PDA

View Full Version : Campionatul mondial de hockey under 20, Bucuresti , Romania



Gabriel
3rd January 2005, 12:39
In perioada 3-9 ianuarie 2005, Romania organizeaza Campionatul Mondial de hockey pe gheatza, grupa B...la Bucuresti, pe patinuarul Mihai Flamaropol.

Din grupa fac parte : Romania, Japonia, China, Yugoslavia, Lituania.

http://www.iihf.com/hydra/Tournaments_05/output/w20iia/
Aici puteti gasi programul turneului.

Eu cred ca voi face cateva vizite pe la patinuar...sa vad care-i treaba.

Guitz
3rd January 2005, 14:20
Eu cred ca ajung la meciul Japoniei si raman si la Romania-Serbia&M.N poate trag si niste poze ;)

Vadim
3rd January 2005, 14:30
Guitz, pune si aici pe forum, daca faci vreo poza.

ps: simpatic avatar. :)

Guitz
3rd January 2005, 15:08
Cateva poze facute la antrenamente(27,28dec):
http://pg.photos.yahoo.com/ph/guitzaru2004/my_photos

Gabriel
3rd January 2005, 17:29
Am fost la prima repriza a meciului Olanda - Lituania. Dupa 20 minute efective...portocala conducea cu 3-2. Nu pot spune ca au jucat slab echipele..dar nici bine....cam pe la noi prin campionat..la un meci..Dinamo - Progym.

Am plecat la prima pauza...ca aveam treaba....dar la 20:30 ma reintorc pe Flamaropol....sa vad Romania.

Mi-a placut ca patinuarul era ca la o mare competitie...avea toate steagurile tzarilor participante arborate...plus steagul IIFH.

Guitz...sper sa ne intalnim pe acolo...ca de cand am tot planuit....si niciodata nu ne-am intalnit.....
Poate ma recunosti tu...daca ai vazut pozele cu mine...

Guitz
3rd January 2005, 20:28
E....vedem noi...daca ajung
M-a cam speriat ploaia asta ca voiam sa ajung si la meciul "Japolandei" ca cica astia ar fi cei mai periculosi din grupa!
Pana la 20:30 cand incepe meciul ia cititi si dati-va cu parerea aici:
http://www.hochei.ro/?section=tricolori&display=7
Olanda a invins Lituania cu scorul de 7-2.

PS:Cine se risca sa faca un topic pt Superliga nationala de hochei & Cupa Romaniei?

Tsoma
3rd January 2005, 23:55
Romania - Serbia-Muntenegru ????????????

Gabriel
4th January 2005, 00:29
Acum am sosit de la meci.
Romania - Serbia & Muntenegru 6-3
Meciu a fost foarte disputat...sarbii conducand cu 2-0. Insa romanii au ajuns intr-un timp foarte scurt la 4-2...
Pe urma...4-3...5-3....6-3.

Meciul n-a fost rau...tinand nivelul la care se joaca. Pacat de anonimatul din tribune. Foarte, foarte putina lume.
Am inghetat pe patinuar. Atmosfera de pe Flamaropol..probabil ca aminteste de competitiile de hockey disputate in Canada prin 1935. :D

Guitz
4th January 2005, 00:49
Dupa prima repriza nu mai speram sa intoarcem meciul!
Ce m-a deranjat e ca au fost cam multe sanctiuni...avand ceva timp si 3 oameni in cabina de pedepse.
Mi-a placut cum a jucat nr.7 Antal
voi baga niste poze intr-un album pe yahoo...
bafta!

Gabriel
4th January 2005, 01:26
Guitz...asta am scris eu pe fanclub. Doar pe Antal l-am remarcat...a dat cel putin 2 pase si un gol....si cred ca 5 goluri s-au marcat in linia lui.
Eram sigur ca o sa fie jucatorul meciului...dar i-a dat la portar.....

Unde ai stat ? Eu am stat chiar pe mijloc...deasupra bancilor de pedeapsa...al doilea rand incepand de sus....

Guitz
4th January 2005, 02:40
Am zis ca pun niste poze si ma comformez:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/guitzaru2004/my_photos

De stat am stat peste tot...m-am plimbat cu fotografu' prin tot patinoarul
Uitate atent prin poze ca poate te gasesti printre ele!
Pe Antal asta l-am remarcat inca de la Antrenamente cand am si vorbit cu el(pe linkul de mai sus gasesti 3 albume...27.28 dec si 3 ian)
Prima data am dat pe aici si n-am apucat sa citesc ce ai scris pe fanclub.
Antal asta cica joaca in Ungaria dar n-am aflat la ce echipa!
Baiatul e super muncitor...dar si cam temperamental...ultimile minute din repr. a 3a si le-a facut in "cusca" pt o pedeapsa 2+2? Nu prea am inteles cum s-au impartit eliminarile in acest meci...La final i-a fost luat un interviu de cei de la N24...dar nu a fost difuzat nimic la ultimul grupaj de stiri de la ei decat de la meciul Olandei.
Te rog sa faci si tu un Topic pt Superliga noastra si CUpa Romaniei care cred ca incepe pe 11 ian....ciucanii facand deja cateva transferuri...nu mai stiu pe unde am postat asta :D
Revin cu detalii!

Gabriel
4th January 2005, 03:05
Pai fa tu subiectul cu liga. Ca nu tre' sa-l fac neaparat eu. Tu te pricepi mai bine.

-----

Unde as putea gasi lotul Romaniei...sa vad cam pe unde joaca "copiii" astia ?
Da-mi si mie un mesaj pe YM cu nr. tau de telefon...sa te sun...sa mai vorbim pe la meciuri. :D

Guitz
4th January 2005, 03:32
Io-s destul de lenes si nu stiu cand o sa-mi treaca starea asta!
Plus ca eu sunt INCEPATOR aici si nu vreau sa gresesc :)
Asa ca pune tu mana si documenteaza-te de pe hem.bredband.net/hochei www.hochei.ro si ce mai stii...si punele intr-un topic
Lotul Romaniei il gasesti pe
http://www.iihf.com/Hydra/Tournaments_05/output/w20iia/hydra.iihf.com/data/iihf/output/xml/1000000024/IHM10000000240ROM_33_1_0.html
dar e cam aiurea...Antal nici macar nu e in acel lot
Cineva mi-a spus cand a vazut poza cu el...acum cateva zile ca este jucator la Ferencvaros si ca l-ar chema PETRES Tivadar....dar acest Petres a fost si el pe gheata aseara... :|
Poate ca dupa meciul de azi se vor actualiza mai multe chestii si poate dam si de niste foi de arbitraj pe fanclub....ca acolo parca erau cativa care se ocupau cu dastea

Cat despre acesti copii...3 sferturi vin de la HC Csikszereda...vreo 3-4 de la Dinamo, vreo 2-3 de la Steaua si unul sau doi de la Triumf...+ Pana Eduard care azi a stat in "cusca" si a patinat de la iesirea din ea pana la schimbarea liniilor!!!

Am cateva poze si de pe mijloc in spate la "cusca"...te-ai gasit printre ele? era unu galagios pe-acolo :D

Guitz
4th January 2005, 17:37
Unde as putea gasi lotul Romaniei...sa vad cam pe unde joaca "copiii" astia ?


Aici gasesti liniile care au fost folosite aseara:
http://www.iihf.com/Hydra/Tournaments_05/output/w20iia/hydra.iihf.com/data/iihf/output/xml/1000000024/IHM1000000024903_54B_1_0.html

Cautand prin situri in limba maghiara am gasit si unde joaca acest Zsombor Antal!!! http://www.utehoki.hu/kepek/200405/jatekosok/antal_zsombor_.jpg
El si Jeno Mihaly joaca la echipa Ujpesti TE din Ungaria.
http://www.utehoki.hu/kepek/200405/felnott.jpg
in poza de mai sus...Antal e al 3lea de la dreapta pe randul de sus iar Jeno al 2lea din stanga tot pe randul de sus.
Nu mai stiu pe unde ai scris de linia in care a jucat Antal...oricum ea e alcatuita din
5 D FLUERAS Cosmin Steaua
8 D MIHALY Jemo Ujpesti TE
24 F MIHALY Ede HK Ruzinov
23 F PETRES Tivadar Ferencvaros
7 F ZSOMBOR Antal Ujpesti TE

Aceasta linie a inscris 5 din cele 6 goluri!!!E ceva!!! :yeah:

Guitz
5th January 2005, 01:43
Ce s-a jucat in primele 2 zile:

LTU - NED 2 - 7 ( 2 - 3 , 0 - 2 , 0 - 2 )
CHN - JPN 0 - 5 ( 0 - 1 , 0 - 2 , 0 - 2 )
SCG - ROM 3 - 6 ( 1 - 0 , 1 - 3 , 1 - 3 )

NED - CHN 3 - 2 ( 2 - 1 , 0 - 1 , 1 - 0 )
JPN - SCG 12 - 1 ( 3 - 0 , 5 - 0 , 4 - 1 )
ROM - LTU 9 - 1 ( 5 - 0 , 1 - 0 , 3 - 1 )

Maine este zi de pauza...si vor fi doar antrenamente!

Joi se disputa urm. meciuri:
Japonia-Lituania (13:30)
China-Serbia (17:00)
Romania-Olanda (20:30)

Gabriel
5th January 2005, 03:37
Azi n-am reusit sa ajung la patinuar....dar ma bucur nespus pentru victorie.
Ce crezi, Guitz ? ...castigam turneul ? sau sunt japonezii mult mai buni ?

Guitz
5th January 2005, 04:07
As vrea sa-l castigam...azi am avut o prima repriza nebuna!!!
Din pacate nu am reusit sa prind la lucru echipa Japoniei si nici a Olandei
Antal Zsombos este cel mai dur jucator al turneului cica tinand seama de minutele de eliminare acumulate in astea 2 meciuri :)
http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=44377
Intra pe linkul de mai sus sa vezi poze facute cu un super aparat de unu cu care am fost azi!Daca nu se vad pozele din mesaj s-ar putea sa treb. sa te inreg.
Maine e pauza...mai vb!

Vadim
5th January 2005, 04:24
Ai putea sa bagi si aici pozele, pe Softpedia se discuta de cipuri din silicon.

Guitz
5th January 2005, 04:32
Acele poze nu-s ale mele (nu eu fac pozele) ...doar asa puteam sa vi le impartasesc si voua!

Luati de-aici si clasamentul:
Rank Team GP W T L GF:GA GDF PTS
1 JPN 2 2 0 0 17:1 16 4
2 ROM 2 2 0 0 15:4 11 4
3 NED 2 2 0 0 10:4 6 4
4 CHN 2 0 0 2 2:8 -6 0
5 LTU 2 0 0 2 3:16 -13 0
6 SCG 2 0 0 2 4:18 -14 0

Guitz
7th January 2005, 01:29
Azi n-am reusit sa ajung la patinuar....dar ma bucur nespus pentru victorie.
Ce crezi, Guitz ? ...castigam turneul ? sau sunt japonezii mult mai buni ?

Ce meci ai pierdut azi!!!!!!!!!!!!
De mult nu am mai vazut un meci asa de disputat...ceva din Steaua-SCMC dar mult mai tare!!
Dupa fiecare faza se facea un meleu de jucatori!!!
am condus cu 4-0 dar olandezii au revenit iar pe final chiar am tremurat dupa ce am primit o pedeaspa de meci!!!
Dupa 5-3 pt noi...olandezii au mai marcat o data in superioritate parca si nu prea mai eram siguri de victorie dupa ce condusesem cu 4 goluri.
Ultimile 2 minute le-a jucat si Olanda in 4 dar ca sa egaleze a scos portarul si a mai introdus un om pe gheata...a mai fost o faza pe final cand unul de-al nostru a trimis pucul la cativa centimetri pe langa poarta goala...iar la final s-a dezlantuit hora pe gheata!!!
Scor final Romania 5-4 Olanda....si gandul ne sta numai la meciul de duminica cu Japonia...
mai incolo o sa urc cateva poze sa le vedeti si voi...iar mai tarziu poate dati pe N24 ca s-au luat cateva interviuri!

Dorin
10th January 2005, 22:16
Ati murit ? Cum s-a terminat turneul? Ne-au batut chinezii , asta e , dar dupa aceea? :yeah: Dorin PS Stiu si rezultatul cu Japonia. Ceva comentarii totusi...

Guitz
11th January 2005, 01:16
Stii rezultatul...stii probabil ca ne-am clasat pe locul 2 in grupa...
Ce sa mai zic...puteam sa castigam grupa si sa promovam in Div 1 dar baietii nostri au fost prea relaxati intr-un meci aparent usor...si s-a mai dus un an...s-a mai dus jumatate de generatie talentata...
Sunt prea multe de facut si prea putini cei interesati
Clasamente si statistici gasesti pe www.iihf.com iar comentarii pe www.hochei.ro la sectiunea tricolori!
Daca nu e voie sa dau aceste situri sa imi atrageti atentia va rog...
Daca mai vrei sa stii ceva...spune aici sau faceti un topic la care sa se scrie despre Superliga de hochei si CUpa Romaniei
Bafta!

Dorin
12th January 2005, 00:21
Sa dai link nu-i nici o problema.Reclama gratis pentru cei atinsi.Iar noi de ce ne-am supara? :yeah: Dorin

Guitz
12th January 2005, 21:33
E...atunci e bine...azi a fost Dinamo-Sportul in CUpa Romaniei la Bucuresti si Progym-HC Csikszereda!
Din pacate n-am reusit sa ajung la patinoar azi si nu stiu nici un rezultat!

Guitz
13th January 2005, 03:00
A fost 5-4 pentru Sportul (Bucuresti) si 6-2 pentru Progym la Ciuc. Sint ceva detalii, plus formatiile si pe www.hochei.ro

Gabriel
15th January 2005, 15:24
Guitz...ce legatura are cupa Romaniei...cu Campionatu Mondial ? :D

Guitz
15th January 2005, 16:26
Pai daca nu am vazut nici un topic legat de...am pus aici

Gabriel
16th January 2005, 12:42
Cauta si tu mai bine :D

Guitz
16th January 2005, 16:22
Lene gogule...am venit de la patinoar...am mancat ceva...si m-a lovit o lene daia nasoala de nu ma vad!!!

mistress of ice
16th October 2005, 14:37
TINERET U20
Campionatul Mondial 2006 Divizia II Grupa A
Bucharest, ROMANIA 12.12.2005 - 18.12.2005
Australia
Spania
Marea Britanie
Olanda
Noua Zeelanda
ROmania

mistress of ice
1st December 2005, 16:15
Div II Group A 12.12.205-18.12.2005

Lotul a plecat in Ungaria unde va disputa cateva meciuri cu echipa de tineret a ungariei .Dupa acest cantonament se vor face "finisarile" si se va anuntza lotul care va promova anul acesta;)

Eu sper sa se antreneze bine si sa promoveze ...din cauza lor nu mai am eu antrenamente pana pe 18 :mda:
Programul deja este stabilit (ca anul trecut dar dak apar modificari o sa scriu)
Echipele:Australia,Spania,Marea Britanie,Olanda,Noua Zeelanda,ROmania

Luni 12.12.2005

13:30 Australia - Olanda
17:00 Noua Zeelanda - Marea Britanie
20:30/21.00 Spania - Romania

Marti 13.12.2005

13:30 Olanda - Noua Zeelanda
17:00 Marea Britanie - Spania
20:30/21.00 Romania - Australia

Joi 15.12.2005

13:30 Marea Britanie - Australia
17:00 Noua Zeelanda - Spania
20:30/21.00 Romania - Olanda

Vineri 16.12.2005

13:30 Spania - Australia
17:00 Olanda - Marea Britanie
20:30/21.00 Romania - Noua Zeelanda

Duminica 18.12.2005

13:30 Australia - Noua Zeelanda
17:00 Olanda - Spania
20:30/21.00 Romania - Marea Britanie

mistress of ice
2nd December 2005, 11:28
Uite de asta aveam nevoie ca sa mai renoveze si ei in patinoar sa arate mai primitor.Azi dimineatza vreo 20 de muncitori incepusera sa razuie vopseaua desprinsa de pe peretzi poate or vopsi si ei si incepeau sa faca curat in vestiarele/camerele goale ...:D

P.S. 5-2 pt noi in ungaria

mistress of ice
7th December 2005, 02:07
in Slovacia au castigat cu 7-3

Lotul este format numai din unguri ...da da lotul Romaniei
Un lot care ne aduce scoruri bune ...si de data asta chiar sunt optimista privind rezultatele meciurilor oficiale :)

SORENSEN
12th December 2005, 21:16
HOCHEI/CM U20 GRUPA A DIV II
Australia - Olanda 2-7
Olanda joaca obstructionist, iar acest lucru s-a vazut, jucatorii lui Robert Serviss acumulind 46 de minute de penalizare.
Cu toate acestea, olandezii au tras mult mai mult la poarta, raportul suturilor fiindu-le net favorabil, 38-13.

In aceste conditii, scorul final nu poate sa mire, olandezii cistigind cu 7-2. Interesant este faptul ca ambele goluri ale australienilor au venit in situatii in care olandezii aveau cu doi oameni mai putin pe gheata.

Altfel, merita remarcat apetitul ofensiv al liniei intii olandeze (22 de suturi) si al celei secunde (10), in timp ce de la australieni cele mai multe suturi au fost trecute in contul lui Liam Webster (5).

Australia- Olanda 2-7 (1-2, 1-3, 0-2)
Marcatori: Upton (10:53/ Oultram)- pp2, Todd (33:36/ Martin)- pp2, respective Dijkstra (5:30/ Demeline)- pp1, Bruijsten (19:27; 31:58/ Demeline- sh2; 52:06/ Demeline, Verdonschot), Demeline (25:30), van Bentem (26:09)- sh1, Verdonschot (40:51/ Dijkstra, Demeline)- sh2.

Australia: Haywood; Martin, Huxley- Manco, Webster, Upton; Bergamin, Oultram- Powell, Martin, Todd; Robertson, Del Basso- Cole, Hardy, Rouse; Taylor, Orr, Murrell. Antrenor: Graham Homann

Olanda: Maghielse; van Oorschot, Dijkstra- Hu. Verdonschot, Demeline, Bruijsten; Donders, Oosterwijk- van den Heuvel, van Bentem, Hagemeijer; Brandasu, Dalhuisen- Ramoul, van Roosmalen, Wurm; Mete, Barone, Kraan. Antrenor: Robert Serviss.

SORENSEN
13th December 2005, 00:19
Nzl - Gbr 0 - 18 ( 0 - 4 , 0 - 9 , 0 - 5 )
Esp - Rom 0 - 6 ( 0 - 2 , 0 - 3 , 0 - 1 )

mistress of ice
14th December 2005, 00:43
Australia-Romania 2-8

SORENSEN
14th December 2005, 00:48
NED - NZL 19 - 0 ( 3 - 0 , 9 - 0 , 7 - 0 )
GBR - ESP 9 - 1 ( 3 - 0 , 4 - 0 , 2 - 1 )
ROM - AUS 7 - 2 ( 2 - 1 , 5 - 1 , 0 - 0 )

1.GBR 2 2 0 0 27-1 4p
2.Ned 2 2 0 0 26-2 4p
3.ROM 2 2 0 0 13-2 4p
4.Aus 2 0 0 2 4-14 0p
5.Esp 2 0 0 2 1-15 0p
6.Nzl 2 0 0 2 0-37 0p

mistress of ice
14th December 2005, 01:26
Romania-Australia 8-2 :D

SORENSEN
14th December 2005, 10:44
pe site-ul federatiei internationale era 7-2 daca tu zici atunci a fost 8-2 :D
dar au schimbat si ei : ROM - AUS 8 - 2 ( 2 - 1 , 5 - 1 , 1 - 0 )

mistress of ice
14th December 2005, 20:01
Noua Zeelanda - Marea Britanie 0-18
Noua Zeelanda a venit din divizia III-a si Marea Britanie din divizia I, aceasta diferenta s-a vazut si in meciul direct, dominat de la un capat la altul de echipa Marii Britanii.
Raportul suturilor pe poarta spune foarte mult despre raportul fortelor din acest meci, doar 5 suturi expediate de neo-zeelandezi in comparatie cu cele 43 ale britanicilor.
Acestia par in mare masura sa se bazeze pe apetitul ofensiv al atacantilor, in special pe cel al lui Walker Adam, care a marcat de 6 ori si a pasat decisiv de 2 ori. De asemenea este de remarcat si forta echipelor speciale la Marea Britanie, care au reusit sa concretizeze 6 din cele 10 situatii de superioritate numerica.


Spania-Romania 0-6
"Tricolorii" au inceput in forta, cu un gol marcat dupa 51 de secunde, dar n-au izbutit sa pastreze acelasi ritm. Aceasta si ca urmare a faptului ca au avut parte de foarte multe momente de inferioritate numerica.
Un capitol la care elevii lui Tamas Gyorgypal trebuie sa fie extreme de atenti in perspective meciurilor decisive pentru promovare. Jocuri in care trebuie, in plus, sa tragem mult mai mult la poarta, contra spaniolilor nereusind decit 30 de suturi.
Altfel, merita remarcat apetitul de joc al primelor doua linii si prestatia excelenta a lui Ede Mihaly, cel care si-a trecut in cont 4 puncte (un gol si trei pase decisive).



Olanda- Noua Zeelanda 19-0
Olandezii au reusit sa-i bata pe neo-zeelandezi mai rau decit britanicii, stabilind scorul-record al competitiei.
Desi in prima repriza raportul suturilor dadea sperante ca scorul nu va fi unul care sa treca de cota 10, din cea de-a doua repriza olandezii au reusit sa traga mult mai mult la poarta si acest lucru s-a concretizat pe tabela. In domeniul echipelor speciale Olanda s-a descurcat destul de bine, reusind sa inscrie in 6 din cele 15 situatii de superioritate numerica.
Prima linie olandeza a dus greul atacului reusind 27 de puncte, in prim plan fiind Versdonschot cu 6 goluri si o pasa decisiva, urmat \ndeaproape de Bruijsten cu un gol si sapte pase decisive.

Marea Britanie - Spania 9-1
Marea Britanie a facut scor si cu Spania, reusind sa aiba cel mai bun golaveraj dupa primele doua zile, in care, pentru ca n-au avut adversari pe masura, nici n-au fortat prea tare.
Acelasi Adam Walker a condus atacul insularilor, el reusind doua goluri si o pasa decisiva in acest meci, iar primele doua linii au fost din nou principala forta a britanicilor, totalizind 21 de suturi pe poarta lui Carretero.

Romania-Australia 8-2
Dupa un inceput ezitant, Romania a trecut de Australia la pas. Oaspetii au avut un start bun, cu un gol anulat, dupa care au fructificat o superioritate numerica de cinci contra trei.
Insa bucuria "cangurilor" a fost de scurta durata, Lorincz reusind sa egaleze dupa doar doua minute. Din acel moment, totul a mers foarte bine pentru "tricolori", care au dominat meciul pina la final.
Meciul a fost fragmentat, romanii fiind penalizati \n total cu 48 de minute, iar australienii cu 80.
Insa, desi ne-am aflat deseori in superioritate numerica, doar 3 dintre cele 8 goluri au fost marcate in superioritate, de vina fiind jocul mult prea individualist. Tamas Gyorgypal are la dispozitie jucatori foarte buni, dar, pentru moment, n-a izbutit sa alcatuiasca o echipa.

mistress of ice
17th December 2005, 01:07
Romania-Olanda 2-2

Din pacate au egalat olandezii in ultimele 2 minute:(

Romania-Noua Zeelanda 14-0

Olanda-Marea Britanie 0-4

Duminica meciul decisiv Romania-Marea Brtianie cel mai greu :D

mistress of ice
19th December 2005, 01:00
7-1 pr Marea Britanie in meciul cu Romania

I Marea Britanie
II Olanda
III Romania

SORENSEN
19th December 2005, 23:29
Poate data viitoare ...