PDA

View Full Version : Cafeneaua cainilor



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

Pax Romana
20th May 2009, 09:44
Salutare....nu te-am mai vazut de mult prin zona. :) Sau te-ai mutat cu totul pe sah?
Salutare :)
Pai ma pregatesc de examenele de licentiere in avocatura. Deja am sustinut 2 examene, inca unul si voi fi ceva mai liber. Pe sah n-am scris nimic de vre-o 2 luni ;)

eduardm06
20th May 2009, 12:32
Salut Leo, Laur, Mario! :) Astazi este o zi mare pentru Nea Lucescu....Abia astept sa vad ce o sa faca deseara!



:) Salut eduard, multumim de aprecieri! Dar sunt mai multi din cei pe care i-ai enumerat....



Salutare....nu te-am mai vazut de mult prin zona. :) Sau te-ai mutat cu totul pe sah?
ma refeream la cei care le tin piept adversarilor

torinezu
20th May 2009, 13:41
salutare cainii! :yeah:

Aurel.D
20th May 2009, 13:44
Salutare :)
Pai ma pregatesc de examenele de licentiere in avocatura. Deja am sustinut 2 examene, inca unul si voi fi ceva mai liber. Pe sah n-am scris nimic de vre-o 2 luni ;)

Bafta multa! Unde tii examenul, la Chisinau? S-ar putea sa ajung si eu pe acolo prin Iunie....

Pax Romana
20th May 2009, 15:25
Bafta multa! Unde tii examenul, la Chisinau? S-ar putea sa ajung si eu pe acolo prin Iunie....
Da, pe 29 mai 2009. Daca ai de gand sa treci pe la Chisinau, sa-mi lasi un mesaj pe privat. Te servesc cu o bere buna, cand vii ;)

Aurel.D
20th May 2009, 15:28
Da, mi-ar placea sa ne intalnim...mai am un fost coleg de facultate pe acolo cu care trebuie sa ma vad, deci...:D

Leo
20th May 2009, 20:17
"Ianis Zicu s-a accidentat si nu va juca in meciul de la Urziceni, e posibil sa rateze si meciul cu FC Brasov", a spus Mircea Rednic.

Tanase vrea in CL . Asta inseamna ca vine la DINAMO . :ok:

vlad1607
20th May 2009, 21:36
chiar speram sa joace Ianis o repriza....asta e...castigam si fara el !

laurdog
21st May 2009, 08:27
Salutare CAINILOR. Ba, au inceput copiii saivanului sa faca spume la gura. Sa fie cauze strict medicale sau doar invidia ca noi luam campionatul iar ei doar o......vacanta mai lunga?
Orice ar fi, eu sper sa nu se mai chinuie si sa se mai...rareasca.:D

dardar_3
21st May 2009, 08:31
Te trezisi in forta laure nu gluma!:D

laurdog
21st May 2009, 08:41
Dehh, unii prea o cauta si vad ca incercarile mele de a dialoga civilizat cu ei, au dat gres. Stii cum e, fiecare dupa cum merita.:D

Pax Romana
21st May 2009, 09:46
Buna dimineata! :)


Da, mi-ar placea sa ne intalnim...mai am un fost coleg de facultate pe acolo cu care trebuie sa ma vad, deci...:D
Deci s-a facut :cool:

dorian.deck
21st May 2009, 12:36
numar minutele si pare ca timpul nu mai trece,de abia astept partida de la urziceni imi doresc nespus de mult sa invingem dusmanul chiar in barlogul lor mai ales ca acum am cam ramas noi si ei lupta asta, care nu se mai termina,fiecare partida a devanit un derby.FORZA DINAMO!

Aurel.D
21st May 2009, 15:15
salutare dorian.deck si bine ai venit printre cainii de pe OLS! :)
Meciul de la Urziceni este cel mai important din acest retur, este cea mai constanta echipa...

Fedayn
21st May 2009, 16:00
helau breh dulailor....breh voi chiar ii luati in serios pe looserii astia????....nu sunt decat niste cretini cu acte in regula....bleeeaaah:(

Aurel.D
21st May 2009, 17:47
Sincer?..nu prea ii iau in serios. :D Dar nici sa ii las sa isi faca de cap! Mai ales aici...:ok:

Mario Di Lazi
22nd May 2009, 09:25
neața dulăilor ... eu am pus șampania la rece :D

Leo
22nd May 2009, 10:36
Mario , ajungi la FM ?

vlad1607
22nd May 2009, 11:29
neața dulăilor ... eu am pus șampania la rece :D

eu am baut-o deja :D

Aurel.D
22nd May 2009, 11:51
:happy Ce nerabdator esti ma, Vlad! Ce ziceti, ne scoate un egal Duminica?

PS: S-ar putea sa merg la Urziceni la meci!! /hello

Celso
22nd May 2009, 11:58
BATEM LA URZICENI ... daca vrem sa aratam lumii ca meritam sa fim campioni tre sa batem echipa asta micuta si foarte bine organizata ...astfel vom inchide gura tuturor:lol::evil: ...daca si cu astia zic ca am facut blat bag BAN la tot Internu':D

Jacob
22nd May 2009, 12:07
daca vrem sa aratam lumii ca meritam sa fim campioni tre sa batem echipa asta micuta si foarte bine organizata ...astfel vom inchide gura tuturor

Si daca vom castiga cu 3-0 si tot vor fi multi oligofreni care vor spune ori ca a fost blat, ori arbitrii, ori vreun jucator cumparat, ca meciul a fost seara, ca tricourile erau fara dungi si cate si mai cate...

Aurel.D
22nd May 2009, 12:17
Bursucului isteric si retardat oricum nu o sa ii convina nimic, ca de obicei...

Leo
22nd May 2009, 13:48
Si eu sunt sigura ca vom castiga . Atunci cand trebuie baietii stiu sa se mobilizeze .

Calandrinon
22nd May 2009, 14:10
Batem!
Fara probleme...

Leo
22nd May 2009, 14:47
Singuri impotriva tuturor . Asta ne uneste si mai mult si ne face mai puternici .

laurdog
22nd May 2009, 14:51
Terminati ma cu aliantele lu' peste. Cine e ******* sa-si riste prezenta in Europe League doar ca sa nu ia DINAMO campionatul? Voi chiar credeti ce vomita porcul din banat, sau idotul de langa cimitir?

Aurel.D
22nd May 2009, 15:33
treaba e ca or sa aiba nevoie de puncte pe acest final, mai ales ciobanul....:) Sa vad eu atunci cum da el punctele Unirii! :ok:

resita
22nd May 2009, 15:39
noi suntem DINAMO si normal ca o sa castigam la urziceni, de restul echipelor mi se rupe :D

Aurel.D
23rd May 2009, 11:39
Salut!
Ce faceti, toate bune? :) Mai frate cand am vazut aseara ce praf e steaua, imi parea si mai rau ca nu i-am batut...:(
Mare fraier si Rednic asta....

Rossi
23rd May 2009, 12:42
DinamoMania are placerea sa anunte absolut tot poporul dinamovist despre existenta a 2000 de invitatii la meciul “Uimirea” Urziceni – Dinamo Bucuresti, care si-au schimbat de buna voie proprietarul de drept, alegind bineinteles tabara “ciinilor-rosii” !!!

Tichetele de acces sunt valabile pentru singura peluza a “cochetului” stadion Unirea si in ambele tribune pina inspre partea acoperita a acestora. Celor 2000 de invitatii deja aflate in posesia noastra, li se vor mai adauga cu siguranta si tichetele ce vor fi cumparate la fata locului de catre doritori, de la taranii ce vor dori sa se desparta de ele in schimbul unei vadre de tuica. Astfel cu un stadion gazda, in care cintecele noastre vor domina fondul sonor, exista premisele unui meci de vis pentru orice dinamovist care va putea ajunge la partida. Ca un amanunt de culoare, pretul la negru al unui tichet de acces nu depaseste inca 50 de lei.

- - - - - - - -


PCH / Deplasare la Urziceni - ora 14

PCH organizeaza deplasare la Urziceni pentru toti suporterii dinamovisti la inca o finala a campionatului.
Plecarea cu autocarele este prevazuta pentru duminica 24 mai, la ora 14:00, din fata stadionului Dinamo.


DM

- - - - - - - -

Pe langa aceste 2000 de bilete vor fi multi care si au cumparat bilete de la tarani(ieri am fost la urziceni si am luat 3 de la o cioara cu 500 mii).sa mergem peste ei sa le aratam cine e DINAMO!!!! Apropo biletele sunt la peluza 1 sper sa pot sa intru la cealalta peluza.

mitadog

- - - - - - - -

Se gasesc bilete la urziceni in piata(prima taraba langa minimax ).
Am fost ieri si am luat 2 bilete la tribuna 2 dar am dat 1 milion/buc.

steriade

- - - - - - - - - -

M-am dus azi la urziceni si am facut rost de 5 bilete la peluza 1 pentru 180 RON.
Sunt pusi pe bisnita...asa ca incercati! ...cat mai multi la urziceni!!

mBRossi

- - - - - - - - - -

Aurel.D
23rd May 2009, 13:40
Aia vand biletele ca la piata....mai mare rasul..:happy

vlad1607
23rd May 2009, 14:00
f bine

Leo
23rd May 2009, 19:57
Duminică (n.r. – mâine) o să fie game, set și meci pentru titlu. Am spus încă de la startul acestui sezon că ne batem cu Unirea la campionat.

Maine seara devenim CAMPIONI !

Rossi
24th May 2009, 15:13
acum m-am intors de la stadion .... acum juma de ora au inceput sa imparta biletele ..

nu era gluma cu cele 2000 de bilete ... sunt chiar mai multe ... si la tribuna 1 si la tribuna a 2-a si la peluza ...

o sa fim peste 2000 ... daca nu chiar 3000

Rossi
24th May 2009, 15:18
cu cat mai multi ....cu cat mai multe victime :yeah:


marshi mah sclavule de aici ...

Celso
24th May 2009, 17:56
Fernandinho, lasa`ne tata;)

Leo
24th May 2009, 18:44
Echipa probabila : Matache - Scarlatache, L. Goian, Moti, Simao - Torje, N’Doye, Bostina, Ad. Cristea - Danciulescu, M. Niculae.

Leo
24th May 2009, 19:35
STRIVITI URZICILE!

Duminica, Dinamo se va deplasa in mijlocul Baraganului nu pentru ciuliuni, sau efectele terapeutice ale urzicilor, ci pentru laurii de campioni. Este si normal sa fie asa, cand Steaua, rivalii de o viata, obercaie pe undeva la limita ridicolului si a unui loc pentru Europa, cand campioana de anul trecut CFR-ul a schimbat antrenorii ca ciorapii iar anul acesta ne-a intors favorurile de anul trecut, cand Rapidul a fost rapus din interior de avarul sau patron, iar cand vesnica doritoare de razbunare Timisoara dupa ce i-au fost luat 6 puncte castigate pe merit pe teren, a mai pierdut si 6 alte puncte fara drept de apel in fata lui Dinamo in campionat. Dinamo este condamnata sa iasa campioana anul acesta, chiar pe terenul Urzicenilor.


MOMENTUL ADEVARULUI
Stiu veti spun ca ne lipsesc: Lobont, Pulhac, Diabate, Tamas, Zicu, Mitea, Bratu, etc. Dar Dinamo are in lot jucatori de echipa nationala si nu numai a Romaniei ci a altor tari precum Senegalul, Angolei si Letoniei. Jucatorii nostri sunt titrati, au experienta internationala, sunt platiti regeste si acum au sansa sa joace in competitia celor mari : LIGA CAMPIONILOR.

In meciul cu Timisoara, cand le-a fost greu, cand echipa echipa nu juca si a fost condusa, suporterii dinamovisti i-au impins de la spate, i-au bagat in joc, si i-au purtat spre victorie. La Urziceni, atmosfera nu va fi ostila ca in Ghencea, Craiova sau Timisoara, si vor fi si steaguri alb-rosii si vocile ultrasilor dinamovisti in stadion. Vom fi cateva mii, adica mai bine de jumatate din spectatorii prezenti in tribune sa va incurajam si sa va ducem spre victorie!

La Urziceni, cei care vor imbraca tricoul alb-rosu trebuie sa demonsteze ca merita statutul de fotbalist la Dinamo, ca pot sa alerge mai mult decat niste pusti adunati de Dan Petrescu de la diverse echipe, si ca vor respecta indicatiile tactice ale lui Rednic pe intreaga durata a meciului. Meciul de la Urziceni, Dinamo trebuie sa-l castige, si s-o faca clar, ca sa demonsteze ca merita titlul de campioana si prezenta in UEFA Champions League.

Chiar daca vor incerca sa va intepe, sa va urzice, jucatorii de la Unirea au tot doua picioare, doi plamani ca si voi si nici macar n-au experienta voastra. Ar fi culmea sa jucati cu frica sau crispati. Duminica, trebuie sa intrati in teren cu atitudinea sa-i calcati in picioare, sa-i urcati pe garduri, sa va simta de la inceput de stapani ai gazonului. Este momentul sa aratati cine sunteti si ca meritati titlul si sa purtati tricoul lui Dinamo . Duminica, STRIVITI URZICILE, ZMULGETI-LE DE LA RADACINA SI ARATATI CINE ESTE DINAMO!

(Dinamomania)

Celso
24th May 2009, 22:17
natia ma-sii de arbitru infect ....:mda:

resita
24th May 2009, 22:18
multumim rednic :rosu::rosu::rosu:

ne-ai nenorocit campionatul asta cu tactica ta :rosu::rosu::rosu::rosu:

Leo
24th May 2009, 22:29
Arbitrii de ***** . Rednic vai de capul lui . Niculae varza .

NTM
24th May 2009, 22:33
24 Mai 2009 ziua nationala a spurcatilor.

resita
24th May 2009, 22:34
lasa ca nu fluiersii ne-au invine ci desteptul de rednic :rosu::rosu::rosu:

din nou, ca si cu steaua, joaca pe aparare si cand primeste gol n-are solutii :headbang::headbang:

NTM
24th May 2009, 22:40
Hehehe ne pregatim de shampion lig...:happy:happy:happy

Esti fericit, spurcaciune ? Mori.

delaparis
24th May 2009, 22:43
rog pe stelisti sa posteze pe thd al meciului ... aici bem doar sa uitam :D

Leo
24th May 2009, 22:45
Lasa-i Delaparis .

Lloyd Banks
24th May 2009, 22:45
rednic si arbitrii au fost "vedetele" meciului. MVP
ps: ce mandru e acum spurcaciunea petrescu, acum ii multumit de arbitraj dezaxatul

Cristy RVD
24th May 2009, 22:50
ce ziceti ma, daca simao era eliminat in prima repriza mai ajungea sa fie faultat in careu ?

Leo
24th May 2009, 22:55
Lasati ironiile deoparte . Nu avem nevoie de prostiile voastre .

delaparis
24th May 2009, 23:06
daca mai vad urma de stelist pe aici rugati-va de Leodacin sa va sanctioneze usor asa cum obisnuieste deoarece eu dau doar suspendare de la 3 zile in sus ... postati pe forum acolo unde e loc destul si lasati dinamovistii in pace va rog !

Cristina
24th May 2009, 23:12
Hai baieti fruntea sus!Stiu ca nu e usor,dar nu e totul pierdut.Pana la urma speranta moare ultima!:ok:

Leo
24th May 2009, 23:21
Dar pana la urma moare .

Rossi
24th May 2009, 23:47
In prima repriza nu am jucat nimic ...

In a 2-a repriza am jucat ceva , dar nu prea ne-a lasat arbitrul ...

Am avut gol valabil anulat in mod eronat si cel putin un penalty ...

Cred ca si Mimi Stoica daca arbitra si tot nu putea sa traga atat cu Urziceniul ...

Goian + Scarlatache + Simao + Cristea = ZERO ...

Rossi
24th May 2009, 23:48
Trebuie sa batem si Brasovul si Argesul , daca vrem sa fim campioni !!!

Rossi
24th May 2009, 23:49
De cate ori a facut cioara asta de la tzara (turcu) misto de adversari , de atatea ori ne-am furat'o ...

Aurel.D
25th May 2009, 00:08
Asta este....ne-a mancat si arbitrul un gol....totusi campionatul nu este terminat. Dinamo trebuie sa bata FC Brasov si FC Arges, pentru ca Unirea nu va lua toate punctele cu Timisoara si steaua.

Black_Mamba
25th May 2009, 00:33
Capul sus...cu sau fără acest campionat !

Despre meci...
M.Niculae trebuia sa dea gol in prima repriza.Dar i-a venit mingea pe dreptul cu care accelereză jeep-ul !
Nici vorbă de eliminare la Simao, acolo a fost un soi de simulare...
Gol valabil al lui Danciu !!!
Arbitraj fricos...exagerat, a fluierat orice atingere !
Prostul de Tamaș a luat un galben absolut gratis la sf meciului cu timișorenii, inutil ! Ar fi fost muuult mai util decât prostul școlii Goian.

Campionatul se joacă, in etapa viitoare !

Unde-s Zicu,Lobby,Bratu ? Unde-s fundașii laterali ? Azi au fost mâini moarte(scarlalache + Simao) !

FORZZA DINAMO !

Mario Di Lazi
25th May 2009, 07:33
De cate ori a facut cioara asta de la tzara (turcu) misto de adversari , de atatea ori ne-am furat'o ...

asta am spus-o si eu acum vreo 2-3 zile ...

multumim celor responsabili pt al 3 lea titlu pierdut pe mana noastra in ultimii 5-6 ani ...

EU NU MAI CRED IN LOCUL 1 ... singura sansa este sa faca Timisoara si Urziceni egal ...

laurdog
25th May 2009, 07:45
O tactica cretina, un arbitraj de *****. Altceva nu mai pot spune despre acest meci. Astept cu nerabdare fuziunea dintre cimitireni si sclavii lor din Baragan. Mizeria de langa cimitir a depasit toate limitele.

Calandrinon
25th May 2009, 08:23
...proastă invenție roata asta!?!

laurdog
25th May 2009, 08:26
Stati ma linistiti,tot aceste trairi le-am avut si eu in sezonul trecut,cand nu am fost in stare sa scoatem un egal in groapa.Vedeti,roata s-a intors!:ok:

Cand te prezinti in doua meciuri aproape decisive, cu voi si la urziceni, incercand sa pacalesti fotbalul, e clar ca nu esti o echipa de calibru. Indiferent de penaltyul neacordat, de faultul in atac inexistent, de orice. :rosu:

Mario Di Lazi
25th May 2009, 08:30
Stati ma linistiti,tot aceste trairi le-am avut si eu in sezonul trecut,cand nu am fost in stare sa scoatem un egal in groapa.Vedeti,roata s-a intors!:ok:

Roata se întorcea dacă ne băteați voi mă ... așa nu se pune :D

torinezu
25th May 2009, 09:22
adevarul e ca am jucat ca niste cururi. ne-am batut joc de meciuri precum cele cu iasiul, mediasul si otopenii, am mintit fotbalul cu steaua si urzicenii si fotbalul ne-a pedepsit. pe langa neputinta si incapacitatea jucatorilor de a se concentra si cea a lui rednic de a pregati un meci asa cum trebuie (el fiind mai preocupat mai mult de cine castiga campionatul in belgia), mai exista si declaratiile imbecile, infatuarea si neprofesionalismul unor conducatori, in frunte cu borcea (care si-a adus finii si simpatiile la club, jucatori care fac umbra de pomana, gen niculescu si mitea, pe salarii incredibile), continuand cu turcu si terminand cu invizibilul presedinte badea. si aici l-as adauga si pe cornel dinu, alta figura trista si fara consistenta, un fel de stafie a clubului!
adunand, avem rezultatul: pierderea campionatului! ne inecam ca tiganul la mal!

Black_Mamba
25th May 2009, 09:36
In seara asta la urziceni v-a fi un mare blat,in favoare cui?Nu cred ca mai are rost sa mai discutam...toata lumea trage ca dinamo sa fie campioana...

Nu mai lăsați mizeria asta sa posteze aici.
Mănâncă doar rahat !

Celso
25th May 2009, 09:50
e urat ca incepem sa facem calcule si sa stam la mana altora, dar daca se va juca corect Dinamo va lua campionatul (desigur daca batem si noi:D)

chiar daca Timisoara isi ia punctele inapoi si ii bate pe Urziceni, are meci la Brasov, iar Razvan nu se face de ras in ultimul sau meci acasa:ok: .. un egal tot scoate iar la egalitate de puncte suntem campioni

daca Timisoara face egal cu Urziceni, iar suntem campioni

in caz ca va bate Urziceni ...cam stiti ce se intampla:(, iar aici suntem in Romania:)

noi oricum trebuie sa batem ultimele 2 meciuri, sa terminam pe 2 macar:rosu:

vlad1607
25th May 2009, 10:42
pacat de atmosfera....da eu zic ca inca nu e totul pierdut.

laurdog
25th May 2009, 10:43
Ne face aek bragadiru campioni!!!!:happy:happy

Mario Di Lazi
25th May 2009, 10:55
Păi trebuie egal între Timișoara și Urziceni
CINE MAI CREDE ? ... eu nu ... :D

Aurel.D
25th May 2009, 11:10
Salutare tuturor! :)

Eh, lasa nu trebuie sa fim suparati...Trebuie ca la meciul cu FC Brasov sa mergem in numar tot mai mare sa aratam ca suntem cu echipa pana la capat!! Se bucura toti retardatii frustrati de infrangerea asta de parca a venit revelionul! :D
Si totusi, steaua nu va meciul Unirii pentru ca risca sa nu prinda locul 6! Ciobanul, vrea nu vrea, o sa ne faca campioni! :)

Si pana la urma daca nu o sa luam campionatul, asta este. Tot cu echipa asta o sa tin, tot o sa o sustin....ceilalti trebuie sa inteleaga ca nu tinem cu Dinamo pentru un campionat. :ok:

laurdog
25th May 2009, 11:14
Nu e vorba ca nu ne sustinem echipa pana la capat, insa m-am saturat de mentalitatea de doi bani care domneste in Groapa.
Presupunand ca...aia nu fuzioneaza cu urziceniul si chiar isi doresc sa prinda un loc de cupe europene, mai trebuie indeplinita o conditie...............sa poata. Or cimitirenii sunt pamant de flori, nu pot castiga la urziceni nici daca dau cu bombe, sunt mult prea slabi.

Aurel.D
25th May 2009, 12:03
Este adevarat, cu mentalitatea asta nu poti castiga un meci decisiv....la fel au facut si la razorul porumbului...Pentru sezonul viitor, sincer as dori antrenor strain..poate chiar Bergodi...

Celso
25th May 2009, 12:06
aducem degeaba si antrenori straini, nu facem noi treaba cu astia ...:(

nu e numai vina lui Rednic, cu jucatori de genul Bostina,Scarlatache,Simao,Goian ...a facut prea multe..

jucatorii nu au determinare, ce sa le faca? pai daca nici pt banii care ii aveau pusi pe tava nu au alergat sa rupa, atunci ce sa mai zicem :|

iuli_vl
25th May 2009, 12:20
Se pare ca nici anul asta dinamo nu va prinde liga :) iarasi il lasam pe borcea sa se pregateasca de liga :) cred ca inca 10 generati de a lui o sa se pregateasca de liga,cu acelas slogan.

Aurel.D
25th May 2009, 12:44
eu nu inteleg un lucru la fotbalul asta romanesc si particularizand, la Dinamo: de ce tot timpul trebuie sa joci cu mingi lungi, chiar de la fundas pe atacant? De ce nu se practica si la noi stilul de a fi tot timpul 1-2 jucatori langa cel ce are mingea, ca sa poata combina si jocul sa mearga cursiv?
Unirea e singura echipa romanesca care joaca ceva de genul asta si merge ceas...

Leo
25th May 2009, 20:22
ATAT PUTEM IN MOMENTUL DE FATA . Eu una nu abandonez corabia , din contra , duminica seara voi fi pe stadion si ii voi incuraja pe baieti . La bine , dar mai ales la greu . DINAMO este unica . DINAMO mi-a adus bucurii dar si multe amagiri si tristete . Pt mine DINAMO este CAMPIOANA .

vlad1607
25th May 2009, 22:10
hai ca o sa fim campioni peste 2 etape

vlad1607
25th May 2009, 22:19
tu te ai mai uitat sa vezi ce e in curte la voi? ai uitat ce e la stana ?
RAUS ! pleaca ma de aici ce dreacu cauti aici ? oricum iti dam ue peste tot...dispai de aici spurcaciune !

Ulysses
25th May 2009, 22:22
Exact ce va spuneam mai devreme,Leodacin:

http://blog.mysport.ro/stelista_yo/2009/05/25/blestemul-visului-trilogia-urziceniului/

NTM
25th May 2009, 22:56
Ciu ciu titlu, hai ca la anu'-daca nu va desfiintati:ras-plans::ras-plans:

Mai mananci mult handel ???

Mario Di Lazi
26th May 2009, 07:49
tu te ai mai uitat sa vezi ce e in curte la voi? ai uitat ce e la stana ?
RAUS ! pleaca ma de aici ce dreacu cauti aici ? oricum iti dam ue peste tot...dispai de aici spurcaciune !

Păi nici Ulises nu mai ține cu steaua la ce țigănie e acolo :D

vlad1607
26th May 2009, 08:54
probabil ca asa e...da pe aici polueaza prea mult.

Aurel.D
26th May 2009, 12:36
Un articol interesant: http://www.dinamomania.net/articol.php?aid=16361

vlad1607
26th May 2009, 15:35
Eșecul suferit la Urziceni le-a încins nervii la maxim șefilor de la Dinamo, dar și jucătorilor pregătiți de Mircea Rednic. Cel care a "explodat" a fost însă noul lider al "câinilor", Marius Niculae.

Imediat după meci, în autocar, golgheterul dinamovist a sărit la gâtul coechipierilor, reproșându-le atitudinea pe care au avut-o într-un meci capital pentru câștigarea campionatului. "Nu este posibil să jucați într-un asemenea hal. Aceasta nu este atitudine de Dinamo!", și-a certat Niculae colegii, fiind chiar la un pas să-i ia la bătaie pe unii dintre ei. În colimator, au fost în special Gabriel Torje și Bruno Simao, printre cei mai slabi jucători de pe teren, ultimul alegându-se și cu cartonașul roșu în timpul partidei.

Simao, dat afară

Portughezul a ieșit, de altfel, cel mai "șifonat" după partida de duminică seara. După muștruluiala lui Marius Niculae, jucătorul a intrat și în colimatorilor șefilor și conducerii tehnice. Inițial, portughezul a fost trimis la echipa a doua, dar foarte probabil el nu va mai juca niciodată la Dinamo. Simao a semnat la verirea în Ștefan cel Mare un contract pe patru luni, dar în condițiile în care au mai rămas doar două etape de disputat, "câinii" se pot dispensa de acum de serviciile fundașului stânga.

Aurel.D
26th May 2009, 17:04
Mie mi se pare un jucator bun, nu cred ca ar trebui renuntat la el...A gresit cu Unirea intr-adevar, insa ar trebui pastrat...

vlad1607
26th May 2009, 17:13
asa e....da na....la cata minte au unii din conducerea noastra....

Celso
26th May 2009, 17:15
daca era egal era bun de UCL :D

Aurel.D
26th May 2009, 22:14
Unul din retardatii lideri de galerie...nu spun de unde :D declara ca ar prefera ca echipa lui mizera sa piarda cupele europene decat sa ia Dinamo campionatul!! :happy Va dati seama ce frustrare este pe unii si cum nu se gandesc ei decat la Dinamo?
Cum sa te intereseze mai degraba raul altuia decat binele tau....cat de idiot sa fii??? :D Ce suporter mai esti tu? Sau "ultras"....
Doamne, Doamne...:)

dorian.deck
27th May 2009, 06:25
nu stiu ce sa mai zic aveam mari sperante ca o sa facem un rezultat bun la urziceni,nu m-am asteptat la un joc atat de prost,nu am inteles nici o clipa de ce au jucat in halul ala.pacat sa stai tot returul pe primul loc si sa pierzi pe ultima suta semnifica ca nu te respecti pe tine insusi si nici clubul care este un nume DINAMO.Dar ca si voi,sper pana in ultima clipa ca titlul va ajunge in groapa.

Aurel.D
27th May 2009, 11:39
Salutare Cainii! :)

Sa fim seriosi, campionatul nu s-a pierdut la Urziceni, ci pe parcursul intregului sezon. Cu Unirea acasa, cu Brasov, cu Gaz Metan, cu Poli Iasi, in deplasare. Problema este oscilatia jocului echipei..plus altele
Desi acum imi este indiferent, eu nu cred ca acest campionat e pierdut! :D

dannyreddog
27th May 2009, 20:46
Capul sus,nu trebuie sa disperam mai sunt 2 etape si orice se poate intampla..Urziceniul nu castiga 100% la Timisoara..o sa vedeti..:ok:
important e ca baietii sa-si revina acum in ultimul moment si sigur vom lua titlul..:yeah: trebuie sa-i sustinem in momentele astea grele..

Leo
28th May 2009, 09:31
In cateva cuvinte DINAMO este INIMA care bate in cele 24 de ore . DINAMO este DINAMO si atunci cand ploua si tot DINAMO este cand apare rasaritul soarelui si este senin fara un nor pe cer.
DINAMO E DINAMO CU TOATA ISTORIA CLUBULUI DIN STEFAN CEL MARE, iar eu dinocaine voi fi alaturi de echipa pana voi inchide ochii si o voi supraveghea de acolo de sus de unde nu ne mai vedem.


De fiecare data cand pierdem ne suparam,plangem,injuram,si juram ca la urmatorul meci nu ne mai uitam,dar nu se intamla asa,o luam de la capat ,devoram fiecare faza,sarim in sus si iubim DINAMO.E simplu,e mai mult decat minte,logica,realitate:e suflet si o lume total diferita.Un meci pe mine ma transforma si stiu ca asa se intampla cu noi toti.IUBIM DINAMO!


CINE NU STIE SA PIARDA, NU MERITA SA CASTIGE


Ma uit pe mess si imi pun intrebarea cum de toti spurrcatii si ciorile au inceput sa tina cu unirea !? Ma gandesc daca am tinut vreodata cu o alta echipa , din tara , inafata de DINAMO ca sa ii afisez stema!?

Cine suntem?

cineeeeeeeeeeee,suntem...??
suporteri:
cineeeee,suntem....??
sef galerie:
cineeee,suntem....??
suporteri:
cineeee,suntem..??
suntem celebra galerie din peluza nord se stie
acolo mereu vom fi pentru echipa vom muri!!!!

cineeeeeeeeeeee,suntem...??
suporteri:
cineeeee,suntem....??
sef galerie:
cineeee,suntem....??
suporteri:
cineeee,suntem..??
suntem celebra galerie din peluza nord se stie
acolo mereu vom fi pentru echipa vom murï!!!!


cineeeeeeeeeeee,suntem...??
suporteri:
cineeeee,suntem....??
sef galerie:
cineeee,suntem....??
suporteri:
cineeee,suntem..??
suntem celebra galerie din peluza nord se stie
acolo mereu vom fi pentru echipa vom murï!!!!

(dinamomania)


Frumoase vorbe , scrise din inima de colegii nostrii . Felicitari dragilor !

dorian.deck
28th May 2009, 22:27
alta acum cu torje si simao,dar pe bune ca astia nU.si baga mintile in cap pana la urma nu au pic de bun simt in ei dupa tot ce sa intamplat.lipseste auturitatea cu desavarsire.ce se intampla oare?

Leo
29th May 2009, 09:16
Fanii lui Dinamo i-au bagat in sedinta pe jucatori


Aproximativ 50 de suporteri ai lui Dinamo au intrat peste jucatori la antrenamentul programat de Mircea Rednic joi dupa-amiaza, pentru a cere socoteala dupa infrangerea de la Urziceni.


Suporterii dinamovisti i-au luat la rost pe Gabi Tamas, Adrian Cristea, Gabriel Torje, Cosmin Moti si Bruno Simao, cerandu-le sa lase escapadele nocturne in acest final de campionat.

Discutiile din vestiar au continuat si la intrarea pe teren. Jucatorii au promis ca vor castiga ultimele doua meciuri din acest campionat si totul s-a terminat fara a exista incidente.



''Ne-am intalnit ca sa isi dea seama ca ochii sunt pe ei, sa ii responsabilizeze. A fost o intalnire organizata spontan de noi. La intalnire au fost prezenti si domnii Badea, Dinu si Tica Danilescu. Se pare ca jucatorii au inteles mesajul nostru", a spus Mihnea Ionescu la sportro.

Aurel.D
29th May 2009, 13:03
eu nu mai astept nimic de la echipa asta...oricum, pana nu se face o curatenie generala si nu se da militaria jos din pod, ne amagim singuri...
Degeaba aduci jucatori talentati, daca pe ei in doare in dosia de traditia si pretentiile echipei....
La Dinamo trebuie un "moment 0" inclusiv la nivelul actionarilor.

Leo
29th May 2009, 13:07
Eu astept un joc spectaculos duminica . Vreau sa ne demonstreze ca sunt capabili sa ne ofere ceea ce vrem de la ei . Fotbal adevarat . Sa nu-mi para rau de drumul facut pana acolo . Eu nu vreau sa ma resemnez .

Cristina
29th May 2009, 13:08
Eu zic ca primul care ar trebui sa plece de la Dinamo e Cristea.Jucator care sa joace cu atata lehamite eu nu am mai vazut de mult.Ori se schimbe ori adio si un praz verde.Baiatul asta a reusit sa ma scoata rau din pepeni la meciul cu Unirea.Sigur are si momente foarte bune,dar de cele mai multe ori e un paranghelist.:(Si ma enerveaza ca isi da atatea talente si de multe ori se ocupa de cu totul alte lucruri de cat fotbalul si echipa Dinamo!

Leo
29th May 2009, 13:11
Inaintea lui sunt Torje si Simao . Nu-i vreau in teren duminica . Cu orice risc .

petea
29th May 2009, 17:08
Sunt toti o apa si un pamant!!!

Aurel.D
29th May 2009, 18:55
Daca jucau astia asa la vreo echipa cu pretentii din Serbia, erau batuti ca pe pres.....

vlad1607
29th May 2009, 21:31
abia astept vara sa vina mizeria de print acasa in Iasi...stiu unde sta....o sa merg sa-l salut , sa-l scot la o cafea si sa=i multumesc pt tot....

Aurel.D
29th May 2009, 22:36
ma inscriu si eu! :D de trei ani astept ocazia!

vlad1607
29th May 2009, 22:38
iti asigur si cazare... fmm de mizerabil...abia astept .

Cristina
29th May 2009, 22:46
Il luati si pe tata?:DSi el are cam aceleasi sentimente ca si voi!As merge si eu sa ii zic vreo doua,pt jocul prestat cu Unirea!

vlad1607
29th May 2009, 22:49
stai la rand....deja suntem 5 ce mergem sigur...nu vrem sa fim prea multi...organizam ”separeuri”....e mai bine asa....

Aurel.D
29th May 2009, 23:09
nu mai stiu la ce meci acum in retur, noi cei de la peluza I l-am apostrofat ca nu alearga. Si la cornerul care a urmat pentru adversari, tinea bara si ne arata ciogartul...:o:

Cristina
29th May 2009, 23:17
Mie nu imi place ca tine prea mult mingea la picior si de cele mai multe ori o pierde sau da niste pase de te doare capul !

laurdog
30th May 2009, 08:40
Ba, poate vreti sa va invit eu la niste "cafele". Sunt de acord ca e indolent si nesimtit, dar nu e singurul de acolo. Dupa parerea mea, jumatate din ei trebuie sa ne paraseasca.
Salutare CAINILOR.

vlad1607
30th May 2009, 10:57
da , poti sa ma inviti....da mai intai beau eu o cafea cu mizeria de Cristea....am zis eu ca e singurul ??????? doar ca e de departe cel ami nesimtit....si o sa primeasca ce merita.....ai uitat (saunu ai aflat) ce a zis cap de tabla cristea acum cateva zile cand au fost cainii la stadion ?

Aurel.D
30th May 2009, 13:24
Salutare tuturor! :)

Lasa ma, nu fiti suparati...de vina sunt si Rednic si Borcea care le canta in struna....

Celso
30th May 2009, 13:24
dupa ce o sa luam campionatul tot va mai pastrati afirmatiile?:D

vlad1607
30th May 2009, 19:00
eu da.clar ca da.

Pax Romana
30th May 2009, 22:09
Salutare tuturor :)
Si eu cred ca este nevoie de o schimbare. Sa vedeti cum Polonia peste vre-o 10 ani ne intrec la fotbal. Ei timp de 2 ani fac curatenie in liga lor. Efectul nu va fi imediat, dar peste ceva timp se va simti.
In Romania "curatenia" este de fatada, din pacate

vlad1607
30th May 2009, 22:17
10 ANI ? eu zic ca in 5-6 ani.

Pax Romana
30th May 2009, 22:20
Poate si in 5-6...

dorian.deck
31st May 2009, 17:34
da sunt de acord si eu ce a-ti spus despre cristea joaca intr-o lehamite de iti vine sa cobori in teren sa.l ei la bataie.greseste si bocea cand spune ca dinamo este dependenta de cristea,dar ce sau terminat jucatori la cristea?chiar nu i se poate gasi un inlocitor?hai,ca exageram un pic....!!!!da,cand vrea sa joace,sau mai bine zis este lasat sa joace face ceva.bine asa cum a-ti spus si voi trebuie o schimbare ,la nivelul intregului lot macar ca mentalitate,se cred toti niste genii si cand intra in teren pierdem cu iasi-ul...etc puncte pecare daca acum le aveam eram lipsiti de griji sau deja eram campioni.sa credem totusi,ca timisoara va juca cinsti si noi vom invinge brasov-ul ca de nu.....nu stiu sunt fara cuvinte.FORZA DINAMO!

Rossi
31st May 2009, 22:22
Cu cine vroia Borcea sa batem Brasovul ?! :rosu:

Cu Scarlatache , Goian , izvoranu , Malik sau Miranda ?! Cu jucatori de liga a 2-a ?! :rosu:

Cu nulitatile astea vroia sa castige campionatul ?! ... :rosu:

Am fost niste naivi ... chiar am crezut ca putem lua campionatul ... :rosu:

kerosene
31st May 2009, 22:26
Astia i-ati avut si pana acum,dar a dat DNA peste baietii veseli care mai jucau cu voi,si s-a terminat smecheria :D

resita
31st May 2009, 22:48
na ce ne bagara moru in casa

Rossi
31st May 2009, 22:56
Trebuie sa ne despartim urgent de :

1. MIRCEA REDNIC
2. Goian
3. Scarlatache
4. Homei
5. Izvoranu
6. Simao
7. Diabate
8. PapaMalick
9. Bostina
10. Vranjkovic
11. Miranda
12. Niculescu

De adus .... Varga pe dreapta ... Tibi Balan la centru ... Tanasa de la Fc Arges pe stanga ...
Bourceanu la inchidere ... Galamaz ca fundas central
Un fundas dreapta ... un fundas stanga ...

Rossi
31st May 2009, 22:57
Rossi, roaga-i pe ai tai sa ascunda obiectele ascutite, sireturile si curelele de prin casa:ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Marshi mah in mortii matii de sclav ... posteaza pe intern , sau pe subforumul oilor , nu pe subforum DINAMO

delaparis
31st May 2009, 23:03
Rog pe stelisti sa termine cu provocarile pe acest thd ...

NTM
31st May 2009, 23:05
Sa-ti vezi toata familia calcata de tren , oaie spurcata de ghena care esti :ok:


Da`l in rahat de oligofren infatuat, e un mizerabil, ca aproape toti ghencistii de pe forum. Oricum, subscriu la "urarea" ta.

NTM
31st May 2009, 23:07
Visati imnul Ligii in Stefan cel mare, dar tot Stefan Banica se aude in difuzoare! Inca un an de frustrare!

Ghencistule, mori in lumea ta de scarbe.

delaparis
31st May 2009, 23:08
usor ... se sanctioneaza astfel de exprimare

Tyler Durden
31st May 2009, 23:16
Pariziene, mai bine inchizi cafeneaua pentru o perioada.:ok:

delaparis
31st May 2009, 23:20
De ce ? ... eu beau in continuare :D

vlad1607
31st May 2009, 23:22
nu meritam....

oricum multa ue mizeriilor spurcate ce posteaza aici...mergeti ma in stana voastra spurcata.....

Black_Mamba
31st May 2009, 23:26
FORZZA DINAMO !

Mergem mai departe, cu sau fără acest campionat !

NTM
31st May 2009, 23:26
Vrei sa dau ceva citate din tine, de acu' o saptamana sau doua?:D Rasul forumului ai ajuns acuma :yes:

Bai cap de bivol, out !

delaparis
31st May 2009, 23:28
KIDON, legenda a mers timp de zeci de ani ... nu se opreste acum :) ...
Dinamo niciodata nu o sa se lupte pentru locul 8 :D

vlad1607
31st May 2009, 23:30
@ cap de creta Novac Ș dispai spurcaciune

NTM
31st May 2009, 23:31
DINAMO e unica prin suporterii ei.

messi19
31st May 2009, 23:32
Trebuie sa ne despartim urgent de :

1. MIRCEA REDNIC
2. Goian
3. Scarlatache
4. Homei
5. Izvoranu
6. Simao
7. Diabate
8. PapaMalick
9. Bostina
10. Vranjkovic
11. Miranda
12. Niculescu

De adus .... Varga pe dreapta ... Tibi Balan la centru ... Tanasa de la Fc Arges pe stanga ...
Bourceanu la inchidere ... Galamaz ca fundas central
Un fundas dreapta ... un fundas stanga ...

diabate de ce???cat jucase alea 2-3 meciuri o facuse destul de bine.ce vina are el ca s-a accidentat???
vranijkovic de ce????nu e curata banca de rezerve???nu a facut treaba buna acolo???
de ce doar 12???ca sa fie 11 plus antrenorul???
hai ca te ajut eu putin...moti(cu el mereu ai emotii:rosu:),tamas doamne fereste sa fie cumparat,cristea mai bine se retragea el decat hagi:rosu:,mitea(no comment),torje.....

de ce ii bagati in seama pe ratatii astia???cica niste proaste vor sa fie majorete la derby-urile stelei...cu cine???cu vaslui,brasov sau arges???:yeah:...cupa uefa e prea mica pt ei...mai bine deloc decat acolo:evil:

vlad1607
31st May 2009, 23:34
pastilatule cauta ne in alta parte.

NTM
31st May 2009, 23:36
Parizianule,noi ne luptam pentru locul 8,nu conteaza...probabil la anul o sa jucam in europa league...probabil o sa ajungem in grupe,de ce nu poate o sa trecem si de grupe...voi o sa ramaneti tot la stadiul asta...sa luati bataie de la echipe gen nec,elfsborg,nentori tirana!
P.S Asta este diferenta dintre noi si voi!

Dispari din peisaj carlane, aici discuta cainii, nu ovinele.

NTM
31st May 2009, 23:38
Nu cred ca am vorbit cu tine,nu ma cobor la nivelul tau.Daca nu ai observat,vorbeam cu delaparis!

Te dai superior, dar iti pute lana. OUT !

messi19
31st May 2009, 23:39
Nu cred ca am vorbit cu tine,nu ma cobor la nivelul tau.Daca nu ai observat,vorbeam cu delaparis!

ce tot vreti asa zisi fani???preferati sa nu mearga echipa in europa doar sa nu castige dinamo titlul.habar nu aveti pe ce lume traiti si va dati fani steua.:rosu:scrie acolo la echipa favorita anti Dinamo nu steaua ratatule.

vlad1607
31st May 2009, 23:40
Pastilatule dispai de aici.....drogatii nu au ce cauta aici !!!

NTM
31st May 2009, 23:44
Ti-am spus,daca vrei iti dau si tie...

Polar e de la vodca aia ieftina pe care o tragi ? Cu diazepam ?

NTM
31st May 2009, 23:46
Deci chiar nu imi doresc sa jucam la anul in europa din 2 motive:
1.Vreau ca becali sa nu ia niciun ban de pe bilete si de la uefa.
2.Anul acesta am demonstrat ca nu aveam valoare de europa(nu stiu daca e din cauza antrenorilor,jucatorilor sau a conducerii)
P.S Va inteleg,exact prin acceasi stare am trecut si eu anul trecut,dar vedeti voi...roata se intoarce...Dumnezeu e Mare si nu Doarme!

Si cine plm e interesat de parerea ta si de ce-ti doresti tu ?

Rossi
31st May 2009, 23:47
Campionatul s-a pierdut in deplasare cu Gaz Metan ...Pe propriul teren cu Otopeniul ... In deplasarea de la Iasi ...
in ghencea unde trebuia sa-i tavalim pe spurcati rau de tot ...

Rednic a demonstrat ca e un antrenor modest si fricos ...

Badea , Borcea si cu Turcu au demonstrat ca sunt niste mancatori de ***** ...

Cu atatea nulitati in lot ... era greu sa luam campionatul ...

Black_Mamba
31st May 2009, 23:54
KIDON, legenda a mers timp de zeci de ani ... nu se opreste acum :) ...
Dinamo niciodata nu o sa se lupte pentru locul 8 :D

Ai dreptate.

Totuși, cârlanii luptă pentru un meritoriu loc 6 !
Dinamo niciodată nu o să lupte pentru locul 6 :D

NTM
31st May 2009, 23:54
Cutu treci la colt si calmeaza-te...esti frustrat,te inteleg...stefan banica o sa va cante si la anul in difuzoare!:cya:

Nu imi spui tu mie ce sa fac, oaie. Legat de cantece, hai sa`ti zic un cantec de galerie inspirat, tu esti o dovada a faptului ca este potrivit :

CINE P..A MEA E STEAUA ???? TOTI TARANII O IUBESC !!

Hai ca te`ai regasit, poti sa dispari de aici.

delaparis
31st May 2009, 23:56
Atentie la limbaj

NTM
31st May 2009, 23:56
Acum pe bune... credeti ca intrati in Grupele EL?:D

Acum, pe bune, ai avea ceva impotriva sa... ???? http://www.youtube.com/watch?v=ePwG9t52jlQ

delaoltenia
31st May 2009, 23:57
Ursule lasa-i bre ca-s suparati,au si de ce.
Ar trebui sa invatam si noi din greselile altora si ale noastre.

NTM
1st June 2009, 00:00
Ursule lasa-i bre ca-s suparati,au si de ce.
Ar trebui sa invatam si noi din greselile altora si ale noastre.

Si tu cine esti in filmul asta? Vocea constiintei ?

Aurel.D
1st June 2009, 00:09
Novac, Ulysses, Polar,
nu aveti nici un fel de bun simt si respect pentru sectiunea Suporeter, mai ales dupa un astfel de moment??? Sa va fie rusine, nu aveti nici un fel de caracter!!! NU MAI PROVOCATI SI CREATI TROLLING AICI!!!

delaparis
1st June 2009, 00:14
Vor veni sanctiuni severe ... apoi sa nu aud plangeri ... pe VP :D

NTM
1st June 2009, 00:18
Aurel, unde'i laurdogul, sa-l intreb cine's "rasii" aia pe care-i tot scotea in fata???? Poate-l loveste momentul zero si spune tot :)

Tu esti deja lovit. De soarta.

Aurel.D
1st June 2009, 00:24
In seara asta au iesit la iveala mai multe lucruri, despre ceea ce s-a intamplat la Dinamo in acest campionat si mai ales in retur, unele dezvaluite chiar de catre Turcu: o parte din jucatori (importanti) nu l-au vrut pe Rednic de la inceput, au avut meciuri in care au jucat intentionat mai slab, vestiarul este rupt in trei (aveai dreptate Laur), echipa este dezbinata.....

S-a ascuns tot returul gunoiul sub pres in speranta ca lucrurile se vor indrepta, dar nu s-a inatmplat asa....In vara trebuie sa se taie in carne vie la toate nivelele, alfel ne mintim singuri....

resita
1st June 2009, 00:26
nu-i nimic, mergem mai departe

sper sa se sparga buba odata, sa ne scapam de rednic si de handicapatii aia care fac figuratie pe teren

NTM
1st June 2009, 00:31
Mie mi-e greu sa cred intr-un "moment zero", schimbarea ar trebui sa inceapa de la actionariat, de la conducere, ceea ce nu se va intampla prea curand..

Aurel.D
1st June 2009, 00:36
Problema este ca lucrurile treneaza de ceva timp si actionarii au marea parte de vina...de jucatori si antrenori nu mai vorbim....
Dar sa o lasam pe maine ca acum suntem prea "incinsi"...:D Noapte Buna!

Black_Mamba
1st June 2009, 00:41
In seara asta au iesit la iveala mai multe lucruri, despre ceea ce s-a intamplat la Dinamo in acest campionat si mai ales in retur, unele dezvaluite chiar de catre Turcu: o parte din jucatori (importanti) nu l-au vrut pe Rednic de la inceput, au avut meciuri in care au jucat intentionat mai slab, vestiarul este rupt in trei (aveai dreptate Laur), echipa este dezbinata.....

S-a ascuns tot returul gunoiul sub pres in speranta ca lucrurile se vor indrepta, dar nu s-a inatmplat asa....In vara trebuie sa se taie in carne vie la toate nivelele, alfel ne mintim singuri....

Vreau să stiu și eu cine-s cei ce nu l-au vrut pe Rednic "incă de la inceput" !
Sunt curios...
Acei jucători trebuiesc stârpiti de la Dinamo.Au lucrat odată antrenorul...l-au lucrat de 2 ori...il vor lucra si pe următorul...și tot așa !

S-a creat un precedent foarte periculos, dăunător performanței ...cu ajutorul(indirect) actionarilor ! Dacă aș fi din B, mari probleme le-aș pune :D

delaparis
1st June 2009, 00:47
Rednic vs Andone ... aici e problema !


PS. sa nu mai vad umbra de stelist aici cand incercam sa discutam serios pt club

Aurel.D
1st June 2009, 00:47
Cei mai vechi si in primul rand Lobont.....poate si Danciu si Niculescu si altii...
Eu nu i-as acuza prea tare.....cred ca si Rednic are vina lui in trecut.

Black_Mamba
1st June 2009, 00:49
Nu Aurele...nu acuzăm cu "cred"..."poate și" ! Așteptăm.

resita
1st June 2009, 00:50
Danciu nu cred ca a avut vreo treaba cu asta, Lobont poate

NTM
1st June 2009, 00:52
Cel mai puternic adversar pentru Dinamo a fost Dinamo...

Premiul pentru spaniolul ala gelat, a fost o noapte cu Mimi?

Aurel.D
1st June 2009, 00:57
:happy Cu siguranta!!

Kidon,
este cu siguranta vorba de jucatori vechi...asta este ideea

Black_Mamba
1st June 2009, 00:58
Nu contează numele lor...contează doar faptul că aceste bisericuțe impotriva antrenorului, sunt foarte eficiente.Antrenorul pierde intotdeauna.Dar si clubul...suporterii.Am jucat 12 ani de fotbal...și stiu ce inseamnă să nu-ți joace doar 2 jucători din 11 titulari !

Mario Di Lazi
1st June 2009, 08:47
Hai să fim serioși ... jocul prestat de echipă nu este de Liga Campionilor ...

păcat de meciurile bune pe care le-am făcut în acest sezon ... Rapid, Timișoara, Vaslui ...

Aurel.D
1st June 2009, 13:50
Ce liga campionilor....poate cel mult intertoto, pacat ca s-a desfintat....
Astia merita bataie, pe bune...batuti ca pe pres inainte de Pasti! :mda: Porci imputiti, nesimtiti, jeguri....
Iar actionarii sa schimbe rapid strategia si sa o lase ma moale cu gargara proasta ca s-au facut e tot rasul!@! si pe langa ei, si noi...

vlad1607
1st June 2009, 17:28
nu ma mizerie nu poti...nu ai ce cauta aici .....

Fanatic 88
1st June 2009, 17:51
noi nu meritam , meritau altii :)

vlad1607
1st June 2009, 18:32
de ce sunteti mizerii ? pt ca veniti aici...in casa nostra...si loviti intr un Dinamo aflat la pamant...ok e momentul vostru sa zicem faceti misto....pe topicul despre meci...pe intern...oriunde dar Nu aici Mizeriilor!

Black_Mamba
1st June 2009, 19:38
Ce brânci bă....meri'n'os !
DINAMO, anul trecut 2-1...v-a dat brânciul final !!! Voi ? Ce brânci de pe locul 7 ?

Leo
1st June 2009, 22:35
Observ ca spurcatii si-au facut de cap pe aici .


Am pierdut calificarea in CL pe mana noastra bai fricosilor . NU-I NIMIC , RAMANEM ALATURI DE ECHIPA SI LA BINE SI LA RAU . NU NE RENEGAM ECHIPA FAVORITA CA VOI .

resita
2nd June 2009, 00:08
salve leo

pai se pare ca nu unii dintre asa spusii stelisti nu iubesc steaua, ei urasc Dinamo. asta e singura lor bucurie ;)

torinezu
2nd June 2009, 12:09
sper sa se inceapa odata curatenia aia in club. si ma refer atat la jucatori cat si la staff-ul tehnic si administrativ. m-am saturat pana peste cap de repatrierile lui borcea (mitea, niculae, niculescu, tamas, moti) sau de jucatorii strambului (blay, papa malick, ze kalanga, thiago, awoa).
as vrea un presedinte de club care sa se ocupe exclusiv de fotbal, care sa fie lasat sa-si faca treaba in mod profesionist, fara vreo interventie a investitorilor.
as vrea ca investitorii sa nu se mai bage in problemele antrenorului, sa nu-si mai impuna anumiti jucatori sau planurile lor tehnico-tactice fara valoare. sa se ocupe exclusiv de finantarea clubului. si sa taca dracului din gura! :angry:
as vrea ca antrenorul sa tina vestiarul in priza TOT ANUL COMPETIONAL (nu ca rednic). sa stie cum sa pregateasca un meci in functie de adversar (nu ca rednic). sa stie sa-i motiveze pe jucatori (nu ca rednic). sa-i pedepseasca pe betivani si indisciplinati (nu ca rednic). sa-i puna in valoare pe jucatori in posturile in care dau randament maxim (nu ca rednic). sa-si asume raspunderea si la victorii si la infrangeri (nu ca rednic). de fapt, as vrea un antrenor (nu ca rednic)! :angry:
multe as mai vrea eu! :o:

vlad1607
2nd June 2009, 13:14
ai uitat...ai uitat Tori ca l-a trimis pe tamas la echipa a doua dar dupa zile l-a adus Borcea inapoi ?

Jacob
2nd June 2009, 13:31
E nevoie de "curatenie", nu gluma:
- turcu out, ne face de ras de fiecare data cand deschide gura
- rednic out, o panarama de antrenor, ahtiat dupa bani(comisioane), stramb :D si care creeaza o atmosfera urata(suna aiurea, dar e cuvantul care descrie cel mai bine starea de fapt din vestiar) la echipa. Pe deasupra e si las, pai meciul cu steaua il castigam lejer daca nu adopta tactica aia de rahat, super defensiva, 1 pct e destul...la cum joaca/juca steaua ii umileam.
- e si acum problema cea mai spinoasa, jucatorii - eu as pastra doar 8(iar 2 dintre ei cu amendamentul sa-si bage mintile in cap, sa "se cuminteasca" - daca e posibil asa ceva :D), restul sa fie vanduti, asa mai recupereaza si ei ceva bani(daca ii cumpara vreo gasca, binenteles :) )...e vb de - Lobont, Dolha, Moti, N'Doye, Danciu si Bratu + cei 2 "petrecareti" Pulhac si Cristea. Ce naiba cauta jucatori gen goian, izvoranu, mitea, blay, bostina, miranda etc la Dinamo?!? sau "vedetele" torje, tamas, niculescu, niculae?!? goian e de atata timp la dinamo si inca nu a vazut nimeni ca e jucator de C? Pt ce sta asta la noi? Ce pile o avea?

Celso
2nd June 2009, 13:33
Dupa parerea mea nu e Rednic principalul vinovat! pai ce sa faca frate Rednic cand Borcea vrea sa ii aduca inapoi pe Margaritescu si Radu Stefan:o:, nu mai merge asa ... tot pe astia ii aducem? tot respectul pentru ei, dar nu mai e momentul ...ce vina are Rednic ca jucatori precum Paduretu,Pacurar,Liviu Ganea,Ilie Iordache si nu mai zic ca am o lista intreaga care dau randament bun la echipele lor de club nu pot juca de fini si alte lepre de jucatori care atunci cand nu le convenea tratamentul antrenorului sunau pe Borcea si Turcu ...
Singura vina a lui Rednic este ca a venit sa antreneze la Dinamo dat fiind faptul ca stia ce se petrece pe la club ....:|

Ce antrenor sa aducem? aducem italieni ...a fost Zenga, nu a putut face nimic la noi, s-a dus in Italia si uite ca a rezistat cu no nameurile de la Catania in Seria A:|,dar la noi nu era bun ...

Dupa parerea mea pana cand nu o sa avem un MANAGER la club care sa colaboreze cu antrenorul, iar actionarii doar sa stea in spate si sa taca din fleanca, nu o sa facem nimic:)

daca il schimbam pe Rednic presimt o prestatie penibila in toamna prin Euroleague....

Fanatic 88
2nd June 2009, 14:14
sunt de acord cu celso , rednic nu poate fi singurul vinovat si nici principalul , desi are si el vina lui !

liviu ganea in momentul asta e mult mai bun ca miranda sau niculescu , dar na ... noi aveam nevoie de executant de lovituri libere , tot respectul pentru tot ce a facut pt dinamo si ce bucurii ne-a adus , dar acum e momentul sa mai lase locul si altora .

tamas a venit cu sperante mari (fundasul nationalei) si distrus acea aparare frumoasa pe care mi-o amintesc cu radu stefan-moti . meciul cu craiova e primul care-mi vine in minte , dar sunt atatea in care bautura si-a facut efectul .

cristea - printul , conan barbarul sau hercule ... in afara de golul din meciul cu steaua numai rau a facut , cineva il tine acolo (probabil borcea ) . si-l doreste steaua , sa se duca de urgenta .

torje - un meci cu rapid in care imi amintesc ca a facut treaba , probabil nu bause . in rest s-a afirmat doar prin viata extrasportiva .

lui niculae , danciu , n'doye ( baiatul asta a luptat pentru fiecare minge de parca era de o viata la dinamo , in antiteza fata de cristea ) , moti , lobont si poate inca 1-2 nu prea ai ce sa le reprosezi .

Eu nu am inteles cum cand s-au accidentat lobont si dolha au putut aduce 2 portari , dar dupa ce pulhac s-a accident si fotbalistul de culoare nu juca nimic ( nici nu stiu exact cum il cheama ) a trebuit sa jucam cu un anume bruno simao ( autogol cu farul , si-a batut joc de meciul cu unirea si de sansa noatra ). La fel si pe partea dreapta , doi fundasi inexistenti ..blay era accidentat dar isi facea nunta in pampas acolo si homei si-a lumea in cap de cand e cautat de west ham .

legat de antrenor , nici eu nu as vrea sa plece rednic dar daca ar fi sa aleg ori andone , ori talnar !

Jacob
2nd June 2009, 14:26
Daca rednic nu e vinovat...e drept, cum am si scris, NU E SINGURUL responsabil dar are o MARE parte din vina. Si asta se poate vedea lejer, ma refer la modul de abordare a meciului cu urziceni si mai ales a celui din ghencea. Cel putin in ghencea ideea/tactica(daca se poate numi asa) a fost CATASTROFALA. Cu steaua, ma repet, puteam castiga lejer, nu inteleg de unde atata frica pe "dom' profesor" . Acum e clar nu o fi un antrenor slab, dar nici unul bun. Just my two cents :)

torinezu
2nd June 2009, 15:01
ai uitat...ai uitat Tori ca l-a trimis pe tamas la echipa a doua dar dupa zile l-a adus Borcea inapoi ?

n-am uitat, d-aia am zis ca actionarii sa nu se mai bage unde nu le fierbe oala!

@ sa nu se inteleaga acum ca dau vina numai pe rednic. jucatorii sunt principalii vinovati... pentru ca nu au valoare! si demnitatea de a lupta pentru un club care ii plateste prea bine pentru ce ofera ei! :angry:

vlad1607
2nd June 2009, 15:04
@fanatic 88 : nu sunt deloc fanul lui Simao...dar la meciul cu urziceni a fost praf datorita mizeriei numita cristea care a pierdut 50 de mingi si l-a pus in niste situatii penibile pe simao....

Aurel.D
2nd June 2009, 16:13
l-am ascultat pe Turcu aseara la sport.ro si din ce spune reies urmatoarele:
- Rednic nu a fost dorit de la inceput de unii jucatori, Lobont, Margaritescu (care a si plecat din cauza asta) si altii.
- turcu nu l-a vrut nici el, dar a trebuit sa fie de acord pentru ca a avut de ales intre el si alt antrenor nu i-a zis numele.
- de la inceputul returului se vedea ca lucrurile nu stau bine in cadrul echipei, cu timpul vestiarul impartindu-se si Rednic pierzand din autoritate.
- Turcu a recunoscut (in sfarsit!!!) ca in ultimii ani s-au facut carpeli, cu jucatori re, re-adusi inapoi, fara sa se investeasca in jucatori adevarati;
- din ce spune el, se pare ca Borcea si-a asumat responsabilitatea atat pentru numirea lui Rednic cat si pentru indreptarea situatiei dupa ce lucrurile o luasera razna in timpul returului.
- nu mai continua la club daca nu se ia totul de la 0, stiti ca s-a scris si in presa.

Parerea mea:
- conducerea actuala (daca mai ramane) sa se ocupe doar cu finantarea si aduca un manager capabil care sa se ocupe de echipa si care sa fie SINGURUL care sa vorbeasca in numele clubului.
- sa se faca schimbari serioase si pertinente la nivelul echipei, cu tineri dornici de a juca chiar cu riscul de a termina urmatoarele 2 campionate pe locurile 5-6....dar nu cred ca vor avea rabdare "conducatorii";
- sa se impuna disciplina de fier la echipa de catre viitorul antrenor si conducerea sa inceteze cu cumetriile: ba anuleaza pedepsele date de antrenor, ba invita jucatorii in club, etc....astea sunt tiganisme. avem nevoie de o conducere serioasa.
- fara re-esapari la antrenori gen Andone. Vreau, fie un antrenor strain, fie Sabau. In orice caz, nu antrenor care nu a mai trecut pe aici.

Fara o curatenie generala vara asta, vom continua sa ne mintim singuri si in urmatorul sezon! :ok:

Pax Romana
2nd June 2009, 19:02
Parerea mea - nu are nici o importanta ce antrenor se va aduce, atata timp cat activitatea manageriala nu va fi profesionista.
Care este deosebirea esentiala a Urziceniului de Dinamo? - stabilirea certa a responsabilitatilor. Eu cred ca daca Dan Petrescu avea la dispozitie la Urziceni jucatorii dinamovisti, tot lua campionatul.
In acelasi timp, acelasi Dan Petrescu cu jucatorii de la Dinamo sau Urziceni nu lua campionatul ca antrenor la Dinamo.

Aurel.D
2nd June 2009, 22:33
Da Pax, pestele de la cap se impute dar se taie de la coada, din pacate. Fara o conducere serioasa, profesionista, nu avem nici o sansa....

Leo
3rd June 2009, 11:33
Hello Cainilor . Mare suparare si trece tare greu . Cu atat mai greu cu cat , am fost prezenta pe stadion si mi-am dorit o victorie , dar.............nu a fost sa fie . Asta e . Alta data , cu alta ocazie .

Leo
3rd June 2009, 12:13
Va astept aici :http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=2608504#post2608504

resita
3rd June 2009, 21:02
Mesaj pt. stelistiiiiiiiiiiiiiiiiiii care umbla pe aici, cititi cu atentie acest mesaj http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=2609324&postcount=1020 si ganditi bine inainte de a scrie ;)

resita
3rd June 2009, 22:45
vad ca s-au potolit suporterii echipei de langa cimitir, ce facem cu rednic?

il demitem dar pe cine aducem :thinkso:

NTM
3rd June 2009, 22:49
Greu de zis, in primul rand, pe cine ne permitem sa aducem ? sunt dispusi actionarii sa bage bani seriosi ipentru un antrenor ? nu prea cred...Mi-ar placea sa vina un antrenor care nu a mai trecut pe la noi, cu un stil de joc ofensiv, Dinamo n-a stiut niciodata sa se apere..exemplul cel mai bun, campionatul pe care tocmai l-am ratat.

delaparis
3rd June 2009, 22:59
Pai nu mai vine Andone ?

resita
3rd June 2009, 23:02
pai trebuia sa vina? :thinkso::thinkso:

NTM
3rd June 2009, 23:04
La cate balarii sunt in presa si la cat spanac mananca "presarii", cine mai stie ? Presa de la noi e o MIZERIE !

delaparis
3rd June 2009, 23:04
parca asa citisem acu( ceva timp prin presa ... oricum nu-mi placea solutia

resita
3rd June 2009, 23:07
dupa presa noastra nu te poti lua decat atunci cand il vezi pe banca ;)


ps. las ca vin eu pe banca, sa vezi ce echipa trag, il pun pe asta mic' (luckyanno) secund si facem o super echipa :lol::lol:

NTM
3rd June 2009, 23:12
filosofia mea de joc : " ai, n-ai mingea, tragi la poarta " :ras-plans:

Aurel.D
3rd June 2009, 23:13
Boloni.

resita
3rd June 2009, 23:14
filosofia mea de joc : " ai, n-ai mingea, tragi la poarta " :ras-plans:


uite ca deja incepe antrenamentele ;)



Boloni.

n-avem bani aurele pt. el :(:(:(

NTM
3rd June 2009, 23:15
Boloni ar fi o varianta foarte buna, dar cine sa-l plateasca...

Aurel.D
3rd June 2009, 23:18
mai lasa si el....doar este roman..:D

NTM
3rd June 2009, 23:22
mai lasa si el....doar este roman..:D

Mare roman :happy

resita
3rd June 2009, 23:22
sigur e roman? :D

din cate am inteles el cam este mortr dupa lovele, asa ca :(:(:(

NTM
3rd June 2009, 23:31
Sper sa nu vedem iar vreun Flocea sau alta carpeala.

delaparis
3rd June 2009, 23:34
Boloni ? proaspat campion in Belgia ?
Pai asta costa mai mult decat jumatate din bugetul lui Dinamo la anul ... :D

Nici poveste, e in cota maxima deci doar o alta campioana dintr-o tara cu fotbal superior al Belgiei poate sa-l cumpere ... ramane acolo cred eu ...

La Dinamo nu vad decat tot pe Rednic daca Turcu pleaca sau pe Sabau (daca turcu ramane :D)

NTM
3rd June 2009, 23:42
Sabau e o varianta buna.

torinezu
4th June 2009, 10:41
eu as vrea totusi un strain, imi place bergodi! ando cica nu vine, boloni e o vrajeala, sabau.... hm! acum se vehiculeaza alt nume: badea!

Celso
4th June 2009, 11:41
bai voi sunteti nebuni la cap?:headbang: chiar credeti ca Boloni e asa de prost incat sa lase Standard Liege in Liga Campionilor dupa ce a muncit un an si sa vina ca se balacareasca la noi????? ce naiba!!

daca ar pleca Rednic, poate doar Sabau ar fi o varianta, in rest din partea mea poate sa ramana Rednic ... acum cand nu mai avem nici o sansa poate are ambitia si ne califica in Liga! voi chiar credeti ca nu vrea? sunt sigur ca e cea mai mare a lui dorinta si ne-o va indeplini pana la urma:drak: ..totul e sa teminam pe 2

inca ceva, vad ca astia din presa toti tac, insa daca Dinamo castiga campionatul dupa 2 meciuri consecutive in care erau comise erori grave de arbitraj sareau in aer

Urziceni - Dinamo ( penalty neacordat, gol valabil, eliminare pe degeaba a lui Simao )
Timisoara - Urziceni ( penalty de nu se da nici in Divizia D ...acordat lui Urziceni ):|

Aurel.D
4th June 2009, 12:02
Pai de ce ar pomeni lucrurile astea?....cand Dinamo a fost dezavantajata de mai multe ori de arbitraj in tur, nu s-a facut atata scandal, dar pentru doua greseli de arbitraj in favoare, s-a cantat tot returul...

Fostul dinamovist, Ovidiu Burca, acum la Energie Cottbus a făcut referire la sfârșitul de sezon din Liga I și consideră că ratarea campionatului de către Dinamo este cauzată în primul rând de "manageriatul falimentar din ultimii ani":
"Am urmărit meciul Unirea-Dinamo și pot să spun că Urziceiul își merită locul în clasament. Dintre toate contracadidatele la titlu, ialomițenii au avut parte de cea mai multă liniște, iar acest aspect contează. În schimb, mi se mare urât ce se întîmplă la Dinamo și, din păcate, astfel de situații s-au repetat în sezoanele trecute.
Întotdeauna când sunt rezultate, meritele și le asumă doar unii, iar la înfrângeri se caută alte motive decât cele pur sportive. Cei din Ștefan cel Mare trebuie să înțeleagă că nu este o regulă ca echipa care investește mai mult obține automat performanțe".

Burcă a continuat pe aceeași temă: "Senzația mea este că la Dinamo nu se investește cu cap și se cer rezultate într-un timp foarte scurt. Într-adevăr, ratarea titlului este o contraperformanță, dar cred că și Europa League este o competiție unde te poți remarca. Dinamo nu înțelege un singur lucru, că au nevoie de un manager și de un antrenor.

Cei care bagă bani trebuie să lase echipa în pace și să nu arate cu degetul când ceva nu merge bine. Oricum, echipa a avut și mult ghinion în ultima vreme și parcă este blestemată să nu ajungă în grupele Champions League. Dar toate acestea sunt o consecință a manageriatului falimentar din ultimii ani. De ce oficialii roș-albilor transferă jucători cărora nu le cunosc caracterul?
În momentul în care aduci un fotbalist nou, ești obligat să verifici fiecare detaliu. Înainte să ajung la Cottbus, cei de-a acolo m-au monitorizat un an, perioadă în care au încercat să afle absolut totul despre mine. De aceea, spun că formațiile din România ar trebui să preia modelul cluburilor occidentale".

Ca jucator nu te-am apreciat mai deloc, insa pentru asta, chiar te stimez! Ai atins punctele critice de la echipa. Bravo!

Aurel.D
5th June 2009, 20:36
Andrei Cristea este dornic ca dupa reintorcerea la Dinamo sa faca un sezon foarte bun. Daca actionarii nu il pastreaza sunt boii boilor!! Este jucator tehnic, de viteza, singurul alaturi de Bratu..Avem nevoie de el in conditiile in care Niculae si Claudiu vor pleca....

Celso
5th June 2009, 20:45
Andrei:)

Aurel.D
5th June 2009, 20:56
Asa, mersi Celso..:)

Black_Mamba
5th June 2009, 23:27
Ne trebuie un vârf de careu.
Il avem pe Bratu - viteză !
Cred că M.Niculae trebuie să rămână.Este un vârf de careu.
Cât despre Andrei C...e binevenit in locul lui Niculescu/Miranda !

Noi am pierdut campionatul pe mâna fundașilor.Avem nevoie de 4-5 fundași pe lângă Moți și Zie Diabate.Laterali și centrali.

vlad1607
6th June 2009, 08:57
AR FI f bine sa ramana Marius Niculae dar cred ca sunt sanse f mici sa se intample asta din pacate
si eu sper sa revina Andrei Cristea...ar putea fi util...

fundasi...ne trebuie toti 4 plus rezerve pe fiecare post !

si ne trebe si inlocuitor pt mizeria de cristea adrian

petea
6th June 2009, 09:28
Salve Vlad! Iar te-au mazilit ticalosii pe forumu lu'tudose?

torinezu
6th June 2009, 11:32
mda, ne trebuie o apare intreaga plus rezerve, moti ar fi una (cateodata chiar titular).... plus vreo 3 mijlocasi, plus vreo 2-3 atacanti (doar danciu si bratu sunt ok)... plus antrenor, plus presedinte... of, prea multi! :headbang:

Aurel.D
6th June 2009, 13:03
Salut...:) Ce face cainii? Sanatosi, voinici...?
nu stiu de ce, dar nu resimt asa mare suparare in urma acestui sezon..Din pacate, se pare ca previziunile mele de la inceputul campinatului s-au adeverit! Desi am sperat mereu, in ultimele 4-5 meciuri din retur am realizat ca nu putem castiga campionatul sau cel putin nu meritam. Asa ca nu asta ma supara....asa cum cred unii agarici care au intrat si pe aici..:)
M-ar deranja mai tare daca nu s-ar invata ceva din asta si nu s-ar face schimbari majore....Aia intr-adevar ar fi ingrijorator..

Celso
6th June 2009, 13:39
Galati 7 - 0 Dinamo II

cine o fi fost in poarta? oare Matache a fost supus macelului !?:(

mai comenta si Talnar ca baga el echipa a 2-a:mda: ...cred ca ar trebui eliminat si asta de la echipa :|
apropo? echipa noastra se mai antreneaza sau o luam rau si de la Arges?:rolleyes:

dannyreddog
6th June 2009, 14:15
N-am vazut de foarte mult timp pe Dinamo sa fie asa de inconstanta in joc,adica sa faci un meci bun,iar apoi imediat etapa viitoare sa o iei pe coaja..
Am spus-o de foarte multe ori,Dinamo are una dintre cele mai proaste aparari din Liga 1,care a gafat in toate momentele importante din acest campionat..:mda:

Mircea Rednic se stie ca e unul dintre cei mai buni antrenori din Romania,dar nu poate nici el sa scoata la infinit rezultate cu o echipa de 2 lei in care zi de zi juma' de echipa umbla-n limba dupa fufe si alcool...;)

Cum spunea cineva aici mai sus..daca nici acum nu se trage vreo invatatura din tot ce s-a intamplat in acest campionat situatia va deveni sumbra,:no:iar cei din conducerea clubului ar trebui sa inteleaga odata ca nu se poate face treaba,peticind echipa tot timpul cu fel de fel de jucatori expirati sau maimutoi,in speranta ca vom castiga campionate sau vom avea rezultate notabile in cupele europene..hai sa strangem randurile odata!:ok:

vlad1607
6th June 2009, 15:07
Salve Vlad! Iar te-au mazilit ticalosii pe forumu lu'tudose?

servus. nu e nici o problema...doar le-am dat la ue catorva retardati de acolo...vacanta e pe deplin meritata ! :)

vlad1607
6th June 2009, 15:25
Celso in poarta a fost Andrei Vlad

resita
6th June 2009, 16:12
Celso in poarta a fost Andrei Vlad

care la inceputul meciului le-a aratat degetul mijlociu fanilor galateni :(:(:( iar acestia la 5-0 l-au intrebat "cine o suge acum" :groggy::groggy:

Leo
6th June 2009, 20:03
Mariomax , ti-as sugera sa incetezi , iar tu Vlad nu-i raspunde .

vlad1607
6th June 2009, 20:17
leo o sa-i raspund atata timp cat nu e nimeni sa faca curatenie.....nu face el misto aici...sa se duca la pasune...

Leo
6th June 2009, 20:19
Vlad , nu pot fi 24 de ore din 24 pe forum .

delaparis
6th June 2009, 20:22
Hagi se pare ca e in vizor pentru postul de antrenor.
Tot respectul pentru el ca jucator dar nu imi place ideea ...
Sa se duca la Steaua :D

vlad1607
6th June 2009, 20:26
Vlad , nu pot fi 24 de ore din 24 pe forum .

evident.nu era un repros.doar ca ti-am explicat d c o sa i raspund....fara mizerii aici !

vlad1607
6th June 2009, 20:27
Hagi se pare ca e in vizor pentru postul de antrenor.
Tot respectul pentru el ca jucator dar nu imi place ideea ...
Sa se duca la Steaua :D

nu vine asta la Dinamo...ar fi infern pt el...

o solutie cu adevarat buna ar fi Boloni....nimeni nu ar reprosa faptul ca a jucat la aia....dar sansele sa vina sunt f mici...

delaparis
6th June 2009, 20:36
hmmm ... parca am citit acum cateva zile ca nu e exclus sa se intoarca in Romania. Daca nu la Dinamo atunci la cine ?

Daca vine atunci sigur este un pas inainte pentru club. Este exact tipul de antrenor si om care trebuie in perioada asta.

vlad1607
6th June 2009, 20:40
as vrea sa vina...dar sunt sceptic....
evident sper sa ma insel.

Mario Di Lazi
7th June 2009, 12:17
o solutie cu adevarat buna ar fi Boloni....nimeni nu ar reprosa faptul ca a jucat la aia....dar sansele sa vina sunt f mici...

Eu sunt de acord cu Boloni pt ca este un antrenor bun ...

decat Hagi, mai bine Boloni

Leo
7th June 2009, 12:40
Eu imi doresc un antrenor strain , care sa aduca prospetime in joc . Care sa fie capabil sa-i tina la respect pe jucatori , care sa titularizeze jucatorii in forma maxima , nu dupa afinitati si ''prioritati la plic ''. Care sa poata face o strategie de joc .
Vreau sa vad scheme tactice , indelung pregatite la antrenamente . Vreau sa-i vad pe jucatori cum mor pe teren .

Mario Di Lazi
7th June 2009, 12:41
Pai Boloni e strain :D ... nu a declarat el ca e ungur ...

Leo
7th June 2009, 12:51
Nu Boloni . El ne lasa cu ochii in soare , cand ne este lumea mai draga . Nu-l vreau pe Boloni .

Calandrinon
7th June 2009, 13:11
Nu ar trebui sa fim asa de suparati ca n-am castigat campionatul...Nu avem echipa de Liga, ci doar o carpeala mincinoasa. Liga nu iarta, nu-i puteam pacali.
Cuvantul de ordine: antrenor. Si rabdare.
Abia apoi rezultate.

Leo
7th June 2009, 13:13
Pe aceasta Cafenea posteaza doar Dinamovistii . Mereu cautati motive de cearta si scandal .Nu incercati sa fiti mai destepti decat Papa . Lasati-ne in durerea noastra in pace .

Leo
7th June 2009, 13:16
Cala , nu mai spune . Avem cei mai buni jucatori . De ce nu au fost in stare sa-si pastreze locul pana la final ?

Calandrinon
7th June 2009, 17:48
Cala , nu mai spune . Avem cei mai buni jucatori . De ce nu au fost in stare sa-si pastreze locul pana la final ?

Am tinut la Rednic, dar n-am ce-i face...Cred ca din cauza de antrenor.

Leo
8th June 2009, 10:31
Cred ca Uhrin junior ar merge .

laurdog
8th June 2009, 10:32
.......doar daca schimbam in totalitate echipa. Cu fitosii si betivii astia nici Uhrin nu face treaba, la el disciplina e pe primul plan.

Leo
8th June 2009, 10:33
Asta ne trebuie ...................disciplina .

torinezu
8th June 2009, 11:25
si primul exemplu negativ(iar si iar): tamas. dl in cauza a refuzat sa mearga la antrenament! sa plece naibii in franta, sa vedem ce o sa faca acolo cu atitudinea asta! :angry:

Leo
8th June 2009, 11:27
Mda .

Aurel.D
8th June 2009, 12:39
Salutare cainii! :)
Refritor la Tamas, imi aduc aminte ca legendarul Guy Roux, antrenor la Auxerre de 1459 de ani, spunea despre Tamas: "este jucator talentat, dar pacat ca Parisul e prea aproape de Auxerre." Baiatul asta nu o sa se schimbe niciodata si se va irosi asa cum au facut atatia..si inca mai fac....

Mario Di Lazi
8th June 2009, 15:08
Daca Tamas ar fi primul care se iroseste prin baruri si discoteci as mai zice ... nu e primu si nici ultimu
La revedere Tamas ...

JJ
8th June 2009, 21:19
Leo trecura doua zile mai, tot n-ati deschis? :D

Leo
8th June 2009, 21:21
Ce ai ma , suferi ? Ce cauti aici pe Cafenea ?

NTM
8th June 2009, 21:22
Leo trecura doua zile mai, tot n-ati deschis? :D

hai, pa ! :cya:

delaparis
8th June 2009, 21:59
Revin cu rugamintea ... fara jigniri ...
A fost scandal deja deci sa evitam pe viitor sanctiuni si nervi.
Faceti misto cat vreti dar in limita bunului simt ...

torinezu
9th June 2009, 09:42
salutare cainii! :yeah:

gsp zice ca tamas, izvoranu, pulhac si cristea plus radu stefan, o ardeau in noaptea de duminica spre luni, pe la 1.30, intr-o cafenea de pe bd dacia. din cauza caldurii, of course!:o: acasa la ei nu au aer conditionat! :rolleyes:

Leo
9th June 2009, 09:44
Torinezule , de ce sa n-o arda? Nu au nici un fel de obligatii fata de nimeni . Meciul cu FC Arges nu conteaza .

Leo
9th June 2009, 09:46
La multi ani , Resita !

Ai schimbat prefixul . Trebuie sa dai de baut . :D
Victoria de maine a baietilor , ti-o dedicam tie . Sa fi iubit , fericit , sanatos si plin de bani ! Sa ti se implineasca toate visele !

torinezu
9th June 2009, 09:52
si io i-as dedica victoria lui resita, dar nu-s chiar sigur de ea! :( mai ales ca indivizii ce-si zic fotbalisti nu au nici un fel de obligatie, meciul cu arges necontand:mda:

mai bine sa-i doresc sanatate si bafta in viata! :ok:

Leo
9th June 2009, 09:54
Suparila , nu mai pune la suflet . Trecem noi si peste asta . Trebuie sa o luam cu inceputul . Un antrenor adevarat .