PDA

View Full Version : Buton de Edit/Delete la postarile mai vechi ?



piranha
25th September 2010, 12:22
Ar fi de folos sa poti sa mai schimbi un link care intre timp nu mai e valabil, sa mai corectezi niste dezacoarde pe care le-ai facut in graba, niste vorbe care nu te mai reprezinta, etc.

Deci, buton de Edit/Delete la postarile mai vechi?

delaoltenia
25th September 2010, 12:41
Ai un asemenea "buton".Doar ca il poti utiliza o periada de timp determinata.

Vadim
25th September 2010, 14:19
Ar fi de folos sa poti sa mai schimbi un link care intre timp nu mai e valabil, sa mai corectezi niste dezacoarde pe care le-ai facut in graba, niste vorbe care nu te mai reprezinta, etc.

Deci, buton de Edit/Delete la postarile mai vechi?
Tehnic se poate face, insa nu este practic pentru ca scrii ceva azi, ti se raspunde si peste o luna stergi mesajul sau ilmodific, iar discutia ulterioara nu mai are sens. De aceea, timpul de editare a mesajului este scurt, 10 minute.

TeBat
25th September 2010, 14:22
10 minute? E mai mult! ;)

JJ
25th September 2010, 14:24
Ar fi de folos sa poti sa mai schimbi un link care intre timp nu mai e valabil, sa mai corectezi niste dezacoarde pe care le-ai facut in graba, niste vorbe care nu te mai reprezinta, etc.

Deci, buton de Edit/Delete la postarile mai vechi?
Pentru corectarea linkurilor poti da pm catre un moderator al ariei respective, nu cred ca nu te va ajuta. :ok:

Vadim
25th September 2010, 14:49
10 minute? E mai mult! ;)

Era mai mult, am pus 10 mai devreme, era prea mult inainte 1 ora.

relansat
25th September 2010, 15:26
e bun asa. am vazut pe alte forumuri timp de 2-3 luni pentru editare ... sau chiar nelimitat. e aiurea

Razvan T.
25th September 2010, 16:30
Io vreau buton de edit pentru mesajele scrise pe profil :D

piranha
25th September 2010, 18:09
De kkt sistemul atunci. Pe toate celelalte forumuri pe care intru (sa tot fie 7-8, inclusiv de afara) ai oricand posibilitatea sa editezi un mesaj scris chiar si in ziua cand te-ai inregistrat. Si nu vezi discutii fara sens pentru ca ar fi fost editate unele mesaje, din simplul motiv ca larga majoritate a posturilor nu sunt editate de autori la o data ulterioara. Motivarea asta ca daca iti editezi mesajul nu mai are sens discutia este lamentabila.

De regula editarile sunt chestii minore... dar necesare pt ca ceea ce ai scris este "creatia" ta si esti titularul dreptului sa o modifici. Nu ca ar fi singurul caz de nerespectare a unui drept in Romania, dar asta nu face situatia mai putin de kko.

Vadim
25th September 2010, 19:21
e bun asa. am vazut pe alte forumuri timp de 2-3 luni pentru editare ... sau chiar nelimitat. e aiurea


De kkt sistemul atunci. Pe toate celelalte forumuri pe care intru (sa tot fie 7-8, inclusiv de afara) ai oricand posibilitatea sa editezi un mesaj scris chiar si in ziua cand te-ai inregistrat.

Aratati-mi un forum mare care practica asta si ma uit. Formurile mari pe care le stiu eu nu permit. Vbulletin recomanda 10 minute, asa vine default. Nu stiu de ce aici era o ora.

TeBat
25th September 2010, 19:31
Ce tare! Omul deschide un thread in care cere marirea timpului posibilitatii de editare si raspunsul e...se mai taie din el. :D

Razvan T.
25th September 2010, 19:36
Io vreau buton de edit pentru mesajele scrise pe profil :D

Da io nu merit un raspuns? :cool:

resita
25th September 2010, 19:40
Io vreau buton de edit pentru mesajele scrise pe profil :D

pt. asta ai nevoie de vopsea albastra :D

Razvan T.
25th September 2010, 19:43
Dar cu negru ce aveti ??? :ciocan:

Serios acuma, nu se poate sa`mi editez singur mesajele mele ??? ... mi-e cumva sa le tot zic unora albastrii, vezi ca am gresit acolo ... te rog sa`mi editezi :cool:

Eddy DoubleD
25th September 2010, 19:47
E inutil sa lasi nelimitata perioada de edit si incorect. Totusi nici reducerea ei nu mi se pare o idee geniala.:D Probabil ca o data cu chestia asta, media posturilor scrise zilnic si numarul mesajelor consecutive scrise de aceeasi persoana va creste. Si aici vorbesc cel putin de sectiunea "Tenis".

Razvan T.
25th September 2010, 19:49
Posturi in plus = money in plus :D

El Pistolero
25th September 2010, 19:58
Corect:D

Vadim
25th September 2010, 20:12
Nu stiu de ce era acolo 60 probabil demult dintr-o greseala. repet, dati-mi forumuri in care timpul e mai mare, dar forumurile mari au timpi scurti de editare. Acest forum vine default cu 10 minute daca nu ma insel, nu e pus degeaba....

:) Asta este ideea pe forum, sa nu poti edita a la long, nu e vorba de a scrie mai multe mesaje, ci de a te concentra sa scrii ceea ce vrei inainte sa dai 'post'. Ideea e sa nu arunci mesajul, ci sa te gandesti inainte sa scrii, nu se creste cantitatea ci calitatea. :)

Catalanul
25th September 2010, 20:31
Eu sunt curios de ce userii inactivi apar "online" dupa mai bine de 50 de minute in care nu scriu sau citesc pe forum...

TeBat
25th September 2010, 20:34
Asa e si la forumurile mari. :D

piranha
25th September 2010, 21:52
Aratati-mi un forum mare care practica asta si ma uit. Formurile mari pe care le stiu eu nu permit. Vbulletin recomanda 10 minute, asa vine default. Nu stiu de ce aici era o ora.

http://www.cinemagia.ro/forum/ e nelimitat (tot pe vBulletin)
http://www.forum-numismatica.com/ e nelimitat (phpBB)

Vadim
26th September 2010, 00:01
Insignifiante. Cinemagina uite cate posturi are, cateva mii. Vorbeam de forumuri mari nu de forumuri pe care nu scrie nimeni.

Uita-te sa zicem pe http://www.bigsoccer.com/forum/
(http://www.bigsoccer.com/forum/)

Zabriskie
26th September 2010, 00:07
1 ora era excelent, 10 minute e foarte enervant.

asta e suficient de mare? http://forums.realgm.com/boards/index.php 2 ore timp de editare.

resita
26th September 2010, 00:24
parerea mea ca si 10 min. e prea mult

Cipri
26th September 2010, 00:37
Daca se doresc posturi multe sa se puna limita la 1 min . :D

Zabriskie
26th September 2010, 00:37
parerea mea ca si 10 min. e prea mult

n-ai editat niciodata un post, asa e?

resita
26th September 2010, 00:50
n-ai editat niciodata un post, asa e?

conteaza?

dar si sa editezi dupa 2 ore si dupa n pagini atunci ...

Razvan T.
26th September 2010, 00:50
parerea mea ca si 10 min. e prea mult

Io zic sa ramanem fara butonul EDIT :happy

Zabriskie
26th September 2010, 00:55
conteaza?

dar si sa editezi dupa 2 ore si dupa n pagini atunci ...

rahat, normal ca conteaza, cum e sa iti dai cu dai cu parerea despre ceva ce nu ai mai folosit?

era 1 ora, nu 2. si era excelent.

El Pistolero
31st October 2010, 20:01
E inutil sa lasi nelimitata perioada de edit si incorect. Totusi nici reducerea ei nu mi se pare o idee geniala.:D Probabil ca o data cu chestia asta, media posturilor scrise zilnic si numarul mesajelor consecutive scrise de aceeasi persoana va creste. Si aici vorbesc cel putin de sectiunea "Tenis".

E prea putin 10 minute.Cel putin pe Tenis,cand ai vrea sa mai editezi ceva,nu mai poti ca au trecut 10 min. si trebuie sa bagi alt post.:mda:

zebe
31st October 2010, 20:08
Nu stiu de ce era acolo 60 probabil demult dintr-o greseala. repet, dati-mi forumuri in care timpul e mai mare, dar forumurile mari au timpi scurti de editare. Acest forum vine default cu 10 minute daca nu ma insel, nu e pus degeaba....

:) Asta este ideea pe forum, sa nu poti edita a la long, nu e vorba de a scrie mai multe mesaje, ci de a te concentra sa scrii ceea ce vrei inainte sa dai 'post'. Ideea e sa nu arunci mesajul, ci sa te gandesti inainte sa scrii, nu se creste cantitatea ci calitatea. :)

Pe skyscrapercity poti edita orice postare proprie, cat de veche o fi. Si eu zic ca ar fi mai ok sa se prelungeasca la o ora timpul in care poti edita opostare.

El Pistolero
31st October 2010, 20:11
Macar 30 de minute.Cred ca ar fi ok.

Razvan T.
31st October 2010, 20:18
E prea putin 10 minute.Cel putin pe Tenis,cand ai vrea sa mai editezi ceva,nu mai poti ca au trecut 10 min. si trebuie sa bagi alt post.:mda:

Asta nu`i o problema :D

Lordliv
31st October 2010, 20:36
nici nu se pot corecta eventualele greseli...

TeBat
31st October 2010, 21:28
Am zis de la inceput ca e o idee proasta asta cu 10 minute!