PDA

View Full Version : Vitali Klitscko vs Shannon Briggs



Lordul
16th October 2010, 23:01
Duelul gigantilor !

Discutii aici ....

Elphax
16th October 2010, 23:16
cand unde cum?

daca tot faci ceva - fa klumea
daca nu esti in stare , mai bine taci ...

El Pistolero
16th October 2010, 23:18
Azi cica la ora 23:45 pe PRO TV e meciul.Nu stiu unde anume boxeaza.

Lordul
16th October 2010, 23:20
da la 23.45 pe PRO TV

Lucian86
16th October 2010, 23:37
Al n-lea meci inutil pentru fratii Klitschko. Castiga Vitali in proportie de 99%

Meciul se va desfasura in Germania in Hamburg

rhadoo
17th October 2010, 00:22
vitali ii rupe fasu la circaru asta

Lucian86
17th October 2010, 01:18
Asfaltat !!! Nu-mi vine sa cred ca Briggs a ramas in picioare

El Pistolero
17th October 2010, 10:20
Slab de tot Briggs ala,incapabil sa il loveasca pe Vitali.Oricum a reusit o performanta mare,aceea de a ramane in picioare 12 reprize.

Ted
17th October 2010, 11:28
thread deschis cu 45 de minute inainte de inceperea meciului :ras-plans: Lordu trage tare :D

OT : cati pumni a putut sa ia Briggs, numai gura de el :shocked:

TeBat
17th October 2010, 14:04
Chiar acum e lupta pe prost.ro. Pt. cei care au ratat...

JJ
17th October 2010, 15:26
Sa ma anuntati cand se aranjeaza meciul cu Haye, pana atunci astea sunt meciuri cu castigator dinainte stiut. :sleep:

Sir. Eko
17th October 2010, 15:28
Cum a rezistat ala 12 reprize :groggy: .

Numero Dieci
17th October 2010, 20:09
Intre timp am citit ca Briggs a ajuns la spital in stare grava.

Lordul
18th October 2010, 17:39
dupa 302 lovituri...fractura la ambii pometi.....si hemoragie cerebrala

Numero Dieci
18th October 2010, 22:19
Si tendonul rupt in mana stanga.

Lordul
18th October 2010, 22:21
dar a fost doar o suspiciune de hemoragie cerebrala....

Lucian86
19th October 2010, 00:39
A fost o crima din partea arbitrului si a echipei americanului ca l-au lasat pe Briggs ca continue acel meci. Dupa repriza a 5 a (ca sa nu spun ca deja dupa primul minut) lucrurile erau clare; au preferat insa, in mod inconstient, ca Briggs sa fie tocat de-a dreptul de puterea lui Vitali. Un film horror de-adevaratalea si SF in acelasi timp pentru modul incredibil cu care americanul a reusit sa termine meciul. ASTEA SUNT CONSECINTELE !! Nu pot decat sa sper ca Briggs se va face bine si de asemenea ca se va retrage din acest sport.

Numero Dieci
19th October 2010, 14:46
Se va face bine,a zis el intr-o declaratie.Dar de retras e greu de crezut.E criza,omul nu stie sa fac altceva.

Cat despre oprirea meciului si eu sunt de parere ca trebuia oprit dar Briggs este cel care a vrut sa continue.

Lucian86
19th October 2010, 17:56
Cat despre oprirea meciului si eu sunt de parere ca trebuia oprit dar Briggs este cel care a vrut sa continue.

Nu conteaza ca el a vrut sa continue; atat arbitrul cat si team-ul sau au puterea de a opri meciul si ar fi trebuit sa o faca impotriva vointei americanului; rar intalnesti ca un boxior sa abandoneze de unul singur; au acel sentiment foarte puternic numic orgoliu care este greu de invins.

Numero Dieci
19th October 2010, 19:39
Nu conteaza ca el a vrut sa continue; atat arbitrul cat si team-ul sau au puterea de a opri meciul si ar fi trebuit sa o faca impotriva vointei americanului; rar intalnesti ca un boxior sa abandoneze de unul singur; au acel sentiment foarte puternic numic orgoliu care este greu de invins.

Ma rog...in declaratia sa Briggs a zis ca,coltul sau a incercat sa opreasca meciul si el le-a interzis.Arbitrul cu siguranta trebuia sa-l opreasca in ami multe puncte.

Dar ce-i in bold sa sti ca nu este chiar asa de rar.Se gasesc destui la destule nivele si in diferite sensuri de a face un no mas(vezi metoda aplicata de Akinwande cu Lewis,il iei in brate pana esti descalificat,absolut penibil,sau metoda clasica a la Sam Peter cu Vitali).