PDA

View Full Version : Volei feminin - divizia A1



Pages : [1] 2

starsteel
18th February 2006, 22:50
Am cautat toata seara pe net sa vad care a fost rezultatul in partida Unic - CSU Metal dar nimic, nici la frv, ziare, etc. astept un semn.

ULTRAS1998
20th February 2006, 21:18
stie cineva un site unde as putea gasi campionele all time ale romaniei la volei masc si feminin?

OVIDIU 62
18th March 2006, 23:08
Am fost eu la acel meci in care cei 2 mafioti de arbitri TOADER CORCODEL si DREGOMIR ne-au facut varza.

starsteel
12th May 2006, 21:13
De la tine am aflat rezultatul in seara aia. Din comentariul facut pe Monitorul.

starsteel
10th July 2006, 22:05
Cred ca a venit timpul ca CSU Metal Galati sa atace titlul national. Alaturi de cele 2 straniere din sezonul trecut, Aleksandra Avramovici şi Tatiana Liulenova, au venit 3 sarboaice Sanja Starovici, Brizitka Molnar şi Maja Ognjenovici iar noul antrenor este sarbul Zoran Terzici, ajutat de conationalul sau Nenad Djurovici. Anul trecut dupa un tur de campionat foarte bun am capotat lamentabil in finalul campionatului nereusind sa prindem nici macar turneul final. Situatia asta nu se mai poate repeta asa ca anul asta asteptam titlul la Galati.

gopoarad
14th August 2006, 18:35
Ma bucur ce aud voi a-ti avut si obuna scoala de volei masculina buna.

M1BEST2
1st October 2006, 09:59
metal-unic 3-0

OVIDIU 62
2nd October 2006, 21:51
Am fost la primul meci cu Dinamo la Bucuresti si sincer va spun echipa noastra nu a jucat nimic.Sper sa nu mai am parte de asemenea meciuri.

OVIDIU 62
8th October 2006, 13:32
Am aflat ca fetele noastre au invins la Iasi cu 3-0.Este bine dar ce ne facem ca mai tot timpul sarboaicele sunt plecate la lot.Asta pana la sfarsitul lui noiembrie.Vine si vremea noastra.La Bacau,Stiinta-Dinamo=3-0.Sa moara piticu pe margine.

starsteel
8th October 2006, 18:54
Alta data am inceput in forta campionatul acum dupa o infrangere in prima meci sa speram ca vom finaliza cu o victorie in "Final Four" care sa ne aduca mult asteptatul titlu.

grande
8th October 2006, 20:40
Cu parere de rau nu aveti loc in fata lui Dinamo ,cu Costinel pe banca si mai ales cu achizitiile pe care le-au facut ,ei vor castiga campionatul !

Colo-Colo
12th October 2006, 20:42
salut..as dori sa vorbesc cu orice iubitor de volei

ID-ul meu de messenger e asroma_bogdan...
va astept!!!

M1BEST2
13th October 2006, 09:00
Hai Metalul!!!!!

Colo-Colo
14th October 2006, 22:42
cum se pot afla rezultatele la etapa de volei dupa ce se joaca....???
pe www.frv.ro se actualizeaza foarte greu!!!

M1BEST2
16th October 2006, 22:00
intra pe www.frvolei.ro

starsteel
9th November 2006, 11:50
Anul asta CSU Metal a inceput campionatul mai greu dar poate e mai bine asa inversam placa incepem greoi si terminam in forta mai ales ca dupa ce se termina campionatul mondial ne vin sirboaicele acasa. Sa speram ca a venit si momentul titlului ca ne-am saturat de nenumaratele locuri secunde din ultimii 30 de ani.
Clasament la zi:
1. Stiinta Bacau.................... 6 6 0 12
2. Dinamo............................. 6 5 1 11
3. VC Unic Piatra Neamt.......... 7 4 3 11
4. CSU Neumarkt Tg Mures...... 6 4 2 10
5. CSU Metal Galati............... 6 4 2 10
6. Penicilina Iasi..................... 6 3 3 9
7. Rapid AIBO Bucuresti........... 6 2 4 8
8. U jolidon Cluj..................... 6 2 4 8
9. CSM Lugoj......................... 7 1 6 8
10.CS Volei Constanta............ 6 0 6 6

starsteel
9th November 2006, 11:55
Rezultate la zi chiar nu stiu daca mai exista in alta parte vad ca si frv nu mai e de actualitate,
http://www.frvolei.ro/Competitii/Comp_A1_F.html

SORINULTRA
10th November 2006, 08:22
pana acum cam un an mergeam la siderurgistul la volei , dar recunosc nu am mai fost , eu si steelman (vali) ( aveam locurile noastre in sala)

starsteel
11th November 2006, 00:42
Meciurile etapei a 8-a

CSU METAL GALAŢI- U JOLIDON CLUJ (amanat)

DINAMO BUCUREŞTI- CSU TG MUREŞ

PENICILINA IAŞI- CS RAPID CFR MARFA BUCURESTI

ŞTIINŢA BACĂU- UNIC PIATRA NEAMŢ

CSM LUGOJ- VOLEI 2004 CONSTANŢA

starsteel
14th November 2006, 14:37
Rezultatele :
CSU METAL GALAŢI- U JOLIDON CLUJ (amanat 10.12.06 )

DINAMO BUCUREŞTI- CSU TG MUREŞ 3-0

PENICILINA IAŞI- CS RAPID CFR MARFA BUCURESTI 3-0

ŞTIINŢA BACĂU- UNIC PIATRA NEAMŢ 3-1

CSM LUGOJ- VOLEI 2004 CONSTANŢA 3-1

GruppoApparte
19th November 2006, 05:00
Divizia A, feminin, etapa a 9-a:
Volei 2004 Constanţa-Metal Galaţi 0-3;
Rapid CFR Bucureşti-Ştiinţa Bacău 0-3;
"U" Jolidon Cluj-Dinamo Lemtrans Bucureşti 0-3;
Unic Piatra Neamţ-CSM Lugoj 3-0.

starsteel
19th November 2006, 11:28
CSU Tg. Mures Penicilina Iasi 3-1

OVIDIU 62
22nd November 2006, 10:49
Ai telefoanele lor pe forumul FRV si suni si afli direct de la organizatorul de competitii.Nimic mai simplu nu?

starsteel
25th November 2006, 20:20
Cu parere de rau nu aveti loc in fata lui Dinamo ,cu Costinel pe banca si mai ales cu achizitiile pe care le-au facut ,ei vor castiga campionatul !
Meci fara istoric in campionat CSU Metal - Dinamo 3-0 (19, 17, 19) /hello

M1BEST2
25th November 2006, 20:35
in seara asta au jucat super!!!!
bravo galatencelor!!!!

starsteel
25th November 2006, 21:40
Cu adevarat au jucat frumos le-am inebunit pe dinamoviste cu serviciile din saritura in special Molnar si Tanya iar ce e mai frumos ca jocul nostru e evident in crestere.

OVIDIU 62
26th November 2006, 02:32
A fost de-a soarecele cu pisica la acest meci.Dupa ce miercuri in cupa Romaniei la Bucuresti Dinamo a castigat greu in fata Metalului cu 3-2 astazi la Galati in prima etapa a returului Galatiul a umilit echipa de volei feminin a cainilor rosii administrandu-le un sec 3-0.Si cand te gandesti ca Piticul la 2-0 la seturi sa ridicat si a iesit din sala atunci este si mai mare umilinta.Bravo publicului care a fost fantastic semn ca dragostea pentru voleiul feminin se intoarce./hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /

M1BEST2
26th November 2006, 12:38
Sambata seara a avut loc derbyul etapei intre echipele CSU Metal Galati si Dinamo Bucuresti incheiat cu victoria gazdelor cu 3-0 pe seturi -19, -17, -19.
Primele doua seturi au fost la discretia gazdelor nepunandu-se in niciun moment problema invingatoarei.
Setul trei a fost doar la prima vedere un pic mai disputat, echilibrul rupandu-se la 11-11. Dupa acest moment galatencele au revenit la conducere si au castigat setul. Disperat de greselile propriei sale echipe patronul de la Dinamo, Marian Stefan, a parasit sala la mijlocul setului trei.
Trebuie remarcat si publicul galatean, sala "Siderurgistul" fiind neincapatoare pentru spectatori si pentru cele doua galerii ambele ale echipei gazda.

OVIDIU 62
27th November 2006, 08:16
Dinamo a fost umilita la Galati cu un 3-0 scurt(19.17.19).Publicul a fost superb iar echipa in evidenta crestere de forma,care va trebui confirmata etapa viitoare la P.Neamt,cu o noua victorie nu de alta dar anul asta miroase a titlu de campioana la Galati,nu?

starsteel
27th November 2006, 13:40
.....Si cand te gandesti ca Piticul la 2-0 la seturi sa ridicat si a iesit din sala atunci este si mai mare umilinta...
Eu i-am strigat in ureche "Dinamo si Rapid se iubesc la infinit" iar alt tip i-a pus un spray sirena....piticu nici o reactie. Mai dur a fost ca din cauza atmosferei fiica-mea care era langa mine m-a intrebat....ce i-am strigat....?!

M1BEST2
29th November 2006, 08:07
azi : Unic Piatra Neamt-CSU Metal Galati

starsteel
29th November 2006, 12:08
Rezultatul final nu reprezinta o necunoscuta pt. galateni....nu garantez cat va fi in dreptul lui Unic desi sunt sanse insemnate pt. 0 in schimb la galatence evident 3. /hello Avem de platit si hotia din campionatul trecut cand in ultimul meci prin contributia arbitrilor am pierdut calificare in "final four".
http://www.frvolei.ro/Clasament/Clasament_A1.html

starsteel
29th November 2006, 12:45
''Meciurile celei de-a doua etape a returului Diviziei A1 la volei feminin se dispută astăzi. CSU Metal Galați - care evoluează în efectiv complet - joacă astăzi (ora 18,00) în deplasare, cu Unic Piatra Neamț. Întâlnirea se anunță extrem de disputată, în care gălățencele au posibilitatea să se impună.
Sâmbătă, CSU Metal va juca pe teren propriu, cu Penicilina Iași - Sala "Siderurgistul", ora 18,00.''

Un ziarist galatean considera ca intalnirea "se anunta extrem de disputata" ..... eu nu cred asta.

M1BEST2
29th November 2006, 16:07
Unic trebuie să se autodepăsească pentru a cîstiga

Unic Piatra Neamt are nevoie de un meci excelent în toate compartimentele pentru a reusi o victorie în fata celei mai în formă echipei de volei feminin din România, CSU Metal Galati. Este momentul ca elevele lui Marian Constantin si ale lui Aurel Cazacu să arate unitate de grup, omogenitate în joc si o dorintă enormă de victorie. Pentru ca relatiile dintre fete să se închege, conducerea tehnică a decis ca echipa să intre în cantonament de două săptămîni. CSU Metal Galati vine la Piatra Neamt cu un moral foarte bun, cu jucătoare si un antrenor de valoare mondială. Zoran Terzic este antrenorul nationalei Serbiei, selectionată care la recent încheiata editie a Campionatului Mondial a reusit să termine pe locul III. Maja Ognjenovici si Brizitka Molnar sînt cele două sîrboiace care au cîstigat medalia de bronz la mondiale, dar care în România si-au propus ca obiectiv cîstigarea campionatului.
„Ne gîndim numai la victorie si numai la un joc bun contra celor de la Galati. Stiu că va fi foarte greu, dar cred că fetele au ajuns la concluzia că numai cu dăruire pot face un rezultat bun împotriva unei echipe puternice. Unic trebuie să se autode-păsească pentru a cîstiga“, a declarat Vasile Ouatu, presedintele de onoare al clubului pietrean. Acesta asteptă si o reactie pozitivă a publicului în meciul de astăzi. „Publicul trebuie să se trezească pentru a ajuta echipa. La ultimele meciuri a fost cam apatic, iar fetele resimt acest lucru. Vreau să facem totul pentru a cîstiga. Echipa are nevoie de încurajări, de aplauze si de scandări“, a mai spus Vasile Ouatu.

monitorul de neamt

grande
29th November 2006, 18:18
Echipa de volei feminin a Rapidului, CS RAPID CFR MARFA BUCURESTI,
care evoluează în campionatul național, a disputat miercuri, 29 noiembrie 2006 partida din cadrul etapei a XI-a a Diviziei A1, meciul în compania formației Volei 2004 Constanța. În partida arbitrată de cuplul Dimachi F. / Stefu A., din returul campionatului de volei, rapidistele au învins în deplasare cu scorul de 2-3.

După acest meci, CS RAPID CFR MARFA BUCURESTI se află pe locul 7 în clasament, cu 13 puncte și vor întâlni etapa viitoare, a XII-a, sâmbătă, 2 decembrie 2006, formația UNIC PIATRA NEAMȚ, care se află pe locul 4, cu 16 puncte acumulate.
Meciul va fi condus de cuplul Calimac N. / Stefu A.

M1BEST2
29th November 2006, 21:11
Uraaaa!!!!!
Unic Piatra Neamt-CSU Metal Galati 0-3

Cristian
29th November 2006, 22:31
Campioaneleeeeeeeee

OVIDIU 62
29th November 2006, 22:55
Cu toata galeria lor formata din oameni de peste 50 de ani adusi cred dela o intrepridere si cu alta de la fotbal echipa gazda nu a putut face fata ritmului infernal de joc al echipei galatene.Dupa aproximativ o ora si 10 min echipa galateana sa impus in trei seturi(21,12,22).Civilizatia lipseste la P.Neamt astfel incat la sfarsitul meciului galeria de la fotbal sa repezit la baloanele alb-albastre spargandule cu o furie greu de imaginat.Inca odata au dovedit ca sunt infantili.In setul 2 a fost masacru in direct pe teren propriu.Sincer sa fiu nu stiou daca echipa gazda va pride play-offul./hello /hello /hello /hello /hello

starsteel
30th November 2006, 00:54
Marsul continua .... Galatiul face legea in campionat singura echipa care poate fi de calibrul nostru ramane Bacaul; ramane sa dovedim ca suntem superioare si bacauancelor. O vom face pe 21 dec.

OVIDIU 62
30th November 2006, 08:52
Vreau sa-ti spun ca eu am claxonat pe Marian Stefan la meciul cu Dinamo.La P.Neamt este cu intrare(20.000 lei) biletul si se trage la sorti la pauza anumite bilete care le primesti la intrare.Este ca pe vremea lui impuscatu.Fac orice dar numai volei NU.:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

starsteel
30th November 2006, 10:01
Ce chestie am stat la 3-4 metri unul de altul, acolo stau de obicei.

OVIDIU 62
30th November 2006, 13:40
Ar fi bine sa sprijinim cu o adevarata galerie aceasta echipa minunata a Galatiului care se chiama Metal.Daca tu poti sa mobilizezi mai multa galerie de la Sidexplozia ar fi minunat.Sa facem si un decor frumos,cred ca ar trebui luat legatura cu domnul Mangalea./hello /hello /hello

Cristian
30th November 2006, 16:42
la meciul urmator din sala Siderurgistul voi fi prezent, si cu aparatul foto sa fac si niste poze ;)

OVIDIU 62
30th November 2006, 19:38
Ce cadou mai frumos putea sa aduca aceasta echipa de aur a orasului nostru zilei de Sf Andrei ocrotitorul orasului nostru.Bravo conducerii a domnului Mangalea,a domnului Deju a domnului Delcea a lui Bogdan Paul dar in primul rand a lui Terzici si a lui echipa.Voi fi mereu langa voi pentru ca am simtit la intoarcerea de la P.Neamt ca vom fi campioni.Si inca ceva in autocar se scanda:We are the champions,ce frumos a fost acest vis care nu peste mult timp se va transpune in realitate.Hai fetelor ca se poate,trebuie sa aveti incredere in voi sunteti cele mai bune din campionat./hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

OVIDIU 62
2nd December 2006, 19:43
Este vorba de continuarea drumului bun pe care il parcurge echipa noastra.Daca avem in vedere ca Bacaul a pierdut la Dinamo cu 3-1 atunci putem spune ca pe 21 12 06 vor fi trei echipe cu acelasi numar de puncte deci cu 2 infrangeri,dupa care va veni play-off-ul unde sper sa se mareasca diferenta intre Metal si restul (Dinamo si Bacau):yeah: :yeah: :yeah:

starsteel
2nd December 2006, 21:39
Nu exista nici un clasament actualizat la ora asta asa ca pun eu,

1. Dinamo 12__10__2__22pct. (30-8)
2. Bacau 11__10__1__21pct. (31-5)
3. Galati 11__9__2__20pct. (27-7)

Restante: CSU Tg. Mures - Stiinta Bacau si CSU Metal Galati - U Cluj....in cazul unei previzibile victorii cu 3-0 in partida din 10.12.06 galatencele trec pe a 2-a pozitie.

Cosmin Salajan
2nd December 2006, 23:11
U cluj 3- csm lugoj 2, am batut dupa ceam fost condusi cu 2-0

OVIDIU 62
3rd December 2006, 08:13
Ai dreptate Starsteel vom fi pe locul 2 la egalitate cu Dinamo dar cu setaveraj mai bun pt ca miercuri joaca si Stiinta restanta la Tg Mures si va fi clar rezultatul.Oricum pe 21.12.06 cand Stiinta va veni la Galati vom fi trei echipe cu acelasi numar de puncte si toate trei cu 2 infrangeri.

starsteel
3rd December 2006, 16:46
Setaveraj mai bun adica raportul seturilor castigate si seturilor pierdute superior....asta pt. cei care poate nu stiu.
Acum Dinamo are 30/8= 3,75 iar CSU Metal 27/7= 3,85

SORINULTRA
4th December 2006, 06:58
ce sanse are csu la titlu?

starsteel
4th December 2006, 17:43
Mari numai ca mai e mult pana departe, intai se ajunge in "final four" dupa care urmeaza turnee la toate echipele calificate.....ele vor fi CSU Metal, Stiinta Bacau, Dinamo Buc. si inca una dintre Unic Piatra Neamt, CSU Tg Mures, Iasi, Rapid.

OVIDIU 62
5th December 2006, 14:56
Daca primele trei echipe care se vor califica in final four sunt clare Galati>Bacau>Dinamo,cea de patra se va stabili cred intre Tg Mures si P.Neamt.Daca i-mi aduc aminte anul trecut ce a fost la P.Neamt sincer vorbesc as dori sa vina Tg Mures langa noi cu toate ca sincer P.Neamt este echipa din Moldova deci 75% sunt echipe din Moldova.Nu am nimic cu echipa ci cu modul in care se conducea aceasta si pe ce cai.Aici este problema.:rosu: :rosu: :rosu:

starsteel
5th December 2006, 15:19
Si eu as dori tot pe CSU Tg. Mures la Piatra Neamt se mai implica Pinalty deci ceva necurat poate apare oricand.

OVIDIU 62
5th December 2006, 18:45
Daca ar fi sa aleg a patra echipa as proceda astfel:
Daca as alege cu inima as spune Unic P.Neamt
Daca as alege cu mintea as spune Tg Mures asa ca alegeti voi.Totusi as inclina spre Ardeal avand in vedere cum am fost defaforizati anul trecut la P.Neamt.Unde esti Corcodele?:rosu: :rosu: :rosu:

M1BEST2
6th December 2006, 14:12
Posibile manarii la meciul de campionat dintre Unic Piatra Neamt si CSU Tg. Mures. Deoarece la acest meci si tocmai la acest meci care este vital pentru echipa Unic caci in cazul unei infrangeri aceasta ar rata calificarea in play off, federatia la delegat pe domnul arbitru Corcodel. Acelasi arbitru a facut ca in sezonul trecut echipa Unic sa se califice in dauna echipe Metal in play off dupa un arbitraj pro Unic!!!!

starsteel
7th December 2006, 18:15
Deci e clar ne dorim sa evitam aranjori si ne dorim victoria echipei din Tg. Mures.....totusi favorita este Unic, avantaj valoarea si Corcodelul. :no:

In meciul restanta scor previzibil CSU Tg. Mures - Stiinta 0-3 si clasamentul se gaseste aici in partea de sus a programului,
http://www.frvolei.ro/Competitii/Comp_A1_F.html

OVIDIU 62
8th December 2006, 21:05
Sambata si duminica vom avea doua meciuri de jucat in campionat.Sambata cu Rapidul la Bucuresti si duminica la Galati cu Clujul.Sper dupa cele doua meciuri sa trecem pe locul 2 la egalitate de puncte cu Dinamo dar setaveraj mai bun,iar apoi pe 21dec sa jucam cu Bacaul care sper la acea data sa cedeze pozitia de lider noua galatenilor.,bineinteles tot la setaveraj.:ciocan: :ciocan:

starsteel
8th December 2006, 21:08
Parca meciul de duminica e la 15.00 din cate stiu....oricum cred ca au prins toti frica de noi. Sambata si duminca 2 victime sigure, Rapid si Cluj.....stii ca Honorina antrenoarea junioarelor s-a intors acasa la Cluj?

WOLF_ULTRAS
9th December 2006, 02:06
Parca meciul de duminica e la 15.00 din cate stiu....oricum cred ca au prins toti frica de noi. Sambata si duminca 2 victime sigure, Rapid si Cluj.....stii ca Honorina antrenoarea junioarelor s-a intors acasa la Cluj?

Vin si la meciul asta ca a inceput sami placa am 2 meciuri la activ wow :D
ss u mai vi :P am stat langa tine si nici nu am stiut :P
In schimb pe ovidiu lam vazut :P

OVIDIU 62
9th December 2006, 17:02
La ora 14 stiam ca Rapid Bucuresti-Metal Galati=0-3 pe seturi mai putin conteaza oricum sa simtit oboseala din meciul cu Dinamo.Avand in vedere ca Penicilina a invins Bacaul maine pe 10 12 06 putem trece pe primul loc.Oricum il meritam.Bravo fetelor sunte-ti de aur pentru mine./hello /hello /hello /hello /hello

starsteel
9th December 2006, 17:18
Bravo Ovidiu numai vesti bune ne dai! Pt. noi reactia la noua victorie este......evident, normal. Ce bine e sa fii puternic!
Meciul etapei e totusi Unic - CSU Tg. Mures poate decide a 4-a calificata.

starsteel
9th December 2006, 17:32
....Avand in vedere ca Penicilina a invins Bacaul maine pe 10 12 06 putem trece pe primul loc.Oricum il meritam.Bravo fetelor sunte-ti de aur pentru mine./hello /hello /hello /hello /hello
Penicilina a batut Bacaul ?! Asta da rezultat maine putem canta "Cine e pe primul loc, cine e pe primul loc/ Galatiul e, Galatiul e!" /hello /OLE/

OVIDIU 62
9th December 2006, 18:30
Totusi chiar daca batem maine pe Cluj(rezultat normal ar fi 3-0)Bacaul va ramane pe primul loc pana pe 21 dec,asta datorita faptului ca vor avea o diferenta de doua seturi in favoarea lor(noi cu +26 iar Bacaul cu +28) dar repet nu mai este mult pana pe 21 dec zi pe care o astept de ani de zile.

starsteel
9th December 2006, 18:37
Cred ca esti intr-o eroare nu diferenta de seturi conteaza ci raportul....din memorie stiu ca noi avem 30-7 adica 4,28...... Bacaul cat are?
P.S. cred ca 35-8 adica 4,37 iar o victorie maine cu 3-0 ne duce la 4,71 /hello

starsteel
9th December 2006, 19:05
Am refacut acum clasamentul inaintea meciului de maine cu precizarea ca sa zicem ... Dinamo ar fi batut pe Lugoj cu 3-0
1. Bacau. 13__11__2__24pct. (36-8) 4,50
2. Dinamo 13__11__2__24pct. (33-8) 4,12
3. Galati.. 12__10__2__22pct. (30-7) 4,28

E clara situatia daca maine batem cu 3-0 facem 33-7 (4,71) locul 1, la 3-1 facem 33-8 (4,12) din nou egalitate cu Dinamo (punctaverajul e urmatorul criteriu) iar la 3-2 facem 33-9 (3,66) locul 3.
http://www.frvolei.ro/Competitii/Comp_A1_F.html

OVIDIU 62
10th December 2006, 10:47
Ai dreptate asa este vor fi 3 echipe cu acelasi numar de puncte=24 dar despartite de un coeficient care va tine din nou cu cele mai bune adica Metal Galati,astfel
1)Metal Galati coeficient=4.71
2)Stiinta Bacau =4.50
3)Dinamo Buc =4.12
Si inca o veste la P.Neamt echipa Unic P.Neamt-Gaz Tg Mures=3-1 dar si in tur a fost acelasi rezultat dar pt muresence drept pt care calificarea celei de-a patra echipe se joaca,ca sa nu mai spun ca intra de acum si Iasiul in calcul.Ar fi frumos./hello /hello :happy :happy :happy :yeah: :yeah: :yeah:

OVIDIU 62
10th December 2006, 16:54
A fost din inertie astazi am batut cu un 3-0 sec astfel incat cu un coeficient de 4.71 si 24 de puncte am trecut pe primul loc.Acum va fi din ce in ce mai greu sa nr mentinem aici Bafta Metal.

starsteel
10th December 2006, 17:08
Scorul pe seturi a fost 3-0 (13, 5, 14) iar seturile 2 si 3 au fost cu o echipa formata numai din rezerve dupa ce in primul set evoluasera 2-3 titulare....cu alte cuvinte meci fara istoric si trecerea pe prima pozitie a clasamentului. Bravo CSU Metal Galati!
1. Galati.. 13__11__2__24pct. (33-7) 4,71
2. Bacau. 13__11__2__24pct. (36-8) 4,50
3. Dinamo 13__11__2__24pct. (33-8) 4,12

OVIDIU 62
10th December 2006, 21:45
Este echipa care de cand eram student si veneam acasa sa vad meciurile cu Dinamo am crezut in ea.Acum dupa atatia ani ne apropiem de ceea ce visam atunci.Pe vremea mea nici nu se punea in discutie Bacaul sau P.Neamt acum au tupeu dar anul asta nu cred ca o vor mai face.Suntem prea buni pentru campionatul Romaniei.:headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

starsteel
11th December 2006, 11:45
Dinamo a pierdut la Lugoj cu 3-0?! Cred ca e o greseala.
http://www.frvolei.ro/Competitii/Comp_A1_F.html
Aici vad ca scrie altceva,
http://www.vlg.sisnet.ro/index.php?page=articol&id=12916

OVIDIU 62
11th December 2006, 12:10
Nu au gresit bosorogii astia de la FRV rezultatul de la Lugoj.Dinamo a castigat cu 3-0.Problema care se pune este ca nici mass-media din Bacau si Iasi nu dau pe primul loc Galatiul ci pe 2 dupa Bacau?Este o greseala voita?

starsteel
11th December 2006, 12:48
Toti sunt in necunostinta de cauza pt. ei setaverajul conteaza....altii nu au stiut criterii de departajare la egalitate de puncte asa ca ce sa mai spunem.

starsteel
11th December 2006, 13:10
Am incercat pe http://ziar.com/ziarul/ziarul-de-iasi.htm sa introduc clasamentul corect se pare ca e imposibil. Chiar nu inteleg de ce.

OVIDIU 62
11th December 2006, 16:36
La FRV nu sa operat nici meciul cu Clujul asta ma face sa cred ca acolo stau numai incompetentii.De fapt nici nu ma mira la ce conducere au.:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

OVIDIU 62
12th December 2006, 10:30
La ora 10.30 am discutat la FRV cu domnul secretar general Viorel Manole si i-am explicat ca este imposibil sa nu cunoasca rezultatul de duminica dintre Galati si Cluj in urma caruia trebuie reactualizat clasamentul.A promis ca va purta o discutie cu unul din baietii lui si care va reactualiza clasamentul.Reamintesc ca daca se opereaza si acest rezultat Metalul este pe primul loc./hello /hello /hello

starsteel
12th December 2006, 10:56
Au reusit sa puna rezultatul corect la Lugoj - Dinamo poate vor reusi sa treaca meciul cu Cluj si sa modifice clasamentul.....greu tare greu.

starsteel
12th December 2006, 11:49
1. CSU Metal Galati 13__11__2__24pct. (33-7) 4,71
2. Stiinta Bacau.... 13__11__2__24pct. (36-8) 4,50
3. Dinamo Buc....... 13__11__2__24pct. (33-8) 4,12
4. Unic Piatra Nt.... 13__8__5__21pct. (26-19) 1,36 punctaveraj 1,09
5. CSU N. Tg. Mures13__8__5__21pct. (26-19) 1,36 punctaveraj 1,02
6. Penicilina Iasi......13__6__7__19pct. (22-23) 0,95
7. Rapid CFR Buc....13__4__9__17pct. (16-31) 0,51
8. U Jolidon Cluj..... 13__3_10__16pct. (12-35) 0,34
9. CSM Lugoj.........13__2_11__15pct. (12-36) 0,33
10.CSV Constanta...13__1_12__14pct. (7-37) 0,18

http://www.frvolei.ro/Competitii/Comp_A1_F.html

starsteel
12th December 2006, 12:05
Inca 5 etape si se aunta o lupta extrem de stransa pt. ocuparea locului 4 ultimul calificant in "final four" intre Unic, CSU TG Mures si zic eu P. Iasi.

Program:
14
U Cluj - Unic
CSU Tg. Mures - Rapid
Penicilina - Lugoj
15
CSU Tg. Mures - CSU Galati
Unic - Dinamo
Constanta - Penicilina
16
Penicilina - Unic
U cluj - CSU Tg. Mures
17
CSU Tg. Mures - Dinamo
Unic - Stiinta
Rapid - Penicilina
18
Lugoj - Unic
Penicilina - CSU Tg. Mures

O evolutie buna duce in mod sigur echipa Penicilina Iasi pe locul 4 al clasamentului programul pare sa le avantajeze.

OVIDIU 62
12th December 2006, 13:06
Ar fi bine si pt noi sa intre Penicilina in final-four odata ca avem 2 victorii asupra lor iar a doua oara ca au victorie asupra Bacaului deci avantaj Metal nu?Si n-am spus esentialul:Sunt mai civilizati ca cei din P.Neamt,si nu au avantaje la FRV.

starsteel
12th December 2006, 13:25
Esti convins ca rezultatele din campionat conteaza?

john85
12th December 2006, 13:33
Prima postare...asa ca...salutari tuturor forumistilor...in special galatenilor...anul asta e al nostru...Ma bucur ca voleiul manifesta asemenea interest si in Galati. Abia astept ziua de 21 dec...ziua adevarului...ziua in care vom demonstra ca cel putin la volei....suntem cei mai buni.../hello

OVIDIU 62
12th December 2006, 15:09
Da conteaza rezultatele dintre primele 4 echipe asa ca trebuie sa avem grija pe 21 dec.Daca nu batem la zero trece Dinamo peste noi.

starsteel
13th December 2006, 10:56
Prima postare...asa ca...salutari tuturor forumistilor...in special galatenilor...anul asta e al nostru...Ma bucur ca voleiul manifesta asemenea interest si in Galati. Abia astept ziua de 21 dec...ziua adevarului...ziua in care vom demonstra ca cel putin la volei....suntem cei mai buni.../hello
Bine ai venit John in mod sigur vei gasi lucruri interesante aici si in acelasi timp te asteptam cu lucruri interesante si asa lumea voleiului e destul de mica....din pacate.

OVIDIU 62
13th December 2006, 12:08
Da daca invingem pe 21 dec pe Stiinta cu 3-1 ramanem pe primul loc cu 26 p si coef 4.87.Cum Dinamo in meciul de acasa nu va avea probleme va fi si ea ci 26 de puncte dar coef 4.50.Daca la Galati,Metalul va invinge cu 3-2 atunci coef va fi 4.33 deci vom fi pe locul 2.Problema o repet trebuie sa invingem la zero pt ca se pun rezultatele directe dintre primele patru.:rosu:

starsteel
13th December 2006, 12:11
Daca pt. final-four conteaza rezultatele chiar nu e important locul pe care teriminam sezonul regulat important e sa acumulam cat mai multe victorii .... 3-2 cu Bacaul e excelent!

OVIDIU 62
13th December 2006, 20:28
Eu as vrea sa trecem in noul an in postura de lideri si sa nu mai cedam sefia clasamentului pana la final.Una e sa petreci Craciunul si Anul Nou in aceasta postura si alta e sa treci in noul an pe locul doi.Sper ca rugamintele mele fata de cel de sus de atatia ani sa aiba roade./hello

starsteel
15th December 2006, 11:30
Ce ridicoli sunt cei de la frv au pus clasamentul insa au adunat de 2 ori ultimul 3-0 ca sa avem setaveraj mai bun ca Stiinta Bacau :ras-plans: .....cica avem 36-7 fata de 36-8 a bacauancelor insa raportul e 4,71, cu alte cuvinte 36/7=4,71 .....greu cu calculele astea, ignorantilor. :rosu:


http://www.frvolei.ro/Clasament/Clasament_A1.html

M1BEST2
15th December 2006, 11:35
Las ca e bine! Ei au prevazut ca Metal o sa bata pe Stiinta cu 3-0!!!

OVIDIU 62
15th December 2006, 21:17
Din ce am vazut la meciul Stiintei de astazi echipa este intr-un regres de forma.Cele doua Polisciuk si Tolisteanu nu joaca la adevarata lor valoare.Oricum cred ca vom invinge la Galati cu 3-0.

starsteel
17th December 2006, 22:01
Etapa 14

U Cluj - Unic 0-3
CSU Tg. Mures - Rapid 3-0
Penicilina - Lugoj 3-0
Dinamo - Constanta 3-0

SORINULTRA
18th December 2006, 09:22
csu ce a facut?

OVIDIU 62
18th December 2006, 11:18
Sorine echipa noastra se pregateste pt meciul de joi ora 18 cand la sala Siderurgistul se va disputa ultimul meci din acest an al echipei CSU Metal.Daca ai posibilitatea sa anunti toata galeria Sidexplozia sa vina la meci ar fi ceva foarte frumos.Trebuie sa ramanem si sa intram in noul an in postura de lider.Trebuie sa castigam cu minim 3-1 dar mai bine cu 3-0 ca sa spalam rusinea din tur de la Bacau unde nu au jucat sarboaicele si nu a fost nici Terzici.Avem ocazia joi.

starsteel
20th December 2006, 22:18
Maine meci tare in prima divizie se intalnesc cele mai bune echipe din Romania CSU Metal Galati si Stiinta Bacau, ar fi pacat ca galatenii sa rateze o asa ocazie.....sper sa ajung si eu la sala.

M1BEST2
20th December 2006, 22:24
bafta echipei metal!!!
victorie cu 3-0!!!!

starsteel
20th December 2006, 22:28
Eu ma multumesc cu 3-2 victorie sa fie! FORTZA CSU METAL!

starsteel
21st December 2006, 20:21
Meci fara istoric cu o echipa in prim plan de la inceput pana la sfarsit, CSU Metal Galati - Stiinta Bacau 3-0 (15, 20,16). /hello

starsteel
21st December 2006, 20:32
1. CSU Metal Galati 14__12__2__26pct. (36-7) 5,14
2. Dinamo Buc....... 14__12__2__26pct. (36-8) 4,50
3. Stiinta Bacau.... 14__11__3__25pct. (36-11) 3,27
4. Unic Piatra Nt.... 14__9__5__23pct. (29-19) 1,50 punctaveraj 1,10
5. CSU N. Tg. Mures14__9__5__23pct. (26-19) 1,50 punctaveraj 1,04
6. Penicilina Iasi......14__7__7__21pct. (25-23) 1,08
7. Rapid CFR Buc....14__4__10__18pct. (16-34) 0,47
8. U Jolidon Cluj..... 14__3_11__17pct. (12-38) 0,31
9. CSM Lugoj.........14__2_12__16pct. (12-39) 0,30
10.CSV Constanta...14__1_13__15pct. (7-40) 0,17

http://www.frvolei.ro/Clasament/Clasament_A1.html

john85
21st December 2006, 22:25
Cu 45 de minute inainte de meci sala plina...Voleiul e clar atrage!! Multumim Sidexplozia pt sprijin...si e clar ca pe langa atmosfera avem si echipa...n-am stralucit dar am castigat lejer... BRAVO fetele!!!

SORINULTRA
22nd December 2006, 09:06
/hello /hello /hello

OVIDIU 62
22nd December 2006, 20:22
Este clar,la Galati lipseste atmosfera care era cu ani in urma.Daca avem 2 galerii una Sidexplozia cere intradevar face spectacol si una platita care si ea mai intregeste atmosfera sincer sa fiu nu stiu ce fac ceilalti.Oamenii sunt apatici nu simt meciul nu vor sa participe la atmosfera.Si daca in fata mea a stat o echipa de surdomuti care faceau tot felul de semne si pe care poate i-am inteles nu am reusit sa inteleg de ce publicul este asa apatic.Sincer sa fiu nu stiu daca acesta echipa merita asa un tratament.Pentru cine nu stie atmosfera de la P/Neamt ar fi bine sa o cunoasca si au echipa de locul 4 nu de 1.Pacat.:rosu:

john85
22nd December 2006, 23:07
Publicul mi sa parut Ok...intr-adevar nu a fost ca in alte dati...dar nici nau fost momente foarte dificile in care er foarte necesar sprijinul...cum a fost in meciul de cupa de ex...Oricum cu 45 de min sa fie sala plina...demult nu sa vazut...

OVIDIU 62
23rd December 2006, 18:23
Am spus-o si o mai repet:
Anul 2007 al integrarii Romaniei in UE va fi si anul echipei noastre CSU.Metal Galati.Sper intr-un joc de calitate in viitor care sa ma faca sa cant la sfarsitul campionatului:
We are the champions!La multi ani fetelor si aduceti titlul da campioana la Galati pentru ca noi toti galatenii ne dorim acest lucru.:ciocan:

starsteel
23rd December 2006, 20:40
Si parerea mea e aceeasi, echipa e mult superioara publicului SIDEXPLOZIA poate oferi adevarate demonstratii de forta in sala Siderurgistul ei suplinesc practic intreaga sala. Pt. o echipa care lupta la titlu sala ar trebui sa fie neincapatoare probabil va veni si timpul cand vor ramane suporteri afara.

SORINULTRA
23rd December 2006, 20:57
e orasul nostru nu? intotdeauna doar pt. sportul galatean

OVIDIU 62
24th December 2006, 11:11
Asa a fost joi dupa-amiaza la sala Siderurgistul din Galati.Un joc dea soarecele cu pisica.Bacaul nu a putut face fata descarcarii echipei CSU Metal Galati pe parcursul celor 3 seturi(pentru ca sincer sa fiu nu cred ca se puteau juca mai multe)Echipa gazda a fortat doar atunci cand a trebuit adica in seturil 2 si 3 cand Bacaul credea ca va intoarce rezultatul.Nu a fost sa fia asa pentru ca fetele au valoare iar anul 2007 va aduce titlul de campion pe malul Dunarii la Galati./hello

starsteel
24th December 2006, 15:07
Cine e pe primul loc? “Metalul” e

Finalul de an a adus satisfactii mari pentru echipa patronata de Corneliu Mangalea, care a reusit sa-si spulbere principalele contracandidate in lupta pentru titlu. Sala “Siderurgistul” a aratat miercuri seara ca un vulcan incins, publicul care a umplut pina la refuz tribunele creind o atmosfera de Liga Campionilor. Cele doua echipe care s-au aflat fata in fata, CSU Metal si Stiinta Bacau, au luptat din rasputeri pentru a demonstra cine este seful. Ramase datoare dupa infringerea clara din tur, de la Bacau, voleibalistele pregatite de Zoran Terzic, Nenad Djurovic si Paul Bogdan, s-au razbunat si au reusit sa-si ia revansa. Cele doua medaliate cu bronz la ultima editie a Campionatului Mondial din Japonia, sirboaicele Maja Ognjenovic si Brizitka Molnar au prins din nou o zi de exceptie si au reusit sa-si mobilizeze celelalte coechipiere. Stiinta a vrut mult sa treaca de acest examen, dar a ramas repetenta, fiind depasita la toate capitolele. Partida nu a avut practic istoric, galatencele fiind la timona tot timpul. Doar setul al doilea a fost ceva mai echilibrat, oaspetele reusind sa conduca pe tabela de marcaj: 6-4, 16-15. Un simplu foc de paie, pentru ca lucrurile au intrat imediat pe fagasul normal, Tania si-a bagat in boala adversarele cu serviciu, Maja s-a aparat foarte bine, iar “Bichi” a atacat necrutator din toate zonele terenului si ceea ce era firesc sa se intimple s-a intimplat, CSU Metal reusind sa obtina cea de-a 12-a victorie din acest sezon.

Rezultat final: CSU Metal-Stiinta Bacau 3-0 (15, 20, 16), dupa aproximativ 60 minute. Pentru echipa galateana au evoluat: Brizitka Molnar, Tatiana Liulenova, Maja Ognjenovic, Alina Albu, Ivana Ostoic, Sasa Avramovic (Nneka Onyejekwe), Ioana Pristavu - libero.

Visan a fost la meci

Partida CSU Metal - Stiinta Bacau a stirnit un interes major in rindul oficialilor Federatiei Romane de Volei, care si-a trimis la Galati mai multi reprezentanti. Printre acestia s-a aflat chiar presedintele Gheorghe Visan, care, dupa cum se stie, nu se afla in cele mai bune relatii cu oficialii galateni. El a fost obligat insa sa recunoasca la final ca formatia gazda a meritat victoria.

CSU Metal a incheiat anul 2006 in fotoliul de lider, fiind urmata in clasament de Dinamo si Stiinta Bacau. Voleibalistele lui Zoran Terzic au intrat intr-o binemeritata vacanta pina pe 5 ianuarie. Divizia A se va relua pe 27 ianuarie, cind echipa noastra va intilni, in deplasare, pe CSU Gaz Tg. Mures, iar prima aparitie in fata propriilor suporteri va fi pe 3 februarie, cind la Galati va poposi CSM Lugoj.

http://img261.imageshack.us/img261/8484/nedenumitda0.jpg (http://imageshack.us)

OVIDIU 62
25th December 2006, 11:20
Va doresc un Craciun fericit iar la anul sa sarbatorim cu o cupa de sampanie in mana Titlul de campioana la Galati.Meritati pt ca sunte-ti cele mai bune./hello

SORINULTRA
28th December 2006, 13:58
forza csu metal galati

OVIDIU 62
28th December 2006, 18:05
Acum dupa ce am demostrat ca suntem o forta in campionat dusmanii o sa ne ia mai in serios.Trebuie sa ne facem o strategie pe termen scurt astfel incat sa ne bucuram la vara.Este bine ca la o singura deplasare in Ardeal vom rezolva 2 meciuri(24 ian la Cluj iar 27 ian la Tg Mures)Eate bine gandit iar in aceasta campanie din Ardeal sa nu pierdem nici un set.Nu de alta dar Dinamo debea asteapta si ar fi pacat sa nu organizam noi ultimul turneu al play-ofului cu titlul de campioana pe masa la Galati.Vai ce frumos va fi.Forza Metal tu prima campioana a Romaniei odata cu intrarea in U.E.:ciocan:

M1BEST2
28th December 2006, 18:25
Oricum Metal are un mare avantaj in fata echipelor Dinamo si Stiinta. Si anume un program mai usor, tinand cont ca atat Dinamo cat si Bacaul se vor deplasa la Piatra Neamt.

OVIDIU 62
29th December 2006, 18:39
Tu ai dreptate in privinta programului dar eu ma tem de arbitraje pt ca anul trecut la P.Neamt am avut unul care au tinut echipa noastra Metal departe de play-off si au permis UNIC-ului sa joace iar astazi cand mai toate echipele din campionat se zbat in cupe noi ne uitam la ele cu toate ca avem cel mai bun lot.Este vorba de Toader Corcodel care daca il vad il scuip in gura.Cum i-ti explici ca la acel meci trebuia sa castigam un set iar in unul din ele am avut chiar 16-9 dar mafiotul de mai sus a intors rezultatul.Asta nu explica nici forma mai putin convingatoare a echipei noastre dar chiar si asa se putea castiga un set.Nu a vrut FRV pt ca acolo este o persoana care ne lucreaza sistematic.Sper prin puterea si valoarea echipei anul asta competitional sa punem pumnul in gura multora.Bafta Metal.:yeah:

starsteel
30th December 2006, 11:31
Trebuie ca prin valoarea echipei sa trecem si peste frv, un adversar de luat in seama.

OVIDIU 62
30th December 2006, 17:25
Am purtat o discutie dupa ultima partida de acasa cu domnul vice Deju in legatura cu posibilitatea aducerii la echipa in pauza competitionala a una sau doua jucatoare.Este greu a raspuns dansul fiind foarte greu sa le tinem si pe actualele jucatoare.Probabil ca acestea au contracte mari care se platesc cu mare greutate.Eu doream cel putin doua jucatoare care sa puna presiune pe celelalte jucatoare din primul sextet si care cred eu nu au avut prestatii pe masura contractelor lor.Ramane cealalta posibilitate adica a cresterii in valoare si a celorlalte jucatoare pt ca cele 4 turnee care bat la usa vor fi grele si o sa fie nevoie de jucatoare odihnite si in forma.Sa speram ca Terzici va sti ce are de facut.

STEELMAN
4th January 2007, 22:45
cand mai este volei?:(

john85
5th January 2007, 16:09
Urmatorul meci acasa la inceputul lui februarie cu Lugoj. Pana atunci deplasari la Cluj si Gaz.

starsteel
24th January 2007, 15:25
Astazi de la ora 16.00 la Cluj se disputa partida dintre U Cluj - CSU Metal Galati...........pt. cei interesati va spun scorul care va fi U Cluj - CSU Metal 0-3. Bravo fetelor!

starsteel
25th January 2007, 08:11
PRIMA VICTORIE...in 2007

* "U" Cluj - CSU Metal Galați 0-3 la volei feminin
Din 12 ianuarie, jucătoarele de volei ale CSU Metal și-au continuat pregătirile la Tg.Mureș. Au plecat cu gândul să susțină și unele meciuri de verificare, dar acestea nu au mai avut loc din lipsă de partenere. Totuși, perioada parcursă a fost intens folosită, astfel că fetele se află într-o bună formă sportivă.
Ieri, seria antrenamentelor a fost întreruptă, întrucât elevele lui Zoran Terzici au susținut primul meci oficial din acest an. Parteneră de joc le-a fost "U" Cluj, iar meciul s-a disputat în orașul de pe Someș. Conform așteptărilor, gălățencele au controlat cu autoritate meciul, pe care l-au adjudecat la un scor foarte clar: 3-0 (14, 18, 20). Astfel, gălățencele își mențin poziția de lider al competiției naționale a voleiului.
Meciul a fost arbitrat de cuplul Alin Mateizer (Ploiești) - Nicu Stan (București).
A fost folosit întregul lot de jucătoare.
Sâmbătă, CSU Metal va juca la CSU Gaz Tg.Mureș.

OVIDIU 62
25th January 2007, 19:50
La meciul de volei de la Iasi intre Penicilina si Unic P.Neamt va arbitra borfasul de Corcodel ca ne-a facut anul trecut la P.Neamt.Se pare ca echipa din P.Neamt este bine vazuta la FRV astfel cred ca cea de-a patra echipa in play-off va fi stabilita de Corcodel;P.Neamt.:rosu:

starsteel
26th January 2007, 08:45
In mod sigur e bine vazuta la frv.........multa bafta Penicilina, puteti invingeti Unicul cu tot cu Corcodel!

starsteel
26th January 2007, 23:13
1. CSU Metal Galati 15__13__2__28pct. (39-7) 5,57
2. Dinamo Buc....... 14__12__2__26pct. (36-8) 4,50
3. Stiinta Bacau.... 14__11__3__25pct. (36-11) 3,27
4. Unic Piatra Nt.... 14__9__5__23pct. (29-19) 1,50 punctaveraj 1,10
5. CSU N. Tg. Mures14__9__5__23pct. (26-19) 1,50 punctaveraj 1,04
6. Penicilina Iasi......14__7__7__21pct. (25-23) 1,08
7. Rapid CFR Buc....14__4__10__18pct. (16-34) 0,47
8. U Jolidon Cluj..... 15__3_12__18pct. (12-41) 0,29
9. CSM Lugoj.........14__2_12__16pct. (12-39) 0,30
10.CSV Constanta...14__1_13__15pct. (7-40) 0,17

http://www.frvolei.ro/Competitii/Comp_A1_F.html

Etapa 15
CSU Tg. Mures - CSU Metal Galati ... sambata meci important pt. Tg. Mures
UNIC Piatra Neamt - Dinamo ...duminica meci important pt. Unic
Constanta - Penicilina ... meci fara probleme pt. Iasi
Lugoj - Stiinta ... meci fara probleme pt. Bacau
Rapid - Ucluj ... meci total neinteresant

starsteel
27th January 2007, 23:21
Nu am gasit nicaieri rezultate la ora asta. Stie cineva ceva?

starsteel
28th January 2007, 15:06
La naiba cu media in ce priveste voleiul nici acum nu stiu rezultatele de ieri.

M1BEST2
28th January 2007, 21:37
CSU Tg. Mures - CSU Metal Galati 0-3

starsteel
28th January 2007, 21:57
In sfarsit aflu rezultatul. Bravo viitoarelor campioane!
Intre 20-22.04.2007 la Galati se va juca ultimul turneu din "final four" cu trofeul pe masa care neaparat va ramane la GALATI. /OLE/ /OLE/ /OLE/

starsteel
28th January 2007, 22:02
Care a fost rezultatul la Unic - Dinamo?

1. CSU Metal Galati 16__14__2__30pct. (42-7) 6,00

starsteel
28th January 2007, 22:12
Turneul 1 : 02.03. - 04.03.2007
Turneul 2 : 16.03. - 18.03. 2007
Turneul 3 : 06.04. - 08.04. 2007
Turneul 4 : 20.04. - 22.04. 2007

M1BEST2
29th January 2007, 09:06
Rapid CFR Marfa - “U” Jolidon Cluj 3-0, Gaz Tg. Mures - Metal Galati 0-3, CV 2004 Constanta - Penicilina Iasi 2-3, CSM Lugoj - Stiinta Bacau 0-3, Unic Piatra Neamt - Dinamo 1-3. Clasament: 1. Galati 30 puncte (16 meciuri), 2. Dinamo 28p (15m), 3. Bacau 27p (15m), . CSU Metal Galati a disputat în avans meciul de la Cluj (3:0).

starsteel
29th January 2007, 09:39
1. CSU Metal Galati 16__14__2__30pct. (42-7) 6,00
2. Dinamo Buc....... 15__13__2__28pct. (39-9) 4,33
3. Stiinta Bacau.... 15__12__3__27pct. (39-11) 3,54
4. Unic Piatra Nt.... 15__9__6__24pct. (30-22) 1,36
5. CSU N. Tg. Mures15__9__6__24pct. (26-22) 1,18
6. Penicilina Iasi......15__8__7__23pct. (28-25) 1,12
7. Rapid CFR Buc....15__5__10__20pct. (19-34)
8. U Jolidon Cluj..... 16__3_13__19pct. (12-44)
9. CSM Lugoj.........15__2_13__17pct. (12-42)
10.CSV Constanta...15__1_14__16pct. (9-43)

http://www.frvolei.ro/Competitii/Comp_A1_F.html

starsteel
29th January 2007, 09:44
Formidabila lupta pt. ultimul loc calificant in "final four" Penicilina e intr-o pozitie favorabila insa victoria chinuita din meciul cu Constanta nu arata bine, etapa urmatoare e un meci extraordinar de important la Iasi.
Programul ultimelor 3 etape:
16
Penicilina - Unic
U cluj - CSU Tg. Mures
17
CSU Tg. Mures - Dinamo
Unic - Stiinta
Rapid - Penicilina
18
Lugoj - Unic
Penicilina - CSU Tg. Mures

starsteel
30th January 2007, 11:55
Rezultate care vor conta in turneul final:
Dinamo - CSU Metal 3-0
Stiinta - Dinamo 3-0
Stiinta - CSU Metal 3-0
CSU Metal - Dinamo 3-0
Dinamo - Stiinta 3-1
CSU Metal - Stiinta 3-0

Functie de a 4-a calificata vor conta rezultatele:
CSU Gl.: 3-0 3-0 Unic 3-0 3-0 Penicilina 3-0 3-1 CSU Tg. Mures
Dinamo: 3-0 3-1 Unic 3-0 3-1 Penicilina 3-0 x-x CSU Tg. Mures
Stiinta.: 3-1 x-x Unic 3-1 2-3 Penicilina 3-0 3-0 CSU Tg. Mures

starsteel
30th January 2007, 12:24
Rapid CFR Marfa - “U” Jolidon Cluj 3-0, Gaz Tg. Mures - Metal Galati 0-3, CV 2004 Constanta - Penicilina Iasi 2-3, CSM Lugoj - Stiinta Bacau 0-3, Unic Piatra Neamt - Dinamo 1-3. Clasament: 1. Galati 30 puncte (16 meciuri), 2. Dinamo 28p (15m), 3. Bacau 27p (15m), . CSU Metal Galati a disputat în avans meciul de la Cluj (3:0).

Cand ai aflat rezultatul meciului de la Tg. Mures si rezultatele etapei care a fost sursa?

M1BEST2
30th January 2007, 12:31
prosport si viata libera!
de ce?

starsteel
30th January 2007, 12:37
Viata libera ?! ....eu am cautat si nu am gasit rezultatul gasit de tine duminica seara. Prosport poate nu am stiut sa caut dar parca am incercat si acolo.
P.S. Am incercat din nou pe Prosport.....nimic. Care e adresa exacta?

M1BEST2
30th January 2007, 14:27
http://www.prosport.ro/articole/fisier/24534
PS: vezi daca nu il citesti din "scoarta in scoarta"

Iar Viata Libera a publicat duminica seara pe net editia de luni si asa am aflat rezultatul.

starsteel
31st January 2007, 10:00
Cred ca sunt cam chior....:thinkso:

OVIDIU 62
1st February 2007, 12:25
Stiam rezultatul imediat dupa meci din discutia purtata cu antrenorul Paul Bogdan dar eram la munca in santier si nu avem net.Daca pe viitor doriti rezultatele ecipei noastre la timp putem lua legatura prin telefon.Pe adresa mea i-mi puteti lasa telefoanele. e_o_gheorghiu@yahoo.com

OVIDIU 62
3rd February 2007, 16:11
Astazi 2.02.07 sparam ca minunea sa se produca la Iasi dar nu a fost sa fie.Cu tot cu arbitrul care anul trecut ne scotea din play-off(Corcodel) echipa din P.Neamt a reusit sa castige cu 3-0.si astfel cea de a patra echipa care se va alatura Galatiului.Dinamo si Bacaului va fi Unic P.Neamt.Tot astazi la Bacau intr-un meci fara istoric Bacau-Constanta 3-0(11,17,19) un meci la care echipa oaspete nu a fost un simplu partener.

starsteel
7th February 2007, 20:22
Astazi de la ora 18,00 a fost programat meciul CSU Metal - CSM Lugoj nu stiu scorul insa e evident ca scorul a fost 3-0 si astfel galatencele termina sezonul regulat pe primul loc.

starsteel
7th February 2007, 20:25
Etapa a 16-a
Metal Galați - CSM Lugoj
Stiința Bacău - Volei 2004 Constanța 3 - 0 (25-11;25-17;25-19)
Penicilina Iași - Unic Piatra Neamț 0 - 3 (14-25;11-25;19-25)
Dinamo București - Rapid Cfr Marfa Bucuresti 3 - 0 (25-9;25-12;25-10)
U Jolidon Cluj - CSU Tg Mureș 0 - 3 (18-25;23-25;19-25)

1. CSU Metal Galati 17__15__2__32pct. (45-7) 6,42
2. Dinamo Buc....... 16__14__2__30pct. (42-9) 4,66
3. Stiinta Bacau.... 16__13__3__29pct. (42-11) 3,81
4. Unic Piatra Nt.... 16__10__6__26pct. (33-22) 1,50
5. CSU N. Tg. Mures16__10__6__26pct. (29-22) 1,31
6. Penicilina Iasi......16__8__8__24pct. (28-28)
7. Rapid CFR Buc....16__5__11__21pct. (19-37)
8. U Jolidon Cluj..... 17__3_14__20pct. (12-47)
9. CSM Lugoj.........16__2_14__18pct. (12-45)
10.CSV Constanta...16__1_15__17pct. (9-46)

http://www.frvolei.ro/Competitii/Comp_A1_F.html

starsteel
8th February 2007, 13:27
Metal Galați - CSM Lugoj 3-0 (18, 7, 9)

1. CSU Metal Galati 18__16__2__34pct. (48-7) 6,85
2. Dinamo Buc....... 16__14__2__30pct. (42-9) 4,66
3. Stiinta Bacau.... 16__13__3__29pct. (42-11) 3,81
4. Unic Piatra Nt.... 16__10__6__26pct. (33-22) 1,50
5. CSU N. Tg. Mures16__10__6__26pct. (29-22) 1,31
6. Penicilina Iasi......16__8__8__24pct. (28-28)
7. Rapid CFR Buc....16__5__11__21pct. (19-37)
8. U Jolidon Cluj..... 17__3_14__20pct. (12-47)
9. CSM Lugoj.........17__2_15__19pct. (12-48)
10.CSV Constanta...16__1_15__17pct. (9-46)

http://www.frvolei.ro/Competitii/Comp_A1_F.html

OVIDIU 62
10th February 2007, 21:56
Acum am ajuns acasa si vreau sa va informez ca Unic a invins Bacaul intr-un meci in care Bacaul a jucat slab.Am fost impresionat ca de fiecare data de atmosfera din sala pe care o creaza publicul gazda ceea ce nu am mai vazut in alta parte.De la gazde galateanca noastra Zaharia a jucat cel mai bine in rest nimic de semnalat.

starsteel
11th February 2007, 14:49
Rezultate care vor conta in turneul final:
Dinamo - CSU Metal 3-0
Stiinta - Dinamo 3-0
Stiinta - CSU Metal 3-0
CSU Metal - Dinamo 3-0
Dinamo - Stiinta 3-1
CSU Metal - Stiinta 3-0
CSU Gl. - Unic 3-0
Unic - CSU Gl. 0-3
Dinamo - Unic 3-0
Unic - Dinamo 1-3
Stiinta - Unic 3-1
Unic - Stiinta 3-1


1. CSU Metal Gl. 6_4_2_12-6 10pct. 2,00
2. Dinamo Buc.. 6_4_2_13-7 10 pct. 1,85
3. Stiinta Bacau 6_3_3_11-10 9 pct. 1,10
4. Unic P.Neamt 6_1_5_5-16 7pct. 0,31

Turneul 1 : 02.03. - 04.03.2007 Piatra Neamt
Turneul 2 : 16.03. - 18.03. 2007 Bacau
Turneul 3 : 06.04. - 08.04. 2007 Bucuresti
Turneul 4 : 20.04. - 22.04. 2007 Galati

OVIDIU 62
11th February 2007, 18:30
As vrea sa sesisez o fapta demna de remarcat din meciul de la P.Neamt.Era cred in setul 4 cand cred ca zarurile erau aruncate.La geleria oaspete un fan care nu a mai putut suporta maniera de arbitraj a aprins o artificie care a degajat un miros greu suportabil.Cei de la gazde au navalit pe el si l-au lovit cu mopul care ar fi trebuit folosit la sters pardoseala si nu al baga in fata celui care a gresit si pentru care a platit cu o amenda.Bineinteles ca dupa meci galeria gazda a tabarat pe baloanele alb-albastre care nu aveau nici o vina dar care au fost sparte cu o brutalitate care i-mi aminteste de feudalism.Pacat,civilizatia este departe.:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: ::rosu:

OVIDIU 62
11th February 2007, 18:35
La clasamentul care l-ai facut la Dinamo ai gresit cu un set la victorii are 12 si nu 13.:rosu:

starsteel
11th February 2007, 20:35
1. CSU Metal Gl. 6_4_2_12-6 10pct. 2,00
2. Dinamo Buc.. 6_4_2_12-7 10 pct. 1,71
3. Stiinta Bacau 6_3_3_11-10 9 pct. 1,10
4. Unic P.Neamt 6_1_5_05-16 7pct. 0,31

starsteel
13th February 2007, 14:57
Programul meciurilor primului turneu, cel de la Piatra Neamț:
2 martie: Dinamo - Știința și CSU Metal - Unic;
3 martie: CSU Metal - Dinamo și Unic - Știința;
4 martie: Știința - CSU Metal și Dinamo - Unic Piatra Neamț.

starsteel
2nd March 2007, 11:01
S-a renuntat la programarea initiala si a avut loc o tragere la sorti pt. programul meciurilor.
Programul turneului
2 mar.: Stiinta Bacau-Metal Galati (ora 16.00), Dinamo Bucuresti-Unic Piatra Neamt (ora 18.30)
3 mar.: Stiinta-Dinamo (ora 16.00), Unic-Metal (ora 18.30)
4 mar.: Metal-Dinamo (ora 16.00), Unic-Stiinta

sursa http://www.desteptarea.ro/

ovidiu62
2nd March 2007, 12:39
Astept galeria galateana la Bacau de unde incercam sa ajungem la P.Neamt pentru a sustine echipa noastra in drumul spre primul titlu de campioana.Diseara am sa pun rezultatele.:yeah:

starsteel
2nd March 2007, 12:42
Cum aflu telefonul tau ca sa-mi spui si mie rezultatele? adresa de e-mail romgal7@yahoo.com

starsteel
2nd March 2007, 23:53
Stiinta-Metal 3-1
Unic-Dinamo 1-3
Inceput dezastros pt. galatence sa speram ca a fost precum inceputul de campionat si de acum incolo vor urma victoriile.

1. Dinamo Buc... 7_5_2_15-08 12 pct. 1,87
2. CSU Metal Gl. 7_4_3_13-09 11pct. 1,44
3. Stiinta Bacau 7_4_3_14-11 11 pct. 1,27
4. Unic P.Neamt 7_1_6_06-19 08pct. 0,31

ovidiu62
3rd March 2007, 08:32
Daca vrei sa ma suni si sa afli rezultatele turneului de la P.Neamt ai ocazia la nr de telef0728152288.

starsteel
4th March 2007, 10:51
Dinamo -Stiinta 3-0
Unic - Metal 3-2

1. Dinamo Buc... 8_6_2_18-08 14 pct.
2. CSU Metal Gl. 8_4_4_15-12 12pct.
3. Stiinta Bacau 8_4_4_14-14 12pct.
4. Unic P.Neamt 8_1_7_09-21 10pct.

starsteel
6th March 2007, 12:39
Dinamo - Metal 3-2
Unic - Stiinta 3-0

1. Dinamo Buc... 9_7_2_21-10 16 pct.
2. CSU Metal Gl. 9_4_5_17-15 13pct.
3. Stiinta Bacau 9_4_5_14-17 13pct.
4. Unic P.Neamt 9_1_8_12-21 12pct.

SORINULTRA
6th March 2007, 14:03
ce draku au cazut in turneul asta asa rau? dupa ce campionatul l au terminat pe primul loc

ovidiu62
6th March 2007, 17:03
Cred ca turneul din Serbia trebuia evitat.Era indicat ca fetele sa se odihneasca undeva la munte si sa-si incarce bateriile.Au venit obosite dupa un drum cu trenul si accidentari.Oricum cred ca nu este pierdut totul daca nu vom mai rata nici un meci de acum in colo dar si sa fim lasati de arbitri(vezi cazul meciului cu Unicul)Eu cred ca se poate.

SORINULTRA
6th March 2007, 17:14
cam ce sanse crezi ca mai avem la titlu? ce crezi ca se v a intampla?

ovidiu62
6th March 2007, 18:09
Speranta moare ultima.Eu cred ca in primul rand este nevoie sa stangem randurile altfel daca vom da in jucatoare va fi si mai rau.Fetele au nevoie de sprijinul nostru in continuare asa ca la Bacau este nevoie de sprijinul galeriei.Cred ca am pierdut o batalie dar nu si razboiul.

starsteel
14th March 2007, 16:18
Rectificare la clasament, Dinamo mai avea un set pierdut....sa fie asta setul victoriei galatene? :D Putine sanse! :mda: Fortza Metal! /hello

1. Dinamo Buc... 9_7_2_21-11 16 pct.
2. CSU Metal Gl. 9_4_5_17-15 13pct.
3. Stiinta Bacau 9_4_5_14-17 13pct.
4. Unic P.Neamt 9_1_8_12-21 12pct.

Turneul 2 : 16.03. - 18.03. 2007 Bacau

ovidiu62
15th March 2007, 18:56
Sunt sigur ca vom castiga cele trei meciuri la Bacau.Altfel nu as mai putea exista dacaaseara am fost la antrenamentul echipei la sala Siderurgistul iar acum sunt la Bacau.Am sentimentul ca cineva acolo sus ne iubeste.Oricum nu FRV.

starsteel
16th March 2007, 10:46
Acolo sus nu e decat EL chiar nu intra in discutie frv, astia sunt precum majoritatea federatiilor din Romania adica deficitari.....chiar extrem de deficitari, mai precis prosti si hoti.

Toate meciurile pe care le jucam de acum incolo sunt meciurile ultimei sanse.....echipa galateana are un potential imens, daca ar castiga 9 meciuri la rand in nici un caz nu ar fi o surpriza. FORTZA METAL!

starsteel
16th March 2007, 20:40
Stiinta - Unic 3-1
Metal - Dinamo 3-1 .....Metal reloaded! /hello Inca 8 victorii si titlul vine acolo unde-i locul anul asta...la Galati!

1. Dinamo Buc...10_7_3_22-14 17 pct.
2. CSU Metal Gl. 10_5_5_20-16 15pct.
3. Stiinta Bacau 10_5_5_17-18 15pct.
4. Unic P.Neamt 10_1_9_13-24 13pct.

Maine meci important cu Stiinta la ora 10,00....il astept pe Ovidiu tot cu o stire precum cea de azi.

starsteel
17th March 2007, 13:20
Stiinta - Metal 2-3 /hello....au mai ramas de castigat 7 meciuri :evil:

starsteel
17th March 2007, 14:30
Dinamo - Unic 3-0

1. Dinamo Buc....11_8__3_25-14 19pct.
2. CSU Metal Gl. 11_6__5_23-18 17pct.
3. Stiinta Bacau 11_5__6_19-21 16pct.
4. Unic P.Neamt 11_1_10_13-27 14pct.

ovidiu62
17th March 2007, 19:35
Oare de ce suntem urati la noi in tara?Am incercat mereu sa-mi caut raspuns si am gasit:
Pentru ca avem antrenor strain care a castigat medalia de bronz la ultimul turneu final al campionatului mondial.
Pentru ca avem jucatoare straine cu mult peste valoarea jucatoarelor romane.
Pentru ca reprezentam provincia si nu trebuie sa ajungem sus.
Pentru ca uneori am deranjat acolo sus prin declaratiile afirmate de cei din conducere.
Caut acum sa-mi explic de ce toate echipele(Dinamo dar mai ales Bacaul si P.Neamt joaca bine cu noi iar cu Dinamo fac figuratie)
Traim intr-o Europa Unita in care este libera miscarea fortei de munca dar si libera exprimare de opinie.De ce domnule Visan nu ne agreati ca pe altii?Timpul i-mi va da dreptate dar va fi prea tarziu vor fi titluri si campionate trucate care se vor adauga la palmaresul unor echipe pe care dumneavoastra le dirijati de acolo de la Bucuresti.Pacat.:rosu:

starsteel
17th March 2007, 20:27
Stai linistit Ovidiu ne confruntam cu clubul in care hotia face parte integranta din istoria lor, eu de cand am aflat acum multi ani in urma ca acest club trage sforile si la inot chiar nu ma mai mira nimic. Trebuie sa fim extrem de buni si astfel putem invinge aceasta echipa cu tot cu arbitraje si federatie....atunci satisfactia va fi mult mai mare.

SORINULTRA
18th March 2007, 09:50
forza metal , eu zic ca se poate doar sa avem parte de arbitraje corecte

starsteel
18th March 2007, 12:15
Stiinta - Dinamo 3-2! /hello cu toate ca arbitrii au tras din rasputeri pt. Dinamo chiar daca meciul a fost la Bacau
Sansa buna pt. Metal de a veni la un singur punct de Dinamo....nici nu ma gandesc sa ratam asa ocazie. FORTZA METAL!

1. Dinamo Buc....12_8__4_27-17 20pct.
2. CSU Metal Gl. 11_6__5_23-18 17pct.
3. Stiinta Bacau 12_6__6_22-23 18pct.
4. Unic P.Neamt 11_1_10_13-27 14pct.

Mai e de jucat un meci din acest turneu, Metal - Unic

ovidiu62
18th March 2007, 14:20
Suntem la 1 punct de Dinamo iar Stiinta este la 1 punct de noi.Te rog corecteaza clasamentul.

bada_otelul
18th March 2007, 14:33
Suntem la 1 punct de Dinamo iar Stiinta este la 1 punct de noi.Te rog corecteaza clasamentul.

cu cat am castigat?:D
3-0 got it

starsteel
18th March 2007, 23:28
Metal - Unic 3-0 /hello nici nu se putea altfel....au mai ramas de obtinut 6 victorii :evil:

1. Dinamo Buc....12_8__4_27-17 20pct.
2. CSU Metal Gl. 12_7__5_26-18 19pct.
3. Stiinta Bacau 12_6__6_22-23 18pct.
4. Unic P.Neamt 12_1_11_13-30 15pct.

ovidiu62
19th March 2007, 16:59
As vrea sa fim iar alaturi de fete si sa le sustinem si la Bucuresti pe 3,4 si 5 aprilie pentru ca ne simt aproape si au nevoie de noi.Ochila ai fost formidabil cu galeria eu te-am asteptat sa vii si la meciul dintre Bacau si Dinamo dar ai reusit in setul 4 cand Bacaul revenea.Nu am rezistat si am intrat in galeria Bacaului pentru a sustine echipa locala.A fost ceva formidabil sa vezi peste 1ooo de spectatori care aplaudau si care impreuna cu echipa gazda nu au facut altceva decat ne-au ajutat.Bravo Florin Grapa esti intradevar un mare meserias si nu te cobori la nivelul mizeriei echipei Dinamo.Galeria gazda a scandat:
Esti o mizerie,
Dinamo esti o mizerie
Asta denota echipa pe care o sponsorizam cu totii la bugetul local adica Dinamo.

ovidiu62
19th March 2007, 17:56
Volei feminin, grupa valorica 1-4 /Stiinta si Galatiul au reintrat in cartile pentru titlu
19 Martie 2007 || de Peter Kelmann


Al doilea turneu al grupei valorice 1-4 a Diviziei A1 a fost mult mai frumos decât primul. Disputele dintre lidera Dinamo si urmaritoarele sale, Metal Galati si Dinamo, au fost extrem de aprinse. “Ne-am fi dorit trei victorii, dar am ratat-o pe cea cu Metal in tie-break. Va fi greu pentru noi de-acum inainte, dar vom lupta cu aceeasi determinare. Daca vom fi macar in 80 la suta din forma maxima pe care o putem avea, cred ca am putea câstiga totul de-acum inainte. Dar nu pot anticipa nimic si nimeni nu poate”, a fost comentariul antrenorului bacauan Florin Grapa, la sfârsitul turneului pe care l-a gazduit Stiinta.

Meci care ar fi meritat un premiu de frumusete

Stiinta Bacau - Dinamo 3:2
(-22, 16, -14, 21, 13)

S-a vazut de la inceputul partidei ca Dinamo nu mai este formatia suverana din turneul de la Piatra-Neamt. Stiinta a fost tot timpul in joc, la un punct sau doua distanta, si numai câteva scandaloase decizii de arbitraj au impiedicat-o sa vina peste bucurestence. Deciziile arbitrilor au avut drept efect radicalizarea publicului si solidarizarea tuturor spectatorilor cu Stiinta. Purtata de incurajari, echipa gazda n-a dat liderei nicio sansa in actul secund: 12:4, 16:9, 19:10, iar antrenorul Florin Grapa si-a permis chiar sa le schimbe pe Polischuk si Truta cu Nitulescu si Marian. Setul a fost oricum câstigat la mare diferenta de puncte. Foarte tensionat a fost inceputul setului al treilea, cu alte gresele de arbitraj care au permis desprinderea lui Dinamo. Deciziile luate de Florin Grapa in situatie de criza n-au izbutit sa readuca echilibrul pe tabela de scor. A fost chiar si 19:9 pentru Dinamo, iar spectatorii s-au bucurat ca setul n-a fost pierdut “la mic”. Setul al patrulea a fost cel mai frumos dintre toate. Gazdele au luptat cu ambitie si au avut mai intotdeauna initiativa. Herlea a jucat mai bine decât oricând, desi le avea in fata pe extrem de redutabilele Bojilova si Marcovici. Dar campioana - pentru ca Dinamo este in totalitate Rapidul de anul trecut - n-a putut depasi o echipa care prinsese aripi. Moment psihologic la 19:19, dar Truta si-a facut datoria, desprinzându-si din nou echipa. In tie-break s-a mers cap la cap pâna la 9, dupa care Stiinta s-a desprins in doua rânduri la 3 puncte (12:9 si 13:10). Studentelor le-au tremurat bratele un pic si... 13:13, intr-un final nerecomandat cardiacilor. Dar, spre deosebire de multele meciuri din campionatul trecut si cel actual sau din Top Teams Cup 2006 si 2007, Stiinta n-a mai pierdut la limita. Ajutata de un public minunat, a avut puterea si calmul sa câstige urmatoarele doua puncte si partida.
Stiinta:Polischuk, Herlea, Truta, Elisei, Anghel, Purice, Tolisteanu (libero); au mai jucat: Marian, Moldovan, Nitulescu; antrenor: Florin Grapa;
Dinamo:Minca, Bojilova, Cârstoiu, Coiculescu, Marcovici, Hâncu, Prenga (libero); au mai jucat: Martin, Alexe; antrenor: Costinel Stan.

Galatiul si-a luat revansa

Stiinta Bacau - Metal Galati 2:3
(-19, -14, 16, 24, -10)

Metal, incununata de o victorie in ajun contra lui Dinamo, a inceput excelent partida. Practic, in primele doua seturi punctele Stiintei au fost, fa in mare majoritate, mingile gresite de elevele lui Terzic. Nervos, Florin Grapa si-a exilat din primul set ridicatoarea titulara, Polischuk, pe banca de rezerve. Cu Nitulescu pe teren, dezastrul s-a adâncit. Nimic nu reusea gazdelor: mingile in atac abia daca erau mângâiate, blocajul inexistent, sincronizarea lamentabila... Dar in volei nu este bine niciodata sa zici “hop”, cum a facut Galatiul. Stiinta a revenit in joc in mod miraculos. A câstigat fara probleme setul al treilea, parea ca va izbuti acelasi lucru in al patrulea, dar si-a facut viata grea. Metal a recuperat un handicap de 7 puncte, iar gazdele abia au câstigat runda in prelungiri. Dar n-au mai avut suficienta energie pentru a invinge. Publicul era putin, iar atmosfera a fost dominata de galeria lui Metal.
Stiinta:Polischuk, Herlea, Truta, Anghel, Purice, Elisei, Tolisteanu (libero); au mai jucat: Moldovan, Marian, Nitulescu; antrenor: F. Grapa;
Metal:Molnar, Liulenova, Ognienovic, Albu, Abramovic, Dumitru, Pristavu (libero); a mai jucat: Onyejekwe; antrenor Zoran Terzic.

SORINULTRA
20th March 2007, 11:05
As vrea sa fim iar alaturi de fete si sa le sustinem si la Bucuresti pe 3,4 si 5 aprilie pentru ca ne simt aproape si au nevoie de noi.Ochila ai fost formidabil cu galeria eu te-am asteptat sa vii si la meciul dintre Bacau si Dinamo dar ai reusit in setul 4 cand Bacaul revenea.Nu am rezistat si am intrat in galeria Bacaului pentru a sustine echipa locala.A fost ceva formidabil sa vezi peste 1ooo de spectatori care aplaudau si care impreuna cu echipa gazda nu au facut altceva decat ne-au ajutat.Bravo Florin Grapa esti intradevar un mare meserias si nu te cobori la nivelul mizeriei echipei Dinamo.Galeria gazda a scandat:
Esti o mizerie,
Dinamo esti o mizerie
Asta denota echipa pe care o sponsorizam cu totii la bugetul local adica Dinamo.

poi ce ai cautat frate in galeria bacaului ??? hotaraste te ori e alba ori e neagra , pana la urma cu cine tii ca nu stie nimeni

starsteel
20th March 2007, 11:21
Interesul lui Metal la meciul acela a fost victoria bacauancelor asa se explica sustinerea lui Ovidiu pt. Bacau.....crezi ca la Galati intr-un meci cu implicatii pt. propria echipa publicul nu va sustine pe cine are interes indiferent de numele echipei?

SORINULTRA
20th March 2007, 12:51
indiferent de orice interes nu as sustine alta decat cea din orasul meu care m a reprezinta

starsteel
20th March 2007, 12:54
Bine atunci la un meci decisiv in ceea ce priveste titlul pt. Metal la Galati intre sa spunem Stiinta si Dinamo sa vii langa mine sa-mi arati cum nu poti sustine echipa care prin victoria ei ar pastra Metalul pe primul loc in dauna celeilalte.

ovidiu62
20th March 2007, 18:33
Pana acum in cele 2 turnee de sala (P.Neamt si Bacau) nu am ratat nici un meci si am sperante sa nu ratez nici la urmatoarele 2(Bucuresti si Galati).Nu stiu draga Sorine daca ai reusit sa sustii echipa galateana cum am facut-o eu.Chiar domnule vice Deju i-mi spunea duminica seara inainte de a veni la Galati ca altfel am ochii dupa turneul de la Bacau si ca ce sa intamplat la ultimul meci de la P.Neamt (Dinamo) nu ma facut decat radiez de fericire si nu sa fiu trist ca la P.Neamt.Asa am simtit la acel meci de la Bacau cand tineam legatura telefonica cu Ochila si l-am rugat sa vina mai repede ca Dinamo conduce cu 2-1.A venit in sala si impreuna cu galeria Bacaului am reusit sa intoarcem rezultatul in favoarea echipei gazda astfel Dinamo a ramas la 1 punct in fata noastra si nu la 2.Ca sa nu-ti mai spun ca era sa fiu dat afara din sala de jandarmerie ca m-am luat de Pitic ca facea gesturi obscene spre tribuna oficiala.Asa am simtit eu la acel meci dupa care am scandat pentru Metal:
Avem echipa avem valoare
Avem echipa cea mai tare
Si nu ne bate orisicare
As fi vrut sa fii si tu la acest turneu sincer si sa strigi alaturi de noi.Crezi ca la Galati daca Stiinta va trebui sa invinga Dinamo pentru ca Metal sa castige titlul am sa tin cu Dinamo?Niciodata.Oricum fetele merita mai mult fata de ce le este oferit acum.Si am venit la Galati cu ele iar a doua zi m-am intors la Bacau.Asa simt eu aceste fete minunate.

djmihaitza
23rd March 2007, 17:36
Comentariile astea patimase imi repugna.
Va gasiti mereu scuze ca arbitri va fura, a intors decizia la mai stiu eu ce scor si faceti din asta un mare tam-tam ca si cum acela ar fi fost momentul psihologic al jocului unde s-a decis soarta partidei..
Va bazati pe niste presupuneri bolnav de exagerate.
Evoluati oameni buni! Poate ca adevarata problema e in teren la voi, poate fetele dinamoviste sunt bune si chiar formeaza o echipa greu de batut.
V-ati gandit vreodata la lucrurile astea...? Sau luati totul de bun, toata "marmelada" ce v-o injecteaza presarii din Romania...?
In ciuda tuturor anul asta este anul "cainilor" in volei si masculin si feminin.....si as putea continua cu rugby, fotbal si poate polo....

STEEL
23rd March 2007, 18:18
Comentariile astea patimase imi repugna.
Va gasiti mereu scuze ca arbitri va fura, a intors decizia la mai stiu eu ce scor si faceti din asta un mare tam-tam ca si cum acela ar fi fost momentul psihologic al jocului unde s-a decis soarta partidei..
Va bazati pe niste presupuneri bolnav de exagerate.
Evoluati oameni buni! Poate ca adevarata problema e in teren la voi, poate fetele dinamoviste sunt bune si chiar formeaza o echipa greu de batut.
V-ati gandit vreodata la lucrurile astea...? Sau luati totul de bun, toata "marmelada" ce v-o injecteaza presarii din Romania...?
In ciuda tuturor anul asta este anul "cainilor" in volei si masculin si feminin.....si as putea continua cu rugby, fotbal si poate polo....

Mda,ma intrebam cand o sa apara unul ca tine si uite ca ti-ai facut in sfarsit aparitia.Esti total pe langa,se vede ca n-ai nicio treaba cu sportul asta,te bagi in seama doar asa la mishto.Hai bafta,sa fii iubit ca-i anul "cainilor" in toate si peste tot.......:happy

djmihaitza
23rd March 2007, 18:56
Partea mai proasta e ca sunt unii dintre voi ce se erijeaza in "detinatorii adevarului absolut" in sportul asta.
De unde ma rog ati dedus dvs. ca n-am treaba cu voleiul?
Am facut volei de la 15 ani, de performanta insa doar 4 ani si doar la juniori deoarece din motive medicale si datorita studiilor a trebuit sa ma opresc. Am incercat sa continui cu beach-voley-ul, insa doar ocazional.
Nu spun unde, nu conteaza la ce club, sau poate chiar conteaza.....la clubul ala care "fura si castiga titluri cu arbitrii"
Asa ca d-le titus STEEL nu eu sunt cel care ma bag in seama la misto, de amuzament precum altii.


ON-Topic:
Abia astept turneul de la Bucuresti sa vad de ce sunt in stare celelalte echipe.

STEEL
23rd March 2007, 20:11
De unde ma rog ati dedus dvs. ca n-am treaba cu voleiul?
Din faptul ca sustii teoria chibritului fara a intelege cu adevarat ce se intampla in culisele acestui sport.

Am facut volei de la 15 ani, de performanta insa doar 4 ani si doar la juniori deoarece din motive medicale si datorita studiilor a trebuit sa ma opresc. Am incercat sa continui cu beach-voley-ul, insa doar ocazional.
Bravo tie,dar inca odata iti repet,n-are nimic de-a face faptul c-ai practicat voley-ul cu mizeriile din arbirtaj si federatie.

Nu spun unde, nu conteaza la ce club, sau poate chiar conteaza.....la clubul ala care "fura si castiga titluri cu arbitrii".
Nu-i nevoie,se intelege de la sine,nu degeaba ai sarit ca "ars".

starsteel
23rd March 2007, 23:17
Mihaitza tata iti spun eu ca cea mai tare echipa a voleiului feminin in acest an este CSU METAL GALATI iar dragostea purtata echipei Dinamo de catre federatie e arhicunoscuta. Echipa galateana a avut 2 momente proaste in acest an mai precis 2 meciuri pierdute la inceputul campionatului cand aveam antrenorul si 2 fete plecate mondialul din Japonia acolo unde echipa Serbiei a ocupat locul 3 si al doilea moment prost a fost in primul turneu cand am pierdut toate partidele inclusiv cu modesta Unic Piatra Neamt alta echipa iubita de federatie. Pt. informarea ta in Cupa Romaniei echipa ta mult iubita a fost lasata pe tusa tot de catre galatence.
P.S. Tot pt. informarea ta, clubul Dinamo fura pana si la inot! Incredibil dar adevarat si eu am fost surprins de asta....de-ale militienilor.

SORINULTRA
24th March 2007, 09:21
de departe cea mai buna echipa din romania e metalul , treaba e ca dl. mangalea a deranjat nespus de mult pe maharii de la federatie care aveau facute dineinte pe ani buni situatia din voleiul romanesc

starsteel
2nd April 2007, 20:28
Corespondenta telefonica de la Ovidiu aflat la tragerea la sorti a meciurilor din turneul de la Bucuresti:

3 aprilie
ora 17,00 Dinamo - CSU Metal
ora 19,00 Stiinta - Unic

4 aprilie
ora 17,00 Dinamo - Unic
ora 19,00 CSU Metal - Stiinta

5 aprilie
ora 17,00 Dinamo - Stiinta
ora 19,00 CSU Metal - Unic

1. Dinamo Buc....12_8__4_27-17 20pct.
2. CSU Metal Gl. 12_7__5_26-18 19pct.
3. Stiinta Bacau 12_6__6_22-23 18pct.
4. Unic P.Neamt 12_1_11_13-30 15pct

Maine la ora 17,00 se joaca intr-o mare masura titlul....vom invinge si arbitrii!
FORTZA CSU METAL GALATI!

SORINULTRA
3rd April 2007, 07:35
forza CSU METAL GALATI

starsteel
3rd April 2007, 23:17
Le-am ars.../hello :lol:

DINAMO. BUCURESTI 1
C.S.U. METAL GALATI 3

Stiinta - Unic 3-0

1. CSU Metal Gl. 13_8__5_29-19 21pct.
2. Dinamo Buc....13_8__5_28-20 21pct.
3. Stiinta Bacau 13_7__6_25-23 20pct.
4. Unic P.Neamt 13_1_12_13-33 16pct

bada_otelul
4th April 2007, 09:02
daca batem stiinta si unic iar stiinta bate pe dinamo la galati se castiga titlul lejer

starsteel
4th April 2007, 11:12
Nu ne intereseaza meciurile adversarelor....mai avem 2 cu Unic (victorii sigure), 2 cu Stiinta (din care unul la Galati), 1 cu Dinamo (la Galati). Drumul spre titlu e deschis chiar daca sa zicem prin absurd ca am comite o prostie astazi cu Stiinta. Dar asta e imposibil, Metal si-a dovedit valoarea a pierdut doar 2 meciuri la inceputul campionatului si toate 3 la turneul de debut din Piatra Neamt in rest numai victorii marea majoritate la 3-0. Nu ne scapa titlul anul asta....a venit timpul nostru in sfarsit! /hello

starsteel
4th April 2007, 23:14
Dinamo - Unic 3-2
CSU Metal - Stiinta 3-0 /hello /OLE/ /hello

1. CSU Metal Gl. 14_9__5_32-19 23pct.
2. Dinamo Buc....14_9__5_31-22 23pct.
3. Stiinta Bacau 14_7__7_25-26 21pct.
4. Unic P.Neamt 14_1_13_15-36 17pct

starsteel
6th April 2007, 10:51
Dinamo - Stiinta 3-0
CSU Metal - Unic 3-0 /hello /OLE/ /hello

1. CSU Metal Gl. 15_10__5_35-19 25pct.
2. Dinamo Buc....15_10__5_34-22 25pct.
3. Stiinta Bacau 15__7__8_25-29 22pct.
4. Unic P.Neamt 15__1_14_15-39 18pct.

ovidiu62
7th April 2007, 16:18
Poate si datorita faptului ca ridicatoarea Polischiuc a fost operata de apendicita dar ma intreb :DE CE A JUCAT FOARTE BINE CU GALATIUL?De ce a facut figuratie cu Dinamo?Chiar domnul Grapa nu avea nici o tragere de inima in acest meci?Nnu dadea nici o indicatie statea pasiv.Mai este explicatia ca Nitulescu care a inlocuit-o pe Polischiuc era prietena soferului din tristul accident al voleibalistilor de la Rm Sarat.Ar fi o exp[licatie mai ales ca dupa meciul lor din ultima zi au plecat imediat dupa meci si nu au mai ramas si la meciul dintre Galati si P.Neamt.

Colo-Colo
18th April 2007, 10:40
Stie cineva cum pot afla si eu campioanele all-time la volei masculin si feminin?

starsteel
20th April 2007, 11:39
Si acum sa facem calcule pt. variantele in care Metal castiga primul loc.
A.
- 3 victorii===> CSU METAL GALATI - CAMPIOANA

B.
Metal - Dinamo 3-2
Clasament I zi:
1. Metal Gl.38-21 27pct.
2. Dinamo 36-25 26pct.

Metal - Stiinta 0-3
Dinamo - Unic 3-0
Clasament II zi:
1. Metal Gl.38-24 28pct. coef. 1,58
2. Dinamo 39-25 28pct. coef. 1,56

Metal - Unic 3-0===> CSU METAL GALATI - CAMPIOANA

C. cu o probabilitate egala cu zero aproappe

Metal - Dinamo 2-3
Clasament I zi:
1. Dinamo 37-22 27pct.
2. Metal Gl.37-22 26pct.

Metal - Stiinta 3-0
Dinamo - Unic 3-0
Clasament II zi:
1. Dinamo 40-22 29pct.
2. Metal Gl.40-22 28pct.

Metal - Unic 3-0===> CSU METAL GALATI - CAMPIOANA
Dinamo - Stiinta 2-3....acest rezultat in ultima partida e practic insa imposibil
Clasament III zi:
1. Metal Gl.43-22 30pct. coef. 1,95
2. Dinamo 42-25 30pct. coef. 1,68



Alte calcule nu mai facem un lucru e evident daca am castigat astazi cu Dinamo 99,99% titlul vine la Galati.

bada_otelul
20th April 2007, 13:56
practic azi se decide campioana,dinamo are mijloace "specifice" si sigur va castiga ultimele 2 meciuri la 0,castiga CSU Metal azi:iese campioana pt ca ii mai trebuie inca o victorie.sa speram ca dinamovistele vor pleca azi cu coada intre picioare

starsteel
20th April 2007, 23:17
Meci nebun astazi la Galati:
CSU METAL GALATI - DINAMO BUC. 3-2 (23-25, 25-20, 23-25, 25-23, 15-12)

SUNTEM PRACTIC CAMPIONI AI EDITIEI 2006/2007 LA VOLEI FEMININ....un vis devenit realitate!

bada_otelul
20th April 2007, 23:47
incidente la meci:la sfarsitul meciului superb castigat de CSU Metal impotriva cainilor spectatorii prezenti la meci au putut observa o gaura imensa in dreptul celor 3 scaune ocupate de umflatul ala de marcel popescu,mare conducator de catzelushe
au plecat potaitzele cu coada intre picioare,echipa noastra a castigat greu dar meritat,iar un factor foarte important a fost extraordinarul public galatean care a bagat frica in adversari si a ridicat moralul echipei in momentele grele

starsteel
21st April 2007, 00:04
Evolutie formidabila a ambelor echipe cu rasturnari de scor incredibile....setul 1 Dinamo castiga la 25-23, setul 2 a fost cel mai dezechilibrat sa zicem scorul fiind 25-20 pt. Metal, setul 3 Metal conduce cu 23-21 si pierde cu 23-25, setul 4 Dinamo conduce cu 19-14! si pierde cu 25-23 iar setul 5 Metal conduce cu 9-6 Dinamo revine si conduce cu 10-9 iar finalmente Metal castiga cu 15-12. Nebunie totala un public formidabil cum nu am mai vazut de prin anii '70. O adevarata finala de campionat trebuie sa recunosc ca dinamovistele au jucat exemplar insa forta galatencelor si-a spus cuvantul.

Poze cu ultima minge a meciului:
http://img403.imageshack.us/img403/7758/85386401or7.jpg (http://imageshack.us)http://img401.imageshack.us/img401/2154/63339185oi2.jpg (http://imageshack.us)http://img127.imageshack.us/img127/661/53105222oi7.jpg (http://imageshack.us)
http://img401.imageshack.us/img401/9691/97064487ce1.jpg (http://imageshack.us)http://img401.imageshack.us/img401/5382/63080563ch7.jpg (http://imageshack.us)http://img127.imageshack.us/img127/4972/74606722ue2.jpg (http://imageshack.us)
http://img403.imageshack.us/img403/825/71777240ba4.jpg (http://imageshack.us)http://img401.imageshack.us/img401/1823/21143508gv2.jpg (http://imageshack.us)http://img401.imageshack.us/img401/3206/10xb8.jpg (http://imageshack.us)

starsteel
21st April 2007, 00:32
Unic - Stiinta 1-3
CSU Metal - Dinamo 3-2 /hello /OLE/ /hello

1. CSU Metal Gl. 16_11__5_38-21 27pct.
2. Dinamo Buc....16_10__6_36-25 26pct.
3. Stiinta Bacau 16__8__8_28-30 24pct.
4. Unic P.Neamt 16__1_15_16-42 19pct.

Bucuria victoriei:
http://img413.imageshack.us/img413/1371/11iz0.jpg (http://imageshack.us)http://img340.imageshack.us/img340/6981/12fw3.jpg (http://imageshack.us)http://img413.imageshack.us/img413/7959/13ep8.jpg (http://imageshack.us)

SORINULTRA
21st April 2007, 07:39
bravo fetelor , la finalul turneului m a imbat ca niciodata numai sa esim campioni

starsteel
21st April 2007, 09:28
Dupa victoria de astazi titlul este asigurat....ce sa mai amani pe maine ai astfel ocazia sa fii fresh luni dimineata. "Recuperarea" o faci astfel duminica dimineata. :D

starsteel
21st April 2007, 09:40
Poze cu suporterii galateani care au asistat ieri, practic, la finala campionatului....putini dar fierbinti!

http://img185.imageshack.us/img185/4752/sudox8.jpg (http://imageshack.us) http://img384.imageshack.us/img384/5066/vestdn5.jpg (http://imageshack.us)http://img367.imageshack.us/img367/880/nordyd6.jpg (http://imageshack.us) http://img185.imageshack.us/img185/7827/estzl0.jpg (http://imageshack.us)

starsteel
21st April 2007, 09:46
Si sa-i dam Cezarului cei al Cezarului, autorul acestei splendide victorii.....patronul echipei mister Mangalea. Nu e prea fotogenic cu limba scoasa aici insa meritul lui in obtinerea acestui titlu este formidabil.

http://img164.imageshack.us/img164/2183/mangaleale7.jpg (http://imageshack.us)

Cristian
21st April 2007, 20:39
Putini ca e sala aia mica.

bada_otelul
21st April 2007, 21:18
CSU Metal Galati campioana Romaniei la volei feminin:cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :no1 :no1 :no1
dinamo varza,au luat-o azi cu 3-0 in timp ce fetele noastre au batut lejer cu 3-0

starsteel
21st April 2007, 23:38
Stiinta - Dinamo 3-0
CSU Metal - Unic 3-0

1. CSU Metal Gl. 17_12__5_41-21 29pct.
2. Dinamo Buc....17_10__7_36-28 27pct.
3. Stiinta Bacau 17__9__8_31-30 26pct.
4. Unic P.Neamt 17__1_16_16-45 20pct.

Hard
21st April 2007, 23:54
Am 2 intrebari :D
-vor juca direct in Liga Campionilor sau vor juca preliminarii?
-cine a retrogradat ?
:D

Cristian
22nd April 2007, 10:40
steaua bucuresti a retrogradat. :happy De fapt aia sunt retrogradati.

starsteel
22nd April 2007, 11:34
Cautati alta sectiune pt. mistouri ieftine si aberatii, lasati lumea mica dar frumoasa a voleiului asa cum este.
Astazi ultimul meci al turneului Metal - Stiinta devine practic o avanpremiera a finalei Cupei Romaniei un alt trofeu care trebuie sa ajunga in vitrina clubului galatean.

SORINULTRA
22nd April 2007, 19:33
M A N D R U GALATEAN , bravo vetelor un titlu adus la galati , felicitari d-lui mangalea , performanta costa

starsteel
23rd April 2007, 19:31
Dinamo - Unic 3-1
CSU Metal - Stiinta 1-3...se pare ca relaxarea a fost totala in acest ultim meci

Clasament final:

1. CSU Metal Gl 18_12__6_42-24 30pct.
2. Dinamo Buc....18_11__7_39-29 29pct.
3. Stiinta Bacau 18_10__8_34-31 28pct.
4. Unic P.Neamt 18__1_17_17-48 21pct.

ovidiu62
23rd April 2007, 23:19
Bineinteles ca nu am putut suporta rezultatul ultimului meci de aceea am si plecat spre Bacau la 2-1 pt oaspete.Mi-am luat la revedere de la galerie si la ora 23.30 am ajuns acasa.As vrea sa cred ca este o momeala sarbeasca intinsa lui Grapa.Altfel se va juca finala cupei Romaniei pe 5 mai.Atunci va reintra artileria grea si astfel vom avea posibilitatea eventului.Sa dea Dumnezeu sa fie ceea ce cred eu.

starsteel
24th April 2007, 19:41
Mai Ovidiu stii de ce au pierdut acest meci? Am pronosticat eu ca vom castiga ultimele 9 meciuri....am facut abstractie de finala Cupei si cum fetele au castigat 8 meciuri al 9-lea va fi finala Cupei. ;)

octavpnt
24th April 2007, 23:26
Felicitari Metal Galati.

djmihaitza
26th April 2007, 10:49
Felicitarile mele pentru fetele de la CSU Metal Galati si pentru antrenorii echipei. Bravo si suporterilor !!
Asta e.... Poate la anu' va "furam" mai abitir, anu' asta se pare ca n-a fost de ajuns :happy ... Au fost prea bune fetele voastre !!!
Inca o data sincere FELICITARI !

SORINULTRA
26th April 2007, 21:32
un sincer bravo

bada_otelul
26th April 2007, 21:47
daca nu mi-ar fi asa lene as pune cateva filmuletze cu atmosfera de la meciul cu dinamo...mama ei de lene,poate maine:D

ovidiu62
4th May 2007, 17:48
De ce nu se televizeaza final cupei Romaniei la volei?

ovidiu62
24th July 2007, 08:54
Lotul Stiintei este in curs de completare
De Marius Ambrozie, 24.07.2007




VOLEI FEMININ - DIVIZIA A1: Stiinta Bacau, echipa medaliata cu bronz in campionatul precedent al primei ligi feminine de volei si finalista in Cupa Romaniei, a reluat pregatirile in Bacau dupa ce timp de o saptamina si ceva s-a aflat intr-un cantonament la mare.


Antrenorul Florin Grapa are la dispozitie zece dintre jucatoarele care au facut parte din lot in sezonul precedent, adica Truta, Tolisteanu, Herlea, Elisei, Anghel, Purice, Hosu, Marian, Moldovan, Nitulescu, plus junioara Roxana Iozef, componenta a lotului national de junioare. Lotul este incomplet, deocamdata. "Am vorbit cu Polischuk si a spus ca este de acord sa revina la echipa. Mai trebuie semnat contractul. Ea se va alatura lotului pe 10 sau 11 august. Trebuie sa tinem cont si de faptul ca, nefiind romanca, nu a avut timp sa stea alaturi de ai ei, in sezonul trecut, nici de Craciun si nici de Paste, asa ca trebuie sa o intelegem. Nu stiu inca daca Dudnic se va intoarce la echipa. Oricum, este clar ca ne mai trebuie jucatoare si sper sa rezolvam aceasta problema cit mai repede, sa nu raminem descoperiti. Cred ca la sfirsitul saptaminii, sau cel tirziu saptamina viitoare, sa stim pe cine contam. Cel mai mult si cel mai mult imi doresc ca in sezonul viitor sa nu mai fim loviti de accidentari. Obiectivul noastre sint cam aceleasi, comparativ cu cele din sezonul precedent. Avem echipa de podium, avem echipa care sa faca fata in Cupa Romaniei si sper sa prindem si turneul final din Challenge Cup", a declarat Florin Grapa, antrenorul principal.



Afisari: 8 / Voturi: 1

ovidiu62
9th August 2007, 16:56
Volei feminin / Stiinta are ridicatoare din Macedonia
09 August 2007 || de Dan S.

Dupa ce in ultimii trei ani a mizat pe ucraineanca Viktoria Polischiuk pe postul de ridicatoare, Stiinta Bacau va schimba registrul. Pentru sezonul urmator, echipa antrenata de Florin Grapa si-a asigurat serviciile unei ridicatoare de joc din Macedonia. Este vorba de Sanja Aleksovska, o voleibalista de 23 de ani, care in ultimii ani a evoluat in Turcia si in Germania. „Consider ca Sanja ne va putea ajuta“, a marturisit antrenorul Stiintei, Florin Grapa, care a fost nevoit sa renunte astfel la Pollischiuk: „Vika a fost o jucatoare care si-a facut datoria fata de noi. Ea s-a casatorit si, in consecinta, era greu sa mai joace aici“, a explicat Grapa. Stiinta a mai efectuat o achizitie, transferând-o pe Roxana Ioszef, de la CSS 5 Bucuresti, jucatoare pe care Florin Grapa a avut-o la lotul national de junioare.

ovidiu62
10th August 2007, 13:26
Volei feminin: Programul turului Diviziei A1, editia 2007/2008
Volei feminin: Programul turului Diviziei A1, editia 2007/2008



Joi, 14 Iunie 2007, ora 17:13
autor : Marius Chiriliuc (contacteaza autorul)

Linkuri relationale: Volei » Romania » Divizia A1 feminin


Editia 2007/2008 a Diviziei A1, la volei feminin va debuta in luna octombrie.

Federatia Romana de Volei a stabilit ca in sezonul 2007/2008, in prima diviziei de volei feminin sa participe 12 echipe, cu doua mai mult, fata de sezonul trecut. Pentru titlul de campiona a Romaniei se vor duela urmatoarele formatii: 1. Dacia Mioveni, 2. IOR Bucuresti, 3. CSU Metal Galati, 4. Unic Piatra Neamt, 5. Stiinta Bacau, 6. Centrul National Baia Mare, 7. Universitatea Cluj, 8. CSU Tg. Mures, 9. Dinamo Bucuresti, 10. Penicilina Iasi, 11. Rapid Bucuresti, 12. CV 2004 Constanta. La sfarsitul campionatului regulat, primele opt echipe vor juca in play off, iar celelalte patru vor juca in play out.

Programul complet al turului de campionat:

Etapa I

Dacia Mioveni - CSV 2004 Constanta
IOR Bucuresti - Rapid Bucuresti
CSU Metal Galati - Penicilina Iasi
Unic Piatra Neamt - Dinamo Bucuresti
Stiinta Bacau - CSU Tg. Mures
CN Baia Mare - U Cluj

Etapa a II-a

CSV 2004 Constanta - U Cluj
CSU Tg. Mures - CN Baia Mare
Dinamo Bucuresti - Stiinta Bacau
Penicilina Iasi - Unic Piatra Neamt
Rapid Bucuresti - CSU Metal Galati
Dacia Mioveni - IOR Bucuresti

Etapa a III-a

IOR Bucuresti - CSV 2004 Constanta
CSU Metal Galati - Dacia Mioveni
Unic Piatra Neamt - Rapid Bucuresti
Stiinta Bacau - Penicilina Iasi
CN Baia Mare - Dinamo Bucuresti
U Cluj - CSU Tg. Mures

Etapa a IV-a

CSV 2004 Constanta - CSU Tg. Mures
Dinamo Bucuresti - U Cluj
Penicilina Iasi - CN Baia Mare
Rapid Bucuresti - Stiinta Bacau
Dacia Mioveni - Unic Piatra Neamt
IOR Bucuresti - CSU Metal Galati

Etapa a V-a

CSU Metal Galati - CSV 2004 Constanta
Unic Piatra Neamt - IOR Bucuresti
Stiinta Bacau - Dacia Mioveni
CN Baia Mare - Rapid Bucuresti
U Cluj - Penicilina Iasi
CSU Tg. Mures - Dinamo Bucuresti

Etapa VI-a

CSV 2004 Constanta - Dinamo Bucuresti
Penicilina Iasi - CSU Tg. Mures
Rapid Bucuresti - U Cluj
Dacia Mioveni - CN Baia Mare
IOR Bucuresti - Stiinta Bacau
CSU Metal Galati - Unic Piatra Neamt

Etapa a VII-a

Unic Piatra Neamt - CSV 2004 Constanta
Stiinta Bacau- CSU Metal Galati
CN Baia Mare - IOR Bucuresti
U Cluj - Dacia Mioveni
CSU Tg. Mures - Rapid Bucuresti
Dinamo Bucuresti - Penicilina Iasi

Etapa a VIII-a

CSV 2004 Constanta - Penicilina Iasi
Rapid Bucuresti - Dinamo Bucurest
Dacia Mioveni - CSU Tg. Mures
IOR Bucuresti - U Cluj
CSU Metal Galati - CN Baia Mare
Unic Piatra Neamt - Stiinta Bacau

Etapa a IX-a

Stiinta BAcau - CSV 2004 Constanta
CN Baia Mare - Unic Piatra Neamt
U Cluj - CSU Metal Galati
CSU Tg. Mures - IOR Bucuresti
Dinamo Bucuresti - Dacia Mioveni
Penicilina Iasi - Rapid Bucuresti

Etapa a X-a

CSV 2004 Constanta - Rapid Bucuresti
Dacia Mioveni - Penicilina Iasi
IOR Bucuresti - Dinamo Bucuresti
CSU Metal Galati - CSU Tg. Mures
Unic Piatra Neamt - U Cluj
Stiinta Bacau - CN Baia Mare

Etapa a XI-a

CN Baia Mare - CSV 2004 Constanta
U Cluj - Stiinta Bacau
CSU Tg. Mures - Unic Piatra Neamt
Dinamo Bucuresti - CSU Metal Galati
Penicilina Iasi - IOR Bucuresti
Rapid Bucuresti - Dacia Mioveni

BacauHooligan
13th October 2007, 18:07
Stiinta Bacau e cea mai tare :X mergem la fiecare meci ...si nu ne fac fetele de rusine ! :*

ovidiu62
18th October 2007, 13:11
Am vazut meciul de acasa cu Penicilina Iasi si vreau sa-ti spun ca Penicilina a fost mai buna decat Stiinta.A fost faza ultima a primului set cand la un atac al echipei iesene arbitrul secund a vazut aut dar mingea a fost buna pentru iesence si astfel primul set a fost furat de secund.Ambitionata echipa ieseanca si fluierata de galeria bacauanca(nu stiu de ce?)a zburdat in urmatoarele trei seturi.De la echipa gazda am remarcat pe Truta dar si a obosit in seturile 3 si 4.Oricum Victorita Polisciuk era foarte buna fata de aceasta achizitie Aleksaia nu stiu cum,dar si ea are parti bune si ma refer la serviciu din saritura si la mingile aruncate peste fileu care au facut panica intr-o mica masura in tabara oaspete.Oricum Penicilina a fost mai buna.:rosu:

dcp100168
12th March 2008, 21:29
În aceasta seara, Dinamo - CSU Metal Galați 2-3 :evil:
http://www.galateni.net/forum

mihai_alex
13th March 2008, 08:14
BRAVO FETELE!BRAVO CSU METAL GALATI! :yeah::yeah::yeah:

Geografu
3rd April 2008, 19:54
Volei: CSU Gaz Tg. Mureș-Unic Piatra Neamț 1-3, în play-off-ul Diviziei A1 feminine

Echipa de volei feminin Unic Piatra Neamț a învins, astăzi, în deplasare, formația CSU Gaz Târgu Mureș, scor 3-1, în ultimul meci din prima fază a play-off-ului Diviziei A1 feminine, informează NewsIn.

Pe seturi, scorul partidei CSU Gaz Tg Mureș-Unic Piatra Neamț a fost 21-25,25-21,18-25,22-25.

Următoarele două meciuri dintre cele două formații se vor juca sâmbătă și duminică, la Piatra Neamț.

Acestă fază a play-off-ului feminin se dispută după sistemul "cel mai bun din trei meciuri".

www.realitatea.net

dcp100168
18th April 2008, 21:38
CSU Metal Galați este prima finalistă
3-1, 3-0 și 3-1 cu Unic Piatra Neamț
http://www.galateni.net/forum/viewtopic.php?f=19&p=3059#p3059

dcp100168
3rd May 2008, 13:39
1-0 pentru Metal
http://www.galateni.net/forum/viewtopic.php?f=19&t=110&p=3451#p3451

dcp100168
4th May 2008, 14:19
2-0 pentru gălățence, după un 3-0 sec în meciul al doilea
http://www.galateni.net/forum/viewtopic.php?f=19&t=110

megastar
9th May 2008, 17:40
Am castigat titlul.....din nou.

grande
9th May 2008, 23:08
Ai fost la meci ? cum a arbitrat Malaxia ?

megastar
10th May 2008, 08:30
Din pacate am vazut doar la TV.Arbitraj normal zic eu.Nu a iesit cu nimic in evidenta.

Cristian
10th May 2008, 10:08
La Volei in tara asta nu ne sta nimeni in cale /OLE/

ovi sibiu
27th September 2008, 15:28
poze CSM Sibiu - UNIC Piatra Neamt http://www.matiu.ro/main.php?g2_itemId=23441

ruvolley
25th October 2008, 22:07
katarina barun(csu metal galati) accidentata in urma meciului cu tg mures.(25oct 2008).era setul 3: 26-25:(.dupa un atac adversara a intrat in teren lovind*o pe kata. a venit salvarea...a fost ingrozitor... ruptura de ligamente.

rhadoo_sb
24th January 2009, 13:46
Constanta a castigat astazi la Sibiu cu 3-2 dupa un meci de foarte disputat. Sibiul a avut 2-0 la seturi, a condus si in sfertul 3 cu 20-19 insa a fost invinsa in decisiv cu 15-11. echipa Sibiului chiar nu merita sa fie pe ultimul loc.

ovi sibiu
24th January 2009, 15:17
poze Sibiu - Constanta http://www.matiu.ro/main.php?g2_itemId=25934

ovi sibiu
22nd February 2009, 10:51
poze Sibiu - Bacau http://www.matiu.ro/main.php?g2_itemId=26908

ovi sibiu
15th March 2009, 12:04
poze Sibiu - Craiova http://www.matiu.ro/main.php?g2_itemId=27870

Nilatac
10th June 2009, 17:03
voleiul e un spoort foarte frumos dupa parerea mea...

Redboy
15th August 2009, 11:59
Este, intr-adevar. Eu tare mult m-as duce la meciurile echipei locale feminine (CSU Metal Galati), dar niciodata nu stiu programul competitional, orele, nimic... :|

MARIUS_23
4th November 2009, 22:10
Este, intr-adevar. Eu tare mult m-as duce la meciurile echipei locale feminine (CSU Metal Galati), dar niciodata nu stiu programul competitional, orele, nimic... :|

pai tine aproape si iti voi spune eu orele.

Dar pana atunci, rezultatele etapei de azi, a IV-a Diviziei A1 feminin:
SCM UNIVERSITATEA Craiova - "U" Cluj 3-0
CSM 2007 Focsani - DINAMO Bucuresti 0-3
CSU METAL Galati - CSU MEDICINA Tg.Mures 3-0 (25-22,25-9,25-17)
CSM Sibiu - VC UNIC LPS Piatra Neamt 0-3
PENICILINA Iasi - IOR Bucuresti 3-0
STIINTA Bacau - VC 2004 TOMIS Constanta 1-3

MARIUS_23
5th November 2009, 10:52
Declaratii dupa CSU Metal Galati - CSU Medicina Tg. Mures 3-0

Milena Sadurek (CSU Metal): Cred ca putem castiga derbiul cu Dinamo. Trebuie doar sa evoluam bine in toate compartimentele jocului - receptie si atac. In ceea ce priveste problema financiara, am vorbit cu conducerea clubului si am primit promisiunea ca pana sambata voi incasa salariu. Daca acest lucru nu se va intampla, ma vad nevoita sa plec de la CSU Metal Galati. Voleiul este meseria mea si nu pot lucra fara sa fli remunerata.

Zoran Terzici (antrenor la CSU Metal): Echipa evolueaza de la meci la meci, sper ca la inceputul lui decembrie se fim la un nivel si mai ridicat pentru jocurile din Liga Campionilor. In ultimii trei ani, meciul cu Dinamo mereu a avut o incarcatura aparte. Dar apentru mine este un joc la fel ca celelalte. Bineinteles ca ne dorim sa castigam, dar si daca vom pierde nu va fi o problema. In special ca in returul campionatului si Dinamo, si Tomis le vom intalni pe teren propriu.
Referitor la problemele financiare ale clubului nu ma deranjeaza decat faptul ca nu ni se spune exact ce se intampla. Stiu ca sunt probleme si in alte campionate din lume, peste tot e dificil. Sper totusi ca lucrurile vor reveni la normal.

MARIUS_23
6th November 2009, 15:56
Maine, in Divizia A1 se joaca derbiul campionatului: Dinamo Bucuresti - CSU Metal Galati, ora 12.00, Sala Extreme.

MARIUS_23
7th November 2009, 23:38
Maine, in Divizia A1 se joaca derbiul campionatului: Dinamo Bucuresti - CSU Metal Galati, ora 12.00, Sala Extreme.

Metal s-a impus surprinzator in derbiul cu Dinamo, scor 3-0, chiar la Bucuresti. :shocked:

MARIUS_23
8th November 2009, 12:12
Celelalte rezultate ale etapei a V-a

Unic Piatra Neamt - Penicilina Iasi 2-3
CSU Tg. Mures - CSM Sibiu 3-0
Tomis Constanta - SCMU Craiova 3-0
U Cluj - CSM Focsani 3-0
IOR Bucuresti - Stiinta Bacau 0-3

Pilier
9th November 2009, 14:58
Metal s-a impus surprinzator in derbiul cu Dinamo, scor 3-0, chiar la Bucuresti. :shocked:

Surprinzator pentru cine? Pentru cei care nu se pricep sau pentru rauvoitori! :rosu:

MARIUS_23
9th November 2009, 15:10
Surprinzator pentru cine? Pentru cei care nu se pricep sau pentru rauvoitori! :rosu:

Surprinzator pt opinia generala.

Pilier
9th November 2009, 21:24
cam slaba activitatea pe aici.:(

MARIUS_23
9th November 2009, 21:25
cam slaba activitatea pe aici.:(

cred ca lucrurile se vor schimba. de asta te rog sa ramai in zona.

Pilier
9th November 2009, 21:27
am treburi mai importante pe alte meleaguri. :cool: