PDA

View Full Version : Volei feminin - Cupa Romaniei



starsteel
9th November 2006, 18:54
Cupa Romaniei e inceputa din luna octombrie programul si rezultatele le putem discuta aici.
http://www.frvolei.ro/Competitii/Comp_Cupa_Rom_Fem.html

pinki
14th November 2006, 20:50
penicilina iasi :ras-plans: u jolidon cluj :ras-plans: se vede ca e volei feminin :D

aici de ce nu avem steaua? :hmm: discriminare!

starsteel
15th November 2006, 20:08
Ca sa nu ma acuze nimeni ca sunt bigam...:D FORTZA CSU METAL! /hello

OVIDIU 62
21st November 2006, 13:33
Nu am vazut la meciul de la Bucuresti cu Dinamo nici o galarie de la Galati asa ca sincer ma simt singur in compania acestor fete minunate.Poate in aceasta saptamana sa fie altceva si sa ne lumineze cel de sus calea.Forza Metal Galati tu viitoarea campioana a Romaniei.

starsteel
23rd November 2006, 23:40
In meciul tur Dinamo - CSU Metal 3-2 (-21,17,17,-25, 11)....asteptam cu incredere returul. FORTZA METAL!
La puncte scorul a fost per total 111-97 deci avem nevoie sa zicem ceva de genul 3-2 (-22,-22, 18, 18, 8)......o sa le dam un 3-0 ca sa nu trebuiasca sa mai facem calcule. /OLE/
Galatenii sa vina cu buletinul la ei iar bucurestenii sa ramana acasa ca oricum nu vor putea intra. :drak:

starsteel
23rd November 2006, 23:47
"Sala “Timpuri Noi” a gazduit miercuri dupa-amiaza confruntarea dintre echipele Dinamo Bucuresti si CSU Metal Galati, contind pentru mansa tur din sferturile de finala ale Cupei Romaniei la volei feminin. Sorti au fost potrivnici si de data aceasta, stabilind ca cele doua formatii sa se intineasca mult prea devreme. Din cite se pare, cei din Federatie nu agreaza trupa patronata de Corneliu Mangalea si de aceea au incercat sa faca tot posibilul pentru a indeparta. Cu antrenorul Zoran Terzic revenit pe banca tehnica dupa ce a cistigat medalia de bronz la Mondialul din Japonia si cu Maja Ognjenovic si Brizitka Molnar, pe teren, galatencele si-au vindut scump pielea si n-au mai repetat evolutia palida din prima etapa. Partida a fost una pe muchie de cutit, cu numeroase rasturnari de situatie pe tabela de marcaj, oaspetele au condus cu 1-0 la seturi si au avut puterea sa revina dupa ce dinamovistele au preluat conducerea. Intr-un final incandescent, gazdele au reusit sa-si valorifice avantajul terenului propriu, pentru a doua oara in acest sezon si sa cistige tie-breakul. Rezultat final: Dinamo – CSU Metal 3-2 (-21,17,17,-25, 11). “Asta a fost ultima oara cind Dinamo cistiga in fata noastra”, ne-a declarat Petrica Deju, vicepresedintele clubului galatean. CSU Metal a folosit sextetul: Maja Ognjenovic, Brizitka Molnar, Aleksandra Avramovic, Tatiana Liulenova, Ivana Ostoic, Alina Albu, Ioana Pristavu – libero. Au mai intrat: Adriana Dumitru, Irina Alexandru, Nneka Onyejekwe.

Primiti cu pumni si palme

Rivalitatea dintre cele doua echipe este binecunoscuta in lumea voleiului din tara noastra. In vara atit Dinamo cit si CSU Metal au declarat obiective marete pentru actualul sezon. Aproape la fiecare confruntare directa, atmosfera a fost extrem de tensionata, cei doi patroni Marian Stefan si Corneliu Mangalea fiind doi tipi extrem de orgoliosi, care nu accepta sa piarda. De data aceasta lucrurile au degenerat, spiritele incingindu-se la maxim. “As vrea sa le multumesc celor de la Dinamo pentru modul in care au organizat aceasta partida. Am fost atacat inca din primul set de Marian Stefan, care extrem de nervos mi-a dat o palma si mi-a bagat o mina in git. De-asemenea as vrea sa apreciez “interventia” pe care a avut-o comandantul clubului, generalul Marcel Popescu”, ne-a declarat ironic patronul de la CSU Metal.

Simbata, la sala “Siderurgistul”, de la ora 18.00, se va disputa un nou duel la virf intre cele doua grupari, CSU Metal si Dinamo.

starsteel
25th November 2006, 17:21
Fortza CSU Metal! Vin cu detalii dupa meci despre victoria galateana.

pinki
25th November 2006, 17:31
haha, ce avatar ai!!!! :ras-plans: ti l-a pus fiica ta? :)

starsteel
25th November 2006, 20:05
In avanpremiera returului meciul din campionat a fost CSU METAL - Dinamo 3-0 (19, 17, 19) /OLE/
Meciul a fost la discretia galatencelor iar fetele au beneficiat de 2 galerii, cea de la volei si o mica parte din SIDEXPLOZIA.

OVIDIU 62
26th November 2006, 02:34
Starsteel ce parere ai avut de claxonul meu si de perucile mele care sunt originale(una din Scotia cea cu coarne iar a doua din Anglia.)

OVIDIU 62
2nd December 2006, 19:46
Miercuri sper din toata inima sa scoatem Dinamo din cupa si sa simta din nou care este cu adevarat valoarea echipei noastre.Veniti galateni la meci ca nu aveti ce regreta.Bafta Metal tu viitoarea campioana de volei feminin a Romaniei.

starsteel
2nd December 2006, 20:26
Starsteel ce parere ai avut de claxonul meu si de perucile mele care sunt originale(una din Scotia cea cu coarne iar a doua din Anglia.)

Super, tine-o tot asa!

SORINULTRA
4th December 2006, 07:04
am luat cupa sau nu? ce s a mai intamplat?

OVIDIU 62
4th December 2006, 17:45
Pe data de 6.12.06.la sala Siderurgistul echipa noastra de suflet CSU METAL GALATI va incerca sa treaca de DINAMO.Meciul se va desfasura de la ora 18 si sper sa vina adevaratii suporteri la meci.Ma refer la cei care sunt mai tineri sa-si faca aparitia si sa vada o adevarata echipa de volei feminin.La meciul trecut cu Dinamo am vazut multa lume de varsta a 3-a care statea impasibil la marea majoritate a mingilor jucate.Sincer va spun mai bine stau acasa sa creasca nepotii sau sa faca de mancare nu de alta dar la P.Neamt striga toata lumea ceea ce sincer m-a impresoinat.:yeah: :ciocan: :headbang: :drak: ;)

starsteel
5th December 2006, 14:19
Totusi eu stiu o multime de varsta a 3-a care vin meci de meci acolo iar printre ei se afla si profesorul Valsan o legenda vie a voleiului feminin galatean.

OVIDIU 62
5th December 2006, 14:49
Domnul profesor Traian Valsan nu are nevoie de prezentare el tine de perioada cand Galatiul termina merei pe locul 2 dupa Dinamo.Problema pe care am ridicat-o este atmosfera care o doresc adica incurajari care sa poarte echipa spre victorie.Ar fi bine sa vezi ce este in sala la P.Neamt sa vezi ce comportament are publicul si cum oameni de peste 50 de ani se ridica in picioare si incurajeaza echipa.O spun cu greu dar asta este atmosfera in alte localitati care nu au echipa ca a noastra dar publicul este al 7-lea jucator.Poate ne vom schimba si noi.Si inca ceva la P.Neamt se plateste bilet de 20.000 lei ca sa vezi o echipa de locul 4-5.Dar noi care ne batem pt campionat si unde intrarea este libera ce ar merita fetele noastre?Cred ca se poate mai mult nu?:yeah: :yeah: :yeah: /hello /hello /hello

starsteel
5th December 2006, 15:22
Noi nu beneficiem de o sala pe masura echipei e totusi mult prea mica sala Siderurgistul chiar daca e noua si cocheta....oricum am inteles ca terenul pe care e construita o cam ia la vale. Sala Sporturilor se pare ca nu va fi terminata nici in urmatorul deceniu. Mare pacat!

OVIDIU 62
5th December 2006, 18:39
Si la P.Neamt sala este la fel poate chiar mai mica dar publicul este fantastic.Aceasta atmosfera a fost sesizata si de Zoran Terzici care a ramas impresionat de atmosfera de la P.Neamt.Atat doresc si la Galati si nimic mai mult.Sunt sigur ca se poate./hello /hello /hello /hello /hello

OVIDIU 62
5th December 2006, 21:20
Liderul galeriei de fotbal al echipei Otelul Galati a anuntat ca maine miercuri va fi prezent in sala alaturi de echipa noastra impreuna cu galeria pentru a sustine si incuraja permanent echipa noastra de suflet Metal Galati si a le ajuta sa treaca mai departe de vesnica nostra rivala Dinamo .Va fi o atmosfera de vis si ceva unic in sala Siderurgistul.Bravo baieti sunte-ti pe drumul cel bun.Va iubesc.

starsteel
6th December 2006, 20:34
Meci de infarct la Galati dupa ce in meciul tur Dinamo - CSU Metal 3-2 (-21,17,17,-25, 11) deci pt. egalitate erau de recuperat de catre echipa galateana 14 puncte. In meciul retur disputat astazi CSU Metal - Dinamo 3-2 (-23, -18, 14, 15, 13) de unde a rezultat egalitate perfecta. Meciul a continuat chiar dupa sfarsitul partidei atunci cand dinamovistele se bucurau pt. victoria obtinuta la puncte?!....dupa un moment in care spectatorii deja plecau din sala se anunta, "egalitate si va urma un set de departajere". Urale in sala si regrupare de forte in tribune iar echipele la incalzire. Situatia a mai durat aproximativ 10-15 min. dupa care a venit anuntul.....CSU Metal Galati e calificata! Criteriul nu a fost anuntat chiar e interesant de aflat oricum in mod sigur decizia a venit de la FRV.

starsteel
6th December 2006, 20:42
Sa Vina Cupa, Sa Vina Cupa, Sa Vina Cupa La Galati! /hello /OLE/

M1BEST2
6th December 2006, 20:57
Metal a castigat calificarea deoarece a acumulat mai multe puncte in deplasare decat echipa dinamovista!

starsteel
6th December 2006, 21:00
A fost si setul castigat cu 27-25!...:yeah: BRAVO CSU METAL! /hello

WOLF_ULTRAS
6th December 2006, 22:01
Deci nici nu mam gandit ca poate fi asa de frumos la un meci de volei am ramas inpresionat ...am fost la la meciul cu iasiu dar asta a intrecut orice limita ce atmosfera..

Cristian
6th December 2006, 22:03
In ce faza a competitiei ne-am calificat ???

STEELMAN
6th December 2006, 22:42
multe lucruri minunate se pot intampla la volei

delaparis
7th December 2006, 00:58
multe lucruri minunate se pot intampla la volei
Depinde dc vorbesti ... unele se pot transforma in cosmar .... dar depinde pentru cine ... think !!!! :rolleyes:

M1BEST2
7th December 2006, 07:44
CSU Metal - în semifinalele "Cupei României"



* Ieri seară, în meciul cu Dinamo București, a fost 3-2, dar învingătoarea a fost stabilită după multe tergiversări!
Numeroși spectatori au ținut să fie prezenți ieri seară în tribunele Sălii "Siderurgistul" la un meci de referință al echipei CSU Metal. Elevele sârbului Zoran Terzici au susținut manșa retur a sferturilor de finală ale "Cupei Românei" la volei feminin. Cu două săptămâni în urmă, adversara de ieri seară - Dinamo București - s-a impus cu scorul de 3-2. Așa că fetelor noastre le era necesară - și suficientă - o victorie la cel puțin 3-1, sau chiar 3-2, cu condiția să realizeze un punctaveraj superior bucureștencelor per total.
Meciul a fost aprig disputat, cele două echipe făcând totul pentru un rezultat favorabil. Dinamo a condus, surprinzător, cu 2-0, însă, după un efort de toată lauda, "studentele" au întors soarta meciului, câștigând finalmente cu... 3-2, după două ore de joc. Dar surpriză! La verificarea foilor de arbitraj (de ieri și din Capitală) s-a constatat că punctaverajul general este egal! În aceste condiții, s-a procedat la efectuarea împărțirii punctelor. La primul meci a rezultat o rație de 1,14, în timp ce ieri seară a fost 1,15. Astfel, CSU Metal merge în semifinalele competiției naționale, grație unei singure sutimi în plus! Lucru nemaiîntâlnit în meciurile edițiilor trecute ale Cupei!
O notă specială tehnicianului sârb, care a preferat continuitatea la echipă, fără a proceda la mai multe schimbări în condițiile în care gălățencele se aflau în dezavantaj.
CSU Metal a jucat în următoarea formulă: Maja Ognjenovici, Brizitka Molnar, Alina Allbu, Adriana Dumitru, Aleksandra Avramovici, Tatiana Liulenova - Ioana Pristavu (libero). A mai jucat Ivana Ostojici.
A arbitrat cuplul Lucian Vlad (Constanța) - Ovidiu Iliescu (Brașov).

STEELMAN
7th December 2006, 09:01
primit raport?:D

starsteel
7th December 2006, 10:58
Trebuie mentionat ca revenirea a fost formidabila galatencele pierzand destul de clar primele 2 seturi 23-25, 18-25.....deci un calcul simplu spunea clar ca avem nevoie de 3 seturi castigate la o diferenta de 24 pt. a le depasi pe dinamoviste. A venit setul 3 a inceput recuperarea 25-14 deci au ramas 13....setul 4 se finalizeaza cu 25-15....finalmente setul 3 trebuia castigat la 3 puncte. Cine a stat langa mine adica peluza nord a stiut in timp real....cine confirma? A venit astfel si ultimul set extrem de echilibrat pana spre final cand galatencele au ajuns la 14-11 avand 2 match-balluri pt. calificare. Scorul a devenit 14-12 si 14-13 moment in care banca tehnica inclusiv oficialii dinamovisti au inceput sa sarbatoreasca victoria per total. A urmat ultima minge castigata de Metal si finalmente 3-2....cu egalitate de puncte perfecta. Aici recunosc ca nu am stiut criteriul de departajare si a inceput un show in toata regula....de vina au fost cei din stafful dinamovist care serbau victoria, imi pun intrebarea daca actiunea de la scorul de 14-13 nu a fost premeditata.....publicul a fost rechemat in tribune anuntandu-se ca se va juca inca un set?!! Scor de 3-3 sau 4-2 la volei eu nu am auzit dar in debanda aia mergea orice....echipele s-au pus pe antrenat, spectatorii intrebau arbitrii de linie ce fel de set se va disputa pana la 25 sau pana 15 iar raspunsul era oferit prin ridicarea umerilor....si dupa 15 minute de cautari a urmat anuntul izbavitor.....
CSU METAL GALATI E CALIFICATA! Este!/hello /OLE/

starsteel
7th December 2006, 11:13
multe lucruri minunate se pot intampla la volei
In atmosfera frumoasa de dupa meci la mana mea intinsa catre SIDEXPLOZIA nu s-a putut raspunde cu aceeasi moneda, nu au vrut sa se manjeasca (dixit)....pt. mine a fost singurul moment urat al serii dar oricum era din lumea fotbalistica.
Scuze pt. iubitorii de volei care nu inteleg nimic din aceasta postare.
P.S. Ovidiu era-i pe ultimul rand in peluza nord cu pulovarul crem, parca?....cu tine sigur ma puteam saluta insa tensiunea meciului a fost mare....ne intalnim la alt meci oricum.:ok:

starsteel
7th December 2006, 12:16
Metal a castigat calificarea deoarece a acumulat mai multe puncte in deplasare decat echipa dinamovista!
Pana la urma cum se calculeaza "ratie" asta de s-a ajuns la 1,14 si 1,15.

Calificate in semifinalele Cupei Romaniei sunt CSU Metal Galati, Stiinta Bacau, Unic Piatra Neamt si CSM Lugoj/VC Constanta....in mod sigur Cupa e o afacere moldoveana anul asta cu 2 mari favorite Galati si Bacau.

M1BEST2
7th December 2006, 13:11
Metal a avut o ratia de 1,15 in meciul de la Bucuresti. Iar Dinamo a avut ratia de 1,14 in meciul de la Galati! Si asa s-a calificat Metal!

starsteel
7th December 2006, 17:13
Asta am citit insa cum se calculeaza aceasta ratie era intrebarea.....e evident un raport dar nu stiu intre ce.

Poze de la dezamagirea dinamovista,

starsteel
7th December 2006, 20:20
Poze cu "piticul" dinamovist fost rapidist, :evil:

STEELMAN
7th December 2006, 21:33
am si eu poze

starsteel
8th December 2006, 19:30
Deci in dubla mansa scorul a fost Dinamo - CSU Metal 111-97 si 92-106 rezultand pt. dinamoviste 111/97=1,144 iar pt. galatence 106/92=1,152....deci a fost mai putin de o sutime. Daca ultimul set se termina 20-18 era egalitate PERFECTA.....o intrebare pt. FRV......care era urmatorul criteriu de departajare? Se arunca cu banul?....sau cu banii.:D

P.S. Daca e cineva deranjat de poze......poate era cu amanta la meci:D sa-mi transmita prin pm si le sterg. Eu eram cu sotia.

OVIDIU 62
8th December 2006, 21:00
Da Starsteel am stat la peluza nord aproape se Cristi.Problema cu punctajule se calculeaza in felul urmator:
La egalitate de puncte s-au luat in calcul cine a punctat mai mult in deplasare si cum noi am fost mai tari ca Metalul am reusit cu toate ca diferenta de puncte a fost aceeasi.Oricum primele doua seturi am fost bolnav dupa care sa renasc.Bravo fetelor ma faceti sa cred ca anul asta competitional vom castiga tot ce este posibil.Bafta.

starsteel
8th December 2006, 21:02
Uite am mutat aici postarea prin care semnalam cum se calculeaza acea "ratie" parca asa se cheama.
S-a terminat goarna- spray?.... am auzit-o putin miercuri seara.

SORINULTRA
8th December 2006, 21:33
bravo csu

OVIDIU 62
10th December 2006, 12:51
Am terminat spray-ul la meciul cu Dinamo si nu stiu de unde sa cumpar altul.Este adus din Angia si acum nu stiu de unde sa cumpar.Am fost suparat seturile 2 si 3 am stat cu capul mai mult plecat dar aveam sentimentul ca totul se poate intoarce favorabil pentru noi.Dumnezeu a vazut atmosfera din sala Siderurgistul si a inclinat balanta in favoarea noastra.Am sa caut in continuare.Daca tu stii de unde pot sa cumpar transmite-mi un mesajpe adresa:e_o_gheorghiu@yahoo.com.

starsteel
10th December 2006, 14:20
Am facut un calcul in timp real si la inceputul setului 3 am spus ca trebuie sa castigam la 15, 15 si 11 pt. a avea un punct mai mult....am castigat la 14, 15, 13....la sfarsitul setului 4 am intrebat un coleg ce va fi la egal? Raspunsul a fost invaribil nu stiu dar in mod sigur nu stia nimeni din sala. Adresa nu trebuie sa mi-o dai ca o stiu de prin februarie din pacate raspunsul e tot nu stiu.

OVIDIU 62
11th December 2006, 12:14
Ar fi bine pe viitor sa existe capi de serie la tragerea la sorti si in cupa Romaniei,astfel incat sa se evite meciuri de genul Metal-Dinamo in optimi.Nu stiu daca este normal ca in semifinale sa mearga Constanta iar Dinamo sa stea pe tusa.Acum ar fi bine sa evitam Bacaul si sa cadem ci Unic sau Constanta.:ciocan:

M1BEST2
14th December 2006, 10:04
CSM Lugoj - CS Volei 2004 3-0, în Cupa României

Constănțencele merg în semifinale



CSM Lugoj și CS Volei 2004 s-au întâlnit, ieri seară, în orașul bănățean, într-o partidă din manșa a doua a sferturilor de finală ale Cupei României. În tur, la Constanța, luna trecută, jucătoarele antrenate de Doina și Constantin Ferenți se impuseseră cu 3-0, așa că acum le era necesar un singur set pentru a se califica în semifinale.

În consecință, a rezultat un meci disputat, victoria revenindu-le gazdelor, cu scorul de 3-0 (20, 23, 19). În urma acestui rezultat, CS Volei 2004 s-a calificat la punctaveraj în semifinale.

Au arbitrat bucureștenii Nicolae Cristea și Costin Dumitrescu.

M1BEST2
14th December 2006, 20:17
In semifinale:

CSU Metal Galati-Unic Piatra Neamt
Stiinta Bacau-2004 Constanta

OVIDIU 62
14th December 2006, 20:22
Tragerea la sorti in cupa Romaniei a fost din nou nefavorabila echipei noastre Metal.Daca in cealalta semifinala va fi un simplu antrenament intre Stiinta BC si Constanta noi probabil pt a cuceri trofeul FRV ne trimite toti adversarii pe cap.Daca am trecut de Dinamo va veni vremea sa trecem si de Unic P.Neamt ca apoi sa jucam finala cu Stiinta Bc.Luati traseul Bacaului si o sa vedeti cat de simplu este pana in finala.Tocmai de aceea va fi gustul mai frumos al cupei astfel incat sa le invingem pe toate trei.;) ;) ;) ;)

starsteel
15th December 2006, 00:49
Unic un adversar tocmai bun de batut.

OVIDIU 62
23rd December 2006, 18:17
Sper ca anul care bate la usa sa te aduca din postura de lidera a clasamentului de volei feminin la un joc de calitate care sa ne permita noua galatenilor sa strigam la sfarsitul anului:
Sa vina cupa la Galati.La multi ani jucatoarelor dar si conducerii echipei noastre./hello

ovidiu62
22nd March 2007, 19:56
Cu gindul la Unic

Dupa ce au incheiat en-fanfare cel de-al doilea turneu de la Bacau, voleibalistele de la CSU Metal au primit doua binemeritate zile libere. In acest interval de timp antrenorii Zoran Terzic si Nenad Djurovic au fost la Belgrad pentru a-si rezolva unele probleme personale. Vacanta a fost scurta si miercuri seara toata lumea a revenit la antrenamente.

“A fost un turneu perfect la Bacau, unde am reusit sa mai recuperam din terenul pierdut. De acum nu mai avem voie sa facem nici un pas gresit pina la final. Am venit la Galati sa cistig titlul si nu concep sa nu-mi indeplinesc acest obiectiv. Urmeaza, peste 10 zile, un turneu important la Bucuresti, unde vrem sa invingem echipa Dinamo”, ne-a declarat capitanul echipei CSU Metal, Maja Ognjenovic.

Pina atunci insa trupa lui Zoran Terzic se pregateste de zor pentru ca saptamina viitoare sint programate semifinalele Cupei Romaniei. Fetele noastre vor intilni, pe 28 martie, de la ora 18.00, in mansa tur, pe Unic Piatra-Neamt. Returul este programat pe 12 aprilie, in orasul de la poalele Pietricicai. Initial s-a propus ca ambele jocuri sa se dispute la Galati, dar, in ultimul moment, nemtencele, suparate pe corectia primita la Bacau, cind n-au miscat in front, s-au razgindit.

Formatia patronata de Corneliu Mangalea are un final de sezon extrem de greu, fiind angrenata pe doua fronturi, campionat si cupa, in care va trebui sa sustina 9 partide intr-o luna si jumatate. “Ne-am propus in acest sezon sa cistigam si campionatul si cupa. M-as bucura daca am reusi sa luam titlul, iar, daca la final diferenta fata de principala contracandidata, Dinamo, ar fi de 1-2 puncte, satisfactia ar fi enorma. In ciuda tuturor, noi luptam pina la capat si speram ca, dupa turneul de la Galati, sa fim fericiti”, ne-a declarat vicepresedintele CSU Metal, Petrica Deju.

starsteel
22nd March 2007, 20:14
Antrenament cu public....cand jucam returul?

starsteel
28th March 2007, 08:53
Astazi meciurile tur din semifinalele Cupei Romaniei reprezinta practic 2 antrenamente cu public la Galati si Bacau.....CSU METAL - Unic Piatra Neamt (ora 18,00) si Stiinta - Constanta. Chiar daca practic Metal si Unic sunt din "final four" valoarea net superioara a galatencelor nu lasa loc de nicio surpriza. Veniti la meci chiar daca e la concurenta cu meciul de fotbal adevaratul spectacol va fi in sala Siderurgistul.

starsteel
28th March 2007, 19:59
Cum era de asteptat CSU Metal - Unic Piatra Neamt 3-0 (22, 14, 17) /hello .....returul un meci fara probleme.

starsteel
29th March 2007, 18:47
In cealalta semifinala......Stiinta Bacau - Volei 2004 Constanta 3:0 (10, 12, 17)

SORINULTRA
30th March 2007, 08:04
finala o vom juca cu bacaul , cred ca o sa luom si cupa

ovidiu62
30th March 2007, 09:15
Am fost la meciul de cupa am vazut echipa cum joaca inainte de turneul de la Bucuresti.Eu cred ca fetele nu au fortat problema principala cred ca este mobilizarea,spiritul de sacrificiu,lupta in teren.Ma impresioneaza intre ghilimele Tania care mereu are probleme(acum cu mana dreapta).O astept sa-si revina si sa demonstreze ca este una din primele sase.In rest vreau sa ajung la Bucuresti si sa le vad.Bafta Metal,am incredere in voi.

ovidiu62
7th April 2007, 16:11
Am vazut ultimul meci cu Unic de la Bucuresti.Vreau sa spun ca trebuie tratat meciul serios si nu altfel pentru ca a juca la misto cu P.Neamt am vazut cum este.Repet macar 50% din efort ca sa trecem mai departe.

starsteel
12th April 2007, 11:24
Astazi are loc returul semifinaleleor care vor consfinti calificarea echipelor CSU METAL GALATI si Stiinta Bacau in finala care va avea loc pe 5 mai la Bucuresti. Favorita este normal, cine alta decat echipa galateana! /hello

ovidiu62
13th April 2007, 15:10
Daca primul set de la P.Neamt ma face sa cred ca ne incalzim mai greu urmatoarele trei au decis sa intram in finala asa ca:Unic P.Neamt-Metal Galati =1-3 si jucam finala cu Bacaul pe 5 mai la Bucuresti.

starsteel
4th May 2007, 15:41
Maine de la ora 16,00 are loc la Bucuresti finala Cupei Romaniei la volei feminin intre campioana CSU Metal Galati si ocupanta pozitiei a 3-a pe podiumul campionatului Stiinta Bacau. Din pacate se pare ca la galatence va lipsi Tanya care pe langa decesul fratelui a suferit o entorsa. Chiar daca galatencele sunt mari favorite totusi finala se joaca galatenii sunt increzatori ca echipa Metal va reusi eventul.
FORZA METAL!

djmihaitza
5th May 2007, 11:18
Au loc ambele finale, feminin si masculin, ale Cupei Romaniei de la ora 16,00 CSU Metal Galati - Stiinta Bacau iar de la 18,00 Tomis Constanta - Dinamo Bucuresti

ovidiu62
5th May 2007, 17:27
Dupa o finala de cupa Romaniei care nu a interesat nici o televiziune echipa mea de suflet METAL GALATI a reusit eventul in sala FLOREASCA.Al doilea set a fost o joaca de copil terminandu-l la 8.Primul a fost mai echilibrat galatencele castigandul la 25.Al treilea a fost la 19 si astfel anul 2007 a fost anul voleiului feminin galatean.Bravo fetelor sa veniti acasa sanatoase.Suntem mandri de voi.:yeah:

bada_otelul
5th May 2007, 21:25
felicitari CSU Metal Galati pentru realizarea eventului!

starsteel
6th May 2007, 10:01
Au luat tot
Roxana Fleșeru

Echipa cndusă de Zoran Terzici a cucerit în acest sezon tot ce se putea pe plan intern. După ce s-au impus în campionat, voleibalistele de la Metal Galați au cucerit ieri și Cupa României, impunîndu-se cu 3-0 (25, 8, 22) în fața celor de la Știința Bacău. "Sînt fericită, dar și obosită după un sezon lung", a spus Maja Ognjenovici. După ce partida s-a încheiat, voleibalistele au încins o horă în mijlocul sălii Floreasca.

Medaliile le-au fst înmînate de către Octavian Belu, președintele ANS. "La anul ne propunem să cîștigăm din nou titlul în România și să mergem cît mai departe în cupele europene", a spus Zoran Terzici. Antrenorul celor de la Metal este medaliat cu bronz la Campionatele Mondiale din 2006 cu "naționala" Serbiei din care au făcut parte Maja Ognjenovici și Brizitka Molnar, ambele jucătoare la Galați. Legiunea sîrbă din orașul de pe Dunăre este completată de Aleksandra Avramovici, Ivana Ostojici și de antrenorul secund Nenad Djurovici.
gsp

http://img167.imageshack.us/img167/8533/15201765443057cf05282dchr6.jpg (http://imageshack.us)

dcp100168
23rd April 2008, 20:01
Finala 2008, CSU Metal - Stiinta Bacau
http://www.galateni.net/forum/viewtopic.php?f=1&t=1449

dcp100168
24th April 2008, 21:03
Gălățencele au cucerit trofeul pentru a doua oară consecutiv
http://www.galateni.net/forum/viewtopic.php?f=1&t=1449

SORINULTRA
24th April 2008, 22:02
am fost la meci la cum joaca fetele noastre nimeni nu lesta in fata in romania . 3-0 fara dureri de cap

MARIUS_23
4th November 2009, 22:13
Cam in urma treburile pe aici, nu iubeste nimeni voleiul pe acest forum? :)

Dinamo Bucuresti a castigat Cupa Romania, editia 2009-2010, la feminin, in timp ce Tomis Constanta s-a impus la masculin.