PDA

View Full Version : Tottenham Hotspur



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8

miril
1st January 2005, 19:58
Sunt bucuros sa deschid acest topic cu echipa mea preferata din campionatul englez, Tottenham Hotspur. Si tin cu ei inca de pe vremea celebrului Jimmy Greaves. Astazi, in prima zi a anului 2005, "baietii" mei au facut din nou spectacol, invingand cu 5-2 pe revelatia campionatului, Everton, desi jucand fara Michael Brown si Germain Defoe, doua piese de baza. In schimb s-au remarcat tinerii Marney si Ziegler, 20, respectiv 18 ani, ambii cu goluri de debut in Premier League. Tot debutant la goluri, dar mai in varsta, Pedro Mendez, la marcatori adaugandu-se si irlandezul de foc, Robbie Keane, deja un veteran al echipei, in ciuda celor doar 24 de ani. Tottenham este o echipa in mare forma, 6 meciuri castigate in ultimele 7 etape, o echipa londoneza de mare traditie, infiintata in 1882, care a facut palmares in cupele europene, dar care nu a mai castigat titlul de camipoana de peste 40 de ani. Spurs este echipa celebritatilor Nicholson, Ramsey, Blanchflower, Greaves, Jennings, Hoddle, Waddle, Lineker, Ardiles, Gascoine, Klinsmann, Ginola, Sol Campbell, etc, etc, dar si a actualilor titulari din reprezentativa Albionului, Robinson, King si Defoe, Kean, Kanute si Ziegler fiind si ei jucatori de echipa nationala din tarile lor de origine. Anul acesta avem o echipa cu tineri de mare valoare, o echipa care lupta pentru un loc in CL. La Multi Ani, Tottenham Hotspur, ca si suporterilor tai de pe tot mapamondul! Come on You Spurs!

Kan
1st January 2005, 22:51
nu ma asteptam sa dati 5-2 tocmai lu everton dar totusi felicitari.Cred ca puteti sa prindeti cupa uefa anu asta. Se vede ca se fac progrese pe white hart lane si sper ca spurs sa revina acolo unde ii este locul.

miril
2nd January 2005, 09:38
Merci, Kan. Avem o echipa tanara, cu talente, un antrenor pus pe joc ofensiv, placut ochiului si un director tehnic care racoleaza jucatori de perspectiva, facand economie clubului. Acum avem dreptul sa speram ca vom reveni acolo unde traditia ne da dreptul, printre primele echipe ale ligii. Va urez si voua sa va reveniti, caci echipa aveti. In meciul cu Everton Robbie Keane a ratat de putin sansa de a face hattrick, avand o bara si un lob in care mingea a cazut cu cativa milimetri prea in fata, sarind apoi peste. Deci putea fi 7-2 si nimeni nu se supara. A fost cel mai bum meci prestat de Spurs in acest campionat. Acum ne asteapta doua meciuri de foc, cu Mancester U si Chelsea, sper sa aratam de ce suntem invincibili de sapte etape. Come on You Spurs!

miril
5th January 2005, 00:14
Scandal la meciul MU-Tottenham, terminat 0-0, unde arbitrul nu acorda gol in min 88 pentru Tottenham, la o mingie prinsa dincolo de linia portii de portarul lui MU, la un sut de la distanta al lui Pedro Mendez. Si Arsenal a pierdut un punct pe teren propriu, 1-1 cu Manchester City, Chelsea, in schimb castigand acasa, 2-0 cu Boro, prin golurile lui Drogba, in prima repriza, la o distanta de patru minute. Sambata, mare derby londonez, intre Tottenham si Chelsea. Come on You, Spurs!

miril
5th January 2005, 16:49
OnlineSport informeaza gresit ca MU a plecat cu un punct de la Tottenham. Meciul s-a jucat la Manchester.

Bancaru
5th January 2005, 17:22
Vadim cred ca face stirile. El centreaza el da cu capul.

miril
6th February 2005, 12:42
In sfarsit am invins si noi dupa o perioada de seceta in...mijlocul iernii. Come on You Spurs!

miril
28th March 2005, 17:34
Stam...nici bine, nici rau, pe undeva mai sus de...mijlocul clasamentului. Come On, You Spurs!

Corrado*
28th March 2005, 20:24
Vedeta voastra Mido a revenit in nationala tarii sale, shi a marcat un gol impotriva Libiei in meciul castigat de Egipt cu 4-1.

Tanarul Ziegler a debutat pentru nationala Elvetiei tocmai cu Franta, si a avut o buna ocazie de a marca in minutul 5 al jocului, dar Barthez a parat puternicul sut.

Fundasul Erik Edman si`a trecut si el numele pe lista marcatorilor, in meciul castigat de Suedia impotriva Bulgariei. El a marcat al doilea gol al suedezilor, in minutul 73. A fost cel de`al 24`a selectie la nationala de seniori a Suediei.

Englezii Defoe si Ladley King au luat loc pe banca de rezerve a Angliei, primul intrand in locul lui Wayne Rooney in minutul 80.

miril
28th March 2005, 20:29
Da, bun rezumatul tau despre stranieri lui Tottenham. Merci pentru contributie!

Corrado*
28th March 2005, 20:33
No problem Vere, anytime, de`acum incolo cine are nevoe de ceva pe Anglia, sa imi spuna, chiar daca nu o sa fiu moderator. ms

Corrado*
29th March 2005, 01:06
Internationalul ceh Tomas Rosicky a confirmat ca formatia engleza de prima divizie Tottenham Hotspurs este interesata de aducerea lui din aceasta vara.
"Agentul meu si reprezentantii Borussiei mi`au comunicat faptul ca cele doua cluburi se afla inca in tratative, dar pana acum nu s`a ajuns la un consens.
"Stiu ca cei de la Borussia cer mult, de aceea nu s`a definitivat nimic pana acum."

E deja stiut ca Borussia Dortmund are probleme pe plan financiar, si de aceea trebuie sa vanda cativa jucatori, pe bani multi, daca vor sa se reabiliteze pe acest plan.

Triphat
29th March 2005, 16:57
hua spurs!

Kanoute e in pericol de moarte dupa ce suporterii lui Mali au patruns pe teren sa-l omoare pe Kanoute si inca unu, dupa ce au condus pana in minutul 83, si s-au vazut condusi in cateva momente. Acolo nebunie ba... la noi "de-mi-sia" la ei.. intra pe teren sa omoare jucatorii. Asa am mai vazut, un portar de la Nigeria parca, a fost omorat in bataie de suporteri dupa ce a incasat 3 goluri.. oameni handicapati ca alt cumva nu-i pot numi.

inter
4th April 2005, 19:30
am si eu o rugaminte .. pt. cunoscatorii "Premier Ship" ... vad ca ai mei sunt "tentati" de Ledley King.... cum joaca baiatul?

miril
4th April 2005, 20:15
Bine. N-ar fi rau pentru "Noi"!

Triphat
4th April 2005, 20:55
King e bun. E un bun lider de echipa, e tare in aparare si poate juca la fel de bine si la mijloc.

inter
4th April 2005, 21:52
:ok: mersi ...!

in aparare , pe ce parte? :rolleyes:

miril
4th April 2005, 22:17
Pe...centru. Unde-i buba.

inter
4th April 2005, 22:25
mirile ... merge la noi?
ca la pretul asta ...23.27 mil eu ...

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=84634

miril
6th April 2005, 13:40
As da cel mult vreo 15 milioane de euro(i), dar nu mai mult.

Triphat
7th April 2005, 13:04
Nu cred ca-l va lasa Alan Sugar sa plece...

miril
10th April 2005, 20:13
Am urcat pe locul sapte, dupa 1-0 cu Newcastle, gol Defoe, in prima repriza, dupa un meci modest prestat de oaspeti, desi nici noi n-am excelat.

Triphat
17th April 2005, 02:06
Ce gol a marcat Edman cu Liverpool, sut de la 40 de metri in vinclu, golul sezonului pana acuma in Anglia.

ADelPiero
17th April 2005, 11:36
s-a terminat doar 2-2 ... cei de la liverpool au fost obositi dupa meciul din C.L. :sleep:

Triphat
17th April 2005, 14:20
Au fost ocazii, puteau sa bata, au ratat si un penalty prin Gerrard.

miril
17th April 2005, 14:24
Asa este, dar puteau sa si piarda. Spurs au fost incomozi iar King este jucator de mare clasa. Robinson, insa, este in scadere de forma. Oricum, scula.

miril
1st May 2005, 17:04
In lupta pentru Europa am mai castigat o batalie, invingand pe Aston villa cu 5-1 si urcand pe locul sapte, calificant pentru UEFA, inainte lui Midlesborough cu care avem un meci decisiv la mijlocul saptamanii care vine. Spurs are o echipa competenta si foarte tanara, majoritatea jucatorilor fiind in jur de 23 de ani si, eu spurs, adica sper ca la anul sa ne batem si pentru CL. Come on You Spurs!

Triphat
2nd May 2005, 16:23
5-1 frumos meci.. poate vine Europa pt Spurs, echipa au... cu Defoe, Kanoute, Carrick, Mido si R. Keane in ofensiva pot face ceva frumos..

Kan
7th August 2005, 00:56
thredu asta km intra in moarte clinica nu-l reanimeaza careva?..miril tate ce mai zic astia d p white hart lane?

inter
7th August 2005, 00:59
parca a ajuns olandezul la ei ...:D:D au sanse sa faca performanta anul asta Mirile?

Kan
7th August 2005, 01:03
:D concurs: ask miril :P

Triphat
7th August 2005, 01:10
:) inter... au sanse. foarte mari... au 4 atacanti de clasa mondiala, un jucator de extrema tanar si promitator, un nou talent mare in echipa... carrick la mijloc, robinson in poarta.. nu m-ar surprinde daca-ar prinde un loc de CL.

Kan
7th August 2005, 01:20
ma indoiesc de liga campionilor...ramane de vazut..ueffa o pot prinde...din c am vazut vara asta au bani de imprastiat ...sa vedem dc mai reusesc vr-un transfer bun

miril
7th August 2005, 10:44
Desi nu mi-am propus sa sustin topicul cu informatii, ar fi si greu, avand in vedere ca mai tin...din greu si cu alte echipe, ca si din alte motive obiective, totusi, I...Kan do better!
In fata unui stadion arhiplin, 36 112 platitori, Spurs a batut Porto, ieri, fara drept de apel, cu 2-0, prin golurile lui Defoe, din repriza a doua, cand si-a facut aparitia noua achzitie de pe White Hart Lane, Edgar Davids, care alaturi de Teemu Tinio, mijlocasul finlandez, de 26 de ani, transferat de la Auxerre, sunt transferurile verii pentru Spurs.
In rest, se merge pe echipa din sezonul trecut, care a dovedit ca se poate bate pentru locurile UEFA. Come on You, Spurs!

Kan
7th August 2005, 23:17
asa ma vezi k poti :)

miril
5th October 2005, 14:43
Am inceput bine campionatul si suntem cam prin zona in care se afla Everton anul trecut. Nu cred ca ne vom mentine in primele trei-patru, pana la sfarsit, dar in primele sase avem potential sa ne clasam si sa jucam la anul in UEFA.
Come on, You Spurs!

Kan
30th October 2005, 00:46
sa traiasca tottenhaaam...don cz lor sapt trecuta am castigat 8 buli la pariuri..si sapt asta 6 juma:D....c bn k fac 1 pauza /x final:P

starsteel
22nd April 2006, 16:12
GOOOOOOOLLLLLLLLLL!!! TOTTENHAM HOTSPUR!!!! UCL din toamna !!!! Arsenal - Tottenham 0-1 min.65
Clasament in acest moment:
4. Totenham 64
5. Arsenal 57 (un meci mai putin)

starsteel
22nd April 2006, 16:28
La naiba! 1-1 a inscris Henry
min.85 eliminare Davids, rezista Tottenham, trebuie!
min.90 prelungiri 3 minute
Final, un egal cat o victorie! Go Spurs, go !!!

miril
23rd April 2006, 11:47
Am jucat foarte bine ieri si puteam castiga la cate ocazii am avut.

miril
4th August 2006, 14:54
Davids, încă un an la Tottenham

Tottenham a primit joi seară o veste îmbucurătoare. Edgar Davids, în vârstă de 33 de ani, a decis să rămână la club încă un an, până la finele contractului său, deşi a fost curtat insistent de Ajax Amsterdam.

Antrenorul celor de la Spurs, Martin Jol, a confirmat că internaţionalul olandez a refuzat oportunitatea de a se întoarce în ţara sa natală. „Ajax l-a dorit, dar el a ales să rămână la noi. Vrea să joace pentru Tottenham şi are mentalitatea de care avem nevoie”, a declarat Jol, care este convins că veteranul mijlocaş va avea un rol important în jocul echipei de pe White Hart Lane.

Antrenorul lui Tottenham a mai primit o veste bună şi în privinţa fundaşului Anthony Gardner, care s-a refăcut în urma unei accidentări suferite în cantonamentul din Franţa şi a jucat 73 de minute într-un amical cu echipa de amatori Fisher Athletic. „Mă bucur că m-am refăcut şi că am intrat iar pe teren. Este cumplit să te accidentezi înaintea turneelor de pregătire, deşi cred că e mai bine acum decât în timpul sezonului. Aşa mă pot recupera la timp”, a declarat Gardner după meci.

Jerry20cm
31st August 2006, 11:22
Tottenham l-a achizitionat de la Fulham pe Steed Malbranque.

starsteel
5th November 2006, 19:15
GOOOOLLLLL !!!! min.52 Totenham - Chelsea 2-1 :yeah:

starsteel
5th November 2006, 19:34
Terry a luat rosu cu 20 de minute inainte de final.

Zabriskie
5th November 2006, 19:35
probabil i-a zis ceva de "rasa" lu king sau zokora...

starsteel
5th November 2006, 19:58
Victorie !!!!

Sorin Blaj
5th November 2006, 20:00
Extraordinara victoria lui Tottenham.

Aaron Lennon isi creste valoarea cu fiecare zi ce trece. Parca ar fi Fat Frumos.

Ce preluare, ce dribling si ce gol a dat. Nu degeaba il vrea Mourinho.

Alberto
5th November 2006, 21:04
Incredibila victoria lui Tottenham.....cine se gandea....:nah:...

Celso
24th January 2007, 09:16
Fosta adversară a dinamoviștilor în Cupa UEFA, echipa engleză Tottenham Hotspur, l-a transferat pe fundașul Ricardo Rocha de la viitoare adversară a "câinilor" din UEFA, Benfica Lisabona, anunță clubul lusitan.

starsteel
31st January 2007, 23:44
Splendid meci in semifinalele Cupei Ligii din pacate dupa 2-2 in tur astazi Arsenal - Totenham 1-1 ......nu a fost sa fie oricum extraordinara daruirea lui Spurs de a intoarce in final rezultatul.

kain
31st January 2007, 23:49
Prelungiri.. Inca mai e suspans :D

gunner
1st February 2007, 01:01
Splendid meci in semifinalele Cupei Ligii din pacate dupa 2-2 in tur astazi Arsenal - Totenham 1-1 ......nu a fost sa fie oricum extraordinara daruirea lui Spurs de a intoarce in final rezultatul.

ce daruire ma, ca amaratii aia in alb nu au atins mingea in prelungiri:drak:

07Ex
21st February 2007, 05:32
Urmatorul meci acasa cu Bolton weekend-ul asta.

miril
18th March 2007, 11:28
Sunt foarte bucuros ca ne-am revenit si jucam pe doua planuri, cu sanse reale, Cupa Angliei si UEFA. In plus, suntem ca valoare echipa a cincea din Premiere League. Pacat ca am picat cu Sevilla, in UEFA, meci care merita sa fie finala Cupei. Come On You, Spurs!

Bogdy LFC
18th March 2007, 19:33
Sper k Spurs sa castige Cupa UEFA.Au potential:ok:

Spud-itza
29th March 2007, 14:42
Salut tuturor celor care sustin echipa Tottenham Hotspurs! recunosc ca sunt un fan recent al lor, i-am descoperit acum doi ani abia, insa incerc sa recuperez. Iarna asta a fost foarte grea fara fotbalul de la noi din liga (imi era dor de baietii de la Rapid :)) ), dar m-a salvat Premiership-ul si din fericire pentru mine, am putut prinde meciuri ale Tottenham si la televiziunile noastre. Asa ca, hai Spurs! si cred ca au sanse sa castige UEFA!

Spud-itza
29th March 2007, 14:50
... am uitat: finala UEFA la care visam era Tottenham - Rapid :D

Proof AFC
11th August 2007, 14:45
As vrea sa o ii vad pe cei de la Sp*rs retrogradati!

miril
15th August 2007, 10:18
Din pacate repetam debutul slab din campionatul trecut. Am jucat slab cu Everton, dar avem practic 10 jucatori accidentati, din care trei fundasi centrali, compartimentul cel mai slab al echipei.

miril
1st October 2007, 22:54
La Multi Ani, Tottenham Hotspur, pentru cei 125 de ani impliniti astazi!

ducus
2nd October 2007, 10:01
Dupa inceputul foarte slab din campionat, n-o prea vad pe Tottenham in primele 6 echipe la sfarsitul sezonului. O sa zica "bogdaproste" daca se califica in Intertoto sau via Fair Play.

miril
2nd October 2007, 11:45
Repet, multi accidentati si situatie similara cu cea a campionatului trecut, cand, desi in primele zece etape eram la...retrogradare, am terminat pe cinci, in final. S-ar putea ca anul acesta sa nu repetam isprava dar cred ca vom termina in primele sapte, oricum. Valoare lotului este argumentul care-mi sustine pronosticul, mai ales daca vor fi recuperati, rapid, jucatorii accidentati. Meciul de aseara cu Aston Villa nu este de recomandat pentru cardiaci, chiar daca va fi vazut in reluare. Forma foarte slaba a lui Robinson, lipsa fundasilor de baza si multa nesansa a contribuit la evolutia scorului. Bine ca baietii au aratat moral, de ziua clubului, si asta i-ar putea ajuta in meciurile urmatoare. Mi-a placut tanarul jucator de banda stanga Bale, excelent pe tot parcursul partidei. Noul Giggs nu a dezamagit deloc. Come On, You Spurs!!!

Bogdy LFC
2nd October 2007, 15:06
La Multi Ani, Tottenham Hotspur, pentru cei 125 de ani impliniti astazi!

LA MULTI ANI! cu o mica intarziere :D:ok:

miril
2nd October 2007, 18:25
Merci!

miril
8th October 2007, 10:09
Incet, incet ne refacem moralul. Am reusit un egal in deplasare, care putea fi si victorie, a lipsit doar un minut, dupa o mobilizare exemplara, cu una din marile echipe ale ligii, Liverpool.

Bogdy LFC
8th October 2007, 14:34
Incet, incet ne refacem moralul. Am reusit un egal in deplasare, care putea fi si victorie, a lipsit doar un minut, dupa o mobilizare exemplara, cu una din marile echipe ale ligii, Liverpool.

:happySi noi era sa obtinem victoria cand am avut 1-0 si o bara si alte 2 ocazii incredibile de gol.Trebuie sa recunosti omule - pe deasupra ati marcat si 2 goluri dupa greseli de aparare de asemenea incredibile.Egalul NU reflecta realitatea meritului pt noi,ci pt voi. :ok:

Universal
8th October 2007, 14:37
oricum, ce a fost a a fost, s-a terminat egal si trebuie sa mergeti inainte :ok:

miril
8th October 2007, 16:09
Omule, ati avut noroc cu Robinson, in rest, un meci dominat teritorial de voi si tactic de... Numai zic. Concluzia, doua echipe iesite din forma, una pe cale sa o parasesca, o alta pe cale sa...intre si mai adanc in ea. Ma refer la lipsa (de forma). Ghici care?

Bogdy LFC
8th October 2007, 16:20
Omule, ati avut noroc cu Robinson, in rest, un meci dominat teritorial de voi si tactic de... Numai zic. Concluzia, doua echipe iesite din forma, una pe cale sa o parasesca, o alta pe cale sa...intre si mai adanc in ea. Ghici care?

NU ai nemerit-o deloc...de ce:

1.Robinson a vazut mingea tarziu si d-aia a respins-o in fata....:D

2.Si noi suntem in forma dar nu reusim sa concretizam fazele clare din pacate...(acelasi lucru se intampla si cu manutd prin August-Septembrie) si voi sunteti pe cale sa reintrati in forma ;)

3.Meritam fara discutie sa castigam si tu sti asta...:ok:....oricum dak voi pierdeati,NU mai ziceai nimic :ok:

4.Asta e football-ul

:ok:

ducus
26th October 2007, 00:18
Ce se intampla cu echipa lui Martin Jol? A luat bataie in grupele CL ,acasa cu Getafe, scor 1-2, iar in Premier League se afla pe loc retrogradabil la jumatatea turului. :(

ducus
27th October 2007, 14:24
Juande Ramos este noul antrenor al lui Tottenham, dupa demiterea lui Martin Jol in urma slabelor rezultate. Ramos a reziliat unilateral contractul cu FC Sevilla, pentru un salariu anual de 4.5 milioane euro de la gruparea londoneza.
http://prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=64350

Bogdy LFC
27th October 2007, 19:48
Da,va face treaba buna Ramos la Spurs.

miril
27th October 2007, 20:35
Trebuie sa recunosc ca Martin Jol imi va lipsi, caci a facut treaba buna la club. Din pacate rezultatele slabe din ultima vreme au fortat inlocuirea lui. Despartirea s-a facut, insa, in termeni amiabili cu clubul, ceea ce ma bucura. Daca Ramos va veni la club avem sanse foarte mari sa ne revenim si sa privim sus de tot, acolo unde lotul si traditia ne recomanda. Come On, You Spurs!

ducus
27th October 2007, 20:36
Mai nu stiu, dar in orice caz o sa aiba mult de munca anul asta pana o va aduce la linia de plutire. Oricum, nu mai recupereaza ei pana la finalul sezonului diferenta de 11 puncte fata de locurile 6-7 care le-ar mai permite sa apuce Intertoto.

Bogdy LFC
27th October 2007, 21:17
Mai nu stiu, dar in orice caz o sa aiba mult de munca anul asta pana o va aduce la linia de plutire. Oricum, nu mai recupereaza ei pana la finalul sezonului diferenta de 11 puncte fata de locurile 6-7 care le-ar mai permite sa apuce Intertoto.

:happy Tu esti sigur de ceea ce vorbesti? Mai este viata de om pana in Mai 2008 omule :D:ok:

ducus
28th October 2007, 10:00
:happy Tu esti sigur de ceea ce vorbesti? Mai este viata de om pana in Mai 2008 omule :D:ok:
Da, sunt, si am sa-ti spun si de ce: deasupra lui Tottenham, pana la locul 6 se mai afla inca 12 echipe. Cum am mai spus, diferenta este de 11 puncte. Pana la finalul turului mai sunt 8 etape.
Ca sa ajunga pe locul 6 Tottenham ar trebui sa castige toate aceste 8 meciuri, iar cele 12 echipe sa piarda toate meciurile ramase. ESTE IMPOSIBIL! N-ai cum, nici in vise! Fa si tu un calcul, omule. Pe urma in retur mai avem inca 19 etape, da? Mi-e foarte greu sa cred ca daca Spurs nu a recuperat aceasta diferenta in tur o va face in retur. Sunt aceleasi calcule pe care le-am prezentat mai sus.
Daca tu iti inchipui ca TOATE cele 12 echipe o sa piarda TOATE meciurile ramase, te inseli amarnic! Daca vorbeam doar de 5-6 echipe de depasit era altceva, dar 12... :no:

Bogdy LFC
28th October 2007, 10:02
Poate castigati FA Cup :P

Celso
28th October 2007, 10:33
Ramos are nevoie de timp....cu siguranta rezultatele nu vor veni inca de la inceput doar prin simpla lui prezenta:P

miril
3rd December 2007, 10:17
Ce meci bizar cu Birmingham! Am vazut multe meciuri, dar un meci in care o echipa joaca fotbal de calitate, pe alocuri de mare spectacol, si pierde, este un lucru mai rar. De cand Ramos a venit la club echipa joaca foarte bine, numai ca apararea si ghinionul inca ne mai joaca feste. Sa revin, Birmingham a avut patru suturi pe poarta, inclusiv un penalty, foarte usor acordat si trei goluri complet norocoase, din care ultimul, foarte frumos, probabil ca jucatorul suedez Sebastian Larsson nu-l va mai repeta vreodata, ma refer la executie. Apararea lui Spurs l-a avut din nou pe Kaboul in...rolul principal, tanarul aparator francez ezitand la o intrare si fiind pedepsit, nedrept, zic eu si nu numai, cu penalty. Arbitrul a mai gresit de doua ori, o data si la golul lui Tottenham, precedat de offside, dar eliminarea complet absurda a lui Robbie Keane, trebuia cel mult galben, la 2-2, a pus capac la toate. Cu toate acestea, Tottenham a continuat sa atace in 10 oameni avand vreo trei ocazii mari de gol, Birmingham reusind doar un atac frumos, cu bara lui Forsell si un sut descris mai sus, in ultimul minut de prelungiri care s-a oprit in vinclu, fara sperante pentru Robinson, care, altfel, a somat, nu glumesc, in poarta lui Spurs. Pacat, mare pacat de rezultat, total nedrept. Mai rar vezi asa ceva.

miril
3rd December 2007, 10:25
Iata si statistica meciului, dupa The Guardian:

Corners:
Tottenham 12
Birmingham 3

Goal Attempts:
Tottenham 18
Birmingham 8

On Target:
Tottenham 10
Birmingham 4

Bogdy LFC
3rd December 2007, 15:44
Imi pare rau pt voi dar se vede k si acum platiti tribut pt egalul NEmeritat de pe ANFIELD.O spun sincer,fara suparare pt voi :ok:

Andrei_23
3rd December 2007, 20:38
pacat de accidentarea lui Bale , sper ca nu e grava

miril
3rd December 2007, 20:45
Ce fotbalist! La 18 ani, el si Lennon vor fi viitorul unui mare Tottenham. Cu putin noroc.

Bogdy LFC
3rd December 2007, 21:22
Ce-mi place mie cel mai mult la Spurs e ca ei au cei mai multi englezi in lot dintre toate echipele din EPL.Bravo lor.NU vor avea nici cea mai mica problema cand va fi pus in aplicare planul cretinului de Platini in 2009 cand trebuie sa ai cel putin 5 englezi in lot :ok:

Andrei_23
3rd December 2007, 21:35
nu stiam de planul asta. mi se pare foarte bun , in special pentru nationala angliei ;)

miril
16th December 2007, 10:00
Incet, incet ne revenim. Am obtinut prima victorie in deplasare, la Portsmouth, prin golul lui Berbatov, o echipa care nu mai pierduse de 11 etape, desi am jucat fara multi titulari accidentati, nu-i mai enumar, sunt vreo 6-7 la numar, sau suspendati, cazul lui Robbie Keane.

miril
21st December 2007, 16:21
In 16-imile UEFA: Slavia Praga-Tottenham. Avem sanse mari sa mergem mai departe. Come on You Spurs!

miril
26th December 2007, 19:54
Regele s-a intors pe teren. Rezultatul? 5-1 cu Fulham. E vorba de Ledley King, imperial in aparare, dupa mai bine de noua luni de sedere. Briliant tanarul si elegantul Tom Huddlestone, care era cat pe ce sa faca un hattrick, la fel ca si Robbie Keane. Este adevarat ca Fulham se zbate in zona retrogradarii dar jocul lui Tottenham este din ce in ce mai stabil. Come On, You Spurs!

miril
29th December 2007, 22:04
Suntem cea mai prolifica echipa din Premiere League, 41 de goluri. Despre aparare... Altadata. Meci nebun cu Reading, 6-4, Berbatov cu un pat-trick (sic) si Keane, cum ne-a obisnuit in ultimul timp, ratand un penalty. Come On, You Spurs!

miril
1st January 2008, 12:57
Sper ca schimbarea de an sa ne aduca numai lucruri pozitive. Spre exemplu transferul lui Maniche, intarirea apararii cu forte noi, ca si ramanerea la echipa a lui Berbatov dar si Defoe.

Dogville
1st January 2008, 14:30
Maniche nu e un pic...expirat?

miril
1st January 2008, 15:19
S-ar putea sa ai dreptate, dar daca Ramos il vrea sa ordoneze mijlocul...

Dogville
1st January 2008, 17:15
..Ii ordon sa ordoneze..da' mai repede...si cu mai multa calitate...pai il vinzi pe Carrick pe 25 milioane pounds si il aduci pe Maniche..??.....hmm....

miril
1st January 2008, 20:36
Ah, buna remarca. Nu l-am inteles pe Levy cand l-a vandut pe Carrick. Huddlestone are ochi, este elegant, dar cam lent.

Dogville
2nd January 2008, 01:39
...poftim...ati pierdut la Birmingham cu Astonu' din golurile a doi fundasi a caror virsta merge undeva spre 70 de ani......nu e bine deloc.....

miril
2nd January 2008, 08:15
...in aparare. Nu stiu daca am jucat in aceeasi formula in vreun meci, datorita accidentarilor. Cand pierdem, sunt de vina...scandinavii, un danez, respectiv, un danezi si un suedez. Daca vrem sa intram in lupta pentru titlu, la anul, ne trebuie aparare beton, revenirea lui Robinson la forma de alta data si ca nimeni din atac sa nu plece.

Dogville
2nd January 2008, 13:53
..mdea...cred ca sefu' s-a grabit cand l-a adus pe don Ramos la echipa....istoria recenta ne spune ca acest neam de conquistadori spanioli nu prea gasesc pe placul lor limba engleza.....si mai cred ca fotbalul spaniol este diferit de cel englez in sensul ca ibericii au un pic de rabdare sa incerce si tineri,sa construiasca de la baza piramidei in vreme ce englezii arunca sume nebunesti in joc pe jucatori vedeta si de cele mai multe ori gresesc.....ma chinuie curiozitatea....cand a jucat Dinamo la Londra cu Spurs.....cu cine tineai?

miril
2nd January 2008, 16:04
Nu...spun.

Dogville
9th January 2008, 16:20
..diseara....al enshpelea meci cu Arsenal...mare atentie pintenilor ca s-a pariat o caruta de bani pe voi ...sa nu dea necuratu sa mai ratati de la punctul cu var ca nu stiu ce fac.....

Andrei_23
9th January 2008, 20:07
eu unu' am pariat pe arsenal :) , chiar daca mi-ar placea sa mearga tottenham mai departe
se califica ei pe hart lane (tottenham)

miril
10th January 2008, 12:45
Din pacate a fost o mana a lui...Dumnezeu. Si la propriu si la figurat. Iar au scapat cei de la Tottenham victoria impotriva arsenalilor.

ReD_Devil
11th January 2008, 08:46
succes in returul de pe White Hart Lane :ok::D ati fost mai buni in retur ...si cred ca la fel va fi si in retur :cool:

miril
11th January 2008, 09:07
Asa sa fie!

tchibos
11th January 2008, 10:16
eu nu inteleg cum poti sa bagi in teren jucatori pe care ii pui pe "lista disponibilizarilor".. ce motivatie mai au jucatorii aia?...

ps: victoria ati pierdut-o pe mana voastra

miril
11th January 2008, 13:14
S-a speculat ca fost hent, asta am vrut sa spun. Pe "lista disponibilizarilor", la cine te referi? Defoe? Englezii au alta mentalitate si, in plus, este o proba de profesionalism, pentru jucatorul respectiv, pe care conducerea echipei o poate evalua.

tchibos
11th January 2008, 13:46
chiar a fost hent, eu am spus ca Totthenham a ratat mult si de asta nu au castigat.. cat depre mentalitate nu stiu ce sa zic, poate ai dreptate insa eu cred ca cel putin la nivel de subconstient si tot sunt afectati. La Defoe ma refeream care a ratat din 6 metri.

miril
11th January 2008, 14:29
Ii mai dau sanse. Depinde de el. Ramos il vrea si este, totusi, o echipa care poate sa se alature celorlalte patru incepand cu anul viitor, lotul, cu mici exceptii, fiind foarte bun. Au fost si multe accidentari, la un moment dat toata linia de aparare fiind indisponibila, ca sa nu mai vorbesc de ghinion. Pe site-ul clubului nu se vorbeste de vreo lista, in schimb a aparut la noi ca alaturi de Defoe si portarul Robinson, "Pascal Chimbonda, Lee Young-Pyo, Anthony Gardner, Paul Stalteri, Wayne Routledge sau Hossam Ghaly, vor fi transferabili, banii obtinuti din cedarea lor urmind a fi reinvestiti in aducerea jucatorilor ceruti de managerul spaniol. Postul pe care oficialii de pe White Hart Lane vor sa-l acopere cit mai urgent este cel de portar, principalii vizati pentru un transfer fiind argentinianul Ustari (21 de ani, Getafe), germanul Timo Hildebrand (28, Valencia) si finlandezul Jussi Jaaskelainen (32, Bolton)". L-a adauga si pe portarul lui Ajax, Stekelenburg.

Comentand lista, eu zic ca atat Defoe, Robinson si Chimbonda merita sa ramana la club, pe ceilalti si eu i-as pune pe liber. Robinson a patit ca si Dida. A devenit nesigur dupa un incident nefericit, ma refer la smocul celebru de iarba care a schimbat absurd directia balonului intr-un meci din preliminariile CE, anul trecut. Lumea intreaga a ras aiurea de o situatie la care nici Dumnezeu n-ar fi putut face ceva, caci aici isi bagase "Ala" coada. La Dida, evenimentul traumatizant a fost petarda luata in cap de la interisti. Amandoi portarii au luat frica si n-au mai fost ce erau inainte. Trebuie multa rabdare si intelegere, mersul la psiholog, etc, caci sunt portari foarte buni. Cel putin Ramos ar trebui sa aiba putin rabdare cu Robinson, in sezonul acesta desi acesta se pare ca a avut o iesire dura vis a vis de antrenor.

Bogdy LFC
11th January 2008, 14:45
Ii mai dau sanse. Depinde de el. Ramos il vrea si este, totusi, o echipa care poate sa se alature celorlalte patru incepand cu anul viitor, lotul, cu mici exceptii, fiind foarte bun. Au fost si multe accidentari, la un moment dat toata linia de aparare fiind indisponibila, ca sa nu mai vorbesc de ghinion. Pe site-ul clubului nu se vorbeste de vreo lista, in schimb a aparut la noi ca alaturi de Defoe si portarul Robinson, "Pascal Chimbonda, Lee Young-Pyo, Anthony Gardner, Paul Stalteri, Wayne Routledge sau Hossam Ghaly, vor fi transferabili, banii obtinuti din cedarea lor urmind a fi reinvestiti in aducerea jucatorilor ceruti de managerul spaniol. Postul pe care oficialii de pe White Hart Lane vor sa-l acopere cit mai urgent este cel de portar, principalii vizati pentru un transfer fiind argentinianul Ustari (21 de ani, Getafe), germanul Timo Hildebrand (28, Valencia) si finlandezul Jussi Jaaskelainen (32, Bolton)". L-a adauga si pe portarul lui Ajax, Stekelenburg.

Comentand lista, eu zic ca atat Defoe, Robinson si Chimbonda merita sa ramana la club, pe ceilalti si eu i-as pune pe liber. Robinson a patit ca si Dida. A devenit nesigur dupa un incident nefericit, ma refer la smocul celebru de iarba care a schimbat absurd directia balonului intr-un meci din preliminariile CE, anul trecut. Lumea intreaga a ras aiurea de o situatie la care nici Dumnezeu n-ar fi putut face ceva, caci aici isi bagase "Ala" coada. La Dida, evenimentul traumatizant a fost petarda luata in cap de la interisti. Amandoi portarii au luat frica si n-au mai fost ce erau inainte. Trebuie multa rabdare si intelegere, mersul la psiholog, etc, caci sunt portari foarte buni. Cel putin Ramos ar trebui sa aiba putin rabdare cu Robinson, in sezonul acesta desi acesta se pare ca a avut o iesire dura vis a vis de antrenor.

NU-ti pot da mai multa dreptate decat ai tu in aceste 2 paragrafe! Cred k ''Spursi'' vor prinde Cupa UEFA sezonul asta :D

miril
11th January 2008, 15:00
Te pomenesti ca ne simpatizezi :D.

Bogdy LFC
11th January 2008, 15:12
Te pomenesti ca ne simpatizezi :D.

Atunci cand ii frigeti pe Everton sau mai incurcati ManUTD dar in primul rand pt numarul considerabil de ENGLEZI pe care (INCA) il aveti in lot :D

miril
11th January 2008, 15:17
Inca... ii vom mai pastra (sic). Inca...mult timp. Levy este ce ne trebuie, un evreu englez inteligent, cu bani multi si stil. "He is the only Premier League chairman who has a first class degree from Cambridge University". Rezultatele vor apare cat de curand dupa ani buni de seceta. Come On You Spurs!

Iaco
11th January 2008, 15:17
Atunci cand ii frigeti pe Everton sau mai incurcati ManUTD dar in primul rand pt numarul considerabil de ENGLEZI pe care (INCA) il aveti in lot :D

Nici voi nu aveti prea multi...si tottenham nu ne-au mai batut de ceva timp...acum observ ca west ham e oaia neagra:D:D

miril
11th January 2008, 15:20
Tottenham are rezultate dezastroase fata de cei patru din...fata si asta de ani buni de zile, de pe vremea cand Chelsea era doar o echipa de cartier, nu mai mult.

Iaco
11th January 2008, 15:27
Tottenham are rezultate dezastroase fata de cei patru din...fata si asta de ani buni de zile, de pe vremea cand Chelsea era doar o echipa de cartier, nu mai mult.

Adevarat graiesti:D:)

Dogville
13th January 2008, 01:01
..pfaaa...iar v-ati facut ca jucati si-ati incasat-o cum numai voi stiti s-o faceti.....daca nici acuma cind ''the blues'' au jucat fara 7 insi nu scoateti un egal...nu mai e nicio speranta...eu..cum ma stii..prompt cu x2-ul in coada...asa ca sufar ca un caine acum....

Geografu
19th January 2008, 14:48
Tiago la Tottenham!

Mijlocasul portughez si-a incheiat aventura italiana si a parafat un contract cu gruparea de pe White Hart Lane, intorcindu-se astfel in Premier League dupa ce nu a reusit sa impresioneze la Lyon si Juventus. Suma pentru care s-a realizat tranzactia se invirte in jurul a 13 milioane de euro, in timp ce salariul pe care Tiago (26 de ani) il va primi la Spurs este de aproximativ 70.000 de euro pe saptamina. Mai mult rezerva in turul campionatului la Juve, fostul jucator al lui Chelsea a preferat-o pe Tottenham in dauna lui Everton si Newcastle, despre care presa engleza a scris ca l-ar fi ofertat pe fotbalistul lusitan.

www.ifotbal.ro

miril
19th January 2008, 15:25
O achizitie buna, zic eu.

Dogville
19th January 2008, 15:39
Un jucator de calitate...superioara :D...e bine ca pina la urma nu v-ati ''tepuit'' cu Maniche...nu incape comparatie intre cei 2 jucatori....

Dogville
19th January 2008, 17:06
...da' grabiti mai sunteti...1-0 minutul 3.....LENNON!!!

miril
20th January 2008, 09:33
Un meci de campionat cu doua nume de retinut. Robbie Keane care a inscris al o sutelea gol pentru The Spurs, numai Hoddle si Sherringham o mai facusera, si noul geniu al echipei, elegantul Tom Huddlestone, un amestec de Belodedici, prin plasament, si Veron, prin cross-urile absolut fenomenale. Poate juca si libero si mijlocas la inchidere, iar daca Ramos il va mai "lucra" putin, jucatorul de numai 21 de ani ar putea fi un jucator de valoare internationala. Alti doi tineri, Lennon si O'Hara s-au remarcat din nou. Cei trei si Gareth Bale sunt viitorul lui Spurs care poate deveni echipa care facuse furori in anii 60. Come On, You Spurs!

miril
20th January 2008, 21:46
Si uite cum Maniche a debutat la echipa mea preferata. Nu Tottenham, ci Inter. Tin cu ambele echipe de pe vremea lui Greaves si Mazzola. Si, bineinteles, Viorel Mateianu.

miril
22nd January 2008, 23:27
Umilinta! Umilinta! Umilinta!

Universal
22nd January 2008, 23:39
Incredibil, Spurs conduc pe Arsenal cu 4-1 :o: ce s-a intamplat numai cu trupa lui Wenger?

miril
23rd January 2008, 00:03
5-1, scor final. S-a trezit Tottenham. Ramos a asezat echipa perfect in teren si a batut Arsenal cu armele lui Wenger. Scorul putea fi si mai mare. Tiago si Gilberto, de la Hertha Berlin sunt pe cale sa imbrace tricoul lui Tottenham.

Universal
23rd January 2008, 00:10
pierd germanii jucatori exceptionali, cel puti Gilberto ;) isi revin incet-incet...parca ii vad in acests ezon ocupand vreun loc 4-7 ,)

miril
23rd January 2008, 00:14
Daca Chelsea merge in finala Ligii, Ramos poate sa construiasca linistit echipa pentru sezonul urmator, avand asigurat un loc in UEFA.

Universal
23rd January 2008, 00:23
e clar ca Tottenham o sa creasca, la carma cu Ramos, echipa numai de bine da, rar am vazut un antrenor asa de serios.

Bogdy LFC
23rd January 2008, 15:14
Daca Chelsea merge in finala Ligii, Ramos poate sa construiasca linistit echipa pentru sezonul urmator, avand asigurat un loc in UEFA.

Gresesti Mirele! In 2006 Wigan a jucat finala Carling Cup cu Manchester,pierzand cu 4-0 si tot NU a mers in UEFA :D

Oricum Tottenham castiga finala !

mArIuSeL
23rd January 2008, 15:37
A jucat super Tottenham aseara..se vede venirea lui Ramos!!

Andrei_23
23rd January 2008, 19:34
cand revine Bale ? coreanu ala nu-mi place deloc...

miril
23rd January 2008, 19:37
Nu stiu. Nici mie.

Robinson (sper sa-si revina si sa nu plece)- Chimbonda, King, Dawson, Bale- Malbranque, Zokora (Huddlestone), Jenas- Lennon, Berbatov, Keane. Recunoasteti ca este o echipa extrem de competitiva. Come on, You Spurs!

Andrei_23
23rd January 2008, 19:45
mie imi place defoe , ii se acorda prea putine sanse...

miril
23rd January 2008, 19:48
A fost capitan cu Sunderland si a jucat foarte bine. Este greu sa-l scoata pe Keane, inimos si in forma. Dar daca pleaca Berbatov, desi nu cred, Levy vrea sa faca o echipa tare, in nordul Londrei, atunci cei doi vor juca impreuna ca acum vreo doi-tre ani. Nu inteleg de ce l-au cumparat pe Bent, bani multi, rezultat minim, pana acum.

Andrei_23
23rd January 2008, 20:07
eee , l-a bagat capitan ca sa arate Ramos ca nu are nimic cu el , dupa ce l-a pus pe lista de transferuri , poate si la presiunea suporteriilor si a conducerii

miril
23rd January 2008, 20:16
Se pare ca a fost un joc psihologic, de amble parti. Se pare ca Defoe a ales sa stea cel putin pana-n vara. Ramos va mai face schimbari in echipa, cred eu.

messi19
23rd January 2008, 20:48
Nu stiu. Nici mie.

Robinson (sper sa-si revina si sa nu plece)- Chimbonda, King, Dawson, Bale- Malbranque, Zokora (Huddlestone), Jenas- Lennon, Berbatov, Keane. Recunoasteti ca este o echipa extrem de competitiva. Come on, You Spurs!


este cometitiva insa:
robbo trebuie sa isi revina ,insa nu cred ca o sa mai joace la spurs dupa conflictul cu ramos.
chimbonda cica pleaca sigur,trebuie alt fundas pe dreapta,am inteles ca il vrea pe miguel(valencia).e foarte bun.
king sa nu se mai accidenteze.
in locul lui dawson sa fie adus cineva.incearc aducerea lui garay(racing),hutton(rangers),jarque(espanyol)
bale sa ramana e senzational,si are doar 18 ani
malbranqque trebuie schimbat,ala joaca bine odata la 3-4 meciuri.in rest doarme.o solutie ar fi bale,si sa fie gilberto fundas daca vine.se mai incearca aducerea lui downing(boro).
zokora merge,chiar si huddlestone.
jenas pare ca isi revine incet incet la forma care l-a consacrat.ar trebui sa traga tare fiindca tiago e ca si luat.
lennon -no comment
berbatov -la fel ca la lennon
keane are meciuri in care e disparut complet din joc.insa ne salveaza de foarte multe ori.

ar mai fi rezerve :defoe,taarabt,gunter,rose etc. jucatori foarte tineri care vin din urma(cu exceptia lui defoe care are vreo 24 de ani)

deci daca ar veni aia am arata asa:

robbo(???)-miguel(chimbonda),king,garay(hutton,jarque),bale-lennon.tiago(jenas),zokora,downing-berbatov.keane

atunci chiar ca am fi competitivi.mai ales ca il avem pe banca pe cel mai bun antrenor din lume in momentul asta.:no1

Andrei_23
23rd January 2008, 20:53
malbranque e un jucator foarte bun , nu inteleg ce spui prin "in rest doarme" ?

miril
23rd January 2008, 21:04
M-am referit, doar, la cei pe care ii avem. Si eu zic ca Andrei, nu doarme ci munceste de rupe. In rest, buna analiza. Dawson a jucat bine spre foarte bine, in ultimele meciuri.

messi19
23rd January 2008, 23:01
intradevar a jucat mai bine dawson,dar nu e constant,si are probleme mari la degajari.

iar malbranque poate mi s-a pus mie pata pe el,dar nu fuge aproape deloc.da gol in minutul 90 si i se uita toate pacatele

messi19
23rd January 2008, 23:03
malbranque e un jucator foarte bun , nu inteleg ce spui prin "in rest doarme" ?

vreau sa zic ca pur si simplu dispare din meci minute bune.in multe meciuri nu se vede deloc.parerea mea e ca ramos il baga titular fiindca nu are alt mijlocas acolo.dar poate ma insel

Bogdy LFC
27th January 2008, 17:47
Dawson este o CALAMITATE! Iar Robbie Keane NU mai are demult valoare de Tottenham!:angry::rosu::headbang::headbang:Sper ca Juande Ramos sa-nvete multe lucruri din aceasta infrangere cu ManU :headbang::headbang:

miril
27th January 2008, 17:58
Pe Keane nu inteleg de ce-l critici. Jenas si Dawson ne-au impiedicat sa obinem cel putin rejucarea. Jenas a scapat de doua ori singur si a tras ca un impaiat, iar Dawson...

Bogdy LFC
27th January 2008, 18:06
Pe Keane nu inteleg de ce-l critici. Jenas si Dawson ne-au impiedicat sa obinem cel putin rejucarea. Jenas a scapat de doua ori singur si a tras ca un impaiat, iar Dawson...

Parca Keane a ratat din 6 metri ,singur singurel cu Vander Sar in startul reprizei a 2-a,nu? :rolleyes:

banok5
27th January 2008, 19:44
Manchester United - Tottenham ::: highlights
http://www.videoplayer.hu/videos/play/126928

messi19
28th January 2008, 00:29
nua ratat keane singur cu van der sar.jenas a ratat de doua ori.

miril
30th January 2008, 17:32
Jonathan Woodgate, fundasul de 28 de ani, care a jucat si la Real Madrid, a fost transferat la Tottenham de la Middlesbrough.

miril
30th January 2008, 17:39
Un alt transfer pentru a intari defensiva, internationalul scotian de 23 de ani, fundasul dreapta Alan Hutton a semnat cu Spurs.

Bogdy LFC
30th January 2008, 18:26
S-a miscat f bine Tottenham pana acum si cel mai bine este ca '''acei'' jucatori NU au plecat :rolleyes:

ReD_Devil
31st January 2008, 09:30
Un alt transfer pentru a intari defensiva, internationalul scotian de 23 de ani, fundasul dreapta Alan Hutton a semnat cu Spurs.

oooo foarte bun jucatorul :ok: succes !!! (nu si in urmatorul meci :D:P)

miril
1st February 2008, 09:11
Merci! Mai vorbim maine. Spre seara. Avem trei jucatori convocati la nationala Angliei, King, Woodgate si Jenas. Ma surprinde neconvocarea lui Lennon.

Jerry20cm
1st February 2008, 09:23
eu daca as fi presedintele lui Tottenham, as concedia directorii sportivi:D
e incredibil cu cati bani arunca pe niste jucatori care nu merita nici macar jumatate din suma cu care sunt achizitionati.

GO SPURS

miril
1st February 2008, 09:28
Asta a fost odata. Suntem pe drumul cel bun. Come On, You Spurs!

Jerry20cm
1st February 2008, 09:33
de ce lot dispune Ramos, un loc de Liga Campionilor in sezonul viitor ar trebui sa fie usor de obtinut .... :rolleyes:

miril
1st February 2008, 10:05
Trebuie sa castigam Cupa Ligii, altfel nu avem vreo sansa. In schimb, sper ca in doi-trei ani sa ne batem la titlu. Forza Inter! Come On, You Spurs!

Andrei_23
1st February 2008, 10:06
da.....si cu manchester , chelsea , liverpool , arsenal cum ramane ?

miril
1st February 2008, 10:07
Suntem a cincea echipa din Liga ca lot. Venirea lui Ramos si intarirea lotului ne da sperante de mai mult. Vorbim de la anul incolo.

Andrei_23
1st February 2008, 10:10
pentru orice echipa din anglia este aproape imposibil sa sparga "gasca" celor 4 mari...
in legatura cu ce spunea jerry : nu vad ce e chiar asa extraordinar in lotul lui tottenham ; nu zic ca nu-i bun , da' nici sa nu-si faca probleme pentru un loc in primele 4

Jerry20cm
1st February 2008, 10:17
ba e foarte bun, si cu inca 2-3 transferuri facute cu cap, eu zic ca pot depasi pe Liverpool sau Arsenal ... in sezonul viitor.

miril
1st February 2008, 10:18
Robinson sau alt portar de talentul lui dar in forma-Chimbonda (veriga mai slaba, dar sunt solutii prin transferuri)- King-Woodgate-Gale-Melbranque/achizitie-Zokora-Jenas- Lennon-Berbatov-Keane. Este un lot foarte bun, in plus are multi jucatori britanci, spre deosebire de Chelsea, spre exemplu. Aici am in vedere hotararea lui Platini.

Andrei_23
1st February 2008, 10:22
stai linistit ca la presiunea echipelor mari , nu numai din anglia , platini va renunta la idee , sau in cel mai rau caz va impune doar 2 maxim 3 jucatori autohtoni

m-as apuca sa arat loturile echipelor mari pentru o comparatie , da' n-as vrea sa fiu offtopic

messi19
1st February 2008, 10:22
au lot ca sa iasa in primele 4,au cel mai bun antrenor din lume.deci se poat

sambata man.utd o sa regrete ca ne-au batut in cupa.
avem apararea schimbata complet fata de inceputul sezonului
atunci erau.....chimbonda,kaboul,dawson,lee.....iar acum....hutton,woodgate,king(daca nu se mai accidenteaza),gilberto

lennon e luat la nationala sub 21 de ani

messi19
1st February 2008, 10:27
au fost probleme la vizita medicala.insa pana la urma au semnat.in ultimul moment s-a perfectat transferul.e sigur.

Jerry20cm
1st February 2008, 10:28
da, acum am vazut si eu, si tot acum am aflat ca Defoe a plecat la Portsmouth.

Andrei_23
1st February 2008, 10:30
defoe a fost cedat la portsmouth :headbang:
nu vad cu ce a gresit fata de tottenham

messi19
1st February 2008, 10:30
de faza cu defoe am auzit si eu.insa undeva la transferurile efectuate de portsmouth nu aparea si defoe.

messi19
1st February 2008, 10:33
nu stiu daca a gresit cu ceva.insa nu intra in planurile lui ramos.si drept sa spun parea cam plictisit cand intra pe teren.

Jerry20cm
1st February 2008, 10:33
pai apare pe site-ul oficial al Spurs-ilor

Bogdy LFC
1st February 2008, 10:42
Si uite asa,inca un jucator englez de care se debaraseaza Juande Ramos :rolleyes:

miril
1st February 2008, 11:02
MU si Chelsea au nume, Arsenal are joc de echipa, Liverpool este in scadere, dar cred ca-si vor reveni. Din pacate cred ca-l vor da afara pe Benitez. Imi place omul, nu si...rezultatele lor, daca as privi cu ochii de suporter. Noi, sper, sa imbinam jocul de echipa cu cateva staruri si de aici...visele. A propos de Platini, cei 14 au semnat deja pactul. Vor primi compensatii, toti, preliminar, pentru particparea jucatorilor la echipele nationale. Asta ar fi un inceput. Desi sunt interist nici mie nu-mi place o echipa lononeza, sa zicem, care aduce cu...globul pamantesc. Parerea mea.

miril
1st February 2008, 14:20
Este oficial, internationalul brazilian, fundasul Gilberto, 31 de ani, de la Hertha Berlin, a devenit jucatorul lui Tottenham.

miril
2nd February 2008, 19:13
Nu vreau decat atat, multumesc baieti! Come On, You Spurs!

messi19
3rd February 2008, 14:55
noile achizitii

hutton nu m-a impresionat cu nimic.s-a centrat destul de usor de langa el
woodgate destul de sigur.tot dawson ne-a omorat
gunter l-am vazut in cupa pare de viitor
gilberto inca nu a jucat

miril
3rd February 2008, 15:01
Dawson a jucat excelent, pana la autogol. Zelul l-a omorat. Arbitrul trebuia, de fapt, sa fluiere sfarsitul meciului inca inainte de corner. Si eu zic la fel de Hutton, nu prea tehnic. Bale este omul nostru pe acea parte. M-au impresionat Malbranque si Cimbonda care s-au zbatut enorm si Huddlestone, din ce in ce mai...imperial (sic), alt cuvant n-am gasit.

messi19
3rd February 2008, 22:12
bale e pe stanga,hutton e pe dreapta.
ar fi chimbonda pe dreapta.insa sper sa fie mai bun hutton si sa nu fi dat 11 mil degeaba pe el.
cat mai are de stat bale??

miril
4th February 2008, 09:22
Scuze, asa este. De fapt asta am vrut sa spun ca Chimbonda sa hjoace pe dreapta iar Bale pe stanga.

messi19
4th February 2008, 17:19
stie cineva cat mai sta bale?????

miril
4th February 2008, 20:51
Nu se spune nimic pe site-ul oficial al clubului, unica mea sursa de informare sigura.

messi19
4th February 2008, 23:14
am citi pe siteul oficial ca recuperarea decurge bine.dar nu scrie cand va juca iar.

messi19
4th February 2008, 23:25
se pare ca sezonul s-a terminat pt bale.trebuie sa fie operat.
il asteptam la anu.

miril
5th February 2008, 09:24
Mare pacat.

miril
5th February 2008, 12:47
Se vorbeste despre un eventual transfer, de la vara, a lui Xabi Alonso la Tottenham. Clubul ar plati in jur de 14 milioane de lire sterline pentru jucator, din suma de 30 de milioane pe care conducerea clubului o va pune la bataie pentru intarirea lotului. O alta tinta, de care s-a vorbit in ultima vreme, este si internationalul Stewart Downing, la sfarsit de contract cu Boro, suma fiind in jur de 12 milioane de lire. Ne trebuie un portar de valoare, as adauga eu. Pe de alta parete Juande Ramos este foarte multumit de respons-ul venit din partea jucatorilor la cerintele lui, adaugand ca motto-ul pentru succes este ca doar echipa inchegata te face mare aducandu-ti succese. Cat de adevarat! Come On, You Spurs!

messi19
5th February 2008, 13:11
un portar de valoare care nu e foarte scump ar fi amelia de la livorno.
downing din cate stiu eu mai are contract inca doi ani jumate cu boro.insa vre sa plece fiindca vrea un contract mai mare si conducerea nu e de acord cu asta.r fi extraordinar sa il ia pana la urma.
alonso nu cred ca va veni la spurs atata timp cat il vor si barc si real.

Andrei_23
5th February 2008, 23:22
lobont nu-i nici el scump , mi-ar placea sa-l vad la tottenham :D

Celso
6th February 2008, 07:44
lasa-l ca sta bine la Dinamo;), in plus e 75% in Italia, probabil la Lazio!

messi19
6th February 2008, 08:14
e si lobont bu.insa in anglia trebuie portari care ies bine pe centrari.lobont nu o face prea bine.si sta bine la dinamo

miril
7th February 2008, 10:08
Foarte bun Jenas, cu gol, la Nationala. Multumim, Ramos!

messi19
7th February 2008, 12:48
e bine ca isi revine jenas.ca de la o vreme ma dispera cand il vedeam cum joaca

miril
7th February 2008, 15:15
Si pe mine ma enerva.

messi19
11th February 2008, 20:33
se pare ca o sa il luam pe amelia in vara.un transfer foarte bun.diego capel de la sevilla are clauza de reziliere de 12 mil doar.ar trebui sa il convinga ramos sa vina.e extraordinar.

stie cineva daca e transmis slavia -spurs joi??

miril
12th February 2008, 09:19
Capel este foarte, foarte bun. Amelia este un portar tanar de mare talent. Mai ramane sa se adapteze in Anglia.

miril
14th February 2008, 15:08
Ocupam locul 11 in lume, pe lista...bogatilor, inaintea unor echipe precum Juventus sau Valencia, printre altele. Iata lista:

1 Real Madrid 351.0 milioane de euro
2 Manchester United 315.2
3 Barcelona 290.1
4 Chelsea 283.0
5 Arsenal 263.9
6 AC Milan 227.2
7 Bayern Munchen 223.3
8 Liverpool 198.9
9 Inter Milan 195.0
10 AS Roma 157.6
11 Tottenham Hotspur 153.1
12 Juventus 145.2
13 Olympique Lyon 140.6
14 Newcastle United 129.4
15 Hamburg SV 120.4
16 Schalke 04 114.3
17 Celtic 111.8
18 Valencia 107.6
19 Olympique Marseille 99.0
20 Werder Bremen 97.3

messi19
14th February 2008, 18:08
stiam ca avem bani.sper sa ii investim cum trebuie.

miril
14th February 2008, 18:52
Levy este un tip destept si subtire si, in plus, cu multi bani, lucru de loc de neglijat. 2010 ar putea fi anul nostru. Sper sa nu...sper degeaba.

miril
15th February 2008, 09:17
Victorie fara echivoc, in deplasare. Suntem cu un pas in optimile cupei UEFA.

Jerry20cm
15th February 2008, 09:36
cred ca in vara o sa-l vad pe King ridicand cupa deasupra capului :)

miril
15th February 2008, 10:09
N-ar fi rau. Anul trecut am dat, in sferturi, peste...Ramos si am pierut pe o greseala de...arbitraj. Meciul merita sa fie finala cupei UEFA. Come On, You Spurs!

messi19
15th February 2008, 10:11
in decurs de vreo luna si un pic un jucator de la spurs o sa ridice doua cupe deasupra capului(king fiind accidentat,probabil ca nu o sa fie el acel jucator).peste o saptamana cupa ligii,iar in mai......

miril
15th February 2008, 11:00
Sa te auda Dumnezeu!

messi19
17th February 2008, 16:07
incredibil ce mi-a fost dat sa vad.au transmis toate prostiile de meciuri sezonul asta din cupa si cuppa ligii,insa nu il transmit in direct exact finala.spurs-chelsea.extraordinar ce pot sa faca jafurile astea de la sport.ro.
mare branza ca joaca oltchim cu gyor la aceasi ora.de ce nu il dau ala in premiera ca ala e in grupe,asta e finala.

CEL MAI PROST-IDIOT POST DE TELEVIZIUNE DIN LUME.

miril
17th February 2008, 17:00
Sper sa-l vezi cumva. Avem sanse mari sa castigam finala, chiar daca Chelsea este usor favorita.

messi19
17th February 2008, 21:00
nu am cum sa il vad.decat in premiera.dar si asa trebuie sa caut un bar prin arad ca nu am sport.ro(pe boom nu este)
important e sa castigam,nu sa vad eu meciul.

Andrei_23
17th February 2008, 21:47
Pai il poti vedea pe internet...

messi19
18th February 2008, 03:40
nuuuuuu!!!!!!!!! tocmai asta e problema.o sa fiu plecat de acasa.mai inspre pasti o sa am si posibilitatea asta,insa acum nu.
si imi facusem tot programul dupa meciul asta.
niste idioti,nu ai ce sa le ceri.

O SA MA ROG SA PIARDA OLTCHIM.CA SA LE STEA IN GAT.

miril
21st February 2008, 23:43
O calificare, nu fara emotii. 1-1, in seara asta, 2-1 la Prga. Cehii au avut ceva sanse, inclusiv o bara, spre final. Robinson a aparat bine in seara asta, dupa o absenta de aproape doua luni. Come On, You Spurs!

miril
24th February 2008, 09:24
Good luck to the boys at Wembley! Come on, You Spurs!

Iaco
24th February 2008, 10:43
Sper sa castige echipa mai buna...mi-ar placea sa bata tottenham care joaca foarte frumos si in ultimele sezoane nu prea au castigat nimic...poate anu asta vor castiga cupa ligii...in uefa e mai greu mai sunt echipe gen werder sau bayern care sunt mai bune(parerea mea)...sa vedem ce se va intampla...azi sunt suporterul lui tottenham:)

miril
24th February 2008, 14:57
Merci, M0rph! Si eu tin cu ei, astazi. Cu Tottenham.

miril
24th February 2008, 19:59
Am revenit unde ne este locul, printre invingatori. Mii de multumiri baietilor, lui Sir Tottenham, Juande Ramos, lui Mister Tottenham, Robbie Keane, lui King Tottenham, Ledley King, tuturor printilor, in frunte cu Dimitar Berbatov. Am muncit, am jucat, am castigat, am meritat. We are the Best, Tonight! Come On, You Spurs!

Bogdy LFC
24th February 2008, 20:13
Felicitari si tot respectul Tottenham Hotspur!
Dupa aceasta cupa a ligii va urma si cea Europeana ;):ok:

miril
24th February 2008, 20:16
Merci, Bogdy! Sper sa ai dreptate. Respect, Liverpool! Come On, You Spurs!

Geografu
24th February 2008, 20:21
Felicitari londonezilor ! Este o reala performanta ceea ce au reusit in seara asta mai ales ca au remontat de la 0-1.
Succes si in Cupele Europene ! :ok:

miril
24th February 2008, 20:22
Multam frumos!

banok5
24th February 2008, 21:39
Tottenham - Chelsea long highlights
http://www.videoplayer.hu/videos/play/136786

YoNuTzz
24th February 2008, 22:29
bravo tottenham :ok:

ducus
25th February 2008, 09:56
bravo tottenham :ok:
Bravo, bravo, ca au castigat primul trofeu dupa 9 ani, dar avand in vedere pozitia sa in clasament si faptul ca finala Cupei Ligii era ultima sansa pentru ei de a mai prinde un loc de cupa UEFA, ma surprinde aceasta victorie!
Acum, ei aflandu-se pe locul 11 in clasament, echipa de pe locul 6 se va califica in cupa UEFA doar daca finalista FA Cup sau Tottenham termina campionatul pe locul 5 sau mai sus.
Asadar, ramane de vazut cine va fi finalista FA Cup si cine va ocupa locurile 6 si 7 la sfarsitul campionatului. Deocamdata lupta se duce intre Astron Villa, Everton, Porthsmouth si Manchester City.

miril
25th February 2008, 10:08
Tottenham a castigat meritat meciul desi si Chelsea si-a dorit victoria, lucru care poate fi confirmat de cei care au vazut meciul. Aduag asta pentru orice eventualitate, mai ales ca pe Ducus il surprinde victoria. Trebuie sa amintesc ca Tottenham a jucat, pana la venirea lui Ramos, mult sub pretentiile lotului pe care-l are si pe care eu il evaluez al cincilea din Premier League, ca valoare. Au fost si multe accidentari, ma rog. Sper ca la anul sa ne batem la varf, cu celelalte patru, mai ales daca se intaresste lotul cu inca doi-trei jucatori, inclusiv un portar de valoare, caci forma lui Robinson, cea care l-a consacrat in poarta nationalei Albionului, a ramas doar o amintire.

Iaco
25th February 2008, 11:14
Bravo, bravo, ca au castigat primul trofeu dupa 9 ani, dar avand in vedere pozitia sa in clasament si faptul ca finala Cupei Ligii era ultima sansa pentru ei de a mai prinde un loc de cupa UEFA, ma surprinde aceasta victorie!
Acum, ei aflandu-se pe locul 11 in clasament, echipa de pe locul 6 se va califica in cupa UEFA doar daca finalista FA Cup sau Tottenham termina campionatul pe locul 5 sau mai sus.
Asadar, ramane de vazut cine va fi finalista FA Cup si cine va ocupa locurile 6 si 7 la sfarsitul campionatului. Deocamdata lupta se duce intre Astron Villa, Everton, Porthsmouth si Manchester City.

Poti sa o incluzi aici si pe liverpool care e la egalitate de puncte cu everton:D:D...ar fi o chestie sa nu se califice liverpool in CL anu viitor:):):)

Iaco
25th February 2008, 11:16
Tottenham a castigat meritat meciul desi si Chelsea si-a dorit victoria, lucru care poate fi confirmat de cei care au vazut meciul. Aduag asta pentru orice eventualitate, mai ales ca pe Ducus il surprinde victoria. Trebuie sa amintesc ca Tottenham a jucat, pana la venirea lui Ramos, mult sub pretentiile lotului pe care-l are si pe care eu il evaluez al cincilea din Premier League, ca valoare. Au fost si multe accidentari, ma rog. Sper ca la anul sa ne batem la varf, cu celelalte patru, mai ales daca se intaresste lotul cu inca doi-trei jucatori, inclusiv un portar de valoare, caci forma lui Robinson, cea care l-a consacrat in poarta nationalei Albionului, a ramas doar o amintire.

Foarte slab robinson...nu iese la mingi au fost vreo 3 4 faze pe timpul meciului cand vreun fundas proteja mingea ca sa vina portaru sa o culeaga si asta ramanea pe fundu portii...era de vreo doua ori sa intercepteze chelsea...si pana la urma o dadea fundasu in corner ca era robinson balalau:(:(...chiar un portar de valoare are nevoie tottenham:ok:

miril
25th February 2008, 11:20
Orice centrare era un pericol, nu pentru ca fundasii nu erau buni, ci pentru ca Robinson era nesigur. De cand cu faza aia, de la Nationala, cand iarba l-a facut de cacao, desi n-avea vreo vina, a intrat frica in el sa nu greseasca. Cazul lui este asemanator cu a portarului Dida, numai cauza este alta, o petarda in cap. Numai un psiholog foarte bun il mai poate salva, din pacate.

ReD_Devil
25th February 2008, 12:41
felicitari tottenham...si va urez sa repetati isprava si in campionat,in restanta cu chelsea :D

ducus
25th February 2008, 15:23
Tottenham a castigat meritat meciul desi si Chelsea si-a dorit victoria, lucru care poate fi confirmat de cei care au vazut meciul. Aduag asta pentru orice eventualitate, mai ales ca pe Ducus il surprinde victoria. Trebuie sa amintesc ca Tottenham a jucat, pana la venirea lui Ramos, mult sub pretentiile lotului pe care-l are si pe care eu il evaluez al cincilea din Premier League, ca valoare. Au fost si multe accidentari, ma rog. Sper ca la anul sa ne batem la varf, cu celelalte patru, mai ales daca se intaresste lotul cu inca doi-trei jucatori, inclusiv un portar de valoare, caci forma lui Robinson, cea care l-a consacrat in poarta nationalei Albionului, a ramas doar o amintire.
Pai tocmai de-aia ma surprinde victoria lor, ca pana acum au fost varza in campionat si erau pe un loc departe chiar si de Intertoto. Cum naiba au castigat tocmai acum, in acest meci care era ultima lor sansa pentru participarea in cupa UEFA?:sleep: Pai da, se putea sa nu participe ei pentru prima oara intr-o competite europeana? Ei trebuie musai sa fie mereu acolo! :mda:
Nu as fi facut gura daca erau si ei pe locul 5-6 la 3-4 puncte fata de ceilalti, si ziceam asta e, bine ca au castigat, poate pana la finalul sezonului isi revin si mai urca un pic in clasament fara sa stea la mana cupei ligii. Dar, repet, cand esti la zeci de puncte fata de locurile 5-6, si cand adversarul tau e deja calificat prin clasament, nu pot sa nu ma indoiesc!
La noi de ce n-a castigat Poli anul trecut cupa, cand tot asa depindea de cupa ca sa poata participa in cupa UEFA? Mie mi-e sa nu-i intalnim iar pe Tottenham, nu de altceva, in rest sa faca ce vor. Zarurile au fost aruncate!

TheUndertaker
25th February 2008, 15:29
Felicitarile mele.Au demonstrat ca sunt o echipa de echipa.Daca mai era nevoie.Sper sa ia si Cupa UEFA.Este minunat sa vad ca mai ridica si alte echipe din Anglia trofee deasupra capului nu doar cei 4 granzi.

miril
25th February 2008, 15:32
Ducus, confuzi tara si mentalitatea. Ca si anul trecut, echipa a inceput dezastruos campionatul, dar de data asta s-a rezolvat problema, prin schimbare antrenorului. De atunci, Tottenham joaca din ce in ce mai bine, iar de vreo doua luni joaca la valoarea lotului, cu rezultate foarte bune impotriva celor patru granzi. Si asta datorita lui Ramos, caci asta este explicatia, adica diferenta de atitudine si mentalitate, intre doi evrei, Levy si Abramovici. Unul din vest, ghici care, il suna pe Ramos ca sa rezolve situatia, iar celalalt, din est, isi suna prietenul mai vechi. Asta-i explicatia, nu alta. Nu cred ca Grant, ca sa nu zic de Abramovici, ar accepta deliberat, sa piarda un trofeu, fie el mai putin stralucitor, doar ca sa faca loc rivalilor, cu riscul da a ramane cu mana goala, la trofee. Acolo, la englezi, a castiga un trofeu este foarte important, nu numai participarea intr-o cupa europeana, fie ea si Ch L. Pe acolo nu se umbla cu sacosa. Asa tara, asa mentalitate. Merci, Undertaker!

Jerry20cm
25th February 2008, 16:09
Felicitari Spurs-ilor :ok:

imi pare rau ca n-am putut vedea meciul, insa victoria, din ce-am vazut in rezumat, a fost meritata. urmeaza Cupa UEFA, cu King iar cu trofeul deasupra capului:D.

miril
25th February 2008, 16:26
Merci, Jerry! Va fi un drum foarte greu, insa.

Iaco
25th February 2008, 16:39
Pai tocmai de-aia ma surprinde victoria lor, ca pana acum au fost varza in campionat si erau pe un loc departe chiar si de Intertoto. Cum naiba au castigat tocmai acum, in acest meci care era ultima lor sansa pentru participarea in cupa UEFA?:sleep: Pai da, se putea sa nu participe ei pentru prima oara intr-o competite europeana? Ei trebuie musai sa fie mereu acolo! :mda:
Nu as fi facut gura daca erau si ei pe locul 5-6 la 3-4 puncte fata de ceilalti, si ziceam asta e, bine ca au castigat, poate pana la finalul sezonului isi revin si mai urca un pic in clasament fara sa stea la mana cupei ligii. Dar, repet, cand esti la zeci de puncte fata de locurile 5-6, si cand adversarul tau e deja calificat prin clasament, nu pot sa nu ma indoiesc!
La noi de ce n-a castigat Poli anul trecut cupa, cand tot asa depindea de cupa ca sa poata participa in cupa UEFA? Mie mi-e sa nu-i intalnim iar pe Tottenham, nu de altceva, in rest sa faca ce vor. Zarurile au fost aruncate!


Sa inteleg ca esti suporteru lui Dinamo...anu trecut v-au macelarit in UEFA...ati avut noroc sa nu scapati cu vreo cateva in plus in meciul de pe hart lane:D:D...las ma sa joace este una din echipele cu un joc placut din europa...

Hard
26th February 2008, 11:13
Acest antrenor e fenomenal,cred ca este cel mai bun antrenor din lume la ora asta.Pe unde s-a dus,a facut treaba foarte buna.Degeaba spun unii ca in mare parte,conteaza jucatorii,si apoi antrenorul.Uite ca nu e asa.Aceeasi jucatori presteaza un fotbal mult mai spectaculos acum,fata de inceputul sezonului.

miril
26th February 2008, 11:39
Tottenham juca frumos si sub Martin Jol, dar acum o face si cu...cap si determinare.

Iaco
26th February 2008, 14:33
Tottenham juca frumos si sub Martin Jol, dar acum o face si cu...cap si determinare.

Ai dreptate...jucau chiar mai frumos...doar ca fotbalul lor poti spune ca era unul "romantic"...acuma joaca frumos dar destul de tacticizat...face treaba buna ramos:D:ok:

kain
26th February 2008, 18:34
Dupa parerea mea Juande Ramos este intre primii trei antrenori ai lumii la ora actuala :ok:

miril
3rd March 2008, 14:37
Euforia a fost cam prelungita. Ramos mai are multe de lucrat ca sa iasa lucrurile cum trebuie.

Bogdy LFC
3rd March 2008, 15:09
Dupa parerea mea Juande Ramos este intre primii trei antrenori ai lumii la ora actuala :ok:

ABSOLUT!


Euforia a fost cam prelungita. Ramos mai are multe de lucrat ca sa iasa lucrurile cum trebuie.

DAR (referitor la ce spunea kain)sper sa nu se supere pe mine fanii lui Spurs ca spun asta,dar Juande Ramos este un antrenor de ''Cupe'' ca si Rafa Benitez :D:ok:

messi19
11th March 2008, 22:44
reusesc si eu sa intru pe net la 2 saptamani dupa finala.nu am vazut decat golurile,si alea aiurea pe jafurile noastre de televiziuni.victorie extraordinara.
spurs jucau frumos si pe vremea lui jol,insa erau un fel de sportul stundetesc,jucau frumos si retrogradau.
o chestie interesanta e ca the undertaker se bucura si ne felicita ca am castigat,avand in vedere ce s-a intamplat in semifinale.
uitati-va la miril,un fan adevarat.....progresul,spurs ....echipe mici sau mijlocii,nu cauta ca altii sa aleaga echipele cu trofee.

we are tottenham from the lane thank you spurs

miril
12th March 2008, 12:08
uitati-va la miril,un fan adevarat.....progresul,spurs ....echipe mici sau mijlocii,nu cauta ca altii sa aleaga echipele cu trofee.


...sau Internazionale Milano :D.

messi19
12th March 2008, 14:21
aha.in sfarsit unu care recunoaste ca inter e o echipa mica.....cel mult mijlocie

miril
12th March 2008, 16:25
Ei, nici asa. Era o mica ironie la mijloc. Am tinut cu aceste echipe, de cand ma stiu si e ceva vreme de atunci. Tottenham si Inter sunt doua echipe cu o istorie frumoasa, avand un palmares demn de echipe de valoare internationala. Progresul este o echipa cu traditie dar cu o istorie trista, fiind din categoria echipelor mijlocii pentru fotbalul intern.

Jerry20cm
12th March 2008, 16:51
aha.in sfarsit unu care recunoaste ca inter e o echipa mica.....cel mult mijlocie

prietene, da-ti doua palme si du-te si comenteaza tenis, ca poate la sportul ala te pricepi.

cum dreq Inter sa nu fie o echipa mare?

Pe plan intern are 15 titluri, 5 cupe ale Italiei si 3 supercupe, iar pe plan international are 2 Cupe ale Campionilor, 3 trofee Cupa UEFA si doua Cupe Intercontinentale.

da, asta e palmares de echipa mica spre mijlocie :happy

miril
12th March 2008, 16:58
...si Tottenham este o echipa cu trofee majore, europene. Comun, este ca nu mai au performante mari, in ultimii ani.

messi19
12th March 2008, 17:00
prietene, da-ti doua palme si du-te si comenteaza tenis, ca poate la sportul ala te pricepi.

cum dreq Inter sa nu fie o echipa mare?

Pe plan intern are 15 titluri, 5 cupe ale Italiei si 3 supercupe, iar pe plan international are 2 Cupe ale Campionilor, 3 trofee Cupa UEFA si doua Cupe Intercontinentale.

da, asta e palmares de echipa mica spre mijlocie :happy


te rog frumos,nu gresi istoria....are 14 titluri nu 15.
era o gluma cand am zis ca e echipa mica spre mijlocie,intradevar e un club mare cu o istorie marisoara....fata de JUVENTUS sau milan are un palmares mic.

insa trebuia sa ma astept sa sara fanii lui inter in sus.

miril
12th March 2008, 17:01
te rog frumos,nu gresi istoria....are 14 titluri nu 15.
era o gluma cand am zis ca e echipa mica spre mijlocie,intradevar e un club mare cu o istorie marisoara....fata de JUVENTUS sau milan are un palmares mic..

Vrei sa spui mai mic, dar comparabil.

messi19
12th March 2008, 17:01
...si Tottenham este o echipa cu trofee majore, europene. Comun, este ca nu mai au performante mari, in ultimii ani.


exact.tottenham a inceput acum sa castige,inter mai are de tras...

miril
12th March 2008, 17:07
exact.tottenham a inceput acum sa castige,inter mai are de tras...

Lasa ca si Inter a castigat doua titluri si este pe cale sa-l ia si pe al trielea, cat despre cupe... Acum imi doresc ca Tottenham sa inceapa sa faca ce a facut Interul acum doi ani, iar Interul sa ia trofee europene, perecum Milan sau Liverpool. Iar dorinta cea mai vie, o finala CH L intre Inter si Tottenham, plus Progresul campiona, la noi. Probabil ca trebuie sa mai traiesc o viata. Ma refer la ultima dorinta.

messi19
12th March 2008, 17:09
.

Vrei sa spui mai mic, dar comparabil.


e un palmares bun.cu al lui juve nu e comparabil,cu a lui milan aproape.

insa sa nu mai discutam aici despre inter,ca nu merita pusi in rand cu spurs:yeah::drak:

messi19
12th March 2008, 17:12
Lasa ca si Inter a castigat doua titluri si este pe cale sa-l ia si pe al trielea, cat despre cupe... Acum imi doresc ca Tottenham sa inceapa sa faca ce a facut Interul acum doi ani, iar Interul sa ia trofee europene, perecum Milan sau Liverpool. Iar dorinta cea mai vie, o finala CH L intre Inter si Tottenham, plus Progresul campiona, la noi. Probabil ca trebuie sa mai traiesc o viata. Ma refer la ultima dorinta.


inter a castigat doar un titlu.va rog nu mai confundati lucrurile (as fi scris iar confundezi-insa m-a mai luat unu ca nu stiu sa scriu,cand de fapt nu l-a dus pe el mintea sa inteleaga ca glumez:ok:

miril
12th March 2008, 17:14
inter a castigat doar un titlu.va rog nu mai confundati lucrurile (as fi scris iar confundezi-insa m-a mai luat unu ca nu stiu sa scriu,cand de fapt nu l-a dus pe el mintea sa inteleaga ca glumez:ok:

Inter a castigat DOUA TITLURI, la rand. Regulamentul trebuie respectat. Nu-i vina Interului ca Moggi se tine de nereguli.

messi19
12th March 2008, 17:42
deci inter ar trebui sa ajunga unde a fost si juve??????? intelegi tu ce vreau sa zic

miril
12th March 2008, 18:53
N-are de ce. Ce a facut Juve in aproape 15 ani... Come On, Your Spurs!

messi19
13th March 2008, 08:28
a m pierdut uefa.pacat.echipa a parut ca nu mai poate alerga,asa de miscau pe teren.abia alergau.
ramos are 6 luni la dispozitie sa pregateasca chipa pt sezonul urmator,atat fizic cat si tactic.
trebuie cateva transferuri obligatoriu.
un portar-neuer,kameni sau amelia.
un mijlocas dreapta fiindca lennon practic nu are rezerva.
un mijlocas stnga obligatoriu-capel,downing......
doi atacanti-lisandro lopez,huntelaar,mario gomez,fred,elmander?????????????
un mijlocas central,fiindca zokora si huddlestone nu mi se par chiar asa buni-xabi alonso,tiago......
la fundasi daca nu ar fi accidentari ar merge cred o aparare cu HUTTON,KING,WOODGATE,BALE.

am inteles ca ramos are promisi 60mil euro pt transferuri,probabil vor fi mai multi daca o sa aiba nevoie,si mai ales daca vinde jucatori precum bent,chimbonda poate chiar si berbatov(sa speram ca nu).....deci ar trebui sa isi faca echipa asa cum vrea el

miril
13th March 2008, 09:42
Huddelstone este de mare perspectiva, are ochi, pase fenomenale, ce-i drept un pic cam flegmatic ca sa nu zic lent. Zokora este un jucator gen Essien, Makelele, alerga neobosit, cu folos si amandoi pot fi si fundasi centrali. In rest, ai multa dreptate, trebuie cunmparati vreo patru cinci jucatori de valoare internationala, pe toate compartimentele. Chimbonda, Bent, poate si Robinson, desi aici ma cam indoiesc, trebuie lasati sa plece pe sume bune.

messi19
13th March 2008, 09:51
huddlestone intradevar e de mare perspectiva,insa are prea multe meciuri in care pur si simplu nu face nimic,cam ce a facut si aseara.
zokora intradevar fuge foarte mult,insa mi se pare ca nu recupereaza foarte multe mingi.sau altfel spus nu distruge destul jocul adversarului.

cred ca ne trebuie mai mult pt ceea ce se doreste la spurs