PDA

View Full Version : ETAPA 11: FC Vaslui - CFR Cluj 5-3



delaoltenia
4th October 2010, 00:01
Vineri,15 octombrie,ora 22.00 - Digi Sport
Discutii inainte si dupa meci.

Trim0b
4th October 2010, 00:02
Meci interesant
Merg pe un x.

bervi
4th October 2010, 16:53
2.,

delaoltenia
4th October 2010, 19:01
x.

Stefan_Cel_Mare
10th October 2010, 01:10
le-o dam ca pe smardan ... perversa de la vaslui :P

Duba
11th October 2010, 14:10
In ciuda situatiei tensionate de la Vaslui, nu cred ca moldovenii vor pierde. X este semnul de baza, insa nici un 1 nu este exclus.

dble13
11th October 2010, 20:31
cu hizo pe banca bate vasluiul

krokobaursolzos
15th October 2010, 17:31
Duel Hizo - Cirtu ... o sa fie interesant :ok:

Daca bate Vasluiul, Cirtu se "betoneaza" pe banca CFR-ului pina in primavara, altfel o sa-l cam stringa paltonul :evil:

St3phano
15th October 2010, 19:47
mari schimbari nu cred sa fie de la un meci la altul pt vasluieni.

krokobaursolzos
15th October 2010, 22:08
Ce bine ca e frig :D Deja am numarat 3 ocazii mari :ok:

... patru ...

relansat
15th October 2010, 22:18
hai vasluiul :x

krokobaursolzos
15th October 2010, 22:18
Dupa inceputul de meci, in care ardelenii au comprimat vasluiul in terenul propriu, acum e randul "porumbeilor" sa preseze si Nuno Claro are mai mult de lucru ;) . Joc alert, cu picanterii latino, dar cel mai "brazilian" din teren e tot de-al nostru: Sinmartean :D

danpuric78
15th October 2010, 22:25
deci pana la urma a reusit porumboiu sa "scape" de lopez caro.
oricum o lectie data de spaniol lui porumboiu si celorlalti patroni cu mentalitate de stapni de sclavi

krokobaursolzos
15th October 2010, 22:29
1-0, inscrie Sinmartean :D , tupeu maxim :ok:

relansat
15th October 2010, 22:30
multa clasa la jucatorii vasluiului. ce combinatii minunate, asta da meci!

krokobaursolzos
15th October 2010, 22:31
multa clasa la jucatorii vasluiului. ce combinatii minunate, asta da meci!

Sa fie inca un meci frumos, ca in Giulesti ? :rolleyes:


... totusi, Burdujan e roman :( s-a aruncat in careu in loc sa continue actiunea ...

relansat
15th October 2010, 22:34
pierduse deja mingea, a incercat si el ceva acolo ... :D

YoNuTzz
15th October 2010, 22:34
a deschis scorul vaslui...
sa vedem daca cfr face si a 5-a infrangere

krokobaursolzos
15th October 2010, 22:35
a deschis scorul vaslui...
sa vedem daca cfr face si a 5-a infrangere

... cu putin efort ... :rolleyes:

:evil:

krokobaursolzos
15th October 2010, 22:38
2-0 , gol Adailton, Nuno Claro e in ceata :o:

... am impresia ca Hizo vrea sa se razbune pentru ce-a patit cu Rapidul ... ;)

relansat
15th October 2010, 22:38
ce spuneam, diferenta de clasa.

Bobi Cearton
15th October 2010, 22:40
dulaul face praf autobaza.

krokobaursolzos
15th October 2010, 22:42
Daca meciul continua tot asa, ardelenii o sa duca la Cluj un vagon ... de goluri :evil:

Ess
15th October 2010, 22:42
acum ca a plecat lopez ala, cred ca imi va iesi pronosticul de pe topicul vecin :ok:
cat despre noi...iar jucam de liga campionilor...sper sa terminam pe 3 in grupe si pe 14 in liga lui mitica :groggy:

Razvan T.
15th October 2010, 22:43
acum ca a plecat lopez ala, cred ca imi va iesi pronosticul de pe topicul vecin :ok:
cat despre noi...iar jucam de liga campionilor...sper sa terminam pe 3 in grupe si pe 14 in liga lui mitica :groggy:

Eu va urez succes :D

krokobaursolzos
15th October 2010, 22:46
Cadu asta e pugilist? ... cam da cu pumnul :shocked:

relansat
15th October 2010, 22:47
ess-ule, cam slabut dom'le.

Lordul
15th October 2010, 22:52
slab Cfr-ul....poate sa spuna inca de pe acum adio titlu

Ess
15th October 2010, 22:53
ess-ule, cam slabut dom'le.

slabut? da de unde...
"suntem furati de arbitru, vasluienii joaca prea dur, iar umiditatea si terenul sunt sub orice critica"
besinosii din deal joaca la 100% din cat pot juca ei in liga 1...:rosu:

pe de alta parte, daca nenea hizo si-a pastrat buiestria si e tinut cat trebuie de porumbelu', vasluiu' cam baga mortii in casa tuturor, asa cum tot zic de anul trecut... :ok:

YoNuTzz
15th October 2010, 22:54
prevad acelasi scor ca la sportul - cfr

YoYoyOi
15th October 2010, 22:58
buna treaba pana acum... campionii-s pa nicari

YoNuTzz
15th October 2010, 23:17
prevad acelasi scor ca la sportul - cfr

cam devreme 3-0 totusi :D

krokobaursolzos
15th October 2010, 23:17
Recidiva Adailton si e 3-0 :ok:

Nuno Claro e din ce in ce mai adinc in ceata ;)

Contra a lui DeZerbi si e 3-1

Razvan T.
15th October 2010, 23:20
4-1

YoNuTzz
15th October 2010, 23:21
lol, 4-1
ma intreb de cati ani nu a mai luat cfr-ul 4

Leo
15th October 2010, 23:21
Meci spectaculos.

Bobi Cearton
15th October 2010, 23:21
nu-l vad bine pe Cartu dupa acest meci.

krokobaursolzos
15th October 2010, 23:21
Burdujan 4-1 ... explodeaza si mamaliga :D

Roddicted
15th October 2010, 23:24
dupa acest meci echipa bozgorilor isi depune candidatura la evitarea retrogradarii

YoNuTzz
15th October 2010, 23:33
dupa acest meci echipa bozgorilor isi depune candidatura la evitarea retrogradarii

dupa dubla cu bayern o sa fie si mai praf :D

krokobaursolzos
15th October 2010, 23:38
dupa dubla cu bayern o sa fie si mai praf :D

Sugerezi ca in seara asta incearca sa se obisnuiasca cu scorul? :shocked:

relansat
15th October 2010, 23:38
i-am sodomizat :cry:

Lordul
15th October 2010, 23:43
Vasluiul a facut spectacol cu campioana Cfr Cluj 4-1

iulian_1976
15th October 2010, 23:43
Nu cred Bayern sa poata da atatea cat a dat Vasluiul asta seara:o:

relansat
15th October 2010, 23:44
dubla burdu :D

YoNuTzz
15th October 2010, 23:44
Nu cred Bayern sa poata da atatea cat a dat Vasluiul asta seara:o:

5 nici eu nu cred :happy

poate 4 :D

Bobi Cearton
15th October 2010, 23:44
5-1. urmatorul meci al Vasluiului e la Craiova.:drak:

krokobaursolzos
15th October 2010, 23:45
Cred ca Sorinel regreta ca n-a folosit autobaza :(

Bastos, 5-2 si clujenii se grabesc ... poate egaleaza :D

malexoid
15th October 2010, 23:46
Nu cred Bayern sa poata da atatea cat a dat Vasluiul asta seara:o:

ce nevoie au sa-i umileasca?

Leo
15th October 2010, 23:47
5-3

Sorin Blaj
15th October 2010, 23:47
Daca meciul continua tot asa, ardelenii o sa duca la Cluj un vagon ... de goluri :evil:

Umilinta. Chiar si la 3-5. :)

YoNuTzz
15th October 2010, 23:47
incredibil 5-3 !
ce gol a dat dica

Novac
15th October 2010, 23:47
Sugerezi ca in seara asta incearca sa se obisnuiasca cu scorul? :shocked:

Sugerata sau nu cert este ca asta este adevarul... urmatoarele meciuri sunt cu Bayern :D

Sorin Blaj
15th October 2010, 23:49
5-1. urmatorul meci al Vasluiului e la Craiova.:drak:

Ii vrem entuziasti. Sa le dam si noi vreo doua, trei. Ca e bulevard in aparare. :)

krokobaursolzos
15th October 2010, 23:49
Meci fara portari :groggy::shocked::o::lol::happy

YoNuTzz
15th October 2010, 23:50
deci avem asha pana acum:

targu mures - dinamo 2-6 ; rapid - branesti 7-1 si acum vaslui - cfr 5-3 :D

Sorin Blaj
15th October 2010, 23:51
Pacat de ratarea lui 6-3. :)

YoYoyOi
15th October 2010, 23:57
asta a fost o tactica sa se enerveze clujeni si sa umileasca apoi Bayernul :D

YoNuTzz
15th October 2010, 23:59
asta a fost o tactica sa se enerveze clujeni si sa umileasca apoi Bayernul :D

clar, bayern pierde acasa cu cfr :happy

iulian_1976
15th October 2010, 23:59
Cel mai bun meci din Liga1 din sezonul 2010-2011.

O mica pata pe meci acel gol al lui Nuno Claro.

m8k
16th October 2010, 00:06
O echipa mica cum suntem si noi putem spune ca am facut un meci MARE!!!:yeah:

Stefan_Cel_Mare
16th October 2010, 00:46
ma asteptam la mai mult de la CFR , cat despre Vaslui ... mi-a placut , poate au avut si noroc pe ici pe colo si asta le-a facut viata mai usoara ...
una peste alta am fost mai buni , avem jucatori buni , sa vedem si o echipa cu rezultate acum ...

razwan_vs
16th October 2010, 01:15
meci spectaculos........astept si marele derby probabil va fi tot la fel de bogat in goluri :ras-plans:

J.Bond
16th October 2010, 02:03
Interesant meciul.:)

*Coco*
16th October 2010, 02:58
Cam dubios Cartu, nu s-a agitat deloc...
E ceva suspect :)

Denis
16th October 2010, 08:43
Nici Hizo nu se astepta sa castige in modul asta. Vasluiul pare sa-si fi revenit dupa plecarea lui Caro.

El Pistolero
16th October 2010, 09:40
Ce debut pentru Hizo.:D
A jucat bine Vaslui.:ok:

zebe
16th October 2010, 10:17
Pf, ce rau imi pare ca am ratat meciul, chiar si la o asemenea infrangere.

Nightwish
16th October 2010, 14:03
Nu ai ratat mare lucru, 5 -3 nu prea e scor de fotbal...Scorul final a fost decis in mare masura de brigada de arbitrii. La golul 1 camerunezul de la Vaslui era in offside si pe directia mingii la primul sut, in mod normal trebuia oprit jocul si dat lovitura libera pentru CFR. La golul 4 al vasluienillor CFR-ul a avut o lovitura libera la care brazilianul ala de la Valui a stat cam la un metru... Arbitrul, care era la 3-4 metri si cu fata la faza, a ridicat din umeri si a lasat jocul sa continue, faza continuand cu un contraatac din care s-a dat gol. Decizia normala era repetarea loviturii libere si galben pentru ala de la Vaslui. Papp nu a luat nici macar un galben, insa trebuia sa ia vreo 5-6 pe parcursul meciului, de fiecare data cand mingea a ajuns la Traore l-a faultat pe acesta, l-a tinut cu mainile, picioarele, dintii :D...
Totusi, desi 2 dintre cele 5 goluri ale Vasluiului au fost date cu concursul larg al arbitrilor, nu pot sa nu recunosc ca Vasluiul a jucat mai bine si meritau sa castige.
PS: dupa meciul asta sper ca N. Claro e istorie...

Tim
16th October 2010, 14:29
Hai mah,las'o dracu! Dupa 2 campionate:rolleyes:,ati ajuns sa dati vina pe arbitri?

Bobi Cearton
16th October 2010, 14:32
Dragomir a spus de Uieslei ca trebuie naturalizat. are dreptate. a jucat foarte bine tactic.

Novac
16th October 2010, 14:43
...Scorul final a fost decis in mare masura de brigada de arbitrii.... Arbitrul, care era la 3-4 metri si cu fata la faza, a ridicat din umeri si a lasat jocul....
.... Decizia normala era repetarea loviturii libere....... desi 2 dintre cele 5 goluri ale Vasluiului au fost date cu concursul larg al arbitrilor...

Razvane Razvane, uite ce-ai facut!

m8k
16th October 2010, 17:01
Daca castigam noi acest meci in asemenea maniera eram hotii hotilor! Asa e liniste si pace!
Oricum victoria e total meritata a vasluienilor! Noi avem in fata un sezon ratat de tot! Daca nu se face o investitie cu cap in iarna nu prea o sa prindem nici macar un loc de Europa League!

relansat
16th October 2010, 17:06
Nu ai ratat mare lucru, 5 -3 nu prea e scor de fotbal...Scorul final a fost decis in mare masura de brigada de arbitrii. La golul 1 camerunezul de la Vaslui era in offside si pe directia mingii la primul sut, in mod normal trebuia oprit jocul si dat lovitura libera pentru CFR. La golul 4 al vasluienillor CFR-ul a avut o lovitura libera la care brazilianul ala de la Valui a stat cam la un metru... Arbitrul, care era la 3-4 metri si cu fata la faza, a ridicat din umeri si a lasat jocul sa continue, faza continuand cu un contraatac din care s-a dat gol. Decizia normala era repetarea loviturii libere si galben pentru ala de la Vaslui. Papp nu a luat nici macar un galben, insa trebuia sa ia vreo 5-6 pe parcursul meciului, de fiecare data cand mingea a ajuns la Traore l-a faultat pe acesta, l-a tinut cu mainile, picioarele, dintii :D...
Totusi, desi 2 dintre cele 5 goluri ale Vasluiului au fost date cu concursul larg al arbitrilor, nu pot sa nu recunosc ca Vasluiul a jucat mai bine si meritau sa castige.
PS: dupa meciul asta sper ca N. Claro e istorie...

nightwish, de ce vorbesti in necunostinta de cauza? la faza cu executarea loviturii libere asa se procedeaza. fa un efort si citeste ROAF-ul ... si asa ploua afara.
p.s: spune ceva si despre nesimtitul ala de cadu care loveste cu cotul meci de meci.

krokobaursolzos
16th October 2010, 17:40
Daca castigam noi acest meci in asemenea maniera eram hotii hotilor! Asa e liniste si pace!
Oricum victoria e total meritata a vasluienilor! Noi avem in fata un sezon ratat de tot! Daca nu se face o investitie cu cap in iarna nu prea o sa prindem nici macar un loc de Europa League!

Scuze ca intervin ... la CFR nu cred ca e nevoie de investitii in alti jucatori, e nevoie doar de stabilitate la antrenor si putina educatie la unii jucatori (ex: Cadu)

Stefan_Cel_Mare
17th October 2010, 12:08
Nu ai ratat mare lucru, 5 -3 nu prea e scor de fotbal...Scorul final a fost decis in mare masura de brigada de arbitrii. La golul 1 camerunezul de la Vaslui era in offside si pe directia mingii la primul sut, in mod normal trebuia oprit jocul si dat lovitura libera pentru CFR. La golul 4 al vasluienillor CFR-ul a avut o lovitura libera la care brazilianul ala de la Valui a stat cam la un metru... Arbitrul, care era la 3-4 metri si cu fata la faza, a ridicat din umeri si a lasat jocul sa continue, faza continuand cu un contraatac din care s-a dat gol. Decizia normala era repetarea loviturii libere si galben pentru ala de la Vaslui. Papp nu a luat nici macar un galben, insa trebuia sa ia vreo 5-6 pe parcursul meciului, de fiecare data cand mingea a ajuns la Traore l-a faultat pe acesta, l-a tinut cu mainile, picioarele, dintii :D...
Totusi, desi 2 dintre cele 5 goluri ale Vasluiului au fost date cu concursul larg al arbitrilor, nu pot sa nu recunosc ca Vasluiul a jucat mai bine si meritau sa castige.
PS: dupa meciul asta sper ca N. Claro e istorie...

tu si restul clujenilor care ziceri ca ati pierdut din cauza arbitrilor acest meci sunteti nesi ... arbitru a facut greseli si de-o parte si de cealalta , cred ca mai multe au fost in favoarea cfr-ului ...nu vreau sa incep acum sa enumar ca am alta treaba , inca ma bucur pt aceasta victorie, si la ultimele 2 goluri ale voastre noi eram deja plecati la cabine ...

krokobaursolzos
17th October 2010, 12:12
...., inca ma bucur pt aceasta victorie, si la ultimele 2 goluri ale voastre noi eram deja plecati la cabine ...

Cea mai clara dovada de imaturitate fotbalistica ;) ... Hizo o sa-i beleasca zilele urmatoare din cauza asta :evil:

Bobi Cearton
17th October 2010, 12:19
tu si restul clujenilor care ziceri ca ati pierdut din cauza arbitrilor acest meci sunteti nesi ... arbitru a facut greseli si de-o parte si de cealalta , cred ca mai multe au fost in favoarea cfr-ului ...nu vreau sa incep acum sa enumar ca am alta treaba , inca ma bucur pt aceasta victorie, si la ultimele 2 goluri ale voastre noi eram deja plecati la cabine ...


ati jucat bine. totusi, n-ati batut armata lui Batori cu mainile goale. ati apelat la urmasii sclavilor de pe plantatiile de bumbac...

relansat
17th October 2010, 14:41
daca si dupa un meci in care am condus cu 5-1 se spune ca am combinat-o cu arbitrii, inseamna ca aveti probleme cu capul ... o fixatie, mai exact.
p.s: super fain momentul in care am pasat de cel putin 20 de ori fara ca (,) ceferistii sa atinga mingea :D

Nightwish
17th October 2010, 22:38
In cazul in care nu am fost suficient de clar, repet, Vasluiul a meritat sa castige. Intamplator, consider ca arbitrul asta e chiar bun, insa in meciul asta a gresit.
Relansat, te stiu un tip fair. Daca CFR ar fi castigat cu 5 - 3 dupa meciul asta, ce crezi ca ar fi scris presa despre arbitraj? Sincer?:D

relansat
17th October 2010, 22:44
night, aici discutam de la om la om. presa ar fi scris de naspa, probabil. cand ai lovitura libera, trebuie sa ii ceri adversarului sa isi miste curul 9 metri in spate; daca acest lucru nu se intampla, vine arbitrul si il trimite unde ii este locu'. se acorda galben doar cand misca mingea si nu permite reluarea jocului.

m8k
18th October 2010, 08:59
In finala cupei cand v-am batut cu 3-0 nu au fost greseli mai mari ca in acest meci! Chiar si scorul a fost de o diferenta mult mai clara! Atunci nimeni nu a contestat ca nu am fi meritat victoria, si totusi toata lumea urla ca suntem hoti! Acum cand e invers e liniste si pace! Stim deja ca numai noi furam!:headbang:
Victorie absolut meritata, dar totusi daca era anulat primul gol care a fost din offside nu se stie ce s-ar fi intimplat dupa!
Evitam retrogradarea!:yeah:

Cipri
18th October 2010, 10:29
Nu cred ca S. Cartu prinde returul ...

Sezione
19th October 2010, 19:18
Adevaratul derby al etapei. Din toate punctele de vedere..aici chiar s-a jucat fotbal !! Super goluri..faze spectakol. Nu ca in mizeria jucata in groapa..

svu
19th October 2010, 19:23
Adevaratul derby al etapei. Din toate punctele de vedere..aici chiar s-a jucat fotbal !! Super goluri..faze spectakol. Nu ca in mizeria jucata in groapa..

care derby dom'le?
@m8k, vrei sa zici ca arbitrajul a fost partinitor? la ce meci te-ai uitat?:no:

Sezione
19th October 2010, 19:23
Nu ai ratat mare lucru, 5 -3 nu prea e scor de fotbal...Scorul final a fost decis in mare masura de brigada de arbitrii. La golul 1 camerunezul de la Vaslui era in offside si pe directia mingii la primul sut, in mod normal trebuia oprit jocul si dat lovitura libera pentru CFR. La golul 4 al vasluienillor CFR-ul a avut o lovitura libera la care brazilianul ala de la Valui a stat cam la un metru... Arbitrul, care era la 3-4 metri si cu fata la faza, a ridicat din umeri si a lasat jocul sa continue, faza continuand cu un contraatac din care s-a dat gol. Decizia normala era repetarea loviturii libere si galben pentru ala de la Vaslui. Papp nu a luat nici macar un galben, insa trebuia sa ia vreo 5-6 pe parcursul meciului, de fiecare data cand mingea a ajuns la Traore l-a faultat pe acesta, l-a tinut cu mainile, picioarele, dintii :D...
Totusi, desi 2 dintre cele 5 goluri ale Vasluiului au fost date cu concursul larg al arbitrilor, nu pot sa nu recunosc ca Vasluiul a jucat mai bine si meritau sa castige.
PS: dupa meciul asta sper ca N. Claro e istorie...

Penibili mai pueti sa fiti !! Sinteti toti copii fidele ale sekuristului de Muresan... Si acum ati fost furati ?? Vasluiul a umilit KVSC-ul din toate punctele de vedere ..in loc sa acceptati asta cautati scuze mizerabile... atoi castigat 2 campionate si 2 cupe jucind in 14 ...si mai aveti tupeul sa comentati ?? :no: Ei lasa ..ca i n 2-3 ani ajungeti iar acolo unde e va e lokul- prin liga a 3-a ..ca se duce dracului si PDL-ul si BOc, termin Arpi banutzii...si o sa aveti ocazia sa traiti de pe urma senzationalei pepiniere de fotbalisti din zona Clujului.

Nightwish
21st October 2010, 16:27
Bai praz belit, am admis ca Vasluiul a meritat sa castige, ce naiba mai vrei?

m8k
21st October 2010, 19:20
Penibili mai pueti sa fiti !! Sinteti toti copii fidele ale sekuristului de Muresan... Si acum ati fost furati ?? Vasluiul a umilit KVSC-ul din toate punctele de vedere ..in loc sa acceptati asta cautati scuze mizerabile... atoi castigat 2 campionate si 2 cupe jucind in 14 ...si mai aveti tupeul sa comentati ?? :no: Ei lasa ..ca i n 2-3 ani ajungeti iar acolo unde e va e lokul- prin liga a 3-a ..ca se duce dracului si PDL-ul si BOc, termin Arpi banutzii...si o sa aveti ocazia sa traiti de pe urma senzationalei pepiniere de fotbalisti din zona Clujului.

Normal, te lauzi ca am jucat in 14 cand am castigat campionate si cupe, dar ca sa observi ca se fluiera si s-a fluierat de multe ori impotriva noastra si in TRECUT nu iti mai place sa recunosti! Exact asa am fost furati in acest meci cum am furat noi campionate! Daca acum am fost furati atunci am furat si noi in trecut, daca nu atunci nu! Aici nu merge cu dedicatii si preferinte oltenilor! Hai inapoi la praz!

krokobaursolzos
21st October 2010, 23:13
Bai praz belit, am admis ca Vasluiul a meritat sa castige, ce naiba mai vrei?

Poate vrea sa te convinga ca Vasluiul o sa castige si etapa urmatoare ;)