PDA

View Full Version : Bradul de Craciun



Mihai
24th December 2004, 19:24
Propun ca fiecare sa-si puna poze cu bradul lui! Poate facem si un top! Sparg eu gheata... 3 poze cu bradutul meu (sper sa nu radeti prea mult de el) :p

ady_azzuro
25th December 2004, 15:14
E misto, eu am cumparat unu de aici adus de la fratii nostri din Danemarca! :p

grig_jr
25th December 2004, 18:14
craciunul lui grig este tare linistit, consta in mare parte intr-o leneveala de zile mari si tzinand cont ca ultima achizitie este un dvd-player,... m-am cam impotmolit in fata tv-ului de am vazut si revazut o gramada de filme si concerte: un roger waters din 2000, clapton - unplugged, oldfiled - tubular bells, robbie williams.

vad ca sunt la moda pozele cu brazi, so, de ce nu? :p

(anu trecut am avut un brad mult mai mic si mai des decat asta, daca aveam poze cu ala, sigur va dadeam pe spate. anu asta nu e asa mic si de aia nu sunt prea incantat de el, dar e ok si sper sa va placa pozele)

anunt: donez ornamente de brad rosii (cele care se vad) pt ca la anu m-am hotarat sa fac bradul doar cu ornamente albastre si aurii. :p

desdemona
25th December 2004, 18:18
Hahaha, chiar era aseara o stire pe la un jurnal TV despre ornamentele de brad si cica aceasta combinatie, de albastru cu auriu caracterizeaza oamenii moderni si nonconformisti :)

bog_tom
25th December 2004, 18:39
grig, ai mancat cozonacul ala pana acum ? e/a fost cu stafide ? :p

bog_tom
25th December 2004, 21:36
poze cu celebrul brad de la Rockefeller Center din New York http://www.phpbb.ro/images/smiles/icon_smile.gif

gicu
26th December 2004, 00:34
offtopic:
,,,un roger waters din 2000, oldfield - tubular bells
1. Poti sa detaliezi cu waters-ul ala...:)
2. Este dublul dvd TB II (concert Edinburgh) si III (concert London) ? Asta mi l-am facut cadou de Craciun :p

grig_jr
27th December 2004, 12:39
@bog_tom: bine ca esti tu mai smecher !!! :p

@gicu: waters: in the flesh . era ala. mai am si the wall '90. m-am uitat la el pe site. concerteaza in draci,.. tra sa mai pun mana pe ceva concerte de lla el. am pus mana pe un david gilmoure din 2000 la royal albert hall. invitati geldof, wakeman. in mare parte unplugged. beton !!!
ieri a fost pe Acasa Tv concert zucherro. mega meserias. clapton, pavaroti beton iara.
TB nu stiu care e. e adevarat oricum. :p


da' mah! lumea nu si-a facut brad de craciun, nu au aparate sau nu mai intra pe forum??!?!?!? poze ppl!!! cine a initiat threadu ?! scroll up,.. scroll down (daca nu ai cache-ul lui bog tom). mihai: ocupa-te ! stimlueaza oaminii!:p

ieppy
27th December 2004, 16:26
eu as pune dar nu am camera. Plus ma gandesc ca bradul meu o sa fie invidiat pe forum si ma gandesc ca macar de sarbatori sa nu ma dau mare cu el. :D

bog_tom
27th December 2004, 21:22
eu i-am facut ceva poze dar pe film si pana scot filmu' ... stai ca pana pe 31 imi iau un aparat digital si o sa-l prind din toate pozitiile decente/indecente :D

grig_jr
28th December 2004, 20:00
eu i-am facut ceva poze dar pe film si pana scot filmu' ... stai ca pana pe 31 imi iau un aparat digital si o sa-l prind din toate pozitiile decente/indecente :D


tra sa scoti filmu ?!?! :happy :happy :headbang: buy a digi 4 cr sake :P - hai sa iti zic un sfat: de ce nu iti iei un kodak? am azit ca is bune si sigur ti-l livreaza aia pana in 31 dec

http://www.dpreview.com/reviews/read_opinions.asp?prodkey=kodak_cx7430

Catalanul
28th December 2004, 20:04
cand votam? :D votul meu, sa stiti de pe acum, este pentru grig :p

bog_tom
28th December 2004, 23:21
eu o sa votez cu cozonacu' de langa bradu' lu' grig :ok:

grig, de unde esti tu asa de informat ? si vad ca folosesti si link-uri... e posibil ca tu sa fi clona mea :evil:

PS. va mai aduceti aminte de cineva de pe forum (imi scapa id-ul) care si-a mai creat un id si a scris la semnatura ca e tot el dar e cu alt id ? :drak:

Catalanul
28th December 2004, 23:32
Sandokan :drak:

Delia
28th December 2004, 23:35
@bog_tom: cred ca e vorba de Rave_o_Lution...

grig_jr
29th December 2004, 00:00
cand votam? :D votul meu, sa stiti de pe acum, este pentru grig :p

sarna !! :p mare om, mare caracter!! :P

oricum, imi pare rau ca pana la anu nu mai apuc sa intru! de mai is sechestrat in munti, fara net & stuff :mda: well, ce sa zic, nu imi ramane decat :bere: !! :p :yeah: :yeah:

la anu si la mutz ani ! :p

bog_tom
29th December 2004, 00:27
@Delia: da, despre el era vorba :)

@grig_jr: sa ne traiesti cu sau fara net & stuff (la ce ti-o trebui tie stuf nu stiu :drak: ) si vezi ce faci si cu BrA. La multi ani si nu uita sa mergi si la ski (nu numai in carciuma) :D

ilenuta
31st December 2004, 15:06
In replica la bradul lui bog tom, pun si eu niste poze cu niste brazi autohtoni si cateva Bucharest impressions... by night ;) Pozele nu sunt foarte frumoase, dar sper sa iau nota de trecere.

1. la metrou Titan - un brad mai modest, dar patriot, dupa cum se vede :)
3. avem si zepelin ;)
4,5. brazii lui Base :)

bog_tom
1st January 2005, 04:39
e 9:36 PM aici, inca nu am trecut in 2005 si am reusit sa-l pozam si pe bradul asta frumos :D

grig_jr
2nd January 2005, 15:13
ti-ai luat aparatu puiule? si deja ai fct doua mii de poze?!?!? sau te-ai infipt la un second?!? :p
ar fi trebuit sa pun acuma poze cu bradu lu' josephina,.. da belive it or not nu are nici un prog pe comp sa le micsorez un pic :((((

bog_tom
2nd January 2005, 19:14
ti-ai luat aparatu puiule? si deja ai fct doua mii de poze?!?!? sau te-ai infipt la un second?!? :p
deh... ramasesem dator cu pozele propriului brad :)

DELL.com si DHL.com zic ca aparatul meu e "In transit" si ca o sa ajunga pe 3 ian (o sa observi pe forum cand o sa ajunga). bine ca mi-au livrat SD cardul si celelalte accesorii inainte de revel :headbang:


ar fi trebuit sa pun acuma poze cu bradu lu' josephina,.. da belive it or not nu are nici un prog pe comp sa le micsorez un pic :((((
sa nu-mi zici ca nu are net acasa... check www.xnview.com :ok:

josephine
4th January 2005, 09:44
are net acasa... dar lenea e mare. ashteptam sa se gaseasca singur un program de micsorat poze... si sa apara netu si pe la grig... ca sa le poata pune. ca eu e blonda si nu se pricepe. :p

fia
4th January 2005, 11:51
Nu pot sa cred ca nu ai Paint-ul de Windows :D (am presupus ca ai Windows, pentru ca daca aveai altceva nu cred ca iti mai punea problema sa nu gasesti cu ce sa micsorezi poze :D)

grig_jr
5th January 2005, 09:13
paintu de windows nu are setari de calitate cand vrei sa salvezi un jpg ca sa scad din calitate si sa le aduc sub 190k ca sa le pot face upload. si nu am vrut sa trag de pe net vreun program de editare pt ca e pe abonament cu trafic limitat si era foarte aproape de limita superioara (sa plateasca depasiri din cauza mea?)
o sa vina si pozele cu bradul ei, daca mai sunt de interes ! josE?

desdemona
5th January 2005, 09:57
Pai cred ca e deja cazul sa intram in atmosfera de sarbatori, suntem in 2005, vine acush Craciunul :)

josephine
5th January 2005, 10:22
ok... date fiind "conditiile de mediu"... pomul meu de craciun va ramane o enigma. poate o sa primiti poze cu cel de anul viitor. :p

fia
5th January 2005, 10:26
EEEE! Pai nu se poate, dupa ce ne-ai facut curiosi.... Macar o poza mica mica mica :p , asa un preview :p

grig_jr
5th January 2005, 11:07
o sa pun maine poze cu bradu lu' jose. sau mai bine le prelucrez eu diseara si si le pune ea maine, e bine asa?

fia
5th January 2005, 11:20
Excelent teamwok :ok:

josephine
5th January 2005, 13:01
cel mai bine... daca le primesc prelucrate gata, promit sa le postez. daca nu, shtiti pe cine trebuie sa certati... :p

grig_jr
5th January 2005, 13:41
mama cata teravura pt niste poze care mie sincer,..... NU IMI PLAC !!!!!

josephine
5th January 2005, 18:54
mult asteptatele, mult doritele :p
si nu imi pasa cui ii plac si cui nu,.. conteaza ca mie imi plac ,.. da?!? :degete:

aaa, si ultima poza e o "mica" surpriza,.. chech it out !

ilenuta
5th January 2005, 19:09
Ultima cu surpriza e cea mai draguta :) Este un el sau o ea?

josephine
5th January 2005, 19:11
o ea,... si o cheama Aga

grig_jr
5th January 2005, 19:13
Aga Arctic de Huniazi ca sa fim mai exacti :p

ilenuta
5th January 2005, 19:13
Multam... acum am vazut si poza de pe celalalt thread :)

grig_jr
5th January 2005, 19:16
cred ca daca se face poll cu cel mai cool brad de craciun o sa castige cainele lu' josephina :D :D

fia
5th January 2005, 19:29
Clar, de departe! E super :)

Mihai
5th January 2005, 19:32
Are si votul meu domnu catel :D! TARE RAU :ok:

ilenuta
5th January 2005, 19:36
Nu e domnu catel, e doamna catel :) Sunt si eu pro-Aga :)

josephine
5th January 2005, 19:41
new thread,.. miscati acolo astia cu animalele :p

nancy_callahan
5th January 2005, 19:52
ok, rookies in za house... yellow everyone!
josephin, am inteles eu bine sau ala era bradul discordiei? :P
mi-a placut mult de tot. ziceai tu ceva de argintiu si verde...

grig_jr
5th January 2005, 19:55
argintiu cu negru,.. si verde doar cand e pus blitzu. cand e fara blitz, are ochii maro :p

nancy_callahan
5th January 2005, 19:58
carcotasii ar trebui sa se simta in pericol cu tine in preajma.. mah de cand te-ai facut asa de rau? si daca tot te iei de bradul ei, al tau de ce nu e pe aici? ti-e oarecum teama de critici...?

fia
5th January 2005, 20:00
Aly, am impresia ca altcineva se baga in seama... esti nou pe aici, mai documeteaza-te :D

Catalanul
5th January 2005, 20:00
al lui a fost votat ca fiind cel mai frumos mey aly.... de catre mine cel putin :D

grig_jr
5th January 2005, 20:01
uf,.... ce sa zic,... e grele sa te uiti pe toate paginile threadului, recunosc,... lasa aly, invatam noi si din alea :p (desi la cat ai stat la andreigheorghe.ro/forum ar cam trebui sa sti:p)

desdemona
5th January 2005, 21:26
Wow, ce frumos e! De fapt frumoasa. Sa-ti traiasca, josephina :)

grig_jr
5th January 2005, 22:05
Aly, am impresia ca altcineva se baga in seama... esti nou pe aici, mai documeteaza-te :D

aly0404 este o domnisoara si este fina si rafinata,... asa ca daca ai treaba cu ea,.. ai treaba cu mine :p

so,.. mai documenteaza-te tu ! :p :galben:

fia
5th January 2005, 22:10
atunci aly0404, imi cer mii de scuze :) (10x grig pt lamuriri :D)
@grig: Gata consider ca sunt documentat :D
Si deci daca vreau sa am treaba cu aly, trebuie sa iti cer tie voie :D?

grig_jr
5th January 2005, 22:42
stai linisitit,.. daca reusesti pe cont propriu, ... dar ma indoiesc amarnic ! :p adica tipa asta are clasa,... si stil,.. ma-ntelegi ?! :p :D

fia
5th January 2005, 23:00
Te inteleg, dar mai bine ma fac ca nu :p

bog_tom
5th January 2005, 23:48
ti-ai luat aparatu puiule? si deja ai fct doua mii de poze?!?!? sau te-ai infipt la un second?!? :p
ma tzin de promisiune. ultimele poze (dar primele cu Kodak-u' asta) cu bradu' (zic eu) si nu numai (100_0052.JPG) :D

grig, cum au iesit ?

grig_jr
6th January 2005, 09:34
interesanta incadrarea, compozitia si incarnirea catre varf.... dar dupa cum ai mai spus, se pare ca a fost o chestie la moda anul asta :p

face poze misto,... indoors - pana acuma. si daca ai reusi sa te trezesti o zi inainte de 2 (that is fourteen hundred hours) poate ti-ai misca pretziosul fizic prin capitala lumii (cum ar zice unii) si ne-ai trimite si de acolo un jurnal foto al unei zile niuiorcheze. :p.

dar hai ca astea nu au treaba cu threadu,.. nice pics,. keep on,... sleeping - ma gandesc - la ora asta :p

bog_tom
6th January 2005, 10:13
nice pics,. keep on,... sleeping - ma gandesc - la ora asta :p

wrong answer :drak:

nancy_callahan
6th January 2005, 13:40
m-as infuria, dar daca grig zice ca am clasa, nu se cade :P
like i said, go easy on rookies... si btw, nu am stat kiar asa de mult pe forumul lui gheorghe. nu am asa de mult timp ca altii, grig!!! :D

btw no2: ce te-a lovit de ma lauzi atata? nu ca nu m-ar maguli.... :*

Mihai
24th December 2005, 15:25
Vad ca a uitat lumea de threadul asta:D Noroc ca mi-a adus aminte cineva aseara de el :D
Dupa ce impodobesc bradu o sa pun si poze...

Sergio
24th December 2005, 15:56
Hai ca incep eu, ca am fost mai harnic anul asta. :D Si eu ma gandeam pe unde mai e topicul asta, dar mi-a fost lene sa caut. Noroc cu Mihai. :ok:

Tess
24th December 2005, 16:17
Vad ca a uitat lumea de threadul asta:D Noroc ca mi-a adus aminte cineva aseara de el :D

deci n`a uitat chiar toata lumea :D...

nancy_callahan
24th December 2005, 18:54
sergio, cat e de frumos!!! :P
tess, al tau unde e? eu tre sa mai astept digi-ul :D
aaa, si pe post de bonus: O VREM PE AGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! /hello

stefanm14
24th December 2005, 21:32
Iata si bradul meu, impodobit cu multa munca chiar de catre mine :happy. Cam multa dezordine in jurul lui, dar deh, faceti-va ca nu vedeti :D

Sergio
25th December 2005, 10:55
sergio, cat e de frumos!!! :P
tess, al tau unde e? eu tre sa mai astept digi-ul :D

Mersi, dar meritul nu imi apartine, recunosc. Cand ajunsesem eu seara acasa, era gata facut. :)

Pai trebuia sa-i zici la mos sa-ti aduca digi-ul mai repede. :D

Apolini
25th December 2005, 12:05
Noi am impodobit bradul numai in beculete albe si in sticla. E super misto ce toate luminiile se reflecta in turturii, globurile si ornamentele din sticla. :)

andreiush
25th December 2005, 12:23
Bradul meu :D

Sergio
25th December 2005, 12:39
Ti s-a stricat blitz-ul? :P

andreiush
25th December 2005, 12:52
Nu, dar asa e mai artistic :cool:

nancy_callahan
25th December 2005, 13:02
Pai trebuia sa-i zici la mos sa-ti aduca digi-ul mai repede. :D

:lol: nu mah, mosu a venit cu Creativu', nu cu digi-u' :P digi-u treia sa fie la purtator si sa presteze. nah las' ca nu au intrat zilele in sac :D sper... :D

Sergio
25th December 2005, 14:25
Bun Creativu, si eu am 2.1, pacat ca nu face si poze.:P In cazul asta, grabeste-te cu digiul si presteaza. :D

nancy_callahan
25th December 2005, 14:41
stai mah ca omu' mai tre sa si manance. cred. :lol:

anyways, o sa ma tin de capul lui sa imi foteze copacul :D daca nu mai ai rabdare, putem trimite prin mms :lol:

Sergio
25th December 2005, 14:42
E, nici chiar asa. Mancarea si bautura inainte de toate. :D

nancy_callahan
25th December 2005, 14:47
mancarea o fi la el. bautura e la mine :lol: asa ca tot eu ies in castig, ca eu am mancat deja :lol: pot sa ma apuc de restul?!?

Sergio
25th December 2005, 14:51
be my guest. :D

nancy_callahan
25th December 2005, 15:06
un pic prea tarziu. deja m-am apucat. sper doar sa nu imi afecteze bradul in vreun fel, o sa incerc sa nu stau prea mult prin preajma lui :lol: