PDA

View Full Version : OMUL NEGRU



Blue
9th July 2003, 02:08
si totusi care este personajul cel mai periculos si mai hidos din lumea fotbalului romanesc?

Blue
9th July 2003, 02:22
Am si o a doua lista cu posibili oameni negri: cohn,dinu si n.badea, dinel staicu, rada, meme stoica, ponta,gusa, oprisan, kassai, simona marinescu, n.grigorescu, burloiu, brigada din meciul dinamo-astra, dinu vama, sechelariu, siman, gingaras,toata clica de generali de militzie din CA de la dinamo, m.pascu,cei doi nicolaie de la astra si brasov, ploiesteanul goicea si multzi altzii. Multzi banditzi :(

Azur89
9th July 2003, 05:02
Cum fac sa desenez o acolada? Una mare sa incapa toti! :) :D

Blue
9th July 2003, 05:17
:D :D :D alegi ultima varianta: nu te potzi hotari care dintre ei e mai hidos ca totzi sint :(

baubau
9th July 2003, 09:19
Staicu....mi-e antipatic,ma zgarie vocea aia de ex-militian(ups...oare ce cauta la cinstiti si bravii craioveni :? )

Netscape
10th July 2003, 19:35
am votat totusi pe javra de netoiu.Tot el ramane cel mai hidos

Vadim
14th July 2003, 17:38
Toti. Nu au ce cauta in fotbal, nu pentru ca ar fi mafioti, ci pentru ca prin comportament creeaza o imagine negativa. Ar trebui sa stea scunsi, sa isi vada de afaceri, de transferuri, de salarii. Numai asta nu fac. Numai "Nashul" este "low profile", dar el nu stie meserie. Este singurul dintre astia care ar trebui sa stie meserie.

inter
14th July 2003, 17:48
netoiu :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Sorin
14th July 2003, 21:47
cainetoiu :no:

riva
17th July 2003, 01:33
pacat ka nu pot sa votez doar pe unu, alaturi de gigi becali pe care l-am votat as mai adauga pe nashul si pe mitica corleone!
inspirat acest subiect blue, si chestionarul e misto

Blue
17th July 2003, 01:46
Stii ceva, topicul asta mi-a lasat o senzatzie foarte ciudata, de aia n-am mai revenit la el.

Ideea era care dintre totzi e cel mai rau dar in fiecare saptamana,in functzie de stiri, imi vine sa votez pe altul :D

Asa ca nu mi se pare chiar foarte inspirat. Trebuia sa permita o actualizare.Ceva de genul, OMUL NEGRU AL SAPTAMANII (cum e chestia aia cu bila alba si bila neagra dar nu s-o decida un ziarist ci noi prin vot)
:D :D :D

Ferko
17th July 2003, 10:40
TOȚI !!!
Nu-i interesează fotbalul, ci doar ce pot câștiga de pe urma lui. Uitați-vă la rezultatele controlului efectuat de Garda Financiară. Vin cu amenințări că nu mai lasă echipele să participe nici în cupe și nici în primele etape de campionat.
Toți sunt dornici să câștige ușor niște bani de pe urma fotbalului.

STEELMAN
14th August 2004, 16:55
fratii becali ne-au stricat fotbalul , prin faptul ca si-au umplut buzunarele cu toti fotbalistii devaloare care ia-u vandut dupa 90....
bine ,apoi urmeaza toti cei mentionati mai sus

sames44jc
14th August 2004, 17:10
ce au stricat fratii becalii?
ei au investit in fotbal
si ei aveau buzunarele pline deja
lui gigi becali ii place fotbalulu de aia investeste
:(

gigel_bucur
14th August 2004, 19:34
ce au stricat fratii becalii?
ei au investit in fotbal
si ei aveau buzunarele pline deja
lui gigi becali ii place fotbalulu de aia investeste
:(

hai ca asta e tare:) ce au investit fratii becali in fotbal? in afara timpului alocat negocierilor de comisioane.

ca sa fiu on topic: cred ca "omu' negru" e de fapt cooperativa ce-i uneste pe toti cei mentionati in poll :mda:

punky_
16th August 2004, 10:46
e sefu nu? el controleaza chiar daca nu se vede.......i sez ice nasu'...oare degeaba?

vasile314tzurka
16th August 2004, 10:48
nu, dar finii? dar corleone? dar atitia altii care au pus umarul cu nadejde la afundarea fotbalului romanesc? unul singur nu poate face nimic.

leveu
16th August 2004, 14:42
Toti sunt la fel. :rosu: :mad:

Saber Rider
16th August 2004, 16:43
Uitati un lucru. Totusi Cooperativa nu-l include si pe Gigi Becali. El este relativ nou in tagma presedintilor-investitori-patroni de cluburi. El n-are "background-ul" unui Mitica sau Padureanu.

Oricum, Cooperativa a facut varza fotbalul romanesc, iar cei care reuseau cat de cat sa rasara din aceasta mocirla, au fost luati pe sus de Fratii Becali si dusi afara, ca sa ramana la noi o mocirla perfecta, fara "peak-uri", si ca sa-si traga ei super lux, ca orice bisnitar care se respecta.

Eu zic ca mai trebuia deci adaugata o optiune, Cooperativa + Fratii Becali.

vasile314tzurka
16th August 2004, 16:44
pai atunci cooperativa + famelia becali cu oi cu tot:)

<vasile>
16th August 2004, 17:17
Rau cu rau dar fara ei cine ar baga bani in fotbal? Oare fotbalistii din "generatia de aur" incearca sa-i contreze sau s-au dat pe brazda si ei?

shrek
16th August 2004, 20:37
pai atunci cooperativa + famelia becali cu oi cu tot:)

Domnule, ati uitat o virgula dupa 3, ca sa intelega toata lumea ca este vorba despre celebrul "chi", cum s-ar spune la mine in Moldova.
Mie Becali mi se pare ok, chiar daca tin cu Iasul.

vasile314tzurka
16th August 2004, 20:40
nu se poate in nume.

Profetu
18th August 2004, 17:32
mircea sandu ... pica el, se curata fotbalul.

ADelPiero
18th August 2004, 17:42
dinel staicu :rosu:

inter
18th August 2004, 17:50
del Piero esti cam iesit din "forma":p

ADelPiero
18th August 2004, 18:11
asa`i :(
ce sa faci .... asta`i viata ...
azi maine o sa fiu eu omul negru...

inter
18th August 2004, 18:17
:D:D , las ca nu-i asa, da e cam naspa sa-ti dai tu cu parerea de dinel.
asta-i al nostru , cu el defilam pana vine unul mai bun!
ajunge ca il injuram noi!

vialli
22nd August 2004, 17:47
inter , sper ca ai vazut mesajul lui pacala in care te invata cum se scrie fa-i
avem destul pe edmond oaia neagra a neamului, nu mai avem nevoie sa ne facem de ras cu inca unul care a invatat gramatica pe tractor

si toti au dreptul sa-si dea cu parerea despre militian ca si noi vorbim de netoiu, copos,porcea, dinu,gigi becali sau meme scoica
au si ei acest drept sa-l injure pe dinel staicu. Cred ca este cel mai ridicol dintre toti , pe mine ma scoate din sarite pasiunea lui ceausista, cand il vad cu muzeul ala cu pozele aluia pe toate zidurile imi vine sa-l scuip ...un mizerabil de ******** militian, analfabet

<vasile>
22nd August 2004, 21:19
Nu sint oltean,deci nu tin cu una sau alta din gruparile de acolo dar cred ca Staicu are meritul de a recunoaste ca a fost militian, a fost comunist si nu s-a lepadat de crezul lui spre deosebire de ceilalti( nu neaparat din Oltenia) care puteau fi vazuti dupa revolutie pe la tot felul de ocazii unde tineau de baierele unui cos saltat in sus si in jos de preoti,aratind ca au rupt-o cu trecutul rusinos. In ce masura conduce bine clubul nu ma bag, dar il apreciez ca om.

otelulgalati
22nd August 2004, 22:45
eu vreau ca Sandu sa pleca din Fotbalul romanesc

<vasile>
23rd August 2004, 22:06
Te-ai enervat de tot,ai inceput sa te bilbii.
Toata lumea stie ca pestele de la cap se impute dar nici ca se curata de la coada la cap nu prea se vede in practica.

cipi13
24th August 2004, 18:17
Am trecut acolo cooperativa....desi nu e un om negru..
Cit ii priveste pe becali...nu ii mai aparati fratilor, ca vind si ei tot ce pot....nu ii intereseaza nimic...

Denis
26th August 2004, 10:19
intre mircea sandu shi gigi becali :jerk: :ciocan: :rosu: