PDA

View Full Version : Radoi se retrage din nationala!



Marius
14th October 2010, 22:22
La doar o zi dupa ce arabii i-au lansat o carte autobiografica, Radoi arunca bomba si spune ca meciul cu Franta va fi ultimul pentru el in tricoul echipei nationale.

"Nu ma retrag din cauza lui Razvan! Decizia am luat-o in vestiar, la Paris! Inca nu am discutat cu Razvan, dar o sa afle acum", a spus Mirel Radoi pentru Dolce Sport.

Mirel Radoi a fost extrem de deranjat ca mai multe persoane din fotbalul romanesc, printre care si Ionut Lupescu, i-au criticat ultimele evolutii si a stabilit sa nu mai accepte convocarile la echipa nationala.

"Lupescu a spus ca sunt in scadere? In scadere de inaltime, de greutate? Sa nu uite ca a fost dat afara de la Al Hilal dupa cateva luni! Poate e el selectioner si eu nu stiu", a adaugat Radoi.

Fostul capitan al Stelei a mai fost deranjat de faptul ca nu a fost lasat sa joace pentru Al-Hilal, fiind chemat la nationala cu sase zile inaintea meciului cu Franta de la Paris.

Radoi a debutat in urma cu zece ani la echipa nationala si a strans 67 de prezente in tricoul echipei nationale, reusind totodata sa inscrie de doua ori.

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/nationala/68316/bomba-nationala-radoi-se-retrage.htm

El Pistolero
14th October 2010, 22:29
Foarte bine face.

Andrei_23
14th October 2010, 22:51
E slab daca se retrage...ce, joaca pentru Lupescu?

Ted
14th October 2010, 22:53
mare lucru ... si asa avem nevoie de 11 jucatori + antrenor :)

Cipri
14th October 2010, 22:58
Asta e o veste buna .

m8k
14th October 2010, 23:10
E clar! si tiganusul asta e puiul becaliotilor! Din cate se vede numai acei jucatori se intorc impotriva lui Lucescu ce sint la acei interlopi! Si inca toti au tupeul sa vorbeasca de nationala si Romania! Hmm, da bun patrioti sunteti!...va spune un ungur!:D

Numero Dieci
14th October 2010, 23:20
O decizie foarte buna din partea lui atat pt. el cat si pt. echipa nationala.

Sper sa si-o mentina.

SwedishMafia
14th October 2010, 23:21
E clar! si tiganusul asta e puiul becaliotilor! Din cate se vede numai acei jucatori se intorc impotriva lui Lucescu ce sint la acei interlopi! Si inca toti au tupeul sa vorbeasca de nationala si Romania! Hmm, da bun patrioti sunteti!...va spune un ungur!:D
Bine ca nu ne-ai spus..si pe limba maghiara.radoi nu e impresariat de fratiori.

Elgorriaga
14th October 2010, 23:22
Bon debarras! vorba neamțului.

În harăpește nu știu cum se zice ...

Elphax
14th October 2010, 23:30
paguba-n ciuperci ...

iulian_1976
15th October 2010, 00:29
Radoi ar fi trebuit sa se retraga dupa meciul de la Paris ,dar din 2009 de atunci a inceput declinul lui.
Ar trebui sa cititi ce scriam despre Radoi in 2009 dupa Franta:Romanoa 1-1.

Pe Lupescu la luat gura pe dinainte,Razvan cred ca l'ar pastra inclusiv la pachet pe Cocis si Florescu.

Lordul
15th October 2010, 10:01
nici o pierdere retragerea lui Radoi

Leo
15th October 2010, 10:35
Minunat!

red-bull
15th October 2010, 13:41
Pierdem un jucator de care aveam nevoie.Nu cerd sa avem o asa inflatie de jucatori incat sa ne permitem pierdearea si a lui.Era un jucator cu experienta care dadea totul pe teren, nu ca altii care dadeau totul prin baruri si pe la curve...

Andrei_23
15th October 2010, 14:33
Cine zice ca Radoi nu-i jucator ori e frustrat ori nu stie fotbal...

iulian_1976
15th October 2010, 16:12
Radoi din 2006 sau Radoi din 2010 ?!

Ceva fotbal stiu....deci nu ramane ca sunt un frustrat :o:

Andrei_23
15th October 2010, 17:19
Unii au o parere prea buna despre ei...

Nu exista Radoi din 2006 sau 2010...ca joaca ceva mai slab la nationala tine de mai multi factori, in special de atmosfera de la nationala. Oare aia de la PSG sunt atat de idioti de si l-au dorit in vara?

Grinco
15th October 2010, 17:54
Duca-se, un cocalar mai putin

iulian_1976
15th October 2010, 18:27
Nu exista Radoi din 2006 sau 2010...

Am o intrebare simpla:
Cati fundasi centrali cunosti tu din Liga 1 care degajeaza mingea din 3 metri de poarta proprie in fata propriului careu de 16 m.
Imi este teama sa te intreb daca ai intrat vreodata pe un teren de fotbal.:o:

Priveste Frata:Romania 1-1 din 2009 prima repriza apoi mai usor cu pianu pe scari.


Oare aia de la PSG sunt atat de idioti de si l-au dorit in vara?

L'au dorit francezii asa de mult incat l'au scapat printre degete:(
Cati fotbalisti cunosti care tu care au venit din acea zona in campionatele din Vest ?!