PDA

View Full Version : [Hardware]: recomandare multifunctionala



tuxie
10th November 2006, 10:57
Imi planific pe lista de achizitii si o multifunctionala, care as dori sa dispuna de urmatoarele facilitati:
- scanner la o rezolutie decenta
- copiator care sa nu necesite conectarea la computer (adica blind-xerox mode)
- imprimanta color care sa poata imprima si fotografii (borderless pe hartie translucenta)
- fax, cu telefonul inclus (adica sa poata fi folosita si ca telefon, si ca fax)

Daca ma puteti ajuta cu o referinta (Producator/Model) si eventual locul de unde se si poate achizitiona un astfel de animal, raman dator, momentan pe lista de oferta la "marile magazine", din acest punct de vedere sunt cam varza.

Datenshi
15th November 2006, 15:22
Se apropie mult de ce vrei tu: http://www.pcmag.com/article2/0,1895,1941184,00.asp Laser frate... :P

tuxie
15th November 2006, 15:52
Daca ar fi sa aleg ceva laser, sincer as alege Minolta, chiar daca sunt super scumpe. Doar ca Samsung-ul respectiv e monocrom, asta inseamna ca tot trebuie sa-mi car camera pana la un laborator foto sa-mi scot fotografiile (aici intervenea de fapt factorul comoditate, sa-mi pot face damblaua direct de-acasa) :).
Oricum, multumiri pentru sugestie - pentru un office micut scula asta ar fi super, nu e nici scumpa, e destul de rapida iar cheltuielile de intretinere sunt considerabil mai mici fata de un dispozitiv similar dar cu jet de cerneala.