

*Coco*
22nd October 2010, 19:10
Nu mai e o noutate, am crezut si eu dupa atata timp in care am scos Timisoara de la echipele pe care nu pariez si azi am pariat din nou pe ei.
Se stie cand pariaza Coco pe Timisoara, astia nu castiga :))

racovita
22nd October 2010, 19:12
Cam multi de umplutura in galeria lui Poli

corello
22nd October 2010, 19:15
Interesant :o:

iulian_1976
22nd October 2010, 19:16
Ala inalt cu plete e Cisovsky si e in primii 3 fundasi din tara, doar ca are un sezon mai naspa

Mda...nu sunt sigur ca este in primii 3 fundasi din tara.
Daca nu poti aprecia corect ,tot timpul directia mingii este grav,asta nu se poate corectat de nici un antrenor si asta se observa repede.

Mie mi-a atras atentia ca liber nepresat si'a facut mingea de 4 ori ca sa dea o pasa in lateral:o:

racovita
22nd October 2010, 19:27
Excelent Hutan
Machado le are
cu "mielu"
sper sa ajungem la 17puncte din 12 etape k

8 U Cluj 12 5 2 5 18-22 17p -1 2 2 2 9-9 8 3 0 3 9-13 9

Calandrinon
22nd October 2010, 19:30
urmeaza o inexplicabila cadere de forma a universitarilor...

whiteLion
22nd October 2010, 19:36
bravo U! v-ati revenit!

racovita
22nd October 2010, 19:40
Se aude Haide U

racovita
22nd October 2010, 19:47
Machado nu-i brazilian
e spaniol

delaoltenia
22nd October 2010, 19:49
Vom avea parte de-o surpriza?

iulian_1976
22nd October 2010, 19:57
Un gol Zicu in minutul 90 asta ar fi surpriza.:D

corello
22nd October 2010, 19:59
Indiferent de rezultat, eu cred ca Timisoara are nevoie de antrenor ca cu Cosmin Andresan pe banca...

jonsnow
22nd October 2010, 20:00
zicu bulanjiu`

krokobaursolzos
22nd October 2010, 20:01
Un gol Zicu in minutul 90 asta ar fi surpriza.:D

Surpriza a venit ceva mai devreme :D

Pina acum, pronosticul mereu se implinise taman pe dos :happy

delaoltenia
22nd October 2010, 20:01
Bun Zicu asta,si-a irosit talentul jucand la aia.

Ted
22nd October 2010, 20:02
Ala inalt cu plete e Cisovsky si e in primii 3 fundasi din tara, doar ca are un sezon mai naspa

si banel e world class, doar ca ultimele 10 sezoane au fost mai naspa :D

zicu asta face misto de dinamovisti.oriunde joaca numai la ei nu :)

iulian_1976
22nd October 2010, 20:10
Ba tata se loveste mingea de Axente ca din masa :o:

Zicu ar putea produce un atacant dar pe cine Axente ?Goga? Chiacu?

Axente asta numai preluarea aia pe dreapta o stie incep sa stiu si eu fenta aia
se chiunie de o ora :o:

MMihnea
22nd October 2010, 20:19
rosu delgado? cam naspa pt clujeni
oare cine rade mai bine?

delaoltenia
22nd October 2010, 20:19
Putin fotbal,ceva cafteala..sport total. :D
Si un eliminat,Delgado.

SwedishMafia
22nd October 2010, 20:22
rosu delgado? cam naspa pt clujeni
oare cine rade mai bine?
casele de pariuri:D

El Pistolero
22nd October 2010, 20:25
Naspa rezultat pentru Timisoara.
Imi place cum se agita Contra :happy

MMihnea
22nd October 2010, 20:25
casele de pariuri:D

imi mentin parerea ca e o nebunie sa pariezi pe Liga1

cel putin de cateva sezoane

delaoltenia
22nd October 2010, 20:27
Rezultat final,2-2.Poate fi considerat surpriza?

krokobaursolzos
22nd October 2010, 20:29
Rezultat final,2-2.Poate fi considerat surpriza?

In nici un caz, mai degraba un rezultat echitabil ;)

Si o concluzie: Timisoara e echipa cu motor diesel :happy : super eficienta, dar se incalzeste greu pe timp de iarna :D

iulian_1976
22nd October 2010, 20:30
Fara Zicu astazi Poli nu pleca nici macar cu un punct in tolba.

Axente ala ma enervat la culme singurul care ar putea juca in fata ar fi Curtean insa asta e mijlocas parca :D


Rezultat final,2-2.Poate fi considerat surpriza?

Sa presupunem ca Zicu nu putea juca azi astazi era prima infrangere a lui Poli.

newcool
22nd October 2010, 20:31
Egal cu noroc pt f.c. Timisoara.:P

Leo
22nd October 2010, 20:32
Merge si un egal. :D :evil:


O sa se intrerupa, dar nu acum. Acum doar X.

Si egal s-a terminat.:)

samar
22nd October 2010, 20:36
:yeah::yeah::yeah:

delaoltenia
22nd October 2010, 20:41
@Iulian,si azi s-a vazut faptul ca Guritza este limitat ca antrenor.Vom mai discuta pe tema asta,sunt sigur ca nu ma insel.

Tim
22nd October 2010, 20:45
Am intalnit cea mai slaba echipa care ne=a calcat gazonul anul asta.Chiar nu ma miram daca castigau.
Ai nostri se cred deja prea bini si asta ne va fi fatal.

iulian_1976
22nd October 2010, 20:52
@Iulian,si azi s-a vazut faptul ca Guritza este limitat ca antrenor.Vom mai discuta pe tema asta,sunt sigur ca nu ma insel.
Cam devreme sa'l caracterizez pe Gurita a facut si alegeri cam nasoale,a ales prost cu "ala inalt si cu plete"din defensiva :D

Are totusi cateva trasee,sunt ceva automatisme se vede ca sunt echipa care joaca chiar cu presiune ,ca nu pot mai mult cativa jucatori nu pot sa'i incriminez atata poate Alexa,Alexe si Goga....ei se chinuie totusi :)

MMihnea
22nd October 2010, 20:59
Cam devreme sa'l caracterizez pe Gurita a facut si alegeri cam nasoale,a ales prost cu "ala inalt si cu plete"din defensiva :D

Are totusi cateva trasee,sunt ceva automatisme se vede ca sunt echipa care joaca chiar cu presiune ,ca nu pot mai mult cativa jucatori nu pot sa'i incriminez atata poate Alexa,Alexe si Goga....ei se chinuie totusi :)

daca e antrenor bun va sti sa ii motiveze
pentru ca toti cei mentionati au material

six
22nd October 2010, 21:02
mda...ne-am batut singuri :rolleyes: prima repriza horor a doua mai buna :)
am mai facut un portar bun in liga 1....in plm :angry:

cip
22nd October 2010, 21:08
n-am inteles nimic din prima repriza,cine eram si ce vroiam...
partea buna,neinvinsi in continuare,partea proasta,meci slabut cu o echipa anosta....se mai intampla...

corello
22nd October 2010, 21:45
Am intalnit cea mai slaba echipa care ne=a calcat gazonul anul asta.Chiar nu ma miram daca castigau.
Ai nostri se cred deja prea bini si asta ne va fi fatal.

Dilema aici
U joaca execrabil si, cu toate astea, cel putin "au" intalnit cea mai penibila echipa de la inceperea campionatului dupa aspectul jocului
De unde, pana unde "ai" intalnit tu cea mai slaba echipa?
Cam ...nu inteleg...

corello
22nd October 2010, 22:08
Eu zic ca a fost un rezultat echitabil. Toate cele 4 goluri au fost marcate din greseli nasoale ale fundasilor. Timisoara a avut 1-2 ocazii bunicele plus o bara, noi am avut iar ceva ocazii destul de bune...Timisoara nu-i de locul 2, cel putin daca se prezinta in continuare ca azi in prima repriza. Am remarcat super precizia lui Machado la golul doi, care, desi a fost bagat doar in ultimele 2 etape, deja are 3 boabe
Noi sa fim sanatosi

Rossi
22nd October 2010, 22:36
Mda ... i-am facut echipa bunicica lu' Timisoara ...
Fara Zicu si fara Helder, Timisoara tragea sa se salveze de la retrogradare ...

Calandrinon
22nd October 2010, 22:45
Mda ... i-am facut echipa bunicica lu' Timisoara ...
Fara Zicu si fara Helder, Timisoara tragea sa se salveze de la retrogradare ...

Astia`l strica pe Zicu...:D

iulian_1976
22nd October 2010, 22:55
daca e antrenor bun va sti sa ii motiveze
pentru ca toti cei mentionati au material

Bai m'ati inebunit cu motivatul si la tv si in ziare ca "stie sau nu stie sa motiveze".

Alexe-asta are o fenta cu trecere pe parte dreapta,ma inebunit tot meciul cu fenta asta,se plictisise Mendi sau cum il cheama.
Cand ia iesit fenta pe dreapta a patruns in careu si a cerut penalty
Alexa -nu simte mingile orice minge mai cu efect,orice fenta este paaa.

Ce bagaj fotbalistic au astia?! Ai ce motiva ?!
Eu nu cred.
Ar trebui Zicu sa pe puna mingea pe linia portii sa dea si astea gol...ca altfel.

...pe final dai mingea lui Magera poate ii ghiolbanim un sut din fundul gradinii.
Au un bagaj foarte redus nu merge cu hei'rupul tot timpul ca asa si Branestiul
poate.
Asa poate o baga Goga in poarta ....si sa spunem: "Bai ce barosan e Goga asta".:D

Denis
22nd October 2010, 22:57
x2


incearca pe thread-ul cu vise si dorinte :D




Cip tm, esti prea sigur pe tine.

N-a belea. Cine cunoaste, stie. :D

boshcUtza
22nd October 2010, 23:16
.........
totusi se poate scoate un egal

si cum ziceam, s-a putut scoate un egal

SPACE _CHILD_99
22nd October 2010, 23:28
De acord, dar nici umilinta exagerata nu cred ca e buna ... s-a vazut si la Munchen, cand cefereii si-au bagat-o in poarta ca sa nu se supere nemtii aia ;)

Despre meci, chiar daca am o nostalgie cu "sepcile rosii", sunt constient ca e greu sa faca vre-o surpriza pe Bega. O sa deschida scorul si apoi revin banatenii cu 2-1 in ultimele 5 minute de prelungire :happy

Desi eu vb acolo de noi suporterii sau spectatori cum vrei sa le zici, chestia cu superioritatea exista si la fotbalisti, asta mai ales cand joci cu echipe mai mici, tu fiind la o echipa considerata mare.Desi e un lucru cunoscut, se intampla totusi tot timpu, ceea ce e amuzant pe langa stupid; unii nu invata niciodata.De aia TM au pierdut campionatu acu cateva sezoane nu mai stiu sigur cand la fel au patit si multi altii.
Ma refeream la faptu ca prea mult se injura pe aici si degeaba, plus ura nejustificata cred eu impotriva unor echipe, de ex cfr; ura a unor oameni ce au vazut cfr doar la tv, poate au fost la meciu echipei lor si iau vazut acolo, tot mi se pare tampita chestia asta sa urasti ceva ce nu cunosti si nu vb aici de istorie ci de prezent.Treaba cu ungurii e penibila si chiar ironica venind de la un 'roman' ca si ciobanu.Presupun ca alta chestie de care sa se lege nu a gasit.Nu zic sati placa cfru ci sati fie indiferent de altii si sa tii cu echipa ta,oricare o fi aia.Mai ramane ca ungurii suporteri de la alte echipe,oricare, sa le strige ungurii la suporterii romani de la cfr.Atunci chiar ca prostia omeneasca e infinita.
La fotbalisti e mai complexa treaba, desi pare ca unii is cam plictisiti de atatea trofee si nu mai au chef si joaca asa in doru lelii, ca doar banu vine si sperante de a pleca la alte echipa mai mare nu prea exista, in plus antrenoru le stie cu antrenoratu ca si bunicu prin anii 70'; idei proaste si invechite, pe langa limitarea profesionala si stilu pe care il are.
Echipa in ansamblu si jucatorii/antrenoru ar trebui sa stie la ce nivel is ei si sa incerce sa il depaseasca, aici e vorba de realism, nici vorba de umilinta pe care nu ar trebui so aiba impotriva niciunei echipe (aici vb de orice echipa romaneasca toate fiind mici pe plan international, chiar daca unele cunoscute) indiferent de numele ei si cate trofee au si ce buget, fiindca alea nu conteaza.
Asta as vrea sa vad la o echipa ca isi foloseste potentialu care il are la maxim, cat o fi el de mare sau mic, nu conteaza; plus sa stii sa te folosesti de orice ocazie care apare, asta ar fi o echipa matura, rodata.Cand vezi atatea greseli nefortate sa le zic asa si sati mai si pui singur bete in roate e disperant/frustran, cred si pt fotbalisti nu doar noi astia de pe margine.Dupa ce ca tu, o echipa mica in europa te bati cu un urias, cu o diferenta mare de valoare intre cele 2 echipe, atat mai lipseste sati dai singur un pumn in c***e, sal ajuti pe adversar, ca nu are destul de mult avantaj.
Romanii au multe probleme de mentalitate, la fotbalisti cred cea mai mare e subestimarea cu echipele mari chiar si cele medii si supraestimarea cu cele mai mici.Cred ca de aici au iesit unele rezultate 'surpriza' in europa mai ales, desi e valabil si in liga 1.
Liga 1 nu e chiar asa rea pe cat pare, la cati bani se baga aici, doar circu din juru ei e prea mare.Asta pe langa interesele personale ale unora si 'profesionalismu' patronilor si celor din conducerea cluburilor.Probabil circu e pt distragerea atentiei de la realitate ca dupa cum arata treaba nu toti vor performanta dupa cum zic, ci au alte planuri.
In ultimii ani lozu fiind liga campionilor si banii de acolo, nu e de mirare ca li sau aprins calcaiele romanilor, de la anu se pare ca liga no sa mai fie lozu asa ca poate o sa se mai calmeze treaba si o sa fie mai putin circ si mai mult fotbal.O pauza de liga ne prinde bine, se vede ca nu ne putem mentine acolo, inca.
In rest sanatate la toti :D, gata am terminat, ma opresc din scris ca deja e mult.:ok:

SPACE _CHILD_99
22nd October 2010, 23:43
Un PS: sa zic si ceva on topic, nam mai putut edita ca am lalaito :D, nam vazut meciu asa ca nu stiu ce si cum da se pare ca victoriile pe linie nau durat foarte mult, poate o fi fost numa entuziasmu pana acum ce ia impins pe timisoreni de la spate, asta pe langa un mic noroc in unele meciuri care se puteau termina la egalitate sau sa le piarda; asta la ratari ale adversarilor in fata portii;poate si motivatia o fi o problema, intalnind o echipa mica.Acu sai vedem daca e doar un accident, sau se duc in jos; fiindca era clar ca no sa castige toate meciurile pana la sfarsit, nu e echipa asa buna si nici antrenoru nu e :D.

iulian_1976
22nd October 2010, 23:58
Ai scris nu gluma :shocked:

Poli deseneaza ceva asta este clar nu am idee datorita cui lui Uhrin,Petrovici Contra,Sabau.Eu asta am vazut este un pic cam devreme sa se spuna ca, Contra este antrenor sau nu.
Pana in prezent la scos Zicu poate ca ar trebui si Alexe,Goga,Chiacu sa mai scoata ceva.

Ramirez
23rd October 2010, 01:10
Iulian! ca deseneaza sau nu, nu ma intereseaza, problema e ca oamenii astia nu si-au mai luat banii de vreo 3 luni-o mare parte- asta-i buba, unii nu vor, si din pacate, le dau dreptate, in meciul asta am scos un punct cu bulan, cum ar spune prietenul meu Helmut, singura ghila alba ar fi sirul lui Contra:D

malexoid
23rd October 2010, 01:31
Astia`l strica pe Zicu...:D

:happy buna observatie!
mai sunteti careva treaz? ce a facut eliminatul ala? nu am apucat sa vad...
consider ca uishtii isi merita punctul (dar nu e punctul salvator de la seria 2-a - acolo cu baba la un loc), cu toate ca au jucat ceva...altceva in repriza a 2-a :confused:. Nu am sa reusesc sa inteleg cum se pot face 45 minute intregi de antifotbal, cum pot incapea 11 cururi de clujeni intr-o singura poarta...

six
23rd October 2010, 08:16
Nu am sa reusesc sa inteleg cum se pot face 45 minute intregi de antifotbal, cum pot incapea 11 cururi de clujeni intr-o singura poarta... nici eu .....:) stai linistit astia termina sub 12 dupa aspectul jocului ;)

Elphax
23rd October 2010, 09:53
a fost sau nu penalty la Axente ?

krokobaursolzos
23rd October 2010, 10:20
Iulian! ca deseneaza sau nu, nu ma intereseaza, problema e ca oamenii astia nu si-au mai luat banii de vreo 3 luni-o mare parte- asta-i buba, unii nu vor, si din pacate, le dau dreptate, in meciul asta am scos un punct cu bulan, cum ar spune prietenul meu Helmut, singura ghila alba ar fi sirul lui Contra:D

... sa dea gol ! Corecta observatia, si logica: nu primesc bani, nu dau goluri :ok: si asta e valabil si la alte echipe ... Ema Dolha nu si-a luat salariul de 5 luni si nici el nu da gol ;)

iulian_1976
23rd October 2010, 10:21
Iulian! ca deseneaza sau nu, nu ma intereseaza, problema e ca oamenii astia nu si-au mai luat banii de vreo 3 luni-o mare parte- asta-i buba, unii nu vor, si din pacate, le dau dreptate, in meciul asta am scos un punct cu bulan, cum ar spune prietenul meu Helmut, singura ghila alba ar fi sirul lui Contra:D

Stii proverbul cu plapuma :D
...v'ati luat briliante Alexe,Goga,Chiacu,"ala inalt si cu plete", unul caruia i se spune "Chirurgul" numai asisturi am vazut ieri
Hamburg:Bayern a fost o farsa,am ramas extaziat de Alexe :o:



a fost sau nu penalty la Axente ?

...si numai datorita faptului ca ia iesit fenta aceea pe dreapta o singura data in meci dupa 60 de minute Alexe ar fi de parere ca este penalty.Acest bagaj bogat de cunostinte fotbalistice trebuie premiat cu un penalty.

Razvan T.
23rd October 2010, 10:25
:happy buna observatie!
mai sunteti careva treaz? ce a facut eliminatul ala? nu am apucat sa vad...
consider ca uishtii isi merita punctul (dar nu e punctul salvator de la seria 2-a - acolo cu baba la un loc), cu toate ca au jucat ceva...altceva in repriza a 2-a :confused:. Nu am sa reusesc sa inteleg cum se pot face 45 minute intregi de antifotbal, cum pot incapea 11 cururi de clujeni intr-o singura poarta...

Am venit fara 3 titulari la Timisoara, dintre care 2 erau fundasi :D ... oricum in prima repriza ce o facut magnifica echipa a Timisoarei ??? :rolleyes:
Daca erati asa de buni, trebuia sa ne bateti si sa nu luati 2 goluri ;).

krokobaursolzos
23rd October 2010, 10:30
Razvane, Timisoara e o echipa "cu motor diesel" :D ... se incalzeste mai greu, pana ajunge motorul la turatia de lucru se gata meciul :happy:

Razvan T.
23rd October 2010, 10:54
Razvane, Timisoara e o echipa "cu motor diesel" :D ... se incalzeste mai greu, pana ajunge motorul la turatia de lucru se gata meciul :happy:

Un diesel destul de uzat, ar trebui sa se incalzeasca din mers. :D

michai
23rd October 2010, 11:59
Eu cred ca e un rezultat mai mult decat bun avand in vedere ca am jucat fara 3 titulari si in deplasare la Timisoara:).Parca s-a vazut ceva joc mai bun fata de precedentele meciuri.Sper sa facem un joc bun si in cupa:ok:

corello
25th October 2010, 10:52
"Sepsi: "Dacă avea personalitate, Deaconu prelungea meciul cît s-au tăvălit clujenii! Suntem foarte supărați de atitudinea clujenilor, care au stat numai pe jos, au cerșit lovituri libere și au tras de timp cât de mult au putut.

Ce imi plac declaratiile astea. Cand uiti sa joci fotbal dai vina pe Veta Biris

MMihnea
25th October 2010, 16:21
acum viseaza toata lumea prelungiri de 10 minute :D

cip
25th October 2010, 16:52
hehe,se agita micutii astia inca o luna dupa meci,zici c-or facut egal la Barcelona...:)
stati linistiti,am prins noi o zi proasta,atata tot;nu stiu insa ce vise aveti voi cu anti-jocul asta... ;)

malexoid
25th October 2010, 17:40
[QUOTE=cip tm;3263458]hehe,se agita micutii astia inca o luna dupa meci,zici c-or facut egal la Barcelona...:)
stati linistiti,am prins noi o zi proasta,atata tot;nu stiu insa ce vise aveti voi cu anti-jocul asta... ;)

e unica lor sansa, dovada penultimul meci...au incercat si ei sa joace fotbal si s-a pishat branestiul pe ei :happy

Razvan T.
25th October 2010, 19:12
Nu mai putem noi de FC Bragadiru :sleep:

BBB
25th October 2010, 21:06
Nu mai putem noi de FC Bragadiru :sleep:

Is de pe alta planeta unii, eu unul ma abtin de la comentarii ca daca-mi dau drumul la gura ii supar pe multi cu adevaruri care dor

corello
25th October 2010, 21:15
Ma abtin si eu

krokobaursolzos
25th October 2010, 22:58
Nu mai putem noi de FC Bragadiru :sleep:

Ai vrut sa zici FC Timisoara? ... probabil typo :groggy: