PDA

View Full Version : Ganea si cioara de pe gard



remy
9th November 2006, 18:45
Ce vrea baietasul asta, pe nume Ganea, care provoaca destabilizare la orice club se duce, chiar si in Anglia a facut-o, si cu Boloni, fostul antrenor al Nationalei.
El crede ca daca se da rotund, il va accepta cineva, oriunde ?
Curios e ca e pe aceeasi lungime de unda cu Netoiu, care are metode ciudate de a se razbuna. Sa fie in spatele lui Netoiu, pt. a crea cutremur, si a reveni mai repede la Dinamo, ca un salvator ? :drak:

GANEA SI CIOARA DE PE GARD.

In vara, cand cluburile straine si romanesti ii intorceau spatele, Dinamo i-a intins o mana de ajutor lui Ionel Ganea. Atunci, actionarii si antrenorul Mircea Rednic i-au oferit lui Ionel sansa sa revina in circuitul fotbalistic de inalta performanta. Iata ca Liga Campionilor este aproape o realitate pentru albi-rosii. Dinamo i-a asigurat lui Ganea cel mai mare salariu din lotul lui Dinamo, pe masura experientei si valorii acumulate de-a lungul carierei sale. Ganea i-a rasplatit prin atitudinea sa profesionista pe teren si prin golurile marcate care l-au pus in fruntea golgeterilor diviziei A. Supoterii dinamovisti l-au adoptat repede pe Ganea si indragit pentru atitudinea sa de luptator pe teren, Ionel devenind unul dintre cei mai apreciati fotbalisti din lotul lui Dinamo.
Sigur, Ganea probabil ca este nemultumit ca nu joaca titular meci de meci. Problema pe care Ganea n-o intelege este ca acest sistem al rotatiei gandit de Mircea Rednic il ajuta si pe el. Ganea nu mai are 20 de ani. Stilul sau de joc este unul agresiv, in care da 100% pe teren din energia care o are. Sistemul rotatiei practic ii asigura lui Ganea, dar si lui Niculescu si Danciulescu, ragazul sa se refaca fizic dupa meciurile din 3 in 3 zile care le disputa. Pana acum acest sistem i-a ambitionat pe cei trei sa dea un randament maxim dar si i-a ferit de accidentari.

Pe aceasta cale, DinamoMania ii adreseaza un mesaj direct lui Ionel Ganea:
Ionele, la Dinamo tu esti apreciat de suporteri, antrenori si actionari. Dinamo ti-a intins o mana de ajutor cand iti era greu vara trecuta. Dupa numai cateva luni petrecute la Dinamo, ai ajuns prin munca ta, dar si ajutat de colegii tai actuali, plus de sistemul rotatiei gandit de Rednic sa fi din nou atacantul de temut si golgeterul Romaniei. Multi din afara lui Dinamo, sunt gelosi pe tine si pe performantele lui Dinamo. Ei incearca prin diferite metode sa distruga atmosfera la Dinamo. Unul dintre acesti clevitori, mincinosi, fabricant de blaturi, bazandu-se pe buna ta credinta incearca sa te ademeneasca. Doar oare crezi tu ca acel individ iti poate oferi mai mult decat tu deja ai la Dinamo? Citeste presa si vezi ce face cu jucatorii de la Rapid pe care-i pacaleste la contracte si prime. Crezi ca tu vei primi tot salariul si primele promise acolo? Si apoi, ei deja ii au pe Moldovan, Griffiths, Mazilu si Zicu pe care au dat bani seriosi si au salarii mari si-l mai poti adauga si pe Buga. Tu chiar crezi ca vei fi titular meci de meci la Rapid?
Noi ti-am scris acest mesaj pentru ca te apreciem ca fotbalist care da totul pe teren. N-o sa te rugam sa ramai, fiindca Dinamo nu sta in nici un jucator. N-a stat Dinamo nici in Dumitrache sau Dudu, care au fost fotbalisti, sa ma scuzi, mai mari decat tine. A juca la Dinamo este o onoare, poate cea mai mare onoare pentru un fotbalist roman, dupa aceea de a juca la echipa nationala. Tu insa ai o varsta matura, la care deciziile trebuie sa le gandesti si le iei singur, fara sa fi naiv si sa fi pacalit de cioara de pe gard, care acum invidioasa pe Dinamo si pe tine, croncane ragusit si te imbie cu frisca acrita, ca doar poate, poate, te vei lasa pacalit. Noi iti uram succes in continuare in tricoul sfant lui Dinamo sau drum bun daca te vei lasa ademenit de cioara de pe gard. Nu uita, a juca la Dinamo este o onoare!
http://www.dinamomania.net/arhiva_foto/ganea_hibernians.jpg

tedybear
9th November 2006, 23:24
o intrebare. care sunt cretinii care au scris asta:

" Unul dintre acesti clevitori, mincinosi, fabricant de blaturi, bazandu-se pe buna ta credinta incearca sa te ademeneasca."

ma intereseaza mai mult partea cu ademenitul. partea de inceput ... e dreptul fiecaruia sa isi dea cu parerea.
de ce intreb? de unde stiu ei ca il vrea Copos pe Ganea?

remy
10th November 2006, 01:09
De parca n-ai sti ca a declarat asta Copos.
Dar, se pare ca a fost convins sa ramana la Dinamo.
Cred ca Netoiu a bagat zazanie acolo, sa-si faca intrarea, dar cred ca nu va putea !

apercele
10th November 2006, 02:08
ganea sa joace si sa taca!!! prea se vede el MARADONA, nu te mai intelegi cu el
si pt copos care se face de rahat prin presa cum se baga in seama cu jucatori sub contract, ajungi de rasul lumii ca becali
toata lumea stie ca esti dinamovist inrait, nu o mai da in vrajeala ca esti rapidist....vezi daca poti sa ramai pe locul 3, ca otelul va rasufla in ceafa

Cra10veanu
10th November 2006, 05:28
frumoasa exprimare, ne asteptam sa dati cu banane dupa el sau sa-i vopsiti masina :evil:

SAMM
10th November 2006, 09:48
asa sunt dinamovistii, injura pe cei care le aduc puncte si sustin pe cei care vor sa plece la alte echipe (Niculescu la aek)

ii ameninta cu moarte, le arunca cu banane,le vopsesc masinile

suporteri "adevarati" frustrati

remy
10th November 2006, 11:28
Iar aberezi ?
Tu stii istoria lui Ganea, cand s-a luat si de Boloni, cand era la Nationala, ca nu l-a bagat in echipa titular ?
O fi el valoros, dar are un caracter infect, pe unde se duce !
Si strica toata atmosfera frumoasa de la Dinamo de pana acum.
Daca nu mai vrea aici, trebuie sa faca valuri ? El vrea performanta, sau le da in cap si colegilor, numai sa se vada el bine ?
Cred ca tot banii nu-l multumesc ! La Dinamo se sta mai mult cu sufletul.
Sa se duca invartindu-se, daca nu-i e bine nicaieri, si creeaza zazanie la clubul care mergea ceas, pana la scandalul artificial provocat de el (si de Netoiu, aproape sigur, care e in spatele lui) !
Copos il vrea pe Ganea

George Copos a declarat joi ca se afla in discutii cu Ionel Ganea pentru a-l aduce din iarna la Rapid.

Dorit si de Steaua, dinamovistul Ganea e dorit din nou in Giulesti. 'Cainele', suspendat pentru meciul cu Otelul, e invoit doua zile.

Principalul actionar al Rapidului, George Copos, a dezvaluit ca este foarte aproape de a realiza transferul lui Ionel Ganea, de la Dinamo la Rapid! Fostul vicepremier vrea astfel sa repare greseala pe care a facut-o in vara, cand l-a refuzat pe atacant.

'Am declarat de mai multe ori ca am facut o mare greseala ca nu l-am luat noi pe Ionel. Este un jucator de care Rapid avea mare nevoie, mai ales dupa plecarilelui Daniel Niculae si Pancu. Mi-a parut rau ca am ratat acest transfer, dar sunt convins ca voi putea sa repar aceasta greseala cat mai curand. Am avut cateva discutii cu Ganea, iar eu sper ca inceputul de retur sa il gaseasca la echipa noastra', a spus Copos.

Ganea se afla in conflict cu directorul executiv al lui Dinamo, Cristi Borcea, pe care l-a acuzat ca vrea cu orice pret sa ii impuna antrenorului Mircea Rednic sa nu-l mai foloseasca titular. In ciuda declaratiilor de fatada, Ionel Ganea este dorit insistent la Poli Timisoara.

tuxie
10th November 2006, 12:50
Băi, ce-i aici? Căţelărie? Liştine în incinta!!

JJ
10th November 2006, 13:04
Parerea mea ca va luati aiurea de Ganea. Joaca, marcheaza, toata lumea e multumita, si se apuca jumate din galerie in frunte cu Borcea sa-l faca tradator ca a vorbit cu Copos si ca misca in front. Ce, n-are voie sa vorbeasca? Copos, baiat destept, normal ca n-a ratat sansa sa bage un pic de zazanie la Dinamo.
Astept stirile de dupa urmatorul egal sau urmatoarea infrangere, cand o sa ii taiati cauciucurile la masina ca a intrat in minutul 85 si nu a marcat.

tuxie
10th November 2006, 13:19
Ar fi doua avantaje: mai pierde teren Dinamo si mai dispare remy de pe forum o perioada :happy

SORENSEN
10th November 2006, 14:44
Mi se pare ca numele thread-ului e o aluzie la o anumita echipa si e corect chiar daca e subtila...
Apoi mai potrivit e pe Dinamo ...

remy
10th November 2006, 17:45
NICOLAE BADEA: "GANEA VA JUCA CU SIGURANTA IN GIULESTI! DAR VA FI IN TRICOUL LUI DINAMO IN RETUR!"

http://www.dinamomania.net/ev_central/fullnews.php?id=1503

Era cineva care spunea ca nu stie ca si Copos l-a ofertat iar pe Ganea (tedybear (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=17393) este acela) ! Ai dovada aici, clara !
Asa se lucreaza, prin destabilizarea atmosferei de la un club ?
Chiar ca-s metode ********o-comuniste, cum ii place lui Jijel sa repete !

grande
10th November 2006, 18:47
Doris ,puteti sa-l pastrati linistit ,noi din pacate nu avem nevoie de acest jucator cu un caracter de cacao ,ca sa nu spun altfel !

Mario Di Lazi
10th November 2006, 20:46
Ma gadeam ca pot avea o discutie serioasa in privinta acestui subiect, dar ... cand i-am vazut pe ... uniiiiiiiiiiiiiiiiii ... mai bine lipsa.

chipy_1923
11th November 2006, 00:08
asa sunt dinamovistii, injura pe cei care le aduc puncte si sustin pe cei care vor sa plece la alte echipe (Niculescu la aek)

ii ameninta cu moarte, le arunca cu banane,le vopsesc masinile

suporteri "adevarati" frustrati

e si normal sa ii condamne,bine nu prin asemenea fapte..aminteste-ti c a patit javra aia de Aliuta cand s-a transferat la noi..uita-te in ograda ta si apoi vb...noi c vrei sa il iubim pe sclavul ala de Bratu?uite Ganea dc a tacut din gura nu a fost injurat de galeria naostra la meciul cu Dinamo..ba chiar a fost aplaudat..dc s-ar duce Dica sau Radoi la Dinamo ipotetic vb...voi nu ati reactiona la fel?...mi-e sila de comentariile unora dintre voi...p.s. pt dinamovisti... adevarul e ca Ganea are gura mare..dar fara el in atac nu va vad bine...dc nu era el nu ne-ati fi batut...

Cra10veanu
11th November 2006, 01:17
....si creeaza zazanie la clubul care mergea ceas, pana la scandalul artificial provocat de el (si de Netoiu, aproape sigur, care e in spatele lui) !

pana nu de mult il slaveai pe Netoiu ca stelistii pe becali, ca pe unde a fost a facut treaba buna, acuma cand nu mai e productiv...te-ai schimbat la fata:drak:

baiatul
12th November 2006, 00:51
Ganea este inca un jucator bun si sper ca sa isi dea seama ca totusi nu este "buricul pamantului". Ar fi pacat ca un jucator de valoarea lui sa fie pierdut pe la cine stie ce echipa de rangul doi pentru ca nici o echipa valoroasa nu il vrea din cauza caracterului.

delaparis
12th November 2006, 01:00
Ganea este inca un jucator bun si sper ca sa isi dea seama ca totusi nu este "buricul pamantului". Ar fi pacat ca un jucator de valoarea lui sa fie pierdut pe la cine stie ce echipa de rangul doi pentru ca nici o echipa valoroasa nu il vrea din cauza caracterului.

Bine spus :ok:
Cam asta rezuma tot ce se poate spune de Ganea azi ... :)