PDA

View Full Version : Cupa Romaniei



schily
25th October 2006, 14:57
:yeah: :yeah: forza corbii hunedoara

motoroium
9th November 2006, 13:05
Hai STEAUA !
Sper ca diseara sa facem un meci bun si sa ne calificam mai departe .:happy

TaciAcolo
9th November 2006, 13:21
taci ba ca luati bataie sssssss

andrei1921tm
9th November 2006, 16:28
Hai STEAUA !
Sper ca diseara sa facem un meci bun si sa ne calificam mai departe .:happy

Bah zici ca e meciu vietii tale...acum si de apulum va e frica..sunteti jalnici.

Cristian
9th November 2006, 16:32
Thread deschis again total aiurea.

HAI CU DELETE-ul

best_lazialul
13th November 2006, 14:49
am si eu cateva intrebari legate de Cupa Romaniei:
1.cand are loc tragerea la sorti a sferturilor?
2.echipele vor mai fi impartite in urne?
3.se joaca tur-retur sau o singura mansa pe teren neutru?
4.cand au loc sferturile?

*Coco*
15th November 2006, 09:59
am si eu cateva intrebari legate de Cupa Romaniei:
1.cand are loc tragerea la sorti a sferturilor?
2.echipele vor mai fi impartite in urne?
3.se joaca tur-retur sau o singura mansa pe teren neutru?
4.cand au loc sferturile?

1.Nu se stie cand are loc tragerea
2.Echipele nu vor fi impartite in urne
3.Se joaca o singura manse pe teren neutru din semifinala se joaca Tur-retur
4.Sferturile sunt programate ptr 28-29 Februarie 2007

FcPoliFan
15th November 2006, 13:36
E asa stupid cum numai in semifinale se joaca tur-retur. :|
Macar de am fi consecventi.

CrAzY92
5th December 2006, 15:58
cand incep extragerile?!!?

Elphax
23rd January 2007, 15:22
Vineri, 26 ianuarie, de la orele 16.15, va avea loc la Casa Fotbalului, tragerea la sorti a meciurilor din sferturile de finala ale Cupei Romaniei Timisoareana, informeaza Federatia Romana de Fotbal. Echipele participante in aceasta faza a Cupei Romaniei sunt impartite in doua urne valorice, astfel:

Urna A: Steaua Bucuresti, Rapid Bucuresti, FC National
Urna B: Poli Timisoara, Otelul Galati, Poli Iasi, FC Arges, Pandurii Tg. Jiu

Se vor împerechea echipe din urna A cu echipe din urna B (trei meciuri). După extragerea pentru fiecare meci, bilele conținând numele echipelor vor fi introduse într-o altă urnă, prima formație extrasă din aceasta urmând să fie organizatoarea meciului. Cele două echipe rămase în urna B vor juca între ele, prima extrasă fiind organizatoarea partidei.
Meciurile se vor desfasura in sistem eliminatoriu, intr-o singura mansa, pe teren neutru, in zilele de 27 si 28 februarie, cu incepere de la ora 14,00, cu exceptia partidelor televizate. Programul partidelor (data, ora, localitatea, stadionul) va fi stabilit de Comitetul de Urgenta al FRF, in functie de calendarul Ligii 1 si va fi comunicat pe 31 ianuarie.

Grinco
23rd January 2007, 18:48
Imi explica si mie cineva care naiba e logica acestei metode? De ce sunt doar 3 in prima urna? Era chiar asa greu sa fie doua urne cu cate 4 echipe? Penibil...lasand la o parte faptul ca nu mai prea e in nicio tara sistemul cu capi de serie in sferturile cupei

*Coco*
23rd January 2007, 19:41
Urnele s`au facut dupa locurile ocupate de echipe in clasamentul sezonului trecut:P
Urna A : locurile 1-5 sau 1-6
Urna B: locurile celalalte

Grinco
23rd January 2007, 20:02
OK, dar tot mi se pare tampit sistemul :D Mureau daca puneau cate 4 echipe in urna?

starsteel
26th January 2007, 09:01
Imi explica si mie cineva care naiba e logica acestei metode? De ce sunt doar 3 in prima urna? Era chiar asa greu sa fie doua urne cu cate 4 echipe? ....

Logica asta a venit de pe vremea cand a inceput Dinamo sa prinda dragoste pt. Cupa Romaniei. Elimini echipele modeste pana in finala apoi acolo tragi cu un Corpodean si inregistrezi un trofeu la palmares. Tot datorita coditei introduse de "catei" se joaca si tur-retur semifinalele se evita astfel o surpriza mai usor posibila intr-o singura mansa....vezi exemplul de anul asta Dinamo - Pandurii 0-1. Nu sunt paranoic frf&lpf sunt fiefuri dinamoviste pana in maduva oaselor.
Corect ar fi fost o urna cu 8 echipe iar toate bilele sa aiba aceeasi temperatura. :D
P.S. Pronosticul meu pt. tragerea asta.....3 bile caldute Steaua, Rapid si Timisoara. Nu e voie ca bilele incalzite sa joace intre ele! :P

starsteel
26th January 2007, 09:02
Astăzi, la ora 16:15, Antena 3 transmite în exclusivitate tragerea la sorți pentru sferturile de finală din Cupa României Timișoreana. Invitații lui Cosmin Băleanu sînt Emil Roșianu, președinte la Poli Timișoara, Cristian Costache, director de imagine la Rapid, și Andrei Vochin, redactor șef adjunct la Gazeta Sporturilor, vor comenta rezultatele extragerii

tuxie
26th January 2007, 11:26
star, eu mizez pe urmatoarea schema:

Steaua - Galati
Rapid - Iasi
National - Pandurii
Poli - Arges

Sa vedem daca-s inspirat :)

starsteel
26th January 2007, 17:32
Mai tuxie tu ai stiut bilele!..... sa inteleg ca pe langa cele 3 calde au mai existat 2 Iasi si Arges tot distincte cu adresa pt. Rapid si Poli. ;)

poli-umt
27th January 2007, 01:38
@tuxie
Mai frate dar ce aproape ai fost!

tuxie
27th January 2007, 11:24
Mai tuxie tu ai stiut bilele!..... sa inteleg ca pe langa cele 3 calde au mai existat 2 Iasi si Arges tot distincte cu adresa pt. Rapid si Poli. ;)

Of, of, starsteel, maine o sa zici ca-s Chivorchian undercover :happy
Sa zicem doar ca am fost intr-o zi de "gratie", ca mi-au iesit si toate pariurile puse, desi n-am nici o treaba cu anumite sporturi. N-a fost acuratete 100%, e drept, dar preferam Argesul in loc de Poli Iasi sincer sa fiu. Acum, asta e, mult succes tuturor echipelor.

Apropos, stie cineva ce meciuri vor fi transmise la TV?

lucian_iasi
27th January 2007, 11:30
Probabil Steaua-Otelul si Rapid-Arges...desi as vrea sa fie transmis si meciul nostru nu cred :( :( :( :( :(

be@
27th January 2007, 11:33
Apropos, stie cineva ce meciuri vor fi transmise la TV?

Tu ce crezi? Normal ca S&R. :mda:

tuxie
27th January 2007, 11:34
Oh well, tara de ***** cu pretentii de UE :(

TaciAcolo
27th January 2007, 12:16
mai sunt tv sport, telesport paote iau si ei cate un meci

m4st3r
27th January 2007, 12:29
nu au voie...drepturile de televizare sunt vandute catre antena1 ! numa ea poate transmite meciuri...in aceasta faza vor fi 2 transmisii

Elphax
27th January 2007, 12:43
pai atunci e clar...

starsteel
27th January 2007, 15:17
Oh well, tara de ***** cu pretentii de UE :(
Pt. voi poate e mai bine asa (TV) recunoaste ca nu ai fi vrut sa vezi la tv Rapid - Poli sau Steaua - Poli. :D

Elphax
27th January 2007, 15:30
MA LESHI ma?

starsteel
27th January 2007, 15:35
Asta e atitudine civilizata? :no:

tuxie
27th January 2007, 22:53
Pt. voi poate e mai bine asa (TV) recunoaste ca nu ai fi vrut sa vezi la tv Rapid - Poli sau Steaua - Poli. :D

As fi vrut sa vad toate meciurile la TV, si nu imi interpreta cuvintele :D. Intr-o tara care nu e condusa de retarzi, nu se da licenta de transmisie doar unui post de ***** cu transmisii de ***** si comentatori de ***** care transmite doar *****ul care are el chef. Doar ca la noi nu e acel gen de tara, si exclusiv la asta m-am referit. Si existau sanse sa fie Poli vs. anybody, la urma urmei.

PS: scuzati expresia "retarzi", trebuia folosit "politicieni", fir-ar ele sinonime de *****.

Elphax
31st January 2007, 18:17
Joi, 1 februarie, vor fi date publicitatii locatiile partidelor din sferturile Cupei Romaniei Timisoreana, a anuntat Paul Zaharia, seful Comisiei pentru Mass-Media a FRF.
"Echipele au termen pana miercuri seara sa anunte locatiile. Ce va pot spune in acest moment e ca 2 locatii sunt clare, iar 2 sunt inca in suspensie. Joi vor fi anuntate, insa, pentru ca joi dimineata se va intruni Comitetul de Urgenta si se va clarifica si situatia ultimelor doua locatii. Au fost niste probleme de ordin tehnic"

Elphax
1st February 2007, 15:54
Poli Timisoara - Politehnica Iasi ( stadionul „Nicolae Dobrin" - Pitești) - ora 14.00, 28 februarie
Pandurii Targu-Jiu - FC National (stadionul „Ion Oblemenco" - Craiova) - ora 14.00, 28 februarie
Rapid Bucuresti - FC Arges (stadionul „Astra" - Ploiești) - ora 20.45, 28 februarie
Steaua Bucuresti - Otelul Galati (stadionul „Farul" - Constanța) - ora 20.45, 1 martie

SORINULTRA
5th February 2007, 18:31
iasul nu joaca la timisoara??????

*Coco*
5th February 2007, 19:04
Uitate bai galatene cand a fost postat mesajul si dupa aia sa comentezi...

SORINULTRA
5th February 2007, 19:33
da ma oltene am vazut ho, greseala mea ok.

Elphax
11th February 2007, 09:04
mesajul ala a fost pus imediat dupa comunicatul FRF
totusi nu stiu daca FRF va accepta modificari ...

crissis
19th February 2007, 00:50
mesajul ala a fost pus imediat dupa comunicatul FRF
totusi nu stiu daca FRF va accepta modificari ...

Intrebarea este ce nu accepta FRF cind vine vorba de porcarii si blaturi

*Coco*
3rd March 2007, 13:21
MAi acuma din Semifinala se joaca Tur-Retur?

Sevilla86
3rd March 2007, 15:38
MAi acuma din Semifinala se joaca Tur-Retur?

Se joaca o singura mansa pe teren neutru.