PDA

View Full Version : US Citta Di Palermo



Mario Di Lazi
24th September 2006, 17:33
Liderul Palermo este condusa cu 2-0 la Empoli

diablo20
9th November 2006, 00:15
Pe numele sau intreg US Città di Palermo a fost formata in anul 1898 si nu are un palmares grozav neavind niciun titlu de campioana sau vreo cupa castigata, dar este cu siguranta o surpriza frumoasa a acestui sezon de Seria A. Drept urmare m-am gandit ca ar fi corect ca si aceasta mica si frumoasa echipa sa aiba un thread dedicat exclusiv ei in care sa putem discuta si analiza posibilitatea castigarii titlului in acest sezon :drak: :drak: :drak:

inter
9th November 2006, 00:16
mai ales ca sunt aia carora le-ati furat tricourile :D:D

diablo20
9th November 2006, 00:21
ne-ati acuzat de cumparat arbitri, de furat titluri, cupe, acuma ne acuzati ca am furat si tricouri???!!! sa vedem ce mai urmeaza!!!!??? am furat bascheţii norocosi lui huidu!!! :happy:happy

inter
9th November 2006, 00:23
mey ...invata istoria... voi la infiintare ati comandat tricouri roz-negru ... si le-ati primit printr-o greseala pe cele ale lui Palermo care comandasera alb-negru ... :D:D asa ca nu vb, fara acoperire :P

diablo20
9th November 2006, 00:27
pai eu stiam ca au ajuns din greseala la noi dar nicidecum nu le-am fi furat, ca la inceput echipamentul nostru era exact ca cel de rezerva din sezonul 2003-2004!!!

dardar_3
9th November 2006, 10:06
:ras-plans:... roz-negru.... Tare combinatie... mai tragi si o fundita si scrie Moulin Rouge....:D...

Cat despre threadul lui Palermo...e bine venit... mai ales ca urmeaza cat de curand meciul cu Inter....;).....

PS: Palermo termina campionatul sub locul 4....;)

BoboCosta
9th November 2006, 12:41
Sa spun k aseara in Cupa au luat bataie la Samp:
Sampdoria [1 - 0] Palermo

78' [1 - 0] E. Bonazzoli

dardar_3
9th November 2006, 12:47
Mai e si returul... Unde Palermo spera sa intoarca rezultatul...
Punand si infrangerea cu Newcastle se vad semne de oboseala....:P

Mario Di Lazi
9th November 2006, 12:48
Sa vedem si un retur ... Palermo poate castiga usor ...

inter
10th November 2006, 22:29
Barzagli declara azi : "La squadra nerazzurra è colma di campioni - ha aggiunto il difensore - noi siamo una buona formazione, ma è ancora presto per parlare di scudetto, il nostro obiettivo resta la zona Champions League".

si stie ce spune :D:D

dardar_3
11th November 2006, 12:56
Palermo nu are fortza sa tina pasul la cel mai inalt varf in campionat....:ok:...
O clasare pe un loc ce le da dreptul la cupele europene e cel mai important pentru ei...

Mario Di Lazi
12th November 2006, 16:46
Et. 11
Minutul 44' Palermo [1 - 0] Torino
43' [1 - 0] E. Corini

Al Dracu
12th November 2006, 16:54
Forza Torino! Hai baietzii! Se poate! :D

http://www.aves.it/images/Gufo.gif

Mario Di Lazi
12th November 2006, 16:56
Iar ma venisi cu bufnitza ... :ras-plans:
Auzi ... dar nu ai gresit therdu ? :D Aici nu e FC Torino ... :D

Mario Di Lazi
12th November 2006, 17:29
Et. 11
Minutul 70' Palermo [2 - 0] Torino
43' [1 - 0] E. Corini
69' [2 - 0] D.D. Michele

Al Dracu
12th November 2006, 17:37
Updateaza Mario, updateaza! :ras-plans:

Mario Di Lazi
12th November 2006, 17:38
Et. 11
Minutul 79' Palermo [3 - 0] Torino
43' [1 - 0] E. Corini
69' [2 - 0] D.D. Michele
79' [3 - 0] C.d.O. Amauri

Mai vrei ? :D

Al Dracu
12th November 2006, 17:57
Atentiune! Atentiune! Toate bufnitele sint rugate sa se indrepte spre Parma va rog! :D
http://images1.comstock.com/Imagewarehouse/RF/SITECS/ThumbnailVersions/0075000/75000-75499/KS75230.JPG

BoboCosta
12th November 2006, 19:44
Da ce e la parma???Isi continua drumu campioana en titre?:P

Mario Di Lazi
12th November 2006, 20:38
Al Dracu ... ce faci ma ? Acum te ocupi de mersul bufnitelor ? :D
Vreau si eu una ... ca shefu tine cu as roma ... si vreau sa-i fac cadou o bufnita pana la meciul Lazio - as roma ... :D , dar nu ii spun pt ce ii dau bufnita ... :D

BoboCosta
13th November 2006, 14:24
Atentiune! Atentiune! Toate bufnitele sint rugate sa se indrepte spre Parma va rog! :D
http://images1.comstock.com/Imagewarehouse/RF/SITECS/ThumbnailVersions/0075000/75000-75499/KS75230.JPG

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: Se pare k bufnitele au primit ordine stricte....paziti stadionul E.Tardini timp de 90 min dupa care sa paraseasca orasu in liniste :happy
Ups.....au uitat de min de prelungire :evil:
Zboara Intere Zboara :yeah:

Al Dracu
13th November 2006, 14:45
:D Al dreacu Mancini, l-am vazut cu ochii mei linga colivia bufnitei in ultimele minute ale meciului. Sigur i-a dat ceva de mincare saracei zburatoare! :ras-plans:

Mario Di Lazi
13th November 2006, 16:20
Nu i-a dat nimic de mancare ... I-a facut semn lui Recoba sa faca pase-pase cu bufnita ... Si narodu de Recoba i-a smuls toate penele ... :ras-plans:

inter
13th November 2006, 16:22
Mario ...vad ca te dai in caterinci cu dungatii ... nu ma asteptam la asa ceva ... bineeee!

Mario Di Lazi
13th November 2006, 16:26
Intere ... eu nu ... :(
Eu ma "dadeam" la Recoba ...

dardar_3
13th November 2006, 17:06
Alo... gashka.... Palermo pentru moment e pe primul loc:drak:... la golaveraj...

Astept cu nerabdare Etapa cu nr.13.... Pentru cine sa fie oare cu ghinion... Noroc interistilor ca lua Ibra rosu sa joace cu Palermo, ca am auzit ca lui ii plac doar deplasarile...Mai cu seama cele din Nord...:D

inter
13th November 2006, 17:09
mey Fester junior .... ai "tupeu" la ora asta bag seama :D:D

dardar_3
13th November 2006, 17:12
mey Fester junior .... ai "tupeu" la ora asta bag seama :D:D

Vremea e de vina...:D... Si munca bat-o vina...:D..
Oricum fascinant Ibra... cum le suceste, cum le invarteste... :drak:... Asteptam revansa... pentru moment din partea idolului lui Jerry: Bresciano... si apoi o doppieta Amauri...

Mario Di Lazi
18th November 2006, 22:39
Se pare ca Palermo are probleme ...

Cagliari a dat lovitura in minutul 90 ...

Et. 12
Cagliari [1 - 0] Palermo
45' F.H. Simplicio - Cartonas Rosu
90 . S. Pepe

inter
18th November 2006, 23:25
mey .. ce bulangii .... pierdui egalul la pariuri .... :D:D

Mario Di Lazi
18th November 2006, 23:27
Se deschide drumul spre locul 1 lui Inter Milano ... :)

racer06_lazio
18th November 2006, 23:28
da,verisorii astia au noroc...bufnita are ceva de-a face aici?
inter lasa k castigi maine pe lazio....2 sa pui:D:D:D
palermo..lasa k oricum le ajungea si lor...ca doar nu sunt lazio sa castige tot timpul:D:D:D:D

Mario Di Lazi
18th November 2006, 23:31
Pai Palermo se multumeste clar si cu locul 2 ...
Vezi Intere ... te-ai vaitat ca nu merge bufnita ... :D Vezi ca merge ?

inter
18th November 2006, 23:33
racer@: verishorii se gandesc cum sa evite serie B in momentul de fata ... de voi e bine ... daca se impiedica mer....i maine .. si voi bateti .... e bine ...ca va apropiati de locul 2!

mario@: asta e ... :D:D

la noi nu mai merge .. ca s-a "gripat" :P

inter
19th November 2006, 00:18
ce lovitura primi Palermo .... autorul golului , Pepe fiind pana anul trecut jucatorul lor ... e drept ca nu a jucat prea mult ... ce s-a razbunat tipul :P

Mario Di Lazi
26th November 2006, 22:08
L-am vazut la meciul Palermo - Inter pe Aimo Diana ... Parca un strabunic de-al lui era roman ...

Mario Di Lazi
31st December 2006, 17:17
Un conducător de club din Italia a primit 'cadou' un cap de capră

Președintele clubului de fotbal Palermo, Maurizio Zamparini, și-a exprimat sâmbătă dezgustul după ce unul dintre conducătorii echipei, Rino Foschi, a primit la domiciul său capul unei capre drept 'cadou' de Crăciun.
Foschi, director sportiv al clubului, a primit macabrul pachet la domiciliul său pe 22 decembrie, acesta fiind ambalat în hârtie de cadou. Soția oficialului clubului a fost cea care a desfăcut 'cadoul' în absența soțului ei care se afla la Cesena.
'Este un gest oribil, care aduce ofensă întregului oraș nu numai clubului', a declarat Zamparini.
Rino Foschi a făcut plângere la poliție.
sursa - prosport.ro

the lion king
31st December 2006, 17:34
L-am vazut la meciul Palermo - Inter pe Aimo Diana ... Parca un strabunic de-al lui era roman ...

Diana asta...e cel care juca intr-untimp la Brescia?:rolleyes:

Mario Di Lazi
2nd January 2007, 10:07
Da ... ala este ... si apoi a jucat si la Sampdoria ...

dardar_3
2nd January 2007, 13:56
Palermo il vrea pe Keseru de la Nants.

Sursa: calciomercato.com

velcovici222
3rd February 2007, 22:39
echipa interesanta , pacat ca nu stiu sa isi pastreze valorile.

Mario Di Lazi
12th June 2007, 07:54
antrenorul de la Atalanta Bergamo a venit la Palermo ...

Mario Di Lazi
28th November 2007, 10:56
COLANTUONO, DEMIS DE LA PALERMO
Antrenorul clubului italian de fotbal Palermo, Stefano Colantuono, a fost demis luni după înfrângerea categorică (5-0) suferită de clubul sicilian în fața formației Juventus Torino.

Responsabilii echipei l-au numit în locul său pe Francesco Guidolin, care va prelua conducerea tehnică a formației pentru a treia oară în cariera sa (2004-2005, 2006-2007).

În aprilie, el fusese demis din funcția de antrenor, după care a fost rechemat pentru ultimele două etape ale sezonului, reușind să califice echipa în Cupa UEFA.

După 13 etape, clubul sicilian se află pe locul 8 în campionat.
prosport.ro

Mario Di Lazi
23rd April 2009, 19:46
Carrozzieri(Palermo) a fost găsit dopat!

Fundașul central al echipei Palermo, Moris Carrozzieri, a fost depistat pozitiv cu cocaină, a anunțat, joi, Comitetul Olimpic Italian (Coni) într-un comunicat, informează AFP.
Jucătorul în vârstă de 28 de ani a fost depistat pozitiv în urma unui test efectuat pe 5 aprilie, la finalul unui meci cu Torino, din Serie A.
În acest sezon, Carrozzieri a evoluat în 23 de partide (dintre care 22 ca titular) pentru echipa Palermo, care ocupă locul 7 în Serie A după 32 de etape.

prosport

Mario Di Lazi
11th June 2009, 08:07
ESCLUSIVA TMW- L'agente di Tamas: "Nessun contatto col Palermo"

Nella giornata di ieri il nome del difensore della Dinamo Bucarest e della nazionale rumena, Gabriel Tamas (25), è stato accostato al Palermo, anche in virtù dei buoni rapporti col nuovo tecnico rosanero, Walter Zenga. Contattato in esclusiva da TMW, l'agente del giocatore, Viktor Becali, è apparso alquanto scettico su questa possibilità: "Non mi risulta alcun interesse del Palermo per il mio assistito. Se Zenga potrebbe facilitare un'eventuale trattativa? Conosco bene anch'io Zenga, ma ciò non significa niente. E poi non dimenticate che il giocatore è di proprietà dell'Auxerre e che il suo periodo in prestito alla Dinamo terminerà a fine mese. Dove andrà dopo quella data? Penso che tornerà in Francia".

tuttomercato

Mario Di Lazi
9th August 2009, 16:59
Goian a fost prezentat la Palermo!

Dorin Goian a fost prezentat oficial la Palermo! Evenimentul a avut loc la triunghiularul amical, Cupa Win Win Palermo, trofeu câștigat de spaniolii de la Mallorca. Alături de formația din insulele Baleare, la turneu a mai fost prezentă echipa lui Walter Zenga, precum și cei de la Sevilla.

Înainte de a începe meciurile, jucătorii și antrenorii de la Palermo au fost prezentați în stilul boxerilor profesionști, fiecare întrând pe melodia dorită. De asemenea, fiecare fotbalist a pus câte o piesă din puzzle-ul de la centrul terenului, care a reprezentat un fan care purta simbolic numărul 12. Dorin Goian a fost prezentat după fundașul stânga Federico Balzaretti.Toți jucătorii au ieșit pe teren cu numărul 12. Interesant este că Walter Zenga a fost prezentat pe melodia Stelei, Scooter - Maria!

prosport

Mario Di Lazi
9th August 2009, 17:01
Goian a debutat la Palermo

Dorin Goian a debutat sâmbătă seară la noua sa echipa, în amicalul pe care Palermo l-a susținut în compania spaniolilor de Real Mallorca, informează site-ul oficial al clubului italian.

Meciul a făcut parte dintr-un "triunghiular" organizat de Palermo cu ocazia prezentării lotului pentru noua ediție de Serie A. La acest eveniment a mai fost invitată și FC Sevilla, iar fiecare meci a durat 45 de minute.

Partida cu Mallorca, în care Goian a integralist, a fost pierdută de Palermo cu 2-0. În cel de-al doilea meci, contra celor de la FC Sevilla, sicilienii s-au impus cu 1-0, iar Goian a fost rezervă.

prosport

Mario Di Lazi
12th October 2009, 13:44
Goian: "Sînt diferențe mari între Palermo și Steaua, în Italia am colegi mulți jucători de clasă"

Fundașul lui Palermo, Dorin Goian, spune că între actuala sa echipă și Steaua sînt diferențe imense și consideră că ritmul de joc din Serie A nu se poate compara cu cel din campionatul României.

"Sînt diferențe mari între Steaua și Palermo, chiar dacă la început nu am crezut că va fi așa. Între fosta mea echipă și Palrmo nu se pot face comparații, sînt multe lucruri care diferă. Ritmul de joc e altul, și, mai mult, la Palermo sînt foarte mulți jucători de calitate", a spus Goian, citat de site-ul mediagol.it.

gsp

Shinnok
28th July 2011, 20:13
Pastore pleacă de la Palermo: "Voi lua între 40 și 50 de milioane €"


Maurizio Zamparini a declarat că vedeta lui Palermo, Javier Pastore, va părăsi clubul în această vară. Oficialul grupării italiene nu a dezvăluit însă viitoarea destinație a fotbalistului de 22 de ani.

Presa din Italia scrie că cele două formații care au rămas în cursa pentru Pastore sunt Chelsea și PSG. Argentinianul dorește să plece din Italia, acesta fiind și motivul pentru care nu a dat curs ofertelor venite de la Milan și AS Roma.

"Singura certitudine e că Pastore va pleca în străinătate. Acestea sunt zilele decisive, dar nu voi face publică destinația nici dacă mă torturați. E un jucător de clasă mondială și ofertele sunt între 40 și 50 de milioane de euro.", a declarat Zamparini.

Pastore joacă la Palermo din 2009, când a fost transferat de la Huracan.

prosport