PDA

View Full Version : Boxing news!!!



Pages : [1] 2 3 4 5

Lucian86
4th October 2010, 00:32
Sfarsitul lui 2010 ne va oferi o lunga serie de meciuri tari in boxul mondial; in ordine cronologica vom vedea:

- Lucian Bute vs Jesse Brinkley, 15 octombrie 2010 (super middleweight)
Exista deja un thread dedicat meciului

- Juan Manuel Lopez vs Rafael Marquez, 6 noiembrie 2010 (featherweight)
Tanarul portorican Lopez il intalneste pe batranul dar periculosul Rafa Marquez (fratele lui Juan Manuel) la categoria pana. Favoritul meciului este campionul mondial si cel mai bine cotat boxior din aceasta categorie(una foarte interesanta), "Juanma" Lopez.

- David Haye vs Audley Harrison, 13 noiembrie 2010 (heavyweight)
"Derby" britanic intre detinatorul singurei centuri mondiale care lipseste fratilor Klitschko, David Haye si conationalul sau Harrison; meci interesant datorita faptului ca se disputa intre doi englezi, in rest pentru Haye nimic nu mai conteaza decat un meci cu macar unu dintre fratii Klitschko. Sa speram pentru la anu'

- Manny Pacquiao vs Antonio Margarito, 13 noiembrie 2010 (super welterweight)
Si aici exista un thread separat pentru mai multe informatii

- Paul Williams vs Sergio Gabriel Martinez II, 20 noiembrie 2010 (middleweight)
Meci intre doi campioni mondiali in 2 categorii diferite, Paul Williams (campion super semimijlocie) si Martinez (campion mijlocie); meciul se va disputa la categoria mijlocie si suntem in al doilea act intre cei doi; primul, foarte echilibrat, s-a disputat acum un an si a fost unul dintre cele mai frumoase meciuri ale anului 2009; Paul Williams a reusit sa castige, multi insa l-au dat castigator pe Martinez. Intre timp argentinianul a reusit sa devina campion la categoria mijlocie invingandu-l per Pavlik, lucru care va face ca acest meci sa fie si mai interesant.

- Juan Manuel Marquez vs Michael Katsidis, 27 noiembrie 2010 (lightweight)
Un meci foarte asteptat. Un counterpuncher destul de ofensiv impotriva unui australian, Katsidis, cu un stil de lupta de "pura agresivitate". Va fi 100 % un meci spectaculos

- Arthur Abraham vs Carl Froch, 27 noiembrie 2010 (super middleweight)
Meci din Supersix; se va lupta in Finlanda, pe teren neutru; niciunul dintre cei doi luptatori nu a vrut sa se lupte in "deplasare" si e pe buna dreptate avand in vedere ca pana acum in Supersix toti boxiorii care au luptat acasa au castigat respectivele meciuri.

- Andre Ward vs Andre Dirrell, 27 noiembrie 2010 (supermiddleweight)
Ceilalti doi luptatori din Supersix, poate si cei mai in forma din turneu la ora actuala, cei doi prieteni Ward si Dirrell. Au mai ramas cei patru luptatori incat dupa abandonul lui Taylor dupa KO-ul suferit impotriva lui Abraham, si Kessler a spus adio turneului dupa o accidentare la ochi.

- Amir Khan vs Marcos Maidana, 11 decembrie 2010 (super lightweight)
Meci foarte tare la una dintre cele mai bune categorii din box la ora actuala.

- Jean Pascal vs Bernard Hopkins, 18 decembrie 2010 (light heavyweight)
Calaul lui Diaconu il intalneste pe calaul boxului, B-Hop. Pascal e in mare forma si vine dupa o mare victorie impotriva lui Chad Dawson, asigurandu-si suprematia in aceasta categorie; atentie insa la vulpoiul batran, Bernard Hopkins

- Timothy Bradley vs Devon Alexander, 29 ianuarie 2011 (super lightweight)
Alt meci interesant la categoria super usoara intre doi americani neinvinsi


Un video foarte frumos dedicat acestor meciuri
upd_BRON-AQ

Lucian86
19th October 2010, 00:43
Meciul Dirrell vs Ward din Supersix a fost anulat din cauza unor probleme de sanatate a lui Dirrell (daca asta e adevaratul motiv dar, cine stie ?!)

Ca si in cazul lui Kessler, Dirrell a abandonat turneul Supersix.

Lucian86
10th November 2010, 11:59
Juan Manuel Lopez l-a invins pe Rafael Marquez prin abandonul mexicanului dupa repriza a 8 a din cauza unei probleme la umar; pana atunci Lopez domina o intalnire foarte spectaculoasa

GoRVFWDwhXY

Lucian86
12th November 2010, 21:47
Please, stick this thread !!!;)

Sorin Blaj
13th November 2010, 17:34
Done! :ok:

Lucian86
13th November 2010, 21:44
Done! :ok:

Thanks man ;)

Lucian86
19th November 2010, 21:32
Pe 27 noiembrie, Ward va lupta împotriva lui Sakio Bika, un fost adversar a lui Bute într-un meci eliminatoriu pentru titlul IBF pe care românul nostru avea să-l obțină în cele din urmă. (Bute a caștigat clar la puncte acel meci dar a fost mai greu decât o arată scorul)
Meciul nu va conta pentru Supersix dar va fi pusă pe masă centura deținută de american. Dupa acest meci Ward va continua cu Supersixul

Lucian86
21st November 2010, 21:17
Teribil KO produs de Martinez in dauna lui Williams in repriza a 2 a :groggy:
YrRXLGvmhtQ

Foarte bun luptator argentinianul :ok:

Lucian86
27th November 2010, 17:29
In aceasta seara pe Sport.ro la ora 23.30 vom avea in direct meciul dintre Arthur Abraham si Carl Froch
Maine dimineata incepand cu ora 4, tot pe Sport.ro, se va transmite live si meciul dintre Marquez si Katsidis

Lucian86
28th November 2010, 12:57
Carl Froch il invinge clar pe Arthur Abraham in unanimitate (120-108,120-108,119-109) Germanul nu a existat in acest meci

J.M. Marquez il invinge per M. Katsidis prin TKO in repriza a 9 a. Meciul a fost spectaculos asa cum prevedeam; in repriza a 3 a australianul l-a trimis la podea pe Marquez cu un croseu de stanga foarte frumos; in rest tehnica superioara a mexicanului si-a spus cuvantul castigand prin TKO in cele din urma; arbitrul a oprit meciul in repriza a 9 a dupa o lunga serie de lovituri puternice aplicate australianului; mexicanul dominca clar acea repriza insa consider ca arbitrul s-a cam grabit cu aceasta decizie. In orice caz, Marquez ar fi castigat oricum

Andre Ward castiga in unanimitate impotriva lui Sakio Bika

Numero Dieci
28th November 2010, 15:57
Marquez-Katsidis a fost FOTY.

Bayless a oprit ceva cam repede meciul mi s-a parut dar cred ca ,Katsidis era sfarsit oricum.

Lucian86
11th December 2010, 11:40
W. Klitschko vs Derek Chisora programat pentru diseara si in direct pe ProTv, a fost amanat din cauza unei accidentari a ucranianului.

Maine pe Sport.ro incepand cu ora 4.00 (pe la 6.00 cred ca va fi meciul), va fi transmis in direct meciul dintre Amir Khan vs Marcos Maidana

Lucian86
12th December 2010, 15:47
Marquez-Katsidis a fost FOTY.

Nu, pentru mine a fost Khan vs Maidana :yeah:

Superb meci intre cei doi azi dimineata, castigat in unanimitate de Khan 114-111,114-111, 113-112

Eu am avut acelasi scor ca primii doi judecatori

Cine nu a vazut meciul, sa se uite (il puteti downloada de pe forumul de wrestling).
Maidana trimis la podea in prima repriza, Khan in mare dificultate in a 10 a, multe rasturnari de situatie, in fine, reteta perfecta pentru un meci SPECTACOL !;)

El Pistolero
12th December 2010, 16:15
Am vazut si eu meciul.Incredibil meci si mai ales cum a rezistat Khan in runda a 10-a.

Numero Dieci
12th December 2010, 19:20
Nu, pentru mine a fost Khan vs Maidana :yeah:

Superb meci intre cei doi azi dimineata, castigat in unanimitate de Khan 114-111,114-111, 113-112

Eu am avut acelasi scor ca primii doi judecatori

Cine nu a vazut meciul, sa se uite (il puteti downloada de pe forumul de wrestling).
Maidana trimis la podea in prima repriza, Khan in mare dificultate in a 10 a, multe rasturnari de situatie, in fine, reteta perfecta pentru un meci SPECTACOL !;)
Cand am postat aia nu vazusem Khan-Maidana:)

Tind sa inclin si eu acum ca asta este FOTY,o sa-l mai trebuiasca sa-l vad odata cand sunt odihnit,si sa-l si punctez.
A fost un weekend plin,gala de pe Showtime,astea 2 de pe HBO si au fost si prin Mexic vreo 2.:yeah:

Lucian86
21st December 2010, 12:53
Duminica dimineata in Quebec City Jean Pascal si Bernard Hopkins au remizat intr-o lupta contand pentru titlurile IBO si WBC la categoria semigrea; Pascal deci isi mentine centurile.

Per total, Hopkins "outboxed" Pacal cum se spune in engleza atunci cand un boxior il domina clar tehnic si tactic pe adversar. Egalul a venit de la doua knockdown-uri suferite de B-Hop in prima si a treia repriza (fara prea multe consecinte) si vreo 2-3 reprize in care desfasurarea a fost echilibrata; in rest toate celelalte reprize au fost castigate clar de american.

Multi l-au dat insa castigator pe Hopkins

aLLiin
21st December 2010, 13:00
Acest egal imi aduce aminte de nedreptatea facuta in meciul doroftei-spadafora...

Numero Dieci
21st December 2010, 16:33
Duminica dimineata in Quebec City Jean Pascal si Bernard Hopkins au remizat intr-o lupta contand pentru titlurile IBO si WBC la categoria semigrea; Pascal deci isi mentine centurile.

Per total, Hopkins "outboxed" Pacal cum se spune in engleza atunci cand un boxior il domina clar tehnic si tactic pe adversar. Egalul a venit de la doua knockdown-uri suferite de B-Hop in prima si a treia repriza (fara prea multe consecinte) si vreo 2-3 reprize in care desfasurarea a fost echilibrata; in rest toate celelalte reprize au fost castigate clar de american.

Multi l-au dat insa castigator pe Hopkins

Eu l-am avut pe Hopkins castigator 114-112.

Cred ca merita,nu a luptat plictisitor ca de obicei,a pus presiune,a venit in fata,a fost superb la apropape 46 de ani.

Lucian86
28th December 2010, 17:38
Eu l-am avut pe Hopkins castigator 114-112.

Cred ca merita,nu a luptat plictisitor ca de obicei,a pus presiune,a venit in fata,a fost superb la apropape 46 de ani.


Si eu l-am vazut castigator pe Hopkins 117-114 (am dat vreo 3 reprize egale)

Pascal dezamagitor indiferent de rezultat

Lucian86
21st January 2011, 18:41
Urmatorul adversar a lui Manny Pacquiao va fi "veteranul" Shane Mosley, meci ce se va disputa pe 7 mai la Las Vegas anul acesta; in calitate de fan al filipinezului, as fi preferat sa vad incheierea unei trilogii cu Juan Manuel Marquez undeva pe la 140 lb.
In fine, Mosley va fi luptatorul cu cea mai mare putere in lovituri intalnit vreodata de Pacquiao; va fi interesant de vazut daca pumnii americanului isi vor face efect asupra filipinezului; Manny nu e un luptator greu de lovit deci Mosley are sansa lui.

Personal nu-l vad pe Shane sa termine cele 12 reprize; nu mai are "stamina" necesara pentru a face fata ritmului infernal impus de Pacquiao

Numero Dieci
21st January 2011, 22:48
''Va fi interesant...''?

Iti spun io,nu va fi.Mosley e gata.Lupta pt. bani si atat ca trebuie s-o tina in puf pe tarfa aia din Coreea.De asta a si tradat Golden Boy-ul si a semnat sa lupte cu Pacquiao,el a gandit pe termen scurt.Shane nu e prost,stie si el ca nu mai are mai mult de 2 meciuri in el(personal as fi vrut sa se retraga dupa umilinta cu Mayweather) si decat sa-i gaseasca Oscar vreo 2-3 meciuri mai slabe in care sa primeasca 2 poate 3 milioane si exista si riscul sa piarda mai bine ia 7-8 milioane(poate mai mult cu procentul din PPV) si pierde sigur.
Sunt meciuri mult ma iinteresante in inceputul asta de an,superfighturi adevarate,Bradley-ALexander si Montiel-Donaire.

Lucian86
22nd January 2011, 08:16
Relax, intradevar meciul e o alta farsa oferita de Bob Arum; din pacate functioneaza pentru ca aduce bani; Mosley are inca un nume in lumea PPV si de aia a si fost ales in locul lui Berto, Bradley, Alexander sau JM Marquez probabil (Mayweather are altre preocupari in ziua de astazi; oricum, sunt foarte sceptic privind posibilitatea unui meci intre cei doi:( )

Zic doar ca Mosley are sansa "puncherului"; are cea mai puternica lovitura din welter; Mayweather in repriza a 2 a la meciul dintre ei a simtit-o pe deplin si putin a lipsit sa-l vedem la podea; avand in vedere ca Pacquiao este totusi destul de vulnerabil in defensiva (e si normal avand in vedere stilul sau de a lupta), meciul va fi interesant strict din punctul asta de vedere.

In fine, Mosley e batran; poate ca trebuia sa termine deja cu boxul; sa nu uitam insa ca acum doi ani l-a distrus pe Margarito iar ultimele sale doua meciuri (slabe ce-i drept), le-a avut impotriva a doi "pure boxers" (Mayweather si Sergio Mora, ultimul cel mai urat meci al anului probabil) un stil cu care a avut dificultati si in trecut. Sunt deci doua meciuri putin indicative pentru ceea ce se va intampla cu Pacquiao care e cu totul un alt tip de boxior.

Parerea mea e ca chiar daca Pacman va primi lovituri puternice, nu cred ca fi in dificultate; a demonstrat ca are barbie si cu baietii astia mai mari; a fost lovit curat pe rand de Cotto, putin Clottey si Margarito (in special acel uppercut prin repriza a 6 a) fara sa faca vreo grimasa. Mosley va fi competitiv primele 2-3 runde dupa care batranetea isi va spune cuvantul iar agilitatea, viteza si work rate filipiniezului il vor opri in a doua jumatatea a meciului; cel mai probabil un TKO din partea arbitrului sau antrenorului sau Richardson

Apropo, eu astept mult mai mult meciul dintre Montiel si Donaire, doi pugilisti pe care ii admir foarte mult.
Bradley vs Alexander e si asta un meci foarte tare dar nu sunt fan a niciunuia dintre ei; va fi insa un meci foarte echilibrat.

Numero Dieci
22nd January 2011, 13:48
Paragraful 2 cu paragraful 4 explica tot.Sansa puncherului a lui Mosley este redusa de barbia dovedita a lui Pacquiao.Parerea mea ca singura sansa a lui Mosley este ca Pacquiao sa ia meciul la misto complet,sa se antreneze la capacitate minima si poate poate si atunci ca dupa maine Pacquiao nu i-a luat in serios nici pe Margarito,nici pe Clottey si nici pe Cotto si tot degeaba.

Abia astept Montiel-Donaire,amandoi sunt in top 10 p4p sau pe acolo,va fi senzational.Acum o sa vedem daca Donaire este intradevar extraordinar sau doar foarte bun.
Mie mi-a placut Bradley inca de prima oara cand l-am vazut cu Witter.Alexander imi este placut ochiului sa-l vad desi nu salivez dupa el ca Max Kellerman.
In alte stiti,Interbox a castigat licitatia pt. meciul Diaconu-Henry II(ghici de ce?Erau singurii care au licitat) cu suma de 70 k.Banii for fi impartiti 50-50 de cei 2.35 k pt. n meci la nivelul asta mi se pare cam putin.Henry castiga de data asta IMO.

Lucian86
23rd January 2011, 20:10
http://2.bp.blogspot.com/_XlAN6q2wac8/TSyOPEqTq9I/AAAAAAAAFAY/TD0mcVKX1s4/s1600/Montiel+vs+Donaire+Fight+Poster.jpg

yrCeApalqHI


Fernando Montiel vs Nonito Donaire

Locul: Mandalay Bay Resort "Las Vegas"

Data: 19 februarie 2011

Centura: WBC si WBO categoria "cocos" detinute de Montiel

Super match intre mexicanul Fernando Montiel, detinator a centurilor mondiale WBC si WBO la categoria "cocos" si "proaspatul" venit in acesta categorie, filipinezul Nonito Donaire, fost campion mondial la "flyweight".

Sper sa-l vedem undeva pe la vreo televiziune romaneasca

Numero Dieci
23rd January 2011, 21:16
Iar rematchul Jones-Soto-Karass nu este rau ca meci de undercard.

Primul meci mi-a placut ca nivel al spectacolului dar in acelasi timp i-a omorat lui Jones orice sansa sa fie considerat un prospect bun.Daca nu e in stare sa-l invinga clar pe Soto-Karass nu are ce cauta in divizie.

Lucian86
23rd January 2011, 21:36
In primul meci Jones s-a consumat total dupa acel raptus de violenta asupra lui Karass in prima runda; in urmatoarele 2-3 runde n-a contat deloc :happy
O victorie sumbra !!(cred si nemeritata) Rematch-ul era un "must" !

In fine, nu e cine stie ce prospect Mike Jones asta !! Kell Brook si Saul Alvarez sunt adevaratii lupi tineri ai categoriei !!

Montiel vs Donaire este pentru mine cel mai tare meci de inceput de an; mexicanul e un puncher teribil capabil sa te trimita la culcare in orice moment (cu Hasegawa era in dezavantaj la puncte pana cand l-a "ars" pe japonez in stilul caracteristic). Donaire este poate cel mai elegant pugilist din lume la ora actuala; i-a lipsit din pacate meciuri tari in ultimii 3 ani (dupa upset-ul impotriva armeanului Darchynian) dar are un talent si potential imens; baiatu' asta poate ajunge campion pana la categoria usoara (inclusiv); are inaltime, alonja, putere, talent, etc...orice-i trebuie sa ajunga un foarte mare campion.

Lucian86
23rd January 2011, 21:53
Highlights cu ultimul meci a lui Donaire, the total destruction of Sydorenko
7M6Y_F9V06c

O mare placere sa-l vezi luptand pe acest baiat;)

Iata-l si pe Montiel impotriva lui Hasegawa
WXXn-6cy2rs

Lucian86
2nd February 2011, 21:51
Duminica dimineata, Timothy Bradley l-a invins printr-o decizie tehnica pe Devon Alexander intr-o reunificare a centurilor la categoria super usoara.
Alexander a acuzat o lovitura cu capul din partea lui Bradley, judecata accidentala de arbitru, si nu a mai vrut sa continue; victorie unanima la puncte pentru Bradley care s-a impus intr-un meci foarte plictisitor

Numero Dieci
3rd February 2011, 12:56
Bradley e un zeu.

Urmeaza el cu Khan sa se decida cine e campionul mondial la junior welter.

Il vad favorit pe Khan,stilistic cred ca va avea avantaje.

Lucian86
4th February 2011, 08:46
Bradley e un zeu.

Urmeaza el cu Khan sa se decida cine e campionul mondial la junior welter.

Il vad favorit pe Khan,stilistic cred ca va avea avantaje.

Desi a castigat clar, Bradley nu a impresionat ! E un bun luptator: rapid, tehnic, lupta bine de la distanta dar se descursa si de aproape (am vazut asta in meciul cu Alexander chiar), fizic e impresionant insa nu are putere, ceea ce este o mare problema in opinia mea; de asemenea nu este foarte spectaculos si personal nu cred ca-si va strange un "fanbase" demn de a putea scoate ceva bani din meciurile sale.
Are optiunea unui meci cu Mayweather si Pacquiao; cu primul zic eu ca pierde din cauza marimii; nu stiu, eu il vad destul de mic si pentru categoria super-usoara desi a boxat si la welter cu Abregu. Din acest motiv cred ca va avea probleme si cu Amir Khan, un tip mult mare si dotat de calitati tot la del de bune.
Cu Pacquiao nu-l vad sa reziste 12 reprize, nu fara un pumn pe masura.
Pe Alexander filipinezul in face KO in 2 reprize, Bradley s-ar putea sa reziste ceva mai mult.

Numero Dieci
4th February 2011, 11:07
Desi a castigat clar, Bradley nu a impresionat ! E un bun luptator: rapid, tehnic, lupta bine de la distanta dar se descursa si de aproape (am vazut asta in meciul cu Alexander chiar), fizic e impresionant insa nu are putere, ceea ce este o mare problema in opinia mea; de asemenea nu este foarte spectaculos si personal nu cred ca-si va strange un "fanbase" demn de a putea scoate ceva bani din meciurile sale.
Are optiunea unui meci cu Mayweather si Pacquiao; cu primul zic eu ca pierde din cauza marimii; nu stiu, eu il vad destul de mic si pentru categoria super-usoara desi a boxat si la welter cu Abregu. Din acest motiv cred ca va avea probleme si cu Amir Khan, un tip mult mare si dotat de calitati tot la del de bune.
Cu Pacquiao nu-l vad sa reziste 12 reprize, nu fara un pumn pe masura.
Pe Alexander filipinezul in face KO in 2 reprize, Bradley s-ar putea sa reziste ceva mai mult.

Da,sunt de acord cu tine in tot,glumeam mai mult cand am zis ca e un zeu.Ce sa zic,mie imi place Bradlkey,inca de cand l-am vazut prima data,si cum ai spus,stie toata lumea,nu e un talent special,nu are o tehnica uluitoare dar e bun in toate capitolele si are o dorinta mare,o foame de rezultate,se antreneaza ca un nebun si ese complet devotat acestiu sport si imi place la nebunie lucrul acesta cand sunt obligat sa vad destul de des un Arreola,Solis,Camacho Jr. sau mai stiu eu ce.
In fine nu sunt de acord ca lipsa de putere este un mare dezavantaj.Este numai daca nu ai cu ce sa-l compensezi.Pernell Whitaker nu avea putere multa nici el dar este unul dintre cei mai buni din toate timpurile.
Problema este asta cu fanii,intradevar nu o sa faca multi bani datorita lipsei de suporteri.Am inteles ca a castigat un milion pt. meciul cu Alexander care este oarecum putin.
Cat despre potentiali adversari complet de acord si Mayweather si Pacquiao il bat.Si il bat rau.
Cred ca nu il va bate si Khan dupa cum vad meciul stilistic.Cred ca acolo va merge de un pariu,probabil Bradley va fi favorit si Khan va avea o cota buna.

Lucian86
4th February 2011, 22:27
In fine nu sunt de acord ca lipsa de putere este un mare dezavantaj.Este numai daca nu ai cu ce sa-l compensezi.Pernell Whitaker nu avea putere multa nici el dar este unul dintre cei mai buni din toate timpurile.


Whitaker insa era extrem de tehnic si avea o defensiva extraordinara (paragonabila cu cea a lui Floyd, daca nu si mai buna). Astia mai normali au nevoie cat de cat sa-si raneasca adversarii altfel un slugger sau un puncher vor navali peste tine tot meciul.

Insusi Pacquiao daca nu isi cara puterea cu sine in categoriile superioare, i-ar fi fost mult mai greu !!

Lucian86
4th February 2011, 22:37
Apropo, vazandu-l pe Alexander in ultimele doua meciuri, cred ca Maidana il trimite la culcare pe american; ii trimite un "avion" cu dreapta de n-o sa mai vrea Alexander sa continue meciul; missing some balls here !!! cam ca in general toti, cu multe exceptii binenteles, pugilistii afro-americani; Brandon Rios, nou prospect de la categoria usoara (care are fizic de welter cel putin in opinia mea) poate sa-l trimita la culcare pe Devon; baiatul asta zic eu ca s-a cam dus din punct de vedere mental ceea ce este foarte grav

Numero Dieci
5th February 2011, 12:04
Whitaker insa era extrem de tehnic si avea o defensiva extraordinara (paragonabila cu cea a lui Floyd, daca nu si mai buna). Astia mai normali au nevoie cat de cat sa-si raneasca adversarii altfel un slugger sau un puncher vor navali peste tine tot meciul.

Insusi Pacquiao daca nu isi cara puterea cu sine in categoriile superioare, i-ar fi fost mult mai greu !!

Da,parerea mea ca si Bradley are o defensiva buna(uita-te la meciul cu L.Peterson unde arata niste miscari foarte bune) poate chiar subestimata,sigur nu la nivelul lui Pernell.Despre Whitaker,da parerea mea ca avea o defensiva mai buna ca a lui Mayweather........bine aici din nou am sa aduc in vorba cu cine a dovedit-o......Sweet Pea nu stia ce inseamna sa eviti pe cineva si s-a batut cu adversari unul si unul si este unul dinrte cei mai buni din toate timpurile,chiar acolo sus de tot.De fapt pana era trecut binisor de 30 de ani,inactiv si o luase pe droguri si petreceri nu a fost batut decisiv niciodata.
Crezi ca un puncher ar navali peste Bradley?Sincer ma indoiesc.La 140 in top 10 sunt doar 2 mari puncheri,Urango si Maidana,ma indoiesc ca oricare ar navali peste el.De fapt cred ca i-ar duce la scoala pe amandoi,pe Urango de 2 ori pe seara.


Apropo, vazandu-l pe Alexander in ultimele doua meciuri, cred ca Maidana il trimite la culcare pe american; ii trimite un "avion" cu dreapta de n-o sa mai vrea Alexander sa continue meciul; missing some balls here !!! cam ca in general toti, cu multe exceptii binenteles, pugilistii afro-americani; Brandon Rios, nou prospect de la categoria usoara (care are fizic de welter cel putin in opinia mea) poate sa-l trimita la culcare pe Devon; baiatul asta zic eu ca s-a cam dus din punct de vedere mental ceea ce este foarte grav

Ma rog.....o judecata prea timpurie si aspra a lui Alexander parerea mea.Si cand ma uitam la meci in direct si dupa ce l-am revazut am avut impresia ca lipsa de experienta isi va spune cuvantul.Cand Alexander s-a taiat s-a vazut ca l-a afectat pt. ca el nu mai fusese taiat niciodata.De fapt cred ca se descurca bine inainte de taietura dar asta inseamna putin.
Trecand peste ciudatul moment al stoppageului(taietura era pe dreptu si meciul a fost oprit pt. un headbutt pe stangu....''It burns...'') vreau sa spun ca Alexander tot timpul fusese overrated ceea ce a creat un hype mult prea mare pt. acest meci si pt. el.Meciul precedent cu Kotelnik parerea mea ca l-a pierdut dar decizia i-a venit lui.
Totusi are o poveste de viata trista si interesanta.a inceput la sala cu 30 de insi sub Cunningham dintre care 19 au murit sau au fost sau sunt in inchisoare inclusiv fratele sau.
Chiar am citit niste povesti in niste articole inainte de meci spuses de cei 2(Alexander si antrenorul Cunningham) despre cei pe care boxul nu i-a salvat si modul cum au sfarsit.Unii dintre baietii astia chiar erau talentati dar nu s-au tinut de treaba.Willie Ross(decedat,impuscat in cap intr-o benzinarie),Terrance Barker(decedat,s-a sinucis in casa mamei sale dupa ce a fost inconjurat de politie care il urmarea pt. diferite crime) sau Vaughn Alexander(fratele lui Devon care era 5-0 cu 4KO cand s-a terminat cariera sa,serveste 18 ani in maxima securitate,fusese arestat pt. talharie si in sediul politiei a incercat sa evadeze dar a fost prins repede.Daca nu incerca sa evadeze facea doar 6 ani si ar fi iesit deja.Mai are vreo 12.)Citeam un interviu cu el(Vaughn) si ce mi-a ramas in cap este raspunsul sau cand interlocutorul ia zis ca el putea fi acolo(in locul fratelui sau luptand in meciuri mari pe HBO) la care el a raspuns ''Nu...eu sunt exact unde ar trebui sa fiu.Devon este unde ar trebui sa fie el.''Foarte corect.
Pacat de baietii astia dar macar in privinta asta putem sa zicem ca Alexander(Devon) este un invingator.

Lucian86
6th February 2011, 20:56
Nu cunosteam istoria vietii lui Devon; l-am judecat pentru ceea ce a aratat in ring; impotriva lui Kotelnyk (meci pierdut si in opinia mea) a aratat o fragilitate mentala incat nu a mai urmarit niciun plan tactic incepand cu jumatatea meciului atunci cand ucranianul a inceput sa-l atace din ce in ce ma bine;

Si cu Bradley a fost monoton, plictisitor, incapabil sa se adapteze situatiei; cand a fost lovit cu capul de adversar, nici n-a mai vrut sa auda de continuarea meciului; lovitura a fost puternica ce-i drept dar n-a deschis nici o taietura (decat un foarte mica care el pretindea ca il ustura foarte mult); arbitrul i-a oferit secunde bune sa se recupereze, timp in care in opinia mea si-ar fi putut reveni si continua meciul.

E inca tanar; poate ca este cam precoce pentru astfel de meciuri tari; cine stie...eu totusi il suspectez de fragilitate mentala; tineretea este doar o mica scuza; cam greu sa pui la punct acest capitol; Juan Diaz, tanar si el, a dat dovada de mare curaj cand l-a intalnit pe Marquez in acea epica batalie; dupa acel meci insa s-a descurajat, a prins frica si nu a mai fost acelasi...deja la varsta lui vorbeste de retragere.
In aceeasi situatie e si Victor Ortiz spre nefericirea mea (sunt un fan de-a lui);

Ca sa inchei, Maidana e teribil de periculos !! Atat Bradley cat si Alexander trebuie sa se gandeasca foarte bine inainte sa-l infrunte

Numero Dieci
7th February 2011, 12:30
Eu nu zic ca e sau nu e fragil mental,dupa ultimile eveniente trebuie suspectat.Ce vreau sa spun este ca un boxer trebuie judecat coreect dupa intreaga sa cariera nu doar dupa un meci.Ca poti sa-ti faci o parere de moment aia e altceva.

Si eu sunt fan Victor Ortiz,il urmaresc de cand avea 17 ani de la 2-lea meci la profi si m-a dezamagit modul in care a renuntat in acel razboi epic cu Maidana.Interviul de dupa meci a fost la fel de dezamagitor.Ortiz eu cred ca are inima doar ca fragilitatea mentala este clara,si de la meciul cu Maidana parerea mea ca inca a ramas cu urme.El va fi un contender multa vreme la welter(nu mai face junior welter mult,e prea mare,acum se vorbeste de un meci cu Berto) dar nu va fi niciodata campion.

Alexander nu stiu,poate va fi protejat dar Bradley macar in aceasta masura(in a alege adversarii) este cladit din stofa campionilor,se bate cu toti.Anul trecut in vara cand s-a batut cu Abregu meciul cu Maidana era semnat dar argentinianul a fost cel care a iesit din meci cu o accidentare pe care chiar el a recunoscut-o ca find falsa.Avea probleme cu managerul la momentul ala si nu a vrut sa se lupte.

Lucian86
7th February 2011, 21:52
Alexander nu stiu,poate va fi protejat dar Bradley macar in aceasta masura(in a alege adversarii) este cladit din stofa campionilor,se bate cu toti.Anul trecut in vara cand s-a batut cu Abregu meciul cu Maidana era semnat dar argentinianul a fost cel care a iesit din meci cu o accidentare pe care chiar el a recunoscut-o ca find falsa.Avea probleme cu managerul la momentul ala si nu a vrut sa se lupte.

N-am zis ca Bradley il evita pe Madiana !!! Zic doar ca trebuie sa fie perfect pregatit pentru acest meci din toate punctele de vedere altfel isi risca pielea !!

In rest, chiar daca nu sunt un fan al lui, imi place de el; great guy !!

Lucian86
7th February 2011, 22:24
Maidana vs Bradley poate fi o optiune in momentul de fata avand in vedere ca Amir Khan il va intalni pe McCloskey in aprilie !!!
Meciurile cele mai frumoase sunt cele intre doua stiluri diferite; Bradley si Maidana ne pot oferi un meci mare ;)

Lucian86
8th February 2011, 21:27
Cateva noutati:

Exista o "telenovela" in Mexic in legatura cu meciul dintre legendarul dar deja "batranul" Erik Morales si J.M. Marquez (batran si el insa doar din punct de vedere anagrafic); intalnirea a fost anulata initial dupa care s-a ajuns la un nou acord valabil pana astazi cand din nou s-a anulat pentru nu stiu ce motive iar Erik Morales il va infrunta ghici pe cine ??!!! Maidana :confused: Probabil lucrurile se vor mai schimba in viitorul apropiat !!

Romanul nostru Jo Jo Dan il va intalni vineri la Montreal pe Steve Forbes; americanul este pe o panta descendenta a carierei dar ramane un adversar mai mult decat onorabil pentru Ionut tinand cont de "sacii"(in principal sud-americani) pe care i-a tot intalnit de-a lungul timpului. Steve Forbes are in palmares meciuri cu DLH, Berto, Carlos Hernandez (toate pierdute ce-i drept)

Lucian86
9th February 2011, 10:28
Ma scuzati, am imprumutat fara sa vreau din limba italiana cuvantul "anagrafic"...."anagrafe" e oficiul primariei in care sunt inregistrate persoanele, deci "anagrafico" vroia sa insemne "pe buletin"

Numero Dieci
9th February 2011, 12:47
E bine ca Marquez-Morales nu are loc.Niciodata nu am inteles de ce s-a semnat meciul asta.Erik e terminat,Marquez l-ar fi rupt in doua.
Meciul asta trebuia sa aibe loc prin 2001,2002,2003 sa fie interesant si cu o importanta isotorica.

Acum acelasi lucru o sa se intample si cu Maidana dar Marcos oricum are nevoie de un toon-up.Va fi trist sa-l vad pe Erik distrus.

melo
10th February 2011, 23:51
E bine ca Marquez-Morales nu are loc.Niciodata nu am inteles de ce s-a semnat meciul asta.Erik e terminat,Marquez l-ar fi rupt in doua.
Meciul asta trebuia sa aibe loc prin 2001,2002,2003 sa fie interesant si cu o importanta isotorica.

Acum acelasi lucru o sa se intample si cu Maidana dar Marcos oricum are nevoie de un toon-up.Va fi trist sa-l vad pe Erik distrus.

Se pare ca asa va fi cu Erik Moreles.

Lucian86
11th February 2011, 10:07
In fine, sunt de acord cu ce spuneti dar daca omul vrea sa se lupte, eu nu am nimic impotriva !! Isi va pata putin singur imaginea de mare campion ce-a fost si ultimul om de pe planeta ce l-a batut pe Manny Pacquiao.

Apropo de Pacman

Emmanuel "Bruce Lee" Pacquiao

http://d.yimg.com/a/p/sp/ap/90/fullj.51f6b7b8d927086bdae85a47e374c619/ap-fe95ee99df2048129f837986d168aeb2.jpg

Cipri
11th February 2011, 16:32
Dimineata la 4:00 , Jo Jo Dan vs Steve Forbes . Apropo , se trezeste cineva sa urmareasca meciul ? :)

Numero Dieci
11th February 2011, 18:29
Eu da.

Nu ma astept sa fie ceva spectaculos dar cred ca o sa fie un meci frumos la un nivel tehnic bun.

Lucian86
11th February 2011, 21:30
Dimineata la 4:00 , Jo Jo Dan vs Steve Forbes . Apropo , se trezeste cineva sa urmareasca meciul ? :)

Nu, acest meci a lui Ionut inca nu merita trezirea mea timpurie !!
Apropo, se da pe undeva prin Romania meciul ?? Eu n-am gasit nimic

Cipri
11th February 2011, 21:44
Nu, acest meci a lui Ionut inca nu merita trezirea mea timpurie !!
Apropo, se da pe undeva prin Romania meciul ?? Eu n-am gasit nimic
TVR1 o sa transmita .

Mie mi se pare foarte interesant meciul . Forbes a pierdut la decizie cu De La Hoya ...

Lucian86
11th February 2011, 22:00
TVR1 o sa transmita .

Mie mi se pare foarte interesant meciul . Forbes a pierdut la decizie cu De La Hoya ...

Merci!!

Da, e cel mai bun meci a lui Jo Jo Dan din cariera; sper sa se inteleaga ca-l discreditez total pe Aydin, pentru mine un luptator departe de valoare mondiala si care a pierdut clar (in ciuda versiunii oficiale) impotriva lui Ionut.

In orice caz, Forbes inca nu e un adversar foarte puternic pentru romanul nostru; ma astept ca Ionut sa castige destul de lejer meciul; are superioritate fizica destul de importanta pe care sper ca o va concretiza.

later edit: sunt multe prospective dupa acest meci pentru roman; militeaza acum in cea mai puternica categorie din box la ora actuala; poate ca nu va ajunge la meciuri impotriva lui Floyd Mayweather sau Manny Pacquiao dar o sansa la titlu impotriva lui Andre Berto in viitorul apropiat e posibila !!

Numero Dieci
11th February 2011, 23:14
Nu-s de acord ca asta-i cel mai bun adversar.

Pt. mine tot Aydin este,chit ca decizia a fost proasta in Turcia.

Faptul ca Forbes a pierdut acum 2 meciuri la Harrison Cuello(o panarama) spune multe despre stadiul avansat de putrefactie in care se afla.Forbes in cea mai buna zi a fost ma ibun decat Aydin da,dar nu acum.

A.k.a
12th February 2011, 16:30
Nu stiti, e transmis undeva meciul lui Cunningham?

Numero Dieci
12th February 2011, 16:49
Daca nu este pe sport.ro(si nu este) nu este transmis la noi.Este pe ARD la nemti.

Daca vrei ti-l pun la download dar a 2-a zi dupa ce s-a disputat.

PS:Cunningham e meserias dar a inceput sa arate semne de deteriorare.Ultimul meci cu Ross nu a aratat bine.

Lucian86
12th February 2011, 18:36
Nu-s de acord ca asta-i cel mai bun adversar.

Pt. mine tot Aydin este,chit ca decizia a fost proasta in Turcia.

Faptul ca Forbes a pierdut acum 2 meciuri la Harrison Cuello(o panarama) spune multe despre stadiul avansat de putrefactie in care se afla.Forbes in cea mai buna zi a fost ma ibun decat Aydin da,dar nu acum.

Eram doar rautacios fata pe Aydin ;)

A castigat Jo Jo Dan prin decizie tehnica in repriza a 6 a dupa o accidentare a lui Steve Forbes..Cine a vazut meciul ??? Pareri ??

Eventual, stiti unde l-as putea vedea ??

Numero Dieci
12th February 2011, 19:01
Poftim lnk la meci versiunea ESPN:http://www.megaupload.com/?d=ORGP1JKD

L-am vazut si in direct(in comentariul lamentabil,penibil,dezgustator,etc al lui Narcis Selaru si un Marian Simion cat de cat decent) si poe ESPN.

Ce sa zici...o victorie asteptata,nu l-a facut KO cum erd de asteptat,meciul a fost mai frumos estetic decat asteptat,Forbes a stat la bataie mai mult decat ma asteptam si decat probabil ar fi trebuit.Jojo...aceleasi greseli ca de obicei,greseli pe care nu le va repra niciodata...mainile prea jos,nu-si misca capul,in genral o aparare slaba,lipsa folosirii jabului si pur sai simplu lupta mult prea de aproape mai ales considerand ce avantaj fizic avea,etc.
Nimic impresionant,daca se bate cu invingatorul de ja Jones-Soto-Karass II adica Jones poate va impresiona.

Lordul
12th February 2011, 20:22
Felcitari JoJo „Bam-Bam ” Dan

Lucian86
12th February 2011, 20:48
Poftim lnk la meci versiunea ESPN:http://www.megaupload.com/?d=ORGP1JKD

L-am vazut si in direct(in comentariul lamentabil,penibil,dezgustator,etc al lui Narcis Selaru si un Marian Simion cat de cat decent) si poe ESPN.

Ce sa zici...o victorie asteptata,nu l-a facut KO cum erd de asteptat,meciul a fost mai frumos estetic decat asteptat,Forbes a stat la bataie mai mult decat ma asteptam si decat probabil ar fi trebuit.Jojo...aceleasi greseli ca de obicei,greseli pe care nu le va repra niciodata...mainile prea jos,nu-si misca capul,in genral o aparare slaba,lipsa folosirii jabului si pur sai simplu lupta mult prea de aproape mai ales considerand ce avantaj fizic avea,etc.
Nimic impresionant,daca se bate cu invingatorul de ja Jones-Soto-Karass II adica Jones poate va impresiona.

L-am vazut

Subscriu tot ce-ai spus; victoria lui Ionut insa nu a fost foarte clara; un egal nu ar fi fost o nedreptate; primele doua reprize de studiu, ultimele 4 ceva mai active;
Jabul, Dan il foloseste insa nu e asa de bun; putin cam steril; de asemenea nu-l vad bine pe roman boxand de aproape; se descurca mai bine de la distanta cu atacuri rapide pe contre !! Nu e nici counter-puncher insa se descurca mai bine de la distanta !!!
In fine, mi-e greu sa spun unde va ajunge in viitor !! Ramane de vazut !!

Apropo de welter
Andre Berto vs Victor Ortiz, 16 aprilie 2011...meci interesant !!! Ortiz are valoarea de-al invinge pe Berto; sa vedem cum va suporta atacurile haitianului

Lucian86
16th February 2011, 01:28
L-am vazut si in direct(in comentariul lamentabil,penibil,dezgustator,etc al lui Narcis Selaru si un Marian Simion cat de cat decent) si poe ESPN.

Total de acord !! nu am vazut comentatori decenti de box in Romania, poate cu exceptia baietilor de pe eurosport care nu sunt chiar atat de competenti in materie insa nu ma plictisesc ce-l putin !!

La meciul Bute vs Andrade II transmis de TVR 1 la acea vreme, imi amintesc ca in studioul pregatit de televiziunea nationala cu ocazia acestui meci, cel mai competent in acest sport era Basarab Panduru (un om de fotbal).

Si Mircea Badea, declarat mare fan de box, a cam dat-o cu mucii-n fasole cand a spus ca Diaconu l-ar fi batut pe Pascal in al doilea meci (se pare ca nu i-a fost clar primul meci) si de asemenea a mai spus ca Diaconu l-ar bate fara probleme pe Chad Dawson; orice e posibil (chiar daca in box rezerva asta se aplica mult mai rar) insa Dawson e un pugilist cu calitati mari; obiectiv, nu poti face o astfel de predictie.
In fine, nu e comentator de box deci nu pretind nimic de la el (si in general am o impresie buna despre el)
De la ceilalti insa, ma astept la mai mult !!

melo
16th February 2011, 12:32
Total de acord !! nu am vazut comentatori decenti de box in Romania, poate cu exceptia baietilor de pe eurosport care nu sunt chiar atat de competenti in materie insa nu ma plictisesc ce-l putin !!

La meciul Bute vs Andrade II transmis de TVR 1 la acea vreme, imi amintesc ca in studioul pregatit de televiziunea nationala cu ocazia acestui meci, cel mai competent in acest sport era Basarab Panduru (un om de fotbal).

Si Mircea Badea, declarat mare fan de box, a cam dat-o cu mucii-n fasole cand a spus ca Diaconu l-ar fi batut pe Pascal in al doilea meci (se pare ca nu i-a fost clar primul meci) si de asemenea a mai spus ca Diaconu l-ar bate fara probleme pe Chad Dawson; orice e posibil (chiar daca in box rezerva asta se aplica mult mai rar) insa Dawson e un pugilist cu calitati mari; obiectiv, nu poti face o astfel de predictie.
In fine, nu e comentator de box deci nu pretind nimic de la el (si in general am o impresie buna despre el)
De la ceilalti insa, ma astept la mai mult !!

Mircea Badea numai prostii a spus.

Numero Dieci
16th February 2011, 14:48
Total de acord !! nu am vazut comentatori decenti de box in Romania, poate cu exceptia baietilor de pe eurosport care nu sunt chiar atat de competenti in materie insa nu ma plictisesc ce-l putin !!

La meciul Bute vs Andrade II transmis de TVR 1 la acea vreme, imi amintesc ca in studioul pregatit de televiziunea nationala cu ocazia acestui meci, cel mai competent in acest sport era Basarab Panduru (un om de fotbal).

Si Mircea Badea, declarat mare fan de box, a cam dat-o cu mucii-n fasole cand a spus ca Diaconu l-ar fi batut pe Pascal in al doilea meci (se pare ca nu i-a fost clar primul meci) si de asemenea a mai spus ca Diaconu l-ar bate fara probleme pe Chad Dawson; orice e posibil (chiar daca in box rezerva asta se aplica mult mai rar) insa Dawson e un pugilist cu calitati mari; obiectiv, nu poti face o astfel de predictie.
In fine, nu e comentator de box deci nu pretind nimic de la el (si in general am o impresie buna despre el)
De la ceilalti insa, ma astept la mai mult !!

Mircea Badea sufera de complexul ''le stie pe toate''.E un habarnist in ale boxului chiar daca il urmareste probabil din cand in cand.N-a inteles nimic.

O sa-ti spun totusi ca avem un comentator bun in tara.....acesta este Rudel Obreja.De fiecare data cand l-am auzit comentand a facut o treaba buna.Tipul char stie meserie,vad insa ca nu l-au mai chemat in ultimii ani sa comenteze.

Pacat insa ca asta este cam singurul talent al domnului presedinte.

Lucian86
18th February 2011, 23:21
Duminica dimineata incepand cu ora 4.00 pe Digisport: Montiel vs Donaire

thank you digi :yes:

melo
19th February 2011, 11:53
Duminica dimineata incepand cu ora 4.00 pe Digisport: Montiel vs Donaire

thank you digi :yes:

Nu stiu daca merita sa ma trezesc:bored: Dupa ce am vazut Alexander - Bradly:headbang:

Lucian86
19th February 2011, 13:58
Nu stiu daca merita sa ma trezesc:bored: Dupa ce am vazut Alexander - Bradly:headbang:

Dupa logica asta n-ar mai trebui sa te trezesti niciodata pentru un meci de box.
Montiel vs Donaire este un super match si absolut de vazut din partea fanilor boxului !! Probabil ca va fi mai mult un meci tactic decat "razboinic" dar cu siguranta va fi unul de calitate !!

Numero Dieci
19th February 2011, 14:34
Bursele celor implicati in gala deseara:

Jones si Soto-Karass:cate 75000 $

Montiel:250000$

Donaire:350000$

Foarte putin tinand cont de importanta si calitatea meciuluiu si a boxerilor.Figurantul de Berto ia un milion cand se bate cu panarame gen Hernandez si astia nici impreuna nu iau atata.Pacat.

Lucian86
19th February 2011, 16:04
Din pacate in box nu esti remunerat in functie de valoarea pe care o ai. Conteaza po****ritatea in mare masura !! Sunt multi boxiorii de valoare care nu au un "fanbase" care sa le asigure niste burse mai bogate; printre ei ii gasim pe Chad Dawson, Cunningham, batranul Hopkins care a fost platit cel mai bine cand l-a intalnit pe De la Hoya, regele absolut al incasarilor pe urma meciurilor, Carl Froch care in opinia ca valoare in Anglia e peste ce-a fost Hatton insa nu se compara cu po****ritatea lui Ricky, J.M. Marquez, top 5 P4P care castiga mult mai putin fata de cat o indica acest clasament, si multi altii.

Montiel si Donaire au "ghinionul" de a fi 2 luptatori de categorie mica (cocos in cazul de fata). Inca exista "prejudecatati" in ceea ce priveste aceste categorii si publicul "casual" nu e dispus sa urmareasca si acesti luptatori; cei doi sunt printre primii zic eu 10 P4P din lume dar cred ca sunt cunoscuti in mare parte doar de fanii "microbisti" ai sportului.

Asta e situatia!! fiecare se uita si tine cu cine vrea asa ca nu e rostul sa ne plangem de nedreptate in cazul de fata !!!

Numero Dieci
19th February 2011, 16:27
Stiu ce zici dar nu tine numai de fanbase.

Pe unii(Berto) ii tin in puf televiziunile,fac contracte mari cu ei si rtaiesc de pe asta.

Daca mai ai su un promotor bun aia e.

Lucian86
19th February 2011, 16:39
Stiu ce zici dar nu tine numai de fanbase.

Pe unii(Berto) ii tin in puf televiziunile,fac contracte mari cu ei si rtaiesc de pe asta.

Daca mai ai su un promotor bun aia e.


Da, investesc in tine dar daca lumea nu te place :cya:

melo
19th February 2011, 16:42
Stiu ce zici dar nu tine numai de fanbase.

Pe unii(Berto) ii tin in puf televiziunile,fac contracte mari cu ei si rtaiesc de pe asta.

Daca mai ai su un promotor bun aia e.

Cand avea meciul programat cu Mosley a dat-o pe cutremurul din Haiti.Promotor il are pe Lou DiBella.Cei drept are viteza si tehnca buna.Sa vedem poate il bate Victor Ortiz:)

Numero Dieci
19th February 2011, 21:08
Cand avea meciul programat cu Mosley a dat-o pe cutremurul din Haiti.Promotor il are pe Lou DiBella.Cei drept are viteza si tehnca buna.Sa vedem poate il bate Victor Ortiz:)

Nu cred ca este corect sa-l invinuiesti pt aia.Am inteles ca i-au murit 8 rude la cutremur.Il inteleg daca a ales sa iasa din meci.
Chestia deranjanta este ce a facut inainte si dupa meci adica nu prea mult.

Da, investesc in tine dar daca lumea nu te place :cya:

Pai lumea in general nu il palce pe Berto dar tot face bani mult mai multi decat ar merita.
Ca doar nu are Berto vreun fanbase mare.

Lucian86
20th February 2011, 06:39
IMPRESIONANT !!:ok:

Donaire castiga prin TKO in repriza a 2 a dupa un teribil si nevazut (din partea lui Montiel) croseu de stanga administrat mexicanului care cu ultima resursa fizica disponibila a reusit sa se ridice insa dupa, doar 2 secunde au fost suficiente pentru a convinge arbitrul sa opreasca meciul.

Cum mai mai spus deja, in opinia mea Donaire va deveni campion pana la categoria usoara in 2-3 ani:ok:

Lucian86
20th February 2011, 13:05
http://home.comcast.net/~antwuanmax/boxing/montiel-ktfo.gif

melo
20th February 2011, 15:28
Site-urile americane inainte de meci il dadeau castigator pe Montiel prin KO,tot o dadeau pe forta lui.Asa a fost si cu Maidana - Khan si Abraham - Froth.

Numero Dieci
20th February 2011, 23:57
Siteurile ca siteurile dar astia de la pariuri stiau care e treaba,Donaire era favorit.

Si Mike Jones mi-a placut in revansa cu Soto-Karass.

E si el pe acolo in top 10 la welter.

melo
24th February 2011, 23:27
Happy Birthday, Floyd Mayweather Junior - “Money” Is 34 Today!/hello

Lucian86
25th February 2011, 14:25
Happy Birthday, Floyd Mayweather Junior - “Money” Is 34 Today!/hello

Cadoul meu pentru el
http://pc-cheats-codes.com/games-image-large/pac-man-world-pacman-game-complete-ps1-ps2-ps3-kids_320622379967.jpg

melo
25th February 2011, 15:28
Meciul nu va avea loc niciodata.:headbang:

Numero Dieci
25th February 2011, 16:50
Niciodata sa nu spui niciodata.

Chestia e sa aibe loc cat este relevant,sa nu vad o situatie ca la Hopkins-Jones II.

Trebuie ca Pacquiao sa-l bata pe Mosley in mai si Mayweather sa fie achitat in aprilie(sau macar sa nu primeasca puscarie) si poate are loc in noiembrie dar nu ma mai iau dupa Bob Arum demult.

Lucian86
25th February 2011, 19:04
Niciodata sa nu spui niciodata.

Chestia e sa aibe loc cat este relevant,sa nu vad o situatie ca la Hopkins-Jones II.

Trebuie ca Pacquiao sa-l bata pe Mosley in mai si Mayweather sa fie achitat in aprilie(sau macar sa nu primeasca puscarie) si poate are loc in noiembrie dar nu ma mai iau dupa Bob Arum demult.

Nu stiu daca e cazul !! Pacquiao a declarat ca nu va mai lupta prea mult timp;
Mayweather asteapta deocamdata momentul potrivit sa-l intalneasca pe filipinez; in mai cu Mosley daca va vedea o oarecare slabiciune a lui Manny, poate ca pe la sfarsitul anului se va face si acest meci (desi ma indoiesc).
Eu zic ca in toamna filipinezul il va intalni pe Marquez; am eu presimtirea asta !!

In fine, sper ca Mayweather sa-si rezolve problemele cu justitia si sa semneze pentru un meci cu Pacquiao cat mai repede posibil; lumea si-a cam pierdut rabdarea cu mofturile, aroganta si minciunile sale; probabil ca inca nu e convins 100% de victorie si de aia il evita inca pe Manny; pacat caci eu (si nu numai eu) il dau favorit la victorie desi cu inima voi fi 100% cu Pacman
Recent se pare ca s-a intalnit cu Arum pentru chestii personale, dovada ca cei doi nu se urasc chiar atat de mult cum se parea; important ca negocierile sa mearga bine ei caci cat il priveste pe Pacquiao, daca Arum il pune sa se bata si cu B-Hop (si cu acordul lui Roach binenteles) pentru filipinez nu ar fi o problema

melo
25th February 2011, 19:53
Chestia e sa aibe loc cat este relevant,sa nu vad o situatie ca la Hopkins-Jones II.

Mai bine nu avea loc,tot meciul a fost un circ.:rosu:

Numero Dieci
25th February 2011, 20:31
Mai bine nu avea loc,tot meciul a fost un circ.:rosu:

Circ nu,ca astfel de meciuri din pacate au avut loc si vor mai avea atat timp cat boxul va exista.

Dar a fost complet irelevant si plictisitor si trist daca iti place(si nu neaprat) Roy Jones.

Lucian86
25th February 2011, 21:05
Dar a fost complet irelevant si plictisitor si trist daca iti place(si nu neaprat) Roy Jones.

Din punct de vedere stilistic e greu sa nu-ti placa Roy Jones Jr. I se poate reprosa calitatea multor adversari intalniti in apogeul carierei sale, in rest tot respectul pentru ce-a fost.
B-Hop e invers; e greu sa-ti placa stilul sau de-a boxa (desi e un tehnician desavarsit) insa a intalnit crema boxului mondial in toata cariera sa.

Intradevar, meci trist si neinteresant; Roy Jones trebuia sa se retraga de mult

melo
25th February 2011, 21:30
Imi plac amibii,am citit acum ca ar fi posibil un meci Roy Jones - Denis Lebedev in Moscova.:mda:

Lucian86
25th February 2011, 21:44
Imi plac amibii,am citit acum ca ar fi posibil un meci Roy Jones - Denis Lebedev in Moscova.:mda:

Pe Lebedev l-am vazut cu Huck (meci castigat de rus in opinia mea).
E un boxior dur, foarte bun; e posibil sa termine asa cum a facut-o cu Green

melo
27th February 2011, 11:35
Brandon Rios Knocks Out Miguel Acosta For WBA Lightweight Title

Lucian86
27th February 2011, 22:57
Brandon Rios Knocks Out Miguel Acosta For WBA Lightweight Title

Intr-un meci brutal cu un epilog brutal, un ko a lui Rios care mie unu mi-a dat fiori !!
Onoare si invinsului care a dat totul in acest meci, castigand complesiv cam tot atatea runde cat invingatorul acestui meci; diferenta a facut-o duritatea acestui luptator, Brandon Rios, un nou Margarito in boxul mondial, cu o barbie de otel si un curaj "exagerat". In ciuda boxului sau rudimentar, sunt de apreciat calitatile sale enumerate mai devreme.

Numero Dieci
1st March 2011, 15:57
Numai sa nu aiba in manusi ce a avut si Margarito.

Oricum tipul are personalitate daca ii asculti interviurile dar e si idiot cateodata.

melo
1st March 2011, 16:41
Numai sa nu aiba in manusi ce a avut si Margarito.

Oricum tipul are personalitate daca ii asculti interviurile dar e si idiot cateodata.

Margarito avea alt antrenor atunci,deci cred ca nu are nimic.:))

Numero Dieci
1st March 2011, 19:33
Margarito avea alt antrenor atunci,deci cred ca nu are nimic.:))

Glumeam......nici eu nu cred ca are ceva.

Imi place Rios,are un stil placut ochiului si pare ca nu-i frica de ceilalti lieri ai categoriei.

Dar trebuie sa renunte la tipatul ala de curva dupa meci.

Apropo,unulo din interviurile sale mortale dupa meciul de sambata:

http://www.youtube.com/watch?v=5FkSWFRzCZw

melo
1st March 2011, 21:14
Dawson to fight on Pascal-Hopkins undercard on 5/21, possibly against Andrade or Diaconu

Adi a mai trebuit sa se bata cu Dawson prin 2008,dar Dawson a renuntat pentru un meci cu Taver.Eu nu as accepta un meci acum.

Numero Dieci
1st March 2011, 22:48
Pai trebuia sa se bat acu el si in 2007 cand s-a accidnetat la mana si de acolo au pornit nesfarsitele sale probleme.

Dawson il duce la scoala.

plesca
2nd March 2011, 21:37
http://www.dailyiasi.ro/sport/il-vedem-pe-bute.html

melo
3rd March 2011, 19:40
Haye: Klitschko Deal For July is Possible in a Few Days
Klitschko: David Haye Deal is Very Close

Sper sa nu o mai frece iarasi:))

melo
5th March 2011, 19:42
Wladimir Klitschko vs. Dereck Chisora cancelled

cica s-a accidentat din nou :bored:

Lucian86
6th March 2011, 02:10
Wladimir Klitschko vs. Dereck Chisora cancelled

cica s-a accidentat din nou :bored:

Umbla voci ca un meci cu Haye se poate intampla pe 2 iulie !! asta trebuie sa fie motivul !!

melo
6th March 2011, 12:30
Umbla voci ca un meci cu Haye se poate intampla pe 2 iulie !! asta trebuie sa fie motivul !!

Klitschko's Manager: Haye Fight 99% Done, 6/25 or 7/2

Abia astept meciul :))

Numero Dieci
6th March 2011, 14:26
E clar ca e vreajeala sa pregateasca meciul cu Haye care se pare ca va avea loc de data asta.About fuckin time!

Chisora oricum nu a facut nimic sa merite sansa la banii pe care i-ar fi facut in meciul asta.

melo
10th March 2011, 12:18
Dawson vs. Diaconu on Hopkins-Pascal undercard on 5/21

Lucian86
10th March 2011, 12:50
Dawson vs. Diaconu on Hopkins-Pascal undercard on 5/21

Super meci pentru Diaconu !! Cred ca Dawson va castiga totusi!!

Lucian86
11th March 2011, 19:51
Duminica dimineata in jur de ora 5 Mayorga vs Cotto pe Digisport

melo
11th March 2011, 20:07
Si Sergio Martinez - Sergiy Dzinziruk Pe sport.ro

Ambele meciuri interesante.

A.k.a
11th March 2011, 23:25
Scuzati ca intreb aici, dar ce meciuri/lupte imi recomandati sa vad? pot fi si vechi :D

Numero Dieci
12th March 2011, 00:12
Felicitari tvurilor din Ro pt. ca au luat ambele gale.Chiar nu stiu la care sa ma uit ca imi plac toti cei 4 main event-eri.Probabil Cotto-Mayorga plus ca pe undercard este Vazquez-Zappavigna.

A.k.a.,ia asa tata,Gatti-Ward I,Barrera-Morales I si Vargas-Trinidad.Asa de inceput.Nu o sa te dezamageasca.

Lucian86
12th March 2011, 11:36
Si Sergio Martinez - Sergiy Dzinziruk Pe sport.ro

Ambele meciuri interesante.

Unde ai vazut stirea caci eu nu vad nicaieri ca Sport.ro transmite acest meci
Sport.ro nici macar nu are program tv pe propriu site:thinkso:

Pentru A.K.A
Pe langa cele enumerate de Numero dieci, incearca Juan Manuel Marquez vs Manny Pacquiao II (un meci tehnic, intens care mi-a placut foarte mult), Juan Manuel Marquez vs Juan Diaz, Vitali Klitschko vs Lennox Lewis (cred unul dintre cele mai frumoase meciuri in categoria grea in deceniul trecut), Antonio Margarito vs Miguel Cotto

A.k.a
12th March 2011, 11:41
Mersi, am vazut cateva din cele enumerate, ma pun sa ma uit la Vitali Klitschko vs Lennox Lewis. Pe youtube va uitati la ele?

melo
12th March 2011, 13:45
Unde ai vazut stirea caci eu nu vad nicaieri ca Sport.ro transmite acest meci
Sport.ro nici macar nu are program tv pe propriu site:thinkso:
Aici http://www.sport.ro/program-tv/13-03-2011

Am vazut si reclama la TV

melo
12th March 2011, 13:50
Un tracker foarte bun,poate il stiati.Mai e unul numai ca e sign up close.

http://www.worldboxingvideoarchive.com/signup.php

Lucian86
12th March 2011, 16:28
Aici http://www.sport.ro/program-tv/13-03-2011

Am vazut si reclama la TV

Merci, eu insa tot nu am reusit sa gasesc programul tv direct de pe siteul sport.ro :confused: (sa se inteleaga ca am vazut linkul pe care mi l-ai pus)

melo
12th March 2011, 17:44
Mike Tyson genial :)

http://www.youtube.com/watch?v=SnxNnJYziMY&feature=player_embedded

A.k.a
12th March 2011, 18:40
Da, am vazut clipul de vreo 10 ori cred. Mersi pentru tracker

Numero Dieci
12th March 2011, 18:48
Tyson de ceva vreme incoace s-a calmat mult si e un tip foarte comic.

Aparitia sa in The Hangover a fost senzationala.

Gesticuland ca un nebun in weekend la meciul lui Zab Judah a fost hilara deasemena.

Ma bucur pt. Mike la ce viata zbuciumata a avut.

melo
12th March 2011, 19:28
Am vazut si eu faza de la meciul lui Zab Judah :yes:.E si el acum in forma de cand nu mai are vreo 120 de kg.

melo
12th March 2011, 22:48
Bute vs Kessler is Being Discussed, Says Sauerland

http://www.boxingscene.com/bute-vs-kessler-being-discussed-says-sauerland--36910

A.k.a
13th March 2011, 18:41
Ati vazut meciul de ieri?

melo
13th March 2011, 19:35
Eu le-am vazut pe ambele alternativ.:D Sergio Martinez s-a distrat cu Serhiy Dzinziruk.Cotto cu Mayorga a fost intresant meci de lupta.

A.k.a
13th March 2011, 22:00
Acum am terminat cu Cotto - Mayorga. Pacat de safrsit, dar speram sa piarda

Lucian86
14th March 2011, 00:12
Acum am terminat cu Cotto - Mayorga. Pacat de safrsit, dar speram sa piarda

De ce pacat ? A fost o lovitura pe contra foarte frumoasa !! In orice caz, Cotto castiga clar la puncte acel meci...mult mai tehnic si mai tanar decat Mayorga (care si-a anuntat retragerea dupa meci)

Martinez a luptat fabulos !!! L-a batut bine pe ucrainean !! ;)

A.k.a
14th March 2011, 08:11
Am crezut initial ca si-a rupt mana, am vazut dupa ca nu avea nimic

Numero Dieci
14th March 2011, 14:48
Pai avea Mayorga ceva,nu mana ci degetul mare era lovit.

melo
14th March 2011, 21:09
Ce ziceti de meciul Klitschko - Solis de Sambata ?

Lucian86
14th March 2011, 21:57
Ce ziceti de meciul Klitschko - Solis de Sambata ?

Solis e un fost amator foarte bun, un boxior (neinvins) destul de tehnic cu cateva victorii relativ importante la Ray Austin sau Monte Barrett dar care "sufera" de o conditie fizica destul de precara; in fata lui Vitali asta ii va fi fatal!
Deci KO Klitschko

A.k.a
15th March 2011, 10:15
E transmis?

Numero Dieci
15th March 2011, 11:04
Solis tot la McDonald's si-a facut cantonamentul?

aLLiin
15th March 2011, 11:14
Ko vitali...
Ma voi interesa de un stream sau daca sport.ro transmite,si va anunt curand.

melo
15th March 2011, 13:02
E transmis?

Da va fi pe Sport.ro de la 11:30

melo
15th March 2011, 13:05
Solis tot la McDonald's si-a facut cantonamentul?

Nu :)) Acum l-a facut in Spania prin ceva munti.

Lucian86
15th March 2011, 13:42
Nu :)) Acum l-a facut in Spania prin ceva munti.

Nicio problema; McDonald's a ajuns si pe acolo

melo
18th March 2011, 20:33
Vitali Klitschko 249 Odlanier Solis 246 Ati avut dreptate.

http://www.youtube.com/watch?v=Xc4OneACbDQ&feature=player_embedded

Lucian86
18th March 2011, 20:51
Vitali Klitschko 249 Odlanier Solis 246 Ati avut dreptate.

http://www.youtube.com/watch?v=Xc4OneACbDQ&feature=player_embedded

Are totusi mai putin fata de meciurile trecute undea ajungea si pe la 260 pounds

Incredibil cum continua sa arate Klitschko la varsta lui; e unul dintre motivele pentru care e atat de puternic; fratele mai mic, Wladimir, arata si mai bine din punctul asta de vedere

A.k.a
19th March 2011, 09:25
Da va fi pe Sport.ro de la 11:30

Pe PRO TV vad ca va fi transmis

Lucian86
19th March 2011, 12:52
Apropo, un alt roman stabilit in Canada, Victor Puiu, a reusit luna trecuta pe 19 februarie o victorie importanta impotriva unui fost campion mondial, Junior Witter, britanicul care acum 2 ani jumatate i-a dat mult de munca lui Timothy Bradley intr-un meci castigat la decizie impartita de american.

Meciul a contat pentru centura "WBC International Silver welterweight title" (alta porcarie inventata de WBC)

Din pacate stiu prea putine despre Victor; n-am reusit sa gasesc niciun video despre el pe youtube deci nu pot sa-mi dau nicio parere despre el din punct tehnic

Lucian86
19th March 2011, 12:54
Un articol pe Sport.ro in legatura cu acest meci
http://www.sport.ro/box/are-fata-arsa-pune-gresie-si-faianta-in-canada-si-tocmai-a-batut-un-campion-mondial-la-box-povestea-romanului.html

Numero Dieci
19th March 2011, 14:35
Solis la 246 este in forma foarte buna.Eu l-am vazut dupa o luna de KFC si Pizza Hut la meciul cu Barrett cand era la 271 desi avea o scuza atunci cica.De obicei e pe la 260.

Deci acum chiar e in forma desi ar putea sa coboare si mai mult.Asta nu inseamna ca are sanse mai mari sa castige.

Apropo de cubanezii astia,multi dintre ei isi pierd determinarea si disciplina cand trec granita.Cum vad curve,mancare si masini cum gata....Vazusem imediat cand a trecut la profesionisti(deci nici nu prea il stiam eu pe atunci) pe Gamboa pozandu-se ca un adevarat manelist langa un Ferrari,un Lamborghini,etc.Alalaltu,Erislandy Lara tot asa 10 mii de poze cu curve prin Florida.
Daca nu sunt seriosi cand trec granita degeaba o fac.

PS:Lucian am eu meciul luii Victor cu Witter,daca vrei il pun la download,numa zi-mi.

Lucian86
19th March 2011, 14:37
PS:Lucian am eu meciul luii Victor cu Witter,daca vrei il pun la download,numa zi-mi.

Am gasit si eu intre timp..Merci oricum ;)

A.k.a
20th March 2011, 14:21
Ce naiba a fost la meciul cu Klitschko?

El Pistolero
20th March 2011, 14:34
A facut ala ceva ruptura de ligamente.:confused:

Numero Dieci
20th March 2011, 16:00
Zici ca a fost aranjat.

Croseul de dreapta abia l-a sters pe Solis si il facuse praf.

E greu sa iei in serios circul de la grea de ceva ani incaoce.

Lordul
20th March 2011, 20:14
s-a autoaccidentat Solis

Lucian86
21st March 2011, 20:49
Ma retin in a-mi da cu parerea la ce s-a intamplat acolo !! E suspect totusi !!

Pacat caci Solis incepuse bine castigand runda practic; sincer nu-mi amintesc acum ultima runda de box pierduta clar de Vitali; aceasta a fost probabil una din ele

S-a vazut ca Solis stie box ! Pacat de absenta profesionalitatii!! Ar trebui sa vina Fidel sa-i dea la palme ca sa inteleaga !!

melo
25th March 2011, 20:17
Ma retin in a-mi da cu parerea la ce s-a intamplat acolo !! E suspect totusi !!

Pacat caci Solis incepuse bine castigand runda practic; sincer nu-mi amintesc acum ultima runda de box pierduta clar de Vitali; aceasta a fost probabil una din ele

S-a vazut ca Solis stie box ! Pacat de absenta profesionalitatii!! Ar trebui sa vina Fidel sa-i dea la palme ca sa inteleaga !!

Pai stie box,a aratat intr-o repriza cat Briggs in tot meciul.Probabil el cu Haye vor fi viitorul la categoria grea,chiar daca Wladimir se mai poate bate multi ani(sa vedem ce va fi in meciul cu Haye).Probabil Vitali in maxim 2 ani se va retrage.

melo
25th March 2011, 20:17
Roy Jones Junior Signs To Fight Denis Lebedev, May 22nd In Moscow :headbang:

Numero Dieci
25th March 2011, 20:23
Roy Jones Junior Signs To Fight Denis Lebedev, May 22nd In Moscow :headbang:

Eu nu intelege ce are Roy in cap....are bani,are un legacy,nu mai are nimic de demonstrat si nici nu mai poate si e lto lupta.

Nu numai asta dar ia si meciuri unde porneste victima sigura.:headbang:

melo
25th March 2011, 20:38
Alta ceoaca :)) Daca se face ar fi de tot rahatul.

Mayweather vs. Spadafora in July?

Lucian86
26th March 2011, 00:03
Alta ceoaca :)) Daca se face ar fi de tot rahatul.

Mayweather vs. Spadafora in July?

As tolera meciul daca intre timp va semna si cu Pacquiao pe la sfarsitul anului; sa fie un meci de incalzire sa spunem

Lucian86
26th March 2011, 12:08
Yuriorkis Gamboa vs. Jorge Solis

http://derbyhd.com/wp-content/uploads/Gamboa-Solis-live-TV3.jpg

Data: 26 martie 2011 (data americana)

Locul: Boardwalk Hall, Atlantic City, New Jersey, United States

Centura: WBA Super World featherweight title
IBF featherweight title

Televizari: : Digisport, live incepand cu ora 3.00 dimineata

Lucian86
28th March 2011, 20:58
Gamboa l-a distrus pe Solis in 4 reprize !! Super spectaculos cubanezul :yes:

melo
28th March 2011, 21:48
Pascal vs Hopkins II

http://www.youtube.com/watch?v=DBI7sF8gQkU

Lucian86
28th March 2011, 22:11
Pascal vs Hopkins II

http://www.youtube.com/watch?v=DBI7sF8gQkU

:yes: I love this !! In mare parte e un "fake show" dar e totusi un bun divertisment inainte de meci ;)

Ma simt in culpa fata de B-Hop sa spun asta dar asa cum am facut-o in primul meci (in mod eronat), merg din nou pe mana lui Pascal !!

Numero Dieci
30th March 2011, 15:36
Gamboa l-a distrus pe Solis in 4 reprize !! Super spectaculos cubanezul :yes:

Gambia ca Gamboa ca parca toti ne asteptam la spectacol dar mie mi-a placut la nebunie Mikey Garcia pe undercard cum l-a desfiintat pe Remillard.

Parerea mea ca fra-su(Robert) e scula de antrenor.

Lucian86
30th March 2011, 18:59
Gambia ca Gamboa ca parca toti ne asteptam la spectacol dar mie mi-a placut la nebunie Mikey Garcia pe undercard cum l-a desfiintat pe Remillard.

Parerea mea ca fra-su(Robert) e scula de antrenor.

In mod normal ar trebui sa se lupte deja cu Gamboa sau Lopez !! Personal, nu cred ca-l vor risca inca !!

Fratesu' are sub comanda sa multi pugilisti importanti (printre care Donaire)...sa spui ca e o scula de antrenor e cam hazardat !

Apropo de filipinezul Donaire, cica acesta a trecut de la Top Rank la GBP !! Arum cred ca l-a purtat deja in tribunal pentru nerespectari contractuale !!
Naspa si nu pentru ca Top Rank ar fi mai buna decat GDP ci pentru Top Rank ii manageriaza atat pe Gamboa cat si pe Juan Manuel Lopez si am fi putut vedea un meci mare intre filipinez si cel putin unul dintre cei doi "featherweight"
Ar fi fost mult mai simplu asa incat meciuri intre un "golden boy" si un "top rank" nu prea s-au vazut in ultimii ani

Numero Dieci
30th March 2011, 19:11
Prin scula ma refer ca e bun.Lucreaza pe stilul boxerilor,le da indicatii bune,par toti bine pregatiti fizic,etc.Mie imi place.

Si da Kellerman a zis ca teamul lui Garcia au zis ca nu sunt inca pregatiti pt. Gamboa(cica e mandatory pt. centura ai ade o are Gamboa).

Lucian86
31st March 2011, 00:56
]Prin scula ma refer ca e bun[/B].Lucreaza pe stilul boxerilor,le da indicatii bune,par toti bine pregatiti fizic,etc.Mie imi place.

Si da Kellerman a zis ca teamul lui Garcia au zis ca nu sunt inca pregatiti pt. Gamboa(cica e mandatory pt. centura ai ade o are Gamboa).

Scuze...termenul ala e cam ambiguu :)

Garcia a facut o greseala cand l-a lasat pe Margarito sa continue acel meci cu Pacquiao; il inteleg insa.....Margarito avea oarecum autoritatea de a decide ce sa faca !!

Garcia daca pana la sfarsitul anului continua sa aiba succesul pe care l-a avut pana acum (cu Rios, Donaire sau fratesu mai mic) cred ca aproape sigur va lua premiul de antrenorul anului !!

Am vazut si meciul dintre Junior Witter si romanul nostru Victor Puiu sau "Lupo" numele sau de "scena"; un circ, un wrestling ieftin !! Witter in special a fost de-a dreptul ridicol !! daca atat a putut sa dea intr-un meci impotriva unui necunoscut, atunci ar fi mai bine pentru el sa se retraga !
Cat despre romanul nostru, a meritat victoria si sper sa aiba parte de meciuri cat mai tari de-acum incolo si bani cat mai multi; nu-l vad insa sa ajunga in varful clasamentelor asa cum au facut Bute sau Diaconu; are un stil destul de "european" cu evidente ramasite de la amatori; un boxior de presiune, fara o putere deosebita insa si care cred ca impotriva unui pugilist mai bun (nu neaparat un campion) va fi controlat in totalitate !!

Lucian86
31st March 2011, 21:40
Weekendul acesta, alt meci interesant, capitolul doi dintre Giovani Segura si Ivan Calderon la categoria light flyweight !!

Primul meci a fost un candidat FOTY 2010 care l-a vazut invingator pe mexicanul Segura prin KO. Personal nu cred ca rezultatul actului doi va fi diferit; merg tot pe Segura prin KO. Calderon e un pugilist foarte bun, foarte tehnic insa diferenta fizica, puterea si inversunarea mexicanului sunt calitati ce-l depasesc pe micul portorican ! In plus, lupta se va desfasura in Mexic, acasa la Segura

Nu cred ca meciul va fi transmis in Romania

Numero Dieci
31st March 2011, 22:47
Segura KO din nou.Poate mai repede.

Calderon miciodata nu mi-a placut daotirta stilului dar l-am respectat.Cred insa ca nu mai e ce a fost,la 35 de ani la categoria asta este mumie plus ca parea incetinit si in meciurile de dinainte de cel cu Segura.

Lucian86
3rd April 2011, 11:59
Segura castiga prin KO in repriza a 3 a !!! Calderon a fost pur si simplu zdrobit de loviturile la corp ale mexicanului ! Cred ca am mai spus asta si la meciul Rios vs Acosta; nu e stilul meu de box favorit (nici nu am unul in realitate) insa ma fascineaza sa vad aceste masini fara marsarier, in mare majoritate mexicani, care intra pur si simplu in loviturile adversarilor, dispusi sa incaseze 2-3 numai ca sa returneze o singura lovitura de-a lor mai puternica si mai daunatoare. Segura is one of them !! :yes:

Alte meciuri disputate aseara:


- Robert Helenius il invinge prin KO in repriza a 9 a pe Samuel Peter
Meci greu pentru finlandez in primele reprize contra mult mai experimentatului nigerian; Peter insa a inceput sa cada fizic usor usor si Helenius a reusit in cele din urma un KO (precedat de un knockdown) foarte frumos cu o combinatie dreapta si croseu de stanga; victorie buna si importanta pentru finlandez

- Marko Huck UD contra necunoscutului Ran Nakash
Am vazut meciul pe Sport.ro (la fel ca si Helenius contra Peter); israelianul (Nakash) a facut un meci destul de bun avand in vedere statutul sau de mare "underdog"; un pugilist lipsit de orice tehnica dar care pune presiune si a reusit cat de cat sa-l puna deseori in dificultate pe Huck; germanul, pentru mine este unul dintre cei mai slabi campioni mondiali din lume la ora actuala (dintre cei care conteaza); un adevarat campion nu ar fi trebuit sa se chinuie prea mult cu acest israelian.

- John Murray UD contra lui Karim El Ouazghari; n-am vazut meciul dar cred a fost unul in care s-au vazut probabil limitele acestui "bataus" britanic asa cum sunt multi in boxul mondial actual

Lucian86
8th April 2011, 16:23
Cateva meciuri interesante in acest weekend:
-David Lemieux vs. Marco Antonio Rubio (WBC middleweight championship)
-Hozumi Hasegawa vs. Johnny Gonzalez (WBC featherweight championship) meci care s-a disputat deja castigat prin TKO 4 de Gonzalez
-Erik Morales vs. Marcos Maidana
-Robert Guerrero vs. Michael Katsidis
-James Kirkland vs. Nobuhiro Ishida
-Paulie Malignaggi vs. Jose Cotto
-Tomasz Adamek vs. Kevin McBride - bleah!! asta e meciul de pregatire a lui Adamek inainte de-al infrunta pe Vitali Klitschko:groggy:
-Robert Stieglitz vs. Sartison (WBO/WBA super middleweight unification) mda, "unificare" :cry:

Pronosticurile mele:
- Lemieux KO
- Maidana TKO
- Guerrero UD
- Kirkland KO
- Malignaggi UD
- Adamek KO
- Stieglitz UD

Numero Dieci
8th April 2011, 17:20
Mai luciane trebuia sa bagi SPOILER ALERT la Hasegawa-Gonzalez.Wow,nu-mi vine sa cred ca l-a batut Jhonny.

In rest sunt complet de acord cu pronoisticurile tale cu mentiunea ca as vrea si cred ca Katsidis poate sa-l bata pe Guerrero.Katsidis pur si simplu te face sa ti cu el,baiatu are o inima imensa si totdeauna aduce spectacol.

Lucian86
8th April 2011, 18:46
Mai luciane trebuia sa bagi SPOILER ALERT la Hasegawa-Gonzalez.Wow,nu-mi vine sa cred ca l-a batut Jhonny.

In rest sunt complet de acord cu pronoisticurile tale cu mentiunea ca as vrea si cred ca Katsidis poate sa-l bata pe Guerrero.Katsidis pur si simplu te face sa ti cu el,baiatu are o inima imensa si totdeauna aduce spectacol.

Sa inteleg ca tu incerci sa te uiti la meciuri fara sa stii rezultatele !! Am incercat si eu insa tentatia de a afla rezultatul inainte e prea mare :) In fine, sorry !!

TKO in a patra repriza ! Deja vù! Se pare ca lui Hasegawa nu-i plac puncherii ! Si pe mine m-a surprins rezultatul !

Si eu fac galerie lui Katsidis impotriva lui Guerrero !! Am facut-o si cu Marquez !! Guerrero insa e bun si mai mare decat australianul ! E favorit clar in acest meci !

Numero Dieci
8th April 2011, 19:46
Mai mare daca te referi fizic nu e.

Nu demult era la featherweight.

Dar e considerabil mai bun din punct de vedere tehnic.

melo
8th April 2011, 21:01
Robert Stieglitz se bate cu Khoren Gevor dar tot UD va fi.

melo
9th April 2011, 09:04
David Lemieux se lauda acum 2 ca il bate pe Lucian si el :)):)):))

Lucian86
9th April 2011, 13:59
David Lemieux se lauda acum 2 ca il bate pe Lucian si el :)):)):))

Cum sa nu !!:rolleyes: Intre timp a pierdut cu Rubio prin TKO in repriza a 7 a..oarecum surprinzator ! Lemieux e un in-fighter foarte bun care inainte de acest meci, a luptat o singura data mai mult de 5 reprize, restul castigandu-le prin KO; cine stie, intr-o oarecare masura, meciurile astea castigare rapid au avut efectul de a nu-l pregati suficient pentru meciurile care se lungesc pe durata a mai multe reprize ("go to distance" cum spun americani).

Scuze pentru greselile din posturile precedente; ultima oara cand ma uitasem, Stieglitz inca trebuia sa se lupte cu Sartison; cand s-a schimbat ?

Pare sa fie saptamana surprizelor!! Acum nu m-ar mira ca Morales sa-l invinga la puncte pe Maidana ! Nu mai este ce-a fost mexicanul insa e un boxer tehnic, rezistent la lovituri si daca va sta bine fizic, sunt sanse sa-l controleze pe argentinian pana la sfarsit !

Apropo de Morales, Pacquiao a fost intrebat la un interviu radiofonic ce parere are despre revenirea lui Morales in box. A raspuns ceva de genul:
"What, he's coming back to boxing ???"
"Yes Manny, this is his fourth match since he came back and he will fight Maidana next week"
"Oh then good luck"
:happy:happy

De asemenea mai umblau niste voci ca atunci cand se pregateau detaliile pentru meciul cu Mosley, intr-un interviu in Filipine la intrebarea ce parere are despre noul sau adversar, a raspuns ceva de genul:
"Mosley is my new opponent ??" :))

Numero Dieci
9th April 2011, 21:31
Se transmite pe undeva la noi gala din America?

melo
9th April 2011, 21:46
Se transmite pe undeva la noi gala din America?

Cred ca va fi pe Sport.ro,cel putin asa au zis comentatorii la ultima gala.In program nu e trecut :))

Lucian86
10th April 2011, 15:02
Spoiler pentru Numero Dieci...Nu citi daca nu ai vazut inca meciurile :)

Saptamana cu multe surprize:
- Hasegawa pierde mai intai cu Gonzalez
- Lemieux cu Rubio
- jumatate de surpriza la Adamek vs McBride; "doar" o victorie clara la puncte pentru polonez; nu ma asteptam ca irlandezul sa termine cele 12 reprize; polonezul e printre preferatii mei dintre grei insa nu va avea nicio sansa cu Vitali(e foarte posibil sa se intalneasca in viitorul apropiat)
- Kirkland vs Nobuhiro Ishida; mare supriza in primul rand sa vad un japonez la categoria mijlocie; imaginati-va ce mare surpriza a fost sa vad ca Ishida l-a facut TKO trimitandu-l de 3 ori la podea pe american in PRIMA repriza ! wow...felicitari !!
- nicio supriza la Guerrero vs Katsidis si Malignaggi vs Jose Miguel Cotto; cum prevedeam, UD pentru Guerrero si Malignaggi
- in cele din urma, Morales vs Maidana, lasati-ma sa spun:
ERIK /OLE/ si asta in ciuda faptului ca Maidana, oficial, a castigat printr-o decizie majoritara (114-114, 116-112,116-112)

Personal am avut o egalitate, 114-114, 6 reprize de fiecare si dupa repriza a 10 il aveam pe Morales in fata cu 2 puncte (deci a pierdut repriza a 11 a si a 12 a)

Meci frumos, emotionant :yes:
Prima repriza castigata clar de Maidana si-n care Morales parea sa fie o victima sigura.
Repriza a doua castigata din nou de Maidana (nu ca prima insa) iar lui Morales i se umfla ochiul drept(care in rundele urmatoare se va inchide aproape complet); alt semn prost pentru mexican
Ceea ce urmeaza e de necrezut; Morales incepe sa-i dea o lectie de box argentinianului incepand cu repriza a 3-a pana intr-a 10-a!! Am revazut vechiul Morales, putin mai lent insa la fel de tehnic, rezistent la lovituri si un puncher si counter-puncher de exceptie !! In repriza a 8-a Maidana a fost pe-aproape sa fie facut knockdown dupa o stanga pe contra a mexicanului.
FABULOS !!! A reusit sa-l controleze pe argentinian vazand practic cu un singur ochi :yes: El este clar castigatorul moral al acestei intalniri:great:

melo
12th April 2011, 23:13
Vitali Klitschko vs. Tomasz Adamek on 9/10 se pare ca meciul va fi in Polonia.

Lucian86
13th April 2011, 17:11
Vitali Klitschko vs. Tomasz Adamek on 9/10 se pare ca meciul va fi in Polonia.

In Polonia se vor face mai multi bani cred !! Sper ca va fi intr-unul dintre noile stadioane pentru Euro 2012. Ala din Poznan parca se poate acoperi daca nu ma insel !!

Bun meciul; probabil va fi si o atmosfera frumoasa !! Vitali nu s-a sfiit, ca si in alte ocazii, sa se duca pe taramul adversarului ! Stie cred foarte bine ca nu are cum piarda acest meci; Adamek este un pugilist foarte bun: tehnic, rapid, rezistent din toate punctele de vedere insa nu este si un foarte bun "greu" ! S-a vazut ca in toate meciurile sale din aceasta categorie nu are suficienta putere pentru a pune probleme baietilor mari ! E o ipoteza foarte improbabila ca el sa-l puna la podea pe Vitali !! La puncte nici atat ! Nimeni in toata cariera ucraineanului n-a reusit nici de departe sa fie competitiv la puncte cu acesta (exceptand pe Lewis). Adamek poate spera la o accidentare, o rana la ochi pentru Klitschko, altfel nu vad cum ar putea castiga acest meci !!

Lucian86
13th April 2011, 17:22
Weekend-ul asta, alte meciuri interesante:

- Andre Berto vs. Victor Ortiz (WBC welterweight championship)

- Amir Khan vs. Paul McCloskey (WBA junior welterweight championship)

- Juan Manuel Lopez vs. Orlando Salido (WBO featherweight championship)

- Chris John vs. Daud Yordan (WBA featherweight championship)

Predictiile mele:
- greu la Berto si Ortiz; la casele de pariuri Berto e favorit cert (1.27 circa, Ortiz 3.50)daca as paria, as pune ceva pe Ortiz totusi ! In fine, zic Ortiz UD...Abia astept meciul
- Khan KO
- Lopez UD
- John UD


Nu am informatii despre televizari ! Apropo, GZA, cum vad programul pe Sport.ro caci pe siteul lor de rahat nu reusesc sa-l gasesc

melo
13th April 2011, 19:41
In Polonia se vor face mai multi bani cred !! Sper ca va fi intr-unul dintre noile stadioane pentru Euro 2012. Ala din Poznan parca se poate acoperi daca nu ma insel !!

Bun meciul; probabil va fi si o atmosfera frumoasa !! Vitali nu s-a sfiit, ca si in alte ocazii, sa se duca pe taramul adversarului ! Stie cred foarte bine ca nu are cum piarda acest meci; Adamek este un pugilist foarte bun: tehnic, rapid, rezistent din toate punctele de vedere insa nu este si un foarte bun "greu" ! S-a vazut ca in toate meciurile sale din aceasta categorie nu are suficienta putere pentru a pune probleme baietilor mari ! E o ipoteza foarte improbabila ca el sa-l puna la podea pe Vitali !! La puncte nici atat ! Nimeni in toata cariera ucraineanului n-a reusit nici de departe sa fie competitiv la puncte cu acesta (exceptand pe Lewis). Adamek poate spera la o accidentare, o rana la ochi pentru Klitschko, altfel nu vad cum ar putea castiga acest meci !!

Vitali e de apreciat,cum ai zis si tu nu sa sfiit sa lupte in alte tari,fata de Wladimir.Zicea ca se bate cu Haye oriunde si pana la urma tot in Germania va fi.

Referitor la Adamek - Vitali,Adamek viteza bunicica,forta 0.Eu il vad sub Solis.Singura varianta ar fi UD.Dar probabil meciul va fi la discretia ucraineanului.

melo
13th April 2011, 19:52
Weekend-ul asta, alte meciuri interesante:

- Andre Berto vs. Victor Ortiz (WBC welterweight championship)

- Amir Khan vs. Paul McCloskey (WBA junior welterweight championship)

- Juan Manuel Lopez vs. Orlando Salido (WBO featherweight championship)

- Chris John vs. Daud Yordan (WBA featherweight championship)

Predictiile mele:
- greu la Berto si Ortiz; la casele de pariuri Berto e favorit cert (1.27 circa, Ortiz 3.50)daca as paria, as pune ceva pe Ortiz totusi ! In fine, zic Ortiz UD...Abia astept meciul
- Khan KO
- Lopez UD
- John UD


Nu am informatii despre televizari ! Apropo, GZA, cum vad programul pe Sport.ro caci pe siteul lor de rahat nu reusesc sa-l gasesc

Eu sper sa castige Ortiz,desi e cam prost ca sa duca un meci cu Berto in UD sau in 12 reprize si sa castige.Vezi meciul cu Maidana.

Eu nu l-am vazut boxand pe acest Paul McCloskey :sneaky: Cica are o defensiva buna.Probabil va castiga Khan usor.

Restul nu ma intereseaza.:))

EDIT: Juan Manuel Lopez vs.Orlando Salido va fi pe Digi Sport.

Program Sport.ro
E in dreapta,tre sa dai umpic mai jos si scrie akolo "vezi tot programul".Sau mult mai simplu,scri in Google "sport.ro program" si e primul link.

Lucian86
13th April 2011, 20:08
Ce idioti !! Nu ar fi logic sa pui pe "menu bar" Programul Tv ca-l vada repede tot romanul :headbang: ??!?!?!?!?

Ortiz nu ca e "prost" (nu-mi place cuvantul asta care are alta semnificatie). Nu are inima de razboinic (are inima de sticla cum se mai spune prin forumurile americane). Cu Maidana desi era in avantaj, a abandonat pur si simplu ! Nu mai vroia sa fie lovit !!

Eu sper ca s-a maturizat cat de cat din punctul asta de vedere si ca acel meci sa-i fi fost de folos !! Ce-i drept, si Berto e rau al dracului :rolleyes: Sper sa nu pateasca la fel !

melo
13th April 2011, 20:36
Ce idioti !! Nu ar fi logic sa pui pe "menu bar" Programul Tv ca-l vada repede tot romanul :headbang: ??!?!?!?!?

Ortiz nu ca e "prost" (nu-mi place cuvantul asta care are alta semnificatie). Nu are inima de razboinic (are inima de sticla cum se mai spune prin forumurile americane). Cu Maidana desi era in avantaj, a abandonat pur si simplu ! Nu mai vroia sa fie lovit !!

Eu sper ca s-a maturizat cat de cat din punctul asta de vedere si ca acel meci sa-i fi fost de folos !! Ce-i drept, si Berto e rau al dracului :rolleyes: Sper sa nu pateasca la fel !

Pai in primul rand a gresit tactica.Meciul cu Maidana trebuia castigat printr-o decizie unanima clara.Dar el a stat la bataie,de asta l-am facut prost nu pt ca nu a mai vrut sa fie lovit.Nu cred ca s-a maturizat vezi ultimul meci.

Lucian86
13th April 2011, 21:59
Pai in primul rand a gresit tactica.Meciul cu Maidana trebuia castigat printr-o decizie unanima clara.Dar el a stat la bataie,de asta l-am facut prost nu pt ca nu a mai vrut sa fie lovit.Nu cred ca s-a maturizat vezi ultimul meci.

Si stilul lui Ortiz e unul agresiv ! Nu putea sa-l "boxeze" tot meciul pe Maidana. Oricum, a suferit o rana dureroasa la ochiul stang care l-a determinat sa renunte ! Pana atunci, chiar si la "bataie" Ortiz a fost mai bun

melo
17th April 2011, 00:06
Un stream la Khan - McCloskey ?

Lucian86
17th April 2011, 14:24
Un stream la Khan - McCloskey ?

Era pe Sport.ro...oricum, n-a fost cine stie ce

Deci:
Khan vs McCloskey: castiga Khan printr-o decizie tehnica in repriza a 6-a; meciul a fost oprit din cauza unei ciocniri involuntare de capuri intre cei doi care a provocat o taietura destul de mare nord irlandezului (dar care in opinia mea nu atat de mare pentru a opri meciul). In fine, pana atunci Khan castigase toate reprizele si a castigat clar la decizie !

Juan Manuel Lopez vs Orlando Salido: mare "upset" !! Salido castiga prin TKO in repriza a 8-a dupa ce l-a trimis la podea pe portorican doua reprize inainte si-i fura centura de campion mondial chiar la el acasa !
Lopez si-a aratat inca o data limitele dar de data asta a platit scump; intotdeauna cand s-a luat la bataie cu adversarii sai, a avut mereu probleme: Mtagwa l-a pus in dificultate, Concepcion l-a pus la podea o data, Marquez l-a zguduit de cateva ori de asemenea (fiind si un luptator mult mai mic fizic decat el) iar acum un bun puncher-counter puncher ca Salido l-a prins din repriza a 5 a incolo cu niste lovituri clare si puternice pana la oprirea meciului (corecta in opinia mea) din partea arbitrului.
In opinia mea baiatul asta nu e facut ca sa fie un luptator; nu are o viteza extraordinara, nu tine bine loviturile si nu eschiveaza bine loviturile cu corpul si cu capul ! Are o tehnica buna, un fizic bine construit si destula putere in pumni; poate un alt stil i s-ar prinde mai bine; mai mult box, mai putin razboi !

Andre Berto vs Victor Ortiz- Super meci, in special in primele 6 runde cu numeroase knockdownuri :yes: Nici nu putea fi altfel ! Ortiz castiga meritat prin decizie unanima; eu aveam 114-112 pentru el insa diferenta a fost mai clara decat acest personal scor !! Excelent Ortiz !!:yes: O lupta agresiva din partea sa si a demonstrat tuturor ca are totusi "cojones" ! a fost lovit puternic de Berto si a fost trimis de doua ori la podea intr-o maniera spectaculoasa (si Ortiz a reusit doua knockdownuri foarte frumoase)!! A continuat insa sa fie agresiv si a reusit o victorie importanta !

melo
17th April 2011, 19:36
Era pe Sport.ro...oricum, n-a fost cine stie ce

Deci:
Khan vs McCloskey: castiga Khan printr-o decizie tehnica in repriza a 6-a; meciul a fost oprit din cauza unei ciocniri involuntare de capuri intre cei doi care a provocat o taietura destul de mare nord irlandezului (dar care in opinia mea nu atat de mare pentru a opri meciul). In fine, pana atunci Khan castigase toate reprizele si a castigat clar la decizie !

Am dat pe net de un stream de pe sport.ro si asa am aflat.Nu au promovat meciul deloc.

Mie prestiatia lui Amir Khan mi s-a parut slabuta.Chiar daca a castigat toate reprizele.Pai bineinteles ca pierde boxul din fani cand tu opresti meciul pentru un nimic :headbang:

Lucian86
23rd April 2011, 17:25
Saptamana aceasta un singur meci mai interesant intre Yonnhy Perez si Vic Darchinyan, meci pentru locul 3-4 in "mini turneul" organizat la cocosi.
Finala dintre Agkebo si Abnes Mares s-a amanat incat Agkebo s-a simtit rau acum cateza zile !!

Pronostichez o victorie la decizie pentru Perez

Lucian86
25th April 2011, 16:18
M-am inselat cu Darchynian ! credeam ca e in decadere in schimb a facut o lupta fantastica cu Perez !! A castigat toate cele 5 runde pana la taietura involuntara suferita de columbian din cauza unei ciocniri de cap ! Decizie si victorie pentru armean

Numero Dieci
28th April 2011, 11:19
Ceva stiri noi?Cred ca asta e un weekend mai slab fara meciuri tari sau interesante.

In ultima vreme am cam tras chiulul si nu am mai vazut meciuri desi le-am salvat pe pc si am inceput sa le vad.

-Lemieux facut TKO de Rubio.Alt prospect pica,prea laudat de presa si de oamnei in general pt. modul cum facea KO diferite conserve.Rubio a astiut ce face,planul find bine gandit sa treaca de primele reprize iar Lemieux mi s-a parut ca are mari probleme de stamina,dupa 3 reprize era incetitnit serios.

-total de acord cu ce s-a zis deja despre Lopez-Salido.Ce vreau sa spun e ca Lopez a avut ceva probleme mentale zic eu cu divortul si cred ca l-a afectat.

-m-a dezamagit Hozumi,nu ma asteptam deloc sa piarda la Jhonny.Dar Jhonny tot timpul este de urmarit,boxer bun tehnic cu putere buna dar barbie de sticla,tot timpul iese spectacol cu sau fara el pe podea.Nacho Beristain un plus pt. el desemenea.

-Khan nu a facut nimic impresionant ci ceea ce trebuia.McCloskey a evitat sa stea la bataie cat mai mult si avnd o defensiva destul de buna la facut pe Khan sa rateze destul de mult.Khan castiga meritat,meciul nu trebuia oprit pt. taietura aia oricum McCloskey nu facea nimic.Cererea nord-irlandezului de o revansa complet aiurea,Khan zicand bine in interviul sau ca este diferenta prea mare intre ei.

-Berto-Ortiz......superb.Nu mai e nimic de zis,Ortiz a fost motivat bine de presa proasta pe care a avut-o.
Eu nu am nimic cu Berto ca boxer,imi place stilul lui,cred ca este dotat cu niste calitati native bune dar omul a avut 2(!!!) meciuri cu adversari clasati(defapt Ortiz inainte de meci nici nu era clasat la welter) si pe unul l-a pierdut si pe celalat poti face caz ca l-a pierdut cu Collazo.Lou DiBella si HBO l-a tinuit in puf pe baiatul asta prea mult.

-Cred ca dupa ultimile evenimente ne mai slabeste Max Kellerman cu alde James Kirkland ca find un adversar de temut pt. Martinez.

Mai am de vazut PPVul cu main event Morales-Maidana si Adamek-McBride.

PS:Ce ziceti fac un thread de uploads si pun acolo diferite meciuri din colectia mea,care mai rare,in general am calitate foarte buna.

melo
28th April 2011, 18:22
PS:Ce ziceti fac un thread de uploads si pun acolo diferite meciuri din colectia mea,care mai rare,in general am calitate foarte buna.

Am si eu vre-o 2-3 trackere,dar daca si Lucian vrea eu sunt de acord.:yes:

Lucian86
28th April 2011, 19:47
Ceva stiri noi?Cred ca asta e un weekend mai slab fara meciuri tari sau interesante.

In ultima vreme am cam tras chiulul si nu am mai vazut meciuri desi le-am salvat pe pc si am inceput sa le vad.

Saptamana asta nimic interesant din domeniul mainstream. Are meci Brinkley, fostul adversar a lui Bute dar "who cares???"





Mai am de vazut PPVul cu main event Morales-Maidana si Adamek-McBride.

PS:Ce ziceti fac un thread de uploads si pun acolo diferite meciuri din colectia mea,care mai rare,in general am calitate foarte buna.

Sunt curios, stii rezultatul la Morales vs Maidana avand in vedere ca nu l-ai vazut ? :)

E buna idea cu uploadurile....sa vorbesc cu Vadim in legatura cu asta !

Numero Dieci
29th April 2011, 00:05
La Brinkely-Quillin nici familiile lor nu cred ca se uita.

Nu stiu rezultatul la Morales--Maidana,urmeaza sa-l vad.

Dar mi-a cam dat o idee Victor Ortiz despre ce s-a intamplat ca a vb despre meci la conferinta de presa de dupa meciul cu haitianul muschiulos si petrecaret.

PS:De Adrien Broner ce ziceti?Baiatul are calitati tehnice,e tanar si se poarta ca Mayweather.Plus a primit un cadou cu Ponce de Leon.
Tre sa-ti placa.

Lucian86
29th April 2011, 00:47
Nu stiu rezultatul la Morales--Maidana,urmeaza sa-l vad.

PS:De Adrien Broner ce ziceti?Baiatul are calitati tehnice,e tanar si se poarta ca Mayweather.Plus a primit un cadou cu Ponce de Leon.
Tre sa-ti placa.

Nu stiu cum faci sa nu afli de undeva rezultatul :)

Nu l-am vazut inca pe Adrien Broner ! Am sa vad meciul cu Ponce de Leon ! Merci pentru sugerare ;)

Numero Dieci
29th April 2011, 12:02
Pai de obicei si eu le aflu fara sa incerc prea mult.

Doar ca am avut o perioada in care nu am avut timp de box.

Apropo Broner lupta cu Litzau find co-main event la Alvarez-Rhodes in iunie.

Zi,dau drumul la threadul ala?

Lucian86
29th April 2011, 13:15
P
Apropo Broner lupta cu Litzau find co-main event la Alvarez-Rhodes in iunie.

Zi,dau drumul la threadul ala?

Poti deschide oricand orice thread despre box ;)

E foarte interesant Alvarez vs Rhodes ! Voi tine cu Rhodes dar nu cred ca-l va invinge pe mexican

Numero Dieci
29th April 2011, 13:37
Ei eu voi tine cu Spice Boy.Tipul e un warrior care da totul in ring de atatia ani de zile.

Sa stii ca desi Alvaez e clar favorit crd ca Rhodes are o sansa decenta sa-l bata.

Numero Dieci
29th April 2011, 19:12
Am reusit sa vad intregul PPV.

-Malignaggi o victorie clara dar neconvingatoare asupra fratelui lui Cotto.Pare incetinit si pt. un boxer considerat ''slick'' el tot timpul a incasat prea mult.Acum incaseaza si mai mult.

-Inca odata,unde a fost barbia lui Kirkland in meciul cu Ishida?Japonezul nici macar nu loveste tare.Kirkland niciodata nu parea (pt. mine cel putin) sa fie urmatorea mare vedeta la junior middle sau middledar stilul sau il facea sa fie un om important pt. ca toti vroiau sa-l vada.Cine nu si-ar fi dorit un Kirkland-Angulo la 154?Dar acum se pare ca nu a mai ramas nimic din el.Cred ca si inchisoarea a fost un motiv.

-Pacat de efortul lui Katsidis,meci frumos dar Guerrero prea bun din punct de vedere tehnic.Guerrero,Soto sau Rios ar trebui sa primeasca o sansa la titlu de la Marquez.

-ce main event,meci senzational......Erik Morales e o legenda,nu-i dadeam nici o sansa si uite ce meci a facut.Chiar nu mi s-a parut ca Maidana l-a castigat desi nu l-am punctat foarte atent,m-a prins actiunea.

Lucian86
30th April 2011, 14:23
-Pacat de efortul lui Katsidis,meci frumos dar Guerrero prea bun din punct de vedere tehnic.Guerrero,Soto sau Rios ar trebui sa primeasca o sansa la titlu de la Marquez.

-ce main event,meci senzational......Erik Morales e o legenda,nu-i dadeam nici o sansa si uite ce meci a facut.Chiar nu mi s-a parut ca Maidana l-a castigat desi nu l-am punctat foarte atent,m-a prins actiunea.

Super efortul lui Katsidis in acel meci insa Guerrero a facut o lupta fantastica; zic eu ca e cel mai indreptatit sa-l infrunte pe Marquez; va fi un meci tare !

Intre timp se vorbeste despre un meci intre Brandon Rios si Urbano Antillon care nu va mai lupta in revansa cu Soto

Sunt curios sa vad cum ai punctat Maidana vs Morales; initial aveam un egal; am revazut insa a doua oara meciul si i-am mai dat o repriza lui Maidana, deci o victorie 115-113 pentru argentinian. Considerand totusi ca Morales a luptat tot meciul cu un ochi inchis, prestatia sa a fost fabuloasa !:yes:

Lucian86
4th May 2011, 18:04
Meciuri interesante in acest weekend:

Majoritatea vin din gala Mosley vs Pacquiao (transmisiune directa duminica pe Digisport incepand cu ora 4.00 dimineata):
- Pacquiao vs Mosley, WBO welterweight title, main event-ul
- Kelly Pavlik vs Alfonso Lopez, super middleweight
- Mike Alvarado vs Ray Narh, vacant WBC Continental Americas light welterweight title
- Wilfredo Vazquez Jr vs Jorge Arce, WBO super bantamweight title, meci interesant si eternul duel Puerto Rico vs Mexico

Noapte alba :yes:

Alte meciuri pe 7 mai:
- Evander Holyfield vs Brian Nielsen, heavyweight, pentru cine mai intereseaza cariera batranului Holyfield
- Sebastian Sylvester vs Daniel Geale, IBF middleweight title,
- Koki Kameda vs Daniel Diaz, WBA World bantamweight title
- Lucian Bot vs Konstantin Airich, heavyweight, romanul Bot va lupta in sferturile de finala al "Prizefighter Tournament", turneu creat de Barry Hearn (seful companiei de promotie Matchroom Sport) si difuzat in Anglia pe Skysports. Este primul meci adevarat pentru Lucian
- Evgeny Orlov vs Gregory Tony, heavyweight, sfert de finala din acelasi turneu; semifinalele si finala se vor desfasura in aceeasi seara
- Mike Perez vs Kertson Manswell, heavyweight, al treilea sfert de finala
- Michael Sprott vs Tye Fields, heavyweight, al 4 lea sfert de finala

O zi inainte, pe 6 mai:
- Librado Andrade vs Aaron Pryor Jr, light middleweight
- Diego Magdaleno vs Gilberto Sanchez Leon, NABF super featherweight title


Cateva pronosticuri:
- Pacquiao TKO Mosley
- Pavlik UD Alfonso Lopez
- Wilfredo Vazquez Jr TKO Jorge Arce
- Sebastian Sylvester UD "Made in Germany" Daniel Geale
- Koki Kameda UD Daniel Diaz

later edit: Kevin Johnson a fost inlocuit cu Evgeny Orlov

Lucian86
6th May 2011, 16:00
Gamboa a fost arestat pentru scurt timp dupa un scandal in familie cu sotia !
Mai surprinde pe cineva ca un boxer este arestat in urma violentelor domestice ?!?:happy

Se vorbeste de un posibil meci Mayweather Jr. contra lui Ortiz...Boxrec a programat deja meciul (boxrect insa face asta prea devreme deobicei)
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=352&cat=boxer

melo
6th May 2011, 20:03
Gamboa a fost arestat pentru scurt timp dupa un scandal in familie cu sotia !
Mai surprinde pe cineva ca un boxer este arestat in urma violentelor domestice ?!?:happy

Se vorbeste de un posibil meci Mayweather Jr. contra lui Ortiz...Boxrec a programat deja meciul (boxrect insa face asta prea devreme deobicei)
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=352&cat=boxer

Gamboa e plin de figuri,o sa fie si el in postura lui Berto cat de curand.

Numero Dieci
6th May 2011, 21:30
Spre deosebire de Berto insa el se bate cu adversari buni si e de obicei spectaculos.

Gamboa TOT TIMPUL va fi preferatul televiziunilor tocmai din acest motiv.

Lucian86
7th May 2011, 15:59
Primele rezultate:
- Koki Kameda RTD 11 Daniel Diaz
- Aaron Pryor Jr. MD Librado Andrade
- Diego Magdaleno TKO 3 Gilberto Sanchez Leon

melo
8th May 2011, 14:35
Sebastian Sylvester UD "Made in Germany" Daniel Geale

Se pare ca te-ai inselat grav.
Berit Andreasen 110-118 | Steve Epstein 118-110 | Marcus McDonnell 118-112

Nu am vazut meciul,dar daca si-a luat-o Sylvester.Probabil era prea pe fata sa il dea castigator.Numai danezul a mers pe el.

Lucian86
10th May 2011, 15:25
Se pare ca te-ai inselat grav.
Berit Andreasen 110-118 | Steve Epstein 118-110 | Marcus McDonnell 118-112

Nu am vazut meciul,dar daca si-a luat-o Sylvester.Probabil era prea pe fata sa il dea castigator.Numai danezul a mers pe el.

N-am vazut nici eu meciul dar ma bucur ca se poate castiga in Germania la puncte in meciuri echilibrate (asa am auzit c-a fost )

Voi reveni mai tarziu cu toate rezultatele din weekend

Numero Dieci
11th May 2011, 22:09
Am vazut si eu ce a fost prin weekend.

-Mike Alvarado isi continua sa-i zicem ascensiunea desi la cum se misca pe la 45 de ani o sa fie gata de o lupta cu adevarat importanta.A aratat bine in cele cateva reprize dar ganezul Ray Narh a renuntat mult prea usor la lupta nici macar nu a incasat prea mult.Eu am ramas masca cand a facut ''no mas''ul,am vazut ca si Tarver la fel.

-Pavlik nu a fost impresionant,ba din contra,sunt multe probleme pe care le are de la problemele cu alcoolul pana la faptul ca nu lupta bine peste middle unde avea dimensiunile necesare sa se impuna.Pare si mult mai incet si ruginit(cum era de asteptat dupa o ppauza mare).Victorie neconvingatoare,de fapt nici nu mi s-a parut ca c castigat meciul,Lopez a boxat bine si faptul ca el a fost in stare sa puna pumni in combinatii a contat enorm in ecuatia meciului imo.Femeia care l-a avut egal s-a uitat la meci,ceilalti 2 arbitrii sunt sclavii liui Arum,altfel nu ai cum sa punctezi meciul in halul ala.

-La Vazquez jr.-Arce nu sunt multe de spus.....alt candidat la FOTY dupa Berto-Ortiz si Morales-Maidana.Cine ar fi crezut ca Arce va putea sa aiba o astfel de performanta si mai ales sa castige?Eu nu-i dadeam absolut nici o sansa in acest meci considerand totul(categoria superioara,toate razboaiele prin care a trecut,duelul stilistic) parea facut pt. Vazquyez jr.Portoricanul a clacat prima oara cand a fost intr-un meci greu.Nu stiu daca va reveni.L-am urmarit de ceva timp si mie sincer mi se parea ca va deveni un boxer notabil pt. multi ani,cred ca m-am inselat.

-Main eventul Pac-Mosley a fost anost,mult sub asteptari.Pacquaio a fost nemultumit de perfortmanta sa desi a castigat usor si a dat vina pe o accidentare la picior.Shane a dat de inteles ca nu se va retrage din pacate.Doar cadrele cu Bella Gonzelez au mai salvat ceva din acest meci.

-Holyfield-Nielsen a fost un placut ochiului itntre cei 2 veterani(apropo daca se intrerba cineva unde a fost Buffer in weekend,ei bine acolo,in Danemarca).Evander a dominat tot meciul find boxerul mai agresiv,mai rapid si cu tehnica superioara.Nieslen a avut momentele lui mai ales in repriza a 8(daca tin bine numaraul,stiu ca mi s-a parut ca a castigat o repriza pe undeva pe acolo).Stoppageul a fost

Lucian86
11th May 2011, 23:15
Am vazut si eu ce a fost prin weekend.
-Pavlik nu a fost impresionant,ba din contra,sunt multe probleme pe care le are de la problemele cu alcoolul pana la faptul ca nu lupta bine peste middle unde avea dimensiunile necesare sa se impuna.Pare si mult mai incet si ruginit(cum era de asteptat dupa o ppauza mare).Victorie neconvingatoare,de fapt nici nu mi s-a parut ca c castigat meciul,Lopez a boxat bine si faptul ca el a fost in stare sa puna pumni in combinatii a contat enorm in ecuatia meciului imo.Femeia care l-a avut egal s-a uitat la meci,ceilalti 2 arbitrii sunt sclavii liui Arum,altfel nu ai cum sa punctezi meciul in halul ala.
-La Vazquez jr.-Arce nu sunt multe de spus.....alt candidat la FOTY dupa Berto-Ortiz si Morales-Maidana.Cine ar fi crezut ca Arce va putea sa aiba o astfel de performanta si mai ales sa castige?Eu nu-i dadeam absolut nici o sansa in acest meci considerand totul(categoria superioara,toate razboaiele prin care a trecut,duelul stilistic) parea facut pt. Vazquyez jr.Portoricanul a clacat prima oara cand a fost intr-un meci greu.Nu stiu daca va reveni.L-am urmarit de ceva timp si mie sincer mi se parea ca va deveni un boxer notabil pt. multi ani,cred ca m-am inselat.


N-am tinut scorul la Pavlik cu Lopez dar mi s-a parut c-a castigat totusi !
Cu siguranta insa n-a imprensionat ! fara vlaga, fare putere (punctul lui forte de pana acum)...a fost destul de activ dar n-a concretizat mare lucru!

Am fost surprins sa-l vad pe Vazquez Jr. pierzand in ultima repriza ! A fost un meci echilibrat dar cred eu ca portoricanul se descurcase destul de bine pana atunci avand si un mic avantaj ! N-a dat nici semne ca ar fi in dificultate, de aici si stupoarea mea de-al vedea in corzi fara raspuns in ultima repriza.
In fine, inca un meci castigat de Mexic impotriva Puerto Ricolui ! Bine, tarisoara asta (mai mult e un stat american) la cati locuitori are, e o superputere in boxul mondial; e greu sa faci competitie colosului mexican !

Am vazut si turneul Prizefight heavyweight; in sferturi au fost urmatoarele rezultate:
- Mike Perez UD Kertson Manswell
- Gregory Tony SD Evgeny Orlov
- Tye Fields SD Michael Sprott
- Konstantin Airich UD Lucian Bot

in semifinale:
- Mike Perez TKO 1 Gregory Tony
- Tye Fields KO 1 Konstantin Airich

finala
- Mike Perez TKO 1 Tye Fields

Deci castiga irlandezul de origine cubaneza Mike Perez cu focuri de artificii; prea mare diferenta tehnica intre el si ceilalti; e un pugilist interesant cu o agresivitate foarte eficace si spectaculoasa (in stilul lui Tyson) dar si putin imprudent in defensiva in stilul lui Gamboa cu garda joasa ! Sa vedem cum se va descurca in viitor ! E un pugilist spectaculos, asta e clar ! Categoria grea are nevoie de asta !

Alte consideratii:
- romanul nostru Lucian Bot a luat in suprindere de german in prima repriza care a navalit peste el si a reusit un knockdown! In urmatoarele 2 reprize a mai echilibrat meciul dar n-a dat niciodata impresia ca ar fi putut intoarce soarta ! cam mic Lucian pentru aceasta categorie ! Puterea nu e de partea lui ! Tehnic e ok dar nu poti sa faci performanta fara un fizic si o putere mai buna decat cea de care dispune ! Mai bine slabeste si se duce la cruiserweight
- Gregory Tony, francezul care vine din K1/local kombat ce-o fi, n-are treaba cu boxul; a luat bataie in opinia mea de la un rus masiv care stie sa boxeze cat de cat decent ! Arbitrii au vazut altceva insa ! Pacat caci in semifinale ar fi fost mai interesant Orlov cu Perez
- fara istorie semifinala si finala lui Perez; pe Tony l-a trimis de vreo 3 ori la podea in ceva mai mult de un minut iar in finala l-a incoltit pe Fields (pugilist american cu experienta) si nu l-a lasat pana cand a intervenit arbitrul !

Un turneu slab calitativ dar destul de interesant !

Numero Dieci
11th May 2011, 23:50
Am vazut si eu ce a fost prin weekend.

-Mike Alvarado isi continua sa-i zicem ascensiunea desi la cum se misca pe la 45 de ani o sa fie gata de o lupta cu adevarat importanta.A aratat bine in cele cateva reprize dar ganezul Ray Narh a renuntat mult prea usor la lupta nici macar nu a incasat prea mult.Eu am ramas masca cand a facut ''no mas''ul,am vazut ca si Tarver la fel.

-Pavlik nu a fost impresionant,ba din contra,sunt multe probleme pe care le are de la problemele cu alcoolul pana la faptul ca nu lupta bine peste middle unde avea dimensiunile necesare sa se impuna.Pare si mult mai incet si ruginit(cum era de asteptat dupa o ppauza mare).Victorie neconvingatoare,de fapt nici nu mi s-a parut ca c castigat meciul,Lopez a boxat bine si faptul ca el a fost in stare sa puna pumni in combinatii a contat enorm in ecuatia meciului imo.Femeia care l-a avut egal s-a uitat la meci,ceilalti 2 arbitrii sunt sclavii liui Arum,altfel nu ai cum sa punctezi meciul in halul ala.

-La Vazquez jr.-Arce nu sunt multe de spus.....alt candidat la FOTY dupa Berto-Ortiz si Morales-Maidana.Cine ar fi crezut ca Arce va putea sa aiba o astfel de performanta si mai ales sa castige?Eu nu-i dadeam absolut nici o sansa in acest meci considerand totul(categoria superioara,toate razboaiele prin care a trecut,duelul stilistic) parea facut pt. Vazquyez jr.Portoricanul a clacat prima oara cand a fost intr-un meci greu.Nu stiu daca va reveni.L-am urmarit de ceva timp si mie sincer mi se parea ca va deveni un boxer notabil pt. multi ani,cred ca m-am inselat.

-Main eventul Pac-Mosley a fost anost,mult sub asteptari.Pacquaio a fost nemultumit de perfortmanta sa desi a castigat usor si a dat vina pe o accidentare la picior.Shane a dat de inteles ca nu se va retrage din pacate.Doar cadrele cu Bella Gonzelez au mai salvat ceva din acest meci.

-Holyfield-Nielsen a fost un placut ochiului itntre cei 2 veterani(apropo daca se intrerba cineva unde a fost Buffer in weekend,ei bine acolo,in Danemarca).Evander a dominat tot meciul find boxerul mai agresiv,mai rapid si cu tehnica superioara.Nieslen a avut momentele lui mai ales in repriza a 8(daca tin bine numaraul,stiu ca mi s-a parut ca a castigat o repriza pe undeva pe acolo).Stoppageul a fost

Am avut o problema cu rahatul de net.

Sa termin.......Stoppageul la Holy-Nielsen a fost foarte early,nu avea ce sa caute arbitrul acolo iar protestelel lui Nielsen au fost juste.
Evander trebuia sa se retraga de ani de zile dar din pacate situatia financiara nu i-a permis.Sper sa se intample naibii ceva sa poate sa-si duca batranetile normal.

Numero Dieci
11th May 2011, 23:54
N-am tinut scorul la Pavlik cu Lopez dar mi s-a parut c-a castigat totusi !
Cu siguranta insa n-a imprensionat ! fara vlaga, fare putere (punctul lui forte de pana acum)...a fost destul de activ dar n-a concretizat mare lucru!

Am fost surprins sa-l vad pe Vazquez Jr. pierzand in ultima repriza ! A fost un meci echilibrat dar cred eu ca portoricanul se descurcase destul de bine pana atunci avand si un mic avantaj ! N-a dat nici semne ca ar fi in dificultate, de aici si stupoarea mea de-al vedea in corzi fara raspuns in ultima repriza.
In fine, inca un meci castigat de Mexic impotriva Puerto Ricolui ! Bine, tarisoara asta (mai mult e un stat american) la cati locuitori are, e o superputere in boxul mondial; e greu sa faci competitie colosului mexican !

Am vazut si turneul Prizefight heavyweight; in sferturi au fost urmatoarele rezultate:
- Mike Perez UD Kertson Manswell
- Gregory Tony SD Evgeny Orlov
- Tye Fields SD Michael Sprott
- Konstantin Airich UD Lucian Bot

in semifinale:
- Mike Perez TKO 1 Gregory Tony
- Tye Fields KO 1 Konstantin Airich

finala
- Mike Perez TKO 1 Tye Fields

Deci castiga irlandezul de origine cubaneza Mike Perez cu focuri de artificii; prea mare diferenta tehnica intre el si ceilalti; e un pugilist interesant cu o agresivitate foarte eficace si spectaculoasa (in stilul lui Tyson) dar si putin imprudent in defensiva in stilul lui Gamboa cu garda joasa ! Sa vedem cum se va descurca in viitor ! E un pugilist spectaculos, asta e clar ! Categoria grea are nevoie de asta !

Alte consideratii:
- romanul nostru Lucian Bot a luat in suprindere de german in prima repriza care a navalit peste el si a reusit un knockdown! In urmatoarele 2 reprize a mai echilibrat meciul dar n-a dat niciodata impresia ca ar fi putut intoarce soarta ! cam mic Lucian pentru aceasta categorie ! Puterea nu e de partea lui ! Tehnic e ok dar nu poti sa faci performanta fara un fizic si o putere mai buna decat cea de care dispune ! Mai bine slabeste si se duce la cruiserweight
- Gregory Tony, francezul care vine din K1/local kombat ce-o fi, n-are treaba cu boxul; a luat bataie in opinia mea de la un rus masiv care stie sa boxeze cat de cat decent ! Arbitrii au vazut altceva insa ! Pacat caci in semifinale ar fi fost mai interesant Orlov cu Perez
- fara istorie semifinala si finala lui Perez; pe Tony l-a trimis de vreo 3 ori la podea in ceva mai mult de un minut iar in finala l-a incoltit pe Fields (pugilist american cu experienta) si nu l-a lasat pana cand a intervenit arbitrul !

Un turneu slab calitativ dar destul de interesant !

Cum sa nu fie in dificultate ca in repriza precedenta(a 11-a) era KO in picioare.Daca mai tinea repriza 20 de secunde acolo se termina meciul.

Lucian86
12th May 2011, 18:56
Cum sa nu fie in dificultate ca in repriza precedenta(a 11-a) era KO in picioare.Daca mai tinea repriza 20 de secunde acolo se termina meciul.

Era obosit dar ma asteptam sa reziste pana la urma ! In fine, bravo Arce ! Inca o dovada ca mexicanii sunt luptatori adevarati :yes:

Lucian86
12th May 2011, 19:37
Meciuri interesante weekend 13-15 mai:
- Kendall Holt vs Julio Diaz, light welterweight
- Hugo Ruiz vs Francisco Arce, bantamweight
- Andre Ward vs Arthur Abraham, super middleweight
- Chris Arreola vs Nagy Aguilera, heavyweight

melo
13th May 2011, 19:30
Bute vs Mendy Finalized For July 9 Clash in Romania !

http://www.boxingscene.com/bute-vs-mendy-finalized-july-9-clash-romania--39134

Lucian86
13th May 2011, 21:04
Bute vs Mendy Finalized For July 9 Clash in Romania !

http://www.boxingscene.com/bute-vs-mendy-finalized-july-9-clash-romania--39134

Daca va avea 3 meciuri anul acesta, e suportabil, mai ales ca va lupta in Romania !
Deci KO, normal, cu uppercut la ficat !;)
Kessler are si el un meci de revenire pe 4 iunie cu Mehdi Bouadla in Danermarca ! Pe final de an deci putem avea un meci Kessler vs Bute ceea ce ar fi ok ;)

Un potential challanger pe viitor la centura lui Bute poate fi unul dintre doi boxeri buni britanici, James De Gale vs George Groves (mai probabil De Gale) care se vor intalni pe 21 mai ! De vazut meciul

melo
14th May 2011, 18:34
Meciuri interesante weekend 13-15 mai:
- Andre Ward vs Arthur Abraham, super middleweight


Sper sa piarda Ward ca deja nu mai pot cu el.Acolo in California nu poti castiga niciodata la puncte.In Germania e nimic pe langa ce face el cu arbitrii.Uitati-va cum au punctat arbitrii cand meciul a fost mult mai echilibrat.E singurul dintre toti concurentii din Super Six care a disputat toate meciurile acasa.

melo
14th May 2011, 20:03
Rechinul se va bate cu americanul Dawson, in direct la ProTv, duminica viitoare, de la 5 dimineata.

Sunt uimit,sper sa dea si Hopkins - Pascal

Lucian86
17th May 2011, 10:09
Rechinul se va bate cu americanul Dawson, in direct la ProTv, duminica viitoare, de la 5 dimineata.

Sunt uimit,sper sa dea si Hopkins - Pascal

Ar trebuie sa dea si Hopkins vs Pascal, n-or fi chiar atat de idioti

Rezultatele din weekend:
- Kendall Holt TKO 3 Julio Diaz, light welterweight
- Hugo Ruiz UDFrancisco Arce, bantamweight
- Andre Ward UD Arthur Abraham, super middleweight
- Chris Arreola KO 3 Nagy Aguilera, heavyweight

Intens meciul dintre Holt si Diaz !! Frumos KO-ul ! Barbia de sticla a lui Diaz a cedat din nou !
N-am vazut inca Ruiz vs Arce dar vad ca au fost o multime de knockdown-uri si alte evenimente

Lucian86
17th May 2011, 20:27
Sper sa piarda Ward ca deja nu mai pot cu el.Acolo in California nu poti castiga niciodata la puncte.In Germania e nimic pe langa ce face el cu arbitrii.Uitati-va cum au punctat arbitrii cand meciul a fost mult mai echilibrat.E singurul dintre toti concurentii din Super Six care a disputat toate meciurile acasa.

Am uitat sa raspund la asta.
Cum am mai spus de multe ori, nu-mi place Ward dar trebuie sa fim corecti; Ward a castigat clar toate meciurile sale; n-a fost nevoie de ajutorul arbitrilor judecatori !
Are un stil putin murdar si incorect de a lupta (clinch-uri excesive, impingeri si asa mai departe) insa astfel de comportamente sunt tolerate mai peste tot in lume !

Lucian86
17th May 2011, 22:14
Weekend 20-22 mai, foarte interesanta:
- Jean Pascal vs Bernard Hopkins, International Boxing Organization light heavyweight title, WBC light heavyweight title
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=290691&cat=boxer
- Chad Dawson vs Adrian Diaconu, light heavyweight
boxrec.com/list_bouts.php?human_id=60393&cat=boxer
- Tomas Rojas vs Juan Jose Montes, WBC super flyweight title
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=31580&cat=boxer
- Nathan Cleverly vs Juergen Braehmer, WBO light heavyweight title
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=324239&cat=boxer
- James DeGale vs George Groves, BBBofC British super middleweight title
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=482498&cat=boxer
- Denis Lebedev vs Roy Jones Jr., cruiserweight
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=34020&cat=boxer
-

Numero Dieci
18th May 2011, 22:18
Julio Diaz trebuie sa se retraga,imi pare rau sa o spun dar asta e.

De fapt invinsul din meciul ala trebuia sa aibe in contract sa se retraga dupa.

Lucian86
19th May 2011, 11:41
Juergen Braehmer s-a retras din meciul cu Cleverly; motivul oficial e ca s-a taiat in timpul antrenamentului !! Curisos e ca Braehmer e recidivist cu asa; este cred a 3-a oara cand se retrage inainte de un meci de titlul mondial

melo
20th May 2011, 12:14
Juergen Braehmer s-a retras din meciul cu Cleverly; motivul oficial e ca s-a taiat in timpul antrenamentului !! Curisos e ca Braehmer e recidivist cu asa; este cred a 3-a oara cand se retrage inainte de un meci de titlul mondial

Nu mai e nimic de comentat ! :drak:

Lucian86
20th May 2011, 13:29
E aproape oficial Pacquiao vs Marquez III in noiembrie :yes:

melo
20th May 2011, 13:40
E aproape oficial Pacquiao vs Marquez III in noiembrie :yes:

Eu nu cred ca meciul asta va mai vi la nivelul celorlalte,asta datorita lui Marquez.Pacquiao nu e nici Diaz(ambi) nici Katsidis.Va fi la indigo cu Mosley - Pacquiao.Acun astept,sa vad daca am spus o prostie sau am dreptate. :))

Lucian86
20th May 2011, 13:51
Eu nu cred ca meciul asta va mai vi la nivelul celorlalte,asta datorita lui Marquez.Pacquiao nu e nici Diaz(ambi) nici Katsidis.Va fi la indigo cu Mosley - Pacquiao.Acun astept,sa vad daca am spus o prostie sau am dreptate. :))

Eu zic ca spui o prostie :)

Fac acusi un thread special dedicat meciului ;)

Numero Dieci
21st May 2011, 14:19
Victorie clara pt. Julio aseara in fata lui Adjaho cu mera si de asteptat.
Meci plictisitor din cauza lui Adjaho care nu a incercat decat sa mearga cele 10 reprize si sa termine in picioare.Julio parca putea sa faca mai multe.

Penibila a fost reactia lui Adjaho la aflarea deciziei.

melo
21st May 2011, 20:14
Ce arbitru handicapat la Roy Jones - Denis Lebedev,per total Roy a facut un meci bun,mult peste ultimele sale meciuri.

Lucian86
21st May 2011, 20:55
Ce arbitru handicapat la Roy Jones - Denis Lebedev,per total Roy a facut un meci bun,mult peste ultimele sale meciuri.

Phuah, a fost deja meciul ?!? Uitasem de fuzul orar :groggy:

melo
21st May 2011, 21:13
Phuah, a fost deja meciul ?!? Uitasem de fuzul orar :groggy:

Dap:D Meciul putea fi lejer egal dar.....:headbang:

Lucian86
21st May 2011, 23:01
Urmariti De Gale vs Grooves pe Sport 1 putin mai incolo ! E tare meciul

Lucian86
22nd May 2011, 00:29
Dap:D Meciul putea fi lejer egal dar.....:headbang:

L-am vazut acum ! La un egal nu stiu daca putea spera ! A pierdut foarte multe reprize ! in fine, pe final a luptat bine, l-a ametit putin pe rus in 2 randuri; putea fi si un knockdown chiar inainte de final caci doar corzile l-au oprit pe Lebedev sa nu cada !
Imediat dupa a urmat un KO groaznic ! O serie de lovituri teribile din partea rusului, ultima chiar nu mai era necesara ! idiotul de arbitru nu stiu ce naiba facea acolo ! De aia exista acolo in ring ! Pugilistii tind sa loveasca si in astfel de situatii ! Meciul e greu, euforia si dorinta de a castiga e mare ! nu poti sa te astepti de la ei sa judece in astfel de situatii, mai ales cand vin dupa niste momente mai grele ! Deci n-am nimic cu Lebedev!
Putea muri Jones acolo ! Daca-l vedeam in direct meciul m-as fi speriat foarte rau vazandu-l intins acolo fara nicio miscare; m-am speriat oricum

Sa speram ca Jones se va retrage; desi n-a luptat rau astazi, e mult dar foarte mult trecut de ce-a fost odata ! nu mai sta pe picioare, e lent, nu mai are reflexii, rezistenta si putere ! Va plati scump daca nu inceteaza

Lucian86
24th May 2011, 12:12
Rezultat De Gale vs Grooves:
Grooves MD De Gale, 114-114, 115-114, 115-114
Meci foarte echilibrat asa cum o arata si scorul ! Personal am avut 114-114 !
Grooves castiga zic eu meritat pana la urma ! El a impus ritmul meciului, in special in prima jumatate cand si-a creat un avantaj important ! Pe final De Gale a fost mult mai incisiv, fiind chiar aproape de un knockdown in repriza a 9-a !
Putea fi si o victorie pentru De Gale dar asta nu justifica oricum prestatia sub asteptari a fostului campion olimipic la amatori ! Putin cam indecis in atacuri si lipsit de inspiratie ! Expresia sa la aflarea rezultatului spune totul ! Nu a fost una de uimire ci de dezamagire ! Prea guraliv inainte de meci si prea putin concret in seara meciului !
Ramane totusi un prospect foarte promitator ! Intr-un rematch zic eu ca va castiga si pe viitor sigur va lua si un titlu mondial

In general meciul nu a foarte spectaculos dar a avut multa tensiune; personal nu-mi displace neaparat si astfel de meciuri !

Numero Dieci
24th May 2011, 15:01
Rezultatul a fost corect,meciul a fost genul de meci in care decizia poate merge de oricare parte.Eu am avut 115-114 Groves,care a luptat foarte bine,a aratat tehnica buna.
DeGale cred ca a fost putin miscat si de reactia publicului care a fost pro-Groves tot meciul dar DeGale trebuia sa se astepte la asa ceva dupa tot trash talking-ul pe care l-a facut.
Pe tot parcurul meciului si acum cred ca daca DeGale isi dadea drumul la maini mai mult castiga.

Numero Dieci
24th May 2011, 22:29
L-am vazut acum ! La un egal nu stiu daca putea spera ! A pierdut foarte multe reprize ! in fine, pe final a luptat bine, l-a ametit putin pe rus in 2 randuri; putea fi si un knockdown chiar inainte de final caci doar corzile l-au oprit pe Lebedev sa nu cada !
Imediat dupa a urmat un KO groaznic ! O serie de lovituri teribile din partea rusului, ultima chiar nu mai era necesara ! idiotul de arbitru nu stiu ce naiba facea acolo ! De aia exista acolo in ring ! Pugilistii tind sa loveasca si in astfel de situatii ! Meciul e greu, euforia si dorinta de a castiga e mare ! nu poti sa te astepti de la ei sa judece in astfel de situatii, mai ales cand vin dupa niste momente mai grele ! Deci n-am nimic cu Lebedev!
Putea muri Jones acolo ! Daca-l vedeam in direct meciul m-as fi speriat foarte rau vazandu-l intins acolo fara nicio miscare; m-am speriat oricum

Sa speram ca Jones se va retrage; desi n-a luptat rau astazi, e mult dar foarte mult trecut de ce-a fost odata ! nu mai sta pe picioare, e lent, nu mai are reflexii, rezistenta si putere ! Va plati scump daca nu inceteaza

Am vazut si eu meciul cu inima cat un purice desi nestiind rezultatul dar meciul era cam clar cu mse va desfasura.
Roy a avut o prima repeiza buna cand directa sa de dreapta a gasit un loc pe fata lui Lebedev dar dupa aia nimic pana spre final cand a mai castgat una-doua reprize.Cred ca desi putea sa-l numere pe Lebedev in ultima repirza nu a fost un KD adevarat pumnul find in mare parte blocat dar Lebedev s-a dezechilibrat.
Trist moment sa-l vezi pe Roy asa.Sa dea Domnu sa se retraga acum,nu se mai poate continua asa.

melo
25th May 2011, 18:30
http://www.boxingscene.com/jo-jo-dan-willing-face-joel-julio-ortiz-shot--39508

Lucian86
26th May 2011, 10:20
http://www.boxingscene.com/jo-jo-dan-willing-face-joel-julio-ortiz-shot--39508

Pana atunci insa ii da WBC o sansa lui Aydin ? Daca nu ma insel e challenger oficial !

Lucian86
26th May 2011, 10:38
Meciuri interesante weekend 27-29 mai:(nu prea multe)


- Franklin Lawrence vs Jason Gavern, heavyweight
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=179373&cat=boxer

- Caleb Truax vs Andy Kolle, middleweight
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=387857&cat=boxer

- Tony Thompson vs Maurice Harris, IBF Heavyweight Title Eliminator for #2 Spot
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=21633&cat=boxer

- Chris Arreola vs Kendrick Releford, heavyweight (Arreola se bate doua saptamani dupa ultimul meci)
http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=212248&cat=boxer

Numero Dieci
26th May 2011, 15:37
Mai nimic interesnat.

Arreola si Thompson ar trebui sa castige meciurile respective intr-o maniera impresioananta sa se mentina in preajma top 10-ului.

Numero Dieci
26th May 2011, 16:46
Un prieten al unui prioeten care il stia pe varul prietenului celuilalt var a anuntat astazi pe un forum din afara ca Mayweather va reveni sa lupte cu Ortiz pe 17 septembrie la Las Vegas,o lupta care a fsot la nivelul de zvon si prin presa recent.

Intrebat recent ijtr-un interviu Ortiz a dat un ''no commnet'' la asta care de obicei inseamna da.

Ar fi bun,daca tot nu vedem Pac-May.Dar in 2012 in ring trebuie neaparat sa fie amandoi si nu sa faca poze.

Lucian86
26th May 2011, 18:34
Un prieten al unui prioeten care il stia pe varul prietenului celuilalt var a anuntat astazi pe un forum din afara ca Mayweather va reveni sa lupte cu Ortiz pe 17 septembrie la Las Vegas,o lupta care a fsot la nivelul de zvon si prin presa recent.

Intrebat recent ijtr-un interviu Ortiz a dat un ''no commnet'' la asta care de obicei inseamna da.

De cand e zvonul asta ? e cel de acum 2-3 saptamani ? daca da, am vazut ca Mayweather a comentat clar despre asta spunand: "I'm fighting nobody"

melo
26th May 2011, 19:35
Pana atunci insa ii da WBC o sansa lui Aydin ? Daca nu ma insel e challenger oficial !

Pai Aydin e challenger si uite cum a ajuns arbitrul de la meciul Aydin - JoJo Dan sa arbitreze Hopkins - Pascal(sa vazut ce bun e).A-si spune ca WBC e cea mai jegoasa versiune.Aici nu ma refer doar pt aspectul asta.Multe jafuri + 1000 de centuri.Pe Julio Cesar Chavez jr l-au urcat in clasamente,(aici nu mai stiu sigur ce s-a intamplat).

Lucian86
27th May 2011, 08:59
Pai Aydin e challenger si uite cum a ajuns arbitrul de la meciul Aydin - JoJo Dan sa arbitreze Hopkins - Pascal(sa vazut ce bun e).A-si spune ca WBC e cea mai jegoasa versiune.Aici nu ma refer doar pt aspectul asta.Multe jafuri + 1000 de centuri.Pe Julio Cesar Chavez jr l-au urcat in clasamente,(aici nu mai stiu sigur ce s-a intamplat).

Da, WBC e cea mai jegoasa impreuna cu WBA ! Toate sunt jegoase pana la urma

Numero Dieci
27th May 2011, 12:16
De cand e zvonul asta ? e cel de acum 2-3 saptamani ? daca da, am vazut ca Mayweather a comentat clar despre asta spunand: "I'm fighting nobody"

Mai recent de 2 saptamani.E vorba de ultimile zile.

PS:Toae versiunile de centuri sunt jegoase deaia nu trebuie luate in calcul.

Lucian86
27th May 2011, 15:53
Ati vazut ce clasamente au fiecare federatie ? In WBC de exemplu la super mijlocie, nici Bute si nici Ward nu apar in primii 40 !
Nu de un singur promoter are nevoie boxul (cum vrea DLH) ci de o singura federatie :nope:

Lucian86
28th May 2011, 11:23
Am mutat documentarul in "up&down"

In legatura cu "serialul" despre Mayweather, vazui primele 5 episoade; nu m-a convins cu nimic Floyd ! Continui sa cred ca il evita pe Pacquiao cautand tot felul de motive !

Inteleg ca la primele tratative team Pacquiao n-a acceptat testele suplimentare. Asta era atunci, acum insa recent au spus:
Arum: "drug tests are not an issue, only he thinks it's still an issue"
Pacquiao "no problem for me, I'll take the tests"

Daca e adevarat ce spun cei doi (si nu am motive sa cred ca nu ar fi asa) atunci ce mai asteapta ?!

Numero Dieci
28th May 2011, 13:42
Si tu exagerezi cu asta cu ''si nu am motive sa nu cred''....de parca Arum e un om de incredere.

Iti aduc aminte ca tot el e cel ce a spus de acum celebra replica ''Ieri am mintit.Astazi spun adevarul''.

Nu ai de unde sa stii daca sau cine sau cand se spune adevarul.Tot ce putem e sa speram ca se vor lupta pana la uma desi nu cred ca Mayweather prea vrea acest meci.

Lucian86
28th May 2011, 15:19
Si tu exagerezi cu asta cu ''si nu am motive sa nu cred''....de parca Arum e un om de incredere.

Arum e un mincinos ! clar ! asta nu inseamna ca spune tot timpul minciuni ! daca si el si Manny spun public ca accepta testele, inseamna cel putin ca sunt dispusi la cerintele lui Floyd ! Mayweather insa nu vrea sa stea nici la tratative cu Arum, apai sa mai semneze ! El a ramas cu idea ca team-ul lui Pacquiao nu a acceptat testele si asa va ramane !

Daca vrei opinia mea, o spun fara nicio teama: toti boxerii sunt dopati, inclusiv Floyd Mayweather Jr., cel care "vrea" sa citez "Clean up the sport". Indrazneala mare sa ceara teste suplimentare ! e un motiv ca nu lupte impotriva lui Pacquiao ! Nu se simte inca sigur de victorie...va accepta atunci cand va fi (daca nu va fi prea tarziu)

Numero Dieci
28th May 2011, 17:23
Pai asa o fi dar Mayweather si fanii lui o sa zica cum s-a si zis,oferta nu mai era pe masa i nmonetul in care Pacquiao a acceptat testele.Deci....
Dar si eu sunt de acord ca nu vrea ;lupta,dar vreau sa spun ca nu este nevoie(sau nu era) de mare lcurcu ca lupta sa aibe loc.

PS:Iron Mike ieri la Ellen la emisiune.Amuznat rau Mike:

http://www.youtube.com/watch?v=GIlh3bcm71o

Lucian86
1st June 2011, 12:13
Zab Judah vs Amir Khan pe 23 iulie
http://www.fightnews.com/Boxing/khan-judah-unification-85799

Numero Dieci
1st June 2011, 20:27
Si Tyson Fury continua seria de declaratii tampite inainte de meciul cu Dereck Chisora,declarand ca il va omora pe Del-Boy in ring.

Poate ca tiganul face aceste declaratii doar ca sa vanda meciul(desi ma indoiesc si oricum il vinde bine) dar isi va atrage antipatia publicului britanic cum a facut-o si DeGale cu Groves.

Lucian86
3rd June 2011, 11:31
Meciuri interesante weekend 3-5 iunie:

- Julio Cesar Chavez Jr (Mex) vs Sebastian Zbik (Ger), WBC middleweight title, intreaga gala transmisa de Digisport duminica dimineata incepand cu ora 4.00
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=261861&cat=boxer)

- Vanes Martirosyan (USA) vs Saul Roman (Mex), vacant WBC Silver light middleweight title and WBC semi-final title eliminator (face parte din gala Chavez vs Zbik vizibil deci pe Digisport)
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=304744&cat=boxer)

- Miguel Angel Garcia (USA) vs Rafael Guzman (Mex), NABF featherweight title and WBO NABO featherweight title (face parte din gala Chavez vs Zbik vizibil deci pe Digisport)
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=364679&cat=boxer)

- Mikkel Kessler (Dan) vs Mehdi Bouadla (Fra), super middleweight
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=245742&cat=boxer)

- Marco Antonio Rubio (Mex) vs Ricardo Marcelo Ramallo (Arg), middleweight
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=116364&cat=boxer)

- Bongani Mwelase (RSA) vs Chris van Heerden (RSA), International Boxing Organization welterweight title eliminator
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=371022&cat=boxer)

- Thomas Oosthuizen (RSA) vs William Gare (RSA), International Boxing Organization super middleweight title
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=460738&cat=boxer)

- Andy Murray (IRL) vs Gavin Rees (GBR), vacant EBU (European) lightweight title
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=300933&cat=boxer)

- Carl Froch (GBR) vs Glen Johnson (Jam), WBC super middleweight title si semifinala Supersix (exista un thread dedicat meciului)
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=97570&cat=boxer)

- Zsolt Erdei (HUN) vs Byron Mitchell (USA), light heavyweight
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=6858&cat=boxer)

melo
4th June 2011, 22:52
Nu aveti un stream pentru meciul lui Kessler ?

Numero Dieci
4th June 2011, 23:55
Ba da am gasit unul.

http://nadnerbsregdor.com/

melo
7th June 2011, 21:55
FLOYD MAYWEATHER RETURNS TO FACE VICTOR ORTIZ ON SEPTEMBER 17

http://www.eastsideboxing.com/news.php?p=28266&more=1

http://www.eastsideboxing.com/news.php?p=28264&more=1

Lucian86
7th June 2011, 22:08
Numero dieci avea informatii bune deci ;)

Bun meciul

Numero Dieci
7th June 2011, 23:44
A inceput sa se anunte peste tot.Cred ca va fi oficial in cateva zile.

Meci bun,cel mai bun adversar la welter inafara de Pacquiao.

Dar in mod normal Mayweather il duce la scoala.

Sper sa fie numai un preludiu la Pac-May in 2012 daca amandoi castiga anul asta(ceea ce ar trebui sa se intample).

Lucian86
9th June 2011, 17:30
Meciuri interesante weekend 10-12 iunie: (nu prea multe)

- Austin Trout (USA) vs David Lopez (Mex), WBA World light middleweight title
link boxrect (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=42862&cat=boxer)

- Avtandil Khurtsidze (Geo) vs Dionisio Miranda (Col), International Boxing Organization middleweight title
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=238446&cat=boxer)

- Patrick Majewski (Pol) vs Marcus Upshaw (USA), vacant IBF International middleweight title
vacant WBO NABO middleweight title
link boxrect (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=369023&cat=boxer)

- Jean Piero Perez (Col) vs Juan Carlos Reveco (Arg), interim WBA World flyweight title
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=251582&cat=boxer)

- Lateef Kayode (Nig) vs Matt Godfrey (USA), vacant NABA cruiserweight title
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=465616&cat=boxer)

- Tom Dallas (UK) vs David Price (UK), BBBofC British heavyweight title eliminator
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=483755&cat=boxer)

Numero Dieci
10th June 2011, 02:08
Slab weekend.

Tre sa continui zilele cu meciuri clasice.Tre sa trermin cariera lui Leonard.

Lucian86
10th June 2011, 11:43
Am vazut si Julio Cesar "baiatu' lu' tata" Chavez Jr. vs Sebastien Zbik

Meci frumos, intens si castigat de mexican datorita ultimelor reprize ! Pana atunci germanul a controlat meciul sa spunem asa lovind adversarul cu nonsalanta din orice pozitie ! Prea usor il poti lovi pe mexican; cu primul puncher adevarat (Sergio Marinez:rolleyes:) risca mult ! Germanul n-are putere in pumni, dovada fiind numarul sau de KO reusite in cariera ! Totusi, curajos Chavez Jr. si asta e de apreciat ! L-a obosit pe german in special cu loviturile la corp si spre final a castigat practic meciul ! o victorie pentru german n-ar fi fost un scandal (si probabil asa s-ar fi intamplat daca meciul era in Germania) dar victoria mexicanului zic eu ca e justificata !

In fine, cred ca urmatorul meci va fi cu Cotto (alt luptator Top Rank). Cu Martinez zic eu eu ca nu se va infrunta niciodata ! Chavez Jr. aduna ceva bani si nu-l va risca Arum impotriva lui Martinez (care nu provine din Top Rank)

Am vazut si revenirea cu succes a lui Kessler impotriva unui francez "ingrasat". era prea mare diferenta de fizic intre cei doi; francezul pana atunci luptase la mijlocie si cred acolo trebuie sa ramana ! S-a simtit pe deplin puterea superioara a danezului prin cele 4 sau 5 knockdownuri reusite. In primele doua reprize totusi, francezul a aratat bine.
Acum sper ca Bute sa se libereze usor de Mendy si spre finalul anului sa avem un meci adevarat Bute vs Kessler; spun de pe acum ca va castiga Bute ;)

Numero Dieci
10th June 2011, 14:33
A fost meci frumos Zbik vs Chavez jr.Subscriu la tot ce ai zis,l-am avut 115-113 Chavez chiar daca unii nu sunt de acord cu decizia mie mi s-a parut corecta.

Zbik a inceput foarte bine dar a aobosit si nu a mai tinut ritmul,loviturile alea la corp au fost foarte buna.Nu mai spun ca Chavez a avut 15 pounds peste el(ai mai vazut un middle sa se duca la 180 peste noapte?).

Nu se va bate cu Martinez parerea mea decat daca ''banii sunt corecti'' cum a zis si el dupa meci.Adica 90-10 i nfavoarea lui Chavez.

Numero Dieci
14th June 2011, 18:23
Ce parere aveti despre Dereck Chisora?

A intrat in vizorul lumii cand a semnat sa lupte cu Wladimir Klitschko dar pana la urma Wlad-Haye l-a facut sa piarda meciul si pe buna dreptate.Plus ca l-a salvat de un KO.Insa recent i-am urmarit toata cariera si eun boxer interesant,rapid pt. divizie,arunca multi pumni cu amblele maini si miscari a trunchiului bune.Putere,stamina si barbie sub semnul intrebarii.
Are insa o incredere in sine asemenea lui Haye,e carismatic si tot timpul pe prima pagina.
L-a facut KO de 2 ori se Sam Sexton un al prospect britanic practic deraindu-i cariera si a distrus un Danny Williams exrem de sters in meciurile sale notabile.
Pe 23 iulie se bate intr-n alt meci domestic tare cu Tyson Fury,o victorie l-ar cam propulsa ca find cel mai bun greu britanic(desi David Price nu ar fi de acord),Poate trece la nivel mondial dupa aia.
Deci este un boxer interesant Del Boy.
Generatia asta de grei britanici(Fury,Chisora,Price,Sexton,Rogan) poate sa inlocuiasca garda veche bine zic eu(Williams,Sprott,Harrison,Hide,Skelton,Francis,e tc)

Lucian86
14th June 2011, 19:14
Eu zic ca e cel mai bun greu englez dupa Haye ! Victoriile sale cu Sexton au fost foarte convingatoare ! Aia cu Williams nu conteaza (probabil a fost si aranjat meciul). Subscriu la ce-ai spus: are viteza si m-a impresionat in special stamina sa in repriza a 9 a in meciul cu Sexton cand l-a facut TKO !

Cu Wladimir ar fi riscat prea mult zic eu ! Inca nu e destul de copt pentru asa ceva ! putea sa-i scada increderea infrangerea foarte probabila!

Eu zic ca-l bate pe Fury, chiar fara probleme

Lucian86
14th June 2011, 19:57
Meciuri interesante weekend 17-19 iunie:

- Gennady Golovkin (Kaz) vs Kassim Ouma (Uga), WBA World middleweight title
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=356831&cat=boxer)

- Anselmo Moreno (Pan) vs Lorenzo Parra (Ven), WBA Super World bantamweight title
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=97557&cat=boxer)

- Alberto Mosquera (Pan) vs Johan Perez (Col), WBA Fedelatin light welterweight title
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=323278&cat=boxer)

- Karim Mayfield (USA) vs Steve Forbes (USA), welterweight
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=14432&cat=boxer)

- Fernando Guerrero (USA) vs Grady Brewer (USA), vacant NABF light middleweight title
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=44367&cat=boxer)

- Omar Figueroa (USA) vs Eric Cruz (PRC), lightweight
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=456275&cat=boxer)

- Saul Alvarez (Mex) vs Ryan Rhodes (UK), WBC light middleweight title
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=348759&cat=boxer)

- Adrien Broner (USA) vs Jason Litzau (USA), vacant WBC USNBC super featherweight title
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=455859&cat=boxer)

- Sergio Villanueva (Mex) vs Onalvi Sierra (Col), vacant WBC Youth World featherweight title
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=447158&cat=boxer)

- Miguel Vazquez (Mex) vs Marlon Aguilar (Arg), IBF lightweight title
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=357157&cat=boxer)

- Martin Murray (UK) vs Nick Blackwell (UK), vacant BBBofC British middleweight title
WBA Inter-Continental middleweight title
Commonwealth (British Empire) middleweight title
link boxrec (http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=495046&cat=boxer)

Mai este si turneul "Big's better" vineri seara pe Eurosport ! Turneu cu pugilisti mediocri dar te poti distra uitandu-te la asa ceva ;)

melo
18th June 2011, 14:31
Juan Diaz s-a retras ! :groggy: