PDA

View Full Version : Hagi dezlantuit impotriva selectionerului! Eu nu sunt labil psihic!



iulian_1976
12th October 2010, 19:26
Hagi'' Eu nu sunt din lumea a treia!Eu nu sunt labil psihic!"
"Cand un selectioner spune ca nu poate,sa plece!"

sursa. tv gsp.ro

Eu am atras atentia ca vor veni vremuri cum nu au mai fost la echipa nationala.
Sa vedem pareri,poate pe Hagi o sa'l credeti,nu pe mine.:o:

iulian_1976
12th October 2010, 19:46
"De ce mai stai daca te plangi mereu ca n-ai cu cine sa joci la echipa?""

"Este normal sa ai presiune la echipa nationala,este cel mai inalt rang,nu se poate sa nu ai presiune"

Gheorghe Hagi.


Cred ca Hagi are voie sa-si spuna parerea.

miril
12th October 2010, 19:49
Razvan trebuie sa plece dar nu Hagi este omul care trebuie sa i-o spuna. Nici el nu a fost mai breaz si a avut mai multe optiuni.

Kainsashiki
12th October 2010, 19:52
Macar Hagi a avut demnitatea sa plece dupa ce a ratat. Si daca nici Hagi nu poate vorbi... El se poate lauda cu cativa jucatori pe care i-a descoperit la varste fragede, in timp ce Lucescu nu are absolut nici unul.

Dupa meciul cu Bosnia, daca nu castigam, sunt suta la suta sigur ca va fi demis Razvan. Prelungirea contractului e doar un semn prin care FRF vrea sa arate ca i-a oferit toate conditiile, ca i-a oferit stabilitate si tot ce mai are nevoie.

miril
12th October 2010, 19:54
Da, probabil ca asa va face si Razvan. Ce sa spuna, Hagi, antrenorul? ZERO, competenta. Ah, ca Razvan pare ZERO BARAT, asta-i altceva. A descoperit pe cine? Sa fim seriosi, nici voi stelistii nu credeti ce spuneti. Sa mergem in arhiva Onlinesport sa vedem cum comentau stelistii competenta antrenorului Hagi, pe...propria lor piele? Toti sunt o apa si un pamant, clanul Becali, clanul Lucescu, Mitica et comp. Sandel et comp.

Kainsashiki
12th October 2010, 19:59
"Exista motive care ma pot face sa ma razgândesc asupra demisiei! Nu plec chiar daca nu ne calificam. Oferta primita a reprezentat un semn de apreciere. A fost facuta pentru a se sti ca trebuie respectata o linie si este o dovada de întelegere a muncii pe care o fac", a spus Lucescu pentru EVZ.

Selectionerul sustine ca nu vrea sa demisioneze daca isi va rata obiectivul deoarece nu se considera vinovat pentru rezultatele din ultima perioada.

"Cu ce sunt eu vinovat pentru cele întâmplate pâna acum? Când stii ca muncesti, ce jena sa ai? Împotriva noastra au fost greseli de arbitraj la fiecare meci", a explicat Lucescu.



Din cate spune el, se pare ca s-a razgandit. Dar Mircea Sandu nu e prost si-l va da afara. Posibil si pe Lupescu, daca va gasi alt catelus care sa-si asume responsabilitatea.

Hai ca a intrat si tiganusul nervos la tv :happy

Numero Dieci
12th October 2010, 20:37
Discutii aiurea.

Hagi are dreptate.Si ce?Nu se va schimba nimic(si nu ma rafer aproape deloc la Razvan).

Luna viitoare ne-o trage Italia si dupa aia in martie si Bosnia.

Tyler Durden
12th October 2010, 21:04
Lui Hagi Dumnezeu i-a pus tot creierul in gheată.

relansat
12th October 2010, 21:13
unii sunt batuti in cap de-a dreptul. ce treaba are hagi ca antrenor cu aceasta observatie pertinenta si perfect normala? atunci cand te plangi constant de ce material ai si nu crezi ca poti face mai mult, renunti si lasi locul altuia. e fix aceeasi situatie cu care s-a intalnit razvanel in cazul marica, de acum cateva zile.

Lordul
12th October 2010, 21:15
are dreptate Hagi , macar el a avut demnitate si a plecat cand a trebuit

iar Hagi are o parere pertinenta

White Shadow
12th October 2010, 21:16
unu la mana....nu trebuie sa scrii Iulian cu litere uriase ca nu e nimeni orb pe acest forum.

doi la mana...Hagi sa vorbeasca despre "trebuie munca si munca si seriozitate si munca"....cu astea le are.... ca si antrenor este un mare 0 si acest lucru ii da dreptul sa taca :ok:

Numero Dieci
12th October 2010, 21:24
unu la mana....nu trebuie sa scrii Iulian cu litere uriase ca nu e nimeni orb pe acest forum.

doi la mana...Hagi sa vorbeasca despre "trebuie munca si munca si seriozitate si munca"....cu astea le are.... ca si antrenor este un mare 0 si acest lucru ii da dreptul sa taca :ok:

Pai si ce asta inseamna ca nu are derptul la o parere?

Daca ar fi asa noi toti am avea dreptul sa tacem.

iulian_1976
12th October 2010, 21:25
Daca va veni la o echipa oarecare si va face oarecare rezultate o sa-ti schimbi parerea.

La prima ocheala Hagi a produs:
-Ribery
-Torje
-Latovlevici
-Scutaru
-Bicfalvi

...ca noi ii vedem abia acum,el ia adus in fotbalul mare acum cativa ani.
Ribery era un nimeni in Franta inainte sa ajunga la Galata.

Daca Razvan vad ca invata antrenoratul la nationala de ce nu si Hagi ?!

relansat
12th October 2010, 21:26
Pai si ce asta inseamna ca nu are derptul la o parere?

Daca ar fi asa noi toti am avea dreptul sa tacem.

intocmai.

illazio
12th October 2010, 21:29
Hagi a spus ceea ce cred majoritea suporterilor echipei nationale, asta e gandirea corecta pe care ar trebui s-o aibe un antrenor normal in aceasta postura. Pe tiganu persectutat si suporterii lui maronii ii multumeste mediocritatea si de asta nu inteleg cum isi permite HAGI sa le denigreze idolul ..

Numero Dieci
12th October 2010, 21:31
Daca va veni la o echipa oarecare si va face oarecare rezultate o sa-ti schimbi parerea.

La prima ocheala Hagi a produs:
-Ribery
-Torje
-Latovlevici
-Scutaru
-Bicfalvi

...ca noi ii vedem abia acum,el ia adus in fotbalul mare acum cativa ani.
Ribery era un nimeni in Franta inainte sa ajunga la Galata.

Daca Razvan vad ca invata antrenoratul la nationala de ce nu si Hagi ?!

Plus Mera,Luchin,Tudose,Iacob,Sabri Sarioglu,Arda Turan,Daminuta,altii de care imi aduc aminte eu.

cristy1110
12th October 2010, 21:40
Hagi cand a fost la nationala a facut ceva ce nu mai facuse niciun antrenor roman pana atunci intr-un meci decisiv:
a atacat Slovenia la 1-0 pentru noi,asta si in deplasare ,iar lucrul asta nu stiu daca il mai facea vreun antrenor roman...
P.S.poate doar Jenei cu Danemarca...dar eram pe teren propriu si am fost condusi prima data...

White Shadow
12th October 2010, 21:47
Pai si ce asta inseamna ca nu are derptul la o parere?

Daca ar fi asa noi toti am avea dreptul sa tacem.

si daca isi da Hagi cu parerea, ce ?....si un taran din Bangladesh vede care e problema la nationala, cine e problema...plus alte lucruri...

omul ala, Razvan Lucescu, are niste obiective de indeplinit, la final va trage linie si va vedea ce a realizat...momentan nu am ajuns la final, nu ?

illazio
12th October 2010, 21:55
si daca isi da Hagi cu parerea, ce ?....si un taran din Bangladesh vede care e problema la nationala, cine e problema...plus alte lucruri...

omul ala, Razvan Lucescu, are niste obiective de indeplinit, la final va trage linie si va vedea ce a realizat...momentan nu am ajuns la final, nu ?

Imi mai arati si mie un personaj din fotbal care a spus lucrurile ca Hagi ? Razvan Lucescu tocmai a dat un interviu in care spunea ca isi prelungeste contractul indiferent daca se califica sau nu si ca nu-si reproseaza nimic din ce-a facut pana acum.

Numero Dieci
12th October 2010, 21:56
si daca isi da Hagi cu parerea, ce ?....si un taran din Bangladesh vede care e problema la nationala, cine e problema...plus alte lucruri...

omul ala, Razvan Lucescu, are niste obiective de indeplinit, la final va trage linie si va vedea ce a realizat...momentan nu am ajuns la final, nu ?

Nu e nimic,doar ca el ca si tine sau ca mine are dreptul la o parere,nu vad de ce ar trebui sa taca indiferent de performantele ca antrenor,daca e antrenor,inginer,elev sau ce-o fi.

Si corect,Razvan are un obiectiv dar la cum merg lucrurile cred ca se va trage linie mai repede de final.Probabil cand Mircea Sandu va gasi pe altcineva.

Elgorriaga
12th October 2010, 22:08
Bineînțeles că Hagi ar dreptul la o opinie, ca tot omul, doar un dram de bun simț ar trebui să-l facă să tacă și s-o țină pentru el, ținînd seama că el a reușit să facă rahatul praf în condiții mult mau favorabile decît cele de acum. "Decență" is the name of the game, băi Gică.

Apropo, Hagi e acum și el lătrău oficial al clanului machidono-mafiot? Dacă Marica n-a avut suficientă dorță de convinegere, becalioții au apelat la Ragele?

M.I.B.
12th October 2010, 22:09
Hagi are perfecta dreptate!

Ce 0-0 cu Belarus si 1-1 cu Albania????


E normal acest 0-2 cu Franta,dar celelalte indiscutabil esecuri!

Nu mare are nici o scuza.Ori pleaca acum,ori in martie,importanat e ca echipa sa puncteze odata!

iulian_1976
12th October 2010, 23:59
France 2 - 0 Romania
France 2 - 0 Luxembourg

:rolleyes:

delaparis
13th October 2010, 01:39
Nationala lui Blanc e de rahat :D

Rossi
13th October 2010, 06:13
Ma bucur ca Hagi a luat atitudine !!!
Sunt 100% de acord cu ce a declarat Hagi.

corello
13th October 2010, 09:41
Desi Haji are dreptate, parerea mea este ca, vorbeste un mare 0 ca antrenor despre ce ar trebui sa faca un alt mare zero ca selectionez.
:groggy:

Aurel.D
13th October 2010, 10:26
Am impresia ca unii dintre voi nu ati sesizat exact ce a vrut Hagi sa spuna. El nu s-a legat neaparat de rezultate sau de meciul cu Franta ci de mentalitate si atitudine; si ii dau dreptate. A spus de mai multe ori: "eu nu sunt omul lui "Nu", eu il iau pe Da" in brate. Da se poate, da avem cu ce...", etc.

Este nepotrivit ca antrenor/sef/manager sa ai o mentalitate negativista pe care sa o mai si etalezi in presa si implicit sa influentezi subordonatiii. Daca tu insuti nu crezi in fortele tale, in capacitatea ta, in succesul a ceea ce vrei sa faci, la ce te mai inhami la un lucru? Si cine ar trebui sa o fac daca
Nu ma asteptam la Razvan, ca antenor tanar sa aiba o asa atitudine....pacat!

tchaka
13th October 2010, 11:21
cam are dreptate ză king. nu are el nici o treaba cu antrenoratul, dar aici le zice bine. eu din primul moment in care am aflat ca razvanel va fi noul selectioner, am fost extrem de sceptic, pentru ca stiam cat am patimit cu el la Rapid din cauza tacticii lui fricoase: dam un gol si ne retragem ca sa ne egaleze, sau absenta totala a meciurilor decisive. oare finala campionatului mondial e meci decisiv pt razvan?

Elgorriaga
13th October 2010, 12:31
Am impresia ca unii dintre voi nu ati sesizat exact ce a vrut Hagi sa spuna. El nu s-a legat neaparat de rezultate sau de meciul cu Franta ci de mentalitate si atitudine; si ii dau dreptate. A spus de mai multe ori: "eu nu sunt omul lui "Nu", eu il iau pe Da" in brate. Da se poate, da avem cu ce...", etc.


Ăsta e un mare cretinism din partea lui Hagi. "Să fim pozitivi ... să oprim satelitu' în loc ..." cum răcnea el între cele 2 manșe ale barajului cu Slovenia. Șefii, responsabilii și factorii de decizie de soiul ăsta sînt cei mai enervanți din punctul meu de vedere, pentru că trăiesc într-o cultură de sorgonte corporatistă în care le e ușor să scandeze lozinci d-astea, pentru că în general nu ei sănt cei chemați să le pun în practică.

E bine să fii optimist, dar ce e mult strică. Teoria că "orice e posibil" pică întotdeauna la examenul practic. Spre ghinionul lui, Hagi a fost chemat să și demonstreze practic că "se poate", că "are cu ce". Rezultatul îl știm, 1-2 și 1-1 cu Slovenia.

Și pînă la urmă am fost pozitivi ca electronu' ... :rosu:

grasu2
13th October 2010, 12:42
Nici o data, pana acum, nu l-am contestat pe Razvan ca selectioner. De fiecare data cand am pierdut, fie la 5-0 cu Serbia, 3-2 cu Ucraina sau 0-2 cu Israel mi-am spus ca echipa e de vina. Ei bine dupa meciul cu Franta nu se mai poate spune acest lucru.

Hagi are mare dreptate si desi nu gust scandalurile televizate de pe la noi de data asta nu pot decat sa spun "Bravo!". In sfarsit un ROMAN care nu incepe orice fraza cu "natie de rahat", "noi nu am castigat nimic", "suntem cu 100 de ani in urma lui X" sau "asa-i romanu". Are mare dreptate Hagi cand spune ca avem jucatori buni, unii de clasa mondiala, si nu ar trebui sa privim problema ala Razvan. Unele tari, mai dezvoltate ca noi, cu baze de pregatire de sute de milioane de euro (la propriu) se zbat in mocirla subsolului de clasament pe natiuni. Cluburilor lor, in special cele daneze, cehesti si (pana de curand) belgiene rar pupa prezente in cupele europene.

Avem niste jucatori bunicei la nationala, asta de sigur daca nu se alege pe preferinte. Pot sa inteleg ca Becaliotii si Sandu & Co., etc. au influente dar noi avem un Chivu, campion european si imperial in meciul cu Franta, un Marica, ce pana la venirea lui Razvan dadea recital la nationala sau un Daniel Niculae care face ravagii la AS Monaco. Nici Mutu nu e de ignorat, chiar daca acesta nu prea a dat dovada ca este capabil sa se ridice la nivelul meciurilor mai grele dar a dat tot timpul goluri cu echipele mici. Mai sunt altii si altii care pot fi selectionati. Sistemul de la nationala se poate schimba, daca de 4-4-2 sau 4-5-1 nu avem jucatori. Trebuie doar sa vrei si sa stii ca nationala nu este club de fotbal unde daca tu joci 4-4-2 patronul incearca sa-ti aduca jucatori.

Pe final, dupa prestatia din Franta, daca s-ar selectiona jucatori gen Mutu (dupa ce-i expira suspendarea), s-ar schimba sistemul si mentalitatea antrenorului pana si "prostii prostilor" pot sa bata Bosnia (macar acasa), Albania, Luxemburg si Belarus. Daca-i batem pe astia, ne calificam. Daca nu sa plece dracului Razvan ca si asa de proiecte pe termen lung nu se poate vorbi, mai ales cand tu consideri ca "Romania e o tara de lumea a 3-a, fotbalistic".

miril
13th October 2010, 12:53
Foarte bine spus, Elgorriaga. Si pozitivismul asta trebuie sa fie adecvat. Psihologia gandirii pozitive are multe elemente naive daca nu chiar nerealiste. Da, a zis ceva critic care ar merge in ceea ce-l priveste pe Lucescu, dar, ca un antrenor pus pe tusa de cateva ori, ar trebui sa stie ca, daca vrea sa aduca o critica constructiva, daca asta intentioneaza, nu de aprecieri categorice, negative, tonul face muzica, are nevoie Juniorul. In plus, mi se pare suspecta toata campania asta de bocire, cu bocitore, in marea lor majoritate din clanul Becali, care miros ca se pune de inmormantare si, e bine sa fii in fata, la coliva. Parerea mea este ca pe Hagi il doare in pix de Nationala Romaniei, dar a gasit un prilej sa se pozitioneze in fata, poate, poate... Si daca tot a venit ora adevarului, si eu i-as spune lui Hagi, sincer, pentru binele lui, ca ar fi bine sa lase visul de a deveni un mare antrenor deoparte. Nu are nici cunostiinte pedagogice, nici psihologie, nici chiar strict intelectuale pentru o asemenea slujba. Ii sta mai bine in hainele de manager, patron, spre exemplu, asa machedon cum il stim. Cat despre Razvan, se pare ca pierde pe mana lui. Chestie de palarie, pana la urma.

iulian_1976
13th October 2010, 13:43
Eu cred ca il percepeti pe Hagi cu ce era acum 8 ani;eu l-am ascultat ieri cu atentie si pot spune ca am ramas impresionat de discursul lui.
Eu nefiind un om care sa ma dau peste cap la orice discurs .

Omul a avut subiect si predicat,a spus in esenta lucruri care le behai eu pe forum,imediat dupa meciul Franta:Romania 1-1 de anul trecut.Acela a fost momentul in care mi-am dat seama ca Razvan Lucescu este o mana moarta.
Chiar daca pentru unii meciul contra Serbiei a fost un semnal.

In momentul de fata nationala are 2 ani si 8 luni intarziere raportat la ce ar fi trebuit sa fie,cu cat timpul creste va fi din ce in ce mai dificil de reconstruit.

Razvan in momentul de fata este o jumatate de impostor asta cu acordul lui M.Sandu. o sa explic in alt post daca este nevoie.

miril
13th October 2010, 15:21
Acum opt ani? Dar acum trei ani, dar acum doi ani? Omul vorbeste, poate, mai bine, doar atat. Sincer, daca m-as lua dupa modul de a se exprima, Juniorul ii da ture. Hagi face bine cu proiectele lui cu Scoala de fotbal unde si aici il copiaza, ca si in altele, pe mai inteligentul, asta-i adevarul, cumnat Gica Popescu.

iulian_1976
13th October 2010, 16:32
Ai o parere prea buna in privinta lui Razvan Lucescu,a terminat ASE-ul in Bucuresti,in privinta formei vorbeste ok.
In privinta problemelor de fond Hagi ii da clasa iar in momentul de fata nu este o diferenta mare de exprimare lingvistica intre ei,daca am luat-o si pe partea asta.


Eu l-am privit atent cum isi face strategia pe Razvan inca de anul trecut am observat declaratiile lui dupa meciul de la Paris in 2009 .Felul cum isi supraevalua echipa dupa fiecare meci desi la inceputul meciului vorbea global ca nu suntem cine stie ce echipa,cu suntel lumea a 3 total pesimist. Doua maniere de exprimare in functie de interes, sa spunem o forma ''duala" de a vorbi.



Juniorul face o evaluare in mare si globala,in care este multa teorie si incapatanare,nu se discuta tehnic anumite faze din meci ci global si supraevaluat.Orice interventie a selectionerului poate fi demontata usor de un om care priveste rece fotbalul actual.
Ca nu este in stare sa exprime problemele si solutiile tehnice,macar in general vorbind este vina numai a lui.
De asta spun Razvan este pe jumatare un impostar cealalta, jumatate plina
sunt usile care le'a deschis la diverse cluburi cu ajutorul lui papa pentru a invata ceva si cursurile de antrenorat care le'a facut in Germania si cred Italia.

Asta este parerea mea punctual urmarindu'l cu atentie.:rolleyes:

miril
13th October 2010, 17:06
Eu am vorbit de Hagi, nu de Lucescu. Hagi este impins in fata de clanul Becali, ca sa-si dea cu parerea, respectivii dorind doar sa-si plaseze protejatii, Hagi este un nume, dar nu si un antrenor, in fata, pentru putere si bani. Este adevarat, nu sunt singurii, clanul Lucescu nu este mai prejos, dar ce am vrut sa sublinez este ca fotbalul romanesc este o mocirla, iar jucatori emblematici, cum au fost Hagi si Popescu, nu au reusit sa se debaraseze de sistem, desi numele unuia si inteligenta altuia le putea permite sa actioneze spre binele fotbalul romanesc nu numai spre binele intereselor personale. Toti sunt o apa si-un pamant.

iulian_1976
13th October 2010, 17:28
Aici gresesti legat de interesele lui Hagi.

Discutia este urmatoare:
-Fotbalistul roman are calitati este rapid,tehnic insa nu are educatie tactica
pentru ca nu o are de la juniori.Insa cu educatie si atentie poate deveni valoros.
Parerea lui Hagi.
-Fotbalistul roman este labil psihic,are o smecherie de moment,nu are valoare
Parea lui Lucescu jr.
Lucescu jr dupa un an si 4 luni ce spune:
"Poporul roman este labil psihic.Suntem din lumea a 3a"


Eu care sunt de ceva timp afara si ma raportez si la ce am vazut ,iti spun ca romanul are calitati si ajutat cand este la juniorat poate rupe norii.
Hagi a raspuns pentru ca s'a simtit jignit pentru ca el a spus:
"Eu nu sunt roman?! Eu nu sunt labil psihic.Noi am fost primii din Europa de Est ce am castigat Cupa Campionilor"

Juniorul se bazeza pe portile deschise de papa la cursuri ,de usile deschise cu usurinta si de o educatie adecvata.
Insa nu are o analiza pertinenta asa cum ai impresia daca stii sa acorzi subiectuil cu predicatul si stii sa te ascunzi in spatele neputintei exprimandute frumos nu inseamna ca nu esti = un impostor.

Aurel.D
13th October 2010, 17:45
Mie nu imi place de Razvan ca isi sugereaza scuzele inaintea unui meci, ceea ce sugereaza ca nu are incredere in el, in echipa si ca se duce la lupta ca mielul la taiere. Avea dreptate Hagi, cand esti la echipa nationala toata presiunea este pe tine, nu trebuie sa te vaiti ca aia ca aialalta. Trebuie sa stii de cand te inhami la asa ceva, la ce sa te astepti!!

iulian_1976
13th October 2010, 18:06
Blanc a dat ieri o conferinta de presa 40 de minute explicand de ce Romania a avut acele doua ocazii periculoase ,de ce Malouda a jucat slab,de ce Nasri nu poate juca cu Gourcuff,de ce fundasul dreapta a gafat de multe ori.
A explicat pe fiecare post cum a facut jocul,cu detalii tehnice ce doreste de la echipa.
A spus ce isi doreste de la meciurile cu Anglia si Brazilia (amicale) pentru ca ii este teama ca nu va avea posesie.
Omul arata ca stie tactic si tehnic tot,ca poate explica tot ce face si din ce motiv.



Lucescu jr imi da impresia unui impostor,eu daca as sti ca sunt slab m'as inconjura de unii mai destepti decat mine poate devin si eu un pic destept.Ce este trist ca nu realizeaza ca asta nu este o ambitie personala echipa nationala.
Ne facem de ras desi material forbalistic exista,desigur trebuie ochi :(

spartacus
14th October 2010, 01:22
razvan a avut un capital de simpatie si support urias la instalare dar comportamentul din ultima perioada il desfinteaza.
nu inteleg ce nevoie avea sa dea declaratii istorice in contextul actual. a avut suficient timp sa construiasca ceva dar tot ce a aratat a fost a fost o formula care se pliaza perfect pe "labilitatea noastra psihica". o echipa defensiva, urata care sufera si cu echipe mici. sa raspunda razvan care e ideea tactica de la mijloc in sus a Romaniei.

ducus
14th October 2010, 07:52
Nu tin cu Razvan in mod deosebit, insa trebuie sa-i iau apararea intr-o privinta: inca de la instalarea in functie au inceput acuzatiile tuturor, inclusiv ale clanului Becali: ca n-o sa fie in stare de nimic, ca nu prinde toamna, ca o sa-l aduca ei pe Hagi samd. Chestii care oricat de tare ai fi, tot te demoralizeaza pe parcurs. Asa ca la un moment dat trebuia sa rabufneasca si el, sa le dea replica. N-a mai rabdat si nu poti sa-l condamni pentru asta, chiar daca a ratat niste meciuri.
Nu trebuie sa uitam ca el a venit si intr-un moment ingrat la nationala, in care ratasem deja calificarea la mondiale si a trebuit sa incaseze suturile ramase de pe vremea lui Piti. In momentul ala, oricine ar fi venit nu era bun si patea la fel, chiar si Regele. Ca asa suntem noi, un neam de clevetitori, nimic nu ne convine, ca e laie, ca-i balaie. Despre Rege s-ar fi spus ca "stim noi ca nu e bun ca antrenor ca si-asa a mai ratat odata calificarea la CM 2002 etc".
Trebuie sa intelegem ca avem nevoie de stabilitate, vezi Morten Olsen in Danemarca, care a ratat si el cateva calificari si totusi e de neclintit, deci daca schimbam antrenorii ca pe chiloti nu rezolvam nimic!

Datenshi
14th October 2010, 09:56
Hagi a raspuns pentru ca s'a simtit jignit pentru ca el a spus:


Hagi a raspuns pentru ca este amic cu Popescu, Becali etc. Tot scandalul din ultimele zile a plecat de la ratatul ala de Marica. Pentru ca ala nu va ajunge niciodata jucator.

Nu-mi place Lucescu, sunt fan Hagi, dar in acest caz nu sunt de acord cu cel din urma, avand in vedere ca le tine partea albanezilor aia pe care eu personal i-as impusca.

Sorin Blaj
14th October 2010, 12:29
Blanc a dat ieri o conferinta de presa 40 de minute explicand de ce Romania a avut acele doua ocazii periculoase ,de ce Malouda a jucat slab,de ce Nasri nu poate juca cu Gourcuff,de ce fundasul dreapta a gafat de multe ori.
A explicat pe fiecare post cum a facut jocul,cu detalii tehnice ce doreste de la echipa.
A spus ce isi doreste de la meciurile cu Anglia si Brazilia (amicale) pentru ca ii este teama ca nu va avea posesie.
Omul arata ca stie tactic si tehnic tot,ca poate explica tot ce face si din ce motiv.



Lucescu jr imi da impresia unui impostor,eu daca as sti ca sunt slab m'as inconjura de unii mai destepti decat mine poate devin si eu un pic destept.Ce este trist ca nu realizeaza ca asta nu este o ambitie personala echipa nationala.
Ne facem de ras desi material forbalistic exista,desigur trebuie ochi :(

Nu stiam pana acum, dar mi se pare impardonabil ca in conditiile in care echipa nationala de tineret (pepiniera echipei nationale) joaca un meci decisiv pentru calificarea la turneul final, Razvan Lucescu sa nu fie prezent la meci.

Asta arata cat te intereseaza ce se intampla cu viitorul fotbalului romanesc.

Aveam impresia ca Lucescu Jr. are un dram de inteligenta in plus, dar se pare ca este doar o spoiala care sa ia ochii.

iulian_1976
14th October 2010, 13:20
Razvan Lucescu se bazeza pe portile deschise de papa la cursurile de antrenorat ,pe usile deschise cu usurinta la antrenamentele diversior antrenori si pe o educatie adecvata.
O analiza pertinenta si cinstita nu are,asa cum au multi impresia daca
stii sa acorzi subiectuil cu predicatul si stii sa te ascunzi elegant in spatele neputintei exprimandu-te frumos, nu inseamna ca nu esti = un impostor.

Aici cred ca l'am caracterizat foarte bine pe Razvan Lucescu.
Timpul va spune daca am avut dreptate.

atdi
14th October 2010, 14:39
Voi chiar credeti ca Razvan Lucescu e singurul vinovat? Va dau eu un singur nume care are o parte de vina mai mare decat Razvan Lucescu pentru situatia actuala a fotbalului romanesc, nu cel mai vinovat pentru ca cel mai vinovat e Sandu: Miodrag Belodedici.

illazio
14th October 2010, 14:50
:happy:happy:happy vb serios ?

atdi
14th October 2010, 14:54
Foarte serios. De cati ani e Belodedici director la centrul de copii si juniori al FRF-ului? Stii macar cum se fac selectiile la loturile nationale de copii si juniori? Cate calificari am obtinut in mandatul lui la turneele finale de copii si juniori?

Aurel.D
14th October 2010, 18:20
Hagi a raspuns pentru ca este amic cu Popescu, Becali etc. Tot scandalul din ultimele zile a plecat de la ratatul ala de Marica. Pentru ca ala nu va ajunge niciodata jucator.

Nu-mi place Lucescu, sunt fan Hagi, dar in acest caz nu sunt de acord cu cel din urma, avand in vedere ca le tine partea albanezilor aia pe care eu personal i-as impusca.

Esti bland.:) Impuscarea este prea usoara pentru jigodiile astea pe care nu le mai satura Dumnezeu!

mateiasi
14th October 2010, 19:08
Bineînțeles că Hagi ar dreptul la o opinie, ca tot omul, doar un dram de bun simț ar trebui să-l facă să tacă și s-o țină pentru el...

Aha: deci Hagi are dreptul sa taca, iar Lucescu R. are dreptul sa spuna tot ce-i trece prin cap. Deh, Romanica, unii e mai egali ca altii...

Facand abstratie de simpatiile/antipatiile personale, zi-mi si mie ce hiba logica gasesti in afirmatia: "Daca spui mereu ca nu ai cu cine [sa joci], de ce mai stai?"

Elgorriaga
14th October 2010, 19:36
N-are nici o hibă. Nici mie nu mi se pare că LucescuR ar fi vreun titan al gîndirii sau vreun geniu al antrenoratului românesc. Dar nu Gheorghe Hagi (antrenorul) e îndrituit să rostească aceste cuvinte.

Ca să zic așa, ce hibă are afirmația "Cine n-a păcătuit niciodată să arunce primul piatra." ? - dacă înțelegi cam pe unde bat ...

danpuric78
14th October 2010, 20:12
Blanc a dat ieri o conferinta de presa 40 de minute explicand de ce Romania a avut acele doua ocazii periculoase ,de ce Malouda a jucat slab,de ce Nasri nu poate juca cu Gourcuff,de ce fundasul dreapta a gafat de multe ori.
A explicat pe fiecare post cum a facut jocul,cu detalii tehnice ce doreste de la echipa.
A spus ce isi doreste de la meciurile cu Anglia si Brazilia (amicale) pentru ca ii este teama ca nu va avea posesie.
Omul arata ca stie tactic si tehnic tot,ca poate explica tot ce face si din ce motiv.

(

si eu am ascultat meciul pe tv5. iar comentatorii francezi - unul dintre ei E. Petit au discutat 100% doar de meci, de fotbal, au fost obiectivi, au recunoscut offsideul de la primul gol si i-au apreciat pe chivu, tamas si tatarusanu.
au discutat doar si doar despre meci.
uriasa diferenta fata de behaieturile de pe protv.

Ontopic - hagi face bine ca ia atitudine fata de ineptiile lui lucescu.
e de ajuns ca suportam pseudofotbalul nationalei. chiar nu cred ca avem nevoie de cugetarile sale referitoare la trecutul si prezentul fotbalului romanesc.

toata lumea il trateaza cu manusi pe razvnel. just e ca becaliotii s-au pornit pe el, insa campania lor e evidenta si pentru ca restul il lasa in pace pe razvanel.

despre cei 2 ca antrenori - cu hagi macar am ajuns la un baraj. nu pare a avea nici stofa nici cunostintele necesare pentru a fi un mare antrenor. pe de alta parte razvanel e plin de teorii savante dar practica il omoara.
ambii vor neaprat sa fie mari antrenori si ambii vor nationala pentru ca nimeni nu le va oferi niciodta o oprtunitate de acelasi calibru.
personal cred ca nic unul nu e suficient de bun sa fie selectioner.

Numero Dieci
14th October 2010, 23:14
Voi chiar credeti ca Razvan Lucescu e singurul vinovat? Va dau eu un singur nume care are o parte de vina mai mare decat Razvan Lucescu pentru situatia actuala a fotbalului romanesc, nu cel mai vinovat pentru ca cel mai vinovat e Sandu: Miodrag Belodedici.

Nu ca as fi sau nu as fi de acord dar ma intereseaza subiectul asa ca am sa te rog sa detaliezi.

Elgorriaga
14th October 2010, 23:31
despre cei 2 ca antrenori - cu hagi macar am ajuns la un baraj.

Soyons serieux, vorba turcului ... Boloni ne-a dus atunci la baraj, nu Hagi! Hagi a reușit doar să bată Ungaria în deplasare cu 2-0 (ungurii avînd o echipă la fel de jenantă ca și în zilele noastre) și să facă 1-1 cu Georgia acasă. După aia a urmat drama cu Slovenia.

Nu mai răstălmăciți istoria, că nu ține! :rosu:

Aurel.D
14th October 2010, 23:40
Imi amintesc ca am vazut in reluare la TV5 amicalul pe care l-am avut cu Franta prin 2001...a dat Ganea gol si am luat bataie cu 1-2! Francezii erau foarte obiectivi, pertinenti vorbeau numai despre ce se intampla in teren...si chiar apreciau pe unii jucatori romani...mi-a placut comentariul lor! Fata de al nostru care era foarte rautacios si....sub orice critica!

iulian_1976
15th October 2010, 00:20
George Copos "Răzvan este un caracter frumos, seamănă cu mama sa din acest punct de vedere, și merită mult mai mult respect".

Nu stiu daca este de bine sau o remarca subtila :rolleyes:

iulian_1976
15th October 2010, 01:21
Dinu Gheorghe îi răspunde lui Hagi: "Nu l-am văzut pe Zidane să critice pe cineva de la naționala Franței!"

Hmm...l'am vazut eu pe Zidan si Thuram criticandu'l pe Domenech:rolleyes:
in fine Dinu Gheorghe tine la Razvan.

miril
15th October 2010, 11:45
Hagi a gresit prin ton, in primul rand, si prin faptul ca nici el nu a fost mai breaz la o adica, un fel de vorbeste...ciob de oala sparta. Dar aici este vorba, repet, de batalia clanurilor, decat de cine are dreptate si dreptul sa faca declaratii. In final, despre Razvan, sunt de acord cu nuantarile facute de Ducus.

Aurel.D
15th October 2010, 12:12
Dinu Gheorghe îi răspunde lui Hagi: "Nu l-am văzut pe Zidane să critice pe cineva de la naționala Franței!"

Hmm...l'am vazut eu pe Zidan si Thuram criticandu'l pe Domenech:rolleyes:
in fine Dinu Gheorghe tine la Razvan.

Nu, pe Domenech l-a tratat in scarba (sa nu zic altfel :)) toata nationala Frantei si asta la CM, ceea ce este mult mai rau!!!

superchumbo
15th October 2010, 12:26
daca si un oier isi da cu parerea despre fotbal, de ce n-ar avea dreptul sa vorbeasca si o legenda ca hagi ?? chit ca e zero ca antrenor .....

razvanel sufera de mania persecutiei, dar nu se uita in oglinda sa vada ca el NU e antrenor de NIVELUL NATIONALEI. N-a jucat in strainatate, singurul contat cu fotbalul european l-a avut in fatidicul sezon 2005/2006 si atat. Boloni, Dan Petrescu sunt singurii localnici capabili sa conduca nationala. Daca nu, bagati mana la punga si aduceti antrenor strain.

miril
15th October 2010, 13:22
Eu zic ca si Olaroiu desi il prefer pe Dan Petrescu. Repet, la Hagi e vorba de ton si ca prin el vorbeste clanul Becali.

red-bull
15th October 2010, 13:37
Hagi a fost un mare jucator.Din pacate doar atat.Ca antrenor e zero barat.Din pacate si-a murdarit si el si caracterul, intrand in alianta cu verii B.Sa nu il uitam si pe Gica Popescu care intr-o tara civilizata (sa zicem Germania) era deja la inchisoare pentru ingineriile financiare facute.Sa nu uitam cum a terminat-o si cu scoala de fotbal si ce magarii a facut si pe acolo.
Lucescu a demonstrat ceva ca antrenor.Din pacate la nationala isi pateaza rau numele.Nationala e in criza.Jucatorii buni nu prea mai sunt, au inbatranit.Cei noi sunt destul de slabi.Ma uitam si in meciul nationalei mici de la Botosani.Un esec total.Nici suturi pe poarta nu mai erau in stare se dea.
Iar cu Mutu ce sa mai vorbim.Toti ii iau apararea ca trebuie chemat.Pai el momentan este inca suspendat pentru dopaj.Stai asa sa revina, se vedem in cat timp reuseste reacomodarea....
Hagi stie clar ce vrea.Vrea postul de antrenor.Ceea ce a ratat Hagi cu Slovenia era de 10 ori mai usor decat sa califici Romania in momentul de fata.

St3phano
15th October 2010, 15:13
un zero barat nu ajunge antrenorul anului in turcia sau castiga cupa cu galata.
sau promoveaza atatia jucatori tineri foarte buni.

pai cand juca hagi fotbal care erau impresari in ro? numai ei! cum sa faca sa prinda contr afara? ahh, ca dupa aia s-au imprietenit samd...asta e altceva.

daca tot discutam ce a declarat varzan: oricine ar fi zis-o, a zis-o bine. fiul lui tata sa isi vada de jocurile lui, ca pana acum suntem la ani lumina de calificare.

in conditiile in care se vrea schimbul de generatii sau in orice caz, un altfel de joc si alta atitudine, varzan e antrenorul cel mai neprotrivit pentru asta.

Cipri
15th October 2010, 15:27
View Poll Results: Despre opinia lui Hagi!
Are dreptate,Hagi suntem pe drumul gresit! 24 100.00%
Nu are dreptate,Razvan este pe drumul cel bun! 0 0%

:rolleyes:

iulian_1976
15th October 2010, 16:04
Poll-ul cred ca este elocvent.

miril@
Olaroiu are viziune insa nu stiu daca este un constructor de echipe.
Dan Petrescu ar fi cea mai optima solutie,nu cred ca ar vrea sa vina acum.
Cu Dan Petrescu oricate meciuri ai pierde la inceput ai garantia ca iti face o echipa foarte buna.

Eu cred ca zilele lui Razvan sunt numarate insa una este sa pleci acum si alta in mai 2011.
Cum spuneam in posturile anterioare aici este vorba de timpul pierdut .

miril
15th October 2010, 19:01
Poll-ul cred ca este elocvent.

miril@
Olaroiu are viziune insa nu stiu daca este un constructor de echipe.
.

Ce usor uita lumea. Progresul nu mai este decat in inima catorva. FC National 2001-2002 si...dupa aceea.

Hagi nu a confirma decat la turci, ma rog. Nu-i primul nici ultimul. Ii rog pe stelisti sa-si citeasca postarile din perioada de antrenorat al lui Hagi la Steaua. Poll-ul nu are ton, eu tonul i-l reprosez. Poll-ul nu spune nimic despre legaturile lui Hagi cu odiosul clan Becali, groparul fotbalului romanesc. Tinerii aia pe care i-a lansat el? Pai sa preia Nationala de Tineret, sa vedem ce face. In opinia mea, un antrenor mediocru al carui simt pedagogic si psihologic este ca si inexistent. Manager, presedinte/patron de club, cred ca mai degraba.

Marius
15th October 2010, 20:03
Nu conteaza ca e antrenor slab sau nu, prin faptul ca a tinut nationala in spate 10 ani Hagi poate sa vorbeasca oricand i se scoala, spre deosedire de tigan, al carui unic reper al carierei este ca e "baiatu' lu' tata".

Ca Hagi e portavocea becaliotilor asta numai el o poate sti, dar zau ca nici eu nu-l suport pe "ala mic" si nu m-a sunat victor becali sa-mi spuna sa scriu asta pe ols. Cred ca e evident pentru toata lumea cat de incompetent e razvanel, asa ca nu e nevoie de oameni din umbra care sa-si impuna portavocile.

Sorin Blaj
15th October 2010, 20:07
Ce usor e sa criticam pe cineva care chiar a facut ceva pentru fotbalul din Romania. Antrenorul Hagi are ochi si cu o sustinere pe masura va face treaba. La Galata era zeu si a reusit multe, chiar si in conditiile dificile din acel moment. Dovada? Dupa Hagi, n-au mai reusit nimic.

Hagi mai are ceva ce le lipseste multora, onoare, bun simt, coloana vertebrala. Cand a ratat calificarea si-a dat demisia. Ceilalti au impresia ca au inventat mersul pe jos si au pus coada la pruna.

Lucescu Jr spune ca suntem nimeni in fotbal, probabil ca vorbeste in numele lui. Sa ne lase si sa se duca acolo unde respectivii reprezinta ceva in fotbal.

Lupescu vorbeste de antrenorul Hagi, pai asa si eu pot sa-l intreb pe conducatorul Lupescu de performantele pe care le-a realizat? Are una importanta in CV: prima greva a fotbalistilor romani, de fapt, praf in ochi sau bate saua ca sa priceapa iapa. Pe cine a luat Sandu langa el? Pe cei mai tari? Nu. Pe cei mai slabi. QED

SwedishMafia
15th October 2010, 20:29
Rezultatele generatiei lui Hagi, ne-au facut sa ne imbatam cu apa rece.Credem ca suntem mai buni decat suntem in realitate.In ultimii 10 ani, in afara de mutu si chivu, am avut jucatori numai pe la shaktior(gratie lui lucescu), utrecht, auxerre sau alte echipe de acest gen.Sa ne vedem de lungul nasului.Asta e valoarea noastra.Fotbalul e intr-o evolutie constanta.In 94 insulele feroe ar fi luat 500 de goluri,acum, nu ia mai mult de 2.Multi "desculti" au invatat "autobaza".Cand ai de infruntat o "autobaza" , in lipsa unor jucatori care sa faca un dribling,si sa nu dea pase tot in lateral sau in spate,sunt sanse mari,sa faci 0-0.
razvanel nu e un antrenor slab.A cazut prost la nationala.Intr-un moment cand microbistii vor calificare, desi jucam cu florescu, apostol,torje,muresan sau roman.Din pacate, uneori razvan sufera de "boala" puternic inradacinata in familia lucescu: autovictimizarea.Aceasta "boala",nu e doar o trasatura caracteristica familiei in cauza...as zice ca-i o trasatura carpato-danubiano-pontica.
Chiar daca mutu e un drogat, un om de 2 lei,cand e apt de joc si inca joaca la un nivel inalt, trebuie convocat.Daca am fi spania sau olanda, sa avem o alternativa la mutu,as fi de acord sa fie lasat afara..din pacate, nu avem acea alternativa.

miril
15th October 2010, 21:03
Bun simt si coloana vertebrala cu clanul Becali. Este slab, a dovedit-o la Timisoara si Steaua, unde, cu simtul lui pedagogic, ii intimida pe jucatori care nu-i intelegeau indicatiile pretioase. Mare jucator, om modest, care nu vrea raul dar nu-i suficient, antrenor slab care cu jucatori mult mai buni decat are Lucescu la dispozitie, a capotat. Asta nu inseamna ca-l apar pe Lucescu dar nu-mi plac cioclii. Il apropie mult mai mult de Lucescu decat de Ionel Becali, dar alege sa fie de partea clanului, facand ce ii dicteaza mafia becaliota. Sunt de acord cu Mafia suedeza in ceea ce priveste autovictimizarea Lucestilor, dar una este sa-ti copiezi tatal si alta sa faci sluj mafiotilor. Interesant ca daca urmaresti discutia de pe topicul cu scandalul de la Genova, acolo unii ii admira pe sarbi pentru mandria nationala in comparatie cu romanasii, dar se scandalizeaza daca unul ca Lucescu vorbeste de labilitatea psihica a fotbalistilor nostrii, macar aici exista o scuza. Hotarati-va fratilor, suntem labili sau nu, avem caracter de sluga sau nu? Eu zic ca...depinde. De cine vorbim.

iulian_1976
15th October 2010, 21:37
miril sa'ti dau un exemplu legat de cat de labil este sau nu jucatorul roman.

----------------------------------------------------------
Astazi a fost un meci Urziceni:Medias.
In minutul '91 Mediasul marcheaza,se repune mingea de la centru,Urziceniul
incearca un atac care este blocat .
Mingea ajunge la portarul mediesenilor Plesca.Mai erau 2 minute de joc Plesca cu mingea in mana degajeaza mingea pe varf.
Imediat in faza urmatoare Urziceniul recupereaza si este eliminat un jucator
de la Medias,o faza periculoasa etc.....
-------------------------------------------------------------

Ai idee unde s'a gresit ?!

Sorin Blaj
15th October 2010, 21:55
Bun simt si coloana vertebrala cu clanul Becali. Este slab, a dovedit-o la Timisoara si Steaua, unde, cu simtul lui pedagogic, ii intimida pe jucatori care nu-i intelegeau indicatiile pretioase. Mare jucator, om modest, care nu vrea raul dar nu-i suficient, antrenor slab care cu jucatori mult mai buni decat are Lucescu la dispozitie, a capotat. Asta nu inseamna ca-l apar pe Lucescu dar nu-mi plac cioclii. Il apropie mult mai mult de Lucescu decat de Ionel Becali, dar alege sa fie de partea clanului, facand ce ii dicteaza mafia becaliota. Sunt de acord cu Mafia suedeza in ceea ce priveste autovictimizarea Lucestilor, dar una este sa-ti copiezi tatal si alta sa faci sluj mafiotilor. Interesant ca daca urmaresti discutia de pe topicul cu scandalul de la Genova, acolo unii ii admira pe sarbi pentru mandria nationala in comparatie cu romanasii, dar se scandalizeaza daca unul ca Lucescu vorbeste de labilitatea psihica a fotbalistilor nostrii, macar aici exista o scuza. Hotarati-va fratilor, suntem labili sau nu, avem caracter de sluga sau nu? Eu zic ca...depinde. De cine vorbim.

Hai sa-ti spun ceva, cum vad eu lucrurile. Daca Lucescu este labil si o spune in gura mare, nu inseamna ca are dreptul sa generalizeze. Eu nu ma simt labil, tu Miril te simti?

Cam asa stau lucrurile.

Isi justifica labilitatea strigand-o in gura mare, incercand sa-si justifice esecul.

Nationala nu este o rampa de lansare, o oportunitate de a experimenta solutii SF. La nationala vii cu o idee (vezi Boloni), idee care poate are succes, poate nu. Reusesti? Esti mare si tare, este toata lumea la picioarele tale, esti mare scula. Nu reusesti? Esti slab si lasi locul altuia, mai bun, mai norocos, mai de succes.

Uitati-va peste rezultatele lui Lucescu, daca vi se par OK inseamna ca eu am luat-o razna si voi aveti dreptate.

Restul sunt vorbe.

iulian_1976
15th October 2010, 22:33
Sorin se apropie de parerea mea ca Razvan posibil sa fie un labil psihic.:o:

Sa continui analiza acelui final de meci:
-Daca as judeca generalist tipic Razvan Lucesc as spune ca jucatorii medeseni sunt labili psihici pentru ca s'au retras in defensiva.
-Daca as fi un antrenor foarte pregatit as observa ca Plesca in special si fundasii (de la juniori pana in prezent) nu au fost invatati sa trateze finalurile de meci.

1.-Cum este mai simplu sa fac o analiza generalista ca jucatorii romani sunt slab psihici si ca am nevoie de jucatori puternici psihic si valorosi?!
2.-Sa invat jucatorul roman sa trateze ultimele 20 de minute dintr'un meci cand am avantaj,portarul sa iasa cu fundasii laterali,fundasii si mijlocasii sa coboare si sa formeze triunghiuri de pase cu mijlocasii cand au avantaj pe tabela?!

Oare Razvan este un impostor care vorbeste frumos sau un antrenor valoros care a avut ghinion in cele 3 meciuri?!:(


Orice asemanare cu finalul meciului Romania:Albania este pur ...chiar pur intamplatoare si nu are legatura cu realitatea.:rolleyes:

miril
15th October 2010, 22:45
Era vorba de Hagi, mai degraba, decat de Junior. Sincer, am crezut in Lucica cel mic, dar m-a dezamagit mult, desi are si scuze si nu cele spuse in gura mare, caci, ai dreptate, nu se face. Pe de alta parte, are dreptate, la randul lui, pedeagogia la noi se rezuma la modelul autoritar, ierarhic, de Tatuca, de aici, inclusiv la nivelul relatiei antrenor-jucator de fotbal si nu numai, labilitatea psihica a fotbalistului care presteaza mult sub ceea ce talentul ii da dreptul. Hagi este un astfel de antrenor, rigid, autoritar, care mai degraba inhiba jucatorii decat ii stimuleaza. Hagi cand tipa la jucatori uita ca ii poate demoraliza, acum, face pe zmeul si iese in fata, batandu-se cu pumnul in piept. Repet, nu din gura lui, trebuiau sa iasa criticile, pe deplin justificate, de altfel. Lucica nu-i copt, cam asta-i concluzia, desi nu-i lipsit de personalitate si in niciun caz impostor. A venit prea repede la Nationala, dar nu-i vina lui ci a celor care l-au pus, aceeasi care l-au intronat si pe Hagi. Adevaratii impostori.

danpuric78
15th October 2010, 22:47
ideea asta a unui popor labil psihic e o tampenie.

e just ca daca iesi din romania si mai intalnesti si alte natii iti dai repede seama ca romanii in general au anumite probleme de psihoogie colectiva. poate de asta ne-am apropiat foarte rar de marea performanta in sporturile de echipe.

nu suntem nici nemti nici englezi insa asta nu are nici o relevanta.

nimeni nu i-a cerut lui razvan sa castige un campionat mondil sau european. cine il critica o face pentru ca nu reusim sa ajungem la un baraj pentru euro intr-o grupa cu belarus albania si bosnia.

ca sa bati albania si belarus n-ai nevoie de caracterul englezilor. in urma cu 2 ani, cam cu aceiasi fotbalisti (fara mutu - insa razvnel nu-l chema oricum) ii executam fara probleme pe astia. piti nu e mare antrenor insa chestiile de baza - defensiva, dublajul, fazele fixe - le cunostea foarte bine si de asta n-avea nevoie de tratate de psihologie colectiva ca sa bata albania si belarus.

razvanel e un selectioner slab -cel putin asta arata rezultatele de pana acum. cum rezultatele nu-i sunt favorabile, razvanel incearca sa se apare cu fel de fel de gogosi de presa.
Muta atentia din teren in presa. si cam asta fac cei mai multi "labili psihic" din fotbalul romanesc

iulian_1976
15th October 2010, 23:28
Era vorba de Hagi, mai degraba, decat de Junior. Sincer, am crezut in Lucica cel mic, dar m-a dezamagit mult, desi are si scuze si nu cele spuse in gura mare, caci, ai dreptate, nu se face. Pe de alta parte, are dreptate, la randul lui, pedeagogia la noi se rezuma la modelul autoritar, ierarhic, de Tatuca, de aici, inclusiv la nivelul relatiei antrenor-jucator de fotbal si nu numai, labilitatea psihica a fotbalistului care presteaza mult sub ceea ce talentul ii da dreptul. Hagi este un astfel de antrenor, rigid, autoritar, care mai degraba inhiba jucatorii decat ii stimuleaza. Hagi cand tipa la jucatori uita ca ii poate demoraliza, acum, face pe zmeul si iese in fata, batandu-se cu pumnul in piept. Repet, nu din gura lui, trebuiau sa iasa criticile, pe deplin justificate, de altfel. Lucica nu-i copt, cam asta-i concluzia, desi nu-i lipsit de personalitate si in niciun caz impostor. A venit prea repede la Nationala, dar nu-i vina lui ci a celor care l-au pus, aceeasi care l-au intronat si pe Hagi. Adevaratii impostori.

Aici fiecare cu asteptarile lui.
Eu cred ca de la Hagi o sa vedem lucruri bune in fotbal.
Tu spui ca Razvan este inca necopt si are un potential incredibil.


In momentul de fata stilul lui Razvan este arhicunoscut si de asemenea lamentarile lui.Il asteptam cu drag antrenor in Liga1 :ok:

Sorin Blaj
15th October 2010, 23:56
Sorin se apropie de parerea mea ca Razvan posibil sa fie un labil psihic.:o:

Sa continui analiza acelui final de meci:
-Daca as judeca generalist tipic Razvan Lucesc as spune ca jucatorii medeseni sunt labili psihici pentru ca s'au retras in defensiva.
-Daca as fi un antrenor foarte pregatit as observa ca Plesca in special si fundasii (de la juniori pana in prezent) nu au fost invatati sa trateze finalurile de meci.

1.-Cum este mai simplu sa fac o analiza generalista ca jucatorii romani sunt slab psihici si ca am nevoie de jucatori puternici psihic si valorosi?!
2.-Sa invat jucatorul roman sa trateze ultimele 20 de minute dintr'un meci cand am avantaj,portarul sa iasa cu fundasii laterali,fundasii si mijlocasii sa coboare si sa formeze triunghiuri de pase cu mijlocasii cand au avantaj pe tabela?!

Oare Razvan este un impostor care vorbeste frumos sau un antrenor valoros care a avut ghinion in cele 3 meciuri?!:(

Orice asemanare cu finalul meciului Romania:Albania este pur ...chiar pur intamplatoare si nu are legatura cu realitatea.:rolleyes:

Lasa ca sunt vreo 13 si n-a aratat nimic in niciun meci. Nimic de viitor.

iulian_1976
16th October 2010, 00:03
Celelalte le consider de antrenament fac abstractie de ele,nu ma intereseaza cum au tratat finalurile de meci si modul de abordare.

Astea 3 sunt cu miza deci incarcatura mare pe final de meci.

miril
16th October 2010, 10:11
Incredibil? Despre Razvan. Am zis eu asa ceva? Nu cred. Repet a n-oara, nu Hagi trebuia s-o spuna, nu el. Ca Razvan a facut o gafa mare ca sa-si acopere lipsa de rezultate, este evident. Hagi sa-si vada de centrul ala de la Constanta caci aste poate face cel mai bine. Investitor, patron, conducator de club. Se incapataneaza, insa. Machedon.

Denis
16th October 2010, 13:49
Nivelul lui Razvan ca selectioner este acela care abea se chinuie sa 'supravietuiasca', si care incearca din rasputeri sa faca ceva mai mult decat il duc cunostintele, dar care incearca in zadar. Trebuie sa realizeze ca este un antrenor tanar fara experienta. Nu zic ca nu are potential dar momentan nu are valoarea necesara pentru a antrena nationala Romaniei. Bineinteles, el este cel care trebuie sa realizeze asta.:rolleyes:

alessia20001
15th December 2010, 16:47
Hagi'' Eu nu sunt din lumea a treia!Eu nu sunt labil psihic!"
"Cand un selectioner spune ca nu poate,sa plece!"

sursa. tv gsp.ro

Eu am atras atentia ca vor veni vremuri cum nu au mai fost la echipa nationala.
Sa vedem pareri,poate pe Hagi o sa'l credeti,nu pe mine.:o:



parerea mea e ca hagi are dreptate si ar trebui sa fie ascultat (http://forum.famouswhy.ro/index.php?showtopic=459) nu suntem pe drumul cel drum

alwn
16th December 2010, 21:27
parerea mea e ca hagi are dreptate si ar trebui sa fie ascultat (http://forum.famouswhy.ro/index.php?showtopic=459) nu suntem pe drumul cel drum


las' ca e echipa pe care o antreneaza pe drumul cel bun