PDA

View Full Version : Ryder Cup Build Up



paddyslam
28th September 2010, 12:37
Love the build-up & speculations & predictions before any Ryder Cup start :)
So, here we go…

Grupurile vazute azi in Practice day no.1 la Celtic Manor:

EU:

- G. McDowell, R.McIlroy, E. Molinari, F. Molinari (perechile cele mai evidente si practic confirmate chiar de Monty zilele trecute)
- L. Westwood, M. Keymer, M.A. Jimenez, P. Hanson (perechi probabile: LW&MK, MAJ&PH ?)
- P. Harrington, L. Donald, I. Polter, R. Fischer (perechi probabile: PH&LD, IP&RF ?)

US:
- T. Woods, S. Stricker, H. Mahan, Z.Johnson (perechi probabile: TW&SS, HM&ZJ ??)
- M. Kuchar, S. Cink, J. Furyk, J. Overtone (perechi probabile: MK&SC, JF&JO ??)
- P. Mickelson, R. Fowler, D.Johnson, B. Watson (M&DJ, RF&BW, ?)

Bineinteles, zilele urmatoare vor aparea schimbari si noi ‘speculatii’…

C’mon Europe!

paddyslam
28th September 2010, 22:55
Povestiri si barfe dupa prima zi de practica:

De bine:

- EU Team arata multe semne bune deocamdata.
- Cei mai elogiati dupa prima runda de practica au fost cei cu cele mai mari semne de intrebare pana mai ieri. Harrington a sclipit cel mai tare reusind 3 eagles (!), iar Westwood a inceput cu 3 birdies in primele 4 cupe!
- Cand e vorba de cash, irlandezii nu se dau niciodata in laturi :) In primul grup, Mac&Mac le-au luat toti banii fratilor Molinari: 50 lire pt. front 9 + 50 lire pt. back 9 + 50 lire pt. total = 150 quid! That’s a lot of cash! Noi pe aici jucam meciuri de genul asta de obicei pe 1 sau 2 euro :)
- La fel Harrington&Donald i-au batut mar si saracit pe Poulter&Fisher
- Urmare si a unei controverse creata zilele trecute de unul din componentii echipei engleze de crichet cu niste comentarii facute pe Tweeter, Monty si Pavin au hotarat sa interzica (mai mult sau mai putin) folosirea tweeter-ului pe perioada competitiei (aproape jumatate din componentii celor doua echipe folosesc regulat tweetwr-ul). Not a bad idea!

Nu tocmai de bine:

- Media britanica are in general un apetit f. exagerat pentru scandal si controversa si vad ca nu ‘dezamageste’ nici de data asta…
- Ieri dupa sosirea americanilor, foarte multe articole se invarteau la nesfarsit in jurul faptului ca Tiger a venit ‘without a WAG’ (acronim inventat tot de British media pt. ‘wives and girlfriends’ in lumea fotbalului si inclus deja in Oxford Dictionary de cativa ani)
- Azi dupa incheierea zilei de practica, Tiger a mai primit si o portie ‘directa’ de tratament british media:

http://www.thegolfchannel.com/shag-bag/tiger-dressed-down-as-ordinary-39685/

‘…just an ordinary golfer…’ Ouch!!!

paddyslam
29th September 2010, 11:40
Practice day no.2:

US (de pe tee no. 11):

08:45 – D Johnson, Mickelson vs Overton, Watson
09:00 – Stricker, Woods vs Fowler, Furyk
09:15 – Cink, Kuchar vs Z Johnson, Mahan

EU (de pe tee no. 1):

10:30 – McIlroy, McDowell vs Kaymer, Donald
10:45 – Harrington, Hanson vs Westwood, Fisher
11:00 – Molinari, Molinari vs Poulter, Jimenez

Vremea este absolut mizerabila, iar prognoza pt. weekend nu e nici ea f. grozava (more rain & wind) :(

paddyslam
29th September 2010, 15:26
Ploua, ploua, dar ploaia e ceva normal pentru irlandezi. So the fun must go on... Irlandezii propun inca o alternativa pt. protejarea impotriva ploii pe durata Ryder Cup - peruca McIlroy! Azi de dimineata bunul sau amic McDowell impreuna cu Kaymer si Donald (plus cei patru caddy) i-a facut o surpriza lui Rory:

http://www.dailymail.co.uk/sport/golf/article-1316125/RYDER-CUP-2010-Theres-12-Rory-McIlroys-Europeans-wiggy-it.html

Nu stiu, dar banuiesc ca idea i-a apartinut lui JP Fitzgerald (caddy-ul lui Rory) care cam are obiceiul sa se tina de poante...

paddyslam
30th September 2010, 17:53
Perechile pt. prima runda de maine dimineata (fourballs) vor fi anuntate
f. curand (aprox. in urmatoarea ora) la ceremonia de deschidere care a inceput deja.
For fun, am pus azi 5 euro (6 to 1) pt. Westwood/Kaymer pt. EU in meciul inaugural.
La US nu m-am aventurat... poate Tiger/Stricker ? Who knows?

Go Europe!

paddyslam
30th September 2010, 19:39
Perechile pt. prima runda de maine dimineata (fourballs) vor fi anuntate
f. curand (aprox. in urmatoarea ora) la ceremonia de deschidere care a inceput deja.
For fun, am pus azi 5 euro (6 to 1) pt. Westwood/Kaymer pt. EU in meciul inaugural.
La US nu m-am aventurat... poate Tiger/Stricker ? Who knows?

Go Europe!

Inceput promitator ($$$)! :)
Westwood/Kaymer it is!

Vad ca am ghcit 7 din cele 8 perechi care vor juca maine dimineata. Not bad...

Cele 4 'fourballs' de maine dimineata:

L Westwood/M Kaymer vs P Mickelson/D Johnson

R McIlroy/G McDowell vs S Cink/M Kuchar

I Poulter/R Fisher vs S Stricker/T Woods

L Donald/P Harrington vs B Watson/J Overton

Ma gandesc la un pronostic de 3-1 pt. EU maine la pranz !?

corina_jga
1st October 2010, 23:36
Ploaia a dat peste cap toate pronosticurile posibile. Europenii au de luptat din greu, pentru ca americanii nu vor sa ne faca viata usoara. O multime de putts ratate la milimetru au costat puncte in echipa europeana, mai ales Harrington. O sa vedem ce-o sa fie maine...

corina_jga
1st October 2010, 23:43
Pentru mine ploaia de la ei a durut numai pentru ca am stat lipita de televizor sa nu pierd inceputul... Pentru jucatori a fost ceva stres, dar l-au avut in loc placut si cald... Unde o fi stat Dorin? Vedeam ploaia si umbrelele de la Celtic Manor si imi aminteam de biletele lui...:):):):)

paddyslam
2nd October 2010, 19:31
6-4 pt. US dupa primele doua runde :(

Una peste alta, pana acum editia asta de Ryder Cup, pe langa schimbarile permanente de situatie care sunt tipice aproape oricarei editii de RC, mi-a dat mai multe sentimente de frustare decat de bucurie sau placere… :(
Incepand cu vremea proasta, dereglarea de program si cu terenul de joc (atat ca pozitie generala cat si ca setup), plus jocul de pana acum al unora din Europeni, toate astea au fost putin sub asteptari. Sper ca cel putin evolutiile europenilor sa se imbunatateasca rapid, altfel… we’re in trouble.
Vad ca au inceput destul de bine seria a doua de 4-somes si 4-balls, dar sper sa ii tina asa…

Remarcati (si relativ consistenti) la ‘asa da’ pana acum:
- Westwood, Kaymer, Donald, …
- Cink, Overton, Woods/Stricker (ca pereche)…

La ‘asa nu’ ar fi mai multi, dar McIlroy a fost cu exceptia a 1-2 lovituri mai deosebite, un dezastru. Harrington ieri a jucat extreme de prost dar macar si-a revenit in foursomes. Hanson/Jimenez cat si fratii Molinari au fost depasiti destul de clar de adversari…

Si ca sa continui cu frustrarile, vorbeam mai demult de interzicerea aparatelor foto, etc. la astfel de competitii – se pare ca cel putin un idiot, nu doar ca a reusit sa se strecoare cu un aparat foto, dar s-a si gasit sa-l foloseasca exact cand Westwood a lovit ultimul put la meciul de 4-somes, derutand-ul si costand EU probabil victoria in acel meci si 1 punct. Sper ca l-au pus la racoare…

P.S.


Ma gandesc la un pronostic de 3-1 pt. EU maine la pranz !?

Well... adevarul e ca a fost intr-adevar 3-1 pt. EU ieri la pranz.
Ce s-a intamplat dupa pranz e alta poveste...:)

paddyslam
2nd October 2010, 21:00
Wow! Harold Wilson zicea odata ca "a week is a long time in politics".
Parafrazand-ul am putea spune ca "an hour is a long time in golf".

Poza aia cu scorurile curente din ultima runda de ‘perechi’ trebuie pastrata. Mai rar vezi asa ceva – EU conducand in toate meciurile. Toate frustrarile vor fi uitate si prestatiile slabe iertate daca o vor tine asa. Vorba unui commentator american – ‘only the darkness can save the Americans right now…’

In celelalte poze atasate se poate vedea ce se intampla in vestiarul europenilor ieri in timpul intreruperii jocului din cauza ploii. Senor Jimenez, desi nu juca, a ocupat pozitia de lux de pe sofa, iar saracul Harrington a trebuit sa se multumeasca cu pozitii total necomfortabile, de mana a doua…
Nu-i de mirare ca a jucat saracul asa de prost in primul meci :)

corina_jga
3rd October 2010, 12:48
Orice pauza aduce ruperi de ritm si, cel putin eu, am simtit cum jocul devine mai prost daca trebuie sa intrerupi din cand in cand. Chiar ca trebuie pastrata poza cu scorul de pe site-ul RC... Mai clar este in transmisia TV, unde totul e albastru :yeah:
Interesanta configuratia perechilor pentru Sesiunea 3 si, mai ales,a fost sa vedem cum europenii si-ai intrat in mana, ca sa zic asa. Corey sigur a fost fericit de pauza. M-a mirat un pic revenirea lui Jimenez, as fi jurat ca nu poate juca bine cu Hanson pentru ca l-a tras in jos pe suedez in foursome.
Am tras un ochi la puncte si m-am crucit. Cum se poate ca Tiger Woods sa aiba 2 puncte (singurul cu punctajul asta!) dupa ce a fost purtat in carca de Striker toata ziua??? Kaymer si Westwood numai 1,5...:headbang:

Dorin
3rd October 2010, 18:51
E duminica dupa amiaza si reintors din Wales de 2-3 ore. Intins in canapea ma delectez cu imaginile de la Celtic Manor. E extrordinar sa vad competitia in acest fel dupa ce ieri ma fortam sa gasesc mai putin noroi ca sa pot ajunge cat mai aproape de jucatori si sa vad maximum. Sambata nu a ploat(ce noroc!) .
Am stat la London si am luat trenul special de Ryder Cup spre Newport. Din gara cu autobus charter am ajuns "linga teren " adica in varful uni deal cu o parcare pentru sute de autobuze. Terenul e intr-o vale si am coborat 15 minute destul de usor. Dar nu povestesc cum a fost la inoarcere sa iei tot dealul in piept! Ucigator.
Cand am ajuns jos era chiar linga green 18 . Ma asez in panta un pic spre dreapta si vedeam perfect. Cine vine chiar atunci ? Tiger! Rorry in apa ceilati joaca scurt . Tiger ia un spoon si ataca green. Si .... mingea mai sa-mi aterizeze in cap !!!!
Normal ne inghesuim in jurul mingii si am prilejul sa vad de la un metru toata patania cu dropp , chip gresit de 5 metrii , nou chip etc....
Uman si umilit parea bietul de el.
Dupa asa un start va dati seama ca adrenalina a alergat cu viteza luminii prin corpul meu toata ziua. Noroi asemanator nu am vazut niciodata in viata. Dar cei 45-50000 spectatori nu se speriau. Eu aveam un steag mic suedez dar multi aveau peruci de Rorry, coada ca Jimenez, imbracati in steaguri americane etc, etc
Strigatele de victorie au fost formidabile. Si am cu ce sa compar caci am vazut Barcelon , Manchester United etc, pe stadion!
M-am concentrat pe ultimele noua gauri , pe puttinggreen-ul de antrenament si pe first tee. Dar si pe spatiile de legatura dintre gauri. Acolo, fara probleme am fost la cativa centimetrii de Tiger, Poulter, Jimenez, ce mai , toti!!! Cu Peter Hanson am si vorbit si mi-a raspuns.
BBC a spus ca play of the day a fost Lovitura a doua a lui Luke Donald pe gaura nr 14. Ruff, 212 yards, apa etc. Spoon , peste apa si 2-3 m de steag. Si aici am avut noroc . Eram la 5-6 metrii de Luke in momentul loviturii!!!
Fac o pauza ca mai e putin si 16 - 17 se joaca acum de Hanson , suedezul.
:yeah::yeah::yeah:
D

Dorin
3rd October 2010, 19:58
Superba revenirea Europei. Pasiunea s-a aratat alaturi de vointa. Precum tata Montgomerie a sperat !:yeah:

paddyslam
4th October 2010, 17:15
Don't know if I can take this any longer... :groggy::groggy::groggy:

paddyslam
4th October 2010, 17:25
:cheer:/OLE/:cheer:

I need fresh air! Lots of it...

corina_jga
4th October 2010, 17:27
S-o gatat! O avem din nou in Europa! Multzam McDowel! Fata lui Monty a spus totul!

corina_jga
4th October 2010, 17:33
Am stat lipit de televizor toate zilele astea! Si la noi a fost numai adrenalina de canapea. Una peste alta, e frumos sa-i vezi pe baieti jucand si luptand pentru fiecare jumatate de punct. Americanii nu au jucat deloc rau si am avut parte de cateva surprize (Tiger, Fowler, Cink, Striker) dar nici cu ai nostri nu ne e rusine! Cel mai slab de la europeni a fost Harrington, dupa mine. Jimenez a avut o zi superba azi, cu solutii bune si cu putts care au stiut cum sa cada. Imi para rau pentru Hanson, nu cred ca a rezistat tensiunii, pentru ca pana la single a fost un jucator puternic si constant. Kaymer ar fi putut mai mult... Dar avem cupa si asta conteaza cel mai mult, nu?

Dorin
4th October 2010, 23:33
Ce zi formidabila cu cerul super albastru! Si ce incordare!!!! Am lucrat azi, si aveam computerul pe pagina de Ryder Cup la raportul live. Telefonul la fel. Si mai si trebuia sa vorbesc cu oamenii. Dar am facut fata fara ca nimeni sa observe ce facem. Sper sau cred asta.... Promit ca mi-am facut si treaba cum se cuvine!:yeah:
Vad acum in reluare si e placut oricum . Am memorat aproape tot ce s-a intamplat si e ciudat sa stii inainte de lovitura unde vor ajunge!:yeah:
PS Sapca bleu europeana am cumparat-o acum doua zile. Inspiratie!

Dorin
4th October 2010, 23:40
http://cache.daylife.com/imageserve/03gkasu25P4XR/613x.jpg

Fotografia asta pe nr 18 e facuta de un fotograf care a stat chiar linga mine!!!!

Dorin
5th October 2010, 20:27
http://www.rydercup.com/2010/europe/multimedia/video/index.cfm
Un film de amintire!:yeah:

corina_jga
6th October 2010, 10:36
Asta, cu primul tee-off si ultima cupa a lui McDowel... Ne-au tinut cu inima la gura toate zilele cat a fost RC. Noi nu am iesit din casa decat sa-l ducem pe Bogdan la si de la scoala, sa cumparam paine si cam atat. Surprize si rasturnari de situatie una peste alta. Am incercat sa le spunem prietenilor cat de captivant poate sa fie un turneu de golf dar nu ne-au crezut pana luni. Galeria a fost impresionanta si ea, cu totul alta clasa ca in turneele americane. Cel mai mult mi-a placut reactia publicului luni la tee-off-ul lui McIlroy: "You have Big Mac, we have little Mac!"
Goana aia dupa puncte, jumatati de punct, speranta ca il avem si deziluzia ca se duce de rapa totul... Incredibil.
As fi jurat ca Jimenez si Harrington nu aveau ce cauta in echipa, pentru ca sunt jucatori mai solizi in Europa. Daca la Padraig nu m-am prea inselat, la Jimenez am ridicat palaria: a fost joker de calitate. L-a carat Hanson in spate 2 zile si cand a fost nevoie "el gran senor" a luptat.

corina_jga
6th October 2010, 20:03
Fotografia asta o sa fac istorie din doua motive: zborul mingii lui Tiger si tipul cu trabucul... Avand in vedere unghiul din care era, l-ai vazut pe acolo, Dorine?

corina_jga
6th October 2010, 20:05
Fotografia a fost luata de un profesionist, Pain, pe numele lui. Cel mai haios comentariu pe care l-am citit a fost cel legat de privirea caddie-ului lui Tiger: "ce traiectorie e asta, sefu'?"

paddyslam
6th October 2010, 22:47
Fotografia a fost luata de un profesionist, Pain, pe numele lui. Cel mai haios comentariu pe care l-am citit a fost cel legat de privirea caddie-ului lui Tiger: "ce traiectorie e asta, sefu'?"

Poza asta cu Tiger a devenit intr-adevar f. rapid ‘virala’ pe internet in ultimele doua zile… am primit-o deja in cateva email-uri de pe la diversi amici. Pe langa tipul cu trabuc, imi place si pustiul care se chinuie sa se uite printre picioarele multimii (la sud-vest de minge). Uite inca una (ceva mai 'poetica') cu Tiger care am primit-o intr-unul din email-uri...

Despre felul in care am urmarit zilele astea competitia, anul asta am incercat si o chestie relativ noua: duminica, ziua in care EU ii batea mar pe US, ne-am dus pt. ultimele 2-3 ore de joc la un binecunoscut pub din apropiere care se specializeaza pe evenimente sportive de anvergura si am urmarit transmisia in 3D !(?) Pub-ul era evident plin (2-300 de oameni) tinand seama ca am avut atatia irlandezi implicati la RC. Despre 3D ce sa spun, interesant, insa dupa cateva minute ochelarii respectivi au inceput sa ma enerveze mai ales din cauza ca nu imi placea cum se vedea paharul de Guinness atunci cand il aduceam la gura :bere: Asa ca ne-am mutat la un TV normal si am vazut ca multi au facut la fel pana la urma. Guinness a fost cat cuprinde si atmosfera a fost absolut fantastica, cu chant-uri, urale, oftaturi, etc. ce te faceau sa te simti practic ca in mijlocul multimii de pe terenul de golf…

Cu noroiul de pe teren, te inteleg… Si la K-Club vremea a fost capricioasa si am umblat prin noroaie destul de mult. Totusi nu cred ca a fost chiar asa de rau cum a fost la Celtic Manor. Desi pana la urma totul s-a incheiat cu vreme frumoasa si cu un final extraordinar, ma tem ca toata competitia asta (mai ales imaginile alea cu ‘raurile’ care curgeau pe fairways, baltoacele de pe green-uri, noroaiele apocaliptice, etc.) a expus unele probleme legate de felul in care a fost conceput terenul asta - e practic plasat, cum povestea si Dorin, intr-un ‘castron’ si oricat de bun ar fi drenajul, tinand cont ca vremea care s-a vazut e destul de tipica in Wales… Unul din ziarele britanice glumea: "...the Welsh minister for turism has been placed on suicide watch" :evil:

Dorin
6th October 2010, 23:27
Fotografia asta o sa fac istorie din doua motive: zborul mingii lui Tiger si tipul cu trabucul... Avand in vedere unghiul din care era, l-ai vazut pe acolo, Dorine?
Poza e in ruff la gaura 18 sambata dimineata. Asta e la lovitura 3 care s-a dus doar 5 m. Amator curat.De fapt era doar iarba uda si noroi calcate in picioare si normal foarte dificil sa prinzi mingea.POZA PUSA DE MINE ESTE LA LOVITURA IMEDIAT URMATOARE. Pacat ca si aici am fost scapat de camera , sint un pic mai in stanga de la caddie.

Dorin
6th October 2010, 23:28
Poza asta cu Tiger a devenit intr-adevar f. rapid ‘virala’ pe internet in ultimele doua zile… am primit-o deja in cateva email-uri de pe la diversi amici. Pe langa tipul cu trabuc, imi place si pustiul care se chinuie sa se uite printre picioarele multimii (la sud-vest de minge). Uite inca una (ceva mai 'poetica') cu Tiger care am primit-o intr-unul din email-uri...

Despre felul in care am urmarit zilele astea competitia, anul asta am incercat si o chestie relativ noua: duminica, ziua in care EU ii batea mar pe US, ne-am dus pt. ultimele 2-3 ore de joc la un binecunoscut pub din apropiere care se specializeaza pe evenimente sportive de anvergura si am urmarit transmisia in 3D !(?) Pub-ul era evident plin (2-300 de oameni) tinand seama ca am avut atatia irlandezi implicati la RC. Despre 3D ce sa spun, interesant, insa dupa cateva minute ochelarii respectivi au inceput sa ma enerveze mai ales din cauza ca nu imi placea cum se vedea paharul de Guinness atunci cand il aduceam la gura :bere: Asa ca ne-am mutat la un TV normal si am vazut ca multi au facut la fel pana la urma. Guinness a fost cat cuprinde si atmosfera a fost absolut fantastica, cu chant-uri, urale, oftaturi, etc. ce te faceau sa te simti practic ca in mijlocul multimii de pe terenul de golf…

Cu noroiul de pe teren, te inteleg… Si la K-Club vremea a fost capricioasa si am umblat prin noroaie destul de mult. Totusi nu cred ca a fost chiar asa de rau cum a fost la Celtic Manor. Desi pana la urma totul s-a incheiat cu vreme frumoasa si cu un final extraordinar, ma tem ca toata competitia asta (mai ales imaginile alea cu ‘raurile’ care curgeau pe fairways, baltoacele de pe green-uri, noroaiele apocaliptice, etc.) a expus unele probleme legate de felul in care a fost conceput terenul asta - e practic plasat, cum povestea si Dorin, intr-un ‘castron’ si oricat de bun ar fi drenajul, tinand cont ca vremea care s-a vazut e destul de tipica in Wales… Unul din ziarele britanice glumea: "...the Welsh minister for turism has been placed on suicide watch" :evil:
Au fost de fapt doua lebede. Aici sint pe fairway la nr 12. Au zburat maiestuos apoi peste toata lumea si au aterizat in lacul de linga green pe nr 14.Lumea a aplaudat zborul lor !!!

corina_jga
7th October 2010, 12:06
Noi preferam sa vedem campionatele de acasa sau intr-un club si asta nu numai din comoditate, dar sunt aspecte pe care le poti pierde daca esti la fata locului. Iar comentatorii sunt atat de savurosi uneori, incat merita. Avem Sky numai pentru ca vrem sa vedem Golf si Bundesliga si oftaturile sau uralele se aud destul de des. Baietii mei au incercat si ei intr-un MediaMarkt televizorul 3D si au fost la fel de dezamagiti: "mami, sunt ca niste furnici blurate care alearga de colo-colo intr-o cutie mica" a declarat Bogdan.
Cat despre lebedele de pe fair way-ul de la 12... Daca nu ma insel, nu a fost la eagle-ul lui Tiger? Au anuntat un birdie... mai mare.

Dorin
7th October 2010, 21:02
Asa e , eagle a fost , dar dupa doua zile , adica luni! Exact pe 12.:yeah:

paddyslam
23rd October 2010, 10:25
Remember the Ryder Cup? Daca va intrebati ce se mai intampla cu mult ravnitul trofeu dupa ce europenii l-au recucerit...? Uitati-va aici:

http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/8081241/Ian-Poulter-eats-cereal-from-Ryder-Cup.html

Now, that is cool! :)

Sau excentricitate englezeasca dusa la extrem...?

Dorin
24th October 2010, 00:50
Sincer ma simt provocat mai ales ca ma irita aroganta lui de multe ori. Dar nu cumva e doar o copie? :yeah:

paddyslam
24th October 2010, 13:47
Bineinteles ca e o copie... :)

When he was tracked down, Poulter revealed his secret. "The trophy is a replica sent to all the players. It is a nice thing to do. Obviously, I wouldn't have dreamt of eating out of the real thing. Champagne perhaps, but not Cheerios."

Asta e Poulter! Tipul cauta tot timpul cu disperare sa capteze atentia,
asa e el... Tipic English excentric... Personal cred ca e si o strategie
de marketing in spatele actiunilor astora legata de business-ul lui
de golf clothing (din cate stiu inca nu a facut vreun profit de acolo).
In cazul de fata, cine stie, poate ca a fost 'sponsorizat' si de Nestle :)

Cat despre iritare - welcome to the club!
You'll have to join a pretty long cue... :)
E drept insa ca are si o multime de admiratori (mai mult ca sigur marea majoritate englezi), fiind printre cei mai po****ri golferi pe tweeter (are peste 1 milion de followers).