PDA

View Full Version : ETAPA 10: Craiova - U Cluj 3-0



Pages : [1] 2

delaoltenia
24th September 2010, 09:20
Vineri,1 octombrie 2010.
Ora 18:30,DigiSport.
Discutii inainte si dupa meci.

stiintacv
24th September 2010, 15:33
:shocked:,deja am jucat la Tg Mures si nu stiu eu?! 1 solist.

Bobi Cearton
24th September 2010, 19:22
:shocked:,deja am jucat la Tg Mures si nu stiu eu?! 1 solist.

am jucat:D. suntem teleportati in viitor. 2-0 la Tg-Mures. 3-0 cu Sepcile Rosii. simplu.:D

nungureanu
24th September 2010, 22:06
Stiinta va castiga lejer acest meci. 3-1

Trim0b
24th September 2010, 22:07
x.
1-1

VILLARREAL
24th September 2010, 22:09
2.
0-2

Shinnok
24th September 2010, 22:09
ics.

ensic
25th September 2010, 00:06
x2

corello
25th September 2010, 17:01
x2

BBB
25th September 2010, 17:35
Craiova este o forta a fotbalului Romanesc in acest sezon, cu cel mai bun lot de departe, cu cel mai bun antrenor si cu cel mai impresionant public. Este practic imposibil sa castigi in Banie in ziua de astazi. Acum serios, nu ma voi supara pe Craiova daca va obtine un egal in compania noastra :D Mizez pe X

Cipri
25th September 2010, 19:59
Sunt periculosi clujenii . Sa vedem ce facem la Tg Mures apoi o sa dau un pronostic .

ady_g
25th September 2010, 22:28
O sa-i batem pe satelitii lui dinamo. Mi-ar placea sa le dam macar 2-3.

delaoltenia
26th September 2010, 19:55
Meci de 1x

dobrin83
26th September 2010, 22:58
0-1 gol Claudiu Niculescu in min. 88 dintr-un penalty inexistent, acesta va avea inscriptionat pe maieu: " pentru Postasu' "

UCV
27th September 2010, 15:52
Craiova este o forta a fotbalului Romanesc in acest sezon, cu cel mai bun lot de departe, cu cel mai bun antrenor si cu cel mai impresionant public. Este practic imposibil sa castigi in Banie in ziua de astazi. Acum serios, nu ma voi supara pe Craiova daca va obtine un egal in compania noastra :D Mizez pe X

Vai , vai , ce ironici suntem .

1 solist.

Sezione
27th September 2010, 17:15
[QUOTE=BBB;3218647]Craiova este o forta a fotbalului Romanesc in acest sezon, cu cel mai bun lot de departe, cu cel mai bun antrenor si cu cel mai impresionant public. Este practic imposibil sa castigi in Banie in ziua de astazi. Acum serios, nu ma voi supara pe Craiova daca va obtine un egal in compania noastra :D Mizez pe X[/QU

Nici n-ai cum sa te superi ..... nu de alta da nu prea ati castigat pe la Craiova . Si nu jucati cu Dinamo sa dati 4 goluri din 5 suturi la poarta :happy

BBB
27th September 2010, 20:46
Voi si FCM Bacau, adevaratele bestia nerra pentru "U" Cluj. Cand ne era lumea mai draga, veneau oltenii si ne bateau :D Acum sa vedem, ati batut fara probleme o divizionara B (Tg. Mures), cu noi nu-i loc de 4-1.

Copacul
27th September 2010, 21:19
Pronostic: 30.000 in tribune! Restul vine de la sine

Sezione
27th September 2010, 21:34
Voi si FCM Bacau, adevaratele bestia nerra pentru "U" Cluj. Cand ne era lumea mai draga, veneau oltenii si ne bateau :D Acum sa vedem, ati batut fara probleme o divizionara B (Tg. Mures), cu noi nu-i loc de 4-1.

Daca n-ati fi dinamo 2 ati fi chiar simpatici ... Tziganul latrator de Niculescu o sa fie rimit cum se cuvine...:evil:

Sherlock
27th September 2010, 22:24
Craiova greu va pierde acasă în acest sezon cu dracu-n bancă, mi-e să nu facă scor cu "U".

YoNuTzz
27th September 2010, 22:27
bate pitzi
1 solist

*Coco*
27th September 2010, 22:29
Pericol la astia e doar Niculescu...
Dar la cata **** o sa isi ia ,sigur nu o sa faza mare branza si ne impunem lejer 2-0 sau 3-1

Sherlock
27th September 2010, 22:35
Dar la cata **** o sa isi ia

Mai e și vorba cea din bătrâni: nu mor caii când vor câinii. Vezi să nu fie cu dus și întors partea cu oralul - pe Niculescu nu-l văd slab de înger, omul e cu picioarele pe pământ, ar avea o mare satisfacție să bage vreo câteva în ațe mai ales de-ar fi m**t pe tot parcursul meciului.
Și nu înțeleg ce aveți cu el, sincer. O fi jucat el la câini, dar câte declarații de rahat împotriva Craiovei a avut ca să-l m**ti?

whiteLion
28th September 2010, 08:32
meci CAPITAL pentru a nu pierde contactul cu plutonul fruntas, deci 1 solist .....

corello
28th September 2010, 08:38
Daca n-ati fi dinamo 2 ati fi chiar simpatici ... Tziganul latrator de Niculescu o sa fie rimit cum se cuvine...:evil:

Care Dinamo 2? Dupa 3-4 in groapa, am inteles ca am urcat in grad. Suntem Dinamo 1 amu

Cipri
28th September 2010, 09:56
Sunt periculosi clujenii . Sa vedem ce facem la Tg Mures apoi o sa dau un pronostic .
Am jucat foarte bine la Tg Mures . Sper ca jucatorii sa nu fie entuziasmati de prestatia lor :rolleyes:. Castigam :ok: .

Sezione
28th September 2010, 12:43
Care Dinamo 2? Dupa 3-4 in groapa, am inteles ca am urcat in grad. Suntem Dinamo 1 amu

Respect pentru meciul ala...ma refer la patron, jucatori si ce e mai trist galerie..Tot nu pot intelege iubirea asta care e cel putin impotriva firir intre voi si javre... Acum 20 de ani nimik nu era mia urat la Cluj decit Dinamo ( ca de altfel peste tot in Romania )... pacat de istoria voastra .

Sezione
28th September 2010, 12:47
Mai e și vorba cea din bătrâni: nu mor caii când vor câinii. Vezi să nu fie cu dus și întors partea cu oralul - pe Niculescu nu-l văd slab de înger, omul e cu picioarele pe pământ, ar avea o mare satisfacție să bage vreo câteva în ațe mai ales de-ar fi m**t pe tot parcursul meciului.
Și nu înțeleg ce aveți cu el, sincer. O fi jucat el la câini, dar câte declarații de rahat împotriva Craiovei a avut ca să-l m**ti?

Daca nu stii..taci sau intreaba !! Hai sa iti explic ...jigodia aia de Tzigan borat de la periferia Slatinei , cu 2 sapatamini inainte sa-l faca disparut alta jigodie numita Netzokoiu (prin metode specifice clubului hotzilor ) injura dinamo in fata noastra pina facea spume la gura si se jura ca niciodata nu v-a juca la Steaua sau Dinamo.,,,si apoi minune..transformare radicala...a devenit peste noapte cel mai mare dinamovist din lume... Mizeriile asta la noi se trateaza corespunzator ...:evil:

Leo
28th September 2010, 13:41
Egal.

chinna tm
28th September 2010, 13:48
castiga U.Nu de alta, dar nu cred ca oltenii pot castiga doua meciuri consecutive.
desi un x e cel mai convenabil.

*Coco*
28th September 2010, 14:28
Sa mori u ?:O
Iara intalnim Barcelona si nu ne putem impune pe teren propriu...
Ce dracu ma intalnim o nou promovata, ar fi de tot rasul sa ne impiedicam de astia.

chinna tm
28th September 2010, 14:33
Sa mori u ?:O
Iara intalnim Barcelona si nu ne putem impune pe teren propriu...
Ce dracu ma intalnim o nou promovata, ar fi de tot rasul sa ne impiedicam de astia.

numa' incet.....spre deosebire de Craiova care a jucat destul de slab in ultimul timp, U Cluj a demonstrat ca poate mai multe.ne uitam la ultimele meciuri ale acestor echipe si facem o comparatie?

*Coco*
28th September 2010, 15:00
Lasa-ma ma cu statistica, nici un meci nu seamana cu altul...
Ramai tu cu statistica ta si compara cat vrei

chinna tm
28th September 2010, 15:01
ok.nu inteleg de ce esti atat de ofticat.daca eu consider ca nu puteti castiga 2 meciuri consecutive trebuie sa merg sa ma impusc?
din partea mea sa castigati cate vreti.minus meciul cu noi:D.

Bobi Cearton
28th September 2010, 15:05
4-0, 4-1. p'aici ne invartim. superleii o smotoceasca turbanele rozalii.

laurdog
28th September 2010, 15:06
Respect pentru meciul ala...ma refer la patron, jucatori si ce e mai trist galerie..Tot nu pot intelege iubirea asta care e cel putin impotriva firir intre voi si javre... Acum 20 de ani nimik nu era mia urat la Cluj decit Dinamo ( ca de altfel peste tot in Romania )... pacat de istoria voastra .

O javra te anunta ca aceasta prietenie dateaza dinainte de aglomeratia din decembrie, adica de cand dateaza cam ultimele performante ale echipe ministrului de externe stefan andrei.;)

Bobi Cearton
28th September 2010, 15:09
va rog sa lasati amintirile la arhiva. Dinamo are un trecut gri, pierdut in negura timpului, de la 48 incoa.

laurdog
28th September 2010, 15:11
NU, Dinamo are o mare parte din trecut.....negru, nu gri, pe care unii dintre noi ni-l asumam si cu care nu ne mandrim.
Oare cand vom vedea aceasta pozitie si in cazul altora?

Bobi Cearton
28th September 2010, 15:17
vi-l asumati, da uitati mereu cate ceva.

laurdog
28th September 2010, 15:19
Trasatura umana.

corello
28th September 2010, 16:00
Eu inclin totusi sa cred ca va bate Universitatea :D

BBB
28th September 2010, 16:16
Vanitatea, pacatul oltenesc cel mai des intalnit :D De aia nu veti ajunge niciodata sa castigati ceva, prea mult bla bla si prea putine fapte

corello
28th September 2010, 17:25
Partida de vineri de la Craiova de pe stadionul Ion Oblemenco va fi arbitrata de Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)
Mie nu mi se pare OK sa ne arbitreze un oltean

bervi
28th September 2010, 17:33
Cred ca va castiga "U" Craiova . Nu are o echipa mai buna decat Clujul , cred ca e egala , dar joaca mult mai frumos .

d_e_l_i_r_a
28th September 2010, 18:28
Craiova nu este o echipă a constnaței și asta mă neliniștește cel mai tare ....Și de multe ori am observat echipe total diferite de la un meci la altul ...și Pițurcă știe și el asta ...

bervi
28th September 2010, 18:37
Asa e. Asa sunt echipele din ziua de azi , diferite de la un meci la altul . Gen: FC Timisoara , Atletico Madrid si altele .

UCV
28th September 2010, 18:47
Voi si FCM Bacau, adevaratele bestia nerra pentru "U" Cluj. Cand ne era lumea mai draga, veneau oltenii si ne bateau :D Acum sa vedem, ati batut fara probleme o divizionara B (Tg. Mures), cu noi nu-i loc de 4-1.


Pai si voi ce plm sunteti ba ? Nu sunteti tot o divizionara B , ati venit sezonul asta in A si faceti pasarica mare.. ciocu mic !

Razvan T.
28th September 2010, 19:02
Meci greu

six
28th September 2010, 19:22
Forza U :D

stiintacv
28th September 2010, 19:36
Partida de vineri de la Craiova de pe stadionul Ion Oblemenco va fi arbitrata de Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)
Mie nu mi se pare OK sa ne arbitreze un oltean

Culmea e ca tocmai arbitrii olteni ne-o trag pe unde ne prind.:(

bervi
28th September 2010, 19:37
ce sa faci la toti ne e greu

BBB
28th September 2010, 20:51
Pai si voi ce plm sunteti ba ? Nu sunteti tot o divizionara B , ati venit sezonul asta in A si faceti pasarica mare.. ciocu mic !

Noi suntem singura echipa din Romania demna de numele Universitatea. Restul sunt niste impostori :cool:

UCV
28th September 2010, 23:11
Hai te rog eu .... pai de ce sunteti singura echipa demna de a purta numele de universitatea ?
Esti penibil ...

Sezione
28th September 2010, 23:26
O javra te anunta ca aceasta prietenie dateaza dinainte de aglomeratia din decembrie, adica de cand dateaza cam ultimele performante ale echipe ministrului de externe stefan andrei.;)

Javrele sa nu imi aminteasca mie cum era primita echipa sekurista la Cluj inainte de 1989..am vazut 2 meciuri acolo ,,si inca tin minte. Si incercarile astea ieftine tipoik sekuriste de dezinformare model echipa rapid echipa bolsevica ,Craiova echipa sustinuta politic( numai niste mizerii cu geneza moscovita pot sustine asta ) ...crezi ca sa va spalati istoria plina de abuzuri si hotzii ??

U Cluj prin istoria ei nu are nimik in comun cu echipa fabricata la ordin sovietic de Ana Pauker numita Dinamo ( dupa Dinamo Moscova )..a aparut ca o echipa studenteasca asa ca si U Craiova ... fara sa aiba nimimk in comun cu voi. APROPIEREA asta e opera unor pusti teribilisti din galeria U cluj.. 90 % din suporterii Clujului maturi nici nu vor sa auda de asa ceva,,..,

Sezione
28th September 2010, 23:28
Noi suntem singura echipa din Romania demna de numele Universitatea. Restul sunt niste impostori :cool:

Da de care nu a auzit nimeni pina acum peste Tisa:no: Si care in ultimii 60 de ani nu a dat fotbalului romanesc nici un fotbalist de doamne ajuta unde mai pui ca acum va impaunati cu marele jucator nascut la Slatina .....asa ca mai usor cu arele de suprioritate ca nu prea aveti cu ce...

Sezione
28th September 2010, 23:31
NU, Dinamo are o mare parte din trecut.....negru, nu gri, pe care unii dintre noi ni-l asumam si cu care nu ne mandrim.
Oare cand vom vedea aceasta pozitie si in cazul altora?

Din pacate esti unul dintre putinii care spun asta....Daca as mai gasii inca 10 ca tine in cei 10000 de dinamovisti adevarati din Romania mai mai ca mi-as schimba parerea despre dinamovism..:no:

laurdog
29th September 2010, 08:23
Javrele sa nu imi aminteasca mie cum era primita echipa sekurista la Cluj inainte de 1989..am vazut 2 meciuri acolo ,,si inca tin minte. Si incercarile astea ieftine tipoik sekuriste de dezinformare model echipa rapid echipa bolsevica ,Craiova echipa sustinuta politic( numai niste mizerii cu geneza moscovita pot sustine asta ) ...crezi ca sa va spalati istoria plina de abuzuri si hotzii ??

U Cluj prin istoria ei nu are nimik in comun cu echipa fabricata la ordin sovietic de Ana Pauker numita Dinamo ( dupa Dinamo Moscova )..a aparut ca o echipa studenteasca asa ca si U Craiova ... fara sa aiba nimimk in comun cu voi. APROPIEREA asta e opera unor pusti teribilisti din galeria U cluj.. 90 % din suporterii Clujului maturi nici nu vor sa auda de asa ceva,,..,

Daca n-am fi dialogat super ok de'a lungul timpului iti raspundeam cum merita acest mesaj al tau.
Un singur lucru iti spun, sa arunce piatra doar cel care e curat. Daca nu ai inteles la ce m-am referit iti dau un pont: remember 1991!:ok:

cip
29th September 2010, 09:38
bat ardelenii,Balaci il critica dur pe barbugiu intre doua sughituri,sudorul intervine desi zice ca nu mai intervine,se enerveaza Trica si-i zgarie masina alegandu-se cu un nou dosar penal,atmosfera se duce dreq in clasicul stil oltenesc si Craiova evita retrogradarea pe ultima suta facand un blat regizat prost impreuna cu Dorinel...

Lordliv
29th September 2010, 09:48
iar mistificati istoria?
adrian paunescu si stefan andrei au reusit in primul rand sa tina jucatorii la echipa,care erau vanati de echipele departamentale prin incorporarile facute abuziv. ( de exemplu daca luai la stiinte economice faceai armata la caracal sau chiar la transmisiuni in craiova si nu la steaua si dinamo cum faceau alti jucatori din tara...)
ei nu s-au implicat in aranjari de meciuri cum faceau generalii de la securitate,militie sau armata.
au avut un rol de scut protector fata de atacurile venite de la bucuresti.

cum le-a scazut puterea, prin 1984,jucatorii stiintei au fost luati cu arcanul la cele doua cluburi de trista amintire cu acordul primului secretar pcr dolj de atunci si a sotului de nevasta ********a,mircea radulescu care venise antrenor la echipa.
asa s-a distrus craiova maxima.
si asa a inceput cea mai neagra perioada din fotbalul romanesc inainte de 1989. ( gen,serie de o suta de meciuri fara infrangere,comparabila cu ceea ce se intampla prin malawi-" performanta " obtinuta de echipa care avea suporteri pe stadionul ghencea vreo 5 sectoare de militari in termeni din cele zece ocupate...:D))

@ laure,ce s-a intamplat in '91?;)
sorin cartu si marcel popescu au mancat milionul de dolari obtinut pe gica popescu.
basca banii necontabilizati...
si nu l-au transferat pe hanganu cum ii promisesera inaintea meciului corvinul-craiova!:drak:
l-ati luat voi.
sa nu uit!
si prunea a jucat la pariuri la limassol!
oricum,pe voi prin '90-'91 va apucasera remuscarile si cochetaserati
cu schimbarea numelui in "fc ciocanul" ,parca:D
aveati alte preocupari...


:happy
legat de arbitrul meciului.
ce logica are un user care isi face veacul pe forum pronosticand de fiecare data infrangerea stiintei! ( baiatul are o marota si tine de ea cu inversunare:D)
de cate ori a fost arbitrata universitatea craiova de arbitrii nascuti sau stabiliti in bucuresti la meciurile cu echipele din bucuresti?
aud?
ca sa nu mai vorbesc de gasca de la valcea ,a lui craciunescu si constantin care ne-a tocat in zeci de meciuri.

legat de meci,recomand multa decenta si respect suporterilor " uistilor " fata de universitatea craiova.
adica respectul cuvenit fratelui care a reusit in viata.:ok:

Tyler Durden
29th September 2010, 10:04
Sper sa bata Universitatea din Banie, astia macar nu au amicitii dubioase...

laurdog
29th September 2010, 10:41
Liviule, sunt de acord in mare parte cu ce ai scris tu. Avem amandoi cam aceeasi viziune despre fotbal si probabil de aia am reusit sa NU ne scoatem ochii pana acum.:D
Dar, pentru ca intotdeauna exista un dar, sunt lucruri pe care le vedem diferit poate din cauza partizanatului fata de o echipa sau alta. Tu zici ca noi v-am luat jucatori cu arcanu' eu zic ca nu. Exemplele Camataru si Balaci sunt elocvente. Cum au fost luati altii de catre.......aia nu ma intereseaza, insa pot spune ca seamana cu transferurile din 98(sau 99?)!!!!
Revenind la '91, stim bine ca ati fost impinsi de la spate puternic, ca era un curent pro.......oricine(intamplarea a facut sa fiti voi) si anti Dinamo/anti aia.
Doar la asta m-am referit.
Pot sa punctez cum ati fost arbitrati in Stefan Cel Mare in anul ala. Adu-ti aminte cum ne-a fost anulat un gol perfect valabil si cum ati marcat voi.
Sa fiu bine inteles, nu doresc sa scot Dinamo virgina si sa-i bag in kkt pe altii, punctez doar niste......."intamplari".
Repet, istoria noastra a fost presarata cu numeroase abuzuri si ca avem numeroase pete, insa observ ca in ultimii ani am fost bagati cu forta in masina de spalat.;)
De ce oare NUMAI NOI?:angry:

cip
29th September 2010, 10:50
Bocciut,te chinui degeaba...iti zic din proprie experienta ;)

Bobi Cearton
29th September 2010, 10:51
genul asta de curvasaraie conduce intr-un final tot la divort...interesanta istoria sepcilor: inceput de drum: prof. univ. dr. Iuliu Hatieganu...capat: Valter

laurdog
29th September 2010, 10:59
Bocciut,te chinui degeaba...iti zic din proprie experienta ;)

Se prea poate, dar mie imi plac chalenge-urile.:D
Apropos, l-am vazut pe cosmin gura stramba la televizor, cred ca era o conferinta de presa. Sincer, eu n-am inteles nimic din ce a zis, cred ca din cauza asta nu au fost citate in presa scrisa.:happy

Sezione
29th September 2010, 11:58
Liviule, sunt de acord in mare parte cu ce ai scris tu. Avem amandoi cam aceeasi viziune despre fotbal si probabil de aia am reusit sa NU ne scoatem ochii pana acum.:D
Dar, pentru ca intotdeauna exista un dar, sunt lucruri pe care le vedem diferit poate din cauza partizanatului fata de o echipa sau alta. Tu zici ca noi v-am luat jucatori cu arcanu' eu zic ca nu. Exemplele Camataru si Balaci sunt elocvente. Cum au fost luati altii de catre.......aia nu ma intereseaza, insa pot spune ca seamana cu transferurile din 98(sau 99?)!!!!
Revenind la '91, stim bine ca ati fost impinsi de la spate puternic, ca era un curent pro.......oricine(intamplarea a facut sa fiti voi) si anti Dinamo/anti aia.
Doar la asta m-am referit.
Pot sa punctez cum ati fost arbitrati in Stefan Cel Mare in anul ala. Adu-ti aminte cum ne-a fost anulat un gol perfect valabil si cum ati marcat voi.
Sa fiu bine inteles, nu doresc sa scot Dinamo virgina si sa-i bag in kkt pe altii, punctez doar niste......."intamplari".
Repet, istoria noastra a fost presarata cu numeroase abuzuri si ca avem numeroase pete, insa observ ca in ultimii ani am fost bagati cu forta in masina de spalat.;)
De ce oare NUMAI NOI?:angry:

Laur..eu imi cer scuze daca te-am jignit cu ceva..esti unul dintre PUTINII dinamovisti cu care se poate sa se stea de vorba. Dar vad ca acum oncepi cu discursuri potrivite mai mult lui Rossi... Uiti cu deliberare de penalty-ul ala CLAR CA LUMINA zilei la COStea samd. Asta cu numai noi putem sa o spunem noi nu voi !! Comparativ cu momentele in care sa- gresit impotriva noastra cu cel pro...cred ca sintem de departe cea mai dezavantajata echipa. Daca va compartai cu Steaua sau Cfr..merge comparatia ..dar nu cu noi !!

Sezione
29th September 2010, 12:09
Bocciut,te chinui degeaba...iti zic din proprie experienta ;)

Mai AEk - Bragadiru diferenta dintre noi si voi e ca noi chiar sintem luati in calcul de dinamovisti ca si rivali ... voi sinteti niste tristi infurmurati pina la cer care nu ati fost in stare sa aveti o echipa proprie in liga 1...
Sinteti la fel de mizerabili ca si Pandurii care isi cumpara locul in prima liga an de an,,,
Poli e in liga a 3 sau a 4-a si voi veniti sa va bagati in seama cu cei care sint in prima divizie pe merit. A trebuit sa vina un tigan din Giulesti sa inviati din nou , la cit de zgirciti si incapabili in fotbal sinteti ,nu ati fost in stare sa mentineti o echipa de doamne ajuta in prim planul fotbalului romanesc...cu toate ca exista o gramada de oameni cu bani in banat ( economik vorbind aveti resurse ) .

CInd pleaca Jabba se termina cu voi... cum aveti tupeul sa-i priviti de sus pe aia din " Regat " cind ei v-au reanimat ?? Culorile voastre....au murit de mult..sau ma rog isi duk traiul in subsolul fotbalului romanesc.

Acum hai cinta la alta masa ..aici discutam despre fotbal si despre 2 echipe de traditie ale fotbaluli romenesc U CRAIOVA SI U CLUJ...
Cameleonii de la Bragadiru nu are ce cauta prin zona.

laurdog
29th September 2010, 12:35
Laur..eu imi cer scuze daca te-am jignit cu ceva..esti unul dintre PUTINII dinamovisti cu care se poate sa se stea de vorba. Dar vad ca acum oncepi cu discursuri potrivite mai mult lui Rossi... Uiti cu deliberare de penalty-ul ala CLAR CA LUMINA zilei la COStea samd. Asta cu numai noi putem sa o spunem noi nu voi !! Comparativ cu momentele in care sa- gresit impotriva noastra cu cel pro...cred ca sintem de departe cea mai dezavantajata echipa. Daca va compartai cu Steaua sau Cfr..merge comparatia ..dar nu cu noi !!

Nu-i nimic, nu m-am suparat.;)
Daca luam cate o faza si eu as putea sa aduc aminte de offside-ul inexistent la Claudiu si de penaltyul la Danciu.
Cu siguranta sunteti cea mai dezavantajata echipa in ultimii 4-5 ani, la distanta mare de restul, insa observ ca venim tare din urma.:D
Asta am vrut sa zic. Noi trecem acum prin niste furci caudine, ok, platim pentru un trecut cel putin gri. Chiar daca nu sunt adeptul ideii ca o nedreptate nu se repara cu o alta, inteleg ca trebuie sa platim cumva. Ma doare cand vad ca doar noi o facem.
Sunt sigur ca tu, Liviu si alti cativa olteni de isprava intelegeti ce vreau sa spun.

BBB
29th September 2010, 12:52
genul asta de curvasaraie conduce intr-un final tot la divort...interesanta istoria sepcilor: inceput de drum: prof. univ. dr. Iuliu Hatieganu...capat: Valter

Netoiu, Dinel Staicu, Mititelu :o: Astia or fi motive de mandrie

atdi
29th September 2010, 13:17
Da de care nu a auzit nimeni pina acum peste Tisa:no: Si care in ultimii 60 de ani nu a dat fotbalului romanesc nici un fotbalist de doamne ajuta unde mai pui ca acum va impaunati cu marele jucator nascut la Slatina .....asa ca mai usor cu arele de suprioritate ca nu prea aveti cu ce...
Referitor la jucatori tin sa te contrazic, bine ultimul produs de valoare al lui U e Sabau, dar dupa 90 in general au aparut putini jucatori de valoare in Romania. Referitor la nume, niciuna dintre echipele studentesti din Romania, in prezent nu-si mai merita numele de Universitate sau Politehnica.

atdi
29th September 2010, 13:20
Referitor la meci, cred ca va fii un meci echilibrat, dar in final se va impune U Craiova la un gol diferenta.

Bobi Cearton
29th September 2010, 13:22
Netoiu, Dinel Staicu, Mititelu :o: Astia or fi motive de mandrie

Netoiu si Dinel sunt personaje de trista amintire, grotesti. Mititelu e cu totul altceva. cu 8 clase ale lui a mentinut Craiova pe linia de plutire. diferenta dintre noi este urmatoarea: noi ne-am metamorfozat din militieni in oameni normali, voi ati trecut de la un prof. univ. dr. la un politzai:D

Razvan T.
29th September 2010, 18:09
Dar Mititelul cum a stat ca o curva, impreuna cu echipa aia a lui in fata Cfr`ului? :rolleyes: ... poate facem si noi o cheta pentru 3 puncte :happy

stiintacv
29th September 2010, 18:40
Dar Mititelul cum a stat ca o curva, impreuna cu echipa aia a lui in fata Cfr`ului? :rolleyes: ... poate facem si noi o cheta pentru 3 puncte :happy

In meciul ala cu cfru de care tu zici ca a fost blat,Barboianu de la U Craiova a facut comotie cerebrala...

cip
29th September 2010, 19:49
Apropos, l-am vazut pe cosmin gura stramba la televizor, cred ca era o conferinta de presa. Sincer, eu n-am inteles nimic din ce a zis, cred ca din cauza asta nu au fost citate in presa scrisa.:happy
trebuia sa dai sonorul la minim si sa-i citesti pe buze...ce,in Ghencea n-o avut microfon si totusi i-a inteles toata lumea mesajul...:yes:


Mai AEk - Bragadiru diferenta dintre noi si voi e ca noi chiar sintem luati in calcul de dinamovisti ca si rivali ... voi sinteti niste tristi infurmurati pina la cer care nu ati fost in stare sa aveti o echipa proprie in liga 1...
Sinteti la fel de mizerabili ca si Pandurii care isi cumpara locul in prima liga an de an,,,
Poli e in liga a 3 sau a 4-a si voi veniti sa va bagati in seama cu cei care sint in prima divizie pe merit. A trebuit sa vina un tigan din Giulesti sa inviati din nou , la cit de zgirciti si incapabili in fotbal sinteti ,nu ati fost in stare sa mentineti o echipa de doamne ajuta in prim planul fotbalului romanesc...cu toate ca exista o gramada de oameni cu bani in banat ( economik vorbind aveti resurse ) .

CInd pleaca Jabba se termina cu voi... cum aveti tupeul sa-i priviti de sus pe aia din " Regat " cind ei v-au reanimat ?? Culorile voastre....au murit de mult..sau ma rog isi duk traiul in subsolul fotbalului romanesc.

Acum hai cinta la alta masa ..aici discutam despre fotbal si despre 2 echipe de traditie ale fotbaluli romenesc U CRAIOVA SI U CLUJ...
Cameleonii de la Bragadiru nu are ce cauta prin zona.
daca nu are,nu are :(
huh,ce m-ai lovit...ma duc sa iau un detz de pufoaica si trei cuie de consolidat lustra,sa nu-mi pice naibii-n cap...

BBB
29th September 2010, 20:03
In meciul ala cu cfru de care tu zici ca a fost blat,Barboianu de la U Craiova a facut comotie cerebrala...

nu stiu nici eu prea exact la care din blaturi, ca au fost fara numar, face referire Razvan, dar tind sa cred ca la ala din sezonul trecut ;)

stiintacv
29th September 2010, 20:37
da la acel 2-3 ma refeream,eu sunt sigur ca nu a fost blat acel meci,noi era sa retrogradam si dadeam meciul cfrului?e o mare prostie.Asa pot sa zic si eu ca meciul U Cluj-Cfr 0-1 din ultima etapa in 2008 parca,a fost blat.

cip
29th September 2010, 20:45
da la acel 2-3 ma refeream,eu sunt sigur ca nu a fost blat acel meci,noi era sa retrogradam si dadeam meciul cfrului?e o mare prostie
dar n-ati retrogradat...:rolleyes:
nici Otelul nu s-a prea omorat cu firea mai apoi...
cu siguranta ni s-a parut tuturor,voi oltenii sunteti de fapt curati ca lacrima :floricica:

UCV
29th September 2010, 21:55
dar n-ati retrogradat...:rolleyes:
nici Otelul nu s-a prea omorat cu firea mai apoi...
cu siguranta ni s-a parut tuturor,voi oltenii sunteti de fapt curati ca lacrima :floricica:

Prietene deja esti plictisitor ... nu uita acel meci cand Craiova s-a dat la o parte sa ramaneti voi in A , aek bragadiru si toata lumea stie ca a fost un blat ordinar sa scape curvele din Timisoara de serie B .
Voi ciocul mic , nu aveti culori , nu aveti palmares , nu aveti istorie !
Ce plm tot vorbiti voi despre Craiova si despre U Cluj ?

Hai sa traim misto !

corello
29th September 2010, 21:55
Bate Universitatea..3-1

stiintacv
29th September 2010, 21:57
Bate Universitatea..3-1

...Craiova banuiesc?:ok:

UCV
29th September 2010, 21:58
Bate Universitatea..3-1


Specifica , Craiova....
Sa traim misto .

BBB
29th September 2010, 23:07
...Craiova banuiesc?:ok:

Eu v-am mai zis ca o singura Universitate exista in Romania, si aia e in Cluj. Voi erati Stiinta sau asa ceva

chinna tm
30th September 2010, 08:20
Mai AEk - Bragadiru diferenta dintre noi si voi e ca noi chiar sintem luati in calcul de dinamovisti ca si rivali ... voi sinteti niste tristi infurmurati pina la cer care nu ati fost in stare sa aveti o echipa proprie in liga 1...
Sinteti la fel de mizerabili ca si Pandurii care isi cumpara locul in prima liga an de an,,,
Poli e in liga a 3 sau a 4-a si voi veniti sa va bagati in seama cu cei care sint in prima divizie pe merit. A trebuit sa vina un tigan din Giulesti sa inviati din nou , la cit de zgirciti si incapabili in fotbal sinteti ,nu ati fost in stare sa mentineti o echipa de doamne ajuta in prim planul fotbalului romanesc...cu toate ca exista o gramada de oameni cu bani in banat ( economik vorbind aveti resurse ) .

CInd pleaca Jabba se termina cu voi... cum aveti tupeul sa-i priviti de sus pe aia din " Regat " cind ei v-au reanimat ?? Culorile voastre....au murit de mult..sau ma rog isi duk traiul in subsolul fotbalului romanesc.

Acum hai cinta la alta masa ..aici discutam despre fotbal si despre 2 echipe de traditie ale fotbaluli romenesc U CRAIOVA SI U CLUJ...
Cameleonii de la Bragadiru nu are ce cauta prin zona.

asa.....si?.....

delaoltenia
30th September 2010, 08:22
@china,esti o surpriza placuta,de cat timp n-ai mai scris aici? :)
bine ai revenit!! :bere:

chinna tm
30th September 2010, 08:51
@china,esti o surpriza placuta,de cat timp n-ai mai scris aici? :)
bine ai revenit!! :bere:

sall gorjene:D.....de mult timp.mult.
bine te-am gasit:D.....:bere:.....

Bobi Cearton
30th September 2010, 09:16
Eu v-am mai zis ca o singura Universitate exista in Romania, si aia e in Cluj. Voi erati Stiinta sau asa ceva

nu inteleg de ce te cramponezi pt un simplu element de intaietate. ambele echipe s-au constituit pe langa cele 2 medii studentesti. un lucru e clar: nu sunteti mai cu motz ca altii.

chinna tm
30th September 2010, 09:23
nu inteleg de ce te cramponezi pt un simplu element de intaietate. ambele echipe s-au constituit pe langa cele 2 medii studentesti. un lucru e clar: nu sunteti mai cu motz ca altii.

exista o singura echipa romaneasca mai cu motz....TG. Mures :D......

Razvan T.
30th September 2010, 10:26
Noi suntem unici!!! :yeah:

chinna tm
30th September 2010, 10:35
din ce punct de vedere?:D

Razvan T.
30th September 2010, 10:39
Din toate punctele de vedere :cool:

chinna tm
30th September 2010, 11:21
clar vazatorule:D......


x.....sau 1....sau 2.....nu stiu.

the lion king
30th September 2010, 11:43
...sau 3...goluri pentru U Craiova!!!!;)

chinna tm
30th September 2010, 11:52
sall Lioane....bre, te rog sa fii mai precis....ca 3 sunt pt Craiova, e clar.dar le incaseaza sau le da?:D.....
meciul cred ca va fi cu putine goluri.

cip
30th September 2010, 13:25
Prietene deja esti plictisitor ... nu uita acel meci cand Craiova s-a dat la o parte sa ramaneti voi in A , aek bragadiru si toata lumea stie ca a fost un blat ordinar sa scape curvele din Timisoara de serie B .
Voi ciocul mic , nu aveti culori , nu aveti palmares , nu aveti istorie !
Ce plm tot vorbiti voi despre Craiova si despre U Cluj ?

plm,mii de scuze,credeam ca e un site public unde avem voie sa vorbim despre Craiova si U Cluj......

chinna tm
30th September 2010, 13:39
Prietene deja esti plictisitor ... nu uita acel meci cand Craiova s-a dat la o parte sa ramaneti voi in A , aek bragadiru si toata lumea stie ca a fost un blat ordinar sa scape curvele din Timisoara de serie B .
Voi ciocul mic , nu aveti culori , nu aveti palmares , nu aveti istorie !
Ce plm tot vorbiti voi despre Craiova si despre U Cluj ?

Hai sa traim misto !

am ratat postarea asta.....cum naiba?:D


asa....si??????......
P.S.: as ruga anumiti suporteri ai Siintei sa isi vada de alelor.pana una alta eu nu m-am apucat sa fac misto de Craiova-din respect pt alti suporteri ai Stiintei.dar......daca se insita.....

P.S.: ca am recitit mesajul de mai sus si m-am enervat: cine-i curva????ala care sta capra sau ala care impinge la capra????ca tot vb de blat.....(scuze:D)

Cipri
30th September 2010, 14:57
Primul meci din acest sezon in care dam 3 boabe acasa ;) :D .

25 000 ! :D .

UCV
30th September 2010, 15:13
am ratat postarea asta.....cum naiba?:D


asa....si??????......
P.S.: as ruga anumiti suporteri ai Siintei sa isi vada de alelor.pana una alta eu nu m-am apucat sa fac misto de Craiova-din respect pt alti suporteri ai Stiintei.dar......daca se insita.....

P.S.: ca am recitit mesajul de mai sus si m-am enervat: cine-i curva????ala care sta capra sau ala care impinge la capra????ca tot vb de blat.....(scuze:D)

Voi sunteti niste curve , in primul rand aici este vorba de conducatori si de echipe , noi vorbim doar despre suporteri prostovane , noi suporterii nu avem nicio putere , oricum patronii fac ce-i taie capul revenind la curve , voi sunteti cele mai mari curve din fotbalul romanesc , cand ati venit la Craiova cantati Craiova stiinta Craiova si la TImisoara strigat b-ul .
Oare de ce ? Ca sunteti niste pupincuristi si niste fetitse ... + prietenia falsa cu coloratii ... mergeti in bucuresti va opriti prima data in giulesti sa va conduca coloratii in ghencea respectiv stefan cel mare.
Deci cine-s curve ?


Referitor la echipe , nu avem ce sa comparam (U Craiova vs Timisoara) la noi e mult de scris la voi e 0 !




Hai sa traim misto !

stiintacv
30th September 2010, 15:38
Primul meci din acest sezon in care dam 3 boabe acasa ;) :D .

25 000 ! :D .

stii cum e.. si dinamo a dat 3 boabe cu U Cj acasa:rolleyes:,bine naiba ca nu avem apararea alora.:yes:

six
30th September 2010, 19:06
Hai sa traim misto ! :rolleyes::happy:happy:D

orbette
30th September 2010, 22:18
Eu v-am mai zis ca o singura Universitate exista in Romania, si aia e in Cluj. Voi erati Stiinta sau asa ceva

si universitatea aia din cluj poarta nume de ungur :happy si aici va dau umilinta cefereii :happy

lasand ironiile tampite la o parte, afirmatii de astea chiar nu-si au rostul, decat daca unii sunt cu adevarat complexati de palmaresul altora

Razvan T.
30th September 2010, 22:23
si universitatea aia din cluj poarta nume de ungur :happy si aici va dau umilinta cefereii :happy

Meri ma la culcare :cool:

orbette
30th September 2010, 22:30
Meri ma la culcare :cool:

hai ca ma duc, pa. luati de la basescu :happy

Razvan T.
30th September 2010, 22:34
:sleep:

alin_cv
30th September 2010, 22:42
2.
0-2
satelitu din ardeal cu spurcatul niculescu in formatie
dinamo....dinamo:drak:

Sezione
30th September 2010, 22:46
Meri ma la culcare :cool:

Oi fi si tu vreun absolvent la Babes -Bolyai sectia maghiara ?? :)))

Si prin ce zici ca sinteti voi unici ?? Ca in afara de faptul ca sinteti niste javre mai mikutze nu va remarcati prin nimik...:no:

Razvan T.
30th September 2010, 22:51
Oi fi si tu vreun absolvent la Babes -Bolyai sectia maghiara ?? :)))

Decat absolvent de jilava :)


Si prin ce zici ca sinteti voi unici ?? Ca in afara de faptul ca sinteti niste javre mai mikutze nu va remarcati prin nimik...:no:

Javrele micute ati fost voi multi ani. :D

Sezione
30th September 2010, 23:03
Decat absolvent de jilava :)



Javrele micute ati fost voi multi ani. :D

Noi ? Niciodata... Singura javra pe aici a fost Netzoiu...si l-am facut sa dispara .Daca veniti la meci..sa nu uitati carnetul de notitze...sa vedeti ce inseamna atmosfera...:evil: Tot nu inteleg prin ce sinteti unici ??

orbette
30th September 2010, 23:08
lasa-i ma in pace ca noi n-avem nimic cu ei. iti explic eu prin ce sunt unici...se cearta cu toti si se dau adevarati si zmei, da nu-i baga nimeni in seama. eu nu o sa vorbesc in veci de rau pe u cluj ca nu am motive, nu inteleg ce motive ar avea un clujean sa vorbeasca urat despre craiova. whatever...cred ca suntem cu toti unici, prin prostie :happy

BBB
30th September 2010, 23:08
Noi ? Niciodata... Singura javra pe aici a fost Netzoiu...si l-am facut sa dispara .Daca veniti la meci..sa nu uitati carnetul de notitze...sa vedeti ce inseamna atmosfera...:evil: Tot nu inteleg prin ce sinteti unici ??

Prin faptul ca nu suntem voi, deja avem un mare +

Bobi Cearton
30th September 2010, 23:14
Prin faptul ca nu suntem voi, deja avem un mare +

n-aveti nimic. ati rasarit din senin. v-ati revigorat cu sangele oltenesc al lui Niculescu. esti cam prostan.

Tyler Durden
1st October 2010, 00:14
Oare de ce ? Ca sunteti niste pupincuristi si niste fetitse ... + prietenia falsa cu coloratii ... mergeti in bucuresti va opriti prima data in giulesti sa va conduca coloratii in ghencea respectiv stefan cel mare.
Deci cine-s curve ?

Vezi-ti ba de Caiacii tai, oltene! Ai fost si tu unul d'ala care se lingea cu stelistii la finala cupei in anul cand le-ati dat campionatu' ramanand cu buza umflata?

chinna tm
1st October 2010, 08:06
Voi sunteti niste curve , in primul rand aici este vorba de conducatori si de echipe , noi vorbim doar despre suporteri prostovane , noi suporterii nu avem nicio putere , oricum patronii fac ce-i taie capul revenind la curve , voi sunteti cele mai mari curve din fotbalul romanesc , cand ati venit la Craiova cantati Craiova stiinta Craiova si la TImisoara strigat b-ul .
Oare de ce ? Ca sunteti niste pupincuristi si niste fetitse ... + prietenia falsa cu coloratii ... mergeti in bucuresti va opriti prima data in giulesti sa va conduca coloratii in ghencea respectiv stefan cel mare.
Deci cine-s curve ?


Referitor la echipe , nu avem ce sa comparam (U Craiova vs Timisoara) la noi e mult de scris la voi e 0 !




Hai sa traim misto !

unde ai vazut tu ca am vb de suporteri?ce, suporterii au stat "capra"????sau echipa? ca despre asta se discuta.....tu ne faceai curve, dar voi ati stat capra atunci.de suporteri nu m-am legat.
cat despre suporteri......
1.galeria nu a strigat B-ul al Timisoara.despre cei de la tribuna nu comentez, nu merg acolo la meciuri.dar dupa cele petrecute la Craiova la ultimul meci, dupa scandarile oltenilor, sunt curios cati olteni mai ies din caminele studentesti in ziua meciului.
2.RESPECT RAPID!!!!!nu am ce comenta infratirea dintre galeria noastra si a Rapidului pt ca...nu ai intelege legatura.
3.Despre escortele alea vorbesti din auzite.
4.....asa, si?:D.....

BBB
1st October 2010, 08:18
Hai sa traim misto, sokere la bicacio. Haules baules

Bobi Cearton
1st October 2010, 09:34
aveti pasaport de intrare in Republica Oltenia?

Blu3 Lion
1st October 2010, 09:43
Partida de vineri de la Craiova de pe stadionul Ion Oblemenco va fi arbitrata de Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)
Mie nu mi se pare OK sa ne arbitreze un oltean
Sa cauti rezultatele si maniera de arbitraj in meciurile in care U Craiova a fost arbitrata de olteni!De obicei arbitrii olteni pentru a nu fi banuiti de vreo afinitate fata de U Craiova au tendinta sa dea un 10% adversarului!

the lion king
1st October 2010, 11:29
Hai sa traim misto, sokere la bicacio. Haules baules

Voi asa vb pe acolo?:D

tataleone
1st October 2010, 11:37
Primul meci din acest sezon in care dam 3 boabe acasa ;) :D .

25 000 ! :D .

3 sau 25000? Hotaraste-te :happy

Bate Craiova fara probleme.

*Coco*
1st October 2010, 12:47
1.galeria nu a strigat B-ul al Timisoara.despre cei de la tribuna nu comentez, nu merg acolo la meciuri.dar dupa cele petrecute la Craiova la ultimul meci, dupa scandarile oltenilor, sunt curios cati olteni mai ies din caminele studentesti in ziua meciului.
.


Ies ma toti tantalaule, aia de sunt la voi la facultate sunt din Tg-Jiu,Severin,Motru. In nici un caz nu sunt cei din Craiova.
Ca si periculosi sunteti voi :)) V-am vazut la Tg-Jiu la meciul de cupa, ati rupt gardul si pe urma nu mai stiati pe unde sa dati cu fuga

whiteLion
1st October 2010, 12:50
Lasand toate referirile la persoane ingrate si la mistouri si la caterinca la o parte astazi trebuie sa batem pentru ca suntem mai buni si asta ne-o spune orice statistica + ca am cam inceput sa ne "subordonam" adversarii, deh mana lui Pitzi!

De-a lungul timpului, derbiul “studențesc” dintre Craiova și Cluj și-a consumat 58 de episoade, craiovenii ieșind învingători în 30 de rânduri, iar clujenii de 15 ori, în timp ce 13 partide s-au încheiat nedecis.
Pe “Oblemenco”, superioritatea Științei este și mai evidentă: din 29 de întâlniri, oltenii și-au adjudecat 21, iar alte șapte partide nu au avut niciun învingător. Ultima și, de altfel, singura victorie a “șepcilor roșii” pe terenul alb-albaștrilor datează din sezonul 1971 - 1972, atunci când Știința, antrenată de Constantin Cernăianu și cu Ion Oblemenco în teren, pierdea acasă cu scorul de 0-1.

chinna tm
1st October 2010, 13:11
Ies ma toti tantalaule, aia de sunt la voi la facultate sunt din Tg-Jiu,Severin,Motru. In nici un caz nu sunt cei din Craiova.
Ca si periculosi sunteti voi :)) V-am vazut la Tg-Jiu la meciul de cupa, ati rupt gardul si pe urma nu mai stiati pe unde sa dati cu fuga

in afara sa jignesti ce mai stii?am vb eu cu tine?te-am jignit eu?ce denota purtarea ta?ma abtin de la continuare.

suporterii olteni din camine?????+ies....sigur ies.....daca n-au nicio legatura cu cei care ne-au injurat la Craiova.

nu suntem periculosi,dar....ce ai vazut la Tg jiu?eu am fost acolo.eu am ramas in peluza.n-am fugit.stateam in fata jandarmilor(aia capete seci care dadeau amenzi la copii de 10 ani pt violenta-ce logica aveau jandarmii, nu?????)
si stai relax, sa va vad pe voi cand dau navala peste 100 de jandarmi si va capacesc ce faceti????muicaaaaaa, nu stiam ce curajosi exista pe aici....."Z"uperman, dai autografe?????

Razvan T.
1st October 2010, 13:22
Voi asa vb pe acolo?:D

Asa auzim prin piete vara :happy

the lion king
1st October 2010, 14:26
din cate stiu..Mailat este "erdelean" si are rude prin Cluj:D:D:D:D:D:D:D:D

UCV
1st October 2010, 14:45
unde ai vazut tu ca am vb de suporteri?ce, suporterii au stat "capra"????sau echipa? ca despre asta se discuta.....tu ne faceai curve, dar voi ati stat capra atunci.de suporteri nu m-am legat.
cat despre suporteri......
1.galeria nu a strigat B-ul al Timisoara.despre cei de la tribuna nu comentez, nu merg acolo la meciuri.dar dupa cele petrecute la Craiova la ultimul meci, dupa scandarile oltenilor, sunt curios cati olteni mai ies din caminele studentesti in ziua meciului.
2.RESPECT RAPID!!!!!nu am ce comenta infratirea dintre galeria noastra si a Rapidului pt ca...nu ai intelege legatura.
3.Despre escortele alea vorbesti din auzite.
4.....asa, si?:D.....

Hai te rog eu , termina cu amenintarile , o sa venim la Timisoara mereu ca si la noi acasa , nu ne este frica de voi pentru ca sunteti niste "pasarici" , tot timpu am venit la voi peste 500 si nu s-a intamplat nimic , pe cine ati mai batut voi sa ne bateti si pe noi ?
Avand in vedere ca cei de la UTA v-au furat banner-ul de la voi din Timisoara si voi ne amenintati pe noi ca ne bateti .
DA stiu foarte bine ce s-a intamplat la ultimul meci si stiu scandarile care s-au strigat la meciul cu voi ... si asta datorita prieteniei voastre cu coloratii .

Ne vedem la Timisoara , pe terasele voastre alea de pe Unirii .

Hai sa traim misto !

Razvan T.
1st October 2010, 14:49
din cate stiu..Mailat este "erdelean" si are rude prin Cluj:D:D:D:D:D:D:D:D

Mai avem si uscaturi :D

UCV
1st October 2010, 14:54
Mai avem si uscaturi :D

Asta e normal , toata lumea are uscaturi , nu e normal sa se vorbeasca despre asta .
Deja bateti campii cu aberatii de genul acesta.

chinna tm
1st October 2010, 14:56
Hai te rog eu , termina cu amenintarile , o sa venim la Timisoara mereu ca si la noi acasa , nu ne este frica de voi pentru ca sunteti niste "pasarici" , tot timpu am venit la voi peste 500 si nu s-a intamplat nimic , pe cine ati mai batut voi sa ne bateti si pe noi ?
Avand in vedere ca cei de la UTA v-au furat banner-ul de la voi din Timisoara si voi ne amenintati pe noi ca ne bateti .
DA stiu foarte bine ce s-a intamplat la ultimul meci si stiu scandarile care s-au strigat la meciul cu voi ... si asta datorita prieteniei voastre cu coloratii .

Ne vedem la Timisoara , pe terasele voastre alea de pe Unirii .

Hai sa traim misto !

eu nu amenint.nu iau parte la scandal in mod voit.iau parte al el doar daca sunt obligat(adica daca sunt eu cel atacat).iti spun frumos ce este posibil sa se intample pt ca am auzit destule discutii.nu am zis nimci de bataie.am zis ca nu stiu cum vor iesi oltenii din camine.atat.:D.....
cat despre bannerul luat de UTA.stii ce s-a intamplat de fapt?stii cum au urmarit a "greii" de la Ultra Nativ sa plece si au luat bannerul de la copii de 14-15 ani care, asa mici, le-au spart capetele cu pietrel si le-au zgariat masina?:D......
stai relax, din partea mea puteti sa veniti cati vreti.insa sa nu va asteptati la o primire calduroasa.
cat despre prietenia cu rapidistii.....puteti sa ne injurati cat vreti.prietenia dureaza chiar si impotriva scandalurilor intre conducatorii de club.si sper ca va mai dura.


LE: acum am vazut locul intalnirii din Unirii.ok.sunt perfect de acord.ai sa vezi ca noi stim sa ne tratam oaspetii dupa merite.(nu-i amenintare!!!!!!!!!!!!!)......

malexoid
1st October 2010, 14:58
Hai te rog eu , termina cu amenintarile , o sa venim la Timisoara mereu ca si la noi acasa , nu ne este frica de voi pentru ca sunteti niste "pasarici" , tot timpu am venit la voi peste 500 si nu s-a intamplat nimic , pe cine ati mai batut voi sa ne bateti si pe noi ?
Avand in vedere ca cei de la UTA v-au furat banner-ul de la voi din Timisoara si voi ne amenintati pe noi ca ne bateti .
DA stiu foarte bine ce s-a intamplat la ultimul meci si stiu scandarile care s-au strigat la meciul cu voi ... si asta datorita prieteniei voastre cu coloratii .

Ne vedem la Timisoara , pe terasele voastre alea de pe Unirii .

Hai sa traim misto !

sunt putini cei care vin din craiova la meciuri, majoritatea sunt vanzatorii de tot soiul de produse agricole, studentii de prin zona olteniei si desigur oltenii aciuati prin Banat care ne infecteaza prin prezenta lor...
iar TU nu vorbi de 'venit', vad ca si in zilele cand Stiinta are meci acasa tu tot responsabil OLS esti...

cip
1st October 2010, 15:16
Hai te rog eu , termina cu amenintarile , o sa venim la Timisoara mereu ca si la noi acasa , nu ne este frica de voi pentru ca sunteti niste "pasarici" , tot timpu am venit la voi peste 500 si nu s-a intamplat nimic , pe cine ati mai batut voi sa ne bateti si pe noi ?
Avand in vedere ca cei de la UTA v-au furat banner-ul de la voi din Timisoara si voi ne amenintati pe noi ca ne bateti .
DA stiu foarte bine ce s-a intamplat la ultimul meci si stiu scandarile care s-au strigat la meciul cu voi ... si asta datorita prieteniei voastre cu coloratii .

Ne vedem la Timisoara , pe terasele voastre alea de pe Unirii .

Hai sa traim misto !
noua ne e frica de un singur lucru,ca veniti si va aciuati pe-aici...:cool:

UCV
1st October 2010, 15:26
sunt putini cei care vin din craiova la meciuri, majoritatea sunt vanzatorii de tot soiul de produse agricole, studentii de prin zona olteniei si desigur oltenii aciuati prin Banat care ne infecteaza prin prezenta lor...
iar TU nu vorbi de 'venit', vad ca si in zilele cand Stiinta are meci acasa tu tot responsabil OLS esti...


te asigur ca la Timisoara am venit mereu , pentru ca am foarte multi prieteni pe acolo , prin Sudului si prin Giroc ... si nu imi este frica de voi , din contra nu imi este frica sa merg in bucuresti unde acolo chiar simtim ura celor de acolo si care nici nu va comparati cu ei .... acum hai sa fim seriosi .. sa ne fie frica sa venim la Timisoara , sunteti haiosi .

Cip tm , hai te rog eu , fac pariu ca tu nici nu mergi in peluza , mergi la tribuna a 2-a si vorbesti tu aici de batai si de *****uri de genul .

Nu aveti curajul si onoarea de a spune ca voi ati strigat b-ul , si la acel meci cand a luat mitchel rosu ca a dat in ala care a dat gol , nu mai stiu cum il chema , de l-a faultat pe Silviu Lung Jr .... tot stadionul striga la olteni m**e la olteni .
Eu in primul rand nu am injurat niciodata Timisoara ,pentru ca am foarte multi prieteni acolo si am un respect deosebit pentru ei , dar asta nu inseamna ca acum nu o sa mai vin la Timisoara ca imi e frica sa nu-mi iau bataie sau ca nu o sa mai vina lumea la Timisoara ca sunteti voi mari huligani si ca ne amenintati pe aici pe OLS .

Si in legatura cand are Craiova meci in deplasare eu postez pe aici , doar la meciul cu Targu Mures nu am fost pentru ca a fost luni si mai lucreaza lumea , spre deosebire de altii .

Sa traim misto !

Tyler Durden
1st October 2010, 15:43
Chinna, lasa-l bre, probabil ca el nu venea la meciuri cand si ei erau prieteni cu ''coloratii''. ;)

cip
1st October 2010, 15:50
Cip tm , hai te rog eu , fac pariu ca tu nici nu mergi in peluza , mergi la tribuna a 2-a si vorbesti tu aici de batai si de *****uri de genul .

precene,ti s-a suit zaibaru' la cap...unde am vorbit eu de batai? :shock:
de obicei la tribuna ca nu-s ultras,da' mi s-a intamplat sa stau si la peluza,ultima oara la Tg-Jiu ;)
alte informatii mai doresti? :)

Tyler Durden
1st October 2010, 15:58
Si apropo de escorte, iti mai aduci aminte cand Blondu suna la Corsicanu sa-l astepte dupa nu mai stiu ce emisiune ca se zvonea ca o sa-l astepte stelistii?;)

UCV
1st October 2010, 16:00
Chinna, lasa-l bre, probabil ca el nu venea la meciuri cand si ei erau prieteni cu ''coloratii''. ;)

Am fost la meciuri cand eram prieteni cu "coloratii" , dar este diferenta de la cer la pamant cum eram noi si cum sunteti voi cu ei .
Noi doar aveam un respect pentru ei , nu ii injuram si nu ne bateam cu ei la noi respectiv in deplasari .
Nu am strigat niciodata Rapid giulesti , la noi acasa sau la ei pe stadion , nu am strigat niciodata rapid bate pe steaua , la un meci cu steaua , nu am purtat niciodata fulare cu rapid , nu am pus niciodata un banner sau un insemn cu rapid pe gard la noi , pentru ca avem onoarea si mandria de a ne incuraja echipa si numai echipa noastra si a purta insemnele cu echipa noastra.

Cam asta va lipseste voua !
Sustine echipa locala nu pe cele din capitala !

Hai sa traim misto !

UCV
1st October 2010, 16:01
Si apropo de escorte, iti mai aduci aminte cand Blondu suna la Corsicanu sa-l astepte dupa nu mai stiu ce emisiune ca se zvonea ca o sa-l astepte stelistii?;)


Aberatii , nu ai dovezi , vorbesti degeaba ! Noi nu am fost niciodata asteptati de "colorati" in giulesti sau mai stiu eu unde , si crede-ma ca am facut multe deplasari in bucuresti .

Tyler Durden
1st October 2010, 16:02
Ati strigat, ai uitat ca ati fost vreo 200 chiar in galerie la noi la meciul cand i-am batut pe Steaua cu 3-0?

Tyler Durden
1st October 2010, 16:03
Aberatii , nu ai dovezi , vorbesti degeaba ! Noi nu am fost niciodata asteptati de "colorati" in giulesti sau mai stiu eu unde , si crede-ma ca am facut multe deplasari in bucuresti .

Vad ca ai 21 de ani si suferi cam mult pentru varsta asta, eu vorbesc de o treaba care s-a intamplat acum 6-7 ani, bai bitangule.

tv77
1st October 2010, 16:18
Aici ai MECIUL LIVE!! (http://www.sportp2p.com/football/universitatea-craiova-universitatea-cluj-4650.html)

Bobi Cearton
1st October 2010, 16:18
bateti campii. noi avem treaba U Cluj asta seara. fratii lu Jaba, precenii - pupati porumbelu pacii si lasati-ne in pace.

Tyler Durden
1st October 2010, 16:20
Ati strigat, ai uitat ca ati fost vreo 200 chiar in galerie la noi la meciul cand i-am batut pe Steaua cu 3-0?

Am inteles eu gresit, sa-mi bag **** in edit-ul Ols-ului, in cateva minute gata, nu mai poti modifica...

Sezione
1st October 2010, 16:28
Ati strigat, ai uitat ca ati fost vreo 200 chiar in galerie la noi la meciul cand i-am batut pe Steaua cu 3-0?

Deraiem de la subiect..eu unul nu am nimik cu Rapid, dimpotriva ,,eu spun ca avem multe in comun din punct de vedere al istoriei ( confliktele de acum se datoareaza unor imebecili model Blondu sau Postasu si unor ciori borite din galeria rapidului) ... Era o vreme cind totul era oK intre noi...Eu perosnal am o gramada de prieteni cjhiar in galeria Rapidului . Relatia nu s-a stricat neumai din cauza noastra. Cine cu cine e prieten e putin relevant ..treaba alora de la Baragadiru cu cine au chef sa se iubeasca. Ramin aceeasi infatuati tinuti la suprafata in fotbal de cei pe care au tupeul si nesimtirea sa ai priveasca de sus.... Daca nu era Jabba aveau treaba cu derbiurile din liaga 3 - sau 4 cu FC Scuipansin si SC Agromec SPIKU .

Mai e putin pina termina umflatul banutzii si apoi sa-i vedem...

corello
1st October 2010, 16:31
...sa-mi bag p*** ...
'Opaaaaaa...cuvantul ala imi pare cunoscut :D

Nu mai am rabdare

Sezione
1st October 2010, 16:34
[QUOTE=UCV;3227773]te asigur ca la Timisoara am venit mereu , pentru ca am foarte multi prieteni pe acolo , prin Sudului si prin Giroc ... si nu imi este frica de voi , din contra nu imi este frica sa merg in bucuresti unde acolo chiar simtim ura celor de acolo si care nici nu va comparati cu ei .... acum hai sa fim seriosi .. sa ne fie frica sa venim la Timisoara , sunteti haiosi .

Cip tm , hai te rog eu , fac pariu ca tu nici nu mergi in peluza , mergi la tribuna a 2-a si vorbesti tu aici de batai si de *****uri de genul .

Nu aveti curajul si onoarea de a spune ca voi ati strigat b-ul , si la acel meci cand a luat mitchel rosu ca a dat in ala care a dat gol , nu mai stiu cum il chema , de l-a faultat pe Silviu Lung Jr .... tot stadionul striga la olteni m**e la olteni .
Eu in primul rand nu am injurat niciodata Timisoara ,pentru ca am foarte multi prieteni acolo si am un respect deosebit pentru ei , dar asta nu inseamna ca acum nu o sa mai vin la Timisoara ca imi e frica sa nu-mi iau bataie sau ca nu o sa mai vina lumea la Timisoara ca sunteti voi mari huligani si ca ne amenintati pe aici pe OLS .


HEy...ce naiba ai ?? Ce bagi in seama toti maimutzoii ?? Sufera ca nu sint bagati in seama... Si stai tu linistit..ajung ei mai repede in B decit noi...:evil:

Uimirea
1st October 2010, 16:38
1-1

Sezione
1st October 2010, 16:42
1-1

U Cluj nu e Rapid ...totusi. :ok:

Razvan T.
1st October 2010, 16:56
U Cluj nu e Rapid ...totusi. :ok:

Ii drept, noi nu am pierdut cu Dinamo :D

racovita
1st October 2010, 16:58
Cu ce santeti voi unici ? n-aveti nimic. ati rasarit din senin. v-ati revigorat cu sangele oltenesc al lui Niculescu. esti cam prostan.

N-as fi crezut ca fanii Stiintei Craiova nu stiu istoria clubului alb-negru



http://www.youtube.com/watch?v=JAm8v05ugxc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ghDKM9G9lFg&feature=more_related

http://www.youtube.com/watch?v=ulGEpEpyDJE&feature=related

http://www.ziarulfaclia.ro/-U-Cluj-90-de-ani-de-la-ctitorirea-simbolului-8220-U-8221-Fra%C5%A3ii-tat%C4%83l-%C5%9Fi-fiul-unchiul-%C5%9Fi-nepotul+33366

http://www.youtube.com/watch?v=tyk-q9E2_kc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Wd_jyyMn7FA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=QnQ15kBNrsY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=gLCrhbrsqRc

http://www.youtube.com/watch?v=uA3OUX_3fgM&feature=related

Generatie dupa generatie ,
aceeasi fascinatie : U Cluj Napoca

http://www.youtube.com/watch?v=UQfDfPyCf7k&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=LVgrbLNccoM&feature=related

Lordul
1st October 2010, 16:59
meci egal 1-1 sau 0-0

Bobi Cearton
1st October 2010, 17:08
N-as fi crezut ca fanii Stiintei Craiova nu stiu istoria clubului alb-negru



http://www.youtube.com/watch?v=JAm8v05ugxc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=ghDKM9G9lFg&feature=more_related

http://www.youtube.com/watch?v=ulGEpEpyDJE&feature=related

http://www.ziarulfaclia.ro/-U-Cluj-90-de-ani-de-la-ctitorirea-simbolului-8220-U-8221-Fra%C5%A3ii-tat%C4%83l-%C5%9Fi-fiul-unchiul-%C5%9Fi-nepotul+33366

http://www.youtube.com/watch?v=tyk-q9E2_kc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Wd_jyyMn7FA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=QnQ15kBNrsY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=gLCrhbrsqRc

http://www.youtube.com/watch?v=uA3OUX_3fgM&feature=related

Generatie dupa generatie ,
aceeasi fascinatie : U Cluj Napoca

http://www.youtube.com/watch?v=UQfDfPyCf7k&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=LVgrbLNccoM&feature=related

mai nea Emil Racovita, lumea n-are timp de pesteri:D. stiu ca v-ati infiintat in 1908. atat. si ca va spune Sepcile Rosii.

racovita
1st October 2010, 17:26
Bobby la cat te vad de studios nu cred ca ai apucat sa simti pe proprie piele fiorul studentesc,

cred ca ti s-ar fi potrivit mai bine clubul ELECTROPUTERE al celor ca tine , cu scoala vietii in ei , decat clubul UNIVERSITATEA care pe tine nu te reprezinta deloc.

Bobi Cearton
1st October 2010, 18:29
doamne, ce atmosfera e la Craiova. tremura carnea pe mine.

racovita
1st October 2010, 18:33
Atmosfera deosebita :yeah::yeah::yeah:

Razvan T.
1st October 2010, 18:35
Iarasi jucam cu fundu in poarta :(

keluba
1st October 2010, 18:35
bafta u!!! rupeti-le fasu' la sudisti!!!

Bobi Cearton
1st October 2010, 18:36
1-0:d

Razvan T.
1st October 2010, 18:37
Cu fundu in poarta in ***** masii de tactica

corello
1st October 2010, 18:37
Apoi cu maniera asta luam multe boabe

*Coco*
1st October 2010, 18:37
Scor facem cu sepcile :-j
2-0 la pauza 4-0 final

Bobi Cearton
1st October 2010, 18:41
2-0:d

Razvan T.
1st October 2010, 18:42
:(

*Coco*
1st October 2010, 18:43
E gata i-am redus la tacere in 10 min :-j:-j:-j

corello
1st October 2010, 18:43
E gata i-am redus la tacere in 10 min :-j:-j:-j

I-au redus. Tu doar te uiti la tv

corello
1st October 2010, 18:44
Suntem praf. Si pasele de 2 metri merg aiurea

*Coco*
1st October 2010, 18:45
Treci in cusca si taci..Nu mai sunteti tari in gura acuma ? Inainte de meci va batem va rupem, acum vai mama voastra :-j:-j

Razvan T.
1st October 2010, 18:45
Nu jucam nimic

Razvan T.
1st October 2010, 18:46
Treci in cusca si taci..Nu mai sunteti tari in gura acuma ? Inainte de meci va batem va rupem, acum vai mama voastra :-j:-j

Oltene meri dracu :ok:

Bobi Cearton
1st October 2010, 18:49
Buhusi l-a raschetat bine pe M Costea.

keluba
1st October 2010, 18:49
oare pt cate etape mai are craiova benzina? raman oare fideli liniei lor? (sa scape de retrogradare la sfarsit de campionat)

corello
1st October 2010, 18:51
Mno...la mine o picat cablu :))
Citesc pe aici sa vad evolutia meciului. Cand se excita *coco* ala, ii clar ca o dat Stiinta gol

racovita
1st October 2010, 18:52
Cred ca pierdem rau, azi :ok: n-o sa fie nici prima da nici ultima data,

Haide U si de merge si de nu !!!

Razvan T.
1st October 2010, 18:52
Atmosfera la Craiova .... cand atinge Niculescu mingea :happy

zebe
1st October 2010, 18:55
Cred ca pierdem rau, azi :ok: n-o sa fie nici prima da nici ultima data,

Haide U si de merge si de nu !!!

Si de mere si de nu. :)

Haideti ba!

danpuric78
1st October 2010, 18:57
Atmosfera la Craiova .... cand atinge Niculescu mingea :happy

alaturi de gica popescu, balaci, adrian ilie - unul din cei mai mari fotbalisti dati de oltenia - si ei il fluiera.:no:
de asta oltenii nu vor iesi niciodat din mizeria in care se scalda

Razvan T.
1st October 2010, 18:57
Haideti ba!

Haideti inapoi la Cluj !!! :D

Razvan T.
1st October 2010, 18:58
Vai vai :(

corello
1st October 2010, 19:05
Deci, eu pana in acest moment, nu am inteles nimic din ce au jucat ai nostri. Ca la gradinita 7. Nici o idee de joc in 30 de minute.
Cu asa joc, eu sper ca scorul sa ramana macar 2-0

Charon
1st October 2010, 19:05
Aberatii , nu ai dovezi , vorbesti degeaba ! Noi nu am fost niciodata asteptati de "colorati" in giulesti sau mai stiu eu unde , si crede-ma ca am facut multe deplasari in bucuresti .

:happy:happy:happy
2 episoade relevante nebunule,finala cupei din 1998 si un 3-0 cu Steaua pe Giulesti,asta daca esti connoisseur!;)
ati servit un threesome adevarat!
stii de cate ori au fost aparati Ciuca si Blondu de bataia Pch-ului?:rolleyes:

Razvan T.
1st October 2010, 19:08
Am plecat in oras :cya:

resita
1st October 2010, 19:08
au mai inceput unii meciul tare, aveau 2 sau chiar 3-0 :drak: si ... :happy:happy

frumos meci, felicitari oltenilor pt. joc si clujenilor pt. prezenta :)

*Coco*
1st October 2010, 19:15
stii de cate ori au fost aparati Ciuca si Blondu de bataia Pch-ului?:rolleyes:

Asta e un nimeni ma, nu mai e nimic.

corello
1st October 2010, 19:31
Io zic ca-i blat :D

*Coco*
1st October 2010, 19:41
3-0

Urmeaza 4...

Bobi Cearton
1st October 2010, 19:42
forza ubei.:)

whiteLion
1st October 2010, 19:42
....mana lui Pitzi ......

*Coco*
1st October 2010, 19:44
A dat Ubi in astia 3 etape cat a dat de cand e la noi :)

corello
1st October 2010, 19:45
....mana lui Pitzi ......

Mana lui piti pa dracu. Ai nostri joaca mai rau ca in liga 5 din Bahrain. Nu intelege gresit. Stiinta e claaaaaar peste U dar in meciul asta nu imi recunosc echipa

Lordul
1st October 2010, 19:46
excelent joaca Craiova astazi

whiteLion
1st October 2010, 19:47
Mana lui piti pa dracu. Ai nostri joaca mai rau ca in liga 5 din Bahrain. Nu intelege gresit. Stiinta e claaaaaar peste U dar in meciul asta nu imi recunosc echipa

stai bre, ce vreti sa faceti din anul 1 in liga 1? anu asta sa ramaneti si de la anu sa urcati :ok: ... am zis de la inceput k aveti o echipa destul de buna;)

samar
1st October 2010, 19:47
3-0 deja? wtf????:groggy:

U a fost doar o iluzie...optica? :D

*Coco*
1st October 2010, 19:49
Mana lui piti pa dracu. Ai nostri joaca mai rau ca in liga 5 din Bahrain. Nu intelege gresit. Stiinta e claaaaaar peste U dar in meciul asta nu imi recunosc echipa

Aveti antrenor varza ma... Cum plm sa nu il bagi pe Pacurar titular care e cel mai bun om al vostru ... Mai bine nu il bagi decat sa il arunci in teren la 3-0.

corello
1st October 2010, 19:55
Praf nene, suntem praf azi :happy In 10 oameni...
Amu stii ce ar fi culmea? Sa fut un mesaj d'ala tipic romanesc cum ca daca se dadea hent la golul 3, altul era rezultatul :lol:
Sper sa marcam macar un golutz sa dea mai bine si pentru noi

corello
1st October 2010, 19:58
Vai, vai...am scris f*t din greseala. Iara imi dau astia cartonase si nu mai stiu ce tampenii de avertismente

White Shadow
1st October 2010, 20:07
meserias Piturca asta....

corello
1st October 2010, 20:11
meserias Piturca asta....

Pa dracu...
Azi ne batea si Corul Catedralei din Cluj

whiteLion
1st October 2010, 20:16
Tobă nu este si la echipa nationala U21?

*Coco*
1st October 2010, 20:17
nu

corello
1st October 2010, 20:19
Tobă nu este si la echipa nationala U21?

Eu nu stiu sa fie

whiteLion
1st October 2010, 20:21
nu stiu! imi este f cunoscut numele!

whiteLion
1st October 2010, 20:22
in fine.....bafta U in continuare, noi avem alt drum!!:ok:

corello
1st October 2010, 20:25
Asta este, mergem mai departe.
U a jucat mai slab ca oricand.
Stiinta merita sa bata chiar cu 4,5-0. Au fost cu muuuult mai buni ca ****rile bagate in teren de Pana, sau mai bine spus, ****rile asezate in teren de Pana.
Oricum, macar ne consolam cu un amarat de amanunt...suntem peste Stiinta in clasament deci, au batut degeaba :D
Si, cum is ruman si nu ma pot abtine...hotie pe fataaaaa!!!! la golul 3 o fo' hent si altul era rezultatul daca vedea fluierasul :happy

Bobi Cearton
1st October 2010, 20:25
4-0, 4-1. p'aici ne invartim. superleii o smotoceasca turbanele rozalii.

:) am fost pe aproape. felicitari invingatorilor, onoare invinsilor.:D

Iluzionist
1st October 2010, 20:26
Acum sa vedem, ati batut fara probleme o divizionara B (Tg. Mures), cu noi nu-i loc de 4-1.

4-1 dar macar NOI am dat golu' de onoare! :happy


No offence! Am tinut cu voi Clujule, dar din pacate...

TenisFan
1st October 2010, 20:28
Joc bun. Rezultat excelent! In Pitzi we trust! :D

the lion king
1st October 2010, 20:32
...sau 3...goluri pentru U Craiova!!!!;)

Exact cum am prezis:ok:
Ciocu mic la dusmani:D

corello
1st October 2010, 20:33
In Pitzi we trust! :D
:happy
Vezi, vezi. ca Doamne Doamne te aude :D

the lion king
1st October 2010, 20:34
sall Lioane....bre, te rog sa fii mai precis....ca 3 sunt pt Craiova, e clar.dar le incaseaza sau le da?:D.....
meciul cred ca va fi cu putine goluri.

Imparate..sa traiesti:D le ai cu pronosticurile:D

Cipri
1st October 2010, 21:17
Primul meci din acest sezon in care dam 3 boabe acasa ;) :D .

25 000 ! :D .
Bingo . ;)

the lion king
1st October 2010, 21:26
Hai sa traim:D:D:D S-a strigat BIngo de 3 ori!!!!:D

Sezione
1st October 2010, 21:43
Hmmm....am jucat binisor. Nu ma extaziez..am jucat cu cea mai slaba echipa de pina acum. Ce or cauta in liga 1 ?? Si cind ma gandesc ca rasii astai sint in fata noastra in clasament. But not for long...Au fost inexistenti ...si in teren si in tribune. Pacat..cum ziceam ..era un bun prilej sa ia notite..sa vada ce inseamna atmosfera...

Sezione
1st October 2010, 21:49
Atmosfera la Craiova .... cand atinge Niculescu mingea :happy

In viata vietilor voastre nu o sa va puteti compara cu noi la capitolul atmosfera si sustinere a echipei.. La noi am avut in B 22000 de spectaori ..voi cind va stringeti 7000 la un meci aveti orgasm ... Apropo...unde naiba a fost mareata voastra galerie ??

Sezione
1st October 2010, 21:55
bafta u!!! rupeti-le fasu' la sudisti!!!

Voi astia din Nagy Varodi...daca n-ati avut parte de vreo echipa de doamne ajuta pe acolo..ce sa faceti si voi...? Jumatate stelisti ...un sfert javre..si restul fani CFR sau Ferencvaros. Pina si tentativa aia de club numita FC Bihor are culorile stelei. cind ati jucat cu stelutza 80 % din stadion tinea cu echipa vizitatoare.. penibili... macar astia la Cluj au cit de cit coloana vertebrala... astia ca tine ...niste clone .

the lion king
1st October 2010, 21:56
@ sezione ..unde sunt fanii lui U Cluj: la bucuresti...unii au sustinut steaua aseara si de suparare s-au imbatat si nu s-au mai intors si sunt prezenti acum la meciul fratilor dinamovisti cu Otelul:D:D:D:D

Razvan T.
1st October 2010, 22:28
Felicitari Craiovei!!! ;)

corello
1st October 2010, 22:29
Partz!!!
O seara placuta

Sezione
1st October 2010, 22:36
Sper ca U Cluj sa ramina in liga 1...si sa scape de infratirile dubioase...:))

Bobi Cearton
1st October 2010, 22:40
urmeaza meciul de la Bv. ar fi frumos sa-l terminam ca cel de la Tg-Mures. problema e ca nu trebuie sa-l maniem pe Dumnezeu. sa fim modesti.:)

*Coco*
1st October 2010, 23:31
Hmmm....am jucat binisor. Nu ma extaziez..am jucat cu cea mai slaba echipa de pina acum. Ce or cauta in liga 1 ?? Si cind ma gandesc ca rasii astai sint in fata noastra in clasament. But not for long...Au fost inexistenti ...si in teren si in tribune. Pacat..cum ziceam ..era un bun prilej sa ia notite..sa vada ce inseamna atmosfera...


Chestia asta am auzit-o de la multi care au fost la meci, ca U.Cluj a fost mai slaba decat Lupeni:shocked:
Aparare varza, mijloc deloc, atac inexistent (bine Niculescu cum era de astept la cata mue si-a luat nu putea sa faca mai mult :D)

YoNuTzz
2nd October 2010, 00:23
se vede ca a venit pitzi...

Lordliv
2nd October 2010, 08:11
este clujul cea mai slaba echipa pe care am intalnit-o pana acum, sau noi am inceput sa jucam ceva fotbal ? :D

odata cu intrarea lui florin , chiar ca vom juca fotbal.
pe puncte castigate.
multe.

ps. al 4 lea meci consecutiv acasa cand avem peste 15.000 de suporteri alaturi de echipa. :ok:

bervi
2nd October 2010, 08:48
Felicitari Craiova pentru victorie !!!

Novac
2nd October 2010, 08:56
Bravo pt. Craiova, Bravo pt Piti!

*Coco*
2nd October 2010, 11:41
Ardelenii au avut o galerie formată doar din 6 suporteri. Ei erau păziți de 40 de stewarzi!
:ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Cu astia va laudati ma voi?:lol:

corello
2nd October 2010, 12:10
:ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Cu astia va laudati ma voi?:lol:

Ba *******ule, in primul rand meciul era vineri(dealtfel, din ciudate motive, ne-au pus 6 meciuri din 10 vinerea...ciudat doar pentru unii, pentru noi nu...stim motivul). La noi vinerea ii zi lucratoare, dar probabil tu inca nu stii ce ii aia
Si apropo, mai ironie ieftina, ce plm ai cautat pe OLS pe parcursul jocului?
Nu trebuia sa fi pe Oblemenco, mai mare fan pandurii...aaa pardon, Stiinta?

zebe
2nd October 2010, 13:05
:ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Cu astia va laudati ma voi?:lol:

I-ai vazut tu pe viu, pe stadion?

d_e_l_i_r_a
2nd October 2010, 14:30
felicitari Craiovei , insa am vazut pe la posturile romanesti ca media noastra iar a inceput sa fabuleze " o victorie entuziasmanta in fata clujului si visul lui piturca incepe sa se contureze ! " alo bre ?! a zis piturca asa ceva ? sa stea in banca lor ca semenea comentarii fac mai mult rau decat bine echipei , parca vad ca incep jucatorii sa le revina iar vanturile in cap si se duce dracului totul ....

referitor la ce spun cei de la Cluj , nu vreau sa supar pe nimeni , dar asa cum s-a spus mai sus , sunteti totusi doar la primul sezon ...nu va supraestimati ca nu are rost , si stiti bine ce jucatori din ce ograda aveti ...si cu asta am spus mai tot si referitor la traditie ...sunteti o echipa frumoasa insa nu atat de "legendara" precum afirmati ; corect sunteti mai vechi decat craiova , dar mult mai mici decat noi ca palmares ....numai bine si salutari din Belgrad !

zebe
2nd October 2010, 14:38
Delia, la U nici nu s-a dorit un palmares gros la infiintare.
Oricum, ieri au jucat doua echipe frumoase, cu traditie. Scorul o fost meritat, din pacate.

d_e_l_i_r_a
2nd October 2010, 14:46
nu am vazut decat secvente in timpul stirilor , oricum eu va doresc tot binele din lume :) intre U si CFR voi alege intotdeauna prima varianta :) ....un off topic va rog sa-mi permiteti ... aceasta combinatie ciudata a numelui vostru ... aveti echipament al negru insa va intitulati ca fiind sepcile rosi ... si aveti mare pasiune pentru pinguini :happy: , sa nu credeti ca sunt ironica ...daca faza cu pinguinii as intelege-o nu o inteleg pe cea cu sepcile

zebe
2nd October 2010, 15:44
Demult, tare demult, cand galeria Universitatii era formata in principal din studenti medicinisti, spectatorii veneau cu sepci rosii la meciuri. De aici si expresia.

Sorin Blaj
2nd October 2010, 16:10
este clujul cea mai slaba echipa pe care am intalnit-o pana acum, sau noi am inceput sa jucam ceva fotbal ? :D

odata cu intrarea lui florin , chiar ca vom juca fotbal.
pe puncte castigate.
multe.

ps. al 4 lea meci consecutiv acasa cand avem peste 15.000 de suporteri alaturi de echipa. :ok:

Asta a fost si impresia mea. Clujul a jucat bine cu Otelul Urziceni, CFR sau Dinamo (bine, cu Dinamo vad ca toti joaca bine :)).

Cea mai buna investitie din ultimii 10-15 ani la Craiova a fost aducerea lui Piturca, iar cu fratii Costea in atac ... :ok:

O avea Piturca pacatele lui, dar in campionatul romanesc este cel mai bun antrenor in acest moment.

BBB
2nd October 2010, 16:58
Infrangere meritata a noastra, a fost totusi un accident. Craiova e o echipa buna de Liga I, dar nu e cu nimic peste Otelul de exemplu, pe care am batut-o. Despre atmosfera, n-am ce comenta. Galerie foarte mica a Stiintei, la ambele peluze, iar cei 20.000 de spectatori au dat bine doar in poza, ca in rest era liniste pe stadion ca la teatru. Exceptand momentul de karaoke de la inceputul partidei si clasicele HEI HEI nu stiu ce, ca la sarbatorile campenesti. Per ansamblu, dezamagitor tot, de la rezultat la atmosfera

PS: Valuri? Hahahahahaha

Bobi Cearton
2nd October 2010, 17:37
Infrangere meritata a noastra, a fost totusi un accident. Craiova e o echipa buna de Liga I, dar nu e cu nimic peste Otelul de exemplu, pe care am batut-o. Despre atmosfera, n-am ce comenta. Galerie foarte mica a Stiintei, la ambele peluze, iar cei 20.000 de spectatori au dat bine doar in poza, ca in rest era liniste pe stadion ca la teatru. Exceptand momentul de karaoke de la inceputul partidei si clasicele HEI HEI nu stiu ce, ca la sarbatorile campenesti. Per ansamblu, dezamagitor tot, de la rezultat la atmosfera

PS: Valuri? Hahahahahaha

spune ceva si de scor. daca nu va prezentati, nu era mai bine? scoteati costurile cu drumul, cazarea si halealea.

stiintacv
2nd October 2010, 22:38
Infrangere meritata a noastra, a fost totusi un accident. Craiova e o echipa buna de Liga I, dar nu e cu nimic peste Otelul de exemplu, pe care am batut-o. Despre atmosfera, n-am ce comenta. Galerie foarte mica a Stiintei, la ambele peluze, iar cei 20.000 de spectatori au dat bine doar in poza, ca in rest era liniste pe stadion ca la teatru. Exceptand momentul de karaoke de la inceputul partidei si clasicele HEI HEI nu stiu ce, ca la sarbatorile campenesti. Per ansamblu, dezamagitor tot, de la rezultat la atmosfera

PS: Valuri? Hahahahahaha

pai ce atmosfera vrei sa fie la un meci cu u cluj?atmosfera ca pe oblemenco la meciurile cu dinamo nu ai sa vezi niciodata in Romania.

*Coco*
3rd October 2010, 01:39
Asa atmosfera cu o echipa nou promovata care se lupta pentru evitarea retrogradarii e de ajuns!

Bobi Cearton
3rd October 2010, 09:34
lume buna in tribuna. l-am remarcat, batand din labe langa Mititelu, pe ex-ministrul transporturilor Radu Berceanu.:D

Lordliv
3rd October 2010, 11:20
aprilie 2009
http://www.youtube.com/watch?v=8PC0p2v3SKk&feature=related

iunie 2009

http://www.youtube.com/watch?v=x22NA_g5bEg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=T_rwDA-AfCo


doar trei exemple care reliefeaza fantastica atmosfera de pe centralul craiovean.
la meciuri cu ceva miza.

au fost 17 000 de spectatori vineri la un meci cu o echipa de b.
atmosfera acceptabila,mai ales ca la peluza sud nu s-au pus in vanzare suficiente bilete,iar baietii nu au fost lasati cu steaguri mari...


dar despre atmosfera de la meciul cu echipa din cluj si despre prietenia dintre stiinta si napoli ,pe un site napolitan:

A conferma dell'invisibile filo che lega Craiova al Napoli e la notizia sottolineata anche sul sito ufficiale della societa romena (LEGGI)che, nella rubrica di commento alla gara giocata ieri contro il Cluji (e vinta 3-0), sottolinea: "I tifosi hanno sostenuto la Stiinta per 90 minuti, gridando anche il nome della Craiova d’Italia,cioe il Napoli, la squadra che ha giocato ieri contro la Steaua in Europa League". Si, perch a pochi minuti dal fischio di inizio, e poi ritmicamente per tutta la partita, i tifosi delle curve e poi tutto lo Stadio "Oblemenco" di Craiova ha gridato NA-PO-LI! NA-PO-LI! NA-PO-LI!, omaggiando i fratelli "Napoletani" per l'impresa contro i rivali dello Steaua, a dimostrazione che i tifosi dello Steaua (per il "benvenuto" riservatoci) sono solo una piccola parte degli sportivi romeni. I tifosi del Craiova hanno anche esposto diverse bandiere del Napoli in vari settori dello stadio ed alcuni di loro hanno assistito a Steaua-Napoli ma dalla "Tribuna I" in quanto non hanno potuto acquistare i tagliandi del settore ospiti (lo stesso dei Napoletani) ne raggiungerlo nel corso della partita con il vano tentativo di mediare con le forze dell'ordine romene.
Che dire, abbiamo sempre sostenuto che lo sport deve essere soprattutto un mezzo di aggregazione quindi ben volentieri ci facciamo portavoce del popolo azzuro di Napoli di ringraziamenti arrivino ai nostri amici di Craiova.

UCV
3rd October 2010, 12:13
aprilie 2009
http://www.youtube.com/watch?v=8PC0p2v3SKk&feature=related

iunie 2009

http://www.youtube.com/watch?v=x22NA_g5bEg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=T_rwDA-AfCo


doar trei exemple care reliefeaza fantastica atmosfera de pe centralul craiovean.
la meciuri cu ceva miza.

au fost 17 000 de spectatori vineri la un meci cu o echipa de b.
atmosfera acceptabila,mai ales ca la peluza sud nu s-au pus in vanzare suficiente bilete,iar baietii nu au fost lasati cu steaguri mari...


dar despre atmosfera de la meciul cu echipa din cluj si despre prietenia dintre stiinta si napoli ,pe un site napolitan:

A conferma dell'invisibile filo che lega Craiova al Napoli e la notizia sottolineata anche sul sito ufficiale della societa romena (LEGGI)che, nella rubrica di commento alla gara giocata ieri contro il Cluji (e vinta 3-0), sottolinea: "I tifosi hanno sostenuto la Stiinta per 90 minuti, gridando anche il nome della Craiova d’Italia,cioe il Napoli, la squadra che ha giocato ieri contro la Steaua in Europa League". Si, perch a pochi minuti dal fischio di inizio, e poi ritmicamente per tutta la partita, i tifosi delle curve e poi tutto lo Stadio "Oblemenco" di Craiova ha gridato NA-PO-LI! NA-PO-LI! NA-PO-LI!, omaggiando i fratelli "Napoletani" per l'impresa contro i rivali dello Steaua, a dimostrazione che i tifosi dello Steaua (per il "benvenuto" riservatoci) sono solo una piccola parte degli sportivi romeni. I tifosi del Craiova hanno anche esposto diverse bandiere del Napoli in vari settori dello stadio ed alcuni di loro hanno assistito a Steaua-Napoli ma dalla "Tribuna I" in quanto non hanno potuto acquistare i tagliandi del settore ospiti (lo stesso dei Napoletani) ne raggiungerlo nel corso della partita con il vano tentativo di mediare con le forze dell'ordine romene.
Che dire, abbiamo sempre sostenuto che lo sport deve essere soprattutto un mezzo di aggregazione quindi ben volentieri ci facciamo portavoce del popolo azzuro di Napoli di ringraziamenti arrivino ai nostri amici di Craiova.

Daca ai putea sa si traduci , ar fi excelent.

*Coco*
3rd October 2010, 12:19
A conferma dell'invisibile filo che lega Craiova al Napoli e la notizia sottolineata anche sul sito ufficiale della societa romena (LEGGI)che, nella rubrica di commento alla gara giocata ieri contro il Cluji (e vinta 3-0), sottolinea: "I tifosi hanno sostenuto la Stiinta per 90 minuti, gridando anche il nome della Craiova d’Italia,cioe il Napoli, la squadra che ha giocato ieri contro la Steaua in Europa League". Si, perch a pochi minuti dal fischio di inizio, e poi ritmicamente per tutta la partita, i tifosi delle curve e poi tutto lo Stadio "Oblemenco" di Craiova ha gridato NA-PO-LI! NA-PO-LI! NA-PO-LI!, omaggiando i fratelli "Napoletani" per l'impresa contro i rivali dello Steaua, a dimostrazione che i tifosi dello Steaua (per il "benvenuto" riservatoci) sono solo una piccola parte degli sportivi romeni. I tifosi del Craiova hanno anche esposto diverse bandiere del Napoli in vari settori dello stadio ed alcuni di loro hanno assistito a Steaua-Napoli ma dalla "Tribuna I" in quanto non hanno potuto acquistare i tagliandi del settore ospiti (lo stesso dei Napoletani) ne raggiungerlo nel corso della partita con il vano tentativo di mediare con le forze dell'ordine romene.
Che dire, abbiamo sempre sostenuto che lo sport deve essere soprattutto un mezzo di aggregazione quindi ben volentieri ci facciamo portavoce del popolo azzuro di Napoli di ringraziamenti arrivino ai nostri amici di Craiova.


O confirmare a firului invizibil care conectează Napoli la Craiova este, de asemenea, stirea evidențiată pe site-ul oficial al echipei romanesti, care, în secțiunea de comentarii pentru meciul jucat ieri împotriva Clujului (castigat 3-0): "Fanii au susținut Stiinta pentru 90 de minute, strigând si numele Craiovei din Italia, care este Napoli, echipa care a jucat ieri împotriva Stelei în Europa League. " Da, pentru că la câteva minute de la fluierul de start, și apoi ritmic pe tot parcursul jocului, fanii din peluze și apoi întreg stadionul "Oblemenco" din Craiova a strigat NA-PO-LI! NA-PO-LI! NA-PO-LI!, omagiind frații "napoletani" pentru rezultatul împotriva rivalilor Steaua, dovedind că fanii Steaua (pentru modul in care ne-au primit) sunt doar o mica parte a sportului în România. Susținătorii din Craiova au expus, de asemenea, mai multe steaguri cu Napoli, în mai multe zone ale stadionului, iar unii dintre ei au văzut Steaua-Napoli de la Tribuna 1, deoarece nu au putut cumpara bilete in sectorul oaspetilor (la fel ca napoletanii), si nu au putut sa fie alaturi de ei in incercarea zadarnica de a media conflictul cu politia Romana.
Am susținut întotdeauna că sportul ar trebui să fie mai presus de toate un mijloc de colectare, asa ca ne facem purtator de cuvant pentru oamenii din Napoli, ca sa le multumim prietenilor nostri din Craiova.

UCV
3rd October 2010, 12:21
O confirmare a firul invizibil care conectează Napoli la Craiova este, de asemenea, stirea evidențiată pe site-ul oficial al echipei romanesti, care, în secțiunea de comentarii pentru meciul jucat ieri împotriva Clujului (castigat 3-0): "Fanii au susținut Stiinta pentru 90 de minute, strigând si numele Craiovei din Italia, care este Napoli, echipa care a jucat ieri împotriva Stelei în Europa League. " Da, pentru că la câteva minute de la fluierul de start, și apoi ritmic pe tot parcursul jocului, fanii din peluze și apoi întreg stadionul "Oblemenco" din Craiova a strigat NA-PO-LI! NA-PO-LI! NA-PO-LI!, omagiind frații "napoletani" pentru rezultatul împotriva rivalilor Steaua, dovedind că fanii Steaua (pentru modul in care ne-au primit) sunt doar o mica parte a sportului în România. Susținătorii din Craiova au expus, de asemenea, mai multe steaguri cu Napoli, în mai multe zone ale stadionului, iar unii dintre ei au văzut Steaua-Napoli de la Tribuna 1, deoarece nu au putut cumpara bilete in sectorul oaspetilor (la fel ca napoletanii), si nu au putut sa fie alaturi de ei in incercarea zadarnica de a media conflictul cu politia Romana.
Am susținut întotdeauna că sportul ar trebui să fie mai presus de toate un mijloc de colectare, asa ca ne facem purtator de cuvant pentru oamenii din Napoli, ca sa le multumim prietenilor nostri din Craiova.

Google translate ?

*Coco*
3rd October 2010, 12:48
Nu , e tradus de altcineva pe alt site.

michai
3rd October 2010, 13:37
Felicitari Craiovei.A fost de departe echipa mai buna

UCV
3rd October 2010, 13:57
Felicitari Craiovei.A fost de departe echipa mai buna

Am fost probabil si ca am marcat rapid si nu un gol ci doua , oricum eu nu am inteles tactica antrenorului vostru , a jucat cu Pit si cu Pacurar rezerve , care cred ca-s printre cei mai experimentati jucatori de la voi , dupa niculescu si bostina .
A jucat mai defensiv si dupa primirea goluli ...

Succes in continuare !

Sezione
3rd October 2010, 17:55
Infrangere meritata a noastra, a fost totusi un accident. Craiova e o echipa buna de Liga I, dar nu e cu nimic peste Otelul de exemplu, pe care am batut-o. Despre atmosfera, n-am ce comenta. Galerie foarte mica a Stiintei, la ambele peluze, iar cei 20.000 de spectatori au dat bine doar in poza, ca in rest era liniste pe stadion ca la teatru. Exceptand momentul de karaoke de la inceputul partidei si clasicele HEI HEI nu stiu ce, ca la sarbatorile campenesti. Per ansamblu, dezamagitor tot, de la rezultat la atmosfera

PS: Valuri? Hahahahahaha

Draga mai BBB... Daca veneai la meci mai mergea sa te pronunti ...da asa vorbestea frustarea din tine. Atmosfera a fost mult peste ce au vazut pina acum baietzasii din echipa voastra anul asta... si nu o sa mai vada anul asta prin alta parte. La Craiova atmosfera o face tot stadionul...nu peluza...Voi sinteti toti 2000 ..Pe Central la noi nu umpleti nici o jumatate de Peluza...Incetati cu pretentiile astea de mare galerie ...Nu existati decit in duelurile cu UTA sau TG Mures.

Vandam
3rd October 2010, 19:24
O victorie pe deplin meritata :ok:

delaoltenia
3rd October 2010, 19:29
Se vede schimbarea in bine la Stiinta.
Felicitari pentru victorie.

BBB
3rd October 2010, 21:21
Draga mai BBB... Daca veneai la meci mai mergea sa te pronunti ...da asa vorbestea frustarea din tine. Atmosfera a fost mult peste ce au vazut pina acum baietzasii din echipa voastra anul asta... si nu o sa mai vada anul asta prin alta parte. La Craiova atmosfera o face tot stadionul...nu peluza...Voi sinteti toti 2000 ..Pe Central la noi nu umpleti nici o jumatate de Peluza...Incetati cu pretentiile astea de mare galerie ...Nu existati decit in duelurile cu UTA sau TG Mures.

Am relatat ce am vazut cu ochii mei, nu ce am vazut la TV :sleep: Crezi ca imi era greu sa spun ca atmosfera a fost tare si galeria voastra la superlativ, daca era intr-adevar asa?

PS: Daca tot vorbesti de UTA, sezonul trecut la ei in deplasare la acel 3-1 atmosfera a fost de 2 ori peste ce am vazut pe Oblemenco. Dar ce rost mai are sa comentez in continuare, olteanu' cand conduce Dacia 1300 are senzatia ca e la volanul unui Bugatti Veyron. Dar na, olteanu' e oltean si e mandru prin definitie, chiar daca deseori e o mandrie nejustificata

PPS: Daca esti curios unde am stat, am luat loc la tribuna, intre agitatorii de steaguri, karaokisti part-time si provocatorii de valuri, ca sa pot observa mai bine peluzele voastre, de care cum spuneam, am fost total dezamagit

Lordliv
3rd October 2010, 23:00
prin '96 multi craioveni si-au luat cielo,tico sau espero renuntand la daciile, care impanzeau in acea perioada ardealul.
asa ca aveau de ce sa fie mandri...:D

cat despre nemultumirea unui ardelean fata de calitatea spectacolului din tribunele centralului,as spune ca emana prea mult loosh pe threadurile stiintei.
el si velsul ala care tine cu swansea...;)

si le trantesc inca un filmultet cu ceea ce inseamna tribuna craioveana.
la un meci cu miza.

http://www.youtube.com/watch?v=Wdms4pTRIA0

*Coco*
4th October 2010, 00:43
Nu vad ce tot ii acordati importanta mucosului astuia ca oricum e unul din cei mai prosti useri de pe forumul asta.

Ai postat degeaba acel filmulet, ei o sa vina si o sa zica ca ce au ei la "Alba Iulia " e unic in Europa

m8k
4th October 2010, 01:10
Am relatat ce am vazut cu ochii mei, nu ce am vazut la TV :sleep: Crezi ca imi era greu sa spun ca atmosfera a fost tare si galeria voastra la superlativ, daca era intr-adevar asa?

PS: Daca tot vorbesti de UTA, sezonul trecut la ei in deplasare la acel 3-1 atmosfera a fost de 2 ori peste ce am vazut pe Oblemenco. Dar ce rost mai are sa comentez in continuare, olteanu' cand conduce Dacia 1300 are senzatia ca e la volanul unui Bugatti Veyron. Dar na, olteanu' e oltean si e mandru prin definitie, chiar daca deseori e o mandrie nejustificata

PPS: Daca esti curios unde am stat, am luat loc la tribuna, intre agitatorii de steaguri, karaokisti part-time si provocatorii de valuri, ca sa pot observa mai bine peluzele voastre, de care cum spuneam, am fost total dezamagit

Omul asta e bolnav! Iar a simulat o deplasare!:ras-plans: Asta mereu asa vorbeste si de cate ori am vrut l-am surprins cu minciuna!:happy

chinna tm
4th October 2010, 08:55
felicitari Craiovei!!!!!no, de asta imi era frica.daca isi dau drumul, nu se mai opresc.sa vedemc e fac in urmatoarele meciuri.daca piti reuseste sa castige inca 2-3 etape consecutive, Cariova va trage tare pt un loc in varful clasamentului.





[QUOTE=UCV;3227773]te asigur ca la Timisoara am venit mereu , pentru ca am foarte multi prieteni pe acolo , prin Sudului si prin Giroc ... si nu imi este frica de voi , din contra nu imi este frica sa merg in bucuresti unde acolo chiar simtim ura celor de acolo si care nici nu va comparati cu ei .... acum hai sa fim seriosi .. sa ne fie frica sa venim la Timisoara , sunteti haiosi .

Cip tm , hai te rog eu , fac pariu ca tu nici nu mergi in peluza , mergi la tribuna a 2-a si vorbesti tu aici de batai si de *****uri de genul .

Nu aveti curajul si onoarea de a spune ca voi ati strigat b-ul , si la acel meci cand a luat mitchel rosu ca a dat in ala care a dat gol , nu mai stiu cum il chema , de l-a faultat pe Silviu Lung Jr .... tot stadionul striga la olteni m**e la olteni .
Eu in primul rand nu am injurat niciodata Timisoara ,pentru ca am foarte multi prieteni acolo si am un respect deosebit pentru ei , dar asta nu inseamna ca acum nu o sa mai vin la Timisoara ca imi e frica sa nu-mi iau bataie sau ca nu o sa mai vina lumea la Timisoara ca sunteti voi mari huligani si ca ne amenintati pe aici pe OLS .


HEy...ce naiba ai ?? Ce bagi in seama toti maimutzoii ?? Sufera ca nu sint bagati in seama... Si stai tu linistit..ajung ei mai repede in B decit noi...:evil:


nu cred ca va amenintat nimeni.eu am tras un semnal la ce se poate intampla.

cel putin noi nu de dam prieteni si dupa.....sa va treziti cu cateva pietre in geamurile de la autocare cand plecati de la noi dupa meci.a fost o chestie din asta acum cativa ani dupa un meci la Craiova.dar sincer, nu cred ca au fost de la voi din galerie ci cine stie ce copii zelosi.

Lordliv
4th October 2010, 11:56
coco,astfel de filmulete aratand atmosfera de pe central,sunt dedicate si televiziunilor din bucuresti,antena1 si protv in special,care la meciurile noastre cu sdr pun microfoane de fond in sectorul oaspetilor...
si nu arata decat putin din spectacolul tribunelor craiovene.
intrebati-l pe boc eduard de la antena 1!;)
si comentatorilor,gen angheluta-un papagal notoriu,care elucubra la meciul cu rapid din etapele trecute, ca astfel de atmosfera nu a mai existat la craiova de la meciurile craiovei maxima...

coco,celor din cluj le mai spun ca au avut mare noroc cu boc-presedintele unui partid care se afla de 6 ani la guvernare si ca au reusit sa puna mana pe fonduri cu care au construit 2 stadioane si vor construi o mare sala de sport.

fonduri obtinute si in detrimentul craiovei care nu a reusit inca sa-si termine sala de sport ( a 2-a ca marime din tara) si sa construiasca un stadion modern pe care il merita echipa de fotbal

asta si cu complicitatea unui berceanu, ( cati bani de la ministerul lui au luat drumul firmelor lui paskany si dascalu...) care vineri poza in mare sustinator al stiintei.
acum cand este doar un rahat asteptand sa fie calcat in picioare.

m8k
4th October 2010, 16:55
lordliv, nici un stadion nu e facut din banii vostrii, a oltenilor sau bucurestenilor! Sunt banii numai si numai a clujenilor!
Ca nu ati reusit sa faceti o sala de sport da dovada numai si numai de prostia si lenea voastra! Chiar daca sunt fonduri la ministere ca sa le obtii iti trebuiesc intai de bani multa munca! Asta nu mai e ca si cu pepenele, care cresc fara pic de efort si facuti bani din nimica!
Habar nu am ce legatura are Berceanu cu Paskany, chiar daca firmele lui au luat bani de la ministere nu era obligat sa-si construieasca un stadion! Din pacate multe firme fac afaceri mai mult sau mai putin murdare cu statul si in afara de "firmele lui Paskany" nimeni nu a construit un stadion! E singurul stadion ce apartine unui proprietar din UE!

E tipic oltenesc milogeala, cand vedeti ca cineva face ceva repede sariti si voi cu gura da' de pica ceva si pentru voi din cer! Ei, nu e chiar asa, nimic nu cade din cer! Mai puneti si voi mana pe ceva nu numai cersiti!