PDA

View Full Version : Etapa 16: Dinamo - Farul



Pages : [1] 2

Ayrton
3rd January 2005, 12:32
Sambata, 5 martie 2005: Dinamo - Farul (in tur 0-1)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

adi_cta
3rd January 2005, 12:58
Pozitiile in clasament obliga ambele echipe sa castige acest meci. Pe deoparte, Dinamo are avantajul terenului propriu si faptul ca trebuie sa-si ia revansa in fata Farului, iar de partea cealalta, Farul trebuie sa confirme forma buna din retur si sa nu piarda titlul de revelatia sezonului. Sper ca acest meci sa se reediteze si in finala cupei Romaniei.
Haide Farul.

vlad1607
3rd January 2005, 14:41
Va fi un meci interesant un meci disputat..dar sper si cred ca va vastiga DINAMO...in prima etapa conteaza f mult forma de moment! FORZA CAINII ! :D

adi_cta
3rd January 2005, 14:46
De unde stii ca va castiga Dinamo? Ai tu niste surse?

vlad1607
3rd January 2005, 14:48
Am zis ca sper domnule Adi :) si cred...asta e "parerea mea" :D .Om trai si om vedea :) LA MULTI ANI !

adi_cta
3rd January 2005, 14:50
Ok. Fie ca cel mai in forma sa castige. Dar in cupa sa nu avetzi pretentzii. Multa bafta.

vlad1607
3rd January 2005, 14:54
Ei hai ca "intinzi prea mult coarda" :D....in primul rand va doresc sa trecetzi de olteni :D si..dupa aia vedem...dc ne intalnim sau nu in finala :D :D :D Eu sper ca da..si mai sper sa iesim noi castigatori :D Deee fiecare cu sperantzele lui :D
FORZA CAINII !

cip_81
3rd January 2005, 15:14
In primul rand,tre' sa-l salut pe Vlad si sa-i zic La multi ani!!!.In al doilea rand,Dinamo are de luat o revansa dupa ce a pierdut meciul tur mult mai clar decat a aratat scorul.Meiucl e cu atat mai greu cu cat Grigoras,in calitate de antrenor,nu a pierdut niciodata in fata lui Dinamo (nu stiu cat de multa importanta are asta).

vlad1607
3rd January 2005, 15:19
Salutare barbate LA multi ani si tie si sa ai parte de un 2005 exact asa cum iti doresti!
Importanta prea multa nu are ca Grigoras nu a pierdut...important e sa jucam bine nu ca niste verze ca in tur..(DOamne ce draci mi-am mai facut pe stadion atunci)! Ei asta e.... FORZA CAINII ! :D Batem cu 2-0 ! :D

Ayrton
3rd January 2005, 15:33
Si eu sper sa castigam, insa va fi greu... Depinde si ce se intampla cu lotul in iarna, sper sa nu vinda Porcea&Fecali&Gica ****scu prea mult...

vlad1607
3rd January 2005, 15:34
Astia sunt problema noastra nr 1..nu trupa de langa cimitir!NUE porcea netoiu tziganoiu cohn-carton fecali!

adi_cta
3rd January 2005, 18:39
La Farul nu sunt probleme in ce priveste lotul. In aceasta pauza competitzionala nu pleaca nimeni, ci este foarte posibil sa mai vina.
Grigoras isi pune mari sperantze in acest inceput de retur. Nu stiam ca Grigoras nu a pierdut niciodata in fatza lui Dinamo. Deci avem traditzia de partea noastra.

vlad1607
3rd January 2005, 19:10
Traditia e una..rezultatul e alta....

adi_cta
3rd January 2005, 19:31
Daca avem rabdare o sa vedem si rezultatul. Sper sa fie un inceput furtunos al Farului.

vlad1607
3rd January 2005, 19:33
Ti-am mai zis stimabile..fiecare cu sperantele lui..eu unul cred ca Farul o sa se stinga....

adi_cta
3rd January 2005, 19:46
Sa se stinga dar dupa ce o sa bata pe Dinamo de doua ori, campionat si cupa.

vlad1607
3rd January 2005, 19:48
ei asta ar insemna sa se stinga pe la vara...ma indoiesc

adi_cta
3rd January 2005, 20:22
Poate nu se stinge deloc.Poate asta este inceputul unei perioade bune a Farului. Cine a zis ca o echipa din provincie nu poate sa ridice pretentzii?

Marquise MGP
3rd January 2005, 20:58
pretentii la ce?
la locul 4-5 poate?
cat despre disputa dinamo - farul prevad o dominare categorica a lui dinamo cu un rezultat final gen : 3-1 ,asa ca sa le ofer o palida consolare si faristilor .

vlad1607
3rd January 2005, 21:02
MArquise are dreptate :D

adi_cta
3rd January 2005, 21:10
Atunci daca Dinamo este asa o super echipa, de ce nu a batut pe Farul in prima etapa?
Ati cam fost dominatzi tot meciul.

vlad1607
3rd January 2005, 21:12
MAI NENEEE nu a zis nimeni ca Dinamo are o super echipa.acum nici macar noi dinamovistiii :D Stiu ca am fost cam dominatzi pt ca eram pe stadion!! Un singur meci nu e relevant ce magie e asta :D Cati ani ai Adi? OFFF Doamne...

adi_cta
3rd January 2005, 21:34
Esti de acord cu mine ca Dinamo - Farul nu va fi un meci usor pentru nici una dintre echipe? Farul pleaca cu o oarecare sansa iar plecand de la aceasta premiza si avand in vedere ca este prima etapa a returului va castiga echipa cea mai echilibrata si care a avut o pregatire mai buna.
Stiu ca nu este relevant acel meci si acel scor, in retur este cu totul alta mancare de peste dar eu cred intr-o reeditare a acelui meci. Atata timp cat sansele sunt mari, i-mi permit sa fiu optimist in sansele Farului. Si la voi se vede un optimism prin scorurile pe care le aruncatzi pe aici. Un lucru este clar: nu va fi un meci de antrenament.
In magie nu mai cred de pe la 5-6 ani.

vlad1607
4th January 2005, 10:47
Normal ca nu va fi un meci usor..mai ales dc pleaca PEtre si Danciu=jucatorul anului 2004 spre disperarea :D fanilor echipei de langa cimitir ! :D
Om vedea ce o sa fie mai ales ca e prima etapa :(..FORZA CAINII ! LA ATAC !

Catalanul
4th January 2005, 16:23
sper ca farul sa scoata cel putin un egal :evil: deci merg pe un X :great: desi nu m-ar deranja daca marinarii vor pleca cu toate cele 3 punte din capitala :D

vlad1607
4th January 2005, 16:29
O sa te deranjeze ceva :D...si anume faptul ca marinarii o sa plece cu mana goala :D

adi_cta
6th January 2005, 00:48
Sa fie primit.

Ayrton
6th January 2005, 09:14
Meci de 2 solist in "Groapa" 1-4

Post la 00.38... probabil dormeai, si te-ai trezit din vis si ai venit repede la calculator sa scrii ce-ai visat, nu? :evil:

vlad1607
6th January 2005, 11:36
un vis cam..umed se pare ca a avut dumnealui :D

Rechinul Ucigas
6th January 2005, 15:45
mai e mult pana la meciul cu dinamo , asa ca nu pot sa spun de acum ce se va intampla ! sper intr-un rezultat cat mai bun !

vlad1607
6th January 2005, 16:14
si eu..pt Dinamo :happy

Ayrton
6th January 2005, 18:23
Pe pariu?
ai cota 5/1: spune tu suma!

remus
6th January 2005, 20:23
pana la meci mai e mult , conteaza cel mai mult cine a bagat mai putin la stomacel de sarbatori.Oricum Farul si - a luat deja revansa dupa hotia de anul trecut.
daca nu se schimba echipele intre ele , bate Dinamo cu 4 - 2 .

vali_faristu
6th January 2005, 21:03
FARUL este echipa mai bine pregatita si sper din tot sufletul sa se intoarca cu cel putin un egal din groapa


FORZZA FARUL

vlad1607
6th January 2005, 21:11
Din pacate pt voi o sa se intoarca cu...o amintire neplacuta adica cu o infrangere:)

vali_faristu
6th January 2005, 21:20
Dinamo pleaca cu prima sansa pt ca joaca acasa dar farul e o echipa tare si are un anrenor bun care poate gasi o solutie castigatoare mai ales ca din pacate idiotul de netoiu si compana mai vand niste jucatori si numai un lot omogen nu o sa aiba dinamo

vlad1607
7th January 2005, 08:29
ai si tu dreptatea ta....doar ca pe langa idiotul de netoiu ai uitat sa-i adaugi pe porcea netoiu-tziganoiu cohn-carton si fecali :(

vali_faristu
8th January 2005, 20:45
vlad tu cam care crezi ca sunt sansele farului sa plece cu trei puncte din groapa da zi sincer?

adi_cta
10th January 2005, 01:48
Normal ca o sa-ti zica, ca Farul nu are sanse pentru ca daca Dinamo nu dovedeste pe teren au ei leac si pentru asta.

Ayrton
10th January 2005, 09:21
Ma, dar voi chiar v-ati luat-o-n cap ca aveti mare echipa... ce performante a avut Farul asta al vostru in istoria lui? Ce performante ati facut voi pe stadionul "Dinamo"? Cand ati castigat ultima oara? (apropo, cand castigati voi nu va mai ajuta arbitrul?)

Al Dracu
10th January 2005, 10:03
Iubire, meciul are 90 de minute si in nici un caz nu-l joaca Dinu, Lucescu, Petcu sau Hagi asa ca lasa-ne cu istoria si cu performantele ca stie toata tara foarte bine cum au fost "infiintate" si continuate performantele la Bucuresti. Pina una-alta Farul si Dinamo sint la egalitate de puncte intr-un campionat in care Farul a fost revelatie pina acum prin jocul facut iar Dinamo a fost umpluta de critici. Si se pleaca de la 0-0. Hai ai mei! :yeah:

Cosmin777
10th January 2005, 11:12
Eu zic ca o sa bata dinamu. Nu degeaba a fost Craciunescu la plaje cu Netoiu.

adi_cta
10th January 2005, 12:08
Pai Netoiu vad ca a inceput sa pregateasca terenul pentru retur.

cip_81
10th January 2005, 17:52
Nu stiu ce ma face sa cred ca Farul va pierde clar in Stefan cel Mare.Si o data cu acest meci,pentru Farul va incepe si drumul invers.Te duci,te duci,dar mai te si intorci.

ADelPiero
10th January 2005, 21:56
meci greu pt dinamo :shock: ... 2-2 in cel mai bun caz pt dinamo:evil:

Ayrton
11th January 2005, 09:35
Iubire, Hai ai mei! :yeah:

Iubire sa-i zici lui Grigoras al vostru ca tot era acuzat ca e homosexual, nu mie!
Asa ca mai bine ramaneti acasa si striga acolo "hai" in ce sens vrei tu!

Al Dracu
11th January 2005, 10:04
Lipsa simtului umorului e trasatura de caracter sau se cere la intrarea pe Dinamo?

ronaldinho
11th January 2005, 15:52
Dat fiind faptul ca nici o echipa romaneasca nu a avut in ultimii n ani mijlocul si atacul lui Dinamo, vorba lui porcica nu cred ca se pune problema ca dinamo sa nu mature pe jos cu toti din campionat.
Acu revenind la normal, in primul rand sper ca acets meci sa se joace pe bune. Daca se va juca pe bune, e cam greu de anticipat castigatoarea. Diferenta intre cele doua echipe este ca Farul are cu cine juca, pe cand Dinamo se bazeaza in continuare pe Danciulescu si Petre, restul fiind niste umpluturi, jucatori de-al lui becali, netoiu, si altora. Sper sa se joace pe bune, sa castige farul si sa trimita dinamo ( acest dinamo ) cat mai jos, pentru ca numai asa vor pleca javrele din conducere de la carma unui club cu istorie si traditie.

Zebrone
11th January 2005, 15:57
Hai ai lui Al Dracu :D

baden
18th January 2005, 10:42
Bat constantenii ... asta e sigur ... problema e la cate goluri diferenta!

Eu cred ca vor fi 3 goluri diferenta.
Dinamo - Farul 0 - 3

Daca au bafta Dinamovistii ... si nu le pleaca Danciulescu ... si-l vor titulariza pe Cristea atunci ... poate au sansa sa bage si ei un gol chinuit.

Naspa ... n-as vrea sa fiu in pielea cainilor rosii.

[MODERATED]

adi_cta
18th January 2005, 12:11
Ce bine le zici.

vlad1607
18th January 2005, 12:18
asa sunt astia care apar dupa ploaie...adica Baden..se bucura juma de sezon....si la final idolii sunt cuminti pe un firesc loc 7-8....e prea tare aerul pt voi mai copii :D

adi_cta
18th January 2005, 12:25
Dar si tu apari la fel ca ciupercile,dupa ploaie. Cum se isca ceva hop si tu.
Lasa domne oamenii sa se bucure, va comportatzi de parca tot ce misca in campionatul asta vi se cuvine numai voua. Aerul tare, la ce te referi?
Daca Farul (printr-un joc al sortzii) ar juca in Europa, tot aceeasi branza o sa faca ca si Dinamo. Atunci unde este aerul tare?

vlad1607
18th January 2005, 12:35
Pai bucurati-va domnii mei...nu zice nimeni sa nu va bucuratzi...dar nu la modul asta:"Bat constantenii ... asta e sigur ... problema e la cate goluri diferenta!

Eu cred ca vor fi 3 goluri diferenta.
Dinamo - Farul 0 - 3

Daca au bafta Dinamovistii ... si nu le pleaca Danciulescu ... si-l vor titulariza pe Cristea atunci ... poate au sansa sa bage si ei un gol chinuit.

Naspa ... n-as vrea sa fiu in pielea cainilor rosii." De parca voi suntei Barcelona sau Arsenal ori Milan...nu Farul...in fond Farul e o echipa care a prins un tur f bun...ceea ce e pasare rara....sa fim realisti! Gata deja umilti pe Dinamo la ea acasa?Hai sa fim seriosi....ok?Exagerarile nu isi au rostul...si nici ironiile"nu as vrea sa fiu in pielea cainilor rosii"! O zi buna

adi_cta
18th January 2005, 12:51
Asta este dorintza poporului, Farul sa bata pe Dinamo. Unii cu vorbele altzi cu faptele.

vlad1607
18th January 2005, 19:00
Dorinta poporului?????? :happy Poate"poprul"doreste ca Siena sa castige campionatul Italiei...asa si? :happy
Ma asteptam la un raspuns din partea ta....ai furnizat doar o simpla contra :no:

cip_81
18th January 2005, 20:15
Deja incep sa tremur cand ma voi gandi la meciul cu "super echipa " Farului.Deja ne-a fost anuntat si scorul final,0-3.Deci,n-are rost sa ne mai uitam la meciul asta.
Andone,ai auzit sfatul?Sa-l bagi pe Cristea titular ca sa dam si noi un gol impotriva "galacticilor".

vlad1607
18th January 2005, 20:34
daca avem noroc....noroc imens...daca nu....ramane 0-3 :D

vlad1607
20th January 2005, 19:43
pt caini :http://www.gardianul.ro/index.php?a=sport2005012007.xml

adi_cta
21st January 2005, 02:03
Pai la ce bun sa dea bani pe jucatori ca sa intareasca echipa, cand cu acei bani pot sa faca "investitzii" mai bune cu care sa aduca puncte. Stiu ei ce stiu (conducerea) de nu baga bani in echipa, ci din contra strang bani. Se intrevede un retur de campionat cu multe semne de intrebare. O singura vorba: rushinica

ronaldinho
21st January 2005, 08:02
Bai, cei care nu-l stiti pe Naidin, e o nulitate fotbalistica. In afara de 2-3 fente si faptul ca stie sa bata 2-3 lov libere, nu stie nimic. Viteza 0, lenes, delasator. Cl Dragan, ca sa fiu cat mai clar, e mult sub nivelul lui Cl. Raducanu, ca si inteligenta. Deci, stati linistiti ca n-ati pierdut nimic. Astia erau doar niste intentii de a lui Netoiu si Borcica, de a mai face un ban. Cum a fost si cu Barcauan.

Cainele
21st January 2005, 08:36
Deci, stati linistiti ca n-ati pierdut nimic. Astia erau doar niste intentii de a lui Netoiu si Borcica, de a mai face un ban. Cum a fost si cu Barcauan.

Da-mi voie sa te contrazic...Barcauan chiar a fost o pierdere pentru Dinamo...

Ayrton
21st January 2005, 09:46
Asa e, macar sa plece doar din astia, gen Dragan, Naidin, Burca, Alistar si sa ramana titularii... Oricum mai mult pana in martie, asa ca eu deocamdata sunt circumspect, ca Porcea si Fecali pot in orice moment sa-i vanda pe Danciulescu sau Petre si atunci chiar ca ar figrav.

adi_cta
21st January 2005, 11:14
:) :) O sa tina Farul cont de toate aceste probleme care va macina si nu o sa va cotonogeasca asa tare. :D

vlad1607
21st January 2005, 13:34
Pai la ce bun sa dea bani pe jucatori ca sa intareasca echipa, cand cu acei bani pot sa faca "investitzii" mai bune cu care sa aduca puncte. Stiu ei ce stiu (conducerea) de nu baga bani in echipa, ci din contra strang bani. Se intrevede un retur de campionat cu multe semne de intrebare. O singura vorba: rushinica


Te pomenesti ca esti discipolul lui Nostradamus....Rusinica!!! nici nu a inceput si gata...aruncatzi cu "pietre" asta denota ca va e frica...si aveti si de ce....in Stefan cel Mare o sa va dezumflati...tine minte si vb dupa!

FORZA CAINII !!! :ok:

adi_cta
21st January 2005, 20:07
Vlad1607...lupul isi schimba parul dar naravul ba.

vlad1607
22nd January 2005, 12:53
boala grea...vad ca si tu suferi de ea .

adi_cta
22nd January 2005, 12:56
Poate.........dar nu mai mult ca Dinamo.

cip_81
22nd January 2005, 13:01
Pentru Dinamo returul va incepe o data cu meciul din Regie...prima etapa este de antrenament cu o echipa care,dupa ce a urcat scarile,va trebui sa si coboare (cred ca se va arunca direct in cap).

adi_cta
22nd January 2005, 13:06
Te pomenesti ca esti si tu un discipol al lui Nostradamus.

vlad1607
22nd January 2005, 13:09
Primul discipol ai fost tu adi. :D El doar a raspuns ..... in aceeasi nota :D
Poate?? sigur tatii sigur....boala greaaa !

cip_81
22nd January 2005, 13:09
Si Nostradamus erai tu?Daca da,atunci nu sunt vreun discopol al lui..daca nu,e posibil.
Oricum,cam multe pagini scrise despre un meci dezechilibrat,in care Farul va veni sa ia cat mai putine goluri.

vlad1607
22nd January 2005, 13:11
eu zic ca o sa castigam....e f posibil sa fie un meci greu....mai ales ca e primul diin retur..dar vom castiga!!!! FORZA CAINII !!!!!

cip_81
22nd January 2005, 13:15
Va fi incalzirea pentru meciul din finala cupei.Nu ca ar reprezenta si ala vreo problema...deh,intalnim niste echipe la care trebuie sa ne uitam cu lupa.

adi_cta
22nd January 2005, 13:16
In tur problemele voastre au inceput odata cu meciul de la Constantza. Sper sa se repete istoria si in retur. Acesta trebuie sa fie anul Farului.

vlad1607
22nd January 2005, 13:17
Ei hai sa fim realisti....nu o sa fie chiar usor..avand in vedere ce aparare de 2 bani avem...dar oricum sper si cred cu tarie ca vom castiga :)

Adi la Constanta am jucat f slab...se intampla si Barcelonei sau lui Arsenal....ideea e unde esti cand se trage linia :D :D :D

adi_cta
22nd January 2005, 13:29
Pai si atunci care sunt motivele de consideratzi partida cu Farul una de antrenament. Ambele sunt la egalitate de puncte in clasament, in meciul direct Farul sa impus si nu potzi sa treci cu vederea o echipa ca a Farului. Spre deosebire de suporterii dinamovisti care deja vad 3 puncte in buzunar, Andone si echipa nu cred ca se gandesc la acest meci ca unul de incalzire. Si avand in vedere ca orice pas gresit v-ar scoate din cursa spre un nou titlu, nu cred ca nu consideratzi acest meci unul chiar foarte important.

vlad1607
22nd January 2005, 13:33
nu e un meci usor...am zis-o mai ales ca e in prima etapa din retur iar apararea noastra e varza...dar credem cu tarie ca vom castiga :)

AVANTI BIANCO ROSSI ! :D

adi_cta
22nd January 2005, 13:39
Ai tu un feeling sau speri ca asa va fi? Eu sper cu tarie ca dupa acel meci sa va innecatzi amarul in tarie

vlad1607
22nd January 2005, 13:42
CRED ! Speranta(ta) moare ultima...da o sa moara....o sa se scufunde ca sa ma intelegi mai exact :D :yeah:

adi_cta
22nd January 2005, 13:47
Daca a noastra se scufunda, a voastra se ingroapa.

remus
22nd January 2005, 14:05
Te pomenesti ca esti si tu un discipol al lui Nostradamus.
da! ai dreptate! EU SUNT DISCIPOLUL LUI NOSTRADAMUS :P

vlad1607
22nd January 2005, 14:18
Daca a noastra se scufunda, a voastra se ingroapa.

Hai ca discutia nu are sens..om trai si om vedea...cine(cainii) rade la urma.Pun pariu pe 100 USD ca Farul nu termina campionatul inaintea lui Dinamo :D

tudor
22nd January 2005, 17:30
s-ar putea sa ai dreptate. Daca in ultima etapa veti avea nevoie de 15-0 sa ii depasiti, 15-0 va fi ! Toata lumea stie, Dinamo = Hotie :degete:

cip_81
22nd January 2005, 19:49
NU,ii batem acum cu 2-0 ca sa nu mai conteze golaverajul si sa puteti dormi si voi mai linistiti.

adi_cta
22nd January 2005, 20:04
Tudor se referea la meciul vostru din ultima etapa Arges - Dinamo in care scorul o sa previzibil. Inscrietzi atatea goluri cat avetzi nevoie.

tudor
22nd January 2005, 20:13
Am fost prea subtil pt ca cip_81 sa miroasa gluma :D ... doar e dinamovist :degete:

cip_81
22nd January 2005, 20:21
Iar pe tine nu prea te duce capul sa-ti dai seama ca este vorba de meciul Dinamo-Farul...argesul n-are ce cauta aici.
Iar daca nu stiai,in retur nu va mai conta golaverajul..ci meciurile directe.Dar asa se intampla cand isi dau cu parerea toti cei ca tine,care vedeti meciurile la cuptorul cu microunde.

adi_cta
22nd January 2005, 20:41
Poate nici nu o sa se ajunga pana acolo,ca meciul direct sa conteze, dar ceea ce vad eu la voi este ca de cate ori se scrie pe marginea acestui subiect devenitzi asa deodata irascibili.Si aceste meciuri strategice fac parte din istoria clubului asa cum si toate trofeele, campionatele, cupele obtzinute fac parte. Daca pe ultimele le acceptatzi de ce nu le-ati accepta si pe primele.

cip_81
22nd January 2005, 21:09
Tu te exprimi cam asa "[...] asa cum toate trofeele,campionatele,campionatele fac parte".Deci,generalizezi?Sa inteleg ca nici macar un trofeu n-a fost castigat pe merit?Nu-i nimic,vrei sa-ti spun eu cine generalizeaza?

Problema nu e ca se scrie pe marginea unui subiect.Problema e ca se repeta cu obstinatie aceleasi tampenii...ceea ce duce mai degraba spre paranoia,iar aceasta falsitate a judecatii este,din pacate pentru unii,netratabila.Daca au ajuns unii sa dea verdicte despre niste lucruri care inca nu s-au intamplat (si nici nu se stie daca se vor intampla),sa se gandeasca la fel de fel de scenarii care mai de care mai penibile,sa emita verdicte care n-au nici o legatura cu realitatea,lasa-ma sa ma indoiesc de capacitatile intelectuale ale unora.Ori,ei chiar nu mai sunt responsabili de ceea ce fac si ceea ce zic...si atunci,ii compatimim.Ori,pur si simplu,unii chiar vor sa se faca de ras...si atunci,noua nu ne ramane decat sa tragem apa dupa vorbele lor.

Mariusmadmax
22nd January 2005, 23:16
aproape 60 % vad o eutanasiere in liniste a rosiilor ... in propria vizuina ... asta este ! Cand valoarea-ti tinde spre cifra aia rotunda ... e mai bine sa nu scoli pe nimeni din somn ... :D

Kooler
22nd January 2005, 23:30
Sunt Farist 100000000000000000000000000000000% care iubeste aceasta echipa pentru faptul ca are personalitate, curaj sa ivinga echipe ca Dinamo. Traiesc meciurile la maximm iar Farul mi-a dat satisfactie nu prin rezultate exeptionale, desi avem si asa ceva, ci prin faptul ca isi depasesc limitele in unele momente . Castiga Farul 100% pentru ca vrea sa demonstreze tarii ca nu este in divivia a de uplutura
P.S. tare mesaj nu? Hai Farul!!! Forever win

in acest forum avem stelistii de partea noastra deci cainii sunt in minoritate dar oricum conteaza rezultatul care isi va pune amprenta asupra echipei invinse si va influenta in mod pozitiv castigatoarea

tchibos
23rd January 2005, 02:18
Cu siguranta ca va castiga Farul, si daca va face egal, nici o problema, tot in castig va fi. Si in tur toti cainii se vedeau cu 3 puncte inainte de joc si ...surpriza! Doar ca data asta nu va mai fi nici o surpriza pentru ca acum toti se asteapta la o echipa Farul cu pretentii. Si apoi vor spune cainii ca s-a mai intamplat o data... mare scofala. Si va veni ziua in care Dinamo va juca iar contra Farului in finala cupei... si dupa bataia pe care o va manca si atunci vor intelege ca pe viitor nu trebuie sa vina cu pieptul in fata cand joaca cu Farul si sa intrebe unde sunt punctele, ca au venit sa le ia si sa plece ca se grabesc ... mai usor baieti !!! nu va mai ambalati atat. Si ca un pronostic de final Dinamo - Farul 0-1 ca da bine si poate va obisnuiti.

Si daca credeti ca stau prost cu pronosticurile va invit sa va uitati la comentariile din meciultur Farul - Rapid sa vedeti ce pronostic am dat si ce scor a iesit... atunci m-a stresat unul tot fan al unei echipe "mari, cu pretentii si perfomante"
-------------------------------------------------------------------------
Dupa Steaua, merge Farul
... Europa, litoralul ...
/hello /hello /hello /hello /hello /hello
... asta ne aduce anul ...

Kooler
23rd January 2005, 09:43
Un mesaj pt echipa Dinamo: We will ROCK YOU!!!!!!!!!!!!! :degete: :ciocan:

adi_cta
23rd January 2005, 13:10
Sa nu uitam ca noi nu suntem invatzatzi cu aerul tare al inaltzimilor Europei asa cum sunt cainii si conform spuselor lor ar trebui sa ne vedem de ale noastre acolo unde suntem la sea level. Pacat ca Farul nu mai este una din echipele de la care echipe precum Dinamo veneau doar sa ia punctele.E timpul sa facem traditzie din meciurile din groapa.
Suna cam optimist mesajul meu.

tudor
23rd January 2005, 13:13
Ar fi execelent ca Poli, Otelul si Farul sa se ridice si sa le dea peste bot la steauadinamorapid.

adi_cta
23rd January 2005, 13:22
La cum vad eu lucrurile, echipele precum Poli, Farul, Otelul.........incep sa faca istorie in campionat.
Si asta suna cam optimist?

tchibos
23rd January 2005, 14:05
Ce FRUMOS ar fi un clasament de genul:

1. Farul
2. Steaua (singura echipa din capitala care merita sa stea in top)
3. Poli
4. Otelul
5. CFR Cluj
...
...
...
12. Rapid
13. Dinamo
... si uite asa se schimba istoria... sub ochii nostrii trece vremea cand provincia statea linistita in banca ei si vedea spectacolul din capitala
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dupa Steaua, merge Farul
... Europa, litoralul ...
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

Ozzy
23rd January 2005, 14:17
Hai ca sunteti culmea: ce istorie ati inceput sa scrieti mah? Ati termina un tur de campioant pe locul 4 si asta inseamna istorie? :o:
Uite in ce hal m-ati adus, am ajuns sa le iau apararea dinamovistilor :happy

remus
23rd January 2005, 18:35
Pentru toti provincialii.
Din primele 5 echipe , 4 sunt din Bucuresti. :)
Jucatorii de la echipele "mici" vor ajunge tot la "steauarapiddinamo" pentru ca , fiind copii , s-au indragostit de echipele cele mai bune atunci.
Faptul ca jucatorii lui national au ajuns cu "pachetul" ( a se vedea Netoiu - Craiova -Dinamo :rosu: ) la Timisoara nu inseamna mare lucru, fara daruire. Ce sentiment pot avea niste fotbalisti care n-au jucat niciodata pe un stadion cu atatia suporteri ??? :o:
am deviat destul.. :D
Farul va cadea in clasament ( ca si Lille , Udinese , Everton , sau Alkmaar in tarile lor ) :ciocan:

tudor
23rd January 2005, 19:52
ne face "provinciali" unu din Marea Metropola Baia Mare :D

adi_cta
23rd January 2005, 19:57
La asta ma uitam si eu si incercam sa fac o legatura.

semmaka
23rd January 2005, 20:40
Sper sa bata Farul. Nu va lasati baieti, scoateti cangile si la vanatoare de pechinezi ...

remus
24th January 2005, 16:07
Baia Mare are o singura echipa , pe loc retrogradabil din divizia C in D

vlad1607
24th January 2005, 19:13
aproape 60 % vad o eutanasiere in liniste a rosiilor ... in propria vizuina ... asta este ! Cand valoarea-ti tinde spre cifra aia rotunda ... e mai bine sa nu scoli pe nimeni din somn ... :D


Cu statistica o sa ramai :D..... :degete:

Rechinul Ucigas
24th January 2005, 22:40
50%-50% Pt Meciul Cu Dinamo ! Eu Merg Pe Victoria Farului !

deep purple
25th January 2005, 05:47
Nu cred ca e important scorul acestui meci. Mult mai important e sa bata Farul. :D

vlad1607
25th January 2005, 13:22
inseamna ca o sa fii dezamagit :D..."mult mai" dezamagit :D

tchibos
25th January 2005, 17:43
inseamna ca o sa fii dezamagit :D..."mult mai" dezamagit :D
caine, esti cam singurul care "latra" pe aici... esti ratacit de haita?... vezi ca daca mai stai mult pe aici s-ar outea sa ti se intample ceva frumos, sa devii suporter Farul Constanta si s-ar putea sa te invatam si ceva "cantece" despre Dinamo !!! :mda:
------------------------------------------------------------------------------
CU FARUL PANA LA MOARTE !!!
/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

vlad1607
25th January 2005, 17:51
Tchibos un singur caine e "prea suficient"cand vine vorba de voi....invatati si mai vb :D

cip_81
25th January 2005, 18:59
Ce vrea tchibos?Vrea mai multi dinamovisti prin preajma-i?Nici nu-i nevoie,doar jucam cu o echipa de duzina,iar prea multe comentarii referitoare la acest antrenament al lui Dinamo chiar nu-si au rostul.

vlad1607
25th January 2005, 19:02
cum nu iti e frica??Vine faimoasa FARUL ROMA Barcelona..ne dau astia 3-0 la pauza :happy

tchibos
26th January 2005, 17:22
unde-i unul nu-i putere... unde-s doi puterea creste si haita se intareste si... Doamne ajuta cu 3-0 ala la pauza, doar ca vine doar Farul CTA ROMA...NIA. Barselona alta data... poate cand o "echipa de duzina": :jerk: ,care v-a tras-o si o sa mai repete istoria, va juca in U.E.F.A :mda:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
1,2,3 :degete: LA CATEI
CU FARUL PANA LA MOARTE!!!
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

vlad1607
26th January 2005, 18:06
alooo baiete..vezi ca incepeti sa deveniti la fel de visatori ca oltenasii :happy
Nu vb de tras ca imi aduc aminte cum liderul vostru de "galerie" a Beeeppp intr-un bar din Bucuresti :happy

Ayrton
27th January 2005, 14:19
Auzi tchibos, cand pui semnul :jerk: si apoi folosesti cuvintele "v-a tras-o" automat ma gandesc la antrenorul vostru... Ma jur ca daca nu a-ti avea antrenor un poponar chiar mi-ati fi simpatici... Puteti sa ma credeti rasist ca nu va plac doar din cauza asta, dar nu suport ideea de homosexualitate... Asta e, deci nu va suport...

adi_cta
27th January 2005, 15:26
Daca o sa bata Farul o sa va ceretzi scuze public pentru tot ce atzi latrat aici?

vlad1607
27th January 2005, 16:20
Dc si parca mergeau intr-o barca....da ce am spus frate ca sa ne cerem scuze public?Adearul??CA Farul e o echipa care a prins un tur ffff bun...dar mai are mult pana sa confirme.....si ca e probabil ca sa faca ca toate echipele din categoria asta adica zmei in tur si mielusei pe la mjlocul clasamentului la sfarsitul campionatului!

Ayrton
27th January 2005, 16:23
Daca auzi latraturi cand esti pe forumul asta inseamna ca ori au luat-o boxele tale razna ori esti obsedat de dinamovisti si ai ... "auzenii" zi si noapte :D .

Rechinul Ucigas
27th January 2005, 17:50
Mai Baieti Terminati Cu Cearta ! Vedem La Meci , Cine E Mai Bun !!!
Pt Cip81: Nu Prea Cred Ca Noi Suntem Echipa De Duzina , Asa Ca Taci Si Nu Mai Jicnii !

tudor
27th January 2005, 19:43
Auzi ma ? Nu mai jicni ! :D :D :D

vlad1607
27th January 2005, 20:11
gramatica....literatura...alfabetul...fonetica.... .toponimia.... :happy

Ayrton
28th January 2005, 09:15
Macar are dreptate: nu sunt echipa de duzina, ca nu are 12 echipa Divizia A... :D

adi_cta
28th January 2005, 22:07
Echipa de duzina o sa ajungetzi voi ca vad ca trimitetzi la specializare prin China, Coreea si mai stiu eu pe unde, ce aveatzi si voi mai cu pedigree.

vlad1607
29th January 2005, 16:55
ADi lasa vorbele astea ca atat sunt...vorbe....ca ajunga cainii prin Asia(nu mai candta N&D :D) e vina conducerii infecte..nu o mai arde degeaba!!!!

adi_cta
29th January 2005, 22:35
Pai vad, conducerea va transforma intr-o echipa de duzina si pana la urma, este aceeasi conducere care a adus si rezultate in groapa. Acum nu mai ramane decat sa vedem si rezultate, oricum avetzi de reconditzionat cam jumatate din jucatorii nefolositzi pana acum.

vlad1607
30th January 2005, 12:53
o sa fie si rezultate.....stai tu linistit

adi_cta
30th January 2005, 12:58
Acum ce facetzi, va mintzitzi unii pe altzii?

vlad1607
30th January 2005, 14:38
Vad ca la capitolul asta tu calci pe urmele celor ce tin cu craiova....da vii tare din utma nu gluma....tine minte si vorbim dupa 7 etape din retur!

adi_cta
30th January 2005, 14:43
Deabia astept. Nu cred ca trebuie sa asteptam 7 etape ci ne putem confrunta dupa prima etapa in meci direct iar daca nu se decide nimic mai vedem in finala cupei ce si cum.

vlad1607
30th January 2005, 15:12
eu nu ma confrunt cu tine :happy...stai sa ajungem in finala cupei :D

inter
30th January 2005, 15:16
Chinei? :D:D

adi_cta
30th January 2005, 15:20
Pai nici eu nu ma confrunt cu tine, era un mod de a spune. Sa lasam echipele sa demonstreze care este mai buna.

vlad1607
30th January 2005, 15:53
Nu Intere in Cupa PAcii...Cupa diviziei Beee :D

gurgxx
1st February 2005, 11:03
x o sa fie pentru ca farul are moralul foarte bun si va face tot posibilul sa castige 2-2 da doua gurita si la ei fundasii

vlad1607
1st February 2005, 11:34
poate nu o sa fie asa...:) da care fundasi :( ?ca nu prea avem asa ceva...:(

ronaldinho
3rd February 2005, 01:22
E adevarat ca Dinamo are o datorie catre Farul? 50.000 sau ceva de genul? :o: :ciocan:

Ayrton
3rd February 2005, 09:19
E adevarat. Ce bine ar fi sa nu o plateasca pana incepe returul ca sa nu mai poata sa vanda jucatori...

Angelina Jolie
3rd February 2005, 10:24
Bate Dinamo fara discutie.

vlad1607
3rd February 2005, 12:47
@Ayrton: CORECT ! :(
@Valy : Ai dreptate :)

timisoareanul
7th February 2005, 23:33
Dragii mei Caini...

Din pacate pentru voi, a venit clipa sa pierde-tzi. Pentru inceput cu Farul... Dar o sa vina Timisoara peste voi. Shi o sa va umilim. Va fi razboi pshic. Ve-tzi muri pe teren.

Mult succes!
:evil: :ciocan:

DD-Viola
8th February 2005, 00:31
...0-2 , ar trebui sa bata Farul .

adi_cta
8th February 2005, 08:04
Victoria Farului nu va fi o surpriza.

Ayrton
8th February 2005, 10:00
Dragul nostru timisorean...

Tin si eu sa te anunt ca si daca bagam echipa de juniori nascuti in 1991 tot nu pierdem cu Poli Fulgerul Aek Balkan Bragadiru Petroleum Rocar Timisoara! Si stii de ce? Pt ca "razboiul psihic" de care vorbeai e doar in inchipuirea voastra. Si cu cat va adanciti mai mult in inchipuiri cu atat mai mult nu aveti nici o sansa in realitate.

Altfel, iti multumim de urari, si iti dorim mult succes si tie si lui VfB Sttutgart si cui mai vrei tu!

PS: De meciul Dinamo - Poli discutam mai tarziu, peste vreo 2 luni. Aici e vorba de Dinamo-Farul, asa ca lasa-ne, nu mai fi off-topic.

vlad1607
9th February 2005, 08:24
@Timisoreanul :Nu mai vorbi prin somn !

adi_cta
9th February 2005, 22:30
Nu suparatzii Timisoara ca o sa va faca sa schelacaitzi.

Ayrton
10th February 2005, 10:21
Eta na, unde era avocatul poprului...

Angelina Jolie
13th February 2005, 10:30
Dinamo nu ar trebui sa aiba ce discuta cu Farul, care a ajuns atat de sus doar din intamplare. Cat de buni pot fi daca CFR i-a batut la Constanta cu 1-0? In schimb Dinamo va lupta din nou la titlu ca de obicei.

Seahawk
13th February 2005, 11:19
tot ce faceti voi aici.. nu prea isi are rostul...insa ma rog.. dati atata cu pareri in stanga si`n dreapta.. rabdare oameni buni..traim .. si vedem ceo sa fie :)
eu sper intr'o victorie a Farului.. acum nu stiu sincer ce o sa fie.. dat fiind faptul ca o sa fie si primul..meci.. si o sa depinda mult..de pregatire.. forma de moment.. etc..
Sper ca Farul sa incerce.. sa indeplineasca lucrul cel mai important..pentru echipa..si anume.. sa ramana cu picioarele pe pamant.. si.. daca o sa facem asta.. si jucam in stilul nostru..avem sanse considerabile contra lui Dinamo..
Nu ma incumet sa dau pronosticuri..pentru ca tind sa fiu obiectiv.. si normal ca as merge cu Farul..
eu zic doar.. mult succes amandoua echipelor.. si cel mai bun sa invinga..
ah..si sper..intr`un meci..corect.. fara nici un fel de "influentze"...de nicaeri..
si..oameni buni..e doar un joc.. ce atatea discutii.. de la un simplu joc..de campionat..ajungeti la palmarese?.. hmm vesnica.. boala a noastra.. de a trai "din trecut"... priviti prezentul:) farul este o echipa in formare..ce`i drept.. cu jucatori..nu prea straluciti.. insa care au vointa.. spre deosebire de dinamo.. noi ne dorim..mult sa obtinem un rezultat .. si de obicei..acolo unde se vrea.. se poate..
numai pun la socoteala ca apararea noastra e cu o clasa peste cea a lui dinamo.. si nici faptul ca iam batut de iam ascultat cu urechea in tur.. desi scorul a fost doar 1-0
in fine.. prea multa vorba strica..
desi..dupa cum vad eu.. presiunea este pe dinamo.. ei trebuie sa dovedeasca.. ceva.. nu Farul.. iar atata timp cat Farul joaca rolul de outsider.. eh.. va las pe voi sa deducetzi ce se intampla :).. ca sa`i raspund si lui valy2345 :) .. ca la meciul cu CFR..Farul deja..era cu nasul pe sus deja ne vedeam campioana.. si pe calea asta..tin sa le multumesc celor de la cluj ca ne'au readus cu picioarele pe pamant.. si bine au facut ;) ca de atunci nu prea am mai suferit infrangeri deloc.. Forza FARUL!
fie ca cea mai buna echipa sa casTige!

vlad1607
13th February 2005, 11:53
Nu suparatzii Timisoara ca o sa va faca sa schelacaitzi.

Iar ai sarit ca broasca in ciment ! :rosu:
Om trai si om vedea....ce o fi.....
FORZA DINAMO !!! :ok:
eu zic 2-1 pt DINAMO :yeah:

adi_cta
13th February 2005, 16:42
Dinamo nu ar trebui sa aiba ce discuta cu Farul, care a ajuns atat de sus doar din intamplare. Cat de buni pot fi daca CFR i-a batut la Constanta cu 1-0? In schimb Dinamo va lupta din nou la titlu ca de obicei.
Si Steaua a furat-o de la Iasi. No coment.

Pt Vlad:
Ai sarit si tu ca ...... in ....... cu un pronostic.

vlad1607
13th February 2005, 17:36
las ca la sarit........in.......ma intreci fara probleme :D
Asta e pronosticul meu :)
Nu va spargeati voi in figuri ca o sa fie 0-3...ma lasi..... :D

adi_cta
13th February 2005, 18:35
Va vine vremea.

vlad1607
13th February 2005, 18:37
da da tremuram de frica :happy.lasa amneintarile astea pt echipe gen craiova....cu ei aveti sanse ! :D

adi_cta
13th February 2005, 18:47
Ca pe voi v-am batut tir cu arcul cu 1-0. Ce repede uitatzi. Pastreaza-te tu pentru echipe gen Craiova, voi avetzi ceva sanse cu ele.

vlad1607
13th February 2005, 18:59
stimabile ti-am mai zis...am fost pe stadion la meciul ala :D am jucat prost...dar de aici pana la a te sparge tu in figuri e cale ff lunga.....o sa-mi dai dreptate pe la jumatatea returului ai sa vezi..ti-am propus un pariu pe 100 USD ca Dinamo termina sigur inaintea FArului...da ai tacut :D ...hai ca ma plicitisesti :D
FORZA DINAMO ! :D

adi_cta
13th February 2005, 23:37
Cu meciuri gen Dinamo-Arges 4-0 nici nu se mai pune problema, cu sigurantza ca ve-ti fi inaintea Farului, daca va mers odata o sa mai incercatzi.
Dar cu o echipa asa decimata cum este cea dinamovista nu avetzi nici o sansa.

Rechinul Ucigas
14th February 2005, 00:09
Dinamo nu ar trebui sa aiba ce discuta cu Farul, care a ajuns atat de sus doar din intamplare. Cat de buni pot fi daca CFR i-a batut la Constanta cu 1-0? In schimb Dinamo va lupta din nou la titlu ca de obicei.
BAI nea 2345 , intamplare a fost ca am pierdut acel meci !!! si am pierdut deoarece eram prea mandrii , deja ne credeam prea tari la acel moment ! insa am revenit si si am terminat pe 4 la egalitate de puncte cu dinamo ! cfr a ajuns din intamplare pe 6 ...., asa ca ciocu mic ! :rosu:

Angelina Jolie
14th February 2005, 09:33
Pana va luati revansa la Cluj mai bine taci. Veti avea ocazia sa va demonstrati valoarea in fata clujenilor, dar pana atunci... ciocu mic. Si Dinamo va bate. Clar.

adi_cta
14th February 2005, 09:38
O sa va vina si voua randul, ai putintica rabdare.

Rechinul Ucigas
14th February 2005, 10:46
Pana va luati revansa la Cluj mai bine taci. Veti avea ocazia sa va demonstrati valoarea in fata clujenilor, dar pana atunci... ciocu mic. Si Dinamo va bate. Clar.
ce ai si uitat ca v-am batut cu 2-1 acum o luna cred in lupta pt cupa ? :evil:

vlad1607
14th February 2005, 15:18
Forza Dinamo ! :yeah:

Angelina Jolie
14th February 2005, 18:41
ce ai si uitat ca v-am batut cu 2-1 acum o luna cred in lupta pt cupa ? :evil:
Asta e buna taticule. Pacat ca am jucat cu echipa de rezerve atunci. In rest ce sa zic, tot respectul. Vedem noi la Cluj care pe care.

DD-Viola
14th February 2005, 19:02
.. Dinamo termina sigur inaintea FArului
FORZA DINAMO ! :D
...Dar daca ( prin absurd ) s-ar retrage cei din M.I. si dinamo ar ramane pe cont propriu ?...ai mai tine pariul ?...eu zic ca in acest caz , campionatul viitor dinamo ar fi pe locul 17-18 , pacat ca nu putem paria pe asta....

vlad1607
14th February 2005, 19:22
da as tine pariul mai frustratzel :D

DD-Viola
14th February 2005, 19:40
...Goe , fii cuminte ! ....Sigur n-ai ajuns inca sa-ti castigi singur existenta , de aceea se vede ca inca nu stii sa pretuiesti banii si nici respectul nu stii ce inseamna.... pe ce te bazezi . pe banii lu' tata ?, " las' ca face el ...din amenzi ( era sa zic shpaga ) ! "

vlad1607
14th February 2005, 20:06
Bubico afla ca lucrez chiar in 2 locuri...e posibil sa urmeze si al treilea...dc cumva o sa pot (fizic!)...nu sari tu sa-mi dai lecctii de morala ca nu e cazul nu ma cunosti....frustratzel :D
On-topic : FORZA DINAMO ! :D

DD-Viola
14th February 2005, 20:22
...zau , unde ?...sau pe cine lucrezi ?...lectii trebuia sa-ti dea altcineva la timpul potrivit , acu' e tarziu . iar primii 7 ani de-acas' , se vede treaba , ca i-ai petrecut cu cei de la sectie...

vlad1607
14th February 2005, 20:35
iti raspund prin PM :D trecand peste nesimtirea ta infantila de...frustratzel :D

DD-Viola
15th February 2005, 16:35
...ramane cum am stabilit !

vlad1607
15th February 2005, 19:17
Nu ramane nimica....ce ai stabilit tu? ma lasi..iti raspund tot prin PM ! Nu mai bate campii !

adi_cta
15th February 2005, 22:57
DD nu ai nici o sansa ca cazi de acord cu cainele, vede numai rosu in fatza.

DD-Viola
15th February 2005, 23:02
...adi , ai dreptate !

adi_cta
15th February 2005, 23:05
Doar eu am reusit sa ma mai intzeleg asa putzin cu el si asta pentru ca ii este frica de acest meci. Sper ca stie sa accepte infrangerea.

Ayrton
16th February 2005, 09:34
ar fi pe locul 17-18 ....

:happy
Ce le mai stii tu pe toate mai nenicule... Ce-ar fi tu sa pregatesti un pachetel pt vizitele la bulau pe care o sa le faceti conducatorilor de la Poli Balkan Bragadiru in primavara asta si sa nu te mai faci de ras p-aici? :evil:

vlad1607
16th February 2005, 18:50
Doar eu am reusit sa ma mai intzeleg asa putzin cu el si asta pentru ca ii este frica de acest meci. Sper ca stie sa accepte infrangerea.
Vorbe de pe malul marii...nu imi e frica de nici un meci stai tu calm :D ti-am mai zis om trai si om vedea ! :D
@DD:asculta si tine minte ce zice Ayrton !
FORZA DINAMO ! :ok: :yeah:

DD-Viola
16th February 2005, 21:29
...Vlad asculta-l tu pe nen'tu Ayrton , el probabil vb din experientza , cand se pregatea pentru vizite de acest gen pentru Ianul , Dinu , Iordache , etc...si pentru ca sa nu-si iasa din mana se pregateste pt Borcea , Netoiu .
Eu n-am timp sa ascult pe unu' care se crede in centrul universului...si cand colo e pierdut saracu' in spatiu .

vlad1607
17th February 2005, 09:32
centrul universului se cred altzii...prin judete precum Dolj ii gasesti..da si voi polistii sunteti din ce in ce mai aproape.....

giovanni BV
17th February 2005, 17:59
Dinamo porneste favorita , dar sa nu subaprecieze Farul , ca ei lovesc sub centura cind nu te astepti !!!

adi_cta
17th February 2005, 18:55
Dinamo pleaca din postura de favorita in toate meciurile de campionat, mai putzin in cele europene, dar uraganul care se numeste Farul o sa le aduca aminte ca nu ei sunt buricul fotbalului romanesc.

Seahawk
18th February 2005, 05:39
bine zis! :) Dinamo.. eh ei sa ramana "favoritii" :) ca vad ca le place asta.. ii batem noi..sa taca din gura.. dar interesant faptul ca pe threadu` asta.. ar trebui sa fie mai multi dinamovist.. eh.. in fine.. nu`i treaba mea.. FORZA FARUL!!!!!!

george-dinamo
18th February 2005, 23:09
@mike...sa stii ca noi nu ne obosim sa intram si sa discutam despre chestii inutile si cunoscute dinainte....n-am nici cea mai mica indoiala ca va batem si mai vb dupa.voi concentrati-va pe meciul din cupa ca poate ajungeti in finala si o sa jucati in uefa....multa bafta!

adi_cta
19th February 2005, 00:37
O sa va cam incurcam calculele. Am vazut ca ati fixat super prime daca castigatzi primele 4 etape. O sa va cam naruitzi de la prima.

vlad1607
20th February 2005, 15:57
"uraganul Farul" :happy hai ca asta a fost tare :happy FORZA CAINII ! :D

adi_cta
20th February 2005, 15:59
Potzi sa-i zici Tzunami Farul. Oricum tot acelasi deznodamant o sa fie.

vlad1607
20th February 2005, 16:00
tzunami? :happy..eu zic mai degraba ploicica de sezon :happy

adi_cta
20th February 2005, 16:02
Ce-o sa va mai ciufuleasca aceasta ploicica.

vlad1607
20th February 2005, 16:06
:happy de unde stii asta ma?te-am mai intrebat esti ruda cu Nostradamus? Pui pariu pe 50 USD ca nu bateti in Stefan cel Mare (ca ti-am propus 100 da ai tacut ) :D

adi_cta
20th February 2005, 16:14
Gata le-ai rezolvat pe toate cu acest pariu. O zici asa de parca ai avea ultimul cuvant.
Ruda cu Nostradamus nu sunt, dar ma uit si eu si vad ca avetzi o varza de echipa unde ati culminat cu aducerea incultului aluia de Tames Balmes, iar in schimb Farul este aceeasi echipa, bine inchegata care joaca super bine in acest sezon si care nu are frica decat de arbitrii coruptzi si blatuitori. :no:

vlad1607
20th February 2005, 16:17
nu am zis ca le rezlov pe toate nici pe departe....nu are legaura..doar ca esti asa sigur incat nu e problema dc iti bag niste banutzi in buzunar.DECI?

adi_cta
20th February 2005, 16:21
Ce regret cel mai mult in ceea ce priveste acest meci, este faptul ca exact cu o zi inainte plec din tzara si nu pot sa vad live acest meci. Chestia cu pariul se putea realiza doar daca eram colegi de-un paharel sau mai stiu eu ce, dar asa ce sanse sunt sa se realizeze?

vlad1607
20th February 2005, 16:22
iti raspund prin PM :)

adi_cta
20th February 2005, 16:30
De batut tot va batem.

vlad1607
20th February 2005, 16:33
hai lasa-neee ca esti pui de marius copy/paste max cu idei fixe si naive ! Sa fii sanatos !
FORZA DINAMO...SEMPRE FORZA DINAMO ! :D

adi_cta
20th February 2005, 17:19
Idei fixe pe care le mai si impui numai tu ai. De cand Dinamo nu poate sa o fure pe teren propriu? Bagi tu mana in foc ca nu se poate intimpla acest lucru.

vlad1607
20th February 2005, 17:22
normal ca poate..bravo...da cred ca acum nu o sa se intample.lasa-neee lasa-neeee

Seahawk
22nd February 2005, 07:23
mie`mi place situatia voturilor: :evil:

1 14 28.57%
___________________________
X 9 18.37%
___________________________
2 26 53.06%

Ayrton
22nd February 2005, 14:01
O veste buna: se pare ca fostul junior dinamovist Pascovici nu va putea juca, fiind accidentat. :ok:

george-dinamo
22nd February 2005, 17:50
da de ce e veste buna?dupa aia o sa spuna ca n-au avut toata echipa, ca n-a fost grigoras pe banca, etc etc.si daca astea nu merg arbitrii i-au furat clar fiind platiti cu cine stie cat de borcea,unii jucatori ai farului au fost cumparati....
sondajul arata doar numarul celor care a votat pe acest site.cati dintre astia ar fi pus bani pe x sau 2?

Rechinul Ucigas
22nd February 2005, 18:10
eu da ! Poate pana la meci o sa joace , daca nu jucam cu ce avem ! Iar daca se va juca corect , nimeni nu o sa spuna ca a fost blat !

adi_cta
23rd February 2005, 02:36
Daca ati ajuns sa va bucurati ca nu joaca Pascovici la Farul inseamna ca va cam temeti de acest meci. Oricum se pare ca va dam niste avantaje.

Seahawk
23rd February 2005, 04:13
eh nici chiar asa... avantaje.. deshi.. el e foarte important pentru noi..
However, o echipa nu sta intr'un singur om.. de obicei.. (decat daca e numit Hagi :evil: ) si zic eu..ca trebuie sa jucam.. cu Pascovici..fara.. avem sanse sa'i batem pe javre

Red Heat
23rd February 2005, 14:10
Daca atacul lui Dinamo isi va pastra forma si forta aratate in pregatiri, in mod normal, va pierde foarte greu vreun meci in retur..

...sper sa nu-si pastreze forma si apararea :D

george-dinamo
23rd February 2005, 14:15
baieti dar pe cine ati vazut voi sa se teama de voi?cu atat mai putin de pascovici....marele pascovici...fiti seriosi ce dracu.

Carbyt1985
23rd February 2005, 14:21
Sper ca meciu dintre 2 sa se termine la egalitate ca sa aiba de castiagat echipele din spate ;).
Apropo dar de celelalte meciuri nimic???
Rapid-Poli 1-2 :) :yeah:

Paul
26th February 2005, 22:34
O veste buna: se pare ca fostul junior dinamovist Pascovici nu va putea juca, fiind accidentat. :ok:

ce rau ati ajuns
echipa campioana se bucura ca un jucator al adversarului lipseste :no:

adi_cta
27th February 2005, 09:07
Sper sa le treaca repede bucuratura :happy :happy :happy

vlad1607
27th February 2005, 13:59
speranta moare ultima ..da tot moare :D FORZA CAINII !

GeKuRA
27th February 2005, 23:17
X :d

adi_cta
1st March 2005, 23:17
Acum mai avetzi o saptamana in plus ca sa pregatitzi meciul.

PadrinoDog
3rd March 2005, 18:30
bucuratura[QUOTE] frumos. daca as sti cum s-ar traduce...
Ma rog... Dinamo este favorita in meciul din Stefan cel Mare, iar aceasta postura trebuie sa va dea de gandit. Indiferent care este numele adversarului el trebuie respectat. Farul, intr-adevar, a fost revelatia turului, numai ca pauza competitionala a fost destul de mare pentru a putea spune ca se afla in aceeasi forma. Avantajul Farului se cheama Grigoras, iar al lui Dinamo > echipa.
De urmarit...
O VIATA DE CAINE, NUMAI UNA! HAI DINAMO!

vlad1607
3rd March 2005, 21:00
Acum mai avetzi o saptamana in plus ca sa pregatitzi meciul.
mai lasa-ma cu povestile astea..te pomenesti ca faruletzul e Arsenal sau Barcelona si noi nu stim ...lasa-neeeeeee :rosu:

tchibos
5th March 2005, 13:44
suporteri ai Farului mai lasati comentariile nu vedeti ca Dinamo e in forma maxima - joaca cu echipe din C si castiga detasat cu 1-0 in ultimul minut... de ce sa le fie frica de o echipa din A care joaca din ce in ce mai bine :headbang:
-----------------------------------------------------------------------
HAI ALB ALBASTRII !!!!!
/hello /hello /hello /hello

tchibos
5th March 2005, 13:53
Fie Vreme Buna Fie Vreme Rea... Moartea Cainilor E Farul Constanta :great:

Mariusmadmax
6th March 2005, 09:51
daca Farul invinge - lucru f probabil cu 3-1 - atunci catzeii vor fi livrati "la pachet" in cina ... china ... CHINAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
:yeah:

vlad1607
6th March 2005, 17:46
s-a bagat trompeta maxima in seama..vezi ratacitule ca aici nu e standa RAUS berbecule :D

Rechinul Ucigas
7th March 2005, 13:11
In utimul meci amical dinamo a pierdut cu 4-0 la oradea iar Farul in ultiul amical a castigat cu 4-0 in meciul cu Portul C-ta ( liderul div c ) sa vedem duminica ce se va intampla !

vlad1607
7th March 2005, 13:13
o sa vedem........

PadrinoDog
7th March 2005, 16:25
Cu siguranta speranta moare ultima. Insa nu poti sa spui ca albastru e rosu sau invers. Cu alte cuvinte, poate asa deduci, Farul nu se poate compara cu o echipa de top, cu e Dinamo. Inteleg, se mai produce o minune la nu stiu cati ani, dar valoarea e valoare, si punct.

tchibos
7th March 2005, 17:21
:happy echipa de top merge cu trenul tacerii, Oradea - Bucuresti?... dupa meciul cu Farul echipa asta de top se va numi ehipa tacerii, iar in tren vor urca doar punctele... directia CONSTANTA
--------------------------------------------------------------------------
Fie Vreme Buna Fie Vreme Rea... Moartea Cainilor E Farul Constanta

vlad1607
7th March 2005, 18:21
@tchibos :Cat de patetic esti.....probabil ai vreo 16 ani....

ce_bine_e
7th March 2005, 19:00
:rosu: nu conteaza varsta, dar asta e meciu lu dinamo fara probleme..oricum ct o sa iei bataie la Iasi! fortza poli!!!!!!!!!!! :yeah: /OLE/

tchibos
7th March 2005, 21:11
@tchibos :Cat de patetic esti.....probabil ai vreo 16 ani....


... daca stai si la fotbal cum stai la capitolul probabilitati atunci esti jalnic :ciocan: , dar ce pretentii sa am ... asa echipa asa suporteri :rosu:

... as vrea eu sa mai am 16 ani... :mda:

DINAMO - FARUL 0-1 SAU 1-2 ... asa va fi :yeah:
----------------------------------------------------------------------
cu FARUL pana la moarte !!!

vlad1607
7th March 2005, 21:15
e normal la 14 ani sa-ti doresti sa ai 16 :D

cip_81
7th March 2005, 21:17
Nici n-ar trebui sa ne facem probleme cu taraturile alea...echipa aia de dopati.

Dinamo-Farul 3-1 (le dam un gol in fata).

Leo_
7th March 2005, 21:19
Orice rezultat e posibil...dar ar fi de preferat un X 2... :D

Rechinul Ucigas
7th March 2005, 21:22
lasati varsta ! suntem toti suporteri ! cu mic cu mare venim la meci !

tchibos
7th March 2005, 21:28
e normal la 14 ani sa-ti doresti sa ai 16 :D

:happy la fel de slab ca si pronosticul pe care l-ai dat la meciul ce vine... dar mai incearca

... si sa stii ca sa mai am inseamna ca am avut candva sincer nici nu mai stiu ce faceam pe atunci, dar tin minte sigur ca si atunci eram SUPORTER FARUL CONSTANTA :ok: asa cum voi fi mereu
--------------------------------------------------------------------------

Fie Vreme Buna Fie Vreme Rea... Moartea Cainilor E Farul Constanta ... in cupa si in campionat /hello /hello /hello

vlad1607
7th March 2005, 21:32
esti suporterul Farului..atunci tre sa suportzi infrangerea din Stefan cel Mare :D

tchibos
7th March 2005, 21:39
mai intai trebuie sa ne bateti si ptr mine e mai usor decat ptr tine in cazul in care o incasati
... am zis si repet... punctele vin la Constanta :yeah:
--------------------------------------------------------------------------
cu FARUL pana la moarte!!!
/hello /hello /hello /hello

Quartz@nu
9th March 2005, 10:04
Nici n-ar trebui sa ne facem probleme cu taraturile alea...echipa aia de dopati.

Dinamo-Farul 3-1 (le dam un gol in fata).
amice .......cred ca pt tine matematica e un lucru cu care te intalnesti rar ...3-1 si le dai un gol un fata??? :happy
pronosticul meu este 1-1 din pacate o sa vedeti ca farul o piarda 2 puncte in groapa ,nu o sa castige asa cum o sa zica altii :yeah:

Rechinul Ucigas
9th March 2005, 14:59
dinamo 1-2 FARUL CONSTANTA

ce_bine_e
9th March 2005, 15:07
nu se stie acuma sincer vb e un meci de 1 x 2...faru a demonstrat in tut ce poate si dinamo totusi e pe locul 2 asa ca va urez succes la amandoua! numai sa pierdeti cu IASU!:d

Rechinul Ucigas
9th March 2005, 15:36
Multumim dar nu sh daca o sa vrem sa pierdem la iasi :)

PadrinoDog
9th March 2005, 15:44
Mai farist, Dorys a spus ca meciul poate incepe de la 1-0 pt voi si tot Dinamo castiga.
Briza e de vina... Daca stai pe la Poarta 6 te cred si eu...
Hai Dinamo!

ce_bine_e
9th March 2005, 17:08
mah o sa va batem la iasi stiu ca pare mai greu de crezut da va zic ca o sa fie greu cu noi in retur... adik nu o sa retrogradam...da v-am zis nu v-ati multumi cu o infrangere si restu victori? egoisti mai sunteti:)

Rechinul Ucigas
9th March 2005, 17:59
padrino nu stau in poarta 6 ci in uk ! si nu ma intereseaza ce parere are el , eu cred ca Farul castiga si punct !

vitalie_killer
9th March 2005, 17:59
2:1 sau 3:1 pentru Dinamo, care va fi campioana.
Caine pana la moarte!

Rechinul Ucigas
9th March 2005, 18:03
bai da voi credeti ca jucati cu tricotaje ineu ? auzi 3-1 poate 1`-2 sau 1-3

vitalie_killer
9th March 2005, 18:09
Ba Mihai, voi ce credeti ca jucati cu echipa de tineret-rezerve a lui Dinamo?(cu ea poate ati fi reusit o remiza 0:0 sau 1:1)

baltazar
9th March 2005, 19:16
Sper sa bata Farul ! 1-3

bob
9th March 2005, 19:27
dupa ce o vor lua in spinare prevad de la faristi niste consideratii de genul: da, am pierdut, dar am pierdut onorabil, totusi dinamo e dinamo! baieti, ne plictisiti! jos mina de pe vitamine! va ambalati precum prazarii si uite unde au ajuns!

baltazar
9th March 2005, 19:36
bob, vorbim mai bine dupa meci,o sa vedem atunci cum o sa ziceti voi :ce vrei ba am luat-o de la Farul (doar este revelatie nu)

vlad1607
9th March 2005, 21:34
ce sa luam de la Farul??? poate o gura de aer de mare....ca la fotbal o sa va scufundatzi precum Titanicul in acest retur :D FORZA CAINII ! :D

ce_bine_e
9th March 2005, 21:50
fortza poli!!!

vlad1607
9th March 2005, 21:52
ce ai ma? nu ai citit pe ce sectiune esti?

ce_bine_e
9th March 2005, 22:03
ce vrei mah? ia ciocu mic! sau botu?

vlad1607
9th March 2005, 22:45
vezi ca esti toparlan si nu e cazul...

ce_bine_e
9th March 2005, 22:51
eram nervos...sorry

baltazar
10th March 2005, 02:17
Vlad1607, vezi ,ca Titanicul este cam mare si pt Dinamo, sa nu va traga si pe voi la fund.........

R. O`Sullivan
10th March 2005, 16:03
dupa ce o vor lua in spinare prevad de la faristi niste consideratii de genul: da, am pierdut, dar am pierdut onorabil, totusi dinamo e dinamo! baieti, ne plictisiti! jos mina de pe vitamine! va ambalati precum prazarii si uite unde au ajuns!


E interesant cum tocmai voi aduceti vorba de ``vitamine``... Sa-l mentionez pe Vlad Munteanu, sau fostul `` mare, celebru, fenomenal, dinamovist pe viata`` Mutu :D ?
Stii expresia aia: ``Aia mari consuma si aia mai mici sunt suspendati``

Trecand de la subiecte rasuflate la concret, fiecare echipa are sansa ei, sper intr-o victorie a Farului cu 2-1... Daca totusi pierdem sa fie pe teren si eu nu ma supar... Apropo, Dinamo e Dinamo?? Vrei sa spui Dinamo e nimeni dupa performanta Stelei....

Totusi optimismul tau arogant si de prost gust ma duce spre un avertisment: ``Ai grija ca nu jucati cu FC. Arges in fiecare etapa`` :d