PDA

View Full Version : Cine sunt vinovatii?



Maximus
23rd December 2004, 13:34
La sfirsit de tur, suntem pe ultimul loc in divizia A. Va cer parerea vostra vis-a-vis de vinovatii de aceasta situatie. Cine se face raspunzator, in opinia voastra, de locul ocupat? Care sunt masurile de luat pentru a iesi din aceasta situatie?

Later edit: Poll-ul este cu optiuni multiple!

bogho
23rd December 2004, 14:18
am votat pe toti.
Toti sun vinovati. Dinel Staicu ca vede in echipa doar o posibilitate de reclama.
Rednic si Badea deoarece nu au gestionat situatia echipei, au gresit la transferuri, etc..
Suporterii deoarece nu isi incurajeaza echipa si la greu, preferand sa ii injure din momentul intrarii pe teren, pana la ultima iesire de pe teren.

Zebrone
23rd December 2004, 14:22
dupa cum a jucat si dupa cum a fost gestionat clubul Universitatea isi merita locul. Dar daca si la sfarsitul returului o sa fim tot acolo cu ce ne ajuta sa dam vina pe ala sau ala?Si daca stau sa ma gandesc ar trebui trecut in poll si solomon ptr minciunile sfruntate referitoare la implicarea primariei la club, pe care ni le vinde calde si aburinde de ani de zile:rosu:

Ozzy
23rd December 2004, 14:35
mi se pare aberant sa votezi suporterii :rosu:
vinovatul principal e Staicu, cel care isi bate joc de aceasta echipa, care schimba antrenori cand nu trebuie, care nu scoate bani sa cumpere un jucator ca lumea, dar isi permite sa cumpere un jucator pe care sa-l piarda ulterior

Zebrone
23rd December 2004, 14:36
de ce ti se pare aberant sa votezi suporterii? si in vremurile in care juca bine echipa cantau 5 minute la inceputul meciului si apoi era mai liniste ca pe un stadion gol.

Maximus
23rd December 2004, 15:08
Si daca stau sa ma gandesc ar trebui trecut in poll si solomon ptr minciunile sfruntate referitoare la implicarea primariei la club, pe care ni le vinde calde si aburinde de ani de zile:rosu:

Solomon n-are ce cauta (inca) aici. Preluarea echipei s-a discutat la finalul turului. Pina acum discuta Bulucea. Poate sa-l trec pe el in poll....

Zebrone
23rd December 2004, 15:28
stiu ca Bulucea era primar dar daca imi aduc eu bine aminte tot Solomon iesea in fata cand era vorba de echipa si pe vremea lui bul(a)ucea.

Maximus
23rd December 2004, 15:37
Ok, il bag si pe Solomon

Zebrone
23rd December 2004, 15:40
ma gandeam ca il tot injuram pe staicu, dar daca nu era militianul mai aveam echipa in A?nu prea cred, sau ramanea netoiu si atunci eram satelitii lui dinamu.

Zapada
23rd December 2004, 16:21
Rednic pentru ca a adus prea multi jucatori in vara (12 parca) si sa facut 2 tabere.
Unii dintre dintre jucatorii de baza papura si alti au plecat tot din cauza lui rednic

Zebrone
23rd December 2004, 16:28
Da, ok, Rednic a gresit cu cateva transferuri, dar eu nu imi explic cum de nimeni nu juca nimic nici atunci si nici dupa ce plecat Rednic. Mi se pare putin cam repezit sa il invinovatim numai pe Rednic, care a terminat sezonul trecut pe locul 4.

Maximus
23rd December 2004, 17:03
Alpi, Rednic a luat echipa de pe locul 4 si a terminat pe 4. Are si el partea lui de vina la parcursul prost. Staicu vrea sa dea echipa si nu reuseste. Badea vrea sa fie antrenor cu orice pret. Jucatorii au facut bisericute in loc sa-si vada de treaba, etc.
Dar care este calea de urmat? Ce se poate face?

bogho
23rd December 2004, 17:06
pai probleama e ca atata timp cat nu exista implicare serioasa la club, nu se prea paote face mai nimic.
un prim pas ar fi stabilitatea financiaa si administrativa a clubului
apoi, transferuri jucatori, etc....

bogho
23rd December 2004, 17:15
Conducerea “alb-albaştrilor” a pregătit în cele mai mici amănunte programul de pregătire pentru 2005. Reunirea – pe 10 ianuarie. Sunt aşteptaţi la stadion Papură şi Miclea, băieţii pe care Rednic şi Badea i-au trimis în pribegie. “Papi” vine din Cipru după un tur de campionat în care s-a bronzat mai puţin decât foştii săi coechipieri. Te prinde repede soarele când defilezi pe stadioanele patriei sau aţipeşti pe banca de rezerve. La stadion se găteşte pui Shanghai pentru a nu-i deregla organismul lui “Jerry” Gane, revenit la prima dragoste din a doua patrie a lui Neţoiu. Cu puţin noroc va reveni şi Njock pe 20 martie, dacă managerul e aspru şi-l ameninţă cu rezilierea contractului. Urmează vizita medicală, în urma căreia toţi cei şapte jucători rămaşi după campania de transferări din pauză sunt declaraţi apţi. Lotul urcă la Govora, pentru ozonificare. Pe 23 ianuarie Universitatea revine în Craiova şi ia în primire noile achiziţii: doi atacanţi de la Ambianţa Valea Ciorii, trei mijlocaşi de pe pagina de internet www.nofootballplayers.com şi un portar de la Banca Internaţională a Religiilor. Trei zile mai târziu, Dinel Staicu organizează un banchet de pomenire la Podari, în memoria ilustrului său conducător, tată grijuliu, şi a savantei sale soţii. Dinel se reculege în altar şi jură credinţă veşnică idealurilor sfinte ale regulamentelor MI. De la Podari se pleacă în Antalya, via Istanbul. Turneu riguros organizat, în care băieţii vor da piept cu echipe recunoscute pe plan internaţional: Kakaolu Kremali, Belek Hotels Boys, Biskrem Warriors şi lotul divizionar al liceului de blugi din Bazar. După patru victorii detaşate, Staicu va organiza o conferinţă de presă în sala de festivităţi a hotelului şi va anunţa obiectivele pentru retur: 17 victorii, nici un egal, câştigarea Cupei şi lansarea noului sistem tactic: 1-2-3-4-1 sau 1-3-2-1-4, cu permanent schimb de locuri între jucători. La revenirea în patrie, patronul echipei inaugurează noul cantonament, localizat în Scorniceşti. O locaţie modernă, P+2, cu garsoniera lui Luţu la mansardă, păzită 24 de ore de trupe DIAS, gard modern cu ornamente de sârmă ghimpată şi camere de refacere şi meditaţie, stil neo-jilavian timpuriu. Cu trei zile înainte de începerea returului, se va organiza, obligatoriu, un turneu prin Muntenia şi Oltenia, cu vizite de acomodare pe stadioanele din Caracal, Glina, Mioveni, Fieni şi Tg. Jiu.
:yeah: :headbang:

Zapada
23rd December 2004, 17:27
vezi ca s-au facut schimbari in program
Baieti nu mai merg la Govora ci la Busteni sau Predeal

Maximus
23rd December 2004, 17:29
N-are importanta Zapada. Articolul e la misto. Astea sunt articole generate de starea generala de la Craiova. De ce sa ne ascundem dupa vorbe? La misto se raspunde cu misto...

Ozzy
23rd December 2004, 17:32
alpi, suporterii nu-si fac datoria meci de meci, dar de aici pana la a-i acuza pe ei de parcursul echipei e cale lunga

Vietnam
23rd December 2004, 18:07
Ati uitat sa treceti situatia politica.
Parerea mea este ca Dinel nu vrea sa dea echipa nici macar in vara. Nu poti sa vinzi o echipa care tot timpul este macinata de scandaluri, lovituri de forta si declaratii contradictorii. Reclama este sufletul comertului! Dinel doar joaca teatru, daca vroia cu adevarat sa scape de echipa era o alta "prezentare" a clubului. Va mai amintiti ca era o oferta ca in iarna ne cumpara Paunestii daca suntem in primele 8. Cine dracu vine sa ia un club care este pe ultimul loc? Chiar daca se numeste Craiova? Iar Staicu joaca rolul aluia neindreptatit : eu vreau sa las echipa dar nimeni nu o cumpara! Ce minciuna gogonata...doar el manipuleaza tot ce tine de clubul oltean. Asa ca sa speram ca o sa-l loveasca o lumina ca in "Phenomenom" si brusc are numai idei bune! :evil:

Blue
23rd December 2004, 19:00
vinovatul este dinel staicu
el n-a vrut performanta pentru ca n-are bani si in plus, e un retardat care se inconjoara doar de retardati.
cat timp va fi staicu patron echipa nu va merge

daca vor urca pe primele locuri, va vinde jucatori, va schimba antrenorul sau va tensiona atmosfera pentru ca n-are bani sa tina clubul.
staicu este la fel de josnic ca netoiu dar mai prost decat ala

Zapada
24th December 2004, 14:56
Blue
eu zic ca Staicu a vrut sa faca performanta in fotbal dar nu sa priceput.
in fotbal nu e la fel de usor ca in afaceri pentru staicu
eu nu cred ca el e principalul vinovat